Új privát üzeneted érkezett!

@katkatus

Igen, kislányok mindketten, és első babák

Köszönöm a tippeket, azért már fejben kezdem összerakni a csomagot.





Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Megnéztem a kórházi listát:
- a Tenafix tényleg jó ,ha van nálunk, vagy jó egy szűkebb bugyi is?
-miért emelik ki, hogy folyékony szappan kell? 
-műzlistál fejéshez, ezt értem, de akkor kellene tölcsér is gondolom, hogy át tudjam tölteni majd az anyatejet a cumisüvegbe.Ugye?
-mellszívóval mindenképp készüljek, és ha igen, milyennel? Vagy majd kiderül, kell-e és max elugrik a Párom venni egyet?

Köszönöm, ha van időtök és energiátok válaszolni!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@leia8207:


Én is 30. hét körül kezdtem összepakolni, aztán egyszercsak minden meglett ;)

Tenafix szerintem nem szükséges, de kényelmes, lehetőleg pamut bugyit vigyél be.
A szülésfelkészítőn ajánlották viszont a Tena Pants-t, ami olyan mint egy bugyipelenka. Az első napokban tényleg egész jó, amíg sok a vérzés. Nekem császár után mondjuk 2-3. nap már feleslegesen sok volt, kényelmesebbnek találtam a sima éjszakai betétet bugyival, de hüvelyi szülésnél valószínűleg azt használtam volna. 
Első gyereket normál úton szültem, akkor csak sima éjszakai betétet vittem, és a célnak az is megfelelt, ez a Tena Pants mondjuk kicsit biztonságosabb.

Folyékony szappan kézmosáshoz kellhet, arra ne számíts, hogy szappant találsz a mosdókban, de én úgy pakoltam, hogy tusfürdőt nem vittem, fürdéshez is a folyékonyat használtam - próbáltam minél kisebb pakkot összerakni, így is jó sok cuccom volt.

Én műzlis tálat se vittem, nem kellett fejni, mellre tettem a babát, amikor csak lehetett. Ikreknél szerintem még kevesebb az esély, hogy begyulladjon tejbelövelléskor hiszen ketten is ürítik folyamatosan. Ha kemélyedik szerintem érdemesebb kimasszírozni a csomókat.
Mellszívóról ugyanezt gondolom, nem szükséges előre megvenni, elég ha megmutatod a párodnak, hogy pontosan milyet szeretnél, ha mégis kell, hogy tudja mit keressen az üzletben. ;)

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 

 
 

@szantre
köszönöm!

a folyékony szappan dolgot azért kérdeztem, mert én simát használok. És nem értettem, miért hangsúlyozzák ki a folyékonyt. De gondolom, a sima is megteszi dobozkában.



Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Sziasztok!
Udv Katus es gratulalok! :)
Muzlistalat, fejogepet én egyaltalan nem használtam bent. Szerintem ezek olyanok h ha kellenek, kesobb bárki be tudja vinni. Ugyis lesznek dolgok amiket nem viszel es ott jössz ra h kene. Nekem pl ilyen volt a labello meg a plusz parnak szoptatashoz.
Egyebkent én avent-es fejogepet kaptam kölcsön, amin van kézi es gépi funkció is. A kezit masfel napot használtam miutan hazajöttünk a kórházból. Utana annyi tejem lett h a gepit kellett használnom, minden szopi utan fejtem, pedig nekem is ikreim vannak. Csak meg picik voltak es nem szopiztak annyit h kiszopizzak az osszes tejet. Ez ment kb masfel- ket hétig, es most mar nem fejek, nagyon ritkan van olyan h erzem h a maradékot le kell fejni. Szoval ennorulok h nem adtam ki penzt egy méreg draga fejogepre.

Mi a 2. szulesznonek adtunk penzt mert nagyon rendes volt. De eleve ugy készültünk h csak akkor adunk ha rendes lesz. A novereknek nem adtunk, csak a vegen kaptak egy csomagot neg a csecsemosok is. Semmi extra, volt benne egy kávé, csoki, pezsgő mivel én pont szilveszterkor voltam bent. De szerintem ez nem feltetlenul kell.

En csaszaros voltam es kb egy hétig hasznaltan tena betétet sima pamut bugyival. Ami teljesen jo volt. Bugyibol vettem nagyobbat mint a mérete mivel a vágás kb pont ott van mint ahol a bugyijaim szele.
 


@majorranna:


köszi!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@leia8207:


:) gratulálok! :)
katkatus
Budapest II. kerület
 
 


@katkatus @majorranna


Köszi! Azt megkérdezhetem, hogy mennyit adtatok a szülésznőnek? (akár privátban is, ha itt nem szeretnétek kiírni) Én olyan 10e-re mondanám, hogy elfogadható. :) Viszont hogy az ápolónőknek mennyit szoktak előre, arról fogalmam sincs.


 A PIC amúgy ugyanabban az épületben van, ahol a szülészet? Csak azért kérdezem, mert én voltam már a Gyerekosztályon, és mintha ott is lenne PIC, de az másik épület…


 


@leia8207


Én mellszívót nem vettem előre. Kaptam egyet, azt vittem, de még a kórházban kiderült, hogy nem jó, viszont kellene és a kórházban vettem egyet, amit ott javasoltak. Avent kézi volt egyébként. Elég sokat használtam, lett is ínhüvelygyulladásom, úgyhogy a 2. gyereknél elektromost fogok venni. :) 

 


Kifelejtettem az előbbi hozzászólásomból:
Ti terhesvitamint szedtek? Melyiket? És már a tervezés időszakában kezdtétek, vagy csak várandósan? :)
 


@fhalasza: "Kifelejtettem az előbbi hozzászólásomból:Ti terhesvitamint szedtek? Melyiket? És már a tervezés időszakában kezdtétek, vagy csak várandósan? "


Én a hipp natalt szedem, dmben lehet kapni, egy havi adag 4000FT. Nem tabletta, hanem gyümölcs"lötyi" plusz vitaminok. Nekem sosem volt semmi bajom tőle. A tablettásaknál a legtöbbnél mellékhatásokat olvastam kismamáktól, főleg az elevitről.
Állítólag a legjobb a perfect prenatal nevű készítmény, bioboltóból lehet beszerezni, fermentált és nagyon természetes, viszont nem is olcsó...úgyhogy nálam ez nem lett opció.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Én gravidát szedtem már a tervezés idején is, aztán a 12. hét körül abbahagytam, és a terhesség végén megint szedtem, mert elég rossz lett a laborom, vérszegény is lettem, úgyhogy ezzel is megtámogattam kicsit a szervezetemet. Nekem nem volt semmi bajom tőle, de én is olvastam, hogy van aki hajlamos a terhesvitamintól is rosszul lenni.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@fhalasza:



Én a szülésznőnek 25ezer HUF-t adtam, de ez viszonylag magasnak számít - azt írtam is, h miért adtam neki sokat.

A nővéreknek 2.000,-5.000,-HUF-t adtam, egyéntől függően....

Én femibiont szedek, az első kettőnél is bevált, már a tervezéskor elkezdtem, sztem jó és a 13.héttől van omega3 benne, amitől okos lesz a kölök 

A PIC ugyanabban az épületben a 2.emeleten van - a hátsó lépcsőházból ha felmész, akkor ott rögtön a folyósón az első ajtó jobbra.
Én sajnos elég jól ismerem, az első gyerekem rögtön oda került -- szerencsére nem volt semmi súlyos és komoly, és jó kezekben volt, akkor sem olyan vidám dolog, h 3 óránként látogathatod az újszülöttedet. Mindenesetre most már örülök, hogy ott van a PIC, helyben.
katkatus
Budapest II. kerület
 
 


En is gravidat szedtem, de csak ugy a 14-15.hetig, utana mar nem. Nekem az orvosom is azt mondta h eleg az első 12 hetben szedni. A 20. het kornyeken kemenyedett a hasam, akkor elkezdtem magneziumot szedni, es azt mar vegig, meg mivel eleg rossz volt a verkepem, vasat is irt fel a dokim a terhesség masodik felere. Szülés előtt meg malnalevel teát ittam mert az elősegíti a méhszáj ellazulasat, de ezt is csak onnantól h a dokim mondta h most mar igyam.
Igen, a PIC a 2-on, pont a csecsemoosztaly felett van.
Mi 30 ezret adtunk, mert ismerosok azt mondtak h Ennyit azoktak... Na most akkor ez lehet h sok volt, nem tudom. Mondjuk ezt olyanok mondtak akik a sote 2-n es az istvanban szultek. De egyebkent azt gondolom h abszolút megerdemelte mert tenyleg nagyon kedves, lelkiismeretes, figyelmes volt. Sajnos a nevére nem emlekszem mar:(
 


Én az elsőt a Flór Ferencben szültem Kistarcsán, ott volt fogadott orvosom és szülésznőm is, és ott az volt a szokás, hogy a szülésznőnek feleannyit adnak, mint az orvosnak - már, ha fogadott szülésznőd van.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a gyerekágyas részlegen hogy megy a látogatás? Azt tudom, hogy este minden látogatónak haza kell menni...de napközben? a férjem/anyukám/anyósom benn lehet velem? egyszerre hány ember lehet benn nálam és meddig?
köszönöm!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@leia8207:


Ha egyágyasba kerülsz akkor tényleg csak az este 7 órás kapuzárás jelent korlátot a látogatóknak.  Akár egésznap, akár többen is lehetnek/mehetnek.

Amúgy többágyasban attól függ, hogy a többiek mennyire tolerálják a látogatókat, bár szerintem nem szerencsés a kórteremben vendégeket fogadni, mert azért csak zavaró a másik anyukának, meg mégiscsak idegen bacik, jönnek a kinti influenzás közegből..

Szóval a látogatási idő igazából nem mérvadó, de egyeztessetek a szobatársakkal ;)

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@leia8207:


Ha egyágyasba kerülsz akkor tényleg csak az este 7 órás kapuzárás jelent korlátot a látogatóknak.  Akár egésznap, akár többen is lehetnek/mehetnek.

Amúgy többágyasban attól függ, hogy a többiek mennyire tolerálják a látogatókat, bár szerintem nem szerencsés a kórteremben vendégeket fogadni, mert azért csak zavaró a másik anyukának, meg mégiscsak idegen bacik, jönnek a kinti influenzás közegből..

Szóval a látogatási idő igazából nem mérvadó, de egyeztessetek a szobatársakkal ;)

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre: "@leia8207:Ha egyágyasba kerülsz akkor tényleg csak az este 7 órás kapuzárás jelent korlátot a látogatóknak.  Akár egésznap, akár többen is lehetnek/mehetnek.Amúgy többágyasban attól függ, hogy a többiek mennyire tolerálják a látogatókat, bár szerintem nem szerencsés a kórteremben vendégeket fogadni, mert azért csak zavaró a másik anyukának, meg mégiscsak idegen bacik, jönnek a kinti influenzás közegből.. Szóval a látogatási idő igazából nem mérvadó, de egyeztessetek a szobatársakkal "


Szantre köszi!
Hogy vagytok? Majoranna? Bírjátok az első heteket? Rám most kezdett rámtörni a pánik. De igyekszem elrelaxálni, mert előre hülyeség pánikolni...nem a szüléstől félek, sőt. Hanem az utánavalótól...még sosem volt kisgyerek a kezemben, főleg újszülött! Főleg egyszerre kettő sem!!!!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@leia8207:

Hat hazudnék ha azt mondanám h minden nap vasarnap es egy mosolyalbum az életünk igy az elejen...vannak nagyon húzós napok, ejszakak - amikor egyszerre sírnak vigasztalhatatlanul, mindketto cicin akar elaludni, de fekve szoptatni csak az egyiket tudom stb. Aztán mindig eljön a másnap amikor meg megeresztenek egy-egy mosolyt vagy csak elnézzük őket h mennyire gyonyoruek es az kárpótol mindenért :)
En 3 oranal tobbet egyben meg nem aludtam miota hazajöttünk a kórházból, Ennyit se tul sűrűn, de ez a legkevesebb. Nagy segítség volt h az első egy hónapban csak néha par órára voltam veluk egyeduk, amugy mindig volt segítség. Pl boltba menni, főzni, mosni, teregetni, mosogatni, elpakolni egyáltalán nem lett volna idom. Kb csak szoptatok egesz nap:) most mar azert gyorsabban végeznek, kb 10 perc alatt kiszopizza mindketto amennyi kell neki de utana meg imádnak komfortszopizni, általában szoktam őket hagyni, kiveve ejjel. Bar ha fekve szoptatom őket nem zavar, mert akkor én is alszom :)
Amit még maskepp csinálnék az az h rogton hivnek szoptatasi tanácsadót amint hazajöttünk a kórházból, nem csak két hét múlva. A kórházban ebben nem segítenek plusz nekem jo nagy hülyeséget mondtak (használják bimbovedot). Aztán itthon a csalad is jo nagy hülyeséget mondott (fejjek mindig minden szopi utan kulonben nem lesz tejem). Ez mind a ketto nagyon szar ötlet volt mert a bimbovedotol es a fejogep vakumatol totál szetrepedt mindket mellbimbom, es meg mindig irdatlanul faj es mivel maponta fejenként 6-8-10 alkalommal is esznek, igy nem tud begyogyulni. Most mar tudom h mar az elejen se kellett volna a bimbovedo mert siman tudnak anelkul is szopizni, sőt. Es fejni se kellett volna mert o maguk beallitjak a kereslet-kínálatot. Ami most van az meg szívás mert szörnyen fájdalmas minden szoptatás, de abbahagyni nem akarom. Nem is kell Nekik tápszer, annyi tejem van. Cumisüveget mar egyaltaln nem használunk mert az is bezavart a szoliba, a kórházban meg még utana par napig kaptak de elhagytuk. Ugy elszoktak tole h tegnap ejjel amikor egyszerre üvöltött mind a kettő, a ferjem próbált az eppen nem szopizonak cumisuvegbol egy kis vizet adni de az egyikük szívni se tudta, a másikuk meg a szájába se vette. Nem tudom h te akarsz e majd szoptatni vagy hogy tervezed de siman lehet egyszerre két gyereket es nekem siman van eleg tejem mindkettőnek. Holnap lesznek 6 hetesek es Samu aki a B iker, 2800 grammal született mar tobb mint 4300 gramm, Hanna, az A iker 2900 g volt es mar o is átlépte a 4 kilót. De mondom, bar csak anyatejet kapnak es csak szopiznak jobb lett volna ha senkire nem hallgatok es rogton hivok tanácsadót.
Ami nekem meg segített, hogy feszbukon van egy csoport, ikres anyukak, ahol mindenki hasonlo cipőben jar es csak olvasgatni is jo néha. Meg van egy szoptatasi tanacsados csoport is, ahol szinten sokat segítenek. De itt is van ilyen topic, a 2014-ben ikreket várok ahol tobben szoktunk tapasztaltot cserélni meg egymástól kérdezni, egymast biztatni, szerintem oda is nyugodtan írhatsz :)
Na, most jo sokat irtam...
Tok termeszetes hogy izgulsz! En annyira stresszeltem h hazajöttünk es vagy három hétig minden nap bőgtem h hogy fogjuk ezt megoldani... Aztán szep lassan alakul minden. Es most mar csak néha bőgök :) altalaban akkor amikor ok is egyszerre es akkor hárman egyutt bogunk :)
 


Húúúú Majoranna. Hát le a kalappal.
Jó, hogy még épeszű vagy...De szépen növekednek.

HOgy hív az ember szoptatási tanácsadót? Mennyibe kerül?

A mellfájdalomtól én is félek, anyukámnál én is, meg a hugom is ugyanezt hoztuk ki, nagyon fájdalmas volt számára a szoptatás. A mai napig mondja.

Gondolom, egyszer csak eljön egy nyugodtabb időszak számodra is.
Köszönöm, hogy leírtad. Jó tudni, hogy nem minden leányálom, nem minden rózsaszín, de hogy túl lehet élni.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Allitolag nem szabadna fajnia a szoptatasnak es ha helyesen van mellre teve a baba akkor nem is faj. Na, ezt a pillanatot én mar nagyon varom :)
A tanacsadok listája fent van itt: www.ibclc.hu nekem azt mondtak h kb mindegy kit hivok mert mindenki rendelkezik a nemzetközi vizsgával ami eleg kemeny. Aki nalunk volt o 7 ezer ft-ot kert es itt volt vagy két órát, nagyon rendes, korrekt, segítőkész volt. Szerintem az ár változó, erdemes elore rákérdezni, nekem azt mondtak h 5-10 ezer közt szokott lenni.
De tenyleg vannak nagyon jo Pillanatok. Pl ma reggel Hanna az apjával "beszélgetett" , vigyorgott ra perceken keresztül. Nagyon cuki volt :) Samu meg ugy tud grimaszolni h mindig megnevettet minket. :)
 


Ja, itt is vannak hasznos infók: www.lll.hu es asszem itt van ingyenes telefonos segitnyujtas.
 


Leia, pusztán amiatt, hogy még nem fogtál babát a kezedbe kár izgulni, mikor már ott van, annyira természetes, jön minden magától, tényleg :) Ami nem semmi kihívás lehet, hogy két picit kell egyszerre ellátni, én sokszor eggyel is kivagyok.. szóval Majorranna, le a kalappal!!

Szoptatásról annyit, hogy nekem az elsőnél és most sem fájt egy picit sem, egyáltalán! Tényleg nem kell fájnia, bár nekem mindkét gyerekem nagyon ügyesen szopizik az elejétől fogva, nagy szerencsémre. Én nem fejtem akkor sem, mikor a 2-3. nap megindult a tej, inkább mellre tettem, amikor csak tudtam, esetleg kicsit kimasszíroztam, ha feszült, de csak annyira, hogy megszűnjön a kellemetlen érzés.

Szóval hajrá! Hajrá! :)

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre: "Leia, pusztán amiatt, hogy még nem fogtál babát a kezedbe kár izgulni, mikor már ott van, annyira természetes, jön minden magától, tényleg Ami nem semmi kihívás lehet, hogy két picit kell egyszerre ellátni, én sokszor eggyel is kivagyok.. szóval Majorranna, le a kalappal!!Szoptatásról annyit, hogy nekem az elsőnél és most sem fájt egy picit sem, egyáltalán! Tényleg nem kell fájnia, bár nekem mindkét gyerekem nagyon ügyesen szopizik az elejétől fogva, nagy szerencsémre. Én nem fejtem akkor sem, mikor a 2-3. nap megindult a tej, inkább mellre tettem, amikor csak tudtam, esetleg kicsit kimasszíroztam, ha feszült, de csak annyira, hogy megszűnjön a kellemetlen érzés.Szóval hajrá! Hajrá! "




Köszönöm, majd gyúrok rá, hogy csökkenjen ez a para...

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Egyebkent tenyleg tok termeszetes h parázok, szerintem ezzel mind igy vagyunk. De a vilagon az egyik, ha nem a legcsodálatosabb dolog ha ikreid születnek :) én néha meg most se hiszem el h ketten vannak.
Es egyebkent igen, nekem is azt mondtak a tapasztalt anyukak h hallgassak az osztoneimre. Ami tok jo. Hiszen ha belegondolsz, ki ismerne jobban a gyerekeid mint te meg az apukajuk.
 


Sziasztok! Még új vagyok a fórumon, és lenne pár kérdésem. Február 23ára vagyok kiírva és a János kórházban fogok szülni. Pontosabban császár lesz, de nem programozott, megvárjuk mikor akar kijönni a babuci magától:) kérdésem a látogatási tilalomra vonatkozik, hátha ti többet tudtok erről mondani.Elvileg január 27 óta tart, bár amikor mi ott voltunk nem nagyon törődtek vele, legalábbis mi össze-vissza mászkáltunk.
Mennyire veszik komolyan szerintetek? műtétre be lehet majd menni az apának?(ezt mi anno már megbeszéltük az orvossal, de akkor még nem volt szo inluenzajárványról ) és utána ott maradhat velem? egyébként ha lehet akkor én mindeképpen 1 ágyas szobát szeretnék, talán oda be lehet csempészni a látogatókat..legalábbis nagyon remélem. szeretném ha a babám minél többet és hamarabb velem lehetne, de ahhoz elkel a segítség majd az elején a császár miatt.
egyébként mindenkinek könnyű szülést kívánok! :)
 


@gabi1111:

Nem tudom milyen jellegű a látogatási tilalom. De gondolom a babák miatt foleg. Mert hiaba van 4-7 között v 5-7 között, nem emlékszem pontosan látogatás, mindenki kb akkor megy amikor akar. Elvileg a kortermekbe (ha nem egyagyasban vagy) nem lehet bemenni. De ez tenyleg a szobatarsakkal való megegyezés kerdese, én 5 agyasban voltam es mindannyiunkhoz bejottek a látogatók. Csaszaros voltam, ugyhogy nekem jol is jott a segítség. A felkeszitin azt mondtak h az egyagyas alaputvanyi szobában egesz nap ott lehetnek veled, a kutya se nézi. Vizitkor ki kell menni es Ennyi. Egyebkent nalunk se néztek h mennyit vannak ott a látogatók. Engem este 10-kor csaszaroztak, utana mar nem maradt senki velem, azt nem tudom h akik Napközben szulnek , ott hogy van. Mi a szobában akik voltunk, mindannyian este/ejszaka szultunk :)
 


Kicsit eltűntem, de köszönöm mindenkinek a terhesvitamin-infokat! :)

@gabi1111 Ki az orvosod? Ez nagyon jó, hogy annak ellenére, hogy császár lesz, hagyja, hogy magától elinduljon. :)
A látogatási tilalomról fogalmam sincs, de szerintem nyugodtan hívd fel az orvosod, és kérdezd meg :)
/A Szent Imrében szült nemrég egy ismerősöm, ott bemehetett apuka a látogatási tilalom ellenére a császáros műtétre, és utána is maradhatott valameddig./
 


Én 2ágyasban voltam.


Engem délután császároztak, és utána ugye rögtön a szobába viszik az anyukákat is, nincs külön megfigyelő helyiség. A párom bejött hozzám, behozta a babát is, intézkedett, hogy kapjak fájdalomcsillapítót.. szóval 1-2 órát azért ott töltött mellettem (persze, ha a szobatársnak gond lett volna, akkor valószínűleg nem lett volna velem.. A babát egy nővér vagy csecsemős is behozta, rögtön mikor felébresztettek az altatásból, ezért nagyon hálás vagyok, hogy a picikémre ébredhettem! Aztán jött Apa, elkérte a babát, és együtt töltöttünk egy kis időt, de mikor ő elment, a baba is visszakerült a csecsemőosztályra, mert én 12 órán át nem kelhettem fel. Ez délután-este-éjszakára esett, és reggel, mikor jött a nővér, segíteni felkelni, leokéztak, hogy jól vagyok, akkor behozták a babókámat is, és onnantól velem volt.)


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Baba-elsősegély tanfolyam nem szokott a Jánosban lenni? Esetleg voltatok valahol máshol? Köszi!
 


@fhalasza:
A szulesfelkesziton azt hiszem h a 4.alkalom előtt van egy egyórás. De a gyermekmentoknel van félnapos ingyenes, én azon voltam, tok jo volt!
 


Köszönöm a válaszokat! Dr. Kiánál fogok egyébként szülni, vagyis nála lesz a császár. Én is nagyon örülök, hogy megvárjuk amig magától elindul a dolog, azt mondják jót tesz az anyának és a babának is, meg talán nem éri szegényt olyan váratlanul a dolog, hogy kikapják onnan..
a látogatási tilalomról elég vegyes dolgokat hallottam, valahol nagyon komolyan veszik, és a szülésre sem mehet be az apa, csak ha be van oltva, valahol meg igen. Sőt van, ahol azt sem engedik meg azu anyának, hogy elhagyja a szobáját..na remélem azért a jánosban nem ilyen szigorúak. mindenképp meg fogom kérdezni a dokimat a dololgról, és bízom benne hogy engedékenyek lesznek,mert hát mégiscsak az életünk egyik legfontosabb eseményéről van szó, és nem szeretném ha a járvány miatt az apa ezt nem élhetné át..meg hát egyedül azért elég nehéz lehet végigcsinálni..
 


@majorranna Köszi! 
 


@gabi1111:

En termeszetes uton szültem volna az ikreket de kb az utolso pillanatban császár lett. De tok jo volt vegig csinalni elotte azt a 8-9 orat, mindannyiunknak! Es nagyon jo volt h velunk volt a ferjem. Ugyh drukkolok! O sajnos a műtőbe nem jöhetett be, a dokim kérte h inkabb kint várjon, de nem bánom mert ott mar nem tudott volna csinalni semmit :) es legalabb kint is várta vki a babákat :)
 


@majorranna 
Remélem nálunk is bejöhet majd a szülőszobára és a műtétre is. A császároddal kapcsolatban lenne pár kérdésem: milyen varratokkal csinálták? felszivódóval vagy menned kellett varratszedésre? 
kaptál branült (remélem jol írtam) a sebedbe, amin át távozik aminek kell? 
Fejfájás nem lett a spinál után? 
neked a műtét közben legalább megmutatták a babákat? vagy egyből elvitték őket? én nagyon szeretném legalább látni egy picit, és adni neki egy nagy puszit:)
 


@gabi1111:

A belső varratok felszívódoak, a külsőt kiszedtek a műtét utan egy héttel. Branult nem tesznek a sebbe. Katetert kapsz, mert 12 orat nem kelhetsz fel. Nekem a fejem egyaltalan nem fajt, de a műtét utáni ket nap pokoli volt, meg fajdalomcsillapitoval is. Aztán 3.naptol egyre jobb lett :)
Odahozzak a babákat megmutatni es puszit is adhatsz neki! Egyebkent a felkesziton azt mondtak h ha vki akarja, akkor apukának odaadják kiemelés utan a babákat ha vki ezt igényli. Esetleg ezt kérdezd meg a dokidtol. Nalunk ügye ez nem volt mert nem volt bent a ferjem a műtőben.
 


@majoranna:

köszi a választ:) kicsit most már kezdek izgulni, még igy is hogy kb pontosan tudom mi vár rám..vagy pont ezért..de hamarosan tul leszek rajta és hát van miért vagyis kiért végig csinálni:)

 


Szisztok, még egy kérdésem lenne: beöntést adnak császármetszés előtt?
 


Hat ezt nem tudom. En kaptam, de azert mert termeszetes szulesnek indult, engem csak a vegen csaszaroztak vegul. De semmi extra, szerintem teljesen kibirhato. :)
 


sziasztok! abban tudnátok segíteni, hogy amint kijövünk a kórházból, hogyan tovább? hazajövünk, ez eddig oké. Hívni kell védőnőt, gyerekorvost?Vagy mi megyünk el? akár a kórházból hazajövet? Vagy ez is beletartozik abba az időszakba, amikor még nem szabad őket emberek közé vinni?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@leia8207:


Még a kórházból hívd fel a védőnőt, gyerekorvost, hogy megszületett a baba (a gyerekorvos ekkor megírja a recepteket a babának: lázkúp, vitaminok, gyógyszertári babaápolók, apa meg el tud érte szaladni). Valószínűleg meg is beszélitek rögtön, hogy mikor mehettek haza a kórházból és a hazaérkezés utáni követekző munkanapon az otthonotokban látogatnak meg, megnézik a picit, ellátnak tanácsokkal stb.
A saját háziorvosodat is érdemes értesíteni, hogy megszültél.

Nálunk a védőnő az első 6 héten hetente jött, a gyerekorvos meg hazaérkezésünkkor, illetve a baba két hetes és egy hónapos korában. 
Először majd kéthósan kell nekünk menni a rendelőbe egészséges tanácsadásra, illetve oltásra. Addig nem szerencsés nagyon emberek közé vinni a babát.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Értem, köszönöm!! nyáron is így van? azt hallottam, a jó időben nem kell várni 6 hetet...de akkor majd megmondják az okosabbak(orvos,védőnő).

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Sziasztok, mi is befutottunk.
Azóta megérkezett a kislányom - bár egy hónappal hamarabb mint terveztük - nem minden bonyodalomtól mentesen.
A kórházról, szülésznőkről és az ápolónőkről, csecsemősökről csak jót tudok mondani. Maximálisan kedvesek és segítőkészek voltak. A választott orvosomról és a szülésznőről pedig csak szuperlatívuszokban tudok beszélni!!!!!!!!!!!!!! De tényleg!!!!!!!! Fantasztikusak voltak és rém hálás vagyok nekik!!!!!!!!!!!!!


Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Gratulalok, de jooo!!! Otthon vagytok mar? Te is az Anikonal szultel, ugye? Hat o tenyleg nagyon ott van, én is maximálisan meg voltam elégedve vele. Most voltam 6 hetes kontrollon, tok jófej volt ott is. Mik voltak a bonyodalmak, elmeseled? Persze csak ha publikus!
 


@lilili: "Sziasztok, mi is befutottunk.Azóta megérkezett a kislányom - bár egy hónappal hamarabb mint terveztük - nem minden bonyodalomtól mentesen.A kórházról, szülésznőkről és az ápolónőkről, csecsemősökről csak jót tudok mondani. Maximálisan kedvesek és segítőkészek voltak. A választott orvosomról és a szülésznőről pedig csak szuperlatívuszokban tudok beszélni!!!!!!!!!!!!!! De tényleg!!!!!!!! Fantasztikusak voltak és rém hálás vagyok nekik!!!!!!!!!!!!!"



Szívből köszöntöm a kicsilányt!
Jó, hogy ilyen pozitív tapasztalataid voltak.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


@lilili:


Gratulálok! És már két hetes a kishölgy? Jól vagytok?

@Majorranna:


A hathetes kontrollról jut eszembe, hogy én is a Varga doktornőnél voltam a hathetesen, de én a kórházban a sima nőgyógyászati rendelésen, és írt fel Diamilla fogamzásgátlót. Neked nem írt esetleg? Mert azt mondta, hogy szoptatás alatt addig szedhetem, amíg meg nem jön a menzim, akkor váltani kell másikra. De közben azt írja a leírása is, hogy vérzés használat közben is lehet és normális is , de akkor honnan tudom, hogy megjön vagy csak a mellékhatás.. meg ilyet még sehol nem hallottam, hogy a menziig lehetne csak szedni.. szóval most vacilálok, hogy elkezdjem-e.


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:

Nekem nem irt fel, bar én nem is kertem, mert nagyon vacilaltam én is, hogy mi legyen... O az ovszert javasolta. De hat az se nagyon szeretnem... Ahogy utana olvastam viszont, volt tobb hely ahol azt irtak, hogy ez a szoptatás alatt szedhető fogazmasgatlo nem ved 100%-osan, vagyis hogy nagyobb aranyban fordul elő terhesség. En azon gondolkodom, hogy vmi huvelykupot vagy ilyesmit nézek majd.
 


Egy ikres csoportban olvastam ma, hogy van olyan kórház/város, ahol bizonyos idő után(31-32. hét) befektetik az ikres anyukákat, csak hogy minden rendben legyen. Ugye a Szent János nem ilyen? Ha nincs rá indok, akkor talán nem küldenek be...
Meg fogom kérdezni az orvosom, de csak jövő hét csütörtökön megyünk hozzá UH-ra.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Sőt, már 3 hetes a kisasszony 
A kép még a múlt héten készült, azóta híztunk. 3100g született, 1 hetesen 2950g jöttünk haza és 3 hetesen 3650g úgy, hogy csak szopikázik. Én meg folyamatosan nézem, hogy nem jelennek-e meg rajtam fekete foltok mint a holstein fríz tejelő tehénnek 

A bonyodalom "csak" annyi, hogy szép lassan és orvul toxémiás lettem kicsit atipusos tünetekkel és középsúlyos HELLP szindromám is lett  De most már minden rendben és remélem a 6 hetes kontroll is ezt fogja alátámasztani.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@leia8207:

Nem fektetnek, legalább is engem a dokim nem fektetett be mert semmi sem indokolta. A 35.heten kaptam tudoerlelot, de azt is ambulansan (3x adjak, 12 óránként), bementem 12 óránként.
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: