Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nagyon jól haladunk, hétfőn punkció.

Lois,
ne hagyd magad név ügyben.

Helenka,
nyugi minden rendben lesz, bár jobb lenne, ha a doki kicsit beszédesebb lenne. Tanulás: én is tanulok és tényleg nehéz, a családi segítség nagyon fontos. Nappal nem tanulok a srácokkal foglalkozom, de az éjszaka és én már jó barátok vagyunk. Amúgy nekem jót tesz.

Rekuja,
hogy vagytok?

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lili, mentek/mennek a drukkok!!!

Mi megvagyunk, kezdek hisztis kismamává alakulni. Oké, torokgyuszival kűzdök, úgyhogy legitim okom van rá :roll:. Ja, és öregszem, 31 évesen 1. terhesség sokkal könnyebb volt, mint 34 évesen a két kicsi mellett :roll:. Á,nem is értem, miért :oops:. Emili keresztben fekszik, ami kényelmes, se a gyomromban, se a hugyhólyagban nincs benne 8)

Tanulás meg... hát a szakdolim nem lesz meg idén, az abszulutoriumra hajtok, arra van esélyem :roll:. SZakdolit, államvizsgát, decemberre tolom... vagy jövő júniusra... (ez csak 2 éves másoddiploma, de már 3. éve csinálom, mert folyton szülök közben :lol: )

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, köszi!
jól haladunk 5-en vannak és megpróbálják őket az 5. napig elvinni. Nekem olyan gyorsan telik az idő, egész napom egy nagy rohanás. Visszagondoltam, hogy az első babánál szó szerint egész nap feküdtem a punkció napjától kiolvastam két hét alatt 5 vastag könyvet. Most meg, a punkció napján fekündtem 2 órát, majd másnaptól reggel ovi, délelőtt főzés, délben ovi, délután játék, vagy angol, este fürdetés, vacsora, és ha szerencsém van 11 órakor ágyba kerülök. Szóval nincs időm agyalni, viszont sokat gondolok rájuk, és remélem jól viselkednek. Holnap kell ismét telefonálni. Tanulás miatt én is jókat nevetek magamon. 6 év termése lesz ha minden jól megy 3 gyerek és egy  diploma.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 

 
 

lili, nagyon szorítok.
Én jövő héten megyek kezdeni a gyógyszerezést, majd kiderül, hogy én is jól viselkedek-e?
Hány embriót szeretnél visszakapni? Én a punkció után szerintem 1 napot tudok itthon maradni, az et után is max 3-at... így is annyi a meló az oviban, hogy nem látni a végét :)
Én a télen államvizsgázok, remélem, már pocakosan (a szimpátia kettes is jó lesz)

Agyalni én se nagyon érek rá, meg hát naon nincs is mit, mert ugye igen fukar az információval az orvosom. De jövő pénteken nem jövök el egy kiadós eligazítás nélkül ;)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
köszi szépen! 1 embriót kapok vissza, bár én a kettő felé próbáltam a dokit terelni, de azt mondta, hogy ha a 3 napon lesz az ET beszélhetünk róla az 5. napon már nem. Viszont jobb is lesz ez így, és a dokim tudja, nagyon bízok benne. Punkció után az egy nap szerintem elég, az ET után pedig a 3 nap is tökéletes. Szerintem erre nincs igazi recept. Majd gyere a részletekkel, ha már jól kikérdezted a dokit.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


HElenka, te fogod érezni, mennyi kell, akkor még gyorsan dönthetsz több pihi mellett. Nálam sikeresebbek voltak azok a próbálkozások, amikor "nem értem rá" pihenni :wink:.

Lili - mennek a drukkok továbbra is :) Péntek lesz a nagy nap akkor?
Én SZaffinál 5. napon 2-t kaptam vissza, de nekem is csak egyet akartak adni. Apa nagyon határozott volt a kettő mellett. És csak egy gyerek lett belőle :roll:. Sokszor gondolok rá, mi van, ha csak 1-et kérünk és most nincs SZaffi :shock: :shock:. Az élethez szerencse is kell :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
A facebookon találtam egy klubot,ami felkeltette érdeklődésemet.A neve Gólyavár klub.Tud valaki valamit róla?
Köszi!
Szép napot!
angel8
Budapest VII. kerület
 
 


Lili,hogy vagy? Jól emlékszem, hogy ma volt a beültid?
Nagyon szorìtok, kitartás az otthoni meló mellé! Nem sokára én jövök :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


És még annyit, hogy köszönöm, hogy ilyen kedvesek vagytok velem :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a drukkokat! Nem tegnap, hanem ma volt a nagy nap. EGy embrió jött velünk haza 3 fagyasztásra került. 26-án vv.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Angel,
én nem tudok erről a csoportról semmit sajnos.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


drukkok mennek!!! kapaszkodni tessék odabent!!! 
(Ezek szerint 6 gyerekre hajtotok összesen? :lol: )

kérdéses oldalt nem ismerem én se

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


@lili77:


Szia!
A facebook oldalukon sok jót ígérnek.Ami tetszik,hogy lesz klub olyanoknak akiknek nehezebben jön össze a baba és szakembereket is felvonultatnak.Érdemes uánuk érdeklődni.
angel8
Budapest VII. kerület
 
 


Angel, kössz a spam-et, már majdnem bevettem, hogy ide ìrtál. (Nem, igazából nem vettem be)
Jajj, annyi bajom van, hogy azt se tudom, hol alszom. Rengeteg a munkám, és kitart majd folyamatosan egy jó kis ideig. Péntekre még módosìtanom kellaz idöőpontomat, de a múlthét végén csúnyán leráztak, ìgy várok, hogy kedvesebbek legyenek

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Na, megkaptam a stimulációs lapomat. Gonalpeptyl (vagymi) és Gonal-f 300-as, ma vagyok a 23. Napon és nagyon izgi a dolog. Olyan valóságos kezd lenni az injekciókkal a hűtőben :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
mennek a drukkok!!! most Marvelont szedsz? Mikor kezdesz szúrni?

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


lili, nem szedek semmit, a következő ciklus első napjától kezdem a szurikat, rövid protokollal indítunk :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


hűha, akkor tényleg nagyon közel vagytok már a kezdéshez. Drukkolok!!!!!!

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lili,
+++++++++++

(.......korai tesztelgetés???)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lili, továbbra is szorítok :wink:

Helenka, hajrá szurik!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm csajok! :-)

Lois,
mintha ismernél egy kicsit. ET+10 erős pozitív !!!!!!

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Juhujjj

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Átnevezlek lassan "Termékenység istennőjévé "

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Deszuper,deszuper, húúúdeszuper!!! :) :) :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Lili 

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Köszönöm lányok!

Lois,
folyik a könnyem annyira nevetek. köszönöm!

Szóval a vérvételen túl vagyok hcg 300 felett van, remélem minden rendben lesz.
 
Rekuja,
köszönök Neked is mindent!

Helenka,
most te jössz! Drukkolok!!

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lili  300-as hCG tök magas :D (oké, ez egyéni, de nálam mindig 100 körül volt Et + 10 vagy 14 nap közt. Bizti, csak 1-et kaptál vissza??? 

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,
igen egyet, de ha a sors ikreket szánt, nem tudok ellene mit tenni.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


ja és a mai naptól indul a gyomrom liftezése.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Lili, ez pszichés :wink: Amúgy meg, jól elleszel te akár négy fiúval is 

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,
most már tényleg nagyon várom az uh-t.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Maholnap megjön, szóval mindjárt kezdőddik :D :D Még jó is lenne, ha csüt-péntek mehetnénk a Kaáliba ellenőrzésre :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Kicsit magamban beszélek, de megjött, szóval este szuri! :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


:) :) :) Hajrá szurik!!! (olvasunk ám, csak szép idő van kint :) )

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Na, ha olvastok: beadtam az elsőt. Egy pillanatra elbizonytalanodtam, de összekaptam minden tyúkszaros bátorságom és már csak nevetek a hisztin :) nem kellemes, de enn:) yi.

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Sziasztok  :)
en is jöttem beszámolni , igaz megkésve de annál nagyobb örömmel , higy hála Krizsa doki unszolásanak 7 év utan sikerült a 12 lombikprogram :) es ket gyönyörű kisfiú édesanyja lehetek :)
Sajnos nekem nem csak a teherbeeses hanem az utána levő ido is küzdelmes volt, de megéri kitartani es harcolni :) amikor kiderült hatalmas volt a boldogság, 3 embriót kaptam vissza es a csodaval határos módon mind a 3 megtapadt, et utan 10 napon a hcg mar 600 felett volt.
Boldogságunk nem tartott sokaig, 15 hetig mikor a 3 babámnál felfedezték hogy gyógyithatatlan beteg  Hatalmas pofon volt , hisz azt gondoltam, ha már megfogantak nem lehet gond. Több heti orvoshoz rohangalas után, kiderult nincs visszaut, a redukció az egyetlen olyan lehetőség amivel a masik két babát megmenthetem. 20 hetes voltam, mikor Magyarorszagon elsőnek megcsinalták nekem ( a babának csak a fél szive fejlődött ki  ) kaliumot fecskendeztek a kis szivébe ( de ő is itt maradt velem szülésig, csak már nem élt) Borzasztó fájdalmas volt lelkiekben elviselni, de a masik két gyermekem éltetett, hogy eselyt adok nekik - A vetelést nagyon magasra mondtak 35%ra, es egy hétig volt ilyen magas a kockazat.Egy hetet töltöttem a Soten állandó megfigyelés alatt. Mikor kijöttem megkönnyebbültunk, nem történt baj...Már akkor azt hittemtúl vagyunk a nehezén, de mégse. Rá egy hétre vérezni kezdtem, rohanas az orvoshoz, méhszáj zárt, méhnyak rendben, babák élénkek...talán a redukciótól van. Na gondoltam ezután már tényleg csak könnyebb lesz, de mégse. Rá egy hétre elkezdtem görcsölni, rövidült a mehnyak így a szülőszobán landoltam, 5 napig voltam visszatartáson és innentől fogva 16 hetig már kórhazban maradtam. Mindig olvasgattam, számoltam és mindig néztem ha eddig és eddig eljutunk már nem lehet gond. Még jó párszor voltam visszatartáson, de a végén programozott császárral lettek meg a fiuk a 39 héten.
Nagyon nehéz volt a teherbeesésem, a terhességem, a szülésem, de a boldogságunk hatartalan, hisz megtörtént a csoda itt szuszognak mellettem Es bármikor ujra es ujra vegigcsinalnam értük :) 
puszi mindenkinek :) nagyon orulok higy sok kismama van :) 


Kép
 
 


Helenka, hős vagy :D Az első a legnehezebb, az nekem bő fél óra volt, és egyszer majd' elájultam közben, annyira felhergeltem magam :evil:. Aztán egyre nagyobb rutinod lesz, meglátod, a végén már magától csúszik a tű :)

Ancsi, nem semmi a történeted! Sajnálom a redukciót, ez iszonyú nehéz lehetett :( Nekem nagy parám volt mindig a 3-baba, mert ismerősnél hosszú próbálkozás után lett 3 baba és 20. hét körül vesztette el mindet :cry:. Utólag meg úgyis a kis szuszogó srácok csodája a legfontosabb, mert ők bizony mindent megértek 8) Csodállak titeket a kitartásotokért és a sok-sok befektetett energiáért! (fogalmam sincs, meddig bírtuk volna, nálunk "már" a 3.ból baba lett)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Azt tudjátok esetleg, hogy az Aspirin protect miért ajánlott nekem? Még mellé e-vitamint is ìrt a doki, de ezeket nem mondta, csak tegnap este vettem észre :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Aspirin protect véralvadás-gátló, hígabb lesz a véred tőle egy kicsit. Én Mesóval terhesen kaptam úgy 28. hétig, mert a terhesség korai szakaszában méhen belüli bevérzések voltak. A dokim úgy fogalmazott (nem a lombikos, hanem a nődoki, a Kaáliban ezt nem szúrták ki :evil:), hogy a szervezetem "nem vette észre" hogy terhes vagyok, és nem változtatta meg a vérem mennyiségét és sűrűségét. Mondjuk az nagyon durva volt, mert 8 hetesen vért akartak venni tőlem, és a vérem kb. annyira volt folyékony, mint a higany :shock: :shock:. Pedig ittam eleget :roll:. Aspirin protectet még viszereseknek is szokták adni. Ahhoz képest, hogy recept nélküli, én úgy hallottam, azért nem jó "csak úgy bekapkodni" :roll:. Bizti okkal írták fel neked is!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, köszönöm az infókat :) csak az első szurinál vettem észre, hogy oda ìrta ezt meg e-vitamint a doki, de nem mondta egy szóval sem és alig tudtuk kisakkozni, mi is van oda ìrva...az orvosok és az ìrásuk...
Ma már 4. Nap, pénteken kaáli. Már két szurim van, meg elegem az esküvőből. Holnap már nem szeretnék dolgozni, csak az oviban is rengeteg a tennivaló. Szedek multivitamint, e-vitamint, aszpirin protectet, meg neo-ferro-folgammát (vas és folsav)
Terhes vitamint a klinikai terhességtől érdemes kezdeni?
Ikresek, két, vagy 3 petesejtet kérjek vissssza, ha lehet? Gondolkodunk a háromban is, van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Köszi egyébként :)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


Helenka,
éndokim anno első lombiknál max kettőt engedett. Alapvetően nem cél  ám az ikerterhesség Több  országban már csak egy embrió a protokoll, mert az ikerterhesség nagyon kockázatos.
Szurik utána menni fognak már csukott szemmel is. Progeszteront is szúrni fogod?? Nekem az mondjuk magamnak nem ment, csak párszor csináltam vészhelyzetben.
Aspirint én nem szedtem a lombikok alatt, de a terhesség alatt első trimeszterben szúrtam heparint (clexane), és mikor abbahagyton azóta Aspirin protectet szedek. Csomó doki alapból ajánlja, nekem a heparint csak az első vetélés után. Az én dokim ilyen esetben minden kismamával szúratja.

Amúgy nagyon elterjedt külföldön az Aspirin protect, gyakorlatilag az USÁban vitaminként szedik, én férjem is is szedi szív- és érrendszeri családi terheltség miatt.

Ancsi,
huhh, kemény sztori. Örülök hogy jó vége lett, az meg hogy a 39.-ik hétig húztátok egyben... húváúúú

Lili-mami,
hogy teccik lenni kérem??
Jövő héten UH?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Helenka Nekem is csak kettőt engedtek visszatenni, minden alkalommal :roll:. Bizti doki-függő is, de törekszenek elkerülni az iker-terhességet a magas kockázat miatt. Az első alkalmat pedig, nekem úgy fogalmaztak, hogy kicsit tesztnek használják. Ha sikerül, az tök jó, de ha nem, abból is rengeteget tanulnak az orvosok, hogy esetedben merre-hogyan lehet-kell változtatni a dolgokon. Hát, én mondjuk nem örültem ennek a hozzáállásnak akkoriban :evil:.
Terhes-vitamint elvileg teherbe esés előtt is ajánlják, de ahogy néztem, miket szedsz, sztem mindent megkapsz már, ami miatt nyomatni szokták. A folsavra mondják, hogy jó hamarabb elkezdeni, de látom, hogy azt nyeled is rendesen :). Én most nem vitaminoztam, mert konkrétan hányok tőle :shock:. Ugyanattól, amit Szaffival meg MEsóval végig szedtem :roll:. Oké, velük se minden nap, csak 2-3 naponta (folsav tönkrevágja az emésztésemet :evil:). Ehhez képest Emili is átlagnál nagyobb méretű, én már csak ilyen elefánt-lányokat növelek :). Ennyit arról, hogy a terhes-vitamin miatt nagyobbak a babák :wink:


Loislane Mikor Mesót vártam, kifejezetten mondta a dokim, hogy 30. hét előtt hagyjam abba, mert akkor már nem tesz jót :roll:. Hát, én hallgattam rá, de fogalmam sincs, van-e annyi hatása. Egy kicsit úgy vagyok vele, hogy a recept nélküli dolgok nem lehetnek annyira károsak/hatásosak :roll:. Nem nagyon érzékeltem változást amiatt, hogy leálltam vele :roll:.  


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka,
mármint az Aspirinre gondolsz?? Igen, második trimeszter végén szándékozom abbahagyni.

Én amúgy azért is szedtem, mert volt elhalt terhességem, és azt az is okozhatja hogy nem megfelelő a méhlepény vérellátottsága

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ma csak két órával később tudtam beadni a szurikat, az nagy gond szerintetek?

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


nem, én volt, hogy reggel-estére csúsztam át

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Helenka,
nekem mindig azt mondta a dokim, hogy napszak stimmeljen nagyjából, az úgy oké. A lényeg hogy a tüszőrepesztő -ahogy ki lesz számolva-, az pontosan akkor menjen be

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


holnap megyek a 6. napi vérvétel-uh-ra, a tüszőrepi jövő héten várható :) Köszi a válaszokat ;)

"Ember: küzdj és bìzva bìzzál!" (Vagy, ha nem, legalább engem hagyjál!)
 
 


ja igen, a tüszőrepesztő az pontos kell legyen ám :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Mi volt ma, Helenka?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Csajok,
engem a bnet mindig kidob. Megirom a hsz-emet küldeném és kéri a jelszót. Az írásom meg elveszik. .

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: