Új privát üzeneted érkezett!

Légyszíves segítsetek!KI szült Kaposváron? Írjatok! És ha valaki tud valamit Dr. Varga Tamásról kérlek írjon. Júliusban fogok szülni, valószínüleg itt. Milyen a kórház , milyenek az ott dolgozók? köszi előre is


Szia!

Még nem szültem ez lesz az első babám, szintén kaposvári vagyok, és február 23.-ára vagyok kiírva. Az én dokimat úgy hívják, hogy Dr. Gyócsi András és nagyon aranyos, segítőkész. Mivel nemrég óta vagyok kaposvári és eddig pécsett volt az orvosom a tiédről sajna nem hallottam semmit. Nekem a Gyócsit ajánlották, meg a Szemereit, de őt kicsit idősnek tartottam, a fiatalok talán korszerűbbek szerintem. A kórházban eddig az alagsori ultrahangon voltam csak az olyan volt mint bárhol másutt. A folyosón a falon képek, nekem nagy élmény volt látni ahogy fejlődik a baba a képeken, akkor láttam először, dobogni a kis szívét az ultrahangon. Morzsolgattam is a könnyeimet a meghatódottságtól... :)
Nem tudom, talán nem az orvos a legfontosabb a szülésnél, mert én úgy tudom úgyis a szülésznő az aki levezeti az egészet, ő az aki segít. Az orvos csak bejön a végén elteszi a pénzt (persze ha kap) és ennyi. Megszülni a szülésznő segít.
Júliusban szülsz, akkor talán már túl is vagy rajta...
Írnál róla? Milyen volt?
Szép napot! :)
 
 


Eléggé haldoklik ez a csevegő.
Az én dokim a Szemerei, de még nem igen ismerem.
 
 

 
 

Nekem is volt szerencsém megtapasztalni a kaposvári szülészetet. A szüléssel nem is voltak problémák, kivéve, amikor a felvevő dokitól megkérdeztem: " Doktor Úr, készül kifele a baba?" Erre kaptam azt a választ, hogy : "TALÁN."

Akkor befogtam a számat, de meg kellett volna kérdeznem, hogy akkor minek van itt, ha ezt nem tudja eldönteni egy terminusán túllevő, váladékozó asszonynál...

A megpróbáltatások a szülés után kezdődtek, amikor a csecsemősőkkel kerültem kapcsolatba.

A teljes nem törödömség - Ahogy korábban egy ismerősöm mondta, : "Azért van a rooming-in, hogy kevesebb dolguk legyen a nővéreknek ." Sajnos be kellett látnom, hogy igaza van.

RÁ SE B...naK AZ ELSŐ SZÜLŐKRE SE!!!!!

A védőnőnek szuperül áll a fehér ruha, több jót nem tudok róla elmondani.

Nem tudom, hogy kinek az aláírása kell a hozzátápláláshoz, de jaj azoknak a szerencsétleneknek, akiknek nincs teje. A gyereknek nem adnak enni. ( EZT sajnos többektől hallottam.), inkább bekötik az infúziót - végül is kórház.

Talán elgondolkodnak az illetékesek arról, hogy hogy létezik egy ekkora vonzáskörzetű kórházban, hogy van olyan hét amikor 10 körül van a születések száma - és ez nem a szülészeten múlik csak - a csecsemőosztályon kellene a rendrakást kezdeni, meg, hogy a rooming - in tényleg az legyen, amiért létrehozták.

Remélem soraim sokakhoz eljutnak és a szabad véleménynyilvánítás az egyik eszköze lesz a változások elindulásának.

Ha a szülésznők tudnak mosolyogni, akkor a csecsemősök miért nem? ( Ja, a hálát kifejező főniciai találmány miatt? Talán a csecsemősöknek is jutna a családi költségvetésekből, hamár ugyis osztogatnak az Anyukák, CSAKHOGY arra rá is kellene SZOLGÁLNI!!! ( Addig meg még a minimálbér is sok nekik!!!!)


bizony igaz. a csecsemős nővérek nagyon lazák. Az osztályos védőnőnek tényleg jól áll a fehér ruha, én beszéltem vele, de nem tudtam megállapítani mit keres az osztályon, szerencsére a heji körzeti védőnőmmel tartottam a kapcsolatot . Én júliusban szültem.
A Horváth doktorúrnál, ö nagyon kedves volt, én is túl hordtan a babámat ezért mível előre ki voltak osztva a szabadságok a Szemerei kénytelen volt átadni, én csak az újszülött osztályon dolgozókkal nem voltam megelégedve, köztük, dr Major Andreával sem, nagyon felszines.

Kép
Kép
 
 


Én is szeretnék hozzászólni a Kaposvári kórházhoz, és ahogy működik.
Osztom Gabesz véleményét, szerintem is egy fos tömören.
Mivel mi is itt kezdtük anno a párommal, nem írnám le melyik dokkernál, úgy kezdte, hogy engem ránézésre megvizsgált, nem küldött el semmi kivizsgálásra..stb...csak mindig tartotta a zsebét, és persze a pénzt, azt kamatostul elrakta, csak menjünk már!!!
1 évig húztuk így, amikor azt mondtam, elegem van ebből a városból, hiába lakom itt, nem ide fogok járni...aztán átmentünk Szigetvárra (azóta is ide járunk), ég és föld a két hely...van rád idejük, kedvesek, nem kérdezik meg huszadszorra, minek vagy ott, mert rád néznek, és megismernek...stb...
Szóval itt meg volt minden vizsgálatunk, ami csak kellett pikk-pakk.
Most ott tartunk, hogy mivel gond van, és a gyógyszeres stimu nem segített, szeptembertől át megyünk Pécsre, ahol a lombikot csinálják, majd ha sikerül, továbbra is Szigetvárra fogok járni az orvosomhoz, és nála is szülök...már megbeszéltük.
Kellemesen csalódtam...
Nem gondoltam volna, hogy orvos, és orvos között ekkora a külömbség...

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron