Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Arivirág!

Nem velem feküdtél egy szobában, én később szültem.
Diabetológia??? Írnál erről bővebben?

Kellemes napot!
 


Szia!

A diabetológián azért voltam, mert terhességi cukrom volt, és inzulinozni kellett magam, és a szobatársam egy Tícia nevű kismama volt, és egy napra voltunk ki írva, de akkor sajna nem Te vagy az!
Bocsi!

Minden jót :!: :P
 


Sziasztok,

Olvasgattam ezt a topic-ot és megakadt a szemem egy néven.

Dóra,
Látom, Te Csizmadia Erikánál szültél, én is szeretném, ha ő lenne a szülésznőm, mert úgy érzem "hozzám való".
Kérlek, oszd meg velem/velünk a tapasztalataidat Rá vonatkozóan.

Köszönöm szépen előre is,
Vica
 
 

 
 

Sziasztok,

Olvasgattam ezt a topic-ot és megakadt a szemem egy néven.

Dóra,
Látom, Te Csizmadia Erikánál szültél, én is szeretném, ha ő lenne a szülésznőm, mert úgy érzem "hozzám való".
Kérlek, oszd meg velem/velünk a tapasztalataidat Rá vonatkozóan.

Köszönöm szépen előre is,
Vica
 
 


Bocsánat a duplázásért :)
 
 


Sziasztok Lányok!

Még mindig egyben vagyok (13-ára voltam naptár szerint kiírva, de az ultrahang szerint inkább hónap vége felé várható) Borzasztóak ezek az utolsó napok, még szeretnél egy csomó mindent elintézni, de folgalmad sincs mennyi időd van még néhány órád vagy akár néhány heted is??

Aki dokit keres, továbbra is ajánlani tudom dr. Kocsi Évát, én sajnos kicsit későn kerültem hozzá (huszonvalahányadik héten váltottam orvost és kórházat) a szülésemet így már nem tudta elvállalni, de a terhesgondozásomat elvállalta, nagyon korrekt és szimpatikus orvos, az utolsó hónapban már a kórházba kell bejárni hozzá és nem fogad el pénzt az ottani vizsgálatokért, ennek ellenére ugyanolyan kedves, figyelmes és segítőkész mint a magánrendelésén. Nagyon sajnálom, hogy nem ő lesz ott a szülésemnél! Aki őt választaná, idejében keresse meg, mert nagyon sokan akarnak nála szülni.

A szülésznőm Molnár Gabi, remélem ő átsegít majd minden problémán ami az "ügyeletes dokinál szülök" témában előjöhet. Egyébként az a benyomásom az egész Szt.Imre kórházról, hogy valami nagyon kellemes "anyabarát" hozzáállás tapasztalható az egész intézményben, minden doki és szülésznő hozzáállása a szüléshez egységes és számomra nagyon pozitiv. Nagyon örülök, hogy váltottam (előtte a Schöpf Méreiben volt dokim), remélem a szülés után is ezt mondom majd :D

Majd jelentkezem, ha már túl vagyok a dolgom, addig is mindenkinek jó babavárást kívánok!

Sziasztok
Ilóca
 
 


Szia Ilóca!

Kitartás!!! Az utolsó napok már tele vannak várakozással, izgalmakkal stb, de mindennek meg van a maga ideje.
Hosszabb utakat azért már ne vállalj, mert tuti, hogy akkor indul meg a szülés.
Kívánom, hogy mielőbb karodban tarthasd a kis csöpséget!!!
Szívből szorítok!!!
 


haliho

mult héten voltunk szent imrében mi is. nagyon tetszik a korház nekem is az a véleményem mint ilocának, osszefutottunk férjem unokatesojával nem is tudtuk hogy itt fog szulni,mondtam is a párocskámnak hogy ez jel ennél a korháznál kell maradnunk. ő is a Kocsis Évánál szül es mindennel meg an elégedve. mondatm is neki valahogy beprotezsálhatna hozzá , mert mi meg jövőre szeretnénk itt szülni azt mondta ok majd szülés után beszél vele no remélem sinen van az ügy, eredetileg BÁlint Balázst szerettük volna látni, megismerni mert ö tartotta volan az eloadást, de a Bardóczy Zsolt volt ott, nagyon aranyos ő is igazi humorzsák, + hozzáállással. jó kis csapat lehet ez . no hát ennyi
kitartás ilóca, biztos minden ok lesz :)
üdv panka
 


Szia Panka!

Örülök, hogy tetszett a kórház. Mondtam, hogy többnyire mindenki nagyon kedves és jók az orvosok. Kocsis Éváról is csak jókat hallani, egy közeli ismerősöm is nála szül, mert elsőre is nagyon rendes volt vele, pedig akkor csak ügyeletben került hozzá.
Éppen ezért nagyon elfoglalt is, de te még bőven időben vagy, hogy megkérd vállalja el a terhesgondozásod és szülésedet is.
További minden jót!

Ilóca!

Mi a helyzet, bővült már a család? Remélem azért nem jelentkezel, mert a kicsi mellett nincs egy szabad perced sem.

Jó babázást!
 


haliho

kedves tícia30
kösz a biztató szavakat reméljük a legjobbakat a dokival majd később a szülésznővel kapcsolatban. mikor érdemes szülésznőt választani? Hanyadik héten? hogy biztosan elvállaljon még??

remélem ilóca ésa baba is jól van!!

pusszz mindenkinek
panka
 


Szia Panka!

Szerintem, ha már biztosan tudod, hogy terhes vagy és a baba egészséges, akkor érdemes felkérni a szülésznőt is, hogy el tudjon vállalni. Tehát kb. 3-4. hónapban.
Én telefonon kértem föl, aztán az utolsó hónapban jártam hozzá hetente az NST-re.

Szép napot!
 


haliho

bocsi tícia30, meg nem vagyok otthon ezekben a dolgokban mit jelent a NTS???
szóval 3-4 hónap, akkor jo korán rajtunk ne mulik majd.
most szeretnénk majd decembertöl éleseben, elsem hiszem 9 éve vagyubk együtt apárommal és fél év után megfoganhat a babánk
nagyon várom, már jo lenne ha elsőre sikerulne a probálkozás,
valami tipp hogy mihamarabb sikeruljon??
pusz panka
 


Sziasztok Lányok!

Június 22-én megszületett a kislányom, Szabó Szilvána :D

Nagy mázlink volt, aznap Kocsis Éva doktornő volt ügyeletben, így még ha nem is tudta elvállalni előre a szülésemet, mégis nála szültem :D

Ő is és a szülésznő Molnár Gabi is szuper volt, a babukám 3950 grammal és 59 cm-rel született, úgyhogy nem volt kicsi, a gátmetszést mégis sikerült megúsznunk. Igaz egy picikét berepedtem ezt három öltéssel mégiscsak össze kellett varrni, de mivel ez csak egy felületi sérülés és nem egy mély vágás mint a gátmetszés, sokkal hamarabb gyógyul, és első perctől sem volt olyan kellemetlen mint az előző kettőnél a gátseb.

A Szent Imréről továbbra is csak csupa jót mondhatok, az egész kórházi tartózkodás csupa jó emlékeket hagyott bennem. Ugy tűnik a híre is igen jó, egyre többen jönnek ide szülni, most is telt ház volt, sőt kicsit már bajban is voltak a kismamák elhelyezésével, olyan sok szülés zajlott azokban a napokban. En amikor bementem csütörtök reggel 6-kor már 7-en voltak akik aznap jöttek, a vajúdóban ágy sem jutott, de nem volt gond mert mindenkit beelőztem, én egyenesen mehettem a szülőszobába :D 11 előtt 5 perccel már fel is sírt a kis Szilvána. Azért azt továbbra sem állítom, hogy a szülés egy kéjutazás, de ahhoz képest ez most egész elviselhető volt :-)

Mindannyiotoknak köszönöm a sok biztatást és mindenkinek jó babázást kívánok!

Ilóca
 
 


Szia Panka!

Az NST egy olyan vizsgálat, amit az utolsó hónapban ált. hetente végeznek. Rádraknak egy övet, ami a baba szívhangját méri. Ezt kinyomtatják egy szalagra.

Szülésznőt akár most is választhatsz, felhívod, egyszer találkozol vele, mebgeszéled vele is a szülés részleteit, aztán úgyis csak az NST vizsgálatkor kell vele talákoznod legközelebb. De jó előre bemutatkozni. Én is így tettem.

Igen, a Kocsis Éváról én is csak jót hallottam, bár én másnál szültem.

Ilóca, neked meg szívből gratulálok, főleg azért, mert ahogy kiveszem az írásodból, nem ez az első babócád!!!

Sziasztok:

Andi
 
 


Sziasztok!
Gondoltam, én is beállok a Molnár Gabit dícsérők sorába! Én tavaly februárban szültem, és az orvosom volt választott, a szülésznő nem. Tehát ügyeletes volt, de le a kalappal!!!
Szuper volt, tényleg a doki és és a szülésznő is. Második baba, az első gátmetszéssel született, 3250 g-al, de a második gátvédelemmel, pedig 3950 g-os volt!
Mindenkinek nagyon ajánlom Molnár Gabit, nagyon nyugodt és türelmes!!! Még ügyeletben is!
Vio
vio
 
 


Haliho mindenkinek

köszönöm a válaszokat :D
iloca gratulálok a babushoz!!! :D
köszönöm a magyarázatot is mindig tanul valamit az ember :!:
választott esetleg valamelyikötök dúlát??
Vélemény a dúlákkal kapcsolatban? szükséges szerintetek?
vagy anélkül is megy?
várom a hozzászólásokat,esteleg valakinek személyes tapasztalata?? :?:

üdv panka
 


Sziasztok!

Kedves Ilóca!

Szívből gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak! És sok átaludt éjszakát! :wink:
Nagyon szép nevet választottatok, remélem szerencsét hoz a nem is olyan kis csöpségnek!

Kedves Panka!

Most láttam csak, hogy felcsréltem két betűt: NST, de látom már Andi választ is adott rá, mi ez a gép. Remélem nem haragszik meg rám, ha annyival kiegészítem, hogy a méhösszehúzódásokat is jelzi. Bár ennek nincs túl nagy jelentősége. Én szerettem ezeket a vizsgálatokat, mert jó volt hallani a kis szive dobogását és meg is nyugtatott, hogy minden rendben odabent.

További kellemes napot mindenkinek!
 


Sziasztok

A Mi dokink Faludi Pál, bár Kocsis Évához jártam, sajnos mire 8 hetesen beállitottam hozzá, már nem tudott elvállani, ami nagyon elszomoritott, mert csak jókat tudok mondani róla.
Faludi doki eddig szimpatikus, nagy dumás pasi az biztos :)
Jelenleg szülésznő választás előtt vagyok, de nem tudom, hogy fogjak neki. Multkor voltam egy előadáson amiről Én naiv azt hittem ott majd kiválasztom. De csak ketten voltak jelen...Nem tudom ki hogy van vele nekem a személyes kontaktus nagyon fontos, hiába dicsérnek agyon egy szülésznőt, ha vele Én pont nem találom meg a hangot mondjuk...
Ott az előadáson egy Bori nevezetű szülésznő mondjuk eléggé szimpatikus volt, de most elég sokan dicsérik Molnár Gabit is.
Ti hogy választottatok szülésznőt?

Kép
 
 


Kedves Chesti!

Igazad van, hogy mindenkinek más stílus jön be, de van néhány dolog, ami szerintem mindenkinek egyformán fontos: a megbízhatóság és törődés.
Gabiban én nem csalódtam és ahogy olvasom mások sem.
Nekem ajánlottak egy nevet, de neki már nem volt szabad kapacitása ezért tovább küldött hozzá, aminek így utólag nagyon örülök :lol:
Szerintem a legtöbben elbeszélések, ajánlás alapján választanak szülésznőt és sok esetben orvost is. Akinek van választott orvosa, az sokszor kikéri az orvosa véleményét is; az orvos egyikkel-másikkal esetleg szívesebben dolgozik vagy párban vannak.
Ezen a topikon már több szülésznőről is írtak véleményeket érdemes elolvasgatnod őket.
A kórház honlapján megtalálhatod, hogy mikor van a klubnapjuk, ahol szülésznőkkel találkozhatsz és megmutatják a szülészetet is. Amikor én voltam, akkor vagy hét szülésznő volt jelen, igaz az enyém nem volt köztük.
Remélem sikerült segítenem a kérdéseid megválaszolásában.
További kellemes napot!
 


Kedves Tícia!

Igy van a legfontosabb, hogy számithassak rá ott, és akkor. Akkor ezekszerint T ei stelefonon hívtad fel Gabit?
Ahogy írtam voltam ezen a klubnapon ahol 2 szülésznő volt csak :(
kettőből meg nem igazán lehet választani. A szülészetet már nem mutatják meg, elengednek istenhírével a beszámoló után.

Esetleg ha valaki megtudná adni Molnár Gabi elérhetőságát azt nagyon megköszönném. Felhívom, hátha el tud vállalni még.

Előre is köszi: Eszti
 
 


Sziasztok!

Mielőtt szültem, én is jártam az előadásokra, és a szülésznők által tartottra is. Akkor 4-en voltak jelen. Mindegyik osztogatott névjegykértáyt, és én először a Borit hívtam fel, de ő már be volt táblázva a szülésem idejére. Végül ő a Kocsis Éva kolléganőjét ajánlotta, akiről már előbb is volt szó. Felhívtam, találkoztunk, nagyon kedves, szivélyes volt. Ez kb. a 3-4 hónapomban volt. Elvállalt. Aztán megbeszéltük, hogy legközelebb majd az NST vizsgálat időpontja miatt hívjam. Mindent elmagyarázott, mi fog történni, mit kell vinnem, az apuka mit csinálhat stb. nekem császárom volt, azt is elmondta, hogy fog történni.

Eszti, egyébként az előadáson több kis csoportban a szülőszobákat is megmutatták az érdeklődőknek. Most nem tudom, miért nem tették. De az orvosoddal vagy a szülésznőddel is megbeszélheted, hogy mutassa meg, pl. ha NST-re mész, és persze van szabad szülőszoba.

Sziasztok:

Andi
 
 


Kedves Eszti!

Te előadást írtál, azért írtam, hogy van klubnap is. Az előadások is érdekesek azokat akkoriban, amikor nekem aktuális volt minden kedden tartották, ott leggyakrabban orvosok jelentek meg, de volt olyan téma, amiben egy vagy két szülésznő próbált meg felvilágosítást, segítséget adni. A klubnap viszont havonta egyszer van, amit csak szülésznők tartanak, ezek a napok akkoriban csütörtökre estek, szerintem mindegyikre más jut el, attól függően, hogy van idejük. És van még egy másik klubnap is, ahol csecsemősök mutatják meg egy játékbabán, hogy miben vannak a babák a kórházban és, hogy kell őket ellátni otthon stb.
Gabi telefonszáma: 06-30-564-94-62, hívd fel bátran nagyon kedves nő. Ha meg szeretnéd tudni, hogy szimpatikus-e neked is, akkor kérhetsz tőle már most is egy személyes találkozót és ha kéred, akkor még a szülőszobát is megmutatja neked, persze ha van szabad szoba, ahogy azt Andi is írta. De ezt a kérésed előre mond neki a telefonban, hogy tudjon róla.
Ha ő esetleg már nem tud vállalni, akkor biztos tud ajánlani valakit, akivel jóban van, akiben megbízik.

További jó babavárást, jó egészséget mindkettőtöknek!
 


Kedves Tícia!

Hát én a csütrötökin voltam, ami egy hónapban egyszer van. Ott csak ketten voltak jelen. Megkérdeztük körbe visznek e minket, mire közölték nem, mert ez megszünt, vagy valami ilyesmi.

Felhivtam Gabit most szabin van, kérte hívjam hétfőn, mert nincs nála a notesze. Nagyon kedves volt a hangja, fiatalnak tünik.
Köszönöm, hogy megadtad a számát.

Andi köszi szépen a segitséget. Valószinű majd a választott szülésznőmmel fogom körbejárni a szülőszobát, mert csoportokat már nem visznek fel.

Eszti
 
 


Kedves Eszti!

Örülök, hogy sikerült vele felvenned a kapcsolatot. Remélem tetszeni fog élőben is. Fiatal, kortalan arca van, de cirka harmincvalahány lehet, mindig nyugott, csendes, mellette úgy éreztem, hogy semmi baj nem lehet velünk.
Lehet, hogy azért nem szerveznek már ilyen csoportos látogatásokat, hogy ne zavarják a vajúdókat, ott dolgozókat. Engem sem dobott volna föl, ha akkor jön egy csapat, amikor épp szenvedő arccal, háloingben baktattam át a vajúdóból a vizsgálóba.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
 


haliho lányok :D

elolvastam a beszélgetést tényleg nagyon aranyosnak tűnik Molnár Gabi abból amit leírtatok
Eszti akkor mikorra is várható a babus?

ja kössz az infokat az NSTről

képzeljétek az egyik közeli rokonunk már bármeilyik percebn szülhet Ő is a szent Imrében kiváncsi vagyok a tapasztalataira

mindenestre minden tiszteletem azok a kismamáké akik épp szülnek vagy már nagy pocakkal viselik ezt a nagy meleget

Gabira visszatérve nekem nagyon szimpatikus hogy írjátok hogy fiatal.,30 körül. én nem is érezném jól magam szülés közben egy 40-50 éves társaságában, persze tudom az is lehet jo mert hisz biztos tapsztaltak stb
no hirtelen ennyi jutott az eszembe

puszi mindenkinek és szép napot
panka
 


Sziasztok!

Sikerült Gabival egyeztetnem, aug 5-re. AZt mondja elég sokan vagyunk, de azért próbáljuk meg, aug 5én már konkrétabbat tud mondani. Nem volt teljesen világos a dolog, szerintem akkor akarja eldönteni szimpatikus vagyok neki vagy sem? :)

Panka október 20-ra vagyunk kiirva, és kislányunk lesz :)

További szép napot mindenkinek: Eszti
 
 


haliho mindenkinek

Eszti remélem összejön Gabival a dolog
október, akkor őszi babus lest nembaj legalább nem lesz nagy meleg mint most
mi decembertől vágunk bele babaprojektebe
most éppen tapogatózás
a gyógyszerrel már régen leálltunk, de jó lenne ha már az első pár hónapban összejönne a babus
nektek elsőre sikerült??
éppen most a Jónás módszert kutatgatom, melőbbi gyermekáldás érdekében, bár nem tudom higyjek e benne

minden jót

üdv panka
 


haliho mindenkinek

Eszti remélem összejön Gabival a dolog
október, akkor őszi babus lest nembaj legalább nem lesz nagy meleg mint most
mi decembertől vágunk bele babaprojektebe
most éppen tapogatózás
a gyógyszerrel már régen leálltunk, de jó lenne ha már az első pár hónapban összejönne a babus
nektek elsőre sikerült??
éppen most a Jónás módszert kutatgatom, melőbbi gyermekáldás érdekében, bár nem tudom higyjek e benne

minden jót

üdv panka
 


Panka!

Mi lombikosok vagyunk, de hálaég az elsőre összejött. A párom kiskatonáival volt gond (kevesen vannak). AZt mondták spontán is lehet, csak ki tudja mikor, én meg nem akartam várni. Viszont remélem a második már magától jön :)

Kezd el szedni az elevitet, az is sokat segit, előkésziti a terepet a babukára :)

Eszti és Niki
 
 


Sziasztok!

Kedves Panka,

milyen az a Jónás módszer?
Igazából, ha minden rendben van veletek, akkor már elsőre összejöhet a baba. A legtöbb esély a mensi első napjától számolva a 16. nap körül van, tehát amikor középidőben vagy. A szakemberek azt is mondják, hogy a nő orgazmusa is elősegíti a spermák útját, főként, ha egyidőben van a férfi magömlésével. A harmadik, hogy nem menj el rögtön zuhanyozni, mert akkor kimosod a spermák egy részét. Van, aki felpolcolja utána a lábát stb. Nekünk mondjuk mindezek nélkül is pik-pak sikerült.

Szép napot mindenkinek!
 


Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy én is beállok a Szt.Imrét dicsérők sorába.Én még tavaly márciusban szültem meg mostanra már Duracell nyuszivá cseperedett kislányomat dr.Bardóczy Zsoltnál. Igazság szerint vele nem sokat találkoztam a szülés során, csak a szülésznővel, Irénkével. Nagyon szégyelem magam, de a vezeték nevét nem tudom, mivel nem előre választottam, hanem "csak" beestem az ügyeletre.

Végig dr.Balogh Tiborhoz jártam a rendelőintézetbe /őt interneten keresztül találtam/.Az első döbbenet akkor ért, amikor az első rendelésen megkérdeztem, hogy hol és mikor van a magánrendelése, mert szívesen járnék inkább oda. Erre ő közölte velem, hogy addig amíg a kerületben lakom, és odatartozom, felejtsem el a magánrendelést, inkább fordítsam majd a babára a pénzt. Ezen kellően ledöbbentem, de megfogadtam a tanácsát, és továbbra is a rendelésre jártam. Végig zavartalan volt a terhességem, csak a cukor jött elő, de diétával az is kordában lett tartva.
Amikor a szülés szóba került, már nem tudott vállalni, mert sokan voltak már nála, de nyugtatott, hogy ne aggódjak, mert jó csapat van a kórházban.
És igaza lett.Lehet, hogy az is közerjátszott, hogy irtó könnyű szülésem volt, de akkor sem ugráltak volna többen körül, ha fogadott orvosom lett volna.

Azóta elköltöztünk Szigetszentmiklósra, már szeretnénk kistesót Picurnak, és őt is itt szeretném a világra hozni.
Tényleg jó csapat van itt, és mindenkinek csak ajánlani tudom.


Üdv.
Gabi
 
 


Kedves Gabi!

Nagyon örülök, hogy te is jó élményekkel lettél gazdagabb a Szent Imrében. Az ember így még könnyebben el tudja felejteni a fájdalmat és csak a jóra tud emlékezni.
A leveleden jót mosolyogtam, mert mi is Duracell nyusziként szoktuk emlegetni eleven gyermekünket és utána hozzá teszem, hogy mi sajnos csak hagyományos szén-cink elemmel működünk :lol:

További jó egészséget és jó babavárást, babázást mindenkinek!!
 


Haliho mindenki

A Jónás módszer a hold állását követi, mikor születtél,peteérés stb több mindent figyelembe kell venni.. de ha rákeresel a neten nagyon sok infot találhatsz.
hát reméljük sikerul elsőre nagyon szeretnénk, hogy ne kelljen sokáig várni a babusra. bárcsak nekünk is "pikk-pakk" sikerülne.:)
puszi panka
 


Sziasztok!

Hát, elsőre nekünk is pikk-pakkra összejött a baba, pedig akkor két évet adtunk magunknak, hogy addigra jó lenne.
Most a kistesóval már nincs ilyen könnyű helyzetünk.
Fanni 16,5 hónapos és még buzgón szopizik, általában reggel és este, de időnként 1-2 alkalmat kihagy. Nem alvókájáról híres a kisasszony, hisz most volt az első olyan éjszaka, hogy csak 1x ivott, és nem volt semmi sírás.
Mellesleg párom kamionozik, így ez se könnyíti meg a helyzetünket.
De reménykedünk minden hónapban, hogy na majd most...

Üdv.
Gabi
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat és a jókívánságokat!

Molnár Gabihoz még egy megjegyzés: tegnapelőtt felhívott és megkérdezte hogy vagyunk, hogy fejlődik a picur és egyáltalán mi újság velünk. Ez már nem tartozik a munkaköri kötelességek közé, de eddig is éreztem több ez neki mint "foglalkozás". Erre mondják, hogy "hivatás". Nagyon jól esett, hogy igy 6 héttel a szülés után is eszébe jutottunk. Fantasztikus ez a nő. Persze én csak őt ismerem, senkit nem akarok rábeszélni, a többi szentimrés szülésznőről is jókat mondanak...

Más valami: Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a szt.imrében ki foglalkozik meddőségkezeléssel. A hugoméknál nem akar összejönni a baba, de szeretne ő is a szt.imrében szülni, nem nagyon akar meddőségi központba menni. Aki találkozott a problémával tudna valamit tanácsolni? Olyan jó lenne, ha hamarosan ő is megtapsztalhatná a gyermekvárás örömeit és együtt babázhatnánk... Tudtok segíteni???

Mindenkinek sok energiát kívánok a sok kis Duracell nyuszihoz :D

Ilóca
 
 


Kedves Gabi!

Már én is hallottam olyat, hogy valakinek az első baba rögtön sikerült a másodikra meg legalább egy évet vártak, mire összejött. Ennek több oka lehet:sokszor az ember mélyen legbelül valamiért még nem is akarja igazán: fáradt, el van foglalva az első csöppséggel, nem tudta a szülést teljesen feldolgozni stb. A másik oka lehet, ha a szülés után felborulnak odabent a dolgok és akkor az idő vagy az orvos tud segíteni a problémák megoldásában.
Drukkolok nektek, hogy mielőbb baba legyen!

Kedves Ilóca!

Szerintem menjetek fel a kórház honlapjára és nézzetek körül ebben a témában, hátha írnak róla valalamit. Nekem úgy rémlik, mintha fórum is lenne, ahol kérdéseket lehet feltenni. Ezen kívül talán a legegyszerűbb, ha megkérdezitek Gabitól ő tud-e erről valamit, hiszen mégis csak ott dolgozik :idea: :wink:
És ti hogy vagytok? Mit szólt a család az új jövevényhez és ő mit szólt hozzátok?

További kellemes napot mindenkinek!
 


Ilóca,
én is Szent Imrés lennék, és ebben a kórházban szerettem volna szülni már 2 évvel ezelőtt is, de sajnos a babára másfél évet kellett várni.
Én próbáltam utánanézni a kórházban a dolgknak, és ugyan létezik meddőséggel foglalkozó rész (legalábbis ez volt a honlapon) ahol az egyik doki UM, és én el is mentem hozzá, de ő azt mondta hogy 1-2 vizsgálatot el tud végezni, de ha nem talál semmit akkor inkább átirányít egy meddőségi központba, mert ott értenek a dolgokhoz.
Én is ezt javaslom mindenképpen a húgodnak, hiszen ezek a központok tényleg arra jók hogy segítsenek összehozni a babát (és ehhez ők értenek a legjobban, nem a hagyományos nőgyőgyászok, hiszen ez mégiscsak egy külön szakterület), aztán amikor sikerült a baba, akkor menjen el egy Szent Imrés dokihoz.
Én személy szerint nagyon tudom ajánlani a Kaálit (de persze mindenkinek megvan a saját favoritja). Az én dokim a 12. hétig követett nyomon (addig volt 2 hetente UH), aztán azóta meg a Szt Imrés dokimhoz járok.

Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan kérdezz!

Dorka

Kép
 
 


Sziasztok!

Kedves Tícia!

Köszi, hogy szorítasz nekünk! Az az igazság, hogy eredetileg két gyereket szerettünk volna, de Fanni elég nehéz esetnek bizonyult így, hogy szinte teljesen egyedül nevelgetem, és egy kicsit elbizonytalanodtam.Nem voltam biztos magamban, hogy boldogulok majd egyedül a két gyerköccel is, főleg hogyha a kistesó is jó hasfájós lesz,Fanni pedig Duracell...
De láttam, hogy hogy nézi picur a kicsiket, és milyen lelkesen felkiált, amikor kisbabát lát a tv-ben, és tudtam, hogy mi ketten megbirkozunk egy tesóval is./sőt lehet, hogy kettővel is/

Szóval a saját kislánykám adott erőt, hogy igenis be merjem vállalni a következőt, és zöld útat kapott a "project"
És most már nagyon vágyunk rá.Remélem, nem ez lesz a baj.

Kedves Ilóca!

Így utólag és ismeretlenül is gratulálok lánykádhoz, és reméljük, rövidesen már Ő is Duracell nyusziként fárasztja majd anyukáját./azért csak egy kicsit /
Nagyon sok örömetek legyen egymásban!

Üdv.
Gabi
 
 


Sziasztok!

Ilóca a hugodéknak én is csak azt tudom mondani, hogy bár a Szent Imrében elvégeznek 1-2 vizsgálatot utánna átirányitanak egy meddőségibe, ami nem jelenti azt, hogy ott is kell szülnie.
Mi lombikosok vagyunk, és a szent Imrés nőgyógyászom a Budai Meddőségi Centrumba (BMC) irányitott, ami a János kórház területén van. Csak jókat tudok róla mondani, nekünk elsőre sikerült, és a 8. héten már utunkra is engedtek. Szóval visszajöttem a Szent Imrébe, és okt. 20-án ott fogok szülni :)

További sok boldogságot a babázáshoz, és sok sikert a hugodnak. :)

Kép
 
 


Chesti? Neked hogyan van magyar szöveg a tickered alatt? Ezt hogyan tudtad beállítani?

Kép
 
 


Szdorka én photoshopban buherálom meg a dolgot, azért van rajta magyar szöveg :) Ha gondolod priviben leirom hogy kell.

Kép
 
 


Chesti,

Köszi, annyira nem fontos, csak meglepődtem hogy nálad magyar a szöveg. Én maradok akkor az angolnál :-)

Kép
 
 


Sziasztok Szt. Imrések! Szeretnék kérdezni tőletek egy pár dolgot.
A dokim dr. Bardóczi Zsolt, akinél lányom is született, de akkor még a II. klinikán volt. Most a magánrendelőjébe járok, és a Szt. Imrében fogok szülni. Szerintetek érdemes szülésznőt is fogadni?
Azt hallottam, hogy mindegyik nagyon aranyos és segítőkész. Ha azt ajánljátok, hogy válasszak akkor ez hogy megy?
Másik: Sok rosszat hallok a csecsemősökről, sajnos a II. klinikán sem álltak a helyzet magasnatán anno. Kérlek osszátok meg velem a tapasztalataitokat!
Köszönöm szépen.

Kép
Kép
[/url]
 


Kedves Korena!

A szülésznők többségéről én is csak jókat hallottam. Én csak szülésznőt választottam, orvost nem. Erről a témáról kicsit feljebb sok beszélgetést, tapasztalatcserét olvashatsz.

A csecsemősökről megoszlanak a vélemények. Nekem semmi bajom nem volt a többségével, kedvesek voltak,
de egy ismerősöm már nem volt ilyen jó véleménnyel róluk. Szerintem ez attól is függ, mit vársz tőlük, te hogy viselkedsz velük, ki ügyel és mennyi baba van éppen az osztályon. Kevés szülés mellett jobban oda tudnak figyelni mindenkire. Az tény, hogy nem kapálóztak az ágyam mellett, hogy megmutassák, hogy kell pelenkázni, szoptatni stb., de nekem nem is volt rá igényem. A fürdetést viszont mindig megnézhettem, ha kérdeztem valamit kézségesen válaszoltak, fölhívták a köldökcsonk kezelésére a figyelmemet stb. A fejésnél is először segítettek: adnak gépet, megmutatják, hogy működik stb. Egy csecsemős volt, aki állandóan erőltette, hogy tápszerezzem a gyereket, de ő sem akart rosszat, csak aggódott a kis súllyal született gyerekemért. Volt, aki nem örült, ha bevittem több órás megörzésre, hogy pihenhessek egy kicsit, utána meg nem értette miért viszem el éjjel háromkor, de amit nem veszel magadra, az nem fáj :wink: .
Szóval szerintem a többség normáli, hülyék meg mindenhol akadnak.

Szép napot!
 


Nnnnnaa! Végig olvastam az egész levelezéseteket, és felírtam egy pár telefonszámot. Tudom, hogy esetleg valakinek indiszkrét a kérdés, de kérlek mondjátok el, hogy mennyit illik fizetni a szülésznőknek? Tol-ig is megnyugtató volna, mert halvány lila gőzöm sincs, hogy egyáltalán mi a minimum és mi a maximum. Én vidékről írok, és lehet, hogy amit itt fizetnek az Pesten aprópénz.
Hálás hálás köszönet!!

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok!

Én is választottam szülésznőt. Nagyon kedves-rendes volt. A csecsemősökkel nekem isvolt egyszer egy kisebb kobfliktusom, de nem vészes, meg lehet oldani bármit.

Én 30ezret adtam neki egy kis ajándékcsomaggal (desszert csomag), bár én császárral szültem, de amit tudott, segített (infúzió, beöntés, amíg tudott, velem volt, lemosdatott, sokszor benézett hozzám).

Én kb. 4 hónaposan hívtam fel először. Talákoztunk, megmutatta a szülőszobákat. Aztán beszéltünk a szülés részleteiról, mit kell magammal vinni. És beírtuk a naptárba, hogy legközelebb csak az NST vizsgálatra kell mennem.

Nos én ajánlhatom a szülésznőt, de vannak jó tapasztalatok arról is, hogy valaki nem választ, és az ügyeletes is tökéletesen ellátja. De ha sok a szülés éppen, kevesebb ideje jut rád.

Andi
 
 


Sziasztok!

Úgy tudom, hogy kb. 15 és 30 e között szoktak adni a szülésznőknek hálapénzt. Szerintem mérlegeld, hogy mennyit tudsz erre szánni, anélkül, hogy a babától kellene elvonnod bármi fontosat. Aztán a szülés után eldöntheted, hogy valójában mennyit ért neked a munkája: elégedett voltál-e a segítségével vagy sem. Én a mai napig jó szívvel gondolok rá.

Kellemes hétvégét, jó babavárást, babázást!
 


Hát köszönöm a jótanácsokat, hála nektek sikerült átgondolnom ezt a kérdést.
Az előző szülésemből kiindulva: örültem ha békén hagytak, én amúgy sem szeretem az ajnározást. A férjrm velem volt, fogta a kezem és nekem ennél több nem kellett. Amikor bejött a szülésznő -aki nagyon kedves volt velem - és két fájás között megsimogatta a hasamat és bíztatott, az nagyon jól esett, de elég volt. Így hát úgy döntöttem, hogy minden a bevált módszer szerint csinálok újra, hátha most is bejön.
Köszi lányok!

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok Sorstársak!

KIsfiamat a Szt Imrében szeretném megszülni, Rákoczi professzorhoz járok. Bizonytalan vagyok a szülésznő választást illetően, pedig már a 32. hétben járok... A párom szerint ez a mi eseményünk, de én kissé félek annak ellenére, hogy már van egy 14 éves nagylányom. Mivel lombik babánk van, nem szeretném, ha bármi rosszul sülne el... Az eddigi hozzászólásokat olvastam, a NYulas Jolán telefonszáma is érdekelne, de úgy hallottam, hogy ő már nagyon tele van... és a Molnár Gabi is... Tudtok rajtuk kívül valakit javasolni?
Üdv nektek Julcsi

julcsi


Kedves Julcsi! Bár jó sokat írtak eddig a lányok, szerintem olvasd végig a topicot, én is így tettem, sok infót kaptam! Sajnos nem írogatnak ide sokat, ezért tanácsolom neked is ezt!
Remélem sikerül döntened! Jó babavárást!

Kép
Kép
[/url]
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: