Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok hallottam ,hogy létezik lézeres mütét mioma-val? így nem kell kivenni a méh-t.lehet még szűlni is és nem okoz hormon problámát .Kérlek ha tudtok valamit írjatok erről.Mekkora nagyságig lehet stb.

Köszönöm Rebaron
 
 


Szia Rebaron!

Igen, végeznek lézeres műtéteket a Nyírőben, de nem csak kifejezetten myomát, endometriosis-t is pl.
Nekem tavaly októberben volt myoma műtétem, de hagyományos módon, nem lézerrel, és nem vették ki a méhemet, sőt mi több, 15 hetes várandós vagyok az első kisbabánkal :-)

Volt, akinek lézeres műszerrel csinálták, myomás is és endometriosis-os is, és annyit biztosan tudok róla, hogy baromi drága, mindenki, akit ezzel a kütyüvel műtöttek, a gatyáját is otthagyta..
Szóval a lényeg, hogy esetfüggő a dolog, nem konkrétan a lézeres műtét a feltétele, hogy megmaradjon a méhed és esetleg babád lehessen utána..
A te bogyóid mekkorák? Az egyémek 4 és 3 centisek voltak a műtétkor.

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


Szia Zsuzsa el sem hiszem ,hogy végre valaki szóba állt velem már szinte ide sem néztem.
nekem utoljára 18mm volt ez 3 honapja volt most nem tudom hogy áll de nincs problémám vele.És neked miért vették ki a terhesség miatt vagyis hogy lehessen baba?
Nekem 2003,ban találták meg amikor uh-n nézték terhes vagyok -e és 5 hetes terhes és 2mm-es göbjeim voltak.
Az én orvosom azt mondja nem kell bántani csak ha problémát okoz .
Mennyibe kerül a lézeres mütét? nem gondoltam hogy ez nam sztk beavatkozás milyen naiv vagyokKép
Mi az endometriosis ?amgy barna vagyok eredeti )KépO
de gyereknek szőke voltam lehet ez maradvány!


Gratula a pocaklakóhoz.Nekem kettő van 18 hónapos fiú Áron .és 11 éves lányom Rebeka .

Mit mond a Doki várható hogy visszajön a bogyó?
Neked is több volt?
A Nyírőbe fogsz szülni?Milyen a Dokid?Régóta ismered?

Üdv:hellóó Era
 
 

 
 

Szia Era!

Hát az enyémek elég nagyok voltak, és bár nem okoztak semmi problémát, mert kifele nőttek, ki kellett venni, mert még baba előtt voltam, és terhesség alatt hajlamosak visszanőni - mint ahogy vissza is nőttek azóta, megint van egy 3 centis és egy 2 centis.. :-(

Nem emlékszem pontosan, mennyibe kerül, de több százezres nagyságrendre gondoljál..

Az endometriosis egy menstruációval összefüggő betegség, menstruációs vérből származó nem odavaló szövetek tapadnak meg a méh felületén. A kezelése és az operációja is nagyon-nagyon gyerekcipőbe jár, egyelőre ez a lézeres módszer gyakorlatilag az egyetlen, amivel lehet kezdeni vele valamit és ez sem garancia semmire..

De nyugi, nem Te vagy tudatlan, én is csak onnan tudom, hogy egy lány elmesélte, mikor tavaly benn feküdtem a műtéttel, azelőtt nem is hallottam róla Kép

Gratula Neked is a gyerkőceidhez! :-)
Én Csepegő doktorhoz jártam, ő is operált tavaly és nagyon meg voltam vele elégedve, de a myomáim miatt átutalt az I. Női Klinikára, hogy oda járjak, úgyhogy most már oda járok Fekete doktorhoz (a Nyírős Fekete doktor fia egyébként)

Ha még valami érdekel, kérdezz nyugodtan, segítek, ha tudok Kép

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


szia Zsuzsa!

Ezek szerint ha vissza nőt akkor fölöslees a mütéti beavatkozás ! Hacsak nem akar valaki babát.Igaz én azt olvastam hogy a terhesség alatt visszafejlődhet.
De azt is hallottam a sláger rádióban hogy a még kicsi embrió tulajdonképpen picit rendbe teszi az anyukát amikor beköltözik "takarít" mert neki egészséges szülőre van szüksége és az őssejtjei segítségével gyógyít.Lehet hogy ez igaz lehet hogy nem minden esetre elgondolkoztam rajta.

köszi a gratulát nagyon büszke vagyok gyermekeimre külonos képpen arra hogy 2.ra sikerült a fiú, mert már nem vagyok mai csibe és csak avval az 1 "feltétellel" vállaltam a szülést hogy fiú legyen .az akarat segített. a lányt is befogadtuk volna nem adtuk volna a szomszédba!
Az 1-es az nem a Baross klinika?

Köszi a segítséget akkor szerintem már túl is vagyok mind a kétfajta mütétemen.Az egyik sok pénz a másik meg csak ideig őráig tart,gyereket meg már nem tervezünk.Legalább is mi, aztán az égiek hogy döntenek....?!
Sok pihenést és sok erőt neked a babócához .Remélem még hallunk egymásról ha máshol nem néha nézz ide be és írj hol tartotok majd írok én is .
Köszi Erika
 
 


SZia!

Igen, ezt többen mondták már, hogy a baba sokféle női bajra orvosság. nem mintha azért akartunk volna babát.

Műtétek: hát sajnos az előző dokim is ezt mondta nekem, hogy akinek egyszer myomája volt, annak mindig lesz.. Pláne, ha jön a baba.
A konzervatív műtétet konkrétan akkor szokták javasolni, ha a nő még szülés előtt áll.

Viszont a változó korban visszafejlődnek, ha voltak is, mert akkkor nem tobzódnak annyira a hormonok ugye, mint pl várandósság alatt.
Ha a változó korban is fennmaradnak, akkor kipakolják az embert kíméletlenül, mikor az én műtétem volt, nem is tudom hirtelen, hány nő volt, akinek kivették a méhét emiatt.. Nagyon sokan.. Sajnos.
De Nálad még messze van a változó kor amúgy is gondolom.

Azért bizti ami bizti, járj el néhány havonta ellenőrzésre, sose tudni, az ördög nem alszik ugye...

Már egészen jól kezdek kerekedni, már volt, hogy többször átadták a helyet a buszon, metrón. Nagy lesz a baba, asszem.. Másnak 5 hónaposan ekkora a pocija mint nekem 4 hónaposan, elég durva..

Üdv: Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


szia Zsusza !

egnáztem a képeiteket nagyon szuperek. A baba is tündéri. Tökéletes párt alkottok együtt.Olyan jó volt látni a boldogságotokat.Szerintem mindenkinek nagy a hasa ilyenkor mert most kezd el igazán látszódni.Lassan érezni is fogod már a mocorgását az olyan jó érzés.
Ha átadják a helyet akkor szerencés vagy használd ki .Nekem nem igen akarták sohasem pedig olyan volt a hasam mint aki ikreket vár igaz nekem télen.mert február26.án szültem.
Ez még nem jelenti azt ,nagy lesz a babócád,fejlett szép gyerek lesz.az a jó.Szedsz vitamint? Én elevitet szedtem minden nap 1-et még a szülés után is 1 évig mig szoptattam.de normál méretü gyermek lett 3260g.
De az is lehet hogy rossz a tartásod.Kinyomod a hasadatKépKép
ennyit híztál eddig?

Sziasztok joéjt! Era
 
 


Szia Era!

Köszönjük szépen, kedves vagy! Kép
Nekem kb 12-13. hét környékén kezdett látszódni, igaz, akkor még úgy nézett ki mintha rohamosan híznék pocakra.
Néha érzek kis mocorgást, de csak ha jól odafigyelek, még nem feltűnő annyira. De most már gondolom 1-2 hét és boxolni fog jól Kép

A képeken nagyobbnak tűnik, mint amekkora volt akkor, mert elég szerencsétlenül választottam a felsőt, én nem vettem észre, párom meg nem szólt, hogy ekkorának látszom benne.
Most kb ekkora mint amekkorának látszott akkor a blúzon keresztül Kép)

70 kilóról indultam és eddig kb havi 2,5 kilónál tartok, védőnőnél szoktam méretkezni, havonta járok oda. Ha ezt tartom, akkor szerintem rendben leszünk. Egyelőre a pocakon kívül nem hízzam különösebben ahogy nézem.

Üdv: Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


Szióka !

Én nam láttam a hasadat egyáltalán nagynak!hól?
Én is 68-84-re híztam de nagyon vizesedtem olyan volt a lábam mint egy elefántnak.Főleg ha sokat ácsorgtam pl.karácsonyi sütés főzés az igen megviselt.utána már nem is nagyon ment visza pihenésre sem.De ez még kezelhető volt Rebinél első terhesség már 5.hónaptól kezdődött a végén már vízhajtót kellett szednem de vele nyáron voltam terhes 08.11.-én szültem egész nyár hőségben telt.nem ittam sokat napi/ 3-4lkell/kb 1litert ha megittam és szénsavast ittam .Áronnal megittam a napi 3l minimum és szénsavmentes vizet.ez is sokat jelent de akkor nem hívták fel a figyelmemet erre.Te is igyál sokat és kevés sóval egyél.
Nem érzed néha hogy feszít a hasad hogy bekeményedik helyenként?
Szülés után újra 68 voltam de a hasam még a mai napig is nagyon nagy mindig kérdezik jön a 3.ik(KépKép:nem vagyok olyankor boldog de nekem a tartásom is szörnyű mint a kérdőjel és jól kinyomom a hasam.de jó mert Áron jól tud ülni rajta Kép )Kép amikor cipelem.De szopi alatt meghíztam 76kg-ra, de már újra 68 vagyok már nem szopizunk fél éve, ne aggódj. minden vissza áll a régi formába nem kell fogyozni terhesség alatt de zabizni sem kell mindent amit kivánsz módjával sok folyadél és gyümölcs.Az Üllöi klinikán fogsz szülni ugye?mikorra vagy kiirva?

Szia Era
 
 


Az ivással hadilábon állok kicsit, ami érdekes, mert amúgy kacsa vagyok, nagyon sokat ittam világéletembenm most meg valahogy nem...
De igyekszem erőszakot venni magamon..
Amúgy de igen, néha bekeményedik a pocim, és feszíteni is szokott.. Ez micsoda?
Ma asszem éreztem, hogy mocorog a bébi, tisztára mintha hullámozna belülről a hasam. Gondolom a magzatvíz miatt van, ahogy tényleg hullámzik a baba mozgása miatt.

A Barros utcai I. Női Klinikán fogok szülni, Márc 09 a várható időpont. Remélem, kihúzzuk addig. Az előző dokim jól megijesztett, hogy lehet, hogy koraszülés lesz a myomák miatt, de egyelőre minden rendben.
Majd elválik, hogy császár vagy természetes szülés, azt mondta az új dokim, hogy azt majd a terhesség késői szakaszában dönti majd el, annak függvényében, hogy akkor milyen állapotban lesz a méhem meg a tavalyi hegeim..
Te spontán szültél vagy császárral?

Üdv: Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


szia!

Mind a 2x császárral.jó lett volna megtudni 1 kicsit milyen a szülés de én örültem a császárnak megnyugodtam amikor megtudtam hogy döntöttek sokkal kisbb a rizikó lehet hogy hosszabb ideig lábadozunk de nagyobb az esély a gyereknek hogy ne legyenek születési rendellenességek.

Szerintem nálatok is császár lesz mütéti hegeknél meg pláneinkább ezt választja a doki mert a heg elvékonyodik a terhesség alatt .

használj haskötőt szülés után én nem tetem nagy is a hasam.

esetleg a a myoma gyorsabban nő mint a baba és ne lesz hely!
Én nagyon megvoltam elégedve a Barossal szrintem felkészúlt dokik vannak és ha a babáknak is szükség van valami gyors beavatkozásra itt ezt is ellátják nem kell máshova szállítani a gereket mint más korházaknál gyakran előfordul.Különben s minden problémás mama ide kerül az egész országból.
jó kezekben vagy nyugodt lehetsz.

Ez a helyenkénti keményedés mag a baba! az ő mozgását érzed ilyenkor.Nekem a placenta a hátsó falon tapadt ezért intenzivebben éreztem a mozgását már nagyon korán.Ha a kezemet oda nyomtam elöbb utóbb odébb uszkál máshol dudorodott de ha finoman nyultam oda csak tartottam a kezem ott maradt.a védőnő amikor hallgatta a szívhangot nem akarta elhinni hogy hol van a baba nem is találta addig a szívhangot mig nem tette az áltlam mondott helyre .
ha az egész hasad keménydik akkor magnéziumot kell inni vagy szedni vagy javasolják még a konyakot is kismértékben KépKépO
Van csütörtökönként du 3
-tól kismamáknak felkészítő tanfolyam meg a Fellegi Ádám zongorázik kismamáknak menj el

nagyon jó!

szia jó éjt Era
 
 


Sziasztok.Nemrég találtam,erre az oldalra.Nem is gondoltam hogy sok olyan nő van,akinek miómája van.Sajnos nekem is,megmütöttek pár hónapja,de ujra fáj a hasam,félek megint kialakulóban van.Még nincs gyerekem,de nagyon szeretnék,majd decemberben lehet probálkozni.Miómával is kilehet hordani egy babát?
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: