Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szánom-bánom, hogy mióta nem írtam Nektek! De amikor csak tudlak olvaslak Benneteket!
Minden baba gyönyörű és hatalmasak már a második babák is, hihetetlen, hogy repül az idő.
A jövőben tényleg megpróbálok csatlakozni Hozzátok, mert hiányoztok nagyon!

Rólunk pár szó:
Uche 2010 szeptembertől bölcsis, három nap alatt sikerült beszoktatni, azóta ha én viszem reggelente sír, ha az apukája, akkor nem szokott. Mindent megeszik a bölcsibe, irányító alkat, mármint ezt mondják rá a dadusok, ő a csapat "főnöke". Aludni túlaludja a többieket, úgy kell felkelteni uzsona előtt. Az elején elég sokat voltunk betegek, de most két hónapja egyáltalán nem, remélem, hogy így is marad.
Két éves múlt nem olyan rég és már mindent mond angolul-magyarul, néha csak nézek, hogy milyen szavakat ismer :shock:
8 órában dolgozok minden nap kivéve a hétvége, szóval néha elég fáradtnak érzem magam, de eddig minden ok. Igaz annyira sok időm másra nincs, de még majd javítok ezen.:D

Ígérem írok még Nektek és megpróbálom folyamatosan nyomon követni a dolgokat :)

Egy kép a nagyfiúról, mert régen láttátok:

Kép

Farsangon:
Kép

Kép

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Sziasztok csajok!

Csak gyorsban és csak röviden,sajna nem mindenre tudok reagálni,mert betegek a gyerekek!

Bibar!
Először is gyönyörűek és boldog szülinapot!Megértem,hogy halasztod az ovit!

Elan!
Sajnálom a vetélést!Nálunk az oviban 32-en vannak!2óvónő és egy dadus!

Gabicsibe!
Édesek nagyon és grat a forduláshoz!

Süni!
A te fiad is hatalmas lett,olyan nagyfiús már!

Tubikriszta!
Nagyon cuki a kis irányító:)

Witch!
Hogy haladtok a tornával Jaminának?

Vicuska!
Hatalmas gratula és képeket kérünk!

Juci!
Nagyon cukik a csajok,fészen mindig nézem:)

Nika!
Kitartást a váláshoz!

Jerika!
Sajnálom ezt a 0-24-bent,de könnyebb lesz,ha ovis lesz majd!

Bocsánat,de csak ennyire emlékszem:)))

Az enyémeket nem engedtem oviba,amíg ez a takonykór volt.Most egy hetet voltak,nem volt egyszerű senkinek!Ők bent,én kint sírtam:)Balu két napig rúgta az ajtót és teli torokból üvöltötte anyukaaaaaaaaaaaaa.Dóri szolidarított és ő is pityergett vele!Ebéd után hoztam őket haza!A 4.nap Balu teljesen beszokott,Dóri meg kezdte a pityergést,hogy ő nem akar menni!
Péntekre taknyosak lettek és lázasak,így itthon vannak!Dóri 38-39,Balu 39,5-40 fokon nyomják:(Az oviban külön játszanak,de mindig figyelik egymást,hogy mit csinál a másik:)Viszont a fogmosás és a kaja együtt van,ahhoz ragaszkodnak!Én nagyon nehezen bírtam ezt a leszakadást,egy merő görcs volt a gyomrom és már alig vártam,hogy mehessek értük,de a 4.naptól már jobban viselték és így nekem is könnyebb volt!
Előtte Hévízen voltam a gyerekekkel egyedül egy hétig,apuka csak az utolssó két napra jött le,mert melózott!Sokat fürödtünk a szállodában mély vízben is és nagyon szót fogadtak!Nem volt egyszerű megoldani egyedül a két gyerekkel,de sikerült:)

Na lépek,jövök ha tudok csak várom a dokinénit!
Vendég
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Vicuska sok szeretettel gratulálunk! Remélem képeket is láthatunk majd.

Én is hoztam nektek, mostanában gyakorlatilag az udvaron élünk.
Kép

 


Sziasztok,

egy kép rólunk..
nem vagyok túl fitt, Franciska éjjel szeret ébren lenni..no komment..


Kép

Kép

Lilypie Premature Baby tickers


sziasztok Lányok:)

Hatalmas gratula a gyönyörű babákhoz :P :P :P

rég jártam erre de most újra aktuális lett :D ismét babát várok igaz kislányom még csak 14 hónapos de sebaj,nem akartunk túl nagy korkülömbséget :wink:

Jucikám gyönyörűek a csajok

:D :D hogy szalad az idő és tényleg rég jártam erre látom érkezett még egy kis tündér :D hatamas gratula nektek :D


Gabicsibém gyönyörűek a te gyerköceid is,és Benszike és mindenki:) csodásak a babák :D :D :D

Örülök neki h mindenkinek teljesült a vágya és gyönyörű kisbabája született:)

Kép
nyunyi82
Békéscsaba
 
 


Benszikém jobbulást a gyerköcöknek :)

Kép
nyunyi82
Békéscsaba
 
 


Sziasztok!

Vicuska Nagyon helyes a kis család! Fraciska meg már most nagy ravasz. Felcseréli a napalt az éjszakával.

Benszi Jobban vannak már a gyerekek? Hu egyedül két gyerekkel Hévizen. Ügyes vagy. Nem lehetet egyszerű az óvodai beszoktatatás.
De csak megszokták. Te ujra dolgozol?

Tubikriszta Már hiányoltalak. Uche hatalamasat nőt. 2 évesen két nyelven beszél!? Az enyém még most kezdet magyarul szótagolni.
Nagy kópé lehet a bölcsiben a fiad. Jó volt olvasni soraidat.

Rólunk:
Megjártuk Pestet. Természetesen szakadó esőben.
Lényeg Orthopédia renben, 1 év mulva kontroll. Sokat fejlődött a gyerek. De továbbra is gyógytorna.
Pulmonológián a drnő átnézte a papirokat, a gyereket alaposan megvizsgálta, és kérdezet, kérdezet. Meglepődtem, hogy mennyi minden tartozik ehhez a betegséghez. Lényeg a flixotidet már hamarabb el kellett volna kezdeni, nem pedig ennyi szirupot etetni vele. Ventolinra is megtudtam pár dolgot amit itthon egy doktor sem magyarázot el. Csak ajánlani tudom a drnőt.
A játszótére sajna a rossz idő miatt nem jutottunk el. De majd legközelebb.
Lányok , mikor a ti gyerkőcötök el kezdett beszélni, akkor szótagokat mondot vagy egyben egy szót?
Azért kérdem mert nálunk még mindig szótagot mond vagy csak a magánhagzót ejti ki. Pl. apa=pa, thomas= thoa, rongyi= oi,
Na meg nem beszélva arról, hogy még az igen meg az anyát nem ejtete ki a száján. Na jó anya kb fél éve 1x lett mondva. Viszont apa napont a 100x. Nem az sűrűn van használva.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Erika!

Jamina is pl. a papusra azt mondja hogy pu, mama, auka (ez anyukát jelent :)), a cipő a pőci, boboki ez a bontsd ki, a láb a bál, a szem a met, én is aggódok, mert van amit össze vissza mond, aztán lehet hogy nincs rá okom... De tök ciki, hogy szabadkoznom kell, mert mindenhol 3-4 évesnek nézik a csajt, holott csak 2.. :)

Vicuska

Szépek a lányok nagyon :)

Benszi

Jobbulást nektek...

Nyunyi

Gratulálok a következő manókához :) Spontán ?

Juci!

Haláliak a lányok, gondolom Panna a főnök :)

Kriszta!

Uche hatalmas lett :) Jó lenne összefutni vmikor :)

Ha kihagytam valakit bocsi, zűrös időszakom van :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Bekukkantok én is, elég nagy a pangás, de hát gyerkőc(ök) mellett nincs sok idő fórumozni...


Vicuska!
Gratulálok Franciskához, micsoda hajasbaba!!!

Nyunyi!
Gratula az újabb babóhoz!

Elan!
Sajnálom... De talán éppen akkor történik majd meg a csoda, amikor nem is gondoltok rá!

Gyerkőcök gyönyörűek, jó nagyot nőtt mindenki!
Remélem, majd a bolond április után végre jó meleg tavasz/nyár jön, és vége lesz a betegségeknek!
(Mi mondjuk nem panaszkodhatunk, bár ebben a dilis időben még Anna is betaknyosodott kicsit. De már mondja, hogy "tako" van az orrában, sőt, ő maga akarja porszívózni!)

Jerika, Witch!
Nálunk is szótagokkal, szótöredékekkel indult a beszéd. Érdekes, hogy amiket újonnan tanul, azokat egyre ügyesebben mondja, a régiekhez viszont ragaszkodik. Pl. a cipő még "titisi", pedig ha többször elmondom, egész jól utánammondja, hogy "cipő". Vagy: a takaró "kaka" maradt, joghurt helyett pedig "nú"-t követel a hűtőből. És huncutul nevetve felesel: "Nem nú, joghurt" - "Nú!"
Apa nálunk is megy 100x/nap, aztán mondja, hogy "dózz" (dolgozik), de az "anya" is, ha kell neki valami...

Na, megyek, megnézem, felkelt-e már, délután simán megy a 2-3 óra alvás, éjjel is a 10 óra, nem panaszkodhatom egyelőre... Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már ketten lesznek.
Ha előbb nem történik valami, ápr. 20-án meglesz az öccs!

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Túl sokat nem kellett most visszaolvasnom.

Witch Köszi a nyugtató szavakat. Már régebben is kérdezni akartam, de lyukas a fejem. Jaminának a torna bevállt? Javul az egyensuly probléma?

Vuki Könnyű szép szülést kívánok! Köszi a nyugtató szavakat.
Majd mesélj a szülésről és Anna hogyan fogadta a kistesót.

Rólunk: Voltunk Miskolcon fejlődés neurólógián. Mozgáspróbléma miatt, amit már régebben irtam. Szóval nincs fejben baj, sajnos a próbléma a tortikolistól ered. A baloldala testben meg van csavarodva. A doki rögtön észrevette a nyakát és a hasát is, amit uh-n néztünk is. Még mindig kintebb van a baloldali hasi rész mint a jobb. Ő is gyógytonát és a hrg uszást javasolja. Egyedűl a beszéd végett rendelt vissza őszre. De szerinte az is be fog indulni.
Ha sportolni akar akkor olyat aminél mind a két oldalát egyformán használja. Uszás, kajak stb. Tenisz, pingpong nem.
Ilyenkor szidom az önkormányzatot, hogy volt a városnak szép strandja, kempingje csak forgatót kellett volna beépiteni. DE 10 éve bezárták. Helyette lett egy kihasználatlan sportcsarnok.
A környék faluinak megéri üzemeltetni a strandot, itt nem.

Jó éjt! Megyek aludni, mindjárt kellni kell.

Lányok irjatok!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Erika!

Igen javul Jamcsiri...


Kellemes húsvétot mindenkinek. A lányoknak sok locsolót, a fiúknak sok piros tojást :)


Kép

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


gyors bekukk...

Nándi terv szerint (programcsászár) április 20-án 3300 g-mal, 53 cm-rel megérkezett. Jól vagyunk, bár az esték/éjszakák elég húzósak. Valószínűleg hasfájós. Viszont szépen hízik, szopival nincs gond. (most is itt lóg rajtam) Anna jól viseli, szeretgeti, segít a pelenkázásnál, ha sír, utasít, hogy vegyem fel, szopiztassam meg...
Itt van két kép, közöset még nem igazán sikerült jót csinálnom:
Kép
Kép

Juci!
Isten éltesse Pannit! Hihetetlen, hogy már ilyen nagylány!

Kép
Kép
 
 


Vuki, édesek!

Köszi, Panni nevében!

Kép

 


Helló!

Nagyon elvesztem, bocsánat.

jó nézni a képeket, Juci most született a kislány és már 1 éves!!! hihetetlen.

Az én kislányom egyfolytában nyűzsög, keveset alszik, és állandóan áll, pakol, rendezkedik. Etele nagyon szereti!!!!

Etele még mindig nem beszél, betöltöttük a 3 évet, elvittem újból neurológushoz aki elküldött az I. klinika pszihológusához és az 10 perc beszélgetés után rámondta, hogy autista. Egy világ dőlt össze bennem! azóta utána olvastam ennek a betegségnek és én úgy gondolom, hogy nem az. be fogom neki bizonyítani. Sajnos ma ha már más egy gyerek akkor ő autista. ez egy bélyeg... már nem akarja felvenni az óvoda stb... 1 hónapja elkezdtünk több fejlesztésre járni, lovagolni, úszni, tornázni. most már van 5 szavunk pápá, kaka, igen, gyere, ana, plusz hangutánzok...reménykedek, nem fogom feladni...
bezártam a gyerekruha üzletemet, mert már nem bírom fizikailag sem. minden nap délelőtt, délután foglalkozás, plusz még egy kislány este fél 11 mire elalszanak és akkor ott a 4 kamion papírmunkája...
a maradék ruha készletemet felraktam akciósan a www.gyermekruhamix.hu oldalra

Bibar ti hogy vagytok!

Jerika most olvastam nektek is milyen problémák vannak, bízni kell akkor sikereket tudunk elérni...
 


Csajok!

Nyomnátok egy lájkot?!?!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Köszi!

 


Málna, sajnálom!
Másik szakvéleményt nem kértél?
Hajrá fejlesztés!
Írj néha, hogy hogyan haladtok!

 


Sziasztok!

Már 1 hónapja senki nem jelentkezet????!!!!!!

Megtöröm a csendet. Remélem nem én leszek az utolsó jelentkező.

Vuki Gratulálok a fiad megérkezéséhez. Olvasom, hogy jól vagytok, van tejcsi is. Jók a képek Anna pedig igazi kis hölgy már. Hogy telnek a napok? Anna nem féltékeny a tesóra?

Juci Így utólag is boldog születésnapot Pannának.

Gabi Botinak boldog születésnapot!
Elán Gábornak boldog születésnapot!
Vikkata Lőrincnek boldog születésnapot!
Rebe Ha erre jársz. Lányoknak boldog születésnapot!
Írjatok!

Málna Jó, hogy jelentkeztél. Olvasom, hogy milyen kálváriátok van.
Valamit nem értek. Csak a beszéddel van gond? Vagy más is van?
Mi Miskolcon voltunk a tanárúrnál. Nagyon rendes volt. Én féltem, hogy a gyerek hiperaktív, a sok mozgás miatt, de ő azt mondta, hogy korának megfelelő, mozgékony gyerek. Beszéd meg beindul.
Nálunk az uszás segítet a beszéd elindulásához. Nem ok nélkül, hordom, buszozok vele minden héten. Azóta szépen szótagokat mond. Igaz lassan haladunk, de haladunk. Nálatok is beindul majd.
Főleg, hogy hordod fejlesztésre. Csak kitartást hozzá.
Óvodát sem értem. Most a beszéd hiánya véget nem veszik fel a srácot, vagy mondtad a betegséget?
Mi is ovisok leszünk. Rögtön kiszurták, hogy pelusos és nem beszél. A pelus szept.-re el kell felejteni, de a beszéd nem gond.
Az óvonéni azt mondta, volt olyan gyereke aki karácsonykor szólalt meg előszőr. Nagycsoportban meg már szavaló versenyre vitte.
Szerintem kérj egy másik orvosi véleményt is. Esetleg ha kell, megtudom adni a Miskolci orvost neked. Próbáld meg.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Rólunk:
Jól vagyunk. Szeptembertől óvisok leszünk. Beiratásnál óvonéni kivitte a gyerekek közé a fiamat játszani, mig én sorba álltam beiratni a fiam. Kb fél óra múlva megyek ki, óvonéni közli, hogy " Ez a gyerek nem kereste az anyát! De minden percben máshol van!" Ráállított egy nagycsoportos lányt, hogy kövese. Az is jött hozzám, hogy ez a gyerek mindig ennyit megy! Szóval mozgásigény az van.
Azóta már párszór elvittem az óvodába. Kb 5 percig követtem, utána leültem és messziről figyeltem mit csinál. Nem kereset, játszot a nagyokkal. Óvonénik is beszélgettek vele, szótagokból is megértették, mit akar. Túl vagyok az első szülőértekezleten. Kaptam szép listát mit kell beszerezni a kezdésre. Szept.12-től hivatalos beszoktatás. Attól a nyáron minden héten 1-2 órára beviszem játszani.
27-en lesznek a csoportban, 19 lány 8 fiu, 1 kislány hallássérült.
Volt szülő akinek nem tetszet a dolog. Én nem bánom. Megtanulja, hogy kell "viselkedni" sérült gyerekkel szemben. Igaz az uszáskor is találkozik sérült, fogyatékos gyerekekkel és jó a kapcsolata velük.
Pelusróla leszokás szépen halad. Május elejétől itthon kisgatyázunk. Mostmár a pisinél szól, a kaka az még néha becsuszik, a délutáni alvás pelus nélkül van. Az éjszaka pelusos, de ott is sokszor szárazan veszem le róla.
Most mértük 102 cm és 16 kg.

Többiek írjatok! Ugy szeretnék a többi gyerekőcről olvasni!!!!!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Jezsóerika!

Hát igen, nagy a csend! Sajnos!

Hajrá pelustalanság! Hogy haladtok vele? Azt olvastam, ha éjszaka egy hétig szárazon ébred, akkor lehet próbálkozni a bugyival. Vegyetek egy gumilepedőt és hajrá. De mondjuk, ha nappalra magabiztosan szobatiszta, akkor nincs akadálya az ovinak az éjszakai pelussal. Nálunk Lili jóval előbb lett szoba, mint ágytiszta, Dorkánál egyszerre történt meg, de Lilkó sokáig kapott még éjszakára pelust, végül maga kérte, hogy hagyjuk el, mert zavarta, hogy Dorka ügyesebb, mint ő, pedig sosem piszkáltuk vele, csak látta, hogy ő éjszakára is bugyit kap.
Nekem Dorkám ilyen sajtkukac, egy percig nem ül meg egy helyben, remélem még suliig sokat változik, mert különben lesznek gondjaink. De óvónéni szerint a foglalkozások alatt fegyelmezi magát, tehát nincs veszve minden.

Mi jól vagyunk, sokat megyünk, sokan jönnek hozzánk, szeretjük a mozgalmas életünket a három gyerkőccel. Kis ízelítő: csütörtökön az ovis csoport volt itt látogatóba (enyémek harmadikán voltak utoljára, azóta nyári szünetünk van), pénteken a tatabányai Gyémánt fürdőben voltunk (ajánlom mindenkinek, csuda hely gyerekekkel), szombaton Móron a múzeumok éjszakáján, tegnap pedig a volt korás társaság egy része gyűlt össze nálunk. Hát így vagyogatunk, nem mindig ennyire sűrű, de nem unatkozunk :lol:

Panni szépen fejlődik, bár szerintem keveset beszél, de még várok vele, csak 13 hónapos, ha nem változik, majd megnézetem a lányok neurológusával.
Nagyok meg hihetetlen okosak.

ÍRJATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Legalább pár sort, hogy jól vagytok!

Kép Kép Kép

 


Csak gyorsan:

Juci, Te viccelsz? 13 hósan "keveset beszél"? Anna akkor még kb. semmit nem mondott, ha jól emlékszem! Olyan 20 hósan kezdett szótagozni, most meg le sem lehet lőni, csak anya legyen a talpán, aki megérti!
Csodaszépek a lányok!

Málna, sajnálom! Írj, hogy haladtok a fejlesztéssel!

Erika!
Köszi az érdeklődést, jól vagyunk. Anna nagyon szereti az öccsét, simogatja, odabújik hozzá. Persze, ő is megköveteli a figyelmet. Bilizéssel mi is próbálkozunk, örül, ha sikerül, de egyelőre mintha lenne benne valami gátlás, ha a bilire ül. Múltkor kb. 3 órát bírt pelus nélkül úgy, hogy a bugyiba pár csepp ment, szaladt a bilire, de oda is csak kevés csurgott többszöri próbálkozással, pedig ivott bőven...
Nándi is kevesebbet sír már, figyelget, vigyorog. 3-szor már átaludta az éjszakát kb. 9-től 1/2 5 -1/2 6-ig, de ma megint 1/2 4-kor keltett, igaz, tele volt a gatyója, még a lepedőt is mosni kellett...

Isten éltesse a szülinaposokat! Írjatok!

Kép
Kép
 
 


Vuki
Azt hiszem én még nem is gartuláltam Nándihoz :oops:
Sajna keveset jutok gép elé :(

Juci
Szép nagyok már a csajok :D Megnézem ezt a fürdőt,mert Boti imádja a vizet :D

Erika
Gratula a pelusnélküliséghez!Nyugi!Boti már milyen régóta szobatiszta,de éjszakára még mindig rá adom.Reggelre tele a pelusa!Ha az ovónéniket nem zavarja,majd hogy keveset beszél téged se zavarjon.A közösség biztosan jó hatással lesz rá ezen a téren is!

Málna
Drukkolok,hogy ne legyen a dokinak igaza és rengeteg kitartást!Tényleg nem próbáltok más szakvéleményt kérni?

Rólunk röviden:
Botit nem vették fel az oviba,most magánovit keresünk,hogy legalább hetente 2-3 alkalommal közösségbe legyen.A játszón most már keresi a gyerekek társaságát,jókat szokott velük társalogni :D Én meg csak rötyögök rajta :D Dac korszak ezerrel továbbra is,néha kiborító tud lenni!És megint "mindent csak Anyucika" korszak van :evil: Hunit még mindíg imádja,bár néha már van egy kis düh is vele szembe amit le is vezet rajta!Szerencsére eddig mindig ott voltunk,de igyekszünk nem kettesben hagyni őket.
Huni egy csoda gyerek (nem túlzok!)6 hónaposan elkezdett négykézlábra állni és hintázni,majd egy pár napig kúszni,aztán elindult négykézláb.Pénteken lesz 7 hónapos és már megkapaszkodik a bútorokban vagy bennünk és fel áll!!Elkezdtük a hozzátáplálást is,elég jól megy.Túl vagyunk a gyümileveken,pépeken.kezdeném a főzekéket is ,de teljesen tanácstaléan vagyok hogyan csináljam,mert már nem emlékszem hogy volt Botival.Mikor adjam?Szopi elött,vagy után, vagy kettő között?Képzeljétek 4 hónapos korára annyira beállt a tej termelésem,hogy már nem kell tápszerrel pótolni!Hogyan csináltam?More Milk kapszulával,érdekes Botinál nem igazán használt(vagy nem voltam elég kitartó a szedésében).Alvásait most rendezi,hol 30 perceket alszik(mondtuk is neki rá illik a neve,mert csak egy hunyásnyit alszik :D )hol másfél- két órákat. :D Éjszaka csak egyszer kel,eszik aztán szunya reggelig.
És friss kép a végére
Kép
 


Erika!

Örülök, hogy megtörted a csendet :) Gratula az ovihoz :) A pelus miatt ne aggódj, jön a jóidő (ne a mai napot nézd :)) és semmi perc alatt szobatiszta lesz :) Mi május 6.án kezdtük, és már 2 hete teljesen szobatiszta, május 6 óta az elején 2x volt éjszaka pisis pelus, de amúgy tök száraz, és ha éjszaka pisilni kell, simán felkelt :) A nappali alvást tekintve már az első naptól az. Örülök, hogy szeptembertől így megy bölcsibe Jamika, ezzel legalább nem lesz gond... A beszédet nézve nálunk is van gond, még csak szavak mennek 8) A blogunkban (www.witch.bloghause.hu, ha valakit érdekel) írtam néhány sort a szülőiről, tapasztalt anyukák le a kalappal :) annyi minden kell a bölcsibe (megjegyzem sztem van ami feleslegesen)...
Jamina is eltűnt a bölcsis beiratásnál :) Az sem érdekelte ha nem vagyok ott :) Remélem hamar megszokja a bölcsit. Nálunk 10-en lesznek, 3 lány a többi fiú :) Van egy down szindrómás kislány is, és én is úgy vélekedek, hogy ez jó, mert megtanulja kezelni a sérülteket is :)
Nem kicsi a fiad sem, Jamina 99-100 cm közötti és legalább 18 kg :) Mindenki ki van akadva, de ez van, ekkora és kész :)

Juci !

Édesek a csajok, hatalmasak. Mozgalmasak a napjaitok, de úgy szép az élet ha zajlik :) 13 hónaposan keveset beszél? Ugye ez vicc :lol:

Vuki!

Gyere képekkel a manókról :) Olyan régen láttuk már őket :)
Annának gratula menni fog majd az a bilizés. Örülök hogy Nándi már nem sír annyit.

Gabi!

Édesek a fiúk :) Hogy hogy nem vették fel Botit? Azért mert otthon vagy a picivel?
Gratulálok Hunorhoz :) Ügyes baba. Tényleg csoda baba...

Most ennyi jutott, bocsi, de a hercegnőmnek Auka kell :)

Puszi mindenkinek és írjatok :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Málna, nagyon drukkolok Nektek. Igazad van, nem szabad feladni. Az meg szuper, hogy már fejlődött. Írj, ha vannak további híreid!

Szülinaposoknak én is nagyon sok boldogságot kívánok!

Gabi, nagyon szépek vagytok! Te szuperül nézel ki! Hunorhoz meg gratula! Én is furcsállom, hogy nem vették fel Botit az oviba.

Jerika, Marcell biztos beindul a beszéddel az oviban.

Zétit felvették minden protekció nélkül a bölcsibe. Szeptembertől indulunk a Süni csoportban, dominó jel alatt :D Imádja a gyerekeket. Amikor mentem megnézni, hogy sikerült-e a bejutás, nem akart hazajönni. A bölcsi vezetője körbekísérte az épületben, végül kikötöttek az udvaron, ahol játszott a többi gyerekkel. Nem hiszem, hogy lesznek különösebb gondjaink a beszoktatásnál. Múlt héten voltunk a 2 éves státuszon. Védőnő szerint minimum 3 éves szinten van. Nagyon szépen beszél, néha mondatokban. Be nem áll a szája egész nap. 92 cm és 12 kg. Szobatisztaságtól egyelőre úgy érzem, fényévekre állunk. Ugyan volt egy nap, amikor 4x pisilt a bilibe, de azóta semmi. Nem erőltetem. Amikor kedve van, ráül. A kertben, ha jó idő van, hagyom pucérkodni. Na, akkor ott pisil, ahol éppen eszébe jut :D

Velem voltak gondok, de szerencsére túl vagyok rajta. Április közepén találtam egy csomót az egyik mellemben. Sos uh-ra és mammográfiára küldtek. Ott rögtön szövettant vettek, ami nem lett túl megnyugtató. Kerestem egy sebészt, aztán onkoteam elé küldtek, ők újabb szövettant kértek, ami már egyértelműen negatív lett. Június elején műtöttek. Szerencsére 1 napos sebészeti beavatkozás volt. A dokim aranykezű. Gyönyörűen vágott, semmi nyoma nem lesz. Azóta megvan a végső szövettan is. Ez is negatív, bár a pathológus megjegyezte, hogy az egyik szélen még lehetett volna több ép szövet. Pedig a dokim jóval nagyobbat metszett ki, pont ezért. Mindegy, ezt ők lezongorázzák. Lényeg, hogy megnyugodhatok.

Kép

Kép

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Boldog vagyok, hogy ennyien irtatok! Jó olvasni a gyerekekről, rólatok!!! Fantasztikusak a képek!!!

Juci Gumilepedőt már régóta használunk. Tegnap este kérdeztem a fiam, hogy pelus vagy kisgatya. Pelus nyert. Így a biztos neki. Pedig szárazan szedem ki alóla napok óta. Megnyugtató, hogy nem csak az én fiam ennyire aktiv. Hasonlóan ahogy írtad, ő is izzeg mozzog, de ha valami érdekli percekig tud rá összpontosítani.
pl. Tegnap meggy fejtés, a 2 vedernél végig ott volt, s csinálta, sőt az apját is rávette.
A képek nagyon jók. Hajrá fürdés!
Panna nem beszél? Szerintem ennyi idősen még nem gond. Ha 2 éves lesz na akkor lehet gondolkodni. Lehet, hogy lányok már ilyenkor beszélgettek?

Vuki Köszi a köszöntést. Ügyes a fiad, hogy már átalusza az éjszakákat. Nálunk kb 1 évesen volt előszőr. Aranyos lehet Anna ahogy szeretgeti a kisöcsét. Bilizésre meg annyit tudok mondani, hogy az a tanács vált be, Hagyom egész nap gatyába, ha bemegy bemegy, takarítom. De nem adok pelust rá. 2 hétig takarítás, utána már jelzi, hogy pipi, kaka, szaladunk az udvara és intézi a dolgát.
Na majd wc-re szoktatás lesz aug.-si feladat. Szegény rózsáim remélem tulélik. Az a célpont.

Gabi Csinik vagytok a képen. Te is jól nézel ki. Hunor nagyon ügyes fiu. Már 7 hósan próbál állni? Hová siet a srác? Sajnálom Botit, hogy nem vették fel oviba. Gondolom azért mert te otthon vagy, Oviban meg férőhelyhiány van. Na nálunk ez nincs. Kevés a gyerek. 2 kiscsoportot akartak bezárni. 2 kiscsoport maradjon a városban. Természetesen a c ovodában. Na szülők nem engedték.
Így indult el a 2 kiscsoport is.
Hozzátáplálásra én mindig emlékezni fogog. Rossz étkű a fiam.
8 hósig mindig ugy könyörögtem neki, hogy 3 kanál kaja után lesz csak szopi. Most is válogat. Szörnyű, hogy csak hus, tészta megy.
Semmi zöldség, gyümöcs.
Gratuálok a tejcsihez!!!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Witch Én már azt hittem, hogy régóta szobatiszták vagytok? Arra emlékszem, hogy régóta biliztek. Hajrá bölcsi! Jó, hogy gyorsan feltatálta magát a gyerekek között. Szép nagykislányod van a méretek alapján. Szerintem ügyes a beszédben is. A szavakból lesznek mondatok. Jártok még tornára? Nálunk az uszás nyáron szünetel. Szept.-től indul ujra be. Te hogy vagy? Rendeződik a betegséged?

Süni Hajrá bölcsi. Ügyes fiad van, hogy játszik a többi gyerkőccel.
Ismerős az érzés a bilizéssel kapcsolatban. Hú, már mondtokban is tud beszélni? Az igen. Gratulálok neki.
Jaj ez a csomo nem jól hangzott. De a lényeg már rendben vagy!
A képek nagyon jók!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Jerika!

Van pár szavunk, ANYA, APA, BA (KUTYA) PÁPÁ, HOPPÁ és mindent megért/megcsinál, csak keveset kommunikál szóban.

A beszédet ne úgy értsétek ám, hogy nem szavalja még a Petőfi összest és azért sírok :lol: , babanyelven is keveset karattyol, alig lehet hangját hallani és ugye az elején felmerült hogy gond lehet a hallásával (bár elvileg papírunk van róla, hogy rendben van) és ezért aggódom kicsit, aztán lehet, hogy ő ilyen csendes gyerek lesz...

 


Juci Értem. Nem tudtam az aggódás okát. Nem lesz semmi gond sem Pannával. Főleg, hogy reagál a szavakra.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Hellobello csajok :)

Ezeréve, de hát rohannak a napok. Gyors végig néztem a képeket, és hihetetlen mekkorák már a gyerekek. :)
Boldogságos korszak van... :) mindig éreztem, mennyire jó lehet anyának lenni, de ez felülmúl mindent. :) Nem is tudom mi lenne ha nem lenne a meddőségi centrum....
Nikivel minden rendben, haja is már rendeződik, de hát nem volt sétagalopp mire kiderült mi baja.... orvosok is csak a vállukat rángatták....

Szeptemberben volt egy fagyis beültetés, de sajna nem sikerült. :(
Most megint neki kezdünk, július végén kezdem el kapni a hormonokat és aug végén lesz beültetés. Drukkoljatok majd. :)

Most mennem kell, de pár kép lencsiről:

Kép
Kép Kép Kép

 
 


Chesti!
Hatalmas a lencsilánykád, nagyon helyes::-)
Drukk a beültire, biztosan sikerül majd most:-))))
Én is voltam, azt hiszem itt az ideje bejelentenem:) még március 16-án voltunk fagyis beültin és sikerült is, most már 20.hétben vagyok és úgy néz ki,hogy kislány lesz, de még nem 100%!
Nagyon meglepődtünk, hogy a kistesó, így elsőre sikerült:-)) Kívánom neked is, hogy sikerüljön augusztusban!!
Mindenkinek szép napot!

Kép
 
 


Baby hát hatalmas gratula nektek!!! :) Nagyon remélem, hogy nekünk is összejön most. :) Képet dobhatnál magatokról. :)

 
 


Baby hatalmas gratula a kistesóhoz!
galorsi
Budapest III. kerület
 
 


Kép Kép

Akkor küldök én is képet, mostani képek a nyaralásról:-)

Kép
 
 


Baby, gratula a pocaklakóhoz!
Szépek vagytok!

 


sziasztok
elveszett bárányka jelentkezik:))sajnos semmi időm a 2 gyerek mellett,egész nap csavargunk ha jó idő van!
Olivér már nagyon nem viseli az itthon létet,jót fog tenni neki az ovi,szeptembertől kezd:)
Kamilla 10 hósan elkezdett járni,azóta meg nem áll,őrület a kiscsaj.......most volt 1 éves nemrég:))

Képek gyönyörűek:))

Chesti
nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!szépséges a lánykád:))

Málna
sajnálom,remélem tényleg beigazolodik hogy nem az,és ügyes vagy hogy igy ráhajtassz,nagyon szoritok++++++++++++++++++++++nehéz lehet,igy még dolgozni sem tudsz,meg a pici is,ezer millió energiát küldök neked!!

Baby
gartula itt is:))szépek vagytok:))

Juci
édesek a lányok,ti sem unatkoztok ugy látom:))

Witch
sajna nem találtam olyan rucit amiket kérdeztél:(((

Sünikém
szegény,na jó kis kálvária,de a lényeg hogy negativ lett,el tudom képzelni mit éltél át:((((((((((szépséges Zéti:)))))))))))

Gabi
hű de nagyok már:))olyan szépelk vagytok:)harmadik baba nem lesz???

Jezsoerika
csuda egy fiad van,nem lesz gond a beszoktatással:)))))))))nagyon ügyi:)

én félek az ovitól mert Olivér előre kijelenti hogy nem emgy és már most sir ha erről van szó,na mindegy,ezen túl kell esni............

 
 



Sziasztok!

Rég jártam erre.

Chesti Drukkolok, hogy sikerüljön a kistesó. Hú, a lányod egyre szebb és ezek a pózók.... Tüneményes kiscsaj. Örülök, hogy a hajgond megoldódott.

Baby Gratulálok a kistesóhoz. Szép helyen voltatók nyaralni. Bendeguz rengeteget nőt mióta nem láttam. Igazi kisfiú lett.

Bibar Kamillának utólagis boldog születésnapot. Sajnálom, hogy Olivér így indul neki az óvinak. Nem lehet egyszerű neked sem.

Juci Nagyon helyesek a lányok. Pannán kívűl a másik pelusos kislány a testvéred kislánya? Sugárzik a képekből a jókedv, a huncutság.

Rólunk. Voltunk 3 éves státus vizsgálaton a védőnőnél. 102 cm és 16 kg. Megállapította, hogy nem beszél. Nem értette meg mindig.
Nézet látást, hallást, rajzoltatta. Problémázott, hogy nem számol 10-ig. Meg keveri a szineket. Kiskönyv szerint ,ahogy olvastam csak a beszéd a gond, a többi az jó nála. Sokat vár el tőle.
Viszont a hallásnál nem jelzett egyértelműen, így elvittem fülészetre, hogy inkább nézék meg. Rokonság: para mamának hív.
Lényeg első nekifutásra fül, orr rendben viszont nyelvfékje van/volt a gyereknek. A helyszinen 10 mp-es beavatkozás. Ajtón kívűl jutott eszébe a fiamnak, hogy sirni kell. Gyerekorvosnak szopos korban nézni-e kellett volna. Akadájozza szopásban, beszédben. Beszédben igen, de szopi az 2 évig bírta.Viszont néztek hallást is.
Én próblémáztam, hogy a bal fül több fülzsirt termel mint a jobb, hogy az így jó-e? Vagy a januári arcüregből maradt valami vissza.
Szóval 3 géppel nézték és egyenlőre annyit tudok, hogy a bal fülre enyhén vezetéses hallás van. Gyengében hall. Szeptemberben ujra hallásvizsgálat és az orvossal megbeszélés, hogyan tovább.
Nagyon sok minden okozhatja a gondot, anyit már tudok.
Amugy jól van. Eleven, Ja már pótkerekes biciglivel közlekedik.
Teker vele, győzük utólérni. Várja az óvodát. Ha elmegyünk mellette be akar menni. De még zárva van.
Mellékesen nekem meg tegnap varták 4 öltéssel össze a térdem.
Azóta csak " a. bibi" hajtja.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Sziasztok Anyucik!

Elkeseredésemben írok ebbe a topikba. Régi BMC-s vagyok én is, de sajnos a babaáldás eddig elkerült minket. :( 5 sikertelen lombikon vagyunk túl és most nyáron véglegesen eldőlt, hogy már nem lehet saját petéből babánk, petesejt donorra szorulunk. :( Sajnos rokonságban, barátnőim között nincs senki, aki megfelelne (35 évnél fiatalabb és már szült legalább egy babót :) ) és adhatna nekünk petesejtet, így csak anonim donorban bízhatunk, arra pedig nagyon-de-nagyon hosszú a várólista a BMC-ben.
Talán ti, akik átéltétek a babára várás minden fájdalmát és örömét, - ismeritek, mivel jár hónapról, hónapra ott ülni a BMC-ben és reménykedni, talán jobban megértitek mit jelent ez. Esetleg, ha végiggondoljátok és van köztetek olyan, aki jól stimulálható volt annak idején és vállalna még egy stimulációt... segíthetne abban, hogy nekünk is legyen reményünk egy babára...Tudom, ez nagyon nagy kérés és sok-sok átgondolni való van benne, de ha valaki vállalná...hát újra tudnék hinni benne, hogy nekünk még lehet kisbabánk :)
 


Hahó!!!!!

Mi történt a topikkal!!!

Nincs itt senki!!!


Gyertek, irjatok a nagy fiúkról/ lányokról!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


Sziasztok!!

Az elveszett bárány is jelentkezik.... :?

Nagyon szépek a gyerkőcök!! :)

Ati is nő, mint a gomba! :) Irtó sokat beszél. :))
Élvezi a bölcsit, januárban kezdjük az ovit. :)
Pénteken voltunk bent ismerkedni, haza sem akart jönni. :)
Azért kíváncsi leszek, hogy ha élesben megy akkor mi lesz. :)

Megpróbálok sűrűbben jönni.

Puszi Mindenkinek!!!

Kép
 
 


Nika!

Örülök hogy jelentkeztél, és hogy minden rendben veletek :)
Sok sikert az Ovihoz :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Egy hír: Bár nem vagyok felhatalmazva, de Baby talán nem haragszik meg, ha elújságolom, hogy hétfőn megszületett Bendegúz kishúga, Panna. Jól vannak! Baby pedig nagyon ügyes volt a szülésnél. Sok-sok gratula Nekik! :D

Nika, örülök, hogy hallottam Rólad. Szuper, hogy Atinak tetszik az ovi. Biztos nem lesz semmi gond, ha "élesbe" megy. Te hogy vagy????

Witch, hogy van Jami?

Mi jól vagyunk. Már Zéti immunrendszere is kezd hozzászokni a közösséghez. Már 2 hete folyamatosan jár a bölcsibe. :D Előtte hazahozott egy jó kis fosós-hányós vírust, ami persze végigsöpört a családon. Úgy tűnik, most már élvezi a bölcsit és kezd aktívan is részt venni a ténykedésekbe.

Íme egy friss fotó:

Kép

KépKép
 
 


Köszi Witch!! :)

Süni!

Nagyon szép fiú Zéti!! :)

Köszönöm én is jól vagyok! :) A nehézségeken túl vagyok.júniusban megvolt a válás, és úgy érzem, hogy kezd sínre kerülni az életem. :)
Dolgozom ezerrel, megkezdődött az év végi hajtás. :)

Egy nyári kép: Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok :D

Mindenkinek békés, boldog karácsonyi ünnepeket és Nagyon boldog új évet kívánunk!


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rebe 2012.01.03 09:52-kor.

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Békés, boldog, egészséges új évet kívánok!

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
 


kismamák és anyukák vagy leendő anyukák!

van egy ingyenes csoportunk a fb-on ahol olcsón lehet adni-venni gyerkőc cuccokat, játékokat, stb ha valakit érdekel akkor tud csatlakozni

http://www.facebook.com/groups/330548417034089/

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
 
 


Sziasztok!

Jár erre még valaki?? Most néztem meg a 2008-as babatali videóját és annyira előjöttek az emlékek..
Jelentkezzetek csajok!!!!

Kép

Lilypie Premature Baby tickers


Sziasztok!

Jár erre még valaki?? Most néztem meg a 2008-as babatali videóját és annyira előjöttek az emlékek..
Jelentkezzetek csajok!!!!

Szia!

Én még néha benézek :) Ti hogy vagytok?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Jár erre még valaki?? Most néztem meg a 2008-as babatali videóját és annyira előjöttek az emlékek..
Jelentkezzetek csajok!!!!

Szia!

Én még néha benézek :) Ti hogy vagytok?

Szia Witch!!
Végre valaki! mi jól vagyunk már a kisebbik is kezdte a bölcsit.
hogy van Jamina? egyedül neveled? kistesó??

Kép

Lilypie Premature Baby tickers


Szia!

Jól vagyunk, bár Jami vese és hugyuti beteg, lehet hogy immun is. Kistesó pedig abból a fagyasztásból van amiből Jami :) Igen egyedül nevelem őket :)
Hogy repül az idő... sokakkal csak facebookon "tartjuk " a kapcsolatot. Te fent vagy?

Náluk csak az örökös betegeskedés és kórház van Jamikámmal. Beni egy igazi stramm pasi :) Csak a fogak kínozzák :) Most bújik az alsó kettő :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: