Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Szült már valaki a Bajcsy kórházban Sulyok dr.-nál? Mi a véleményetek róla?
 
 


Szia!
Én a Sulyoknál szültem, aktuális még a kérdés?
Eszter


Szia Eszter!

Igen, aktuális még a kérdés, még a 7. hétben vagyok, így teljesen előtte állok mindennek. De a Sulyok dr. úr az orvosom, egyenlőre a magánrendelőjébe járok.

Köszi, Riti
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nem szültem Sulyok dokinál, de terhesgondozásra hozzá járok. A fiammal is hozzá jártam, nem volt gondom vele. Ha csak annyi nem hogy szülés előtt 1 héttel 1 kg 30 dekásnak mérte a fiamat. én meg paráztam mint az állat! De Petike 3900 grammal látta meg a napvilágot, amitől még Sulyok doki is kiakadt! :lol: :lol: :lol:
Lehet hogy most Nála szülök majd.
Vendég
 


Szia Annee!

A Sulyok dr. úrhoz terhesgondozásra a magánrendelőjébe jársz?
Mitől függ, hogy nála fogsz-e szülni vagy sem?

Gratulálok a gyerkőceidhez. Nekem még ez lesz az első.

Riti6
 
 


Szia Riti6!

Nem, a szakrendelőbe járok, Kőbányára. Attól függ hogy nála szülök-e hogy mennyi a tarifája.
Eddig csak az ügyeletes dokiknál szültem. Mindig úgy alakult.

Köszi a gratut. :) Hányadik hétnél tartasz?
Vendég
 


Szia Annee!

Az ügyeles dokinál nem volt semmi gond? Vagy esetleg volt fogadott szülésznőd? Nem volt rossz, hogy terhesgondozásra a Sulyok dokihoz jártál, szülni viszont egy teljesen idegen embernél szültél?

Én még csak most tartok a 9. hétnél, így nagyon az elején vagyok.

Riti6
 
 


Szia Riti!

2 gyereket szültem eddig a Bajcsiban, ügyeletesnél. Semmi gond nem volt! A lányomat Dr. Balogh Illés, a fiamat Dr. Urbancsek Árpád segitette világra! Már egyik sincs ott sajna.
Nem, engem nem izgat hogy ki mit gondol, én nem várok senkire, és nem fizetek előre azért hogy valaki pont akkor menjen sielni, kirándulni, nyaralni, stb.
A pénz az ügyeletes doki és az ügyeletes szülésznő kapta! Minden rendben volt!
Szerintem most is igy szülök! :)
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Én decemberben szültem Sulyok dokinál. Csak ajánlani tudom mindenkinek, szereti a kismamákat, kedves, figyelmes, emberileg beszél mindenkivel. Sosem éreztem nála amit általában az orvosoknál, azt a fensőbbrendűségi, néha lekezelő modort. És nekem ez is fontos.
Nagyon közvetlen, őszinte, lelkiismeretes, szülés után is többször bejött érdeklődni, több ismerősöm is szült nála, szóval nem csak egyedül én mondom ezt.
Na ez az egész úgy hangzott mint egy reklámszöveg, de én nagyon odavagyok érte mint orvos és biztos hogy a többi gyerkőcöt is nála szülöm majd, akárhogy is próbál keresztbetenni ez a mai egészségügyi helyzet.
Korábban egy kisebb műtétem is volt nála, és akkor is ugyanígy viselkedett.

Próbáljátok ki!

A "mocskos anyagiak" kérdését is bátran meg lehet vele beszélni, egyszerűen kérdezzetek rá. Nekem az volt az érzésem, hogy ha nem számíthatott volna tőlem pénzre, akkor is ugyanebben a bánásmódban részesültem volna...

Ha tudok még segíteni valamiben, szóljatok.

Mindenkinek gondtalan babavárást kívánok!

G.
 


Szia Gabica72!

Örülök, hogy ilyen sok jót írtál a Sulyok dr-ról, ez egy kicsit megnyugtatott. Én még nem szültem, így kicsit izgulok. Én is úgy érzem, hogy a Sulyok dr. rendes, de én még csak nőgyógyászati vizsgálatokra, meg most a terhesgondozásra járok hozzá.
A szülés alatt végig bent volt? Vagy volt külön bábaasszonyod is? Ki vezette le a szülést? Azt esetleg meg lehet kérdezni, hogy mennyit kért tőled?

Én szeptemberben fogok szülni, nem tudom, addigra hogyan alakul ez a mai egészségügy.

Előre is köszi

Riti6
 
 


Szia Riti!

Az anyagiakat inkább megírnám priviben, ha írsz válaszolok: gabika.nagy@gmail.com a címem.

A szülés alatt többnyire bent volt, de volt szülésznőm is. Garáné Magdi, akiről szintén csak jót mondhatok.
Jól elviccelődtünk a szülés alatt, már amennyire ilyenkor humoránál van az ember, de nekem nagyon tetszett ez a felállás. (plusz még férjem is jelen volt, szóval én kimondottan jól éreztem magam)

Mindenki nagyon rendes volt, segített ahol tudott. És mindez karácsony előtt pár nappal...

Gabica
 


Sziasztok!

Imre Kati vagyok. Én március 20-án szültem a Sulyok doktornál. Szerintem egy klassz doki. Lelkiismeretes, figyelmes orvos, mindent megtudtam vele beszélni. A szülés alatt és után is végig figyelt rám.

Üdv
Imre Kati
 
 


Szia Imre Kati!

Most olvastam, hogy márc. 20-án szültél a Sulyok dr.-nál. Én szept. végén fogok nála szülni, ezért pár kérdést szeretnék neked feltenni.
Neked volt fogadott szülésznőd? Vagy maradt az ügyeletes.
A Sulyok dr. türelmes doki a szülés alatt? Végig ott volt veled az egész szülés folyamán?
Mi a véleményed a csecsemős nővérekről? Én mostanában elég rosszakat hallottam róla.
A vajúdás alatt mászkálhattál?
Tudom, hülye kérdés, de azért megkérdezném, nagyon fájdalmas a szülés?
Segítenél megadni azt, hogy te mit vittél magaddal a kórházba? Mire volt szükséged, és mi az, amit mindenféleképpen érdemes magunkkal vinni.

Segítségedet előre is köszi.

Riti6
 
 


Szia Annee!

Gratula a babóhoz, nagon kis aranyos.
Most is a Bajcsy-Zs. Kórházban szültél? Kinél? Milyenek a tapasztalataid?

Riti6
 
 


Szia Riti6!

Nekem nem volt fogadott szülésznőm, gondolkodtam rajta, a Sulyok dokit is megkérdeztem, Ő azt ajánlotta, hogy akkor érdemes szülésznőt választani, ha azt akarom, hogy végig mellettem legyen valaki. Én ezt nem akartam, és szerintem jól döntöttem.
Tulajdonléppen a szülésznő mindig ott van a közelben, mert a vajúdás alatt 15-20 percenként mindig megnézik a baba szívhangját. Az ügyelet szülésznő egy fiatal nő volt és nagyon megvoltam vele elégedve.

A Sulyok doki egyrészt nagyon türelmes, másrészt rendkívül figyelmes volt a szülés alatt, állandóan szóval tartott, tötődött velem. Nekem megindították a szülést reggel fél nyolckor és délután 16:45-kor született meg a Marci. A Sulyok doki a vajúdás alatt rendszeresen bejött és megvizsgált, a végén a kitolási szakaszban meg természetesen végig ott volt.

Én a vajúdás alatt sétáltam a férjemmel (rendszeres orvosi felügyelet mellett), a szobámban pihentem. 12 órakor infúzióra kötöttek, mert nehezen tágultam, ekkor már végig a szülőszobán maradtam (hát akkor már felállni sem nagyon tudtam volna).

Hogy fájdalmas-e a szülés? Igen! :) Viszont ezt tudom, hogy most még nem hiszed el, de abban a pillanatban, hogy a kisbabád kisiklik a testetből, a szülés minden fájdalmát elfelejted. Én a szülésről nagyon szép emlékeket őrzök. És ezt többek között a dokinak köszönhetem.

A csecsemős nővérek nagyon rendesek voltak, sokat segítettek. Az egyetlen baj az volt, hogy ahány nővér annyiféle tanács. :( És ez amikor tanácsra van szükséged kétségbeejtő.

Húú, hogy mit vittem magammal?
- 3 db szoptatós melltartót
- 3 db szoptatós hálóinget
- köntöst
- haskötőt
- steril eldobható bugyikat
- Tena Lady betétet (a szülésznő tanácsolta)
- mellbimbóra krémet
- melltartóbetétet
- szilikon bimbóvédőt szoptatáshoz (sajnos én csak ezzel tudok szoptatni)
- tejserkentő teakeveréket (nekem a Naturland Fitolac vált be)
- homeopátiás bogyók a tejserkentésre (Urtica urrenc 5ch; Ricinus communis 5 ch) - ezeket a védőnő ajánlotta
- fürdőpapucs
- meleg, puha zokni
- 2-3 db törülköző
- Wc papír, Wc-ülőke papír
- szappan

Most egyelőre másra nem emlékszem, de ha eszembe jut még valami, akkor megírom.

Kisfiad vagy kislányod lesz?
Jártál már a szülőszobákba? Érdemes megnézni.

Szia
Kati
 
 


Szia Kati!

Köszi szépen, hogy ilyen részletesen leírtál mindent, nagy hasznát fogom venni, úgy érzem.

Nekem sem lesz fogadott szülésznőm. Én is gondolkodtam rajta, de végül a Sulyok dr. azt mondta, hogy nem fontos. A férjem úgyis ott lesz mellettem, remélem ő is elég lesz, meg mint ahogy írtad, az ügyeletes szülésznő is elég sokat bent volt. Remélem, ez nálam is így lesz.

A kórház mennyire híve az alternatív szülési módoknak? Ebből sikerült valamit megtapasztalnod? Én még nem jártam a szülőszobán, így fogalmam sincs, hogy mi hogy néz ki. De majd szeretném megnézni. Gondolom, a dokival kell megbeszélni, hogy mikor lehet bemneni, és ő is mutatja meg. De ha tévedek, akkor világosíts fel, légyszi.

Te szülés előtt jártál valamilyen tornára? Te a X. vagy XVII. kerületben laksz? (ha nem akarsz, nem fontos rá válaszolni, de így neten keresztül nagyon szimpi vagy nekem.)

A szüléssel kapcsolatban remélem, tényleg úgy lesz, mint ahogy leírtad, és miután megszületett a babó, tényleg nem fogok emlékezni a fájdalmakról és csak a szép dolgok maradnak meg. Egyenlőre nem így gondolom, de valszínű, ezzel nem vagyok egyedül.

Nekem kislányom lesz. És neked lányod vagy fiad lett? Ő az első babád? Te szülés után külön szobában voltál? (fizetősre gondolok). Hány napig kellett bent maradnod a kórházban?

Bocs, ha sokat kérdezek, de te nemrég szültél, és így tőled tudok csak kérdezni.

Timi
 
 


Szia Timi!

Alternatív szülés? Amikor megmutatták a szülőszobákat, akkor a szülésznő mondta, hogy lehet pl. vízben is szülni, de őszintén én nem igazán érdeklődtem az alternatív szülési módok iránt.

Amikor eldöntöttem, hogy a Bajcsyban fogok szülni, akkor a Sulyok doki bemutatott az egyik szülésznőnek, aki megmutatta a kórtermeket és a szülőszobákat. Az alapítványi szobák fizetősek, van egyágyas és kétágyas. Ezeknek külön fürdőszobájuk van.
Pont szabad volt az egyik egyágyas szoba a szülés napján, én azt kértem.

Nem jártam tornára, mert a munka mellett már nem volt hozzá energiám. :) Hallottam, hogy a Bajcsyban van előkészítő, de én Zuglóban (XIV. ker) lakom.

Marci az első gyermekem, lassan 5 hónapos lesz. :)

Neked ő lesz az első gyermeked? Mikorra vagy kiírva?

Ja, 4 napig voltam kórházban. Kedden délután szültem és szombat reggel mehettem haza.

Ezen a honlapon megnézheted a szülőszobákat: http://www.bajcsyszul.hu/szulszob.htm

Szia
Kati
 
 


Szia Kati!

Bocs, hogy még csak most írok, de mostanában olyan sok minden összejött, hogy nincs időm, na meg nem is nagyon bírok a gép előtt üldögélni. Aug. 31-éig még dolgoztam, most szept. 1-től elvileg itthon vagyok, de mindig kell mennem valamit elintézni, ugyanis költözés előtt állunk, tehát folyamatban van a lakásvásárlás, és annak intézése elég sok utánajárással jár.

A héten a férjemmel mi is megnéztük a szülőszobákat, nagyon szépek, a sárga színű hasonlít az itthoni szobánkra, így ha az szabad lesz, akkor valószínű, hogy azt választom, legalább olyan lesz, mintha itthon lennék.

Igen, nekem ő lesz az első gyermekem, és így minden új nekem. Na persze attól nem félek, hogyha megszületik a gyerkőc, akkor mit fogok kezdeni vele, mert én nagyon imádom a babókat, meg a tesómmal elég sokat gyakoroltam, mivel 14 év van köztünk. Én inkább magától a szüléstől és annak körülményeitől félek. Lassan közeledik a szülés időpontja (szept. 30.), és van olyan, hogy már azzal álmodok. De gondolom, ezzel nem vagyok egyedül.

Most úgy olvastam, hogy a gyermekágyas anyákat a szülés után 48 órával kidobják a kórházból. Te miért voltál bent 4 napig?

Te vittél magaddal babaruhákat, vagy a kórházit használtad?
Most az is ki van írva, hogy vigyünk magunkkal cumisüveget meg cumit, meg törlőkendőt és pelust. Nektek is kellett?

Azt meg lehet kérdezni, hogy a szülésznőnek (ha adtatok pénzt) ti mennyi pénzt adtatok? Vagy csak azoknak szoktak adni, akik fogadnak fel szülésznőt is?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, remélem nem vagyok terhedre.

Előre is köszi.

Timi
 
 


Szia Timi!

Amikor én szültem még minden természetes úton szülő kismama 4 napig volt bennt.

Nekem akkor azt mondták, hogy a babának csak pelenkát vigyek, a ruhát ott adják. Csak akkor kellett ruhát vinni, amikor hazahoztuk a kisbabánkat. Semmi más nem kellett. Nem is értem ezt a cumisüveg és cumi dolgot, mert ott minden eszközzel a szoptatást támogatják és azt mondják, hogy a cumi és a cumisüveg zavarhatja a babát a szopásban, mert azt másik technikával szopja a baba.

Én a szülésznőnek adtam 10.000,-Ft-ot, mert nagyon rendes és figyelmes volt végig. Bár tudom, hogy ez a kötelessége. :))

Lesz segítséged, mikor hazamész? Nagyon fontos, hogy tudjon neked segíteni valaki. A szülés után az ember nagyon fáradt.

Nyugodtan kérdezz, szívesen segítek. Szép emlékeket őrzök a szülésről.

Üdv
Kati
 
 


Szia Kati!

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál, de mire ezeket a sorokat olvasom, már megszületett az Én kis Babóm is.
Szept. 15. hajnalán jöttek a fájások, és mentünk a kórházba, ahol azt mondták, hogy már két ujjnyira ki vagyok tágulva, és szülünk. Így reggel 9 órára meg lett az én Tündérem.

A Sulyok dr. tényleg nagyon rendes és türelmes a kismamákkal, nem csalódtam benne. Bár nekem a fájások nagyon fájtak, ezért kérni akartam fájdalomcsillapítót, de a dr. úr nem adott, mondván, hogy olyan hamar meg fog születni a Babó, hogy mire hatna, szinte már kint is lesz. Fél 6-kor mentünk be a kórházba, és végülis 9-re meg lett. Azt mondják, hogy azoknál, akik először szülnek, ez nagyon rövid idő és gyors szülés. Én akkor nem ezt éreztem, de tényleg érdemes érte szenvedni, mert tündéri.

A kórházba ugyan vittem cumisüveget, de adtak ott, ráadásul cukros vízzel. Így én nem azt láttam, hogy támogatják a szoptatást. Nekem a csecsemős nővérek nem nagyon voltak szimpatikusak, csak két nővér. Nekem meg sem mutatták, hogy hogyan kell szoptatni, meg egyáltalán nem törődtek az emberrel. De ezen már túl vagyok, hála istennek itthon. Én szombaton szültem, és kedden jöhettünk haza.

Ruhákat kaptunk ott, de aki akarta, az ráadhatta a Babójára az otthonit is. Cumit nem használtunk, mert nem láttam értelmét, meg nem is fogadta el a Babó. Így maradt a sok-sok szopizás, hogy minél előbb legyen tejem. Hála istennek mára már van jó sok.

Itthon csak a férjem a segítség, de egyenlőre nem érzem azt, hogy fáradt vagyok, csak azt, hogy egyfolytában fognám az ölemben a Babót, és szinte még éjszakára is azt szeretném, hogy mellettem legyen. De tudom, ezzel nagyon elkényeztetem. Így erőt veszek magamon, és berakom a kiságyába, mondván, ott neki is jobb.

Nálatok külön szobában van a Babó? Nálunk még most velünk van, majd kb. 2-3 hét múlva fogunk elköltözni, és külön szobát szeretnénk neki, csak nem tudom, hogy jó lesz-e az. Neked is éjszaka is szopott a Babó? Te hogy szoptattál? Amikor kért, vagy betartottad a 2-3 órát? Nekem első éjszaka óránként fent volt, és kért enni. Erre a védőnő azt mondta, hogy ne adjak neki. De szerintem ez hülyeség.

Bocs, hogy már megint ilyen hosszú lettem.

Timi
 
 


Szia Timi!

GRATULÁLOK! :D :)) Mekorra a baba?

Szerencsés vagy, hogy ilyen gyorsan megszülted a babát. 3 és fél óra? Nem semmi. :D :)
Nekem 9 óráig tartott. :( Nehezen tágultam.

Sajnálom, hogy a nővérekkel kapcsolatban csalódtál. Mondjuk nekem is akkor segítettek, ha kértem, de akkor mindig. Segítettek a szoptatásban is. Velem nagyon kedvesek voltak.


Külön szobában alszik a kisfiam. Az első három hétben bennt aludtam a szobájában egy fotelágyon, de azt hiszem a saját megnyugttásom miatt, mert a Marci úgy alszik egyedül mint a bunda.
Persze a mellette lévő szobában alszunk és nyitva van az ajtaja, így mindent hallunk.


Én is szoptattam éjszaka. Az első napokban a Marci fél 9 körül aludt el, akkor felkelt fél 12 körül, majd 3 óra körül, végül 6 körül.
Aztán szép lassan kitolódott. Két hónaposan aludta át először az éjszakát.

Én akkor szoptattam, amikor ő szerette volna, és nagyon szépen gyarapodik.

Tartalmas a tejed? Mennyit eszik egyszerre a baba?
Nagyon vigyázz a mellgyulladásra, sajnos ez szinte minden kismamának van.

Üdv
Kati
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel dec. 10-e körül fogok szülni Sulyok dokinál, és nem tudom a hogy a hálapénzt illik-e az elején megbeszélni a dokival vagy sem. Nem arról van szó hogy ezen szeretnénk mi spórolni mert nekünk minden pénzt megér a pici, csak az előző dokimnál nagyon sok pénzt otthagytunk, és nem kaptuk meg még a legalapvetőbb törődést sem. Nálunk első baba lesz, ezért szerintünk nagyon fontos hogy a doki mindenről felvilágosítson bennünket, amit edidig meg is kaptunk a dokitól.
Remélem valaki tud a kérdésemre választ adni.
Üdv.:
Anna
 


Szia Anna!

Én őszintén rákérdeztem, hogy mennyibe kerül a szülés. A doki elmondta, hogy ő mennyivel lenne elégedett. Nem kertelt, nem volt álszent, őszinte volt. Először kicsit féltem megkérdezni, mert ez olyan kellemetlen, de aztán minden rendben volt.
Nyugodtan beszéld meg vele.

Üdv
Kati
 
 


Kedves Kati!

Köszi a segítségedet én is így fogok tenni szerintem is ez a legjobb.


És Gabica neked is köszönöm a gyors választ.

A héten voltunk a párommal 4D-és ultrahangon hihetetlen hogy milyen jó képeket tudnak már készitetni a babókákról. Az teljesen jól látszódik szinte már azt lehet látni hogy az orra az enyém.

Mostanában éppen azon kezdtem el gondolkodni hogy milyen zenét hallgassak, mert azt olvastam hogy ha azokat a zenéket amiket várandóság ideje alatt hallgatunk , amikor már kint lesz a kis baba akkor nyugtatólag fog hatni rá.Igaz ez???

Kicsit megijedtem attól hogy a korházban nincs epidurális érzéstelenítés. Kérlek nyugtatssatok meg vele hogy így is menni fog. Mondjuk tudom magamról hogy a fájdalomküszöböm igen alacsony, ti nem féltettek ettől?

Ha ráértek a picik melllett kérlek írjatok

Üdv.:Anna
 


Szia Anna!

Én a terhesség alatt nem nagyon hallgattam zenét, de a Marci így is nagyon szereti a gyerekdalokat.

Nyugodj meg érzéstelenítés nélkül is mennei fog. :) Nem fogok hazudni, az egyperces fájások, már nagyon fájnak, de ki lehet bírni. Nekem végig az járt az eszembe, hogy meg kell szülnöm a kisbabámat és semmi más nem érdekel.

De olyat is hallottam, hogy epidurális érzéstelenítéssel is végig kiabálta a szülést. Ez alkat, és akarat kérdése. Persze kivéve, hogyha valami komplikáció lép fel. Az más kérdés.

Nem lesz seemi gond. :)

Üdv
Kati
 
 


Szia Anna!

Szívesen!

Az én fájdalomküszöböm is igen alacsony, én is úgy mentem szülni hogy "jaj mi lesz?" De rövid volt az az időszak, amikor tényleg úgy éreztem hogy nagyon rossz. Arra kell gondolni olyankor- és ezt ne felejtsd el, sokat segít,- hogy minden egyes fájással közelebb kerülsz a végéhez!!! A BABÁDHOZ!
Az epidurállal azért nehezebb szülni, mert mikor már jönnek a tolófájások, nem nagyon érzed, és nem tudod mikor nyomjál...

Hidd el minden rendben lesz!

Üdv: Gabica
 


Sziasztok Lányok!!!

Először is köszönöm a sok bíztatás, bocsi ha egy kicsit félősnek tűnök de ő lesz az első, és nem nagyon tudom mire számíthatok, bár már olvasgattam róla de az nem u.az.

Tegnap voltunk megnézni a Bajcsy Korház szülészeti osztályát. Már láttunk néhány képet a netten, és nem csalódtunk. Nagyon szép tiszta kulturált. Nincs az a korház szag mint a legtöbb korházban. Olyan fura volt nézni hogy itt fogunk szülni.

És ami ennél is fontosabb végre találkoztunk a Magdikával (akit fel szeretnénk kérni hogy ő legyen a szülésznőnk). Vele is nagyon jót beszélgettünk, segítőkész volt és kedves. Beszélgettünk még egy csecsemős nővérrel és ő is is nagyon segítőkész volt.

Szóval eddig minden nagyon pozitív volt.

Még egy újszülöttet is láttunk az osztályon, a férjem le se tudta venni róla a tekintetét, annyira édesen aludt a kis csöppség.

Ti melyik szobában szültetek, és milyen eszközöket (pl.:labda, kád, bordásfal, kötél, stb..) haszáltattok a fájdalom elviselésére. Hallottam hogy háton nem igazán jó feküdni, inkább sokat kell járkálni. Igaz ez?

Üdv.:Anna
 


Szia Anna!

Ha ez megnyugtat nem tűnsz félősnek. :) Én is nagyon izgultam, mert hiába olvas az ember, akkor sem tud rá igazán felkészülni.
Visszagondolva nem volt olyan rémes. :)

Én a műtő melletti szobában szültem. Én eleinte sétáltam, de a doki auz mondta, hogy nem szükséges, ettől nem fogok jobban tágulni, inkább csak jó volt mozogni. Kipróbáltam a labdát is, de nekem kifejezetten rossz volt.
Nekem a hanyattfekvés volt jó.

Üdv
Kati
 
 


Szia Anna!

Én nem járkáltam, nem lehetett mert nekem nem voltak fájásaim, ezért folyamatosan ment belém az oxitocin egyre nagyobb mennyiségben, infúzión keresztül. Az infúziós állvánnyal meg elég körülményes a mászkálás... :D
(Ugyanis nekem éjjel elfolyt a magzatvíz, ezért mentünk be a kórházba)
Nekem a labdát ajánlotta Magdi, ez tényleg jó volt, de akkor még mindig nem voltak fájásaim. A labda azért jó, mert kicsit gyorsítja a tágulást. Aztán beültetett egy kád meleg vízbe, de akkor még azok a gyenge fájásszerűségek is elmúltak (közben ment az oxitocin, folyamatosan), de kb 20 perc múlva már jöttek a fájások elég rendesen, akkor kimásztam a kádból. Na az elkövetkező fél óra tényleg nem volt kellemes, de aztán már jött is a babó :lol:
Jó ha van Veled egy leendő Apuka, nekem nagyon sokat segített hogy masszírozta a derekam amikor jöttek a fájások (nekem ugyanis a derekam fájt nem a hasam), meg amikor már jött a baba akkor cserélgette a homlokomon a hidegvizes törölközőt. Ez nagyon sok erőt ad olyankor, amikor az ember lánya már hullafáradt, és folyik róla a víz .

Szerintem természetes hogy félsz kicsit, mert még ez lesz az első, de valahogy ki fog jönni az a baba, mert bent nem marad az biztos! :D
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Kedves Gabica!


Egy régebbi hozzászólásodban olvastam hogy 2006 dec.-ben szültél egy kis fiút akit Leventének neveztél el!? :D

Mi is idén dec. 10 környékére vagyunk kiírva, és Sulyok doki és Magdika szülésznő segítségével fogunk majd szülni. Nekünk is fiúnk lesz és Levetenének fogjuk elnevezni, és az én férjem is úgy tervezni hogy bent lesz szülés közben, remélem lesz elég türelme hozzám. :P

Micsoda véletlenek vannak???

Remélem a mi kis szülésünk is ilyen gyorsan és frappánsan fog menni mint nektek.

Üdv.:Anna

Üdv.: Anna
 


 


Szia Anna!

Igen, az én Leventém már majdnem 1 éves :lol:
Remélem nálatok is minden jól alakul, ne izgulj jó párosítással fogsz szülni Te is. Főleg ha a férjed is ott lesz. Nekem nagyon sokat segített amikor a végén már folyt rólam a víz és kellett volna még egy kis erő, akkor hozott a homlokomra hidegvizes törcsit. Vagy masszírozta a derekamat amikor végre jöttek már a fájások.
Ügyesen fel tudják magukat találni a pasik amikor már ott vannak, csak mondjad neki mit szeretnél. :)
Az én férjem is 2 hónappal szülés előtt döntött úgy hogy egyáltalán bejön velem, most meg szinte elpityergi magát ha eszébe jutnak az emlékek...

Mindenképp értesíts légyszi hogyan alakultak a dolgok, milyen a baba, a szülésig pedig pihend ki magad amennyire tudod.

Drukkolok, szia: Gabica
 


Szia Gabica!

Hát képzeld el még mindig egyben vagyunk, de már kezdünk szerintem mindketten egy kicsit türelmetlenek lenni.

Sulyok dokihoz hétfőn megyünk a korházba, és mindta hogy vigyünk csomagot is magunkkal, hát én már nagyon nem szeretnék hazajönni Levi baba nélkül. :lol: :lol: :lol:

Már elérkezünk arra a pontra hogy a férjem minden este beszél Levivel hogy igazán itt az ideje.
Két hete 3,5 kg volt és a buksija is elég kerek úgy hogy ideje lenne jönni mert anya nem fogja tudni őt megszülni. :oops: :oops: :oops: Annyira nehezek ezek az utolsónapok, de főleg az esték nem tudok már aludni, mindenem fáj egy-egy átfordulás kész kínszenvdés.

Nektek időben jött? Én karácsonyig nagyon nem szeretném húzni.
Milyen volt elöszőr meglátni a babókát. Olyan fura hogy kilenc hónapig a szívünk alatt hordjuk, lényegében egyek vagyunk, és utána egyszer csak ott van a kezünkbe. Le tudod ezt az érzést írni?

Puszi!
Anna
Kép
 


Sziasztok!
Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Érdekesség, hogy most keresgélek kórházat, a Bajcsy az egyik célpont. A kórházon belül akiről már jókat olvastam, hallottam: Sulyok dr., és erre találtam egy oldalt, ahol kiderül, nála születnek a Leventék. Én most vagyok 22 hetes, és fiú, Levente lesz. Anna gondolom most elfoglalt, de szorítok neki én is, Gabicához csatlakozva.
Üdv
Marianna
 


Szia Marianna!

Én 9 hónapja szültem a Marcit a Sulyok dokinál! Nekem nagyon bevált. :lol:

A kórházról annyit, hogy a szülészobák klasszak, de a kórtermek, kivéve a fizetőseket, már nagyon lepusztultak. :(

Üdv
Kati
 
 


Szia Mariann!

A Sulyok doki nagyon jó én csak ajánlani tudom. Én a 2. ker. lakom de anyukámék itt laknak a Bajcsytól nem messze így választottam én is ezt a korházat, mert ami Budán van az katasztrófa.
A dokinál éppen holnap fogunk szülni, mert már túl hordtam. Majd egyszre elmesélem, ha gondolod.
Nagyon körültekintő a Sulyok, minden alaposan megvizsgál, és mindenre válaszol amit kérdezel tőle, nem egy öt perces doki ám!!:-))))
A természetes szülés híve, ami nekem fontos volt a választásnál.
És még humora is van!!!

Ha van kérdésed nyugottan kérdezz, és segítek!

Üdv,. a csapatban!
Anna
Kép
 


Kedves Kati és Anna!
Köszönöm az üdvözlést, jó a "csapatban" lenni! :D
Anna nagyon szorítok érted, értetek! Várom a fejleményeket!
Még nem láttam belülről a kórházi osztályt, de a férjemmel együtt tervezzük megnézni. Tavaly egy rokonom szült a Polgár főorvosnál, őt is ajánlotta, összességében elégedett volt a kórházzal. Hivatalosan az Uzsokiba mehetnék, de ott orvost egyáltalán nem ismerek, és nem túl jókat olvastam a kórházról. Én is egy olyan orvost szeretnék, mint a régi, akihez még most is járok, csak sajnos ő már nem vállal szülést, szóval határozott legyen, és emberi, a humor az mindig jól jön. Én is természetesen szeretnék szülni, nyilván a helyzet hozhat mást, de erre nem is gondolok.
Még szülésznőt is választanom kell, Magdikáról már sokat olvastam, mindenki jót mond, ha van információtok, megköszönöm.
Üdv
Marianna
 


Szia Marianna!

Én nem választottam szülésznőt, megkérdeztem a dokit, aki azt mondta, hogy akkor érdemes, ha szeretném, hogy végig velem legyen valaki.
Én ezt nem ígényeltem, így nem is választottam szülésznőt. De így is végig a közelben volt a szülésznő. 15-20 percenként mindig csinált szívhang vizsgálatot, állandóan ott volt.
Amúgy végig velem volt a férjem, illetve a Sulyok doki is mindig jött, megvizsgált.
Az ügyeletes szülésznő egy fiatal hölgy volt, már sajnos nem emlékszem a nevére, de nagyon rendes volt.

Majd, ha bemész meglátod, hogy a szülőszobák úgy vannak elrendezve, hogy a szüésznő mindegyik szülőszobát figyelemmel tudja kisérni.

Az NST viszgálatok során több szülésznővel is találkoztam, mindegyik nagyon rendes volt velem.

A Sulyok dokiról annyit, hogy mindent meg lehet vele beszéni, nagyon lelkiismeretes, mindenre odafigyel és jó a humora. :) Ami főleg a kritikus időben (a szüléskor) nagyon sokat segít.
A szülés alatt, főleg a második felében, amikor már nagy fájdalmaim voltak, biztatott, mindig volt valami lelkesítő szava. Nem hagyott cserben.
Még a kinnt várakozó szüleimnek is mondott pár nyugtató szót. :)

Ha lenne valami kérdésed csak írjál! Most mennem kell, mert a kisfiam itt rángatja a ruhám. :)

Üdv
Kati
 
 


Kedves Kati!
Köszi a sok információt, örülök, hogy jó híreket írsz.
Januárban remélem sikerül találkozni is a dokival, megnézni végre élőben. Látszólag még sok idő van hátra, de annyira peregnek a napok, már a 6. hónapban vagyok. Kicsit talán túl izgulom magam, de szeretném ha jó kezekben lennénk. Azt is tanácsolták, hogy olyan helyre menjek, ahol nagyon profik például a gerincbe adott érzéstelenítésben, bár nekem ilyen nem lesz :lol: Majd kifaggatom őket, de gondolom tapasztaltak már ebben is.
Üdv
Marianna
 


Szia!

Amikor én szültem a Bajcsyban nem adtak gerincbe adott érzéstelenítést. :(
Lehet, hogy azóta már lehet kérni.

Üdv
Kati
 
 


Sziasztok!

Anna, már biztos nem vagy egyben, vagy igen? :D
(Én dec. 20-ra voltam kiírva, és 16-án született Levi.)

Bizony az utolsó 2-3 hét már csak kínlódás, én se tudtam aludni, se jönni-meni, tul.képp mozogni is alig. Már vártam hogy túl legyek rajta, de ezt direkt így rendezi a természet :D

Hát, nekem furi volt először, talán olyasmi volt az első gondolatom hogy "szóval TE voltál odabent, aki össze-vissza rugdostál több hónapon keresztül?" Aztán később jöttek csak az anyai érzések, de igazából többeknél így van ez. Még az volt nagyon furcsa, hogy most már nem egyedül vagyok, meg azt is meg kellett szokjam, hogy már nincs a hasamban...

Írjál majd, ha tudsz! Drukkolok!!!

Gabica
 


Sziasztok Lányok!

Szombat este kiengedtek minket a korházból, annyira jó itthon hogy csak na, még akkor is ha sokkal kevesebb idő jut a pihenésre. Itton az a pár óra alvás is sokkal többet ér, és jobban ki is tudom magam pihenni.

Valóban elmosódnak a nappalok, és az éjszakák. De azért nem panaszkodhatom csak az első este volt kemény. Most éjszaka már legalább 5-6 órát sikerült aludni. Rendszeresen eszünk és eleget akkor nyugi van. Nem semmi a szoptatás lányok, de már kezdünk belejönni!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

A férjem rengeteget segít , Ő a LEGJOBB!!!!!! Még jobban összetrtunk mint elötte. Néha rám jönn a sírhatnék csak úgy, pl.: Mikor nézem őket hogy mennyire összhangba vannak!!!! Razz Razz Razz

A szülésem története röviden: Szerdán bementünk reggel hétr, és mondták hogy ma szülni fogunk. Megkaptam a beöntést majd 11 elött egy kicsivel burkot peresztettek. Rá egy órára már a fájásaim 3-4 percesek voltak. Majd 3-4 körül a doki látta hogy az összehúzódásokkor a baba szívhangja lejebbe megy, ezért császárt javasolt, ja és hiába tágultam, mert a fejecskéje még egy picit sem ment lejebb a szülőcsatprnába.!! Embarassed Embarassed Embarassed
Majd jött a főorvos helyettes (bár ne tette volna) szerinte nincs semmi baj még ez az első szülésem, és még van rá idő hogy lejebb menjen a feje akár 24 óráig is vajúdhatok. Az okés de akkor miért megy le szívhangja olyan vészesen minden fájásnál?????A férjem aki végig bent volt kicsit össze is dörrent a fődoki helyettessel, de hát neki kellett engedélyezni a császárt.
Szóval még vártak vele, majd 18 órakor a dokim úgy döntött hogy császár nehogy valami baja legyen a kis babával. Smile Smile Smile
Rá 10 percre, már a férjemnél volt a kis Levikénk.

Elküldök egy hivatkozást amelyre folyamatosan teszünk fel képket!

Puszilok mindenkit!!!!!!! Kellemes karácsonyt mindenkinek!!!!

Anna
Hivatkozások ( mert kettő van): http://picasaweb.google.com/1ez2egy73al ... 0SIUzrZsFM
http://picasaweb.google.com/1ez2egy73al ... RYbH75wQhs

Kép
 


Ja és Levike Dec 19-én 18:10-kor született meg 8 órás vajúdás után!
3850 gramm, 55 cm-rel!!!

Ezt kihagytam az elözőböl!!!!!

Anna

Kép
 


Szia Anna!

Gartulálok a kisfiadhoz! :) Megnéztem a képeket! Nagyon szép baba! :D
Sok boldogságot kívánok!

Üdv
Kati
 
 


Szia Anna!

A karácsonyi ünnepek után végre megint betekintettem, és nagyon örülök a fejleményeknek. Gratulálok Nektek, szuperek vagytok. Csodás a bébi. Szerintem jó, hogy a férjed határozott volt. Novemberben szült egy ismerősünk Salgótarjánba, és 2 napig hagyták vajúdni, mire végre megérett bennük, hogy nincs más választás és megcsászározták. Az ünnepek után végre kettecskén elmentünk vásárolni a férjemmel, és készülődünk. Vettünk a gyerkőcnek egy csomó cuccot, megnyugtat, hogy végre ezzel is tudtunk foglalkozni. Az arcomon szép ragyák jöttek ki, ez már a terhesség számlájára írható, de sebaj :oops:

Üdv:
Marianna
BUÉK mindenkinek!
 


Sziasztok!

Először is BUÉK mindenkinek :D

Anna, gratulálok én is, nagyon szép a pici Levi! Akkor most volt dolgod karácsonykor :lol:
Mit mondjak szép nagy, megnéztem a képeket is, nagyon édes kis baba. Nosztalgiáztam ahogy néztem a képeket, hogy milyen rég volt az enyém is ilyen pici, főleg most hogy már betöltötte az 1 évet.
Kedvet kaptam egy ilyen pindurkához :lol:

Mesélj róla, szopizik rendesen? Van tejed elég? Alszik éjszaka?



Marianna! Az brutális, hogy 2 napig hagyják vajúdni, hiszen a végére annyira elfáradhatott, hogy úgyse tudta volna kinyomni...
Nekem az egész terhesség alatt szép volt a bőröm (pedig hajlamos vagyok a ragyákra), a körmeim nem törtek, és a hajam nem hullott egyáltalán (bezzeg szülés után 2 hónappal... :? )

Na mennem kell, igyekszem gyakrabban benézni.

Gabica
 


Szia Gabica!

BUÉK minenkinek!!!!

Levike nagyon aranyos baba eddig!!
Tejem sajnos nem sok van így tápszert kap. Etetés cicin kezdődik majd tápi utána meg megyek fejni. Ez van még reménykedem benne hogy megindul, de ha nem akkor is azt a picit mindig meg fogja kapni amíg bírom ezt csinálni. Elején nagyon megviselt, mivel császár lett a vége és én nagyon szerettem volna ha természetes úton született volna meg, aztán szembesülnöm kellett azzal is hogy nincs annyi tejem, egy kicsit magam alá zuhantam, de mára már összeszedtem magam, végül is én mindent megteszek hogy minél több tejem legyen iszom a laktoherb teát szedem a homeo-s bogyót görögszénamag kapszulát, rengeteget iszom (kb. 4l egy nap). Szóval a lelkiismeretem tiszta, aztán meg lesz ami lesz.
A lényeg hogy Levike egészséges és szépen vissza is hízta a születési súlyát, és ez a lényeg.

Este is csak egyszer ébred fel, néha gyötrik a szelek, de nem sír éjszakákat át. Eszik-alszik. De lehet hogy ez majd változni fog, mindenkitől azt hallom hogy az első két hétben mindegyik egy angyal és majd utána.......................... :oops:

Kezdjük itthon is utol érni magunkat. nem semmi volt így a karácsony sem, főleg hogy a férjem beteg volt makszban segített. Majd nekem is elkezdet felmenni a lázam meg fájt a torkom is szóval.........

Kíváncsi leszek hogy egy év múlva én is úgy fogóm gondolni mint te hogy jöhet a következő????

Nektek gondolom az ide karácsony sokkal könnyebb volt. Lehetett már ide oda menni a picivel nem?

A Magdika egy angyal a mai napig segít ha bármi kérdésem van. Bármikor felhívhatom, szóval szerintem a legjobbat választottuk akit csak lehetett!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

Üdv.:Anna
Kép
 


Kedves Mariann!!!!

Szerintem ah szeretnél szülésznőt Magdikát válszd mert ő tényleg tudja a dolgát!!!!!!!!!!

Ha van kérdésed szólj és segítek!!

Anna
Kép
 


Kedves Anna!
Remélem jól telnek a napok. Köszi, valóban vannak, lesznek szerintem kérdéseim. Magdikával remélem hamarosan személyesen is megismerkedünk, és akár maradunk is nála! Ha gondolod megírhatnád, hogy ki a főorvos helyettese, aki nem akarta engedélyezni a császárt, felkészülnénk rá, hogy ő ilyen. Ja és akkor gondolom a Sulyokkal minden rendben volt, elégedett voltál.? Milyen volt a burokrepesztés, mit éreztél? Remélem nem kerül rá sor :)
A kórház megadta-e neked előre mit kell vinni, úgy tudom ma már így megy, hogy nekünk kell vinni szinte mindent. A babaruhák már sorban állnak 56-os mérettől, remélhetőleg áprilisban már jó idő lesz. Miben vittétek haza hordozóban, pólyában, mózeskosárban? Még ezen is gondolkodom, hogy amikor elhozzuk, melyik a számára is legkényelmesebb, és persze praktikus. Ezeket még be kell szerezzük. Biztosan megérted, most mindig a beszerzendő, szükséges dolgok körül jár az agyam, hogy még kell kiságy, ezt csináltatjuk asztalosnál, a pelenkázóval együtt.
Márciusig dolgozom, de kb. 2 napja lelassultam teljesen, nehezen megyek, állok fel, a barátnőm szerint most tágulnak a csontok, rendeződnek, hát érdekes állapot. De Te már ezt biztosan ismered.
Marianna

Kedves Gabica!
A jó hírem, hogy elmúltak a ragyák, tehát mégsem a baby miatt volt, ennek azért örülök, most újra a régi lettem :) Pont ma mondták, hogy a nagy kabátban nem is látják, hogy babát várok, és, hogy híztak 30 kg., hát ezt nem szeretném, most kb. 5-6 kg. többletnél tartok. Szerintem ez elegendő 24 hetesen.
Marianna
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: