Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Láttam, hogy a 2006-os fórum milyen sikeres volt, így gondoltam, nyitok, egy 2007-eset, nekem ez lesz aktuális és remélem még nagyon sokmindenkinek :)

Első babánk lesz, júli végére várom, vagyis még eléggé a dolog elején vagyunk!

Gyertek Többiek!!! :)

Bori
 
 


Szia!

Üdv a 2006-os topikból :lol: :lol: ha bármiben tudunk segíteni, kérdezzetek bátran ott is! :D

Kép
 
 


Sziasztok!

Ahogy időm/energiám engedi benézek ide is. :)

Bori,
én május elejére vagyok kiírva. Ma voltam uh-on pont. :) Nekem ez a 3. babám, és mindkét gyermekem az Uzsokiban született.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Bori! Tenyleg varunk a 200-os topikban, ha barmilyen segitsegre van szukesgetek, vagy kerdesetek van!
udv: Nikike

Üdv: Nikike

Kép
 
 


Sziasztok!
Köszi az invitálást :)

Dóri!
Gratulálok! Kinél fogsz szülni vagyis kinél szültél eddig? Mennyi idősek a nagyok?

Bori
 
 


Bori,
a dokim mindkét alkalommal, akihez több, mint 10 éve járok a Kalocsai Géza, de sajna ő külföldön lesz akkor, amikorra ki vagyok írva, így vele nem szülhetek. Könnyek között elbúcsúztunk. Ajánlott két kollégát, és én a Habermajert választottam, és eddig meg vagyok vele elégedve. Fiam 8 és fél éves, lányom 13 hónapos. :)

Neked első baba? Kinél szülsz? :)
Vendég
 


Szia,
Én január végére várom Zsebit, és a Sztakó dokinál fogunk szülni. Első babánk, úgyhogy már izgulunk rendesen :)

KépKép
Kép
 
 


Elsijud! Az en babam is Zsebibaba! :) Es feb vegen jon :) Elso baba es Tiba a dokink :)

Szia Dori, na, orulok, hogy meg vagy elegedve Habival. A mi forumunkbol 2-en is fognak nala szulni :)
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy indult egy ilyen topic is, csatlakoznék én is. :)
Mi április végére várjuk a babucit (első :!:) és Tibához járunk.

Jár valaki közületek az Uzsokiban szervezett kismama tornára? Én igen (legalábbis legtöbbször megyek), csak azért kérdem, hátha van onnan ismerős. Egyébként ha vki még csak gondolkodna azon, h. jöjjön-e - persze csak ha nincs ellenjavallat - , mindenképpen ajánlom, nekem nagyon bevált :) És az, hogy a szülőszobába is bevittek egyszer, az külön szuper volt, egy csomó kérdésemre kaptam választ és nagyon megnyugtató volt - igy első babásként.

Üdv: Dzsini
 
 


Szia Dzsini,

Vegre valaki, aki Tibahoz jar! Eleg kevesen vagyunk, de en nem banom :) En jovo heten megyek hozza 30. heti UH-ra, most ki fogm kerdezni a szulesrol, minden reszletrol, amiket feljegyzetelgettem magamnak - megnezem mikor van szuleselokeszito, ott elvileg bevisznek a szuloszobara... de majd kiderul... en eddig csak az elokeszitobe tudtam bekukkantani, se a vajudot, se a szuloszobat nem lattam meg, de mar nagyon kivancsi vagyok... majd beszamolok, ha beszeltem vele.

Tornara nem hiszem, hogy fogok jarni, a Brendonba jarok jogara. Az nekem epp eleg...

Kami
 
 


Szia Kami!

Én teljesen véletlenül kerültem a Tiba dokihoz, eddig meg vagyok vele elégedve. Tényleg jó, hogy ki tudjuk cserélni a tapasztalatokat! Főleg nekem jó, mert Te hamarabb fogsz szülni - a kis önző :wink:

A szülőszoba, illetve az egész részleg nekem nagyon elfogadhatónak tünt. Patyolat tiszta, szerintem nemrég újitották fel. Azért nem mondom, egyértelműen kórház hangulatú, de ahhoz képest... A vajúdóban van labda, két nagy ágy, lehet Tv-zni, zenét hallgatni stb. Na, a többit nem árulom el, legyen mit felfedezned. :)

Én még egyelőre nem faggattam a dokit a szülésről, ha megtusz részleteket, szivesen meghallgatom. Apropó, lehet az Uzsokiban szülésznőt választani?

Te egy vagy többszemélyes szobába szeretnél menni? Nekem nagyon hiányozna a társaság az egyszemélyesben, főleg a tapasztaltak segitsége, másrészt viszont a több személyesben csak akkor lehet velem a baba 24 órában, ha a többieknél is ott van. És persze most még úgy gondolom, hogy legyen is ott minél többet. Lányok, aki nem először szül, annak mik a tapasztalatai? Mit javasoltok?

Üdv: Dzsini
 
 


Sziasztok Lányok,

bocs, hogy belekotyogok, de hátha tudok segíteni:

-van lehetőség szülésznő-választásra, de ha választani szeretnétek, akkor a 27. hétig kell döntenetek, ugyanis állítólag extrém hosszú átfutási ideje van, mert a szülésznőnek ápolási igazgatói engedélyt kell kérnie, stb. -illetve nem mindegyik szülésznő vállal felkérést (ha valaki tanácstalan, de szeretne választani szülésznőt, Riskóné Icát jó szívvel ajánlom, nagyon szuper!! És Kassai Magdolnáról is nagyon jókat hallottam, vele rövidebb volt a találkozásunk, de nagyon szimpatikus volt ő is).

Ez persze 2006. nyári információ, nem tudom, időközben változott / változik-e.

-a többszemélyes (nem-fizetős) szobák között is van egy olyan, amelyik rooming-in. Én fizetős kétágyasban voltam, de nem bántam meg, nagyon megérte szerintem... nekem nagyon sokat számított szülés után az, hogy a párom gyakorlatilag csak ebédelni és aludni járt haza, amúgy szinte egész nap ott volt velünk.

-szülőszobát látogatni nem csak torna után lehet menni, hanem a tanfolyami alkalmak után is. Nálunk mindig úgy volt, hogy tanfolyam után megkérdezték, hogy no, ki szeretne jönni szülőszobát látogatni, és akkor lehetett menni, persze csak ha épp nem volt folyamatban szülés. (illetve egyszerre nem mehetett túl sok ember).

Kép
 
 


Szia Dzsini!

En ugy kjerultem Tibahoz, hogy ajanlottak, mint magant. Na, az elso maganrendelesre mar Zsebibabaval a pocakomban sikerult eljutnom :) Innentol nem is volt kerdeses, hogy hozza fogok jarni. Szimpi volt es amit kulon csipek benne, hogy laza, es mindig megnyugtat. Sokat viccelodik - na, nekem epp ilyen doki kell. Megorulnek egy olyantol, aki sosem mosolyog, aki egy terminator...

Koszi Frusi az infokat :) En mar a 30. hetemben vagyok, de remelem azert ha akarok, meg tudok szulesznot valasztani... Megkerdezzuk majd Tibatol ezt is :) O mindenre talal megoldast :)

Szobak: en eloszor az 1 agyas rooming-inbe szerettem volna menni, de asszem inkabb 2 agyas lesz, nemtom, ahogy lesz hely. De rooming-int szeretnek, hogy Zsebibaba-Aron mindig velem lehessen, amikor csak akarom (es gyozom szusszal).
 
 


Sziasztok!

Frusi nagyon köszi az infokat!!! :) Részemről nagyon örülök, az ilyen "közbekotyogásnak"! Lszi ne fogd vissza magad! :wink: Legközelebb majd én is meginterjúvolom Tibát a szülésznőválasztásról, gondolom azért az is számit, hogy ő kivel dolgozik szivesen.

Kami, tényleg igaz, amit irsz, nagyon laza a fickó, a múltkor is félve kérdeztem, hogy akkor ő ott lesz-e majd a szülésnél, vagy az új szabályok ezt már nem engedik meg és másnál kell szülnöm, mire csak mosolygott és annyit mondott: Ne aggódjon, megoldjuk! :)

Ha lehet, feltennék még pár "hülye" kérdést. Kezdő vagyok és Ti biztosan tudtok segiteni:
- a kétszemélyes fizetős szoba azt jelenti, hogy két anyuka (plusz babák) ugye? Csak azért, mert voltam látogatóban más kórházban, ahol az egyszemélyes szobában volt egy pótágy a bentalvó családtagnak, de feltételezem, ez az egyágyas... :roll:
- a fizetős szobába bemehetnek a látogatók? Én úgy tudtam, hogy a gyermekágyas szobákba nem mehetnek be. De azért örülnék, ha rosszul tudnám. :wink:
- ha a rooming-in-t választja az ember lánya, akkor az pontosan mit jelent? Pl: nekünk kell majd fürdetni és pelusozni is a babát? Mit kell ehhez vinni magunkkal?

Nyugodtan kacagjatok, ha nagyon vadakat kérdezek... :lol:
Köszi előre is a segitséget!

Üdv: Dzsini
 
 


Akkor folytatom a "kotyogást": :lol:

Dzsini, igen, a kétágyas fizetős szoba = két anyuka + a babáik. A babák ilyen kis tologatós kocsiban vannak kint Nálad, amiben szükség szerint be tudod tolni a babát a csecsemősökhöz.

Sajnos itt családtagnak való pótágyak nincsenek (az egyágyas fizetősben sincs), de a fizetős szobákba bemehet a látogató is, persze a kétágyas fizetősben ez nyilván a szobatárs "tűrőképességén" is múlik, de nálunk mindkettőnknél ott lebzselt a boldog Apuka, meg a többi látogató is, jó sokat, szerencsére egyikünk sem bánta. :wink:

Fürdetni nem kell a babát, ezt a csecsemősök intézik. Olyannyira, hogy én az utolsó este megkérdeztem, hogy megnézhetek-e egy fürdetést, hogy majd tudjam, otthon hogy kell, erre mondta a csecsemősnővér, hogy "óóóó anyuka, ha akarja, ugyan megnézheti, de mi máshogy fürdetjük a babákat, nem ám úgy, ahogy maga otthon fogja..." :roll: Szóval ők ugye ezt nagyüzemben csinálják (gondolom, csap alá be, aztán kész), nem úgy, mint mi itthon. :wink:

A pelenkázás nálunk úgy volt, hogy azt hiszem, a második napon (vagy talán első nap este) (én hajnalban szültem) bejött az egyik csecsemősnővér, és korrektül elmutaogatta a pelenkázást, a köldökcsonkkezelést, stb. Szóval ezzel nem volt gond. Minden "kelléket" adnak a popsitörlő kivételével. Azért erre kérdezzetek rá, hogy továbbra is így lesz-e, de most nyáron így volt: CSAK popsitörlőt kellett vinni, minden mást kapott a baba.

Ja, a napirend kb. így néz ki:

-3/4 6 körül jönnek a nővérkék, hogy mérjetek lázat, stb. (sose értettem, miért kell ezt ilyen korán?!?)

-ha nem volt kint Veled a baba, 7 körül kihozzák szoptatni, egyébként olyan fél 9 körül be kell tolni őket a csecsemőosztályra, mert akkor vizitel a gyerekorvos

-közben vizitelnek a nődokik is, ez kb. abból áll, hogy ránéznek a papírodra, és hümmögnek egy kicsit, esetleg megkérdezik, hogy jól vagy-e. Aztán jön egy fiatal dokibácsi (mondhatni srác), ő kérdez ténylegesen

-ha ennek vége (és rooming-inben vagytok), szólnak, hogy kihozhatjátok a babákat /vagy kitolják a csecsemősnővérek/

-napközben "elvagytok" egymással :D illetve ha nem rooming-inben vagytok, akkor 3 óránként kihozzák szopizni a babát

-este azt hiszem, 7-8 körül kell betolni a babákat fürdetésre

-rooming-in esetén csak akkor tolhatod be éjszakára a babát (ha esetleg aludni szeretnél "rendesen") ha nincsen épp szülés folyamatban, mert kevesen vannak a csecsemősök...

Kép
 
 


Sziasztok,

Kami: ezek szerint Zsebiinvázió várható jövő év elején :D
Dzsini: én pl. járok a tornára, eddig minden alkalommal ott voltam, a nagyon göndör hajamról lehet felismerni :)

Úgy tudom, hogy a felkészítő januárban újrakezdődik, akkor megint lehet majd menni szülőszobát nézni, megjegyzem, nekem egyszer sem sikerült a mostani sorozat alatt felmenni, mert mindig szültek éppen. Nagyobb az esély a tornák után, vagy ha mentek majd ctg-re, akkor érdemes megkérdezni a szülésznőt aki ott van, hogy épp van-e szülés, ha nincs általában szívesen megmutogatják...

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Kami, szia itt. :) Meg vagyok vele elégedve, (persze Géza bácsi helyét elég nehéz betölteni :oops: :cry: :D ). Erről jut eszembe, Kassai Magdit jól ismerem, ő az asszisztense (ill. magánban még párja) az ex-dokimnak, és csak jókat tudok róla mondani, a szülésemre is bejött, pedig nem ő volt a beosztott akkor, de jóban voltunk.

Torna: asszem a 14 hónapos lányom mellett nekem nincs szükségem külön tornázgatásra, ez a legtutibb. :lol: :lol: :lol:

Szobák: én csakis a 4-esbe szeretnék menni mégegyszer, ami a babák mellett van, az egyágyas. Nekem nagyon megérte. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Frusi, tündéri vagy, hogy ilyen részletesen mesélsz, nagyon köszönöm! :!: :)
Azt hiszem még jó párszor el fogom olvasni a beszámolódat, csak, hogy szokjam a helyzetet... most vagyok a 21. hétben, és első babával, szóval érted... :roll:
A rooming-in egyébként egyre szimpibb. Mennyi egy éjszaka egyébként? És meddig kell döntenem?

Elsijud, van egy tippem, hogy ki lehetsz, nem január 20-ra vagy kiirva véletlenül? (egyszer beszélgettünk és akkor emlitetted, ill. az a vki emlitette :) ) Persze nagy a szám, ma megint nem mentem tornára, már másodszorra hagyom ki, de megigértem magamnak, hogy itthon csinálok vmi olyasmit, mint amit ott szoktunk :wink:
De jó, hogy emlitetted az előkészitőt, akkor januárban ott a helyem. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy megérte, nem?

Üdv: Dzsini
 
 


Sziasztok,

Dzsini, az? joszem jól azonosítottál :D
Jó volt ma a torna nagyon, háromnegyed óra tornázás, utána meg egy jót relaxáltunk, nagyon-nagyon fincsi volt :)

Az előkészítőt én nagyon ajánlom, Éva egy tündér, én nagyon megkedveltem, és egy csomó hasznos dolog elhangzik (igazából mindenre megkapod a választ, ami egyáltalán felmerülhet kérdésként) plusz megismerkedhetsz a kórházból egy csomó emberrel. Nekem a párom is eljött néhány alkalommal, és sokkal nyugodtabban várja, hogy megszüljünk.

KépKép
Kép
 
 


Az előbb azt írtam:
azt hiszem jól azonosítottál :lol:

KépKép
Kép
 
 


Dzsini, örülök, ha hasznos a beszámoló. :lol:

Most nyáron így alakultak az árak:
-2 ágyas fizetős szobában 6.000 Ft / éj
-1 ágyas fizetős szobában, ami a 2 ágyas fizetős mellett van, és közös a fürdőszoba: 7.000 Ft / éj (azt hiszem)
-1 ágyas fizetős szoba, saját fürdőszobával (ez az, ami a csecsemőosztály mellett van) : 12.000 Ft / éj

Dönteni még szüléskor is ráérsz. :lol: Már csak azért is, mert a rendelkezésre álló hely függvénye, hogy kerülhetsz-e fizetősbe, vagy sem. Szóval attól függ, mennyi szülés volt a környező napokban. :D

Amit érdemes tudni, hogy 4 éjszakát előre kell fizetni (kb. a beköltözés napján - gondolom, ha este költözöl be, akkor persze értelemszerűen másnap). Én azt hittem, hogy távozáskor kell fizetni, tök ciki volt, mert második nap jött be a dokim, hogy jajjj én még nem fizettem, és hogy már a múltkor is megkapta, hogy vmelyik betege nem fizetett, és hogy most mi lesz.

Szóval 4 éjszakát az elején, és a fennmaradó éjszakákat (ha van ilyen) távozáskor kell rendezni, illetve ha vmiért kevesebbet maradsz, akkor távozáskor kapod vissza a különbözetet.

Kép
 
 


sziasztok,

en is 2007re varom a masodik lanyom, aprilis 22re.
az elsot is ott szultem 2005 januarjaban a Csaponal es maximalisan elegedett voltam a teljes ellatassal,a dokival,a csecsemosokkel,mindennel.es fizetos 2 agyasban voltam egy tunderi lannyal akivel a mai napig tartjuk a kapcsolatot.most is ide szeretnek majd kerulni.

es igen a csap alatt furdetik a babakat:-) en is rakerdeztem anno:-)
 
 


Sziasztok!

Én a Csapónál fogok szülni, harmadik babám, de az első kettőt a Szt. Margit kórházban szültem. Május elejére vagyok kiírva.

Space, örülök, hogy dícséred a Csapót. Nekem a játszótéren ajánlották, úgy kerültem hozzá.

Szeretnék majd én is járni a felkészítő tanfolyamokra, ha valamelyikőtök megtudja, mikor kezdődik, kérlek írja meg, köszi

Hallottam én is a fizetős szobákról, nekemis megfordult a fejemben, hogy talán egy kétágyas nem lenne rossz. Eddig mindenki azt írta, hogy ha van hely?, ez ilyen népszerű? A Margitban csak egy darab egyágyas szoba volt, de ha volt benne valaki, arra mindenki úgy nézett, mintha "ufo" lenne.
 
 


Lányok, akit esetleg érdekel a kismamatorna következő alkalommal Január 8-án lesz a faházban.
A felkészítő szintén januárban kezdődik újra, majd megkérdezem Évát, pontosan mikor. Ő szokott tartani a felkészítők előtt külön relaxációt, aki el tud szabadulni (mivel ez általában fél négy-négykor kezdődik), annak nagyon ajánlom szerintem szuper.

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok! Én is csak belekotty, mint Frusi barátném:-))) Szóval rendben, hogy elvileg van fizetős szoba, de gyakorlatilag sajnos nagyon nehéz kifogni, hogy pont üres legyen, és egyik egyéb szobában se legyen várólistás anyuka, aki már "lefoglalta", hogy üresedés esetén átmegy oda, nekik van elsőbbségük. Az én kis porontyom teltházas időszakban született szeptember 13-án, így maradt a 3-as kórterem, mezei rooming-in, de nagyon jól elvoltam, hála a jófej szobatársaknak és a nővereknek, akik szintén szuperek, segítőkészek:-)))

Babókhoz gratulálok és további boldog gömbölyödést kívánok nektek!!!:-)))

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Sziasztok!
új vagyok, mindenféle szempontból, és eddig azt gondoltam, hogy nem fogok én itt mindenféle fórumokban elmerülni, de most így a 32. héten azért mégiscsak :) Első baba, és márc.2-re várjuk.

Én is Uzsoki (itt lakunk szemben), tornázni is jártam, de most azt hiszem, nem mehetek (kicsit kinyílt a méhszáj), viszont a felkészítőre megyek, ha tudtok róla infót, hogy mikor indul.

Erről a szoba dologról tudtok még valamit? Ha nem megyek fizetősbe, akkor mik az esélyek? Hány másik kismamával leszek együtt? És jól értettem, hogy a baba akkor nincs is velünk egész nap? És minden olyan szépen fel van újítva, mint maga a szülőszoba? Múltkor édesanyám kórházban volt, és el kellett mennem wc-re. Hát elég döbbenet volt, se papír, se szappan, csak a bűz, mintha a körúton szaladtam volna le egy nyilvános budiba. Igaz ez vidéken volt.

akinek van vmi tapasztalata, írja meg az aggódó, zöldfülű, kezdő kismamának:) Meg hogy egyáltalán mit visz be az ember a kórházba?
Köszönöm!

Mariann
 


Sziasztok,
Felkészítőről nincs pontos infom, de megkérdezem holnapután, úgyis megyek be.
A szobákról pontosabb infot tudnak adni a lányok a másik topicban (Uzsoki szülés 2006-ban) mivel ők már megtapasztalták :)
Amit az előző felkészítőn mondtak, hogy vigyünk be:
- legalább 3 hálóing, de inkább több, ha van, vagy készüljön fel a család a mosásra
- Tena night betét
- eldobható bugyi
- mellszívó
- popsitörlő (babaruhát és pelenkát adnak, csak egy rucit kell bevinned majd, amiben hazaviszed)
- saját tisztálkodószereid, törölköző
- esetleg tejserkentő tea, melltartóbetét, szopipárna
más most nem jut eszembe, lányok segítsetek ki, ha kihagytam valamit.

Judit

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mariann, minden ugy van, ahogy judit leirta!
En meg vinnek be:
-mellszivot, bimbovedot szopizashoz, mert azt nem adnak, csak fertotlenitik a cuccot barmikor!
-ket papucsot, furdeshez, kozlekedeshez
-sok-sok betet, tenat, meglepoen tud verezni az ember

4-5 agyas szobak vannak, amik nem fizetosek. Sajnos csak az 5-os szamu szobaban van bent a furdoszoba, de itt Veled lehet a baba!
A 3-4-eshez a folyoson van a furdo, az egyik kulcsos a masik nem! Az egyikben Veled lehet a baba a masikban nem.

A felkesziton viszont barmit kerdezhetsz, szerintem Eva nagyon rendes (a korhaz pszichologusa, o szervezi a tanfolyamot), ha eppen nem temaba vago a kerdes akkor is fog valaszoni!

csok

Üdv: Nikike

Kép
 
 


Sziasztok!

nagyon köszönöm. Már el is rohantam popsitörlőt venni, meg betéteket a vérzéshez.
Viszont eldobható bugyit hol kap az ember? Pát hónappal ezelőttig nem is tudtam, hogy létezik.
Mellszívóból milyet érdeme? 1000-15000 Ft között annyi van...

Köszönöm!
Mariann
 


Szia MAriann!

Eldobhato bugyit, ugynevezett papirbugyit a korhaz gyogyaszati segedeszkoz boltjaban biztosan kapsz, 5 db 1500 ft, s-l meretig, ha jol emlekszem, az uj epuletben, az elson van a bolt.
mellszivo? nehez kerdes, en az 5-os szobaban voltam, nem vittem mellszivot, de a tobbieknek, akik kozott mar volt tapasztalt anyuka is, ertsd tobb gyerekes, kezi mellszivojuk volt (ez nekik bevalt), szoval amikor nekem erkezett a tej, erezni fogod, szet akar repedni a cicid, szoval akkor en riasztottam a ferjemet, hogy szerezzen egyet. felment az Avent honlapra, kinezte, elment, megvette. Az uzletuk nem messze van a korhaztol, szoval, igy is lehet! Nekem ez jo volt, de van aki Medelat hasznalt, arra is azt mondtak, hogy jo???
Szoval ezt nehez megmondani! Csak egy dontest kell hoznod.
De a csecsemosok szivesen megtanitanak kezzel is fejni, nem tudom mennyire hatekony, en kesobb csinaltam amikor mar azert volt gyakorlatom nem az elso napokban!

csok

Üdv: Nikike

Kép
 
 


Sziasztok!

Én még csak 8 hetes terhes vagyok, és a tornát is későbbre tervezem, de érdeklődnék, hogy hánytól és milyen napon van?

Köszi
Judit
 
 


Sziasztok,
Megkérdeztem a felkészítőt, még nem tudja Éva pontosan, hogy mikor lesz, de valamikor februárban kezdődik, úgyhogy Mariann nem sok időd lesz...
Még egy: én eldobható bugyit a Margit körúton lévő gyógyászati segédeszközboltban vettem, 5db-ot nem egészen 500 forintért...
A mellszívóról is azt mondták, hogy Avent, vagy Medela, egyre megy, mindegyik jó.
És egy utolsó dolog: a felsoroltakon kívül ne felejtsd el összekészíteni a papírjaidat sem (három hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, vagy apasági nyilatkozat, tajkártya, lakcímkártya, személyi..) tudom, hogy ez evidensnek hangzik, de én ha nem rakom össze előre, tuti itthon marad valami :?

Csaju: a torna 8-án hétfőn du 5-től kezdődik újra a faházban, mindig hétfőnként öttől tartja a Szilvi, kér hozzá orvosi engedélyt (ált. 16 hét után szokták megadni, de ha eddig is mozogtál, akkor most se lesz semmi akadálya, főleg, hogy azért ez nem aerobik :D

Judit

KépKép
Kép
 
 


Elsijud!
Köszi a választ :)

Te jártál? Szerinted az gond, ha negyed órát ott lesz velem a fiam? Mert a férjem kb. negyed 6-ra érne oda érte!
 
 


Judit!
Köszi a válaszokat. Igen, a papírok fontosak. Kár, h csak februárban indul, remélem, addig nem bújik ki a baba. elvileg márc 2-re várjuk, de most pont azért vagyok itthon, nehogy baj legyen. (cervix score 3100). Persze attól még mondjuk vizsgáznom is kell, pont most voltam, úgyhogy mára ennyi mozgás elég, alszom is egy jót mindjárt :).
És nagyon hiányzik, hogy nem mehetek tornára sem.
Csaju: fiad biztosan nem gond, volt, akinek a férje/barátja is végig ott volt, végignézte, ahogy a sok pocakos mozog. Tényleg nagyon könnyű, semmi megerőltetés nincs benne, de mégis átmozgat. Én kismama jógára is jártam eddig, azt is ajánlani tudom bárkinek. www.jogastudio.hu. Az Örstől 1 utcára.

Judit: Margit krt hány körül van ez a bolt? Mert akkor onnan szerzem be, ha ennyivel olcsóbb.

Mariann
 


Csaju: Szerintem is nyugodtan elhozhatod a kisfiad, legalább még jobb lesz a hangulat (eddig is volt olyan, hogy valakinek ott voltak a gyerekei, még tornáztak is velünk kicsit :) )

Mariann: nem tudom a házszámot, de pont azon a sarkon van, ahol ha kocsival mész a Moszkvától a Margit híd felé, le kell kanyarodni a körútról, mert nem megy tovább az út :) (remélem így érthető :oops: )

KépKép
Kép
 
 


Mariannn!

Lehet hogy az Uzsokiban is ilzen olcso, mar nem emlekszem pontosan!

CSaju nekem az anyukam volt egyszer ott a tornan!:)))

Üdv: Nikike

Kép
 
 


Köszi Mindenkinek a választ, akkor megpróbálkozunk majd a tornával :)

Mariann!
Köszi a jógatippet, oda én is jártam, amikor a fiamat vártam. EGyébként melyik a jobb mozgásforma a kismamatorna vagy a jóga? Neked melyik tetszett jobban?

Köszi
Csaju
 
 


Szia Csaju!
Nekem mindegyik tetszett, illetve először egy picit mind a kettő csalódás volt, hogy basszus, alig mozgunk valamit (pedig nem vagyok egy sportlady). De aztán rájöttem, hogy nem az a lényeg, hogy megizzadjak, hanem, hogy egy picit mindenem át legyen mozgatva, úgy, hogy az ne ártson a babának. A kettő pont jól kiegészítette egymást nekem. Érdekes, hogy régebben már próbálkoztam jógával, de 20 percig se bírtam figyelni, olyan lassúnak tűnt. Ez meg pont telibe talált. Persze azt most elhatározta, hogy a következő baba előtt komolyabban veszem majd a mozgást, jobb kondival nekifutni egy babavárásnak biztos sokkal jobb. Nem mintha eddig nagy bajaim lettek volna, de azért láttam már sokkal fittebb kismamákat, jó lenne olyannak lenni.
Neked milyen volt a jóga?
Mariann

Kép
 


Szia!

Nekem is tetszett, bár elég késő kezdtem el járni, sok volt a dolog akkoriban :)

Most se könnyebb, mert a nagyot nem kötné le másfél órán keresztül, olyan későn pedig nincs, amikor már a Párom is itthon van, így szerintem csak ritkán tudok majd eljárni!
 
 


Sziasztok,
Elfelejtettem megírni, hogy megtudtam, a felkészítő február 7-én kezdődik a faházban, és onnan minden szerdán 17h-tól lesz...

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Én nem az Uzsokiban fogok szülni, de arrafelé lakunk és épp háziorvost keresek. Tudna esetleg valaki ajánlani? Esetleg olyat, aki homeopátiával is foglalkozik?

És volna mégegy kérdésem. A védőnő említette a kismamatornát a faházban, meg azt is, hogy ha túl sokan vannak, akkor csak olyanokat fogadnak, akik ott szülnek. Erről tudtok írni valamit? Hánytól van és milyen jellegű torna?

Köszi előre is:

nyusziful



Szia Nyuszifül!
Hát én nem emlékszem, hogy bárki is megkérdezte volna valaha, hogy ott fogok-e szülni. egyébként van, hogy tényleg jó sokan vagyunk, voltunk, de eddig vhogy mindig volt megoldás is.
Hétfőn 6-tól van a torna, és könnyű átmozgató gyakorlatok, nem megerőltető, de mégis tettél valamit. Szerintem tök jó.

Homeopátiás dokit én is szívesen látnék!

Judit!
Köszi az infót! Remélem, bírja majd még a baba bent, meg én is őt benttartani, és akkor még 3-4 alkalmat is megnézhetek!

Képzeljétek, tökre befaragtam ezzel az eldobható bugyi témával. Kimentünk a baby outletbe (Soroksári út), ahol volt 2000-ért 5 db. Elsőre azt gondoltam, hogy na akkor ezt nem, de a férjem megjegyezte, hogy most vagyunk itt, akkor nem kell utána járkálni, szóval mégis betettem a kosárba. aztán pár nap múlva jöttem rá, hogy a nem eldobható tök jó kis pamutbugyiaimat is ennyiért vettem a H&M-ben, szóval akár azokat is kiszorhattam volna, ha már ennyit kiadtunk érte. Meg gondolom, hogy a kínaiban is lehet ilyen árban, sőt olcsóbban sokkal bugyit kapni, eldobható célra... Na mindegy, nem szoktam nagyon ilyen meggondolatlan lenni, jót röhögtem magamon, hogy a bababiznisz engem is így beszippant.

Mariann

Kép
 


Nyuszifül, a torna hétfőnként 17h-tól van a faházban (Mariann elírta véletlenül, azért írom).

Mariann: eldobható bugyi témában: én amikor megvettem, fogalmam se volt, hogy az 500Ft/5db az jó ár-e vagy sem, én is csak gyorsan megvettem, aztán kiderült, hogy jó ár. Ami az érdekes, hogy nagynéném, aki csak pár évvel idősebb nálam kint él Ausztriában, ahol a kórházban a szülő kismamák kapnak eldobható bugyit (pontosabban nem is bugyit, csak ilyen bugyi formájú hálót, ami pont arra jó, hogy a helyén tartsa a betétet..) olyan mennyiségben - még otthonra is - hogy hozott nekem vagy 30 darabot... Hát igen, vannak különbségek az egészségügyi ellátásban :?

KépKép
Kép
 
 


Jaj, igen, elírtam. 5-kor.

Judit, nem izgulsz, hogy már csak pár nap van hátra? Én már most naponta elképzelem, pedig nekem még arra kell most koncentrálnom, nehogy koraszülés legyen.
Hát igen, jó lenne, ha nálunk is redben lenne az eügy. Nem is az eldobható bugyik miatt:), de botrány, hogy egy-egy helyen mi van.
Arról tudtok valamit, hogy az Uzsokit hogyan érinti ez a pár hónapja előjött választott orvos kérdés? Én nem is kérdeztem rá a dokimnál még, gondoltam, szól, ha vmi változott, de ha tudtok vmit, akkor mondjátok!

Kép
 


Nem, nem izgulok (ami engem lep meg legjobban :wink: ) még valahogy érzem, hogy van időnk. Úgyhogy még gyorsan bevállaltunk egy kis lakásfelújítást hétvégére, csak hogy minden rendben legyen, mire hazajövünk majd a kisasszonnyal :)

Választott orvos kérdés: Egyenlőre annyit tudni, hogy senki nem tud semmit :)

KépKép
Kép
 
 


rejudit!
Én nem értek a pelenkákhoz, de néztem ezt az oldalt, meg a tescos számlát, és a tescoban is ennyibe került (sőt, pár fillérrel olcsóbb, legalábbis a mini pampers, amit mi vettünk most).
Mondjuk kinek van kedve tescoban tölteni az életét? Majd a kispapa beszerzi:)

Van akinek van tapasztalata mosható nadrágpelenkákkal? Terveim szerint arra térnénk majd át, de a kezdeti időket inkább eldobhatóval vészelem át, azért a moshatónak megvan az a hátrányos tulajdonsága, hogy mosni kell :).

Kép
 


Sziasztok!

Szeretném a segitségeteket kérni babakocsi ügyben. A számitások szerint április végén érkezik a trónörökös vagy a kis királylány (egyelőre a dokik sem biztosak a dolgukban ), úgyhogy most kezdtem el nézelődni bútor és babakocsi témában. Bevallom, azt hittem egyszerűbb dolgom lesz… Van egy nagyon fontos szempontom: legyen a babakocsi a lehető legkönnyebb, mert sajnos sokat kell majd vele lépcsőznöm, meg a derekammal sem kellene elvileg sokat emelgetnem. Ezzel a felkiáltással indultam tehát neki a keresésnek, ja és azzal, hogy ha lehet, ne kelljen majd félévente új babakocsit venni, mert az előző már nem felel meg az új igényeknek. Nagyon lelkesen böngésztem az óriási kinálatot, de hamar rá kellett jönnöm, hogy álmaim babakocsija nem létezik…  Illetve éppen ebben szeretném a véleményeteket kérni, mert lehet, hogy mégis létezik, csak még én nem találtam meg az „igazit”… Szóval legyen könnyű, és újszülött kortól használható, de később ültetős sportkocsivá átalakitható. Nincs autónk, ezért autósülésre nincs szükségünk. Eddig a legkönnyebb ilyen a Peg Perego egyik modellje volt, csili-vili, egy mozdulattal átalakitható, tényleg vizszintesre dönthető, oldalt védett, nem kell bele mózeskosár, csak hát 70-80.000,- Ft és még igy is 10 kiló (!) A Graco sem olcsóbb, ráadásul az is csak akkor van 7 kg körül, ha a hordozót nem számitod hozzá, mert az plusz 3 kiló. Ja és az eladó közölte, hogy újszülött kortól nem ajánlott, mert a hordozóban nem vizszintesen fekszik a baba, szóval abban csak néhány órát lehet. Láttam egy Pierre Cardent is, mindössze 27.000,- Ft körüli áron, ami olyan, mint a Peg Perego, viszont kell hozzá, mózes (persze nem tudom, hogy egy nyári babánál tényleg kell-e, nem elég egy takaró?) az is 10 kg, viszont az eladó szerint elég hamar kinövik a gyerekek…. Az összes többi, elfogadható árú és funkcionálisan szimpi kocsi meg min. 12-13 kg. Teljesen tanácstalan vagyok, lszi irjátok meg a tapasztalataitokat, Ti hogyan oldottátok meg? Gondoltam már a hordozó kendőre is, a védőnőnél mutattak egy olyan fajtát, amiben vizszintesen fektetni is lehet az egészen pici újszülöttet is, de nem biztos, hogy elég ügyes leszek rögtön az elején ehhez. (Később mindenképpen szeretném)
Bocsi, hogy ilyen hosszúra nyúltam.. 

Üdv: Dzsini
 
 


Kami!

Egyben vagy még? Bocs hogy nyaggatlak, de Te voltál a fórumon az egyetlen, aki a Tibához jár és igértél beszámolót. Persze lehet, hogy azóta már meg is született a babád? :)
Ha igen, nekem elvileg még van időm, igy amikor már úgy érzed van rá energiád, nagyon szivesen olvasnám a beszámolódat - és főleg nem csak Tiba miatt! :D Addig is minden jót!

Üdv: Dzsini
 
 


Sziasztok!
Én 2006 szeptemberében szültem az Uzsoki korházban Hanna lányunkat (első baba).
Szeretném megosztani veletek tapasztalataima.Terhességem alatt én is állandóan a fórumokat, baba oldalakat böngésztem..hátha most én tudok segíteni :D
Csodálatos volt az egész terhességem panasz mentes, nyugodt, kiegyensújozott...persze mivel első baba állandóan kérdéseim voltak(ez most természetes?Ő is érzi?stb..)
A harmadik hónapig szedtem magzat védő vitamint, de görcseim lettek tőle(emésztési), ami ijesztő volt nagyon, úgyhogy abbahagytam.utána már csak multi vitamin, kálcium, B6
Az Örs vezér téri esztékába jártam Dr Hajdú Gáborhoz.hozzá jártam tini korom óta de nem ismertem Őt annyira, amit tudtam róla az persze pozitív volt úgyhogy nem is volt kétséges, hogy nála fogok szülni.
Őszinte szívvel ajánlom, nagyon jó tapasztalataim vannak róla.Minden vizsgálatkor alapos volt, nem "nyáladzott" soha, mindíg egyenes volt és őszinte.Terhességem végére egyre jobban megismertem Őt is, (nem csak az állapotot) ami szerintem nagyon fontos, mert segít bízni ami a szülés elengedhetetlen feltétele.
A korházi körülmények...mit is mondhatnék kórházi, én elsőként babás szobában voltam, de náthás lettem és áthelyeztek a 6 ágyasba, ide 3 óránként hozzák be a bébiket etetni(mint azt már írtátok is), a fürdő a csapó ajtón túl van zárható sokkal barátságosabb mint a folyosó lévő(én oda egyszer merészkedtem de köszi elég is volt).A gyermekorvos mindíg siet, de azért lehet tőle kérdezni bár velem nem volt túl barátságos.A nővérkék rendesek, a kaja botrány.Javaslom legyen mindíg élelmetek a hűtőben mert én pl a 2.3. napon már nagyon nagy étvággyal bírtam(megindult a tejcsi), szoptatáshoz mindenképp kérjetek segítséget ha nem megy, sokan vagyunk nem fognak külön megtanítani ha nem kéred.Én nem vittem fejőt, kaptam a csecsemős nővértől(épp volt egy steril), vigyetek mert hasznos.A legolcsóbb is jó, patikai kézifejő.Nekem legalábbis bevált.
Fontos a több hálóing, a sok bugyi(nem tanga), sportmelltartók, mert a kosarbasban megőrülsz, sok sok vastag betét, és rengeteg innivaló.
Terhestorna:Én semmi féle előkészítőre nem jártam Pomázon lakunk, úgyhogy messze volt..monden reggel tornáztam itthon, az nagyon hasznos, istenien érzed magad tőle, próbáltam a jógát is de abból igazán a meditációs rész volt hasznos nekem.
Szívesen leírom a szülést, és az utána való pár hóapot is ha érdekel valakit.
Mindenkine minden jót kívánok...mert ez egy csoda.Komolyan!
Üdv:Nyulur
 
 


Sziasztok!

Én az ősi Uzsoki topikból ugrottam be ide, mert most várom a 2. babámat, igaz még csak a 8. hétben vagyok.

Igazából Csajunak szeretnék üzenni, látom itt elő szokott fordulni:

Csaju: Légyszi nézz be hozzánk is, mindenki hiányol!!!! Köszi!

Mindenkinek kellemes, komplikációtól mentes terhességet kívánok!

Szerintem még jövök és lehet, hogy kérdezni is fogok, de tőlem is kérdezhettek. Én 2005 május 4-én szültem a kisfiamat Dr. Járányinál.
A tapasztalataim a kórházzal és a személyzettel kapcsolatban jó volt, olyan amilyen egy kórháztól szerintem min. elvárható. Nem volt semmi negatív élményem, kivéve a kaját, ami látom NYulur-at is kiakasztotta. Egyébként nagyjából hasonló tapasztalataim voltak nekem is, mint Neki.

Üdv: Timi

KépKép
KépKép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: