Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Emká:)
3 hónapja szültem és hasonló kétségekkel, mert az első két gyerekemet Keszthelyen hoztam világra. Így összehasonlíthatom a kettőt. Persze csak az adott szituációra és személyekre vonatkozóan.
Amikor a férjem bevitt, mert megindult a szülés, akkor az éjszakás nővér és a szülésznő nagyon kedvesen fogadott. Felvették az adatokat, közben beszélgettünk, és erőmhöz mérten nevetgéltünk:) Hívták a dokit, aki azonnal jött. Megvizsgált, aztán telt az idő, és elérkezett a nagy pillanat (pillanatok). Velem a férjem volt bent, kamerázni akkor nem lehet, csak ha megvan a baba. Mást nem tudom engednek-e, mert a törvény szerint egy 18 év feletti személy lehet csak bent.. De szerintem ezt a kórháztól kell megkérdezni.
Megkérdezték, hogy fel akarok-e ülni vagy fekve maradok, de éppen fekve esett jól. Megkérdezték akarunk-e gátmetszést. Ezt nem tudom, hogy csak azért tették-e mert 3. gyerek, vagy mindenkinél így van?
Most küzdöttek a bababarát kórház címért, szóval szerintem nagyon "nyomják" a témát.
A babát megkaptam egyből, mellre rakhattam. Elvitték megmosdatni, mérni, de visszakapva még legalább ge yórát volt velem.
A szobába ahova később toltak, mi öten voltunk, de voltak másfajta szobák is. Az abortuszosak máshol vannak.
A baba végig velünk volt, csak vizsgálatkor vitték ki, és ha kérted, mert mondjuk aludnál pár órát.
Nem adtak nekik semmit, különben nem szívja rendesen a mellet és nem indul meg a tej.
Azt hiszem mindenre válaszoltam, amire tudtam, ha még kérdésed van, írj:)
Vendég
 


Szia Emká :D
Én előbb szültem mint az Éva, de ő leírt mindent amire szerintem kíváncsi voltál, bár a gátmetszést tőlem nem kérdezték meg, bár nekem a Joel már a 3. babám és most várjuk a 4.-et ami majd Decemberben fog születni.
Velem is a párom volt ott végig, sőt amíg föl nem vittek a szobába, ott mi 4-en voltunk.
Segítenek a csecsemősök, ha valamit esetleg nem tudsz.
Nagyon kedvesek és közvetlenek voltak.
Amikor viszik a picurokat fürdeni akkor is ott lehetsz amíg fürdetik.

Éva
Nekem a másik két fiamnál is csináltak gátmetszést.

 


Móni: a fiúknál nekem is csináltak, de az Emmánál nem.
Vendég
 

 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat.
Igen, azt hiszem, mindent megtudtam.
Nekem ő az első babám és nem akartam korházban szülni, de hát ez Magyarország...
A gátmetszést nagyon szeretném elkerülni, az én olvasmányaim szerint a repedés is kevésbé rossz (káros), minta direkt vágás. Mindenesetre szorgalmasan edzük a gátat :wink:

Üdv
emká
 
 


sajnos a repedés is lehet nagyon rossz, ugyanis akár annyira is megrepedhet, hogy a bélrendszert (végbél) is eléri.. nekem nem volt gond a metszés, sőt a harmadiknál néha azt kívántam, hogy inkább lenne;)
Vendég
 


Éva
Hát igen én is elég sok rosszat hallottam arról, hogyha nem csinálnak gátmetszést akkor a bélrendszer is megsérülhet.
Igaz elég kellemetlen a varrat amíg bent van, de azért ki lehet bírni.

Emká
Ha valamiben tudunk még segíteni akkor szólj nyugodtan, remélem ezt mindannyiunk nevében mondhatom. :oops:

 


Móni én csatlakozom:)
De a többiek nagyon eltűntek..
Szerintem sem vészes a varrat, max egy kicsit féloldalasan ül az ember:)
Keszthelyen nem a szobában volt az evés, hanem kint egy étkezőben.Ott látszott hogy kinek milyen szülése volt :):) Aki félredőlt annak volt gátmetszése:)

Emká:
zegen a szobába hozták a kajákat, bár őszintén szólva elég rossz időelosztással.. így javaslom, hogy a rokonokkal hozass vmit magadnak bentre... A reggeli egyre később jött, a vacsora pedig egyre korábban.. Így a végére már este 6-tól reggel 10-ig nem ettünk..vagyis nem ettünk volna, mert sszerencsére a férjem hozott enni:)

ja, és nekünk csak akkor engedték meg, hogy előretoljuk a babát, ha apu jött megnézni. A többi rokon csak monitoron nézhette meg. A szobába pedig senki nem jöhetett.

meg az jutott eszembe, hogy az előkészítésről nem kérdeztél..de az is van:):) ha otthon borotválkozol, akkor bent már nem piszkálják. A beöntést mindhárom gyereknél megcsinálták, nekem nem volt gond.

na és amit még elfelejtettem: mi nem adtunk pénzt, nálam ez elvi kérdés. Nekik ez a munkájuk, és nem tehetek róla, ha nem kapnak elég fizetést és megbecsülést. nekünk minden forint számít, elvégre már öten vagyunk.... A dokinál éreztem, hogy várta... a viziteken elég nemtörődöm volt.. De a varratszedésnél (bár gátmetszés nem volt, de itt ott volt repedés) már pl kedves volt..Ki érti ezt?

Ezek jutottak eszembe, de mi már rutinosak vagyunk, igaz Móni? ;)
A férjem azt mondta, ha nem érünk be a szüléssel, majd ő segít, elvégre már többször végignézte:) (spektrum élő műsor :):))

óóó és ő vágta el a köldökzsinórt:)

Szerintem akármennyi is a kellemetlen élmény és a fájdalom, az ember mindent elfelejt, ha a kezébe adják azt a pici kis falat babócát:) És megfogja az ujjadat, rádnéz, aztán rajtad alszik el...oh micsoda csodás érzés!!!

Asszem akarok még és még még még:)
Vendég
 


Szia Arkcsiga!

igen, az előkészítés is fontos, bár az is csak az orvosnak...

Pénzt tőlem sem fognak látni, mert elveim nekem is vannak. Én sem kerestem jól, még sem dugott senki borítékot a zsebembe, ha elvégeztem a munkám.

Abban én biztos vagyok, hogy a baba mindent elfelejtet, de ha lehet szépen is szülni, akkor miért kell elrontani??? Egy teljesen természetes dolgot miért kell úgy beállítani, hogy az orvos és kórház nélkül nem mehet?

Két dolgot nem hangsúlyoznak a nőgyógyászok szülés elött:
a 34. héttől napi pár perces masszázsal a gát edzhető, ha a baba nem túl nagy nincs se repedés se vágás, és nem keseríti meg az első napokat a kényelmetlenség.
a másik, ami szintén nem elhanyagolható, hogy a gát tartja a nő összes belső szervét. Minden egyes vágással a nő legfontosabb izmát gyengítik.

Lehet, hogy nagyon naív vagyok, és csak a könyvekből van tapasztalatom, de úgy gondolom, hogy két főszereplője van egy szülésnek: az anya és az újszülött, mindenki más meg örüljön, hogy ott lehet. És az anya feladata lenne az irányítás, nem pedig az orvosé.

Valószínűleg túllihegem kicsit a dolgokat és ha már a babám a kezemben lesz nem is gondolok az egész macerára, de most még bosszant, hogy nem dönthetek a hogyanról és a holról.

Szép napot nektek!

Üdv
emká
 
 


Emká
én is hasonlóan indultam az első babánál, de a tpasztalat sajnos azt mondatja, hogy nem mi vagyunk a főszereplők, vagyis inkább nem mi vagyunk az irányítók a szülőszobában...
Imádtam azokat a történeteket, ahol a szülő nőnek azt mondták, hogy ne nyomjon, mert az orvos még nincs ott... Aki tapasztalt tólófájást, az tudja, hogy nincs az az isten, aki visszatartja benned a babát, ha ő jönni akar..
Sajnos sok mindenbe nincs beleszólásunk, pedig kéne, hogy legyen..
Szerintem jobb ha a rosszabbik esetekre készülsz fel, miszerint gátmetszés van, stb, akkor max kellemesen csalódsz.. De nem olyan tragikus, és nekem már 3 gyerekekem van,de ott lent semmi gondom nincs. Minden izom regenerálódik, ha dolgozol vele.. A hasamon is szinte szétnyíltak az izmok, az ujjaim beférnek közéjük, pedig régen hajjj de szép hasam volt:)
De ha ezt el kell "szenvedni" egy gyerekért, hát legyen...

A beöntéssel is így voltam, a kicsinek is jobb, ha nem "abba" érkezik... ennyi áldozat tőlem elmegy... A borotválással én is hadilábon álltam, mert azt feleslegesnek tartottam, de ha nekik ez kell, hát legyen.. Az a baj, hogy a félelmeidet erősítik benned, ha vmiért tiltakozol.. Az első fiamnál minden vackot be akartak adni, mi meg nem akrtuk.. Mondtuk, hogy indokolja meg, minek kell..
Hebegett-habogott aztán nem magyarázni kezdte, hanem ecsetelte, hogy miattam meghal a babám.. Erre a férjem: ha bármelyiknek baja esik, akkor magának is. Na erre elkerekedett a szeme és ki is ment pár percre.. De tényleg rém idegesítő volt, hogy okkal ok nélkül beadnának vmit..
Mert neki 6-kor lejár a műszak, hát az engem hol??? Bocs hogy nem hozzá időzítem...

Ah, mindegy, csak a jókra kell koncentrálni, mert álmaink szülésére nem érett meg a világ..
Vendég
 


Emká
Csak tudod a könyvekben sincs minden úgy leírva ami éppen történik.
Elszoktam én is olvasni, de szerintem majdnem hogy a fele sem igaz amit a könyvek leírnak.
Ha olvasol ilyen babás könyvet is, nem a szerint fog a babád fejlődni ahogy az a "nagykönyvben" le van írva. A baba is olyan ütemben fejlődik és csinál dolgokat amire éppen megért.
Nekem a két nagyobbik fiam már 6 hónaposan felálltak a kiságyba, mindenki le volt döbbenve, hogy milyen korán, még a dokinéni is rám szólt, hogy miért állítottam föl a gyereket, mert még nem szabad neki állni, de amikor a saját szemével meggyőződött, hogy a gyerek magától állt föl, mindjárt csak elcsodálkozott, hogy milyen erős baba.
Szerintem annyira ne a könyv alapján hasonlíttasd a dolgokat, ez az én személyes véleményem.

Éva
Hát igen mi már tapasztalt szülők vagyunk. :D :D
És rutinosak a szülésben. :D :D
Nálatok lesz még egy 4. baba majd?

 


Móni
új vonalzó?:)
Én szeretnék negyediket és ötödiket, de a férjem már így is ki van akadva, hogy mennyi elmegy kajára, és ruhát még nemis nagyon vettünk, mert "örököltük" a többi rokontól.... Szóval majd meglátjuk...

A könyveken én is nagyokat mosolygok:) Nálunk szinte semmi sem aszerint történt:):) De ilyenek ezek a gyerekek:):)
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tűntem el amikor van egy kis időm akkor olvasgatlak Benneteket, de sajnos csak itthonról megy. Munkahelyen korlátozták az internet hozzáférést és nem lehet minden lapot látogatni. :cry:

De akkor irok kicsit. Jól vagyok. Voltam az orvosnál sőt ma megyek megint. (Vörös Zéta). Eddig csak egyszer voltam nála. Természetesen igazolta a terhességem :lol:
Voltam már az első laborvizsgálaton is. Elvileg rendben minden eredményem. Egyedül a toxoplazma nyugtalanít. Kétszer megcsinálták már, elsőre kétes pozitiv lett, másodszorra pedig azt irták rá, hogy: toxoplazma fertőzésre hajlamos. Pedig világ életemben voltak macskáink, kutyáink...stb. Nem értem. Mindegy, vigyázok.
Kicsit azért aggódom és nagyon várom az első UH-t, hogy kiderüljön,hogy minden rendben van-e?! De arra még egy hetet várnom kell, pedig jó lenne már kicsit megnyugodni, túlleni rajta.

Voltam a védőnőnél is...
Na, ő annyira nem szimpatikus. Az első találkozást letudta röpke 20 perc alatt. Vérnyomást nem mért, súlyom is csak tőlem kérdezte. Semmilyen kezdőcuccost, prospektust, szórólapot nem kaptam tőle, csak egy papírt amin a kötelező vizsgálatok vannak.
Remélem másodszori találkozásra már kicsit normálisabb lesz. Azt is tőlem kérdezte, hogy hány hetes vagyok. Na, mindegy nem mérgelődöm miatt. Bár bosszant, hogy olyan nemtörödöm védőnőnek tűnik...

Nálatok minden rendben?
És köszönöm, hogy érdeklődtök!
Próbálok többször jönni.
:wink:
 
 


A toxoplazma pont amiatt van, mert sokat érintkeztél macskákkal, és aki találkozik velük, ott ez megjelnhet. Nem olyan, hogy ha van macska, akkor nem kaphatod el...
Nagyon vigyázz, ésebben az időszakban jobb távoltartanod magad tőlük, mert súlyos bajokat okozhatnak.. Én spec többek közt ezért sem szeretem a macskát:(
Vendég
 


Ja, de

A BABÁHOZ GRATULÁLOK:):)
Vendég
 


Köszömöm!

Persze, vigyázok az állatokkal, macskákkkal pláne. Közel sem megyek hozzájuk.

Remélem minden rendben lesz, csak már lenne meg az első UH. :)
 
 


mennyi idős a picur?

Már nagyon hiányoltunk, mert írtad, hogy mész megerősítésre, aztán eltűntél..

És BEA te hol vagy???
Vendég
 


sziasztok!!

De jó volt igy belépnem ezt olvasva..akkor most már hivatalossan is gratulálok a babához Letty!!
nagyon drukkoltunk de csak nem jelentketztél..ha tudsz tessék csak jönni minnél többször!!
a toxoról annyit h én szeretem a macskákat mindig volt pár.terhességem elött mármint az elsö elött volt egy olyan cicám aki télen velünk aludt mert sajnáltam kitenni a hidegbe
:oops:
énis azt gondoltam h biztos átestem a fertözésen és anno kiderült h nem..bármennyire szerettem a cicust elkerültem amennyire tudtam,még nem is én etettem csak nehogy baj legyen.erre mikor megismételtök mégegyszer a vérvételt kiderült h átestem a terhességem alatt rajt.nagyon féltem h nehogy baj legyen de szerencsére nem is lett.

de érdekes nem??amikor vigyázz az ember akkor kapja el pedig elötte 21 évig érintkeztem vele aztán tessék..egyébként nekem azt mondták h a nyers füstölt husoktól pl kolbász szalonna szárazszalámi evésétöl is ellehet kapni..
de ne izgulj mert avval nem lesz jobb..
a védönöröl meg annyit csak észbe kap és megnormálosodik.ha meg nem bánik veled normálisan tessék megmondani neki.
nekem se tetszett egyszer h a Dominik beteg volt voltak rajt kiütések és a bnömnek azt mondta h biztos fertözö betegek vagyunk.persze a hátammögött.nade aztán elbeszélgettem vele.azota olyan h egy szavam se lehet rá.söt nagyon megszerettem.ez a dolguk ugyhogy csak szolj neki ha nem tetszik vmi.

Éva itt vagyok megvagyok csak mire elolvastalak titeket mindig mennünk kellett ki uh irni nem maradt idöm.

de láttam az ágyról a képet vagyis a hajóról meg a szoba vázlatát is..hát mit ne mondjak kreativ vagy. :D

ja egyszer olvastam h vmi rosszat álmodtál az oviról h hivnak h baj van..képzeld el én is pont azon azz éjjel álmodtam hasonlót.olyan jó h egyik éjjel a szülés miatt parázok azért álmodok rosszat másik nap meg az ovi miatt..jaj de nehéz korszak következik..

Emká üdv köztünk!!abszolut egyet értek veled a szüléssel kapcsolatos gondolataiddal de sajna nem mostnában lesz az h mi körülüttünk forog a világ..vagy legalább a szüléskor nem mi határozunk sok mindenbe hanem a doki..sajna :(

Móni:akkor lassan lejár aheted amikor kicsit többet pihenhetsz.lassan hazajönnek a tábárból a gyerekek..biztos jol érzik magukat..ugy irigylem én is öket..

Meli te merre vagy?.minden rendben remélem már köztetk.sokszor gonndolok ám rád!!

na most aztán irtam eleget.most már jövök többször!!
jó éjt mindenkinek!!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Élek megvagyok,csak ez a két napom húzós volt és csak annyi időm volt hogy gyorsan elolvastam aztán futás tovább :roll: :oops:

Letty,jaj de jó hogy jelentkeztél :D Már aggódtunk érted nagyon ám!
Örülök hogy minden okés és meg lett erősítve hogy van baba,amúgy hány hetes vagy?Jó hüle védőnőt fogtál ki :shock:
Aztán gyere ám még :D

Emká,üdv a csapatban :D :!: Nekem is az a véleményem a szüléssel kapcsolatban mint neked,sajnos itt Mo-n még nincs ilyen lehetőség 100%-an mint külföldön :roll:

Éva nekem egy gyerek után lett olyan a hasam mint neked és engem zavar,de nem tudok vele mit csinálni hiába gyúrtam rá ezerrel :( De ha ez az ára annak hogy baba legyen nem érdekel csak már sikerülne,meg hát egészséges legyen most és ne keljen újra átélnem azt a borzalmat.
Amúgy ki volt az a"tündér"doki? :shock: :?

Móni,jó a vonalzód,naon tettik :D

Bea,csajszi hát szijja :D Minden okés a párommal már nincs semmi bibi velünk :D Végre hancuroztunk :oops: :lol: Ez volt mindkettőnk baja :roll: :oops:

Kép
 
 


Sziasztok!

Holnap lépünk bele a 11. hétbe. Tegnap voltam az orvosnál és ő is azt mondta, hogy sajnos nem látni bele, és tényleg sorsdöntő az első UH. Ugyhogy nagyon várom... Próbálok többször jönni, jó olvasgatni Benneteket!
 
 


Sziasztok! Kicsit elmaradtam, mert a férjem nővéréék nálunk vannak hétvégén, nem sok időm van...
Letty Örülök, hogy minden rendben, már csak egy picit kell várni és uh:):) Biztos minden rendben van, ne aggódj, leginkább az árt a babáűnak, ha sokat görcsölünk...
Bea: üdv újra köztünk, mr azt hittem nem is jössz vissza:)
A hajót most számoljuk ki, mennyi anyag lesz, aztán még a férjemet rá kell beszélnem, hogy a szabadsága egy részét áldozza fel emiatt... nem nagyon akarja, de hát ez van:)
Meli, téged is jó újra "hallani".. Reméltem hogy megoldódtak a dolgok:) összebújni mindig jó:):):):) ;)
Mennem kell, most még több gyerek van itthon:)
Vendég
 


Sziasztok.
Megjöttem én is.
Bocsi, hogy csak most írok, olvasgattalak miket írtatok, de a tegnapi napom az élmény meghallgatásos volt szinte egész nap.
A fiukat haza hoztuk a táborból, nagyon de nagyon jól érezték magukat, meg is kérdezték, hogy jövőre is mehetnének-e.
Nagyon sok jó élménnel tértek haza, nem győzték mesélni a dolgokat, Ausztriáig és vissza is végig tekerték a távot a fiuk, persze azért meg megálltak pihenni.
Csináltak képeket is kb 400 db-ot, de nem mindegyiken csak a fiuk vannak.
Holnap nem leszek, mert viszem a Dávidot Pestre, és csak valószínű, hogy este felé leszek csak itthon.

Meli
Nagyon örülök, hogy minden oké közted és a párod között, remélem most már hamarosan a hancúrozás meghozza gyümölcsét is. :wink: :wink: :D :D :D :D

 


sziasztok!!

hol van mindenki ma??sehol senki...
Móni azt tudom h pesten van de Éva,Meli ,Letty,Emká??

Kép

Kép
 


Én itt vagyok!!

Kép
 
 


Én is itt vagyok:)
Bocs csak húzos volt a hétvége... A vendégeink elmentek , de muszáj egyet fújnom, holnap írok, ha kicsit kipihentem magam... :shock:
Vendég
 


Éva fújd ki magad nyugodtan aztán gyere ám holnap :D

Kép
 
 


na itt vok..
Szombaton voltunk a BAlcsin, a srácok alig akartak hazajönni:)
Apával építettek homokvárat, vagy homokgödröt, vagy ... :lol:

Turtak fúrtak, és persze a vízből meg csak akkor lehetett őket kihozni, amikor már lilák voltak:)
A vendégek jó ha vannak, de jobb ha mennek:) +3 gyereknek feleltek meg... na mindegy ezen is túlvagyok. Csabi csütrtöktől hosszabb időre itthon lesz, így kicsit több közös programot szervezhetünk a családnak... Elmegyünk a mamához és pár napot ott töltünk.. Pancsolunk nagyokat, meg jókat eszünk:)
A férjem nekiállt az ágy terveknek, csak azt nem tudjuk, hogy a vékony lambériát meg lehet-e ahajlítani egy kicsit:) Majd a praktikerben megfogdossuk:):)

ups mennem kell, Emma felébredt.
Vendég
 


sziasztok!!

dejó nektek akkor azért a vendégfogadás mellett kicsit ki is kapcsolodtatok..
mi is majd megyünk vmerre 20án de sztem csak este tüzijátékra mert a párocskám biztos dolgozik aznap is :cry: de vasárnap elakarunk menni a szombathelyi,kalandparkba..eddig mindenki dicsérte ugyhogy biztos tetszeni fog a babonak..

Meli te nem is irtál semmit csak h itt vagy..mi újság veled?mi jókat csináltál a napokba.akkor pároddal most szent a béke ugye?
sulira bevásároltatok már?

Kép

Kép
 


Éva akkor ez a hétvége is eltelt :D Szeretnél még több gyereket :wink: Na akkor már azért haladtok a hajóval,ha már a terv is megvan :D

Bea
Persze szent a béke Gáborommal és nagyon most azon van hogy minél előbb babát csináljunk :D
Suliba szerencsére most nem kellett olyan sokat költeni,csak a könyvek vannak hátra.Na az már kicsit húzósabb lesz :?
Nem nagyon csináltam semmit csak punnyadok és már most gyomoridegem van hogy megyek vissza szeptemberben dolgozni :? :( Remélem nem kell sokat megint dolgoznom és mehetek újra táppénzre azért mert jön majd újra a trónörökös :D
Képzeld a párom is meg a lányom is azt álmodta hogy ikreink lesznek a következőben :shock: Mondjuk én még azt se bánnám csak most tényleg egészséges babát szeretnénk!

Kép
 
 


Sziasztok.
Meg jöttem én is. Tegnap olyan hulla fáradt voltam, pedig oda is és vissza felé is egy kicsit aludtunk a buszon.
Minden oké a gyerekkel, ha nem változik semmi akkor legközelebb 1/2 év múlva kell őt megint vinni.

Szerencsésen meghoztuk őket a táborból is. Már mondták is, hogy jövőre szeretnének menni megint.
A bicikli túrát is jól bírták.
És a Dávid fiamat mintha kicserélték volna azóta, jót tett neki ez a tábor. :D :D

Meli
Hajrá a babához/babákhoz. :D :D
Kívánom, hogy minél előbb össze jöjjön nektek is. :D :D

 


Meli nagyon örülök..ne idegeskedj mert avval nem könyitted meg a tested dolgát..persze h nem fogsz sokat dolgozni..hamar sikerülni fog most már h rajta vagytok és a párod is szeretné igazán.. most már biztos ö is feldolgozta az elözö terhességed elvesztését csak idö kellett neki..
de ha még ráaásul ikrek lennének huha akkor aztán mekkora pocid lenne..föleg ahogy mesélted h Alexandrával is mekkora volt..de tényleg mindegy csak sikerüljön és egészséges legyen..
én egyébként örültem volna ha ikreink lennének mert lehet nehéz lenne de egyszerre felnönének és biztod jó kapcsolat lenne köztük..
de nem számit nagyon örülök ennek a kis tökinek is..

Móni busszal mentetek ebbe a melegbe???azt hittem kocsival..te úristen azért elég hosszu volt akkor az út..terhesen meg föleg..

de a lényeg h minden rendben a gyerköcel..ilyenkor megvizsgálják vagy mit csinálnak vele?közelebb nincs is olyan hely ahova vihetnéd?

Kép

Kép
 


Bea
Azért mentünk busszal, mert elég olcsón mentünk oda-vissza 1360 Ft volt a jegy. Ha kocsival megyünk akkor a 10X-se lett volna, nem beszélve arról, hogy a BKV járatain ingyen utaztunk. Tudod a Dávid után én emelt családit kapok ez miatt a problémája miatt és az Államkincstártól kaptam egy utazási kedvezményre jogosító kártyát amivel a MÁV és a Volán járatain 90%-os jeggyel, a helyi járatokon ill. a BKV járatain ingyen utazunk.
Meg a busz az légkondis volt így nem volt olyan vészesen meleg.
Ilyenkor megkérdezik, hogy a gyógyszerek amiket szed van-e valami gond végül is ennyi. Itt Zegre is vittem már őt a Mental Higiénés Kp-ba, de ott úgy félre kezelték a gyereket, hogy azt mondtuk, hogy soha többet oda nem viszem őt. Nyugtató helyett hangulat javítót írtak föl neki. Szerintem ezzel megmondtam mindent, pedig direkt mondtam a dokinak, hogy melyik gyógyszerek váltak be neki, meg a záró jelentésen is láthatta, hogy mit kapott a gyereke. Legszívesebben jelentettem volna a főnökének, hogy nézzen utána, hogy milyen "szakembert" vett föl. Így 1/2 évente hordjuk csak föl őt és kész. Sokkal jobban kezelik őt Pesten mint itt. Az ottani főorvosnő is ki volt akadva amikor mondtam neki, hogy mit kapott itt a gyerek, azonnal abba is hagyatta vele, és adott egy elég korai idő pontot, hogy majd ők a gyerek gyógyszereit normálisan beállítsák.

 



sziasztok!!

merre vagytok?mindenki biztos apárjával van ezen a hosszu hétvégén..én meg itthol tökikémmel mert Szabikám még huszadikán is dolgozott meg persze ma is.
voltatok valamerre a napokba?tüzijátékon esetleg vki?

irjatok ám!!

Kép

Kép
 


Bea
Végre valaki. :D
Úgy volt, hogy tegnap megyünk strandra a fiukkal, de mivel hol a nap sütött, hogy elborult így maradt a rokon látogatás (párom rokonai).
Nem voltunk tűzijátékot nézni, maradtunk itthon. Azt hittem, hogy a neten leadják ami Pesten volt, de nem találtam sehol, pedig állítólag nagyon szép volt.
Hétfőn már megyünk a fiuknak a könyveiért a suliba. Hogy elment ez a nyári szünet? :roll:
Hogy vagy egyébként? Hogy bírtad ezt a nagy meleget?
Tegnap pont Pókaszepetk felé mentünk. :oops: :wink:

 


szia!!!
hát széép!!és akkor mért nem jöttetek be egy kicsit???
ha legközelebb erre jártok tessék hivni vagy visszahivot küldeni és benézni!!!jó?? :D

hát igen fura egy idö van.mi is ma még elakartunk menni strandolni de az idö miatt mi se mertünk.

ne is mond ezta nyáriszünetet.van egy tanár unokatestvérünk és mondta h hétfön már megy asuliba dolgozni én meg megkérdeztem minek mennek be már ilyan korán mit csinálnak olyan sokáig mig elkezdödik a suli..nézett rám érdekesen de nemtudtam mért.utánna gondoltam bele h úúristen már csak egy hét hiszen és tényleg itt a suli.

nálunk meg ugye most megy Dominik oviba majd elvileg hetedikétöl mennek az újjak de nyertek pénzt felujitásra és még nagyba folynak a munkálatok ugyhogy sztem arra nem fejezik be.
de nem baj eddig vártam h menjen az oviba most már egyáltalán nem.olyan fura lesz.

mi voltunk tüzijátékon szengroton ott mondjuk csak 20 perces volt de akkor is nagyon szép volt.Dominiknak is tetszett..

gyerekek várják már a sulit?elég kiadásotok volt akkor nektek most igy sulikezdés elött..

többiek merre vagytok??

Kép

Kép
 


Bea
Jó legközelebb ígérem, ha arra járunk akkor bemegyünk hozzátok.
Hát a fiuk már várják a sulit, most a Gergő 5. osztályos lesz, így most reggelente ő is busszal megy. Tudod nálunk úgy van, hogy Nemesapáti (felső) és Alsónemesapáti, 1-4. osztályig járnak fölsőbe, 5-8-ig Alsóba.
Az iskola megegyezett a Volánnal, hogy ez a két falu között kapnak bérletet és ingyen utaznak a gyerekeke, nem kell jegyet venniük.
Kiadásba végül is nem vészes, mert a könyveket ingyen kapják, a tankönyveket évvégén vissza kell adniuk, a többi az övék. És szerencsénk van, mert az egyik tanár a suliban aránylag olcsóbban meg tudja venni a füzeteket, így tőle rendeltük meg. (ebbe a füzet csomagba benne vannak a tollak, ceruzák stb...)

 



Sziasztok!

Élek itt vagyok csak kicsit most nem volt kedvem írni.

Móni kicsit hitet vesztett lettem,mert már nagyon elegem volt abból hogy csak büntet egyfolytában,csak rosszat kapunk folyamatosan és hiába fohászkodok és igyekszek úgy élni ahogy ő uraságának tetszik még is csak pofont kapunk.ELEGEM van!Most lehet ezért is kapok de már nem érdekel,ennél jobban már nem tud büntetni,ha csak az életem nem veszi el :evil:
Jaj remélem ezért nem haragszol meg rám.

Éva,Bea sziasztok :P

Kép
 
 


Sziasztok!

Már jó régen írtam, de közben bementem Egerszegre a kórházba és meggyőződtem róla, hogy na ott nem fogok szülni. Nagyon kedves hölgy vezetett végig:
- Itt kapja a beötést és a borotválást, ez a szülőágy, oxitocint 96%-ban adunk és gátmetszés az első gyereknél biztos, hogy történik.
Ezzel engem tökéletesen meggyőzött, hogy az őskorban élnek. A nőgyógyászom csak annyit mondott: Na ezek mindent csinálnak, amire semmi szükség.
Úgyhogy utazom Pestre. A Szent Imrében fogok szülni, ahol gátmetszés az első gyereknél sincs, a bábák a szülő nő érdekeit nézik és a baba a születésétől végig az anyukával maradhat.
A gát amúgy nem egy-két évvel a szülés után adja meg magát, és nem baj, ha hatvan évesen is elbírja a belső szerveket...

Én azt gondolom, hogy nem kell mindent elviselnünk. És azt gondolom, hogy nekünk, szülő nőknek kell kiharcolnunk, hogy a szülések rólunk szóljanak és ne az orvosról.
Az első nőgyógyászom még azt sem tudta biztosra megállapítani, hogy terhes vagyok, mert még nem volt szívhang, csak a petezsákot látta, de azt azért közölte, hogy terhesgondozás 7000-/alkalom, szülés 70.000,- . Hát, tőlem több pénzt nem látott, meg engem sem.

Biztos, hogy ti 1-2-3-4 szüléssel a hátatok mögött jóval tapasztaltabbak vagytok nálam, de remélem én meg úgy élhetem meg a szülésemet, ahogy az nekem, meg a gyermekemnek a legjobb lesz.

Üdv
emká
 
 


Meli
Nincs semmi baj, nyugodtan írd le ami a szívedet nyomja meghallgatlak.
Úgy érzem, hogy nálunk is néha ez a helyzet, hogy hiába imádkozunk bármiért az ördög mindig keresztbe tesz nekünk. (mint most is)
Tegnap voltunk Zegen a Joel kapta az oltást és velem volt a Dávid fiam, gondoltam, hogy fölhívlak, hogy találkozzunk, de azt hittem esetleg elmentetek valahova és nem vagytok itthon.
De majd legközelebb megbeszéljük, hogy találkozunk.

Emká
Örülök, hogy et is írtál már. Nem akarok "vitatkozni", de én a két fiamat Pesten szültem és az első fiamnál csináltak gátmetszést és beöntést is kaptam.

 


Móni,köszi :wink: Pedig most pont rám fért volna egy olyan ember mint te :wink: Nem baj majd jössz még be és akkor talizhatunk :D

Emká,te tudod ez a te döntésed :wink:

Kép
 
 


Meli
Köszi a bizalmadat. Majd egyeztetünk, hogy mikor megyek be.
Mondjuk akkor is jó szerintem, ha megyek a dokihoz, és utána tudunk beszélgetni, na mit szólsz? Jövőhéten megyek a dokihoz, ha neked is jó még akkor.
Bár jövőhéten már suli van, így a Joelt is vinnem kell, mert a fiuk suliba lesznek.

 


Móni az attól függ hánykor mész dokihoz,mert kedden már megyek vissza dolgozni,és én kettőig dolgozok majd.
Igen én bízom benned mert te még akár a hitemet is vissza adhatod,másként látsz te is mindent mert te magad is megéltél pár rossz dolgot és szerintem tudod min megyek keresztül.
Majd megoldjuk ezt a tali kérdést,ugye?

Kép
 
 


Meli
Persze, hogy megoldjuk, tudjuk egymás telefonszámát majd egyeztetünk, hogy mikor tudunk találkozni. Hol dolgozol egyébként? Az, hogy mikor megyek dokihoz ez attól is függ, hogy ő mikor mondja, hogy menjek, mert én a kórházba járok a Kádasihoz és nem a rendelőjébe. (de ezt tudod)
Majd, ha már 100%-ban tudom, hogy mikor megyek akkor hívlak, jó?

 


Móni,naná hogy megoldjuk :D A Sitform Bt.-nél dolgozok ami ott van ahol a régi Zala Bútorgyár.Nem rossz de nehéz meló szerintem,mert bőrrel dolgozunk,csak nekem a legjobban a társasággal van bajom semmi mással.
Igen tudom hogy nem magánba jársz Kádasihoz,akkor majd talán úgy ad időpontot hogy azért mi is tudjunk találkozni :D

Kép
 
 


Meli
Akkor délelőttös leszel végig? Majd megpróbálok olyan idő pontot kérni a dokitól, hogy ha esetleg végzek akkor utána talizunk és beszélgetünk majd.
Hát akkor nem egy könnyű munkád van az biztos.
Ennyire nem jó a társaság? Én sem érzem magam olyan munkahelyen jól, ahol a társaság rossz, volt is ilyen munkahelyem és gyorsan kerestem egy másikat addig voltam csak ott.
Ha jól emlékszem te mondtad, hogy varrónő a szakmád? Vagy a Beának az a szakmája? :roll: :roll:

 


Móni,igen mindig délelőttös vagyok.Sajnos nem tudok elmenni máshova dolgozni mert nincs még egy ilyen hely ahol ennyit megkeresek.A társaság az valami borzadály,gondolj bele 110 nő egy rakáson,ott mi folyik,undorítóak.Majd megoldom azzal hogy senkivel nem foglalkozok csak bedugom a fülem és zenét hallgatok és dolgozok mint egy kis angyal :wink: Én vagyok varrónő igen :wink:

Kép
 
 



sziasztok!!

ma voltam ultrahangon meg a dokinál is vizsgálaton.kicsit meg is ijesztett.találtak az ultrahangon mindkét veséjében egy kicsi tágulatot.azt mondta az ultrhangos doki a Németh gábor h ez fiuknál elég szokványos,de rákérdeztem a Kádasinál is h mi is ez és ö is elöször azt mondta h ez igy még nem gond mert születés után elmulna de negyobbodhat ezért menjek vissza 4 hét mulva ultrahangra és ha nagyobbodna akkor meg kell inditani a szülést.
ez azért nem hangzik olyan hu de semmiségnek.meg fogok örülni ebbe a4 hétbe az biztos..
bocsi h nem irok mást de ezt ki kellett adnom magambol most!!sziasztok!

Kép

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: