Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :D én januárra vagyok kiírva, remélem akkor nem megy síelni a doki :D de majd megkérdem

momi: akkor neked a 3. baba jön? gratulálok hozzá :D szép nagy család lehettek
1.a kombinált teszt nekem úgy zajlott, hogy először bementem a MÁV kórházba genetikai ultrahangra. Engem Hajdu Krisztinához küldött a doki, ő kedden van. az ultrahang előtt a betegfelvételnél lenn az alagsorban regisztálni kell. sajnos érkezési sorrend van, így érdemes minél előbb odamenni. 7-től van betegfelvétel, az ultrahang 8-tól, de mikor én voltam már fél 8kor elkezdték. az ultrahangot a 2. emeleten csinálják (D épület U szint a betegfelvétel)

2. csütörtökön bementem ismét a kórházba, akkor vették le a vért a teszthez. itt már nem kell bejelentkezni.ezt Olasz Andrea szülésznő intézi. egy héten egyszer van ilyen vérvétel, így érdemes megkérdezni mikor van, bár a doki meg fogja mondani. egy raktárhelységben a 2.emeleten veszi le a vért, átmész a szülészeten és a folyosó végén van. az eredményre 1-2hetet kell várni. sajnos még én sem kaptam meg. (2-on kilépsz a liftből, jobbra tovább, átmész a szülészet folyosólyán majd balra és már ott is vagy) :D

ha kérdésed van ezzel kapcsolatban akkor nyugodtan írj

szép napot nektek

KépKép
Kép
 


Gratula az új kismamiknak. Én februárra voltam kiírva, de januárban szültem. Én nem kérdeztem rá a szülésre, mert engem is beírt a noteszébe. És idén nem ment síelni egyik hónapban sem. Bár szerintem jövőre sem indulnak el egy pici babával, de ki tudja. Inkább kérdezzetek rá. Én is vele tervezem a következő szülésemet is és ha lehet Beával. Nagyon meg voltam vele elégedve, de sajnos úgy tudom szülésznőt nem választhatok. Majd ha aktuális lesz akkor megkérem a dokimat hogy őt ossza be mellém ha bent lesz. Bár most is indított szülésem lett szóval majd időzítünk. Igaz hogy azt mondtam Beának hogy többet nem lát, de csak nevetett és azt mondta hogy dehogy nem. És azt hiszem igaza lesz, szeretnék még egy babát. Bár azokon a napokon mikor Barbus kicsit hisztisebb, akkor meggondolom magam, de azért jó lenne ha ez a csoda még egyszer sikerülne.



 
 


A kombinált tesztnél nekem is csütörtökön kellett mennem a terhes patológia (de lehet hogy tényleg a szülészet volt, én már nem emlékszem) szintjén a Dózsa György felőli oldalon volt a csajszi aki levette a vért. Sokat kell várni és délben elviszik a vért. Én először lemaradtam emiatt róla. Nekem a doki csinálta a 12. héten az uh-t, a 18 hetest meg az Istenhegyin csináltattam, de sajnos nem Krisztinánál, mert már nem volt szabad időpontja. De a doki is nagyon alapos volt, akit javasolt Szabó doki.



 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a kombinált infót! Szerintem sem a szülészet, mi a harmadikra jártunk szülni :D Bár lehet hogy azóta átrakták, mondjuk nem igen hiszem :D :D

Vicky, ha a gyerekeim beindulnak, én már azon is töprengtem, hogy lehet elsiettem én ezt a gyerek dolgot :oops: De fantasztikus ahogy szeretik egymás, annyira jó látni ahogy bújnak, játszanak. Sőt a Ricsi annyira élvezi már, hogy kért még egy tesót. Hát kap :D Megéri azt a rengeteg nehéz pillanatot :D

Barbus és Te vagy a vonalzódon? Tündér kislány lehet! Szépek vagytok!

A doki még azt is elfelejtette megnézni, hogy mikor van a szülés várható ideje. Elég viccesre sikerült az egész vizsgálat, apa kint hallotta ahogy nevetek :lol: 8) :lol:


Rebeka!
Köszi! Én is gratulálok Neked!
Hát tényleg nagy család vagyunk, ősökkel együtt élünk egy nagy házban. Már most 6-an vagyunk, jövőre 7-en, hááát kicsit durva vagy inkább sok, sokk :shock: :shock: :lol: :lol: Olyanok vagyunk mint az olaszok, gondolom hogy szerethetnek a szomszédok :oops: :lol: :lol:

A doki előre szól ha nem ér rá, nem kábít aztán meg lelép! Nálunk is jó előre közölte, ha nem lesz elérhető és ilyenkor mindig adott egy másik dokit akihez lehetett volna fordulni.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


sziasztok!

megérkezett a kombinált tesztem eredménye az imént, úgy örülök neki. úgy néz ki minden rendben. bemásolom nektek, remélem nem baj

PAPP-A szint: 1960.70 miu/L 1.56 MoM
Szabad ß-hCG szint: 25.70 Ng/ml 0.68 MoM
Tarkóredő vastagsága (NT): 1.70 mm 1.10 MoM

A szűrővizsgálat eredménye: negatív
Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 45 000
Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000

a dokihoz majd 27-én megyek, a 18. heti genetikai ultrahangot meg én is az istenhegyi klinikán fogom megcsináltatni. de az még odébb van. annyi helyre kell menni, hogy igazából már nem tudom követni mikor mi van. még jó hogy a doki mindig jegyzetel nekem
:)
amugy lehet hogy az nem a szülészet, hanem terhespatológia. ezt tényleg nem tudom biztosan. de 2. emelet

hogy bírjátok a kánikulát? nekem így elég nehezen megy a munka, de hát muszáj.

legyen szép hétvégétek

KépKép
Kép
 


Sziasztok lányok!:)

Örömmel látom hogy írtatok:) na és hogy egyre többen vagyunk:))
Momi, gratulálok a 3. babádhoz!!!! Gondolom akkor most egy kislánynak örülnétek a 2 fiú után:)

Rebeka, örülök hogy minden rendben volt a kombinált teszten is!

Joli: Nem szóltam hogy mikor talizzunk, mert ebben a kánikulában nem vagyok otthon..Már legalább 1 hete anyuéknál vagyok, itt sokkal jobb nekünk mint a lakásban...De nem felejtettem ám el a talit:)

Vikcy, most jobban van a fogam, csak az a bajom, hogy nem tudom ez most végleges marad, vagy újra elkezd fájni:( de bízom benne hogy rendben lesz:)


Háááát, én kiakadnék ha a Drága Dokink legközelebb nem vállalna el valami miatt...Ha a kiírás körül valami elfoglaltsága lenne, és tudnám hogy nem nála fogok szülni, szerintem akkor is hozzá járnék terhes gondozásra, és Spánik Dokinál szülnék akkor...Ő is nagyon aranyos, szimpatikus alapos Doki...


Voltak többen a környezetemben, akik le akartak beszélni hogy ne vállaljuk be ilyen hamar a 2-at, kicsit el is bizonytalanodtam, de végül pont tegnap este párommal eldöntöttük, hogy mégis most jöjjön:) tegnap volt az 5 éves házassági évfordulónk, aztán beszélgettünk ilyenekről:) Egyik barátnőm is most kb 8 hetes terhes:) és már amikor a Nyugati környékén járunk a Dokinál, eszembe is jut, hogy na, nemsokára újra járunk ide:)))))


Mostanában amúgy olyan jó, mert Gveni elég hamar elalszik, és végig is alussza az éjszakát, és mivel anyuéknál vagyunk, nem kell otthon lennünk míg alszik Gveni. A héten többször is elmentünk ezeken a gyönyörű nyári estéken csavarogni:) Moziba, sétálni a Duna Parton, kiültünk kerthelyiségbe kajálni, stb:)))))
És így olyan jó volt, mert mivel úgy jöttünk el, hogy már Törpi aludt, tudtuk hogy nem lesz senki terhére, de ha mégis felébredne van ott valaki:)


Gveni amúgy egész jól viseli ezt a meleget. Bár nagy bánatomra fél a víztől:( Pedig otthon a kis kádjában szeret fürödni meg pancsizni, de a kis gumimedencében ordít:) ha 2 csepp víz rámegy, már sír..Hm, na majd csak megszokja, már mindent bevettünk, hol én, hol Gábor ült be vele a kis medencébe, stb...ma már a lábát kb 2 cm-re beletette, de szigorúan csak az egyiket:)


Már mindenhol feláll, egész nap mászik mindenhova, üldögál, zsizseg...8 hónapos mult, de még csak 7 kg:)
Pont ma voltak itt unokatesómék, és ott a kisfiú 2 hónapos, és 6,5 kg:) Viszont áldott jó gyerek, 2 hetes kora óta átalussza az éjszakákat!!!! Éjfélkor még szopizik, aztán csak reggel 9-kor kel:) Szegény Doki ha ezt hallaná:))))


Na jól van, megyek mindenkinek minden jót!!! Puszi

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Rebeka!
Gratulálok!!! :D :D

Meleget már sehogy sem bírjuk, jó volt ez a két napos lehülés. Remélem az augusztus jó esős lesz 8)

Meddig tervezed a dolgozást?


Hillsdeli!
Köszönöm! Én is gratulálok a kislányodhoz! Tündéri a vonalzón :D
Az alsó vonalzón te vagy?

Gratulálok az ötödik évfordulótokhoz!

Korkülönbség: akinek beválik a kicsi az azt ajánlja, akinek nem az meg határozottan állítja, hogy jobb várni :lol: Nekünk be is jött meg nem is. Voltak nehéz pillanatok de az egyel is van, sőőőt :roll:

Nagyon jó lehet, hogy el tudtok menni kikapcsolódni! Nálunk ez esélytelen :shock: :?
Gveni majd megszokja a vizet, még olyan picike... Tavaly még a Ricsi sem élvezte a medencézést, idén meg... egy kacsa nem lubickol így :shock: A Peti viszont a kádban cirkuszolt sokat és a medencét imádja a kezdetektől :roll:

Izgő-mozgó kis sajtkukac a lánykád :D Nem kell minden babának hatalmasnak lennie :wink: Az enyémek pont a másik véglet, a Peti 14 kiló, a Ricsi 20 és már több egy méternél is :shock: :D :D



Mi hétfőn voltunk a dokinál, elővette a kis noteszét így nem kérdeztem meg hogy ugyan ráér e majd :lol: :wink:
Mondta a kombináltat, a 2. emeletre nőgyógyászatot mondott :shock: :lol: :lol: Majd 10-én kiderül a tuti, most már nagyon kiváncsi vagyok melyik osztály van a másodikon :lol: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Helloka!

Momi: Köszi:) Igen, én vagyok a vonalzón. Ott voltam 37 hetes:)

Hát igen, Gveni ilyen testalkat. És emellett minden érdekli az evésen kívül. Kanállal marha nehéz etetni, mert ezerszer elfordítja közben a fejét, alig lehet beletalálni a szájába....

Igen, én is úgy gondolom, hogy jövő nyáron már szeretni fogja a vízet. Meg arra is gondoltam, hogy a kis kádját teszem ki a kertbe, meleg vízzel a szokásos játékaival, amikkel játszik fürdés közben, hátha úgy jó lesz:) mert pancsizni amúgy szeret.
Mi nagyon víz szerető család vagyunk, egészen kicsi korunktól kezdve az összes tesómmal egész nyáron vízben voltunk:)

Hát akkor nem irigyellek hogy terhesen ilyen nagy fiúkat cipelhetsz..Még ha csak a kicsit is, az is elég nehéz:)
És Te amúgy hogy vagy? nem vagy rosszul?

Na majd kiderül hogy fogom bírni a 2-t. Az a nagy szerencsém, hogy anyuéknak első unoka a Gveni, és még nagyon lelkesek:)
Szóval szerintem fog anyu segíteni:) De nekem már az is tök jó amikor itt vagyok náluk, kicsit kizökkenek otthonról...


Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 


Sziasztok!

Hillsdeli!

Gyönyörű vagy a vonalzódon!!!! Az a vonalzó tökéletes, én is megtartottam volna :D :D :D

Nem cipelem a fiúkat, a Petit még néha ha nagyon megmakacsolja magát. Lerázom mindig valamivel és inspirálom valami jutalommal ha felmászik az emeletre egyedül :wink: A Ricsi hozzá szokott a nem emeléshez amikor a császi után 6 hétig nem emelhettem, így vele nincs gond és nem is bírnám, nagyon nehéz lett :shock:

Szuper ha van segítség, szerencsére nekem is van. Anyósékkal együtt élünk, így ha más nem is de van kikkel beszélgetnem és nem kell egész nap gügyögnöm. Abba már bele is diliztem volna :oops: Egy után húztam volna dolgozni, de így jó :D

Köszi a kérdésed, nagyon jól vagyok. A 6. héten voltam extra hányásközeli állapotban, azóta viszont szuperül. Most az előbb majdnem vissza jött a reggeli de ritka mint a fehér holló. A fiúkkal elég ramatyúl voltam, a Ricsivel a 13. héten múlt el, a Petivel hánytam a 18. hétig. Most viszonylag élvezem, de látszikk hogy öregedtem, mert már ez is nehézkes, a Petivel meg mosolyogva hánytam :shock: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Szia Momi!

Jaj, de kedves vagy, köszönöm szépen:)

Akkor a 2. az császár volt Neked. Hát azt nem lehetett könnyű kivitelezni hogy ne emeld fel Ricsit. Ettől én is tartok hogy fogom megoldani. nekem sajnos császár volt az első, és a 2-ik is az lesz 90%....Aminek nagyon nem örülök, nagyon rossz érzés volt hogy nem szültem. na mind1, az egészségem fontosabb....

Nem 3 hónapig nem lehet a babánál nehezebbet emelni? csak 6 hétig??? Azért az jobban hangzik:)

Az nagyon jó hogy jól vagy! szoktam mostanában gondolkodni ezeken hogy lesz majd a 2-nál nekem is. Gveninél annyira gyenge voltam, hogy pl 2 ing kivasalása közt le kellett ülnöm pár percre, mert különben össze estem volna....
Majd meglátjuk ha oda jutunk:)


Kisasszony most éppen beteg:( 3. napja lázas, de nem náthás, elvileg valami vírus...nem értem hol szedte össze, senki se beteg a környezetünkben....
Ja, a víztől annyira sikerült elriasztani, hogy már itthon a kis kádjában is sír fürdetésnél:) vagyis amikor beletesszük. aztán becsücsül, megfog 2 játékot, azokat szorítja magához, és meg sem akar mozdulni:)

Meg mostanában nem eszünk kanállal, hanem falatkákat kap...Pl kenyeret. Ez sokkal jobban bejön neki, a falatkákat rágja a fogatlan kis ínyével:) és nyeli le rendesen..na és nyitja a száját szépen...a kanalas evés kész káosz. Minden érdekli a kaján kívül. Ezerrel forgatja a fejét, lenéz közben, alig lehet a szájába találni...
Sajnos ritkaság ha egyzserre megeszik 1 üveg gyümölcsöt..



Na és veletek mi van????? Olyan rég írt mindenki!

Kép
Kép
Kép
 


Epike!

Megnéztem a linket, tényleg szépeket fest a sógornőd!
Most nem aktuális, de ha oda jutunk, lehet megkeresem..

Minden jót nektek!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Igéretemhez híven bejelentkezem! Hétfőn voltam Gyurinál, levette a rákszűrőt. Azt beszéltük meg, hogy még egy pár hónapig a természetre bízzuk a dolgot, és csak utána segítünk rá a dolgokra ha kell. Amúgy három napja olyan hányingerem van, hogy ha nem tudnám, azt hinném megint jön a baba :lol:

Most nem volt időm visszaolvasgatni, de este még benézek, és megnézem kik babásodnak :lol:

Kép
 
 


Sziasztok!

Borsó, drukk a babásodáshoz! :wink:
Nahát GYuri :shock: :lol: :lol: De fura, tényleg így hívják a dokit, még sosem neveztem a nevén :shock: :oops: :lol: :lol:

Hillsdeli, jobbulást Gveninek!
Nálunk is volt átmeneti víziszony, üvöltött a Peti mint egy sakál ha betettem a kádba :shock: Aztán ahogy jött ment is :D

Csak 6 hétig nem lehet a nagyobbat emelned. Én emeltem a babánál nehezebbet, pl hordozóba is én cipeltem és nem lett semmi baj. A hatodik hetet ahogy betöltöttük, jó magasra felemeltem a Ricsit. Az csak lesett hogy mi van :shock: :lol: Amúgy egy nagy szívás az egész, szó szerint ha nincs aki emelgesse a gyereket helyetted. Gondolj bele, megmakacsolja magát és nem mászik be az etetőszékbe, nem hajlnadó felmászni az emeletre. fél órás könyörgés, az meg röhög a földön ülve, hogy nem-nem vagy elszalad a lakás másik végébe :twisted: Az enyém hamar rájött, hogy ki vagyok szolgáltatva és most ő a főnök :twisted: :twisted:

Kajálásnál próbáltad hogy adsz a kezébe kanalat vagy bármit amivel elmolyol? Én így etettem mindkét fiút. Ők szórakoztak én meg lapátoltam befelé :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Sziasztok!

Borsó! Sok sikert a babához! Reméljük összejön "magától"!:)

Dokit én is, párom is Gyurinak hívjuk...A terhesgondozás során is úgy írtam be a naptáramba, hogy Gyurihoz megyünk...A Doki olyan hivatalos..Na meg fiatal is..Ha 60 éves lenne nekem is Doktor Úr lenne:) Nem mintha kevesebb tisztelet járna neki, de akkor is:)


Momi: Köszi már jól van Gveni. Ez elvileg olyan vírus, amin a legtöbb gyerek átesik fél-3 éves kora között...3 napig láz, aztán kiütés, de csak lázat kell csillapítani, és sok folyadékot itatni vele...Hát elmúlt tényleg minden gyógyszer szedése nélkül is..

Egyébként már tényleg nem olyan rossz a helyzet a fürdésnél..Már a tusolófejet is megfogja, pedig az nagyon ijesztő volt:)
de a gumimedence az jövőre marad:)

Hát, azt hiszem X napos váltásokkal állomásoztatni fogom itt a rokonokat hogy Gvenit emelgessék:) még jó hogy sokan vannak:) na meg közel...

Persze, próbáltam de azért köszi...mindent bevetettem már:)
ha 1 apró csepp is pl ráesik az etetőszék tálcájára, már azt matatja, és nem érdekli a következő falat...ennyire leköti minden, csak ne kelljen enni:)
Unokatesóm kisfia detto. vagy még rosszabb..Szeptemberben 2 éves lesz, és egész nap nem eszik semmit...de nagyon sokat iszik. reggel-este 2dl tápszer, napközben pár falat kenyér, és 2 kanál leves...ennyi...
Amúgy ez nálunk eléggé családi vonás...

Meg pl én is egyedül nem szívesen eszek. van hogy csak azért hogy már ne legyek rosszul..
Társaságban viszont nagyon jókat tudok enni:) kell hozzá a hangulat...
Múltkor Gveni megitta napközben az egyik 2dl tápszerét, és velünk volt 1 másik baba is, aki kanállal evett..na úgy hogy a másik is evett, az övéből tök sokat megevett kanállal...
lehet csak engem örökölt:)))



Hát reméljük neked most nem császár lesz...A Peti miért lett az?

Kép
Kép
Kép
 


Tényleg, tudom én miért is hívom Gyurinak a Dokit:)
Mert volt egy barátnőm, akivel akkor nagyon jóba voltam, bár most már nagyon ritkán beszélünk, na mind1, a lényeg hogy még össze sem voltunk házasodva a párommal, és ő Gyurihoz járt, valami baráti szál is van ott és onnan ismeri...
Mindig áradozott Gyuriról, és mondta hogy ha egyszer szülök, csakis hozzá menjek...És ő mindig csak Gyuriként emlegette...Aztán amikor terhes lettem nem volt nőgyógyászom, és eszembe jutott ez...Így kerültem hozzá:)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kiderült a nagy titok :lol: :lol: A második emeleten a nőgyógyászati osztály van. Ma megvolt a vérvétel, kicsit kiakadtunk párommal. 6.-ak voltunk és fél11-kor jutottam be. Természetesen előre mehetett az az anyuka aki gyerekkel volt. Ez szuper, de engem meg kettő várt itthon... nem én voltam egyedül aki a picijeit otthon hagyta és sietett volna. :x

Tegnap meg voltunk a dokinál is. Mondom páromnak, megyünk a Gyurihoz. Lesett rám, hogy mi van :lol: Nekünk nem megy a keresztnéven szólítás, hiába fiatal, jó fej. Mi dokizzuk. Az egyik kórházas sorozatban is dokiztak egy fiatal, jóképű dokkert :wink: :lol:

Hillsdeli, örülök hogy jobban van Gveni! Ez a három napos láz amit elkaptatok. A fiúknak volt már vagy négyszer-ötször, nem is tudom.
Sajnos vagy nem, végül is mindegy csak ússzuk meg ezt is egészségesen mindketten. Szóval császár lesz, így a harmadik császárom lesz ez. Utána már nem is válalunk több gyereket, elköttetem magam. Ha már úgyis fel leszek nyitva, megcsinálja a doki. Igaz végleges de ezt találtuk a legjobb megoldásnak. A gyógyszer rengeteg pénz, a spirált nem akarom és amúgy sem olcsó, a többi kúp-gumi és egyéb meg szóba sem jöhet így megbeszéltük és végérvényesen befejeztük a gyerekhadműveletet.

Tényleg nem eszik sokat Gveni :shock: Az enyémek sem ettek a nagy melegben de este felfaltak egy fél kilós kenyeret :shock: :lol: Szerintem add neki nyugodtan a falatos, darabos kaját. Szépen elnyammog vele, úgyis azt fogja majd enni élete végéig :lol: :wink: Nagyon ügyesen csinálod, nem görcsölsz rajta, én agyon paráztam magam az elsőnél. Most már úgy vagyok vele, eszel eszel, ha nem éhes maradsz :twisted: 8)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Szia Momi!

Én meg pénteken voltam a Dokinál. Olyan szerencsém volt! Tudtam hogy szabin van, de azért hívtam Csillát..Ki volt kapcsolva...Gondoltam nyilván ő is most van szabin...Aztán csak megpróbáltam még1szer, és kiderült 2 napot van a Doki, aztán megint 30-áig nem lesz...Már azon izéltem kihez menjek, mert van egy kis problémám, de így lett a legjobb:) Kár hogy nem taliztunk a Dokinál:)

Amúgy ilyenkor mentek a 2 kicsivel, vagy lepasszoljátok őket?


Gveni most már jobban eszik:) Mivel nem szenvedek a bébiétellel:)
Egyik nap is evett 2x 2dl tápszert, meg este 50ml-t, viszont ezen kívül evett egy szelet kalácsot teavajjal, 1 szelet barnakenyeret fűszervajjal, 1 barackot (ezeket persze falatokban) és kanállal ilyen jóéjt papit 100ml-t este...És ivott mellé a nap folyamán 4dl higított gyümilét.
Már a kakija is ilyen darabos, meg gyurmás:)

De még nincs foga továbbra sem:))))


Hát nekünk egyenlőre csak 2 gyerek lesz:) Aztán ha lesz 3-ik, én is akkor elköttetem magam. Én 4 császárt biztos nem vállalok be..Nem szeretném tönkretenni magam...

Amúgy Neked a 2-ik terhesség alatt nem lett csíkos a hasad a vágásnál? Én ettől félek..Most egész jól visszament a hasam, és nem lett csíkos, de a vágásnál nem fog olyan rugalmasan tágulni már a bőröm:(( Remélem megúszom azért a csíkokat....

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok!

régen jelentkeztem :oops:

ma voltam a 18 hetes genetikai ultrahangon és képzeljétek kiscsajunk lesz!!!! a dokinő egyértelműen állította, kétség sem fért hozzá :D már a neveket fontolgatjuk

szerencsére egészséges minden rendben van

30-án megyek dokihoz (én sem tudom legyurizni pedig az olyan személyesebb lenne)

hillsdeli: Csillát én sem tudtam elérni, nem tudom meddig lesz szabin. csak kellettek volna a leleteim a genetikához, de megoldottam, mert bementem kérni másolatot a laborba

momi: akkor a 2. a nőgyógyászat. hát jó tudni :lol: a vérvételre én is nagyon sokat vártam pedig csak úgy elszöktem munkából. idegesített is hogy nem érek vissza időben. de sajnos ezzel jár

borsó: sok sikert a babához, remélem minden simán alakul és összejön spontán. drukkolok hozzá

remélem mindannyian jól vagytok, majd jelentkezem

KépKép
Kép
 


Szia Rebeka!

Gratulálok a kislányhoz!!! De jó hogy minden rendben van, tényleg ez a legfontosabb! Nagyon csodálatos dolog amikor az embernek lánya van:) Mondjuk a fiút nem tudom milyen, de mondják akinek mind2 van, hogy teljesen más érzés a kislány, meglágyítja az embert:)

De én aztán elértem Csillát ugye...Nem tudom hogy végig szabin van e míg a Doki is, mondjuk tavaly ő már hamarabb dolgozott...

Majd azért gyere gyakrabban ha tudsz!

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!!

Na én is jóóóól eltűntem, de hát megkezdődött a meló. :(

Rebeka, gratulálok!! Milyen nevek merültek fel?

Nálunk még semmi.....de majd :)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy anyukámnak eü küretet fog csinálni a Gyuri. Szerintetek mennyit kell adni utána neki????

Momi, mi már amúgy más topikból "ismerjük" egymást, nem??

Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnálom hogy ide nem nagyon ír senki...Ahogy látom, többen más topikokba írtok rendszeresen...
Én is egyébként, csak én a forum.origo-n:) de ide is be szoktam nézni, dehát nem nagyon van változás..

Remélem jól van mindenki, mamák-babák-pocaklakók:)

Hát egyedül nem fogok én sem írogatni:)
De ha esetleg van olyan aki csak olvas, de eddig nem írt, nyugodtan írhat is:)

Kép
Kép
Kép
 


Helló mindenki!

Valahogy nem nagyon van időm írni, de mindig benézek, hogy mi történt errefelé...
A kis 5 hónapos örökmozgó kislányom egyre jobban lefoglalja az időmet, de ez várható is volt, ahogy egyre kevesebbet alszik nappal.

Valamikor mostanában kellene visszamennem rákszűrésre a dokihoz. Viszont azon gondolkodom, hogy sztk-ban csináltatom meg inkább. Nekem a szülésnél tűnt el a pénztárcám, páromét augusztusban lopták el, meg amúgy is eléggé ki vagyunk centizve anyagilag. Csak ezért most nem fizetném ki a vizsgálat díját. Meg gondolom egy rákszűrést mindenhol egyformán csinálnak, annyira nagy különbségek nincsenek, nem?

Szerintetek mindenképp a dokihoz kellene visszamennem?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Hillsdeli,

van kedved találkozni valamikor?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
jolyjoker
Budapest XV. kerület
 
 


Szija Joli!

Persze, talizzunk! Megírom priviben a számom, és akkor könnyebb összeegyeztetni...


Hát megértem ha sztk-ba mész a pénz miatt. Ha valami gond lenne tuti nem mennék oda, de egy rákszűrés az valóban nem nagy dolog...
Múltkor nekünk is rosszul jött ki, mert elkaptam valami gombás fertőzést. Elmentem a dokihoz, meg nyilván előtte kozmetikushoz is, és a gyógyszerekkel együtt amiket felírt, 25 ezer volt az egész...
Gáz is volt, mert pont nem jött meg egy pénzünk, és nem tudtuk a dokit kifizetni. Előtte Csillát megkérdeztük mi van ha később visszük el a pénzt, és mondta hogy nyugodtan..Persze nyilván nem rendszeresen, de talán 1x-1x belefér..Bár kellemetlen nagyon...

Mi is ki vagyunk számolva most. Párom pénzügyi tanácsadó, főként hiteltanácsadó, és a válság óta elég nehéz...Pedig előtte jóvilág volt:) de nem baj, ez is csak átmeneti, lesz még jobb is:)



Hát igen, egyre nehezebb:) nagyon élvezem hogy Gveni is egyre nagyobb, értelmesebb, meg olyan kisgyerek már inkább mint baba, de nehezebb az biztos. Gveni mostanában csak 1x alszik napközben, és amikor ébren van, mindig a nyomomban van:) na és fedezi fel az egész lakást. Még nem jár, de egész nap áll, és kapaszkodva lépeget. De amúgy rendes, mert nem tesz kárt semmiben, csak mindent megnéz, forgatja a kis kezében, pakol, stb...nagyon finoman csinálja..


Viszont az etetés katasztrófa! Az etetőszékből kimászik, bármilyen szorosra húzom is meg az övet. 1 etetés alatt van hogy kb 10x feláll, és elkezd kimászni. Mindig a kezébe adok valamit, amivel lekötheti magát, de azokat 100x ledobja, ha meg nem veszem fel, mászni akar utána...És kb 7 féle dolgot váltogatok miközben eszik, amivel matathat. De túl érdekesnek sem szabad lennie, mert különben anniyra leköti, hogy csak tartja a falatot a szájában, sem nem rág, se nem nyel:) Az alap hogy forog, tekereg, és én meg nagy nehezen beletalálok a szájába:)))
Van hogy 1 óra egy etetés:)
Neki teljesen másodlagos az evés...Lehet nem is enne ha tehetné:)))))))


És hát annyira utálja a tisztába tevést-öltözést, hogy totál ellen áll...van hogy leizzadok mire végzek:)
Pont tegnap nosztalgiáztam, és nézegettem vissza az újszülött képeit, milyen könnyű is volt akkor:)))


És végre kibújt az első 2 foga:))))) beteg is volt most, és egy időben jött a foga is ki...de nagyon nehéz másfél hetünk volt...

Nah, sokat írtam megint...Annyit írok egyedül, mint mindenki más együtt:)

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok

hillsdeli: köszönöm a hiánylást, nyufó szólt hogy kerestél

sajnos mostanában nagyon el vagyok havazva, lassan dobozolnom kell mert költözünk nemsokára. persze végleg majd csak a pici megszületése után megyünk haza

még mindig dolgozom, de már remélem nem sokáig, mert egyre nehezebb és fárasztóbb a munka. mostanában mindig úgy érzem magam mint akit összetörtek.

a hasam növöget, eddig senki nem vette észre hogy terhes vagyok most meg egyik napról a másikra kinőtt a hasam :lol: de lassan lépegetünk a végcél felé. végülis nemrég voltam még 6 hetes :D

amugy rendben vagyunk, a kislányt valószínű Fruzsinának fogjuk elnevezni. a dokinál egy hete voltam, megint mehetek cukorterhelésre, immár harmadszorra. már egész jól hozzászoktam a cukros lötyihez. a doki azt mondta addig küld még nem találnak cukrot a véremben :lol: bár szerintem inkább alacsony mint magas

örülök hogy veletek is minden rendben. vigyázzatok magatokra. sajnos a másik csapat átköltözött az anyatanyára, de ígérem így hogy nem tudtok olvasni gyakrabban jelentkezem majd. a babanet amugy is jobban hozzámnőtt :D

KépKép
Kép
 


Bocsi, hogy én is keveset jövök, de mi is átköltöztünk az anyatanyára az egyik csapattal. Most néztem hogy nem pörög nagyon ez a fórum. Nálunk meg volt a névadó, elég jól sikerült.

hillsdeli: Barbusnak is most jött ki az alsó két foga. Ő sem figyel evés közben, de legalább felállni nem akar. Mondjuk nem is tudna, mert a mi székünknek nincs lábtartós része (ikeás). Lehet hogy ki kéne próbálnotok, nem túl drága. Ő is már mindennél feláll, de ő pakol is. Már eltettem mindent amit elér.

rebeka: A Fruzsina nagyon szép név. Nem irigyellek a cukorterhelések miatt, bár nekem sem volt könnyebb. A 15. héttől voltam cukros napi inzulinozással. De túl vagyok rajta és Barbusnak semmi baja.



 
 


Sziasztok!

Rebeka, örülök hogy átadták az üzenetet!:) Mi is jó hamar eldöntöttük a nevet, egész pontosan még terhes sem voltam, csak próbálkoztunk, és ugye akkor még nem lehetett tudni hogy egyáltalán lány lesz vagy fiú:) de a név megvolt, kislány lett ahogy szerettük volna, és tényleg az is lett a neve:)

Egyébként nagyon hamar el fog jönni az a január:) egyre izgalmasabb lehet nektek:)


Vicky, hát igen, ide gyakorlatilag nem nagyon ír senki:) én még írnék, de nem sok értelme van...
Nekünk is olyan Ikeás van, valóban nincs lábtartója, de nem is kell, felhúzza a lábát, kibújtatja az övből, és feláll az ülő részén...ennyi, majd pár hónap mulva lehet Barbus is ezt fogja csinálni:)


A cukorról annyit, hogy rendes voltam, elmentem a kontrollra, és jó is lett az eredmény. Bár kicsit magasabb lett, mint amikor én mértem itthon a saját mérőmmel, tuti mert izgultam...de nem számít.
Viszont a következő terhességnél nekem is többször lesz terhelés, és ha már hamarabb diétáztatnak mint most, én nem fogom kibírni mondjuk fél évig azt a diétát amit multkor. A végén már Gveninél is néha ettem édességet, vagy pizzát..
Bár érdekes, mert alapvetően azóta jobban odafigyelek az étkezésre, nem is eszem annyi édességet, kevesebb kiló is vagyok mint ahogy kezdtem a terhességem..


Mindenkinek szép napot!

Hillsdeli

Kép
Kép
Kép
 


hillsdeli: Remélem azért még nem jön rá egy darabig, hogy az etetőszékben fel is lehet állni. Barbus kis barátja a babakocsi 5 pontos biztonsági övéből kibújva szokott felállni. Meg a mi hajunk is, hogy mindjárt kiesik. Nem egyszerű ezekkel a kölkökkel. Én sajnos nem eszem kevesebb édességet, most én is kevesebb vagyok, mint terhességem előtt, de csak vagy 2 kilóval. 7-tel voltam könnyebb mikor Barbust haza hoztuk a kórházból.



 
 


Az se rossz:) Gveni a babakocsiban csak néha állt fel, ő inkább menet közben a bébihordóból mászik ki. De azt már régóta. Megfordul, és elkezd kimászni. Volt hogy hátra kellett ülnöm hozzá, mert útközben megfordult, és ülve nézett nagy szemekkel kifele...lehet kéne már az autósülés neki, csak súlyban még kevés hozzá:) most éppen nincs mérlegünk, de aug 20-án volt 7540gr, szerintem max 8 kiló azóta:)

Én most vagyok 6-7kilóval kevesebb, mint ahogy kezdtem a terhességem. Én régen nagyon sok édességet, és főleg cukrokat ettem. De arról kb 2,5 éve leszoktam, bár nehéz volt:)) évek óta csak vizet iszom, vagy teát. Kenyeret is keveset eszem, és legtöbbször barnát. Meg ilyenek..És jobban is érzem magam, hogy nem viszek be annyi szemetet:)) de azért én is szoktam jókat enni, csak mértékkel, na meg inkább társaságban...

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinél minden rendben :D

Szintén tanyás lettem már jó ideje, a babanetet szerettem, de a nyíltság már egyáltalán nem jön be, sőőőt! Igaz a tanyára sincs sok időm írni, rengeteg lemaradásom van sok helyen... elég nehéz időszak van mögöttünk. Voltak zűrjeink az ovikezdéssel, a Ricsi második dackorszakos lett ezzel egyidőben a Peti megkezdte az első dackorszakát, elég brutál amit előadnak. Közben kiderült, hogy kislányunk lesz, Dóra.

Etetőszékben felállás: nálunk is bejátszott mindkét fiúnál anno. de úgy bekötöztük őket hogy inkább feladták csak lazítsunk az övön :twisted: :D
Babakocsiban felállás: a Ricsi anno bepróbálkozott, ilyenkor vagy megfordítottam a kocsit és abba hagyta vagy kiszedtem és sétált velem. És a tricikli egy álom, állhat benne, ugrálhat, kormányozhat, a miénk zenél is és villog is így inkább azt használtuk mint a babkocsit és nem volt többé ilyen gond és nagyon hamar el is tettük a bkocsit :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


momi: Gratula a hugicához, a Dóra nagyon szép név. Nekem a Dorina tetszett, mert a vezetéknévben van hosszú ó, így a Dóra kiesett. És én Dorkának becéztem volna. Talán ha nálunk is hugica lenne egyszer.



 
 


Sziasztok!

Vicky, örülök hogy tetszik a Dóra :D
Barbus hogyhogy nem Dorina lett??
Mikorra tervezitek a kistesót? Bocsi már elfelejtettem :oops:

Borso, mesélj, szerinted honnan ismerjük egymást? :lol: Fogjuk a kismami agyamra, de lefagyott a szoftver, ismerős a neved de mégsem ugrik be... 8)

Rebeka, gratu a kiscsajhoz, illetve Fruzsihoz!
Doki jófej, elszántan keresi a cukrot :lol:
Lehet egyszer össze is futunk nála... mikor szoktatok menni hozzá, mikor esedékes a kövi randi? Mi 2-án megyünk most jó korán :)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


momi: Apa megvétózta a Dorinát. Én úgy gondoltam hogy vagy 3-4 év legyen a két gyerek között, de mivel Barbusra 3 évet vártunk, ezért lehet hogy több lesz a különbség. De nem akarunk meddőségibe vissza menni, szóval még az is lehet hogy nem lesz tesó. Sajnos sem anyagilag, sem időben nem bírnánk. Én reménykedek benne hogy még akár könnyen is mehet.



 
 


Mennem kéne a dokibácsihoz, de most sajna elég sokfelé elment a pénzem. Szerintetek rákérdezhetnék Csillánál, hogy fogadna-e a dokink kórházban? Még így is 5500 lesz a hpv. Kedden megyek forgalomból vizsgázni, hát nem mondom hogy annyira magabiztos lennék. Még ott is lehet hogy lesz egy újra játszhat.



 
 


Vicky, Dokihoz nov 8-nál hamarabb nem tudsz menni.. addig hátha lesz rá lóvé:) én is akartam menni, de most szabin van, 2-án meg tele van a szabi miatt...Aztán Csilla segített, és én megoldottam Dokink nélkül, hogy ne kelljen heteket várnom...


Hát a forgalmi vizsga az izgis...Én többször mentem, kis hülye vizsgabiztosok szivattak. Csigavéres voltam, és amíg annál a sulinál voltam, nem is sikerült...aztán másik iskolánál folytattam, és sikerült is.....a vizsgadíj alacsony volt, és mint kiderült emiatt hogy több lóvé jöjjön be, 10ből 9-et meghúznak elsőre...utálatos egy társaság...Neked Sok sikert hozzá!!!

Kép
Kép
Kép
 


Nem is értem..Itt a babaneten nem lehet zárt topikot csinálni???
Jó lenne ha nem menne el innen mindenki..


Gvenim mindjárt 1 éves! Olyan büszke vagyok rá! Megcsináltam az első albumát, majdnem 400 képpel:)


Momi, gratula a kiscsajhoz, biztos nagyon jó lesz 1 pici lány a 2 fiú után:)))

Kép
Kép
Kép
 


hillsdeli: Valahogy lehet talán zárttá tenni, de nem tudom mi ennek a módja. Lehet hogy én is megcsináltatom akkor máshol a rákszűrést, nekem októberben kellett volna mennem, csak továbbképzésen volt a doki, most meg szabin. Kedden ha sikerül átmennem a vizsgán akkor talán lesz pénzem a dokira.



 
 


Vicky, hogy sikerült a vizsgád???

Kép
Kép
Kép
 


hillsdeli: Sajnos megbuktam. Tegnap délutántól megint lázas vagyok, szerintem ezért nem is tudtam koncentrálni annyira. A bal kanyart rontottam el az egyirányú utcából és a parkolás is nagyon izzadság szagú volt. De az utolsó csepp az volt, hogy kimaradt egy sávváltás és az én sávomból nem lehetett balra kanyarodni. Azzal indítottam, hogy odazártam a kocsi ajtajával az ujjam.



 
 


Sajnálom Vicky, hogy nem sikerült...Nem baj, előfordul...Majd legközelebb!


Várom a pénteket, Gvenim 1 éves lesz! Olyan hihetetlen hogy eltelt 1 év! Lesz neki szülinapi buli, tök jó lesz! Már megvettem hozzá a cuccokat, kigondoltam a dekorációt, stb:) Hiába ő nem fog fel belőle sokat, számomra nagy dolog, amit meg kell ünnepelni!:)

Kép
Kép
Kép
 


hillsdeli: Hogy telt a szülinap? Így utólag is boldog szülinapot Gveninek. Én jövő héten kedden megyek vizsgázni, nagyon remélem, hogy a délutáni dugó miatt nem fogok megbukni. Így is nehezen gazdálkodtuk ki ezt a vizsgát. A lázam persze megint elmúlt, de valami gyulladást mutatott a vérvétel. A rák-markerek szerencsére negatívak lettek, de nekem gyanús, hogy nőgyógyászatilag nem stimmel valami. Legutóbb 21 napig véreztem és most 17 napra meg jött újra és már megint meg van egy hete. Valahogy el kéne jutnom a dokihoz, de sajnos nem fér bele. Elmegyek szerintem itt az sztk-ba egy rákszűrésre.



 
 


momi, rebeka: Hogy vagytok? Már nem sok van hátra a szülésig.



 
 


Szia Vicky!

Köszi!:) a szülinap nagyon jól sikerült! 5-én a rendes szülinapján a családdal ünnepeltünk, másnap meg a barátokkal, és Gveni kisbarátaival:) de mind2 buli nagyon jó volt! Csak annyi volt a rossz, hogy véletlen belenyúlt a lelkem a gyertyájába, aztán volt nagy sírás, de csak 1 pici hólyag lett a kezén, és hamar túl is tette magát rajta:)
Csináltunk sok képet:)


Hát, valahogy nem tudjátok kigazdálkodni a Dokit? Én ha gond lenne tuti hozzá mennék, mert benne megbízom, hogy nem mond hülyeséget, nem kezel félre, stb...
De amúgy nem voltál nála nemrég rákszűrésen?
Jobbulást kívánok! Azért az durva hogy eddig megvolt!
Amúgy hallottam többektől hogy szülés után voltak ilyenek, hogy hetekig vérzések... Nekem mondjuk hála Istennek nem..De nem is élvezhettem hogy nincs meg:) Hiába szoptattam 4 és fél hónapos koráig, a császár után 1 hónappal már meg is jött, és azóta is megjön mindig ahogy kell...

Drukkolok a vizsgához is! Hát igen, a csúcsforgalom nem az igazi...
De legalább ha állsz dugóban, megy az idő, és lehet nem kell annyit menned, és kevesebb a rontási lehetőség:))

Kép
Kép
Kép
 


Mármint szülés után nyilván mindenki hetekig vérzik:) de hogy hónapokkal később is, nem állt egyből be a menstruáció...
Reméljük semmi komoly!

Kép
Kép
Kép
 


Tényleg, és amúgy mik azok a rák-markerek??? Van esély rá, hogy valami rák legyen????:( bocsi ha hülyeségeket kérdezek..

Kép
Kép
Kép
 


hillsdeli: Sajnos most tényleg nem tudok a dokihoz elmenni, de most hétvégén megyünk haza a szülőkhöz, hátha a szülinapi pénzemből elmehetek. A rák markerekkel lehet kimutatni ha az lenne, de szerencsére nincs. Szerintem a p3-as cytológiám miatt kérte a dokim, meg mert nem tudjuk a láz okát. Egyébként októberben kellett volna vissza mennem a dokihoz pont a cytológia miatt. 3 hónapja voltam és mostanra hívott vissza. Nekem egyébként a pcos miatt sosem volt rendszeres a mensim, de inkább 2-3 havonta 2-3 hétig. De olyan még sosem volt, hogy 17 napra megjöjjön. És most is csak pötyög. A vizsgámra kíváncsi leszek, mert félek tőle, hogy mi van ha így a kötelező feladatokat nem tudja megcsinálni az ember és akkor nem tudom mi van. De majd kedden megtudom.



 
 


Decemberben most már el kell mennem a dokinkhoz. Tegnap már megelégeltem, hogy 3 hete folyamatosan vérzek és múlt hét szerdától pedig nagyon. Elmentem itt az sztk-ba és közölte velem a doki, hogy egészségügyi kaparásra kell mennem. Adott a Margit-kórházba beutalót, de mondtam hogy megbeszélném a saját dokimmal. Szabó doki azt javasolta, hogy szedjem be a megmaradt doboz norculutot és hátha elmúlik a vérzés. (Mára egyébként apadt valamennyit.) Ha elmúlt, akkor menjek el rákszűrésre és ha még mindig p3-as, akkor megcsinálja a méhszájamat. Akkor úgy is van kaparás is. Reménykedem most hogy elmúlik a vérzésem és a cytológia és a hpv nem mutat rosszat és nem kell műteni.



 
 


Szia Vicky!

Hát ez nem hangzik valami jól:( Drukkolok hogy tényleg elmúljon a vérzés, meg a többi is rendben legyen és ne kelljen műteni!
Hát igen, egy ilyen dolgot én is megbeszélnék a Dokinkkal.
De ha műtét lenne, akkor mit kellene csinálni? Milyen műtét lenne?

És a jogsival miújság???

Kép
Kép
Kép
 


De jó, most pillantottam rá a vonalzómra, hogy Gvenim ma 1 éves, 1 hónapos és 1 napos:))

Kép
Kép
Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: