Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Van még valaki???
Vendég
 


Senki sem szült rajtam kívül Zalaegerszegen????????????Hmmmmm????
Vendég
 


Hali!

Ha valaki jár erre akkor megköszönném ha irna.! hét mulva vagyok kiirva és Egerszegen fogok szülni a Györe Imre doktor úrnál.Remélem lesz valaki aki tud tanácsokat adni.

Beuci & Dominik

[Kép
 
 

 
 

lego írta:Senki sem szült rajtam kívül Zhhalaegerszegen????????????Hmmmmm????

Hello!Nem zudom aktuális-e a téma v.már túl vagy rajta?Írjál,én is ott szülzem,majdnem a Györénél. gizelka
 
 


Szia!


Én még mindig szülés elött állok még van másfél hetem.Milyen tapasztalataid voltak a korházban.Nem sok jót lehet hallani rola?Mikor szültél te?

Beuci & Dominik

[Kép
 
 


Helló!!!

Már egy éve nem néztem ide be.:(
Nem is gondoltam,hogy van újabb üzenet.

Ha esetleg olvassátok.Én is a Györénél szültem.Tökéletesen meg voltam elégedve.

Beuci
Gratulálok a kisfiadhoz.
Vendég
 


Sziasztok! Én még csak most találtam meg ezt az oldalt, nagyon érdekesnek látszik. Én 5 éve szültem Egerszegen, Dr. Kovács Lajosnál. Éjszaka történt, hál isten elég hamar. Meg voltam elégedve a doktorral, bár nem volt végig velem, időnként benézett. Szerencsére a szülésznő tündéri volt, meg az éjszakás nővér is. Bevallom én is szakmabeli vagyok, mindkettőt jól ismerem. Nagyon sokat segitettek. Az ujszülött osztályon nem tudták, hogy én is nővér vagyok, ugy beszélt velem egy agyonmázolt liba, mint egy gyerekkel. :evil: Amikor megtudta ,hogy mi a helyzet, barátságos lett!! ( nem állt jól neki) . A doktor mindennap bejött, érdeklődött, a varattszedés nem volt kellemetlen, de ha ujra mennék, lehet mást választanék. Sok jót hallottam, Kádasi és Németh Gábor doktorokról. :lol: Sziasztok!!!!
 


Szia!
Én már nagyon régen próbálkoztam itt a Legóval együtt és hát nem nagyon akadtak mások!
Örülök hogy itt vagy!
Én is erről a 2 dokiról hallottam jókat!
Még nem szültem egerszegen csak vacilálok majd rajta!Mert Tapolca bezárt az kislányomat ott szültem!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia, betti1! Megint benéztem, és jól esett, hogy reagáltál. Én azt gondolom ezek a dokik kicsit el vannak szállva ( tisztelet a kivételnek!), mindenhogy, anyagilag, emberileg. Tőlem is elrakták a hálapénzt, pedig mint mondtam nővér vagyok!!!! Eddig eszembe se jutott, hogy szüljek még, csak mostanában, de egyre többször.Csak minden olyan nehéz, a munkahely meg ilyesmi......., majd meglátjuk, csak az idő is szorit. 32 éves leszek. Bár van aki ilyenkor az elsőt szüli. Te egerszegi vagy? Mennyi idős a kislányod? Egyébként tényleg azt hallottam, hogy ez a 2 doki az, aki normálisan viselkedik a kismamákkal, és kedvesek is. Na, szia!!!!!!! :P
 


Bocsi, most láttam, hogy ott van, hogy mekkora a kicsilány!!!!!! :D
 


Én zalaszántói vagyok és most gondolkodunk a 2 babán én 29 éves vagyok de most egy kis munkahelyi gond miatt vissza kell mennem dolgozni.Így nem tudom mi lesz a tesó kérdéssel!
Egyébként én is eü.-s vagyok!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Helló! És hol dolgozol, itt a kórházban? Még semmivel nem késtél el, hisz még csak 2 éves a babád, van még időd. Az én kislányom is 2 éves volt, amikor visszamentem dolgozni, részben az anyagiak miatt, részben, mert hiányzott a társaság. Egész nap kettesben voltunk, hiába a sok séta, meg az ismerkedés, valahogy az nem olyan volt. Bölcsibe nem jártunk, a szüleim segitettek, ők vigyáztak rá. Most már ovis, nagycsoportos lesz. Hát a tesókérdéssel mi is hadilábon állunk,jó lenne, de..............! Majd meglátjuk. Hu de sokat irtam!!!! Szia! :P
 


Sziasztok!

Mi most tervezzük a második babát, kisfiam két éves. Őt még Budapesten szültem, közben költöztünk Egerszegre. Érdekelne mindenféle tapasztalat a Kórházról (vajúdószoba, szülésznők, csecsemősök, rooming-in, stb) ill. Regényi doktor úrról.

Az első szülésemről jó emlékeim vannak, bár nem ment gyorsan:(

Látom, nem nagyon pörög a topic, de remélem, lesz aki válaszol!

Üdv.
Nóri
Vendég
 


Hellóka!

Szia Nóri
Rég jártam itt,de jó,hogy még valaki ír ide.
Mi baj volt a kisfiad születésénél? Normál szülés volt? vagy császár?

Regényi doktort ismerem,bár én nem nála szültem,de a barátnőm igen..Sok jót mondott róla,de kicsit merev doki.
A szülőszobák barátságosak,nekem sikerül karácsony éjszakáján egyágyas szülőszobába kerülnöm,apás szülés volt.A szülésznőm kedves,bár nem fogadott volt.Most tervezek fogadni.
Csecsemősök...................nem is tudom,jót nem tudok mondani,rosszat nem akarok.Túléltem azt a pár napot...
Rooming van,én nem vittem ki közösbe a lányom,végig velem volt és a második babámnál is így akarom.Sőőőt!Sokkal nagyobb igényekkel megyek majd be...
Pl:szüléskor az utolsó pillanatban akarok lefeküdni-hajrá gravitáció!
a gyermekem NE vigyék el a szülés után közvetlen,legyen az első percekben VELEM!
szeretném ha a férjem és a lányom láthassa élőben a picurt,ne csak kamerán
5 napig nem akarok bent maradni...elég 3...

Majd meglátjuk mi válik valóra...

Szép estét
Vendég
 


Legó!
Szia!
Reméllem ezek zeljesülnek majd ha igen akkor én is egerszeget választom!
nagyon vigyázz magatokra és sok puszi:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Lego!

Köszi, hogy válaszoltál!
Marci születésénél igazából nem volt semmi baj, csak nagyon sokáig vajúdtam. Du. 5-kor vettek fel a kórházba, és másnap 10-46kor született meg Marci. Szerencsére nekem ágyra már csak akkor kellett felfeküdnöm, mikor 4 ujjnyi voltam, de még utána is kb 2 óra volt. Azt a végét szívesen elfelejteném:(
A korábbi választott dokimmal nagyon meg voltam elégedve, bár végül nem nála szültem. Aznap éjjel, mikor én már vajúdtam, behozták az intenzívre, mert befulladt:( Szóval így indult... De a Honvédban nagyon rendesek voltak az ügyeletes dokik.
Arról tudsz valamit, hogy itt Egerszegen az ügyeletes dokik hogy állnak az emberhez? Azért az sem mindegy...

Én is úgy szeretnék majd szülni (bár egyelőre még csak határozott terv a kistesó), hogy minél később kelljen lefeküdnöm és közvetlenül utána megkaphassam a babát és még a szülőágyon meg is szoptathassam. Annak idején Marcit még mázasan, véresen rátették a hasamra (hálóingemet felhúzták), hogy érezze a bőröm illatát (ennyi vajúdás után szegény:). Lefürdették, felöltöztették, addig engem varrtak és utána hozták vissza szopizni. Szerintem ennek is nagy szerepe volt abban, hogy már másnap beindult a tejem és 21 hónapos koráig szoptattam.

Örülök, hogy jót mondtál Regényiről, de mit jelent az, hogy "merev"? Hogy áll a császárhoz? Én pl örülök, hogy nálam még eshetőségként sem merült fel annak idején, persze van, amikor meg nagyon fontos, hogy időben csinálják. De hát most már egy másik gyerkőc is fog várni otthon, nem lehetek egy hétig kórházban...

Bocs! Gratulálok a második babához! Tudjátok már, hogy fiú vagy kislány lesz? Dorka várja már a kistesót?
A szülésznőt akkor most már érdemes választani? Ők milyenek?

Üdv!
Nóri
Vendég
 


Jajj Betti!De jó,hogy írtál!Jól vagy???
Sajnálom,hogy így eltűntél.:( Változatlan a helyzet???
Többiek is aggódnak ám ÉRTED!Írj majd pár sort,léccike!


Nóri
Még nem tudjuk milyen nemű lesz a Csöppem,pénteken 4D UH...ott bizti kiderül,nagyon várom már.Bár végülis teljesen mindegy számunkra.Nagyon szeretnénk fiút (pláne a férjem),de én kislányos anyuka vagyok,simááán bevállalnám mégegyszer. :wink:

Szülésznők...hát sokat nem tudok írni róluk,mivel csak egyel volt dolgom,ő szimpi volt,segített sokat.De a végén kiderült valahonnan ismeri a férjem családját...lehet ezért volt kedves.
Amúgy meg sokan fellegekbe dícsérik az egyik csajszit,én is vele szeretnék majd beszélni.Ha többet tudok majd megírom.

Aktuális már,hogy szorítsak vagy még csak most álltok neki a projektnek???LEhet Bettivel együtt (egy isőben) élvezitek majd a várandósság heteit???:) De jó lenne.:)

Ügyeletes dokik...sok vizet nem zavarnak,felvesznek a szüléskor,majd ha tényleg beindult és eléggé előrehaladott a szülés szólnak a dokidnak is.Ennyi.Engem 2x vizsgált,mert a felvételkor még "csak" 1 ujjnyira nyíltam...befektetett kh-ba (előtte 3 hétig bent voltam-épp csak karácsonyra engedtek haza- mondta,hogy reggel előtt nem lesz baba.De este 10kor már totál kivoltam-3ujjnyira tágultam,éreztem a baba fejét zuhanyzáskor.Eszméletlen volt.Na ekkor hívták dokim...
Vendég
 


isőben=időben

Bocsi :oops: :oops:
Vendég
 


Lego!

Egyelőre még "csak" dolgozunk a terven, kb két-három hónapja, sajna elég kiszámíthatatlan a peteérésem:( Persze férjem ebben a hónapban akkor utazik el egy hetes továbbképzésre, mikor "dolga" lenne itthoz:), úgyhogy szerintem ez a hónap is kimarad. Azért mi próbálkozunk...:)

Kicsit én is jobban szeretnék most egy kislányt a fiú után (bár imádom a fiam) és néha félek is, nehogy csalódottságot érezzek, ha esetleg a második is fiú lesz.

Ti Bettivel egy másik topicból "ismeritek" egymást? A gyerkőceitek kb egy idősek.

Szóval ha bármi érdekeset tudnál még Regényiről, azt megköszönném. Amúgy egerszegi vagy?

Üdv.
Nóri
Vendég
 


Szia Nóri!

nekem a Regényivel kapcsolatban csak 1 esetem van de nekem ez sokat ekárult mikor ott voltam a fősuli 4 évében gyakorlaton közölt hogy milyen hülyeség hogy a gyógytornászok ide járnak de mikor tróbozist kapott egy kismama akkor meg arról regélt miért nem voltunk ott!
Szóval nem akartam ezt leírni mert ebből nem tudhatom hogy bánik a betegeivel ezt mint emberi vonást említem csak!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Betti!

Köszi! Minden info jól jöhet, bár egyelőre őt választanám. Egyszer voltam nála (valaki ajánlotta), nem volt különösebb gondom vele, de nagyon más, ha valakinél szülni kell. Ezért is szeretnék minél több infot begyűjteni róla.

Jó éjt!
Vendég
 


Helló!Sziasztok!

Regényi...na csak előjött...eddig nem akartam írni ezt,de Betti leírta.Ugyanez a tapasztalatom vele...eléggé lekezeli a vele együtt dolgozó,"kevesebb iskolával" rendelkező kollégáit.
Jó,elismerem érti a dolgát,jó orvos,csak mint ember nem szimpi nekem.
Nem egy anyuka panaszkodott arra,hogy "előbb fizetni,utána vizsgálni" módszert alkalmazza... :?

DE ismétlem,JÓ ORVOS!

Igen,Zeg-en lakom.Te is?

Betti
Hogy vagy ma???
Vendég
 


OK, akkor mérlegelek:)

Amúgy mi is hamarosan Zegre költözünk, most építkezünk. Átmenetileg anyuéknál lakunk, egy éve költöztünk haza Pestről. Nyolc évig éltem ott, de elég volt. Főleg miután Marci megszületett gondoltuk úgy, hogy nem ott akarunk gyereket nevelni.
Úgyhogy most újra ismerkedem Egerszeggel, itt jártam középiskolába, de az már rég volt. Férjem szegedi, neki meg pláne minden új. De jó fej, hogy hazajött velem.
Amúgy elég rosszul kezdem viselni a "munka-nélküliséget"(nem tervezek visszamenni munkahelyre a második gyerek előtt), ráadásul, hogy fiókám elég hisztis korszakát kezdi élni. Múlt hétfő óta, mióta megjött a rossz idő, mintha ki lenne fordulva magából! Bánt, hogy néha kevés már a türelmem...

Bocs, hogy ezt ide...

Jó éjt!

Lego, várom az UH eredményét!!!:)
Vendég
 


Sziasztok
nem Egerszegi vagyok, de pillanatnyilag eléggé elégedetlen a választott orvosommal, mert a legközelebbi kórházi lehetőségeimmel.

31 terhességi hét.
Úgyhogy fontolgatom az egerszegi szülést.
Nálunk nem sok lehetőség van a természetes szülés egyes elemeinek beiktatására sem, legalábbis a szülőszoba bemutatón az egyébként eddig szimpinek tartott orvos meglehetősen lekezelően nyilatkozott ról. Szó szerint: Biztos olvastak erről már a neten, ezért elmondhatja, ha nem akarunk beöntést meg gátmetszést, el is maradhat, de ő nem támogatja.
Nekem nem a beöntéssel van bajom, nem is gátmetszéssel - bár ez utóbbi azért nem hiányzik. Meg azért szülök mórházban, mert ott biztonságban érzem magam. Legalábbis most így tűnik.
De nem szeretném, ha rutinszerűen burkot repesztenének, fájásserkentőket adnának, fölöslegesen inzultálnának vajúdás alatt. Ha olvastatok ilyesmiket, értitek, miről beszélek.
Szóval, az kérdésem, tapasztalataitok alapján van-e esély arra, hogy mielőtt a fenti dolgok megtörténnnek velem rutinból, hagynak engem is szülni is egy picit? Nálunk erre, az eddigi megfigyelésem szerint nem lenne sok esélyem. Mindenki kibírja valahogy. És igaz, általában egészséges babábal távoznak. Sőt, a mamák lelke sem mindig sérül.
De mégis.
Bocs, ha hosszú voltam. Előre is köszi:
Ilcsi
 
 


Szia!

Én egerszegi vagyok, és ugyan még nem szültem, de itt dolgoztam míg meg nem fogant a csemete..
Én úgy tudom, hogy itt azért hagynak kicsit "ügyködni" a dolgon, ha esetleg túlhordás van, akkor először oxitocinos terhelést végeznek, és ha muszáj, csak akkor indítanak, császár is csak ha muszáj /pl. fájásgyengeség, nem táguló méhszáj, csökkenő szívfreki/ :D
Nekem még ugyan van időm, hogy szülni menjek, de annyit mondhatok, nagyon kedvesek a szülésznők :roll: :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


szia kis-csillag!
várom a tapasztalatokat!
és mi a foglalkozásod? én is eü.-s vagyok!
Jó egészséget és boldog pocakosodást!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Hahó.:)
Szia Kis-csillag.:) Grat a bébihez! :wink:
Van fogadott dokid???Szülésznőt is szeretnél fogadni?

Hasonló véleményen vagyok,mint Te.NEkem is szimpi a kórház,a dokik többsége is.Bár a csecsemős nővéreket nem minősítem.... :evil:

Betti
Hogy vagy???? Ugye nem adtad fel és próbálkoztok!!! :roll: :roll: :roll: :wink: :wink:
Vendég
 


Sziasztok! Én még csak most regisztráltam. Első gyerkőcünket én is a zeg-i kórházban szültem, 2004 októberében, Dr. Kovács Lajosnál. Nem volt vele semmi gondom, bár elég kimért ember. Most már tervezzük a kistesót, tavasszal is beindul a "project", és tanácsaitokat kérem, hogy érdemes-e orvost váltani - sok jót hallottam a Kádasi doktror úrról - vagy jobb, ha annál szülsz, akinél az elsőt.
 
 


Szia Picur!
Gratulálok a gyermekedhez és hajrá babaprojekt!!!:)
Szerintem nincs különösebb probléma azzal ha orvost váltasz...Megteheted és sokan (de még milyen sokan) meg is teszik... Bár tény,hogy jobb nem találkozni terhesség alatt,netán szülésbeinduláskor (esetleg ügyeletes a Kovács... :shock: )az előző dokival....

Kádasi kiválló szakember,jó orvos,kicsit merev (túúúúlságosan elbizta magát).
Én most már 2 gyermek szülése után annyit tudok mondani,hogy teljesen mindegy ki az orvosod!!!A lényeg a SZÜLÉSZNŐ!!! Én most választottam és maximálisan elégedett voltam! (igaz a dokival is) Éjjel telefonáltam neki,már előttünk beért a kh-ba, az újszülött osztályra.ágyamig kisért...nagyon kedves,aranyos volt Velünk!!!

Remélem segítettem...:)

Üdv
Lego
Vendég
 


Lego!
Köszönöm, hogy írtál, már nem is reméltem, hogy valaki válaszol!
A lányommal magánrendelésre jártam, fizettük minden alklommal a pénzt, ennek ellenére nem éreztem, hogy a szülésnél előnyt jelentett volna. Azon gondolkodom, hogy lehet-e úgy orvost válsztani, hogy nem a magánrendelésére megyek, hanem csak a rendelési idejében megy az ember.
Kit javasolsz szülésznőnek? Őt hogyan lehet megfogadni?
Sajna nem emlékszem, hogy a lányomnál ki volt- akkor nem is tudtam, hogy lehet választani - de ő nagyon, nagyon kedves volt. Arra emlékszem, hogy alacsonyabb 30-40 körüli rövid barna hajú volt.
Bocs, hogy hosszúra sikeredett az írásom!
Üdv: Picur
 
 


Picur

PErsze,hogy lehet választott orvoshoz a szakrendelésre járni!Nem vagy köteles magánba menni,de a szüléskor azért illik fizetni. :wink:
Én először a kh-ba jártam,majd a vége felé magánba,mert a sok asszeisztens eléggé zavart...semmit nem tudtam megbeszélni dokival,magánba meg minimum 20 percet bent voltam.

Szülésznőnek kit javaslok????Én a dokim kérdeztem meg,hogy ő kit javasol...(priviben elküldöm a nevét :wink: ) Ő 2 nevet mondott...
Barátnőmet is megkérdeztem,így már könnyebb volt dönteni.

Lego
Vendég
 


Szia Lego!

Köszi a privit!!! Ha aktuálissá válik megfogadom a tanácsodat! Azt nem írtad, hogy hogyan lehet megfogadni. Be kell mennem a szülészetre és ott megkeresni?
Köszi a másik információt is. Azt hiszem én is így csinálom majd.
A ti lányotok is Dóra? Vagy Dorottya? Dorina? Vagy az anyakönyvezett neve is Dorka?
A lánykánk simán Dóra, és ő is 3 éves, (csak nem egy, hanem 4 hónapos)
Üdv: Picur
 
 


Helló

Én a teloszámát kaptam meg és hívtamm fel,de az első emeleten melozik...megkeresheted majd...
Dorka azz anyakönyvezett neve.:) Mindenki megkérdezi.:)
Most már Hédit is...ő is csak simán Hédi.:)

Merre laktok?Októberi a lányod? Dorka karácsony másnapján született.:)
Vendég
 


Szia!
Köszi megint a segítséget.
Igen, a lányom októberi. 21-én született. A férjem meg karácsony másnapján! :)
A Hédiről gondoltam, hogy az lehet az anyakönyvezett neve, mert nem is tudom mi lehetne még ezen kívűl. Hedérából ered? Borostyán, ugye? Szép neveket választottatok.
Mi először gondolkodtunk a Teodórán is, csak túl hosszú és még az egyik ásványvizet is így hívják. :)
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Sziasztok!

Rég voltam már, azóta a terhességem 27. hetében járok és úgy néz ki, hogy most kislányunk lesz, a két és fél éves bátyja mellé :D

A szülésznő dolog engem is érdekelne, nekem is mondott vkit a dokim, kíváncsi lennék, hogy mi a tapasztalatod Lego! Ha van egy kis időd rám, légyszíves nekem is írd meg, hogy te kit javasolnál! Előre is köszi!
A másik, hogy szeretnénk elmenni 4D-s UH-ra, elfelejtettem a dokim megkérdezni, hogy Egerszegen hol van ilyen. Tudnátok esetleg ebben is segíteni?
És persze gratulálok az új babához!!!!
Üdv
Nóri
Vendég
 


Sziasztok :-)

Én is zegi vagyok, és ha midnen igaz akkor jövő hónapban megérkezik kis családunk első jövevénye.
Én is kivácsi lennék a véleményetekre, no meg arra is, hogy mi mindent kell magunknak bevinni a kis csöppségnek. Annyit tudok, hogy pelust pótolni kell, és a többi?! :-)

További szép babavárást kívánok :-)

Kép
 
 


Darimka!
Kérlek engem is értesíts igaz én még csak 26 hetes vagyok!
de még tapolcára járok terhesgondozásra és majd a 32 héttől akarok menni egerszegre!
neked ki az orvosod?

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Darinka, mikorra vagy kiírva? Én elméletileg júni 5-re várom második babánkat, de nem tudom, kihúzom-e addig.
Nekem azt mondta a szülésznőm, hogy szüléshez meg az első nap(ok)ra adnak hálóinget is, az azért nem utolsó. Textilpelust a babának viszek, nem tudom adnak-e és mennyit. Anélkül nem tenném az ágyamba szoptatáskor. Nadrágpelenkáról én is úgy hallottam, hogy készítsünk be pár db-ot, mert megvan, hogy mennyit adnak egy napra. Ruhát adnak nekik, csak hazahozáshoz kell. Amúgy a babának szerintem más nem kell, illetve nincs mellszívójuk (ezen meglepődtem), úgyhogy ha szükségünk lenne rá, akkor azt is magunknak kell vinni. Amúgy a szokásos kórházi dolgok kellenek.

Választottatok szülésznőt? Amúgy ami nekem nem tetszett, az az, hogy két 4 ágyas és egy 5 ágyas szoba van. Én sokallom az ágyak számát, főleg, hogy a babák is velünk lesznek. Amúgy állítólag hétfőn a front hatására 7 szülés volt :shock:

Üdv
Nóri
37+6
Vendég
 


Betti!
Bocs, csak most vettem észre a privát üzenetet, nem vagyok itt tapasztalt :roll:
Csak látásból ismerem a dokit, úgy szimpatikus. De hát nem ezen múlik. A többire meg tudod a választ, még nem szültem :D

Te miket hallottál Egerszegről? Én az elsőt nem itt szültem, úgyhogy saját tapasztalatom nekem sincs
Vendég
 


Sziasztok!

Igaz a topic május óta áll.......én azért leírnám az én történetemet.

Azt hiszem szinte mindengyik orvosról lehet ezt is azt is ( pozitiv negativ véleményt) hallani.

Személy szerint eddig mindig azt az orvost kerestem meg, akit barátnőm vagy nagyon közeli női rokonom említett...mert éppen hasonló vagy azonos problémám volt. Eddig bejött.
Első gyermekemmel a keszthelyi kórházba jártam terhes gondozásra ( keszthelyi dokimhoz). Maximálisan meg voltunk elégedve az orvosunkkal.
Mivel itt a zegi szülészet a téma, és úgynevezett secunder infertilitás problémával az egyik legjobb barátnőm javallatára kezdtem járni 3 év próbálkozás után. Az orvosom Dr Györe. A szülés várhatóan jó 3 hónap múlva várható. Ezt azonban ( a sikeres terhességet) Györe doktor jelentős határozott közreműködése, irányítása előzte meg. Amikor először jelentkeztem nála a sikertelen 2. babaválallással, egy mondta nagyon szöget ütött a fejemben. Szóval 4-5 hónapon belül nem esek teherbe, irány egy speciális reprodukciós intézet. A szükséges gyógyszeres stimulálásos hónapokban 100% optimizmussal álltunk mindketten ( persze plusz a férjem) a dolgokhoz. Aztán minden lépést számba véve Györe doktor elmondta milyen kötelező vizsgálatok és diagnózisok kellenek még, hogy a siekrtelen ciklusok után folytathassuk a folyamtot. A histeoscop lapar vizsgálat ( kisműtét szerűség) után kiderült mi a sikertelenség oka....Bár elég felkészült voltam a fogamzási sikertelenség témában, sokat kérdeztem tőle...korrektül megmagyarázott mindent...szóval nem maradt halvány folt az elméleti ismereteimben....Végül a tapolcai intézetve irányított, akkor is avval indított útnak ( bírtam az optimizmusát...mert valahol az előérzetem annyit sugallt, hogy fizikai akadályai vannak annak, hogy nem jön a 2. baba) ő pedig 1 vagy 2 lombikot említett hogy sikerülni fog a megfogantatás.
Első lombikból ikerterhes lettem, és avval fogadott nevetve, hogy pont azon töprengett mi lehet velünk...ez jól is esett, bár azt hiszem ő nem az a ledaráló stílusú, bízom benen jól látom, és a szakmai tapasztalatszerzés is motiválja. Azóta ő a terhesgondozóm. Kényes téma a pénz: na ezen rengeteget nevetek, más neveket hadd ne írjak, ( mert halalni és mondani bármit lehet más orvosokra...a lényeg: maximális odafigyelés mellett a maszek kismamagondozás nevetséges összegbe kerül nála: Én pl. nem hallottam olyat hogy a doki kéri a szülés árát...pláne előre.....próbálja meg valamelyik orvos velem.....viszont az is biztos, hogy a megelégedettségünket ( ezt férjem nevében is mondom) a tavalyi évre visszatekintve, és a jelenlegi terhesgondozás minőségét tekintve is jogunk van úgy megköszönni, ahogy párommal akarjuk....ennek mértékét a tisztelt politikus és egyéb egügyes szak vagy szakbarbár emberkék orrára nem kötöm....remélem a szülés körülményeivel sem lesz gondunk....a kórházban pedig csakis a csecsemős nővérek hozzállásától tartok, DE NAGYON....ebben a korábbi tapasztalataim a béka segge alatt vannak....Keszthelyen is...de sajna itt is a flegmaságot hallottam a t. nővérek részéről....de azsem partner leszek stílusban, ezt így előre megírom.......mert a kismama eléggé kiszolgáltatott helyzetben van ( főleg első szülés után) aki evvel visszaél, az húzzon ela kórházból.

Szóval a szülésről majd írok.....de addig is midnekinek egészséges babákat kívánok

 


elfelejtettem leírni: UH-t csinál a doki az un.35 év feletti kötelező genetikai vizsgálatot ( amniocentezis) is csinálja aszem még 1 vagy 2 orvos csinálhatja zegen ezt a dolgot....ő mégis ennél a vizsgálatnál már az integrált szűrést ajánlotta kiváltás címén...ne kelljen szúrni a pocit...na és nem rohant le 4D-s témában, mert egyes zegi dokik már a 3 hónap után javallják magukat 4D-s vizsgálatra......nagykanizsán pl...totál irigy néhány doki a 4D-t végző radiológusokra, mert jó pénz, és nincs felelőssége a 4d-t végző orvosnak az eredmény tekintetében, míg a kórházi ramaty gépekkel végzett ultrahangok esetén már diagnosztikai értékű eredményeket adnak ki a szülésdokik a kezükből..... csupán a fizetésükért cserébe.....

Mi max. elégedettek vagyunk bármikor elérhető, ha nem visszahív, vagy kinyomja a hívást ha foglalt és úgy hív vissza.....na azért az értetlen és erőszakos pácoenseken ő is ki tud akadni....még jó hogy.....azonnal rögtön és mot kérem a vizsgálatot....szóval az orvos is ember.....

 


Sziasztok!

Látom nem nagy itt a forgalom, de szeretnék tanácsot kérni. Ikerbabákkal vagyok várandós és Zalaegerszegen szeretnék szülni, de nem ismerek egy orvost sem. Tudnátok valakit ajánlani, aki esetleg még az ikerterhességben is otthon van?

Előre is köszönöm.

KépKép


zsófikukac írta:Sziasztok!

Látom nem nagy itt a forgalom, de szeretnék tanácsot kérni. Ikerbabákkal vagyok várandós és Zalaegerszegen szeretnék szülni, de nem ismerek egy orvost sem. Tudnátok valakit ajánlani, aki esetleg még az ikerterhességben is otthon van?

Előre is köszönöm.


Szerintem a Regényi nagyon jó doki! :)
 
 


Én goldfingert ajánlanám

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Zsófi!

Látom a PRI topikból ide is nézel...szóval ott már írtam hogy megszületett lassan egy hete a ksilányunk. Soha még a legjobb barátnőmnek sem ajánlok senkit...ő jó 6-7 hét múlva szül szintén lombikos Tapolcáról....Nekem Dr Györe Imre volt a szülészorvosom, a lombikozásra is ő készített elő( mindent megcsinált) Terhesgondozást ő csinálta....illetve nála is szültem (császárral)....Szóval emberileg , szakmailag mint páciens, nálam ő az ISTENI nőgyógyász....Én is iskerterhességgel kezdtem....de végül egy babónk született.....

Na most dönt igaz? Szóval még jócskán időben van...így az elején, mi a 12 héttől mentünk át a tapolcai PRI-től a saját választott dokihoz....

 


gyöngyike
feltételes módban írtam mindenki maga dönt kit választ én nála szültem császár után simán és hihetetlen élmény volt
ezért mertem ajánlani
véleményt talán mondhat az ember aztán meg mindenki maga dönt kipróbálja vagy más alapján
És én csak azt írtam le én kihez mennék de szerintem személyes tapasztalás kell mert nem vagyunk egyformák hogy kinek ki jön be
Ha nem is ajánlanánk kihez forduljon egyáltalán

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Köszönöm szépen az infókat lányok, bár tényleg bajban vagyok, nincs két egyforma vélemény. :lol:

Többen ajánlották nekem Kádasit, ő milyen??? És Regényit is??

Megírom ám majd mi lett a döntés. :lol:

KépKép


Zsófi!

Kádasiról hallottam nagyon sok jót...mentalitásilag....de még alkalmivag sem sikerült találkozni vele vizsgálaton...

Betti....bocsi a szándék is messze áll tőlem negatív hangnemben írni....a lényeg.....a dokimról elmondtam amit tapasztaltam( még izgultam is hogy a barátnőm nehogy ezért válassza az én dokimat) tudod, feleséget férjet barátot barátnőt hasonló képpen nem szervezek.....döntsön mindenki szabad akaratából...
 


gyöngyike
egyről beszéltünk csak máshonnan közelítettünk :D
és örülök hogy nem bántottalak meg

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: