Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Szeretnék találni egy megbízható, emberi és szakamailag is jó szülész nőgyógyászt a Szent Imrében.Még egyenlőre nincs baba, de remálhetőleg hamarosan lesz, és szeretném ha addigra lenne orvosom is, aki elérhető és lehet rá számítani.
Az alábbi orvosokról tudnátok nekem infót küldeni, akár priviben is?
Dr Bálint MIhály
Dr Urbán Márta
Dr Kocsis Éva

köszönöm
Sziasztok
 


Sziasztok!
Érdeklődnék Mészáros Picur és Újvári Bori szülésznők felől, kinek milyen tapasztalatai vannak róluk?
Előre is köszi.
 
 


Szia!


Ugyan én még csak most fogok szülni majd decemberben a szent imrében, azt mindenesetre tudom, hogy újvári bori a sztárszülésznő, egy tündéri nő!!! felkérni már nem is lehet, mindig több hónapra előre le van foglalva. :-)
 
 

 
 

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Időközben túlestem a szülésen, Kecskemétiné Vera volt a fogadott szülésznőm és nagyon jó választásnak bizonyult!!! Dr Balogh Tiborral együtt hozzásegítettek, hogy a szülés már rögtön utána csodálatos élmény maradt, nagyon odafigyeltek, kedvesek voltak és a felépülést is figyelemmel kísérték a kórházban minden nap.
Köszönöm!
Vendég
 


sziasztok,

21.héten tartok már, így ideje szülésznőt választanom (dokim nem lesz).

Őket néztem ki, de személyesen egyiket sem ismerem:
Vastagné Nagy Éva
Ujvari Bori
Széles Ági
Váradiné Ica
Molnár Gabriella
Csizmadia Erika

Akinek megvan valamelyikőjük telefonja legyen szíves megírni, illetve bármilyen infót/fotót szívesen vennék róluk ami segítene a választásban.

köszönöm!
 


Haflingi,
Én mindkét fiamat Újvári Borinál szültem, 6 és 2 évvel ezelőtt. Az első szülésnél nem kértem fel választott szülésznőnek (nem voltam elég tájékozott, hogy szükséges), de már akkor is nagyon meg voltam vele elégedve. Másodszorra már felkértem és nem tudom szavakkal leírni, hogy mennyire jól tettem. Profi, kedves, segítőkész, együttérző, csak felsőfokban tudnék róla beszélni.
Próbáld meg megkeresni, hátha még elvállal.
Üdv
Benianyu

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Haflingi,
Még egy szó. Főleg, ha nem lesz választott dokid, akkor mindenképp fontos a választott szülésznő.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok !

Szent Imrében dolgozó megbízható, korrekt dokit keresek. 27 hetes terhes vagyok.

Előre is köszi


Szilvi
 
 


Sziasztok!
Nekem Dr. Bálint Mihály volt az orvosom, nagyon jól sikerült a szülés. Most a barátnőm terhes, neki szeretném őt ajánlani, de nem tudom a magánrendelőjének a telefonszámát. Meg tudná adni valaki?
Köszi!
 
 


sziasztok!
Nekem még nem jön a baba, már van 2 gyerkőc, és őket az Istvánban szültem fogadott dokival, mindkettővel méhlepényletapadás volt(teljesen), és a doki azt mondta, ne szüljek többet...hát én szeretnék, hamarosan, viszont a Szent Imrében, és egy nagyon jó szakmailag felkészült dokit szerertnék, aki tényleg ért hozzzá, szülhetek e még, mika rizikók...stb.vagy szülésznő is megfelel. kit ajánlotok? Én a legidősebb Bálintnál születtem, és az összes tesóm. már elég rég volt, sok jót hallottam róla azóta is, még mindig megbízható? Köszönöm segítségeteket!(És alig van pénzem a bulira, szóval milliókat nem tudok rááldozni, pénzéhes dokihoz nem mennék.):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha vki tud infóval segíteni, akkor plíz tegye meg!

Júniusra várom a 3.gyermekünk, ismét a Szt. Imrében fogok szülni.

Előző 2 szüléshez nem választottam szülésznőt, de most felvettem a kapcsolatot Kecskeméti Verával.
(a 2. az ő segítségével született)

A tarifáról viszont egyelőre nem akart semmit mondani, és most aggódom, h nehogy hanyatt essek...v esetleg nem is fér bele a költségvetésbe, és kínos legyen...

Olyan széles intervallumot hallottam ilyen téren, h légyszi akinek van infója, (esetleg más szülésznőkről is) akkor kérem küldjön egy privit nekem!

Köszönöm! Mimi

Kép
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
 
 


Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Hátha tudtok nekem segíteni...
Érdekelne, hogy ismeritek-e az Albert utcai rendelő gyermekorvosait.
Az van hozzánk a legközelebb, de tapasztalat és környékbeli ismerősök híján nem tudok dönteni :)

Ők a dokik:

Dr. Bene Márta
Dr. Sziráki Katalin
Dr. Szakolczai Ilona
Dr. Rapp János


Minden véleményt megköszönök :) A legjobb lenne priviben :)
Ezer hála!

Kép


Sziasztok!

Kétszer szültem a Szt. Imrében, több szülésznőt is ismerek, dokikból is párat, ha kérdésetek lenne, tegyétek fel bátran, akár priviben is, ha tudok, szívesen válaszolok!

Üdv: athiz
 
 


Sziasztok!

Ha valaki tudná Csizmadiáné Erika szülésznő telefonszámát, nagyon megköszönném, ha elküldené!!!!!!!!!!
Két éve nála szültem, ám azóta csúnya módon elveszítettem a számot, most újra a segítségével szeretnék szülni június elején.

A másik kérdésem, hogy ki mit tud a szabad kórházválasztásról? Ugyanis engem telefonon a szentimrés információnál megnyugtattak, hogy akkor is szülhetek ott, ha más kórházhoz tartozom, akár ügyeletes orvosnál is. Ám az orvosom, akinél nem akarok szülni - amúgy is, általam nem preferált kórházban dolgozik - azt mondta, hogy csak a kerületiben szülhetek...
 


Szia Zsuzska!

Én most szültem a Szt. Imrében januárban és Sződön lakm, Vácra tartoztam volna és nem kellett fizetni. Úgy tudom szülni oda mész ahová akarsz.

Zita

Kép
Kép
 
 


Igen, így van, én sem a Szt. Imréhez tartozom, mégis ott szültem, szóval ha ott van a fogadott dokid, mehetsz oda szülni.
Sajna Csizmadiáné szülésznőnek nem tudom a számát, de utánajárok, hátha megtudom. :)
 
 


zsuzska:
nekem van egy számom Csizmadia Istvánné Erikához 06-30-264-9547. Remélem még jó a szám.
lei
 
 


sziasztok!
én arról érdeklődnék, hogy kb. milyen árakkal kell számolni a fogadott szülésznők esetében? Ha van tapasztalatotok, lécci írjátok meg!! Nagyon kéne az infó!!

Köszi: Lei
lei
 
 


Szia!

20 és 40 ezer közötti jelenleg a tarifa kb. attól függően, mennyire voltál elégedett a munkájával, és a hozzáállásával szülés előtt, alatt, és a kórházi ott tartózkodás alatt.
 
 


sziasztok!

Eddig négy szülésznővel beszéltem, de semelyikük sem tudott elvállalni, mivel augusztus közepén fogok szülni és mindegyikük szabin lesz, vagy már be van táblázva októberig.
Tehét Kondor Kata, Bottyán Emese, Fantha Zsuzsa, és Rakonczai Orsolya kiestek a listámról.
Tudtok valakit ajánlani helyettük elérhetőséggel együtt?

Köszönöm: Lei
lei
 
 


Sziasztok,

én sokáig hezitáltam,hogy fogadjak-e szülésznőt- kikértem az orvosom véleményét is, Ő nem akart ebben állást foglalni, rámbízta a döntést - egyszóval amiatt hezitáltam,hogy ha éppen akkor ügyeletes a szülésznőm, akkor teljesen mind1, nem tud annyit velem lenni - ami a "lényeg" lenne - emiatt és azt hiszem az orvosomban való bizalmam miatt is úgy döntöttünk a párommal, hogy nem fogadunk szülésznőt és nekünk volt igazunk!
Az orvosom végig mellettem volt - amit azóta is köszönök neki - a szülésznő - mert ügyelet volt 05.01-én - alig láttam, de amikor ott volt maximálisan segített mindenben - homeós bogyókat kaptam tőle ami segített a táglásban és a fájásokban - végtelenül kedves és segítőkész volt a szülés végén Ő volt az irányító már és nagyon kedvesen és türelmesen fejeztük be a 15órás "munkát" és adta a mellkasomra a kisfiamat :lol:
nagyon megköszöntem neki, de nem fogadott el honoráriumot.
persze mindenki maga dönti el,hogy hogy érzi mit szeretne és hogy szeretne életet adni a babájának..én nem bántam meg, hogy nem volt szülésznőnk, nekünk "bejött"..aztán lehet, hogy szerencsénk volt..!? :o
 


Lei, nem tudom, tudtál-e azóta szülésznőt találni, de szerintem az lenne a legjobb, ha felhívnád a kórház szülőszobáját, és ott megkérdeznéd az épp ott tartózkodótól, hogy kit tud még ajánlani, ott rögtön telcsiszámot is tudnak mondani szerintem.
 
 


Sziasztok,
Tudna valaki infokat mondani Rakonczainé Szűcs Orsi szülésznőről?
előre is köszi,
Bori
 
 


Sziasztok,

Tudna valaki infokat mondani Vastagné Nagy Éva és Molnár Gabriella szülésznőkről?

Előre is köszi,
Dönci
 


Sziasztok!

Kósa Mariann doktornővel kapcsolatos tapasztalatokat keresek, de sajnos a másik topikban nem tudott válaszolni senki a kérdésemre!


köszi,

Judit

Judit
Kép
 
 


Úgy alátom, főleg azok kukkantanak be, akik keresnek szülésznőt vagy infót szeretnének, de azok, akik adni tudnának infót, nem járnak erre...
Voltam kedden előadáson a Szt. Imrében (minden kedden 18 órától van) és ott mondták, hogy minden hónap 2. csütörtökjén be lehet menni a védőnőkhöz és van szülésfelkészítő 17 órától (ez most szept. 11. lesz). Mindig más tartja, de ha minden igaz, többen is ott szoktak lenni.
És állítólag nyílt nap is lesz szept. 10-én.

Masut
 
 


Masut, én itt vagyok, ha kellek, priviben is, ha tudok, segítek, aki hozzám fordul. :)
 
 


Sziasztok!
Bocsi a zavarásért! 24 hetes terhes vagyok, már van egy kisfiam! nála nem volt fogadott szülésznőm, de most szeretnék fogadni, mivel a kisfiamat Fantha ZSuzsa szülszénőnél szültem, a picit is nála szeretném, ma voltam nála megbeszélésen, közölte hogy nstre hozzá kell járnom a liliombábaközpontba és 5000 ft per alkalom!
nem tudnátok erről pontos infót esetleg?
és arról hogy mennyit szokatk neki adni vagy vár el szülésnél?

köszönöm mindenkienk!

További jó babázást!
Üdv Tünde
 
 



szia Tünde!

én is hasonló cipőben járok :) kicsit furcsáltam h már a szülésznőknél is van magán fogadóóra, ami korábban ingyenes volt és csak a szülés végén adtunk, amennyit gondoltunk. nekem az a rendszer amúgy szimpatikusabb volt.
most arra hivatkoznak, hogy nem fér bele az idejükbe a kórházi konzultáció, ezért hívnak a liliomba. csak annyit tudok h 5 e ft egy alkalom, ami viszont nem tiszta hogy a szülés után ezen felül még mennyit várnak el... én speciel meg se merem kérdezni, adok amennyit gondolok...
 
 


Szia Dorcsi!

köszi a választ, hát nagy meglepetés ért engem is mikor naivan azzal a tudattal felhivtam , hogy legyen a szülésznőm, azt hittem , hogy igen ,majd szülés után adok pénzt, de nem :?
ezek után nálam lejebb esik a neki adható pénz! megkérdezni én sem merem, mert lehet leseggelnék :oops:
na de most itt a gond, mennyit gondoljak adni?
Te is Zsuzsához jársz?
megtennéd még ha priviben is hogy elküldöd mennyit gondolsz szülés után, csak mégis ,hogy tisztába legyek mások mennyit adnak ebben a megváltozott helyzetben!
köszi :lol:
amúgy tényleg szomorú ez az egész, de egy másik topikba irták, hoyg mi kényeztettük el őket , és igaz, ezért csinálják ezt is :cry:

várom válaszod!
köszi
Tünde
 
 


Sziasztok, miért nem meritek megkérdezni, ők is csak emberek, szerintem az a legtisztább, ne maradjatok bizonytalanok! Bátorság :wink:

Azért ez az 5 ezer/alkalom igen húzós szerintem. :evil:
 
 


Sziasztok, én is a Szent Imrében szültem, most is ott fogok, én rákérdeztem a szülésznőmnél, az 5000 Ft/NST-n felül 30.000 Ft a tarifa a szülésre!Én annyira meg voltam elégedve az előző szülésemnél Kecskeméti Verával, hogy most is csak vele tudom elképzelni ezt az élményt.
Az 5000/alkalmat kissé sokallom, mert ennyit kér a dokim is a havi konzultáción és mégiscsak megvizsgál meg uh, meg konzultáció, de sajnos ez van.
Vendég
 


Húha, lassan már a takarítónőnek is fizetni kell, ha valaki szülni készül. :evil: Foglaljuk csak össze: kb. 100 ezer a dokinak+minden hónapban legalább egyszer 10 ezer körüli összeg a terhesgondozás végett, közel 100 ezer Ft, ha nem több. Plusz a szülésznőnek 5 ezer alkalmanként, az kb. 6 alkalom durván számolva, vagyis 30 ezer Ft, plusz még 30 ezer a szülés után.
Tehát a terhesgondozás és szülés nagyjából 260 ezer Ft, és még plusz a vitaminok, és még mi minden... stb, stb.

Hát nem is tudom. Én úgy szeretnék majd még babut, de ha mindezt végiggondolom, nagyon elkeseredek. :cry: :cry:
 
 


jajj lányok ne már?
hát én nem tudom mennyit kér Fantha ZSuzsa de 20 nál többet nem kap, így , hogy az nstért is fizetni kell, amúgy kapott volna, de ugye keret van amiből gazdálkodni kell!
de tényleg szörnyű, hogy eszméletlen pénzeket kérnek :cry:

nem tudom mi lesz így de elkeserítő!
 
 


Nem tudjátok véletlenül, hogy az egy ágyas szoba jelenleg mennyibe kerül?? Köszi!
Vendég
 


sziasztok,még jó ,hogy nem választottam szülésznőt,még annak is fizetni?nem semmi,van pénzem,de én inkább az ápolónőknek adom,ők sokkal többet segítenek a szülés utáni napokon és az fontosabb.nekem 6 gyerekem van,de orvost se választottam soha,mégis jók az élményeim.M.

 
 


Farkas, szerintem 10 ezer körül lehet most az egyágyas szoba ára. De gondolom megmondják, ha felhívod a szülészetet, és megkérdezed. :wink:
 
 


sziasztok!

Úgy nézz ki más szülésznő után kell néznem! :?
tudtok valami infót CSizmadia Erikáról?

előre is köszönöm! :D
 
 


minek szülésznő,szerintem mindegy melyik van ott,attól semmi nem változik.egyébként ezt nem értem,hogy működik,ha pl:éjjel szül olyan valaki ,aki választott szülésznőt,akkor az illető szülésznő bemegy éjjel vagy hogy?tök hülyeség.viszont az az új szokás,hogy a szülő nő barátnője bent lehet a szülésnél azt jó dolognak tartom.

 
 


hogy minek szülésznő?
mert nem mindegy hogy csinálják a gátvédelmet, én pl dokit nem fogadok, mert az első szülésemnél se volt szerencsére semmi dolga, csak a szülésznőnek, viszont rajta sok múlott ha nem ő vágnak az tuti, illetve szoptatásnál is sokat segített! a homeós cuccok híve is vagyok, az is sokat használt, amit viszont jobb hozzáértő mellett csinálni!
és igen ugyanúgy mint a dokit ha felhívom,hogy megindult a szülés, rögtön jön ő is és velem marad!
lényegében fogadott dokit helyettesít és így elég bármelyik ügyeletes doki!

Így most fogadok szülésznőt, az elsőnél nem fogadtam se dokit se szülésznőt, és tudom egy normál szülésnél rajtuk múlik sok minden!
:roll:
mivel szeretnék most megbízható kezekben lenni és féltem a gátamat is :wink: mindenkép fogadok szülésznőt, na ez nem azt jelenti hogy több tíz ezer forintot kiadok, de 20-30 forintot megér szerintem hogy figyeljenek ránk!
velem a férjem volt az elsőnél is és most is benn lesz , nekem ez a legfontosabb még hogy ő ott legyen és segítsen, barátnő nem jutna eszembe , ha nem a férjem a nővéremet hívnám még.....

ezért légyszi aki tud infót Csizmadia Erikáról akár priviben is írjon nekem légyszíves, köszönöm :lol:

Tünde :D
 
 


hát nekem 6 gyerekem van ,de a férjem soha nem jött be a szülésekre,nem is tudna,mert nem bírná.szerintünk nem jó élmény ez egy férfinek.a szülésznőről meg annyit,hogy nálam szinte semmit nem segített egyik sem,az orvos vágta az első 2-nél a gátat,a 3-nál már nem is vágnak szerencsére,de nálam az ügyeletes orvos mindig jól megcsinálta a dolgát.

 
 


az én férjem is tartott a szüléstől, mert rosszul viseli az ilyeneket, de egy élmény volt neki, és a 2.nál is mindenképp bent akar lenni, nagyon sokat segített, hogy ott volt ,és nagyon büszke volt magára, és örök emlék neki :lol:
minden ember más, nekünk egyértelmű volt, hogy együtt szülünk ,elvégre együtt is csináltuk..... :lol: 8)
nagyon szép meghit szülés volt, így hogy együtt csináltuk végig és együtt pillanthattuk meg a kisfiunkat! :D

akkor nekem nagyon nagy szerencsém van , bár a barátnőimnek is ezek szerint, mert ők mind fogadott szülésznővel szültek és mind gátmetszés nélkül megúsztuk!
nagyon ügyesen, kitartóan, tágított szóval az rajta múlott!
ezért is akarok most is szülésznőt,mert nem szeretnék gátmetszést, nagyon könnyen gyógyultam , így , hogy nem volt gátmetszésem!
nagyon odafigyelőek és segítőkészek a szülésznők szóval én csak pozítiv dolgokat tudok mondani róluk és megéri az biztos!
bár biztos van olyan is aki kevébé végzi a dolgát, de ezért akarok fogadni, hogy ne találkozzak ilyennel!
:roll:
 
 


Sziasztok!

25 hetes kismama vagyok es most koltozunk haza kulfodrol. A Szent Imret neztem ki a szuleshez es szeretnem a segitsegeteket kerni az orvosvalasztashoz.
Tud valaki ajanlani olyan orvost aki tamogatja a termeszetes szulest ha az elozo csaszar volt? Jo lenne ha tudnatok emberi es szakmai velemenyt is mondani roluk, elerhetoseget, na meg az sem mellekes, hogy mennyiert vallaljak a szulest. Szeretnek szulesznot is fogadni ugyhogy azzal kapcsolatban is varom ajanlasaitokat!
Valaszaitokat ha lehet priviben varom mert a koltozes miatt nem sok idom van forumozni!

A valaszokat elore is koszonom!
 
 


szerintem császár után jobb vagyis biztonságosabb újra császár.a hegszétválás veszélye miatt,az utolsó 2 szülésem nekem is császár volt.

 
 


Sziasztok,

három szent imrés szülésznőről szeretnék véleményeket, tapasztalatokat megtudni, közülük szeretnék majd választani (egyelőre még szabadságuk függvényében is):

Rakonczainé Szűcs Orsolya
Vass Gabriella
Bottyán Emese

Előre is köszi
mikkromakka


Sziasztok!

A 16. hétben lévő kismama vagyok. A Szt Imrében szeretnék szülni, most állok dokiválasztás előtt. Mivel nemrég költöztem fel Pécsről nem ismerek itt jó orvost. Tudnátok infót adni Bencsik doktorról?Nekem őt ajánlották, de a Szt Imrés topicban nem sok véleményt találtam róla.
Előre is köszi

Kép
 


Sziasztok!
Első szülés előtt állok. Csupa jót hallottam Szent Imréről, a honlapjukon azt írják, hogy első szülésnél is elkerülhető a gátmetszés. Ugyankkor néhány fórum hozzászóló szerint első szülésnél a Szent Imrében is vágnak.
Mi akkor az igazság?
Van olyan szülésznő, aki az első szülésnél is meg tudja csinálni a gátvédelmet?

(A honlapjukon nincs adat, hogy mennyi a gátmetszések száma.
A WHO szerint max 10% lehetne, az összes többi indokolatlan.... )

Köszönöm szépen a válaszokat.
 
 


szia kozsu! én elég tapasztalt vagyok,mert 6 gyerekem van.A gátmetszést általában az első 2 szülésnél mindenképp javasolják,hogy ne szakadjon a gát.A 3-nál már megoldható,hogy ne legyen,de ez is inkább rajtad is múlik.nálam is így volt,a 3-nál nem vágtak,de szerintem ez nem függ össze azzal,hogy a Szent-Imrében szülsz vagy máshol.Állítólag már javult,sőt már jó kórház a Szent-Imre.Régen szörnyű volt ,én 36éves vagyok a 2 legnagyobb gyerekemet szültem ott,de akkor még borzasztó hely volt.Mostanában hallok jókat is.

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: