Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Semmi gond, mindenki maga dönt HT kapcsán. Én alapból mindig is annak voltam a híve, amit a régi időkből láttam, azaz akkor már másfél hónaposan kaptak a babák mást is. Ha csak anyatejes lenne Dodó, nem biztos, hogy HT megkezdtem volna, de így, hogy tápszeres is, nem látom akadályát. Nem hiszek abban,hogy ettől nagyobb hajlama lenne a betegségekre, csak azért, mert kap egy kis almát is... :shock:
Én meg eleve nem vagyok tejpárti, azaz az vagyok, de nem görcsösen és kiugrok az ablakon a mai dumáktól, miszerint csak az anyatej a jó a babáknak 6 hóig. És azért akadok ki, mert nagyon sokaknak alig van tejük, így maximálisan azt sugallják, hogy szar anya vagy, ha ezt nem tudod megadni.
Én eldöntöttem, hogy nem vagyok szar anya, így is kap anyatejet, és mindig is támogattam a korai kóstoltatást :) Anyósom és a védőnő sem ágál ellene, sőt. Tipikus, mindketten korosabbak, Ők így nőttek fel, én meg fiatal vagyok, de ezek szerint agyilag maradi :)
Most úgy fogok kóstoltatni, hogy pl a következő kajájánál csak annyi anyatejet kap, hogy kb. jóllakjon, így elvileg tud majd almát is enni, mert nem lesz tele annyira. Anyósom szerint nem szabad még kiváltani egy étkezést.

Én még mindig szenvedek az altatással. Azaz nem az altatással, hanem az éjszakával.... :( Eszik Dodó este, nem nagyot, pedig régebben simán betolt 200 felett is este, most jó, ha 160at bír. Majd Apja mielőtt elaludna (éjfél felé), álmában megeteti. Ennek ellenére ébred éjjel, de reggel 6-kor legkésőbb fent van. És nem eszik nagyot reggel.... Olyan, mintha nem is erre kelne...... Nem tudom. Most arra gondoltam, mivel 4 hónapos lesz, kap este tejpépet, állítólag az jobban telíti Őket. Passz.... De fogakat még nem látok, elvileg makizik rendesen, így az sem.... Nem tudom mire kel, semmin nem változtattunk. Ok, ezerrel ülni akar, egyszerűen nem bírom karban tartani, mert húzza fel magát, és ugye van olyan, hogy amikor mozgásfejlődésük van, borul minden... De ennyire?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Hidegfront na ki vagyok egésznap bömböl Barbi. semmi sem segít...
MÁs?

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok
eddig nem vettük észre a frontot....eddig.sztem Hanga estére fog bezombulni,ha front van éjjel nem bír magával,és mi sem ővele.Még csak oldalra forgolódik,és ha döntve az ölemben ül folyton fel akar ülni,tiszta kockahasa lesz.Megpróbálom fejegetés nélkül tartani a tejet,de a ma déli altatás pl elég viccesre sikeredett.A lenti szobában ahol délben alszik nincs felemelve a kiságy,hanem legalul van,csak a rács elé van téve.Nem bírtam sehogy elaltatni (na ez lehetett a front )és fekve ordított.Erre okos anya behajol a kiságyba megpuszilni nyugtatgatni pucér felsőtesttel mivel szopi után úgy maradtam.Mohókám meg elkapta a cicit sőt kézzel is jól megmarkolta és a szájába nyomta,persze rögtön csend lett.És így szopizva aludt el végre.10percig szippantott,a derekam majd' leszakadt.De a nyugiért belementem,most minkettő alszik megyek én is. l

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 

 
 

Bibi, jót röhögtem, nagyon nagy vagy, megért volna egy fotót persze csak magatoknak :):):) Vicces :):):) De bevált :):):) Mikor mész zumbázni? Mikor van időd?
Csajok, ki mennyi plusszal küzd szülés óta?!?! :roll:

Dodó nem érzi a frontot, nyugodt, sokat alszik, rendesen eszik. Vagyis annyira megérzi, hogy általában talán egy fokkal nagyobbat alszik ilyenkor :)

Barbi megnyugodott már Titta???

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


hát röhögtem én is.Érdekes nekünk sem tűnik fel a front.Zumba itt soroksáron a művházban keddenként 19.30-tól egy óra hosszat.Még csak egyszer voltam,de fent említett terjedelem problámám miatt necces,mert ugrálni nem tudok.Márpedig ez ugrálós.Súly plusszom nincs ,inkább kevesebb vagyok már csak 3-4 kilóval.Ne kérdezd hogyan,csak a szopinak tudom be,mert zabálok eszetlenül,folyton éhes vagyok,éjjel is néha eszem és hajnali szopi után.Szülés után nagyon elkezdtem fogyni,mert nem volt időm enni,és majdnem6 kilóval voltam könnyebb,viszont folyton szédültem,és álmos voltam.Nagyon hirtelen dobtam le.Szülés előtt már elkezdtem fogyni,szinte csak a pocak többlet volt.Elég hízékony vagyok egyébként 165 cm 78 kg-mal lettem terhes,és most 74 vagyok kezdem visszaszedni.Amikor Hanga elkezd nagyon intenzíven szopizni,akkor megint visszamegy.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Barbara tegnap délelőtt én a frontnak tudom be hisztis volt 12ig elviselhetetlenül úgy mint amikor hasfájós volt utána megnyugodott és aludt rendesen ahogy mostanában szokott napközben 1órákat délután 3órát egyben. Este meglepődtem mert bezabált 20kor 200ml legalább és mégse aludt hanem kacarászott és tepert a lábával fel volt húzva 22,15ig nem aludt el de utána 5,15ig aludt:). Mostanában 7órákat alszik egyben éjszaka szerintem ez szupi teljesítmény. Mi amúgy 60cm 5,240g vagyunk szépen növünk és hízunk:).
Én haza a kórházból 88kg-val/-17kg a szüléstől/ jöttem/pedig bent zabáltam még hajnalban is, mert hozták a kaját bőven/ és 105kg-val/+20kg ami valószínüleg 99% víz volt/ mentem be a terhességet 85kg-val kezdtem azaz 3kg híján vissza nyertem az eredeti súlyom. Azóta sajnos szintén zabálok mert állandóan éhes vagyok és már 93kg-ra/+5kg/ sikerült vissza hízni:(. Sajnos ami a Barbarával terhesen nem kellett azaz az édesség az most nagyon kell sőt...

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bibi,engem is feldobtál az ágyba belógós storyddal :D
Nálunk inkább én érzem meg a frontot,mint Anikó,valami rémes fejfájás gyötör 2 napja,pedig a második trimesztertől nekem egyáltalán nem fájt,most úgy látszik visszatér.
Nálunk általában vagy a délelőtti vagy a 4órás szopi után nehézkes az alvás,de ha bekómál,van amikor én ébresztem,mert ha túl éhesen ébred,nincs az a tej mennyiség,ami elég lenne neki.
Katka eltűnt,reméelm helyre álltak náluk is a dolgok,csak gondolom túl elfoglalt még....
Én 95 kilóval mentem be a kórházba és most vagyok 82,de folyamatosan "olvadnak" a kilók,állítólag a szopi is jó hatással van rá.De mondjuk én a terhesség végén már nem tudtam visszafogni magam,úgyhogy rajtam nem csak víz volt :oops: .

Ti meddig véreztetek császár után?Nekem már nem erős,de azért így több mint 3 hét után azt várnám múljon el a vérzés.
Éjjel végre valahára a köldökünktől is elbúcsúztunk :)

herkeildiko
Pécel
 
 


Itt vagyok. :) Csak mostanában nagyon összejöttek a dolgok, kicsit depis időszakomat éltem...
A szoptatási nehézségek nagyon kihatottak rám, de nem adom fel, küzdök!!! Iszom a kecskeruta fű teát, sok vizet, homeós bogyót eszek, fejek minden etetés után és próbálok nem stresszelni. Sajna azért be kell pótolni még tápszerrel, de reménykedem, hogy sikerül megnövelnem a tej mennyiségét.
Talán a hasfájás sem kínozza már annyira Marcikát, amióta az infacolt használjuk. Már nincsenek 12 órás szívszaggató sírások, és ez már nagy szó. :)
Nagyon szépen olvadnak le rólatok a kilók! :) Én 88 kg-val mentem be szülni és tegnap reggel 77 kg voltam, de még mindig van rajtam víz. Jó lenne, ha legalább a kezdő súlyomra (70 kg) vissza tudnék fogyni. Amúgy olyan furcsa, hogy 2 hete még a zoknimat sem tudtam felhúzni, most meg már alig van hasam (ahhoz képest, amekkora volt). :)
De jó, hogy Anikónak leesett a köldökcsonkja! Már én is nagyon várom azt a pillanatot. :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Katka,én is egyfolytában azt mondogatom magamnak,hogy nem stresszelek,de be kell valljam igen is nyugtalankodom,minden szopi előtt arra gondolok,vajon elég lesz-e a tejem,vagy hozzá kell melegítenem,még az a szerencsém,hogy nekem éjszaka meg reggel mindig több van,így azt lefejem és másnap azzal tudok pótolni,ha kell.Mennyiket eszik neked Marci baba?Nekem néha akkor bántja a hasa Ancsát,ha nem sikerül megbüfiztetni.
Próbálom bevezetni a suttogó módszert és kiságyban altatni el,mert eddig korainak tartottam,hisz annyira újszülött volt még...de így is inkább csak kézben akar elaludni,habár ma egyszer már bealudt egyedül is,de kiesett a cumi,és utána jött az ordítás....

herkeildiko
Pécel
 
 


suttogó... hát biztos nem sokat szagolgatta a gyermeke finom illatát alvás közben.Ne gondoljátok,hogy na megint itt a kötözködős,de ismerek egy csajt aki suttogó szerint nevelte a fiát,most 5 éves viselkedészavaros ,szorongó ,retardált.Én a szívem,és a józan eszem,és jóindulatom meg anyai ösztönöm szerint nevelem a gyermekeimet,és bátran kijelenthetem,nagyon rendben vannak,igen kiegyensúlyozott mindkettő,pedig Emmánál most dúl a dackorszak.Maximálisan figyelembe veszem az lelki igényeiket,mert mindkettőnek van,bár más módon.Mi ez az általános suttogó őrület?Ilyen jók a tapasztalatok?Nem hagyjuk sírni a gyereket,a suttogó mit gondol a "korai kötődés"-ről?Meg a hordozásról?Bocs a kirohanásért,tudom ez nem vitafórum :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


ja és bizony Emmát annak idején szinte 1 éves koráig sétálva ringatva altattam,és közben énekeltem.Az életem legszebb egy éve volt,ahogy a a hangomra ellazult a karomban,éreztem a szuszogását,és fantasztikus érzés volt hogy ilyen meleg békében altathattam,és biztonságot nyújthattam számára.Hatalmas érzés,meg hormonbomba ,és melegség a szív tájékon :D Hát nekem suttoghat akárki,ölelem őket amennyit csak igénylik.Semmi másra nincs szüksége egy ilyen csöpp embernek mint anya-apa illatú meleg szeretetre.Nnnna.pont.befejeztem :D :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


ja és végül,Hanga nem alszik el ölben,főleg bölcsőtartásban nem.Apa észrevette,hogy mennyire szereti,ha puszilgatja,és orral simizi a pofi-halánték környékét.Naaagy sóhaj,és pár perc után békésen szuszog.Sztem így jobb nyugovóra térni,mint ordítva,anya után könyörögve.Állítólag egy szakítást kiheverni annyi ideig tart amilyen hosszú a kapcsolat volt.Gondoljátok át,hogy a mi "kapcsolataink"9 hónapig tartanak,talán nem véletlen, hogy ez az életkor ,a szeparációs szorongás kezdete.Sok érdekes összefüggést fedezhetünk fel,ha a gyermekre figyelünk,és nem holmi suttogókra.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Egyet kell értsek Bibivel, és az én tapasztalataim is megegyeznek az Övével...
Csak egy példa... voltak elveim... még terhesség alatt (Bulcsúnál), például nem alszunk együtt stb. stb.... szokásos...na ez elég hamar megbukott főleg hogy Bulcsú 4 hóig ugye, nagyon durván hasfájós volt...külön szobában kezdte... majd egy szobába kerültünk, aztán a két ágy összetolva, egybenyitva... így aludt másfél éves koráig...
Mindenki jött a dumájával hogy de hülye vagyok mert soha nem fog külön aludni és nem fog egyedül elaludni... stb.
Aztán úgy éreztem eljött az idő, egyrészt úgy éreztem megérett rá, másrészt ugye úton a tesó... gyerünk vágjunk bele a külön szobába és a nagyágy projektbe...
Eláruljam hány napig tartott az átszoktatás...? konkrétan egyetlen egy nap volt... egyetlen egy nap alatt átszokott a külön szobába és egyetlen egy nap megtanult egyedül elaludni egy hang nélkül.
Az én fiam másfél évesen érett meg rá... persze előtte is megpróbáltam, de akkor nem éreztem hogy neki és nekünk ez jó...
Na és meg kell mondjam hogy az első éjszaka apja az én vállamon pityergett hogy hiányzik a fia, hogy nem alszik velünk egy szobában...
És meg kell erősítsem én is, Bulcsú olyan szinten kiegyensúlyozott nyugodt gyerek hogy nem tudom elmondani, és úgy gondolom sokat segített, hogy mindig ott voltam neki csecsemő kora óta amikor szerette volna, persze kihangsúlyozom normál, egészséges keretek között.... de nem ragaszkodtam a buta elvekhez... hanem egyszerűen éreztem mikor érik meg rá a fiam.
Egy szó mint száz nekem sem tetszenek a suttogó elvei, és a tapasztalataim is mások...

 
 


Sziasztok


jól eltűntünk :(
hát jó nehezek ezek az első hetek :) ezen a héten vagyok először egyedül itthon, hogy nincs segítségem (ezt még múlt héten kezdtem el írni)
nem nagyon jutok oda hogy írjak, olvasni még csak csak jut időm
gratula a friss anyukáknak, sok tejecskét, szépek az új babók, és szépen fejlődnek a többiek :)

hát nekünk azért nehéz, mert a kisfickó elég rossz alvó, nagyon nehezen alszik el és akkor sincs garancia, hogy 5 perc! múlva nem ébred fel :( van hogy egész nap csak pár perceket (azért van az fél óra is időnként) szundit szopi közben, és csak egyszer alszik komolyabban, ergo semmit se tudok csinálni mellette, mert amúgy álmos, ezért nyűgős tehát nincs el magában, az éjszakák elég jók, van egy hosszabb alvása az esti szopi után csak fél 2 körül szokott kelni, de aztán újra visszaáll a szokásos kb 2 óránkénti evésre, szóval kemény, fejni nem fejek egyáltalán, szerencsére nekem bejött minden ezzel kapcsolatban, van tejem annyi amennyi kell, abszolút nem iszom sokat ezt vegyétek úgy hogy legtöbbször a 1,5 litert se, és ez nem a tej rovására megy ilyenkor, hanem a vizelet lesz kevesebb tehát a vese miatt kéne többet innom, ezzel kapcsolatban is azt olvastam hogy annyit igyunk amennyi jól esik, persze az ilyen notorikus nem ivókra mint én nem vonatkozik kicsit azért muszáj erőltetni az ivást, de lényeg hogy akkor is van tejcsi ha kevés a bevitt folyadék és még egy az evés is nagyon fontos többen megfigyelték hogy attól sokkal jobban függ a tej mennyiség! Egyébként csajok ilyen napi rend mellett nekem nem is lenne időm fejni, úgyhogy szerencse hogy nem kell :D

Bibivel teljesen egyetértek, gondoljunk bele 9 hónapig éjjel-nappal éreztek bennünket a babák, most meg hipp-hopp legyenek el egyedül, aludjanak külön stb. én a napokban gondoltam bele, hogy ez az elvárás hogy aludjanak külön ez is mekkora önzés tőlünk, nekünk is milyen jól esik hozzá bújni a párunkhoz, összebújva aludni, a pici babáinkat meg megfosztanánk ettől. Nekem is meg van a suttogós könyv de még nem olvastam belőle, de amiket eddig idéztetek belőle - hát nem lesz a kedvenc könyvem :D
Benedek esti szopi után kiságyban alszik az első éjszakai kelésig ami éjfél és 2:30 közé esik utána már végig mellettem van reggelig, embertelen lenne óránként ki-be emelgetnem a kiságyba, mellesleg én is elalszom szoptatás közben általában a következő szoptatásra ébredek fel és átrakom másik oldalamra a babát és kezdődik a köv. szoptatás :)))

Ma voltunk 6 hetes kontrollon, bent volt Magdika is, megcsodált mindkettőnket, Benedeket érthető, engem meg hogy nem lehet megmondani hogy 6 hete szültem :D ez tényleg furi, nekem pillanatok alatt úgy lement a hasam kb az első hét végére már nem lehetett megmondani hogy 1 hete még nagy pocakom volt, úgy hogy a sok szoptatástól meg a strapától én már a régi súlyomnál vagyok, ha lehet súlynak mondani :D

Ma egyébként mivel állítólag én is elkényeztetem a babát, hagytuk sírni, mert egyszerűen nem aludt egész nap, de hiába, így se aludt el, csak nyelt egy csomó levegőt, csak azért bírtam megállni hogy ne vegyem fel, mert tudtam tényleg nem fáj semmije és mert nem torka szakadtából ordított, hanem csak olyan lájtosabban, de mondom teljesen hatástalan volt. Úgyhogy nálunk is ringatás van, de az is hatástalan, ha nem akar aludni, viszont ásítozik és fáradt szóval nem értem, még a kinti babakocsis sétára se tudom azt mondani hogy arra tuti elalszik, mert van hogy akkor is fönt van de azért az 99%-ban bejön ;) viszont ha megáll a kocsi pár percen belül fönt van.

Titta akkor már nem hasfájós Barbara, az infacol bejött nektek?

Benedek már nem hasfájós, de mire azt a rengeteg levegőt kidolgozza magából, sokszor ezek mennek az alvás rovására - spec. én se tudnék úgy elaludni, hogy közben folyamatosan erőlködöm, hogy kinyomjak magamból egy csomó levegőt :(

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Ildi, tegnap nagyon szépen evett Marci. Szinte minden szopi alkalmával 70 ml-t, ami a kezdeti 20-hoz képest már fényévekre mutat. :) Viszont ma ismét visszaesett az adag 50 ill. 30-ra... Nem értem én ezt... A gond az, hogy még fejni sincs nagyon időm, mert az etetés után még másfél óra mire elalszik, és utána meg már jöhet az újabb etetés...
Be kell, hogy valljam, ma hajnalban megpróbáltam, hogy álomba sírja magát Marci baba, mert annyira nyűgös volt, hogy semmit nem tudtam vele kezdeni. Persze ez sem jött be, így én is visszatértem a ringatásos, dúdolós módszerhez. De ami nálunk 10-ből 9-szer bejön, az a pólyába bugyolálás, erre általában hamar megnyugszik. :)



Katka,én is egyfolytában azt mondogatom magamnak,hogy nem stresszelek,de be kell valljam igen is nyugtalankodom,minden szopi előtt arra gondolok,vajon elég lesz-e a tejem,vagy hozzá kell melegítenem,még az a szerencsém,hogy nekem éjszaka meg reggel mindig több van,így azt lefejem és másnap azzal tudok pótolni,ha kell.Mennyiket eszik neked Marci baba?Nekem néha akkor bántja a hasa Ancsát,ha nem sikerül megbüfiztetni.
Próbálom bevezetni a suttogó módszert és kiságyban altatni el,mert eddig korainak tartottam,hisz annyira újszülött volt még...de így is inkább csak kézben akar elaludni,habár ma egyszer már bealudt egyedül is,de kiesett a cumi,és utána jött az ordítás....

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Nem szeretnék én sem vitatkozni. Én megvettem ezt a könyvet, pontosabban az I. kötetét pár hete. De kb. az 50. oldalon tartok (nem nagyon van időm olvasni :) ). Eddig nem láttam eget verő hülyeségeket benne. Ha látnék, biztos figyelmen kívül hagynám.
Viszont én is a kiságyban altatom, pontosabban nem is altatom, mivel magától alszik el, a kicsit. Elbúcsúzom tőle, megsimogatom, ha kicsit sírdogál (ne úgy értsétek, hogy üvölt, hosszasan sír, hiszen akkor nyilván más baja is van az álmosságon kívül), odamegyek, megsimogatom, de nem veszem fel azonnal, ha meggyőződtem róla, hogy egyéb baja nincs. Találkoztam olyan anyukával, aki születést követően folyamatosan a karjában ringatta el a kicsit, és egy évvel később még mindig rohangálhatott fel és alá a lakásban a nem kis súlyú gyerekkel, mert hogy az képtelen volt egyedül és a saját ágyában elaludni. Nekem ilyesmivel korábban sem volt gondom, és hála az Égnek, most sincs. Persze a nyugodt, betegségmentes időszakokról beszélek.
Hosszasan szerintem sem szabad hagyni a gyereket sírni, mert bizalmát vesztheti. Ettől valóban válhat befelé fordulóvá. Tudnia kell, hogy bármi baja van, ott termünk, és segítünk, ha van min. Számíthat ránk. De ehhez - szerintem - nem feltétlenül kell az ölünkben, vagy a jelenlétünkben elaludnia.

bee970311
Budapest
 
 


igen bee neked is igazad van,és nyilván nem követi az ember betűről betűre a könyvet.Igazából minden gyrek más,az én két kölköm alapból elég nyugis,békés,a barátnőm 2 kölke meg mint a tűz.Na rajta a suttogó sem segít. :D :D :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Suttogó... Én is megkaptam a könyvet, nem olvastam, de amikor Dodóval kapcsolatban felmerült kérdésem, akkor elővettem, hátha mond okosat. Volt benne sok jó. Pl. hogyan tanítsuk meg magától elaludni a kicsit. Nekem ez a könyv segített, eszerint jártam el és megtanulta. Egy alkalommal küzdöttem a gyerekkel, akkor sírt, eljátszottam a szokásos momentumokat (kiveszem, megnyugtatom, lerakom, simogatom, kiveszem....), és elaludt. Azóta ha álmos, lerakom, beforgatom (mert csak oldalt fekve alszik el) és egy idő után alszik. Max. 1-2 alkalommal megyek cumit visszadugni.
Ezen kívül a könyv megtanította, hogyan kell pólyába kötni a kicsit, az elején NAGYON hasznos volt. Ezen kívül olvastam persze számomra érdektelen dolgokat, vagy olyat is, ami irreális, azaz hogyan lehet egy két nap alatt leszoktatni a csecsemőt az éjjeli sírásról azért, mert kiesett a cumi...

Szóval nekem bejött a könyv, de azóta sem olvastam ki, csak az adott dologra, kérdésre keresek rá és sokszor segít.

MÁS

Dodó megkapta az újabb oltást és most hőemelkedése van.... :( Olyan étvágytalan és egész nap alszik.... Úúúúúgy sajnálom..... De tud ám így is mosolyogni :)

Éjjel szívunk.... Ma éjjel vele aludtam, egyértelműen nem éhes, csak nem alszik mélyen, csattog a kezével, és kicsúszik így a cumi... Emiatt meg felsír... Én megyek, hülye Anya módjára bedugom és próbálom elaltatni, mert a cumival csend lesz, de a keze jár, forog a fejével....
Nem tudom mit tegyek, de kb. 3 hete ez van...... :( Előtte meg leraktuk és reggel kelt... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


pl 12.15-kor letettem Hangát a kiságyba,és egy kukk nélkül elaludt.Máskor mindenféle trükk kell.Inkább azt mondom,hogy maximálisan rugalmasnak kell lennünk,és alkalmazkodni az igényükhöz,amit épp az állapotuk megkíván.
És vicc ,most megyek a nagylányomat visszasuttogom az ágyába,újabban csökken az alvás igénye,persze csak szerinte.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Én a suttogó összefoglalóját,a "mindent megold" könyvet olvastam ki,még a terhességem alatt. Természetesen nem tekintem szentírásnak az elveit!Hiszen még nem is ismerem teljesen a kislányomat,még mindig csak tanulom a nyelvét,és,hogy hogyan szolgálhatnám ki az igényeit! De azt kifejezetten szeretném,ha megtanulna egyedül elaludni,még soha nem hagytam sírni a kiságyban,természetesen ölbe veszem,ha sírdogál,mert szerintem se szabad őt megfosztani a testünk melegétől,ölelő szeretetünktől.De szeretném,ha nem kellene őt mindig álomba ringatnom,egyrészt mert szopi után kénytelen vagyok fejni legalább 20 percet,ami elég nehéz így,miután elringattam,elaludt és sikerül úgy letennem,hogy nem ébred fel,másrészt,mert pl. ő általában 2-3 között kel éjjel,akkor kb 2 órát fent vagyok vele,reggel alszik olyan 7-8-ig,szopi,és sokszor nem alszik délig,vagy csak nagyon rövideket,azt is a karomban,de néha jó lenne ilyenkor megreggelizni,meg eltölteni pár percet a fürdőben.
De úgyis mindannyian a legjobbat szeretnénk a gyerekünknek,és abban azt hiszem egyetértünk,hogy leginkább sok-sok szeretet az,amire szükségük van :D
Persze nekem is voltak elveim szülés előtt.....amit először a kórházban adtam fel,mert már első éjjel amikor velem volt mellettem aludt.De itthon én úgy veszem észre nem zavarja a kiságy,sőt,ha nem akar aludni,köztünk ugyanúgy nyűgösködik.
Ja,és amit észre vettem,nagyon fontos a nyugalom,mert ha kicsit is feszült vagyok valami miatt,egyből kihat rá is!

Katka,szerintem az a lényeg,hogy kap anyatejet Marci,így sokat támogatod az immunrendszerét! És ha éppenséggel pótolni kell,akkor sincs semmi,a lényeg,hogy jól lakjon a pocakjuk,akkor boldogok a babák is és mi is.A fejéssel ismerős a helyzet!Én a napokban,mióta egyedül vagyok vele úgy csinálom,hogy szopi után belerakom a pihenőjében,a lábammal ringatom,közben fejek,általában elnézelődik úgy 10 percet,míg egyik cicivel végzek,a másodiknál szokott elkezdeni reklamálni
:? .

herkeildiko
Pécel
 
 


Képzeljétek, ma hasról átfordult hátra Marci baba, 15 naposan!!! Na, jó, szegénykémnek borzasztó hasfájásai voltak, és talán a nagy erőlködés miatt sikerült ez az attrakció neki, de úgy tudom, hogy ezt néhány hónaposan szokták a babók produkálni.
Kis izmos kölök. :) :)

Kép
katka0229
Budapest IV. kerület
 
 


Képzeljétek, ma hasról átfordult hátra Marci baba, 15 naposan!!! Na, jó, szegénykémnek borzasztó hasfájásai voltak, és talán a nagy erőlködés miatt sikerült ez az attrakció neki, de úgy tudom, hogy ezt néhány hónaposan szokták a babók produkálni.
Kis izmos kölök. :) :)
nem semmi a kölök,és ,tényleg talán a szenvedős tekergőzés hatására fordult át,mindenesetre nem hagyható ott sehol biztonsággal :D Egyszer Hanga is csinált ilyet 2-3 hetes lehetett,gurult hátáról hasára és tovább a hátára,vagyis arrébb került 60 centivel.Lestem nagyon,és vártam a folytatást a fantasztikus mozgásfejlődést,de semmi.Sőt csak feküdt a hátán,csak 1 hónapja fordul oldalra :D Emma nagyon lusta volt,és kényelmes,fogtam a fejem,hogy Hanga után majd futkorászhatok.Bár nem bánom,ha nem kell :D
Más :valami megváltozott a fórumon,mert ha belépek,nincs lehetőség írásra,nincs meg az a terület,csak ,ha válaszolok valaki hozzászólására. :shock: Ez mi a túró lehet? Vagy csak béna vagyok,bár nem hiszem mert nem ma kezdtem az írogatást

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Nem vagy béna, és is napokkal ezelőtt írtam ugyanezt.
Nem jelzi, kinek írsz, ha válaszolni akarunk valakire, jobb odaírni, hogy kinek.

Szép napot Mindannyiunknak! :)

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Csajok, nálatok van ébredés éjjel?!!? Dodó felkel, nézelődik és ha bemegyek, mosolyog....... És nem éhes, mert kínunkban behoztuk magunkhoz, ott kis cumi körrel, nyugtatgatással visszaaludt egy órára.... Nem tudom mi tévő legyek. Sírni nem szeretném hagyni, de a legújabb, hogy kéri a cumit, majd a kezével kiveszi, szopizza az ujját, majd rájön, hogy ez uncsi, így kéri vissza a cumit..............

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Csajok, nálatok van ébredés éjjel?!!? Dodó felkel, nézelődik és ha bemegyek, mosolyog....... És nem éhes, mert kínunkban behoztuk magunkhoz, ott kis cumi körrel, nyugtatgatással visszaaludt egy órára.... Nem tudom mi tévő legyek. Sírni nem szeretném hagyni, de a legújabb, hogy kéri a cumit, majd a kezével kiveszi, szopizza az ujját, majd rájön, hogy ez uncsi, így kéri vissza a cumit..............


Lehet, hogy túl keménynek tűnik, és először neked az is lesz:
Nem venném ki őt az ágyból - hangsúlyozom, csak akkor, ha meggyőződtél róla, hogy egyéb baja nincs -, hanem kedves, csendes szavakkal elmondanám neki minden ilyen alkalommal, hogy éjszaka van, aludni kell mindenkinek, neki is. Ha kell többször mennék hozzá éjjel, vagy ha jobbnak látod, akkor az ágya közelében várni, amíg újra jelez. Attól tartanék, ha mindig átvinném magamhoz, hogy csúnya szóval: odaszokik, ami először jó babának, mamának egyaránt, kellemes és kényelmes, de szerintem később böjtje lehet.

A másik, hogy nálunk olyan másfél-két hónapos korában elkezdte, hogy a korábbiaktól eltérően nem nagyon alszik el oldalt (háton egyáltalán), csak hason, a nap bizonyos szakaszaiban. Tehát ha sehogy nem tudott elaludni, nyugtalankodott, kénytelen voltam hasra fektetni. Nappal legtöbbször már így is alszik. Este viszont, ha nem tud elaludni oldalt, hasra fektetem, és amikor már elég mélyen alszik,oldalra fordítom. Tudja a fene, éjjelre nem merem hagyni a hason alvást...

bee970311
Budapest
 
 


úgy értem,hogy belépek a fórumra,elolvasom az utolsó hozzászólást,és utána nincs ott az új hozzászólás ablaka hogy írhassak bármit,hanem a fórum lista van csak.Tehát csak úgy tudok bármit is írni akármivel kapcsolatban,hogy valaki beírására válaszolok,különben nem tudok hova írni. :( :( :( :( komolyan hülyülök vagy mi?...öregszem

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Bee, ezen a körön túl vagyok. Volt, hogy egy éjjel simán 10x mentem, simiztem... Aztán beleuntam, már vissza sem mentem az ágyamba... Mire letettem a fejem, keltem is... Akkor kapott vizet, pelus rendben... Szóval mindig meggyőződök, hogy nincsen semmi baj. És mégsem használ semmi. Én sem vagyok híve a velünk alvásnak, ezért is volt, hogy már az első itthon töltött éjszakáját a saját szobájában töltötte, de most, hogy pihenjünk is kicsit, ez volt az egyszerűbb. A másik, hogy az Apjával sem akarok kitolni. Mert Ő kel reggel és dolgozik...

Most azt találtuk ki, hogy végigszenvedjük vele a sírást, kivétel, víz, nyavalya nélkül, de hétvégén. Mert másnap lehet aludni napközben, ha arról van szó.

Suttogó, bizalom ide-oda, itt már csak tényleg az segít, ha az ember megpróbálja megnyugtatni, majd kimegy és hagyja sírni 5 percig, majd bemegy....

Bibi, valami gáz lehet akkor Nálad, nekem simán van ablakom.... Próbálj kilépni és újra belépni, hátha.... :?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Bee, ezen a körön túl vagyok. Volt, hogy egy éjjel simán 10x mentem, simiztem... Aztán beleuntam, már vissza sem mentem az ágyamba... Mire letettem a fejem, keltem is... Akkor kapott vizet, pelus rendben... Szóval mindig meggyőződök, hogy nincsen semmi baj. És mégsem használ semmi. Én sem vagyok híve a velünk alvásnak, ezért is volt, hogy már az első itthon töltött éjszakáját a saját szobájában töltötte, de most, hogy pihenjünk is kicsit, ez volt az egyszerűbb. A másik, hogy az Apjával sem akarok kitolni. Mert Ő kel reggel és dolgozik...

Most azt találtuk ki, hogy végigszenvedjük vele a sírást, kivétel, víz, nyavalya nélkül, de hétvégén. Mert másnap lehet aludni napközben, ha arról van szó.

Suttogó, bizalom ide-oda, itt már csak tényleg az segít, ha az ember megpróbálja megnyugtatni, majd kimegy és hagyja sírni 5 percig, majd bemegy....


Bibi, valami gáz lehet akkor Nálad, nekem simán van ablakom.... Próbálj kilépni és újra belépni, hátha.... :? :( :( :( megőőrülök ,hogy nem tudok hozzászólni semmihez,csak válaszon keresztül.Haláli de Hangához délben 2 x mentem vissza,mert sírt a déli letevéskor,gondoltam kipróbálom mi lesz,legfeljebb mondhatom hogy "na én megmondtam".le tettem sírt,visszamentem kivettem 1 percig ölben simi puszi,aztán vissza.Nem tudom pontosan hogy ezután,vagy még egyszer ugyanez,de utána letettem és csend volt és alvás :? ki tudja .Megbeszéltem apával,hogy ha nem melózik másnap legalább egy szopit átvesz cumisüveggel,és én külön szobában alszom.Mindenki arról beszél mikor alussza át a gyerek az éjszakát,de arról nem szól a fáma,hogy mi mikor alusszuk át.Emlékszem régen mikor még nem volt gyerekem este olvasgattam,aztán alvás,és reggel volt.Semmi éjjeli ébredés komolyan még pisilni sem kellett.És milyen paradox,hogy kelek éjjel többször,etetek,takargatok,és bár hulla vagyok,de olyan jól esik látni őket még,ha alva is.Hisz már órák óta nem találkoztunk.Lehet nem is tudnék külön aludni...

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


hahoó
de nagy a csend mindenkinél,látom megjött a hidegfront,vagy mindenki elrohant meleg cuccokat beszerezni? :D
 
 


és eltűnt a vonalzóm is.És nem látom az új hozzászólás küldése című részt sem :(

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


..mégis megvan,már csak bénázok.Hanga köhécsel és hörög-zörög.A szippantó sem szedi ki.mert valahol az orrgarati részen szutyorog.Ma kezdek paxirasolt adni,meg tejcsi az orrba.Kértem beutalót a szemészetre,a könnycsatorna miatt,nem tudom mikor visz rá a lélek ,hogy el is vigyem.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van aki szed szopiztatás alatt fogamzásgátlót?
Nekem a dokinő a Azalia75 írta fel, de még nem mertem kiváltani és beszedni.
Pedig nem szeretnék teherbe esni amíg pici Barbara, addig más módszer de az nem szeressem.:(.
Tapasztalat vagy hallottatok már erről nem árt a babának...??

ha lehet pü-be mert nem tudok sűrűn jönni arról meg emilt is kapok.

Nálam is minden oké most az oldallal kapcsolatban. Neked is látom Bibi a vonalzódat.
Nálunk az éjszakai vagy hajnali /3v5/ etettés velem való bealvásba torkollik nem tudok fent lenni sehogy se 30p a kanapén és a székben is elalszom így hát inkább a kanapé onnan nem esik le:). Így ez azt jelenti, hogy én vele alszom ha 2v3kor kell akkor amíg fel nem kelünk, de mostanában ez elég sokszor kimarad, mert már csak 4v5kor kell fel először ha 21-22kor alszik el azaz 7órát alszik már legtöbbször egyben.
Üdv

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Jajjjj, Bibi, az a fotó a nevednél.............. Tünemény!!!!!!!!!!

Csajok, képzeljétek, küzdünk Dórival rendesen..... Tegnap előtt este, álmos volt. Tele a bendő, pelus rendben, cumi sem segít, semmi..... Hát elhatároztuk, hogy mivel nálunk csak az a megoldás, hogy a cumit elhagyja és megtanul egyedül elaludni, segítünk neki, mégha a szívem meg is szakad érte.... Leraktuk az ágyba, sírt, mi meg 5 percenként jártunk be, puszi, simi, forgatás.... Nem mondom, nagyon sírt, az én szívem meg...... Eltelt egy óra és hirtelen csend lett....... Elaludt...... Éjjel, szokás szerint kelt, cumit követelt.... Járkáltunk be hozzá, puszi, simi, kivenni nyugtatni, de ha mi bementünk, csak még jobban rázendített..... 45 perc telt el, elaludt. Tegnap, napközben fostam mi lesz.... Erre?!?! Amikor álmos volt, leraktam, nem igazán sírt, inkább hangoskodott, "panaszkodott", és egyszer 10 perc, egyszer 12 perc, egyszer 3 perc alatt elaludt, magától, cumi nélkül....... Az egész nap cumimentesen zajlott....... Éjjel megint kelt, akkor 25 perc nyűglődés után elaludt volna, ha a hülye anyja nem megy be megnézni, minden ok-e vele a nagy csend után és a nyikorgó ajtóra felélénkül és kezdte elölről... Újabb 25 perc és csend lett....A barom anyja megint eljátszotta az előzőt, így megint felélénkült, végül újabb 25 perc után elaludt és a barom anyja tanult a dologból, nem ment be... Így aludt reggel 7-ig..... Ma délelőtt ugyanez ment. Elvolt, szólt, hogy álmos, leraktam, 10 perc sem kellett és csend lett...... Azt mondják, 3 nap kell, míg a rossz szokásról leneveljük. Én nem panaszkodok, nagyon ügyes a lány. Nem találta meg az ujját, egyszerűen panaszkodik az ágyban, abbahagyja, néz és lecsukja a szemét....

Én elégedett vagyok, még kell egy kis idő a tökéletesítéshez, de ezek szerint 4 hónaposan leteszi a cumit és enélkül mindenkinek jobb lesz. :)

Fogadom a kritikát is, nem sértődök meg, ha valaki nem ért egyet a módszerrel. Csak gondoltam elmesélem, hogy megy ez, mint az ágyba sz*rás. :) Hátha valaki ihletet kap :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Jajjjj, Bibi, az a fotó a nevednél.............. Tünemény!!!!!!!!!!

Csajok, képzeljétek, küzdünk Dórival rendesen..... Tegnap előtt este, álmos volt. Tele a bendő, pelus rendben, cumi sem segít, semmi..... Hát elhatároztuk, hogy mivel nálunk csak az a megoldás, hogy a cumit elhagyja és megtanul egyedül elaludni, segítünk neki, mégha a szívem meg is szakad érte.... Leraktuk az ágyba, sírt, mi meg 5 percenként jártunk be, puszi, simi, forgatás.... Nem mondom, nagyon sírt, az én szívem meg...... Eltelt egy óra és hirtelen csend lett....... Elaludt...... Éjjel, szokás szerint kelt, cumit követelt.... Járkáltunk be hozzá, puszi, simi, kivenni nyugtatni, de ha mi bementünk, csak még jobban rázendített..... 45 perc telt el, elaludt. Tegnap, napközben fostam mi lesz.... Erre?!?! Amikor álmos volt, leraktam, nem igazán sírt, inkább hangoskodott, "panaszkodott", és egyszer 10 perc, egyszer 12 perc, egyszer 3 perc alatt elaludt, magától, cumi nélkül....... Az egész nap cumimentesen zajlott....... Éjjel megint kelt, akkor 25 perc nyűglődés után elaludt volna, ha a hülye anyja nem megy be megnézni, minden ok-e vele a nagy csend után és a nyikorgó ajtóra felélénkül és kezdte elölről... Újabb 25 perc és csend lett....A barom anyja megint eljátszotta az előzőt, így megint felélénkült, végül újabb 25 perc után elaludt és a barom anyja tanult a dologból, nem ment be... Így aludt reggel 7-ig..... Ma délelőtt ugyanez ment. Elvolt, szólt, hogy álmos, leraktam, 10 perc sem kellett és csend lett...... Azt mondják, 3 nap kell, míg a rossz szokásról leneveljük. Én nem panaszkodok, nagyon ügyes a lány. Nem találta meg az ujját, egyszerűen panaszkodik az ágyban, abbahagyja, néz és lecsukja a szemét....

Én elégedett vagyok, még kell egy kis idő a tökéletesítéshez, de ezek szerint 4 hónaposan leteszi a cumit és enélkül mindenkinek jobb lesz. :)

Fogadom a kritikát is, nem sértődök meg, ha valaki nem ért egyet a módszerrel. Csak gondoltam elmesélem, hogy megy ez, mint az ágyba sz*rás. :) Hátha valaki ihletet kap :)





NYUSZI ÖNKRITIKA VAN ÚGY LÁTOM :D tök jó ha sikerül leszoktatni a cumiról,később könnyebb,feltéve,ha nem találja meg az ujját.Érdekes hogy Hanga azóta is kitartóan utálja,pedig ha nagyon nyűg bepróbálkozom,és eddig nem tanultam belőle,hogy csak még jobban ordít.Ma próbálom második napja ,hogy ha nem alszik el lerakás után,hanem sírdogál visszamegyek megpuszilgatom simi,néha ki is veszem.Általában elég 2 x visszamenni,most megyek harmadjára ha nem hagyja abba.Eddig működik mondjuk ,de akkor sem olvasok suttogót :D max kipróbálok ezt-azt
Más.Ha beléptek a babanetre,a fórumra,vagyis ide,és lementek a legutolsó hozzászólás alá,akkor ott egy ablak ahová írhattok?Na az nekem 3 napja nincs.Pedig eddig ott volt nem vagyok hülye,és tudom hogy unjátok a bénázásomat,de ki tudna erre valami magyarázatot adni?A segítségnél nem találtam választ.Ha most ezt elküldöm persze megjelenik,és akkor ott lesz az ablak :evil: tele a t...öm.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


igen most ott a r..adt ablak,úgy érzem magam mint egy ssszzzihopaata :D
és nem kellett harmadjára visszamennem Hangához.....eddig legalábbis csend van :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


és megint itt az ablak és annyit írok amennyit akarok hihihihihi.... :!: :?: :idea: :arrow: :roll:

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


És ilyenkor mit csináltok? Azaz hogyan zajlik egy altatás? Gondolom eszik, elvan és jelzi, hogy álmos. Beviszed az ágyába, puszi, lerakod, betakarod és kijössz? Ekkor csendben van, vagy sír? Nagyon sír vagy nyüszög? Ha kiveszed, puszi puszi, megnyugszik?

Dóri még mindig nem kapott cumit. Ma is elaludt úgy 10 perc sírás után. Én hiába veszem ki, hiába simizem, rám se hederít. Aztán gondol egyet és nem sír, hanem alszik....

Csajok, Dóri, amikor lerakom a járókába, ugye hasra vágja magát és körbe körbe mocorog. Képes egy teljes kört megfordulni. Nem úgy, hogy hasról hátra, majd hasra, hanem hason, körbe körbe. Ez számít már kúszásnak ? :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Bibi ha ez vigasztal, én hónapok óta nem tudtam belépni, most hogy kiírták hogy többen nem tudtak és mit kell tenni, azóta tudok újra belépni a szokásos böngésző programmal (firefox) mindig ha írni akartam meg kellett nyitnom másik böngészőt (GoogleChrome)

Altatás: elég jól haladunk, most hogy már nincs hasfájás, tehát tudom nincs semmi baja, kezdünk leszokni a rajtam alvásról, meg a ringatásról - így is nehezen aludt el,de legalább volt rá esély hogy elalszik, szóval kemény volt. Most csinálom én is, hogy beteszem a kiságyba ha nagyon tiltakozik kiveszem, ha csak kicsit ott próbálom megnyugtatni puszikkal simikkel. Mikor megunom és elég jól elnyugodott otthagyom és általában utána már elaltatja magát :) de iszonyú kevés az alvásigénye, sokszor még sétánál is babakocsiban max fél órát alszik, ma például délelőtt egyszer aludt egy 20 percet, aztán egy órát, utána este 5 ig semmit, kivittük aludt keményen fél órát és most aludt el megint, de ahogy ismerem 10 perc múlva jelentkezik szopizásra, persze a szopikba bealszik rendesen, éjszaka nekünk még mindig kemény, múlt éjjel 2 óránként evett, ki se nyitja a szemét, csak elkezd nyöszögni és tátizik, sajna én nagyon hamar belealszom ezért nem tudom nyüstölni, hogy esetleg többet egyen hátha akkor nem kelne 2 óránként, de amúgy ma 130-al indultunk neki a sétának és még a 2 órát se várta meg elkezdett szirénázni :( De viszont nem semmi milyen szépen gyarapodik már 4420 gr :) 2790-el jöttünk ki a kórházból! Tegnap előtt kaptam egy 3 órás "kimenőt" :D este bealudt folyamatosan 3 órát, átaludta a fürdetést meg a menetrendszerinti esti nyüglődést. Hosszú idő után pihenhettem egy kicsit - nagyon jól esett :) -egyébként egyre inkább azt figyelem meg, hogy egyik nap abszolút szinte semmit nem alszik, másik nap meg alvós, minden szopi után alszik és alig van fent.

Pár kép Benedekről:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... ee2b01efb9

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 42789c2952

Kép

Üdv: Timi & Benedek baba
Mindenkinek problémamentes, szép babavárást illetve jó babázást kívánok! :)
75eperke
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

December elején fogok szülni a Bajcsyban.
Fogadtam szülésznőt.
Azt szeretném megkérdezni Tőletek,hogy van-e aki szintén fogadott szülésznőt, és ha igen,mennyit adott neki?

Köszi Szépen!!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
 


Szia Imolyozs, írtam privit.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Sziasztok!

És azt észrevettétek, hogyha nem léptek ki, akkor a korábbiaktól eltérően online maradtok akármeddig? (Régebben x idő leteltével magától offline-ná váltott az állapot)

Mindenkinek szép napot!

Ja, ma vagyunk 15 hetesek, súlyunk: 6060 g, 65 cm hosszúak :)

Bee

bee970311
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig a tej mennyiségével küszködünk :cry:
Komolyan mondom,megfejthetetlen számomra,általában minden nap ugyanúgy zajlik nálunk,mégis egyszer este megeszik180-ta ciciből,de volt olyan is múlthéten,hogy csak 30-at tudott kiszívni,mondjuk akkor fáradt is volt,és tuti lusta volt többet dolgozni érte.Aznap muszáj voltam adni neki tápszert,de nem nagyon szeretném elkezdeni pótolgatni,mert akkor tuti még kevesebb tejem lesz.Pedig úgy érzem mindent elkövetek annak érdekében,hogy növeljem a mennyiséget!Szeretném,ha 6 hetes korára beállna egy kereslet-kínálat egyensúly,mert félek,ha lesz nála egy fejlődési ugrás,azt végképp nem fogom győzni!

Voltunk múlt héten a Heim Pálban,átmosták a könnycsatornáját,egy kis hős volt,mert végigaludta az utat,várakozást,a beavatkozás után persze ordított,de ahogy ölbe vettem szipogott picit,és vissza is aludt,olyan édes volt :)
Tegnap voltunka dokinál,4600g és 55 centire mérték,de mondjuk annyival is született és már nőtt azóta,ezt ugye látom a rucijain,szóval valamikor elmérhették,de mit számít az a pár centi!?
Eperke,akkor nem sok időd marad a baba mellett!De hallottam én is olyat,hogy van olyan baba,akinek kevesebb az alvásigénye!

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Szerintem egy kicsit túlaggódód a dolgot... Nekem Kolos még most is csak max 130-at eszik meg..de van hogy csak 90-et pedig 6 hetes... és nem azért mert nincs több tejem, hanem mert ennyi kell neki... és lehet hogy azért mert be is alszik sokszor... de hiába tömöm neki a cicim, nem kell már neki :)
így hagyom, és ha előbb kel, akkor előbb szoptatom aztán kész...
Én is kérdeztem védőnéninket, hogy nem eszik többet, kb. ennyit eszik 2-3 hetes kora óta... nem változik a mennyiség...és erre az volt a válasz... ne számolgassam hogy mennyit kéne ennie, egy anyatejes baba annyit eszik amennyit akar :) szóval ne stresszelj... ha nem sír kaja után, és hízik, és van rendesen pelus is... elég neki az amit eszik... ne nézegesd a mennyiséget, nem kell méregetni és egyből nem fogsz stresszelni...
Jah és Kolos 5 és fél kg. pedig csak 6 hetes... és mégis csak 90-et max 130 at eszik... még soha nem pótoltam neki nincs itthon tápszer... ha kevesebbet eszik mert bealszik, legfeljebb sűrűbben szoptatom aztán kész...
Ne idegeskedj ezen, ha nem sír kaja után minden a legnagyobb rendben. Ez csak a mi paránk hogy meg kell tömni a gyereket...

 
 


Hidd el tücsi,nem aggódnék,ha elég lenne neki ez a tejmennyiség,de nem elég! Először egy,két este azt hittem azért sír,mert hasfájós lett,mert a szopik végén sírva fakadt a cicin,és vigasztalhatatlan volt,de a harmadik este megpróbáltam neki ilyenkor melegíteni üvegből....és éhes volt,jól bekajált és édesen elaludt.
És persze,próbálok nem stresszelni rajta,de nem egyszerű,hiszen szeretném neki a legjobbat nyújtani.Ancsa is 2-3 hetesen 90-130-at evett,de most meg már 120-130 alatt soha nem eszik,pedig nem tömöm egyáltalán!
Mondjuk ma azt csináltam,hogy hiába kezdett türelmetlenkedni,csak mindig váltottam cicit szopi közben,igaz,így másfél órás etetések voltak,de nem kellett üvegből adnom,de ő is jóllakott,meg jól el is fáradt szegénykém,úgyhogy könnyen ment az altatás is!

herkeildiko
Pécel
 
 


Egyébként azt szerettem volna még kérdezni tőletek,tudtok valakit,aki már fordult szoptatási tanácsadóhoz?Mert fontolgatom a dolgot,de valahogy cikinek érzem ezt az egészet :oops:

herkeildiko
Pécel
 
 


Nyugodtan fordulj tanácsadóhoz ha úgy érzed hogy ez megnyugtat!!
Én is két ciciből etetem ha éhesebb... de úgy is csak 130 at eszik...
de már nem idegesítem magam rajta... neki elég akkor jó.
És ha mindkét ciciből megeteted az sem elég neki?

 
 


Bár ez hülye kérdés volt, hisz írtad hogy nem elég neki, gondolom mindkét mellre gondoltál :D :D

 
 


ildi
én már fordultam tanácsadóhoz,és egyáltalán nem ciki.Kicsit olyan mint a védőnő,büszke és boldog,hogy segíthet a tanácsaival.Nem tudom milyen testalkatú vagy,de én olyat találtam véletlenül mint én,és így extra hasznos volt,mert anno Emmával nem csak tej mennyiségi,gondjaim voltak,hanem szopis testtartások,pozíciók is.Most is iszonyú hátfájós vagyok,nincs egy kényelmes fotelom,vagy valami ami tartaná a derekam-hátam ,így minden szopi egy szenvedés ,nagyon kényelmetlen.Fekve meg Hangának nem mindig tetszik,és úgy nem lehet mindenhol.
Szóval keress csak nyugodtan,ők is csak szopis gyakorlattal rendelkező anyukák általában.
Altatás :Hanga rászokott az ordibálásra.Nem sír,hanem ordítva kiabál veszekszik mint egy eszelős.UUÁÁÁ...vááááá,ajjjaaa....valami mély hangon ordíbál,és tiszta ideg.Elég félelmetes,groteszk,főleg ha tekintetbe vesszük a méreteit 67 cm 7020gr. :shock: Először azt hittem valami iszonyú fájdalma van,de akkor miért nem sír.?Ezt leginkább akkor adja elő ha nagyon fáradt,nem sikerül elaludni,vagy fogzás miatt ami nem fáj csak piszkálja annyira hogy ne tudjon napokig nyugodtan aludni.Este szopi után leteszem,80-90 % elalszik magától,de a déli alvás elég esetleges.Eddig : reggel 7 körül szopi,visszaalvás nuku,ami nem volna gáz,ha éjjel nem volna népvándorlás az ágyunkban ( Emma jön-megy).Aztán 10 körül leteszem ismét,11.30 körül ismét szopi,alvás kb 15.00-ig-és 5 felé félóra szundi és fürdiig ébren van ami 18.15.Most azt próbálom,hogy az első gyanús álmossági jelre leteszem aludni,vagy sikerül vagy nem,mert furcsálltam is hogy 3-4 órákat ébren van.Hát vegyes.Nem aggódom,mert úgy érzem valamit átállítani készül a napirendjében,a tejcsit is szaporítgatni kezdte magának,meglátjuk mi sül ki belőle.Általában hagyom,hogy maga állítsa be magának a napirendjét,eddig tök jól bevált,és legalább nem én görcsölök vele,hanem az illetékes. :D Ja és ahogy kenegetem a fogzáskönnyítővel az ínyét,bal hátul lent érzem az íny alatt hegyesedni a fogait.Tök ritka ha nem a metszők jönnek először,lehet hogy ez gyötri annyira?Van egypici buzogányos rágicsája,és mindig oda hátra dugdossa,és rágja veszettül.És a szeparációs szorongást is korainak találom,de a tünetek stimmelnek.
A könnycsatorna átmosás durva volt?Ki csinálta ,hogyan ,meddig tartott?Sajna egyre biztosabb,hogy nem ússzuk meg mi sem :( mondjuk én a tömő utcába viszem a szemészeti klinikára,a heim pál ambulanciát nem csípem,főleg hogy oda tartozunk.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


milyen a szeparációs szorongás???

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 


Dodó is nagyon fura hangot hallat... Olyan, mintha köhögne, de nem, ez az j hangja... Jó hangosan, folyamatosan, vagy ha tetszik neki valami.

A cumi azóta sem kell, nagyon ügyes, egy pillanat alatt elalszik magától. Ma a hangját sem hallottam, ha láttam álmos, leraktam és aludt. Nagyon ügyi csaj. :) Büszke vagyok rá, hogy így nem hiányolja a cumit és alszik, mint a bunda. Amióta tejpépet is kap, azóta nyugodtabb és végig szunyálja újra az éjszakát. Azt hiszem a folyékony kaja kevés volt neki. Többet nem bírt enni, viszont a pocaknak nem volt elég. Tejpéppel meg alszik este 9-től reggel 6-ig :) Mellé megy az anyatej is, ami most tényleg apadni kezdett. De így is örülök, mert soha nem hittem volna, hogy eddig kap anyatejet, ezen kívül kb. 1 hónapja fejéssel tartom fent a dolgokat, és nem apadt el két hét alatt.
Amúgy, ha apad, milyen tempóban?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron