Új privát üzeneted érkezett!

passz. a meló pedig nekem van megírva...
Jaj csajok el is felejtettem a csajom a böliben már egész szépen bilizik, az is előfordult, hogy du-i alvás után száraz volt a pelus és utána belepisilt a bilibe, és tegnap reggel nekünk is belepisilt. Azt az indiántáncot amit levágtunk. És az apukája mindenkinek elmesélte, aki csak meghallgatta.

Kép
 
 


Gratulálunk!!!
És otthon eddig nem sikerült rávenni?? Mi is próbálkozunk Marcival, mert már mindig szól, ha kaksi van. Persze sokszor csak utána, de nem egyszer előfordult, hogy előtte. Akkor irány a bili vagy a wc, de nem sikerült eddig bele produkálni, csak ha visszakapta a pelust. :)
És a böliben ennyire figyelnek rá, hogy leszoktassák a pelusról?
Az tök jó, ennek én is örülnék, ha ilyen lenne itt is.

Trimi Enikője nagyon szépen bilizik már 1 éves kora körültől. :)

Kép
 


De jó és egy évesen hogy szólt? Itt bizonyos időközönként viszik őket bilizni, aki szobatiszta, azokat gyakrabban, a pelusosokat napi 4x

Kép
 
 

 
 

Sziasztok! Mi van veletek? Gyerköcök? Mi náthások lettünk, reggel voltunk dokinál. Szegénkémnek taknya nyála egybefolyik. :(

Kép
 


Sziasztok!

Merre jár mindenki?? Jól elhalt a topik. Velünk nagyon sok minden történt az elmúlt időszakban. Sajnos sok rossz is.
Viszont Marci febr.22-től megy bölcsibe. Reméljük birni fogja!
Jó lenne, ha visszatérne ide is az élet!
Puszi mindenkinek

Kép
 


Sziasztok!

Makkmarci! Én már szülni járnék legszívesebben! :lol:

Történt még azion kívül is valami, amiket iwiwen írtál? :(
Huh! Ez a febr 22 mindjárt itt van! Szuper, hogy sikerült bejutni! :wink: Kíváncsi vagyok, hogy szokik be Marci! Azta! Mindjárt 2 éves a nagyfiú! :)

Nyafi! Néztem a Ti képeiteket is iwiwen! Annyira hihetetlen, hogy megy az idő! :)

Dolli

Kép
Kép
 


Teki!

Gondoltam, hogy Te már oda vágysz, de hamarabb el fog jönni, mint hinnéd és itt lesz a kicsilány is! :)

Amit irtam, azzal együtt jár/t sok rossz, sajnos. :(

Bizony, nagyon közel van a 22-e. Holnap kell bemennem a vezetőnénihez megbeszélésre. Azt mondta, hogy szánjak rá egy kb. másfél órát, ahol Ő is elmond minden tudnivalót, meg nekem is mindent el kell mondanom Marciról. Holnapra kiderül az is, hogy melyik csoportba fog járni, mi lesz a jele, stb. Aztán 22-én már Marcival megyünk. Izgi lesz!

Bizony, mindjárt 2 éves, és egyre nagyobb csibész. Eddig is sokat beszélt, de mostmár úgy beindult, hogy néha könyörögni kell, hogy maradjon csöndbe. Bár azt imádom, amikor énekel vagy mondókát mond, akkor valami iszonyat édes.:)

Kép
 


Makkmarci!

Tyű, ez nagyon komolyan hangzik, hogy másfél órás megbeszélés vezetővel... :roll: Ha ilyen komolyan foglalkoznak a gyerkőcökkel is, akkor nagyon klassz helyre kerül Marci!
Gondolom akkor beszélitek meg a beszoktatást is.

Sokat beszélő nagyfiú! Cuki lehet! :lol: Nálunk is van ilyen, hogy alig lehet szóhoz jutni mellette. És amikor apa hazajön, akkor kijelenti, hogy nem kell beszélni (mármint apának és anyának)... Olyankor ő akarja igénybe venni apát! :D

Dolli

Kép
Kép
 


Szia Teki!

Remélem, még egyben vagy! Vagy inkább azt reméljem, hogy már nem???;)
Mindenesetre jelentkezz, ha megszületett a picilány!!!

Voltam hétfőn a bölcsiben. Hétfőn 9-re megyünk, akkor kezdjük a beszoktatást. Izgalmasnak hangzik és nagyon szimpatikus volt az egész. Sztem nagyon jó helye lesz ott Marcinak. Szimpatikus a gondozó nénije is és a gyerekek is cukik voltak igy első ránézésre. Bár egy-két hónap van köztük, Marcihoz képest nagyon babának tűntek.
A vezető néni először másik csoportba akarta rakni Marcit, mert nem nézte, hogy mikor született és a kinézete alapján abba a csoportba akarta rakni, ahonnan minden gyerek szeptemberben oviba megy és nagy részük már be is töltötte a hármat. Aztán felvilágositottam, hogy az én pici fiam még csak most lesz 2, csak kicsit magas...

Tegnap voltunk a 2 éves státuszvizsgálaton is. Marci 11,66kg és 94 centi!!!!!

Látom Teki, csak mi tértünk vissza! Mi lehet Nyafiékkal? Vajon talált már melót magának??

Kép
 


Persze, szólok, ha megvan a kicsi lány! :D
Tegnap éjjel már majdnem nekiindultunk, aztán egy meleg fürdő hatására ritkultak a fájások. Napközben is voltak, de ritkán, szóval jósolgatok ezerrel, jó lenne, ha már mehetnék szülni! :D

Hű! Ilyen magas Marci! Már nem is emlékszem, mi mekkorák voltunk. :oops: Mi most tartunk 97-98-nál.
Örülök, hogy ilyen jók a benyomások a bölcsiről! Drukkolok, hogy Marcinak is bejöjjön! :D Marci tényleg nagyon nagyfiú, persze, hogy a többiek babának tűnnek mellette. :) Bár nem tudom, hogy vannak egy bölcsiben a korosztályos besorolások... :roll:

Nyafi? Ti merre? Hogy van a bölcsis nagylány? :)

Dolli

Kép
Kép
 


Hétvégén szülinapoztok? Vagy csak jövő hétvége?

Kép
Kép
 


Nagyon drukkolok Teki!!!! Ha megvan még a számom, akkor dobj majd egy sms-t!!!

A bölcsiben korosztály szerint vannak. Igyekeznek összetenni az egykorúakat, sztem a bölcsis néniknek is igy kényelmesebb.

Szombaton szülinapozunk, akkor jön a család! :)

Akkor Gézu sem picike azért!!! Sztem Marci sem lesz nagyobb 2,5 évesen! Kb. havonta nő egy centit, szóval remélhetőleg egy fél év múlva még csak 1 méter lesz! :) De azért reménykedem, hogy abbahagyja kicsit a növést!
Apropó! Te még adsz Gézura bodyt? Hol szoktál neki venni, ami nem horror árú??

Kép
 


Makkmarci, milyen volt az első nap a nagyfiúnak?

Kép
 


Sziasztok!

Eddig nagyon élvezi Marci a bölcsit. Tegnap 1 órát voltunk, ma már kettőt, de nem akart hazajönni. Holnap már 3 órát leszünk és ott is ebédelünk. Ma már a 2 órából másfél órán keresztül nem voltam ott, de nem is hiányolt. Gyakorlatilag tegnap sem vett rólam tudomást, nagyon tetszik neki, élvezi az új játékokat, gyerekeket, stb. A bölcsis nénit is elfogadta, ma már puszit adott neki, amikor eljöttünk. :)
Reméljük minden így is marad!

Teki irt sms-t, szombaton megszületett Réka Laura!!! :) Gratulálunk nekik innen is! :)

Trimi, majd felhívlak valamelyik nap!

Kép
 


Sziasztok!

Makkmarci! Köszi itt is! :D
Marcinak nagyon boldog születésnapot kívánunk! :D Kép
De jó, hogy ilyen jól veszi az akadályt a nagyfiú! :D

Trimi! Ti hogy vagytok? Nálatok is mindjárt szülinap! :D

Kép
Kép
 


Mi is jól vagyunk , szombaton tartjuk meg a szülinapját a nagylánynak. Most voltunk mérésen 11,62 kg és 87 cm Enikő. Gratulálunk, Hogy vagytok?

Kép
 


Köszönjük a köszöntéseket!
Tényleg jól veszi az akadályokat Marci, nagyon szereti a bölcsit, lelkesen megy és el sem köszön, úgy megy be a terembe. Ma már rendesen evett is, ami nála nagy szó!!!

Enikőnek holnapra nagyon boldog szülinapot kivánunk!!!! :) De majd szóban is!
Akkor Marci súlyban csak 4 dkg-mal több Enikőnél, viszont 7 centivel magasabb! :)

Teki! Mesélj a szülésről!!! Hogy vagytok? Milyen a kiscsaj? Más, mint Gézu volt?

Kép
 


Teki gratula, gyönyörű a pici, most láttam a képeket iwiwen. :D

Kép
 


Trimi! Enikőnek kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánunk nagyon boldog születésnapot!
Kép

Kép
Kép
 


Dolli!
Mi is gratulálunk nagyon újra! Én is láttam a képeket! Meseszép a kicsilány!!!
Ha van egy kis időd, gyere mesélj! Szülésről, Rékáról, mennyire más most mint Gézuval, Ő hogy viseli, stb...?!

Kép
 


Sziasztok! Na ide is eljutok végre. :)

Köszönjük a gratulációkat! :D

Szülés... Iszonyat hosszú volt közel egy napig fájogattam (19-ére virradó éjjel már éreztem pár fájást, de mivel volt már vaklárma korábban, meg azt hittem, álmodom, nem vettem róla tudomást. 3/4 5-től 6-8 perces fájások voltak, de nem rendszereződött pontosan, fürdő hatására sem, délután lettek 4-5 percesek, amivel még jó darabig elhúztam), a végére nagyon kimerültem, hajnali fél 3 körül volt holtpont, akkor már sírtam, hogy nekem ez nem megy, amikor a doki próbálta beilleszteni a kis buksiját fájás közben, mert hiába voltam négyujjnyi, nem illeszkedett a feje. Akkor 3-kor még egy 40 perces állásos vajúdás úgy, hogy egész nap alig ettem, tök gyenge voltam, még ülve is remegett a lábam. Aztán mondta a doki, hogy ha ügyesek vagyunk, innentől 10 perc, úgyhogy erőt vettem magamon. És iszonyat nagy élmény volt, ahogy kibújt, most is bőgök, ha rá gondolok! :cry: Hogy ilyen ügyes volt az én kislányom, hogy segített nekem!
És örök hálám a dokimnak is, más már rég megcsászározott volna szerintem... Én meg még bőgtem is neki. (Este 9-kor megvizsgált, aztán hazament, hogy pihenjünk mindketten, mert akkor még csak egyujjnyi voltam az egész napos fájások ellenére... Aztán éjfélkor mentem a szülőszobára, mert már hányingerem volt a fájások közben. Szegény dokim nem sokat alhatott, és másnap még ügyeletes is volt. )
A másik... Párom. Nem terveztünk apás szülést, mert ismerem, milyen rosszul tud lenni a tű látványától is. És végig bent maradt velem!!! :D
Na befejezem a visszagondolást, mert elázik a klaviatúra. Nem vagyok büszke magamra, mert elvesztettem a fejem közben :cry: , de ennek ellenére megérte.
Utána két napig nagyon rosszul voltam, első nap kísérgetni kellett pisilni is, mert folyton sötétedett a világ. Átlagnál több vért is veszítettem, valszeg ez is ok volt. Irigyen néztem az anyukákat, akik két lábon sétáltak ki a szobájukba szülés után és mintha mi sem történt volna glasszáltak a folyosón. Én meg a "nagy erős Dolli"... háááááááát! :roll: Még fel kell dolgoznom ezt az egészet.

Tejci van bőven, kiscsaj elég rendszertelenül kajál, de asszem ez még most természetes.
Gézunak tetszik Réka, mindig simizi, fogja a kezét, bújik hozzá, keresi, hogy hova tűnt, ha épp nem látta, hogy hová tettem...
Amikor haza jöttünk, már mondta, hogy " Réka jöjjön játszani velem!" :lol:
Viszont amiben megnyilvánul a tesóféltékenység és amit nem tudok kezelni, az az altatás. 1-1,5 órát altatom Gézut, palira vesz, zizeg, beszél, nem hajlandó becsukni a szemét, bármennyire is fáradt. :? Iszonyat harcok vannak, lelkifurim is van, de valahogy meg kéne fognom a kis pasit, mert félek, hogy ez túlnő rajtunk és mindennaposak lesznek a veszekedéseink. :( Már nagyon sok praktikát próbáltam, volt szép szó és keményebb hangnem, de eszköztelen vagyok.

Kórház. Nem luxuslakosztály, nagyon meleg volt a szoba, de ezt a pár napot kibírtam. Ami a lényeg, hogy mind a szülésznőkkel, mind a csecsemősökkel meg voltam elégedve, kedvesek voltak, segítettek, bár a csecsemősöknek néha nyakukra kellett járni, ha valamit szerettem volna kérni/kérdezni, de mindenre választ kaptam. Annyiban volt könnyebb a helyzetem, hogy más ismertem ezt a mentalitást és második baba lévén kevesebb kérdésem volt.
Védőnéni és dokinéni mondták, hogy ellátásban (mind a baba, mind én) maximálisat kaptunk, nekik nem nagyon van Uzsokis kismamájuk, a többi kórházhoz hasonlítják! :D

Réka úgy néz ki pocifájós, éjjeleink nincsenek, nappal meg hiába alszik, Nekem itt van Gézu is. Úgyhogy kicsit zombi vagyok, és még csak 2 és fél hetes a csöppem.
Gézu sosem sírt, hát most megtudjuk, milyen is az, ha valakinek sírós a babája. :(
Egyedül a pancsi, ami tetszik neki szinte első perctől. :)

Bár már láttátok a wiwen, de azért rakok ide is egyet! :)
Kép

Kép
Kép
 


Már lassan 1 hónaposak vagytok :D

Kép
 


Trimi! Jól be is töltöttük! :D

Makkmarci! No hogy álltok a bölcsivel? Remélem, még mindig lelkes Marci! :D

Kép
Kép
 


Sziasztok megjött az elveszett bárányka!
Szia Marci, hova jár a pocok? Mi az a sok jó és rossz ami történt? Szép magas kisfiú, Gigi még kb 92cm lehet összesen. Mi kinn a bababörzén fogunk venni ruhákat, most lesz ápr. 25én, de én úgy tervezem, hogy body-t már nem veszek, hiszen az idei nyár a pelus elhagyása ugye. Pelus még van, de már egyszer egyszer sikerül bilibe, vagy wc-be.
Bölcsit a kislány nagyon szereti, alig akar hazajönni, nagyon szépen eszik, iszik önállóan, csacsog ezerrel, kezd egy kicsit lecsengeni a hiszti, mindene a motorja. Jó hogy már dumál, mert nagyon nehéz volt az elején, mikor csak a gondozóktól értesültem, hogy mi történt vele aznap. Még most is hagy kivánnivalót a beszámoló, de már vannak sejtéseim. Gigi a nagyobb csoportba került, de nem bánom, véletlenül a 11.hót, II. hónak nézték. Most vacilálok az ovin. Holnap megyünk nyílt napra. Ki hogy adja a gyereket oviba? Mikor betölti a 3-at, vagy már szeptembertől?
Találtam munkát, már két hónapja dolgozom, április 16án fel is lélegzem, mert akkor jár le a próbaidő. Végül a mávhoz kerültem munkaügyisnek.
Teki itt is gratula kislányodhoz!!! Nagyon szép baba!!!
Teki Géza jár bölibe?
Gratula a szülinaposoknak így utólag is!

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is itt újra! A napok száguldoznak, még igy is, hogy a Manó bölcsiben van.
Nyafi! Örülök, hogy Te is jöttél!! Marci ide jár a házunk mögé a Munkásotthon bölcsibe. Nagyon szereti még mindig, nincs vele semmi gond. Végre elkezdett enni is, sőt, azóta iszonyat étvágya van, megtanult pohárból inni, amit itthon nem volt hajlandó és elkezdett önálló lenni vetkőzés, öltözés területén. (enni már itthon is egyedül evett, mondjuk el vannak ájulva tőle, mert tegnap is úgy ette a csoki pudingot, hogy egy csepp sem ment mellé)
Náluk egyenlőre nem foglalkoznak a pelus leszoktatással, majd a nyáron, azt mondták, hogy akkor sokat lesznek pelus nélkül. Van egy-két kislány a csoportban, aki már szobatiszta, de ők sem a bölcsiben lettek azok. :)
Alapvetően nem bánom, hogy még nem erőltetik, bár Marcinak lenne rá igénye, de elég egyenlőre a bölcsi okozta változást feldolgozni.

Nyafi! Én úgy tudom, hogy csak akkor mehetnek a picurok oviba, ha betöltötték a 3-at. Nálunk Marci 2011.februárban lesz 3, de majd csak utána szeptembertől viszem oviba. Nálunk nem igazán szokás évközben, meg legyen csak nyugodtan a bölcsiben. Ott jobban foglalkoznak velük, mint az oviban.

Most ennyi tőlünk, megyek, pihenek kicsit, amig Marci alszik!
Puszi mindenkinek!

Kép
 


Jó lett volna ha én még ezzel a figyelmes kedves nem pénzéhes Halász Domonkossal találkozom sajnos nagyon megváltozott jól gondoljátok meg hogy hozzá mente-e a magánrendelésén míg fizetsz de ahogy a kórházba mész hozzá ctg eredményt aláiratni már kijön a saját igazi énje... íme az éntörténetem







Sziasztok, mielőtt elolvasnátok az esetem szeretném leszögezni nem az Uzsokit szeretném lejáratni hanem egy bizonyos orvosról szeretném leírni a valóságot akiről tévhitek keringtek mennyire empatikus rendes orvos és akinek neve nem más mint Dr Halász Domonkos. miskolcról érkeztem és mivel terhes lettem keresnem kellett egy orvost akiben megbízhatok aki figyel rám akire rábízhatom az életem ezért mentem minden ezzel kapcsolatos fórumra ,hogy informálódjak kiről mit írtok. Róla nem találtam semmilyen negatív bejegyzést bár utólag megnézve a bejegyzések 2006-2009 voltak persze azóta változhatnak dolgok és sokan akik negatívan éltek meg nála dolgokat később örülnek ha túlvannak rajta és nem írják le. Felvettem vele a kapcsolatot a magánrendelőjében nem is voltak gondok kedves volt bár a 13 ezer ft-vizitdíjért amibe minden alkalommal ultrahang is tartozott volna 2 hónap mulva már csak vizsgálat járt de nem volt baj hiszen imádtunk a párommal baba moziz így amúgy is elmentünk volna máshova is. A szülésnél voltak gondok amikor a pici megszületett a szülésznő kezébe csöppent a pici mert ő nem volt csak akkor amikor a lepényt  vette ki stb azt gondoltam legalább rendesen rendberak de ez nem így lett a szülés egy külön történet akit érdekel leírom majd hiszen majdnem elveszítettem a picit de amit most írok abba majdnem belehaltam. Nos a szülés után 6 hétig folyamatosan véreztem volt hőemelkedésem és egyszer kétszer lázam is  de ezzel nem is foglalkoztam azt mondták ez természetes ,hogy vérzik még az ember ezért van 6 hét lábadozási idő. A hatodik héten elég erőssé vált ez avérzés sőt erős alvadtvérdarabok távoztak a szervezetemből a gyerek sem fogadta el a cicit de azt hittem menstruálok erről olvastam is hogy megváltozik a tej íze ha menstruálunk azt gondoltam ez normális. Viszont a hasam fájni kezdett és akkor ilyedtem igazán amikor wc-re menet éreztem,hogy kicsusszan valami belőlem megnéztem és egy ökölnyi vérpaca volt iszonyatosan megijedtem ez este 21 körül volt és felhívtam a "privát" fogadott orvosom akinek 100ezer forintott fizettem a szülésért,hogy mit tegyek. Erre ő gúnyos hangon közölte,hogy nem éppen alkallmas időpontban hívom és hogy ő csütörtökig nem ér rá ez volt velem hétfőn és ha bajom van menjek az uzsokiba. Nagyon elkeseredtem sírtam,hogy most mit tegyek hívtam egy taxit és bementem a korházba. Egy rezidens orvos dr Tóth Richard vizsgált meg nagyon aranyos volt és alapos ultrahangon talált valamit és hívta dr Habermajert ,hogy konzultáljanak és közölte ezt azonnal műteni kell mondtam nem tudok maradni mert otthon van egy 6 hetes baba erre mondták rendben reggel 7re betegfelvételen jelentkezzek. Ez így is volt Járányi főorvosnő vett fel kérdezte ,hogy ugyen jön a doktor úr? Akkor már sírtam mert olyan elhagyatottnak és kiszolgáltatottnak éreztem magam mondtam nem nem ér rá...Szörnyű volt ahogy elfoglaltam az ágyam jött a vizit a részlegvezető főorvos dr Gyarmati megnyugtatott segítenek mivel ott is sírtam megszólalni sem tudtam a fájdalomtól . Sorba vittek mindenkit a műtőbe csak engem nem mire megtudtam később,hogy a Gyarmati főorvos úr berendelte a dr Halászt,hogy rakjon rendbe addigra már a párom is hazaért auzstriából és úgy gondoltuk nem engedjük,hogy hozzám nyuljon ezután a stíuls után választhattam ki műtsön meg én dr Jex Annát választottam hallottam,és tapasztaltam már,hogy anyagi javak nélkül is kedves és alapos a műtét után közölte 3 db szövetdarabot szedett ki. Tehát kedves fórumfigyelők életmentő beavatkozáson mentem keresztül többen kérdezték nővérek orvosok,hogy bírtam ezt így hiszen hullamérgezést is kaphattam volna vagy csak simán elvérzem.A szülés után a menet az az,hogy a lepényt megszülesztik kiterítik és megnézik,hogy megvan-e minden része  de mindenképpen kikellett volna az orvosnak tisztítani kaparni a méhemet amit az én orvosom nem tett meg. A Halász doktor urral nem találkoztam nem hívott  és nem keresett az osztályon sem,hogy hogy vagyok vagy mitörtént velem. A korház elnézést kért az esetért én túléltem próbálok regenerálódni és remélem ez mással nem történik meg. Sajnos ilyenek előfordulhatnak aki dolgozik hibázik de azt már nem biztos,hogy elkell viselnem,hogy privát betegként ilyen ledegraláló stílusban részesüljek olyan hangnemmel és közönnyel beszél arról nem beszélve,hogy a magánrendelőn kívül a kórházban olyan durván vizsgált meg minden alkalommal terhesen és utána is amikor azért elég érzékeny az a bizonyos terület és ha szisszentem még ő szólt rám,hogy ne hisztizzek. ilyenkor én szégyeltem magam,hogy de ggáz de mára rájöttem nem gáz ilyen állapotban figyelmességre vágyunk ezért fogadtuk meg.....:-( Ez az én szomorú történetem.




drotosanette 
Budapest IV. kerület


 




 



 




 
drotosanette
Budapest IV. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron