Új privát üzeneted érkezett!

Meli
Nem oda járnak, ők itt Nemesapátiba járnak suliba, de nem csinált gondot az igazgató, hogy nem engedem a fiukat hittanra, hiszen szabad vallás gyakorlás van, ezt ők is tudják.
Volt egy csoport társam a tanfolyamon akinek a fia oda jár. :?
Csak gyülibe járunk Egerszegre illetve ha tudunk akkor Keszthelyre is szoktunk menni. Ott is ugyan az a pásztor mint itt Egerszegen.

 


Na kicsit elmaradtam, de ...
Hétvégén voltunk a konyhabútorosnál, megadtuk a paramétereket, egy hét múlva kapunk árat, meg terveket. Valószínű, hogy házt.eszközöket nem ott veszünk, mert elég szűk a választék, és ráadásnak drága is:(

Meg az az igazság, hogy az ikea oldalán kinéztem egy konyhát, ami nagyon tetszik, már ami a frontokat és a munkalapot meg a fogantyúkat illeti:) fekete a lap (kőhatású antracit), az ajtók tömör fenyők, és a fogantyúk olyanok, mintha kovácsoltvasból lennének.. Ahhh, a baj az, hogy ahol néztük a bútort most, ott nincsen ilyen és én nagyon nehezen kötök kompromisszumot, elvégre a nap 75%-át ott töltöm:)

A fiúk szobájának a terve megvan, a férjemmel még kiszámoljuk az ágy alkotóit pontosan, meg hogy milyen matrac megy bele, mert ugye az sem mindegy:) A maradék anyagainkat is fel kell méretezni, mert azokat itt elhasználhatjuk.
Lassan neki kéne állnom a varrásnak, egy csomó ötletem van, már jegyzetelek:) Pl kitaláltam, hogy úgyis lesz a falon kókuszpálma, akkor a felületére teszek tépőzárat, a tépőzár másik felét meg rávarrom a kókuszokra, és akkor fel lehet rá dobálni:) nem vagyok százas:):)

Az xxl nekem bejött, bár az előzőnél sokaltuk a pénzt, mert tényleg drága volt. De a férjem azt mondta, ha ettől jobban érzem magam, akkor inkább menjek, mert kispóroljuk:) Most olcsóbb így többször is elmegyek szerintem egymás után. Ez most négy hetes, egy hét már lement. Már most érzem a hatását - és nem csak a szétszakadó izmaimra gondolok:):) Fittebb vagyok, jobb a kedvem, és végre egy kicsit kimozdultam.. A bolton és rokonokon kívül nem megyünk sehova:( Még a bolt is necces, mert a férjem nem akar 3gyerekkel nekivágni:) De mégsem hagyhatjuk otthon őket:)

Tényleg, ti mennyi idősen hagytátok őket rövidebb időre egyedül? Vagy nem is volt olyan? Ha alszanak akkor ugrok ki a postáért, de az itt van a folyosón két méterre, de még akkor is figyelek, mint egy kommandós:):)

Húú de hosszú voltam, a vallások témához nem szólok hozzá, mert mi máshogy vagyunk ezekkel, aztán ezek mindig kényes témák:) politika vallás és szerelem tabutéma:):) (csak ezért vannak háborúk:))
Vendég
 


Móni
Akkor jó,már azt hittem oda járnak,meglepődtem volna azon hogy engednék náluk azt hogy ne menjenek hittanra.
Gondolom "jókat"hallottál róluk? :wink:

Kép
 
 

 
 

Meli
Nem is írattam volna őket oda, hiszen mind a két fiam kis létszámú fejlesztő iskolába javasolták annak idején.
Egyébként, oda gondolom csak azok a szülők íratják a gyerekeiket akik Katolikus vallásúak, de mi nem azt a vallást gyakoroljuk.
De valahol akkor sem értem, hogy miért kötelezik a gyerekeket a hittan oktatásra? Nem szabad vallás gyakorlat van? Akkor ez ott hol marad?
De erről ennyit, szerintem.

Éva
Akkor nem kell a párom a konyha bútorhoz? Csak az ágyhoz?

 


Móni: még nem tudom.. megvárom mekkora összeget mondanak a konyhára..szerintem 3-400ezer biztos van, de akkor egy darabig borogatom magam:)
Az ágyat még kitaláljuk, aztán a férjem számolgat és szólok ha kell vmi vágás, vagy anyag vagy fog.sincs.

Lettyről nem tudtok?
Vendég
 


Éva
Van a konyha bútorokról valami terv rajz? Mert akkor küld át e-mailben és a párom is tud addig számolni, dönteni meg ráértek később, persze csak, ha gondolod.
Most számol ki egy egyedi konyha bútort, a pasi kapott olyan árajánlatot, hogy csak lapokban lenne annyi amit te írtál, a kiszállítás és összerakás az plusz költségébe kerülne, a párom kompletten számolná ki ezeket a dolgokat.
De nem akarok erőszakos lenni, csak egy kicsit segíteni.
Letty tényleg nagyon el van tűnve.

 


Móni
Este vagy holnap megcsinálom a rajzot, persze ez olyan saccperkábé, mert csak laikus vagyok hozzá:) Aztán azt elküldöm. Az Ikeában meg lehet venni a frontokat, csak fiókokhoz valót nem találok:( Mert azt egybe rakták a polcos részekkel. Meg persze a méretezések miatt sem tudom, hogy azokat be lehet-e passzítani hozzánk...

Majd elküldöm a rajzot, meg az"óhaj-sóhaj"-t:)
Vendég
 



Nem :D
A végső döntés a férjemé, mert ő a kasszás (- nem a kaszás;) )
Küldöm, amint megrajzoltam, van már egy rajz, de azt én értem és senki más;)
Vendég
 



Móni, elküldtem a címre amit adtál, ha vmit nem jól írtam, vagy nagyon zavaros, akkor szóljatok.
(bocs a béna rajzért, de most nincs többre időm)
Vendég
 



tegnap volt a férjem az ovinál: aug.26-án lesz a szülői a beiratkozóknak.
Hát nem hagytak sok időt, hogy az ott lehangzottakat feldolgozzuk:)
AZt sem tudom miket kell beszerezni, mert majd ott mondják el. És hogy lesz "jele"? Mert nekünk még bele kellett varrni a törcsikbe, meg a zsákba, meg ki tudja meg még mi kell. Phuuu már nincs egy hónapunk együtt :cry:

ti hogy oldottátok meg ezeket? könnyen beszoktak?
Vendég
 


Sziasztok!

Móni
Csak délelőtt tudok gép előtt lenni mert még nincs vinyóm az asztali végleg meghalt.Már hárman intézik a vinyót így csak lesz valami végre.
Meg most fasírtban vagyunk az emberrel és nem sok kedvem van jönni,ne haragudjatok.

Puszillak bennetek!

Kép
 
 


Meli!

Remélem semmi komoly.. Minden veszekedés azért van, hogy tanuljunk vmit:) Pl. hogy hol a szennyestartó, mire való a bevásárlólista.. ha szeretitek egymást akkor úgyis rendben lesz minden.. ne felejtsd el, hogy a férfiak büszkék, és őket nagyon megviselik az ebből fakadó dolgok.. én is mindig a férjemen töltöm ki a dühömet, de már megszokta, és nem foglalkozik vele.. utána persze bánom, de arra nem vagyok képes hogy bocsánatot kérjek. de fejlődőképes vagyok:) mostmár odamegyek hozzá és megölelem.. ő pedig tudja, hogy ez mit jelent.. nehéz az élet, főleg ha sok gond van.. akkor már a legapróbb dolgokon is össze lehet úgy veszni, hogy :x
Vendég
 


Meli
Sajnálom, de én is jobbat nem is tudnék tanácsolni mint amit Éva írt az előbb. Remélem hamarosan szent a béke köztetek.

Éva
Mindent úgy is elfognak mondani nektek a szülőin, bár szerintem az is elég, ha majd belerajzoljátok azokba a ruhákba a jelet a csemetének amit az oviba visztek.
Konkrét tanáccsal nem igazán tudok mit mondani, mert a pesti ovikban is más a szokás meg a vidéki ovikban is.

 


Sziasztok!

Igazatok van,de ez most elég komoly veszekedés volt.Most úgy vagyunk hogy nem tudjuk hogy egyáltalán folytassuk vagy hagyjuk a fenébe az egészet.Szeretjük egymást csak nálam nagyon betelt a pohár most,ezt ő is tudja és ezért nehéz újra vissza nyernie a bizalmamat.Munkanélküli és mindig velem veszekszik meg még a picink elvesztését se dolgozta fel szerintem,és minden sz@rért velem kötekedik.Mostanában sokat italozott is és a végén olyan mérges lettem hogy kizártam a lakásból.Elegem volt már abból hogy mindig ossza az észt meg hogy így neveljem a lányom meg úgy neveljem a lányom meg miért engedek neki ezt miért engedek azt.Hát basszus az én lányom egy rendes okos lány,nem jár bulizni vannak céljai nem lázad semmi ellen,nem cigizik akkor mi benne a rossz?Az hogy szabadon neveltem és nem tiltottam semmit se és hagytam hogy magától alakuljon ki a személyisége és nem én irányítottam és nem lett belőle egy teszetosza mafla gyerek akinek mai napig is az anyja mondja meg mit tehet meg mit nem.Igyekeztem azt az irány elvet csinálni,hogy hagyni kell a gyereknek teret adni és hogy ő döntse el mit szeretne és ne én erőltessem rá az én akaratom,de a háttérből finoman segítsem,hogy ne csináljon hülyeséget.Ezért lett belőle egy öntudatos és határozott jellemű ember aki a céljaiért küzd és el is éri amit akar.
Ez olyan bűn?!
Őt másként nevelték és ugyan ezt akarja gyakorolni nálunk is,de ez nem fog működni,és ezt már az elején én elmondtam neki csak egyszerűen nem tudja elfogadni.Pedig muszáj lesz neki!

Na ezt jól kimondtam!Bocsánat hogy rátok zúdítottam :oops:

Kép
 
 


ha ettől jobban érzed magad, akkor zúdítsd!! attól is jobb ha kicsit kiereszted a gőzt. a helyzet nem lehet könnyű, a szüleim elváltak, és nem könnyű egy "új" apának sem... nálunk az volt inkább,hogy anyu mindent úgy tett vagy ahhoz igazított, amit apám mondott. Ez az egyik véglet, de az sem jó, ha őt teljesen kizárod, mert nem fogja érezni hogy része a kettőtök életének. Lehet hogy vmiben igaza van, de mint anya értem mire gondolsz:) az én gyerekeim is tökéletesek:):):) szóval nem hiszem hogy mindigkritizálni akar, és biztos rosszat sem, csak nem vagyunk egyformák.
De téged is értelek, csak ne felejtsd el, hogy neki sem könnyű, mint ahogy neked sem.. és a férfiak pont azért nem dolgozzák fel gyorsan az ilyen dolgokat, mert magukba fojtják.
Ha szeretitek egymást akkor kitartás, aztán majd alakul ahogy kell.
Vendég
 


sziasztok!!

Bocsi nem nagyon van idöm de ezt meg kellkérdeznem mert egész nap gondolok rá:
Meli minden rendben veletek?sikerült megbeszélnetek a pároddal a dolgokat,?

remélem Móni és Éva veletek is minden oké!!sziasztok!

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Éva,nem tudom mi lenne jó nekünk.A párom elég nehéz fejű tud lenni,nem ő nevelte fel a lányom és így nem is tud neki parancsolni,meg hát a lányom nem is tekinti apjának mert hát van neki és tartja vele a kapcsolatot.Mindegy azért csak lesz valahogy :roll:

Bea,nem állunk valami jól,már a babacuccokat is összeraktam és oda adom a tesóméknak,mert már belefáradtam abba hogy csak én szeretnék gyereket és mindig ilyenkor kezd megbuggyanni a hüle és ha már elmúlik a "veszély"akkor bezzeg bubolna,akkor meg már nekem nincs kedvem mert addigra az is elszáll ami addig volt.Teszteket is jó mélyre eldugtam hogy még ne is lássam őket,majd oda adom azt is valakinek.Hát most így álluk :(

Móni drága hol vagy?! :shock:

Kép
 
 


Sziasztok.
ITT VAGYOK!!! :D :D :D :D :D
Jól vagyunk köszi, csütörtökön voltam a Kádasinál, 1 hónap múlva megyek megint, ha minden oké marad.
Képzeljétek a Joel 3 napja ül egyedül minden kapaszkodás és segítség nélkül. Ja és már térdel is. :D :D
Előre szólók, hogy kedden nem leszek, mert a Dávidot viszem Pestre kontrollra a főorvosnőhöz.

Meli.
Ne má ennyire rossz a helyzet nálatok? Nem tudnátok megbeszélni nyugodt körülmények között?
Nálunk is előfordult már nem is 1X, hogy úgy összevesztünk a párommal, hogy már kezdtem csomagolni, hogy most elmegyek a gyerekekkel.
De lehiggadtunk leültünk megbeszéltünk mindent, mert rájöttünk mind a ketten, hogy nagyon szeretjük egymást.
Szerintem próbálj vele leülni és mindent alaposan megbeszélni. :wink:
Bár tudom nem könnyű, és így kívülállóként mindenki milyen könnyű tanácsokat tud csak adni, de egy próbát megér szerintem.
Egy kiadós és hosszú beszélgetés hidd el sokat segít.

 


Móni
Milyen ügyes kis kölyök Joel :D pár hónap és futni kezd,te meg gurulhatsz utána a pocakoddal :lol:
Majd megoldjuk,de most beszélni sincs erőm mert belefáradtam már.
Mindketten lehiggadunk aztán majd beszélünk.Azért köszi :wink:

Kép
 
 


Meli
Nagyon szívesen. :wink:
Hát mi is meg vagyunk lepődve, hogy egyik napról a másikra milyen ügyes a Joel.
De azért már tud hisztizni is elég rendesen, pláne akkor amikor már nagyon álmos.
Most majd kedden a párom és a Gergő fiam fognak rá vigyázni amíg mi Pesten leszünk a Dáviddal.

 


Hát lehet Móni hogy neked van szerencséd azzal, hogy ennyi idősen kezdett el ülni. Az én fiaim 9 hónaposan már egyedül jártak, és a frászt hozták rám.. A Benedek karácsonykor már az etetőszéket fogta és próbálta leszedni a fáról a díszeket:) El is tört pár, mert csak pöckölgetni tudta, aztán lepottyantak. (Élvezet a szőnyegben szilánkokat szedni..)
Talán a lányom lassabban fejlődik és van még egy kis időm elpakolni a veszélyes dolgokat:)Állítólag ők inkább előbb beszélnek.. Ki tudja ? Kép pöckölgetés
Vendég
 


Éva
Az én lányom az egész fát ledöntötte másfél évesen :lol: Ő is 9 hónaposan elindult és 1 évesen már szavakat gügyögött,nem tudom olyan volt mint aki siet valahova mert hamar elkezdett mindent.
Szerintem csak pakold el a veszélyes dolgokat mert nem lehet tudni nem-e lesz ő is olyan mint a fiúk :wink:

Csajok mostanában olyan keveset jöttök :(

Kép
 
 


nagy a csönd:(
Vendég
 


Csend és hulla szag :shock: :shock: Húúúúúúúúúúúhúúúúúúúúúú :lol:

Kép
 
 


Sziasztok.
Bocsi, de hétvégén nem voltunk itthon.
A Dávid és a Gergő fiamat tegnap vittük táborba és csak szombaton jönnek haza.
Így most 3-an vagyunk itthon.
A Joel mától áll egyedül a kiságyban.
Így ha a párom hazajön akkor máris megy egy fokkal lejjebb a kiságya. :D

 


Feltéve, hogy a párod időben hazaér! Amilyen gyorsan fejlődnek, lehet, hogy ő maga engedi le az ágyat;)

Mi is nagyon el vagyunk havazva. Megkaptam a konyhára az első ajánlatokat, de még jó hogy ültem :shock:
A férjem azt mondta ha ez ilyen draága, akkor választanom kell, a karácsonyi nagy ajándékozás és a bútor közt :roll:
Nem tehetek róla, a karácsony nekem olyan hangulatot hoz, hogy a világot odaadnám a szeretteimnek. AMi persze nem jelenti azt hogy ezt év közben nem csinálom... De ha egyszer jó adni:)
Idénre kitaláltam, hogy a felnőttek saját készítésű dolgokat kapnak, csak a gyerkeknek veszünk játékokat...Ők még nem mindig értik, hogy mi a helyzet..De ha nagyobbak lesznek, akkor azt hiszem jön a: "anya-apa sokkal jobban örül annak, amit te csinálsz" :)

A gyerekszoba áll, számolni kéne:) Az "afrikai part" rész látványtervét megcsináltam a férjemnek, a megjegyzése ez volt: te nem vagy normális.. :):) Még nem látta a hajó kész tervét:):)
De mindenképpen meg akarom vele beszélni a részlteket, hogy aug 20-tól csinálhassuk.Akkor van szabin és jó lenne ha az oviig elkészülne a szoba..

Még pár anyagot be kell szereznem.. Nem tudjátok hol kapnék zöld illetve világosbarna polár anyagot? Ahol voltam méteráru boltban, ott csak piros meg kék volt:( Nem túl nagy választék..
Vendég
 


Sziasztok!

Móni
Akkor most van egy kis nyugis heted?Úgy értem csak két gyerekre kell oda figyelned :wink: Nagyon ügyes ez a Joel :shock: Hamar megy neki minden,tényleg jó lesz ha hamar haza ér a férjed mert ki mászik vagy ahogy Éva mondta ő csinálja meg magának :D

Éva
Milyen konyhád lesz? :shock: Ha olyan drága akkor szerintem máshonnan is kérjetek árajánlatot,pl Móni férje?
Meg nézném azt a szobatervet amitől a férjed csak nézett :lol: :lol:
Polár anyag ilyenkor még nem nagyon van azért nincs választék.Nézd meg a piacnál,ott van kettő üzlet is,az egyik mindjárt ott a piac részénél a másik meg ott van ahol a virágudvar van.Meg a hobbi boltban is megkérdezheted hogy filc anyagot nem-e tudnak nagyobb darabban szerezni :roll: Több ötletem nincs :roll:

Bea te hol vagy? :shock: :(

Kép
 
 


Meli
több helyről kértünk, de 10e ft-os eltérés ekkora összegnél nem sokat számít..:( Kértünk a Móni férjétől is, még azt megvárom, aztán agyalunk egyet hogy hogyan tovább..
A szoba képét megpróbálom bescannelni, de mivel ceruzával csináltam, így nem tudom látszik-e majd rendesen:)
Aztán ma megpróbálom a hajót, de azt akárhogy próbálom, nem elsz olyan mint a fejemben..Arról majd felteszek egy máshonnan leszedett képet, hogy ahhoz hasonló lesz..
A piac hol van?
A neten vettem egy csomó anyagot, de zöldet sehol sem találok.. ANyu mondta hogy keres ő is.és talált is vmilyet de nem tudom pontosan milyen, mert ugye nem mindegy:):)
Vendég
 


Ahogy gondoltam.. A ceruza nem látszik, egy kis türelmet átrajzolom. A hajót iderakom, de persze nem pont ilyen csak ilyen típus.. Caravella vagy brigg lesz, de a vitorlákat összecsukjuk, különben gyorsan szétkapják... Kép
Vendég
 


na, kicsit átpingáltam, de ez csak sacc:) A közepén egy tábla van, amire krétával lehet rajzolni. A növények és állatok polár anyagból lesznek, szivacs lesz a belsejük, és persze nagyjából térben lesznek elrendezve..Pl a pálma levele "kilóg" a falból.. A fal kék lesz = ég...

NA, szóval Évike komp akart lenni, de nem komplett:) Kép
Vendég
 


Ja, és a függőágyban lesznek a plüssök, a banánpálma és a kókuszpálmáról le lehet szedni a gyümölcsöt és tépőzáras lesz, szóval vissza lehet dobálni:)
Vendég
 


Na lassan csak az én hozzászólásaim lesznek egy oldalon:) :lol:
Vendég
 


Éva
Ezek nagyon szuperek :!: :shock: :D
Alig várom hogy elkészüljön és láthassuk élőben :D Nagyon kreatív vagy banyek :shock:
A piac a nagy templommal szembeni utcában van,ami a belvárosban van a mekdöncivel szemben,mármint a templom.Ott biztos megtalálod :wink:
Konyha meg majd csak meg lesz,de miért drága,talán az is olyan extra mint a gyerek szoba? :D

Kép
 
 


A konyha szerintem nem extra, csak sok az anyag, meg hát összerakni sem piskóta.. Most azon agyalok, hogy mégsem a sarokban lesz a sütő, mert ahhoz sokkal (és szépen fogalmaztam) drágább az elszívó:( Így az Ikeaában kinéztem szinte minden gépet, és majd ahhoz tervezem a konyhát, ha más lehetőség nem marad... Nem baj tavasszal lesz konyhám, az a legkésőbbi határidő, amit a férjemnek adtam:):)

Kreatív vagyok, csak legyen aki megvalósítja:):) Az anyagokkal segít apám, ő szabó, csak ha nem muszáj nem kérek segítséget. Szeretném én csinálni, de nyilván géppel sokkal gyorsabban megvarrja... Csak hát ő régivágású szabó, ami annyit tesz, hogy a tökéletességre törekszik, ez meg azért nem lluxusholminak készül.. Nekem nem baj ha a varrás vhol egy mm-t eltér, de ő képes lesz visszafejteni annyira precíz.. Én meg ott kapok idegrohamot:) Mert ugye nem kevés varrás lesz, és időnk meg hát nem sok van...

Meg aztán az ágy is kész rémálom -nekünk:)
Lest csúszda, ami a hajó orránál lenyitható. Alul egy fiókot kell kihúzni, hogy meglegyen a másik ágy. Aztán a horgonynál kötél lesz felmászni, az ágyúknál bemászó lukak:) És persze a hajó fara nem lesz meg teljesen, mert akkor elfoglalnál az egész szobát. Így oda bemászok és a falra festek majd ajtót, mintha az lenne a kapitány kabinja, de az ablakhoz már halakat festek, mintha az ajtó mögött már víz lenne..

Talán az unokáimnak elkészül:):)
Vendég
 


Éva
Hát igen anyagban nem olcsók,főleg ha azért minőséget is akar az ember.Nem vagy te elveszett ember megoldod :wink: Tavaszig tuti elkészül :D
Nekem a nagypapám volt úri szabó így volt kitől örököljük a kézügyességet,a mamám is az volt anyukám is varrónő volt én is az vagyok.A lányomat viszont nem szeretném ha az lenne,nem is áll szándékában,max. hobbi szinten.Amúgy én is olyan vagyok mint apukád,zavar ha nem pontosan van a varrás,inkább vissza bontom nem bírom úgy kiadni a kezemből :wink:

Mondjuk az ágy nem lesz semmi de apránként csak elkészül,vagy tényleg az unokáidnak kész lesz :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Hát a minőségre én is haklis vagyok, csak ez nem az a kategória..mert ismerem a srácokat:) jó ha pár hónapig épen marad:::):)
Meg arra időt vacakolni, ami nem fog látszani, arra most nincs felesleges:) Így is rengeteg munka lesz.. És még szőnyeget kell szereznem, amitől a férjem dob egy hátast, mer tnemrég vettünk nekik városost, de az ide nem fog passzolni.Megmondom neki adja el a neten:)
Vendég
 


Sziasztok.
Bocsi az eltűnésért, de nem sokat ülök a gép előtt.

Éva
A párom megnézte amit küldtél e-mailben hát egyenlőre azt mondta, hogy elég sok anyag kell hozzá, és a tűzhelynél is érdekes, hogy "levágott" sarkú.
Azt nem tudom, hogy az árajánlatát elkezdte-e már számolni, de mindenképpen üzenek, ha konkrétan tudok valamit.

Meli
Otthon minden rendben van már? Remélem most már szent a béke köztetek?

A két nagy fiam ilyen kalandtáborban vannak, ma viszik őket biciklivel Ausztriába ott sziklamászás, 1 éjszakát ott alszanak és hazafelé jövet, ha az idő engedi akkor fürdenek egyet a Rohonci tóban.
Amúgy a táborban indián sátorban alszanak és annyi jó programot szerveztek nekik, hogy le sem tudom írni mert nagyon hosszú lenne.
A Joel hétfő óta áll egyedül a kiságyában, így gyorsan lejjebb is rakta a párom az ágyát.
Ha így halad hamarosan elindul.
:D :D

 


Móni
Nálunk mindekinél saroktűzhely van. Vhogy ezt szeretjük.. Ebbe a konyhába meg tényleg az kéne, mert máskülönben nem lesz elég munkalap a tűzhely előtt. AMi meg fontos lenne, mert ugye ott készítem elő az ételt.. Ez most kb 30 centin zajlik, amitől már teljesen kivagyok. Van még egy 1 méteres pultrész, de akkor fel s alá sétálok a konyhában..Arra meg nincs időm:):)

Megmutattam a férjemnek a kiszínezett változatot, erre megkérdezte, hogy miért nem festem fel a falra.
Szerintetek melyik a jobb? Még mindig a polár anyagra szavazok, mert az olyan puha meg a lentiekhez oda lehet bújni.. A festésnél meg ráadásnak árnyalatok kellenek, meg árnyék stb... Hát nem tudom....

Húúú de jó tábor lehet, kérek elérhetőséget:) Hátha pár év múlva még működik!!
Vendég
 


Éva
Előre szólok nem egy olcsó tábor első hallásra, de ha figyelembe vesszük, hogy mennyi mindent csinálnak illetve viszik őket elég olcsónak mondható.
Gyöngyösfalu, Liget út 1, www.holdfenyliget.hu
Végül is azért is tudtak "részben" elmenni a fiuk, mert majd kell valamit csinálnia ott a páromnak.
A konyhabútorról akkor megkérdezem a páromat, hogy mire jutott. Mindenképpen üzenek.

 


Megnéztem a tábort: nagyon nagyon jó!!!! :!:

Amikor írtad, hogy drága már több nullát képzeltem, de persze még nem vagyok ezekben otthon, mert nincsen nagy gyerek itthon (a férjemet leszámítva:):))
Ide én is elmennék:) Úgyis fiatalbbnak néznek, még letagadok 15-15-20 évet és mehetek is:)
Vendég
 


Éva
Tényleg nagyon ötletesen van megcsinálva az biztos.
Hát, hogy őszinte legyek még mi sem hallottunk erről a táborról, csak úgy kerültünk oda, hogy az a férfi akinek végül is ez az egész kipattant az agyából ez a tábor, felkereste a páromat munka ügyben és végül is így megoldható volt, hogy eljussanak ebbe a táborba.
De én is szívesen ott lennék most. :wink: :oops: :D :D

 


Olvasgattam a programokat, azért pártól a víz kiver.. Vízre viszik őket evezni? Az bátor dolog, főleg ha vki nem tud úszni... Mostanában annyi baleset van, hogy már a strandra sem merjük kivinni őket...
Éjjel azt álmodtam hogy az oviból hívtak, hogy baj van... Sírva ébredtem, szörnyű volt... Látszik, hogy már ezen görcsölök.. De annyian túlélik, hogy ezzel bíztatom magam:) Főleg, hogy én is és a férjem is megvagyunk, az sokat elmond az óvónők ügyességéről:)
Vendég
 



Móni, a honlapon (ervital) látható terasztető poli-izével meg tudnád kérdezni mennyibe kerül? És hogy hozott anyagból is csinál-e a férjed? (pl a gerendát mi adjuk)
Vendég
 



Nem, ráér. A méretet nem tudom pontosan, majd lemérem. Csak kíváncsi vagyok, hogy egy akkora mennyibe kerül.. Szerintem tavasz lesz, mert akkor az egész kertet rendbe tesszük.. És ha tudjuk mennyi, akkor úgy gyűjtögetünk:)
Vendég
 


Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. 34 hetes terhes vagyok, és sajnos korházat kellene keresnem - Szombathely és Körmend kiesik, még Egerszeg jöhet szóba, de szeretném hallani a véleményeteket.
Ezek a dolgok érdekelnek:
- van-e alternatív módszer, vagy csak hanyatt fekve lehet szülni?
- be jöhet-e bárki, akár egy másik orvos a szülésre?
- babás szobák vannak-e?
- amíg nincs anyatej, akarnak-e cukros vizet vagy teát adni a babának?
- hány személyes szobák vannak?
- Egerszegen is egy szobában vannak a szülő nők az abortuszosokkal, mint Szombathelyen?

Nagyon fontos lenne, ha minél többen írnátok. Engem legfőképpen az érdekel, hogy ember számba veszik-e a szülő nőt, vagy tárgyként kezelik.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv
emká
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: