Új privát üzeneted érkezett!

"hány csecsemőnek kell még ennek a Nőnek a keze között sínylődni, mindaddig amíg a szakma nem fog végre határozottan fellépni. "

Bocs, de tudod te, hogy miről beszélsz??? Tudod, hogy mi a gyülekezés apropója? Hogy kommandósok rohanták le a kb. 45 kilós asszonyt, miközben pont ő mentette meg annak a korababának az életét??! Tudod a kórházi szülés közbeni elhalálozás statisztikai adatait?
Szabályozás kell, ez tény, hogy a bábákat ne hozhassák ilyen megalázó helyzetbe többé és ne kelljen szégyenkeznie annak, aki a háborítatlanságot választja a kórok háza helyett élete leggyönyörűbb momentumakor...
(Én is otthon szültem a kisebbik lányomat)
 
 


Kedves Vumenke!

Igen tudom miről beszélek. Elgondolkodtál már azon, hogy vajon ez a nő miért tud még mindig praktizálni?

Akárhány hír volt mostanában az otthonszülésről mindig ő volt ott, és mindig gond volt! (el is volt tiltva a hivatásának gyakorlásától)

Egyszerűen nem hiszem el, hogy csak ő vezet otthoni szüléseket! A többiekkel miért nincs probléma? Csak nem lehet, hogy felkészültebben állnak a dolgokhoz és tudják mikor kell kórházba levezetniük a szülést, hívni időben a mentőket...... stb.

A szabályozás azért kell, hogy a szülő nők és a születendő csecsemők biztonságba legyenek! Nem a bábák helyzete miatt!
A háboríthatatlanságot több kórház is tökéletesen biztosítja ma már!

A kommandósok pedig pont a baba életét menteni mentek, mivel szegény 45 kilós asszony olyan helyzetbe hozta, hogy nem volt kéznél a megfelelő segítség, és késlekedett kórházba vinni.

Az otthonszülés olyan jog, amely tényleg megilleti a nőket, ez vitathatatlan. A törvényi előírások és a szakmai protokoll pedig azt hivatott védeni, hogy egyes magukat nagyon jó szülésznőnek bemutató személyek ne tudják megtéveszteni a jóhiszemű szülőket és ne kerülhessen egyetlen nő és csecsemő se veszélybe pusztán egyesek felelőtlensége miatt.

A kórházi statisztikákat az otthonszülési statisztikákkal nem lehet összehasonlítani, mivel nagyságrendileg térnek el. Ráadásul a kórházi szüléseket között szerepelnek az olyan szülések, amelyeket egyetlen épeszű orvos sem lenne hajlandó otthoniként levezetni! (tudod egyes esetekben olyan babák is életben maradnak ám a kórházban, amelyeknek máshol esélyük sem lenne.....) Szóval nem a kórház a rossz hely, vagy a lakásod a rossz hely, hanem mindent a megfelelő helyen és időben kell kezelni.l A problémamentes szüléseknél szabályozás mellett, a megfelelő kórházi háttérrel - ahogyan ez bizony külföldön is van - tökéletes lehet az otthonszülés.

Összességében egyetértek: kell a szabályozás, a szakmai kontroll, de ez a nő felelőtlen. Többször bebizonyította.

További szép napot! Juli
 


OFF (utoljára)
Igen, abban igazad van, hogy ha osz-nél komplikáció adódik és éppen GÁ van jelen a Mo-i több tucat bába közül, akkor ott rögtön ott terem a sajtó és a rendőrség is, mert ma hazánkban osz=GÁ. Ne hidd azt, hogy más bábák felkészültebbek (ha már így fogalmazol), mindegyik felkészült, nem kontárok, nem sarlatánok. Csak épp ha pl. Kovács Juliska bábánál szül Szabó Katinka, és netalán kh-ba kell menni, akkor nem jön ki a sajtó és a kommandósok, mert nem Geréb Ági, hanem Kovács Juliska a neve.

"A szabályozás azért kell, hogy a szülő nők és a születendő csecsemők biztonságba legyenek!"
A biztonságról nekem más fogalmaim vannak :) Én ma már nem mennék kórhába szülni problémamentes várandósság esetén, mert félnék, milyen beavatkozásokat hajtanak végre rajtam, vagy/és az újszülött babámon. ) Nem a doki miatt, a kórházi protokoll miatt. A szabályozás kell persze, le kell fektetni az alapokat, ki milyen esetben szülhet intézményen kívül szaksegítséggel, mi jelent kockázati tényezőt egy várandósságban, ami miatt inkább ne, stb. Pont ez az, amiről nem hajlandóak tárgyalni a kedves politikusok immár 22 éve!! (Ny-on tudtak, tudnak? Vajon miért? )

"A kommandósok pedig pont a baba életét menteni mentek, mivel szegény 45 kilós asszony olyan helyzetbe hozta, hogy nem volt kéznél a megfelelő segítség, és késlekedett kórházba vinni. "

Hmm, ott voltál? Pont ő hívta a mentőket, akik érthetetlen oknál fogva több, mint 35 perc múlva értek oda. Ha az apa nem int le egy épp arra járó mentőst, már lehet, h nem élne a gyerek. A szülés magától indult be spontán, hirtelen. Ha épp nem ott van, ahol, valszeg nem élne a kisfia. Tiszta szerencse, hogy GÁ ismerte az újraélesztési fogásokat, amivel életben tartották a kicsit a mentősök kiérkeztéig.
Szóval biztos, hogy a kommandósok mentették meg a babát? :roll: Vagy ők az ellen a pár várandós nő ellen lettek kirendelve, akik szülésfelkészítőn vettek részt? Biztos veszélyes közeg egy tucat nagypocakos nő :D

"A kórházi statisztikákat az otthonszülési statisztikákkal nem lehet összehasonlítani, mivel nagyságrendileg térnek el."

Ma Mo-n 6-8 ezrelék a szülés körüi halálozási szám. GÁ eddig hozzávetőlegesen 3500 szülést kísért 1 halálesettel, szemben a kh-i 20-28-cal. Persze kh-ban vannak problémás esetek, ez tény, de akkor is szembetűnő a sokszoros halálesetszám, a komplikációkról nem is beszélve... Míg a kh-ban a vajúdás alatt 80%-ban magadra hagynak a "szuper megbízható" gépekkel, és csak párszor néz rád az orvos, a szülésznő figyelme pedig több vajúdón osztozik, addig kh-n kívüli szülésnél a segítők mindegyike ott van veled végig akár 10-12 órán át is és a legkisebb változást is érzékeli, ha kell, bevatkozik. (és persze ha kell, javasolja a kh-ba vonulást. Nem csak súlyos esetben, hanem akkor is, ha pl. leáll a vajúdás, mert kifáradt a vajúdó). Ehhez (is) kéne a szabályozás, a kh tényleg KÓRházként működjön, legyen összefogás, hatékony együttműködés a bábai szakma és a szülész-nőgyógyász szakma között.

"ez a nő felelőtlen"
Ezt így elég merész kijelenteni csupán a médiából tájékozódva, nem gondolod? Vagy mögé látsz a szenzációhajhász cikkeknek? (Úgy általában, mindent elhiszel, amit írnak?)
Beszéltél már GÁ-val/hozzá közel állókkal, kollégáival, az ügyben érintett családokkal? Én nagy részükkel igen... GÁ kiváló szakember, és soha nem tenné kockára senki életét, hisz nincs is semmi oka rá. Sőt, továbbmegyek: nagyon is "biztonsági játékos".

Meleg szívvel ajánlom Ina May Gaskin (egyébként most hétvégén lesz előadása Szombathelyen) Útmutató a szüléshez: http://www.jaffa.hu/?c=2&p=1&a=558 és Prof. Marsden Wagner: Amerikából jöttem... c. könyveket: http://www.youtube.com/watch?v=NHwwb8-sb4E

Off vége (sajnálom, hogy felhoztam, elnézést a topicrombolásért, részemről be is fejeztem.)
 
 

 
 

Vumenke!

Nem tudsz meggyőzni, de ez a topik nem is erről szól. MInden esetre köszi, hogy Te igazad teljes birtokában sikeresen megrémítettél, pedig most várom a negyedik babámat.

Részemről is vége, inkább ide se nézek többet, eddig azt hittem itt inkább egymást segítjük, nem ijesztgetjük.

További szép napot! Juli
 


hm hm, micsoda vitákra jövök :( :( :(

Vumenke, azért szerintem te nagyon bátor csaj vagy, és a szülésed is csodás, de én nem merném bevállalni! Nekem nincs bajom a kórházzal!

Apropó kórház. Most jöttünk haza hétfőn a srácokkal a kórházból. Egy hetet feküdtünk bent. Gergőt krupp gyanuval az ügyeletes utalta be - kihívtam, mert szegény furcsán vette a levegőt, és nem tisztult ki a váladék a légutakból, hiába orrcsepp, orrszívás. Tüdőgyulladást állapítottak meg. Jó egy napig szabadon áramló oxigént kapott, mert alacsony volt a véroxigén szintje. Elég lassan indult meg a váladék, de végül igen. Most is folyton folyik az orra!
Bálint szerdán csatlakozott hozzánk, bár nem tűnt rosszabbnak az állapota mint múltkor. A középső tüdőlebeny egyikét látták furcsának, arra gyanakodtak, hogy lenyelt (félrenyelt valamit) ami miat bronchoscopiát (tüdő kukucskálást) akarnak csinálni. Én nem akarom. Bízok az Úrban, hogy két hét múlva, mikor meg kell ismételni a röntgent, már nem lesz ott az a folt. Egyébként a második röntgen lelet nem támasztotta alá a doktornők felvetését, mégis annyira nyomatják ezt a bronchoscopia dolgot. Ráadásul sajnos összetűzésbe kerültem az egyik rezidenssel, mikor 24 órán belül 8szor szúrták szét "dagadt" gyermekem vénáját, kissé felpaprikázva kérdeztem, hogy nem lehetne e másképp beadni az antibigyót, mint infúzión (akkor már egy adagot sikeresen beadtak, és aztán szájon át kapta. Na mindegy, én lettem a gonosz anyuka! Bár csak a főorvos asszony és a rezidens orrolt rám, a nővérkék jobbára megértésükkel fogadták felháborodásomat, és aztán bocsánat kérésemet, amit mindenkivel szemben elkövettem. Főorvos asszony mégis nagyon lekezelő marad. Amúgy is kiosztott, mint egy szaros gyereket, pedig nem őket szidtam, csak azon akadtak ki, hogy azt mertem mondani, k...ra elegem van. Az egész betegségből, hogy nem találtak a gyereknek egy épp vénát, hogy szegény úgy ordított, mint még soha.... áááááááááá hagyjuk. Vége van!
Már csak a kontroll röntgen legyen jó!

Azért még belül dúl a feszültség. Senkihez sincs egy kedves szavam :( De idővel majd jobb lesz ez is!

Kata
 
 


Labkat - jobbulást Nektek. Sajnos negatív kórházi élményünk Nekünk is volt már Eszterrel így teljesen megtudlak érteni.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Labkat: sajnálom a betegséget. Drukkolok, hogy megússzátok az újabb beavatkozást és kerüljenek el benneteket a betegségek.

Kriszta: hogy van Eszter lába? Levitted a dokihoz?

Bettyna: gratulálok a második kisfiadhoz! Szabi mit szól a tesóhoz?

OFF
Részben értem, hogy miért nem akarnak kórházban szülni az emberek (bár nekem sincs gondom vele), de nekem ez a történet is azt támasztja alá, hogy inkább a kórházban hozzam világra a gyermekemet, hiszen ott rögtön ott lett volna a segítség és nem kell 35 percet várni a mentőre :roll: Én sose tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha a babával történne valami "miattam". De az, hogy más hol és hogyan szül, számomra tök mindegy.


Cosmo - de jó hogy jöttél. :D Mi újság veletek?

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Sziasztok!


Labkat,

szegénykéim. Ezt nagyon megkaptátok. Jobbulást nektek! A nehezén remélem túl vagytok. :-)


Krszta,

sajnos elkaptuk a vírust a hasmenőset és emiatt nem tudtunk menni. Bár kérdéses, hogy azt kaptuk -e meg, mert lázunk nincs és a torkába is visszajön a kaja Máténak.



Cosmo,

rég voltál. Gyere máskor is.



Velünk most az van, hogy Máténak megy a pocak, de mellé visszajön a torkába is valami. A kedve jó, láza nincs. Már sokszor arra gondolok, hogy ez nem vírus hanem valami baj van a pocakjával. Volt már többször is neki ilyesmi. A torkába egyébbként is visszajön a kaja vagy a kakaó.
Mondjuk most durvább a dolog egy picit, mert éjjel is felkel rá, hogy menjük k-ni.Remélem helyre jön,mert holnap lesz egy hete, hogy ez megy. Most éjjel is felkelt. Pedig Marci végre fél négykor beájult. Neki meg most bújt ki a negyedik fogacskája. A héten többször kiakartam ugrani az ablakon, a fél éve lassan nem alvás és az egésznapos nyöszörgés miatt. Most Vibrucolt adtam neki tegnap attól egész jól megnyugodott. Na jó abbahagyom én is a panaszáradatot, de sajnos már sokszor nem látom a végét, vagyis azt, hogy mi mikor fogunk végre aludni és nem úgy kelni, hogy csak ezt a napot bírjuk ki.Bocs mégegyszer a nyavajgásért.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Vikci: jobbulást Nektek :( Sajnálom a nem alvást, elhiszem, hogy kivagy. Kitartás!

Vumenke: nagyon édes Víta (is) és milyen csajos nagylány lett Aliz. Jók a képek, ami az avatarod az a kedvencem.

Mi jól vagyunk, voltunk Olaszországban nyaralni. Nagyon izgultam, mert Petra amióta mászott és járt, utálta az autósülést, de le a kalappal előtte, mert egy nyikk nélkül, simán bírta az utat és nem is kellett sokszor megállni. Kint pedig végképp szuper volt, neki is nekünk is, mert mindkét nagyszülő jött velünk.
Egyre jobban próbál beszélni, ismétli a szavakat, mindent megértet velünk. Én még mindenre rácsodálkozom :lol:
Mi is voltunk fotózáson, nagy vágyam volt. Remélem, Petra is örülni fog neki, hogy készültek róla ilyen képek, ha nagy lesz. Illetve a nagyik ezt kapják majd karácsonyra fotókönyv formájában.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Sziasztok!

Csak gondoltam bejelentkezek, hogy tegnap voltam dokinál, tök zárt vagyok, nincsenek fájásaim, szerinte ebből nem lesz baba a héten....
Azért én reménykedem :lol:
Úgy látszik őfelsége túl jól érzi magát odabenn.

lina
Vendég
 


Szia Lina,

kitartást :-) Tudod a fiúk lusták :-)
Drukkolok neked, hogy minden rendben legyen.

Kép
 
 


Cosmo - nagyon jók a képek, és nagyon cuki Petra. :D

Esztert elvittem orvoshoz a lábával, szerencsére semmi komoly, egy kis zúzódás. Borogatni kell, és ha lehet ne járassam ha nem muszály. Azóta talán többet szaladgál mint előtte, hiába mondom hogy mit mondott a doktor bácsi csak nevet.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Sziasztok!

Csak szeretném veletek megosztani a hírt:

2010.10.09-én 4.52-kor anya lettem! Kisfiam, Frigyes 52 cm-rel és 3650 grammal jött a világra. A szülés maga csodálatos volt, nagyon gyors és nem túl fájdalmas. Nagyon megnyugtató érzés volt, hogy Spánik doki volt az orvosom, a szülésznő is hihetetlen kedves volt.

Gólyakép:
Kép

Első nap itthon:
Kép
Vendég
 


Lina - gratulálok Frigyes érkezéséhez. :D Jó egészséget kívánok Nektek. :D :D :D Nagyon szép baba. :D :D

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Nagyon eltünt mindenki, mi történt?

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Lina: szívből gratulálok kisfiad érkezéséhez. Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek. :-)

Kép
 
 


Sziasztok!

Lina: GRATULÁLOK kisfiatok érkezéséhez :) Édes baba :)

Cosmo: nagyon édes Petra a képeken. Igazi kis hölgy :)

Mi némiképp jobban. Rengeteget szívom a srácok és Johi orrát. Lányok járnak oviba, srácok egyre jobban, bár néha még érzem, hallom hogy zörög odabent :( Bálintnak hétfőn lesz a kontroll röntgen, reméljük a legjobbakat!

Kata
 
 


Sziasztok!

Lina,

nagyon édes Frigyes. Gratulálok és sok tejcsit kívánunk! Örülök, hogy egy nagyon szép szülésed volt.
LÁtom nagyon klassz a takarója. Egy védőnőtől hallottam, hogy a bariszőr olyan, mint az anyaméh és a babák hamar megnyugszanak benne, mármint a takaróban.


Labkat,

kitartást, várunk az eredményekkel. Nagyon sokat aggódsz gondolom, kiérezni az írásodból. :-( Remélem hamarosan minden jóra fordul.

Mi betöltöttük a feledik életévünket is. Nagyokat kacarászunk, már van 4 foga Marcinak, izeg mozog, fireg forog, még nem mászunk, de remélem az is eljön,mert felülni már felült a babakocsiban is, mondjuk két hós kora óta ülni szeretne. Méreteink: 8950 gramm és 71 centi

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Sziasztok.
2006-ban a MÁV-ban szültem. Most ismét babát várok. Spánik dokit javasolták. Írjatok róla légyszi valamit (bocsi, de nincs alkalmam visszamenőleg olvasni).
Előre is köszönöm. :)
 
 


Sziasztok!

BÁLINT tüdeje tiszta! :D :D :D Istennek hála érte, így nincs szükség kukucskálásra :)

nammado: távirat jelleggel Spánik doki kedves, nem nagyképű, nem pénzéhes, szivesen válaszol a hülye kérdésekre is, akár többször is, megnyugtató, nehezen elérhető!

Kata
 
 


Szia.

Köszönöm a választ. Nos ez utóbbit - nehezen elérhető - ma megtapasztaltam :) , de végül sikerült. :D Pedig a mobilján kerestem.
 
 


Lina, szívből gratulálok kisfiatok születéséhez!

Cosmo, jó, hogy jöttél és hoztál képeket!

Labkat, örülök, hogy most már rendben vagytok.

Mi megvagyunk, Emő ma 8 hónapos. Ügyesen csúszik, felüléssel próbálkozik, de még nem ül. Foga még nincs. Szokta mondogatni, hogy bababa, s közben elnézegeti pl. a kezeit. Egyedül is képes eljátszani hosszú ideig, minden érdekli. Már gyakorlott hátibaba. 6950g, hossza kb. 70 cm.

Borinak iskolát kell keresnem, mert kiderült, hogy nyári születésű lévén nem maradhat még egy évet az oviban. :( Nehéz ügy. Viselkedése sokat romlott, igyekszem még többet figyelni rá.

Röviden ennyi rólunk. Megyek aludni (megfőtt a húsleves).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2010.11.15 20:34-kor.
ktc
 
 


Nammado, üdv. közöttünk! Labkat a lényeget leírta. Szerintem jó helyen vagy itt, jó kezekben lesztek a dokinál. Hányadik héten jársz?
ktc
 
 


A kalkulátor szerint a 6. hétben. Én olyan 3-4 hetesre saccolom. Jövőhét pénteken megyek UH-ra, utána már többet tudok. :)
 
 


Labkat: de jó hír, örülök, hogy nincs több kínzás!

Nammado: szerintem is jó helyen vagy Spánik dokinál!

Lina: gratulálok Frigyeshez! Nem értett egyet a dokibácsival, még a héten jönni akart :lol:

Ktc: milyen cuki Emő! Annyira édes az utolsó képen (is)!!! :D

Vikcy: hű, már 6 hós Marci? :shock: Most született! 4 fog? Én a múlt héten még azt hittem, hogy Petrának még csak a hatodik jött ki, de pár napja fürdésnél mikor vigyorgott kiderült, hogy van az 10 is :lol: Mondjuk nem kapkodja el, 1 évesen még semmi nem volt.

Köszi a kép dicséreteket.

Kép
Kép


Sziasztok!

Labkat,

örülök, hogy jól vagytok és nem kell egyéb vizsgálattal nyúzni szegénykét.
Sokszor eszembe jutsz a varrás miatt is, épp falvédőt készítek kis bénázással. :-)

Ktc,

örülök, hogy jöttél. Nagyon édes háti babád van. De kis édesen vigyorog. :-) Sajnálom az iskolakeresést. Remélhetőleg találtok egy jó helyet.


Cosmo,

bizony, és most jön neki az 5-6. fog is. Ezek szerint ti észre sem veszitek a fogzást. Ez jó, mi viszont sajnos nagyon megszenvedjük.


Rólunk pár szó.

Betegek vagyunk. Mármint Máté megfázott, majd Marcika fogzik immunrendszere legyengült és most ő is elkapta. Így volt Máténál is a fogaknál. Nagyon rosszul érinti az orrszívózás és a vizes löttyi befújás. :-) De nem adjuk fel.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Vikci - jobbulást a fiúknak. Hiányoltunk nagyon benneteket a csiribiriről. :)

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Kép Kép Kép


Pár kép Eszterről.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Vikci: jobbulást Nektek, vagy már remélem meg is gyógyultatok.
Igen, szerencsére Petra elég jól bírja a fogzást (vagyis kevésbé gyötri).

Kriszta: de jó képek!!!! Nagyon komoly nagylányod van :D

Olyan jó, hogy együtt jártok csiribirire. Mi babusgatóra járunk, Pepitanna, ha olvasol, Nektek nincs kedvetek egyszer eljönni? Közel van hozzátok. Nos? :wink:

Kép
Kép


sziasztok! kicsit eltűntem, de itt vagyok!

lina: gratulálok kisfiad érkezéséhez!! frigyes baba nagyon szép :))

labkat: sajnálom a betegséget, örülök, h már jól vagytok!

vikci: remélem hamar elmúlik ez az időszak és ismét vidám hangvételű soraidat olvashatom! nem haragszunk, h leírod, elhiszem, h elfáradtál már!!!

katica: sajnálom, h nehéz a lányzóval :(( remélem találtok sulit és a tanulás majd javít a helyzeten! ez a mosoly.. :))

kriszti: eszter csudahelyes lány! és imádnivaló abban a fehér sapiban!

cosmo: petra kész hölgy, nagyon szép fotók! jó, h könnyedén viselitek a fogzást!

nammado: üdv köztünk, szívből gratulálunk! a lányok röviden és tömören leírták a lényeget! én is csak annyit tudok mondani, h doki bácsinknál jóóóóó kezekben vagy!!!

Kép
 
 


Szia Zsani
Köszönöm. És bár még nem találkoztam vele személyesen, de egyre inkább úgy hiszem én is! :D
 
 


rólunk pár szó: pistibence 5710gr, hossza legutolsó vizsgálaton 63cm volt. túl vagyunk már a 3 hós oltáson is, nagyon repül az idő! vidám, játékos fiúcska, rengeteget mosolyog. már tud egyedül csörgőzni, egyik kezéből a másikba áttenni a tárgyakat, tegnap hasról hátra fordult, ma már meghúzta a játékíven lévő zenélőkét! sokat hangoskodik, szeret kiabálni, apával énekelni, hangosan kacagni. a hasfájás teljesen elmúlt, most a fogacskára térünk át :)) megduzzadt és repedt az ínye, állandóan dörzsöli és úgy nyálzik, mint egy bulldog :)) vettem neki krémet, amivel kenem az ínyét, azt szokta szeretni! sokat sétálunk, tornázunk, játszunk. imádja a kendőzést és a mei tait, babakocsiban már nem is hajlandó sétálni!
majd teszek fel képet, csak le kell őket kicsinyítenem!
mi is nehézségekkel küzdünk, sajnos 2-3 éve halmozom magam előtt a lelki gondokat, most jött ki rajtam minden. igyekszem megoldást találni, h törpe ebből ne érezzen semmit. sokan javasoltak kineziológust, most nekiálltam olvasgatni és itt a környéken keresni egyet. remélem tényleg segít!
elköszönök, jó éjt mindenkinek!

Kép
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
 
 


nammado: ha van kedved remélem te is írsz majd magatokról!

Kép
 
 


Szia.
Én 33 éves vagyok, egy 4,5 éves nagyfiú édesanyja. És jelenleg olyan 4-6 hetes terhes. (UH jövőhét pénteken, addig biztosat erről nem tudok.) Kistesó tervezett projekt volt! :) És egy kép tegnapról. Manóval sütöttünk! :lol: Kép

Rettentően várja már a hugit (vagy öcsit, vagy "öcsit és hugit egyszerre" :lol: )

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép fotók!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára labkat 2011.10.01 22:18-kor.

Kata
 
 


Sziasztok.

Zsani nagyon aranyos a kisfiad. Ha jól sejtem, nem lesz kis legény. Kire hasonlít inkább?

labkat Nagyon helyesek a fiúk! Milyen ikerbabás anyukának lenni? Nekem Manónál is volt esély rá, de végül egyedül volt a pociban :). (A családomban minden generációban van - kétpetéjű - ikerpár, csak a mi generációnk maradt még ki. Pedig már majd minden tesómnak és uncsitesómnak van 1-2 gyerkőc. :D ) Azt mondják, hogy második terhességnél nagyobb az esély. Hmmm... Nem tudom. Na majd pénteken meglátom. :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


nammado: hát nagyon helyesek a srácok, rengeteg öröme van az ikres létnek, de borzasztóan fáradt vagyok. Még mindig rengeteget kelnek éjjel!!!
Azt olvastam, hogy többedik terhességnél, idősebb anyukánál (én 31 múltam, mikor állapotos lettem) nagyobb az esély az ikres létre. Nekem ők a harmadik-negyedik babáim :)
Kiváncsian várom hogy mi lesz pénteken. Akkor mész uh-ra is??? Vagy magánban mész???

Kata
 
 


Szia.
UH-ra megyek! Hát még én milyen kíváncsi vagyok! :) Nem is tudom, mit szeretnék inkább... A szívemmel ikrekkel, de az eszem mást mond. 43 kg. és 154 cm vagyok. Ennek ellenére Manóm a 38.hétben 54 cm-rel és 3490g-mal lett meg! Komoly problémáim voltak a végére. Toxémiás lettem. Magas vérnyomás, fehérje, ödéma; minden ami kell. Rengeteg víz volt rajtam, kívül-belül egyaránt. A végére leállt a vese és máj működésem, így kényszercsászárral lett meg az Édes. Összesen majd 4 hetet feküdtem folyamatosan a kórházban. 9 naposak voltunk, amikor - miattam - végre haza engedtek. A vesém azonnal működni kezdet, de nagyon sokáig rossz volt a májfunkcióm. Manóm már majdnem 2,5 éves volt, amikor azt mondta az orvosom, hogy mostmár gondolkodhatunk kistesón! :(

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


Elszállt az egész :evil:

Most nincs időm újra írni

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


sziasztok!

labkat: jajj, de gyönyörűek! és ezek a szemek.... nekik már kék marad, ugye? :)

nammado: drukk az uh-hoz! sajnálom, h ilyen gondok voltak korábban, most nem lesznek! ne is gondolj ilyenre! tündéri a kisfiad és nagyon aranyos, hogy segédkezik a konyhában :)
pisti baba nem nagy, 5800gr és 63cm (a hossz 3hetes adat) és tiszta apukája :) én februárban leszek 33, pisti nekem is első baba, de remélem lehetek még pocakos :) ha nem indiszkrét a kérdés: merre laktok?

vikci: nekem is sokszor eltűnik az írás, most időközönként csinálok egy másolást, biztos ami biztos (bár az imént pont előtte ment el minden :( )

sáfri: te is régen jártál, de legalábbis írtál :(

Kép
 
 


Sziasztok!

Zsani,

nagyon édes a kismanód. Milyen kis ügyi. Ugye, hogy repül az dő mióta megszületett, én is emlékszem Máténál vártuk, hogy megszülessen aztán repült az idő, most duplán így van ez. :-)



Labkat,

de kis helyesek a fiúk. Örülök, hogy mostmár jól vagytok. :-) Nekünk is sajnos nem, hogy javulnának az éjszakák egyre rosszabbak( többet vagyunk fent, mint alszunk), néha úgy érzem nekem is ikreim vannak+Máté.


nammado,

örülök, hogy csatlakoztál hozzánk. Várunk az eredménnyekkel! Remélem ezúttal egy remek terhességed lesz komplikációk nélkül és még az is lehet, hogy simán kibújik az a kis manó a pocakodból. Itt több anyuci is így szuperált csaszi után Spánik doki álltal, persze remélem nem vetted tolakodásnak ezt a sima és csaszi dolgot. :-)


Nekünk mint kiderült három foga jött Marcinak egyszerre. Még most is sír éjjel nagyon sokat, de most lehet, hogy az orra zavarja. Máté most kerianyunál van egy éjszakára, de holnap már nagyon várom haza. :-) Jó egy kicsit szusszani,mert már nagyon szédelgek. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Sziasztok.

Csak egy rövid bejelentkezés...

Zsani
Én szobi vagyok, de Bercimet is a MÁV-ban szültem, ezért kerestem ottani orvost.

vicki
Nem vagyok sértődős fajta. :wink: Úgyhogy semmi probléma. :) Nem lehet, hogy a fogzás miatt van gond a pici nózijával? Manómnál volt rá példa.


Remélem lányok, nektek lesz igazatok. De az idő majd hozza. Egy percig sem bántam, hogy annak idején belevágtunk a babavállalásba (Manó is babprojekt volt :)). Pedig anno úgy mentem neki a babavállalásnak, hogy valószínűleg az utolsó 3 hónapot veszélyeztetett terhesként végig kell feküdnöm. Ehez képest "olcsón" megúsztam. :)

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


Labkat - nagyon helyesek a fiúk, milyen gyönyörű szemük van. :D

Vikci - Amikor Eszternek is egyszerre több foga jött, akkor tuti taknyos is lett. Doki néni mondta, hogy ilyenkor annyira legyengül az immunrendszere, hogy hamarabb beteg lesz.
Kitartást Neked, sajnállak a nem alvás miatt.
Holnap jöttök Csiribirire?

Nammado - üdv. köztünk, akkor itt laksz a "közelben", mi Dunakesziek vagyunk. Milyen kis házias fiad van, nagyon helyes. :)

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Sziasztok!

Igen Méténál is így volt, hogy ahány foga annyi nátha, de neki nem jött egyszerre 3 foga, mint Marcinak. Azért köszi.

Kriszta,

sajnos nem hiszem, hogy megyünk, mert Marci köhög most sajnos senki nem vigyáz rá. De jó lenne már talizni.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


sziasztok!

nammado: akkor a túlparton vagy, mi a szentendrei szigeten lakunk :)

vikci: sajnálom az éjszakákat, sajnos átérzem, már minket is megcsapott a fogzás szele! ma is extra nyűgös volt, kétszer másfél órát sétáltam vele, itthon is kendőztünk, csak addig nyugodott meg :( vettem neki zselét az ínyére, néha használ. éjszaka is többször kelünk és nagyon nehezen alszik vissza (már amikor vissza alszik :( )

mutatok egy képet, végre van, amin ketten vagyunk (bár ezt is én csináltam, nem túl jó)
Kép

Kép
 
 


Zsani: igen, szemek már kékek maradnak :wink: Nagyon tetszik a hordozós fotótok. Olyan meghitt.

Vikci: sajnálom az éjszakákat :(

Képzeljétek, terhes voltam álmomban, és a dokinkat kerestem, mert épp mentem valamilyen vizsgálatra hozzá. Bizonyára azért, mert most meséltem valakinek a szülésemről. Fura volt!

Kata
 
 


labkat: valami lehet a levegőben :) engem húgom hívott, hogy álmában pocakos voltam, pedig törpicsek még nem volt túl nagy :) hogy viselnél még egy babát?

Kép
 
 


Zsani: valahogy van olyan érzésem, hogy nem utoljára voltam állapotos. Nem tudom miért... Mindenesetre mindent megteszünk, hogy ne legyen. Mellesleg a kölykök is mindent megtesznek, hogy ne tudjunk összebújni férjivel :? :roll:
Bizonyára meglepődnék, de nem esnék kétségbe újabb pocaklakótól...

Kata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron