Új privát üzeneted érkezett!

Milyen orvos dr.Barabas Gabor a Rokus korhazban? Mennyire tapasztalt? Erdekelne a velemenyetek, tapasztalaitok. Koszi.
 


nagyon jó doki, javaslom :-)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Bunny75! Mar kezdtem azt hinni, hogy ezt az orvost senki nem ismeri a forumon...Ezek szerint a kisfiadat is nala szulted? Regota jarsz hozza? En kb. masfel eve ismerem Barabast. Igazabol azert inditottam el ezt a topicot, mert majus kornyeken tamadt egy olyan erzesem vele kapcsolatban, hogy nagyon penzcentrikus, es arra lennek kivancsi, hogy ezt csak en latom-e igy vagy mas is?
 

 
 

nem tudom, velem nagyon rendes volt.. a végén a sote 1 szültem meg, nem Barabás dokinál, mert a kisfiam koraszülött lett. De ő átjött, meglátogatott, beszélt az intenzíven a gyerekorvossal, majd amikor visszakerültünk a rókusba a patólogiára, akkor is meglátogatta a gyereket.

Más: a terhességem alatt bármikor hívtam, smst küldtem neki, mindig válaszolt, segített. Amikor bevéreztem és szabin volt, bejött megnézni...

Pénzcentrikus lenne? Nem hiszem... Mindegyik orvosnak kell fizetni a mai világban...

KépKép
KépKép
 
 


Szia Bunny! Koszi az infot. Azok alapjan, amit leirtal Barabas doktorrol, tenyleg maximalisan meg lehettel elegedve vele, rendes volt. Bar lattam, hogy fent vagy az ismerosei kozott az iWIWen, igy gondolom akkor ti nagyon jo kapcsolatban vagytok. Nem gondolod, hogy ez befolyasolta azt, hogy mennyire torodik/torodott veled?

Ami a penzcentrikussagot illeti... A kornyezetem mar kiakatt kicsit, amikor mondtam, hogy iden masodszor emelte a "tarifait", es nem eppen az inflacio mertekevel...
Emellett volt egy (eleg komoly)betegsegem is, amit nem vett eszre...
Szoval ilyenkor elbizonytalanodik az ember, legalabbis en, annak ellenere, hogy korabban meg voltam gyozodve, hogy megtalaltam a legjobb orvost.
 


Eszi,

az iwiwen a többi rókusos is az ismerőseim közt van. pl a gyerekem kezelőorvosa, vagy a csecsemősök is... Én nagyon meg vagyok elégedve Barabás dokival. Ő volt az első nőgyógyászom, aki megvárta pl a tenyésztés eredményét mielőtt bármiféle kezelést elkezdett....

De ha az zavar, hogy pénzcentrikus, akkor keress valaki mást... Nekem az számít, hogy megbízom benne és tudom, hogy jó kezekben vagyok... Mert fizettem nőgyógyásznak sokkal többet is, mint Bari dokinak, de úgy rám ijesztett, hogy bőgve mentem haza, hogy agydaganatom lesz... És tényleg végig a terhességem alatt azt éreztem, hogy Bari dokit bámikor felhívhatom és számíthatok rá. Amikor elment a magzatvizem, és felhívtam, mondta, hogy irány a sote, mert koraszülött és ő nem vezetheti le a szülést.. Kértem, hogy jöjjön be és azért nézzen meg.. Megtette..

Míg Máté a koraszülött osztályon volt, többször meglátogatta, kérdezte, hogy hogy vagyunk, stb...

a vizitdíj nekem pedig megért annyit, hogy nem kellet órákat várnom a vérvétellel, uh-gal, stb...

KépKép
KépKép
 
 


Bunny,

Kicsit ugy erzem a valaszodbol, mintha rossz neven vetted volna, amit irtam. Bocs, ha esetleg barmi banto volt, nem allt szandekomban.

Az iWIWes dologra csak azert kerdeztem ra, mert van ismerosom, aki szinten betege Barabasnak, bejelolte, hogy ismeri, de a doktor nem igazolta vissza. Ezert gondoltam, hogy teged biztosan jobban szamon tart a betegei kozott, ha az ismerosei koze is felvett.

Ami a penz reszet illeti, termeszetesen egy jo orvosnak en is hajlando vagyok akarmennyit is fizetni. Viszont tavasszal tortent valami, ami elgondolkodtatott.
Masfel eve jartam mar hozza (sajnos eleg rendszeresen, mert mindenfele bajaim voltak), amikor azt tanacsolta, hogy egy meddosegi klinikara menjunk, mert o mar nem tud velem mit kezdeni csaladtervezes szempontjabol. Abban az intezetben az elso alapvizsgalat utan kideritettek, hogy endometriozisom van (2 alma nagysagu ciszta a hasamban), es az orvos elso kerdese az volt, hogy "hogyhogy eddig ez nem derult ki" (annyira elorehaladott allapotban volt), es "onnek az orvosa nem csinalt ultrahangot"???De csinalt, volt a valaszom.
Roviden arrol volt szo, hogy nem vette eszre ezt a betegseget.
Ezek utan en meg mindig biztam benne, es visszamentem hozza (!), hogy csinalja meg azt a mutetet, amit a betegseg miatt meg kellett. A csaladom tiszta hulyenek nezett, hogy en meg hogy bizom ebben az emberben?? De en biztam valami miatt.
Viszont amikor a mutet utan minden "ellenkezes" nelkul elfogadta tolem a korhazban vegzett mutet utan a "halapenzt" is, akkor mar kezdtem kisse merges lenni.
O vegul is nalam elhibazott valamit, ennek ellenere visszamentem hozza, mondvan tevedni emberi dolog. De ha pl. nem fogad el akkor semmi penzt, kicsit ugy ereztem volna, hogy elismeri azt, hogy tevedett.
Mert tevedett.

Igazabol azert inditottam ezt a topicot, hogy masok velemenyet is halljam a szakmai hozzaerteserol es emberi hozzaallasarol,es ne csak a sajat esetembol iteljem meg ezt az embert, mert hatha az en esetem csak egy "szerencsetlen veletlen" volt.

Bocs, hogy ilyen hosszu voltam!
 


szia, én ezek után, amit leírtál váltanék. én is a Rókusban szültem, de nem nála. igaz, én sem váltottam, pedig a dokimat nem lehetett elérni, csak ha bent volt. és ezzel meg egy rosszul időzített vizsgálattal szerzett nekünk olyan két hetet, amit senkinek nem kívánok....
 
 


Dr. Barabás Gábor? Én biztos, hogy NEM szülnék nála... Megbízható embertől kaptam infókat róla, aki jól ismeri.
 
 


szasztok!!! én is bíztos forrásból tudom ne fogadjátok őt meg mert pénzéhes és egy igazi bunkó! Én az ő betege voltam de nagyon nagyot csalódtam benne
 


HElló!!!

hát a modora az még csak hagyján de szakmai tudás sincs mögötte, igazi pénz hajhász. én a fél életemet kifizettem neki és mit kaptam cserébe , azt hogy nem törődött se velem se a babámmal. Így orvost váltottam.
PErsze az elején amíg bevasalta a 10.000 ezreseket addig visszahívott telefonon.
szüléséért tőletek mennyitkért???? most már csak úgy kínáncsiságból is megkérdezem!!!
 


:? Na, látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel...
Vannak annyira jó orvosok, és az ilyen Barabás félék meg szégyent hoznak az egész szakmára...
Annyira nem szeretek mások feje fölött ítélkezni, de én tényleg lebeszélnék róla mindenkit..
 
 


sziasztok,

én évek óta hozzá járok és nála is szültem 2008-ban. Számomra ő a legjobb és bármikor hívtam, mindig azonnal visszahívott, bármit kértem, mindig segített. A szülésnél minden rendben zajlott, még hajnalban is bejött megnézni, hogy jól vagyok-e. Több brátnőm is szült nála, mindenki csak dícsérte, ezért választottam őt. MEGÉRTE!
Sajnálom azokat, akiknek rossz tapasztalatai vannak. Nekem nincsenek. Pénzéhes lenne ? A mai világban meg kell fizetni a magánorvost, és azt, hogy bármikor készen kell állnia, ha a betege segítségre szorul. Aki soknak találja, az ne fogadja fel :)
Ennyire egyszerűűűűűűűűűűűű
 


Sziasztok,
csak támogatom ildi1981-et és véleményét. Én 2006-ban még a Rókusban és 2008-ban már a Máv-ban is Nála szültem. A saját tapasztalatom pozitív. Igen,Ő is ember, Neki is vannak rosszabb napjai, ráadásul valóban nem egy közvetlen,és nem is feltétlenül egy kommunikatív ember, de szakmailag csak jókat tudok Róla írni. És mi a fontos?hogy az ember úgy érezze megbízhat az orvosában. Én messzemenőkig megbíztam benne. Nekem is volt olyan orvos akit más ajánlott még anno és az Ismerősnek,Barátnak tökéletes volt, nekem mégsem felelt meg valami miatt. Mert nem úgy foglalkozott velem, vagy mert úgy éreztem szakmailag nem megfelelő. Mások vagyunk mi is, így mások felelnek meg.
Én is sajnálom, ha esetleg Valakinek rosszak a tapasztalatai kívánom, hogy találja meg a "saját, jó, megbízható,szakmailag is megfelelő" orvosát, hiszen nem mindennapos dologról van szó.
 
 


Sziasztok!

Én is csak jókat tudok írni Barabás doktorról! A lányomat már nála szültem és egy csodá élmény volt. Ha harmadik gyereket vállalnék, akkor is hozzá mennék!!! Tényleg alapos és nyugodt, visszahív és igen fizetni kell, de melyik orvosnak nem kell??? Nekem ő egy "félisten" ha lehet ilyet írni

E.

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Döbbenten olvasom a hozzászólásokat, hisz én is a Dokinál szültem, még 2005-ben.
Egy barátnőm ajánlotta őt, aki maga is a Rókusban dolgozott nővérként. Ikerbabákat szült nála, lombikprogram eredményeként. először a főorvos volt a dokija, hisz neki ez "kollegiális alapon járt", de nagyon nem voltak vele jó tapasztalatai.
Ekkor váltott Barabásra. És mivel neki nagyon jó tapazstalatai voltak, így mikor megtudtam, hogy babát várok, én is hozzá mentem.
Nem volt zökkenőmentes a babavárás, a 4. hónaptól toxémiás voltam, és mégis mindig maximális figyelemmel viseltetett irántam a doki.
6 hónapos terhesen volt egy elég durva autóbalesetünk. A doki épp szabadásgon volt- pontosabban egy orvoskonferencián vett részt vidéken. Felhívtam, és hagytam neki üzenetet a mobilján. A konferencia szünetében visszahívott, hogy azonnal indul haza, hogy megnézzen. alig tudtam meggyőzni, hogy nincs erre szükség, hisz 4 nőgyógyász is látott. De csak úgy fogadta el ezt a válaszom, hogy a köv. hétfőn, mikor ismét dolgozik, bemegyek hozzá, hogy ő is lásson.
A terhesség végére bedurvult a toxémiám, sokat kellett a Rókusban bent feküdnöm. 07.31-én, vasárnap is bejött hozzám, csinált uh-t, és úgy döntött, másnap császár, mert már nem fejlődött az utolsó egy héten a bébim.
Örültem, hogy végre a karjaimban tarthatom én is a babám. (hozzáteszem: toxémiásokat kötelező császározni!).
Este egy tündér szülésznő volt az ügyeletes (ő volt a fogadott szülésznőm), akinek köszönhető, hogy élünk a kicsi lányommal. Ctg-n észrevette, hogy kicsit magasabb a vérnyomásom (140/90, ami az alsó határt jelenti), megvizsgált, de ekkor még nem volt más tünet. Később kijött a kórterembe megmérni a vérnyomásom, ami addigra 190/120 lett, tehát életveszélyben voltunk.
Azonnal szülőszoba, nyugalom, ctg és 4 corinfar + telefon a dokinak, hogy baj van. (ctg-n a baba szívhangja 240 volt). A doki kb. 15 perc alatt beért, és azonnal életmentő császárt hajtott végre. Neki és a szülésznőmnek köszönhetem, hogy mindketten élünk és egészségesek vagyunk!!!
A sógornőm ezek után szintén nála szült tavaly a MÁV-ban, komplikációmentesen. Csendes és nyugodt szülés volt, és ott pont annyira volt jelen, amennyire a család és a helyzet ezt megkívánta.
Hogy érthetőbb legyen: nem zavarta meg a vajúdást, engedte, hogy a kispapa segítsen az anyának a vajúdásban, viszont a háttérben végig ott volt, és amikor kellett, akkor vizsgált és segített.

Tehát összegezve a családunk tapasztalatait:
sima és nagyon gázos szülésnél is maximálisan helytállt szakmailag és emberileg egyaránt!

és még egy utószó: a kórházban minden nap megnézett (sógornőm is), és mindig úgy jött, hogy előtte megnézte a babát a csecsemőosztályon.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de ez kikívánkozott belőlem :)

(ui: a pénzről is van véleményem, de az már egy másik hsz. lesz :D )
 
 


Sziasztok,
én mindenkinek csak ajánlani tudom Barabás doktort.
A kisfiam nála született a Rókusban és kislányom is nála fog a MÁV-ban.

Anno nagyon gondolkodtam, h orvost váltok, mert nem akartam a Rókusban szülni. Egyáltalán nem bántam meg, h maradtam. És miatta maradtam, mert úgy gondoltam, h a doktor személye fontosabb, mint az a 3 nap egy kórházban.

Azóta is BÁRMIKOR számíthatok rá. Ha nem veszi fel a telefont visszahív. A "buta" kérdéseimre is őszintén válaszol:-)

KépKépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: