Új privát üzeneted érkezett!

Én sose számoltam. Meg ikreknél az elején még nem is nagyon tudod, hogy melyikük az. Inkább azt figyeltem, meg az tűnt fel, hogy mikor mozognak kevesebbet. Aztán szép lassan így is kiismertük egymást, tudtam pl. hogy reggel és délelőtt még alszanak rendszerint, olyankor nagyon keveset mozognak, délután elkezdenek, aztén este és kb. éjfélig jön a nagy rúgdosás, bokszolás. Meg arra is rájöttem, hogy amikor nyomott és esős idő van, akkor kevesebbet mocorognak. Szerintem ki fogod tapasztalni te is ezeket. 
Amikor kezdtem kétségbeesni, akkor mindig simogattam őket, beszéltem hozzájuk, hogy vmit produkáljanak, vagy ettem egy kis csokit, mert arra tényleg garantáltan beindultak. Valahol olvastam ezt a csokis dolgot és nekünk tényleg bejött. 
Nagyon gyorsan el fog telni a másik fele is, az tuti. Ha belegondolok, hogy mi augusztus végén voltunk 20 hetesek és mennyire gyorsan eltelt ez a pár hónap... Hű, és még nagyon sok örömöd lesz bennük, ezentúl még inkább!
Ma voltam ctg-n, és tele volt a szülőszoba, mondták is, hogy a front miatt tegnap is meg ma is sok baba született :)
 


Mesélsz róla milyen ez a ctg? Csal fekszel perceken át és hallgatod a szívverésüket? 
Köszönöm, a csokit majd kipróbálom!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Csoki tényleg beválik, meg úgy általában az evés. Illetve az enyém mindig visszarúg, ha mosogatok, és nekidőlök hassal a pult szélének. :)

Tényleg, az ikres CTG milyen?

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 

 
 

Szerintem az ikres ugyanolyan, csak nem két tappancs van rajtad, hanem három, egy-egy a babáknak, egy meg a fájásfigyelő. 
Leia, az ikres fent van a szülőszobán, ahogy bemész a folyosóról rögtön szemben van 2 ctg gép és az ajtó felöli az ikres. Igazából csak ennyi, igen, leülsz, rád teszi a szülésznő és vársz és fülelsz :) Nekem eddig fél órások voltak mindig, szerintem általában ennyi, mert másoknak is ennyi volt előttem ma. Én nem unatkoztam eddig közben egyszer sem, pedig nem volt nálam könyv, mert már mindig figyelek, hogy minél könnyebb táskával induljak el itthonról :) De a szülőszobán eddig mindig volt vmi történés, jönnek-mennek az emberek, úgyhogy nem unatkoztam egyszer se. Közben meg olyan jó hallani a kis szívüket, meg érezni ahogy ficánkolnak közben :) 
Fú, azt nekem se szeretik, ha nekidőlök a pultnak, vagy bárminek. De pl. a ctg-t se. Meg az uh-t se. Meg azt se szeretik, ha túl sokáig fekszem az egyik oldalom. Attól függően, hogy melyik oldalon fekszem, valamelyikük mindig jelez, hogy most már forduljak :)
 


Nekem most kezd ez a fekvés dolog kényelmetlen lenni...nem akartam használni a szopispárnát még, hagyj maradjon új nekik, de lehet, hogy kell majd...

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Nekem ez is változott, volt egy időszak a huszonvalahányadik héten, amikor nekem se volt jó sehogy se, elkezdett fájni a hátam, derekam. Aztén egyszer csak elmúlt és csak most a vége felé lett megint kényelmetlen sok dolog. Mostanában egyébként én is a szoptatós párnát használom, és abból a szempontból nem bánom, hogy legalább kicsit zsugorodnak benne a golyók és így már nem olyan pufi :)
 


Érdekes, nekem is elmúlt a vége felé a nehezen alvás, de az is igaz, hogy jó fáradt vagyok, mire lefekszem, szóval nem gond elaludni. Ha még az ágyban beszélgetünk a párommal elalvás előtt, akkor néha előjön a lábamban ez a nyughatatlan érzés, hogy sehogy se jó, és akkor kín szenvedés az elalvás. Szóval, fáradtnak kell lenni, akkor nincs gond ;)

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Most tartsátok vissza a babákat  mert teltház van a front miatt. Én is begörcsöltem, de sikerült benntartani a babát. Sokan voltunk akik begörcsöltek, sok koraszülés és szülés is volt. tegnap 11...
3 napot töltöttem bent, jó tapasztalat volt, de remélem februárig nem megyek 

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Igen, tegnap én is voltam bent, és amíg a ctg-n voltam két baba is született. Mondta a dokim is, hogy tegnapelőtt is durva volt és hogy tele van a pic. Szerintem én is ettől kezdtem el görcsölni tegnap, bár én már így a 36. héten nem ijedtem meg annyira, meg mára el is múlt kb., meg beazonosítottam, hogy szerintem ezek jósló fájások voltak. Még pár napig azért igyekszem bent tartani őket, hogy töltsék be a 37. hetet szombaton :)
Lili, remélem én is, hogy nem kell menned már februárig! Mit mondtak mitől lehetett, neked is a fronttól? Dolgozol még?
 


Hát én meg tök energikus voltam tegnap! Pedig egy idegre ráfeküdt a babó és minden lépésnél fájdogál a csípőn bal fele.. meg még van egy csomó dolgom, azokat mind szeretném elintézni :D

Jajj Lili, vigyázzatok magatokra! Te magad mentél be, és benntartottak? És csak ijedtség volt, vagy beindultak a dolgok, de le tudták állítani?

majorranna, nagyon szuper hogy az ikrecskék még mindig bent! Az ismeretségi körömben az ikrek mind sokkal hamarabb jöttek világra.. nagyon ügyesek vagytok! Drukkolok, hogy betöltsétek a 37-et is!





Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Szantre, nekem is folyton eszembe jut még vmi, hogy mit kellene intézni...:) Hétvégén meg tesómmal sütögetünk majd. Tegnap nekem is több erőm volt, voltam is boltban, zöldésegnél, gyógyszertárban és egyáltalán nem éreztem magam fáradtnak utána. 
Igen, hihetetlen, hogy még mindig bent vannak, holnap betöltik a 37. hetet is. Valahogy én azt éreztem/érzem, mondtam is a férjemnek, hogy ha most hétvégén nem jönnek, akkor már a karácsonyt is bent töltik :)
 


Ja, igen, nekem is minden ikres ismerős azt mondta, hogy sokkal hamarabb jöttek a babák, ezért mi jól rá is paráztunk, és december eleje óta kész van a szoba és már vagy 3 hete be van pakolva a kórházi táska... érdekes, hogy egyedül a dokim nem mondogatta ezt, ő csak annyit, hogy 35. hétig jó lenne kihúzni, és esetleg még utána +2 hetet ráhúzni. Szóval ő nem ijesztgetett, sőt, mondta is még az elején, hogy ne olvasgassak mindenfélét meg ne higgyek mindenkinek. Tegnap megint hallottam egy szülésbeindítós sztorit (nem János Kórházas szerencsére), hogy beindítják a szülést mert a doki elutazik és nem ér rá a kiírt időpontban... na attól megint kicsit eldobtam az agyam. Viszont megint eszembe jutott, hogy jól választottam, mert az én dokim szájából ilyen egyszer sem hangzott el szerencsére. Mondjuk szerintem én ott is hagytam volna, ha azt mondja nekem bárki, hogy beindítom a szülést, bár orvosi oka nincs, de elutazom...
 


Varga doktornőről én még rosszat senkitől nem hallottam, úgyhogy szerintem is jól választottál! Nekem is szimpatikus volt, mikor ő rendelt a terhes ambulancián.


Mi meg végre elértük a téli szünetet, mostmár nyugisabban várjuk a babát, lassan mindenki szabin, akit ugrasztani kell a nagyobb miatt, ha jön a picúr. De én is úgy vagyok, ha eddig bent volt, mostmár a karácsonyt is megvárhatná ;)


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Én is a Varga doktornőnél fogok szülni  remélem csak február végén, mert most kicsit korai és a doktornő is szabin van  Kb azóta járok hozzá, mióta a Jánosba jött, nálam nem is volt kérdés, hogy kinél.

A görcsöket a lakásfelújítás (festés, parkettázás, tapétázás, takarítás stb) + a front hozta ki. Infúzióval le tudták állítani és utánna lónyi adag antibiotikumokat kaptam vénásan, de biztos ami biztos, megkaptam a 3 tüdőérlelő szteroidot is...

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Igen, nekem is mondta, hogy ha igazán jófejek akarnak lenni az ikrek, akkor megvárják a dec. 29-et, mert akkor már dolgozik :) Na, hát majd meglátjuk :) Tüdőérlelőt én is kaptam múlt héten. 
Jaj, a felújítás az szörnyű tud lenni... mi is november végén fejeztük be, de augusztus vége óta tartott már, mert kicsit elaprózódott. Az utolsó menetet, ami a csempézés, lichthof befalazás volt már nagyon nehezen viseltem. Sikerült végül befejezni? Most már pihenj sokat, az nekem is jót tett, amikor egyszerűen megengedtem magamnak, hogy ne csináljak semmit, még csak a boltba se menjek le, hanem tényleg csak a pihenés. 

Bizony, végre itt a téli szünet :) Drukkolok, hogy még akkor kihúzzátok a karácsonyt! Én nagyon meglepődnék, ha sikerülne nekünk, de egyelőre teljesen elképzelhetőnek tartom :)
 


@majorranna:


Nincs még vége, de a szoba - velünk fog aludni jódarabig - kész. Még 1 szekrényt várunk. Most már a takarítás jön no meg a karácsony. Bár kiestem kicsit a hangulatból.

Te is szeretnél alapítványi szobába bejutni? Nekem ez jó főpróba volt most  Ha mázlija van az embernek akkor jófej banda jön össze, de aztán jön egy új akihez busójárás szerűen jön a család (nemre, korra és rokonsági fokra tekintet nélkül) reggeltől estig      Neked meg kilóg a feneked, etetnél, pihennél, aludnál stb stb stb. Vagy azt a pár napot aludni szeretnél éjszaka, de van aki már most sem  és neki ott marad a baba míg mindenki más betolja, vagy fordítva stb stb stb.

Szóval én minden követ megmozgatok, hogy ha lehet 2 ágyas, vagy 1.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Hát nekem sincs karácsonyi hangulatom, egyáltalán nincs. De szerintem azért, mert teljesen lefoglal minket a babákra való várakozás, és ebbe most más egyszerűen nem fér bele. De nem is bánom, így most sokkal jobb :)

Én is pont ezek miatt hajlok az alapítványi szoba felé. Nyugodtabb szerintem, ha nem kell máshoz alkalmazkodni, és másnak se kell hozzám. Az egyetlen, ami nekem ellene szólt, hogy ha egyágyasba megyek, akkor lehet, hogy nagyon egyedül és elhagyatva érzem majd magam. Aztán rájöttem, hogy végül is ha egyágyasban leszek, akkor oda az jön be aki akar, és ha éppen olyanom van, akkor oda jöhetnek látogatók kb. bármikor.
 


sziasztok!

remélem, megjött a karácsonyi hangulatotok!

Mindannyiótoknak gömbölyű pocakos, igazán boldog karácsonyt kívánok!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Boldog karácsonyt nektek is! 

Szantre, jelentkezz majd, hogy egyben vagytok-e még! :)
 


Sziasztok!


Megszületett Hanna december 22-én 3150g-mal, 56cm-rel! :)


A hétvégén szegény Márk végig hányt-hasmenése volt, én is tök gyenge voltam, aztán hétfőre elmúlni látszott a nyavalya, és hajnalban elkezdtem fájogatni. Számolgattam, fürödtem, aztán elkezdtek rendszeresek lenni, úgyhogy hívtam a páromat, hívtam Márk apját és 3-5 perces fájásokkal indultunk be a kórházba. Mire beértünk sajnos elkezdtek ritkulni, pár óra után már megint 7 percesek, 10 percesek voltak, már épp azon alkudoztunk a dokival, hogy mi legyen, burokrepesztés, lemegyek az osztályra vagy hazamegyek saját felelősségre, mikor elkezdtem vérezni. Megörültünk, hogy akkor legalább tágulok, de sajnos nemcsak tágulásos vérzés volt, úgyhogy 5 perc alatt a műtőben találtam magam (a méhlepény széle levált) és még 5 perc múlva ki is kapták a Hannát. 
Hát nagyon felemások az érzéseim, nem is tudom.. alig maradt szülésélményem, annyira nem akart történni az elején semmi, aztán meg már meg is született.. szóval furcsa, de Hanna itt van, jól van, csodaszép! 


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Aaa, de jó! Gratulálok Hannához! De jó, hogy itt van, és az a lényeg, hogy mindannyian jól vagytok! Kicsit éreztem, hogy lehet valami, hogy nem írsz, azért is kérdeztem! Akkor most már otthon vagytok? Azért bent jófejek voltak?
 


@szantre:

Szívből üdvözlöm a kicsilányt ezen a szép világon, és Titeket is,mint család! Gyorsan megvoltál, kvázi... Majd ha lesz energiád, egyszer leírod az "állapotokat"? Hogy mire számítsunk?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Igen, már itthon. Végre!

Bent mindenki aranyos volt, ugye ügyeletesnél szültünk, de úgy érzem, semmiben nem szenvedtem hiányt. Alapítványi szobát nem sikerült elcsípni, nagyon sokan szültek aznap, de egy 2ágyas sima szobába kerültem. Ez is rendben volt amúgy, igaz, hogy nem volt külön fürdő, de nem volt akkora probléma. Az hogy volt szobatárs, végül nagyon jó volt, egy fél napot egyedül is voltam, az nagyon unalmasan telt. A wc-k kultúráltak, a zuhanyzó már kevésbé, de végülis a célnak megfelel. A személyzet is rendben van szerintem, a csecsemősök viszont nagyon elfoglaltak, ha valaki segítséget akar kérni, akkor van hogy többször kell szólni, mert leterheltek.


Nekem a tisztasággal sem volt gondom. 

Ti hogy vagytok? Hogy teltek az ünnepek?



Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


A császár után Hannát odaadták az apukának? És neked mennyi idő után vitték be a szobába szoptatni? Nem tudom, nekem vmi miatt az a parám, hogy elfelejtik majd őket hozni, ha a végén mégis császár lesz nekem is... 
Megnyugtatóak a jó tapasztalatok, köszi, hogy leírtad! Négy napot voltatok bent?
Mi jól vagyunk, a babik már elmúltak 38 hetesek és még mindig bent vannak, hihetetlen számomra ez. Holnap megyünk ctg-re meg a dokinőhöz, hát kiváncsi leszek, hogy mit mond :) Mi már nagyon szeretnénk, ha végre kijönnének :)
 


Mivel nekem sürgősségi császár volt, ezért altattak, így nem mutatták meg, mikor kivették, de úgy tudom epidurálnál odatartják egy puszira azért. Még a műtőben kértem, hogy majd hozzák oda, és mikor ébresztettek (már a szobában, de kb egy óra telhetett el össz-vissz), akkor ott volt a nővérnél (vagy valakinél): megmutatta, odatartotta az arcomhoz, kérdeztem 1-2-t kómásan, hogy jól van-e, mekkora, mennyi lett az apgarja (kómásan ennyi jutott eszembe :) ). 
Apukának nem adták oda, rögtön inkubátorba tették, hogy ne fázzon, de ez a szokás rendes szülés után is, amíg anyukád rendbeteszik..
Aztán amikor ébredeztem a szobában már ott volt apa is meg kiskocsiban Hanna, egészen addig míg letelt a látogatási idő :)
Császár után 12 órát kell még feküdni, akkor ha fel tudsz kelni, nem ájulsz, szédül, hozzák szoptatni, nem felejtik el, max szólsz a nővérhívón. Nálam onnantól végig velem volt: próbáltuk bepótolni a kimaradt 12 órát :)

Elképesztő hogy még mindig nem szültél :) Nagyon jó lehet nekik odabent? Te bírod még?

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Hétfőn este Megszületett Hanna (2900 g, 54 cm) es Samu (2800 g, 56 cm). Gyonyoruek mindketten es mindannyian jol vagyunk. Eleg jolindultunk neki a hüvelyi szulesnek de vegul sajnos császár lett mert nagyon leálltak a fájások. De a lenyeg hogy jol vannak a manok :) ma mar probaltam őket szoptatni de sajnos ez a császár fizikailag elegge megvisel, eleg nehezen mozgok, igy meg csak akkor vannak velem ha itt a ferjem vagy anyukám. De szerencsere sokat vannak itt.
Szantre, te mennyi idő utan tudtal normálisan közlekedni, miegyeb a császár utan?
 


@majorranna: Üdvözlöm Samut és Hannát ebben a gyönyörű világban!! Hosszú szülés volt? Nagy a sebed vagy rossz helyen van? Külön szobába kerültél vagy a hagyományosok egyikében vagy? Kitartást és erőt kívánok!!


Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Jajj, nagyon gratulálunk a kis csöppségekhez! Jó egészséget mindannyiótoknak! 

Hát én még mindig nem vagyok az igazi.. a kórházi napok alatt csak kicsit javult, épp csak lassacskán elcsoszogtam a mosdóig, csecsemős osztályig meg vissza, ágyból felkelés meg még mindig fájdalmas. Szerintem ahogy hazajöttünk egy kicsit meg is erőltettem magam, szóval elég lassan gyógyul. Elég gáz, hogy sima szülés után már 1-2 nap múlva okés voltam, most meg borzasztó nehezen megy a mozgás, emelés, meg amihez a has környéki izmokat kell feszíteni - na akkor szinte belenyilallal a fájdalom.. De lassan csak helyrejövünk :)

Még egyszer minden jót a kis családnak!

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:


Gratulálok Hannához és hogy minden szerencsésen alakult. Kár, hogy nem tudtál otthon karácsonyozni, de majd jövőre  Mi is azt beszéltük, hogy jövőre nem lesz ennyire lustálkodós, pihizős karácsony, már ha Bori a szüleire fog hasonlítani 


@majorranna:


Üdvözlet az ikreknek és neked hatalmas gratula, hogy idáig sikerült marasztalni a picúrokat. Ez szuper! Na és persze, hogy betartottátok a 29.ét  

Lányok, kérhetek egy részletes élménybeszámolót?! Mit vittetek, mi kellett? Mondjuk van elképzelésem, mert hát ugye én főpróbát is tartottam... De hátha van még praktikus ötletetek. Köszi 


Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@lilili:


Én a kórház honlapján lévő lista alapján csomagoltam, és az elég is volt, mellszívót pl nem is vittem, ha kéne behozatod a pároddal, a többi az nagyjából tényleg hasznos. Szülőszobára én több törcsivel készültem, végül a császár miatt csak 1re volt szükség, de nem baj, ha van (beöntés, kádazás, szülés utáni zuhanyhoz). Viszont hálóingből lett nekem kevés, mert a császáros kötésem miatt a 2 pizsinadrágot nem tudtam felhúzni, nem fért át a dereka a kötésen, vagy nagyon nyomott. 

Ha valami eszembe jut, még hozzáteszem. Már pakolod össze a kórházi pakkot?

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre: "

A törülköző az eldobható kategória legyen vagy azért ki lehet belőle mosni dolgokat?

Majoranna: a két picinek te mennyi ruhát, cuccot vittél? Pelust is vinni kell? 


Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Én sötét törcsiket vittem ugyan, de végülis nem  lett komoly bajuk :)

Babának csak hazahozni kell ruha, bent kórházi cuccban vannak. Pelus viszont kell, meg popsitörlő, popsikrém is, jó ha hintőpor is van.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
En is a kórházi lista alapján csomagoltam, de meg igy is sikerult tulcsomagolni kicsit magam. A babáknak én egy csomag pelenkát, egy popsitorlot, egy popsikremet, hintoport es 4 db cumisuveget vittem. De cumisuveget adnak is. Nekem jo volt hogy vittem mert szerda delutan kertem nekik tápszert mert hiaba szopiztak nagyon szepen, akkor meg nem indult be a tejem. Nekem jobb érzés volt h a sajat uvegembol adom nekik. Ami nekem meg jo volt hogy a ferjem hozott be párnákat es igy az amugy extra kényelmetlen agyban viszonylag kényelmesen tudtam szoptatni. A kortermekben nagyon meleg van, én pl minden ejjel leizzadtam ugyhogy tobb váltás felso is jol jott, én ilyen pántos nyariakat vittem, amiben szoptatni is eleg konnyu volt.
Egyebkent nekem többnyire pozitiv tapasztalataim vannak, a szulesznok nagyon kedvesek voltak, a dokim extran tok jo fej volt, vegig bent volt, rendes volt nagyon. A nővérek is jo fejek, kedvesek. A csecsemosok közül volt két banya, a tobbiek szinten kedvesek voltak.
 


@majorranna:


Hogy telnek a napok a két kis csöppséggel? Van segítséged?


Sebed hogy van? Én most azt mondom, hogy az enyém már egész jól, fog kelleni az a 6 hét, hogy helyre jöjjön, de már nem fáj, ha fel akarok kelni a székről vagy az ágyból. ;)


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Műtéti hegre mit kentetek? körömvirág krém? vagy valamilyen homeós bogyó?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Hogy vagytok Mamik?
Nekem még van egy kis időm (remélem) de az ürömben jól jött ez a decemberi főpróba.
Tényleg állati meleg volt (én a 8asban voltam) és összeszedtem egy jó kis torokfájós-köhögős cuccot.

A császár után mennyivel voltatok mozgásképesek? Mennyit kellett bentmaradni? Mi a protokoll? Mikor kell bemenni? Elötte az anesztessel beszéltetek? Hol nyiszálnak? Utánna mennyire xar?

A nővérek nagyon határozottak, de kedvesek voltak. Egy kivételével aki éjszakás volt és baromira nem érdekelte, hogy a vénásan beadott 10ml antibiotikumom nagyrésze - többször is, mert 3x kaptam naponta - a lepedőre ment. Utánna a nappalosnak mondtam, átmosta a branülömet és csodák csodája minden stimmelt.


Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


@lilili:


Igen tényleg nagyon meleg van, főleg, ha kint napos az idő és besüt!

Császár után 12 órával lehet felkelni, nekem az éjjel lett vna, és bár azt ígérte a nappalos, hogy akkor az éjszakás j9n és segít felkelni, de csak reggel jöttek. Hát az első felkelés nekem baromira fájt, de csak mérsékelten szédültem, úgyhogy felkeltem, hogy megkaphassam végre a babát. És akkor behozták, és onnantól velem volt.

Az anesztessel én nem beszéltem, sőt az orvossal se nagyon, hogy miért műtenek meg azonnal, tényleg 5 perc alatt a műtőbe kerültem, ott jött rám a írás, addig fel se fogtam.. A seb kb bugyi-derék-vonal alatt van egy kicsivel, szóval ha jól tippelem, még bikiniben sem fog látszani, de elég rendesen fáj. Fwlülnu, ágyból ki-be, nagyon fáj legalább egy hétig. És nekem a komfortérzetemen nagyon sokat rontott, hogy nem tudtam rendesen zuhanyozni, mert nem érheti víz (van ilyen leragasztós cucc, a szülésfelkészítőn mondta a szülésznő, de mi nem készültünk császárra, mezei patikában meg nem kaptunk olyan ngyot, ami a császársebhez kell.)

Császár után 4. nap lehet hazajönni, ha minden rendben van.



Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@szantre:



Köszi. Azért ez a császár kicsit aggaszt  Nekem a zöld branüllel jól szétbarmolták a bal kezemen a vénákat a kézfejemtől a könyökömig  Még most is - 3-4 hét után fekete-kék-lila  Szerintem viszek be kék branült no meg a vízhatlan "sebtapaszt" asszem cutiflex-nek hívják.

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Szantre: végül kinél szültél? Ki volt a szülésznő?

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
 
 


Szentiványi volt az ügyeletes orvos, és Blankának hívták a szülésznőt. De nem sok tapasztalatom van velük.. a doki olyan vicces-jópofizós fajta, de amúgy szakmailag sem volt problémám vele, a szülősznő kis fiatal, kedves lány volt.

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Fu, na igen, iszonyu meleg volt... Engem este 10-kor vsaszaroztak, igy délelőtt kelhettem fel másnap. De nekem gerincerzestelenitesben csinaltak. En az első ket napot nagyon megszenvedtem, a szobatarsaim akik normalszultek mar mászkáltak, jottek-mentek, én meg alig birtam mozogni annyira fájt. El is voltam rendesen keseredve mert igy első nap bar nalam voltak a babák - a ferjem hozta ki őket, nem nagyon tudtam őket babusgatni. Aztán a harmadik nap ereztem hogy na, lesz ez jobb is, pénteken meg amikor hazajöttünk mar egesz jol voltam. Most egy héttel a szülés utan meg főleg, nem gondoltam volna hogy leszek meg igy is :)
A tejem is beindult szombatra, ugyhogy ebből a szempontból is megnyugodtam. A mai ejjel volt az első sirasmentes, bar én nem sokat aludtam mert mászkáltam hozzájuk meg szoptattam. Deva ferjem vegre aludt éjféltől 6ig :)
Engem most a védőnő akasztott ki kicsit... Mindenki mondja a sok okassagot csak mindenki mást...en csinalnam ugy ahogy gondolom meg erzem de ok beleoloskodnak es pl a férjemet aki kicsit bizonytalanabb amugy is meg jobban elbizonytalanitjak...
 


Már gyakorló anyák!
Köszi a rengeteg tapasztalatot, nagyon jól jön majd!

Majoranna:
csináld ösztönből, szerintem hallgass magadra!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
 


Ja, meg annyi hogy ugye császár utan nem lehet zuhanyozni. Nekem a mosdokesztyu tok hasznos (volt).
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Orvos/kórház választás előtt állok.
-Tudnátok ajánlani dokit?
-Apuci/tesó legalább bemehet a kórterembe?
-Lehet jelezni,ha különfürdőszobás kórtermet szeretnél?
-Babaleadás menete?


Előre is köszönöm a válaszokat. További szép napot Nektek!

Lilypie First Birthday tickers
 


Szia Lena!
En Varga Anikonal szültem a mult heten es ot nagyon tudom ajánlani. Vegig a terhesség alatt nagyon korrekt volt az osszes vizsgálaton, a szülés alatt meg vegig ott volt, egészen az elejétől, nem csak a végére jott oda. Es nekem a szemlélete is nagyon bejott. Szoval én nagyon meg voltam vele elégedve.
Látogatási idő Elvileg 16-19-ig van de barmikor lehet menni. En ot agyas szobaban voltam es mindenkihez jottek Napközben es nalunk senkit se zavart. Be lehet menni a korterembe. Elvileg csak a pic-esbe nem, de én is ott voltam mert minden mas tele volt es siman bejohetett bárki. Csak vizitkor kell kimenni.
Vannak alapítványi szobak, havolyanba szeretnel menni azt a szulesznonek kell jelezni. Elore foglalni nem lehet, ha szabadok akkor mehetsz. Azokhoz van fürdő meg vece. Amugy a kozos vece es zuhanyzó eleg tre de ki lehet bírni.
A babák egesz nap es ejjel is kint lehetnek. Reggel 7-fel 10-ig van náluk vizit, addig kell bevinni őket. Ha keves baba van akkorvgyorsabban vege. Este 7-tol van fürdetés, arra kell meg visszavinni őket.ha éjszakára nem akarod magadnal tartani akkor 10-ig kell visszavinni.
En összességében nagyon elégedett voltam a Jánossal.
 


@majorranna


Hogy telnek a napok a picikkel? Van segítséged?
Mi volt a gond a védőnővel? A tanácsokról meg annyit, hogy hallgasd meg őket, aztán csináld úgy, ahogy jónak érzed. 

@lena7912


Üdv itt! Én ügyeletesnél szültem, teljesen meg voltam így is elégedve: a vizsgálatoknál is és a szülésnél is kedvesek, odafigyelők voltak. 


Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


@majorranna:


Nagyon szépen köszönöm! Na,akkor felveszem ezt a kórházat is a listámra.

Még pár kérdés:
-Mikor engednek haza?
-Gátvédelem?
-Bimbóvédő használata megengedett?

Tudod, az első gyerekemmel voltak szoptatási gondjaim, elég sok időbe telt mire feldolgoztam.Aztán,ha most sem sikerül,akkor nem szeretném,ha elevenen égetnének meg ezért a folyosón. Szóval, ebben a tekintetben mennyire rugalmasak?

Lilypie First Birthday tickers
 


@szantre:


Köszönöm szépen!

Azt esetleg nem tudod,hogy területi ellátási szinten,mit takar konkrétan a 3-as szint? Ugyanis a lakhelyem szerint a kórház tekintetében oda tartozom.

Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!
Hat, ahogy sejtettem, szopiznak, fejek, aztán amig alszanak minden mast csinálok, autan mar jon is a következő etetés :) de nem bánom, kezd vegre megindulni a súlyuk es nagyon sok tejem van, ugyhogy szerencsere nem kell tapszerrel pótolni :) nappal alig van hangjuk, ejszaka nyugosebbek, de rendszerint felváltva :) az egyikük kb vegig alszik, a masikukat kell nyugtatgatni. Ejszaka nem szóltatok, hanem cumisuvegbol kapnak lefejt tejet mert két ora siman elment vele, igy meg fel ora alatt megvannak mindketten mert a férjem is tud etetni :)
Ti hogy vagytok?

En hétfő este szültem, sima szulesnek indult majd fajasgyengeseg miatt császár lett, igy péntek délelőtt mehettem haza. Akik meg hétfő este szultek nem császárral, mar csütörtökön hazamehettek. A hazamentelhez az kell hogy teged a te dokid elengedjen, plusz a babat a csecsemoorvos elengedje.
A szovatarsaim, akik szinten hétfőn szultak, mindegyikük gatvedelemmel szült pedig nem is kertek :) de egy délutáni szülés utan is hallottam hogy jon ki a szülésznő es mondja hogy elso baba, raadasul gatvedelemmel. Szoval szerintem figyelnek, ha meg kered, akkor gondolom meg jobban.
En szoptatashoz bimbovedot hasznaltam. Amikor eloszor mellre tettem őket, akkor mondta a csecsemős h szerinte kellene mert nagyon elsimul a mellbimbom. Es lehetett is venni az osztalyon. Szoval én azzal szoptattam. Mondjuk ezen kivul masban nem segitettek, de vegul is kitapasztaltam magamtol. Annyi volt csak hogy agyban felulve akartam szoptatni es erre lecseszett hogy nahat igy nem lehet csak fekve vagy üljek ki a székbe... Hat próbáljon meg o császár utannoldalt fekve szoptatni... De nem foglalkoztam vele, a ferjem hozott be meg parnakat es az agyban ülve szoptatok. Es azota is, itthon is, kicsit durva lenne szerintem a két babit egy kényelmetlen szekben szoptatni órákon at. :)
 


@majorranna:


Fú, hát nem lehet egyszerű 2 babával. Respect!

Nem is tűnik elvetemültnek ez a kórház. A barátnőm tavaly az Istvánban (dokija van ott ) szülte a 2. gyerekét. Ott a nővérek a folyosón kiáltották ki azokat az anyukákat akiknek nem ment.... Bimbóvédőt, cumit is elkobozták.

Tarifáról kérdezhetlek itt vagy privátban?

Lilypie First Birthday tickers
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron