Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi: Találtam egy Kocsis Éva telefonszámot is, azt olvastam róla, hogy szintén jó: 30/5649462

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok!

Kocsis Éva doktor nő, (nem szülésznő) de annak is legjobb, csak jókat lehet mondani róla. Sajnos totál tele van mindig :(

Mi Molnár Gabit kértük fel, sajna még Ő sem tudja akkor éppen nem e szabin lesz, de megnyugtatott, hogy az ügyeletes szülésznő is kedves, és megnyugtató lesz...ámen igy legyen.
Lányok én már előre parázok a csecsemősöktől, komolyan ilyen gonoszak, és nem törödömök??

Kép
 
 


Sziasztok!

Ide tényleg kevesen írogatnak, de van egy másik Szent Imrés topik is, a "kórházak nem regisztráltaknak"-ban. Ha kérdésetek van ott is bátran feltehetitek.
Az a csapat nagyrészt összeszokott tagokból áll, akik a Sz. Imrében szültek: még találkozókat is szerveznek stb.

További kellemes babavárást mindenkinek! :lol:
 

 
 

Sziasztok lányok!

köszi az infókat.
Egyelőre nem jutottam előbbre... az orvosommmal pénteken találkozom, és telefonon azt mondta, hogy akkor mejd bemutat nekem néhány szülésznőt, akik közül választhatok...
Ha újabb infotok akadm azt is köszönettel veszem.
Üdv Nektek! Julcsi

julcsi


chesti: sajnos nem hallottam túl jót, viszont azt is hallottam ezzel ellentétben (nem tudom igaz-e) hogy minden nővérke szülésznő és csecsemős is egyben. Váltogatják a szakokat, és néha ezek, néha azok. Ha ez így van, akkor miért lennének bunkók csecsemősként, mikor nagyon aranyosak szülésznőként? Ennek is utánajárok hétfőn, mert akkor megyek a dokimhoz.

tícia30: Próbálkoztam már ott is, de ott tényleg egy összeszokott társaság van, a beszélgetéseknek már köze nincs a doki, szülésznő kérdésekhez, de azért köszi.

Julcsi: Ha van kedved és időd, osztd meg velünk az infóidat!

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok lányok!

Találtam végre szülésznőt! A neve Váradiné Ica, és ő a szülészet vezetője is egyben. Az orvosom ajánlotta. 2 hónappal ezelőtt ő mutatta meg a szülőszobát nekünk, és már akkor szimpatikus volt. A pénteki rövid találkozón is lelkiismeretesnek, emberségesnek találtuk. Akkor sem feledkezett el rólunk amikor kiderült, hogy egyszerre 4 anyuka jött szülni, csak a helyzetet vázolva másik időpontot javasolt és elnézést kért a félbeszakított beszélgetésért.
Még jelentkezem, addig is üdv Nektek
Julcsi

julcsi


Julcsi: Na akkor te már előrébb vagy, én ma megyek a dokimhoz, és megbeszéljük ezt a témát, majd beszámolok.
Addig is jó pocakosodást!!!

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok! Én a Dr.Parragh Attilánál fogok szülni.Egy hete megkérdezte,hogy szeretnék -e szülésznőt választani.Tanácstalan vagyok,mert eddig azt hittem , hogy az orvos kiválasztása a lényeges. Az előző szülésem 14 évvel ezelőtt volt,és minden megváltozott azóta.Segítsen valaki ,hogy érdemes-e szülésznőt kiválasztani.Előre is köszönöm! :?:
 
 


kedves g. erika!
Én még nem szültem, de sokaknál olvastam, hogy van akik csak azt választ és dokit nem, egyik rokonunk júl végén szült az Imrében és szerinte ott nagyon sok jó szülésznő van.
Szerintem érdemes választani, mert Ő ahogy a szülés történeteket olvastam több idöt van veled, mint a doki, tud segíteni, maszírozás ilyesmi. Lehet mi is Az imrében szülünk dúlánk már van, de tuti lesz szülésznő is. A doki is szokott ajánlani, vannak akik együtt is dolgoznak ,így jobban ismerik egymást.
sok szereencsét :)
panka
 


Sziasztok!

Én 7 hónappal ezelőtt szűltem a Szt. Imrében és sokkal ellentétben nekem nincsenek jó tapasztalataim! Sajnos!
Az orvosom Dr. Faludy Pál volt! Utólag kiderűlt rossz választás volt /nekem/ igaz nagy nehezen jött össze, hogy orvos találjak, mert a 27.héten váltottam és ő tudott csak vállalni, mert senki máshoz nem tudtam már menni, mert mindenki tele volt! A végén megértettem azt is, hogy miért csak ő volt szabad!
A terhesrendelésen nem voltak problémák még tetszett is, hogy ilyen humoros, de a szülőágyon már nagyon nyomasztó volt! Semmi emberség nem volt benne és ezt néhány poén nem helyettesíti !!!
Én csak azt tudom ajánlani, hogy szülésznőt keressetek mindenképpen! Nálam az Ica volt bent és tudom ajánlani mindenkinek! Eltelt 7 hónap azóta és most tartok ott, hogy szívesen vállalnék még egy babát, de nem a Szt. Imrében fogom megszűlni az biztos! Rengeteg szülés van, nincs hely, nincs szülőágy, nincs elég szülésznő, nincs kellő figyelem. Nekem mikor jött a baba senki nem volt mellettem, az ajtóból néztek rám és azt mondták nyomjak nyugodtan itt lesznek kint! :shock: az orvosomnak úgy kellett már szólni, hogy ugyan méltóztasson bejönni és döntse el, hogy kell-e gátmetszés vagy sem. Bár mondtam, hogy gátvédelemmel szeretnék szűlni. Vágtak, bár utólag mondták, hogy nem kellett volna :(
Talán, ha szülésznőt fogadok akkor nem engedi, hogy ezek történjenek! Nem akarok jobban belemenni a részletekbe, de én a Faludyt nem ajánlom senkinek! Bár biztos vannak olyanok is, akiknek vannak jó tapasztalatai vele. Nekem nem azok voltak!
Régebben feltettem a szüléstörténetemet, ha valakit érdekelnek a sokkoló dolgok is az szóljon és felteszem megint!

Sziasztok!
 
 


Szia Renee!

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid voltak. Igen, nem lehet mindenkinek uganolyan véleménye és tapasztalata. Én igazából azért éreztem rosszul magam, mert alapjában véve utálom a kórházi légkört, és akármennyire is segítettek, ez a hangulatomon nem javított. De én azért nem voltam ennyire elégedetlen. Szerencsére az orvosom is lelkiismeretes volt.

De ilyen vélemények is kellenek, mert aki kórházat választ, mindent fel kell, hogy térképezzen.

Andi
 
 


Sziasztok lányok! Na megkérdeztem a dokimat szülésznő témában, de ha nem kérdeztem volna akkor is előjött volna, mert ő két szülésznővel dolgozik együtt. A habitusomhoz valót választott a Jolánt. Az utolsó hetekben már nem is fogok találkozni a dokimmal, mert a szülésznő fog felkészítenia szülésre, testileg és lelkileg is. A gátvédelemhez gátmasszázs, meg hasoló földi jó. De még az egy kicsit arrébb van. A dokim olyan lelkesen mesélt a szülésről, hogy az milyen remek lesz, mert lesz aromaterápia, homepátia, simi, vízben vajudás ... hogy egészen belelkesültem. Mondtam neki, hogy legszívesebben azonnal szülnék, olyan örömmel és lelkesen ecsetelte, hogy hogyan fog zajlani az egész. Hát kiváncsi leszek. Be is vallotta a dokim, hogy nagyon szeret szülést levezetni. Azt is mondta, hogy a gátvédelem majd a doki dolga lesz, szépen lassan szüljük majd meg a babát, nem lóhalálában, hogy gyönyörű élmény maradjon....
Ha túlleszek rajta, majd elmesélem hogyan valósult meg :lol:

Kép
Kép
[/url]
 


Sziasztok!

Most keveredtem erre az oldalra!
Nagyon jó! :lol:

Én 2005. júliusában szültem a Szent Imrében!
Fogadott szülésznőm Váradi Ica volt!
Nagyon meg voltam vala elégedve!
Szeretném, ha a következő babámnál is Ő lenne a szülésznőm!

Kérdésekre szívesen válaszolok!


Viki

Puszi: Vikkancs
 
 


Viki79: Elmesélhetnéd a szülésedet, meg a tapasztalataidat a kórházzal kapcsolatban is, engem nagyon érdekelne. A dokid ki volt?

Kép
Kép
[/url]
 


Szia Viki79!

Nagyon örülnék neki, ha mesélnél az élményeidről az Icukával kapcsolatban. Én sajnos sikerült szerezzek egy fekete pontot nála, amikor elfelejtettem szólni neki, hogy a megbeszélt időpontben nem tudunk találkozni. Akkor ő (jogosan?) teljesen kiakadt, és azt mondta, ha én nem gondolom komolyan akkor váljanak el az útjaink... holnap kellene találkozzunk, és kissé aggódom, hogy sikerül-e kiengesztelnem... És ha nem túl indiszkrét a kérdésem arra is kíváncsi lennék, hogy mennyit adtatok neki? Nekünk ugyanis azt mondta, hogy miránk bízza az elismerés ilyen formáját. Ha szívesebben válaszolsz nekem priviben a pkjulcsika@freemail.hu-ra küldheted
Előre is köszi
Julcsi


Nektek is üdv Többiek! Remélem mindannyian jól vagytok. Bocsi, hogy ilyen sokáig csendben voltam, a csigaházamban rejtőzködtem...

julcsi


sziasztok,

öt hetes vagyok és nagyon boldog :D .A terhesség orvos általi bizonyítása rövid és érdekes volt.Elmentem a Csengery utcai rendelőbe , az ott rendelő orvos megcsinálta az ultrahangot és adott egy papírt, hogy terhes vagyok.Se további teendők, se semmi.Pedig amikor régebben rákszűrés miatt a magánrendelésén voltam Budaörsön -5 ezerért,- akkor imádnivaló volt és közlékeny.

Hosszas keresgélés után egy ismerős javasolta Dr.Bardóczy Zsoltot, jövő hétre vagyok hozzá bejelentkezve.
Sokat olvastam ,hallottam a doktor úrról, és nagyon kiváncsi vagyok.
Az viszont kicsit megrémít, hogy 10 ezerbe kerül egy vizsgálat és az ultrahang is plusz 9 ezer mert a vizsgálatban nem foglaltatik benne, és ott kell csináltatni a MOM parki rendelőben.

Nem sok ez egy kicsit szerintetek? Nem tudnátok ajánlani olyan orvost aki ott rendel a Szt.Imrében és megbízható?

Nem sajnálom a pénzt a gyerekre, de ha meg lehet oldani felesleges ezresek kidobálása nélkül a terhességet, akkor inkább úgy tennénk.

Köszi előre is :)
 


Haliho
Tasi Róbertet és Kocsis Évát sokan dícsérik
nem tudok anyagiakat de szerintem találsz itt olyanokat akik nála szültek
üdv és gratula a babushoz
ui
javaslom minél előbb keress orvost mert a szent Imrések a 12. hét után már nem vállalnak általában újakat. te még akkor csak ötödik hetes vagy de siess

panka
 


Sziasztok lányok!

Örömmel jelentem, hogy megszületett Levente kisfiam október 26.-án este 22 órakor 4 óra vajúdás után, gátvédelemmel 3350 g-al és 56 cm-el. Doktorom Rákóczi prof volt, a szülésznőm Váradiné Ica. Röviden: álomszülésem volt (ez a második) az első rémes után!
Üdv Nektek
Julcsi :D

julcsi


Sziasztok!

Én már rég voltam itt, de most szeretném megosztani a mai élményemet.
Nekem Dr. Tasi Róbert a szülész-nőgyógyászom, a kislányom, Zsani 2005. ápr.29-én született.
3 napja a bal mellemben nagyon erős fájdalmat érzek, főleg nyomásra, de időnként magától is belesajdul a fájdalom. Már kb. fél éve voltam Tasinál rákszűrésen. Talán nem is emlékezett rám. Ma felhívtam a mobilján, de kinyomott pár csörgés után. Gondoltam, hogy elfoglalt éppen, és majd később megpróbálom. Kb. 1 óra múlva viszont visszahívott. Egyáltalán nem gondoltam volna, hogy visszahív. Elmondta, hogy menjek be hozzá a mai rendelésére a budafoki SZTK-ba, ott megvizsgál, és ad beutalót ultrhangra, de valszeg csak fogamzásgátlót kell váltani, és minden megoldóik.
Okés, be is mentem. 5-től van rendelés, én kb. fél ötre ottvoltam, és én voltam már a 12. (sorszámot kapnak itt a betegek). Mondta is a portán a hölgy, aki a sorszámot adta, hogy kb. fél hétkor kerülök sorra, úgyhogy elmehetek, és akár később vissza is jöhetek. Hát mivel én Tárnokon lakom, ezt nem tettem meg.
Leülök a rendelő előtt, és az asszisztens pár perc múlva kiszólt a nevemet szólítva, és kérdezi, hogy beutalóra várok-e. Mondom igen. Visszamegy, és 5 perc múlva behív. De még nem volt 5 óra. Bent volt a doki, megvizsgált, kaptam receptet, beutalót, és kész. 12.-ből első lettem.

Szóval mindezzel csak érzékeltetni akartam, hogy tényleg odafigyel a hozzá járó betegekre. Talán azért, mert a magánrendelésire járok, és ez most sürgős dolog volt. Ki ne ijedne meg, ha fájdalmat érez a mellében? Nem tudom, de egy kolléganőm is jár hozzá, ő is nála szült, és vele is mindig kézséges volt.

Úgyhogy mindenkinek ajánlhatom, aki orvosválasztás előtt ál.

Sziasztok:

Andi
 
 


Szia Pirike!

Egyébként Dr. Tasi Róbertnek a magánrendelése Budafokon van, én 5000Ft-ot fizettem alkalmanként, de azt hiszem most már 6000Ft. Van nála ultrahang is, és ez a vizsgálat persze benne van az árban.
Ha vérvétel kellett, berendelt a budafoki SZTK-ba, és ott is vizsgált mindig, de ez persze nem fizetős. A terhesgondozás is is ott történt.
A kórházban is sokszor benézett hozzám a szülés után.

Julcsinak meg természetesen nagy GRATULA!!! A bátyám kisfiát is Leventének hívják, ő is a Szent Imrében született Zsani lányom előtt 1 hónappal, csak ő Kocsis Évánál, akit fent Panka említett. Ő is nagyon jó.

Sziasztok:

Andi
 
 


Sziasztok!
Én június 01-én szültem a Szent Imrében. A dokim Rákóczi prof. volt, a szülésznőm Váradiné Ica.
Már van egy 10 éves kisfiam, akit a Schöpf Méreiben szültem. A két szülést egy lapon sem lehet említeni.
Akkor is és most is majdnem 1 hetet bent töltöttem, szülés előtt 2-2 napot. Itt törődtek velem, az Ica figyelt rám, és mindenki nagyon kedves volt. Mire megindították a szülést, már szinte minden szülésznőt ismertem.
Mivel indított szülésem volt, nem szülhettem az IKEA-s szobában (amit egyébként mindenkinek ajánlok, akinek lehetősége van rá), de igyekeztek, hogy megkönnyítsék az egész folyamatot. Használhattam a vajúdó labdát, a férjem végig bent lehetett velem. Minden álom szép volt, eltörpült maga a fájdalom. A prof. rendszeresen telefonált, és amikor tehette bejött. A kitolásnál végig bent volt, és segített. Fogadást kötöttek a kisfiam súlyára, és ezzel egy picit elvonták a figyelmem.
Kedvesek voltak a férjemmel is.
Szóval én elégedett vagyok, és mindenkinek ajánlom Őket.

 
 


KORENA73: KINÉL FOGSZ SZÜLNI? MEGKÉRDEZHETEM?
 
 


Szia Andi!

Köszi a jókívánságokat! Neked is minden jót kívánok és hasonló szülésélményt a szülés előtt állóknak!
Mi jól vagyunk hála Istennek, Levike napról napra növekszik. Tündéri kisbaba csak akkor sír ha éhes vagy, ha anyához bújna.
:-))
Puszi Nektek
Julcsi

julcsi


Pirike:
Én is a Bardóczy-hoz járok, hozzá váltottam 8 hetesen, mert szimpi volt, meg a Szt. Imrében szeretnék szülni. Drága mulatság ez a doki, én már ott hagytam 70-80 ezer forintot és még csak a 29. hétben vagyok.
Mindenképpen kérdezd meg, hogy melyek a szükséges vizsgáltok, én az elején gyakrabban voltam, mert voltak problémák, de most minden rendben és elég volt a 20. és a 30. héten menni dokihoz és uh-ra. Ráadásul az uh eleve már csak inkább érdekesség képpen volt, már nagyon nem tudnak mit vizsgálni, azt meg úgyis érzed, hogy mozog a baba.
Viszont nagyon tettszik a Bardóczy hozzáállása, nem javasol semmi túlzott vitamin és gyógyszerfogyasztást, homöopátia, alternatív szülés és gátvédelem híve és szerintem a Szt. Imre is jó kórháznak számít.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én Dia vagyok.2005 jún.21.én szültem a Szt. Imrében Bardóczy Zsoltnál!Terhesgondozásra Parragh Attilához jártam,de Ő sajna a végén elment szabira és 32 hetesen ajánlotta a Bardóczy dokit!Szülésznőm Csizmadia Erika volt!
Mindenkinek csak ajánlani tudom Őket!Álom szép szülésem volt!Természetesen apás!Apuka vágig aszisztálta a 6(!) órát!Első gyerekre ez semmi! :D Gátvédelmem volt amit szerintem az Erikának köszönhetek és a Bardóczy dokinak,mert nem hagyta elsietni aszülést!Minden szépen csendben haladt a maga utján teljesen természetesen!Pont ahogy akartam.Most már van egy 19 hónapos gézengúz tündéri fiam!Alig várom,hogy még 1x átéljem ezt a csodát!Ugyan itt ugyan ezzel a csapattal!Annak azért örülnék ha írnátok arrol,hogy mit csináljak a gyerekkel:egyik rossztól megy a másikhoz,harap,üt.hisztizik!Írjon aki már túl van ezen!
Üdv és kitartás mindenkinek
 
 


Sziasztok!
Most találtam erre az oldalra, és nagyon tetszik! Egy pár mondatban szeretném leírni a szülésemet. Én 2006. dec.-ben szültem a kislányomat a Szent Imrében! A dokim Dr. Zsigmond Tamás volt, akiről csak jót mondhatok. Szülés elött választottam szülésznőt, Tóth Irént, akit senkinek nem ajánlok! Már az első találkozásunk alkalmával közölte velem h. a tiszteltdija 35 ezer ft. lesz! Ez még nem is lenne nagy baj, mivel tudtam hogy a szülésznő választásnak anyagi vonzata is van! A kiirt időpont után két nappal du. 5-kor elkezdett fájni a hasam, felhivtam, és mondta hogy menjek át, és csinál egy NST-t (persze előtte is ő csinálta minden héten). A gép kimutatta a fájásokat, majd az orvosom közölte, bent kell maradnom. Szerencsém volt, mert pont a dokim is ügyeletben volt az nap este. Majd ezt követően a fájások csak jöttek, szülésznőm pedig közölte velem, hogy haza megy mert csak 1 órát aludt, de jön nemsokára. Ebből reggel 3/4 7 lett, és a lányom 7:26- ra lett meg! Sok mindent nem csinált velem, mivel 7-kor már a szülőszobán voltam! A szülést követően átvitt a szobámba, de még elötte megemlítette: " Ugye nem felejtetted el, hogy a tiszteletdíjam 35 ezer lesz?" Azt ugye mondanom sem kell hogy egyedül vajudtam 13 órát, és első szülésem volt. Senkinek nem ajánlom!!! Ha valaki nála szült, várom véleményét!

Sziasztok


sziasztok, érdekes ez a topic...
Bár én is korábban láttam volna.
Én is Kocsis doktornőnél szültem, ő teljesen rendben is volt. Jó tanács viszont, hogy érdemes olyan szülésznőt választani, akit a doki javasol, akivel rendszeresen dolgozik együtt.
Én sokak javaslatára Nyulas Jolánt választottam, akit egyfajta sztárszülésznőként aposztrofáltak többen. Na, ez óriási tévedés volt. Az ígért természetes gyógymódokból, masszázsból nem sokat tapasztaltam!!! Lehet, hogy tud valamit, de az biztos, hogy olyan sokan szülnek nála, hogy nálam pl. ezeket mintha már fáradt lett volna alkalmazni. Egy barátnőmmel pedig kifejezetten "bunkó" volt, pedig nem az utcáról esett be. A rémálomszerű szülésem után az már csak mellékesnek tűnik, hogy az NST vizsgálatoknál néha órákat kell várni rá, majd 3 órával a megbeszélt időpont után - amikor már 10 kismama gyűlt össze - frissen, üdén jelenik meg.
Jó választásokat mindenkinek.
Tehát szerintem a hír

Beusa
Kép
 
 


Melinda,
ez eléggé megdöbbentő! Nekem a szobatársamnak volt a szülésznője, és őt szülés után hivta fel,h mennyi a tiszteletdija...
most a második babáját várja, és nem őt kérte fel szülésznőnek. szintén egy másik barátnőm, elsőt vele szülte, másodikat már nem.
Viszont olyan kismamit is ismerek, akinek nagyon bejött, és nagyon szereti...
szóval, ez is ember függő, aki az egyiknek tetszik, a másiknak nem...
és mivel ő is ember, valszeg ő is "szelektál" ,a baj csak abból lehet, ha pont te vagy az, akit nem tüntet ki a megfelelő figyelemmel...
másodjára már biztos jobban választasz!!!!
és kérdezd majd meg a dokidat, hő kit ajánl!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
 


Melinda,
én is elsöt Irénnel szültem, és nekem sosem egy szoval nem mondta, hogy mennyit fog kérni. Mondjuk, én 2005. januárban szültem, lehet h azota vezette ezt be. Én amugy 30-at adtam neki, mert kora délutántol másnak reggelig velem volt, és rendes volt. Elégedett lehetett, mert szülés után mindennap bejött a szobámba és mindenben segitett, mindent hozott, amit kértem. Egy dolog, ami nem jött be, a szakmai "tudása". Mondott olyan tanácsokat (pl hogy feküdjek le a szobámban a 7 percesek alatt), ami nem esett jol, meg szerintem hülyeség. De olyat is mondott, hogy meleg vizzel zuhanyozzam a hasam, ami viszont jo ötlet volt. Meg Nospát ajánlott, amit nehezen adott be, és utána 2 hétig még éreztem az injekcio helyét.....szoval ilyen aproságok. A kitolásnál meg nem tudott már segiteni, mert vákuum lett a vége, de ö nem hiszem, hogy profi lenne gátvédelemben, vagy homeos szerekben. Emiatt választottam most másik szülésznöt, aki még kedvesebbnek és még profibbnak tünik. (Irén tényleg hajlamos talán kicsit a hanyagságra, tulzott lazaságra....)
Nyulas Jolánnal én beszéltem anno a kismama klubban, és nem éreztem kedvesnek, inkább egyfajta fölényesség áradt a beszédéböl meg a stilusábol.....

KépKép
 
 


Sziasztok!

Én két hete szültem Kecskeméti Veránál, ő volt a választott szülésznőm. Mindenkinek tudom ajánlani. Amikor hívtam, hogy már már nem bírok tovább vajúdni otthon, 15 percen belül benn volt a kórházban és ez az éjszaka közepén. Csak akkor hagyott magamra, amikor a tus alatt álltam, de ott velem volt a férjem. A dokimat is rögtön behívta, nem csak a végére és végig bíztatott, hogy milyen jól csinálok mindent és teljesen megértő volt, amikor már kezdtem feldani. Csinált gátmasszázst, és előtte is ajánlott már a homeopatikus szereket (tea, olaj, stb.) Tehát még egyszer, nagyon köszönök neki mindent.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni Fibinek és Zsancinak a második babához!
Az biztos, hogy ha lesz második baba, azt nem Irénnél fogom szülni, bár a Dokim ajánlotta őt!!!

Az injekciójával én is úgy jártam ahogy te Fibi, a mai napig kilehet tapintani a helyét. Hát igen, a gátvédelméről pedig inkább ne is beszéljünk. Velem még az is megtörtént, hogy egyedül csináltam meg az NST-t! Ha hiszitek, ha nem!!!!

Az utolsó NST-re mentem hozzá ( aznapra voltam kiirva!!!) , majd 1 órás várakozás után a Nyulas Jolán hívott be NST-re (mivel éppen ő volt bent a kismamáival akkor), mondván hogy az Irén szólt neki hogy engem tegyen a gépre, és majd jön. Ez meg is történt, fél óra mulva odaért, természetesen addig tök egyedül voltam a szobába, és közölte velem, ha lejárt az idő vegyem le magamról a gumipántokat, tépjem le a papírt, kapcsoljam ki a gépet, majd a kulcsot vigyem le a portára, utána pedig vigyem fel neki a papírt megnézni, mondván hogy alá kell írnia. Persze mindezt nagy pocakkal, már menni is alig bírtam!
Mindezt megcsináltam, mint egy hűséges kis kutya, mivel csak a szülésem után jöttem rá milyen is az Irén valójában!!!
Amikor felhívtam a párom és elmondtam neki, nem akarta elhinni!
A mai napig bennem van a harag, és a fájdalom, amit ő okozott nekem. Inkább csak a vajúdás miatt, mert nem csak rajtam kellett volna segítenie, hanem a kislányomon is! És mindezt az ő általa meghatározott összegért, amit természetesen meg is kapott a végén!!! Hát nagy volnalakba ennyit róla! Nem akarlak benneteket róla lebeszélni, lehet hogy csak én nem voltam neki szimpi.

Sziasztok


Melinda,
rossz ezt olvasni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
és nem tudsz lebeszélni róla, mert nem őt választottam!!! Nekem van már szülésznőm, mondjuk ő is hagyott engem egyedül nst alatt, ami kicsit rosszul is esett, főleg, mikor eltűnt a baba szivhangja, én meg ott voltam egyedül és bőgtem,h ne már,h itt a szülőszobán fog meghalni a babám... :? persze csak elmászott a kis disznó, de én akkor nagyon féltem! Úgyhogy ebben is megértelek!!
És látod, Fibi SEM őt válaszotta másodjára...ez azért csak jelent vmit, nem?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
 


Melinda,
de durva :shock: engem is hagyott magamra NST alatt, pedig az elsöbeszélgetés alkalmával nagy mosolyok között azt mondta, hogy az NST-k alatt mindenféléröl tudunk majd dumálni, és kérdezhetek töle bármit..... de azért rátett a gépre, és kb 20 perc mulva visszajött, majd levett a gépröl. de hogy egyedül kellett kikapcsolnod, meg minden....... :?
 
 


Sziasztok Zsanci és Fibi! :D

Remélem a lurkók jól vannak kint és a pocakban is!
Hát igen, nagyon durva! Örülök hogy nem Őt választottátok, nem is értem, hogy tud ilyet megcsinálni a kismamákkal, hogy egyedül maradjanak!!!!
Csak azt nem tudom akkor mit csinálna ha valami baj történne??!!
Nagyon felelőtlen!!!!!!!!!!
Nekem is azt mondta hogy majd dumálunk, aztán semmi!!!!
Most mennem kell, mert a kiscsaj ébredezik!
Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra is! Várom jelentkezéseteket!
Sziasztok


Sziasztok!!

Ha már tapasztalatokra vagytok kíváncsiak a Szt. Imrés szülésznőkről, én is leírom. :D
Első gyermekemet nem ott szültem.
Másodikat, Olivért 2004.-ben szültem a Szt. Imrében Dr. Fülöp Tamás és Nyulas Jolán segédletével.
Jolit Fülöp doki ajánlotta.
Végig az nst-k alatt nagyon kedves volt velem, végig bennt volt, beszélgettünk egy csomót.
A szülés éjjel indult meg, hívtam hajnali fél 3-3 fele telefonon, nem vette zaklatásnak, (pont dolgozott), mire beértünk hívta az orvosomat is.
Gyors szülés volt, fél 6-ra kinnt is volt a 4,27 dekás 60 centis kisbébim. :D
Joli nagyon sokat segített, masszírozott, homeózott...stb.Mindent ahogy kell.
Utána mindnenap bejött hozzám a szobába is. :D

Harmadik gyermekem szülésekor is rá gondoltam, hogy természetesen ő legyen a szülésznőm.
Márciusra voltam szintén kiírva, de már novemberben zaklattam telefonon, hogy elvállalja-e.
Sajnos mindig kitérő válaszokat adott, mondván, hogy pont abban az időpontban fognak elutazni.
De azért hívjam fel egy hónap múlva.Megtettem, majd ismét egy hónap múlva kellett hívnom.
Szóval januárban aztán elvállalt.
De azt mondta, hogy nem utaznak el, csak szabin lesz, de bejön hozzám :D
Márciusban megkezdtük az nst-ket.
Az elsőt ő csinálta, persze, úgy ahogy írtátok, felcsatolt, aztán kiment, épp szültek mellettem. :)
Következő nst-re a rendelőben került sor(nem ő csinálta), mondván épp szabadnapos.
Harmadik nst-re megbeszéltünk egy időpontot, vasárnap délelőttre, hívtam is telefonon, hogy elindultam, erre kiderült, hogy elfeljtette az időpontot.
De beszólt a kolleganőjének, hogy csinálja meg.
Több, mint egy órát vártam a szülőszobák előtt, mire bekerültem, (de csak azért, mert a dokim látott, és szólt bennt, hogy már jó lenne, ha behívnának) :?
Két nap múlva éjjel megindult a szülés.
Megint éjjel hívtam telefonon, hogy menni kéne.Most nem dolgozott,de el indult otthonról a kórházba. :)
Az, hogy én nem értem be, az más dolog.
Amíg ő úton volt a kórházba,addig én pillanatok alatt megszültem EGYEDÜL az autónk anyósülésén a mentőállomás udvarán Gödöllőn.
Mire a kedves mentősök kiértek, addigra már a fejét kinyomtam a kiscsajszimnak. :D
(na, ez nem ide tartozik)




Sajnálom a rossz tapasztalataitokat :?

Én legszívesebben a doki, és szülésznő nélkülire emlékszem vissza a sajátaim közöl :wink:


De ennek ellenére ,ha még szülnék, akkor is a Fülöp-Nyulas párost választanám. :D

Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2008.12.21 13:22-kor.
vas
 
 


Sziasztok:))

Én 5 hónapja szültem Nyulas Jolánnál (és Bardóczi Doktornál), és életem legfantasztikusabb pozitiv élményét köszönhetem Nekik.

Úgy gondolom, hogy nagy körültekintést igényel a kórház- szülész és szülésznő választás ahhoz, hogy az ember csodálatos boldogsággal és megelégedéssel tekintsen vissza gyermekének világra jövetelére.
Részben fontosak tárgyi feltételek megléte(a Szent Imrében a kultúrált környezet biztosított, a látogatók nem tipródhatnak be a pár órás/napos csecsemős szobába és ülnek le a piszkos ruhájukkal a gyermekágyas kismamákhoz mint oly sok más kórházban stb, nekem ez fontos szempont).

Ennél azonban fontosabb az, hogy a kismama milyen érzésekkel, esetleges félelmekkel, bizalommal lép a szülőszobába és megy végig a szülés megpróbáltatásain. Itt jön a szülésznő óriási szerepe.

Nekem nem ajánlotta senki Nyulas Jolánt, én egy kismama klub előadásán találkoztam Vele. Beszédstílusa kedves volt és mégis határozott , olyan érzésem volt hogy nagyon-nagyon érti a dolgát, Benne megbízhatok. Nem csalódtam.

A szülést előkészítő beszélgetés előzte meg, melynek során megbeszéltük a szülésre vonatkozó elképzeléseinket.
A Párommal együtt hihetetlen örömmel tapasztaltuk azt a személyes odafigyelést amelynek során Jolán nem csak a gátvédelmet előkészítő homeopátiás szerekkel látott el- hanem félelmeimre válaszolva hasznos tanácsokkal is amelyeket a szülés alatt később alkalmazni is tudtam.

Az igaz, hogy a Nst vizsgálatok előtt nemegyszer hosszan várakozni kellet-Jolán többször a szülőszobából jött át -én ekkor türelmesen várakoztam, eszembe sem jutott ezért elítélni- szerintem egy szülésről nem lehet kirohanni azért, hogy az nst időpontot tudja tartani. Nekem pont az adott jó érzést, hogy az én szülésem is prioritást élvez majd az nst időpontok előtt ha eljön az idő.( Egyébként mindíg elnézést kért a késésért)

A szülés meghitt hangulatban telt, a amennyire emlékszem 2 görcs között még nevettünk is-Jolán és Bardóczi Doktor rutinosan bevonta a Páromat is a szülésbe, mindenkinek megvolt a dolga, a ritmust pedig a természet diktálta.

40 év feletti vagyok, első szüléssel- és Jolán fantasztikus gátvédelmének köszönhetően nem volt sem gátvágás sem szövet repedésem!!!. Nagyon kevés nő mozgott a szülés másnapján már olyan fürgén mint én.pján. Sokkal könnyebb volt igy azonnal a szoptatásra illetve a kisbabámra koncentrálnom -s ez pozitivan hatott az egész gyermekágyas időszakra.

A szülés után Jolán is és a Bardóczi doktor is szinte minden nap meglátogatottt, hogy hogy vagyok(a szobatársam irigykedett is), és röviden mindkettőjükkel visszaidéztük a szülés alatti egy-egy kiemelkedő pillanatot -mintegy együtt feldolgozva-levezetve -lezárva ezt fantasztikus ÉLET eseményt.

A Párommal nagyon szerencsésnek tartjuk magunkat, hogy Nyulas Jolán volt a szülésznőnk:))-
 
 


Sziasztok!

Én éppen orvost keresek, és a Szent Imrében szeretnék szülni, elolvastam miket írtatok, csak azt nem tudom, hogy érhetem el az orvosokat? Hol rendelnek? Légyszi írjátok le, köszi!
Én szeretnék olyan aki budaörs, budafok, érd, és környékén rendel vagy a közelben! Olyan orvos nincs aki a Szent Imrében rendel?

Anikó

Kép
 


Szia Drága Anikó!
A doki akinek megadtam a számát az könnyen megközelíthető, mert ha leszállsz kelenföldön onnan csak 3 megálló a 7-es busszal és ott tesz le.
Könnyen megismered sarkon van a bejárat és egy nagy üvegépület!
Pusza

Egyébként nekem is szép élményem maradt a szülés!
Én Majnár Zsuzsa szülésznőnél és Dr. Bálint Sándornál szültemVárandósságomat pedig Dr. Fülöp Tamás kísérte végig!

13 órát vajúdtam, de minden alternatív ajúdási módszert és pozíciót kipróbálhattam.Masszírozta a derekamat, hátamat a szülésznőm és a drága párom is.
A tágulási szakban pedig a legjobb fájdalomcsillapító a gumilabdán való ülés és közben a zuhany!

Kedves volt mindenki!

Kép
 


Sziasztok!

Most olvastam csak a topikot! Kicsit beparáztam, hogy ilyenek is vannak itt.

Szerintem a hirtelen változásoknak az oka az lehet, hogy a szent imrében 2004-2005-2006-ban úgy megemlekdtek a szülés számok hogy nem tudják követni az orvosok és szülésznők sem. Köszönhetjük ezt az elhíresült alternatív felfogásnak, illetve a jó állapotnak. Mert sok helyen biza az ember fejére esik a plafon is.

8 éve a MÁV-ban szültem, választott orvossal, műszakban lévő szülésznővel. A szüléssel teljesen meg voltam elégedve.

Most nem akartam szülésznőt választani, valószínű nem is fogok. Megmondom őszintén én nem szeretném, ha egy olyan szülésznő vezetné a szülésemet, aki esetleg előtte való nap ügyelt, én meg behívom éjszakára. Szóval nekem jó lesz az is aki éppen műszakban van, így is tartom tisztességesnek.

Én láttam a dolgok másik oldalát is (szülésznő vagyok magam is). De most egy kicsit elkeseredtem, hogy vannak ilyen szörnyetegek is :(

KépKépKép
 
 


sziasztok én most várom a harmadik babámat és most kerültem a Bardóczyhoz.Szerintem nagyon aranyos és meg vagyok vele elégedve csak azt halottam hogy már nem lesz sokáig a Szent Imreben mert hogy a kórház felbontotta vele a szerződést!ha valaki tud erről valamit légyszi irjon,mert én csa egy hónap mulva találkozom a dokimmal .előre is köszi

Kép
Kép
+Vivien 5 éves
 
 


Sziasztok,

még csak remélem hogy terhesen írok ebbe a topicba de mindenképp szeretnék tanácsot kérni Szent Imrében szült kismamáktól.
9 éve én is itt szültem meg kislányomat, de az már olyan régen volt hogy biztos sok minden változott azóta.
Hozzászólásokból Dr. Kocsis Éva és Bálint Balázs tetszett meg. Esetleg aki tudja hogy a magánrendelőjük hol van illetve hogy a magánrendelőben van-e ultrahang gép, mennyi a mostanság elkért díj egy vizsgálatért/szülésért, vagy bármi ami fontos lehet kérem írjon nekem akár a saját emailcímemre is (ottlika@t-mobile.hu)
köszönöm előre is


Sziasztok!

Micsoda rémes történetek! Én dr. Rabóczki Mariettánál szültem a fiamat 4 éve. A szülésznőm Fabtha Zsuzsa volt. Ő egy tündér! :) Sose kellett rá várnom az NST miatt. Mindig kedves, mosolygós volt. És végig nagyon odafigyelt ránk. Az orvosom is szuper. A húgom februárban szintén náluk szülte a lányát. Ő is mindkettőjükkel meg volt elégedve. Most várom a 2. babámat, természetesen még mindig Rabóczki doktornő az orvosom.

 
 


Sziasztok!
Véletlenül tévedtem ide, a másik Szent Imrés topikba szoktam írni.

2005. májusában született a kislányom, és idén április 24-én a kisfiam, mindketten a Szent Imrében. A szülésznőm mindkét esetben Kecskeméti Vera volt, és nagyon pozitív élményeim vannak vele kapcsolatban. Az utolsó hetek nst-i alatt és szülés közben is nagyon odafigyelt rám/ránk, minden kérdésre válaszolt, bármikor hívhattam, ha valami problémám volt. Szerencsére mindkét szülésem nagyon gyors és könnyű volt, így nem kellett órákat bent töltenie velem, de azalatt az idő alatt mindig ott volt, ha szükség volt rá. És gátvédelemben profi, mindkét szülésemnél sikerült megúszni a vágást.

Nyulas Jolánt csak "látásból" ismerem, de most a második szülésem után teljesen megdöbbentem, mert amikor ő volt ügyeletes, és jött vért venni, azt kérdezte, hogy ugye nem először szülök itt, mert olyan ismerős vagyok neki. És ez két év távlatából igencsak jól esett, pedig nyilván rengeteg kismamával találkozik ő is.

Kép
Kép
 


Sziasztok! Most találtam ezt az oldalt és nagyon tetszenek a hozzászólásaitok!
Én előreláthatólag október végén fogok szülni a Szt. Imrében dr. Balogh Tibornál. Tud valaki infóval szolgálni róla? Eddig csak pozitívat hallottam róla. Szülésznőt még nem kerestem, az egyik kolleganőm Fanta Zsuzsát ajánlotta. Ismeri valamelyikőtök? Köszönöm!
Vendég
 


Contu! Elképzelhető, hogy akit nekem Fanta Zsuzsaként emlegettek az a te szülésznőd? köszi!
Vendég
 


Sziasztok!
Szülésznőt keresek. Két éve egy előadáson szimpi volt Kondor Kata, tud valaki róla valami közelebbit?
Üdv:
flower
 


Sziasztok!
Én szeptemberbe fogok szülni és nekem a Vass Zoli a dokim ő Fantha Zsuzsát ajánlotta nagyon. Tudd valaki infót szolgáltatni róla? Illetve még érdekelne Kondor Kata is.
Köszi

Kép


Sziasztok!

Czakker Judit szülésznőről nem találtam semmi információt, pedig visszamentem szinte éveket ebben a topikban.
Megvan a telefonszáma - egyik ismerősöm vele szült - de mielőtt felhívom, szeretnék még begyűjteni más tapasztalatokat is, mert hátha van nála jobb is?!
Aki ismeri, vagy ismer valakit, aki ismeri, az kérem, ossza meg velem a tudást! Vagy ez a fórum már halott?!?
Köszönöm!!
A Szentimrés nagy topikban már kérdezősködtem, de ott ide irányítottak. Ja, ott is köszi a segítséget!
SK
 


Sziasztok Kondor Katáról tudd valaki valami infót. Lehet privibe is. Köszi

Kép


Sziasztok! Éva, én mindkét szülésznő esélyesedről jót hallottam. Én Kecskeméti Verát választottam, az orvosom szerint habitusban Ő áll hozzám közel! :-)
Esetleg tud nekem is segíteni valaki?

Én októberre vagyok kiírva és a Szt Imrében szeretnék szülni. Tud nekem valaki arra választ adni, hogy szülés után meddig lehet nálam a baba? Lemossák-e róla a magzatmázat vagy hagyják rászáradni?
Illetve azt szeretném még tudni, hogy mennyire szoptató barát a kórház. Adnak-e neki tápszert, cukros vizet stb, vagy engedik, hogy csak az előtejet kapja? Köszönöm
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: