Új privát üzeneted érkezett!

Éva
Nem lehet elég korán kezdeni a csajozást. :wink:

Bea
Hát igen most össze jött egy kicsit minden azért nem jutottam el még a Kádasihoz, de remélem, ha holnap reggel fölhívom akkor tudok majd menni hozzá, ha nem akkor marad a jövőhét.
A Joel hasmenése javul, de szerintem jön a foga, mert most is 1 nap többször is kakil.
Én nem voltam soha még eddig eltiltva a házasélettől.
De ha valami gond van akkor már érthető, hogy el vagy tiltva tőle.
Sőt a Joel amikor született 10.-én előző való nap éppen együtt voltunk a párommal, és szerintem azért is indult meg a szülés. :oops: :oops:

 


Na beindult a baciszezon.
Ma már nem ment oviba a Benedek, mert csúnyán köhög. És persze mind elkaptuk tőle.. Így betegen imádok gyerekekkel foglalkozni, főleg, hogy a szoptatás miatt semmit sem vehetek be...
Nem vagyok gyógyszerpárti, de 3 gyerek mellé amikor beteg az ember -mit nem adnék érte... Talán a kamillatea segít majd.. Már elszoktam attól, hogy a Benedek itthon van. Kész ideg vagyok, mert megint egész nap egymást nyúzzák, eddig meg olyan csend volt...
Remélem az Emma nem kapja el, mert pici babánál olyan rossz ha tele a nózi és nem tud szopizni, ettől meg még nyűgösebb..
Az oviban azt mondták, hogy hétfőn se vigyük be, mert több gyerek is beteg, vki hányt is... Éljen soká az ovi:)
Nem tudom mi lesz ha most ilyen sokáig itthon lesz...Kedden még nehezebb lesz bevinni... Tegnap is voltam érte, éppen uzsizott. Amikor meglátott felpattant és már jött is, mondtam neki, hogy egye meg a hamit, de mondta, hogy nem, jön anyával.... Husi volt:) Állítólag az Emmáról sokat beszél, viszont a Zsombiról nem. Pedig a babával nem sokat foglalkozik, de a Zsombi nagyon aranyos vele. Mivel most ők ketten vannak itthon, nagyon összeszoknak. Az Emma ha meglátja a Zsombit, úgy vigyorog:) Viszont a Benedek meg a Zsombira vigyáz nagyon. Jöttünk haza az oviból és egy kamionban begyújtották a motort. Erre gyorsan átölelte a Zsombit, és húzta a biztonságos zónába:)
Bea! mi a helyzet a babával? AZ ovi az gondolom vegyes... És a pocaklakó? Mostanában folyton megjegyzéseket teszek a férjemnek, hogy mi lenne egy negyedik gyerkőccel.. De néha megijdeek, hogy vajon az élet negyedjére is egészségesd babát adna? Félelmetes mennyi bajuk lehet...
manocskak:) ez tolakodó kérdés lesz, de nem kell konkrétum. Ti hogy vagytok a sok gyerkőccel? most az anyagiakra gondolok. egy fizetésből éltek, vagy még dolgozol vmit, a férjem folyton kiakad, hogy a kajára mennyit költünk..de hát annyit esznek.. és tényleg nem veszünk nasikat, meg üdítőt.. vannak spórolási ötletek? a baj ott kezdődik, hogy ha két napig nem eszünk húst már kivagyunk. Szóval a tészta és krumpli nem nekünk való:) Néha beiktatjuk, de oh a hús:) Ti tudtok vmi jó módszert a kajapénz spórolásra?
A kérdés mindenkinek szól:)

Meli, milyen a munka? és a búbolás:) Örülök, hogy a párod talált munkát, az sokat lendít egy kapcsolatot, jha a férfi büszkesége a helyére kerül!

na megint tépik egymást az Emma megt alszik, szóval közbe kell avatkoznom..
Vendég
 


Éva
Nálunk egész jó a helyzet, mert hát tudod nekem a nagyobb fiuk már 14 és 11 évesek, így nagyon sokat segítenek nekem a Joel körül (kiviszik sétálni, megetetik, ha kell, teát adnak neki, tisztába teszik, egyszóval kieszik rendesen a részüket a Joel körül).
És már a másik tesót is várják, már most azon beszélgetnek, hogy ki melyik babával fog foglalkozni majd.
Anyagiakban nem mindig állunk fényesen, de soha nem éhezünk.
Tudod azért nálunk hús terén nincs gond, mert állatokat tarunk, most vágtunk éppen disznót, így megint tele a fagyasztom.
Majd jövőre kecske húsi is lesz a fagyban.
Meg tudod olyan jó itt nálunk a polgármester, hogy már tavaly is nyert pályázatot gyerekétkeztetésre, így minden hétvégén és szünetekben adnak valamit.
A nyári szünetre is kaptunk 2X6 hétre liszt, dobozos tej, tészta félék stb.
Van amikor azért tartunk nagy bevásárlásokat, akkor mi is ki vagyunk akadva, hogy mennyi pénz elmegy akkor.
De amennyire lehet spórolunk, most egy kicsit megdobta a kiadásunkat, hogy a Joelnek tápszer meg minden félét kell venni, de megoldjuk ügyesen.
Én nem dolgozom, csak a párom, (remélem a Privit amit írtam elolvastad). Én a családit és mivel a nagyobbik fiam (hiperaktív magatartás problémás) tartós beteg ő vele ápolásin vagyok itthon, ezért nem kértem a Gyest.
Mert 1; ugyan annyi az összege az ápolásinak mint a családinak. 2; ezt nem 2 vagy 3 évig kapom.
Most voltam éppen délelőtt a gyógyszertárban és hoztam el egy újságot (baba patika, azt hiszem az újság neve), abban pont az ovis és bölcsis dolgokról van szó, érdemes lenne elolvasnod. (szeptemberi szám).
Nyugodtan kérdezz, ha valamit szeretnél tudni ezzel kapcsolatban.
Hiszen, ha tudok akkor segítek. :wink:

 

 
 

A privit olvastam, semmi gond:)
az újságot a férjem is hazahozta el is olvastam, és szerintem a jó itthoni környezet miatt a Benedek jól fejlődik:) elvégre még nem volt 3 mikor megtanulta a betűket... Zsombi meg úgy színez mint a nagyok, alig megy ki a vonalból, pedig csak 2 éves:)

hát istenem tökéletesek:)

disznót mi is vágnánk, mert imádjuk a húst, de itt a kertvárosban furán néznének ránk, ha a 60 nmes kertbe betennénk egy ólat:) pedig de jó is lenne.. tele fagyasztó....
Vendég
 


Éva
Hát igen kertvárosban elég fura lenne nem csak tartani disznót, de még vágni is.
Mi csak a kismalacokat áruljuk kb 20-25 kilós körülieket.
Hizlalni csak magunknak szoktunk megtartani 1-2 ami esetleg olyan kicsik ami tudunk, hogy nem vennének meg.
Nagyon ügyes csemetéd van akkor. Gratulálok.
A Joel, ha alszik olyan csendben tud néha fölkelni, hogy szó szerint rám, szól, hogy figyeljek már rá, mert ő már fönn van. Majd meg zabálom őt olyankor.

 


elcsendesedett a fórum.. gondolom mindenkinek van elfoglaltsága és csak beugrik megnézni, hogy írt-e vki, elolvassa és megy is tovább:)
nos akkor most pár sor panasz és kiakadás:)

Benedek még mindig kivan az ovitól, főleg hogy péntekeen nem volt, mert köhögött és nem akartam, hogy ha bacis, akkor más is elkapja.. A ma reggel persez a szokásos sírással indult. Ez már kevésbé zaklat fel, lassan megszokom-ami elég durva, de mást nem tudok tenni. Ami viszont kiakaszt az az éjszakai rémálmai, hogy zokogva ébred minde éjjel, és csak nálunk alszik el újra pirosra sírt szemekkel, és minden szerettét maga köré gyűjtve.
Nehezen dolgozza fel a napi dolgokat, és nem tudom mikor lesz vége, mert kivagyok... Az érzelmi része az egyik a másik a fáradtság..Alig alszom, mert ha a Benedek alszik, akkor az Emma ébred, vagy a Zsombi és váltásban vannak.. Napközben legszívesebben aludnék, de nem lehet és nem is szeretek, mert utána rosszul vagyok, ez a déli szunyóka sose ment..émelygés és szédülés 2órán keresztül - na akkor inkább nem...

A másik a férjem, aki teljesen kiborít.. Említettem a listámat, hát egy lépést, annyit sem mentünk előre.. Már március óta lakunk itt, de a hálóban még mindig nincs fent a karnis, de a lámpabúrák sem.. Mindig azt mondja, hogy majd holnap, vagy este, vagy hétvégén. kikészít, mert én nem tudom megcsinálni... de már megfenyegettem, hogy ha nem áll neki, hívok vmi ezermester és pénzért megcsináltatom, akkor persze kiakad, hogy olyanra ne költsünk, amit ő is meg tud csinálni..de akkor csinálja :evil: :evil: :evil:
Hogy lehet őket erre rávenni?!?!????? Sosem leszünk kész, engem meg megőrjítenek ezek a félbehagyott dolgok...
Na jól kipanaszkodtam magam, megyek teregetni:)
tessék írni!!
Meli: búbolás?:) munka?
Bea: ovi, picur?
és a többiek akik mr rég voltak??
hahóóó
Vendég
 


Éva
Mivel a fiad most kezdte az ovit és közösségbe jár beteges lesz, nekem is a fiam amikor ovis volt járt kb 1 hetet és 1 hetet otthon volt, mert beteg lett, kész csoda volt, ha már 2 hónapot zsinórba ment oviba anélkül, hogy beteg lett volna.

Nálunk is van 1-2 dolog amit meg kellene csinálni, ha szólók a páromnak akkor jó tudom a válasz, ha ráérek megcsinálom. Előbb vagy utóbb de meg csinálja.

 


nem zavarna, hogy csúszik vele, de ha a gépen van ideje játszani, meg a halait istápolni órákon keresztül, akkor?? hétvégén újra áétrendezte az akváriumot, fél napot elvett... egy karnist mennyi idő feltenni?????
Vendég
 



sziasztok!!

kicsit mérgelödök én is neketek..
péntekre van idöpontom ultrahangra a picurral 10 orára,de hétfön kiderült h 11töl lesz az ovi átadása mert felujitották és msot lesz a hivatalos amin lesz ünnep meg fellépnek a gyerköcök :D

probáltam átteteni az ultrahangot de azt mondták csak 3 hét mulvára lehet,
ezért ma bementem h majd kivároma sorvégét aztán megnéznének ma.
be is menetm vártam eleget erre Györe doktorur közölte velem h nem vizsgálhat meg mert nemtdu beirni a gépbe szval nemtudna leletet adni mert nem engedné a gép.
hiába mondtam akármit h rendelleneséget kéne megnézni meg h sehogy se tudom megoldani..nem tudja.

amit még lehet elfogadnák csak 4 hete mikor voltam utoljára.a Kádasihoz pénteken kellett mennem de ultrahagra akkor is hétföre volt idöpontom.gondoltam megprobálom hátha betudok menni nem kell mégegyszer bebuszoznom.
elmondtam ennyit a németh Gábornak h nem szeretnék mégegyszre bemászni ha nem muszály és mondta h egy embert van elöttem ha ezt megtudom várni akkor utánna megnéz és igy is volt.és leletet is kaptam,
érdekes nem??

ugyhogy most tiszta mérges vagyok mert pénteken bemegyek fél nyolcra hátha elöbb betudok menni h 10 30ra mindenképp hazaérjek merta arra kell vinni az ünneplöt és átöltöztetni agyereket.ezért kell a páromnak szabit kivennie h autoval menjünk mert busszal semmi képp nem érek haza és ezért kell e gyereket 7re az oviba vinnem máskor fél kilnecre szoktam.szval nagyon boldog vagyok.

na mindegy ez van..csak azért olyan mérges vagyook ám..

nektek még annyit irnák:
Éva az én párom se ér rá olyan dolgokra ami nekem fontos én ilyenkor mindig azt teszem amit emlitetél h mondom neki h akkor oké majd holnapra hivok vkit.ha nem is pénzért hame ismeröst akkor még hamarabb ugrik nehogy más csinálja meg.probáld te is meg!Ovi fronton mi a helyzet?van javulás?
Móni te veled mi ujság?van pár idöpontod ultrahangra??
Meli te nagyon el vagy tünve..remélem minden oké..
na majd még visszanézek csak kidühöngöm magam..bocsi a panaszáradatért!!!

sziasztok!

Kép

Kép
 


Bea
Nincs még idő pontom, mert még a Kádasihoz sem tudtam menni, voltak hivatalos dolgok amiket el kellett intézni és oda én is kellettem. Ma akarom őt felhívni, hogy tudok-e hozzá menni ma vagy holnap. Már rég kellett volna hozzá mennem egy kicsit ég a képemről a bőr, hogy ennyire elhanyagoltam, de végül is minden rendben van nálam nincs semmi panaszom, csak a derekam fáj, de az már a Joelnél is volt.
Remélem a holnapi napot sikerül elintézned és oda érsz a csemete ünnepségére is.
Én egyszer úgy jártam Még a Joellel voltam babás, hogy a Kádasi adta az idő pontot a uh-ra, mi el is mentünk a párommal erre kiderült, hogy el lett írva, jó mi? Mi is elég mérgesek voltunk. Akkor voltam először uh-on amikor a Joellel babás voltam.

 


szerintem jó ez, hogy panaszkodhatunk, néha ki kell ereszteni a gőzt... Néha ha dühös vagyok, megírom a levelet aztán nem küldöm el...Legalább kiírtam magamból.De volt már olyan hogy elküldtem aztán lett nagy csetepaté...
A férjemmel semmit sem haladok, a fenyegetés sem jött be..Arra gondoltam, hogy egy cetlit iderakok az asztalra, hogy egyértelmű legyen, hogy beszéltem egy asztalossal, és hogy mikorra beszéltem meg vele találkát:) Akkor ha megtalálja, nem hiszi hogy csak fenyegetőzöm..pedig igen:) de ha sokáig így marad, akkor novemberben hívok vkit az tuti.. utálom kerülgetni a fadarabokat, meg a "ha" dolgokat... "ha fent lesz a polc, felteszem ezeket rá...ha felteszi a akarnist, akkor a függönyt is feltehetem,stb."
Talán a gyerekágynak nekiáll, mert a srácok egyre kevésbé férnek el, és a nagyobbik fiam panaszkodott már 2-szer is hogy fáj a lába és szerintem a rossz testhelyzet miatt.. Talán ez ad egy löketet, mert a gyerekeit imádja, és ezt fogom hangsúlyozni, hogy még megárt neki, hogy így fekszik... De a konyha izgibb lesz, annak nem is tudom mikor állunk neki...
Még mindig alig alszom, mert a Benedeknek rémálmai vannak, vagy vmire felriad éjjel. A Zsombi beteg, az Emma meg alapból ébredezik éjjelente:)
Már ahhoz sincs kedvem, hogy rendet rakjak, az meg már nagy szó, mert mániás vagyok..De most kicsit beleuntam a mókuskerékbe.. Semmi látszatja annak amit csinálok.. Csak akkor látszik, ha nem csinálom.. És minden nap ugyanaz... Már csinálnék vmi gondolkodtatóbbat, de még nem találtam ki, hogy mibe vágjak bele. Vmi munkát kitalálok magamnak, amit itthonról lehet csinálni, és nem kell 8 órában dolgozni.. Tervnek jó, csak megvalósítani??

Na én is jól kipanaszkodtam magam:)
jó hírem nincs, majd talán hétfőre lesz vmi fejlemény.. addig lehet nem is jövök, mert annyi mindent kéne csinálni...
Vendég
 




Hát sziasztok..mindenki eltűnt?:)

Nos akkor az élménybeszámoló:
Benedek - ovi: rémálmok múlnak, de a vasárnap még nagyon gáz, mert a hétvége alatt megnyugszik, hogy itthon van.. Néha be is pisil éjszaka, de még nem vészes.. Mindennap többször elismétli, hogy anya szeretlek. A szívem szakad meg, ahogy a nyakamba kapaszkodik, vagy amikor begubózik az ölembe..
Voltak fogorvosnál a fogai legalább rendben vannak:)

Gyerekszoba:
Férjemnek cetli az asztalossal, reakció: akkor én meg sztriptíztáncost hívok. NA a lelemény:) A hajós ágy ugrott is, mert arra sosem veszem rá.. Így vhogy megpróbálom leegyszerűsíteni, és majd a falat festem jobbra, meg a kiegészítőkből lesz több. erről majd rakok fel képet, ha végre lesz vmi..

Konyha: nem hiszem hogy lesz belőle vmi. A férjem nem akar rá költeni, így lehet, hogy csak kicsinosítom egy kis festéssel, meg kiegészítőkkel...

Emma: még nincs 5 hónapos, de 7,12 kiló:) Szóval szépen cseperedik:):) Már oda-vissza forog, és néha bering a kis popsija, mint mikor mászni indulnak- nagyon édes:)

Zsombor: végre a wc-be pisilünk!:) A kaki még a pelusba megy, de ez is nagy lépés:) Az evés nagyon jó, kilóra egy deka sem megy rá - fogyozók álma egy ilyen anyagcsere:):)

Én kivagyok, mert a Benedek nem alszik az ovi miatt, az Emma is nyűgös egy kicsit, szerintem nemsokára fogacska lesz, plusz ma oltást kapott. Így napi 2-3 óra alvás ami még kényelmetlen is, mert nem férünk el rendesen az ágyon.. A benedek ugyanis minden este átjön, a Zsombi csak néha, de akkor már 5-en alszunk benne!!
Szóval kész vagyok:) de azért írjatok mi van veletek!!

ui: mi a véleményetek a pneumacoccus oltásról?
Vendég
 


Éva
Én a Joelnek beadattam a Pneumococcus elleni oltást (Prevenál). De nem együtt a kötelező oltásokkal, hanem amikor már azok lejártak. A Prevenáltól belázasodott, de csak 1 éjszaka volt láza amikor megkapta, utána semmi.
De az új influenza oltást, se magamnak (még a családom sem lesz beoltva szerintem), se senkinek nem ajánlom, állítólag nincs is letesztelve rendesen.

 


Minden oltásról nehezen döntünk. A kötelezőket persez kapják, csak a többivel nem vagyok kibékülve..
Főleg amikor a mellékhatásokat olvasom... A pneumac-nak is vannak, pl nagyon ritkán vérkeringés összeomlás.. NAgyon nagyon ritkán, de ha az én gyerekemnél jön ki, akkor azzal hogy bocs ez ritka eset nem vigasztalnak. És egy sima gyerekorvosi rendelőben nem hiszem hogy erre fel vannak készülve. Én meg agyon aggódós anya vagyok, szóval ahhhh.. nem tudom. De a doki azt mondta, hogy csak a mi gyerekeink nem kapták meg és ha a többi hordozó, akkor el is kaphatják a bacit.
a h1n1-esen nem is gondolkodom..kaptam egy levelet anyu egyik ismerősétől, akik ezzel foglalkoznak, és abban olyan dolgok vannak, ami alapján biztos nem adatom be. Szerintem is elkapkodták, főleg ha még azon is vita van, hogy beadják vkinek vagy sem...túl gyors volt és túl sokat gyártottak, mintha gyors pénz kéne a gyártóknak.. utálom a gyógyszereseket, mert már lassan csak arra mennek, hogy minél több menjen a zsebbe..
Szerintem túlzottan rászoktunk arra, hogy mindenre bogyót szedünk.. Múltkor nagyon fájt a fogam és rászántam magam egy algopirinre.. Mondtam a férjemnek, hozzon egyet, mire a gyógyszertárba közölték, hogy az évek óta vényköteles.. Na , ilyen gyakran veszünk gyógyszert:)
Most a Benedeken gondolkodom, a védőnő javasolt egy homeopátiás szert a nyugtalanságára, azzal leeht hogy teszünk egy próbát, mert az ovi teljesen kikészíti..

Veletek mi újság? zökkenőmentes a suliba járás? munka a férjednek?

Többiek????
Vendég
 


Éva
Hát én is elég sok rosszat hallottam erről a H1N1 oltásról. Először azt mondták, hogy a kismamákat is beoltják vele, de kérdezem én, ha a sima influenza oltást nem kaphattam meg már akkor a mikor a Joellel babás voltam, akkor ezt miért kaphatnám meg. De ha jól tudom a kismamákat az oltási "listáról" le is vették.
A suliba járás fogjuk rá, hogy zökkenő mentes, bár már a nagy fiamnak becsúszott 1-2 1-es, de remélem kijavítja, amit ő is megígért nekem.
A páromnak most nagyon össze jött a munka, mint azt már írtam, hogy a konyha bútorral ezért nem tudott foglalkozni, még most is elég kellemetlenül érint, hogy ajánlottam és nem jött össze. :oops:
De rengeteget van a műhelyében, mert egy lakóházat kell építenie. Jövőhéten meg már el kell kezdenie építeni, akkor nem is lesz itthon 3-4 napig azt hiszem, mert Kőszegen kell építenie és nincs semmi értelme, hogy utazgasson. Inkább keres ott valami szállást akinek építi a házat és ott fog aludni. Ezt a házat 2 ütemben fogja megcsinálni, így lesz még valamikor, hogy nem lesz itthon 3-4 napig.

 


A konyhán nyugodtan lépjél túl, jobb szeretem ha vki őszinte, mint ha nem.. Az sokkal rosszabb lett volna, ha leveleket váltunk, hetekig tervezgetünk és aztán mondod hogy bocs, már előbb kellett volna szólnom, de reméltem hátha belefér, stb.. Semmi gond a konyhám nem hiszem hogy idén meglesz, sőt szerintem később sem:( sokba kerül és nehezen adunk ki ennyi pénzt:(

Húú én nem is tudom elképzelni, hogy ennyit távol legyen a férjem... 2005 áprilisa óta csak 4-szer voltunk külön: 3 gyerek születése miatt kórházban voltam, a negyedik alkalom, amikor elküldték Franciaországba munka miatt 3 napra.. Szörnyű volt, állandóan chateltünk meg telefonáltunk...

Mi a helyzet a kisgyerekkel, aki tőletek visszaköltözött a párod volt feleségéhez?nem rendeződött a dolog?
Mennyi idősek a gyerekek? Az iskolában nagyon kell tanulni, ma már több diploma sem lesz lassan elég egy rendes álláshoz.. Hihetelten hogy a tvben azt mondták, hogy a magyarok alig beszélnek nyelveket, amikor már minden diplomához szint két nyelvvizsga kell?? Történész szakra jártam, és ott a latin mellett még kellett másik nyelv is, de volt olyan szak, akiknek egy közép és egy felsőfokú kellett... De itt a pszf-n egy közép meg egy szakmai kell, ha jól emlékszem... Nem csoda hogy a gyerekeket már az oviban nyelvekre tanítják.... de nem tudom az jó-e.. az unokaöcsém keveri a kettőt, és magyarosan beszél angolul, és angol hangsúllyal beszél magyarul.. A szavakat is néha keveri... Hát nem tudom.... JA nem is tudom, hogy kanyarodtam ide:)
Vendég
 


Éva
Hát, nem is tudom, hogy rendeződött-e. Most itt volt nálunk hétvégén elég normálisan viselkedett, bár az anyja már mondta, hogy elkezdett fásítani pedig még csak most kezdődött az iskola.
Mondtam is a páromnak, hogy akkor nem mondhatja az exe, hogy azért lettek rossza jegyei évvégén amikor itt lakott nálunk, hanem mert lusta és nem írja föl rendesen a leckéit.
Annyit azért kértem a páromtól, hogy ne egyszerre hozzuk ki a két gyereket, hanem külön-külön ebben ő is egyet értett velem.
A párom gyerekei a lánya 14 éves a fia 13. Kamaszkor mind a kettő.

 


Lányok, pangunk...
Akkor helyzetjelentés:

Karnist fent, szekrényben akasztók pipa:)
Anyósék látogatása letudva, gyerekek nőnek , okosak, szépek:)

Nálatok vmi?

A héten talán a gyerekágyból is lesz vmi, mert a férjem szabin van.. Majd jelentek:)
Vendég
 


SZIA ÉVA
Végre valaki itt is van már, kezdtem azt hinni, hogy senki nem jön már ide.

Nálunk a helyzet:
A Joelt vinnem kellett múlthéten csütörtökön dokihoz, mert egyik este lázas volt, másnaptól hasmenése először a fogára gyanakodtam, mert még most sincs 1 foga sem, de aztán csütörtökön reggel viszont már hányt, így jobbnak láttuk elvinni.
Egy kicsit piros volt a torka arra kapott antibiotikumot, laktózmentes tápszert és valami port a hasmenésére.
Tegnap vittem őt vissza a dokihoz, a torka nagyon szépen gyógyult, a tápszert már nem kell adnom neki. Az antibiotikumot és a port még ma és holnap kell adnom csak.
Már a dokinéni mutatta, hogy készülődnek a fogacskái, de még nem úgy néz ki, hogy hamarosan kibújnak.
Én jövő héten megyek dokihoz, már csak 7 hetem van hátra. A derekam és a csípőm továbbra is eléggé fáj, de már kezdek lassan hozzá szokni, hogy amíg meg nem szülök addig lehet, hogy fájni is fog.

 


sziasztok!!

Jó régen jártam erre,de látom nem sok mindenröl maradtam le sajnos :?

elkezdödött az ovi evvel együtt a betegeskedés..egy hetet megy a Dominik 3 napot itthol van..azt mondtaák az ismerös szülök h ez fél évig igy is lesz.tegnap vettem neki multivitamint azt abéres aktimelt hátha segit neki.ártani biztos nem árt..

nekem már csak ét és fél hetem van hátra eddig paráztam eléggé a szülés miatt most kezdem ugy felfogni h ezen már páran átestek ugyhogy én is tulélem vhogy :) csak fura h van egy gyerekem és mégse tudom mi vár rám mert ö ugye császárral született..
majd kiderül.drukkoljatok ám!!

most hétvégén kiadtuk a Domit éjszakára és elvitt apárom egy jotékonysági estre smin volt müsor vacsi meg bál mert mostanában nem valoszinü h mehetek ilyenre..

de nem baj...

ennyit rolam..

Éva akkor azért haladtok szépen lassan..karácsonyra talán el is készül minden amit szerettél volna :lol:
kitartást!!
Benedek hogyan áll az ovival?jobba helyzet?


Móni neked se sok van már hátra..jó nehéz lehet már a Joelt is cipelgetni akkora hassal.
Jó sokára jönnek ki a fogai.lehet majd egyszerre jön több is hirtelen.
ezek ahülye virusok mindig megtalálják a piciket,de a lényeg h jol van már.
én is attol félek ha meglesz a pici h Dominiktól majd biztos elkapja ezeket a megbetegedéseket..majd figyelünk ahogy tudunk de sztem nem tudjuk elkeülni..


Meli te merre vagy??

Akartam kérdezni nem e tudtok vakit itt a közelbe zegen vagy a környéken aki süt tortát.már olyasmit ami figurás..nemsokára majd szükségünk lesz rá mert akivel eddig csináltatunk az csak autot és házat tud de az már volt mindkettö most valami állatra gondoltam.
ha tudtok vlkit ajánlani megköszönném..
jók legyetek!!sziasztok!

Kép

Kép
 


Szia Bea
De jó, hogy már te is írtál, már azt hittem, hogy rég meg van a baba, ezek szerint Hála Istennek nem komoly a baj.
Írtad, hogy valamit találtak a picurnál aggódtam, de látod megmondtam, hogy nem fogsz előbb szülni a kiírtnál.
Hát nem könnyű már cipelnem a Joelt az biztos, tudod sokat segítenek nekem a nagyobb fiaim, és ennek örülök. Nekem a derekam és a csípőm nem tetszik, kb 3 hete szinte a derekam miatt úgy közlekedtem a lakásban mint egy 90 éves nénike 90 fokban megdőlve.

 


Sehol senki?
Vagy nincs időnk vagy nem történik semmi...

Hát nálunk se sok hír van... Ágy nincs, konyha nincs... Most az ágyra kitaláltam egy még egyszerűbbet, hátha ezt megcsinálja.. És jogos a kérdés: miért nem veszünk egy szimpla emeletes ágyat? Hát mert nem vagyok szimpla:) Ha vmit kitaláltam nehezen mondok le róla.. És egy halvány remény van még erre a kompozícióra...

Gyerekek: káosz...
Bubu - oviban összevonás van, mert sok gyereknél tesóval otthon vannak, mert iskolai szünet van..Bubu teljesen megkavarodott.. a férjem ment érte, azt se tudták hol van a ruhája, amit leivott, a játék amivel aludt felszívódott... Na mindegy...csütrtökre meg haza kell hozni, mert továbbképzés van az óvónőknek... CSak azt nem tduom, ha nem lennék itthon és nem tudunk szabit kivenni, akkor?????

Zsombi huncutabb mint máskor...vmiért nagyon be van zsongva, nehzen bírok vele...

Emma kicsit nyűgösebb mint máskor..Talán nőnek a fogak..Nem nagyon akar aludni sem, így anya is kivan...

Hát asszem ennyi...Írjatok!!
Meli teljesen elvesztél??
Vendég
 


A Bea vajon megszült már?
Vendég
 


Éva
Szia, bocsi, hogy így eltűntem, de azt sem tudom, hol áll a fejem.
A párom elment dolgozni vitte magával a nagyobbik fiút is, már elmentek szerdán éjfélkor és ma fognak hazajönni kb éjjel 11 óra felé.
Ja és nem beszélve arról, hogy amit bérelt trélert azt ma még vissza is kell vinni. :?
Így meg kell próbálnom fönn maradni amíg haza nem érnek, mert a személyautóval megyek utána, hogy haza is tudjon majd jönni.
Hát én is kíváncsi vagyok, hogy a Bea meg szült-e már, majd esetleg, ha tudok róla valamit megírom neked is, jó?
Már nekem sincs sok, de remélem addigra a párom befejezi minden munkáját, ha ott akar lenni as szülésnél megint.

 


sziasztok!!



láttam Móni h hivtál ma csak pont az udvaron voltunk bocsi.
még egybe vagyok teganpa voltam dokinál de semmi jelét nem látta h vmi is készülödne ugyhogy elküldött vérvételre meg ekgra hogy felkészüljünk ha nem indulna meg a hétvégéig akkor lehet megint császár lesz.majd kiderül.de mindenképp irok egy smst ha megszületett a kisfiunk.
Neked se sok van már hátra.hogy birod?remélem Joel rendbe jött a multkori hasmenése ota.nem jött kia foga?párod biztos siet h veled lehessen...
Éva ne is engedj a dolgokból ha ugy szeretnéd a szobát akkor legyen ugy..mondjuk már eddig is engedtél belöle..de ne is legyen egyszerü..hiszen ott töltik a fiuk a napjaikat szeressenek benne lakni.
irok még a napokba.csak most sietek mert holnap ugye mindenszentek jövünk megyünk egész nap és ma elkell készülnöm a holnapra szánt dolgokkal is!!sziasztok!!

Kép

Kép
 


Bea biztosan megszült már. Alig várom, hogy jelentkezzen. Nekede sem sok van már manocskak:)
Kivagyok, mert a srácok alig alszanak éjjel, a férjemmel állandóan vitázunk a tennivalók miatt... Semmit sem haladunk, és már eddig-eddig -eddig vagyok.... Már a karácsonyt tervezem, a nyári szülinapi zsúrról nemis beszélve, de ami rajta múlik az nyugdíjas korunkra sem lesz meg:(:(:(

Írtam listát, 98%-át csak ő tudja megcsinálni, vagy mindketten kellünk.. Arrrrrrrggggr
Vendég
 


Szia Éva
Én még egyben.
Múlt héten voltam a dokimnál, hétfőn voltam az utolsó uh-on és az első NST.
Hétfőn délelőtt voltunk a házi orvosunknál is beadattuk a párommal az új oltást és 2 hét múlva a simát is.
A dokim javasolta, hogy adassam be, mert a babára nézve veszélyes lehet, ha esetleg elkapnám.
Előtte megmérték a vérnyomásomat is 150/90 volt, de nem szóltak semmit.
Ma beszéltem a dokimmal ő kérte, hogy ellenőriztessem le a vérnyomásomat, el is mentem a védőnőhöz ő 135/95-öt mért.
Vissza hívtam a dokimat, hogy mennyit mért, erre ő csütörtökre berendelt NST-re és magához is, hogy megnézzen, mer a vizelet gyors tesztben van egy kis fehérje is.
Remélem nincs semmi komoly baj.
A Joelnek kijött az első foga és már a második is lassan kibújik neki.
Most hívtam a Beát a férjével beszéltem már a kórházban van elméletileg ma már meg lesz neki a babája. Drukkolok neki.

 


Ketyeg az óra, igaz? hogy bírod? ezek az utsó napok szörnyűek tudnak lenni és persze várakozással teli:)
Kíváncsi vagyok Bea hogy bírja az új helyzetet...
Én egyre jobban kiakadok... semmivel sem haladunk.. Most megérett bennem az elhatározás, hogy saját céget alapítok, amiben csak én vagyok, hogy ne a férjemen múljanak a dolgok, mert így nem lépünk egyről a kettőre.. Megőrjít ez az egyhelyben topogás.. Mindenért könyörögni, és akkor sincs meg..Minden t az utolsó utáni pillanatban csinál meg, vagy amikor már lejárt a határidő..Most hogy a jogsim lejárt még gázabb a helyzet, mert a kocsival egyedül nem is tudok a várossba bemenni:(:(

aaahhhhhhh na majd lenyugszom..

Amúgy mind betegek vagyunk, antibiotikum és a többi... győzöm fejben tartani, hogy kinek mikor mit adtam és hányadszor... és mennyit.. persze csak én nem szedhetek semmit a szoptatás miatt:) így nem elég, hogy négy embert ápolgatok, még az én t*knyom is folyik... a torkom szétszakad, és a fejem is hasogat.. de ez is elmúlik, igaz?

húú nehéz év volt és ki tudja mi vár ránk jövőre... nálatok meg mindjárt jön a sokadik gyerkőc, nem semmi:) sokszor vgyok fáradt, de vhool meg annyira vágyom még egy-két gyerekre.... de a pénz miatt valószínű nem lesz több.. a lottó is most csak 30 millát fizet, megint vki elvitte az ötöst.. 30 milla meg nem pénz:):):) azt egy hét alatt elverem:):)
Vendég
 


Éva
Sikerült a Beával beszélnem s neki már megszületett a fia, szép nagy baba lett. Említettem, neki, hogy te is érdeklődtél róla. Azt hittem, hogy azóta volt már fönn, mert mondta, hogy föl néz a netre is.

Én még egyben és szeretnék még legalább 25.-ig így is maradni.
Hát igen már elég nehezen bírom, mivel már nem sok van hátra. Mi 1 hete beoltattuk magunkat a H1N1-el, a dokim javaslatára. Annyit váltott ki belőlünk az oltás, hogy egy kicsit taknyosak vagyunk. Jövő héten kapjuk meg a szezonálisat is, ha addig nem szülnék meg.

 


Akkor a Beának gratulálok és sok örömet kívánok nekik, de ezt majd itt is megteszem, ha jelentkezik:) De gondolom nem untakozik:):)
Elméletileg kihúzod 25-ig, nem? Vagy itt már nem lehet számolni?:) Nálunk a Benedek pontosan jött, a Zsombi később, az Emma korábban:)
Nálunk a helyzet változatlan, betegek vagyunk és nem gyógyulunk....
Beoltattátok magatokat? Megleptél. Érdekes hogy még az orvosok sem értenek egyet.. Most legyen okos az ember...
Vendég
 


Éva
Hát nem tudom, tegnap valaki azt mondta, hogy már mintha lejjebb lenne a hasam.
Ma megyek NST-re, talán akkor kiderül valami.
Nekem a nagyobbik fiam 3 nappal később jött, a középső 3 nappal előbb a Joel 5 nappal korábban.
A dokim szerint a babának komolyabb baja lehet esetleg, ha én belázasodom nem éri meg kockáztatni szerintem, mert így, hogy én be vagyok oltva így valamilyen védettséget kap a baba is.

 


sziasztok!


itt vagyok ragyogok!!köszi h gondoltatok rám és drukkoltatok értünk.
nagyon jol vagyunk.szerencsére szombaton ki is engedtek minket nem sokáig kellett a korházba maradnunk.Áron baba szép nagy lett 4kg 10dkg és gyönyörü..nekem a legszebb baba a világon.. :D
szegénymnek már van egy kis hasfájása de a tea segit neki szerencsére igy nem szenved sokáig.éjjel nagyon jó gyerek.most például csak egyetlen egyszer kelt fel éjjel meg ugye este és reggel evett.szoval nagyon boldog vagyok hogy már foghatom és láthatom akire ennyit vártunk.a párom nagyon sokat segit fürdeti pelenkázza de már csak sajna holnap lesz itthol :cry:
Dominik is elég jol alkalmazkodik azt hittem nagyobb lesz a féltékenység de nem szerencsére csak nagyon akar vele játszani de majd megszokja a dolgokat.
most ennyit rolunk képet probálok feltenni de iwiwen megtudjátok nézni oda már raktam fel!!

Móni neked kitartást erre apár hétre és ha most is megbeszéltétek a pároddal h mikor jöjön a baba buiztos kihuzza 25ig.

éva neked meg fel a fejjel hajtsd csak a férjed h segitsen!!majd még jelentkezek!!sziasztok!

Kép

Kép
 


GRATULÁLOK!!!!!!

Tegnap kemény éjszakánk volt, talán ha egy órát aludtam azt sem egyben.. Na ennél jobb fogamzásgátlás nincs.. Még gyerek? Ki van zárva..
Aztán reggel rám mosolyog és oh de gyorsan nőnek, kéne még egy baba.. Nem vagyok komplett..

Irigyellek, az Emma még mindig 3óránként eszik, szóval nincs átaludt éjszaka, az csak a tengeren volt, gondolom a friss levegő miatt.. Visszamennék és persze nem csak ezért:)

Nagyon boldog vagy az biztos, de jó nagy baba lett.. Majd ha lesz szusszanásod, akkor írd meg hogy volt, mikor indultatok, meg ilyenek.. ÉS megvizsgálták, hogy ami a terhesség alatt gond volt az nincs már?

Móni: neked még mindig kitartás


A FÉRJEM MEGVETTE A GYEREKÁGYHOZ A MATRACOT:D:D:D
Vendég
 



Sziasztok!

Lányok GRATULÁLOK A BABÁKHOZ!!!!

Kép
 
 


Sziasztok.
Megjöttünk, tegnap haza is engedtek minket, mert túl sok szülés volt és kellett a hely a friss kismamáknak.
Meglepődtem, hogy milyen sok császáros volt, én egy 5 ágyas szobában voltam, de amikor elengedtek mind az 5 ágyra császárosok kerültek.

 


Gratulálok neked is asokadik mégis új csodához! Remélem jól bírod, majd írj ha van egy szusszanásod:)

nálunk a helyzet változatlan, bár az Emma sokat fejlődött. Tartja a lépést a fiúkkal, szóval hat és fél hónaposan már mászik, és felállva nézelődik, ahol csak tud:) Viszont enni csak mozd kezd mást mint az anyatej. Muszáj lesz átszoktatni, mert kinőttek a fogai és harap a drága:)
A Benedekkel kapcsolatban: egyik du a férjem csak fél öt után tudott menni érte, szegéyn ott ült bepisilve egyedül csak a takarítónő porszívozott a szobában! felháborító és kiábrándító, hogy így vigyáznak, így figyelnek a gyerekeinkre.. NAgyon megviselte, már a kivételen gondolkodom...
Zsombi nem akar a pelusról leszokni. Mostmár ott tartunk, hogy a kakis pelenkát levenni sem engedi, nem hogy a wc-be kakiljon:( Úgy döntöttem hanyagoljuk a témát, majd tavasszal újra próbálkozunk, akkor többet lehet nadrág nélkül...
A lakás stagnál, de lassan feladom.
Talán új év -új élet..
Írjatok friss anyukák:):) Tröténet, adatok, stb:)
Vendég
 


Éva
Örülök, hogy te is írtál, azt hittem, hogy már nem is jössz. Nézegettem, hogy írtatok-e ide, de nem láttam választ.
A Joakim november 27.-én 8:45-kor született 3290g-al és 50 cm-el.
Nagyon gyorsan megszületett, most is bent volt velem a párom, ment volna dolgozni, de nem engedtem/engedtük. :lol: :wink:
Reggel 7-re értünk be a kórházba, de már a kocsiban 3-5 percesek voltak a fájásaim.
A Zéta doki volt pont az éjszakás ő vizsgált meg és már küldött is az előkészítőbe, a Kádasi 3/4 8-kor már bent volt, ja és képzeld 2 szülésznő is ott volt a Kádasin kívül. Az egyik a László Szilvi volt a másikat nem ismerem sajnos, lehet, hogy egy új.

 


Gratulálok!! Tényleg gyorsan megvolt, de azt hiszem ennek csak örülni lehet:):)
Mit szólnak a többiek az új családtaghoz? OLyan gyorsan megnőnek:( Kettőt pislogok és már el is költöznek itthonról:(
Én a karácsonnyal vagyok elfoglalva: menü, díszek, ajándékok.. De alig várom, hogy meglássam az izgatott csemetéket a fa alatt:))

De azt hiszem nektek Joakim a legszebb ajándék az idén!
Vendég
 


Éva
Nagyon szeretik a picurt, hát igen tényleg szép karácsonyi ajándék ez most mindenkinek a családban.
Örülök, hogy nálatok is minden rendben van.
Ne is mond a karácsonyt, bár mi nem szoktunk fát állítani, mert sajnos elég kevés a hely így nem is merek venni fát, de anélkül is szép lesz a karácsonyunk, pláne a picurral.

 


sziasztok!!!


jaj micsoda hirekre jövök!!!Móni szivböl gratulálok!irtam neked privit nem kaptad meg??
akkor szép sullyal született Joakim és örülök h gyors szülésed volt és a párod is ott tudott lenni.És Joel mit szol a picihez nem féltékeny?
Mesélj még a szülésröl!Tejed van rendesen?

Éva ezen nagyon kiakadtam amit irtál.Egyedül a takaritonöre ott hagyva apicit ez nagyon durva.itt addig nem megy el a Dada még enm mennek érte ha esetleg fél hatig se ér oda senki akkor állnak neki keresgetni minket.Én biztos kiosztottam volna öket.amiket mesélsz az néha nagyon sok számomra én már biztos léptem volna valamit.itt egyzser volt olyan h a gyereknek nem volt kitörölve a popoja és a bugyija nadrágja olyan volt és kérdeztem töle miota ilyen mondta h ebéd elött ota na én akkor is szoltam h azért ez h lehet.azt mondták h nem szolt csak kiment a vcre.ja mondom akkor ennyi erövel ha fogja magát és elindul haza az se tünik fel nekik??meg oké sokan vannak de délelött ota nem lehetett észrevenni és átöltöztetni esetleg.na azota figyelnek rá.szolni kell.azért avnnak ott h vigyázzanak a gyerekre és normálisan bánjanak velük..

Emma nagyon ügyes jol fejlett abba lehet ha már mászik meg álldogál,észre se veszed aztán egyszer csak fut majd!

Mikulás volt nálatok gyerekek nem féltek töle?
Karácsonyi készülödéssel én is haladok de még elkéne mennem egykét dolgot venni de ugy félek elvinni a picit akárhova is most ha a járvány van.mi beoltottuk magunkat de most h aza valaki meghalt aki be volt oltva már semmi se biztos.nagyon féltem a picit nehogy elkapjon vmit.
jo lenne már tul lennénk ezen a H1N1es mizérián...


Meli köszönjük a gratuláciot de irhattál volna magadrol többet..kiváncsi vagyok mi lehet veled!!!!!!

na irjatok ám ha ráértek!!sziasztok!!

Kép

Kép
 


Bea
Bocsi, igen megkaptam a privát üzit, csak nem volt időm válaszolni, ezer bocsi.
Akkor még azt hiszem a kórházban voltunk amikor küldted a párom szólt, hogy kaptam üzenetet, de mivel nem tudja a babanetes kódomat, nem tudta megnézni, hogy ki üzent.
A szülésem tényleg gyors volt.
Pénteken hajnalban már éreztem, hogy görcsölök, mondtam is a páromnak, ha készülne lemenni dolgozni akkor ne menjen, mert szerintem szülni megyünk. Akkor még 10 perces fájásaim voltak, 6 órakor már olyan 7 percenként görcsöltem, 1/2 7-kor keltettük a fiukat, hogy nem mennek ma suliba, mert megyünk a kórházba és a Joelre vigyázni kell.
Addig szépen lezuhanyoztam és ami még nem volt összepakolva azt beraktam a táskába. Reggel 7-re értünk be a kórházba, de a kocsiban már 3-5 percesek voltak a fájásaim.
A Zéta volt az éjszakás doki megvizsgált és már küldött is az előkészítőbe. a Kádasi már 3/4 8-kor bent volt, burkot repesztett, de azt mondta, hogy belekakilt a picur a magzatvízbe így az zavaros volt.
A szülésznő 8 óra után nem sokkal annyit mondott, hogy 1 órán belül meg is lesz a baba.
Így lett meg 3/4 9-kor. Rögtön nem sírt föl, de a gyerekorvos szerint jobb is volt, mert magzatvizet nyelt.
Miután kitisztították meg is jött a hangja.
Engem is már a 3. napon haza küldtek, mert sok volt a szülés és kellett a hely.

 


csak egy gyors:

Benedek: az ovi teljesen kikészít. Hétvégén krémmel kentük a popsiját, mert sebesre marta a kaki. Csúnyán beszél, verekszik és állandóan kiabál:(
Zsombi: nem akar leszokni a pelusról:( közölte, hogy nem megy ovi, szóval akkor minek. Mondtam neki, hogy az új rendszer szerint már úgy is mehet, szóval csak neki lesz jobb..(na meg anyának;))
Emma: már mászik, feláll és lassan lépked a kanapéba kapaszkodva:) Eszeget is ezt azt, beindul talán a főzőcske:)
Mi: november óta megy a veszekedés a karácsony miatt, hogy mennyit és mire költünk.. Tudom, hogy néha túlzásba viszem, de ő meg a másik véglet.. Senkinek semmit se adjunk, kicsi fa, és minek főzni úgyis csak a játékokkal lesznek elfoglalva.. Bleeeeeeee....Én meg imádom a karácsonyt :(:(:(
Voltam a plazaban a Mikulásgyárban, leadtam játékokat, meg kaját, de még megyek a ruhákkal, meg pár játékkal. Adományoztam egy kis pénzt ide-oda, most kicsit jobb a lelkemnek, hogy nem bántam jól a pénzzel idén. De elszántam magam a spórolásra, és kiteszek pár képet rosszabb sorsúakról, hogy ne feljtsem el, mennyire szerencsések vaygunk!!
Vendég
 


Év
Hát sajnos nekem is anno a fiuk hoztak haza pár érdekes szót az oviból, sőt most a suliból.
Mi nem állítunk fát, azért mert nincs hely.
De a karácsony fa nélkül is karácsony szerintem. (ez csak a mi véleményünk).
Amúgy jól vagyunk, bár most az utóbbi éjszakák elég kellemetlenek voltak. A Joel nagyon szereti a picurt és persze a 2 nagy fiam is szereti őt.
Majd még jövök, és remélem te is. Móni.

 


Újabb remek hír..
A férjem középiskolai osztálytársa írt az iwiwen, hogy dec. 26-án !!! lesz az osztálytalálkozó. Hát normális az ilyen???? Így megyünk 19-én anyósékhoz, haza 22-én, aztán a férjem újra autókázhat 350km 26-án. Bár őszintén szólva zokon veszem ha elmegy. Nem lenne semmi gond, ha nem akkor lenne, de hogy teheti ünnepre????Az a családnak való pár nap, mikor végre együtt lehetünk, mert a férjem nem dolgozik.
Persze a férjemmegkérdezte, hogy akkor miért nem megyünk az anyjáékhoz 26-án és akkor nem kéne kétszer menni. Hát több okból.. Mert ugye én már a saját családommal leegyeztettem a 19-ét, amikor is mindenkihez benézünk. 22-én Szegeden találkozóm van egy barátommal, és nem mellesleg megbeszéltük már több éve, hogy karácsony után nem megyünk sehova, együtt leszünk itthon nyugiban, tv-t nézve, játszunk a karácsonyi játékokkal stb.. AZ meg egyáltalán nem hiányzik, hogy míg ő elmegy cimborázni, addig én egyedül legyek anyósékkal meg a 3 gyerekkel.... Mert 2 gyufaszálat nem tesznek keresztbe, és amikor mondjuk az Emmát etetem, nincs kedvem azon görcsölni hogy vajon a fiaim hol vannak és mit csinálnak egyedül...
Hogy mindig jön vmi.. Ennek sosincs vége??
Vendég
 


Ja és a karácsonyi filmeket imádom, ott meg nem nézhetem:( Ez is egy fontos szempont:) (év közben nemigen jutok tv elé...)
Vendég
 


Éva
Hát igen elég furán jött ki, hogy pont akkora tervezték a férjednek az osztálytalálkozót, nem lehetne velük megbeszélni, hogy később legyen, ne pont karácsonykor a szeretet ünnepén?
Azért mert fa nem lesz nálunk még ajándékok lesznek, bár mi a párommal egymásnak nem veszünk semmit inkább a fiukra költjük, úgyis év közben egymásnak szoktunk meglepiket venni.

 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron