Új privát üzeneted érkezett!

vikci: jajj, de gyönyörűek a fiaid! :D marci is milyen nagy baba már, pedig még csak most született! :shock:

sáfri: remélem csak jó híreket kaptál-kapsz, nagyon sokat gondolok rátok! utólagosan boldog szülinapot (nem mertem, olyan furán hangzott volna aznap :( ) de bízom benne, hogy azóta vidámabb a hangulat nálatok!

Kép
 
 


Vikci: nagyon édesek a fiúk. Olyan kispasisak :)

Kata
 
 


Sáfri: várom a jó híreket! Nagyon drukkolok!

Vikci: nagyon jók a képek! Szuper helyesek a fiúk! Jó az alvós pozíció!

Kép
Kép

 
 

....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára labkat 2011.10.01 22:28-kor.

Kata
 
 


Kedveskéim!


Mindannyiótoknak köszönöm az imákat, szeretetet, ránk gondolást, drukkot! Istennek hála ma meglett a szövettan eredménye és minden rendben van! Tudom, hogy a Jóisten csodát tett!!!
Részletesen elmesélek mindent, amint eltűnt teljesen a csomócskám! :)

Szeretettel és hálával:

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
 
 


:D :P :D :P :lol: :P :lol:

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
 
 


Sáfri:de jó ezt olvasni!!! Nagyon örülök!!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Labkat: csuda szépek a gyerekek! Azok a szemek :wink:

Kép
Kép


sáfri
Örülök, hogy minden jól alakult! :lol:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


Azért ne hagyjátok abba a drukkot, imát, ,még kell hogy eltűnjön a csomócskám... :)

Sáfri és Zita és Pöttöm Dorka
Kép
Kép
 
 


Szija Sáfri:):):):)

Hihi, gondoltam, hogy nem 2 Sáfri van:)))
A forum.origo-n láttam az imakérésed, és írtam is, hogy ismeretlenül is, de én is imádkozom érted! Nem tudom olvastad-e...
Pont eszembe jutott, hogy mi lehet Veled, erre jövök megnézni a Szabó Dokis topikot itt "alattatok", és látom hogy Sáfri az utolsó hsz itt Spánik Dokinál:)
Gondoltam hogy Te vagy:)
Akkor Te is a MÁV-ba szültél, mint én:)

Nagyon örülök hogy minden rendben van, hála Istennek!!!!!!

Hillsdeli

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok!
labkat: gyönyörűek a gyermekeid :D

sáfri: szívből örülök!!! drukk, hogy teljesen eltűnjön az a fránya csomó!!!!!!!!!!!!!!!!!!! +++++++++++++++++ el is mesélem a barátaimnak, akik szintén imádkoztak értetek! :)

Kép
 
 


Varró Dániel: Kötődő nevelés

Mutogatnak sokat énrám:
"de helyes kis batyu, lám!"
Hisz a hátára kötözve
cipel engem anyukám.

Vagy előre, a hasára
kötöz erszényszerűen,
azután így tereget, meg
vacsorázgat derűsen.

S ha elöl van a kendő,
mibe engem kötözött,
megesik, hogy a fejemre
potyog egy kis körözött.

A kötődő nevelésnek
folyománya az a tény,
hogy a gyermek leevődik,
ha nincs szalvéta a fején.
ktc
 
 


ktc
Ez nagyon aranyos! :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
 
 


katica: nagyon aranyos :) és milyen igaz! szegény pisti fején is landolt már ez-az :lol:

megmutatom az idei mikulásomat :wink:

Kép Kép [img]
és az angyalkám
Kép
Kép

Kép
 
 


Zsani: fantasztikus képek :)

Kata
 
 


Sziasztok!

LÁtom nem pörgünk annyira.

Sáfri,

örülök, hogy jól aLAKULTAK a dolgok. Csak így tovább.

Ktc,

szép kis versike és mennyire találó rátok.

Zsani,

nagyon szépek a képek a babóról. Jól vagytok? LÁtom nagyon öregszik a kismanód már 5 hónapos. Grataula. Mi is már 8 hósak vagyunk.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Hát tényleg nincs nagy pörgés.

Én jelentem elfoglalt vagyok, mert ezeket csináltam:

Kép Kép

Valamint készülök a srácok szülinapjára, ami holnap lesz elvileg, de szombaton tartjuk.

Esemény, hogy Gergő elindult :D:

http://www.youtube.com/watch?v=K3E-seq77VU

Na ennyit rólunk!

Kata
 
 


Eltelt egy év? Kicsit meghatódva kívánok Bálintnak és Gergőnek Nagyon Boldog Születésnapot!
Nemrég még pocakosan írogattunk úgy tűnik pedig eltelt egy év mióta megszülettek. :-)

Jópofik ezek a kispárnák. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Nem görgettem feljebb, most láttam meg a falvédőt. Nagyon klafa lett.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Labkat: Nagyon Boldog Születésnapot kívánok a srácoknak. Gergő nagyon édes, ahogy az első lépéseit megteszi :-)
Nagyon szépek a munkáid, a gyerekek, akiknek készült biztosan örülnek majd neki.

Rólunk röviden: Máté lassan egy hónapja egyedül ül, és pár napja már feláll. Jön az alsó két fogacskánk, ettől egy kicsit nyűgösebb napjaink vannak, de éjszaka szerencsére alszik. Rengeteget dumál, az ajaj már nagyon megy :-)

Kép
Kép

Kép
 
 


Bálintot és Gergőt Isten éltesse sokáig egészségben, boldogságban!!!!!!!!!!

Kép

Kép
ktc
 
 


Köszönjük a köszöntéseket.

Pronny: jajj Máté annyira szép kisfiú :D

Kata
 
 


Hoztam egy kis valamit. Igaz a zene nem épp passzos, de én szeretem :)

http://www.youtube.com/watch?v=lV7YbRBgFr4

Kata
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom figyelmetekbe webaruhazam, kulonos tekintettel a hideg idore nezzetek meg a babakocsi-zsak kinalatot!!

Kép

Kulonleges kialakitasa reven sokkal praktikusabb, mint a hagyomanyos labzsak, vidam szinekkel, mintakkal a gyermek imadni fogja a setat! :)

www.babymarket.webs.com

Ha nem talaltal az izlesednek megfelelo szint, vagy mintat, irj uzenetet nekunk, megprobaljuk minden kivansagodat kielegiteni!

A zsak barany-gyapju utanzat belsovel is kerheto, 1500 Ft-os felarral. (feher, rozsaszin, es csokoladebarna szinekben)

Kép

Ha barmelyik termekunk felkeltette erdeklodesedet, batran irj, akar itt, priviben, akar a webaruhazban megadott e-mail cimre! :)

Bekes, Boldog Karacsonyt kivanok,
Nikoletta

littlebabymarket
Budapest
 
 


Sziasztok!
gondolom mindenki készül az ünnepekre, így ritkábban jövünk!

labkat: nagyon tündériek a fiúk, jó volt végignézni a képeket :) ügyes vagy, tetszenek a munkáid!!! nagyon boldog születésnapot a fiúknak! hihetetlen, hogy már eltelt egy év!

pronny: máté baba nagyon helyes kispasi!!! és ügyes is!

vikci: már ti is 8 hónál jártok... hogy vannak csemetéid?

sáfri: remélem jól vagytok!

pistikém drága 2hete mért adatokkal 7240gr, 68cm. alsó-első két foga több mint egy hónapja kibújt, felül is van már kettő, de ott nem az első, hanem mellette lévő. illetve a felső-elsők is most már nagyon bedagadtak, szerintem bármikor kibújhatnak! belehúzott a drágám, imád harapdálni! én annyira nem élvezem, sajnos a cicik is kapnak belőle olykor, ami roppant könnyfakasztó :( egyenlőre csak tejcsizünk, de hamarosan kezdeni kell a hozzátápit! én egyáltalán nem várom :( szeretem etetni!
nagyon ügyes, forog ide-oda, tolat, illetve körbejárja az ágyat, rengeteg "beszél", kacag, kerreg-berreg, csudi édes!
az ölünkbe véve előszeretettel felül, de mondták, hogy még nem szabad hagyni. a fogai sajnos nagyon megviselik, borzasztó nyűgös, nagyon keveset alszik és mindketten egyre fáradtabbak vagyunk. remélem ha ezek most kibújnak, akkor lesz egy kis szünet!

megyek is aludni, míg szegénykém is ezt teszi! jók legyetek!

Kép
 
 


Zsani! A hozzátápit nem KELL kezdeni, elég, ha kóstoltatsz. Még 1 éves koráig jó, ha az anyatej a meghatározó, még nem kell az étkezés kiváltására törekedni. Legjobb, ha Pistikére bízod magad, ha 5 kanál után nem kér többet az ételből, ne erőltesd, s ne is aggódj miatta! Előbb-utóbb átszokik a mi ételeinkre. Lehet, hogy ez már 8 hónaposan megtörténik, de lehet, csak másfél évesen. Emőke ez utóbbi felé tendál... :lol: Ja, és ő még fogatlan, s kisebb is, mint a te fiad (súlyra), pedig már 10 hónapos. No problemo.
ktc
 
 


katica: köszönöm :) igen, a védőnőm is kóstoltatást mondott... csak attól "félek", hogy ha elkezdjük, utána hamar leszokik a tejcsiről! ezt nem szeretném, de remélem nem így lesz! emő baba kisebb pistinél? azt hittem nála kisebb baba nincs is :lol:

Kép
 
 


ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS ÖRÖMÖKBEN GAZDAG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

Kata
 
 


BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!!!

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Szép a fenyő télen, nyáron
Sose lepi dermedt álom
Míg az ágán jég szikrázik
Üde zöldje csak pompázik.

Nagykarácsony immár eljő,
Érkezik az új esztendő
míg a mező dermed, fázik,
a zöld fenyves csak pompázik.

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek.

Kép
 
 


sziasztok! sajnos tegnap már nem értem ide, de gondoltam Rátok!

Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Kép
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN ANYUKÁNAK, APUKÁNAK ÉS GYERKÖCNEK!!!!! PUSZA

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Boldog új esztendőt kívánok mindnyájatoknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Legyen részetek egészségben, mosolyokban, örömben, békességben, türelemben!

Sok szeretettel: Katica és családja
ktc
 
 


Sziasztok! Boldogsággal, szeretettel teli új esztendőt kívánunk Nektek és családjaitoknak! Kép

Kép
 
 


Kép

Mindenkinek NAGYON BOLDOG SOK BABÁZÁSSAL TELI ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK!

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés, karácsony hetében elkezdtük a szobatisztaságra nevelést. Hát sajnos nem nagy sikerrel, szólni egyáltalán nem hajlandó, ha időközönként viszem akkor sír, hogy nem akar pisilni, de amikor ráültetem a WC-re mindig van pisi. Vannak napok amikor fél óránként bepisil, hiába kérdezem hogy kell e pisilni, a válasz nem, és pár perc múlva látom, hogy pisis a nadrág. Sőt most már a kakát is benyomja a bugyiba. Tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak, mert különben meg olyan kis okoska, fejlett, de ez valahogy nem megy. Várjak még vele, vagy csináljuk tovább a bugyizást, és előbb-utóbb meg lesz az eredménye? Ti hogy csináltátok?
Pusza Kriszta

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Kriszta! Nekem nincs tapasztalatom, tudod, Bori még mindig nem szobatiszta (bár alakul valami, de nála semmi sem halad egyenes úton). Én a helyedben még várnék vele, szerintem még nem érett rá. Az zavarja, ha a pelusa pisis vagy kakis? Mert úgy hallottam, először utójelzés van (bepisiltem/bekakiltam), utána alakul csak ki, hogy előre tud szólni, mert érzi az ingert, s még később, hogy vissza is tudja tartani. Ez idegrendszeri érés, fejlődés, nem lehet siettetni. Bár vannak idegrendszer-érést elősegítő terápiák, ezekre szerintem kicsi-nagy lányodnak most nincs szüksége.
ktc
 
 


kriszta: én olvaslak, de sajnos nem tudok segíteni :(

Kép
 
 


Sziasztok!

Rólunk egy pár szó: Jól vagyunk mostmár: Marcika leesett az ágyról és eléggé kába volt, bevittem a kórházba 3 napig bent voltunk. sajnos már elég sokszor leesett mindenről, mert nagyon hirtelen mozgású gyermek, de szerencsére semmi baja nem esett de 48 órát bent voltunk a madarászban. Jól kivizsgálták, de a sok beteg gyermeket úgy sajnáltam, remélem sosem kerülünk be betegség miatt oda.
Marcika, mozgása belendült a 8 hót átlépve, feláll, lépeget, mászik, és mindent kipakol. :D

Kriszta,

én is nagyon el vagyok keseredve Máté miatt, mert visszafelé fejlődik szobatisztaság terén. Elbújik és úgy kakil. Ne aggódj amint közösségbe kerül úgy lesz egyik pillanatról a másikra szobatiszta. A környezetünkben sok anyuka számol be arról, hogy bizony addig amíg nem met közösségbe a gyermeke addig nem volt hajlandó szobatiszta lenni. Szerintem ne erőltesd hanem vegyétek vissza a pelust, mert bizony számos baciforrás érheti a .. szóval van olyan ismerősünk akinek antibigyót kellett szednie, mert elfertőződött és sajnos Máté is beleesett ebbe. Az idegrendszer is felelős egyébként a szobatisztaságért lehet, hogy az még nem akarja, hogy így legyen. Plusz dackorszakban is vannak most a csemeték. Remélem nem rohantalak le a válasszal, de most pont ebbe a cipőbe vagyunk csak tényleg fura, hogy 1,5 év kakitisztaság után a kisfiam megint de most direkt bekakil. De sajnos nem tudunk vele egyenlőre mit kezdeni.

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a válaszokat.
Nagy zsivány a lányom, ezt már többször észrevettem, de most már tuti. Szombat este vacsorázni mentünk egy baráti házaspárral és 2 gyermekükkel Gödöllőre 1 étterembe. A kislány 7 éves lesz tavasszal, a kisfiú Esztertől 3 hónappal idősebb, de még ő se szobatiszta. A kislány közölte, hogy pisilnie kell, erre a lányom hogy Neki is, mondtuk hogy pelus van rajta, most nyugodtan pisiljen. Elkezdte hangosan, aztán még hangosabban, hogy ő WC-be szeretne pisilni. Oké elvittem, utána 5 percenként találta ki, hogy pisilnie kell, és a pelus tényleg teljesen száraz volt. Szóval ha ő akarja, akkor megy, ha nem akarja akkor a fejem tetejére állok akkor se jön WC-re.

Vikci - Marci vigyázzon magára. Jók a képek nagyon. :D
Jöttök valamikor csiribirire?

Üdv. Kriszta

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Ezen dolgozok mostanság többedmagammal.. Gyertek!

Tisztelettel meghívjuk Önt vándorkiállításunk második állomásának ünnepélyes megnyitójára:


2011. január 17-én, hétfő délelőtt 1030 órakor


a Pilvax Kávéházba (1052 Budapest, Pilvax köz 3. )

Elsőként az Képviselői Irodaház adott otthont „A szülés valódi természete" című vándor fotókiállításnak, mely Magyarországon és külföldön, intézményen kívül szült édesanyák fényképeiből készült.

A nagyközönség pedig most először találkozhat a kiállítással a Pilvax Kávéházban.

A kiállítás szervezői olyan családok, akiknek szívügyük, hogy ezeken a szép, háborítatlan szüléseket ábrázoló képeken keresztül megmutassák az élettani szülés szépséges pillanatait. Hisznek abban, hogy ezzel nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy a szülés helyszínétől függetlenül egyre több családnak lehessen része háborítatlan szülésben-születésben.

A kiállítást a nagyközönség január 31-ig tekintheti meg a Pilvax Kávéházban, majd országos körútra indul.

Az érdeklődők a kiállítás hivatalos honlapján, a www.aszulesvaloditermeszete.eu oldalon értesülhetnek a további helyszínekről.
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki, mi van veletek?

Üdv. Kriszta

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]


Sziasztok!

Gondolom nem pont engem hiányoltatok, de azért megosztok veletek 2 képet. Amúgy remekül vagyunk, Pici Frici nagyon sok örömet szerez nekünk.

Kép

Kép


Nincsenek új kismamik dokinál? Bárcsak megint kismami lennék..de a tesóbabával még várunk pár hónapot :-)
Vendég
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Én néha benézek, de nincs mozgás, így gondoltam kihalt a fórum, nem írok én sem. Amúgy jól vagyunk, azaz lányok nem járnak oviba, és nagyon rosszak, srácok most hurutosak, hétvégén hánytak hol egyik, hol másik. Ezzel kapcsolatban eltérő az ügyeletes doki és a gyerekorvosunk véleménye. Most inhalálom őket hörgőtágítót kapnak, de még sajnos nem indult be a sok váladék. Remélem hamarosan az is megindul!

Ha valakit érdekel iwiw elérhetőségem, és ott a blogom elérhetősége, ahová rendszeresen írok magunkról, magamról.

Most megyek, mert Gergő épp a francia ágyon köröz, és azt hiszi soha nem eshet le róla :roll:

Pusz: Kata

Kata
 
 


Tényleg nagyon elhagytuk kedvenc dokink topicját. Írjon mindenki pár sort magáról, aki erre jár, mert kíváncsiak vagyunk ugye egymásra...

Mi egy nagyon rossz hullámvölgyön vagyunk túl. Az év eleje tele volt betegséggel és sajnos temetéssel (nagymamám után édesapámat temettük 2,5 hét leforgása alatt). Férjemet 1 hete műtötték mandulával, Borinak vasárnap lesz alvásvizsgálata, és márc. közepén neki is mandulaműtét. Már nagyon várjuk, hogy végre levegőt kapjon szegény.

Emőke nemrég múlt 1 éves (hihetetlen!), már kacérkodik a járással. Hozok róla egy szülinapos képet:

Ti is írjatok magatokról, ne hagyjuk veszni ezt a topicot!

Ui: Kérdés: nem látom, hogy rendelne a dokink a Honvédban. Van erről valakinek infója? Lassan kéne mennem hozzá éves rákszűrésre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2012.02.18 09:53-kor.
ktc
 
 


Sziasztok!
Ktc:
Emőkének utólag nagyon boldog első születésnapot. Nagyon csini a képen! :D

Nem tudom, hogy véletlen e hogy nincs a dokinak rendelése márciusban, én csak januárban néztem, akkor 1x rendelt. Viszont még tavaly elvállalt egy kismamát pár hetesen, majd mikor ment vissza hozzá, akkor közölte, hogy már nem vállal terhesgondozást magánéleti okok miatt - DE azt nem fejtette ki, hogy egyáltalán nem vállal, vagy csak arra az időszakra nem vállal többet. Aki szülni szeretne még nála az előtte érdeklődjön.

Mi jól vagyunk, Petra egy dumagép, be nem áll a szája. :lol:
cosmo

Kép
Kép


Sziasztok!

Labkat - Ó, jaj! Jobbulást Nektek!

Ktc - Isten éltesse Emőkét! Tényleg hihetetlen, hogy ilyen nagylány már! És milyen csini! Sajnálom, ami veletek történt és nagyon drukkolok, hogy Bori műtétjével minden rendben legyen.

Kedvenc dokinkról én semmit sem tudok, nem is kerestem a 6 hetes kontroll, illetve a vérzésem múlása óta. Remélem nem a babájukkal van valami gond. :?

Rólunk - Köszönjük jól vagyunk. Szabi a dackorszakban, ami néha erősebb, néha egészen jól kezelhető. Bálintot imádja. A védőnőnk szerint 4 éves szinten beszél. Bármit el tud mondani, elvont dolgokról is. Január végén átestünk a kuki felszabadításon, azóta rálépett a szobatisztaság útjára. Már csak éjszakára adunk rá pelust.
Bálintom drágám fél éves. 1 hete elkezdtük a kóstolgatást. Ammi nála azt jelenti, hogy első nap 5 kanál barack, 2. nap egy egész kávéspohárnyi (kb 90 g), alma ugyanez. Ha nem adom, rekalmál. Ja, és mindezt ugye szopi után 20-30 perccel.

Mennem kell. Képeket találtok a vonalzók alatti linken.

KépKép
KépKép
KépKép
 


Sziasztok! Dokink jól van, már 4 hónapos a kislánya, aki 7 kilós! :lol:
Azért tudom, mert sajnos pénteken másodszorra mentem hozzá rákszűrésre, találtak valami gyulladást.
Csajok jól vannak, Aliz már egy kész hölgy, mondókázik, bohóckodik egész nap és (végre!!) leszokott a szopiról!!! Lassan ovis beíratkozás, asszem' le kell hazudnom a csillagokat is az égről, alapból tuti nem vennék fel, mivel itt van a tesója. Viszont a havi 45 ezret már képtelenek vagyunk még egy évig fizetni a csanába...
Víta 7 hónapos, mászik, próbálkozik felülni és rettentő zsivány! 4 foga van és esze ágában sincs mást magához venni az anyatejen kívül, pedig nem bánnám, mert 2 hónapja nem hízik (mondjuk 8,2 kg, szóval nem sovány).
Senki nem vár babát?? És ki szeretne még? :lol: Mi majd igen, de most várunk pár évet, addig regenerálódunk :D
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron