Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap voltam a dokinőnél. Említettem, hogy hallottam, hogy szabin lesz júli végén mondta hogy ez még nem biztos most alakul ki hogy ki mikor megy hétvégén megyek be hozzá uh mert kértem, hogy nézzen ránk megint és addigra már többet tud hogy mikor lesz szabin mindenki. Említettem a G. Magdit azt mondta nagyon jó választás és be is írta a kiskönyvbe az elérhetőségét, de most azt nem tudom mert nincs nálam, de az iwiw-en fenn van és azt hiszem a száma is. Amúgy azt mondta, hogy a Kubicsek lesz a helyettese és majd bemutat neki, de ha akarok akkor válasszak mást is. :(.
Valakinek van tapasztalata a Kubicsek-kel?
Amúgy megvizsgált teljesen rendbe talált mindent totál zárt vagyok a vérnyomás is nagyon jó és a szívhang is. Vércukor terhelés után 5,7.
Vasat írt fel mert kezdek szerinte vérszegény lenni.
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


eperke
írtam privit,nem tudom megkaptad-e?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Kérdés:
Van valakinek aranyere vagy kialakulóban? Mit tud és lehet ellene tenni?
Vízesedik valaki? Mit lehet ellene tenni?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

szia titta
kb egy hete hirtelen kezdtem vizesedni,már az sem segít hogy apa maszírozza a lábamat,jó mondjuk egyre gyakrabban marad el mert hulla fáradt estére,lehet hogy ez a baj.De a masszázs sokat segített,mert eddig kutya bajom nem volt,igaz hogy nagyon hamar beindul a nyirokkeringés,és rettenetes mennyiségű pisit eredményez,de pont ez a lényeg.És sajna egy picit erősebben kell csinálni mint jólesne,nagyon hatásos.Lábanként 15-15 perc minimum,és talptól combtőig,felfelé a szív irányába.Vasárnap megkérdezem a dokinőt mit lehet tenni,mert úgy hallottam vízhajtózni nem szabad.remélem segítettem :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk Uh este a korházba. Bibi titeket is meg szokott várakoztatni a dokinő kb 15-30p? Te szoktál adni neki pénzt?
Amúgy aranyos és kedves volt és hát részletesen elmondta mi milye és minden oké. 1nap az eltérés az Uh és az eredeti felállás szerint, de hát az semmi.
Buksija 28,5 pocija szintén a lába az szép hosszú 29,5 hétnek felel meg. Így hát a buksija is beérte a pociját:). 1225gram :). Szépen gyarapszik.:). De ez a babamozi nem valami jó a párom nem vett ki belőle semmit:(. Ezért úgy döntöttünk, hogy majd újra megyünk 4D-re valamikor az utolsó 34 uh után, mert ha jól tudom utána már nincs több csak NST. Amúgy azt mondta a dokinő, hogy valószínűleg júli utsó hetében megy haza szabira Szabadkára, mert idén még nem volt otthon. Na szép nekem meg a Kubicsek lenne a helyettese ha véletlenül 1héttel elöbb jön hát nem tudom..
Szerintetek? Keresek e miatt másik dokit, mert a Kubicsekről sokat nem találtam a neten... és amit meg igen arra azt mondták hogy tapasztalatlan ja és amúgy 30éves és általános orvos vagyis még kezdő...
?????
Bibi írd meg mi volt a dokinőnél..!!!
Eperke ti voltatok? Milyen volt? Amúgy én a Spertinek a kúpját használtam, de nem sok sikerrel lehet, hogy a krémet kéne??
Ki jön holnap szülésfelkészítőre? Téma Együttszülés, anyák jogai.
Üdv
Titta34/Kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


titta
voltunk reggel mi is,és nagyon kedves továbbra is,vizsgálat+uh volt.Hát érdekes,mert a körzetes is elküldött oda ahová járok uh-ra,és egész más értékek jöttek ki a szerdain mint ma.Aszerint 2750 súly,bpd 85,fej körf 321
a mai szerint 2400 súly,bpd 87fejkörf.nem is nézte.A kora 34+3,pedig 35+4 vagyok.Ez az első hogy kisebbre becsülték a koránál,sztem nézni kellett volna a fejkörfogatot is,ezért lett ilyen fura eredmény.Na most honnan tudom kb mekkora?Jövő héten megyek nst re,nem is baj hogy nincs több uh,mert csak belehülyülök az öszehasonlítgatásba.Szerintem ne keress másik dokit,mert ha nem jön hamarabb akkor szülsz nála,ha meg igen,akkor max az ügyeletesnél szülsz.Mert szülésznőt fogadtál,és szülhetsz vele,nem tehetsz róla hogy hamarabb szülsz.A Magdika mellett meg bármilyen béna a doki ő már elég rutinos.És ha hamarabb szülsz és az ügyeletesnél ,még spórolsz is mert akkor csak a szülésznőt fizeted :) .kis spórolás.Érted amit ki akarok nyögni,vagy kusza vagyok?Szerintem ügyeletesnél szülni,jobb mint olyannal akiben kapásból nem bízol(kubicsek).Varga dr.nő tudtommal 31 éves,szóval a kor meg nem számít.Írok privit is.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Szia Titta!

Inkább olvasni szoktam, írni nem, de most szeretném "megvédeni" Kubicsek dokit. Nekem tavaly Kardos volt a választott orvosom, de lassú és szinte fájdalommentes rohamos szülésem volt otthon. A mentő bevitt a Bajcsy-ba, a Kubicsek volt ügyeletben. Maximálisan emberségesen, kedvesen és alaposan látott el. utána 5 napig voltunk bent, amikor találkoztam vele, megkérdezte, hogy vagyok. Szóval nagyon rendben van emberileg és orvosilag is.
Most szeretném ha sikerülne a 4. babánk, viszont ez nálam sajnos hormonpótlással jár. Nem tudok már most folyton magánban fizetni, így az SZTK-ba megyek majd Kubicsekhez. (Utána ha sikerül a baba lehet vissza magánba).

Gabi :)
 


miszimaszi írta:Szia Titta!

Inkább olvasni szoktam, írni nem, de most szeretném "megvédeni" Kubicsek dokit. Nekem tavaly Kardos volt a választott orvosom, de lassú és szinte fájdalommentes rohamos szülésem volt otthon. A mentő bevitt a Bajcsy-ba, a Kubicsek volt ügyeletben. Maximálisan emberségesen, kedvesen és alaposan látott el. utána 5 napig voltunk bent, amikor találkoztam vele, megkérdezte, hogy vagyok. Szóval nagyon rendben van emberileg és orvosilag is.
Most szeretném ha sikerülne a 4. babánk, viszont ez nálam sajnos hormonpótlással jár. Nem tudok már most folyton magánban fizetni, így az SZTK-ba megyek majd Kubicsekhez. (Utána ha sikerül a baba lehet vissza magánba).

Gabi :)


Köszönöm szépen az infot még akkor meggondolom... Alig olvasni róla valamit ez az én bajom.. Ezért is köszi az infot és várom esetleg mások is írnak.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Részletes beszámolót most sajnos nem tudok csak néhány ami újdonság volt azt írnám le, mert hát azaz igazság, hogy azért voltunk sokan mert az együtt szülés miatt a papák is jöttek, de közben szó se esett róla:(.
Ami újdonság volt:
Magzat víz színe:
1. normál eset opálos/tejsszerű/ ha elfolyik irány a kórház, ha nem és fájások vannak és 5p akkor irány a kórház majd ott burokrepesztés. Ha a magzatvíz elfolyik és nincsenek fájások akkor tovább is tarthat a szülés ekkor javasolt az oxitocin.
2. zöldes akkor a baba nem kap elég oxigént irány a kórház.
3. véres akkor a lepény levált vagy megsérült sürgősen a legközelebbi kórház.
Nyákdugó ha már nincs nem lehet sexelni és uszizni, mert akkor fertőzés veszély fenn áll.
Apukák jelentősége a szülés alatt, hogy a fájások szüneteiben beszélgessen velünk a fájások alatt meg maszirozzon és fizikai és lelki támaszt adjon. A szülés végeztével meg ketten együtt a babával legyünk csak az 1-2 órában mert a baba adrenalinja nagyon magas ilyenkor és bevés az agyába hogy milyen szeretetet kap egy életre tudat alatt meg marad benne!!
Tágulás ha 1óra alatt valaki 1újnyit azaz kb 3cm tágul az nagyon gyors lefolyású szülés azaz kb 6óra alatt meg lesz a baba neki nem adnak edát mert amire hatna már meg van a baba.
A kitolási szakasz kb 30p-1óra. Normál esetben a szülés régi mondások szerint nem kellhet fel kétszer a nap. azaz kb max 22óra. Ez függ a fájásoktól a magzatvíztől és a tágulástól.
Többiről meg már nagyjából meséltek az előadásokon és megmondom őszintén meg se ragadt benne + info ezen kivül, de ha másnak igen az írja meg. Sajnos most nem is jegyzeteltem:(.
Egyenlőre ennyit ha még eszembe jut valami írok.
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Na szóval Ildikó,

Bocsi de nem akarok két helyre írni, szóval maradnék inkább itt, bár elég hülyeség hogy most kettő lett... de mindegy, én már két éve ide írok szóval maradok itt...

Én most fizikailag teljesen jól vagyok, teljesen fitt, a kedvem is elég jó bár nekem is néha ingadozik, pl. ma :D elég rossz...
De amúgy minden oké, néha kicsit fáj itt-ott, de nincs semmi vészes... Kolos bébi iszonyatosan erősen rugdos... néha tényleg úgy érzem egyszer kirepül ez a gyerek, mert úgy összerezzenek szó szerint, akkorát rúg... Bulcsúval nem emlékszem hogy ennyire erős lett volna...
Hétfőn megyek cukorterhelésre, és elmegyek 4d uh-ra Győrfi Mátyáshoz aki itt a babanetre csinálta az uh képeket... remélem jó kis fotókat kapunk mi is, és kegyes lesz hozzánk Kolos. Bulcsú anno soha nem mutatta az arcát...
Bulcsú meg keményen fogzik, szóval szegénykém éjjel sokat kel sírva, és egész nap vergődik, szenved, szóval így elég nehéz ha még én is épp rossz hangulatomban vagyok :(
De amúgy most élem épp a második trimeszter örömeit... aztán lassan jön úgyis a vergődés... bár néha már most is megteszem, Bulcsúval a játszón a napon, hááát nem mondom hogy sokáig bírom...:D

 
 


sziasztok
Mozgalmas éjszakánk volt,este 10 re értünk be nst-re,és a hasfájásom miatt megnézett Magdi.Ééééés bő 2 újjnyival vezetek szerintem Very Happy Azért vagyok vígan,mert 4 nap alatt lett ennyi.Kérdezte Magdika,hogy szülnék már?Mondanom sem kell dehogy is akartam.Aztán haza.Lefeküdtünk éjel 1 óra felé,még Emma odabújt,és életemben nem aludtam ilyen mélyet,egészen hajnal 5 ig ,mikor arra ébredtem,hogy vérezgetek.Gyorsan ráhallgattam a szívhangra,és rendben volt,szép egyenletes.Na apa felkeltés cumó kocsiba irány a kórház.Ott az ügyeletes megvizsgált,nem tágult tovább,viszont olyan öreg a lepény,hogy dehogy érem meg a 40. hetet,ha gondolom feküdjek be.Persze nem gondoltam,meg hely sem lett volna épp 5 lány vajúdott egyszerre,totál teltház volt.Hazajöttünk vérzés elált,és megint nagy alvás,most keltem fel.Érdekes ájulás szerű mélykóma,mintha most próbálnám kialudni,ami 3 éve kimaradt.És banyek semmi fájás,semmi görcs,életemben nem voltam ilyen jól.Ma még pihenést javasolt a doki,de holnaptól,főleg hogy emma mamázik,belehúzok kicsit.Súlya ,mérete megvan,nem kell már annyira vigyáznom,mint eddig.Szóval nyuszi lehet hogy a gyerekeink,nem ugyan azt gondolják...Egyébként hogy vagy?<a>

<a>

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


sziasztok!

Igen tücsi,tényleg megkavarodtam ezzel a két bajcsys topiccal!
Örülök,hogy jól vagytok!Kíváncsi vagyok mit mesélsz majd az ultrahangról,szurkolok,hogy megmutassa az arcocskáját is!
Én kedden megyek cukorterhelésesre.4dre meg nekem azt javasolta a dokim,hogy a 28. hét körül menjünk,azt mondta akkor a legérdemesebb.Várom,hogy visszahívjon,mert a múltkor küldött kenetet mikrobiológiára és elvileg meg kellene,hogy legyen a lelet.Mert kínos téma,de egyszerűen már nem tudom eldönteni normális-e a folyásom,de ez így van elejétől fogva...

Bibi,nem semmi miket produkálsz!vagy produkáltok Hanga babával!
Azért óvatoasan a fizikai megterheléssel,maradjon erőd világrahozni is,ha úgy alakul a napokban:-)
Szorítok nektek és remélem minden jól és zökkenőmentesen zajlik majd!

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Én is éppen most kezeltem magam, folyás ügyben, mert hogy, nekem is szerintem már több volt a kelleténél, bár nem volt sem rossz szaga, sem viszketés, semmi... csak talán kicsit többnek éreztem és talán néha sárgás volt, de egyébként annyira nem volt vészes. Edina mondta vegyek Vitagyn C nevezetű hüvelykrémet, vény nélkül kapható, ez csak szimpla ph. helyreállító... És most teljesen helyreállt, bár ugye már mondta régebben is hogy terheseknél ugye azért normális a kicsit több folyás... inkább akkor van baj, ha elszíneződik, sárga, rossz szaga van, viszket stb. ...
Na mindegy szóval nálam úgy néz ki helyreállt a dolog...

Uh. meg hát megyek majd 30 hetesen is, és ugye mivel most nem a bajcsyba járok így végül is mindig 4d re megyek... mert magánba járok Hajdú Krisztához, de olyan rég volt már uh. a 18. héten hogy én még nem bírok várni 6 hetet... :) szóval most elmegyek 25 hetesre is, aztán majd 30 hetesen is... de hát mondom én végül is mindig 4d-ben látom :) az utolsó 36. hetes uh.-ra majd a kórházba megyek mert ott már a szülésznőmmel meg Edinával közös muri lesz :)

Naaa Bibi, várjuk a fejleményeket.... :)

 
 


Sziasztok!
Hajrá bibi azért ne tarts bent Hangát túl sokáig ha már jelzi, hogy ki akar jönni és a szülésznő és a dokinő is azt mondja hogy már nem kora szülés is indulhat a dolog akkor inkább es túl rajta nehogy valami baj legyen.
Amúgy a barátnőm is 1hét 1nappal hamarabb hozta a világra a pici babúját éppen tegnap valahogy megéresztem egész nap rájuk gondoltam.
Mi megvagyunk kedden töltjük a 30.hetet és megyünk is a korházba reggel 9-re 24.én 30H Uh-ra.
Aztán majd a dokinőhöz 07.07. én....
Magdikával majd a 34hét körül kell beszélnem azt mondta és akkor hozzá fogok járni nst-re a korházba.
Üdv
Titta34
Hajrá mindenki:) Kérjük majd a beszámolókat.

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok,még megvagyok,csak nem esik jól gép előtt ülni.Tegnap Emma ment mamáékhoz,ma egész nap aludtam eddig,csak inni kívánok,pisilni,és aludni.Életemben nem aludtam el ilyen gyorsan,és mélyen.Kb 15 percenként ébredek,pisilés,és folyt köv.ahogy a fejem leteszem már alszom is.Nem tudom nem gáz-e hogy ennyire ki vagyok ütve?Meddig természetes ez a sok kómázás?Ja és nem győzök párnát mosni,mert alvás közben literszám folyik a nyálam.Mondom is a páromnak,na ez az a nőci akibe halálosan szerelmes voltál,válasz: nem,de nem baj mert a vezérbálnákat még jobban imádja,főleg ha borjasak :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Bibi én az egész terhesség alatt így vagyok az alvással ahogy lefekszem bárhol bármikor egyből el is alszom:).
Mondjuk vettem vérnyomás mérőt reggel 90/50 délután 120/80 szóval biztos ez az oka nálam. Meg hát az hogy sokszor kellsz fel így kénytelen szerintem a szervezeted azt a kis alvást is mélyen tenni:).
Üdv
Titta34 :lol:

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


:):):)
engem a párom gőzmozdonynak hív :):):)
nem tudom, melyik a jobb :):):)

Hajrá Bibi! és ne aggódj, hogy ennyit alszol. hamarosan nem fogod a töredékét sem. szerintem a szervezeted már készül nagyon a szülésre és gyűjti az energiát, vagy szimplán a meleg üt ki.

Mi pénteken voltunk Toldinál, és hát 1 újjnyira én is nyitva vagyok... ami még nekünk elég gáz. Mondta a doki, hogy most inkább szükségem van a nagyikra, hogy pihenjek, mint majd a babával... Szóval jön anyósom, és anyám is ugrasztva van, a kövi 3 hétben csak pár napot leszek egyedül.
Magnéziumot 4x2-ben kell ennem és kaptam gyógyszert: Cordaflex-et, hogy ne táguljak tovább.

Szóval most izgulok ezerrel, és minden mozdulatomat kb kétszer gondolom meg, mert koraszülést egyáltalán nem kívánok szegény Botondnak :( meg hát a Toldi is szabira megy június elején, és én a kövi hétre már szülést terveztem... csak hamarabb ne jöjjön!!!

Mindenki vigyázzon magára!!! most a kánikulában is, és a kövi hidegfrontnál is!

Kép
Kép
 


nikilány
az 1 újjnyi miatt ne aggódj,nekem már 18 hetesen ennyi volt,és azt mondta 2 orvos is,hogy többedik babánál gyakori hogy a külső méhszáj nem záródik rendesen,nekem a 35.hétig nem is nyílt tovább.
Próbáld ki te is sztem a juvitát,árban is felszívódásban is jobb,abból csak terhesen elég 2-3 szem naponta,mert a magne nagyon horror,illetve nekem az volt árban.
Hazajött Emma újra hangos a ház,kíváncsi leszek hogy alszunk,bár mamiék eléggé kidöglesztették,vitték ezer felé nagyon élvezte,hogy mindenki az ő popóját nyalja fényesre. :D

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!
Bibi,szerintem ne aggódj az aluszékonyságos miatt,készül a szervzeted a nagy napra!
És igen,én is egyezem bibivel a juvitát illetően ,nikilány,mert a toldi nekem is csak annyit mond,magneb6,ezt a gyógyszerésszel beszéltem meg,melyiket is érdemes megvenni!
Nem tudod véletlenül pontosan mikor megy szabira Toldi?
Láttam az előjegyzésben,hogy le van tiltva a harmadika,nekem pont akkor kellene mennem,de végülis a 10. sem késő,gondolom,remélem addigra visszajön.
De remélem hív a napokban a kenet miatt,akkor megkérdezem.
Nekem Anikó baba 2 napja szinte meg sem áll,nagyon élénk.mostmár pontosan érzem hol a fejecskéje és a kis lábait is.
Szerintem néha csuklik is,mert olyankor szabályos időközönként érzek jó néhány"kopogtatást"vagy szerintetek ez még korai lenne?
Rámjött egy ilyen vásárlási láz,állandóan mennék valahova,meg azon töröm a fejem mi hiányzik még.Óvatosan kell mostmár majd talpalnom,mert kezd dagadni a bokám a melegtől,na meg ez a harisnya....
tücsi:igen,nekem is az elejétől fokozott a "váladék"és meg is beszéltük,hogy normális,egyéb panaszt nem okoz nálam sem,csak már nem tudtam eldönteni,normális-e meg néha sárgás színű is.Gondolom nagy gond nem lehet,ha már eddig nem hívott a doki.De azért leírtam akrém nevét,rákérdezek nála.
Megértem,hogy vágysz az ultrahangra,mert én is mindig így vagyok vele,mondjuk én a magánban is "csak2d"-ét nézek.
Gondolkodom,hogy menjek-e oda,ahova járok amúgyis a Magzati Diagnosztikai Központba 4d-re,vagy inkább menjek én is inkább ahhoz a Győrfihez,mert ő tuti jó képeket csinál szerintem is!

herkeildiko
Pécel
 
 


Ildikó,

Na megjártuk a vércukrot, citromlét vigyél mindenképp, úgy sokkal elviselhetőbb, és rakhatsz bele bármennyit...
Na meg voltunk Uh-on Győrfi Mátyásnál, hát ajánlani tudom, egy annyira rendes emberke hogy elmondani nem tudom!! Mindent megtett a cél érdekében de nem jött össze :( de mondta hogy ma minden baba kóma volt...azt mondta valószínű a front miatt.... Kolos bébi nem mutatta az arcát :( (Bulcsú dettó ilyen volt), szép kényelmesen öklével tartotta a fejét és aludt mélyen, tudod csak kényelmesen.... Egyszóval tiszta homály minden... semmiképp nem akarta abba a síkba fordítani a fejét hogy egy picit is jó legyen... 745gr, és 26+0-nak felel meg, minden tökéletes vele... mondta, ő egy makk egészséges baba... De tényleg csak ajánlani tudom, annyira rendes, kedves, Bulcsúval mentünk, és hát vele is játszott meg minden.... iszonyat jófej! Na mindegy, még 31. hetesen megyünk Hajdú Krisztához ide, hátha....
Niki, a méhszáj miatt szerintem sem kell annyira aggódni, nekem is Bulcsúval anno, azthiszem már 30. hetesen két ujjnyira voltam teljesen nyitva... persze Hunor miatt most más a helyzet, de azért nagyon sokat ki lehet így is még húzni...

Kép

 
 


Sziasztok!
Köszi a nyugtató szavakat! mert már teljesen beparáztam... Azért a nagyikat nem mondom le, legalább pihenhetek. A lábam csak mostanában kezdett dagadni, nem is árt, ha nem mászkálok annyit még Hunor után sem...

Tücsi! Hol és mennyiért dolgozik a Győrfi Mátyás?
Én is akarok dvd-t, és persze 4d-ben látni, mert teljesen vak vagyok az uh-n :roll:
Ajánlhattok jó 4d-s helyeket, és persze ne legyen drága...

Apa Hunornak most pakolja be az új kiságyát! Kivi leszek menynire szereti meg... egyenlőre mindkét helyre megágyazok, és pár nap alatt átszokhat rá. Aztán Botondnak ágyazok meg, hogy azt is szokja, hogy már a régibe nem bújhat bele. Aztán már jöhet a tesó! :)

Kép
Kép
 


niki
4 -re mi a hepinet-hez jártunk,9990.- dvd,cd,és 1 db fotó van az árban a mozizás kb 20 perc,de lehet hogy több is csak nem emléxem jól.Nézd meg melyik rendelőjük van hozzád legközelebb,kb 4 helyen vannak.Szerintem ez elég jó ár,és igazán remek felvételeket készítenek.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Niki

www.ultrahang.com, itt van Hajdú Kriszta, és a Győrfi Mátyás is... De mindketten azthiszem máshol is vannak, Most mi Győrfi Mátyánál 6 ezret fizettünk, ebben most csak a lelet meg egy fotó volt. De ha szólsz hogy kérsz dvd-t is akkor adnak, itt most nekünk nem volt fontos mert én mindig ide járok és H. K. nál mindig kaptam. Nem tudom hogy ha jól sikerül hány fotót kapunk... mert hát tényleg nem tudtunk miből válogatni annyira rosszul sikerült... De a pasit nagyon ajánlom!

Bibi,

Hol voltál nst-n mert 7:30 kor én is már nagyban ott csücsültem a bajcsyban a vérvétel előtt... Fehér nadrág, fehér felső, és rövid haj....

 
 


Sziasztok!
Ma voltam elvileg a 30.heti Uh-on, de a Sulyok doki szerint csak 29.hetesek vagyunk ami nem baj hisz a dokinő szabin lesz júli utsó 2hetében ezért már nem kell aggódni úgy néz ki nem jöhet előbb inkább később mert már 2.szorra mondták fiatalabbnak.:)
Amúgy amikor a dokinőnél voltam múlt hét szobaton akkor meg majdnem napra pontosan 1-2nap lemaradással volt minden.
Szóval nem parázom a lényeg minden oké.
AC 250
FL 69,5
BPD 57,4
nektek milyen volt?
Placenta 0éret és a bal oldali falon. Gyomra hólyag vese szív rendben és a végtagok is. Magzatvíz közepes mennyiségű. Medence fekvésű babó.
Nálunk ennyi.
Igaz hogy a következő kötelező az 37.hét?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


tücsi
nst-n a szülőszoba előtt voltam a folyosó végén,ahol még az ajtó is takar úgyhogy nem igazán láttam kifelé :)
titta,tudod mennyit szórakoztam azzal,hogy össze hasonlítgassam az uh eredményeimet másokéval,vagy akár Emmáéval?Komolyan kb 33.hétre belekattan az ember.Először azal rémísztgettek,hogy óriásbébi,aztán mostanában,hogy nem is baj ha kisebb az átlagnál,és tudod mostmár letojom.Azt a kis vacak nyilat,ha valaki nem húzza ki teljesen a szélére,és úgy viszi be az adatokat,hát bazi nagy hülyeségek jönnek ki.Így lett hanga 28 hetesen 32 hetes,és várható súj 4300gr...banyek ekkora tévedést,mert hogy 2 nap múlva más újramérte,és minden pontosan jó volt.De bezzeg a vesetágulatot egy okos sem vette észre.Szóval gőzöm nincs mikor mennyi volt,bocs ha kiakadtam,de ahányszor eszembe jut hány álmatlan éjszakát okozott a sok félremérés,most már nem érdekel,alszom is rendesen :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!

Mi is túlestünk a cukorterhelésesen,hát nem volt valami jó az a lötyi,sőt,alig tudtam visszafogni a hányingert,ami rámtört tőle. :?
Sajnálom tücsi,hogy nem sikerült befolyálolni Kolos babát...de úgy látszik máris betekintést enged nektek a makacsságába :)
titta:szerintem sem kell foglalkozni a méretekkel,mert tényleg nagy eltéréseket tudnak mutatni,nekem is ritka,hogy akkorának mérik,amekkora!A lényeg,hogy minden rendben van vele,és veled is,ő meg úgyis tudni fogja,ha itt az dő:-)))
bibi,nem semmi az aktivitásod,igazán irigyellek érte!Bárcsak én is ilyen virgonc lennék majd augusztusban!

herkeildiko
Pécel
 
 


Bibi,

Igen azért kérdeztem hol voltál, a vérvételnél, vagy a szülőszobánál, mert a vérvételnél is voltak nst-n. Azt gondoltam hogy a szülőszobától nem láttál el odáig... :)

 
 


Sziasztok!
Gyors kérdés: nem tudtok hol lehetne venni fekete rocker babaruhákat, esetleg zenekar feliratosat, vagy halálfejeset... De mindenesetre vmi vadat :) Rugdalózó, kis póló, miegyéb...

Köszi
Ilyennel álmodtam :)

Kép
Kép
 


nikilány szerintem írd be a google-ba hogy extrém babaholmik,vagy babaruhák,mert van ilyen.Én majdnem kaptam ördögös cumit,és rugit annó,csak mást kértem helyette,szóval van direkt ilyen üzlet.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


nikilány
pl itt is
http://www.vampiregang.com/catalog/
nézek még mást is

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 



picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek a babákhoz! Lassan a finisben vagytok! :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok-e, hogy Toldi doktor mikor rendel a kórházban vagy, hogyan lehet hozzá bejutni? Sajna csak a magánrendelőit találtam meg a neten.
Múlt héten voltam a kórházban és nagyon szimpatikus volt, szertnék hozzá járni, bár még nem vagyok babás!

Köszi a segítséget, szép napot! :)

 
 


üdv gigi
bár én nem hozzá járok,de tapasztalatom szerint,nincs a kórházban "rendelési idő"hanem az sztk-ban van csak,vagy magánban.De ha megkérdezed hogy mikor van bent amikor tud veled foglalkozni,biztosan mond valamit.Azt hiszem a kórház honlapján van az sztk száma,de ne a bejelentkezést kérd,ha hamar akarsz bejutni,hanem közvetlenül a nőgyógyászatot,és mondd,hogy nem tudtad elérni a bejelentkezést,és kéne egy időpont ,nekem mindíg segítettek,mert egyébként vagy tényleg nem veszik fel a telefont,vagy adna időpontot2-3 hét múlvára :shock: Én is ezzel szívtam,mire rájöttem,hogy lehet hamar bejutni.
Majd biztos válaszolnak csajok,akik hozzá járnak ,és többet tudnak az ő rendszeréről,mert dokinként elég széles a skála,sz enyémnek spec nincs is magánja
üdv :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Köszi Bibi!
persze, hogy kerestem a neten, és én is megtaláltam ezt a két helyet. a többi felnőtt, vagy külföldi sok euróért... ja, találtam motoros szerkót is :)

Azért ha más tud vki vmi eldugott kis boltot, szólhat! :)
Egyenlőre Hunornak van két halálfejes pólója, de Botondnak is kell vmi dögös! :)

Egyébként ma extra szarul voltam... nem tudom ti hogy voltatok ma... remélem vmi front, vagy szél miatt voltam szarul, és este nem indul be aszülés, mert eléggé fáj a hasam.

Gigi! én Toldihoz magánba járok, de én is úgy tudom, hgoy van sztk rendelése is. magánba 8000 a terhesgondozás. de ezt a honlapon is megtalálod. megéri! ha van rá keret...

Kép
Kép
 


Titta!
igaza van a lányoknak, nincs értelme összehasonlítgatni az értékeket. van hogy más-más uh gép is mást mutat. meg egyébként is, ezen tök felesleges izgulnod. arra figyelj, hogy egyél-igyál, mozog a baba :)

Köszönöm az 4d-s rendelőket. FElhívom, és ahova hamarabb kapok időpontot, oda megyünk.

Kép
Kép
 


sziasztok
megint egy nst :shock: már kinyúlok 2 naponta,de legalább rendben volt minden,uh majd pénteken,remélem lepényke még kitart egy darabig
okos kismama mit vacsorázik?rántott husi törtkrumpli sajtos paradicsom sali ...nem tudom mi van,mert eddig este csak müzliztem :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Bibi,
nem semmi a vacsi! De ha jól esik... :lol:
Köszi a választ!

Nikilány,
nem találtam meg melyik Sztk-ban rendel. Esetleg te nem tudod?
Az az igazság, hogy mi lombikozunk, már a másodikon vagyunk túl és hát elég sokba kerülnek. Szóval nem mintha nem tudnám kifizetni magánban, de egyelőre úgy vagyok vele, ha nem muszáj nem fizetek. Sajnos nincs még baba, így sima vizsgálat kellene egy lapar műtét után, amit a Bajcsyban csináltak, csak nem ő. Egy tök sima 3 hetes kontroll.

 
 


gigi
Bolgárkerék u. az örsnél,családtervező központ.Dr Timmermann igazi profi a témában.Ha a családtervező program keretén belül jártok hozzá ,taj kártyával mehetsz,nem kell fizetni.Ingyenes genetikai tanácsadás ,vizsgálatok,és mi a lombikig nem jutottunk,mert clostival öszejött a babó,mindkettő de szerintem azért sem kell fizetni.http://www.timmermann.hu/
és érdeklődj a programról részletesen,mert azon kívül fizetős azt hiszem.Bocsánat nem akartam tolakodó lenni,és hátha már hallottál is róla,remélem segítettem.Aztán ha sikerül szülhetsz már bárhol ,bárkinél ha a bajcsy a szimpi akkor ott.

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Lányok
érdekelne ki ivott málnalevél teát korábbi szülés előtt,meg homeobogyókat,és kinél hogyan vált be?Emmánál,nem ittam,és nem szedtem semmit de így is meglett 3,5 óra alatt.Most kipróbálom mától a fent említett löttyöt,csak nem tudom a bogyókat is kezdjem most,vagy csak már a kórházban?Tapasztalatok?

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Bibi,

Én ittam Bulcsúval málnalevél teát a 36. héttől, és hát elég könnyű szülésem volt, nálam is kb. 3 óra volt a szülés, és ugye szülés előtt jóval már 2 ujjnyi voltam. Nem tudom hogy ennek köszönhetően vagy amúgy is szerencsés alkat vagyok, de most is fogok a finishben inni szerintem....

 
 


gigibp írta:Bibi,
nem semmi a vacsi! De ha jól esik... :lol:
Köszi a választ!

Nikilány,
nem találtam meg melyik Sztk-ban rendel. Esetleg te nem tudod?
Az az igazság, hogy mi lombikozunk, már a másodikon vagyunk túl és hát elég sokba kerülnek. Szóval nem mintha nem tudnám kifizetni magánban, de egyelőre úgy vagyok vele, ha nem muszáj nem fizetek. Sajnos nincs még baba, így sima vizsgálat kellene egy lapar műtét után, amit a Bajcsyban csináltak, csak nem ő. Egy tök sima 3 hetes kontroll.


Szia!
Én ajánlani tudom a János korház meddőségi centerét. Ingyenes!!! Igaz nem kevés idő de ... úgy hallottam megéri nem mellékesen és is ott voltam minden kivizsgáláson és közben magától összejött a babó amire 10év vártunk már és azt hittük nem lehet..
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


bibi15 írta:Lányok
érdekelne ki ivott málnalevél teát korábbi szülés előtt,meg homeobogyókat,és kinél hogyan vált be?Emmánál,nem ittam,és nem szedtem semmit de így is meglett 3,5 óra alatt.Most kipróbálom mától a fent említett löttyöt,csak nem tudom a bogyókat is kezdjem most,vagy csak már a kórházban?Tapasztalatok?


Szia Bibi!
A bogyókat is a szülés elött 3-4héttel korábban kell elkezdeni szedni!.
Üdv
titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Gigi! Én a Toldihoz magánban járok,mert a 17.kerületben mikor várandós lettem nem volt hüvely u.h,és a bajcsyban pedig nem tudtak csak több hétre adni időpontot.De amúgy a 17.kerületben és a 10.kerületben szokott nagy ritkán lenni sztk-ban.Most megnéztem,legközelebb a 10.kerületiben lesz júni 14-én délelőtt,de a bajcsyszul.hu oldalon megtalálod a beosztásokat az osztály orvosainál.Egyébként én csak ajánlani tudom,velem mndig nagyon barátságos és lelkiismeretes.Volt,hogy a kórházba mentem hozzá,de az inkább,ha sürgős volt,ő szerintem inkább magánba hívja a betegeit.A száma egyébként megvan a honlapján,ha gondolod hívd fel és biztos meg tudtok beszélni valamit.Délután 16 és 20 óra között fel szokta venni.

Elfelejtettem megkérdezni,hogy a terheléses cukornak mennyi idő múlva van meg az eredménye és azt is,hogy elhozza a doki,vagy bemenjek érte én,ma fel kell hívnom.

herkeildiko
Pécel
 
 



Köszi csajok az ötleteket, de mi a Kaáliba járunk és nem akarok megválni a dokimtól, aki nagyon profi. Sajna nem rajta múlik, hogy nem jön a bébi.

Ildiko,
köszi az öteltet az SZTK-s rendelésre, bár gondolom ilyenkor millióan vannak nála. Na majd még meghányom-vetem, hogy mi legyen.

 
 


Nincs mit gigi!Remélem sikerül valahogy eljutnod hozzá,de nézd meg ha gondolod a többi bajcsys doki beosztását,akik sűrűbben rendelnek.Én még nem hallottam egyikről sem negatív véleményt.Persze azt is gondolom,az ember nem szívesen megy egy vad idegenhez....
Köszi tücsi! tegnap beszéltem a dokival,ma be kell mennem egy receptért,mert volt valami baci a kenetemben,de azt mondta,nem ritka dolog,sok kismamának van...,persze azért én nem vagyok túl boldog tőle!Semmilyen gyógyszert nem szedek szívesen,de mondta ezt muszáj...ja,és nála lesz a vérképem is,remélem azzal legalább minden okés lesz!

herkeildiko
Pécel
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Nekünk nagyon szar éjszakánk volt kiugrott a szívem a helyéről kb 0-3 és hánytam is :(. Babó meg össze vissza szambázott emiatt mondtam ne izgulj mindjárt minden oké lesz meg hogy még nem szülünk!!!
Valakinek volt ilyen a terhesség alatt?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok nem tudom ki hogy van a fronttól,de a doki nem akart hazaengedni nst után,és bő 2 újjnyi vagyok,szóval este 7 körül visszamegyek,mert pihenéstől sem lett jobb,8-10 perces keményedések,és néha szúr a derekam.
majd jelentkezem hogy mizu,mert ha most visszamegyek a doki burokrepeszteni fog. :( nem vagyok oda az ötlettől

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


sziasztok
még egyben vagyok,nem mentem vissza a kórházba,mert jobban bíztam a saját testemben,és megérzésemben mint a dokiéban.Na akkor most szüljek egyedül?Csak front volt az egész,és éjfél felé ahogy esni kezdett kutya bajom nem volt.Picik elkenődtem,mert azt gondoltam,hátha olyan dokit találtam aki jobban bízik bennem,mert az előző szülésnél a dokim szintén 37.héten burkot akart repeszteni,csak nem hagytam.Hát ott álltak fölöttem,és csak az volt a mondanivaló hogy szívük szerint bent tartanának,és jobb annak a babának kint.Annak ellenére,hogy a doki szerint jól van a baba,és minden rendban szívhang keringés minden.Én meg azt mondtam akkor lesz jó neki kint ,ha elindul magától,és eljöttem.A dr nő igaz hogy sok szülést látott,de amikor ő szül egyszer akkor fogja igazán megérteni,hogy milyen amikor egy nő tudatában van a testérzéseinek,és csak ő érzi mikor jött l az idő.Ma gyereknapozunk a barátainkkal ,csomó kisember ,bohóc palacsinta,stb.. :)

picibaba.hu vonalzópicibaba.hu vonalzó
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is a frontérzékenyek csapatába....Most éjjel én sem voltam valami jól,és görcsölget a hasam is egy kicsit,de ágynyugalmat és egy kis plussz magnéziumot rendeltem el magamnak..
Bibi,várom,hogy jelentkezz majd,úgy sejtem már nem egyben hagyjátok el a kórházat!
Titta,remélem neked is csak a front zavart be,és jól vagytok!

herkeildiko
Pécel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron