Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Keresem azokat az anyukákat akik 2005. nyarán szültek a szolnoki Hetényiben. Személy szerint én 2005. július 26-án szültem ott Dr. Mosonyi Attilánál.

Igazán jó lenne, beszélgetni, megosztani tapasztalatainkat a jövőben. Kép

Üdv!
 
 


Sziasztok!

Úgy látom nem sok érdeklődő :lol: jár errefelé, ezért úgy gondolom időszerű módosítani a topik tartalmát!

Ha bárkinek kérdése lenne a szolnoki szülészettel kapcsolatban itt szívesen válaszolok neki! :D Bár nem sok mindenre emléxem, mivel már lassan 1 éve, hogy bent feküdtem, de talán az a kevéske ismeret is segíthet az újdonsült kismamáknak, leendő anyukáknak! :)

Üdv! Szilvia!
 
 


szia szilvi.

Bekukk ide hozzád egy kicsit,hogy ne unatkozz :lol: . Nem emlékszel??? akkor bizony fel kéne frissíteni a dolgokat...például Levinek bizti jól jönne egy kistesó. :)
kicsit én is furcsállom,hogy csak ennyi Szolnokon szült v. szülni fogó emberke van fenn a neten- (vagy inkább csak nem akarnak írni?!)
Én annak idején rengeteg rosszat hallottam a szolnoki szülészetről és sok-sok borzalmas szülésélményt.de szerintem azért nem is olyan elviselhetetlen.

Szerinted mostanság ki a favorit a dokik között? én bizti elsőre nem is tudnám,hogy kit válasszak,ha újra terhes lennék.Pontosabban Balogh A-t, de hát ő tudjuk,hogy nemigen vállal szülést.

Remélem többen fognak ide benézni.
szia.
cleo
 
 

 
 

Szilbee!

de jó, hogy idetaláltam. Én is itt szeretnék szülni, mert úgy hallottam, hogy baba-barát kórház. Úgy néz ki, hogy Altorjay Balázs lesz a dokim.
Tudsz róla valamit?
Apás szülés van a Hetényiben? Ez a legfontosabb kérdésem!

Puszi: Vica

Kép
Kép
Kép
 


Szia vica.

én örülök,hogy jöttél.Melyik helyiségben laktok amúgy?
Bár igaz,hogy nem tőlem kérdezted,de 1személy (bárki) bennt lehet a szülés alatt (kivéve császi).Nálunk mindkét gyerek születésénél végig bennt volt Apa-úgyhogy tapasztalat.
én nem ismi a dokidat megmondom őszintén :oops: .

írsz magatokról?
remélem közben szilvi is idetalál. :lol:

sziasztok,
cleo
 
 


Szia Cleo!

Köszi a gyors választ. Tiszta idegbe vagyok, hogy jó dokit választottam-e. Mondjuk nem a doki a legfontosabb, mert nem ő szül, hanem én. Ugye? :wink:
Cserkeszőlőben lakom, onnan 40km Szolnok.
Még mindig olyan koszos a szülészet, mint ahogy régen írták mások?
Engem a szülés minél háborítatlanabb lefolyása érdekelne. Hallotam van kád, bordásfal, meg ilyenek. Tudnál erről mesélni? És szülésznőt ajánlani? Meg lehet nézni a szülészetet még terhesen? segítő készek? vagy telefonáljak oda, hogy mikor menjek?
Bocsi a sok kérdésért. :oops:

Kép
Kép
Kép
 


Szia Vica! :D

Olvastam amiket írtál, de majd csak akkor tudok válaszolni, ha Levente elalszik. Egy másfél óra múlva legkésőbb! Igyexem!!! :D

Pusz! Szilvia!
 
 


Talán enged a törpe egy picit írogatni! :) Nekem Mosonyi volt a dokim. Meg voltam vele elégedve. Akit én semmiféleképpen sem választanék, az Erdődi és Emődi... /majd priviben esetleg, hogy miért/. Sajna a dokidról még nem is hallottam senkitől... :(

A szülészet egyébként valóban egész bababarát lett. Én császáros voltam így azt tudom elmesélni, amit láttam előkészítőn. Nagyon sok alternatív módszerek vannak már manapság... labda, kád, bordásfal...stb. Apás szülés is van. :D Nálunk is az lett volna... de így is láthatta Ádám a fiát pár percesen. :lol:

A szülészet szépen átalakult. A higénés szempontól szerintem csak a baba-mamás osztályon vannak csak hiányosságok: mosdó, WC... De egyébként lehet menni intézményt is látogatni. Ha gondolod, megpróblom megszerezni a telefonszámukat!! Időpontot kell kérni és több kismamával együtt végigvisznek az egészen.

Egyenlőre ennyit tudok írni, mert a törpe itt csüng rajtam... Még jelentkezek!!! :D
 
 


Szilvi!

Köszi a választ! :D
Már lassan azon gonolkoztam, hogy maradoka régi bevált dokimnál, aki nem is Szolnoki, aztán majd szülök az ügyeletesnél. De attól félek, hogy belefutnék Erdődibe vagy a másikba.
Altorjay még nem is biztos, mert be akartam jelentkezni hozzá, de nem volt szimpi a telefonba, így még vacillálok.
Ha megszereznéd a telefonszámukat nagyon megköszönném. :)

Nem tudom, hogy abban mennyire vagy ismert, hogy melyik doki pártolja az alternatív módszereket és egyáltalán a szülés háborítatlanságát? Nagyon érdekelne. Szülésznőt tudsz ajánlani? Mert azt mindenképpen szeretnék fogadni.

Kép
Kép
Kép
 


VicaSajna nekünk szóba se került a szülésznő, mert eleve császárra voltam ítélve. Azt tudom, hogy Mosonyi (és itt most nem reklámozni akarom, csak egyedül őt ismerem) pártolja az alternatív szülési lehetőségeket, ill. nekünk megmondta, hogy egy két fényképet lehet csinálni a szülésnél, de az apuka ne akarja már levideózni... bár szerintem normál szülésnél inkább az a kérdés, hogy a szülésznő hogy áll ehhez a kérdéshez!! A "újra szolnoki kismamik" topika is nyugodtan írhatsz ezügyben, mert ott lehet többen vannak, akik tudnak szülésznőt ajánlani.

Ha a doki már a telefonban nem szimpi, akkor inkább hagyd a fenébe, mert az elejétől fogva fontos a bizalom!!

A telefonszámot, meg igyxem előkeresni. Lehet beletelik egy napba is, de ha nem találnám meg, akkor a rákóczifalvi védőnői szolgálatnál ki van függesztve, onnan meg tudom szerezni holnap!

Akkor most Szolnokra fogsz bejárni dokihoz?

Cleo
Üdv itt! :lol: Olyan régen néztem már be ide, hogy ha Vica nem ír a másik helyre el is felejtkeztem volna róla... Rendes tőled, hogy írtál!! :lol: A kistesó még odébb lesz... először szépen elköltözünk apóséktól (remélem mihamarabb), aztán majd 3 év múlva jöhet a következő is... :lol:
 
 


Szilvi!

Most már azt hiszem eldöntöttem, hogy nem fogok ehhez a dokihoz menni. A régi dokim Szarvason rendel, és nagyon nagyon megbízható és rendes. Csak neki nincs kórháza, nem tudnék nála szülni. És a másik baj, hogy a 11. héten, mikor mennem kéne UH-s szűrésre, valószínű pont szabin lesz. Így arra az időpontra mindenképpen kerítenem kell egy dokit. És ha már új doki, akkor mehetnék Szolnokra, hisz ott szeretnék szülni.
Hát nehéz estet. Írnál priviben, hogy miért gáz Erdődi meg Emődi?
Azt hiszem átmegyek a másik topikba szülésznő után érdelküdni. :D
Köszi a tippet.

Kép
Kép
Kép
 


Vica!

Nem találtam meg a telefonszámot, de délután, mikor megyünk sétálni beugrok a védőnői szolgálathoz és ha nyitva vannak elhozom a számot!

Pusz!
 
 


Szia Vica! (És a többiek is! :D )
Csak látogatóként jöttem, fel, aztán olvastam, h szülésznő ügyben érdeklődsz... úgyhogy gyorsan regisztráltam! :)

Én Balogh Rozáliát nyugodt szívvel tudom ajánlani, ő egy angyal! A lányomat nála szültem.

Az első szülésem még 2000-ben valami katasztrófa volt, inkább nem mondok nevet, bár az a doktornő (szerencsére) már nincs a Hetényiben!
2004. december 24-én szültem a lányomat, a köldökzsinór a nyakán, és a mai napig azt mondom, hogy ha nem Dr. Svéd Attila az ügyeletes orvos akkor, és nem Rozika a szülésznő, akkor a lányom most lehet, h nincs!
Most 10 hetes terhes vagyok, és az első pillanattól biztos volt, hogy ennél a párosnál szülök! :D

Mosonyi is tényleg nagyon jó doki egyébként! :wink:
Erdődit és Emődit én sem ajánlanám! :?

És igen, van a szülőszobán labdától a bordásfalon át a kádig minden! :wink:
 


Sziasztok! Szia Vica!

Átnéztem ide én is a szolnoki kismamik topikból, mert mint kismama szívesen segítek, válaszolok én is kérdésekre.

a Hetényiben a CSNT (család és nővedélmi t..) kell keresni, a kórház központi számát ha hívod és kéred a csnt-t akkor kapcsolnak, és ott lehet érdeklődni + időpontot kérni az apás szülés felkészítésre, ami azt jelenti, hogy apával végigvezetnek, elmagyaráznak és megmutatnak mindent a szülőszobáktól, előkészítő..a gyermekágyas osztályig. mi most voltunk 2 hete. ált a 30. hét után érdemes érdeklődni, mint szülésznőt is csak a végén elég fogadni. mi most intéztük (Ducza Beatrix, én nem ismerem, csak ajánlották) pedig én már 36+5 vagyok :-) igaz emlékszem, hogy az elején még én is már mindent akartam :-)

nekem a szülőszobákról az a benyomásom volt, hogy tipikus lepukkant kórház feeling sok extrával, de én olyan nyugodt voltam ott, nem úgy mint itthon ha a szülésre gondolok..

orovos: nekem Erdődi a dokim :-) általában a stílusát kifogásolja mindenki. én találomra mentem hozzá, mert én sem ismertem senkit és még nem találtam meg ezeket a fórumokat sem. nekem az első pillanattól szimpatikus volt. mindent elmagyaráz, lerajzol és a leghülyébb kérdéseket is feltehetem azokra is kedvesen válaszol. ráadásul nekem nem volt teljesen komplikációmentes a terhességem és itt vagyunk mindketten a babucival egészségesen. majd a szülés után még nyilatkozok róla. általában szinte mindenkiről hallottam már jót is rosszat is. nekem egyik munkatrársam lánya majdnem meghalt Svéd miatt. görcsösen hányt a 37. héten, de Svéd nem rendelt neki jelentőséget. kiderült, hogy elkezdett leszakadni a méhlepény és már életmentő műtétre vitték be a kórházba. szerencsére már jól van ő is és a baba is.
bár, ha nagyon alternativ szülést szeretnél, akkor tényleg nem ajánlom Erdődit. pont most beszélgettünk vele erről. nekem gyógytornász a férjem és korábban szüléskor sérült kisgyerekekkel foglalkozott, viziterápia. és annyi sok szomorú esetet láttam, hogy mi inkább úgy vagyuk, hogy jöjjön a gátmetszés meg ne húzzuk az időt, amivel Erdődi is teljesen egyetértett. de ez csak a mi hozzáállásunk.

én leginkább a gyerekágyas osztálytól félek..arról is mindenki mást mond. szerintem mire te fogsz szülni már megint nem lesz érvényes az, amit majd mi írunk neked Hexével :-)

vigyázz magatokra!
puszi Ewa
ewa
 
 


Ewa!

Köszi a részletes leírást. Igen, ettől félek én is, hogy amit itt mondtok most, az nem biztos, hogy februárban is érvényes lesz még. Mindegy, ezt a babát meg kell szülni, vagy így vagy úgy.
Sejtettem, hogy szülésznőt elég a végén fogadni, de olyan jó volna többel is ebszélgetni, meg megismerni, hogy ne az utolsó héten derüljön ki, hogy mégsem ő az igazi.
Meg ezekkel a dokikkal is olyan nehéz eset a választás. Mindenki dicséri a sajátját, hisz nem járna hozzá, ha nem szeretné, de mindenkinek más az elvárása.
Van akinek megfelelő, hogy a doki pokróc, de jól csinálja a munkáját, van aki a maximális odafigyelést, gátmetszést, EDÁt, folyamatos NST-t, stb.-t várja el. Én meg inkább azt, hogy hagyjanak engem békén, legyen ott a szülésznő, aki mégiscsak ért hozzá, legyen a lelki támaszom, ott lehessen a férjem, sétálhassak, ehessek, ihassak, és a végén gátmetszés, varrás, császár, infúzió és minden modern vacaktól mentesen háborítatlanul világrahozhassam a gyerekemet. Hiszen azért születtem nőnek, mert képes vagyok rá. És erre egyedül a nők képesek. Nem kell oda férfi. Ott lesz a férjem, mert az ő gyereke is, és nekem ez fontos.
Tudom, hogy ez marhára nem illik bele a megszokott protokollba, és ezt minden orvos utálja, de engem ez teljesen hidegen hagy, mert ez az én gyerekem, az én szülésem, ami minden esetben egyedi és megismételhetetlen.
Legszivesebben otthon szülnék, de nem lehet, mert messze van minden kórház, senki nem vállalná. Meg elsőre nem is biztos, hogy merném.
Bocsánat, ha nagyon vehemens voltam, de szívügyem a téma. :D
Könnyű és gyors szülést kívánok. És a hátra lévő időra sok-sok hűvöst! :wink:

Kép
Kép
Kép
 


Szia Vica!
Elolvastam mind a 2 topicban a hozzászólásaidat, és én is leirnék 1-2 saját tapasztalatot.
Én most szültem márciusban, az ügyeletes dokinál, nekem sem volt fogadott orvosom! Svéd Attila volt a "kitüntetett", aki a világra segíthette a lányomat, én is maximálisan meg voltam vele elégedve. Amit csinált, azt jól csinálta, túl sokszor nem láttam. A szülésznö se sokszor háborgatott, pedig jött volna dumcsizni, de majdnem elhajtottam szegényt. Én is valahogy úgy voltam vele, hogy hagyjanak már engem szülni, ne ajnározzanak körbe! Azt a r....... NST-t is legszívesebben letéptem volna, mert csipogott, sípolt, éppen nem forgott, de amikor fájásaim voltak, csak kúszott lent a tüje, nem mutatott semmit, mozogni meg nem volt szabad miatta.

Azt, hogy egyél, igyál, azért nem javasolnám. De majd meglátod. Mondjuk egy korty víz nekem is jól esett volna... enni meg utolsó este is alig tudtam már, az volt az elsö gyanús jel :) !

Amúgy a terhességem egész ideje alatt Balogh Artúrhoz jártam, és az ö tanácsára nem fogadtam orvost, amit nem is bántam meg. De szerintem lehet szülésznöt fogadni fogadott orvos nélkül is. Legalábbis nekem még lehetett volna.

Egy barátnömnek szintén nem volt fogadott orvosa, nála is Svéd volt az ügyeletes, a férje bent volt és fotózhatott, tehát emiatt sem kell fogadott doki.
Persze nem beszéllek le róla, mert egy nagyfokú biztonságérzetet adott volna nekem is, de Balogh annak idején azt mondta, hogy ha nincsen semmi baj, megy minden rendesen a maga útján, ha meg baj van, akkor meg úgyis odaszalad az összes doki, nem csak a fogadott. Én ezen gondolkodtam el és döntöttem. No, meg a pénzt is el tudtam másra költeni.

Baba-mama barátnak meg egyáltalán nem mondhatnám a gyermekágyas osztályt. Vannak növérek, akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne ott. DE TE NE TAPASZTALD EZT!!
Hát igen, a higiénia hagy némi kívánnivalót, de ez nagy részben egy bizonyos etnikumnak volt köszönhetö, míg bent voltam.
 
 


Elin!

Köszi, hogy írtál, hasznos volt nagyon. Az NST-t marhára nem értem én sem, hiszen ez olyan, mintha nem hinnék el, hogya kismamának valóban vannak-e fájásai, és ezt le akarják ellenőrizni géppel. Ez pont olyan, mintha elmennék a fogorvoshoz, hogy piszokul fáj a fogam, ő meg megmérné géppel, és közölné, hogy nem is fáj, menjek haza. :?
Az evés ivást persze nem úgy gondolom, hogy 3 fogásos vacsora, hanem legalább egy kis csokit vagy műzlit had egyek, ami az esetleg hosszúra nyúló vajúdásnál egy kis energiát adna. A víz megvonását meg egyenesen tiltanám. Mi az, hogy nem lehet inni? Ennél keményebb fizikai munkát nem tudok elképzelni, és a munka törvénykönyve előírja a védőitalt minden fizikai munkát végző részére. Jó ez már vicc, de valahogy így van, nem? :)
A nővérekkel mi a probléma? Bunkók? Öregek és belefáradtak? Nekem ez annyira elképzelhetetlen. Biztosan megvan rá az okuk (nincsenek megfizetve, futószalag munka, stb) de hogy lehetnek ilyenek az élet kezdeténél???
Vagy csak én drámázom túl a dolgot? Lehet.
Higiénia: Nem láttam még olyan kórházat, ahol nem hagyott volna kívánni valót maga után, úgyhogy nem fog meglepni valószínű. És remélem februárban kevesebb etnikum lesz. Igyekszem haza, minél előbb. Tényleg, mikor van az az időpont, amikor leghamarabb haza lehet menni komplikáció mentes szülés után?

Kép
Kép
Kép
 


Vica
A nővérek között van aranyos is, de én találkoztam egy olyan csecsemős nővérrel... hogy huhh....

Nem akart Levente szopizni, mert kicsi volt a mellbimbóm és nem volt mire rácuppannia. Egyik éjjel nagyon sírt szopi közben, mire jött az említett nővér és erőszakkal odanyomta a kisfiam fejét a mellemre (amit a csecsemők egyébként is utlának) nagy ordítás közepette. Tapasztalatlan anyuka lévén sajnos hagytam... gonoltam ő jobban ért hozzá mint én 2 napos anyukaként... Azt mondta,hogy már most el kell kezdeni a gyerek nevelését.. :shock: :evil: Sokáig szenvedtünk így, de valamennyit csak evett... Viszont nem akartam elhinni, hogy ennek így kellene zajlania (mármint a szoptatásnak). Másnap reggel én is megpróbáltam egyedül, de nem bírtam nézni, ahogy Levente sír... Fogtam magam és beszereztem egy mellbimbóvédőt és suttyomba szoptattam vele a fiam, mert a nő belekötött volna..., mert szerinte azzal nem szabad. Levente egy hét múlva már nem használta a bibmóvédőt és mai napig is anyatejes. Nem tudom ki volt pontosan ez a nő, de nagyon megvetem azért amit tett... ráadásul elvette az önbizalmamat, tönkretette az első közös időszakunkat a fiammal... pedig éppen, hogy támogatnia és segítenie kellett volna... helyette ott kiabált velem meg a másik anyukával, aki sszinté hasonló gondokkal küzdött, mint én... :evil: :evil: :cry:
 
 


Sziasztok!

Vica: kívánom, hogy olyan szülésed és terhességed legyen, mint amit elképzelsz :!:

nst a szülésnél már elsősorban nem a fájástevékenységek miatt van, hanem a magzat szívhagjának az ellenőrzésére. ha esik a pulzusa az bajt jelent. de pont ma beszéltem a szülésznővel és azt mondta, hogy igaz ők szeretik, mert megnyugtatóbb nekik ha végig fent van, de ha kérjük, akkor leveszik és csak néha teszik fel kontrollra.

a gyerekágyas osztályról annyi rosszat hallottam már :-(

Üdv: Ewa
ewa
 
 


Ewa!

Tudom, most biztos azt gondoljátok, hogy én is, mint mindenki tökéletesre képzelem el a terhességet, meg a szülést és azt hiszem, hogy ez így is lesz. Most még biztos sok naívságot megfogalmazok, de azért nagyon bízom benne, hogy tényleg oké lesz minden. :)
De erőt ad nekem, hogy látom, hogy tényleg a szülések nagy része jól sokerül, és abban is bízok, hogy a Tiétek is ilyen jól fog. :D

Puszi: Vica

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szilvi, szerintem ugyanarról a nöröl beszélünk :( ! Az én kicsimet meg ébresztgetni kellett, míg sárga volt, ez a nö meg megcsípte két ujjal a kis nyakát hátul a tarkójánál és úgy rázta. Én meg elhülve kérdeztem töle, hogy mit csinál? El is húztam töle, persze. Egy császáros barátnömnek meg 1. nap, mikor még nem lehetett neki mozogni, letépte a melléröl a még szopó kisbabát, hogy "vége a szoptatásnak". Ez egy állat!
Az, hogy nincsennek megfizetve, az egy dolog. A legtöbb ember ugyanezt elmondhatja. Mégsem bunkózik. Vagy ha nem tetszik neki a pálya, menjen másik osztályra. Emlékszem, egy fiatal ápolónö meg ott sírt (szó szerint!)a csecsemösök fönövérének, hogy ö annyira sajnálja, hogy áttették máshová, ö úgy szeretett itt lenni. Látjátok, az ilyen lelkiismereteseket meg "elhurcolják".

Vica: Nem hiszem, hogy túldrámázod!! Hol várhatna el az ember emberséget, ha nem itt???
Én a vajúdás javarészét itthon töltöttem! Csak mikor már 3 percesek voltak a fájások, akkor hívtam a mentöt. Tök buli volt, annyira szeretek visszaemlékezni rá!!! :lol:

Nóri
 
 


Ja, azt meg nem írtam, hogy én hétfön szültem és pénteken engedtek haza. De egy másik anyuka, aki már a 3. babáját szülte, és gyarapodott is szépen a fia, már csütörtökön elengedték.
Császárosokat varratszedés után engedik haza, bár ezt nem tudom biztosan!

Nóri
 
 


Engem ugye császároztak, de az 5. nap, a varratokkal együtt hazaengedtek, mert nekem magánrendelésen szedte ki a varratokat a doki... Nem véletlen... Akkor adtuk oda neki a lóvét... De egyébként teljesen panaszmentes voltam. Meg is dícsértek, hogy milyen gyorsan talpraálltam.

Elin
Nekem is besárgult a csemete. Egyébként szerintem is ugyanarróla nőről beszélünk... Amiket írtál az iszonyat!! :shock: :evil: Komolyan nem találok rá szavakat... :?
 
 


Vica!

bocs, ha lekezelően fogalmaztam volna! ne értsd félre! teljesen jól állsz a dolgokhoz és ezen ne is változtass! én sajnos átestem a ló túloldalára amióta egyik napról a másikra teljesen problémamentes 23. hét után 2 hónap fekvés és folyamatos aggódás következett..

üdv: Ewa
ewa
 
 


Ewa!

Nem, nem, nem fogalmaztál lekezelően egyáltalán. :) Nekem is jót tesz ám néhanapján ha lehűtik a forró fejemet, mert olykor fejjel megyek a falnak. Minig azt hiszem, hogy "Ki ha én nem...", aztán koppanok. Lassan meg kell tanulnom felelősségteljesen gondolkozni, hisz egy gyereket kell majd így nevelnem. :D
Szüléssel hogy állsz? Közeledik mér nagyon az idő...

Elin!
Jó példával állsz előttem, hogy csak a végén mentél be a kórházba. Én is szeretném a vajúdás javát otthon tölteni, ha a Jóisten is úgy akarja.
:D

Kép
Kép
Kép
 


Szia Vica.

Szerintem nagyon jó amiket elvársz a szüléssel és körülményeivel kapcsolatban-végülis ez a természetes és nem az amit rákényszerítenek az emberre.
én nem kérdeztem akkor rá,hogy lehetőség van-e a kényszerek elhagyására és melyik orvos mennyire rugalmas e téren.Szerintem itt szolnokon erre az igényekre (sajnos) nincsenek felkészülve-vagyis,hogy gyöngéd születés tényleg az legyen aminek nevén nevezik.
Egy biztos ha mégegyszer szülök nem AKAROK gátmetszést.

Mind2 szülés előtt a borotválást elintéztettem otthon APával,de a beöntést nem úsztam meg (pedig Sziszi születése előtt 2napig hasmenésem volt).

Dokik? Nekem még mindíg Balogh a sláger-de ő ugye már nem nagyon vállal szülést.ez van.

Emődit én sem ajánlom.pedig sziszit nála szültem.a 2terhesség alatt fel is sorolom hány orvoson mentem végig (mivel szabi miatt passzolgattak egymásnak):Szóval akihez már "szerencsém volt" . Balogh Artúr, Erdődi,Emődi,Jakab,Dinya,Svéd A.

szülésnőt a 2.szülésnél profit fogtam ki-az egész szülést levezette,vízsgált,segített (pedig Apa is benntvolt).ha nem figyel rám lehet a szülőágy mellett lett volna meg a baba-olyan gyorsan jött (Emődi burkot repesztett,és varrt csak-ráadásul meg sem tudta állapítani,hogy normális-e a magzatvíz színe-a szülésznő magyarázott neki)-őt Gyöngyinek (vagy Györgyi???) hívják.

Osztom a véleményeteket a gyermekágyas osztályról.én annyit szoktam mondani: nem első gyerekes anyukáknak való.de ki kell bírni és ki is lehet azt a pár napot.a szobatársaktól lehet a legtöbbet tanulni.

a vajúdás is tényleg a legjobb otthon-minek addig bemenni.szerintem sok emberkének azért tart 24órát a vajúdás,mert már az első fájásnál rohannak be-barinőm is így volt-és így nem is csoda,hogy császi lett a vége.

na,befejezem a szövegelést.

sziasztok,
cleo
 
 


Helló!!

Cleo, akkor kezet foghatunk Balogh doki ügyben!! :lol: Nekem is ö a No.1, de gondolom emlékszel még a terhességem történetére? Tulajdonképpen neki köszönhetem Lilcsit, az ö lelki támogatása, biztatása nélkül most nem lenne e világon ez a gyönyörüség. Még a mai napig lelkiismeretfurdalásom van, ha arra gondolok, hogy el akartam vetetni.
Jó lenne, ha nagyon-nagyon sokáig praktizálna még! Az biztos, hogy mindig a páciense leszek- már, ha muszáj :)

Nem Bajnóczki Gyöngyi volt a szülésznöd? Nekem is öt ajánlották, még a száma is meg volt, aztán mégsem hívtam fel.

Vica: Ha te tökéletes terhességet és szülést akarsz, ez a + hozzáállás nagyban javítja az esélyeket, akkor az is lesz! Én Balogh dokinak áradoztam a szülés utáni 6 hetes vizsgálaton, és azt mondta, nem mindegy, ki és hogy áll hozzá a dologhoz. Mert ha valaki már a terhessége elején a szülési fájdalmaktól fél, az lelkileg is megterhelö. Kérdezgették tölem is, nem félek-e, de mindig azt mondtam, majd akkor kezdek félni, ha már ott tartok, addig minek aggódjak? Tudod: carpe diem, élj a mának!

Gátmetszés: anyukám csodálkozott, hogy volt gátmetszésem. Anyukám 37 ill. 43 évvel ezelött szült minket, és azt mondta, hogy a legtermészetesebb volt a gátvédelem akkor. Pedig én 4500, a bátyám 4300 gr-mal születtünk. Ewa, ez miért van, te tudod? Velem csak közölték, hogy adnak 1 érzéstelenítöt, 2 perc múlva meglett Lilcsi. Gondolom a kettö között volt a metszés.

Vica: Még nagyon fiatal a terhességed, de jó lenne, ha tájékoztatnál, mikor milyen döntések közt vacillálsz!! Kíváncsi vagyok, milyen lehetöségeken gondolkodsz el a pár hónap alatt, mikor mi tetszik, mit vetsz el, miért, stb...

Amúgy sokat gondolkodtam azon, miért is hívják ezt terhességnek? NEKEM ABSZOLÚT NEM VOLT TEHER!! Inkább gyönyörüsség, csodálatosság. Vagy ez már túl geil :) ? Az is mi, hogy állapotos? Mindenki van valamilyen állapotban. Ja, hogy áldott állapot lerövidítve?

Puszi: Nóri
 
 


Sziasztok!

gátmetszés: nem vagyok túl okos, de most az Erdődi sokat magyarázott róla, meg rajzolt. azt mondta, hogy nem is baba feje, hanem a vállacskái miatt szokott repedni, és ha szétszakadsz, akkor az nehezebb gyógyul, mint egy éles vágás, könnyebben fertőződik is, és pláne ha többet szülsz, akkor gátmetszés után ugyanolyanra tud visszavarrni, mint voltál, ami azért nem mindegy a későbbi szeuális életben, míg a repedések után lehet hogy kissé tágabb leszel. plusz a gátmetszésnél is van un gátvédelem, hogy ne kelljen sokat vágni csak 2-3 öltésnyit míg ha elkezdessz repedni, akkor lehet sokkal rosszabbul, több öltéssel jössz ki.
másrészt nekem sógornőm Chicagoban, barátnőm Helsinkiben szült, ahol tényleg álmaid szülése lehet. kényelmes szép szobában mindennel felszerelve lehetsz és vajúdhatsz akármeddig. vajúdtak is mindeketten elég sokáig, de azt mondták nem viselte meg őket annyira.. de lényeg ami lényeg, nekik is volt gátmetszés a végén, mert pl. 36 órai vajúdás és gátmasszás után se tágult ki olyannyira, hogy ne repedjen.
és repedés után még ott van az esélye a méhszáj és hüvelyplasztikának is :-(

Vica tök jó a hozzáállásod! én szerintem túl sokat vártam attól, hogy terhes vagyok és türelmetlen is voltam nagyon + most pont a legrosszabbkor jött :-( a szüléshez és a babához már teljeen máshogy állok hozzá és engem se lehet meggyőzni, elrettenteni semmi nehézségekkel, ami a babával jár :-)

üdv: Ewa
ewa
 
 


sziasztok.

Nóri.
szerintem egy szülésznőről beszélünk.végülis sötét hajú,erősebb testalkatú egy picit.sajna a vezetéknevére nem emlékszem.
zsoltinál annamária nevű szülésznőm volt-ő is nagyon ari,de a szülésnél csak Balogh A. segítkezett.
tényleg nagyon jó doki.a mai napig is bármilyen pitiáner dolog miatt felhívom-már tudja ki vagyok és azonnal segít.
jövőhónapban meg is látogatom-megyek tabit íratni. :lol:

amúgy ne legyen lelkiismeretfurdalásod.akkor lehetne,ha elvetetted volna-de van neked a drága és kész.együtt vagytok mostmár egy család.
megsúgom (csak neked :lol: ),hogy nálunk sziszit is kicsit későbbre terveztük és nem is sok esély volt rá,hogy megfoganjon.(a ciklus 28.napján fogant).eleinte nagyon meg voltam ilyedve,hogy mi lesz 2pici gyerekkel és féltem,hogy nem lesz valamelyikre elég időm-így eljuttattam magam odáig,hogy nem barátkoztam meg a helyzettel-pedig akartam őt és nem akartam elveszíteni (hozzáteszem meg sem fordult a fejemben,hogy e miatt elvetetem).de megláttam először az UH-on és rögtön beleszerettem.ez után meg végigaggódtam érte a terhességet,mert mindíg volt vmi bibi.

mostmeg már jövőhónapban 2éves lesz a drága
Zsolti meg 4.-tiszta hihetetlen.

Apa már néha emlegeti a harmadikat.de inkább még neeemárrr. :lol: -amióta ilyen meleg van tiszta zizi mind a 2.

én sem vagyok egyébként normális-nekiláttam délután rétest sütni.
kinek küldjek?

Ewa.mit is doliztál te előtte? tényleg nagyon profi vagy ám. :)

Tényleg csúnya szó hogy terhesség.én imádok terhes lenni.ha rajtam múlna bizti szülnék még vagy hármat :lol: :lol: :lol:
tudjátok mi esett jól a 2.szülés után? azt mondta a doki+szülésznő,hogy engem gyerekszülésre teremtettek. 8)

Majd ezt elmondom állambácsinak is-hátha támogat. :lol:

sziasztok,
cleo
 
 


Sziasztok!

Nóri, Cleo: úgy tűnik hasonló cipőben járunk. mi pont megbeszéltük a férjemmel, hogy halasztjuk a gyerekprojektet, amire jót ittunk egy kiskocsmában és megvettük az óvintézkedést. költöztünk Szolnokra, új munkahely... 2 hét múlva kiderült, hogy terhes vagyok :-) először sírtam, aztán már csak nevettem és az uh-n megint sírtam, de akkor már a meghatottságtól, pont bukfencezett a drága. szerintem Erdődi azért is mutatta meg, mert láttaa, hogy bizonytalan vagyok.

Cleo: a férjem az okos, szerintem a gyerek első képeskönyve az anatómia atlasz lesz, ha rajta múlik :D

és ne felejtsétek el, én szülés előtt vagyok, úgyhogy pozítívan kell a gátmetszésről gondolkodnom, mivel úgyse kerülhetem el :!: :D

én nagyon szégyellem magam, de bevallom most őszintén, hogy én nem szeretek terhes lenni :roll: :oops: 9 hó helyett 9 hét elég lenne, mert azért nagyon klassz dolgok is vannak benne, amiket nem hagynék ki persze. valszínű az a 2 hónap fekvés-aggódás tett be, végig úgy éreztem, hogy csak én lehetek ilyen béna.. sokat segítettek itt a fórumon!
ha itt lesz a baba és egészséges lesz, biztos megint átértékelődik az egész :-)

üdv: Ewa
ewa
 
 


Pár órája írtam egy tök hosszút, erre betojt a net....grrrr :evil: :evil: :evil:

Szóval:

Köszönöm mindenkinek, hogy támogattok ebben a "tökéletes terhesség és szülés" elképzelésemben. Hiszem, hogy működni fog. Már jóideje a pozitív gondolkodás vezérlei az életemet és egész jól alakul.
Tankönyvi példa erre a terhességem (most hogy mondjam? Állapotosságom?) legeleje. A + teszt után 2-3 hét totál para következett: "Jajj, megmarad-e, minden rendben lesz-e, nehogy elvetéljek" és mivel ezek a buta gondolatok ugye a méh tájékra koncentrálódtak, minden héten előjött valami baj ott. (5. héten húgyhólyag-gyulladás, 6. héten, hüvelygyulladás, 7. héten becsípődött a derekam) Szóval minden szerv, ami ott volt, megbetegedett. De eztán láttam verni az UH-n a szivecskéjét, és a tökéletes paramétereit a babácskámnak, és ekkor kezdtem elfogadni, hogy ez egy tökéletes terhesség. :wink: :D
Elhittem, hogy nem lehet baj, és nem lehet egyébként se úgy élni, hogy folyton parázunk. És azóta semmi bajom. De még terhességi tünetek se kínoznak! Se hányinger, se étvágytalanság, se sűrű pisilés, semmi! Minden a legnagyobb rendben. Néha türelmetlen vagyok, de ez semmi azokhoz a bajokhoz képest, amiket hallottam már. Úgyhogy éppen emiatt tekintek pozitívan a jövőbe is. :D

Elin!
Szivesen megosztom majd Veled/Veletek a szakaszokat amiken majd átmegyek. mert az holt biztos, hogy nem ezen a véleményen leszak végig a terhesség alatt.

Cleo, Ewa!
Hát, nekünk meg pont fordítva jött ez a baba. Már több mint másfél éve (20 hónapja) küzdöttünk érte, mikor beköltözött hozzánk. Már mindenféle dokinál voltam, meg praktikát bevetettem, de győzött apapírforma, és egy gyalogtúráról már 3an jöttünk vissza. :D

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!!

Akkor nem megyek gyalogolni, ha attól is baba lesz a pocakomba!!! :lol: :lol: :lol:

Ewa! És miért borotválnak és adnak beöntést? Mert ma beszélgettük ezt a gátmetszés ügyet a barátnömmel, és ö meg azt olvasta, hogy orvosilag egyik sem lenne indokolt. A gátmetszést már megbeszéltük itt, de mi a helyzet a másik 2 -vel?
A borotválást annak tudtam be, hogy készülnek a gátmetszésre. De a b.nömmel 100%-os császárra készültek a dokik és volt borotva és beöntés is. :?: :?:

Vica, nekem is egyetlen tünetem volt végig, az pedig a pisisség. De az már a 2. héttöl, mikor még azt sem tudtam, mi újság? Az tünt fel legelöször, hogy esténként 1-2x ki kellett mennem, ami nem volt jellemzö. Aztán maradt ki a mensi....
Ja, meg vizesedett a bokám, de csak míg melóztam az Obiban.
Szóval lehet, hogy minden új információ után változni fog a véleményed, elképzelésed, de hát ez így van rendjén! Mindig keresi az ember a legjobb megoldást...

Cleo: úgy látszik, nem csak a gyerekek buggyantak meg, hogy rétest sütsz!!
A b.nöm meg töltött csirkét sütött (padlástérben laknak), én meg palacsintát.
 
 


Elin!

Szerintem azért csinálnak borotválást és beöntést, hogy ha valami oknál fogva nem tud megszületni a baba normál módon, ne akkor kelljen vacakolni vele. Pláne, ha sürgősen ki kell kapni a babát... Én csak erre tudok gondolni.
 
 


Sziasztok!

Elin:
Beöntés: minden műtét előtt van beöntés és végülis a császár is műtét. az érzéstelenítések miatt renyhülnek az izmok így a belek is, kicsusszanhat belőle ami benne van + csökkenti a fertőzésveszélyt. asszongya a férjem, olyan, mintha azt mondanák mossál kezet :D természetes szülésnél meg ugye nehogy kinyomj mást is babával.. :oops:
Borotválás: a vágás nagy környezetét le kell tisztítani és mivel császárnál eléggé alul vágnak, hát ott is jól le jkell borotválni. természetes szülésnél meg az ált. tisztaság miatt.

nekem az össz tünetem az álmosság volt :)

Vica: valami biztos van a poz. gondolkodásban, nekem akkor jött a táppénz, amikor már nagyon untam az állandó rohangálást. nem vagyunk Szolnokiak és amikor hazamentünk látogatóba, akkor reggeltől estig mindig menni kellett v.kihez, ami nagyon fárasztó volt már és utáltam.. :cry:
amióta betöltöttem a 32. hetet és megnyugodtam, hogy mostmár túl vagyunk a legnehezén a picivel és jól van, azóta egyre jobban lettem, most meg teljesen jól vagyok és még élvezem is a terhességet :D

puszi Ewa
ewa
 
 


sziasztok

nagy itt a nyugi.

ki merre jár?
Vica mi újság veletek,jól vagytok?mesélj

hali,
cleo
 
 


Szia Cleo!

Köszi az érdeklődést.:D
Jól vagyok, bár kissé megkínoz a gyomrom mostanában. Hasmenésem is volt, fogytam is 3 kilót. Majd visszajön. :wink:
Kedden megyek 12 hetes UH-ra már nagyon várom!

Veletek mi újság?

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csak benéztem ide is kicsit kiváncsiskodni. Nos, én még nagyon messze vagyok a szüléstől, mert csak most járunk lombikra, ott szoktam levelezgetni. Viszont találtam egy témát, amihez hozzá tudok szólni (mivel én is Szolnokon szülnék majd)!

Vica, és bárki más!
Nekem dr. Altorjay Balázs az orvosom (mármint a nőgyógyászom, nem a lombikos természetesen), és semmi bajom Vele. Sőt! 3 éve, mikor a méhen kívüli terhességem volt, egyszer jött vizitelni, és végighülyülte az egészet. Mindenkiből lógtak a mindenféle csövek, és mindenkihez volt egy-két kedves, vicces szava. Érdeklődtem kicsit, és sokan ajánlották. Amikor megyek hozzá, van, hogy nem kedves, talán épp Neki is rossz napja van. Viszont alaposan megvizsgál, elmondja mit-hogy... A kórházban, mikor voltam, voltak olyanok, akik miatta jöttek át Szolnokra műttetni, szülni Kecskemét és környékéről, csak azért, hogy Nála maradhassanak. Sőt! Volt ott egy ikerbabás kismama, aki a 30. héttől feküdt bent a szülésig, és Kecskemét környékéről származott, tehát a férje nyilván nem tudta minden nap meglátogatni, mégsem Kecskeméten feküdt hónapokig! Úgyhogy én szívből tudom Neked ajánlani, kedves Vica, ha még nem döntöttél más mellett. Amúgy szívesen venném - ha mellette rakod le a voksod -, ha tájékoztatnál, hogy milyen Veled.

Viszont van egy negatív tapasztalatom is. Persze nem tudom, hogy még mindig ott van-e a kórházban, de Dr. Gyenes Orsolyáról sok jót nem tudok elmondani! Mikor bekerültem a méhen kívülimmel, épp ügyeletes volt (akkoriban egyébként még nem szüleszthetett, azóta nyilván letelt az a "gyakorlati" ideje), és hát úgy beszélt velem, mint a kutyával. Mintha tehettem volna arról, hogy méhen kívüli terhes vagyok. Én is szívesebben szültem volna meg azt a babát, és most nem kellene lombikoznunk! Nem volt elég a testi-lelki fájdalmam, jön egy nő, aki pár évvel fiatalabb is nálam, és kioktat mint egy nagy öreg! Hát tehettem én arról, h méhen kívüli voltam? Az egyik barátnőm, mikor szült, kicsit érdeklődött róla, és volt, aki dícsérte. Állítólag a "sima ügyet" szereti, azokkal kedves, akiknek sima, problémamentes a terhességük, de aki nőgyógyászati panasszal megy be, vagy pl. méhen kívülivel, tehát akihez már szakértelem is kell, azokat - azt mondják - már nem szíveli. Hát, ilyen is van.

Olvastam a többiek véleményét is a szülészetről, hát igen, a barátnőmnek is hasonló volt a véleménye, hogy elmegy, a WC pocsék, de ha lehet, azért inkább minél hamarabb hazamenni! :)


Ami pedig a szülésznő dolgot illeti, egy másik barátnőmnek is szülésznő volt felfogadva, és telefonon tartották a kapcsolatot a vajúdás alatt, és csak az uccsó pillanatokban mentek be szülni. Így tulajdonképpen a vajúdást "nem zavarta, nem akadályozta" senki, szenvedhetett magában.

Hát, ennyit tudtam hozzászólni, köszönöm, ha elolvastatok!

Mindenkinek szép, napos, meleg őszi napokat, és aki szülés előtt áll, annak problémamentes babahordást, könnyű szülést kívánok!

Csibe
 
 


Sziasztok!

Én 38 hetes kismama vagyok, Szolnokon fogok szülni és Dr. Altorjay Balázs az orvosom.

Én eddig megvoltam vele elégedve, nagyon korrekt, jófej.

A sógornőm is nála szült (és az ő sógornője is nála fog).

Én mindenkinek ajánlom.
 


Sziasztok!

De sajnálom, hogy csak most találtam rátok! Pedig nagy szükségem lett volna néhány hónapja ilyen infókra!
Mi már 33 hetesek vagyunk. A problémám az, hogy csak 2 éve vagyok Szolnoki (egyébként Debrecen), és senkit sem ismertem itt (munkahely Cegléden), akihez fordulhattam volna a kérdéseimmel!

Mi orvost kértünk fel, név szerint Zoboki Zsolt doktor úrat, aki a legjobb cimborája a Balogh Artúrnak. Kicsit furcsálom, hogy az ő neve még nem szerepelt sehol. Igazából én azért voksoltam mellette,mert nagyon normálisan viselkedett velem a terhesgondozóban (ott egyszer találkoztunk).

Én is abba a táborba tartoztam, akik azt mondják hogy jó nekem az ügyeletes orvos, nyilván lehetne felsorolni pro-kontra érveket. De sajna veszélyeztetett a terhességem a 17. héttől. Miután először kijöttünk a kórházból utánna kértük fel a Zoboki doktor urat. Nagyon lendületes, fiatal orvos (még nem unt bele), 10 év tapasztalattal. Első alkalommal mikor párommal nála jártunk 1,5 órát beszélgetett velünk. És azótta is nagyon lelkiismeretes.

Én a szülésznő fogadásról nem tudok semmit, de nem jobb, ha egy orvos van ott velem?

Sajna a 24. héten bent feküdtünk pocaklakóval a vajúdóban, és nekem nincs onnan igazán jó élményem. Volt egy kismama, akinek nem engedték meg, hogy a párjával együtt vajúdjon, pedig apás szülésük volt. Kicsit fura nem?

A kórházról annyit, hogy sajna néhány osztályt már megjártam, de iszonyat lepukkant. A terhesphatológia vizesblokkjai főleg. Annyira nem képesek, hogy az egy szem zuhanyzóba, ahol két zuhanyrózsa van, egy elválasztó zuhanyfüggönyt feltegyenek. Előnye, hogy minden zuhanyzáskor új ismerősre teszel szert.

Olga

Kép
 


Szia Olga!

Én nem vagyok szolnoki, de több anyukát ismerek, aki Zoboki doktornál szült.

Mindenkinek nagyon jó véleménye van róla, és különösen azt kedvelik a kismamák, hogy mindent elmond, nagyon figyelmes.

Állítólag az egyetlen probléma az vele, hogy mivel sokan vannak nála, és elég elfoglalt, néha úgymond késik a szülésről...

Én nem ismerem, de akiket tudok, hogy nála szültek, azok mind meg voltak vele elégedve.
 


Sziasztok!



Én 13. hetes kismama vagyok, ő az első Babánk.
Most egy nődokihoz járok akinél nem lehet már szülni. Hallottam Dr. Zobokiról, megköszönném ha valaki meg tudná adni az elérhetőségét,esetleg ha van magánrendelője akkor annak a címét. Már most szeretnék találkozni vele, mert érthető hogy szeretném ha végigkísérne ha nála szülök. Szeretne a Papi is ott lenni, nála lehet-e?

Köszi fanna3
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanna3 2008.08.28 19:06-kor.
 
 


Szia Fanna3!

Naná, hogy tudok elérhetőséget mondani Zoboki doktor urral kapcsolatban!

Magánrendelő:

Szolnok, Mátyás király út 8 sz. fsz.3.
Mobil: 20/250-0513
Bocsi, nem tudom Szolnoki vagy-e, de ez a cím a vasútállomás mellett van, egy toronyház (tizen-húszonakárhány emeletes) és az Interspár között, egy sárga 4 emeletes társasházsorban.

A hétfői és pénteki magánrendelésére nem lehet bejelentkezni, csak oda kell menni és kivárni a sorod. Bármikor fel lehet őt hívni (biztos fogja majd neked is mondani), de nem szereti, ha időpontot akarnak kérni tőle erre a két napra.
Hétfő: 18.00-21.00. (de addig marad, ameddig beteg vár rá, akár 23-ig is)
Péntek: 08.00-11.00.

Viszont néhány hete a keddi napon is elkezdett rendelni és arra már be lehet jelentkezni, DE NEM A FENTI SZÁMON!!!
Kedd: 08.00-11.00.
Bejelentkezés: 20/350-6344

Erre a hétre mi is bejelentkeztünk 3D-s ultrahangra, de sajna szülőszobán volt!

Olga

Kép
 


Á-á-á-á!

Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon szülőcentrikus, semmi gond a papás szüléssel. Ha mentek hozzá, apukát is behívja a rendelésre, meg különben is jobb, ha mindketten halljátok, amit mond, mert a drága igencsak jó beszélőkével van megáldva, hál' Isten! Ő nem dob ki 5 perc múlva a rendeléséről, ebben biztos lehetsz!

Olga

Kép
 


Szia Olga!

Köszönöm szépen az infokat, szolnoki vagyok, eltalálok.
Akkor marad az esti rendelés, jó sokan lehetnek nála ha eddig kell várni.Nyilván nem hiába, megéri! Örülök hogy az apás szüléshez így áll hozzá, ez megnyugtató!!!! Bár egy kicsit úgyis ideges leszek, csak új doki. Irígylem azokat akiknek már évek óta bejáratott orvosuk van, nekem a kettő közül egyik sem vezet szülést. Na bizakodva nézek elébe!!
Mégegyszer köszönöm szépen! :D

Anna
 
 


Szia Anna!

Ha a mai rendelésre mentek, akkor biztos találkozunk!
Egyébként nagyon szimpatikus,barátságos, ne tarts tőle! Én 2 éve lakom Szolnokon, a nődokim az Úri-Szabó Károly volt, de mikor beszéltem vele, hogy babát szertnénk, vizsgáljon meg, stb... nagyon furcsán, unszipatikusan bánt velem, ugyhogy őt cseréltem le Zoboki doktor urra. Szóval nekem is új a kis drága!

Olga

Kép
 


Szió!

Talán jövőhónapban jutunk el hozzá,elég sokáig dolgozok,(7-8) meg lázasan esküvőszervezsben vagyunk, 2 hét múlva lesz :D
De megnyugodtam, minden út hozzá vezet... :lol:
Hozzátok mikor érkezik a BABU? Ő az első?

Anna
 
 


Szia Anna!

Először is gratulálok az esküvőhöz! Ajaj, nem semmire válalkoztál! (Mármint a szervezési feladatokra gondolok.) Mi élettársi kapcsolatban élünk. Az agyamra ment/megy sokszor, amikor kérdezik, hogy hát az esküvő mikor lesz? Lesz, de még nem mostanában! Bár múlt héten már nagyon azon voltam, hogy gyorsított eljárásban kettesben kimondjuk a boldogító igent. Egyszerűen az apasági nyilatkozatot kész rémálom elintézni. Igazolások kellenek, naná, hogy hetente csak két nap van ügyfélfogadás, és ráadásul a gyámhatóságra kell menni...

Igen, Balázska lesz az első babánk! Még 6 hét van hátra, ha addig kibírja bent, de nagyon jó kisfiú mostanában. Most járok ott, hogy átmosom és vasalom a holmijait. Nagyon jó érzés!
Én nem tudom mi van velem, izgalom az van bennem, de félelem nem. (Mondjuk még megjöhet az is!)

Olga

Kép
 


Sziasztok!
Csak köszönni akarok nektek Olga, Anna és Szocsill!! Olyan jó megint pocakosok élményeit olvasni. Felidéződnek az emlékek.... Olyan jó lenne megint terhesnek lenni!
Nem fogok hozzászólni, de remélem olvasgathatlak sokáig benneteket még!!
Vica! Ti jól vagytok? Azóta már félidős vagy.
Üdv mindenkinek: Nóri
 
 


Szió Olga!


Na tegnap túléltük a Legénybúcsút!!!! Nekem jövőre is megtette volna az esküvő, (ha már szépen visszafogytam és fitnessguru lettem....)de a párom ragaszkodott hozzá hogy a Baba születése előtt legyen meg.
Milyen jó neked otthon, én meg ezért irígykedem kicsit, biztosan tudsz befelé összpontosítani és egész nap magatokkal foglalkozni!Nekem van a héten olyan napom amikor 11-órázok, ez még alap esetben is sok.Volt olyan este amikor sírva másztam a kádba, alig bírtam kijönni:(
Milyen öröm nemsokára magadhoz ölelheted a Kisfiadat!!! Mi alapján választottatok nevet? Én teljesen tanácstalan vagyok egyelőre.
Ha eddig nem volt benned félelelem, csak egészséges akkor már biztosan nem is lesz, hiszen jól fogod fel az egészet!Én sem érzek ilyet, csak normális aggodolmat, de azt sem magam miatt.

Szia Nóri!
Biztosan jókat lehet így utólag rajtunk derülni, sok minden új van még előttünk! Ha tudsz élményeket, tapasztalatokat várjuk!


Anna
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanna3 2008.08.28 19:08-kor.
 
 


Szia Anna!

Azta kedves, csak nem a kereskedelemben dolgozol? Napi 11 óra? Iszonyat, még pocaklakó nélkül is!

Nekünk a névválasztás nagyon könnyen ment. Pici Balázskám még csak 6-8 hetes lehetett, de a nevek már megvoltak. Lánynevet választani egy kicsit tovább tartott. Nekem a Veronika nagyon tetszik, párom már annyira nem volt elájulva tőle. De aztán csak beleegyezett. Mint később kiderült, egyenlőre ezt a nevet hanyagolnunk kell, de hátha a következő baba már kishúgi lesz! Merthogy testvér kell! Igen, szóval, a fiúneveknél nekem nem volt elképzelésem (nekem húgaim vannak, valahogy az volt bennem, hogy lányom lesz, de egyátalán nem baj, hogy nem így alakult). Párom a Balázst szerette volna a nagyapját is így hívták. Semmi rossz élményem nem kapcsolódik ehez a névhez, meg szerintem elég szépséges is, úgyhogy ez hamar eldőlt. Tényleg hamar ment minden, egy óra alatt mind a két nevet letisztáztuk.

Tényleg örülök, hogy itthon lehettem szinte az elejétől, de a sok aggódás fejébe szívesen lemondtam volna róla. Azért sokszor volt egy kicsit uncsi itthon "egyedül".

Nóri! Mi az, hogy nem akarsz írni nekünk?!? Csatlakozok Annához: igenis tessék nekünk írni!

Szocsill! Megszületett a kicsi, ugye? Nagyon rég nem írtál! Remélem minden a legnagyobb rendben van. Kellemes ismerkedést, pihenést kívánok nektek!

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron