Új privát üzeneted érkezett!

Lois: gratulálok! Problémamentes és boldog várandósságot kívánok! Nagyon kihalt ez a fórum, de ha ír valaki ismerős én be szoktam nézni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Szia Timi
Köszi Igen, sajna kihalt, de így szokott ez lenni, mindenkit tovasodort az élet, ez végül is egy babavárós topik volt
Ti hogy vagytok?? Sokszor eszembe jutsz te is meg a tobbi ikres kaális, akikkel egyidőben voltam kismama :) Anno míg zártba nem mentetek olvastalak titeket, remélem mindenkinek jól alakul azóta  is a sora "ikerfalván"

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


:D Köszi, jól vagyunk, lányok imádják az ovit, már 2. éve, Nyulaszék is oviznak, jól vannak, velük nagyon jó barátságban vagyunk, gyerekek is szeretik egymást. Én is olvastalak, amíg zártba nem mentetek. :wink: Zétény jól van? Olyan nagyok már, pedig most születtek. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

 
 

Timi,
örülök akkor h így együtt maradt a banda :-)
Tényleg olvastál minket??? Nohát :-) Onnan a "köménymag" (5-en) együtt maradtunk nagyon is, sok a közös progi, együttgyaralás stb. Jó is ez a fórumozás
Zétény óriási kiskrapek már, imádnivaló, szemem fénye, de hát gondolom ez már csak így szokott lenni Anyukáknál és elsőszülötteknél

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Loislane, Gratulálok, néha zugolvastalak titeket, mint gyakorlott Kaális :wink:. A második is szemed fénye lesz, ez nem múlik el :)

Nálunk a két lombiklány után teljesen lehetetlen időpontban természetesen fogant Hármaska. Pedig én nagyon nem hiszek a csodákban, és minden papírom megvan arról, hogy nincs spontán peteérésem. Kevés dolog idegesít jobban, mint a "ha elmúlik a stressz, összejön, meglátjátok" jótanácsok. Hát a stressz nem múlt el, már volt időpontunk a Kaáliba a 3. babára, de megúsztuk a macerát (csak győzzek jó képet vágni az "ugye megmondtam, hogy összejön magától, ha nem izgultok szövegekhez :roll:). Persze, a terhesség rosszabb, mint a lányoknál, de Hármaska egy örökmözgó egészséges kicsike odabent, és ez a lényeg, mit nekünk, hogy 3,5 éven belül lesz a három gyerek :) Azért ha valaki 3-4 éve mondja, hogy nyugi 2014 nyarára 3 gyerekes leszel, hát leüvöltöm a fejét, hogy szemétség egy meddő nővel viccelődni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Halihó Rekuja!
Bocsi, rég nem néztem ide Köszi :)
Amúgy vicces, mert én meg a 2014 júniusiakat olvasom, tök jó kis topik jött össze, egyelőre bejövösebb olvasó verzióban mint a júliusiak
Az én statisztikám nem ennyire fényes, ha minden jó megy 6 év alatt 4 terhesség és 2 gyerek (ez nálam már a lombikok utáni időszak, nekem abból semmi eredmény nem lett). De nem panaszkodom, ha jövő nyáron sikerül megszületni ennek a babónak onnantól kezdve már

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
Óriási gratula!!!! Boldog, problémamentes babavárást kívánok. Nagyon örülök Nektek! Most már akkor többet jövök a részletekért, bár fb-n előbb utóbb lesznek infók.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Köszi Lili

Nos igen, sanszos, bár nem tervezek semmiféle "terhes jelenlétet" oda, max a végefelé

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ok, akkor viszont ide gyere sűrűbben, hogy tudjuk mi újság veletek. az Istenhegyin voltatok Down szűrésen? Hányinger volt, vagy megúsztad? Nekem semmi sem volt jó, ha volt róka akkor az volt a bajom, viszont ha nem az nagyobb baj volt. Mi megyün harmadik babáért. Nyáron ért meg bennünk ez a dolog, és most februárban kezdünk.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Loise, nem jösz a júniusiak közé nem csak zugolvasónak? Elég sok nem júniusi gyűlt már össze ott úgyis :)


Lili, megy a drukk minden szempontból :wink:. Izgulva követlek face-en továbbra is!!!


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok, én nem várok babát, csak szeretnék, holnap megyek a debreceni Kaáliba 14. Napi uh-ra. Lassan tötyögünk az ET felé, bár még rögös út vár ránk odáig... Most éppen amiatt aggódom, hogy beülti után lehet-e dolgozni? Mert nem szìvesen mondanám el a főnöknek a dolgot... előre is köszi a választ. Esetleg még az érdekelne, hogy mennyire reménykedjek az első alkalomban?

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, munka leginkább rajtad múlik, mennyire tudsz arra koncentrálni, de általában nincs igazán egészségügyi ok hosszabb otthonmaradásra. Elvileg a műtét után 3-5 nappal van a visszaültetés, akkor még ajánlott pár napig otthon pihenni. Lehet egyénfüggően olyan reakció, ami több pihenést indokol. Én úgy gondolom, legalább 1 hetet érdemes betegszabin tölteni. Én mondjuk elég gáz voltam a hormongyógyszerek mellett, úgyhogy 2-2,5 hetet voltam otthon (beülti előtt is, tiszta hisztis liba lettem a sok hormontól). Persze, hogy sikerülhet elsőre is, sőt, sikerülni is fog! :wink:. Nekünk az első lányhoz 3 próbálkozás kellett, a második „rögtön összejött” a következő, 4. próbálkozásra. A harmadik lány meg jött lombik nélkül :shock: :) Ha főnököt nem akarod beavatni, a bokaficam tökéletes kifogás, kb. ugyanazt a kimélést indokolja, mint a kezelések.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszön rekuja a gyors és kedves választ :)
Ma nem jöttem el túl jó szájízzel a dokitól, a 14. napi ultrahangon nem sokmindent látott, azt motyogta az asszisztensnek, hogy nem lát peteérést. Nekem nem mondtak semmi, a páromtól biopsziával kell venni mintát, ez az egyetlen esélyünk a gyerekre, és ICSI-vel megoldják.
Kárdezgettem a dokit, hogy mi lesz a következő, de semmit az égvilágon nem volt hajlandó mondani.
Jövő héten biopszia, még aznap lesz eredmény, fizethetünk is már rendesen, ja, és az első konzultáció, amikor alig voltunk és szuper kedvesek, aranyosak voltunk, most vissza se köszönt, mert aszázan voltunk, tömegnyomor volt, és az időpont után még jó egy órát ücsörögtem, pedig alig sikerült oda érni időre....
Mindenesetre bízunk a biopsziában, és remélem, nem tart túl sokáig felstimulálni engem.


"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka!
Szerintem is maradj otthon egy pár napig csak a nyugalom kedvéért, mert én mind a kettő verziót kipróbáltam. Először végig feküdtem a két hetet feltett lábakkal, sikerült ő most lesz 4 éves, másodszor már nem tudtam feküdni, cipeltem az akkor másfél éves kisfiamat, és az egész napom egy nagy rohanás volt. Ismét sikerült ő most másfél éves. Most kezdünk ismét szeretnénk harmadik babát, most se tudok sokat pihenni, még annyit se mint másodszor. Remélem ismét sikerrel járunk. Azért mert most nem volt peteérésed szerintem nem jelent semmit. Majd kapsz hormonokat amitől jól beindul minden. Mi Pestre járunk, de ott még soha nem kellett 15 percnél többet várnom, és végtelenül kedves velünk mindenki. Arra a kérdésedre pedig, hogy sikerülhet e elsőre én vagyok a bizonyíték. Szóval csak pozitívan és nagyon bízz benne, hogy minden rendben lesz és egy év múlva már babázol te is. Mikor kezdtek?

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Helenka!
Nekem volt fekvős/aktív lombikom is, de nálam nincs a megoldás kulcsa. A számos (4) spontán terhességemnál meg alig merem leírni miket csináltam. Most pl. a fogantatásnál Kolpingban voltunk, az a minimum hogy legalább 2x szaunáztam 3napig mindennap Zéténynél már fogantatás után volt egy durva bulizós hétvégém, koncerten ugrálással, stb. Szóval hiszem hogy nem ezeken a dolgokon múlik. Persze ha tudtam volna biztos nem csinálom, de így utólag elég groteszknek tűnik hogy a lombikoknál meg fekve vártam a sikert
A munka szempontjából szerintem ezt inkább attól kéne függővé tenni hogy mit is csinálsz, ha fizikailag nem annyira megterhelő sztem 1-2 nap pihi után jobb csinálni valamit mit otthon elmélkedni két hosszú hétig
Mi a helyzet a stimuddal?? Anno én is nagyon nehezen stimulálható voltam.

Lili!
3.-ik baba??? Juhujj Hajráhajrá Mondjuk lehidaltam hogy a már a kicsi is másfél nálatok NAgyon drukkolok Én jövök és irkálok ide szívesen ha van társaságom Most beállítottam hogy kapjak értesítést ha ír ide valaki.
Persze Istenhegyis kombinált volt Hajdú Krisztás Uh-val MAtróna korom ellenére roppant jól szerepelt a Ded, 3 hét múlva megyünk újra kukucsra hozzá.

Rekuja!
Hozzátok? Tényleg? NAgyon gáz vagyok, a júliusi zártban benne vagyok, de egy hete már be sem néztem mert annyira sablonos Ezren vannak és ugyanazok a kérdések újra... sok mondjuk az elsőbabás és értem is hogy nekik minden para, de én csacsogni szeretek nem csak a testem változásait elemezgetni
Ti roppant szórakoztatóak vagytok, bele is estem a búbánatba mikor kitaláltátok hogy zártba mentek

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, még nem tudom, hogy mennyire vagyok stimulálható. Semmit nem mondott a doki, hogy mire számíthatok, kedden lesz biopszia, akkor kiderül, hogy lesz-e miből dolgozni, utána állnak csak szóba velem.
Nagy eltéréseim nincsenek a referencia tartományokhoz képest.
Arra pedig, hogy mivel foglalkozok: vezető óvónő vagyok egy két csoportos óvodában egy még kisebb vidéki faluban. Ha nincs nagy mozgolódás, akkor egész nyugis a dolog, bár én mindent lelkiismeretesen csinálok, így azért van min stresszelni :)
Köszönöm a beszámolókat, igyekszem relaxálni és bizakodok a sikerben. Én még első babás izgulós vagyok, de próbálok visszavenni, hiszen már mégis csak több, mint egy éve szenvedünk és még mindig szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy kiderült a baj.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
jah értem, vagyis azt hiszem Azt hittem egyszerre stimulálnak téged + férjednél biopszia és rögtön randiznak a kicsikék.
Szóval akkor biopszia, az megy a fagyasztóba és utána kezdik nálad a stimut ez meg nálad most csak  Uh-s követése egy ciklusnak??

Munkád NA ez pont az a kategória ahonnan lehet lógnék hogy ne nyeljek be a kicsiktől semmit

Izgulás/stresszEzt sajna nem nagyon tudja irányítani az ember...imádtam az olyan jótanácsokat h ne görcsöljek rá meg hasonlók.... néha vissza is szóltam hogy anno  éve mikor elkezdtünk "gyereketcsinálni" olyan iszonyat laza voltam h öröm volt rám nézni, de 3-4-5 év után mutassanak valakit aki hűűdemennyirenemstresszelrá

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


A benyeléssrl egész jól állok, mert edzett vagyok. Évente egyszer szoktam a gyerekektől lebetegedni, ha szedek télre vitamint, akkor egyszer sem, meg, ha tavasszal stimulálnak, akkor már nincsenek olyan nagy betegségek.
Nem nyúlnak hozzám, mìg nincs fagyóban apa alapanyaga. Nézett uh-t az orvos, de a 21. Napira már nem is kiváncsi. Mindegy, az ICSI eljáás miatt úgyis kiderül, hogy mennyi jó petesejtet szipolyoztak ki, aztán már csak fel tudnak stimulálni az et-re...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Tyű, micsoda forgalom lett ide :) Remélem, nem baj, ha én is jövök, bár kivételesen lombik-mentesek vagyunk, de azért van ám tapasztalat itt bőven :/ Helenka Nekem gyógyszer nélkül sose volt spontán peteérésem uh-n. Dokim azt mondta, sokaknál nincs minden hónapban, szóval egy-egy alkalom még nem sokat jelent. Inszemeinációt gondolom, nálatok apa miatt meg se próbálják, nem? Nálunk is ICSI-vel vannak a lányok, mert ugyan az első 3 lombikon bőven volt érett petesejt (8-11-13) de semmit se kezdtek a spermákkal, csak ha beerőszakolták őket :shock:. Mesónál meg petesejt se volt bőven, tripla Merional mellett 3-at tudtak útnak indítani, azok is alig osztódtak, 6 és 8 sejtesek voltak, aztán mégis itt alszik a lányka :wink:. Tök nem ezen múlik. SZaffinál két olyan sejtkupacot kaptam vissza, amik 256 sejt felettiek voltak (ki számolta végig???), mondták, tuti ikrek lesznek, csak egyet kéne betenni. Szerencsére ragaszkodtunk mind2höz, bele se gondolok mi lett volna, ha SZaffit hagyják kint :evil:. Egyébként az orvosok által legesélyesebbnek ítélt kísérletünk volt az egyetlen, amiből nem fogant babánk :roll: (egy angyalkát elvesztettünk az 1. kísérletből :cry:). Szerintem a dokik totál sötétben tapogatóznak lombik-ügyben. Mégis, legalább úgy érzed, teszel valamit a csodádért :roll: Én Mesónál is, most is tiszta beteg voltam az első trimeszterben folyamatosan. Egy anesztes barátnőm szerint, ha gyengébb az immunrendszer, könnyebben megtapad a baba. Nem lehet könnyű óvónőként a sok gyerek közt, miközben te is vágysz rá :( Lili Már szúrsz is? Tudod, ha nekem jön a 3. nálad is fog :wink: Lois Éljen a jó kombinált teszt :wink:. A csajokkal én is az Istenhegyire jártam Gasztonyihoz, de ő otthagyta azt a helyet, én meg mentem utána a Bolgárkerék utcába. Hozzáteszem, sokkal jobb, mert bár nem olyan csicsa hely, de egyrészt nincs akkora tömeg, másrészt estefelé rendel és apa is mindig el tud kísérni. Ráadásul a gyerkőcök is elférnek a váróban és még wc szűkítő is van Szaffinak :) Fontos szempont nőgyógyász-választásnál, mi? :lol: Nézd meg milyen szedett-vedett társaság van a júniusiaknál! Van olyan törzstag, aki május elejére van kiírva, most jött egy áprilisi is. A jó banda vonzza az embereket :) Én annak vagyok a híve, hogy a terhesség-szülés ideére nyíltak maradjunk, mert bizti sokan nem mertnek jönni babonából, de ettől még lehet, hogy segít nekik olvasni, hogy hasonló gondjaink vannak, mégse áll meg az élet. Aztán ha már megvannak a gyerkőcök és kiderül, hogy csak erre az élethelyzetre állt-e össze a csapat, vagy más szituban is szükségünk van egymásra, már van értelme bezáródni. Ez a lombik kontra spontán nekem is érthetetlen. Mondom, sose volt spontán peteérésem, ICSI lányaim vannak, szóval mikor szeptemberben elfogyott a koton, még jót nevettünk is, hogy jöjjön Hármaska, ha jönni akar. Ő meg meghallotta :lol:. Igen védekezni szoktunk, mert nem akartam 1 éven belül megint teherbe esni. 5 éven belül volt 4 inszemináció, 4 lombik, egy vetélés és két terhesség-szülés túlhordással, második szülés műtéttel végződött ráadásul (nem vált le a lepény). Jó lett volna pihentetni a szervezetem még fél évet… Most márciusra volt lombik időpontunk, hát azt már novemberben lemondtam a 10 hetes uh után :) Eheti jó hír, hogy leállhatok a szteroidokkal 8) Gondolom, most 3 hétig beteg leszek, amíg a szervezetem leszokik a drogról :roll:. Mesónál a 18. héten hagytam abba, SZaffinál meg nem kellett, ő nem akart megszökni a pocakomból (korai uh-n méhen belüli vérzés volt Mesónál is, most is :evil: immunrendszerem ki akarta lökni a gyerkceimet :cry:). TSH-m viszont még mindig 3,5 :evil:. Hát ennek nem örültem, mert októberben is ugyanennyi volt, pedig azóta szedem rá a Letroxot. Doki megnyugtatott, hogy ebben az időszakban már ez is jó :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Helen!
A punkcióra stimulálnak (hogy minél több petesejtet termelődjön egyszerre), a punkció előtt vagy 2 nappal véget ér a stimuláció kapsz tuszőrepesztőt és arra nemtudommárhány órával kerül sor a punkcióra. Az punció meg a embriótranszfer között veled már nem történik semmi, csak a malmozgatás hogy hányan termékenyülnek meg, hogy fejlődnek stb.

Rekuja!
Hát addig húztam nem lemaradtam a csatlakozásról???? Azért most írtam a nyíltba egy szomorúkiskutyaszemű jelentkezést, hátha felvesztek
Jaja, nincs szabály, tudok olyat h egy kis nyomi alig megtermékenyülő petesejtből ikrek lettek, meg számtalan olyat hogy superman-re hajazó csodaembriókból sem lett semmi. Evvan.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Köszi a bíztatást! Nagyon bízunk a szerencsénkben és hogy nekem nincs nagy bajom...
Kedden van a nagy nap, a biopszia. Még aznap meg is van az eredmény és remélem mondanak nekem valamit, hogy mikor kezdjük a dolgot, bár ugye nekem semmit nem mondott a doki, hogy velem mi a helyzet...

Ha sikerül  abab akkor végig a Kaáliba kell járni vizsgálatokra? Mert mondjuk az akkor még nagyot rúg a baba "árán" mert 150 km-t utazunk minden alkalommal, egy irányba és nem tudok aznap dolgozni, amokor menni kell.

Mi egyébként a hármas ikreket sem bánnánk, tehát ha van annyi, akkor három embriót is be szeretnénk ültetni.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Sziasztok!
Helenka, mi volt ma? Sikerült minden? Remélem jó híreket kaptatok. A Kaáliba kb. a 8 hétig kell járni azt hiszem 2 uh-ra és kész. Utána minden úgy megy, mintha spontán terhesség lenne. :-) Első ET-nél én is azt mondtam, hogy nem érdekel ha hárman maradnak a pocakban, most már óvatosabban fogalmaznék, nem az miatt, hogy rögtön 5 gyerekem lenne ami persze eleinte lesokkolna, hanem azért a terhesség egy vagy két babával is megviseli a szervezetet és a babák is korábban jönnek mint kellene. Ezen persze én sem gondolkodtam annó. A doki úgyis javaslatot tesz, hogy hány baba kerüljön vissza hozzád. Nekünk kettőt adtak vissza mindkét alkalommal.

Rekuja, még nem kezdtem szúrni, csak fogamzásgátló megy. 18-án uh.

Lois, akkor most már csak a gondtalan babavárás maradt hátra. Hajdú doktornő nem látott nemre utaló jelet? Nálunk látta, csak természetesen nem biztosan. viszont bejött.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lili,
dede, kislánytippünk van tőle De majd 2 hét múlva lesz a perdöntő 18.-ik heti Uh

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


3-as terhesség?? Úristen, dehogy, nekem nagy parám volt az ikerterhesség, problémás terhességek azok nagyon már 2 babánál is. 3 babánál pedig sok doki már egyértelműen redukciót javasol. Rémes dolog, de 3 babát kihordani sajnos nagyon keveseknek sikerül és a két túlélő baba érdekében sokak meghozzák ezt a szomorú döntést

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Helenka Szaffinál még a 8 hetes uh-t a Kaáliban csinálták, MEsónál már csak a 6 heteset, utána a szülészorvosunkhoz mentünk. Jól tettük, mert ő kiszúrt egy vetélésre utaló jelet, ami val. a 6 hetesen is megvolt már, csak nem vették észre mert a Kaáliban csak sima uh van, ő meg megnézte 3D-vel is (9 hetesen, amikor még tényleg semmit nem látsz 3Dben). Mondjuk, most Emilinél is ugyanaz volt, 7 hetesen már látszott :roll:. Szóval én örültem, hogy korán átkerültünk a doktor bácsinkhoz a Kaáliból :wink:.


Lili Ez mindig nevetésre késztet, hogy a meddőségi kezelés fogigátlóval indul :lol:. Igen, nekem is így volt, de akkor is röhögtem rajta :lol:. Akkor márciusi fogantatásra számítasz? Karácsonyi baba? :wink:


Lois Éljen a kislány, én bírom a csajszikat :wink:


Ikrek elsőre, másodikra nekem is jöhettek volna. Oké, a 3as verziót én is a terhesség miatt nem akarnám, az tuti koraszülés, több hét kórházban, mindenféle extra izgulás-ok, inkább ne. De az ikrek jöhettek volna. Most, harmadikra már nagyon nem szerettem volna ikreket :roll:. Annyi gyerekülés nem fér be a kocsiba :roll: és Lilihez hasonlóan, nehéz lenne a két „nagy”-nak, amíg én a terhesség végén kipurcanok, hosszabban kórházban vagyok/vagyunk a kicsikkel. Persze ez olyan szerintem, hogy aki már egyszer küzdött meddőséggel, az örül, ha jön a gyerek, mindegy mennyi és mikor :roll:. Csak próbálunk racionálisak maradni :wink:.
Valamelyik csatornán szokott lenni alvásidőben egy doku-sorozat amerikai latin családról 6os ikrekkel. Tök normális anya-apa meg 6 db 1,5 év körüli kicsi, egy 8 év körüli báty. Hát… kemény. Pedig eszméletlen segítség-mennyiséget adnak nekik, de anyuci sztem még mindig zombi, tisztelem, hogy tud még mosolyogni a kamerába. A gyerkőcök viszont cukik. De képzeljétek csak el, ahogy sétálni indulnak a két 3 üléses babakocsival… 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Helló, köszi, hogy érdeklődtetek, nagyon jól esett!
Nem régen értünk haza, összességében jó élmény volt, leszámítva a fájdalmat és a megvagdosott golyszlikat...
Van spermium, ugyan mozdulatlanok és nincs belőle túl sok, de valószínüleg fel lehet őket turbózni, le vannak fagyasztva.
Nagyon kedves volt mindenki, elmodtak mindent, 1.5 órát volt távol a párom, az elején utána őrülten fájt neki, de most már tud mozgolódni, meg minden.
Tehát hívom a dokit, megyünk megbeszélésre, és kifejti, hogy akkor minek is nézünk elébe (végre). A pultosok és még ő is meglepődött, amikor mondtam, hogy SEMMIT nem tudok az elkövetkezőkről, mert nem volt hajlandó egy szót sem elárulni. Nagyon bizakodunk és gőzerővel házasodunk összefele :)

Az infókat is köszi, azért örülök, hogy nem kellesz az egész terhesség alatt annyit utazgatni :) És úgyis kedves a dokinőm itt helyben :)
Az ikrekkel kapcsolatban meg úgy vagyok, hogy széles a csípőm, vékony is vagyok, meg elég erősnek tartom a szervezetemet és reméljük a legjobbakat :) Persze majd jól körbejárjuk a dokival a témát, hogy ő mit javasol. Engem is meg lehet győzni ám

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka Jól hangzik :wink:. Sajnálom a párod fájdalmát, tényleg vacak lehetett. De legalább ő elmondhatja, nem csak anya szenved meg a gyerkőcökért :wink:. Jó esküvőzést! Visszakapott babók száma meg tényleg nem azon múlt nálunk sem, hogy akarunk-e ikreket vagy sem. Mikor ott vannak a kész kis sejtkupacok, szívem szerint mind visszakértem volna :roll:, de vannak orvosi okok is. Azért, mikor csak 1-et akartak berakni, kértük mindkettőt :roll:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Igen, ez az "ő is szenvedett a gyerekért" cìmű mosolygás megtörtént. Szerencsére elviseli a dolgot, ne mondjátok neki, de egy hős :)
Én már arra is számolok, hogy embriót fagyasszunk majd. Szerintem nálunk érdemes lehetne, főleg, ha nem lesz meg egyből a 3 gyerek :D
Már nézem a csokrokat, a tortákat és a gyűrűket. Bele húzunk, bár murit nem tervezünk. De azért szuper lesz a gyülekezettel a szertartás, meg a családdal később a vacsora :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, fő a pozitív hozzáállás, hajrá fagyi-babák :)


Akiknek már nagyobb a lombikbabája: ti hogyan – mennyit mondotok el a gyerekeknek a fogantatásukról? Szaffi kérdezősködik, hogy kerül a pocakba a baba témában. Nézegettem a könyvesboltban, mik vannak, de míg az örökbefogadásra van könyv, a mesterséges megtermékenyítésről semmi sincs 14 év alattiaknak :shock:. Oké, nem sejtbiológiai leírást akarok neki adni :lol:. Egyelőre annyit mondtam, hogy van, hogy könnyen költözik be a baba anya pocijába, és van, hogy nagyon sokat kell várni. Rád sokat vártunk, és egy doktor néni segített nekünk, hogy be tudj költözni a pocimba. Nővérem 11 éves lánya viszont megkérdezte az anyját, hogy lehet, hogy ilyen gyorsan jött a harmadik lány nálunk, mért nem vigyáztunk (erről ők már beszélgettek), úgyhogy a nővérem el akarta neki magyarázni a lombik-témát valami könyvel (Peti Ida és Picurin már túl van 2 éve). Mit adhatsz egy 11 éves kezébe a lombik-témáról?


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Helenka,
Olvastam a másikon hogy találtak használható anyagot a férjednélSzuper hír, gratulálok

Rekuja,
pffff, lövésem sincs, mi most tartunk ott hogy a gyerekcsinálás hagyományos módjáról értekezünk a fiammal ... meg hogy mi is emlősök vagyunk mint ahogy Manny meg Elli a Jégkorszakban

Egy barátnőméknél Zétény élénken érdeklődött hogy Hannának (szintén 4 éves pajti és lombikos baba) miért nincs kistestvére, és mikor lesz. Ők simán mondták hogy nekik egy orvosbácsi segített abban hogy Hanna megszülessen, ezt tovább nem firtatta sem az ő sem az én gyerekem

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Helenka,
sajnálom, hogy volt egyszerű a férjednek. A ti esetetekben tényleg ő is megszenved érte.

Nálunk a baba kiköltözése az érdekes. Tesóméknak most született kislánya és ez volt a legnagyobb gond, hogy hogyan is jön ki. hát elütöttük a dolgot, de előbb utóbb ismét előjön a téma. Ha valami kínosat kérdez, megkérdezzük, hogy szerinted hogyan történik. Gyorsan felmérjük a helyzetet, hogy esetleg az oviban hallott e valami érdekeset és ehhez mérten válaszolunk. Na az oviban annyit hallott, hogy a dokibácsi kiveszi a pociból. ez is egy verzió, ami igaz is és hát jóvá hagytuk a dolgot.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


A hogy jön ki dolgot relatíve egyszerűen megoldottuk, bár nem olyan rég Zétény jelenlétében pisiltem, feszült figyelem, majd kinyilatkoztatás:
"Anya most már biztos, te a fenekeden pisilsz"

Mi lemodelleztük hogy három hely van a lányokon "ott", ahol pisilnek, ahol kakilnak, és ahol kijönnek a babák mikor a lányok Anyukává lesznek nagykorukban.
A bekerülés mikéntje már sokkal izgalmasabb volt...

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Érdekes a téma, néhány év múlva remélem, én is eljutok ide.
Addig is, áprilisi befutók lettünk, a következő ciklusban megyek 20-23. nap körül UH, és bele vágunk a lényegbe.
Persze a doki semmit nem mondott, de már kezdek hozzá szokni hogy vakon közlekedünk. Sőt, tőlem kérdezte a párom biopszia eredményét, amikor a szomszéd szobában elemezték... Engem kérdez, hogyakkor hogy döntöttünk, meg mi legyen? Egy konkrét szó a száját el nem hagyja, még véletlenül sem. Mikor rákérdezek, hogy akkor a stimuláció jön, meg minden? Akkor is terel és nem válaszol. Majd meglátjuk, akkor találkozunk, telefonáljak, csak ne kelljen semmit mondania.
Ja, és ő nem lát engem PCO-s nak, szerinte viszonylag rendben vagyok, nyilván csak poénból nem jön meg néha 50-60 napig... De nem kell se vérvétel, se semmi, menjen a legközelebbi 20- napomnál...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka, az április remek hónap, nagylányunk április 22-én fogant, ha jól emlékszem :) Nagy pocakkal leszel karácsonykor, az hangulatos és januárban sztem jó szülni, mert az első hetekben, amikor úgyse nagyon lehet a gyerek miatt kimozdulni, olyan az idő, hogy nem is érdeme :wink:. Hajrá április!!! :D :D :D
Dokik törekszenek minél kevesebb konkrétum közlésére :evil:. Főként azért, mert rengeteg kiszámíthatatlanság van egy stimulációban, és nem akarnak ijesztgetni, hogy ha ez-meg-ez jól megy, ha nem üt be a krahh stb. Stimuláció alatt tőlem se vettek vért. Nekem hosszú stimulációim voltak, első hónap fogamzásgátló, x. napon uh-val, akkor beszéltük meg a többit, mikor indulnak a szurik stb. Ez mindig attól függött, mennyire sikerült levinni a peteérést. Általában végigment a gyógyszer, Mesónál nem, az rövidebb volt vmiért :roll:. A stimuláció alatt végképt kiszámíthatatlanság van, 3-4 naponta uh, és akkor is csak a következő 3-4 napot tudja megmondani. Én kb. tudtam, hogy úgy 18-22 nappal az első szuri után lesz a petesejt leszívás, de ez egyedi, te hogy reagálsz az adott dózisra.


Nekem is hosszú, kiszámíthatatlan ciklusaim voltak, de nálam se találtak PCOS-t :roll:. Ahhoz több minden kell :roll:. Én azt gyanítom, hogy endometriózisaim lehettek, mert Mesó születésekor volt egy egészségügyi kaparás (nem vált le a lepény) és ez rendberakta a ciklusomat a 25 éves korom előtti szintre :shock:. Addig kiszámítható ciklusom volt, szinte teljesen fájdalom-mentes kis mennyiségű vérzéssel. Majd 25 évesen egyszer csak minden elcsesződött :evil:. Gőzöm sincs, előtte termékeny voltam-e :roll:. Még nem ismertem apát :lol:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,
te kihez jártál a Kaáliban?? Mert az én dokim egy egy szófosógép volt, nálam nem maradt fehér folt, magyarázott mindent roppant kimerítően, mondjuk engem nem lehet lelőni, voltak kérdéseim bőven

Azért ilyen szintű "nemtájékoztatás" nekem nagyon fura.... bár én erre ugrom is, engem partnerként kezeljen, rögtön szeretek is leugrani a "futószalagról"

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Kismamik hogy vagytok?
Lois, ügyesen megoldottátok a kérdést.  Na igen, a hogy jut a pociba kérdés már izgalmasabb....

Helenka,
nem tájékoztatás nekem is fura. én dokim is elmondott mindent a kezdetekben, most meg már tudok elvileg elég sok mindent, hogy mikor mi fog történni. Remélem minden a megszokott módon és eredménnyel zárul. Örülök, hogy kezdtek áprilisban.

Nálunk most annyi a helyzet, hogy uh- minden rendben volt,  27-től megy a Gonal-F, majd ismét uh.




Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lois, én a Kovács doktornőhöz jártam, valamikor 2012 során ment el a Kaáliból, azt hiszem. Hát nem voltam különösebben oda érte, de csak összehozott nekünk két gyereket :wink:. Kicsit olyan „mechanikus” volt, a protokoll ezt mondja, akkor ezt csináljuk… :roll:. Mondjuk én nem igényeltem a lelkizést, de folyton rohant :roll:. Szóval akkor is váltottunk volna orvost, ha ő marad a Kaáliban nekünk meg menni kell a 3. gyerekért, de az élet máshogy hozta :)
Viszont a szülész-orvosom, akihez az inszeminációkra is jártunk (akkor még az Istenhegyin volt) az nagyon korrekt fickó, szóval ő tök értelmesen tud válaszolni egész idióta kérdésekre is (mondjuk szülés után negyed órával gombászélményeket beszéltek meg a férjemmel a szülőszobán, míg a szülésznő próbálta „kirángatni” belőlem a lepényt, hát az marhára beégett az agyamba :lol: ).


Lili, megvolt már az uh? Folyton elfelejtem a dátumaidat :roll:


Mi szépen kerekedünk és fáradunk. Mármint én, a csajok fáradhatatlanok, szó szerint :)


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Tudtok ajánlani valami forrást, ahol olvasni tudok a stimulációról?
Mindenhol ugyan azt a két bekezdést látom csak. Értem én, hogy petefészek- működés leállítása, majd stimulációja a minél több petesejt megéréséért, de ennyi.
Lassan meg kéne jönnie és akkor meg már időpont is lesz uh-ra... Persze nem bánom, hogy még nem jött meg, mert annál kevesebb hormon lesz belém pumpálva az esküvőre :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


http://www.eum.hu/egeszsegpolitika/mino ... gyogyaszat


Érdemes első lombik előtt egyszer végigbogarászni a meddőségi kezelésre vonatkozó protokollt. A többit inkább ne :wink: 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


http://www.eum.hu/egeszsegpolitika/mino ... gyogyaszat
még egyszer, az előbb a link nem ment át teljesen :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm, aranyos vagy, hogy kikerested nekem.
Holnap meg fog jönni. Nagyjából mennyi időm van onnantól az Et-ig? Mert, ha jól reagálok, akkor az én számìtásaim szerint kb 3 hét... az meg 2 nappal az esküvő után lenne. Pluszba max 3 nap...

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
az attól függ, hogy milyen protokollod lesz. Short?? De még így is nagyon egyéni. Ha jól és gyorsan stimulálódsz hamarabb van punkció, ha nehezen stimulálnak akkor később. Miután sikeresen megtermékenyülnek a petesejtek, akkor is eltelhet a transzferig 2 és 5 nap között bármennyi.
Nem akartátok valamelyiket (lombikot vagy esküvőt) csúsztatni egy kicsit??? Mert ez így elég megterhelő lesz neked....

Rekuja,
egy transzfert csinált nekem a drnő, elég bumburnyák volt. Legalábbis az én dokim közvetlen stílusához képest mindenképp. Ő meg a férjem az Et-k alatt általában "horgászott", roppant meghitt volt

Lili,
juhujj, hajrá stimu

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Lois,
mától indul a Gonal. Köszi!!! Lassan a félidőnél jársz. Mi is a pontos időpont?

Rekuja,
majd 4-én lesz uh addig szúrok. Hát nem lehet semmi babásan két pici lány mellett, elhiszem, hogy gyorsan fáradsz. Én néha pocak nélkül kifáradok a fiúk mellett, pedig ők már simán eljátszanak együtt és tudom végezni a dolgomat, sőt még ha korán felkelnek (értsd hajnal 4-5 óra) akkor is esznek és még tudok utána pihenni is ők meg játszanak a szobájukban. A rosszulléttől tartok, mert nekem a 16. hétig végig volt mindkét esetben és ha már jó idő lesz többet leszünk kint de egyedül nem szívesen engedem ki őket, szóval szerintem marad az a verzió, hogy én a teraszon próbálom túlélni a napot és szemmel tartom őket. Amúgy imádom ezt a rosszullétet, a kedvencem.

Helenka,
ahogy írták a többiek is nem lehet kiszámolni előre, hogy mennyi ideig tart a stimuláció. Én szerencsés vagyok, mert a 11-12 napon leszívás volt, de beszéltem olyan lánnyal akit több mint 1 hónapig stimuláltak és 1 sejtet tudtak leszívni. Szóval ez változó. Amúgy esküvővel együtt tényleg elég húzós lesz, viszont annál mozgalmasabb. Nem fogtok unatkozni.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Köszi szépen a kedves szavaitokat, annak ellenére, hogy én még nem várok babát, csak nagyon szeretnék :)
Igen, tudom, hogy nagyon egyedi a dolog, meg a stimu előtt a petefészek működésemet is stoppolni kell, az is változó ideig tarthat. Legalábbis így olvastam. Szóval a petefészek kilövését 2 héttel az esküvő előtt kezdjük meg...
Még ha csak az esküvő lenne az egyetlen dolgom, azt se bánnám :D De nem csak az van. Most felhalmoztam a projekteket és majd jól megiszom a levét.
Ha minden siekrül áprilisban, akkor lehet, hogy gyesen bevállalom a Mester diplomát :D Mert akkor mindenre képes leszek, ha ezt átvészelem.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Lili,
júl.27.

Helenka,
akkor ez short, és feltételezem Suprefactot fogsz szúrni (erre pl. már tökre nem emlékeztem, csak mikor írtad).
Azon szerintem nincs varia hogy meddig, pár nappal előbb kell kezdeni, mint a Gonalt, néhány napig megy.
Nekem volt 10 és 21 napos stimum is. Az elsőnél 150-es, másodiknál 225, harmadiknál 300-as egységekkel indult a Gonal. értelemszerűen az első nagyon elhúzódott, mert lassan nőttek a tüszők, kicsi volt a dózis. Harmadiknál, mikor már lórugást kaptam sokkal gyorsabb volt minden
Azért bőven esélyes hogy jól össze fognak akadni a dolgok nálad, remélem el tudsz majd lavírozni közöttük

TanulásTerhesen rémes, nekem agylövésem van most is, anno Zéténnyel is, keserves volt az egyetem.
Gyerek mellett meg.... sok családi segítséggel meg kompromisszumokkal biztos lehet (meg persze iskolája válogatja, enyém rohadt nehéz), na a lényeg, hogy van egy 3/4 másoddiplomám már jó ideje, de már lélekben elengedtem hogy nem fogom befejezni. Nem is érdekel igazán, kisbabás/kisgyerekes Anya csak egy rövid ideig lehetek, diák meg életem végéig

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lili, ja ma voltunk Uh-n, hugica érkezik hozzánk

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, az a vicc, hogy nem tudom, hogy short, vagy long protokollon leszek. Csak azt, hogy 22 nap múlva uh, és akkor remélem, többet fogok tudni.
Nem akarok nagyon a végére járni az esküvőn, azért kéredzkedek csak a 23. napra be, mert egyébként már a 20. napon is mehetnék, de a doki mondta, hogy még aznap kezdi a gyógyszerezést. Én meg ahogy túlagyalom a dolgot, inkább kérem azt a plusz pár napot :)
Gratulálok a csajoshoz! Remélem, örültök neki, én oda lennék egy vegyes csapatnak, de az egynemű is jöhetne, ha már adnák :D

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


na csajok elszállt amit írtam, később jövök
most csak ennyit:

Lois
gratula a kiscsajhoz!! Nevetek van már

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lois: gratula a kiscsajhoz!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Köszi Lányok
perszepersze, örülünk nagyon, kicsit azért szokom, egy lány olyan szájenszfiksön Izgi

NévMegvan már (évek óta), férjem még fúrja, ha meggyőztem publikussá válik

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: