Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Móni,igen vállalok,ha eljön az idő akkor mutatok pár fazont és majd eldöntöd melyik tetszik :D

Bea,ez nem jó hír :( Akkor ha előbb kell szülnöd utána mit csinálnak a babával?Meg műtik?Jaj remélem nem lesz semmi gond!4 hét múlva ki csinálja az uh-t?

Kép
 
 


nemtudom ..annyira besokkoltam h nem is igazán fogtam fel h mit mond a doki,,de azt hiszem nem kell megmütteni mert ez valami olyasmiért van mert még nagyon vékony a hugyvezetéke és nem tud még rendesen pisilni de ittkinn a rendes tápláslástül kifejlödne.a párom ezt mondta mert ö probál nyugtatni meg jobban figyelta dokira...
de remélem ne lesz semmi gond.végülis 34 hetes leszek akkor már,de remélem azért nem kell inditani.nemtudom ki lesz ultrahangon..

Kép

Kép
 


nemtudom ..annyira besokkoltam h nem is igazán fogtam fel h mit mond a doki,,de azt hiszem nem kell megmütteni mert ez valami olyasmiért van mert még nagyon vékony a hugyvezetéke és nem tud még rendesen pisilni de ittkinn a rendes tápláslástül kifejlödne.a párom ezt mondta mert ö probál nyugtatni meg jobban figyelta dokira...
de remélem ne lesz semmi gond.végülis 34 hetes leszek akkor már,de remélem azért nem kell inditani.nemtudom ki lesz ultrahangon..

Kép

Kép
 

 
 

Meli
Jó rendben köszönöm, de akkor majd azt is megbeszéljük, hogy mennyiért csinálod majd meg, jó?

Bea
Remélem nem lesz semmi gond a picivel és nem kell a előbb megszületnie, mint ahogy kell. És teljesen egészséges is lesz, említettem, hogy mi milyen gyülekezetbe járunk, vannak olyan babák akiknek súlyos problémájuk volt és egészségesen született meg a baba. Ezért imádkozom majd érted és a piciért, hogy minden rendben legyen és ne keljen idő előtt megszülni őt.
Mert, ha 4 hét múlva kell megszületnie akkor még koraszülött lesz. De ne legyen én azt kívánom, remélem, ha 4 hét múlva mész uh-ra akkor már minden rendben lesz és nem kell még megszületnie, legalábbis ennyivel korábban. Vigyázz nagyon magadra és szorítok neked, hogy minden oké legyen és tessék jó hírekkel jönni. :wink:

 


Bea,remélem addig rendben lesz a kis veséje mire mész megint uh-ra.Gondolom mennyire ki lehetsz,még szerencse párod higgadt és támogat téged!

Móni,oké azt megdumáljuk :wink:

Kép
 
 


Meli.
Jó rendben, egyébként mi van veled, minden rendben. Hogy álltok a baba projekttel?
Azért szeretnék csináltatni egyébként kosztümöt, mert a párom szeretné, ha lenne, mert ha megyünk gyülibe oda azért jó, ha csinos vagyok. :wink: :D :D
Nem mintha nem lenne mit fölvegyek a gyülibe, de azért néha, ha megyünk olyan helyre szeretnék csinos lenni. :wink: :D :D

Bea
Azért üzenj, ha már tudsz valamit, mert érdekel.

 


Móni,köszi jól vagyunk :D Szeptembertől újra kezdjük,mert ugye most nem jött össze,mert piri van.Párom mondta ha elmúlik a mensim bubolunk minta nyulak :lol: :oops:
Nem árt ha van az embernek pár csinos darabja a szekrényben :D Régi Burdáim vannak amiben jó pár modell van és szerintem fogunk találni csinos darabokat :D

Kép
 
 


Meli
Ezt akkor meg is beszéltük. :D :D
Az anyagot, majd tudsz valahol olcsón (ami szép is)?
Mert majd, ha aktuális lesz akkor együtt elmennénk megvenni, hiszen te tudod, hogy mekkora anyag kell majd.
Hajrá baba projekt :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Remélem jó hírekkel jössz majd ezzel kapcsolatban is. :wink: :wink:

 


Móni,persze hogy tudok :D majd együtt megvesszük :D
Naná hogy jelentem mi van babaügyben :D

Kép
 
 


Meli
Helyes, már alig várom a jó híreket. :lol: :lol:
Még a jövőhetem nem tudom, hogyan alakul, mert hétfőn és kedden a párom nincs itthon, viszont a fiuk sincsenek, mert nekik suli, így még azon filózom, hogy hogyan jutok majd el a dokihoz, mert a Joelt úgy néz ki, hogy vinnem kell majd magammal, ha megyek. :roll: :roll:
De majd akkor úgy intézem, hogy te is jössz velem, így rá tudom hagyni valakire a Joelt amíg a dokihoz bemegyek (félre ne értsd). :oops: :oops: :wink: :wink:

 


Móni,oké engem nem zavarba ha hozod Joelt :D De tudod csak kettő után jó nekem :wink:

Kép
 
 



Sziasztok!

Pár napja találtam rá erre a topikra,csatlakozhatok én is?
Három gyerkőcöm van ami a vonalzóimon is látszik és mindhárom zegen született!
Holnaptól talán kicsit több időm lesz fórumozni is mivel kezdödik a két nagynak a suli!



Moncsy üdv a csapatban :D Zegen merre laksz?
Nekem egy nagy lányom van és most újra babagyártáson vagyunk,mert 3,5 hónapja elvesztettük a babánkat 20 hetesen:(
Nagyon szépek a gyerkőceid :D

Móni akkor majd üzenj :wink:

Kép
 
 


sziasztok!!

persze irok majd ha tudok valamit de sajna az csak 4 hét mulva lesz mikor legközelebb megyek ultrahangra..
szombaton meg a Dominikot kellett bevinni ügyeletre annyira megijedt a villámlástól h ugy vette alevegöt mint aki megakar fulladni..nagyon megijesztett minket..nem is gondoltuk volnA h ilyen van.ennyire bestresszel a gyerek..de szerencsére elmullott másnapra de azért jól ránk ijesztett..
köszönöm egyébként h drukkoltok és gondoltok ránk.aranyosak vagytok.
Meli irj ám majd h h ment a munka..tereld el a gondolataidat ,hallgass zenét és ne foglalkozz egy munkatársaddal se..hát iugen ahol sok nö van egy rakáson az sose jó....mi csak kb 15en voltunk de mindig ment az áskálodás..
Móni akkor most könnyebben leszel talán h a a nagyok suliba lesznek.vagfy éppen nehezeben h Joelre kevesebbet tudnak vigyázni??
a párod fia végülis akkor elköltöztöö töletek mert irtad egyszer h lehet elfog mert gondok vannak??


Moncsy:üdv köztünk!!irjál csak mikor tudsz..vannak köztünk még hárman akik ujabbak de ök nha erltüneznek :D
de remélem Letty,Éva ,Emká még jöttök hozzánk...

Jó éjt nektek!!sziasztok!!

Kép

Kép
 


Meli
Persze időben fogok üzenni. :D
Mondtam a páromnak, hogy varratok veled egy kosztümöt örült neki. :D :D

Bea
Remélem tényleg minden rendben lesz, ne aggódj feleslegesen. Szorítunk neked. :wink:
A párom fia igen vissza költözött az anyjához, tudod az anyjának kitalált minden féle olyan dolgot ami nem volt igaz. Köztük volt olyan is, hogy nem kapott rendesen enni, a fiukkal túl zsúfoltan voltak egy szobában stb. stb.
Csak tudod az a helyzet éppen azt mondtam a páromnak, hogy nem ezek voltak inkább a bajai a gyereknek, hanem nem válogathatott a kajában amit főztem azt kellett ennie és nem volt minden megengedve neki, azt hitte, ha ide jön akkor ugyan úgy lesz mint az anyjánál, ahol azt csinálhatott amit akart.
De, hogy őszinte legyek jobb is, hogy nem lakik már itt sokkal nyugisabb vagyok. Így meg állandóan ment a feszültség,, hogy már megint mit fog kitalálni a gyerek stb. stb.
Elég lesz nekem ez a 4 fiú, nem kell még egy elkényeztetett gyerek akit nem lehet átnevelni rendesen, mert az anyja már sikeresen elrontott. Én mondtam is a páromnak, hogy nem lesz, hogy hol itt hol ott lakom, ha most ő innen elment akkor csak hétvégére és nyaralni jöhet. Ezzel a párom is Hála Istennek egyet értett.
Egy részről könnyebb, hogy a fiuk suliba lesznek másrészről egy kicsit nehezebb, mert így a Joelt is vinnem kell majd magammal, ha megyek a Kádasihoz vagy bár hová, mert azért, ha a páromnak van munkája akkor ő nem biztos, hogy tud a Joelre vigyázni. De majd valahogy megoldom. :wink:

 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így elmaradtam, de húúúú

Voltunk az ovis szülőin, persze teljesen kiakadtunk, de mjad megszokjuk... Ma volt a Benedek először oviban, de délben haza kellett hozni, mert nem akart aludni, és a többieket sem hagyta... A szülőin persze az óvónő előadta, hogy itt mindenki alszik, mert úúúgy lefáradnak délelőtt... Hát nem akartam neki mondani, hogy ahhoz a Bubunak amartont kéne lefutni.. Egész délelőtt legozott, meg rajzolt, és csak egy órát mozogtak, szóval várható volt, hogy nem lesz fáradt. Hát majd ők megoldják, úgyis állandóan azt hajtogatták, hogy nekik 30 év tapasztalatuk van, akkor hajrá:)

Hirtelen felindulásból elkövetett nyaraláson voltunk:) Szerdán kitaláltuk, hogy kéne menni, csütörtökre összepakoltam és du. egykor el is indultunk Horvátországba. Sátoroztunk:) izgi volt:) A srácok nagyon élvezték, persze az Emma még csak annak örülhetett, hogy sokat sétálunk. SZombaton este azonban hazajöttünk, elhagytuk a kempinget mint patkányok a süllyedő hajót:) Megéreztük, hogy nagy vihar jön, fél óra alatt mindent összecuccoltunk, becsuktuk a kocsiajtót, és olyan zuhé jött, hogy alig tudunk haladni.. Szerencsére egy óra múlva kint voltunk a viharból, a gyerekek meg hazáig aludtak..

Benedek amúgy nem komálta az ovit, de nem is panaszkodik. Eygszerűen kijelentette, hogy nem szándékozik többet menni:) Mondtuk, hogy sajna ez kötelező, szóval nincs kívánságműsor:)
Engem nagyon megviselt, egész délelőtt sírtam, de hát jóóóvanna, most bíztam először másra..és ráadásnak idegenre..

Bea
Szomorúan és persze zaklatottan olvastam a soraidat.. Remélem minden rendben van már. A Pocaklakónak mindenképpen teljes gyógyálást kívánunk, a fiadnak pedig kevesebb vihart.. Mi is voltunk már ügyeleten, igaz akkor "csak" lázas volt a Benedek. De azt a stílust.. Na mindegy, meggyógyult az a lényeg..

manocskak
ismerős a téma az elkényeztetett gyerekről... a sógornőmé olyan... nemrég voltak itt, azt meséltem, háááát.. kb 10féle étel volt, de mindegyikre finnyogott.. Nálunk nem szokás, mer t a srácoknak megmondtam ez van, ezt eszed.. Ha akkor nemis kell nekik, akkor egy óra múlva már bármit megesznek:) De az a kölök... akkor felcsesződtem, megkérdeztem tőle, hogy akkor ha ez mind nem jó, akkor ugyna mit szeretne enni?? Bármit mondhat, megcsinálom.. Kitalálta, hogy rántott húst krumplipürével. Megcsináltam, erre ő: nemis vagyok éhes.. Az anyja meg annyit nem mond neki, hogy mukk.... Ő mondja meg mi és hogyan legyen.. Ettől mindig kiakadok..

Meli
nektek csak annyit, hoigy: búbolásra fel:):) és le és fel és le:):)


Ja és az utóbbi napokban a gépünknek kampec volt, szóval nem volt net..Mivel nem tudták rendesen megcsinálni, így ez még előfordulhat.. de igyekszem írni, ha nem rajtam múlik..

ja, emká
szép dolog, hogy szép szülésre vágysz, én is így voltam vele, de mostmár úgy megfakultak a kevésbé szép emlékek azzal kapcsolatbna, hogy csak a gyönyörű képek maradtak meg.. a picik a kezemben, az ujjuk szorítása,stb.. bár az illatukat is rögzíteni lehetne, nem csak a képeket:(...
Vendég
 


sziasztok!!!
Éva végre megvagy...de jol tettétek a kis kiruccanást...irigykedek is erösen :D

Benedeket meg ne is mond nekünk most szoltak h szerdán jövö héten kezdödik az ovi mert nem lettek kész a felújitással de már én is pánikolok mi lesz.itt nem is volt semmi szülöi.ugyhogy nagyon bemutatkoznak..azt is a helyi ujságból tudtuk meg az utolsó nap h késnek.de hát ez van..azért nyugi majd szépen beszokik a Benedek.az óvonök meg majd holnap lefárasszák.reméljük...
egyébként mi is voltunk már ügyeleten sajnos már eza negydik alkalom volt és eddig mindig kiakadtam a modorukon de most annyira rendes,megértö normális doki volt h csak néztem,hogy jéé még ilyen is van..
felújitásokkal hogyan álltok??


Móni akkor csak elment a gyeerköc .dehát sztem is jobb igy minthogy állandoan feszültségbe éljetek.nem is szabad hagyni h a nyúl vigye a puskát mert sztem ez abszolut ide illik.
hogy tellett az elsö nap a fiúknak??

megyek vacsizni!!sziasztok!!

Kép

Kép
 


Éva
Végre te is itt vagy megint a csapatban. :D :D
Nem tudom egyébként mit képzelt a gyerek, ha ide jön akkor minden körülötte fog forogni? Tudod itt elég szigorúan volt fogva, lehet ez sem tetszett neki.

Bea
Elég jól telt az első nap, kaptak egy új német tanárt aki mindjárt az első nap a fiukat megdicsérte. De majd a folytatásra leszek kíváncsi. :wink:

Meli
Veled mi újság, megint eltűntél, hogy telt az első napod?

 


Teljesen kivagyok... Benedek ma úgy jött haza az oviból hogy beleült az ölembe, szorította a nyakam,puszilgatott és szomorúan azt hajtogatta, hogy szeretlek anya... Mintha azért küldtem volna oviba, mert nem szeretem vagy haragszom rá.. Az a baj, hogy ilyen dolgokban nem panaszkodik, nem sír, csak csendben marcangolja magát:( Kérdezgettem az oviról, de semmit nem mesél, csak hogy holnap nem megyek, mert nem szeretem az ovit...

kicsit kiborultam, szóval most nem rontanám a hangulatotokat..
Vendég
 


Éva
Beszokott rendesen az oviba? Mert lehet, hogy azért viselkedik így, mert nem szokott be rendesen. Próbálj beszélni az óvónénikkel, hátha tudnak segíteni. Mond el nekik, hogy mit tapasztalsz otthon amikor haza viszed a Benedeket az oviból. Meg tudod az is lehet, hogy a két kisebb testvére otthon van veled és "féltékeny" lenne, hogy ő miért nem maradhat otthon mint ők.

 


Az óvónők szerint bent minden rendben. Szépen eszik, szótfogad, elrakja a játékokat. Első nap nem akart aludni, a férjem elment érte. Tegnap már aludt is. Amikor a férjem érte ment, azt mondta, hogy kint voltak az udvaron és a fiam csak ült és nem is játszott.. Aki ismeri tudja, hogy akkor nagy baj van, vagy beteg...
Pont az aggaszt, hogy látja, hogy a másik kettővel otthon vagyok. Próbálom neki mondogatni, hogy oviba nem mehet akárki, oda csak az ügyes kisfiúk mehetnek, akik már nem pelenkások, stb... Erre viszont a kisebbik fiam borul ki és sírva hajtogatja, hogy é leszo pe (én leszokok a pelusról)... Szegény nem tud mit csinálni itthon a tesó nélkül..
Ma reggel már nem akart felöltözni sem, csak sírt, hogy nem akar menni.. A szívem szakad meg, de tudom, hogy később jó lesz neki... Csak hát ilyennek látni....
Vendég
 


Éva
Ahogy olvastam amit írtál, arra gondolok, hogy nagyon vissza húzódó a fiad és még nem oldódott föl az oviban. És amit írtam, hogy mivel te két kisebb babóval otthon vagy az is bánthatja őt. Az óvónőkkel én tényleg beszélnék a helyedben, ha tudnak akkor beszélgessenek el a Benedekkel, hátha ők esetleg többet tudnak segíteni neked is és neki is a beilleszkedésbe. Mondjuk ugye ő most kezdte az ovit, tényleg akkor ő bölcsibe nem s járt ugye? Kell azért egy kis idő míg megszokja, hogy neki oda kell járni, próbáld esetleg neki megmagyarázni, hogy olyan neki az ovi, mint az apukájának a munkahely, hogy menni kell. Ez a pelusos dolog nem igazán volt jó ötlet szerintem, pont ezért mert most akkor a középső csemete érzi magát esetleg "rosszul", hogy neki van pelusa és azért nem mehet oviba.

 


Hát a pelusos ötlet szerintem bevált. Azóta végre a wc-re akar menni. Igaz, hogy termés nincs, de legalább próbálja. Viszont ő meg kicsi ahhoz, hogy elmagyarázzuk neki, hogy a Benedek miért megy oviba, ha ő nem mehet.. Azt hajtogatja hogy ő is fiú. Azt hiszi emiatt mehet a Benedek. Vmit ki kellett találnunk. Persze nem könnyű és nem is egyszerű..
Az óvónőket nem nagyon érdeklik a gyerekek, ahogy az eddigiekből kiderült. Nekik az a lényeg, hogy abba a skatulyába beletegyék ami nekik kényelmes.
Érdekes, hogy a fenéktörlést nagyongyorsan tanítsuk meg neki itthon, de a fogkrémet nem nyomhatja a fogkefére... AMi büdös meló, azt rohammenetben tanulják, ami meg kényelems, azt megcsinálják helyettük.. Ez nem a gyerekekről szól, hanem arról, hogy neki így jobb.
A fiam nem zseni, de a koránál többet tud. Viszont azt sem szeretném, hogy visszafejlődjön csak azért, mert az oviban más nem olyan. A fogkrémet este már nem akarja rányomni a fogkefére, mert azt hajtogatja, hogy az óvónéni azt mondta, hogy ő ezt még nem tudja kicsi hozzá. Fél éve egyedül mos fogat... Hát mostmár nem....
Na mindegy, én még most sem vittem volna oviba, de mindenki azt hajtogtja, hogy kell nekik... Szerintem emg, amíg nem tudod elmagyarázni neki, hogy ez mire jó, vagy miért, addig igenis megviseli.. És lehet azt mondani, hogy majd megszokja, meg ez az élet rendje, akkor sincs rendben, hogy egyik napról a másikra nem lát szinte egész nap.. Mert az óvónők szerint nem kell szoktatni, így jobb. Hát látom mennyire jobb.
Ők nem ismerik, és akármit mondunk csak legyintenek, hogy nekik 30 év tapasztalatuk van.. Csak nem az én fiamhoz. Én a szemében olyan mély szomorúságot látok, amit eddig csak egyszer láttam, mikor a Zsombi megszületett és kérte, hogy menjek haza, én pedig nem mehettem... Még azt sem vették észre hogy bal kezes, délben az alváshoz meg annyi takarót adtak rá, mint ha télen kint az udvaron kéne aludnia..
Mindegy, próbálok nem gondolni rá.. Az óvónőknek mondtunk mindent, amit mi tudunk a Benedekről. SZeret játszani, de nem nagyon érdekli a többi gyerek. Egyszerűen ilyen... Neki nem kell, hogy szórakoztassák, kitalál magának játékokat. Ha akr játszik mással, ha nem akkor nem veszik rá. A Zsombi másmilyen. Ő szeret homokzni másokkal, vagy labdázni. A Bendeek nem ijed meg szinte semmitől, csak ha a testvére veszélyben van. Pl meglát egy autót közeledni, akkor azonnal kiabálva megfogja a kezét, hogy vigyázz autó jön.A ZSombi mindenkitől fél, kell egy kis idő, amíg feloldódik. Azért is gondoltuk, hogy a Benedekkel nem lesz gond, mert elvan máshol is. Sőt órákig felém sem néz, ha olyan napja van.
Én nehezen élem meg ezt az elválást és mivel nagyon anyás, valószínű ő is. Még a férjemet is megviseli, pedig ő eddigsem volt vele napközben.
De amikor sírva ébred éjjel, és hozzámbújva alszik, akkor mit tehetnék?? Persze mindenki túléli, de az anyja vagyok, annyit aggódom amennyit nekem tetszik.
Ma már úgy voltam reggel, hogy ne is menjen, de meggyőztem magam, hogy kell ez neki.. De az óvónők sem tudnak nomrális dolgokat kitalálni.. Tegnap azt mondták neki elalvás előtt, hogy feküdjön le, addig felhívják apát hogy jöjjön érte... Persze annyi idő alatt elaludt, de amikor felébredt sírt, hogy apa nem jött érte. (mivel neki ugye nem szóltak).. Szóval lehet vitatkozni hogy ki milyen módszerrel él, de egyik sem tökéletes. A Zsombor nem érti, hogy mi a kor, hogy ő kicsi még. Ő is fiú, szőke kék szemű, stb..Mit mondjunk neki, miért nem mehet? Az tény, hogy ha pelenkás addig nem mehet. És mivel szereti a pelenkát, nem tudom addig leszokik-e róla, de most legalább akarja..
Persze ha van ötletetek, akkor csak mondjátok. Ti már túl vagytok ezen. Csak azt ne, hogy beszéljünk az óvónőkkel. Azt többször próbáltuk, de ennyi erővel a falnak is mondhatnám...
Vendég
 


sziasztok!!


éa most olvasom az ovis történéseket.
kérdezhetek valamit ha nem vagyok szemtelen?most irod h mondják h kell neki h menjen,de ki mondja ki ismeri ki látja és éli át annyira a dolgokat mint te?
én ha ilyeneket tapasztalnák ezer százalék h nem eröltetném és egyelöre hagynám az egészet...
nem kötelezö 3 évesen beadni ugyhogy akkor meg minek ha ennyire rosszul éli meg..
Dominik is ugye jövö héten kezd ..a párom ne igazán örül neki de akárhányszor voltunk beszoktatni a Dominiknak nagyon tetszett és sose akart hazjönni ugyhogy megy jövö hétttöl,de mondtam a páromnak h egyszer mond olyat h nem akar menni akkor nem megy és kész.ráér még.elfér itthol és nem idegeskedek én se h jaj most nem ám megbántom a gyereket.
én a helyebe biztos azt tenném h kivenném aztán menne jövöre vagy januártól újra a tesojával.

ez a véleményem nekem,,remélem nem baj h elmondtam.de én ezt tenném..

Kép

Kép
 


Éva
Most így hirtelen nem számoltam, hogy melyik hónapban született a Benedek, de ha május 31 után született akkor szerintem nyugodtan maradhatna otthon 1 évet, mert akkor nem kell 2x járnia a kiscsoportot vagy esetleg majd a nagyot. Végül is úgyis otthon vagy a két kisebbel Zsomborral megy egy csoportba és talán könnyebben beilleszkedik majd.
Hiszen ő a testvére vele legalább biztos, hogy el lesz a Benedek.
De azért az óvónőket sem értem, hogy nem akarnak segíteni. Nekem is anno volt konfliktusom az óvónővel. Bementem a vezetőhöz és elég rendesen elbeszélgettünk.
Nekem a nagy fiam miatt volt, mert (ő a Hiperaktív Magtartás problémás) kértek úgy idő pontot a pszichológushoz, hogy velem nem is beszélték meg, csak a kezembe adták az idő pontot hová és kit kell keresnem. Én erre rágtam be, hogy nélkülem intézkedtek ez ügyben, ahelyett, hogy behívtak volna és megbeszéltük volna, hogy mi a probléma agyerekkel és tanácsolták volna, hogy hová és kihez kellene vinnem a gyereket.
Erre föl beszéltem a vezetővel, hogy kikértem magamnak, hogy azért, mert egy fiatal anyuka vagyok (akkor voltam 22 éves) nincs joguk helyettem és a hátam mögött intézkedniük.
Hát akkor nagyon kikeltem magamból, hogy őszinte legyek.
Így ki is írattam onnan a gyereket és ment másik oviba.

 


a nyílt napokon mi sem tudtuk kihozni, sírt hogy nem akar hazajönni, de akkor ugye mi is ott voltunk... Most viszont nagyon szomorú, és ez aggaszt. Az óvónők sajátosan értelmezik a szülői aggódást.. Elhiszem hogy sokak helyett túlzásba viszem, de nekem ők az életem, és gondolni sem merek rá, hogy baja esik. A szomszédunk mesélte, hogy ment a gyerekért és kint az udvaron voltak. A nők beszélgettek a gyerekek meg ki merre lát... A fiam meg itthon simán kimászik a kerítésen, ami az oviban még ráadásnak rácsos is, szóval könnyített pálya... mNehogy egyszer úgy gondolja, hogy ő hazajön anyához... rémálom...
Az a baj, hogy amit a manocskak :) is írt, hogy semmibe vesznek.. pedig én már lassan 30 leszek, de ott úgy beszélnek velünk, mint egy taknyos kölyökkel, meg mintha eddig nem én neveltem volna.... Már azon kiakadtunk, hogy nem kapnak 8 és dél között enni, arról ne is beszéljek, hogy egész nap cipőben kell lenniük... aaaaah..
na majd meglátom, hogy mi lesz, aztán ha szegényem egyre rosszabbul van, akkor nem érdekel majd megy jövőre, amikor a Zsombi is. Akkor majd együtt ellesznek... talán...

A nővérem fiát is logopédushoz küldték volna a nővérem háta mögött!! hogy beszédhibás..vagyis hogy nem tud rendesen beszélni..szerencsétlen meg csak berekedt előző nap és fájt a torka, és nem akart beszélni... Jó, mi?
Vendég
 


Éva
Szerintem jobban jársz, hogyha esetleg egy másik ovit néznél a csemetének, de azt ajánlom, hogy együtt menjetek oda a csemetével, hogy ő is megismerje az óvónénit akihez majd esetleg kerülni fog.
Azt ne feledd, hogy nem vagy köteles abba az oviba járatni ahová tartoztok, hiszen szabad ovi és iskola választás van. Én a helyedben már lehet, hogy elindulnék keresni, nem hagynám, hogy a gyerekem egy olyan "sérelem" érje amit a később, majd nem győztök elfelejtetni vele.
Pesten ahol laktam velünk szemben volt/van egy ovi és ott is azt csinálják az óvónők, hogy félre vonulnak beszélgetni a gyerekek meg kiki amerre akar oda megy, aztán amikor bemennek akkor "keresik" őket.
Bocsi, hogy most írok, de sűrű volt a hétvégém, ma is megyek vissza a bőrgyógyászhoz kontrollra, remélem minden rendben én legalább is javulást tapasztalatok.

 


Pénteken mr elég jól ment, csak reggel sírt, aztán egész nap rendben volt - legalábbis ezt mondták....
Hétvégén sugárzott a boldogságtól, összebújás volt egész nap:) Csak mondogatta, hogy hiányoztál anya, én meg győztem nem sírni .. állandóan...
AZtán jött a ma reggel és már hatkor felébredt sírva, hogy nem megy oviba..Itthon marad anyával, jó kisfiú lesz...megszakad a szívem... nagyon nehezen bírjuk, és ez a hétvége nem tett jót, mert most még jobban felzaklatta, hogy nem lehet itthon..
Várunk még pár napot, esetleg hetet, aztán lehet, hogy kivesszük és majd mennek együtt az öcsivel. Nem tduom mit tegyek, mert fogalmam sincs mi lenne igazán jó neki..Nem akarom, hogy ennyire megviselje, de félek, hogy ha mindig a könnyebb utat választjuk, akkor azt szokja meg... De annyira odavan.. Minden gyerek ilyen, vagy jobban viselik? Anyu szerint én is két hétig minden nap sírtam.. Kire ütött a gyerek? ;)
Vendég
 


Éva
Nem egyedüli dolog ez az ovis dolog.
Igazából lehet, hogy nem is az óvónénikkel van a baj, hanem a Benedek még nem szokta meg rendesen, hogy neki oviba kell járnia.
Lehet kell még neki egy kis idő mire megszokja, hogy neki az a "munkahelye". Lehet, hogy most rossz neki, hogy reggel elviszed és csak délután jön haza, de meg kell szoknia.
Emlékszem, hogy amikor én oviba jártam (pedig nagyon aranyos kis óvónénim volt) nagycsoportos voltam akkor mindig csináltunk feladatokat, amikor megláttam, hogy az óvónéni megy a szertár felé én egyből elkezdtem sírni, a feladatot megcsináltam jól, és az óvónénim mindig meg is jegyezte, hogy ezért kellett sírnom, mert ilyen ügyes voltam, megjegyzem, hogy ez rendszeres volt nálam, tehát nem csak 1-2 alkalom.
Én akkor sírtam nagyon amikor iskolába kerültem 1 osztályba.

 


sziasztok!!!


de el vagytok tünve... :(

tegnap mi is megkeztük az ovit.Dominiknak tetszett egyenlöre ma is mikor ébresztettem szivesen felkelt és ott se volt gond mikor eljöttem.tegnap annyit mondot az ovónéni h ebédet nem evett mert nézelödött,de remélem ma már eszik mert tegnap gondolom a sok ujdonság lefoglalta.

én viszont szörnyen viselem..mintha afél karom levágták volna,nem gondoltam volna hogy ennyire nehéz lesz,
tegnap is pedig reggel bemntem zegre vásárplni és csak fél kettöre értem haza de már akkor is számoltam a perceket h legyen ár fél négy,
de ma....
még csak fél orája van ott és már megörülök..mi lesz délutánig..

bocsi a nyavajgásomért..csak kiirtam magamból..majd megszokom ám meg ha nem sokára itt lesz a pici akkor majd leköt..addig meg lesz valahogy...

veletek mi újság?
Éva már jobban megy az ovi?gondoltam ám rátok tegnap is h mi lehet reggel..

Móni minden oké volt a bördokinál?Joellel mi ujság??miket ügyeskedik mostanában?

Meli te teljesen el vagy tünve...nem is irtál h milyen a munkahely?milyen volt visszakerülni?,babaprojekt alakul,?drukkolok ezerrel!!!!

Letty te sem jelentkezel pedig ár voltál ultrahangon is...remélem minden oké..ha jársz erre tessék irni!!!

Majd visszanézek tessék irni!!!!!!!!!!!!

sziasztok!

Kép

Kép
 


Bea
Nem mi vagyunk eltűnve, hanem te. (nem sértettelek meg remélem) :wink:
Én rendszeresen írtam, de csak Évával leveleztem eddig.

A Joel már 1 hónapja egyedül ül, áll és körbe járja a kiságyat kapaszkodva.
A bőrdokinál kaptam egy krémet ami úgy néz ki, hogy használ, még a héten kell használnom, és ő felírt egy hintőport amit használhatok, mert úgy néz ki, hogy a bőröm nem bírja a kamillás hintőport.
Éjjelente nem akar most aludni a Joel nem tudom mi lehet vele, majdnem 2 óránként fölébred, gondolok a fogára, vagy esetleg valami más zavarhatja.
De reggel amikor 8 óra felé felébred akkor úgy kel föl mint aki átaludta az egész éjszakát. :roll:

 


Szaisztok!
Na Bea is előkerült, de a létszám még nem teljes..

Hát az ovi kikészít.. Bár tegnap úgy jött haza, hogy közömbös volt, ez jobb volt mint mikor sírt, ma reggel meg csak az induláskor sírt fel, de az oviban már nem sírt..Talán jó lesz mostmár, mert kivagyok.. Este átjön hozzám aludni és többször felriad, hogy anya vigyázz rám, anya jó leszek. Meg hogy itthonmaradok anyával, szeretlek anya.. Húúú de nehéz.. négykor már az ablakban állok és nézem, hogy jön-e az autó, és mikor hazajön csimpaszkodik, hogy anya hiányoztál.. Aztán akartam a férjemnek mondani, hogy hallottad mit mondott? Erre befogtam a kis kezével a számat, elpirult és belebújt a nyakamba... És akkor ne bőgjek?? Hát ez rettenetes érzés, biztos sokan jobban viselik, de ... Nem mondom, néha kiidegelt, főleg az utóbbi időben foylton nyúzták egymást a Zsombival és 5percenként szét kellett őket választani, de most meg úgy hiányzik a csipogása..
Tanult pár "remek" dolgot az oviban: pár méterről nekiszalad az öccsének és mellkassl megpróbálja fellökni... A másik tegnap hangzott el, amikor kekszet sütöttem nekik:
" Anya csak az a baj, hogy abban van gyümölcs és én attól beteg leszek" na mondom kisfiam kitől tanultad ezt az okosságot??
Meg egy új szókapcsolat: semmi olyasmit:) Kérsz szalámit? semmi olyasmit...
Éljen az ovi:)
Az Emma szerencsére nő mint a gomba, de a fogamzásgátlótól amit szoptatás alatt is lehet szedni, hullik a hajam.. Remek, hogy csomókban a kezemben marad.. Meg össze-vissza vérzek..de addig amíg szoptatok nem akarok rendeset szedni.. Anélkül meg a férjem nem hajlandó búbolni, merrt ugye látszik mi az eredménye:) nem mintha én nem örülnék még egy babónak..
Vendég
 


én olvastalak ám titeket csak nemtudom mért nem irtam

most éppen itthol bögök mint a hülye mert egy barátnöm aki egyre megy a fiáért irt egy smst h Dominik nagyon szomoru volt mikor ö ott volt.
olyan rossz hallani.
felhivtam a párom erre az meg lecseszett h ilyenért kell bögnöm amikor még csak a második napja és majd megszokja ha lesz több barátja..
ez meg plusz betett mert ö pesrze nagyon szereti a Domit az nagyon látszik de ö elment reggel és hazajoött este neki nem tünik fel h most mennyire más..meg nem ö vigyázott rá egész nap meg ö nem anya és kész...
erre megkaptam h túl érzékeny vagyok..uh kapja be!!!

Móni akkor már lassan ,meggyogyulsz..jó h rájöttek h mit nem bir a böröd velem évekig kisérleteztek és még most se lehet tudni..
az nem jó h Joel olyan sokat felkel de persze biztos a fogacskája.reméljük hamar kibujik és megint csak egyszer kel fel éjjel.
ö lehet h ugy ébred reggel,de te???én mikor ilyen 27 -28hetes voltam álva eltudtam volna aludni akármennyit is aludtam..
nem irigyellek..
Kádasinál végülis voltál.ugy volt h a héten mész nem?

Éva..sorstársam :D

nem egyszerü ez ..mért kell ilyen hamar felnöniük??
annyira nehéz ez az egész.de probáld meg nem kimutatni h ez neked is rossz mert akkor még szomorubb lesz..

akkor talán már javulnak a dolgok ha könnybb reggel.de énis megőrülnék ha ilyeneket mondana szegényem.pedig sztem majd fog.
hajhullásra probálj meg valami vitamint.a bérest azt nagyon ajánják.nehogy a végén megkopaszodj :wink:

vagy esetleg nem lehetne másik fajtátá megprobálni?mert ez igy nem nagyonjó...

Kép

Kép
 


Hát Bea, a férfiak már csak ilyenek.. nálunk is ez van..rengeteget játszanak együtt, imádják egymást, de ők nem vesznek észre különbséget a napok közt, mert neki eddig sem volt ott napközben... én szinte állandóan sírok, de úgy hogy a zsombi ne lássa, mert nem tudom mit mondanék...
a férjem is úgy hozza haza, hogy mikor odaért, csak ült és a takaróját szorongatta... aki ismeri a fiamat az tudja, hogy akkor nagy a baj... de mindenki azt mondja, hogy majd megszokja... de az nem mindegy milyen áron...nehezen viselem, és azt mondja az óvónő, hogy majd két-három hét után jön ki, hogy ajjaj az ovibajárás végleges, és a legtöbb gyerek akkor szokott kiborulni...na remek, ennél is jobban??
A férjem is azt mondja hogy majd megszokja, meg hogy ő is bölcsis volt és túlélte. De akkor muszáj volt beadni a Benedek meg akár itthon is maradhatna.. Valószínű ha dolgoznék, akkor jobban elfogadnám, mert muszájhelyzet lenne... és ő is jobban értené...

amúgy a lakással egyáltlaán nem haladunk. most annyira leköt ez az ovis dolog, hogy nem tudok a szobára koncentrálni.. a konyha is gáz, mert nem tudom, hogy rendezzük el a bútorokat, hogy minél jobb legyen.. az szeretném, ha sok pult lenne a sütő előtt, mert kell a hely, de sehogy sem jön össze normálisan.. ahh, de most még ez sem izgat... majd talán vmikor később.. pedig a gyerekszobát meg kéne csinálni, mert már nem férnek el egy ágyban, meg legalább azt is lezárnánk, utálom hogy ennyi minden félbe van hagyva...

Meli hol vagy?
Vendég
 



Sziasztok!

Élek és virulok! :lol: A munka car de ez van :? Fáradt vagyok nagyon és még nem szoktam vissza :(
Babaprojecten rajt vagyunk ezerrel :lol: Gáboromnak sikerült munkát találni és már megnyugodott teljesen így nincs semmi akadálya annak hogy baba legyen!

Puszilok mindenkit majd még jövök!

Kép
 
 



Móni,köszi! :D Akkor majd ha mész jelezz ám nekem :D

Kép
 
 



Móni,igen mindig délelőtt vagyok,2-ig dolgozok :D

Kép
 
 



sziasztok!!

Igen köszi minden oké..még szokjuk az ovit.már pénteken reggel ugy mnentünk h én is maradjak ám, ott,de még nem sirt.viszont délután kicsit korábban mentem érte mert estett az esö és elmentünk autoval apával és ne sokkal elötte kelt fel akkor annyira kivolt sirva aszeme szegényemnek.az óvónö annyit mondott h egész nap elvan csak mikor felébred akkor van gond mert én ugye itthol mindig megszoktam szeretgetni olyankor és ott ilyen nincs.
azt hittem moindja h többet nem megy de ma mikor felébredt és mondtam neki h mész még oviba akkor elkezdett ujjongani h igen menjünk de én nem mehetek csak ő.szoval kiérti ezt,de sztem a legnagyobb gond h nem alussza ki magát pedig csak itthol is másfél orát alszik de tegnap fürdés után fél perc alatt elaludt ilyen még sztem sose volt.
nem baj majd megszokjuk ám.csak én is tegnap ugy sirtam mikor mentem érte és látom h sirt.pedig az se jó h látja de nemtudo,m visszafogni magam pedig probálkozok.
remélem jövö hét már könnyebb lesz.

Meli örülök h jelentkeztél és ilyen vidám vagy megint nem csak rossz dolgok történnek.párodnak is van állása most már csak tényleg a baboca hiányzik és a munkahelyedre se kell menned egy darabig.addig meg bird ki valahogy!!

Móni nem bujtak elö a fogacskák?vag esetleg nem javult az alvása?jó fáradt lehetsz te is szegényem...

Éva akkor talán kezdi nálatok megszokni a dolgokat a Benedek ha már"csak" egyszer sirt fel.reméljük h egyre jobb lesz a helyzet.

jó hétvégét mindenkinek!!!!

Kép

Kép
 


Bea
Most éjjel már nem kelt föl annyiszor a Joel, tegnap 3X-4X kakilt (olyan hasmenés jellegű), ezért most már tényleg arra gondolok, hogy a foga miatt nem aludt rendesen. (már az ínyén látom a 2 fogacskája helyét, remélem nem egyszerre jön ki neki a 2 foga)
Próbálok délben egy kicsit aludni amikor a Joel is alszik, így legalább "behozom" azt a lemaradást alvásba amit éjjel nem tudok.
Voltál már a Kádasinál? Minden rendben van veled és a babával?
Jó lenne már nekem is eljutnom hozzá jövő héten, de eddig mindig közbe jött valami itthon.

 


Sziasztok!

Hát a fejlemények..
Benedek úgy tűnik kezdi megszokni a rendszert.. Mosmár csak éjjel jön át aludni, mert rémálmai vannak, de napközben csak reggel sír. Egyre többször alszik az oviban, hála annak, hogy kérésünkre megpróbálják mozgással lefárasztani:)
Az tény, hogy olyan éhesen jön haza, mint aki egy hete nem evett, de az uzsonnájukat látva ez nemis csoda.. apró zsemle és negyed szelet párizsi???? Na mindegy itthon eszik, ez legyen a legnagyobb gondunk. Tegnap én mentem érte:) Meg sem ismertem... Egy kislány és egy kisfiú állt a fogasoknál. A kislány éppen a kisfiú takaróját gyömöszölte a zsákba. Nézem, hát leesett hogy a kisfiú az én fiam.. Olyan aprónak és törékenynek tűnt a lány mellett, aki kb 5 éves lehetett, hogy kicsinek gondoltam a fiút:) Itthon nagyobbnak tűnik, mert ugye ő a legnagyobb:) És olyan kis kókadt volt, éppen alvásból kelt.. A lányok meg körbedongják:) De ő, mint egy igazi férfi ügyet sem vet rájuk:) A férjem szerint mindig más lánnyal látja, és mindegyik legyeskedik körülötte, takarót hoz, vagy váltás cipőt, vagy csak elköszönnek tőle:) Jaj lesz nekem ha mindet hazahozza :lol:
Szóval kicsit átlendültünk..
Most inkább az aggaszt hogy alányom nem akaródzik mást enni az anyatejen kívül.. Megkóstolta a barackot a sütőtököt, a pépet, de nem nyert.. Olyan sértetten nézett rám, hogy anya ezt hogy képzeled....

És egy számomra szomorú hír: meghalt Patrick Swayze. Imádtam a Dirty dancinget.. Elhullanak a nagyok, mármint akiket szerettem.. Nem tudom kik maradnak mitn színészek..Imádom azt afilmet,és már nem tudom hányszor láttam.. A férjem meg: már megint ezt nézed? :)Heath Ledgert is szerettem, szegéyn.. És MOnk pszichológusa? Ajjaj...
Na mindegy ezt csak meg akartam osztani veletek..
Vendég
 


Éva
Örülök, hogy rendeződni látszik az ovis probléma.
Látod lehet tényleg csak beszokási probléma volt a fiadnál. :wink:
Nem is hallottam, hogy meghalt Patrick Swayze, majd megnézem, hátha a hírekben benne van.
Küldtem privit.


Többiek merre vagytok? :roll: :roll: :roll:

 



Én vagyok, csak most kicsit ki vok borulva. Reggel megint zokogva ment, és csak szorított, hogy anya vigyázz rám... És hogy anya ugye jöttök értem? A szívem szakad meg..Viszont az óvónénit már rászoktatta, hogy vele aludjon, és tegnap mikro mentem érte, az óvónéni mondta, hogy ő is elaldut vele:) A fiam nőkkel hál;)
Emellett a férjem borít ki.Nagyon el vagyunk maradva minde félével. Kértem hogy üljünk le aztán álljunk neki. Írtam listát, ami 2 db A4es lap lett... Ezen a karnis felrakásától a lámpa vásárlásig minde rajta van. De nem csinálunk semmit. Amit én tudok, azt megcsinálom, de a többi amihez ő kéne, arra fél éve várok..Kezdek berágni, de ilyenkor ha sok meló van akkor eőjön a balkán vére: nem kell elkapkodni, meg ne siessük el... ahhhh grrrrrrrr
Az Emmánál bepróbálkoztam más kajával: barack, sütőtök, pép... Hát ahogy rámnézett... Most kicsit hanygaolom a dolgot és kapja az anyatejet:) Azt a sértődést:)
Vendég
 


sziasztok!!


Én is megvagyok.
Éva már pedig azt hittem ti már túl vagytok a nehezén.
Hétfön reggel Dominik is eladta az ovit ugy orditott,szerdán jött velünk az apja is akkor meg azért sirt de nem nagyon,de ma már jobb volt egy fokkal csak könnyes lett a szeme nem sirt..csak..
viszont mikor megyek érte akkor meg haza se akar jönni.tegnap csak ugy volt hajlandó h mondtam neki h megyünk fagyizunk egyet.
de minden reggel elmondja nekem is h anya ugye ott maradsz velem.
nehéz dió az biztos...és még meddig???remélem azért lassan megszokja.
attól félek majd meglesz a pici akkor meg még rosszabb lesz..majd kiderül..

na ennyit rolam.

akkor azért tényleg eléggé sok mindennel el vagytok maradva ha annyi mindent felirtál.
mit dolgozik a párod?
örülj neki azért h van munkája.az én párom is reggeltöl estig dolgozik,már én is régota nyekegtem neki nyirja le afüvet és ma végre kajaszünetbe megtörtént,de ez csak kisebb dolog a tieitekhez képest..

Emmát meg még ráérsz ilyenekkel etetni ha még nem fogadja el.föleg ha van elég tejed.majd nagyobb lesz rákap az izekre aztán utánna meg a cici nem kell neki,pedig ugye annál jobb nem is kell a babának.ahogy mindenhol hangoztatják..

Móni dokinál még mindig nem vooltál?jó sokáig nem mentél most..
lassan ultrahangra is kell menned.

kibujtak már a fogasckák?elmúlt a hasmenése Joelnek?

én majd jövö hét pénteken megyek vissza ultrahangra akkor kell utánna megkersenem a dokit de már nagyon izgulok.remélem nem lett nagyonbb tágulata kisveséjében és még nem kell világra jönnie..

mostanában amilyen dolgokat csinál ott benn az hihetetlen.kivülröl is annyira látszik h csak nézek sokszor.


ja képzeljétek el vagyunk tiltva a szextöl :oops: :oops:

görcsölgettem utánna már másodszor.megemlitettem a védönönek és mondta h az azért van mert méhösszehuzodásokat produkálunk aval h együtt vagyunk és a 36 hétig nuku...
pűrom nagyon örült ahirnak..mint a férfiak szoktak :roll:
gondolhatjátok!!!

na jó sokat irtam..

Meli?Letty merre vagytok?

Moncsy te is igérted jösz még aztán te is eltüntél..

nyugodt napokat kivánok nektek.azt hiszem mindenkire ráfér!sziasztok!

Bocs h hosszu lettem :oops:

Kép

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron