Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kedves anyukák és kismamák azért bátorkodtam nyitni ezt a fórumot mert több baba oldalon nézelődtem már de debreceni szülészetekről nemigen olvastam csak a DOTE-klinikáról .De mivel én nem itt szültem nem vagyok benne érintett szeretném ha valaki irna ide is minden féle véleményt tapasztalatot osszunk meg másokkal is köszönöm érdeklődéseteket.Irjatok biztos vannak anyukák akik itt szültek.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 


Sziasztok!


Rebekának hívnak, és én a Kenézyben szültem az első gyermekemet, és ha minden jól megy a második is itt születik. Az én véleményem alapvetően jó a kórházról, bár azért lenne min javítani, elsősorban a körülményeke gondolok.
Nekem volt orvosom, végig hozzá jártam, és most is. Nagyon kedves doki, hálás vagyok neki! Az első baba hüvelyi szülés volt, és úgy gondolom a második is az lesz. A szülés nem volt elviselhetetlen, nagyon kedves volt a szülésznő is!!! Bár akkor nem kértem, most szeretnék fájdalomcsillapítást. Ja, és tavaly újították fel a szülőszobát, állítólag nagyon szép és modern... Annyit érdemes még tudni, hogy debiben a klinika a bababarát kórház, én úgy mondanám, hogy a kenézy pedig kismamabarát! Itt téged próbálnak kímélni, és segíteni ha baj van. Én jól éreztem magam, amíg ott voltunk.

Ha kérdésetek van, írjatok nyugodtan!!!

Üdv: Rebeka
Azt hiszem érdemes még tudni, hogy a szülészeten is lesznek változások, ezek után érdemes érdeklődni.

Rebi
 


Szia Rebi!

Látom neked is jó véleményed van ,szerintem a negativ vélemények leginkább akkor alakulnak ki ha a doki nem úgy áll a kismamához ahogy kellene.Biztos vannak akiknek a klinika jön be én ezt nem tudom milyen azért nem is alkotok véleményt csak annyi a nővérem ott szült de nem menne oda ujból ha ugy alakulna.Azt hiszem én már nem élvezhetem az uj szülőszobát nekünk már megvan a család létszáma és ez igy pont jó.
Sajna már hallottam olyat, hogy lesz valami alap beugró minden szüléshez de ez már pofátlanság fizetünk épp eleget szerintem.

Kép

Kép
Kép


évi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én mindkét gyermekemet a Kenézyben szültem!Rosszat nem tudok mondani,csak jót.Bár hozzá kell tennem én orvost választottam!A felújított szülőszoba tényleg jó lett,tavaly januárban volt szerencsém látni!A csecsemős részlegen nagyon segítőkészek voltak a nővérkék!Mi jól éreztük magunkat a pár nap alatt,amit bent töltöttünk!Ezért köszönet és hála orvosomnak és a csecsemős nővéreknek :lol:


Sziasztok!

Nem voltam mostanában, és ezek után sem sűrűn jövök majd, ugyanis jövő hét péntekre vagyok kiírva!
Hálistennek, egyelőre a változások csak júniustól lesznek beveztve, akkor viszont tényleg perkálnod kell az intézménynek ha fogadott orvosnál akarsz szülni. Hogy ezek után nem kell pénzt adni a dokidnak, azt kötve hiszem.

Jaj, nagyon izgulok, de remélem minden rendben kesz!

Üdv

Rebi
 


Sziasztok!
Én 2006. novemberében szültem a Kenézyben, már az új szülőszobában, a külön szobában voltunk a férjemmel. Jókat tudok mondani a kórházról, velem mindenki mindig rendes volt. Kértem EDA-t, így nem a fájdalomra emlékszem az egészből. A szülésznők minden kérésemet teljesítették, rögtön segítettek, ha szóltunk nekik. A csecsemős nővérek segítőkészek voltak. Mivel első babás voltam, így sokszor kértem segítséget. Soha nem mondtak nemet, mindent megmutattak. Így visszagondolva, az elég rossz érzés volt, amikor este elvitték a babámat, mert itt csak nappal vagyunk együtt. Az első este jó volt hogy elvitték, mert nemigen tudtam még mit kezdeni vele azonkívül, hogy gyönyörködtem benne és próbáltunk szopizni. Második este már sírtam amikor elvitték - mert megszületett bennem az anya is addigra-. Fizikailag is fájt a gondolat, hogy mit csinál a babám nélkülem éjjel. Ki vigyáz rá? Ki veszi fel, ha sír? Mit adnak neki, ha éhes?... De legalább tudtam pihenni, mert nagyon fájt a gátsebem, három hétig szenvedtem vele még otthon is.
A kajáról egyébként annyit, hogy azt a rendes teát adják a babáknak, amit a mamáknak tesznek ki, hogy igyanak belőle. Tehát úgy cukrosan, citromosan. Én meg 3. nap reggelén ott álltam két görögdinnyével, és nem tudtam mit kezdjek velük. Mi az hogy fejjem le? Azt hogy kell, stb... Egyébként a gyerekben biztos nem hagyott mély nyomokat a tea, és az hogy éjjel a jelenlétemet nélkülöznie kellett, mert ma egy 6 hónapos 8,7 kg-os tömör gyönyör, eleven kisfiú, aki a 6 hónapos szülinapján már elkezte a kúszást is gyakorolni. Itt akinek esetleg gondot okozhatnak a fent leírt dolgok, azok az anyukák, akiknek telenyomták az agyukat a 9 hónap alatt a bababarát kórház ismérveivel és elvárásaival.
A dokimról: Dr. Székely Péternél szültem, ő a legempatikusabb férfiorvos akivel eddigi életem során találkoztam. Mindenről előre tájékoztatott, és mindent - anélkül, hogy rákérdeztem volna - elmagyarázott előre.
Én mindenkinek ajánlani tudom a Kenézyt.

viking
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok.
Nagyon jól érezzük magunkat!
Végül 2007. 04. 27-én szültem, pont azon a napon, mikor ki voltam írva :) Másfél óra sem volt a szülés, de amilyen gyors volt olyan intenzív is... Sajnos a gátmetszést most sem kerültem el, de nem volt vészes (hála a dokimnak).
Már az új szülőszobán szültünk férjemmel! Igazán jól éreztem magam, nagyon szép (képek a falon, és ami még szupibb, hogy nem viszik el mosdatni, meg mérni a gyereket, mert azt is ott csinálják!)
Utána a kétágyas+fürdőszobás szobába kerültünk. Külön jó volt, hogy arrafelé nem járkáltak a nővérek, hogy szóljanak, ne jöjjön be senki a szobába, hogy megnézze a gyereket!!!! Előzőleg nagyon rossz volt, hogy az apja meg se foghatta a kislányát, amíg haza nem hoztuk (lehet hogy nem feleslegesen aggódnak, h beteg lesz a gyerek, de ez lehet h túlzás). Kicsit féltem, h nem engednek haza, mert tejem nem volt (és nem is lett), meg egy kicsit sárga is volt a babucim, de hála az orvos barátunknak hazaengedtek bennünket. Igaz akkora szájpenésze lett a fiacskámnak, hogy a dokinéni csodálkozott, hogy képes enni, de kaptunk Nistatint, és 3 nap alatt se híre, se hamva nem volt a gombának :)
Összességében ismét pozitív tapasztalatokkal tértünk haza :) Segítettek, csak szólni kellett.
Ákoska 11 hetes, és 5,5 kg (születéskor 3,7 volt).

Üdv: Rebi
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok.
Nagyon jól érezzük magunkat!
Végül 2007. 04. 27-én szültem, pont azon a napon, mikor ki voltam írva :) Másfél óra sem volt a szülés, de amilyen gyors volt olyan intenzív is... Sajnos a gátmetszést most sem kerültem el, de nem volt vészes (hála a dokimnak).
Már az új szülőszobán szültünk férjemmel! Igazán jól éreztem magam, nagyon szép (képek a falon, és ami még szupibb, hogy nem viszik el mosdatni, meg mérni a gyereket, mert azt is ott csinálják!)
Utána a kétágyas+fürdőszobás szobába kerültünk. Külön jó volt, hogy arrafelé nem járkáltak a nővérek, hogy szóljanak, ne jöjjön be senki a szobába, hogy megnézze a gyereket!!!! Előzőleg nagyon rossz volt, hogy az apja meg se foghatta a kislányát, amíg haza nem hoztuk (lehet hogy nem feleslegesen aggódnak, h beteg lesz a gyerek, de ez lehet h túlzás). Kicsit féltem, h nem engednek haza, mert tejem nem volt (és nem is lett), meg egy kicsit sárga is volt a babucim, de hála az orvos barátunknak hazaengedtek bennünket. Igaz akkora szájpenésze lett a fiacskámnak, hogy a dokinéni csodálkozott, hogy képes enni, de kaptunk Nistatint, és 3 nap alatt se híre, se hamva nem volt a gombának :)
Összességében ismét pozitív tapasztalatokkal tértünk haza :) Segítettek, csak szólni kellett.
Ákoska 11 hetes, és 5,5 kg (születéskor 3,7 volt).

Üdv: Rebi
 


Rég nem történt semmi ezen az oldalon!
Ma 33 hetes és 4 napos kismama vagyok, december 4-re várom kisfiamat Gézukát!Dr. Kiss Ferenchez járok terhesgondozásra a Kenézy-be!Ő a választott orvosom, évek óta ismerem, nagyon kedves, sosem várakoztat meg és bármikor fel lehet hívni ha baj van!A felújított apás szülőszoba tágas(kettőnknek)tiszta és barátságos!Ha valaki tud az orvosomról valami infót kérem jelentkezzen!
 


Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 
 


Nocika25!

A kórház az nagyon jó.
Én most május 11-én szültem meg ot a kislányomat Dr Rajnai Lászlónál, én őt választottam. Az ő váltótársa Kiss Ferenc. Ő si ott volt a szülésemnél, bár nem beszélgettem vele, nekem szimpatikus volt.
Az új apás szülőszobában voltunk, nagyon tetszett, nemcsak nekem, hanem a páromnak is!

Gyors szülést kivánok.
Ancsa

Kép

Kép


Sziasztok!

Én márciusban szültem dr. Simó Dezsőnél, a legangyalibb orvos akivel valaha találkoztam, csak azt bánom, hogy az első két fiamat nem nála, illetve a Kenézy kórházban szültem. A szülőszoba csúcsszuper, én egyágyas szobában voltam, és a kisfiam éjszakára is velem maradhatott. A nővérek, és a csecsemősök nagyon segitőkészek voltak, nem ugy mint a Klinikán. Bár igy 3. gyereknél sok ujat nem tudtak mondani :lol: !
Vendég
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni attól, aki szült már Dr. Kálmánczhey Albertnál.
Az első kér gyermekemet Rajnainál szültem, vele nagyon meg voltam elégedve, de sajnos nyugdíjazták. Érdeklődtem és Kálmánczheyt ajánlották, aki remek szakember, de a stílusa nekem kicsit furcsa. Remélem tud valaki segíteni akár azzal is, hogy megosztja a tapasztalatát velem.
Előre is köszi[/img]
 
 


Virike!

Rajnainál is lehet szülni. A kenézyben nem rendel már, csak a magánrendelőjében a bartók-dorottya utca sarkán.
De szülést levezetni, vizsgálni bejár még.

Én napokon belül fogok szülni a Kenézyben. Dr. Skapinyecznél. Szülésznőm is van.

Kálmánczhelyi sztem nagyon szimpi, jó választás ha nála maradsz.
 
 


Sziasztok!
Én is a Kenézyben szültem és szülök is jövö áprilisban.
Még nem láttam az uj szülöszobát, de tényleg ráfért már egy kis ujitás.
Remélem nem hal ki ez a topik......
 


Sziasztok!!

Először vagyok ezen az oldalon, és örömmel látom, hogy a Kenézyről is vannak hozzászólások.
Én 2005-ben szültem az akkor még nem felújított Kenézyben és az akkori állapotokat nemhogy leírni, de elmondani sem lehet. ( akár a technikai feltételeket, akár az emberi oldalt tekintem. ) örömmel tölt el, hogy ez már nem tapasztalható.
Az egyetlen nagy pozitívum számomra (amiért a másodikat is ott fogom szülni ) a szülészorvosom Dr. Rajnai László adjunktus volt.
Nála mind szakmailag mind pedig emberileg megfelelőbb embert nem találhattam volna arra, hogy részt vegyen életünk legfontosabb eseményében és világra segítse a kislányunkat. Szó szerint segítette, hiszen császármetszésre volt szükség, és ez a döntése is, mint a többi jó volt hiszen a gyerek nyakára volt tekeredve a köldökzsinór.
Csodálkozva olvastam itt a fórumon, hogy azt állítják, hogy nyugdíjazták. HÁT NEM!
Nyugodtan forduljatok hozzá és keressétek bármilyen problémával. Kisműtéteket és szüléseket a kórházben végez illetve vezet le. De magánrendelőt is nyitott a kórházzal szemben (interneten fenn van)ahol (szerintem) európai színvonalú rendelőt rendezett be vizsgálóval, 4D-s ultrahang készülékkel. Azt gondolom, hogy elég intim a vizsgálat ahhoz, hogy civilizált, nyugodt körülmények között történjen. Párszor belefutottam olyan vizsgálatba a Kenézyben, Hogy a rendelőben (míg feküdtem az asztalon) jöttek - mentek az orvosok. illetve a félig elhúzott függöny mögött hallgathattam vizsgálat közben más nők problémáit.
Szóval forduljatok hozzá bizalommal, én is azt teszem!!!!
csh
 
 


Sziasztok:)

Én is az első bébikémet dr.Rajnai adjunktusnál szültem és teljesen meg voltam vele elégedve, a másodikat is szeretném nála..csak mivel már magánrendel, nem tudom, milyen hátrányokat élvezek majd emiatt, a Kenézyben..valaki esetleg meg tudná mondani mennyiért lehet most nála szülni?
Köszi:Jui
 
 


Sziasztok az apuka vagyok.:Krisztián

Kisbabánk született 2,9kg 53 centi,első baba,11 éve vagyunk együtt és nagyon örülünk neki,de sajnos besárgult a 3. napján ,eddig szopcsizott rendesen de ma már estére nem Sad ,,,kék fény alatt van most 2. este,de 3.3 as a szintje (bocsánat nem tudom mi is a neve)nagyon megvagyunk ijedve ,igaz bent vannak még mind ketten a Kenézy kórházba,a szeme nem volt sárga és eddig sokat evett......

Nagyon féltem őket és nem tudom mit tehetnék,keressek gyermekorvost ?Olyat aki elismert vagy mit tehetnék értük,nem mintha nem bíznék az orvosokban ,

nagyon aranyosak a Kenézy-be,de szeretném a legjobbat nekik

remélem jó helyen kérdezek.....
drominik
Debrecen
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: