Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ha jövőre várjátok babátokat és az Uzsokiban fogtok szülni, itt a lehetőség, hogy megosszátok a várandóssággal kapcsolatos tapasztalataitokat, szüléssel kapcsolatos kételyeiteket.
Irjatok!
 
 


Szia!
Az előző uzsokis topicban nagyon sok infót megtudhatsz!
Anita

Kép

Kép
 
 


Szia!

Én/mi májusra várjuk az elsőt, és már nagyon szeretnénk tudni, hogy mi lesz. Beleolvastam az előző uzsokis topicba és szerencsére a dokimról (Csapó)csupa jót olvastam. Nálatok mi a helyzet?
Tündi

Kép
Kép
 

 
 

szia Tündi!
Mi is májusra várjuk, és én is a Csapóhoz járok.
Mi már tudjuk, hogy kisfiú lesz. Kép
Te hogy viseled a kismamaságot?
Anita
 
 


Sziasztok!Jelenleg 6 hónapos terhes vagyok és sajnos nem igazán probléma mentes a terhességem!(Persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb) Balassagyarmaton lakom és már 1 hónapja szeretnék információt szerezni egy számomra idegen kórházról és orvosairól ez az Uzsoki kórház.Az a gondom, hogy az itteni(Bgy-i)orvosom bejelentette, hogy húsvétkor szabira megy én meg húsvét vasárnapra vagyok kiírva és itt én másnál nem szeretnék szülni.Azért az Uzsokit választom, mert a barátnőm ott dolgozik, de mint "belsős" nem igazán tud infókat az "anyagi" dolgokról és ez azért szerintem elég fontos.Dr. Járányi Beátát ajánlotta meg is adta a magánrendelőjének az elérhetőségét, de így nem állíthatok oda, hogy azt sem tudom mennyi nála egy vizsgálat és egy szülés így nem merek! Kérlek segítsetek ,mert félek, hogy ki futok az időből!
furakne@freemail.hu
 
 


Szia Fné!
Én annyit tudok, mivel csak 16 hetes vagyok, hogy mennyi az egyszeri vizsgálat nála.
7.000.- alkalmanként. Helyileg a Nyugatinál van és szombatokra adnak időpontot.
Remélem valamennyit ez is segít.
Ágnes
 
 


Sziasztok!

BÚÉK!

Anita: Nálunk úgy tűnik, hogy kislány lesz, bár a párom még reménykedik, hogy kisfiú, ugyanis nem mondta 100%-ra a doki. Szerencsére én idáig nagyon jól viselem a kismamaságot, megúsztam a rosszulléteket is, egyedül Tibi dezodorától émelyegtem, de azt meg kidobtam a kukába. Most, hogy már nő a pocakom, kicsit ormótlannak érzem magam, de majdcsak megszokom.
Nálad mi a helyzet? Te jártál az Uzsokiba felkészítőre? Én most akartam elkezdeni, erre vége lett.

Fné: Sajnos nem tudok Neked ez ügyben segíteni, nem ismerem a dokinőt.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


szia Tündi!
Én is hasonlóan hozzád viseltem az első 3 hónapot, azóta sincs szerencsére semmi különösebb baj. A Maltofert már a 12. héttől sazedem, nem mintha nagyon alacsony lenne a vasam, de a doki azt mondta, hogy terhesség alatt szükség van pótlásra.
Elevitet szedtél? én a 20. hétig rendszeresen, azóta nem szedem, de majd az utolsó 1,5 hónapban megint elkezdem. A védőnő legalábbis ezt javasolta. Lehet hogy el kell kezdenem a magnézium szedését is, mert már kétszer begörcsölt a vádlim. Ezt majd megemlítem terhesrendelésen is, kiváncsi vagyok mint mond a doki, mert úgy vettem észre, hogy nem híve az egyéb étrendkiegészítőknek. Remélem minél előbb elindul a szüléselőkészítő.
Te is úgy tudod, hogy nem lehet szülésznőt fogadni az Uzsokiban?
Az én pocim most kezdett nagyon nőni, és most idult be a súlyom is. Nagyon jó az étvágyam, bár nem mondhatom hogy sokkal többet ennék, mint azelőtt.
légy jó!
A.
 
 


Szia Anita!

Én Maternát szedek: a 13. hétig mindennap, azóta 2-3 naponta, ugyanis nem akarom hogy túl nagy legyen a gyerkőc. Nekem egyébként a védőnőm szorgalmazza a magzatvédő szedését mondván, hogy téli időszakban kevesebb vitaminhoz jut a szervezet(Csapó meg azt mondta, hogy neki mindegy, csak a napi 1 Maltofert szedjem).

A vádlim pár éjszaka már nekem is begörcsölt, de azt vettem észre, hogy mindig akkor, amikor túlerőltettem (egésznap talpon voltam vagy lábsúllyal vádliztam).

Azt hiszem én egy kicsit jobban hízok, mint kellene: a 21. hétig felszedtem 6 kilót, igaz, hogy rengeteg édességet edtem, meg szerintem kicsit a kaját is túlzásba vittem, főként este - így most igyekszem odafigyelni a kajamennyiségre.

A "Hol szüljünk" című könyvben azt olvastam (a könyvesboltban)hogy az Uzsokiban van lehetőség kérvényezni a szülésznő személyét és a kérvényt elbírálják. Hogy ebből mi igaz és mi nem, nem tudom, mert én egy szülésznőt sem ismerek, így rábízom magam a véletlenre.

Te mit tudsz a cukorszirupos vércukorszint mérésről? Egyből erre küldik az embert vagy csak akkor, ha a tej + zsemlés terheléses cukormérés eredménye magasabb, mint a megengedett érték?

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


szia.
csak röviden tudok most válaszolni.
Először a tej+zsemle lesz, ha ennek az értéke rossz, akkor jön a szirup. De még én sem tartok itt, ha már túl vagyok rajta, akkor megírom, hogy volt.
most megyek aludni, mert nagyon fáradt vagyok.
Anita
 
 


Szia!

Tegnap voltam dokinál és sikerült beszereznem néhány infót:
Terheléses vércukor: semmi tej+zsemle, egyből cukorszirup a szülészet laborjában. Jó hír, hogy vihetsz citromot és akkor limonádéként ihatod meg a löttyöt.
Szülésznő választás: eddig Csapó doki elintézte a pácienseinek, hogy választhassanak szülésznőt, de ez a lehetőség mostantól megszűnik, állítólag ma lesz erről valami osztályértekezlet.
Vádli görcs: Kaptam rá kenőcsöt: Venastat (recept nélkül kiváltható)
Kórházi elhelyezés: szüléskor választhatsz, hogy melyik szobába akarsz kerülni (előre nem lehet igényt leadni). Van ikeás szoba 1 személyes 12.000 Ft-ért, 2 személyes azt hiszem 8.000-ért - ezek a fizetősek, bár van valami 6.000-es is de arra pontosan nem emlékszem. Nem fizetősek: 4 ágyas - kinti fürdési és WC lehetőséggel, 5 ágyas - közvetlen elérhetőséggel. Ezek mind olyanok, ahol együtt lehetsz a babáddal.

Rólam: Csapó doki szerint is sokat híztam, de nem zsírra, hanem vizesedem. Mostantól sószegény diétára vagyok fogva.

Üdv: T.

Kép
Kép
 


szia Tündi,
köszi a sok infót.
Egyébként én is tegnap voltam a Csapónál.
Te végül is hányadik hétben vagy?
Tudsz adni egy magán e-mail címet? írnék egy-két dolgot oda.
köszi
Anita
 
 


Tündi,
a férjem most mondta, hogy még megvan nekünk az a freemailes címünk, amit már egy éve nem is nagyon használunk, de ennek ellenére akkor ezt most megadom Neked, hogy el tudd oda küldeni a Te email címedet.
szabpus@freemail.hu
 
 


Sziasztok!

A Csapo dokirol een is nagyon jokat hallottam, jo lenne, ha itt folytatnaatok a beszelgetest, hadd tanuljanak belole maasok is - persze csak amit lehet igy is mondani...

Nagyon izgat, h mi lesz ezzel a szulesznovaalasztaasos dologgal, ees h ki volt az, akivel (eddig?) egyutt dolgozott.

Sziasztok Ani20, Tundi76!
Ilon
 
 


Sziasztok!

Anita! Elküldtem az e-mail címemet a freemail-es címedre.

Ilon! Úgy hallottam, hogy különösebben nem az volt a fontos, hogy kivel, hanem hogy legyen választott szülésznő, aki végigviszi a szülést. Gondolom nem tartja jónak, hogy cserélődnek a szülésznők a szülés alatt.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bár nálam még nem aktuális a szülés, talán jövőre, ha mindne jól megy , de gondolkodom, hogy orvost kéen váltanom, és az Uzsoki kórház helye alapján szimpinek tűnik. Nekem van egy lányom, aki Újpesten születettm, de közben a XVII. kerületbe költöztünk, és bár imádom a mostani dokim, de a második babával már neheéz lenne Újpestre átjárni, jó lenen valami Örsről könnyebben megközelíthető kórház. És hát jó lenne nem már terhesen keresgélni dokit. Tudtok nekem valaki olyat ajánlani, aki az Uzsokiban dolgozik és a magánrendelője sincs nagyon messze? Jól gondolo, hohy az Uzsoki Bkv-val is jól megközelíthető?

Köszi:

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Szia Manó!

Én szintén a XVII. kerületben lakom (ráadásul a legszélén)és szerintem az Uzsoki egész jól megközelíthető onnan (az Örstől vagy villamossal vagy trolival). Jó szívvel tudom ajánlani a dokimat is: Dr. Csapó Csaba, magánrendelés: 1148 Bp. Örs vezér tér 6. fsz.1., bejelentkezés kedd és csütörtök délután a 220-7991-es telefonon.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Szia Tündi!

Köszi a választ, szuper lenne az Örs. A doki milyen stílusú? Annyira izgulok, mert sok dokihoz jártam mire találtam egy igazán olyat, akiben megbízok, de Újpest olyan nagyon messze van. Mi is a szélén lakunk, Rákoskerten.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


És anyagiakban milyen a rendelés? Mennyi egy vizsgálat? A mostani dokimnál 6000 a terhesgondozás, 7000 ha rákszűrés vagy komolyabb viszgálat is van , 1000 a gyógyszerfelírás.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


sziasztok!
Én még mindig úgy tudom, hogy nem lehet szülésznőt választani az Uzsokiban. Kép
Tündi: irtam a címedre, meg a freemailesre is. Kép
Ilon: Te is a Csapóhoz jársz?

Anita
 
 


Sziasztok!

Manó: Szintén Rákoskerten lakunk, a Szárazhegy utcában (bár lehet, hogy Csabához tartozik). A doki korrekt, számomra a legnormálisabb az összes közül, akihez idáig volt szerencsém. Ár: 7.000,- (én mindig ennyit fizetek, de 6 hetes terhesen voltam nála először). Otthonról internetezel? Mi most akarjuk bevezettetni otthonra, de semmi normális szolgáltatót nem találunk. Nálatok melyik szolgáltató biztosítja a netet?

Anita: Írtam! És én is úgy tudom, hogy most meg már pláne nem lehet szülésznőt választani az Uzsokiban.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Tündi!

Az végülis nem vészes ár. Mi a főúton lakunk Ráksokeretn, a Sáránd és a Torzs autca között. Sajnos nem otthonról netezek, hanem a munkahelyemről. Októberben volt 3 éves a lányom, 2 éves kora óta dolgozom. Majd talán jövőre szeretnénk kistesót, ha addig összejön a ház bővítése, mert most nagyon kicsi.
Én úgy tudom cska a T-kábel van ott nálunk, legalábbis a férjem ezt mondta. Mi Kőbányáról költöztünk ide, ott a tvnetwork volt, ami szuper volt, olcsó és nagyon gyors, nagyon meg voltunk vele elégedve, de itt nem szolgáltatnak sajnosKép Legalábbis kábelen nem. Úgyhog ymi valószínű maradunka T-Kábelnél, de eddig nem fizettük elő, mert még össze sincs rakva a számítógépünk (októberben költöztünk ide). Talán most már lesz hely összeraknia napokban.

Én a mostani dokim mellett úgy döntöttem, hogy az éves rákszűrésnél magától mondta hogy a mellviszgálat si hozzá tartozik a rákszűrűshez, és ha kértem simán elküldött ilyen típusú UH-ra is. Na ezzel nálam nyert ügy evolt. A családunkban sajnos nagyon gyakori az ilyen betegségKép, és az összes addigi orvos nem hogy magától nem viszgált, de még kérésre sem, ha pedig UH-ra kértem beutalót húzták a szájukat. Közben meg papolnak a megelőzésről.

Én a lányom Újpesten szültem és ott sem lehetett szülésznőt választani. Szóval ez annyira nem zavar.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!
Kilogok ebbol a "szobabol", mert az en kislanyom mar a kisagyban szuszog (ma 10 hetes), de szivesen beszelgetnek uzsokis (leendo)Anyukakkal. November 16.-an Csapo doki es Doczyne Agi szuleszno segitsegevel szuletett meg Anna Reka, 59 cm es 4000 g volt.
A kistesot, kb 2 ev mulva is Csapoval es Agival szeretnem megszulni.
 
 


Szia Bogi!
Üdv a fórumon! Gratulálok a kislányodhoz. Jó nagy súllyal született. Tudnál írni arrról, hogy milyen volt a szülés, rendes volt-e a doki és a szülésznő, ki miben segített?
És a csecsemősök? Nálad volt a baba éjszakára is?
Könnyen ment a szülés?
Hú, most jó sok kérdést feltettem, ha időd engedi írj.
Anita
 
 


sziasztok!Kép

Anita!
én mindkét gyerekemet az Uzsokiban szültem, Gergőt még '98-ban (4250g, gátmetszés nélkül sima szüléssel) és Vikit most októberben (3550g, 56cm, ici-pici vágással sima szüléssel). Dokim a Kalocsai főorvos, és tényleg nincs választott szülésznő, de eddig akárkivel találkoztam mind nagyon kedves.
Én a vip szobában voltam, mert sajna arcüreggyulladásom volt a szüléskor. Kép de megérte a szoba, mert a férjem non-stop bennvolt és senki nem zavargászott minket.
Csecsemősök: tündériek. Segytőkészek, bár nekem nem nagyon kellett 2. gyerek révén. Kép babát úgy kellett kikönyörögnöm a betegségem miatt (köhögtem isKép), de aztán megkönyörült a gyerekorvos és nálam volt végig a 2. naptól. Éjjel is lehetett volna, de én akkor pihenni akartam galád módon, meg mondom rosszul is voltam.

Dóri & Gergő (nyáron 8 éves)& Viki (3 és fél hónapos)
Vendég
 


Sziasztok!

Bogi: Örülök, hogy Te is csatlakoztál!

Tegnap voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, gondoltam megosztom veletek az információkat. (Bogi, szerintem Neked nem fogok tudni újat mondani, de legalább meg tudod erősíteni vagy cáfolni a szülésznő által elmondottakat.)

Szóval: ha minden oké a babával és a mamával, akkor még köldökzsinórostól megkapja az anyuka, kivéve ha valaki RH- (pl. sajnos én), mert akkor elviszik a babócát köldökzsinórvért venni. Normál esetben egy kis idő után minden babát elvisznek rendbetenni, majd visszahozzák és kb. 2 órát maradhat együtt a család. Ezután minden babát beraknak az inkubátorba.
Rooming-in: az 1. nap 3 óránként kihozzák az újszülöttet szoptatni, másnaptól viszont éjjel-nappal együtt lehet a baba a mamával (ha sikerül ilyen szobába kerülni), de állítólag éjszakára nem nagyon szokták az anyukák ezt igénybe venni. Fürdetni a csecsemősök fürdetnek, de egyébként mindent megmutatnak, hogy hogy kell csinálni.
Fájdalomcsillapítás: gáz van, de más érzéstelenítést (pl. epidurálás) nem lehet igénybe venni.
Szülésznő választás: állítólag azért nem engedélyezi az igazgató, mert az osztályon mindenki szülésznő és forgásos rendszerbe vannak beosztva (szülészet-csecsemő-nőgyógyászat)és ha pl. pont egy olyan szülésznőt választasz, aki pont akkor ügyeletes egy másik részlegen, akkor gond van, mert nem tud menni. A másik gond pedig az, hogy választott szülésznő esetén, mit csinál az a szülésznő aki pont akkor ügyeletes a szülészeten.
Előkészületek: beöntés, borotválás nem kötelező, de erősen ajánlott. Arról, hogy mit kell bevinni a kórházba adnak majd egy listát valamikor az utolsó hónapban.
Vajúdás: szőlőcukor ehető, 1-1 korty szénsavmentes ásványvíz iható. Vajúdás alatt bármit lehet csinálni, csak a kötelező vizsgálatkor kell 1-1 negyedórára leülni vagy lefeküdni.
Kórházi tartózkodás: normál szülés esetén 5 nap, császár esetén több.

Nagyon sok infó elhangzott, valamit tuti, hogy kihagytam, de ha eszembe jut, akkor megírom.
Ja, mostantól minden szerdán 17 órától tanfolyam a faházban. A pontos programot tegnap még nem tudták megmondani, de legközelebb nagy valószínüséggel a pszichológus csaj fog jönni.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de Tündi rosszul tudja, lehet epidurált kérni, én úgy szültem, csak pénzbe kerül, nekünk külön mondta az orvos, hogy mennyi, és vállaljuk-e az árát, de mikor mondtuk hogy igen, 10 perc múlva ott volt egy nagyon kedves anesztes orvos, és már adta is be a próbaadagot, után pedig a varrás végéig ott volt mellettem. Ja, és mindez szombaton volt, amikor elvben kevesebb orvos van bent, mint hétköznap.

Üdv: Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Anita: a kovetkezo szulesemet is csak ilyennek kivanom, pedig nem volt egeszen sima... Delelott a CTG-NSTn meg semmi elojele nem volt annak, hogy ejelmegszuletik Anna Reka, Du.4kor porszivozas kozben fajdult meg a derekam, 6kor kezdett fajdogalni a hasam, 7re ert haza a ferjem, 8ra ertunk a korhazba, 23:55kor meszuletett Anna Reka. Mivel nagy volt megakadt a medencemben Vacuummal segitettek ki, de semmi baja nem lett, forditani kellett nem huzni. Mivel Rh- vagyok nem tettek a hasamra es mig varrtak az Apa-Lanya eszmecseret tartottak Kép a szomszed szobaban, aztan 2 orat harmasban lehettunk, amiutan fel kellett volna allnom a trombozis elkerulese miatt, de mivel mar 3 hete nem aludtam 2-3 oranal tobbet ez nem sikerult es el is ajultam, ugyhogy kaptam glukozt intravenasan meg meg 2 orat a Csaladdal.
4 agyas rooming in (nem fizetos) szobaban voltam, es a 4 eszakabol 3at Anna is velem volt.

Mindenki nagyon kedves volt!
A csecsemosok kimondottan szeretettel olelgettek, babusgattak a gyerekeket, pedig sokan voltunk, mert front volt. Es tenyleg mindnet megmutattak.

Kerdezzetek nyugodtan!

Bogi
 
 


Sziasztok!

Én igaz a másik Uzsoki-s topikba irogatok, de nincs közületek olyan aki kb 1, másfél hét múlva fog szülni?

Timie

Kép
 
 


Meg azt akartam mondani, hogy ha jol erzitek magatokat es semmi ellenjavallat, akkor jarjatok terhestornara a fahazba hetfonkent 5-re. En a szules elott 2 nappal is voltam. Szilvi profi es en nagyon jol ereztem magam testileg lelkileg a hetfonkenti tornatol.
 
 


Sziasztok!

Én is az Uzsokiban fogok szülni júniusban,immár harmadszorra Dr.Csapónál.
Második szülésemnél én is kaptam epidurált,de nem kellett érte fizetni.
Azt viszont, hogy akár éjszakára is velem lehet a baba senki nem mondta, vagy ez egy új dolog?Külön kérni kell a csecsemősöket, vagy a gyerekorvos beleegyezése kell hozzá?
Én nagyon szeretném,ha éjjel is velem lehetne a picúr.
Esetleg,ha valami kérdésetek van,nyugodtan kérdezzetek engem is.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Kösz a helyreigazítást mindenkinek epidurálás ügyben. Csak azt nem értem, hogy a szülésznő miért közvetít hamis információkat a kismamák felé? Na meg milyen dolog az, hogy valakinél kapásból igénybe vehető, másnál meg fizetni kell érte?

Niki: a szülésznő tök egyértelműen mondta, hogy maradhat éjszakára a baba, ha akarod.

Csajok: Csapó dokinál mennyi most a szülés? És mikor érdemes erre nála rákérdezni?

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Tündi:lehet,hogy azért nem kellett fizetnem az epidurálért,mert nem én kértem,hanem a dokim mondta,hogy bekötik,mert vérnyomáscsökkentő,és segíti a tágulást.

Csapó árai:nem mond semmit,hogy mennyit adj neki a szülésért,valaki azt mondja,hogy a magánrendelésen fizetett ár tízszerese,az akkor most 70000Ft.

Nekem sajnos nem mondták akkor,hogy maradhat a baba éjjelre,és akkor mindenki vissza is vitte őket a csecsemősöknek.Majd rákérdezek.

Niki
Vendég
 


Sziasztok!
Csapot en nem kerdeztem, a maganrendeles 10szereset adtam.
Minket a csecsemosok kerdeztek meg, hogy szeretnenk-e, hogy a gyerekek velunk maradjanak ejszaka. En a 3as szobaban voltam (mindenkinek ajanlom, aki nem kar egyedul lenni, vagy a 2 agyasert fizetni) ez 4 agyas nappali rooming in-es tehat 11-12tol reggel 6ig a csecsemosoknel kellene lenniuk a babaknak, de lattak, hogy mindannyian jol vagyunk, esetleg egymasnak segitunk, mindannyian beleegyeztunk, ugyhogy ott voltak a babak, egy kis lampat egve hagytunk, es valamikor eszaka bejott a csecsemos megnezni, hogy mindenki rendben van-e.
En nem beszeltem epiduralrol Csapoval, mert remeltem, hogy nem fog kelleni, az nlcafen az uzsokis topicban kerdezoskodtem szobakrol, arakrol, hazirendrol, es ott mondta valaki, hogy szules kozben dontott ugy, hogy nem birja, ker epiduralt es 10 perc mulva ott volt az anesztes akinek halapenzt fizetett, de nem kertek.
 
 


Kép

Anna Réka

Kép
 
 


sziasztok!
jó, hogy ennyien írogattok.
Tündi köszi, hogy írtál a szülésfelkészítőről, ha tudom, hogy elindult, én is megyek. egyébként kedden hívtam fel a kórházat, és azt mondták, hogy még nem fog elindulni. Nem tudom kivel beszéltem, de eléggé el volt tájékoztatva...
Ha jövő héten is mész, akkor majd azt is írd le részletesen, mert én jövő héten nem leszek Pesten, nem tudok menni.

Lányok, akik már szültetek, tényleg adnak listát arról, hogy mit vigyünk be magunkkal a kórházba. szerintem fontos előre tudni, hogy még mi tudjuk megvenni a dolgokat, és ne az utolsó pillanatban kelljen az apukáknak futkosni olyan dolgok után, amikről azt sem tudják, hol kell megvenni.

Bogi: köszi az infókat! amikor egész éjjel Veled volt a kislányod, nem volt fárasztó, tudtál aludni, és azért benézegettek a csecsemősök?
egyébként azon gondolkodtam, hogy én nem szeretném, ha tápszerrel etetnék a picúrt, főleg nem cumisüvegből. Ha lesz tejem, akkor én csak anyatejjel etetném már a kórházban is. De azt hogy lehet elekerülni, hogy ne etessék dugiban tápszerrel, főleg akkor ha éjszakára nincs a baba az anyuka mellett.

A szobai elhelyezést előre kell kérni, vagy szerencse alapon,ki hova kerül..????

Epidurált én sem szeretnék kérni, hacsaknem az orvos úgy dönt. Az jó, hogy előre nem kell megmondani, mert hallottam már olyat, hogy úgy alakult a helyzet, hogy kellett volna a mamának, de mivel nem szólt előre, ezért nem is tudzák időben beszerezni.

A szülésznőnek mennyit kellene adni? és ha valaki pont úgy szül, hogy két szülésznő is van vele,mert pont két műszakba esik? akkor mindkettőnek illik adni pénzt, ugye?

Bogi, édes a kislányod!

na sziasztok, lehet hogy még ma este bekukkantok, ha nem sikerül, akkor egy bő hét múlva jelentkezem, mert holnap utazunk Ausztriába.

Sziasztok!
Anita
 
 


Szia Anita!
KOSZI! Tobb mint 6 kg. Es nagyon jo kislany az utobb idoben.
A lista ki van teve az ultrahang melletti falra (az ultrahang es a noverszoba vagy mi koze), de Csaponal csutortokonkent a terhesrendeleskor Vera is elmondja, ha kerdezed.
Miutan megszuletett a baba akkor mondjak el, hogy melyik szobakban van hely, ha epp ott nincs ahova szeretnel keulni, akkor oda visznek ahol van hely es amint urul szolnak.
Egyaltalan nem volt faraszto a babakkal eszakazni. Ott voltak az agyunk mellett, ha nyoszorogtek magunk melle fektettuk, meg probaltuk szoptatni Oket. Tudtunk aludni (elso ejel nem, mert csak gyonyorkodtem Benne), elso kozos ejel 2szer utana 1szer jott a csecsemos be. Aki aludt annak betakargatta, megsimogatta a Babajat, en mindig felebredtem az ajtonyitasra, kerdezte, hogy minden rendben, van-e valamire szuksegem.
Nem adnak tapszert! Csukros vizet kapnak a babak ejel a csecsemosoktol, meg nappal is be van teve a kisagyba a cumi, hogy ha nagyon sirnak tudj valamit adni. Voltak akik tudtak fejni es eszaka a tejcsit adtak a babanak a csecsemosok, sot arra is van lehetoseg, nekunk mondtak, hogy jonnek es szolnak ejel, ha a baba ehes, es mehetsz megszoptathatod.
En 15ot adtam a szulesznonek.

Sziasztok!
Bogi
 
 


Sziasztok!
Tündi76,
a szerdai előkészítőkért mennyit kell fizetni? És meddig tart?

Sajnos a most szerdaira nem tudtam menni, de a többit nem hagynám ki.

Andi 20+3
 
 


Sziasztok!

Nekünk valószínüleg azért kellett fizetni az EDA-ért, emrt én kértem. Nem így terveztem, de hajnali 4-től délután 4-ig nem tágultam semmit, csak fájtam, utána bekötötték az oxytocint, amitől egybefüggő fájásaim lettek, de tágulás nem, na egy órányi ilyen fájdalom után kértem EDA-t, és láss csodát, 2 és fél óra múlva megvolt a kisfiam.
Nekünk senki nem mondta, hogy éjszakára is lehetne nálunk a baba, pedig a 3-as szobában voltam végig, ahol nappalra megkapod. Reggel 6-kor lehetett kihozni őket a csecsemősöktől, és este 11-fél 12 tájt kellett legkésőbb visszavinni.
Tényleg nem adnak nekik tápszert éjjel, csak cukros vizet, vagy ha tudsz fejni, akkor anyatejet. Ezt biztosan tudom, mert én akkor kezdtem el vadul fejni éjszakára, amikor annyira sárga lett a kisfiam, hogy a gyerekorvos leszúrt, hogy mért nem kapott a gyerek éjjel tejet vagy tápszert. Addig tehát csak vizet kapott éjjel.
Mi a szülésznőnek 10-et adtunk, de ő csak a kitolásnál volt velem, mert pont akkor volt váltás, amikor elkeztem tolni:-( Viszont a másikkal, aki egész nap velem volt, nem találkoztam többet, amig bent voltunk, úgyhogy neki sajnos nem adtunk semmit, pedig az ő nevére legalább emlékszem:-( Nagyon rendes volt végig, egyébként a második is, csak ő annyira a csúcsponton ért oda, hogy esküszöm, azt sem tudom, hogy hívják. Épp mással voltam elfoglalva:-))

Üdv: Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anita a lányok már minden kérdésedre válaszoltak szinte,a tápszer dologhoz annyit tudok hozzátenni,hogy szerintem, ha nagyon szükséges,akkor adnak a babának,de pl én nagyon meg voltam ijedve, hogy nincs tej,és szerettem volna tápszert kérni,de azt mondták,hogy két napos koráig nem kaphat, ha utána kell akkor igen.Szerencsére nem kellett.

Mi 10-et adtunk a szülésznőnek,nagyon rendes volt.De szerintem az összes az,és a csecsemősök is.

Andi:én úgy tudom, hogy az előkészítő ingyenes.

Niki
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

olvasgatom egy ideje a fórumot,és örömmel látom,hogy ez a topik fellendülőben van.így hát regisztráltam magam és szeretnék csatlakozni hozzátok.
én is az uzsokiban fogok szülni járányi doktornőnél,júni 3-ra vagyok kiírva.most kezdem a 23. hetet.
pocakosok!ki hányadik hétben van?terhestornára be kell jelentkezni?ideje lenne elkezdenem Kép

jó hétvégét!
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy egyre többen vagyunk.

Andi: szülésfelkészítő tanfolyamért ne kell fizetni. Most szerdán pedig már programot is fognak adni.

Lufi: Én május 23-ra vagyok kiírva.

Na most csak ennyi, mennem kell dolgozni. :-(

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hát ahogy elnézem az elkövetkező 1-2 hétben csak én fogok egyedül szülni.
Na sebaj, majd tavasszal gondolok rátokKép

Timie

Kép
 
 


Szia Timie!

Szorítok Neked, hogy minden simán menjen!
Ugye tájékoztatsz majd minket az eseményekről meg a kórházi körülményekről?! Baba-fotót is kérünk!

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Lufi:én Június 20-ra vagyok kiírva.
Szerintem a tornára nem kell bejelentkezni.

Nekünk a két kislányunk után most kisfiunk lesz,legalábbis Csapó doki ezt mondta,és eddig egyszer sem tévedett.

Timie:az utolsó hetek nálam nagyon nehezen teltek,mindig azt vártam mikor lesz már a nagy nap.

Azt szeretném kérdezni,hogy vas pótlásra nem tudtok valamit a maltofer helyett?

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

Tündi:ki az orvosod?1.babád?

Niki:gratulálok a szép nagy családhoz!!
én Maltofert szedek(napi 4-et),nem tudom sajnos,mivel helyettesíthetnéd Kép

Timie:én is szorítok neked!biztos már nehéz kivárni a "végét" Kép

Persela:mennyibe került az epidurál?

jó éjt!

Lufi
 
 


Sziasztok!

Nekem egy baratnom van gyakorlaton az Uzsokiban, o mondta, h az tiszta k�korszak.
A beontes, borotvalas kotelezo, ha tiltakozol, akkor is megcsinaljak.
A babaak ejszakai elhelyezeese is ilyen, "nem javasoljaak" a teljes rooming-int, folyton leszedik a babaakat a mamajukrol. A csecsemosok rendre elbizonytalanitjaak a kismamaakat, szerintem felnek, h nem lesznek olyan fontosak, ha nem futkosnak fel-alaa maas gyerekeevel. A csecsemoosztalyon simaan raajuk nyitjaak az ablakot teelen is, mig a mamaak majd megsulnek a szobaaban, csak nehogy megfazzon a baba.

Mano!

Meeg nem keeso, ha nincs tul messze, a Kistarcsai korhazat javaslom, arrol nagyon jokat hallottam!

Sziasztok (ďż˝s bocsi a kritikaaert, a tobbseeg ugyis immunis raa Kép)

Ilon
 
 


Sziasztok!

Ilon: ha elolvasod a hozzászólásokat akár itt, akár a másik uzsokis topikban, nem ezt szűröd le. De szerintem mindenki maga tudja, hogy melyik kórházat választja.
Lufi: én Csapó dokihoz járok és az elsőt várjuk.
Niki: Mennyi idősek a lányaid? Én is Maltofert szedek (nekem csak 1-et kell naponta) és mivel nem vagyok vashiányos fogalmam sincs, hogy mivel helyettesíthetnéd.
Andi: a múltkor elfelejtettem válaszolni az egyik kérdésedre - szülésfelkészítő addig tart ameddig a résztvevőknek van kérdésük. A múltkor valamikor 3/4 7 körül lett vége.

Üdv.: Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Ilon:én is csak az ellenkezőjét tudom elmondani,már két gyereket szültem ott,ezekből egy ami igaz,hogy a gyerekeket nem lehetett éjjel magunknál tartani.De Bogi írta,hogí most már ez is lehetséges.

Beöntés,borotválás:nekem a másodiknál nem volt,pedig jobb lett volna,kicsit kellemetlen,hogy a babával együtt más cucc is jön esetleg,meg fertőzés szempontjából sem jó.

Csecsmősök:szerintem rendesek voltak,és segítőkészek.

Tündi:az első kislányom áprilisban lenne 3 éves,sajnos ő egy összetett szívfejlődési rendellenességgel született,és 6 hónaposan itt hagyott minket.
A második kislányom 17 hónapos.

Mi a véleményed eddig Csapóról?

Niki

Én is napi egy maltofert szedek,csak okoz némi puffadást,de most már talán jobb,mert más időpontban szedem be.
Vendég
 


A kislányomKép
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: