Új privát üzeneted érkezett!

15-én kellett befeküdnöm, megbeszéltük az orvosommal, hogy az a betöltött 37+1 napom, szeretne felügyelet alatt tartani. Akkor is még hüvelyi szülesére készültünk, tudjátok, mondtam, hogy be vannak fordulva a lányaim. Meglepetésünkre az aznapi UH-n az egyikük harántfekvésben volt. Úgyhogy ekkor már nagy esély volt a császárra. De még nem akarta a dokim elindítani, csak pár nap múlva. Viszton szerda este meditáltam, szóltam nekik, hogy inkább maguk induljanak, akármi is lesz a vége...és lőn, 1 óra múlva 5 perces keményedéseim voltak, a méhszájam 1 ujjnyira nyitva, és amikor felültem a műtőasztalra, szinte kirobbant belőlem a magzatvíz...úgyhogy a fájásoktól számítva 1 órán belül megvoltak a lányok. Megnyugodtam, hogy így akarták, valamennyire az ő döntésük volt ez. Másnap délután már járkáltam, minden nappal egyre jobb volt. A nővérek maximálisan segítkészek voltak, a csecsemősök között sem találtam olyat, aki ne segített volna, ha kértem. Mondjuk lehet, hogy ikres anyukaként úgy gondolták, szükségem is van rá. Szopi sajnos nem nagyon van, ma a kézi mellszívóval beindult valami tejecske, de 10-20 ml-ket tudunk csak apával közösen :-) lefejni, amúgy tápizunk. De még bizakodom. Úgyhogy nagyon jól éreztem magam, és nem voltam külön szobában, sokkal jobb is volt ez így, az 5fősben voltunk 3-4-en, és jobb volt, mint egyedül lenni.

És hagyj reklámozzam az orvosom: ifj. Petróczi István. Maximális odafigyelés és szakértelem, emellett kedvesség, humor, megbízhatóság. Nagyon-nagyon örülök, hogy őt választottuk.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Ó, hát azon a szűk helyen még megfordult a végén??

Nagyon jó, hogy beindultak a fájások, megrepedt a burok, mielőtt kivették volna őket. Az én sürgősségi császáromnál is az vigasztalt, hogy ő  is már akart jönni, csak így alakult..

És mekkorák lettek a lányok, milyenek? Hogy bírjátok két kis picivel?

Tejcsit ne add fel, beindul az, próbáld a piciket is mellre tenni, ők a legjobb inger, ahhoz hogy beinduljon.

Minden jót a kis családnak!

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Valaki kérdezte korábban a parkolást, a következőt derítettem ki: a kórház területén lehet parkolni 100Ft/15 perc vagy 2000Ft/napijegy áron. A Diós árok felől ahogy behajtasz, rögtön ott van a szülészet jobb kéz felől. Parkolóhelyett sajnos elég messze találtunk. Most csak CTGre mentem, így meg tudtuk oldani, hogy kiszálltam a szülészetnél, a kísérőm pedig elment parkolót keresni. Majd fájásokkal meg a bőröndömmel érdekesebb lesz a művelet:D Ez a délelőtti órákban történt, Diós árok esélytelen volt. Nem tudom, más napszakban mennyire vannak helyek a kórházon kívül vagy belül a szülészethez közelebb.
 

 
 

@szantre:  2800 és 3000grammal születtek. Egyenlőre nincs sok gondunk velük, nem sírósak

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Sziasztok!
Még csak 12 hetes vagyok, a János kórházhoz tartozom, ahol azt ajánlották, ideje orvost választanom, és a (jelenleg fennálló) panaszommal már hozzá forduljak.
Ennek okán olyan orvost keresnék, akinek a magánrendelése megfizethető és a szülésért sem kér el egetverő összegeket (császár lesz). Az is fontos lenne, hogy hamar fogadjon. Konkrét összegekre is kíváncsi lennék, akár privátban is.
Köszönöm!
 


Viki, nagyon szép súlyuk van, az én egyecském, alig volt több náluk. Biztosan jó dolguk volt odabent :)
Ők egypetéjű ikrek?



Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Hu Viki, gratulaloook! Csuda nagy babak, meg minket is tulszarnyaltatok (nalunk 2800 es 2900 grammok voltak). Orulok h minden rendben volt! Es igen, képesek meg ilyenkor is forogni, nekem is azert lett császár mert a fiam hatantba fordult es a fájások is gyengultek. De a lenyeg h jol vagytok!
Szerintem a szopit semmiképp se add fel! Az én ikrecskeim 29-én lesznek 4 hosak es 100% anyatejesek, sot most mar tejtestveruk is van mert annyi tejem van h adok egy örökbefogadott babonak is. Se cumi, se cumisüveg, csak cici. Igaz, ara volt a sok tejnek mert az első két hónapban kb egesz nap szoptattam. De nem bántam meg, imádok veluk osszebujni. Es sokkal egyszerubb mint a tápszer, mindig kéznél van, nem kell megcsinálni, nem kell mosogatni, sterilizalni stb. Van facebook-on egy csoport, szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek a neve, ott vannak anyukak, tanacsadok, orvosok, önkéntes segitok, tok hasznos dolgokat irnak sokszor. En kihivtam egy tanácsadót is amikor kb két hetesek voltak es mi neki köszönhetjük h ilyen jol beindult a szopi. O nagyon sok jo dolgot mondott, mutatott, sokat segített. Schanda Mónikának hivjak, ha gondolod, hivd fel, nyugodtan mondhatod h én ajánlottam. En tenyleg neki köszönhetem h tudom őket szoptatni. Ha szeretned, irj privátban (én telorol nem tudok de válaszolni igen) es elküldöm a szamat. De a www.ibclc.hu-n is fent van. Ott vannak mas tanacsadok is, ha esetleg mas lenne szimpi.
Sok-sok örömet egymásban es kitartás! Nekunk nagyon húzós volt az első két honap de minden perce gyonyoru volt es megerte! :)
 


@mintalla:

En dr. Varga Anikonal szültem az ikreim es nagyon meg voltam vele elégedve a terhesgondozas es a szülés alatt is. Amikor beszeltem vele h lenne -e a választott dokim, másnapra mar kaptam is időpontot. A szülésnél vegig ott volt, az első perctől kezdve. Megbízható, szakmailag nagyon jo, körültekintő es abszolut meg lehet vele beszelni mindent.
Privatot telorol nem tudok irni sajnos, de batoritanalak h beszélj vele!
 


@mintalla:


Olvass vissza, itt szinte mindenki ajánlja a saját dokiját 
Én is dr.Varga Anikónak köszönhetem a lányom és a szuper szülésznőm Mayer Annamária volt! 


Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@szantre: "Viki, nagyon szép súlyuk van, az én egyecském, alig volt több náluk. Biztosan jó dolguk volt odabent Ők egypetéjű ikrek?"


Igen, azok :-)

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@majorranna: "Hu Viki, gratulaloook! Csuda nagy babak, meg minket is tulszarnyaltatok (nalunk 2800 es 2900 grammok voltak). Orulok h minden rendben volt! Es igen, képesek meg ilyenkor is forogni, nekem is azert lett császár mert a fiam hatantba fordult es a fájások is gyengultek. De a lenyeg h jol vagytok! Szerintem a szopit semmiképp se add fel! Az én ikrecskeim 29-én lesznek 4 hosak es 100% anyatejesek, sot most mar tejtestveruk is van mert annyi tejem van h adok egy örökbefogadott babonak is. Se cumi, se cumisüveg, csak cici. Igaz, ara volt a sok tejnek mert az első két hónapban kb egesz nap szoptattam. De nem bántam meg, imádok veluk osszebujni. Es sokkal egyszerubb mint a tápszer, mindig kéznél van, nem kell megcsinálni, nem kell mosogatni, sterilizalni stb. Van facebook-on egy csoport, szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek a neve, ott vannak anyukak, tanacsadok, orvosok, önkéntes segitok, tok hasznos dolgokat irnak sokszor. En kihivtam egy tanácsadót is amikor kb két hetesek voltak es mi neki köszönhetjük h ilyen jol beindult a szopi. O nagyon sok jo dolgot mondott, mutatott, sokat segített. Schanda Mónikának hivjak, ha gondolod, hivd fel, nyugodtan mondhatod h én ajánlottam. En tenyleg neki köszönhetem h tudom őket szoptatni. Ha szeretned, irj privátban (én telorol nem tudok de válaszolni igen) es elküldöm a szamat. De a www.ibclc.hu-n is fent van. Ott vannak mas tanacsadok is, ha esetleg mas lenne szimpi. Sok-sok örömet egymásban es kitartás! Nekunk nagyon húzós volt az első két honap de minden perce gyonyoru volt es megerte! "




Köszönöm! Próbálkozom sokmindennel, de az infókat köszönöm, meglátjuk, remélem, nem lesz rá szükség...

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Lenne egy kérdésem: szülés után mikor a babát rámteszik,mennyi időt hagynak ismerkedni meg első szoptatásra? A védőnőm azt mondta, 2 órát kellene így eltöltenünk, de sok kórházban szinte rögtön vagy 1 óra után elviszik a babát. Sajnos szülésfelkészítőre nem tudok elmenni, pedig gondolom ott ezt is elmondják... Köszi a válaszokat!
 


@nyanyi0515:


Ha minden rendben, rádteszik kicsit, de aztán téged is el kell valószínűleg látni, a babát is megtörlik, mérik, öltöztetik. De ha ezek készen vannak, akkor van 2 óra megfigyelés a szülőszobán, azt hármasban lehet tölteni.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Én dr. Szuromi Andrásnál szültem, sürgősségi császárral, tesóm is nála természetesen, csak ajánlani tudjuk :)
Amúgy van itt valaki aki Január 12-én vagy elötte-utána szült közvetlen? :) ha igen mekkora a babátok? :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


@nemfelejtem6:



Szia nemfelejtem6! Olvastam a korábbi bejegyzésedet, miszerint orvost és szülésznőt keresel a János kórházban. Nem tudom, hogy aktuális-e még, de szülésznőnek Tóth Antalné Mártikát szívből ajánlom Neked és természetesen bárki másnak is. Nagyon kedves, tapasztalt, segsítőkész, türelmes, tényleg csak a legjobbakat mondhatom róla. :)
 
 


@anncsa:
mi februar 3an szulettunk a nagy babadomping idejen (35 baba volt az osztalyon) es 6 kg a kiscsaj illetve 61 cm. 51cm/3100g volt a szuletesi.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@anncsa:
Nalunk az ikrek dec 29-en, 2900 es 2800 grammal es most 6600 es 6800 korul vannak.
 


@anncsa:


Keresel valakit? vagy miért érdekes?

Mi is decemberiek vagyunk, dec. 22. 3150g

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Én is a Jánosban fogok szülni, és nagyon sok hasznos dolgot olvastam itt :) Az első babánk lesz és hát egy kicsit izgulok :( Nekem is dr Hunka az orvosom és eddig nagyon elégedett vagyok vele! Nem pátyolgatós, de minden "ostoba" kérdésemre türelmesen és érthetően válaszol :)


Engem a szülésznők érdekelnének. Érdemes szülésnőt is fogadni, vagy nem sok értelme van?


Kicsit tanácstalan vagyok ebben a témában...... Természetes szülést tervezünk szóval.....


Nektek mi a véleményetek?


Valahol olvastam hogy a baba nagysága miatt dönthet az orvos a császár mellett. Ez tényleg így van?


Mert én elég pici vagyok, a pocaklakóm pedig minden ultrahangon nagyobb volt mint amit a nagykönyv ír.



 



@picuriboszi: nekem nagy segitseg volt a szuleszno es n csal a szulesnel, hanem elotte is mar patyolgatott es szules utan is amig bemt voltunk. A mi szulesznonk Mayer Annamaria volt. Nagyon-nagyon ajanlom.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Köszönöm szépen :) Ma megyek dokihoz megkérdezem tőle hogy Ő esetleg kit mond és hogy hogy tudom felvenni velük a kapcsolatot :)


Sziasztok!
Van aki tudja, hogy jövő héten lesz e a szülésre felkészítőn elsősegélyes alkalom(vagy ha nem, akkor mikor)?
Úgy hallottam, az korábban, 4-kor kezdődik.
Akinek van infója ne tartsa magában légyszi! :D
Köszönöm
 


En novemberben jartam felkeszitore, egyszer irtam is ide hogy mindig melyik alkalom elott van. Probald meg visszakeresni, sajnos mar nem emlekszem. Es igen, egy oraval korabban kezdodik.
 


sziasztok! Ki hogy van? Növögetnek a bébik? 
Nekem már lassan 6 kilók!! Pedig még csak 10 hetesek voltak tegnap. Nőnek mint a gomba eső után.
Amúgy továbbra is áldottjó gyerekek, csak akkor sírnak, ha éhesek, és már csak 1x esznek éjjel, előtte-utána alvás van.
Őrületes mázlink van. :-)

arwen82
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy a születési anyakönyvi kivonathoz elég az eredeti házassági anyakönyvi kivonat (tavaly augusztusi), vagy intézzek esetleg friss hiteles másolatot? Már csak olyan 3-4 hetem van hátra (nagy könyv szerint, aztán meglátjuk a fiatal úr hogy dönt), és sajnos ez csak most esett le, hogy nem biztos hogy elég az eredeti.

Előre is köszönöm!
lazadia
Budapest IX. kerület
 
 


Szia! Rugalmasak a Janosba, eleg az eredeti!

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Szia! Rugalmasak a Janosba, eleg az eredeti!

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Nagyon szépen köszönöm!
lazadia
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok! Ma 3 hetes a Mi kicsi lányunk!


Azt szeretném megkérdezni hogy a lakcímkártyát is kipostázzák majd, mint a az anyakönyvit meg a TAJ-t? Mert már szükségünk lenne rá és a többit már a múlt héten megkaptuk. Lehet én értettem félre a kórházban hogy a lakcímkártyáját is intézik és postázzák????!!!


 



picuriboszi, Erkezik az is, turelem. Legutoljara az adoszamos kartya jott meg kb 6hettel a szules utan.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Hűha! Köszi a választ! Csak már elbizonytalanodtam magamban mert a munkahelyemről meg már kérdezték hogy megvannak e a papírjaink!


Azért megnyugtató hogy nem a fejemben volt káosz, csak lassabban érnek ide mint gondoltam :)


Mégegyszer köszönöm :)



"Cegunk mindig az On rendelkezesere all, Asszonyom!"

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Sziasztok!
Dr. Szuromi Andrásnál szuletett a lanykam surgossegi csaszarral. A kerdesem az lenne, aki ismeri, nala szult az nem tudja esetleg, hogy mennyire VBAC parti?
Elore is koszi
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Ugyanez erdekelne Dr Varga Anikoval kapcsolatban, vallal VBAC-t?
 


Sziasztok! Van erre még valaki? Én is orvost keresek a János kórházban. Abban tudnátok esetleg segíteni, hogy mindnekinél alap ez a magán rendelés dolog, vagy lehetséges a kórházba járni terhesgondozásra? Nem igazán szeretném, ha a választott orvos "átirányítana" a magán rendelésére. Az én orvosom sztks doki, imádom, de sajnos nem vállal szülést, így muszáj keresgélnem. Még egy kérdésem lenne: a szülésfelkészítő tanfolyam után itt is megmutatják a szülőszobát? Van lehetőség menézni valamikor? Köszönöm előre is!


Szia,az én dokim is a Jánosban van,de már nem válal új pacienst!De tavaj nyáron sajnos volt egy vetélésem és az én dokim szabin volt és Dr.Szécsi Dávidhoz irányított,nagyon meg voltam vele elégedve,szimpatikus,fiatal doki!
moncsika79
Szentendre
 
 
 
 


Sziasztok! Dr. Kiánál szült valaki mostanában? 2. gyerköcőmet nála szültem,de még a Péterfyben!Kiváncsi lennék hogy szülnek-e nála mostanában,és kiváncsi lennék a véleményekre mind doki mind kórház ügyben.
jessica2011
Lábatlan
 
 


@jessica2011:


Szia, én majd a nyáron fogok. Remélem jól választottam!


Sziasztok! Új vagyok itt és még csak tervezzük a babát. Azt kérdezném, hogy ha a Szent Jánosba szeretnék járni terhesgondozásra, illetve előtte, amíg összejön a baba, hova kellene mennem szakrendelésre? A Szuromi doktor urat gondoltam, de őt nem írják az ambulanciára. :( Hol lehet őt megtalálni? Köszi a segítséget!
 
 


Sziasztok! 
December-január tájékán fogok szülni, de már tájékozódni szeretnék, hol érdemes szülni.
Dr. Ruscsák Mihálynál szült valaki esetleg?
A kórházról is írjatok légyszíves, milyen tapasztalataitok vannak!
Köszönöm szépen előre is!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: