Új privát üzeneted érkezett!

A Szent Imrében szeretnék szülni, és orvos helyett inkább szülésznöt választanék. Az egész csapatról jókat hallottam, de személyesen senkit nem ismerek. A gátvédelem fontos lenne számomra, tudtok valakit ajánlani, aki profi a témában???

Ilóca
 
 


Szia!
Ilóca, én is a Szent Imrében fogok szülni, az Urbán dokinál (te kinél?), de nem találtam még egy épp-kéz-láb ismerőst, aki tudott volna valami jó kis infót adni. Ha gondolod privátba megbeszélhetnénk a dolgokat, e-mail, vagy telefonon.
Nagyon jó lenne, ha nem lennék egyedül Kép
Üdv. Kriszti - babázó26
 


Sziasztok!
Aki szeretne velem a Szt.Imre kórházról beszélgetni, levelezni, írjon nekem a barackfavirag@freemail.hu címre.Én is ott fogok szülni, hamarosan, és nagyon izgulok.
Köszi és üdv, mindannyiotoknak
babázó26
 

 
 

Az enyémet Tóth Irén védte KépKép Semmiféle előkészítő masszázst nem csináltunk, az ifiúr pedig 3700g-mal és 35 cm-s fejecskével érkezett. És semmiféle sérülés nem történt.
(Nem választott szülésznő volt amúgy.)
A szülésznőkkel a Kismama klubban lehet ismerkedni minden hónapban, a második csütörtökön du. 5-től 1/2 7-ig.
Hely: kórház F épület, I. emelet, Dr. Zellner Pál terem

Borcsa + Gergő

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Nekem is a Tóth Irén volt véletlenül a nem válsztott szülésznőm. Az enyémet nem védte, a kislányom 2400g-mal született, mégis jó nagy gátmetszést csináltak, sajnos.
 


Akkor ha jól összegzek, eddig van egy darab nevem, ö is két ellentétes tapasztalattal :-)

Borsts, Annasára, nektek hányadik szülésetek volt? Talán ez is számít... Nekem a harmadik lesz, de az elsö kettö, 9 illetve 11 évvel ezelött volt, másik kórházban, másik orvossal régi módszerekkel (fekve szülés, gátmetszés mindkettönél, az orvos pedig ugy segített, hogy rátenyerelve a hasamra "kinyomta" belölem a babát. Bár bevallom, akkor ezt, bármilyen drasztikus beavatkozásnak is hangzik, tényleg segítségnek éreztem, most viszont nagyon szeretném másképp csinálni)

Babázó 26, köszi, hogy irtál, én most váltottam orvost, Kocsis Eva doktornöhöz fogok terhesgondozásra járni, de a szülésemet nem vállalta el, most 24 hetes terhesen kerestem fel, mert nem voltam megelégedve az eddigi orvosommal, azt mondja már 17 szülése van júniusra, felelösséggel nem tud ennél többet bevállalni, viszont ö tanácsolta, hogy válasszak szülésznöt, és orvosilag bizzam magam rá nyugodtan az ügyeletes orvosra, biztos, hogy ö is lelkiismeretesen fogja végezni a dolgát. Hát remélem nem fogom megbánni a döntésemet...
Te mikor szülsz? Mindenképp írok majd privátban is! Üdv, Ildi
 
 


ilóca,
nekem vastagné nagy évá volt a választott szülésznőm és tesó is nála fog születniKépnagyjából azt tudom mondani hogy ez úgy szokott menni hogy a választott orvosod megmondja ő kit ajánl,ki passzol hozzád a legjobban és akivel ő is szeret együtt dolgozni....minenkinek mások az elvárásai és más szülésznő "illik" hozzá,nekem a dokim nagyon eltaláltaKépvan egy szülésznő pl akit sok mindenki istenít és én pl mikor egyszer nst-n találkoztam vele majdnem bőgve fogdtam már a dokimat......elhiszem hogy profi de olyan hangnemet ütött meg velem ami számomra nem elfogadható...
Vendég
 


Ilóca,
másik szt imrés topikon a Kecskeméti Vera a top favorit, de sztem legjobb, ha elmész előadásra, és ott a számodra legszimpatikusabbat választod!
Én pl. nem beszéltem meg a dokimmal, h kit választottam szülésznőnek, mert úgy gondoltam, mégiscsak én szülök, és nem ő. A dokimnak nem is volt ezzel semmi problémája...(még jó!!Kép)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
 


Ilóca! 3. baba volt, két db XL méretű gátmetszés után.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Részemről nem ajánlom a szülésznőkkel való találkozást ARRA hogy ott válaszd ki a szülésznőt. Amikor én voltam csak 3-an tudtak jönni, s az előtte lévő hónapban is csak 3-an.
Sajna az előző héten jöttem rá, hogy már a 22-23héten ki kell választani őket, ülönben "elkapkodják" a szülésznőket. Az én példám ettől függetlenül pozitív, mert mégiscsak megszereztem egy jó telefonszámot, s a 30héten elvállalt. Aki kétségbeesne az ne tegye, mert még mindig lehet dúlája, s az ügyeletes szülésznő is lehet,hogy pont neki lett teremtve :-)

Nem mindenkinek a dokija ajánl. Több helyről is hallottam, hogy a doki azt mondja, hogy ő mindenkivel szívesen, s a lényeg, hogy neked ki szimpatikus!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Köszi Lányok a véleményeket!

Gigi83, Neked volt gátmetszés?? Köszi a nevet! Ki volt az a másik, akit sokan istenítenek, de Neked nem volt szimpi?

Zsancikant, köszönöm az infot, megmondanád annak a másik topiknak a címét? Belenéznék...

Borsts milyen a harmadik szülés? Tényleg könnyebb? Ez nagyon biztatóan hangzi, hogy két gátmetszéses szülés után a 3. gátmetszés nélkül is sikerült, nagyon szeretném én is így. Ezek szerint van remény :-)

A következö kismama klub, ahol a szülésznökkel lehet találkozni, ugy számolom március 9-én lesz. Mindenképp elmegyek, de én addigra már a 26 hétben leszek, kicsit én is attol tartok amit Gödibarbi is írt, hogy késésben vagyok, s a jobbak már foglaltak lesznek. Ezt arra is alapozom, hogy a doktornöm adott három nevet, abbol az elsöt (Úvári Borit) rögtön felhívtam, de kapásból elutasított, mondván ö akkor "valószínüleg" szabadságon lesz. De olyan furcsa lerázós volt, ugy éreztem nem is akarja vállalni, pedig még nem is találkoztunk... A másik kettö, akit a doktornöm megnevezett: Czakkerné Jutka és Molnár Gabi. Róluk tudtok esetleg valamit?
 
 


Kedves Ilóca!

Én a Szent Imrében szültem a választott szülésznőmet Molnár Gabinak hívják (06-30-5649-462) és nagyon meg voltam vele elégedve. Másnak is ajánlottam, ő a másodikkal is hozzá megy. Nekem egy másik közkedvelt szülésznő ajánlotta, mert nála már nem volt hely. Egyébként ha ellátogatsz a kórház honlapjára, ott találsz neveket és olyan programokat, ahol szeméyesen is megismerkedhetsz velük. Időben felker kérni őket, különben nem tud elvállalni.
Orvost nem választottam, ügyeletesnél szültem, és nem bántam meg.
Jó babavárást, rövid vajúdást mindenkinek.
 


Kedves Ilóca!

Én a Szent Imrében szültem a választott szülésznőmet Molnár Gabinak hívják (06-30-5649-462) és nagyon meg voltam vele elégedve. Másnak is ajánlottam, ő a másodikkal is hozzá megy. Nekem egy másik közkedvelt szülésznő ajánlotta, mert nála már nem volt hely. Egyébként ha ellátogatsz a kórház honlapjára, ott találsz neveket és olyan programokat, ahol szeméyesen is megismerkedhetsz velük. Időben felker kérni őket, különben nem tud elvállalni.
Orvost nem választottam, ügyeletesnél szültem, és nem bántam meg.
Jó babavárást, rövid vajúdást mindenkinek.
 


Sziasztok!

Eszembe jutott a nagy kendvenc neve, Nyulas Jolán. Õt többen is ajánlották, de épp ezért nagyon elfoglalt. Egyébként nekem is szimpatikus volt, de nem bánom, hogy Gabihoz kerültem.
Gátvédelemmel szültem, Gabi végig képviselte és védte az érdekeim, de a doki a gyerek védelmében, hogy gyorsabban világra jöjjön, a vágás mellett döntött. A seb hamar meggyógyult, amikor vágott nem is éreztem, csak azt a nagy megkönnyebbülést, hogy így a fiam könnyen és gyorsan kicsusszant.
 


Kedves Ilóca!

A Molnár Gabiról én is csudajókat hallottam! Egy barátnőm ismerősének harcolta ki a legjobb körülményeket.
Sajna engem már nem tudott elvállalni előző héten májusra.
Hívd!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Az előadások nagyon jók!!!
Valaki tud infót a Kondor Katáról?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Tícia, nagyon köszönöm a nevet. Hány éves körüli ez a Molnár Gabi? Még nem hallottam róla... Te hányadik babát szülted? En nagyon reménykedem benne, hogy a 3-nál már elkerülhetö lesz a gátmetszés... Örülök, hogy az ügyeletes orvosnál szülésröl sincs rossz véleményed, ez biztató!

Köszi Gödibarbi a megerösitést Molnár Gabival kapcsolatban, Te végül kit kértél fel???

Szerintetek megvárhatom még a következö klubfoglalkozást (jövö hét csütörtök)? Jó lenne azért személyesen is látni-hallani öket, én viszont addigra már a 26 hétben leszek, lehet, hogy már senki sem fog bevállalni??

Ilóca
 
 


Ilóca!

Szerintem hívd fel, s akkor legalább tudod merre kell tovább menned. Az előadáson lehet, hogy ott sem lesz.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Ilóca!

Szívesen a tájékoztatást. Az elsőt szültem nála, a harmadik már valóban esélyesebb, hogy vágás nélkül is menni fog. Végezz intimtornát a terhesség alatt az segíthet, a szülés közben is javasolják, tolófájdalmak között egy-két összehúzás, állítólaglazít. Nekem ez nem volt eszembe. A légzésben a Gabi és a doki is figyelmeztetett, irányított. Olajoztak is, illó olajokat is használtak, a doki is nagyon együttműködő volt a dologban. Gabi megnyugtatott a nyugodságával, nyugodt, halk, de határozott hangjával. Nem tudom eldönteni hány éves lehet, de inkább közelebb a harminchoz, mint a negyvenhez. Az előadásokon nem szokott ott lenni, inkább hívd fel, az még nem kötelez semmire titeket. Én is elég későn jelentkeztem.
Sok sikert!
 


Felhívtam a Molnár Gabit, jövö hét csütörtökön megyek hozzá személyes megbeszélésre :-), remélem szimpik leszünk egymásnak és elvállalja a szülésemet...

Köszi a sok segítséget!!!

Ilóca
 
 


Kedves Ilóca!

Sok szerencsét, és minden jót kívánok!!!
 


Ilóca!
Bizti minden rendben lesz.No para! :-)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok,
masodik kisfiam a Szent Imreben szuletett Urban drno segedletevel masfel eve.
Elmentem egy szulesznos eloadasra kb. felidos terhesen. 6 szuleszno jott ossze es annyi erdeklodo,hogy kette kellett osztani az embereket es szulesznoket egyarant. Kép
Egyikuk rogton szimpatikus lett,levett a labamrol a humoraval es beszelokejevel.Most mar tudom,hogy nem ezt kellett volna figyelembe vennem. Nem irom le az illeto nevet,a tovabbi mondokamra valo tekintettel,de ra lehet jonni,feljebb irtatok,hogy a" nagy kedvenc".
Eloadas vegen odamentem hozza,h elvallalna-e a szulesemet,megjegyzem, harman mentunk oda ugyanazzal a szulesi datummal.Azt mondta,hivjyk fel ekkor es ekkor. Megtettem,gondolom a tobbiek is. Habozott a telefonban egy kicsit,mondvan,igen sokat bevallalt mar. De konkretan nemet nem mondott,hanem megint csak,hogy egyeztessunk par het mulva. Par het mulva elvallalt.
Szabadsagarol a szulesem elott 1 hettel erkezett vissza,akkor beszeltem vele eloszor a terveimrol.
Egy csutortoki napon,mintha megerezte volna,felhivott,hogy mi ujsag. Mondtam,hogy valami alakulgat,ossze-vissza fajdogalok. Aznap meg ketszer felhivott,ez becsuletere legyen mondva. Kert,ha barmi van,hivjam. Aznap nem tortent semmi,de masnap reggel 8 korul mar tudtam,hogy itt a nagy nap. Felhivtam,erre kozolte,hogy O NEM ER RA!!!!!!!!!!!!!!!!
Hat ilyent meg nem hallottam!! Szabadkozott,hogy valami eloadast tart du.3-kor es arra keszul es ideges miatta! EN is ideges voltam a szules miatt! Probalta menteni a helyzetet azzal,hogy megkert egy ugyeletes szulesznot,hogy vallaljon el.
Valojaban az elso ledobbenes utan mar nem ertem ra foglalkozni az egesszel,lekotott a kisfiam erezheto erkezese. Az o altala mellem rakott szulesznonek a nevet se tudom,mintha ott se lett volna. Szerencsere a ferjem vegig mellettem volt,potolta a szulesznot,a lenyeg,amit el akartam kerulni,az a gatmetszes volt. Nemhogy gatvedelem nem volt,hanem sajnos csaszarmetszes lett a vege. Errol senki nem tehet,sem orvos,ssem szuleszni,sem en,igy alakult. Nagy volt a kisfiam es nem volt mas valasztas.
A doktornonek is a fent emlitett eloadason kellett volna reszt vennie,a fulem hallatara mondta le miattam es egy masik kismama miatt. Ja es a fiam delre megerkezett.
A valasztott szulesznom 2 nap mulva pironkodva megjelent a szobamban,iszonyuan zavarban volt,mondott vmit,mar nem tudom,mit es mar ott se volt.Egett a feje,az latszott rajta. Jogosan.
Ezt a "serelmemet" mar masfel eve le akartam irni,csak mindig visszatartott az ,hogy barkire is rosszat mondjak. Csak okulasul irtam le. Nem azert,hogy a fent emlitett holgynek valaki be ne doljon,hanem hogy nagyon jol gondoljatok meg,kit valasztatok. Eloszor beszelgessetek el vele,aztan kerjetek fel.
Egyebkent ,mint mar irtam, az ott levo szulesznonek a nevet se tudtam. ez lehet,hogy szegyen,de jol megvoltunk nelkule.Hozza kell tennem,nem a szules kezdeti szakaszaban kerult sor a mutetre,hanem szinte a legvegen,nagy sietve,tehat lett volna ideje tenykedni,ha akar.
Szerintem,ha van mellettetek valaki,mondjuk a parotok,akkor nem erdemes szulesznot fogadni. de ez csak az en velemenyem.
Egyebkent a doktornot megkerdeztem annak idejen,kit ajanl es o sem mondott konkret neveket. azt mondta ,ram bizza,neki mindegy,ugyis ra fogok erezni arra,ki nekem a legjobb. Amikor kesobb mondtam,hogy ki lesz,akkor elegedett volt,azt mondta,nekem valo. Hat,beletrafaltunk... Kép Egyszer vegre ki akartam irni magambol,mert persze a szules utan volt idom gondolkodni,mi is tortent. Hogy cserbenhagyott-ugy ereztem.
No,de most mar mindegy. A lenyeg akkor a doktorno szaktudasa es tapasztalata volt es hogy megmentett mindkettonket. A szuleszno szemelye teljesen eltorpult abban a helyzetben.
Remelem,nem bantottam meg senki szulesznoparti erzeseit iromanyommal. Azert maradjon toretlen a bizalmatok,biztos sikerul megtalalni a megfelelo embert,aki mellettetek lesz a nagy napon!!!!
Ja es a Szent Imre szuleszete naggggyon jo,noverek es csecsemosok kedvesek,segitokeszek,jol ereztem magam,nem volt bennem folyton rossz "korhazi" erzes.
Jo babavarast es szulest kivanok mindenkinek,
bocsanat,h ilyen hosszut irtam.

Inimma
 
 


Inimma, köszi, hogy leírtad ezeket!!! Felháborító ami Veled történt!!! Ha jól értem Nyulas Jolán volt a választott szülésznöd (szerintem bátran irjuk le a nevét, eddig olyan sok jót irtak róla, ne hallgassul el a rosszat sem!!!) Erdekes nekem mindkét elözö szülésemröl az maradt meg, hogy a doki nem tul sokat tett, viszont a szülésznö nagyon sokat segitett (pedig az ügyeletes volt mindkétszer, hozzád hasonlóan, még a nevét sem tudtam). Igaz gátvédelemröl akkoriban még nem esett szó, mindez 10 évvel ezelött történt, akkor még automatikuson gátmetszést végeztek minden elsö és második szülö nön. Viszont azon én is sokat gondolkodom mostanában, hogy mi van ha nem "komplikációmentes" lesz a szülésem, mondjuk farfekvéses lesz a kicsi vagy egyéb dolog miatt császármetszésre lesz szükség, akkor mitévö leszek fogadott orvos nélkül, rábízhatom-e magam az ügyeletesre... A Te történetedet ebböl a szempontbol növeli a félelmeimet. En két doktornöt néztem ki a SzentImrében, az egyik Kocsis Eva, a másik az álatalad is választott Urbán doktornö, de mindenki azt mondja, félidö után már ne számítsak arra, hogy valaki bevállal... Kocsis doktornö tényleg nem vállalt, arra hivatkozva, hogy már nagyon sok szülése van júniusra, és állítólag Urbán doktornö még elfoglaltabb, ugyhogy végül hozzá már el sem mentem. Lehet, hogy mégis meg kellene legalább kérdeznem öt?

Az elsö babát máshol szülted? Ott jobb tapasztalataid voltak? Gondolom a fiaid most kárpótolnak minden szenvedésért :-) Jó egészséget és sok vidámságot kívánok mindannyiotoknak, s reméljük az esetleges harmadik már könnyebben megy majd :-))
 
 


Iloca,
nem tudom,mit tegyel,megkerdezd-e Urban drnot. Veszteni nem vesztesz semmit,probald meg!
Az elso kisfiamat a Kecskemeti Megyei Korhazban szultem. Szornyu volt ott minden,de en akkor azt hittem,ez van,minden korhaz,orvos,nover stb.ilyen.
A Szent Imre egy szuper hely,nekem elhiheted!

Koszonjuk a jokivansagokat,sajnos harmadik nem lesz. Kép
Neked jo babavarast es babazast kivanok es irigy vagyok! Kép

Inimma
 
 


szia Iloca

a vajudoban volt egyutt velem egy lany akit a 30. heten vett at a Szonyi dr;nem tudok rola semmit h milyen doki,gondolom jo;egyszoval egy probat meger barmelyik doki ahogy a pelda is mutatja Kép

en is Urban Martanal szultem;hal'Istennek jo komplikalt volt az egesz, vagassal, vakummal mindennel (mas mar reg megcsaszarozott volna szerintem, orulok h o nem;)
nekem ott a doki volt a fontosabb,az ugyeletes szuleszno is teljesen okes volt (Fantha Zsuzsa) bar amig bent voltam lattam mas szulesznoket es lehet h nem ot valasztanam ha valasztanek;nekem a doki volt a lenyeg o legyen e tuti

szerintem a doktorno nagyon jo es nagyon jo fej es nagyon ember; mindenkepp meger egy probat hatha elvallal

drukkolok neked es jo egeszseget mindkettotoknek!!! Kép
 
 


Sziasztok!
Én tavaly szültem a Szent Imrében.
Először nekem is Nyulas Jolánt ajánlották, de amikor megkértem, hogy vállaljon el, azt mondta, hogy szabin lesz akkor amikor szülök.
Nos, ennek ellenére nem volt szabin amikor szültem.
De utólag nem is bánom, mert így Vastagné Nagy Évit választottam, akivel MAXIMÁLISAN meg voltam elégedve, legközelebb is nála szeretnék majd szülni.
De azt a mai napig nem értem, hogy Nyulas Jolán miért nem mondta meg az igazat,hogy nincs kedve vállalni, vagy hogy már nem tud, mert tele van, miért kellett hazudnia. Úgyis lebukott, mert ugye láttam, hogy műszakban volt a bent töltött napjaim alatt.
Még annyit fűznék hozzá, hogy ódűkat zengtek róla nekem, de láttam, hogy a szobatársamból a szoba közepén hogyan tépte ki a katétert. Hááát, azt nem kívánom senkinek sem. Még véletlenül sem szólt neki, hogy akkor vegyen egy mély levegőt. Meg szerintem nem a szoba közepén kellett volna... Évi nekem ezt a fürdőben tette meg, és szólt a levegővételnél.

Mesi

Mesi

Kép
 


Sziasztok!

sajnálom, a rossz élményeket. Nekem tényleg nagy szerencsém volt. Bent volt a párom is, ami sok erőt adott, de rutin hiányában, nem érezte annyira, hogy mikor mire van szükségem, mint Gabi, aki már sok szülést végigkísért. A felvételnél az ügyeletes szülésznő vizsgált meg, mert Gabi nem ért be olyan gyorsan, mint mi a mentővel. Azt nem kívánom senkinek. Durva volt, hagyta, hogy végig vérezzem a folyasót, vajúdót, a hálóingem, nem szólt egy jó szót sem, csak morgott magában. Visszatérve Gabihoz, vele már a 36. héttől hetente találkoztunk, az NST-t ő csinálta, és közben mindent megbeszéltünk,mit szeretnénk mi,ő hogy szokta, gondolja, mi történik komplikáció esetén mi van ha a vajúdásom alatt ügyeletes éppen stb. Megbeszéltük a beöntést, borotválást is. Én ettől féltem a legjobban, így ki is hagytuk. A borotválást otthon elintéztem, a beöntést nem kértem, ő pedig szó nélkül elfogadta a döntésem.
Segített a szülés utáni dolgokban is, így nem volt szükség katéterre (szülés után pisilni kell, ha kinyitjátok a csapot, folyóvíz mellett könnyebben megy az ellazulás)
Mindenkinek olyan szülést kívánok, hogy a lehető legkellemesebben gondolhasson vissza rá.
 


sziasztok
harmadik gyerekkel vagyok nagyon az elején a terhességnek, de már jó előre el akarom tervezni kit választok, ebben kéne egy kis segítség.
Én az előző kettőt is a szt imrében szültem, az elsőnél választott dokival, aki mintha nem is lett volna és egy nagyon ellenszenves szülésznővel aki folyamatosan magát sajnálta hogy fáj a feje...
A másodiknál ua.az orvos, mert nem akartam váltani, de szülésznőt választottam, és milyen jól tettem, tökéletes egyetértésben segítette világra a lányomat gátvédelemben.Az orvos mintha ott sem lett volna.NA ugyhogy most orvost is keresek és sajnos szülésznőt is mivel nem dolgozik már a kórházban.Tudtok javasolni orvost és szülésznőt?
Köszönöm
 
 


Sziasztok!

Hmm, érdekes a múlt héten írtam ide Nektek egy hosszú "szülésznős tapasztalatot", de nem láttom ittKép
Pedig nem szólt, hogy gond van és regisztálva is vagyok Kép Bár rég nem írtam semmit se, de a keresőben is megy a nickemKép.
Ha lesz időm és energiám, akkor majd újra megírom.

Ziták
 
 


sziasztok !

Inimmahoz hasonlóan nekem is volt rossz élményem egy másik közkedvelt szülésznővel ! választott volt , tudta hogy mi van , erre mikor éjjel elment a magzatvíz és felhívtam közölte hogy menjek be a kórházba az ügyeleteshez majd reggel jön ! az ügyeletes nagyon durva volt és nem foglalkozott velem egyáltalán ! a szülésznőm tényleg csak reggel jött be , fel sem hívott semmi . egyedül voltam a párommal ! ja és mindenki oda van érte ! nekem is meg van még azóta ez a rossz emlék bocs hogy leírtam de ez is előfordulhat bárkivel !
hope
 
 


Nevekkel támogassátok már meg a sztorikat légyszi, nem akarok mellényúlni.
 
 


Sziasztok! Jó tudni, hogy szülésznőt is kell választani és hogy még időben Kép Első babánkat várjunk abszolut rutintalan vagyok Kép Szent Imrében szeretnék szülni azt tudom. Más kérdéssel fordultam azomban hozzátok. Sajnos a dokim nem tudott elválalni (Kocsis Éva), mert totál televan. Akit ajánlott és még el tud vállani az Dr Rabóczky Marietta.
Esetleg valaki szült már nála vagy jár hozzá? Jó lenne tudni róla valamit.
Ha gondoljátok mailem: starkeszter@hotmail.com

Előre is köszönöm a segitséget Kép

 
 


Hope,
mi mindig osszefutunk! Kép
Nezz be a Gyermekek kor szerint erintett topic-unkba. Kép Kép Kép Kép Kép Bar en nem voltam kepes semmit sem irni a hir olvastan.Kép Kép Kép

Inimma
 
 


Sziasztok!

Én 18 napja szültem a Szent Imrében. Harmadik baba, és tökéletesen sikerült a gátvédelem (35-ös fej). A szülés közben is egy tündér volt a szülésznő velem, ha kellett ott volt, ha nem volt rá szükség, háttérbe húzódott. Volt illóolaj, de választhattam volna homeopátiát... Molnár Gabi volt velem. Nem volt választott, ő volt az ügyeletes.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory ki volt az orvosod ?
 
 


Hope: dr. Bálint Mihály

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory és minden ok volt , bejött ?
 
 


Sziasztok!

Én éjjel kettő vagy három körül riasztottam M. Gabit a szülésemnél, ő tanácsolta, hogy induljunk be a kórházba, ő is igyekszik. Egy fél órával utánunk ért be.
A Bálint dokikkal (három van apa-fia és a nagybácsi) én is találkoztam, és mind a hárman nagyon szimpik voltak. Másoktól is csak jókat hallottam róluk.
 


Hope: nagyon bejött. 14 óra vajúdásból 12-t a kórházban töltöttem és ő is bent volt, mindezt úgy, hogy nem aludt..., és nem akart sürgetni, nem nyúlt bele csak azért, hogy ne vegyük el a teljes szombatját... Nagyon hálás vagyok nekik mindenért.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én tavaly ápr. 29-én szültem a Szent Imrében. Vastagné Nagy Éva volt a választott szülésznőm. Én a szüléssel kapcsolatos előadásokon ismertem meg a szülésznőket. Először én is a Jolánt választottam ki, de első telefonomra azt mondta, hogy a szülés várható időpontjában neki valami vizsgája lesz, de hívjam majd később, és még megnézi. Hívtam, és nem vállalt. Kicsit lekezelő is volt, talán épp azért, mert sokan keresik, ezért elfoglalt.
Aztán a következő választottam volt a Nagy Éva, aki nagyon kedves, rendes, mindent elmagyarázott, rugalmas volt. Nagyon közvetlen, megnyerő stb. Szóval csak jót tudok mondani róla.

A babám nem fordult meg, farfekvéses volt végig, így császármetszésre voltam "beprogramozva". Így nagyon nagy szükség végül nem lett rá, de a műtétre ő készített fel (beöntés, lelki bíztatás). Aztán másnap reggel is ő mosdatott meg, többször bejött, megitatott, behozta a babát, mert ugye az érzéstelenítés miatt kb. 1 napig nem igazán tudtam semmit csinálni, pláne felülni.

A férjemet is ő segítette a kórházban, hová menjen, mit csináljon, odaadta neki a babát, amíg nálam voltak.

Ja, és az orvossal is jó kapcsolatban vannak. Nekem a Tasi Róbert az orvosom.

Tehát az Évát csak ajánlani tudom. Megvan a száma is, ha kell valakinek.

Sziasztok:

Andi
 
 


Ja, és a műtétnél a fiatalabbik Bálint doktor segédkezett az orvosomnak, a műtét végén pedig amikor kitoltak nagyon kedvesen gratulált a folyosón a babához, pedig személyesen addig nem ismertük egymást. Bár én már az előadásokon a kórházban láttam őt, akkor is minden kérdésre kézségesen válaszolt. Nem tudom, ő e a Bálint Mihály, csak azt tudom, hogy azt hiszem az édesapja is orvos. De nagyon tudom őt is ajánlani, mint szülész-nőgyógyászt.

Hozzá kell tennem, azért áradozom a szülésznőről, meg úgy mindenkiről a kórházban, mert én rettegtem a műtéttől. Hiába tudtam előre, mire számíthatok, gyűlölöm a kórházakat, és félek bármiféle műtéttől. Soha nem vágtak fel sehol, és ez szörnyű volt számomra. A műtétet is végigbőgtem. Ezért mindenki próbált vígasztalni, lelket önteni belém, igaz nem sok sikerrel. Ez nem változtatott azon, hogy a kórházban majd megőrültem. Ezért kértem is, hogy ha a babával minden OK, és persze velem is, akkor 1 nappal szeretnék előbb hazamenni. Féltem is mit szólnak hozzá, de nem volt egy rossz szó sem.
És ráadásul pont akkor kezdett igazán tavasz lenni, akkor lett nagyon jó idő, mindenki kint mászkált lenge ruhában, a férjemet grillpartyra hívták a barátai megünnepelni a babát, én pedig bent szenvedtem.
No, mindez mellékes.

Sziasztok:

Andi
 
 


Sziasztok!

A Bálint Mihály és Bálint Sándor a két idősebb doki, a fiatal velem is egy tündér volt, de a keresztnevére nem emlékszem.

Üdvö mindenkinek
 


A fiatal Bálint Balázs.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszi, hogy tisztáztátok.
Andi
 
 


Sziasztok!

A hétvégén nekem is beugrott a Bálint Balázs neve. Tündéri fickó, ahányszor találkoztatm vele, mindig mosolygott.

Cory!
Sorstársak vagyunk, én is 14 órát vajúdtam, nem volt semmi.

Szép napot!
 


Hera,

kérlek küldd el a szülésznőd (Vastagé Nagy Éva) telefonszámát, eddig ő tünt a legszimpatikusabbnak. email címem: nyunyo@freemail.hu

köszönöm előre is
 
 


Hello!
még új vagyok mi is a Szent Imrében szeretnénk szülni de lajosmizseiek vagyunk és nem tudjuk hogyan induljunk el, orvos stb??
minden ötletért tanácsért hálásak vagyunk
előre is köszi
panka
 


Szia!

Fent részletesen olvashatsz az én élményeimről. Az én orvosom Dr. Tasi Róbert volt. Akit még hallomásból (csak jó véleményekkel) ismerek, az a Dr. Kocsis Éva. Mindkettőnek van magánrendelője Budafokon, a kórházban viszont nem tudom, hogy vannak. Ha érdekel a Tasi telefonszáma, meg tudom adni. A Kocsis Éváét meg meg tudom szerezni, a sógornőm nála szült, és még többen is az ismeretségi körömben.
A Tasi nagyon kedves, rendes, mindent részletesen elmagyaráz, többször is. Emberséges, finoman foglalkozik veled.
Aztán a Bálint Balázs is nagyon szimpatikus. Õt többször hallottam szüléselőkészítő előadásokon, és a császármetszésemnél ő segédkezett.
A szülésznőm Vastagné Nagy Éva, róla is csak jót tudok mondani, az ő száma is megvan.

Mennem kell, a lányom ébredezik.

Sziasztok:

Andi
 
 


Kedves Andi!

kösz hogy ilyen hamar válaszoltál. Tasi Róbertről tényleg jókat írnak (más fórumokon is.)Azok alapján amit leírtál már szimpatikus is lett. Akkor hogy is megy ez, az ember csak úgy felhívja és elmondja, hogy ez meg ez van és Õ majd mond valamit??
Hálás lennék akkor a telefonszámért, ha csak privátilag akkor a panka123@freemail.hu- ra írhatsz.
Köszi panka
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: