Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok, Asszonyok, Édesanyák!


A segítségeteket szeretném kérni. Dr. Csepegő Györgyről és Dr. Ács Nándorról szeretnék információt kérni. Dr. Csepegő a Nyírő Gyulában van Dr. Ács Nándor pedig a SOTE II. az érdekelne, hogy mennyire meddőségi szakemberek, mennyire embereiek, vagy inkább futószalag és boríték függők és mennyire tudnak "meggyógítani" ha hormonproblémák vannak.
előre is köszönöm
minden babócára vágyó hölgynek sok kitartást és türelmet kívánok!
juj
 
 


Szia !
Én Ács Nándornál szültem és a véleményem róla , hogy szakmailag jó ( nem mint meddőségi ) mint szülész , de emberileg futószalag .


Szia Aranyvirág!


Nagyon köszönöm, hogy megosztottad tapasztalatodat.
Hogy érted, hogy nem jó mint meddőségi?egyáltalán nem ért hozzá?
szóval ha hormonproblémáim vannak, ne hozzá menjek.
juj
 
 

 
 

Szia!

a II.-es Női klinikás mamák élményei topikban több infót találsz.

Mesa, Luca

Kép
 
 


Szia Juj !

Szerintem ha hormon problémád van akkor inkább Siklósi prof.-ot keresd a II.Nőin vagy a János kórház meddőségi centrumát keresd fel.Nekem több ismerősőm járt ott.


Szai Juj!

Ja azt elfelejtettem , hogy Siklósi is borítékos , de ő jó ezen a szakterületen .
Szia Aranyvirag


Aranyvirág!

Köszönöm.
bárhogy bemehetek hozzá a kórházban. vagy előre egyeztetett időpontban fogad?
juj
 
 


Szia Juj!

Szerintem keresheted most még a kórházba aztán majd úgyis a magánrendelésére fog szerintem hívni .Valahol a Váci utca környékén van a rendelője .A kórházban lehet , hogy a 210-0290/3235 - ös telefonon keresheted . Ez az ő osztályának azt hiszem a telcsije .Van egy un. anyaintézet a SOTE-n ami kimondottan a meddőségekkel foglalkozott.( Õ vezeti ezt az osztályt .)Van egy cikk amit ő írt erről . Keresd a google - ban, orvosneten.hu oldalon . Azt hisze a címe az ismeretlen eredetű meddőség .


Szia! meddőségi kérdésben nem tudok nyilatkozni, hogy milyen, de amúgy a Csepegő doki szuper, nézd meg a nyírős fórum régebbi részeit, rengetegen dícsérik. én márciusban szültem nála, nagyon kedves, laza, de határozott, kicsit elvarázsolt figura. van róla szülés élőben a www.szülőszoba.hu honlapon, de azt nem tudom, melyik adásban volt.
 


Hali!

Korábban Csepegő doktorhoz jártam én is, de sajnos át kellett nyergelnem a SOTE I-re.

Nem meddőségi problémával jártam hozzá, de én is csak jót tudok róla mondani, és hallottam többfelől, hogy nagyon elismert meddőségi szaki is egyébként.
Emberileg is nagyon korrekt. Nem annyira az a típus akinél ki tudnád bőgni a problémáidat, de ettől függetlenül csak jót mondhatok.

Sok sikert!
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


Sziasztok! Új emberként itt a fórumon a segítségeteket szeretném kérni a következőkben. Ki mit tud Dr. Ács Nándorról? milyen doki? Van megánrendelője is vagy csaka SOTE-n dolgozik? Esetleges tarifák?stb Előre is köszike K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Jut eszembe, Csepegő dr. a SZülőszoba 2. szériájában volt, a 13. részben, akit érdekel!

Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


Szia Bkrisztike !

Én az Ács dokinál szültem .Szerintem szakmailag nagyon jó , de kicsit futószalag szerüen kezeli a betegeket . Van magán rendelése a XIII. Szt.István krt 20 fszt.3 A tarifa a rendelésén amikor én szültem, 3 hónapja 7000 Ft volt . Tel:06/30-952-0861

ÜDV:Aranyvirag34


Szia Bkrisztike !

Én az Ács dokinál szültem .Szerintem szakmailag jó , de futószalag szerűen nála a dolog.Van magánrendelése és többnyire ide szokta hívni a betegeit . Bp.XIII Szt.István krt.20 fszt.3 Tel:06/30-952-0861 Mindig bekell hozzá jelentkezni . Én 3 hónapja szültem és akkor a rendelői tarifája 7000 Ft volt.

Üdv.Aranyvirag34


Szia Bkrisztike !
Én az Ács dokinál szültem és szakmailag jónak tartom, de futószalag szerűen kezeli az embereket.Van magánrendelése a XIII.Szt.István krt.20 fszt.3 Tel : 06/30-952-0861 Én 3 hónapja szültem és akkor a rendelésén a tarifa 7000 Ft volt . Többnyire a rendelésére hívja a kismamákat .

Üdv.Aranyvirág34


Kedves Aranyvirág!
Köszönöm szépen a válaszodat, bár nem igazán értem miért írtad le 3x majdnem ugyanazt. Még azt szeretném kérdezni, hogy Te ajánlanád-e őt vagy valaki mást nézzek (bár még csak a tervezésnél tartunk).
üdv
kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Szia Brisztike !

Véletlenül küldtem el 3x.Igen én ajánlom őt , de van nekem még egy szerintem jobb orvos.Õt Dr.Varga Antalnak hívják és a János kórházba rendel illetve van magánrendelése Én ehhez a Varga doktorhoz jártam 10 éven keresztül. A lányom születése előtt volt egy terhességem ami elhalt és akkor azt mondták , hogy a magas cukorérték volt az oka.Még e terhességem elött ráállítottak inzulinra , hogy ha megint terhes leszek akkor ne magas értékekkel induljon a terhesség.Ezzel viszont sajnos orvost is kellett választanom , mert ezáltal nem terhességi cukornak számított a diabetesem , hanem mintha eleve 2 típusú lenne és ha valakinek terhességi diabetese van akkor bárhol szülhet , de ha nem akkor csak kijelölt kórházakba ahol van ilyen centrum . Mivel a János kórház nem ilyen , nem válalhatott az orvosom és így kerültem az Ácshoz akinél végül is a lányom is született . Mindketten nagyon jók , de emberileg nekem a Varga dr.sokkal közelebb áll . Ha gondolod megadom neki is a telefonszámát .

Üdv:Aranyvirag34


Szia Aranyvirag!

köszönöm szépen a részletes válaszodat. Sajnos azonban a János kórház (ugye ez az ami a Moszkva tértől felfelé található) igen messze van tölünk, mert mi Pesterzsébeten lakunk.Azért köszönöm a segítséget
Üdv

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Szia Bkrusztike ! Tényleg egy kicsit messze van , de nekem megérte mert tényleg nagyon alapos és kedves doki.Én Kistarcsáról jártam hozzá .
Üdv Aranyvirág


Szia Aranyvirag!

Meggyőztél. Egyszer elmegyek hozzá és megnézem magamnak. Mit veszíthetek? Légyszi írd meg az elérhetőségét.Köszi

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Szia !

Küldöm ! Dr Vargha Antal
Rendel : XII.Csörsz u.23-25 I em.11
Hétfő . szerda : 16-19 óráig .
Tel:202-2479 , 06/20-9-580-267
Előre jelentkezz be és akkor nem kell annyit várnod . Ezen a számon tudsz időpontot kérni
06/20-383-1185
Szt.János kórház : 458-4500/4593mellék

Majd írd meg a tapasztalataid róla .

Üdv : Aranyvirag34


Szia !

Küldöm ! Dr Vargha Antal
Rendel : XII.Csörsz u.23-25 I em.11
Hétfő . szerda : 16-19 óráig .
Tel:202-2479 , 06/20-9-580-267
Előre jelentkezz be és akkor nem kell annyit várnod . Ezen a számon tudsz időpontot kérni
06/20-383-1185
Szt.János kórház : 458-4500/4593mellék

Majd írd meg a tapasztalataid róla .

Üdv : Aranyvirag34


Szia !

Küldöm ! Dr Vargha Antal
Rendel : XII.Csörsz u.23-25 I em.11
Hétfő . szerda : 16-19 óráig .
Tel:202-2479 , 06/20-9-580-267
Előre jelentkezz be és akkor nem kell annyit várnod . Ezen a számon tudsz időpontot kérni
06/20-383-1185
Szt.János kórház : 458-4500/4593mellék

Majd írd meg a tapasztalataid róla .

Üdv : Aranyvirag34


Szia ! Szarakodik az internetem ezért lehet , hogy 3* is elküldte az üzenetet.
Aranyvirag


Szia!

Ács doki nevét megjegyeztem, mert a Szülőszoba c. sorozatban (csak könyvben olvastam, nem láttam) volt egy mama, aki nála szült. Azt mondta, már régóta kezelik mindenféle módon, de volt kb. 6 vetélése.
Ács doki volt az egyetlen, aki a leletei alapján azt mondta, hogy a sárgatest hormon szintjét gyógyszeresen nem a terhesség bekövetkeztétől, hanem a megfoganás előtt 3 hónappal kell emelni, akkor nem lesz vetélés.
Ez bejött, hiszen lehetett látni a szülést a TV-ben.

Remélem jól emlékszem, és segített valamit az infó.
(saját javaslatom: ne tervezgessétek, hanem csináljátok a babát, mert minél tovább fogod vissza magad, annál nehezebb lesz esetleg elengedni magad, amikor már tényleg akartok majd gyereket.
Szerintem élvezzétek az életet (meg h nem kell védekeznetek), éljetek vidáman, kívánok Nektek sok laza, felhőtlen, kettesben eltöltött estét. A lazulást segítheti egy klassz közös mozi, pici finom bor...
Bármi, amit ti szerettek...)
(Remélem nem voltam udvariatlan.)


Sok szép telet, tavaszt, nyarat, napot kívánok
Ilon
 
 


Kedves Ilon!

Azt hiszem az Ács dokira vonatkozó észrevételeidet nekem szántad, bár a leveledből ez nem derült ki pontosan.
Köszönöm szépen a javaslataidat.
A szülőszoba című műsor azon részét is láttam ahol ő volt a doki. a műsort most ismétlik az Irisz tv*-v vasárnap esténként (ha esetleg lehet nálatok fogni ezt az adót)

Amitó itt jártam azóta már voltam a dokinál is. Nagyon kedves és segítőkész volt.

A tervezgetésről pedig annyit ,hogy az esküvőnkre sajnálatos családi okok miatt csak szeptemberben fog sor kerülni és addig mindenképpen csak terv a baba és utána következik a teljes bevetés.
Egyáltalán nem voltál udvariatlan és köszi a jó ötleteket is.

üdvözlettel

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy Ács doki a Szülőszoba hányadik részében szerepelt?
Köszike.
 
 


Sziasztok!

Dóri!- a 9-ik adásban volt. Le tudod tölteni a www.kanditv.hu oldalról.

Mesa, Luca

Kép
 
 


Köszi Mesa!

Neked is ő az orvosod?
 
 


Szia!

Én Csepegö dokinál szültem 16 nappal ezelött. Nagyon jó fej. Engem régi orvosom irányított hozzá, aki szintén a Nyíröben dolgozott korábban. Mint kollégának az volt a véleménye, hogy nála jobbat nem találni a Nyíröben. A 36. hétig külföldön tartózkodtam, ennek ellenére elvállalt. Császárral kellett szülnöm a szemem miatt. Így a szülés alatti kedvességét nem mérhettem le, de utána végtelenül jó fej volt. A növérke szerint "nagy mágus", értsd. nagyon jó szülész.
 
 


Sziasztok!


köszönöm szépen a sok sok infot, eyelőre úgy tűnik, hogy a Csepegő doki mellett döntöttünk a férjemmel.Holnap megyünk először konzultációra a Nyírőbe egy asszisztenshez, aki gondolom először kikérdez, hogy mi a probléma stb.
ha van valami jelenzkezem

üdv:
A.
juj
 
 


Szia A!

Na mi volt a benyomásod a Csepegőről?
Nekem is ő a dokim, és mind emberileg, mind nőgyógyász, mind endokrinológus egy CSÚCS!
Én is pajzsmirigy-beteg vagyok. Nálad milyen fajta hormon-betegséget állapított meg?
Hátha tudok segíteni!
 
 


Kedves Zita 27! Ez hosszú lesz, de tanulságos, mind Nyírő Kh. mind Dr. Csepegő témában...
"Nekem is ő a dokim, és mind emberileg, mind nőgyógyász, mind endokrinológus egy CSÚCS!" bejegyzésedhez...nos, szerencséd volt! Sajnos párommal mi is meddőségi okból kifolyólag kerestük fel, tekintve, nekünk is endokrinológiai problémánk volt. Gondolom ha már kikiáltottad Dr. Csepegő-t csúcs endokrinológusnak, tudod mi az a hasimoto betegség.. 2 keresztes véreredmény..4 keresztes véreredmény stb.. nem ragoznám, mivel ez csak neked válasz, tisztában vagy vele. Nos, jó doktorunk mint endokrinológiai szakember megállapította, hogy ezt a véreredményt szifilisz produkálhatja csak és elküldött minket nemibeteg gondozóba, ahol meghallva a pajzsmirigyes problémáját feleségemnek jól kiröhögték, majd visszaküldték a Nyírőbe egy enyhén szólva gunyoros szakvéleménnyel. Számunkra ez azért is volt különösen kellemetlen- a nemibeteg-gondozó felemelő társaságán túl-, mert Csepegő úr (mindig együtt voltunk a feleségemmel mindenhol) ezt úgy közölte a párommal, hogy külön csak őt hívta be, mert az én véreredményem normális volt, ergo: a feleségem megcsalt és az "asszony" ha akarja megmondja, ha akarja nem... Szóval emberileg nme merném csúcsnak nevezni. A váróban zokogó hölgyről nem beszélve, aki ez idő alatt elsírta nekem, hogy már a lakásukat is eladták a baba-project érdekében, mert épp az aktuális hálapénzt kellene csengetni, hogy a lombikhoz valami igazolást megkapjon... Azt már nem is említem, hogy a petevezeték átfújásáért (amiről később a Kaáli-ba kiderült, nincs is elzáródva) kifizetett 25 e. huf.-ért kértünk volna számlát és ez micsoda felháborodást keltett... Ja és végül amiről nem írtál: boríték hányszor, mennyi??? ...mivel a top kategóriás besorolásnak valami ilyesmi paramétert is meg kellene adni. Hosszú lett, pedig tudnám folytatni Nyírő témában, de ez fórum... mail jöhet!
 
 


Kedves Nopara!
Megdöbbenve olvastam az e-mailját. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatai voltak vele kapcsolatban. Éreztem a sorok között, hogy nagy dühös, és elkeseredett. Az említett betegséget (hasimoto) nem ismerem. Fogalmam sincs, hogy ez milyen eredetű betegség, sajnálom. Sajnos az orvosok sokszor akarják a másik orvost "gunyoros szakvéleménnyel" lejáratni. Erre nem adnék. Az, hogy a párját hívták be külön, azt gondolom, hogy a Csepegő nem tudhatja mi van a háttérben, milyen a kapcsolatuk...stb. Az eredményekből ítélve valószínű a legtöbb orvos így cselekedett volna.
A pénz dolgában sem tudok igazából érdemszerűen beleszólni. Én hál'Istennek nem mentem át ezeken a "fizetős" dolgokon, mint petevezetékátfúvás (amúgy ez az első dolog, amit a meddőségin megcsinálnak). Mivel én már terhes vagyok nekem muszáj magánrendelésre járnom (hiszen ez nem nőgyógyászat, hanem meddőségi). Ez alkalmanként 5000Ft, ami szerintem kibírható.
Én bekerültem 1 hétre a Nyírőbe és a Csepegő doktorúr bejött szombaton, vasárnap és március 15-én is, csak hogy megnézzen engem, hogy hogy vagyok. Mellesleg az életemet mentette meg mikor a pm betegségem kiderült. Úgyhogy nagyon sajnálom, ami Önökkel történt, de úgy éreztem, hogy a tisztesség úgy kívánja, hogy ezt leírjam. Én is folytathatnám az érvek felsorakoztatását!
Zita27
 
 


Kedves Zita! Örülök, hogy ilyen optimista vagy, remélem ez így is marad és mindenképp nagyon sok boldogságot, egy (vagy több?) csodálatos kis egészséges jövevényt és zökkenőmentes babavárást kívánok! Ugyanakkor feltétlenül ajánlanám figyelmedbe Sasha "Ügyletesnél szülni" topic-ját, amennyiben ez első terhességed igazán tanulságos lehet. Elkeseredett semmiképp sem vagyok (mellékelnék egy kis bizonyítékot) de dühös valóban, mert az átlagnál fejlettebb igazságérzetem mindig ezt váltja ki, amikor azt látom, hogy az orvostársadalom egyes "díszpéldányai" pácienseik naivitásával és ráutaltságával a kedvesség és törődés látszatát keltve gusztustalanul visszaélnek. Meggyőződésem, hogy én még így sem vagyok túl borúlátó, de párom tapasztalatai révén -aki szintén eü. dolgozó- és magánéleti tapasztalásaink révén azt kell mondjam, hogy egyik-másik orvosként praktizáló polgártársunk bizony-bizony David Copperfield-et is megszégyenítené illuziókeltés terén. Szívesen írok neked ezekről, ha küldesz egy mail-t a névjegyemben lévő címre!KépKép
 
 


Kedves Nopara!
Gyönyörű baba!!!! Annyira szép! Büszke lehetsz rá! Teljesen lenyűgözött!
Bennem is rengeteg a félsz. Félek, nehogy gond legyen a babával (pajzsmirigyem miatt), félek a szüléstől... és még sorolhatnám! Szóval mindentől! Én igyekszem mindent úgy csinálni, és maximálisan betartani az előírásokat, de így is annyi csúnya dologról lehet olvasni, hallani.
De ti ezen már túl vagytok!
Sok sikert a továbbiakban is!
Zita
 
 


Szia Zita!
Azt nem is írtad mi is a helyzet a pajzsmirigyeddel! Alul termelsz, túltermelsz vagy valami egyéb? Mi alultermeltünk, de nem igazán volt jelentősége, minimális endokrinológiai segítséggel a párom belőtte magának a szintet hormonból, amit egyébként leginkább a közérzetéhez mért mindig. Persze neki van gyakorlata, majdnem 15 éve pajzsmirigyes, de nem gondolnám, hogy ettől aggódnod kellene. Tényleg, neked az életveszély az konkrétabban mit jelentett?
Nos a szüléssel kapcsolatban nem nyilatkozhatom igazán, ahogy én láttam gyakorlatilag egy hatalmas fájdalom-tenger története kisebb "színes epizódokkal", amik olyanná tehetik a szülést amilyennek feltehetőleg te is szeretnéd a tiédet. Egy biztos: a legszebb pillanat az életemben az volt amikor a kislányomat megölelhettem (én voltam az első! :D ) és úgy gondolom neked is így lesz, de ehhez az út az anyák számára fájdalommal van kövezve és szerintem ne kerteljünk:az út széles az utcakő pedig rengeteg.
Mindössze három tanácsot adnék, amit nekünk is adhattak volna szülés előtt:
1. Ha egy picit is úgy érzed, akkor az úgy is van, bárki bármit mond!2. Az nagyon szép, ha az újszülött anyukával van, de nem 24 órában! A fáradt anya senkinek és semminek sem jó. A szülés a nők életének tán legnagyobb fizikai megterhelése, ki kell pihenni.
3. Tanulj meg madártejet készíteni, tájékozódj előre melyik az az alkoholmentes sör, amit a legszívesebben fogyasztasz és vegyél a gyógyszertárban pár fiola Urtica Urens ch5. homeopátiás készítményt. Ez a mix nekünk bejött a tejcihez, a baba 14 hónapos és még mindig szopizik :wink: ...és ne is kergess ideákat a szopival kapcsolatban, nem mindenkinek megy simán: a bimbóvédőt sokan ellenzik, a mi babánk 2 hónap után magától elhagyta.
Amúgy meg tényleg sok csúnya dologról lehet olvasni a szüléssel kapcsolatban, viszont azt is tudjuk, hogy a simán lezajló szülésekről (ahol az orvos csak dísz és a szülésznő az aki segít ) nem olvashatsz , mert miért is írnának róla...
Szóval: No Para (minden értelemben), de a szemed azért tartsd nyitva!
Bye: H. Tamás[/img]
 
 


Szia Nopara!
Köszönöm a leveledet, felírtam mindent. Nagyon szeretnék sokat és sokáig szoptatni.
Hát én egy igazán komplikált eset vagyok. Sajnos nem rólam fogják mintázni az egészség szobrát. :(
1. Szívizomelhalásom van, a megmaradt részben pedig nem jól zár a billentyű és visszafolyik a vér. Ettől régebben voltak rosszulléteim túl alacsony (30-as) pulzusszám; és túl magas (180) is volt. Megoperáltak 19 évesen, de igazán nem tudtak mit csinálni vele.
2. Aztán 2002-ben kiderült, hogy pm betegségem van. 93-as TSH-val (0,3-4,5ig jó). Aztán félrekezeltek és lett 0,0 TSH-ám. Végül addig szórakoztak velem az endokrinológusok, hogy ki kellett operálni. Akkor még nem tudtam, hogy a Csepegő is endokrinológus lett. Úgyhogy augustusban lesz 2 éve, hogy megműtöttek. Sajnos a jobb szemem "deformálódott" (5mm-t), de szerencsémre a műtét napján visszahúzódott.
Hát röviden ennyi. Most beállt szépen a TSH-ám (2.5). Amúgy a terhesség elején 12-re felment akkor nagyon megijedtem. Nálatok is ez volt? Felment a TSH? Milyen gyógyszert szed a párod?

Az életveszély igazából a babára vonatkozott. Az első hónapokban folyamatosan hánytam. De gondoltam, hogy ez a természetes, és próbáltam összeszorított fogakkal kibírni, mondván, hogy más is ezen megy át, és nem rohangál orvoshoz. Aztán a vége az lett, hogy kiszáradtam, sajnos ezzel együtt a baba életveszélybe került, mert a méhlepény is kiszáradhat ilyen esetben. 3 napig tartott a kritikus állapot, aztán hál'Istennek nem lett gond.

Szóval szerintem egészen addig amíg nem látom, hogy a baba egészséges, addig aggódni fogok. Utána meg gondolom mindig jön valami, ami miatt lehet. :lol:
Nektek nézték a baba pm-ét a szülés után?
Végül hol szült a párod?
Ui: Mindig elidőzök a kislányod fényképén, annyira szép!!!!
Üdvözlettel: Zita
 
 


Szia Zita!
A terhességünk eleje nekünk is nehéz volt, mi elég sokáig nem tudtuk pontosan belőni a szükséges L-thyroxin adagot (gondolom te is ezt szeded a hypofunkcióra),de aztán a párom a saját érzéseire figyelve belőtte magának, mindig ahhoz mérten amit a közérzete diktált, az orvos gyakorlatilag csak felügyelte az egészet. Volt a harmadik hónapban egy komoly vérzésünk, de a baba így is megmaradt. A rosszullétek nekünk is elég durvák voltak és azt követte ez a vérzés amire azt hittük vetélés... A tsh megugrása egyébként "normális" dolog, a babának is szüksége van a hormonra, de ő még nem termel, ha pedig már te is eleve alultermelsz evidens, hogy fel kell mennie a tsh-nak... vagy valami ilyesmi (merthogy ugye magam nem egészségügyis vagyok hanem bankár..:P) Nekünk is felment a tsh elég durván, de már nem tudnám megmondani mennyire...Egyébként a tiéd tényleg 93 volt? Nem csak elírtad a 9,3-at?? :shock:
Emlékezetem szerint megvizsgálták a pöttömöt pajzsmirigyre is, gondolom ez a mi (mi=mi+ti) esetünkben mindenképp szükséges.
A baba egészsége miatt ne aggódj... meggyőződésem, ha az általad leírtakat túlélted és a baba még most is meg van, akkor Isten ujja van rajtatok. Gondolom ultrahangok és a szokásos vizsgálatok mennek? Mennyi idős is vagy most?
Uhh...még mielőtt elfelejtem:a szülésünkkel kapcsolatban pls olvass bele a "Kórházak, orvosok-negatív oldal" topicba és pontosan érteni fogod miért is említettem Isten ujját.. :wink:
 
 


Szia Nopara!
Aranyos, hogy már Te is így kened-vágod az orvosi kifejezéseket. :) Ugyanazt a gyógyszert szedjük a pároddal. Sajnos nem elírás volt, hanem valóban 93-as volt. Brutális egy eredmény! Hát még a tünetek! :oops:
Hiszem, hogy Isten figyel ránk. A sok baj ellenére megmaradtunk a párommal (neki lovasbalesete volt 2 éve) életvidámnak, és bizakodónak. Nélküle nem tudnánk. Rengeteg erőt lehet meríteni a hitből, az biztos.
Most (éppen ma) vagyunk 26 hetesek. Hát ha ilyen nyarunk marad, akkor nem fogunk szenvedni a melegtől. :?
Mindenképp' megnézem az említett oldalt.
Tegnap voltunk először bababoltban. Fantasztikus élmény volt. Soha nem éreztem még ilyet. Majd' elolvadtam a sok kis ruhától, meg kütymüttyöktől. És tele volt a bolt babával, annyira édesek voltak, meg kismamákkal. Szóval nagy élmény volt. Lassan tudatosul bennünk, hogy kisbabánk lesz. Persze az ember ránéz a pocijára, meg érzi, hogy rugdos, de valahogy még mindig olyan nehéz elhinni, hogy nemsokára láthatom, megfoghatom, öltöztethetem...stb. Hát igen, biztos az idő miatt vagyok ilyen szentimentális hangulatban, meg hát az érzelmek is tombolnak bennem, nézd el nekem! :)
Üdvözlettel: Zita
 
 


Hello Zita!
Akkor őszre már ünneplünk!!! :D A miénk is rendesen mocorgott, néha majd kirúgta az anyja hasát, csak akkor nem mozdult amikor 4D-re mentünk... Tényleg ti voltatok már?? Lehet esetleg tudni, hogy qkis vagy nunis?? Nekünk a genetikán már kiderült a harmadik hóban a pocakszuri után... Pocakszurin voltál? ..vagy volt olyan jó az AFP-d?..merthogy a miénket a pajzsmirigy vitte el szintén, de a genetikus a Söfibe megnyugtatott, teljesen felesleges volt izgulni.
Bababoltról jut eszembe: mielőtt bevásárolsz azokkal a "bababoltos" kismamákkal érdemes dumálni, hogy mit vegyél és mi az amit ajánlanak az eladók, de tök fölösleges. Ezzel kapcsolatban küldök egy privit is...
A mi bébink egyébként 14 hónapos, de néha még most is csak nézegetjük és hitetlenkedünk: a miénk lehet ő, biztos?...
Üdv: Tamás
 
 


Sziasztok,
Még új vagyok a fórumon. Az első babámat várom, még csak a 9. hétben járok. Egyelőre dr Ács Nándorhoz járok a magánrendelésére, így várhatóan a II. klinikán fogok szülni. Kicsit felemásak az érzéseim a dokival kapcsolatban. Kedves, rendes, elvileg nincs okom panaszra. De van egy olyan "futószalag érzésem", ami egy kicsit zavar benne. Magától semmilyen infót nem mond, csak a kérdéseimre válaszol. Se laborról, se terheskönyvről, semmiről nem szólt, mindennek magam jártam utána. Furcsa, hogy a rendelőjében még UH sincs. Havonta behív, elkéri a szokásos összeget és én meg úgy érzem, ezért nem tesz semmit. Lehet, hogy naív vagyok, ezért kérlek, világosítsatok fel. Ez így normális? Köszönöm előre is a segítségeteket!
 
 


Sziasztok!

Én Csepegő dokinál szültem.

Szerintem nagyon kedves, udvarias, sosem paráztatott fölöslegesen,emberségesen bánt velünk, én teljesen megbíztam benne szülés alatt. Abszolut nem pénzéhes.

Viszont vannak negatívumok is, amiket írni tudnék. Néha úgy éreztem, nem elég alapos a terhesgondozásban, pl. elfelejtette a terheléses vércukrot, úgy szóltam neki a 29. héten, és sosem vizsgálta a méhszájat. Mivel problémamentes terhességem volt, ez nem jelentett gondot, de néha elgondolkodtam, mi lett volna, ha baj van.

Sajnos nem beszéltem meg vele előre a szülést, valahogy nem volt rá alkalom, így nem igazán tudtam meg, mennyire nyitott pl. a gátvédelemre...

Valószínűleg ez nem az ő sajátossága, inkább a kórházé, de nekem nagyon rossz emlék maradt, hogy szülés alatt hanyatt fektettek, kissé megemelték a csípőmet, és hatalmas gátmetszést kaptam+repedtem is (mindezt egy 3 kilós babától...). Kilenc hónapig szenvedtem a következményétől.
A gyermekágyon mondogatták, milyen szépen van varrva, megismerni a varrásáról, ki csinálta - de ez túlzottan nem vígasztalt... :?

A második babát nem nála fogom szülni, de nem miatta mentem el, hanem alapvetően a kórház miatt. Viszont most kifejezetten női orvost kerestem, nem szerettem volna még egyszer férfinál szülni.
 
 


Kedves lizii!

Mielőtt elmondanám a tapasztalataimat Ács úrról, tudnod kell, hogy én most a negyedik babámat várom, de sajnos még nem találkoztam olyan nőgyógyásszal, akihez nyugodtan mennék szülni.

Az első fiamat ügyeletesnél szültem, nem volt semmi komplikáció, de akkor húsz éves voltam.
Az első kislányom szülés közben halt meg, egy boros judit nevű nő volt akkor az "orvosom".
A második kisfiamat Schöpf-Mereiben szültem, amiről az a véleményem (sok más anyával ellentétben), hogy szégyen, hogy Európában még egyáltalán működhet egy ilyen középkori higiéniával és félfeudális mentalitással rendelkező intézmény. Épp ideje, hogy bezárják!
Most a második kislányomat várom és a Szabolcsba járok, de sajnos egyáltalán nem vagyok meggyőzve, de ez most lényegtelen.

Ezzel a második kicsi lánnyal jártam Ács Nándor magánrendelésén kb. 6 hetes terhesen (2006 novemberében). Azzal kezdődött, hogy a magánrendelésen nem volt a WC-ben papír és szappan (a kórházakban sajnos ez "standard")! Persze, ha úgy veszem, ne panaszkodjak, mert villany és víz volt, meg az ajtót is be lehetett zárni (a legtöbb kórházban ezek is hiányoznak). De azért ez mégis csak magánrendelő, ahol (akkor) terheseknek 6000 huf-ot ki kell fizetni. Abba beleférhetne egy kis papír, nem? No, de ettől még jártam volna hozzá. Csakhogy sajnos nekem is az volt a benyomásom, amiről te is beszélsz: valahogy olyan hiányérzete van az embernek.
Én mondtam, hogy azért jöttem, mert babát várok, szeretném, ha megerősítené, és szeretnék rákszűrést is végeztetni. Megvizsgált, mosolyogva közölte, hogy kismama vagyok, felöltözhetek. Mondtam, jó, de tudja, doktor úr, a rákszűrés! Ja!- mondta a doki - Persze! Levette a kenetet és felöltözhettem. Ezután felírta az adataimat szépen, mondta, mikor jöjjek legközelebb és kérte a pénzt. Én adtam, és megkérdeztem, hogy a legközelebbi alkalommal már tudni fogjuk-e a rákszűrés eredményét. Jaj, de jó, hogy mondom, mondta ő, mert elfelejtette kitölteni a hozzá való adatlapot. 10 perc alatt végeztünk, nem kérdezett az előző terhességekről, az adatlapomra automatikusan beírta, hogy nem volt művi abortuszom (de volt!), egyszerűen nem történt semmi, csak közölte velem, amit nélküle is tudtam: hogy terhes vagyok.
Őszintén megmondom, rosszat sejtettem, ezért két hét múlva felhívtam, hogy megvan-e már a rákszűrés eredménye. Azt mondta, nem emlékszik a nevemre, de biztosan rendben van. Hát mit mondjak, nem nyugodtam meg... A rá következő héten eldöntöttem, hogy rossz a benyomásom, keresek másik orvost. Ezért újra felhívtam, és kértem, hogy legyen szíves, postázza a leletemet. Azt mondta, emlékszik rám, de milyen leletet kérek. Mondom, rákszűrés. Azt mondja, ja, hát rákszűrést nem csináltunk! Mondom, de bizony csináltunk. Hát, mondja ő, akkor majd elküldöm.
Ez, ahogy már mondtam, tavaly novemberben volt, azóta jön a lelet.
Én ezek után a férjemnek úgy fogalmaztam (amit most veletek is megosztok, még ha erősnek is találja vki), hogy ilyen az igazi haramia: a semmiért szed pénzt. És sok kismamát láttam a rendelőjében, úgyhogy sokan vannak, akiknek ez is elég. Ezért praktizálhatnak még az ilyen emberek.

Én sajnálom a legjobban, hogy nem tudtam jót írni, és csak reménykedni tudok, hogy a terhességgel és a szüléssel nem lesz semmi komplikáció, mert ha nőgyógyászról van szó, tapasztalatom szerint a vakszerencsén múlik az életünk.

Üdv,
Olga
 
 


sziasztok! én ács dokinál szültem. nekem is voltak a szülés előtt fenntartásaim, valóban elég lazának tűnt néha.

DE: előtte kb 8 orvosnál jártam, hogy babát szeretnék, és egyikük sem jött rá, mit kell adnia, ő felírt egy gyógyszert, és 1 hónap alatt terhes lettem.
2. a szülésnél nagyon-nagyon profi volt. nem bántam meg, és asszem a következőt is nála szülném.
én tudom ajánlani mendenkinek, akinek a szakmai profizmus fontos. egyébként adjunktus is.

Kép

Kép


Sziasztok!
Én Ács dokinál szültem, nem mondom, hogy nem volt olyan pillanat, amikor ott tartottam, hogy keresek másik orvost, mert időnként nagyon belazult. 2 hétig feküdtem a kórházban, mielőtt megszületett a Mazsi, mert rossz volt a ctg lelet,és mivel egy egész napnyi kínlódás után sem tudtam kitágulni, ő hazament, de este 11-kor visszahívták, hogy jöjjön, és császározzon meg, mert nagyon lelassult a baba szívverése. Hozzáteszem, mindez a 42. hétben volt. Hallottam, ott többektől, hogy milyen összegeket adtak neki, hát én nem adtam neki annyit, csak a felét. Ennek ellenére is jó a viszonyunk, és a következő gyereket is nála fogom szülni, mert nagyon jó szakember.
 


Sziasztok! :)

Betty
 


Én 2006 novemberben szültem a Nyírőben mert ott volt a doktorom.Évek óta hozzá jártam megbíztam benne, először mikor hozzá kerültem egy elég hosszasan elhúzódó gombás fertőzéssel méhszájsebbel küszködtem és Ő kikezelt. Pedig a nemibeteg gondozót is megjártam és nem bírtak mit kezdeni velem szerintük nem volt semmi bajom.Mindegy a Doktor úr Csepegő György.
A kialakult beszélgetéseket olvasva én csak jót tudok róla mondani szerintem kiválló orvos, szakember, emberileg is tiszteletreméltó.
A pénz nem dominál nála(ha már ezt így külön meg kell említeni) Amúgy meg egy kedves, bohókás figura hihetetlen nyugalommal.Igen lehet kicsit szétszórtnak tűnik de szerintem az csak nekünk tűnik úgy.
Ha problémamentes a terhesség lehet tényleg kicsit lazábban veszi de biztosan tudja mikor kell mit tenni nyilván sokat látott már.
Engem soha nem idegesített feleslegesen semmivel.Minden vizsgálatom meglett noha lehet , hogy volt az eljén kis csúszás mert kicsit kiment a fejéből egy vérvétel.
De nyugodt, "gyors", jó szülésem volt(nem rossz emlék) kb 6 óra alatt lett megmindennel együtt az első gyerekem, minden rendben volt szépen varrt.Lelkiismeretesen jött minden nap (hétvégén is) és érdeklődött.
Mellesleg mára már minden ismerősőm az Ő betege volt; de csak tájékoztatásul közlöm mindenkivel aki szerette és hozzá járt, hogy az áldásos Egészségügyi "reform" miatt sajnos már nincs az országban nem Magyarországon dolgozik. A telefonszáma még működik de kicsit macerás összehozni vele egy időpontot.De mindenki hívja azért bátran, ha gondja van, biztos közösen találnak megoldást a továbbiakra.[/color][b][size=18][color=brown]Újabb kivállósággal lett szegényebb az ország.

Betty
 


Sziasztok!

Csepegő dr. szerintem kiváló szülész-nőgyógyász, de meddőségi problémával nem mennék hozzá. Ács doktor hormonproblémákban jó, az egyik ismerősöm is Nála lett terhes. Viszont a II-es Női futószalag, arra fel kell készülni.
 


Sziasztok!
Én nemrég jártam az Ácsnál, a magánrendelésén. Ott is futószalag, és nem érzed, hogy rólad szólna a történet.
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: