Új privát üzeneted érkezett!

*SOS* Székesfehérvári lelkiismeretes elérhető nőgyógyászt keresek!!!!!! Aki tud kérem segítsen! Már több helyen próbáltam kérdezősködni, de nem nagy eredménnyel! Aki tud valamit a móri szülészettel kapcsolatban kérem az is írja meg!!!!
 
 


Szia Faul!

Nekem csak közvetett információim vannak barátnőkön keresztül. Akiről én jókat hallottam az az Auth, ő fehérvári, de tavaly (vagy tavalyelőtt?) kiment Mórra, így őt most ott lehet megtalálni.
Kórház szempontjából a fehérvári természetesen jobb, viszont állítólag doki miatt meg érdemes kimenni Mórra...
Ha van konkrét kérdésed, akkor megpróbálok válaszolni!

Dorka

Kép
 
 


Szia!

én Dr. Deák Csabát ajánlom. Fehérváron van magánrendelése, de Móron praktizál. Ahogy SZdorka írta Móron sokkal jobbak, kedvesebbek a dokik.
írj, ha érdekel az elérhetősége.
 

 
 

Szia!

Én 2006.01.20.-án szültem kislányomat Szfváron, Dr. Bata Barnabásnál. Nagyon kedves, közvetlen orvos, csak jót lehet mondani róla. A www.barnabasbata.atw.hu -n olvashatsz róla is és a rendeléseiről is.
 
 


Szia!

Én Dr.Blaskó Eriket ajánlom, nagyon rendes, kedves doki.

Kép
 


Bocs, az előbb rosszul írtam a nevét Dr.Blaskó Ervinnek hívják. Nagyon rendes, lelkiismeretes.

Kép
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok lányok! A móri szülészet tavaly megszünt! Én is pár hét múlva szülök,de Fehérváron,és ha minden igaz akkor a Schwarczinger Zsoltnál fogok szülni :!: Szerintem nagyon jó orvos :!: Üdv:Kriszti

Kép


Sziasztok!

Látom ez a topik kicsit frissítésre szorul :D

Schwarczinger dikiról és Bata Barnabásról én is csupa jót hallottam. Én személyesen a Rubliczky Leventét választottam őt is bátran tudom ajánlani mindenkinek. Igaz, aki ezt először kérdezte, már valószínüleg réges rég túl van ezen a témán. :lol:

Azért hátha van még valaki, aki kiváncsi az orvosokra Fehérváron.

Rönééé



Kép
 
 


Sziasztok!

Engem nagyon is érdekel. Most költöztünk Gárdonyba, és Fehérvon szeretnék szülni, de gyakorlatilag nulla infóval rendelkezem. Ők hol rendelnek és mikor? Hozzájuk csak magánrendelésre lehet menni, vagy valahol a kórházban vagy SZTK-ban is van rendelésük? Engem inkább a kórházi vagy SZTK-s rendelésük érdekelne.
Egyébként milyen a fehérvári kórház? És milyenek az ottani orvosok, szülésznők?

Üdv,
Edina
 


Sziasztok!

Engem nagyon érdekelne kinek mi a véleménye Csetényi Zsoltról mert eddig még rosszat nem hallottam róla!
Elöre is megköszönöm!
Ibcsi
 


Edina!

Az említett dokikról én is jót hallottam, illetve annyit, hogy a Schwarcziger doki magánrendelése elég drága, de talán többet tudnak mondani azok, akik nála szültek. Én Dr. Blaskó Ervinhez jártam az utolsó pár hétben(mert egész addig úgy volt, hogy Pesten szülök). Akkor még nem volt magánbrendelése, most asszem az Orvosok Házában van. Nagyon rendes, aranyos és NEM PÉNZÉHES! Szakmailag is jó, bár én végülis nem nála szültem(mert nem ért be, olyan gyosran szültem). Egy fiatal rezidens doki volt, de ő is rendes volt nagyon. A szülészet egyébként nagyon szupi, tiszta(van össz.has alapom, mert több helyen is szültem már). Egyedül az nem tetszett, hogy nem volt normális, állítható szülőágy, de állítólag már az is lesz nemsokára. Azt hiszem keddenként du. be lehet menni látogatásra is, körbemutatnak mindent. Szülésznők is aranyosak, nekem volt választottam, nagyon jó volt, hogy végig velem volt, meg éreztem, hogy nagyon érti a dolgát.
kérdezz nyugodtan!
Era

Kép
 


Sziasztok lányok! Nekem vannak friss tapasztalataim,hisz két és fél hete szültem Fehérváron.Én a SCHWARCZINGER dokinál szültem,nagyon rendes és lelkiismeretes orvos :!: Van magánrendelése az orvosok házában 5000ft egy vizsgálat,de a Várkörúton is van rendelője ami nem magán :!: Én nagyon melegen ajánlom mindenkinek ezt a dokit :lol: :lol: :lol: Üdv:Kriszti

Kép


Szia Kriszti!

Gratulálok a Babádhoz! Minden rendben veletek?

A Várkörúton hol rendel? A Nővédelmi Központban? Úgy hallottam oda csak Fehérváriak mehetnek. Engem most az új SZTK-ba irányítottak. Ha jól veszem ki a levelekből, ott pont nem rendel. Látatlanba nem akarok senkit se megfogadni, előbb megnézném magamnak, mert már egyszer pórul jártam. Most pedig már nincs túl sok időm. Biztosra akarok menni.
Egyébként milyen a kórház? Milyen a többi doki? Az éppen ügyeletes odafigyel a betegekre, vagy csak a saját betegeire figyelnek a dokik? A szülésznőkről csak jót olvastam :) ez azért megnyugtató.
Ha minden kötél szakad azért majd elkérném a telefonszámát a dokinak.

Köszi,
Edina
 


Szia Era!

Neked is nagyon köszönöm az infókat!
Ez a kedd délutáni szülészet látogatás jó ötlet. Utána járok, hogy mikor is van pontosan.

Köszi,
Edina
 


Edina!

Majd írj, hogy mit sikerült intézned, remélem jól döntesz.
Era

Kép
 


Szia Edina! A család és nővédelmi központban van rendelése,egyszer én is voltam ott,de kellett vizitdíjat fizetnem.A kórház nem rossz,én kellemesen csalódtam :!: Dokikból van bőven,akad köztük egy-kettő,aki kinézetre is ott van a toppon :lol: Velem más doki is normális volt,nem csak a fogadott :!: Szülésznőkröl nem nagyon tudok mit mondani,mert én császárral szültem.A nővérek is aranyosak,de viszont a kaja pocsék :lol: Egyébként köszi a gratulációt,remélem,hogy tudtam segíteni :!: Üdv: Kriszti

Kép


Edina, én is csupa jót hallottam a Schwarzinger dokiról. Három volt munkatársam is nála szült. A magánrendelése tényleg húzós, de lelkiismeretes és állítólag bármikor lehet hívni.

A nővédelmiben vizitdíjat kell fizetni, ha nem fehérvári vagy. Van egy barátnőm, aki Velencei, ő is odajárt és a Schwarzinál szült januárban. Ő is fizetett vizitdíjat a nővédelmiben. Elég nagy pofátlanságnak tartom, de ott ez van.

A kórházban nem tudom, milyenek a dokik akik rendelnek. Én az elsővel Tar dokinál voltam, kedves, de többet nem mennék hozzá terhesség alatt az 100%.

A Csetényi doki nekem UH-t csinált már többször is, de hol kedves volt, hol meg eléggé ellenszenves. Szerintem hangulatember. Lehet, hogy a saját betegeivel normálisabb...

A Bata Barnának és a Rubliczky dokinak nincs sima rendelése, csak a privát, meg a meddőségin lehet mindkettőt elérni.

Rönééé



Kép
 
 


Sziasztok! :)
Szülésznő vagyok,ha a várandóssággal,szüléssel kapcsolatos kérdésetek van,szivesen válaszolok!
Üdvözlettel :!: gólyanéni
 


Sziasztok.Szia én szeretnék kérdezni,ugyanis nem tom még hol fogok szülni.Mik a szokások fehérváron (persze ha ott vagy szülésznő)szülés elött?
 
 


Szia Bibii!:)
Igen,Fehérváron dolgozom.Konkrétan mire lenél kiváncsi?Van szülésre felkészítő tanfolyam,de ha oda valamilyen okból nem tudsz járni,minden szerdán 14 órakor van szülőszobalátogatás azoknak,akik nem járnak a felkészítő tanfolyamra!Bárki bejöhet,aki nálunk szeretne szülni,vagy még nem döntötte el,de a mi kórházunk is a lehetőségei között van!Lehet orvost és szülésznőt is választani.Írd meg konkrétan,hogy miről írjak részletesebben és szivesen segítek! :)
 


Szia! Hát lehet hülén hangzik, de olyanra gondoltam mint pl.beöntés. Van már gyerkőcöm ő pesten született. Ott is ez volt az első kérdésem de azt mondták hogy ilyennel nem"terhelik" a szülő nőt ez nem szokás náluk. Meg az az igazság hogy rossz tapasztalataim vannak a korh. kapcs-ba. Ezért szeretnék kicsit tájékozódni. Köszönöm a segítségedet.
 
 


Szia Gólyanéni!

Engem a szülésre felkészítő tanfolyam is érdekelne. Mikor van, hogy lehet oda menni? Mikortól ajánlott?
A szülőszoba látogatáson múlt héten voltam. Az is nagyon hasznos volt. Egyébként Bibii kérdése is érdekel. A szülőszoba látogatáson már mondták, hogy beöntés helyett már kúp van. Bibiihez hasonlóan az elsőt én is Pesten szültem. Ott se beöntés, se kúp nem volt. Amit nem is bántam. Amúgy sem volt már bennem semmi mire szülésre került a sor.
Mivel most költöztünk ide, próbálok minden infót begyűjteni a kórházi szokásokkal kapcsolatban, mert őszintén szólva az első benyomásom pocsék volt amikor ott jártam. A második már OK volt :D
Az is érdekelne, hogy mennyire ajánlott orvost ill. szülésznőt választani. Eddig azt hallottam, hogy Fehérváron erre erősen szükség van. Mennyire igaz ez?
 


Szia Bibii!:)
Nálunk nem kötelező a beöntés,általában tisztító végbélkúpot használunk.De ha a kismamának az a kérése,hogy beöntést szeretne,természetesen adunk beöntést.Szóljál majd,hogy beöntést szeretnél!:)
Kérdezz csak nyugodtan,ha még tudok segíteni!:)
Gólyanéni :D
 


Kedves Edina!:)
Ha úgy érzed majd a szülés megindulásakor,hogy sem kúpot,sem pedig beöntést nem szeretnél,jelezd a szülésznőnek és akkor nem fognak ragaszkodni hozzá!Kötelezni semmit sem szabad,amit a kismama nem szeretne! :D
A szülésre felkészítő tanfolyamra a 20. terhességi hétig kell jelentkezni,a védőnőknél megtalálható jelentkezési lapon.Ha nála nem kapsz,jelezz nekem és szivesen eljuttatom hozzád,ha úgy gondolod!A felkészítő tanfolyam 5 alkalomból áll,amelyből az utolsó a szülőszobalátogatás.Az első 4 alkalom 2-2 órát vesz igénybe,melyből 1 óra elméleti ismeretek átadása,a második óra pedig gyakorlati foglalkozás,ahol relaxálást,légzéstechnikákat,jógát tanulhatnak a várandósok.
Mióta a körzetünket megnövelték,jócskán emelkedett a szülésszámunk.Gyakran előfordul hogy 5-6,vagy ennél is több kismama vajúdik egyszerre a szülőszobán.Két szülésznő van egyszerre szolgálatban,de akármennyire is próbáljuk nem jut mindenkire annyi időnk,amennyit szeretnénk.Ha olyan igényed van,hogy Valaki folyamatosan melletted legyen majd és csak Veled foglalkozzon javaslom a szülésznő és orvos választását is!Ellenkező esetben is biztos vagyok benne,hogy meg leszel elégedve a szülőszobai ellátással,nagyon jó és lelekiismeretes csapat dolgozik a szülőszobán! :D
Kérdezz még bátran,ha szeretnél!
Szia!Gólyanéni :D
 


Szia Gólyanéni. Köszi az infókat, végülis arra szerettem volna kijukadni hogy kötelező e az ilyesmi, mert nem igazán ragaszkodom hozzá :) Azért is érdekelnek az ilyen dolgok mert az első babámnál vizsgálat közben elkezdtem vérezni felvittek a sz.szobába és páromat nem engedték be arra hivatkozva hogy nem vajúdok nincs semmi keresnivalója bent :cry: . Ezért döntöttem úgy hogy inkább pestre megyek. De most itt szeretnék szülni és kiváncsi vagyok mennyit változott azóta a hozzáállás,orvosom van de ugye az nem garantálja azt hogy bent is lesz mikor én bekerülök.
 
 


Szia Bibii!:)
Négy egyágyas szülőszobánk van.Azokhoz a kismamákhoz jöhet be a párjuk,akik bent vannak ezekben.A vajúdóban és a többi helységben egyszerre több anyuka is tartózkodik együtt,senkit nem zavarhatunk ott idegen apuka jelenlétével,ezért oda apukák nem jöhetnek.DE igyekszünk azon lenni,hogy a lehető leghamarabb bekísérjük a mamákat az egyágyas szülőszobába és a hozzátartozó is mielőbb bejöhessen,hogy együtt lehessenek :D
Lehet,hogy a választott orvosod nem lesz ott éppen amikor a szülőszobára bekerülsz,de az első vizsgálat után rögtön értesíteni fogják,hogy bent vagy!Neki pedig-az új szabályok szerint- legkésőbb 2 órával ezután meg kell érkeznie a szülőszobára,még ha nincs semmi sürgető,akkor is!A választott szülésznő meg egyszerre érkezik a szülőszobára a kismamával!Úgyhogy ne aggódj,sok változás történt,ami pozitív irányba való fejlődést eredményezett! :D
 


Kedves Bibii!:)
Írnál magadról pár sort?PL: hogy hány hetes kismama vagy?Meg olyat,ami ide kiírható!
Köszi!
Üdv.Gólyanéni :D
 


Szia! Értem. Hát szülésznőm az nincs :oops: Én 33 hetes vagyok, és van egy kisfiam aki májusba lesz 3éves :) , és most is fiút várok :D legalábbis eddig úgy néz ki. Mit írjak még?
 
 


Szia Bibii!:)
Az nem probléma,hogy nincsen szülésznőd!Már írtam,hogy szerintem elég jó most a szülőszobás csapat!:) De ha szeretnél szülésznőt választani,nagyjából még időben vagy!:)
Megírnád a választott doktorod monogrammját?
Fehérváron laktok,vagy a környékben?
Gólyanéni :D
 


Szió :) ! Igazából nem tudom eldönteni.Remélem jó kezekbe kerülök majd :wink: . B.B a monogrammja, benne még nem csalódtam, mint néhány kollégájában :? ,az igazság az hogy az orvosok miatt is ódzkodtam(ok) fehérvártól. Környékbeli vagyok.Tök örülök neki hogy van kivel megbeszéljem az ilyeneket :P
 
 


Sziasztok,
Én egy hónapja szültem Fehérváron és csak jót tudok mondani. Volt ugyan választott szülésznőm, de a többiek is nagyon segítőkészek. Szerintem a kaja is finom, talán tudtam volna többet enni, de azért elmegy. Az ügyeletes nővérekről már kevésbé mondanék véleményt, de addigra már úgyis ott a kis csöppséged és már csak az számít :lol: [/url]
 
 


Szia Gólyanéni!

Köszönöm a megnyugtató választ :D
Sajnos ezek szerint a szülésre felkészítő tanfolyamról már lekéstem, mert amikor a környékre költöztünk már 29 hetes voltam. :?
Még egyszer köszönöm!
Edina
 


Szia Bibii!:)
Köszönöm,hogy örülsz a válaszaimnak,így legalább látom,hogy érdemes volt belekezdeni az ide történő írogatásba! :lol:
B.B jó szakember és nagyon kedves a betegeivel,biztos vagyok benne,hogy nem fogsz csalódni! :)
Írtad,hogy az orvosok miatt is ódszkodsz Fvártól.Nos már nagyon kicserélődött az orvosgárda,sok új,fiatal doktor jött az elmúlt időszakban,a hangulat is sokkal jobb!Szerintem már nem kell tartanod,főként így,hogy B.B van Neked! :wink:
Szió!Gólyanéni! :D
 


Szia Edina! :D
Hát akkor a szülésre felkészítő tanfolyamról már tényleg lekéstél! :oops:
A szülőszobát viszont bármelyik szerdán 14 órakor megnézheted!Sokat változott,szépült,büszkék vagyunk rá!Színesek a falak,próbáljuk otthonosabbá tenni!Egy szülőpártól kaptunk egy új,nagyon modern szülőágyat is,aminek nagyon örülünk! :D
A lényeg az,hogy egyszer legalább körülnézz a szülőszobán,hogy amikor megindul a szülés ne teljesen idegen helyre érkezz!Ha nem jó Neked a délután 2 óra,ha jobb lenne pl.hétvége csak szólj és amikor dolgozom szivesen megmutatom neked. :)
Ha van még kérdésed,írj bátran!
Szia Gólyanéni! :D
 


Kedves Ritaci! :)
Köszönöm Neked hogy megírtad a véleményedet,és ezzel bátorítod a szülés előtt álló kismamákat! :)
Örülnék,ha írnál pár sort a szüléssel kapcsolatos élményeidről és hogy a választott orvos,szülésznő segítsége mennyire adott biztonságot,mennyire tudott segíteni számodra a nehéz percekben!
Az ügyeletes nővérkék megjelölést nem tudom pontosan kikre értetted,de gondolom a szülés utáni időszakról,a gyermekágyas részről beszéltél.Mentségükre szolgáljon,hogy legtöbbször 20-24 édesanyára,a csecsemős nővérkék pedig 20-24 újszülöttre egyedül vannak nappalos és éjszakás műszakra is.Annak az egy kolléganőnek sokszor 5 helyen kellene egyszerre segítenie,de ez sajnos lehetetlen.Mindenkihez eljutnak,de csak sorban,sürgösségi sorrendet is betartva,így előfordul,hogy várni kell rájuk.Köszönjük a megértésedet és a türelmedet!
Szia! Gólyanéni! :D
 


Sziasztok!Keressük az év bábáját!Ha elégedettek voltatok a bábátokkal,szavazzatok Ti is! Köszönjük! :)


Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
 


Szia Gólyanéni :) .Szerintem mindenképp van értelme annak hogy írsz :D Néhány kétejt sikerült eloszlatnot belőlem, a korh kapcsban.Az újak közül láttam néhányat mikor voltam uh-n, meglepődtem,bár rá is fért az orvosokra az újítás.Ezt nem rosszindulatból mondom. Örülök is neki hogy ő az orvosom,benne még nem csalódtam,mindíg van az emberhez egy két jó szava ami nem mellékes ebbe a "rohanó világba" és róla idáig csak jót tudok mondani:lol: Még a terhességem elején kaptam egy tel számot névvel azt mondták nagyon kedves szülésznő,nem tudom mondd-e valamit a monogrammja H.A.
 
 


Szia Gólyanéni!

Köszönöm, a szülőszoba látogatáson, mint már írtam túl vagyok. Láttam az új szülőágyat :D Szép színes :lol: És megnyugtató, hogy szép tisztaság van az osztályon. A másik három szülőágy azért nem olyan bizalom gerjesztő, és állítólag kényelmetlen is, de remélhetőleg nem kell túl sok időt rajta tölteni :)
Azért nagyon köszönöm a felajánlást a hétvégi körbevezetésre. Jó érzés, hogy vannak lelkes szülésznők :D

Üdv,
Edina
 


Szia Edina!:)
Ne haragudj,figyelmetlen voltam,nem olvastam el rendesen,hogy már jártál a szülőszobán. :oops:
Örülök,hogy tetszett!:) Kaptunk ígéretet újabb szülőágyakra,remélem meg is kapjuk és nem csak ígéret marad!:)
Egyet pár héten belülre ígértek,alig várjuk már!:)
Gólyanéni :)
 


Szia Bibii! :)
Köszi a lelkesítést!:)
Igen,természetesen ismerem H.A.-t,hiszen kolléganők vagyunk!:)
Valóban nagyon kedves,ügyes szülésznő!:)
Gólyanéni :)
 


Szia Gólyanéni :)

Egyetértek Edinával mert nem csak lelkes vagy hanem segítőkész is. Legalábbis nekem nagyon sokat segítettél. Bár most nem jut eszembe kérdés de ha lesz hozzád fordulok, meg persze a többiekhez :lol:
 
 


Köszönöm Bibii! :) Nagyon kedves vagy!:)
Kérdezz csak,ha majd valami még eszedbe jut!
Szió!Gólyanéni :D
 


Szia Gólyanéni!

Nekem sajna úgy alakult, hogy a második babámat elvetéltem, 3 hete. A vetélést műtétileg fejezték be. Azóta már visszahívtak uh-ra, mert a szövettan nem talált magzati darabokat, sem lepényt, ezért méhenkívüli terhességre gyanakodtak, szerencsére kiderült, hogy méhenkívüli terhes nem vagyok, viszont méhgyulladásom van és még mindig nem állt el a vérzésem(3 hete!). Az orvosom írt fel antibiotikumot és vérzéscsillapítót. A vérzésem nem szűnik, sőt most élénkpiros, kicsit több és fáj a hasam, fáj a fejem, szóval tisztára olyan mintha megjött volna. A dokim most nem elérhető. Szóval lehetséges-e, hogy menstruálok, amikor nincs is méhnyálkahártyám?, ha igen szabad-e szednem a vérzéscsillapítót?, ha nem akkor miért nem múlik a vérzésem? menjek másik orvoshoz, ha az én dokim most elérhetetlen, vagy megvárhatom őt? Csütörtökön látott utoljára. Tudnál gyorsan válaszolni, mert nagyon félek, hogy valami komoly baj lesz.

KépKép
 
 


Szia Gólyanéni!
Üdv a pocakosoknak.

Csak szeretném leírni kb 9 hónappal ezelőtti élményeimet. Nekem "csak" fogadott orvosom volt, szülésznőm nem, de nem bántam meg. Egy nagyon kedves, anyukámnál fiatalabb hölgy volt velünk végig, mint szülésznő. (azóta is bánom hogy nem emlékszem a nevére). Apás szülés volt, jó hosszú vajúdás úgyhogy egy másik szülésznővel is megismerkedtem, de rá már nem nagyon emlékszem :oops: , csak annyira hogy ő is aranyos volt. Hálistennek elég üres volt a szülészet mikor bementünk így a párom végig ott volt. Most jól be is vagyok tojva hogy mi lesz ha nélküle kell vajúdnom, mert egyedül elég kétségbeesett tudok lenni. A szülés fél percre sikeredett, remélem most is ráérzek a dologra. :) Szülőszobák nagyon szépek, sztem elég jól felszereltek és be is lehet vinni ezt-azt (meggymagzsák, saját párna és hasonlók). Nekem nagyon pozitív élmény volt összeségében, annak ellenére hogy rövidebb vajúdást "kértem" volna. :lol:
A kórházi osztályon is nagyon kedvesek voltak, mondjuk én az a típus vagyok aki magától boldogul, de ha kérdésem kérésem volt jöttek és segítettek. Tele volt az osztály, de én nem emlkszem hogy nagyon sokat kellett volna várni rájuk. Fürdetésnél megmutattak mindent, pelusozás, köldöktisztítás. Igaz hogy mindent gyorsan csináltak és mondtak, de egyrészt nekem ezzel nem volt gondom, másrészt tényleg nagyon sok baba volt.
Nna nem akarok ódákat zengeni, de tényleg rendesek voltak még a "kedves" szobatársaimmal is akikhez hasonlót nem kívánok senkinek. Minden vágyam egy 2 ágyas szoba, egy kedves szobatárssal (az egészséges baba után)!!! :lol:

Kép

Kép
 


Sziasztok!20 hetes kismama vagyok és szeretnék orvost fogadni a szülésre!Kettőt ajánlottak;Blaskó Ervint és Szakács doktornőt!Ha tudtok róluk valamit,vélemény,tapasztalat,rendelések(sztk,magán),árak,megmondják-e előre a szülés árát;szóval minden érdekel kettőjükről!Nem tudok dönteni,pedig már fontos lenne!
Előre is köszönöm!
 


Szia Manka!
Ne haragudj,hogy csak most tudok válaszolni,de nem voltam gépközelben!:(
Sajnos a művi befejezés után ugyanúgy lehet vérzés,mint szülés után,akár 4-5 hétig is!:( Valószínűleg nem menstruálsz,hanem még a művi befejezés utóhatása jelentkezik.Az is előfordul,hogy már kezd csökkeni a vérzés mennyisége,azután 2-3 napig ismét erősebb.Ha soknak találod a vérzés mennyiségét,vagy ha továbbra is romlik a közérzeted,netán lázad is lenne,ne várj az orvosodra,kérj másik nőgyógyász doktortól segítséget!Ne várd meg az orvosodat!Addig is szedd a felírt antibiotikumot és vérzéscsillapítót megbeszélés szerint!Aztán ha jobban leszel,kérlek jelezz majd hogy hogyan alakultak a dolgaid!
Üdv.Gólyanéni!
 


Szia Gólyanéni!

Köszi a válaszod, végül is megnyugtattál, de tegnap felhívtam a nőgyógyászatot, Rublicky Levente volt bent, behívott uh-ra, úgyhogy még tegnep elvágtattam Fehérvárra. Felírt másik vérzéscsillapítót az exacyl helyett most ergamot szedek és már csökkent a vérzésem és meg is nyugodtam, hogy nincs nagy baj.
Most viszont a háziorvoshoz megyek, mert tegnap hazafelé a kocsiban begörcsöltek a beleim, iszonyatos fájdalom és már másodszor fordult elő és más gyanús dolgok is vannak.
Tegnap már elsírtam magam a kislányom előtt, mert annyira elegem van ebből a nyomorból. Nem szoktam beteges lenni és most már az agyamra megy, hogy nem mozoghatok, nem tudok vele úgy pörögni és foglalkozni mint szeretnék.
De legalább az egyik nyavalyát már kipipáltam.
Köszönöm a segítséged!
Szia!

KépKép
 
 


Szia Manka!:)
Nagyon örülök,hogy jobban vagy,legalább is az előző problémából kifele tartasz!:) Mindenképpen így volt jó,hogy látott orvos és írt másik gyógyszert!A másik problémával is mielőbb fordulj szakemberhez,főként,hogy más jelek is vannak!
Ne add fel könnyen,ne keseredj el!Ezt a problémát is orvosolják,és minden a régi lesz!:) Újra teljes értékűen elláthatod a kislányodat és nagyokat játszhattok! :D
Vigyázz magadra!Mielőbbi gyógyulást Neked!
Üdv.Gólyanéni! :D
 


Szia Badaboom!:)
Nagyon örülök,hogy ilyen pozitív élményed volt a szülőszobán és a gyermekágyas osztályon eltöltött időszakról!:) Köszönöm szépen hogy ezt meg is osztottad a többi kismamával,így talán kicsit bátrabban jönnek hozzánk!:) És nem csak én áradozok a pozitív irányba alakuló dolgokról,hanem egy kivülálló,saját tapasztalatot megosztó anyuka is!:)
Örömmel látom,hogy a második babátokat várod! :D
Miért gondolod,hogy most apuka nem lehet Veled?Ha papás szülést szeretnétek újra,természetesen ugyanúgy bent lehet a párod!A különbség talán annyi,hogy az apukák által, a szülőszobán viselt egyszerhasználatos ruháért fizetni kell 1000.-Ft-ot.Sajnos a kórház nem tudja fizetni a mosatási költséget,ez ezért alakult így!De megvan az az előnye,hogy emlékbe hazavihető!:))
A többi jó hírem Neked :) : A második szülés gyorsabb,mint az első!tehát most a rövidebb vajúdást is kérheted :D ,mert biztos,hogy rövidebb lesz.A kitolási szakban meg biztosan ugyanolyan ügyes leszel és az is gyorsan fog menni! :D
A kétágyas kórteremmel kapcsolatban,csak ígérni tudok!Próbáljuk majd tartani a kapcsolatot,és ha úgy alakul,hogy ott leszek a szülésednél,igyekszem segíteni abban is!!:) Garantálni nem lehet előre,de ha lehetőség lesz rá,(nem lesz teljesen teltház) megoldjuk! :)
Szia!Gólyanéni :D
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: