Új privát üzeneted érkezett!

Szia Panka!

Írtam neked, de visszajött az emil.
Ha tudsz másik címet adni, elküldöm oda a Tasi számát. Ide nem szívesen írnám fel, hátha nem örülne neki.
Egy kolléganőmmel együtt szültünk nála, mi csak Tapsinak hívjuk egymás közt.
A magánrendelője száma Budafokon: 203-6797 (Szent Teréz Rendelő, 1116 Bp. Fegyvernek u. 52.) Ott ha jól emlékszem hétfőn délutánonként van (16-19-ig), ezt majd kérdezd meg, de bejelentkezéshez bármikor telefonálhatsz napközben. Egyébként ha bejelentkezel, az első alkalommal úgyis ad névjegykártyát a magántelefonszámával. Nem is fontos előtte felhívnod, csak bejelentkezel és kész.

Egyébként én is hallottam róla, aztán felhívtam, és azt mondta, hogy fogad, csak jelentkezzek be. Nem szokott tömeg lenni nála. Talán azért, mert időpont van. De a szomszédban, a kolleganőjénél, a Kocsis doktornőnél sokszor nagyon sokan vártak.
Nos én azóta is hozzá járok, bár sok dolgunk nincs, csak rákszűrés meg tabletta felírás. De emlékszik rám, említheted a nevem is. Én tárnoki vagyok, arról biztos emlékezni fog, meg a kolleganőmre is.

Remélem, segíthettem.

Szia:

Kulcsár Andrea
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a doki és szülésznőválasztás kérdéséhez a Szt. Imrében. Nem Pesti vagyok igy egy kicsit nehéz.. Nekem az lenne a fontos, hogy természetesen szülhessek, és "békén hagyjanak", szóval csak kisérjék a szülést (tudom, hogy az egész korház szemlélete ilyen, van az ott dolgozók között különbség ilyen szempontból?)

Petra
 
 


Kedves Andi!

Kösz a levelet Az emailt is,bár nem tudom miert jött vissza, pedig jol irtam le a címemet megnéztem. Koszi az infokat felbátorodtam, az jo, hogy nincsenek sokan nala, igy hátha több ideje marad a nála lévő kismamákra.
email megegyszer panka123@freemail.hu
próbáld meg légyszi elküldeni a cuccot még egyszer hátha most mar jo lesz mert ez a freemail elég kiszámíthatatlan.
panka köszi még egyszer
 

 
 

Kedves Petra.
Én lajosmizsei vagyok nekem is nagyon fontos , hogy ne avatkozzanak csak ha kell. Sajnos mi meg csak tervezzük a babust, de mar jo elöre szeretnék mindenről tájékozódni, minden internetes oldalt megnéztem és meg vettem a hol jo szülni könyvet is ez alapján választottam a szent Imrét, szerintem itt minden ok, mondjuk én még nem voltam a korházban, de telefonon mar 2szer is beszéltem nem tudom kikkel, de mind a 2 szer nagyon rendesek voltak és tájékoztattak. hát én még csak ennyit tudok neked írni a szent Imréről. , de mar nagyon fel kell menni és orvost is választani, én mindenképpen azt szeretném ha elötte már ismerne nem csak akkor odaállítani, ha már babát várunk.
szia panka
 


Sziasztok!

Az én szülésznőm Molnár Gabi volt, akit már a 34. héten megismertünk. Csak a legjobbakat tudom róla mondani, mindenkinek bátran ajánlom. Nehéz, indított szülésem volt, minden percet velem töltött és mindent megtett értünk. Használ olajokat, fürdőt, labdát, homeo bogyókat a vajúdás alatt és a gátvédelem is sikerült minden nehézség ellenére. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, nagyszerű embernek tartom.
Az orvosom Bálint Balázs, de végül Apukájánál B. Sándornál szültem szabadság miatt. A legjobbakat tudom róluk is írni.
Remélem hasznos volt ez a pár info, üdv:
Hetti
 
 


Sziasztok!

Panka, elküldtem újra az emilt. Biztos nem írtam el, mert nem másoltam, hanem a szövegedben kattintottam rá a címre, és így küldtem el a levelet. De most mégegyszer megpróbáltam.
Egyébként pont ma hallottam (Hettitől), hogy sok szülés van májusban, és volt, akit a Bálint doki is elutasított, és az illető már több orvosnál is próbálkozott a kórházban. Ez nem jelenti azt, hogy nem vállal a Tasi, mert ahogy írtad, ti még "csak" tervezitek a babát, tehát most nem a szülés a lényeg. Így szerintem nem lesz gond.

Petra, természetesen hagyják, hogy természetesen szülj. Egyébként is minden a te akaratod szerint történik (persze az egészséges határokon belül). Azt viszel magaddal a vajúdásra, amit akarsz, zenét, csokit, férjet, barátnőt stb. A doki időnként ellenőriz. Ha választott szülésznőt szeretnél, ő úgyis ott van veled, ameddig akarod. De ha nem választottál, az sem baj, mert az ügyeletes is segít. A doki akkor jön, amikor éppen jönne a baba, vagy talán még előbb is. Ezt pontosan nem tudom, mert nekem császárom volt, de az előkészítő előadásokon mindent részletesen elmondanak, időnként ismételve is. Egyébként ajánlani tudom ezeket az előadásokat. A Szent Imre honlapján biztosan van erről infó.

Sziasztok:

Andi
 
 


Kedves Andi!

Kösz a levelet megkaptam. Hurrá!
mi még csak tényleg tervezzük a babát, de ugy gondolom, nem elég ha akkor megyek hozzá amikor már babát várunk, szeretném ha előbb megismerne és én is őt.Ez szeinted jó elgondolás így?
szia: Panka
 


Kedves Hettus!
tudnál írni a Bálint Balázsról pár szót?? Hogyan lehet felvenni a szent Imrés dokikkal a kapcsolatot?

köszi panka
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
Remélem még nem vagyok elkésve a doki/szülésznőválasztással.. Most 21hetes vagyok.
A SztImréből ismertem Bálint Sándor nevét, voltam a kórházban és szerencsére sikerült vele beszélnem nagyon rendes volt!!!! (pl.: hivott egy szülésznőt, hogy vigyázzon a 4éves kislányomra, hogy bemehessünk a szülöszobát megnézni!) Sajnos ő már szeptemberre sem vállal szülést, de abban segit, hogy megkérdezi kik vállalnának még. Azért irtam nektek, hogy halljak személyes élményeitekről, hogy kicsit szüküljön a kör..

Panka!
Keresgéltem a kórház honlapján, ott rajta van a szülésfelkészitő tematikája az előadó orvosokkal és szülésznőkkel. Szerintem, akik olyan témában tartanak ea-t, mint a várandósság pszichológiája, vagy a szülés alatti tánc, zene, vagy alternatív szülés csak jók lehetnek!
És van kismamaklub is, ahol szülésznőkkel lehet találkozni.
Szerintem jó ötlet előre keresgélni, így marad a doki, ha eljön az idő..

Hera!
Szerinted akár orvos választás nélkül is tuti lehet a szülés, persze ha minden megy a maga rendjén? A kislányom születésénél simán mentek a dolgok, most is ebben bizok..

Petra
 
 


Sziasztok!

Panka, nincs mit. Igen, nagyon jó ötlet, ha még előbb megismerkedsz az orvossal, mielőtt teherbe esnél.

Petra, az előadásokon persze elmondták, hogy az ügyeletes orvos is segít persze, és mindent megtesz. De azért jobb, ha van egy orvos, aki jobban ismer szerintem. Te is bizalmasabb vagy felé. Én mindenképpen választanék orvost.
A Bálint Balázs velem csak a császármetszéskor találkozott, ő asszisztált az orvosomnak. És mivel végig bőgtem a műtét alatt, amikor kitoltak, ő kedvesen gratulált a kocsin fekve. Ez nagyon jól esett. Persze csak azért bőgtem, mert én végig rettegtem a műtéttől, hiába mondtak el mindetnt. Én ilyen vagyok, nem az orvosok tehetnek róla. És az előadásokon is többször beszélt. Nagyon türelmes volt, pedig azért volt néha pár szülő, akik nagyon bugyuta kérdéseket tettek fel. De Hetti többet tud mesélni róla.

Sziasztok:

Andi
 
 


Kedves Petra!

Tök jó , hogy a Bálint doki ilyen rendes volt, és akkor végül is kinél maradtál, kit ajánlott?
Én is megnéztem a honlapot ki is nyomtattam hogy mikor vannak ezek az előadások, hülyeség lenne oda felmenni és mondjuk akkor beszélni a Bálint Balázzsal??? mert nagyon szeretnék ő nála szülni
Andi is jókat írt róla, na persze dr.Tasit is meggondolom, mert nagyon szimpatikusnak tünt az ő leírása alapján. Csak nem tudom , hogy csak úgy odamegyek akárkihez is pl. BB hez hogy reagálna, az előadás után, Ez enek a helyes módja menjünk oda és majd lesz valami??
Írj vissza kösz
Panka
 


Szia Panka!

Valahol el kell kezdeni a kapcsolatfelvételt. Az is működik, hogy előadás után mész oda hozzá, vagy felhívod. Semelyikben sincs semmi rossz, nyugodtan próbálkozhatsz. Vagy fogad, vagy nem, más lehetőség úgysincs.

Andi
 
 


Kedves Andi!
Kösz a biztató szavakat, lehet , hogy már csak én parázom már túl az egészet.Azt gondoljuk, hogy ha semmi info B. Balázsról maradunk a te dokidnál, nekünk már ez is nagy előre lépés , hogy rendes voltál és minden infot megosztottál velünk, mert így hogy nem ismertünk senkit, és már címünk tel. számunk és jó véleményeink vannak erről a dokiról dr. Tasiról nincs mire várni. Mégegyszer kösz mindent. Még egy kis kérdés honnan lehet megtudni, hogy mikor van a szent Imrében nyílt nap hívjuk fel őket és majd mondanak valamit??

Köszi Panka
 


Szia Panka!

A nőgyógyászoknál szokott lenni prospektus az előadások időpontjairól, témájáról, előadókról stb. Ez tekinthető nyíltnapnak. Én régebben kaptam a Tasitól ilyen prospektust. Vagy a kórházban is adnak. Azért mondom ezt, mert most néztem a honlapjukat, és nem láttam említést az előadásról. De ha betelefonálsz, biztos megmondják, mikor van. Tavaly keddenként volt du. 5-kor. Itt találkozhatsz az orvosokkal, nővérekkel, szülésznőkkel. És van egy olyan előadás is, amikor bemutatják a szülőszobákat. Kisebb csoportokra osztják a népet, és végigvezetnek, mint egy múzeumban. Én is így néztem meg a szülőszobákat, aztán végül nem volt rá szükség. Egyébként nagyon hangulatosak a szülőszobák, az alternatív szoba meg méginkább. Mivel pár éve újították fel a kórházat, minden nagyon rendezett.

Szia:

Andi
 
 


Panka, mégis megtaláltam az előadásokról szóló ismertetőt.
http://imreszul.neologik.hu
Majd látod, hogy a 7.sz. előadáson bemutatják a baba-mama szobákat. Azt hiszem, ekkor mutatják be a szülőszobát is, mert az utolsó előadások egyikén volt ez az alkalom.
Pont most 25-én is lesz előadás. Ha érdekel, menj csak el.

Andi
 
 


Bocsi, a szülőszobát a kismama klubban mutatják be a szülésznők minden hónap második csütörtökén.
Andi
 
 


Szioasztok!

Köszi Héra az eligazitast a dokiválasztással kapcsolatban!
Bálint Sándorral annyiban maradtunk, hogy majd emilen keresem és addig megkérdezi, hogy még ki vállalna el - közülük kellene választanom. De ő nem ajánlott senkit. És azt hiszem ez a gyakorlat mindenhol, mert még a Nyulas Jolánhoz irányitottak infoért, és ő sem akart mondani senkit (bár csak telefonon beszéltem vele).
Különban a BB-t láttam a folyosón + szimpatikus volt ahogy beszélt egy kismamával, szóval én örülnék neki ha nem lenne túlzsufolva.. De ebben nem is merek reménykedni- majd meglátjuk.

Hetti! Irnál a Bálint balázsról?

Petra
 
 


Hello!

Sajnos én nem lépek be túl gyakran úgyhogy türelem, már írok is BB-ről:
Szóval én mindenképp javaslom, hogy előadás után keresse meg aki szeretne nála szülni, mert csak úgy bekerülni hozzá már nehéz. Konkrétan a barátnőmet is azért vállalta, mert én nála szültem, nagyon sok a páciensük.
Csak jót tudok róla írni! Pedig nem volt problémamentes a szülésem...A telefonszámát egy másik nőgyógyász adta meg, aki nem tudott anno vállani. Végig rendes volt, korrektül mindenre válaszolt, és a végtelen higgadsága és határozottsága nagyon megnyugatott minket is. A rendelőbe nagyon sokan járnak, annak ellenére, hogy időpontra lehet csak menni, mindig várni kell sokat. A stílusa remek, humoros és laza is, nagyon örültem, hogy megtaláltam. Kérdezzetek!!!!
Apukáját a szülés előtt ismertem meg, mivel ők helyetesítik egymást. Nyugodt, tapasztalt, főorvos, aki hagyta, hogy úgy szüljek ahogy "akarok". Egyébként ez mindkettőjükre igaz, a természetes szülés hívei, oktatnak alternatív szülést stb. Én is az ikeás, alternatívban vajúdtam, mindent próbáltak hagyni a maga útján. A beavatkozások (burokrepesztés, oxitocin stb. ) csak mikor a legszükségesebb, ők nem sietetik a babát ha nem muszáj. Édesapja is csak nyugodtan üldögélt mellett, míg a szülésznő irányított, és a szülés közben sem avatkozott bele, csak mondta mikor hogyan nyomjak, vegyek levegőt. Nagyon kedves ember! Ja és éjjel is többször telefonált, hogy mi van velem, nem az a fajta orvos aki csak befut a végén mikor szólnak neki. Van akitől hallottam, hogy ő ugyan nem szenvedett volna, jöjjön az az érzéstelenítés, és ha nem megy pár óra alatt, akkor az infúziós rásegítés, én nem így akartam, de gondolom ezt előre meg kell vele beszélni, biztosan tiszteletben tartja a kérést.
Amikor BB tart előadást: legközelebb az 06.13. szülés, együttszülés, alternatív szülés címmel. De ha szent imrében felhívja valaki a szülészetet, talán ott is el tudja éppen csípni vagy adnak elérhetőséget.

Most ennyi jutott eszembe, kérdezzetek ha van mitKép.
Dr. Urbán Mártát ismerem még, és Dr. Fülöp Tamást náluk szültek ismerősök, mindenki csak jót mesélt.
 
 


Kedves Hettus
Kösz az infokat, mind hasznos volt. Mi még csak tervezzük a babust , de mi is a Szent Imrében szeretnénk szülni, Tasi Róbertet ajánlották és Bálint Balázst BB ről:Ezek szerint nála nagyon sokan vannak ???Mi is terveztük hogy felmegyünk az előadásra Lajosmizseiek vagyunk. Lehet ha sokan vannak nála érdemesabb a másik dokinál mearadni, TR-ről is csupa jót hallottam, Õ azonban nem tart előadást. ha az ember új elég ha csak felhívja őt és majd Õ mond valamit??
Mi ennek a módja ??
előre is köszi Panka
 


Szia Panka!

Igen, én is "csak úgy" hívtam fel a Tasit, nem volt semmi kapcsolatunk. És én már terhesen, illetve annak gyanújával kerestem, előtte máshoz jártam.

Az előadásokon pedig nem minden orvos szerepel. Szülészorvosok közül a Bálinték szoktak szerepelni. Aztán szülésznő, nővér, aneszteziológus stb. szokott beszélni.

Szia:

Andi
 
 


Sziasztok!

Hettus! Én is köszönöm az infokat!
Mostmár csak arra várok, hogy kiderüljön kikhez férek be (emilen B.Sándortól-ezt beszéltük meg). És lépni kell!

Különben ha haza akarok jönni hamarabb a kórházból, mint 2-3 nap (és minden rendben van) hazaengednek? Szopiban már van tapasztalat és várnának haza.. Én sajnálom hogy senki nem jöhet be majd a szobába a gyerekágyon, a kislányomnak fontos lenne- emiatt az egy érv miatt gondolkodom még a Szt Istvánban, bár eddig csupa jó tapasztalat van a SztImréről!
Még egy kérdés: a szülés utáni 2 órában 4 éves gyerkőcöt beengednek hozzánk a szülőszobába?

Petra
 
 


Szia Petra!

Én pénteken szültem (császár), és kedden mehettm volna haza (5. napon lehet hazamenni), és 1 nappal előbb hazakértem magam, mert a szobatársam is megpróbálta, és nekem is sikerült. Én nagyon nehezn viselem a kórházakat, és ezért kértem. Egy tesztet csinálnak a babán még az 5. napon, és ha előbb hazamész, vissza kell majd vinni a babát a kórházba, hogy meg tudják ezt csinálni. Előbb nem hiszem, hogy hazaengednek. Azért van egy időszak, amit sajnos el kell viselni. Azt is szokták nézni, hogy beindult-e a tejed, legalább az előtej. Meg hogy hogyan szoptatsz. Bár ettől még hazaengednek.
A kórterembe jogosan nem mehet be más, max. a párod, hogy segítsen majd be/kicuccolni. A sok látogató miatt lett ez kitalálva, hogy a ksimamákat ne zavarják.

Azt nem tudom, gyereket beengenek-e. Ezt meg lehet kérdezni bármelyik nővértől is.

Szia:

Andi
 
 


Kedves Héra!

Te még jársz a Tasihoz?
most kaptam egy infot e mailen, hogy meghalt nála agy baba és per folyok ellene szerinted mi igaz ebből?

panka
 


Szia Panka!

Én erről nem hallottam. Annyira járok csak hozzá most már, hogy időnként fogamzásgátlót iratok vele, vagy rákszűrésre megyek. Nem tudom elképzelni, hogy ő csinált volna valamit rosszul. Nagyon körültekintő volt velem legalábbis. Épp ezért javasolt császármetszést a farfekvés miatt. Szóval nem tudom mi a helyzet, de én továbbra is maradok nála.

Andi
 
 


szia andi
köszönöm válaszod
panka
 


Sziasztok!

Ma jártam dr. Tasinál és megkérdeztem tőle, mi igaz a fentiekből. Õnála nem halt meg baba és nem zajlik ellene par. A tavaly év elején meghalt babák közül az egyik miatt egy kollégáját perelik. Az anyuka terhesgondozását végezte Tasi, de a szülést az ügyeletes orvos végezte. Olyan komplikáció lépett fel (beakadt váll), ami bármelyik orvosnak nagyon nehéz helyzet lett volna.

Szerintem ilyen fórumra mindenki csak olyan infot tegyen fel, aminek biztos a valóságtartamában.

Üdv Nektek! Zsuzsi

Üdv Nektek: Zsuzsinnyó


Köszi Zsuzsi, hogy tisztáztad a dolgot!
Andi
 
 


sziasztok
Megnyugodtam, hogy semmi nem igaz a hírből. Egyébként ez nem egy info volt hanem egy kérdés.
Én is csak azt szerettem volna tudna van-e valóságtartalma.
Remélem ezzel nem sértettem meg egyikőtöket sem.
Panka
 


Sziasztok!

Petra, Panka, sikerült már választani orvost? Esetleg fel is vette valamelyikőtök valakivel a kapcsolatot?

Andi
 
 


Kedves Panka!

Nem akarom a bizalmad megingatni a Tasi Róbert iránt, de nekem két ismerősöm is felkérte a szülésre, amit el is vállalt és mind ketten nagyot csalódtak benne. Az egyikük szülésére el sem ment, hiába hívták fel. A másikuk azért, mert az orvos türelmetlen volt vele, mondta neki, hogy ne hisztizzen stb., végül megcsászározta, ami begyulladt és járhatott vele kezelésre. A pénzt azért zsebre tette.
A Bálintokról még sosem hallottam ilyesmit, csak jót. Egyébként a Budafoki rendelőben rendel még Holba Sándor és Parragvári ... is, ők is a Szent Imréhez tartoznak és azt tudom biztosan, hogy Holba Sándornak magánrendelője is van. Van aki elégedett vele, van aki nem. Terhes rendelésre hozzá jártam, mindig rendes volt, Parragvári ügyeletben volt a szülésem alatt, egyszer megvizsgált, ő is nagyon kedves volt, végül Lovas Péternél szültem, aki szintén nagyon rendes volt. Oldotta a hangulatot, humorizált, dícsért, gratulált és később is többször benézett, minden rendben van-e. Õ róla annyit mondott valaki, hogy amikor felkérte a szülésre, mondta az összeget és a felét előre kérte. Én az ilyen dolgokért nem választottam csak szülésznőt és nem bántam meg.
Mielőbbi gyermekáldást!
 


Kedves Andi!
Még nem sikerült orvost választani, egy kis probléma adodottt, mert 1 tantárgyból sajna meghúzta k ,amit később kell a köv évi tavasz szemeszterben pótólni, ha nem sikerül nem is államvizsgázhatok. A helyzet és a jövő igy kicsit stressznek bizonyul. Azt szerettük volna ha a baba augban születtik jun ban akkor 7 hónapos terhes lettem volan, és úgy döntöttünk, hoggy a babának nem tenne jót az idegeskedés és a stressz, úgy hogy félévet halasztunk. Eléggé bánt a dolog, mert már nagyon szerettünk volna egy babust, de ez most igy alakult azért majd tákékoztatlak a fejleményekről.

üdv panka
 


Kedves Tícia30!
Köszönöm hozzászólásod és az információkat. Véglegesen még nem döntöttünk. Úgy gondolom azért minden dokival előfordul, hogy nem minden páciens elégedett vele. nEm fontos az hogy úgy beszéljen vele elég egy arckifejezés és már úgy érzi az ember, hogy nem voltak vele rendesek , korrektek stb. Azért a te emailedből is azt derült ki remélem jól értelemezem, hogy ebben a kórházban nincsen olyan rossz dokik. úgy értem lehet valahol ennél is rosszabb a helyzet. MÉg egyszer köszönöm hogy írtál
üdv panka
 


Sziasztok! Szült valaki Majnár Zsuzsa szülésznővel, vagy hallottatok valamit róla? Mennyire híve a természetes szülésnek? Ha tudtok valamit róla, örülnék, ha megosztanátok velem. Köszi, Trixi
 


Sziasztok Lányok!

Rég nem jártam erre, örömmel látom, hogy mennyi hozzászólás érkezett azóta a témában. En június végére vagyok kiírva, Molnár Gabi lesz a szülésznöm, és az ügyeletes orvosnál fogok szülni, mert Kovács Eva doktornö, aki a terhesgondozásomat végzi, sajnos nem vállalta el a szülésemet, annyira televan a naptárja júniusra. Tény, hogy kicsit késön kerültem hozzá, a huszonvalahányadik hétben váltottam orvost (és kórházat), de nem bántam meg. Kocsis Eva egy tündér, olyan óvatosan vizsgál, amit férfi orvostól még nem tapasztaltam, és nagyon kedves, tényleg kár, hogy a szülésemen nem lesz jelen (kivéve persze, ha véletlenül pont ö lesz ügyeletben :-) Molnár Gabival egyszer találkoztam eddig, nagyon szimpatikus volt, ugy tudom a 35 héttöl majd hozzá kell járnom CTG-re, akkor lesz alkalmunk többet beszélgetni is, igy a szüléskor már ismerösként fog segíteni. Nagyon örülök, hogy csupa jókat irtatok róla, ha tul vagyok a dolgon, én is megírom a tapasztalataimat. Addig is mindenkinek minden jót, és egészséges babákat kívánok!
 
 


Szia Hera!

Köszi az érdeklődést! Sajnos még mindig ugyanott toporgok.. Irtam Bálint Sándornak, ahogy megbeszéltük - várom a válaszát, hogy még ki vállalna el...Azt még meg kéne várnom, mielőtt magánakcióba kezdek, taklán úgy kevésbé ráznak le.
Már jó lenne túl lenni az orvosválasztáson, mert megy az idő!!!
Néha már azt gondolom, nem választok orvost, csak szülésznőt és dúlát -és hátha kifogok egy Bálint dokit... Kép
 
 


Kedves Ilóca!

Örülök, hogy te is szimpatikusnak találtad Gabit. Ha majd beszélgettek ez az érzés tovább fog erősödni benned. Legalábbis én így voltam vele. Te a harmadikat várod, jól emlékszem ugye?
További jó egészséget!
 


Tícia!
Én is a Tasinál szültem a kisfiam, abszolút emberséges doki, nyugodt, türelmes. Egy szót sem hiszek el a rémmeséidből amiket róla írsz. Több anyukát is ismerek aki nála szült és mindegyik 100% -ig elégedett volt vele. Ezek szerint Te nem is nála szültél akkor mire fel mondasz véleményt róla. A saját dokidról "áradozz" így!
 
 


Kedves Árcsi!
Tícia ezt a levelet nekem írta,mert én is érdeklődtem dr. Tasiról. Nekem az a véleményem, hogy nem biztos, hogy mindenki elégedett akármelyik dokival is.Úgy is lesznek rossz tapasztalatok akármelyik dokiról is van szó. Legyen szó Győrről Bpről vagy Pécsről de természetesen más helyeket is írhattam volna Amint pedig a az általad írt "Több anyukát is ismerek aki nála szült és mindegyik 100% -ig elégedett volt vele." mondatot illeti ,biztos nem ismered az ÖSSZES anyukát aki nála szült.
Én sem ismerem Tasit, de gondolom ez az oldal meg a társalgó azért született hogy véleményt lehessen nyilvánítani. Persze először győzödjön meg hogy van e valóságalapja amiről ír. Gondolom Tícia úgy ítélte meg az ismerősei mondatai elég hítelesek ahhoz hogy ezt így leírja. Azt el kell fogadni hogy nem mindenkinek lehet ugyanarrol a dologról személyről más a véleménye. Ahány nézőpont annyi vélemény. Egyébként én is kértem véleményt más dokiról, mi éppen kórház és orvosválasztás előtt állunk. Nekem az első számú forrásom az Internet mert mivel nem vagyunk fővárosiak nem is ismerünk ott senkit. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy az Internet olyan dolog amire főleg a fórumos dolgon akárki akármit írhat az aki nem tudja nem ismeri a dolog hátterét, nem tudja megítélni igaz e vagy nem amit ideírtak.
Mindenesere én is csak a véleményemet szerettem volna leírni a dologgal kapcsolatban. Remélem nem sértettem meg senki érzéseit a dologgal kapcsolatban. Úgy érzem közvetve én is érinve lettem a dologgal kapcsolatban mert a levelet nekem írták.

panka
 


Árcsi!
Először is nem kell semmit sem elhinned, sem téged, sem mást nem akartam meggyőzni.
Másdszor, mint ahogy Panka is írta, a sorokat neki szántam az előző levelezések tükrében és nem neked vagy másnak. Minden pro és kontra, ha feljebb mész, láthatod, ahogy valaki a Tasiról áradozik, én erre írtam, hogy vannak ellenvélemények is. Tájékoztató jelleggel!!!
Harmadszor pedig, ha figyeltél volna tudnád, hogy nincs és nem is volt orvosom, ami nem véletlen. Ha a szemellenzőt leveszed, azt is észreveheted, hogy mindenkiről leírtam amit tudok: jót, rosszat egyaránt. Ez nem kötelez senkit semmire.
Negyedszer pedig, nem írtam róla rémségeket, úgyhogy ne nagyítsd fel a dolgokat. Valaki írt róla rémhírt és ki is derült, hogy nem nála történt -Szóval ne engem találj meg máskor, ha bal lábbal kelsz fel.
Előre is köszike!
Gratulálok a fiadhoz, nincs nagyobb boldogság az ember életében, mint a gyermeke. Jó egészséget kívánok neki!
 


Kedves Panka!

Köszönöm a védőbeszédet, nagyon jól esett.
Jól látod, hogy ezek csak vélemények. Nem ítélkeztem csak elmeséltem élményeket. Jót és rosszat egyaránt. Nem nagyítottam fel az eseteket, sőt még tompítottam is rajtuk annak tudatában, hogy 'az embernek utólag mindig jobban fáj'. A szülés megélése, mindig ezer dologtól függ. Magától a szülő nőtől: hogy viseli a fájdalmat, hogy tágul stb., a születendő gyermektől: segít-e, ki akar jönni vagy sem, az orvostól, a szülőnőtől, a körülményektől, attól, hogy kinek milyen napja van éppen és még rengeteg más dologtól.
Szerintem a szerencsén és a hozzáálláson is múlik, hogy az emberben milyen élményként marad meg a szülés. -Nekem ugyan nem volt könnyű, de bármikor újra vállalnám.
Remélem és kívánom, hogy mihamarabb megoszthasd velünk a saját babaváró élményeidet is!
Szép napot és sok szerencsét!
 


Kedves Tícia!
Hát igazán nincs mit nem is igazából védőbeszéd csak úgy gondoltam mivel én részben érintve lettem a dologban gondoltam elmondom amit én gondolok. Bár ha ismernél tudnád ami a szívemen az a számon volt már ebből problémám nem is kevés.
Egy példa más semmi köze a szüléshaz vagy dokihoz: a főiskolán volt egy tanár mindenki utálta, szidta ,mert ilyen meg olyan . de sajnos úgy hozta a sors lehet nem véletlen hogy már csak nála tudtam felvenni a szemináriuomt és a szigorlatot is. Gondolhatod hogy bevoltam tojva. mi lesz velem ha ez a nő tényleg ilyen stb. Aztán letelt a félév korrekt volt vizsgán is, egy rossz szavam nem lehetett rá. Úgyhogy ha kérdeztek róla én azt mondtam rendes de tanulni kell nála. HÁt ez az én kis sztorim vonja megának akárki akármilyen kövtkeztetést.
Én azt vontam le, ne ítéljek senkiről soha előre. akárkivel is hoz össze a sors szülésznővel, orvossal, először megismerem aztán ítélek, kinek a kezébe adjam a kisbabám és az én életemet. Csak remélem majd jól döntök és pozítiv élményekkel tudok szolgálni.
Én is már nagyon várom a babás projeketet, év végétől élesben. Köszönöm a jó kivánságokat
üdv panka
 


Kedves Panka és Tícia!
Ha ennyire privába irogáltok egymásnak, hogy más hozzá se szólhat, akkor miért nem e-maileztek?
Ez itt a Babanet Társalgó, ahova a témával kapcsolatba bárki hozzászólhat.

Árcsi
 
 


Kedves Árcsi!
Így van a fórum nyílt ezért szóltál te is hozzá a témához. Más topicokban is így leveleznek. nézz utánna. Néha felmegyek 1-1 ilyenre és hidd azok is egymás között levelezgetnek így nyíltan.(már saját nyelvezetük is van)
engem nem zavar hogy valaki reagál az én leveleimre sőt örülök neki. Tícia mondata" sorokat neki szántam az előző levelezések tükrében és nem neked vagy másnak" valóban azt sugallja, hogy ez privát. De hidd el, engem az nem zavar hogy ezeket a leveleket más is látja.
Várom mások hozzászólását is hiszen ez egy fórum.
Én csak így kapok infót hogy mások reagálnak a levelemre.Eszemben ágában nincs ellentétes érzelmeket kelteni ezen az oldalon.elolvastam a te leveledet is és elfogadtam, hogy neked más véleményed van a témával(Tasi doktorral)kapcsolatban.
Még egyszer köszönöm hogy megosztottad a gondoltaidat velem.
üdv
panka
 


Kedves Árcsi!

Te csak azt az adást fogod, amin puffoghatsz. A hangsúly nem azon volt, hogy Pankának szántam a sorokat, hanem azon, hogy az előző levelek tükrében írtam neki. Ezzel próbáltam jelezni, hogy a beszélgetésnek már volt előzménye, nem csak úgy leírtam azokat. Pankával való beszélgetésbe én is csak belefolytam a nyílt hozzászólások kapcsán, ezzel szerintem nincs is semmi gond; ez a fórum lényege. A leveled nem váltott volna ki bennünk ilyen reakciót (ellenérzést), ha nem támadólag írtad volna, hanem elmeséled a te illetve ti történeteteket, ahogy azt más is teszi. Ebben megfogalmazhattad volna véleményed Tasiról és bárki másról, anélkül, hogy közben engem bírálsz. Ha a vitázás a lételemed keress olyan fórumokat, amiket ezzel a céllal hoztak létre vagy olyan embereket, akik erre vevők. Ez egy békés oldal, hiszen a babavárás, szülés, gyermeknevelés maga a csoda.
Ha valaki hirtelen természet azt megértem, de az az érzésem, hogy te direkt nem veszed észre, ha valaki tompítani akarja a feszültséget, azokon a mondatokon egyszerűen átsiklik a szemed. Sajnállak ezért.
Kellemes napot! Az enyém már az, mert reggel láttam a gyermekem, amint békésen hortyog az ágyában. Akkor a legszebbek, ha alszanak, nem igaz?
 


Szia Tícia!

Épp bekukkantottam erre az oldalra mikor megakadt a szemem a neveden, Én 2003-ban szültem a Szt Imrében és egy Tícia nevű kismamával feküdtem egy szobában a diabetológián, nem Te vagy az véletlenül?
 


Szia Tícia!

Épp bekukkantottam erre az oldalra mikor megakadt a szemem a neveden, Én 2003-ban szültem a Szt Imrében és egy Tícia nevű kismamával feküdtem egy szobában a diabetológián, nem Te vagy az véletlenül?
 


Sziasztok!

A bizonytalan, orvos nélküli 'árva' kismamákat szeretném megnyugtatni.

Január végén a Szt. Imrében született meg a kislányom. Nem volt választott orvosom, csak szülésznőm, Csizmadia Erika. Annak ellenére, hogy sokan azzal riogattak, hogy rosszabb bánásmódra számíthatok majd, mint azok, akiknek fogadott orvosuk van, én csupa jóról számolhatok be,

Hajnali 5-kor értünk be a kórházba és este negyed 6-ra lett meg a kislányom, ezalatt történt néhány ügyeletváltás és összesen négyen vizsgáltak meg, de mindenki nagyon tisztességes volt.

Arra lehet számítani egy ilyen helyzetben, hogy a szülésznő folyamatosan melletted van, és kapcsolatban áll az ügyeletes orvosok valamelyikével, illetve beszámol az osztályvezetőnek arról, hogy éppen hol tart a dolog. Ha úgy itéli meg, hogy szükség van orvosi beavatkozásra, jelez, tehát teljes biztonságban vagytok.

Engem Gutman doktortnő, Faludi, Barna és Bálint Balázs dokik vizsgáltak meg, mindannyian kedvesek voltak.
Végül Bálint Balázsnál született meg a kislányom. Csupa jót mondhatok BB-ról. Életemben akkor láttam őt először, mégis figyelemmel követte az egész gyermekágyat, többször bejött érdeklődni, hogy hogy vagyok, sőt a távozásom előtt nem felejtette el kiállítani a támogatásokhoz szükséges igazolást sem.

Az egyetlen rossz tapasztalatom Bencsik doktorral kapcsolatos. Ő igazi pokrócként viselkedett a gyermekágyon, de ebben olyan következetes volt, hogy valószínűleg ilyen a természete.

Személyes meggyőződésem egyébként, hogy az az orvos, aki egy 'idegen' pácienst nem lát el tisztességesen, magánorvosként sem érdemel bizalmat és fordítva - egy jó orvos ügyeletesként is ember marad...

Üdv:

Dóra
 
 


szia dóra

köszi a hozzászólásodat. :D mi éppen kórház és orvos választás előtt vagyunk, nekünk is szimpatikus a szent Imre kórház szeretnénk ha BB -nél születni meg a babusunk. :) majd júniús 13 án megyünk fel a kórházba egy előadásra amit BB tart.remélem mi csak jókat tapasztalunk majd.

szia panka
 


Tícia!
Én csak pár sorban leírtam, ha nem ismeritek a Tasit ne írjatok róla hülyeséget. Ennyi!
Erre te 20 soron keresztűl dühöngsz ezen?
Én vagyok hírtelen természet?
Szerintem neked ment fel a pumpád, nem is kicsit!

Szerintem ez a fórum nem arről szól, hogy leoltom a másikat, de Te pont ezt csinálod.
Nyiss egy új fórumot " dühöngök" címmel!!!
 
 


Kedves Árcsi!

Sajnálom, de kevés vagy hozzá, hogy dühöngjek miattad. Csak megerősítettél abban, amit már mondtam rólad: azt hallod meg, amit akarsz és nem azt amit mondanak neked. Pl. én írtam neked, hogy ez nem vita fórum, hanem egy békés oldal, ennek jegyében írtam a legutóbbi levelemet is.
Érdekes, a szülésedről, babádról még mindig nem írtál, pedig azt mindenki szívesen olvasná, aki erre a fórumra látogat.
További szép napot, jó egészséget gyermekednek!
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron