Új privát üzeneted érkezett!

Édes istenem, tényleg milyen jó ez a lista, legalább tudom, hogy ha egy jó nőgyógyászt keres valaki és tőlem kér tanácsot, akkor tudjam, hogy ki az akit semmiképpen ne ajánljak, nagyon köszönöm a hölgyeknek.

Hogy az abortusz mi és kinek mi erről az elképzelése most inkább hagyjuk, mert kissé belelovalnám magam és az nem lenne jó.

Mindenesetre a NŐGYÓGYÁSZ az nőgyógyász és nem erkölcsi próféta. Annak az a dolga, hogy a nők bajain segítsen, akár az a bajuk, hogy nem tudnak tehebe esni, akár az a bajuk, hogy már akkor is ha a férjük kalapját a fejükre teszi.

A szülész meg a bába. Az az aki melletted van és nem az orvos. Az arra van kitalálva, hogy ha baj van segítsen. Csak hogy tisztázzuk a dolgokat.

Voltam én mind a két helyzetben: olyanban is, amikor nőgyógyásztól nőgyógyászig jártam, hogy legyen gyerekem, meg évtizeddel később olyanban is, hogy minden akkori lehetséeges védekezés mellett mégis... DE AZ SOHA ESZEMBE NEM JUTOTT, HOGY KIHORDOM AZTÁN ODAADOM VALAMI SZEGÉNY GYEREKTELEN PÁRNAK - mert az a gyerek, ha kihordom akkor az én gyerekem, és énhozzám tartozik, nagyon nagyon nagyon nyomorult helyzetben kell lennie egy nőnek ahhoz, hogy iylen döntést bevállaljon, és igencsak seggberúgnám azokat a gyerektelen nőket, akik csak amiatt ítélik el az abortuszt, mert miért is nem nekik szülik meg????

(Nem véletlen, hogy ugye Névtelen a világért sem mutatkozik be még csak egy álnévvel sem??? Mert ő ezt várná el: pokolba az abortusszal, minden nő ai abortuszra megy felelőtlen kurva, és AHELYETT hogy neki adná, elkapartatja. )

Szóval hölgyeim, gratula ehhez a lsitához, csakúgy mint a "Szopttaás kitől ne fogadj el tanáácsot orvosi listájához"

Örömet okoztatok nekem.

Üdv: eszterlánc


Kedves Eszterlánc,

amennyire egyetértettem Veled az otthonszülős topikban,itt annyira nem.
Szerintem az orvosok nem a nőkön való pillanatnyi segítésre,hanem az élet védelmére esküdtek fel.Az élet pedig a fogantatás pillanatában kezdődik,de mivel a törvények világában ez nem így jelenik meg,ezért társadalmilag,törvényesen elfogadott dolog az abortusz.
Nagyon tisztelem azokat az orvosokat,akik úgy döntöttek,hogy nekik nem fér bele a hippokratészi eskübe a kis életek kioltásában való segédkezés,ugyanakkor nem ítélem el azokat a kollégáikat,akik máshogy gondolják.
Az abortusz mellett döntő anyukákra sem vetek követ,de magával az abortusszal nem tudok és nem is akarok azonosulni.

Az orvosválasztásnál nem érdekel,nem szempont számomra,hogy az illető végez-e abortuszt.De be kell valljam,mikor megtudtam az SZTK-s nőgyógyászomról(Dr.Boiskó Klára),hogy ő is ebbe a szűk rétegbe tartozik,jóleső érzés volt.
Vendég
 


Kedves mmzsó,
ez felfogás kérdése. Szerintem az élet a születéssel kezdődik, és a halállal fejeződik be, a terhesség önmagában csak egy ígéret. Mint ahogyan ha magot ültetsz, az sem kel ki mindegyik, még ha megfelelően ki is csírázott.

A méhben lévő méhmagzat állapotai: zigota, embrió, magzat., majd a szülés után gyerek. Vannak felelőtlen nők az igaz, de az abortusz eredetileg nem erre van kitalálva, hanem arra, hogy ha a születendő alapjaiban megváltoztatná - hátrányosan - az anya életét, akkor a korai embrió szakban még lehessen ezt korrigálni. Hogy melyik nőnél mit is jelent a gyakorlatban az a kitétel, hogy "válsághelyzet", azt talán bízzuk arra a nőre aki éppen érdekelt benne. És ha egy nő válsághelyzetben van, akkor az orvosnak kötelessége - lenne - segíteni neki.

Az élet igazságtalan. Mindig is az volt. Hogy mi az oka az eredendő igazságtaanságnak, azt különféle vallások és elméletek mind máshogy értelmezik, de tény: mindig is lesznek nők, akik nem részesülnek a gyermekáldás örömeiben, és mindig lesznek olyanok, akiknek túl sok jut belőle.

Tisztelem azokat a nőket, akik képesek arra, hogy kihordják a gyereküket - akár titokban a Gólyahír alapítványnál pl - és utána képesek arra is, hogy lemondjanak róla, de azt elvárni eleve minden nőtől, hogy a nem kívánt gyerekét igenis szülje meg aztán inkább adja örökbe - mint ahogyan Névtelen elvárná - embertelenség és szűk látókörre vall.

És mint jeleztem: az orvos orvos, és nem erkölcsbíró. Volt alkalmam megtapasztalni pár erkölcsbíró orvos magatartását (hálistennek nem a saját bőrömön), és mondhatom, hogy nekem igenis jó ez a lista.

Ami meg az Alfa szövetséget illeti: ez volt az a társaság, aki majdnem szülésre kényszerített egy 13 éves gyereklányt, méghozzá úgy, hogy letétbe helyezett százezer ft-ot a megszületendő gyereknek, hogy nehogy abortuszra tudjon menni az a leányzó, és az akkori eü.-i miniszter közbelépése nélkül a sok jogi csűrcsavarás miatt valóban meg is kellett volna szülnie úgy, hogy nem akarta. Ennyit az élet védelméről. Megmentettek volna egy magaztot, és mellette tönkretettek volna egy 13 évest.

Én azt mondom: több alázatot az élettel szemben, és több alázatot a másik embertársunk magánjellegű döntéseivel szemben. Mert akkor itélj el valakit, ha bele tudsz bujni a bőrébe.

Üdv: eszterlánc

 
 

Sziasztok!

Én is belekotty-kotty egy picit, ha nem bánjátok.
Csak a saját nézetemet írom le.

Valóban nincs jogunk más élete felett dönteni. Nincs jogunk ahhoz sem, hogy más tetteit bántó szavakkal illessük.
Én csak áldom a Jóistent, hogy soha nem kerültem olyan helyzetbe, hogy el kelljen vetessem azt a kis életet, aki bennem fejlődik.
De még kerülhetek.

Mint ahogy barátnőm került is. Elhagyta a férje, egy másik nő kedvéért. Nyakán maradt a hitel hegyek, mely az ő nevén futott, van egy iskolás kislánya is és ezek után derült ki, hogy babát vár.
Iszonyú sokat tépelődött szegény, mit tegyen. AKARTA a babát.
De ha nem dolgozik, nem tudja fizetni a hiteleket, mert a tgyása és gyede kevés lett volna rá.
Utcára tette volna a bank és még sorolhatnám.
Bejelentkezett abortuszra, de betege lett az őrlődésnek. Aztán a kis élet sem bírta ezeket a megpróbáltatásokat és elment.

Ne higgye azt bárki, hogy aki abortuszt végeztet magán, az egy lelketlen,szívtelen gyerekgyilkos.
Lehet, hogy élete legfájóbb döntését kénytelen meghozni.
Persze, sok olyan nő is van, aki a megbánás legcsekélyebb jeleit sem mutatja, de ez egy másik téma.
Nem támogatom az abortuszt, de sokszor a mai világban és szociális helyzetben egyszerűen muszáj.
Persze, lehet papolni a védekezés fontosságáról is.

Az én kisfiam Cilestes gyerek. 18 évesen estem gyógyszer mellett teherbe (rendesen szedtem, mindent betartottam)én tartozom abba az 1%-ba. :D
Kérdés sem volt, hogy megtartjuk.

Aztán Domi baba is meglepi baba, egy nőgyógyászati műtét előtt álltam, enélkül a műtét nélkül az orvosom szerint lehetetlen volt teherbe esnem.
mégis sikerült. :D

Még egy utolsó megjegyzés: nem tudom ki a rosszabb? Az aki abortáltat? Vagy az, aki gyereket hordva a méhében dohányzik, iszik, vagy súlyos nyavalyával küzd szerencsétlen?

Ne ítéljük el mélységesen mások tetteit! Szálljunk előbb picit magunkba is....

Ne haragudjatok, a beleszólásért

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kedves Kriszta,
ez egy nagyon szép hozzászólás volt, köszönöm.

Még csak annyit: NINCSEN OLYAN EMBER AKI ABORTUSZTPÁRTI LENNE VAGY TÁMOGATNÁ.

Az abortusz az egy szükséges rossz, egy kiút egy olyan élethelyzetből, amire más megoldás nem lenne, ha az anya nem akar vagy anyagilag vagy erkölcsileg ellehetetlenülni.

Kétségtelen tény, hogy vannak olyanok, akik a fogamzásgátlás eszközének tekintik (v.ö.: "na és minek védekezzek? Majd ha terhes leszek, elvetetm és kész"), de ez a leírtakkal szemben elenyésző. Aki így fogja fel, annak nem is kell gyerek, isten ments, hogy megszülje és fel is nevelje.

Az én időmben - pedig volt már tablettás védekezés, és bárki mehetett ab-re ha akart - évi 200-220 ezres volt az abortuszok száma. Mióta több a fogamzásgátlási lehetőség, és mióta többet beszélnek erről - évi 50 ezer körüli.

Hollandiában, ahol teljesen legális, bárki mehet aki akar, ugyanakkor már az iskolás korban sokkal szélesebb körű a felvilágosítás, sokkal többet foglalkoznak a fiatal lányok és fiúk szexuáis életével és azok problémáival, sőt komoly összegeket fektetnek ebbe bele - évi 10% körüli az ilyen beavatkozások száma.

Szóval nálunk is ez kéne: már általános iskolában minél szélesebb körű és minél tartalmasabb felvilágosítás, olcsón - akár ingyen - kapható fogamzásgátló eszközök, és nálunk is a minimumra csökkenne, ez meggyőződésem. (De amíg tömegesen vannak olyanok, akik azt hiszik, hogy pl. a szüzesség elvesztésénél nem lehet teherbe esni... hááát...)

De addig jómagam erkölcstelennek tartom azt a hozzáállást, amikor valaki önnön maga erkölcsi piedeszrálra emelésével ítél el másokat úgy, hogy fogalma sincsen azoknak a döntési hátteréről.

Üdv: eszterlánc


Igen egyetértek Eszter!

Még egy fontos észrevétel amivel talán még csökkenthető lenne az abortuszok száma:

11 éves kortól szexuális felvilágosítás! Ugye mondanom se kell, hogy van hazánkban olyan kultúra, ahol a 12 éves kislányok már asszonynak számít és nemi életet él.

Aztán a másik. Nagyon drágák a fogamzásgátló szerek.

Ami jó minőségű az kb 3-4000 Ft alsó hangon a 3 havi adag. Akinek minimálbére van és még gyereket is nevel hogy fizesse ki?
Vagy aki segélyből él? A gumióvszer talán olcsóbb lenne és ugye biztonságos is, de gondolkozzunk kamaszfejjel!
Illetve pasi szemszögből nézzük: nem szívesen alkalmazzák....

Talán, ha a rászorulók alanyi jogon kaphatnák a fogamzásgátlót......
Énszerintem ezzel is csökkenne a nem tervezett teherbeesések száma.

És több sürgősségi ambulancia kéne, ahová a 72 órán belüliek segítségért fordulhatnának, ha "baleset" történt.

Ezek talán mégtovább csökkentenék az abortuszok számát.

És kihangsúlyoznám, hogy továbbra sem vagyok abortusz párti csak emberpárti.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Nem beszélve azokról, akik egyszerűen nem szedhetnek hormonális fogamzásgátlót pl. A többinek meg ugye többé kevésbé van hibaszázaléka (a hormonálisnak is, csak éppen az a legkisebb).

És a fogamzásgátlók igenis nagyon drágák, az egyszerűbb kispénzű nők egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, ha aközött kell válsztaniuk, hogy hétvégi ebéd a családnak vagy fogamzásgátló hááát... ki meri őket elitélni emiatt?

Sajnos nálunk nemhogy a korszerű életkorhoz passzoló nemi felvilágosítás hiányzik, de meglehetősen ellaposodott az AIDS felvilágosítás is - most még istenes (bár itthon is s duplájára nőtt a kezeltek száma), de mi lesz akkor, ha pusztán elővigyázatlanságból, tudatlanságból nálunk is a lakosság százalékban kifejezhető része az lesz???

Nehéz kérdések ezek.

Üdv: eszterlánc


Nagyon sokmindenben egyetértek veletek.

Csak az abortuszt nem végző orvosok elleni kirohanásodat nem értem,Eszterlánc.
Ha joga van egy nőnek elvetetni a gyerekét,illetve az orvosnak segédkezni ebben,miért ne lenne joga egy másik orvosnak úgy döntenie,hogy ő ebben nem vesz részt?
Nem azért,mert erkölcsi prédikátor,vagy elítél bárkit,egyszerüen azért,mert lelkiismerete ezt diktálja?Elvégre lelkiismereti szabadság van,nem?
És mi miért ne tudhatnánk a nevüket egy ilyen listáról?
:roll:
Vendég
 


Főleg a listázás ellen van kifogásom, semmiféle szituációban nem szeretem az orvosok listázását.

PLáne, ha olyan síkon mozog a dolog, hogy XY jó orvos mert nem végez abortuszt mert az élet pártján áll - MZ rossz orvos, mert nemcsak szüléseknél segédkezik, hanem abortuszt is végez.

(Mellesleg: a szülész-nőgyógyász fő feladata az, hogy ha a nőnél a természet nem működik rendesen a szülésnél, akkor közbelépjen és segítsen. Namármost a szülési komplikációknál nagyon gyakran kell méhkaparást is végezni - pl mikor bennmarad egy darab palcenta, ilyesmi. Ha olyan orvost választanak, akinél ez a dolog nem rutinból megy, akkor - szerintem - még az is meglehet, hogy megsérti a méhfalat, mert a küret az orvosi rutin része, tetszik nem tetszik ez van.)

Mégpláne nem tetszik, ha azon a síkon mozog a csevely, hogy aki abortuszt végeztet magán az rossz nő, rossz anya, míg aki nem, az megdicsőül. Nem és nem. Aki soha nem kényszerül ilyesmire, az szerencsés, így van ez. És egyszerűen undorít minden olyan kismama, akik a maguk biztonságos, rózsaszínfelhős soha problémát nem ismerő - max. a pelekák megbízhatatlanságát - valójukból BÁRKI más asszonytársukra is ilyen magas lóról ítélkezzen.

És az abortuszt nem végző orvosoknál is feltételezem ezt a hozzáállást.

Üdv: eszterlánc


Az általad leírt magatartás,hozzáállásvalóban nem vezet sehova,ebben egyetértünk.

Feltételezni valakiről azt,hogy valamit gondol,anélkül,hogy megkérdeznénk,nem fair,hisz szegény lehet,hogy egész mást gondol.Ha én nőgyógyász lennék,valószínűleg rajta lennék a listán,de könnyebb a dolgom,hegedűművész lettem :wink:
Vendég
 


MMzsó!

Hegedűművész? Gratulálok!!!! Szép szakmád van.

Egyébként én osztom eszterlánc nézeteit.
Órákat lehetne vitázni azon, hogy felesküdött az életre.
De azon is, hogy miért fogad el akkor hálapénzt? Ha már ennyire "lelkiismeretes" orvos.Ennyi erővel erről is készülhetne lista.
Egyébként a hálapénz sincs ellenemre, mert egyszerűen botrány, hogy az eü-ben dolgozók tényleg milyen keveset keresnek.
De az akkor is fájt, amikor a hugom kisfiát műtötték, neki agydaganata van és közölte a doki, hogy mennyi a tarifa.
Ígyis-úgyis adtunk volna, ráadásul többet, de teljesen más az ember szája íze amikor adhat és nem megszabják a dolgokat.
De ez más téma.

Vagy melyik a jobb döntés? A tuti szegénység, ideges anyukával, aki kínjában kiáll az út szélére, hogy el tudja tartani a gyermekét ? Vagy meg sem születni?
Sajnos szakmai szempontból meg kellett néznünk abortuszt (filmen), tényleg elég döbbenetes, de néha tényleg muszáj.
Én sose szeretnék ilyen helyzetbe kerülni.

Én még arra lennék kíváncsi, hogy ezek az orvosok akkor sem végeznek abortálást, ha kiderül előrehaladott terhességnél, hogy Down szindrómás a baba?Mert az ugye más szakasza a terhességnek és ott már kész emberkét kell eltávolítani....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


hú,végigolvastam ezt a topikot,eléggé...hogy is mondjam...megdöbbentő. Eszterlánc,Kriszta,sok mindenben egyetértünk. Ki kell kössem,én sem vagyok abortusz-párti...de egyvalami megfogalmazódott bennem:aki ennyire akarja tudni az orvosáról,hogy végez-e abortuszt,az hogy viszonyul a spontán vetéléshez? Mérges a magzatra,mert elment tőle? :shock:
Vagy esetleg áldja az eget,hogy elment,mert 99%,hogy beteg lett volna???És a spirált használók ellen is van,mert ugye végülis az is megöli a magzatot?(nem a hormonálisról beszélek)...
Szóval,eléggé kényes dolgok ezek.
Egy ismerősöm nőgyógyászt keresett magának,és első kérdései között tette fel,hogy a doki végez-e abortuszt. Az nemmel felelt,ő lett a nőgyógyásza hosszú évekre. Aztán született 3 gyereke,és a harmadik pici volt,mikor szinte egy időben derült ki,hogy terhes,amikor a férje elhagyta. Megkereste a dokiját,hogy elvetesse a magzatot,aki emlékeztette az első beszélgetésükre. Na,teljes mértékben átértékelődött ismerősöm szemlélete. Igenis,kerülhet az ember olyan helyzetbe,mikor muszáj.
Vendég
 


hú,hát én is végiolvastam...
és nekem is megdöbbentő...

az megdöbbentő,hogy míg azok az emberek,akik az abortuszra mint szükséges rosszra tekintenek, liberális szemlélettel élve,elfogadják azok véleményét,akik az abortuszt mélyen ellenzik.
fordítva ez nem működik..tisztelet a kivételnek.

azt gondolom,hogy az élet nem annyira fekete-fehér,hogy kijelenthessük az abortusz fujj..gyilkosság és milyen nő az olyan,aki elveteti magzatát.

és nem abból a kb 1 %-nyi nőből kell kiindulni,aki fogamzásgátlásnak tekinti az abortuszt,mert az ilyennek jobb is,hogy nem születik meg a gyereke,hiszen valszeg a gyermekvédelmi rendszerben fog kikötni,valamennyi testvérével együtt.
abból a feltételezésből kell kiindulni,hogy a nő,mire eljut az abortuszig, átmegy minden stáción és élete legnehezebb döntését hozta meg.
Megtagadta saját nőiségét,anyai mivoltát,az ős erő ellen dolgozott.DE NEM VOLT MÁS VÁLASZTÁSA!
Én ezt így gondolom.
Eszterláncnak volt egy jó mondata: nincs ember,aki abortusz párti lenne..
valóban.
ebből kellene kiindulni,azoknak,akik azt hiszik,hogy vannak akik pártolják az abortuszt.
Nem.Olyanok vannak,akik elfogadják minden előnyével és hátrányával együtt.

üdv,durca

Kép

Kép
 
 


durca írta:,Nem.Olyanok vannak,akik elfogadják minden előnyével és hátrányával együtt.

üdv,durca


egyetértek!
Pláne ezzel.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Babát tervezünk a férjemmel, sajnos már kb hat hónapja nem jön össze. Igyekeztem körültekintően választani orvost, mindenfélének utánajártam és azt hittem, mindenre gondoltam. Köszönöm ezt a topicot, és nagyon örülök, hogy az én orvosom nincs a listán!!!

Nagyon jó ez a lista. Mindenki mazsolázzon belőle világszemlélete és értékrendje szerint.

Attól még, hogy eddig nem sikerült a baba, azt vallom, hogyha összejönne és kiderülne, hogy rosszul fejlődik, az abortusz mellett döntenék. Nem szeretem az önrendelkezési jogomat megkurtító embereket, pláne ha orvos. Ha nagyon sokan lennének, micsoda világ lenne az, ahol arra kényszerítik az embereket, hogy tönkretegyék az életüket -- választás nélkül? Mert persze ha úgy dönt valaki, hogy megtartja a beteg gyereket, tisztelem a döntését. De tisztelje ő is az én olyan döntésemet, ha én ugyanazt nem vállalnám.


Aki pedig felelőtlen, nem védekezik illetve "abortusszal védekezik" (anyukám tanárnő és sajnos nem csak neki, de a kollégáinak is van olyan szülőjük az osztályokban, aki ezt teszi...), szóval az ilyen "anya" milyen példát is mutathat a gyerekeinek? És akkor az ilyen otthoni példát látó és követő gyerekek száma nőjön csak, nőjön ezerrel? Hogy is van ez?

Nagyon halkan kérdezem: és kíváncsi lennék, hogy az életet ilyen intenzitással védők vajon az élet más formáit is védik-e? Elítélik-e az állatkínzást? Tudják-e, hogy egy kiló tonhal kifogása hány dinamittal megcsonkított delfincsalád életébe kerül? Vagy maradjunk kizárólag az emberi közösségnél: jótékonykodnak-e? Vállalnak-e valamilyen önkéntes munkát, és így tovább? Szóval - mennyire is hiteles...?


Emellett azért elhűltem, és plusz örülök a járulékos infóknak egyes orvosokról. Micsoda orvos az, aki pecsétgyűrűvel a kezén vizsgál egy vajúdó anyát? Beperelném rögtön. És nem mondja meg a gyerek nemét? Oké, ha a szülők nem akarják tudni, de ilyen módon felsőbbrendűsködni? Meg a másik, aki eltitkolja a fejlődési rendellenességet? El kellene tiltani. És nagyon jó tudni ezekről a dolgokról! Nagyon köszönöm!
 


Manguszta!

Szívemből szóltál.
Mindenkinek szíve-joga erről dönteni. Aki rákényszerül, nem biztos, hogy egy lelketlen állat, csak azért mert anyagi-szociális-vagy bármilyen más helyzete nem engedi meg a baba megtartását.
Persze vannak olyanok is, akik ezt tekintik védekezési módszernek őróluk inkább nem beszélnék, mert felforr tőlük az agyvizem.

Ez a lista arra is jó, hogy lássuk ki hogy áll a dolgokhoz.

És szívből kívánom Nektek, hogy repüljön Tifelétek az a gólya egy egészséges kismanóval a csőrében!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sziasztok!

Én 3 hete szültem meg az 5 hónapos kislányom. Én és a párom döntöttünk úgy, hogy elengedjük.
Az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége volt.
Én döntöttem, és ezt nem kívánom senkinek.
Soha nem volt abortuszom, a szót is utálom, de nem ítélkeztem azok felett, akik megtették.
Soha nem gondoltam, hogy egyszer nekem is döntenem kell. Egy éjjel úgy sírtam, ahogy még soha életemben, szinte nem kaptam levegőt, másnap meghoztam a döntést és úgy csináltam végig a szülést, mint aki nem is ebben a világban van.
Az élet igazságtalan, valaki ezt írta, ez igaz, és igaz az is, hogy sokszor nem minden fekete vagy fehér.
Nekem dönteni kellett és nem kívánom, soha senkinek azt, mikor aláírja a jegyzőkönyvet, és beleegyezik, de sem nekem, sem neki, hogy élete legyen nem volt más út.

Betti
Kép
 


Nagyon köszönöm mindannyiotóknak, hogy feltetétek ezt a listát. Majdnem elmentem az egyik dokihoz ezek közül –mert éppen gyereket tervezünk-, aztán csodálkozhattam volna, hogy miért bánik velem úgy, mint egy utolsó senkivel.
20 évesen olyan élethelyzetbe kerültem, hogy muszáj volt abortuszra mennem. Az anyagiak miatt lehetetlen lett volna akkor felnevelnünk az akkori párommal egy gyereket. Valóban butaságot csináltunk, egy átmulatott éjszaka után nem védekeztünk megfelelően. Azonban tudom azt is, hogy a munkahelyemen felelőtlennek és ostobának tartottak volna, ha kiderül, hogy akaratomon kívül teherbe estem, majd megválok a saját gyerekemtől. Egy ilyen alkalmazottra nem lehet építeni. Nem is várnám el a főnökeimtől, akiket egyébként nagyon tisztelek, hogy egy ilyen dolgot mosolyogva lenyeljenek. Olyan alkatom van, hogy mindenképpen meglátszott volna a baby fejlődése, nem tudtam volna takargatni. A másik részről nem is tudtam volna senki szemébe nézni, egy órási szégyenfolt ez így magában is, nem ha még egy egész iroda csámcsog rajta. A társadalmon nem nyitott sem az abortusra, sem a béranyaságra.
Mondanom sem kell, hogy tökéletesen egyetértek Eszterlánccal :)


Lányok,
nagyon sajnálom,ami veletek történt,akár hibáztatok,akár önhibátokon kívül vesztettetek el babát.

De!Ezt a topicot szerintem nem azért indították,hogy azokat a nőtársakat elítéljék,vagy bántsák,akik abortuszon estek át.
Csupán egy lista akart lenni azokról az orvosokról,akik tudomásunk szerint nem végeznek abortuszt.
Vannak nők,akik szívesebben mennek olyan orvoshoz,akiről tudják,hogy mielőtt vagy miután velük foglalkozott,nem a műtőből jött ki éppen azért,hogy egy másik baba életét elvegye.

Az itt felsorolt nőgyógyászoknak csupán annyi "bűne",hogy a hippokratészi esküt nem csak a már megszületett emberekre,hanem a pár hetes magzatokra is érvényesnek tartják.
Senki nem mondta,hogy ők jobb fejek,de ha ez valakinek szempont a választásnál,miért ne tudhatna róla?
Vendég
 


Eliza, miért bánt volna veled így? Attól, hogy ő nem végez abortuszt, még nem feltétlenül ítéli el az arra kényszerült, vagy bármilyen okból így döntött embereket.

 
 


Én egy olyan orvoshoz járok, aki szerepel a listán. Minden bizonnyal őt ajánlanám bárkinek, ahogy már tettem több ízben.

Hiszem, hogy az az információ, ami egy petesejt és egy spermium egyesüléséből származik, egy kész, Istentől származó gondolat. Mivel Ő találta ki, és teremtette, embernek nincs joga dönteni léte vagy nem léte felett. De nem ítélek el senkit, aki ennek ellenére így tett. Mert azt is hiszem, hogy nincs jobb és rosszabb ember. Csak mindannyiunknak vannak bűneink. Kinek ez, kinek az. De szerintem Isten törvénye alapján, amit nem én találtam ki, és vannak olyan orvosok, akik ismerik ezt a törvényt (is), szerintem éppenséggel fekete és fehér, hogy mi helyes és mi helytelen. Jelenleg babát várok. Ha kiderül, hogy baja van, akármilyen nagy baja is legyen, az a nagy örömöm, hogy az orvosom mellettem áll, és nem azt fogja tanácsolni, sőt szinte rámkényszeríteni, hogy vetessem el.

Mert hadd álljon itt egy másik történet is. Kedves ismerősömék ötödik gyermeküket várták.A 23-24. héten derült ki, hogy nagy baj van. Akkor hirtelen kezdett nagyon nőni a baba feje. (Közös) orvosunk elküldte őt oda, ahol értenek az ilyen gondokhoz. Az első, és a sokadik orvos, akivel ott találkozott, sem vette komolyan, hogy ők nem akarják megölni gyermeküket. Azt szeretnék, hogy ami rendeltetett idő a számára a földön, azt leélhesse. Aztán vhogyan ráakadtak vkire, aki hajlandó volt foglalkozni velük. De azzal kellett szembesülniük, hogy papírkérdést akarnak csinálnni a számukra oly fontos életből. Péterük végülis a 30. hét körül született, szinte semmi aggyal. De a szülei szeretetével övezve élte le rövid kis 2 hetes életét. Sok könny volt az egészben, de hálát adnak Péter életéért.

És szintén orvosomnál sok olyan kismama megfordul, akinek terhesgondozását másik orvos nem vállalta. Mert ők úgy gondolták, hogy mondjuk negyvenen felül már ne szüljön egy nő. Vagy tudomisén. De mivel ő úgy gondolkozik, hogy a terhességet az ő nagy-nagy lekiismeretességén kívül Másvalaki is kézben tartja, nem zárkózott el bonyolultabb esetekben sem a terhesség gondozásától. Még ha több munkával is jár...

Tartok tőle, hogy az enyémet sem vállalnák sokan, de hála Istennek nem kellett póbálkoznom másoknál. És boldog vagyok, hogy vannak ilyen orvosok, mert ez sok édesanyának jelentette azt, hogy megszülhette az egyébként elvetésre ítélt gyermekét.
Vendég
 


Ajánlom figyelmetekbe az alábbi videót, amely egy súlyosan beteg kisfiú 99 napjáról szól, és arról az örömről, amelyet ez a fájdalommal, félelemmel, mégis reménykedéssel, imádsággal és békességgel eltöltött három hónap jelentett a család számára. Érdemes végignézni. Angoltudás szükséges.

http://www.youtube.com/watch?v=th6Njr-qkq0

Üdv: G
 
 


Lányok!

Csak egy kérdés, nem kötözködés: és ahhoz van jogunk, hogy nyomorékul világra hozzuk???
Csak azért, hogy a mi lelkiismeretünk rendben legyen?

Ő pedig szenvedjen???

És a hugom döntése??? Azt minek minősítitek?
Van egy 8 éves kisfia. 4 éves kora óta sugarazzák, kemózzák, szúrkálják, többet van kórházban, mint otthon.
Napra nem mehet, iskolába közösségbe nem járhat, maszkja van, stb....
Már az őssejten is túlvannak.
Nem kaphat több kezelést.

A hugomnak döntenie kellett, hogy aláveti-e a 4. agyműtétnek és újabb fájdalmas és rosszullétektől terhelt kezeléseknek, vagy hagyja MÉLTÓSÁGGAL ÉLNI addig, amíg lehet.
Ez ugyan nem abortusz, de a lényeg, hogy a döntést itt is NEKI kellett meghoznia.

Ne ítélkezzünk más döntése felett, pláne ne takarózzunk Istennel.
Mert ha magunkba szállunk egy kicsit, hát az utolsó forintomat is ráteszem arra, hogy mindenkinek lenne bőven gyónnivalója!!!

Kérlek ne ítéljétek el azokat, akik rákényszerültek az abortuszra.
Szóval csak ennyit akartam mondani.

Senkit sem akarok megbántani, természetesen mindenkinek megvan a maga álláspontja, véleménye, az enyém ez volt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


gabor2 végignéztem a videót. De sajnos én nem azt láttam,hogy volt szegénykének 3 hónapja,amíg szerették,gondozták...,hanem azt,hogy 3 hónapig szenvedett szegény,biztos pokoli fájdalmai voltak,és a szülei szíve majd megszakadt a csöppségért.
Tudom,hogy sokan megvetnek azért,mert én így látom a dolgokat,de a környezetemben van pár beteg gyermek,és ha választani lehetne,hát,nem kívánnám nekik ezt az életet. És a szülőknek sem.
Vendég
 


Nem ítéltem el senkit. Cselekedetekről szóltam. Vannak az emberek, s vannak a cselekedeteik. Az embereket Isten mérhetetlenül szereti. A meg nem születetteket is. Ellenben cselekedeteiket törvénye megítéli. Aki ezt ítéletnek érzi, az önmagát ítéli. Nem takarózom Istennel, ismerd meg parancsolatait. Asszem elég egyértelműek...

Nem gondolom, hogy minden áron életben kell tartani vkit, aki beteg. De a "méltósággal élni, és máltósággal élni hagyni, amíg az idő tart" ott kezdődik, hogy megadom a lehetőséget az életre...

Egyetértünk a nácizmussal, ami kiirtotta a nyomorékokat? Hihetetlennek tűnhet, de vannak súlyosan sérült, beteg, de tökéletesen boldog gyerekek-felnőttek. Akár számunkra kibírhatatlan fájdalommal terhelve. Nem kívánom senkinek a fájdalmat, a betegségeket, persze, hogy szeretném, ha az én születendő gyermekem is egészséges legyen, de sokkal inkább kívánom, hogy esetleges betegségében, fájdalmában is boldog lehessen, és megismerhesse Isten szeretetét.

Kétségkívül sokkal nehezebb felnevelni egy beteg gyermeket. De megfutamodni???
Vendég
 


Dóri!

Tele van a családom rákos beteggel.
Ha Te magad saját kezeddel lezártad volna Édesanyád szemét, lemostad volna 30 kilós testét és tehetetlenül nézted volna pokolian fájdalmas arckifejezését amikor a halálba fulladja magát, akkor megértenéd mit akarunk mondani Cserianival!!!

De tudod mit? Én azt kívánom, hogy SOHA ne értsd meg inkább.

Ismerem Istenünk tanításait, szavait, parancsolatait de majd fenn elvitázgatok vele egy pár témában.
Ezért is írtam, ha mindenki magába száll láthatja, hogy parancsai ellen mennyire vétkezett.
Olyan ember nincs a világon aki eme törvények ellen ne vétkezett volna.
Nos én nem is akarok erről éles vitát nyitni, az én álláspontom emiatt nem fog változni.

Oh és ugye tudod, hogy az őszinte megbánást Isten elfogadja.
Persze vannak a lelketlen rutinos abortuszra járók is, de őket inkább hagyjuk, mert csak jól felidegesítem magam rajtuk. Igen, ilyenek is vannak.

És még 1 valami: a napokban olvastam, hogy az állam, több keretet engedélyezett az abortuszokra, mint eddig valaha. És még volt pofájuk azt is odaírni, hogy ez "olcsóbb", mintha a fogamzásgátlót támogatnák!
Szerinted ilyen felfogás mellett hová vezet az út???????
Hát hogy tudja egy szegény nő megvenni a többezer forintos fogamzásgátlót? A legolcsóbbak is 3-4000 Ft-ok.
Egyenes út a nemkívánt terhességekhez, nő az abortuszok és az eltitkolt terhességek, valamint a csecsemőgyilkosságok száma.
Ezen a felfogáson kéne először változtatni.
Szerintem.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


zdori nem ismerem isten parancsolatait. Meg vagyok keresztelve,jártam hittanra,de miután a papunk felakasztotta magát-ami ugye nem lenne lehetséges,ha hitt volna istenben-nekem elegem lett,köszönöm.
De azt tudom,hogy a gyerekeimet nekem kell felnevelnem,ha egészségesek,ha betegek,és nem hiszem,hogy könnyebb lenne a helyzetem,ha hívő lennék.
Dolgozni sem dolgozna helyettem,az is biztos. Hogy hiszek-e istenben? Magam sem tudom. De azt tudom,hogy nem lenne könnyebb az életem,ha megrögzött hívő lennék. Én a családomnak,meg elsősorban saját magamnak szeretnék megfelelni,és a magam lelkiismeretével kell,hogy elszámoljak. Inkább nem teszek olyant,amit meg kell gyónni,hisz ez számomra elég furi dolog...ha isten szerint él valaki,akkor mit kell meggyónnia???
És azt sem értem,miért kell összekeverni az abortusz-témát isten parancsolataival. Mindenkinek magánügye,hogy hisz-e,és ha igen,akkor miben. Eddig politizálás sem volt itt,hisz az is nagyon kényes téma,és ott sem tudja az ember megmagyarázni pontosan,hogy miért ehhez vagy ahhoz a párthoz tartozik,mint ahogy arra sincs senkinek pontos válasza,hogy miért hívő.
És most mindenkitől elnézést,akit megbántottam volna,mindenkinek szíve-joga,hogy higgyen valamiben,csak nem értek azzal egyet,hogy azért nem teszek meg valamit,mert az isten ellen való vétek,stb...
Én ha valamit nem teszek meg,azt azért nem,mert nem fér bele az értékrendembe. Ennyi. És most asszem elköszönök,mint ahogyan politizálni nincs kedvem,úgy ebbe a hívő-nemhívő vitába sincs kedvem beszállni.
Vendég
 


Nos igen, igazad van.

Meg a nacionalizmust belevonni az abortálás témájába....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Kedves fórumtársak,
ha maradunk a topic eredeti címénél és céljánál,nincs is szükség ezekre a vitákra.Van abortuszos topic,ahol lehet érveket felsorakoztatni mellette és ellene,de szerintem akik ezt a topicot beindították,nem az volt a céljuk,hogy az abortusz helyességéről vitatkozzanak,hanem csupán az,hogy felsorolják azokat az orvosokat,akik tudomásuk szerint nem végeznek abortuszt.

Ez jó lehet annak,akinek fontos lelkileg,hogy a terhesgondozó orvosa ne éppen a műtőből jöjjön ki,mielőtt vele foglalkozik,de jó lehet azoknak is,akiket zavar,hogy ebben nem számíthatnak az illető orvosra.
Vendég
 


Tudod mit Mmzsó!

Neked van abszolút igazad!!!!
Rettentően elkanyarodtunk...

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


Sajnos nem messzi a kívül lévő beteg embereket elpusztító gondolat, és a méhen belüli között. Miért, akinek bent ver a szíve, az nem ember? És valóban, nagyon nem jó az általános gondolkozás, én is felháborodtam ezen a politikai döntésen. De én sem szeretnék politizálni, szerintem ebben a nehéz helyzetben jó döntéseket hozni nem nagyon tudna senki.

Nem gondolom, hogy gyónni kellene más személy jelenlétében. De Istennek köze van hozzá, hogy ki mit tesz. Vele kell ezeket a dolgokat megbeszélni. És igen, a valódi bűnbánatra Isten válasza a megbocsátás. De azt sem gondolom, hogy 100%osan bűntelen lehet valaki, ha mégoly nagyon igyekszik is. Mert ebben a világban élünk, és el-elbotlunk. Ezért írtam korábban, hogy mindenki vétkezik. Ki ebben, ki abban.

De akkor jobb lett volna azoknak az embereknek meg sem születniük, akik kínok közepette haltak meg? Ki tudja megmondani egy most egészséges kisgyermekről, hogy nem lesz-e rákja 20 év múlva??? Én csak azt mondom, hogy az élet élet már a pocakban is. Nincs jogunk dönteni felette. És azt is írtam, ha nem volt egyértelmű, akkor még egyszer: nem azt mondtam, hogy hosszabbítsuk meg vki szenvedéseit, hanem csak azt, hogy az életet ne vegyük el senkitől. Mert ez nem a mi feladatunk.

És mellesleg tudom, milyen a nyomorúság. De ez rám tartozik.

Az elkanyarodás NAGYON sokkal előbb történt, és csak azért szálltam be ide bármit is írni, mert, ha olvastátok az eddigieket is, akkor NAGYON is szükséges volt, hogy ne az látsszon, hogy a nőknek csak az lehet a gondjuk, hogy az orvosuk nem áll ki az abortusz mellett. Hanem igenis az is gondjuk lehet, hogy nem akarja gondozni a terhességüket. És valóban, ezért van szükség erre a topicra, hogy aki olyasvalakit keres, aki hajlandó továbbvinni a terhessége gondját-baját, támogatja őt az élet mellett hozott döntésében, legyen,ahol talál ilyet.

És ha valaki vitatkozni szeretne változatlanul, én asszem nem fogok reagálni. Mert valóban nem ez volt a topic célja.

Üdv mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak azok kedvéért, akik szeretnék tovább folytatni a vitát, íme, itt a másik topik.

Engem érdekelne, pont most gondolkodtam rajta, hogy írok én is.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia!

osszuk meg ott akkor a szemléleteinket

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
 


borso18 írta:Dr. Szabó György Róbert, volt MÁV, jelenleg ÁEK!


Hozzá járok terhesgondozásra, nála is szerettem volna szülni, de nagyon flegma, néha az az érzésem van, hogy hülyének néz. Kérdeztem, mennyiért vállalná a szülés levezetését, de nem mondott konkrét árat, többszöri kérlelés után se. Nekem pedig azért kéne tudnom, mert egyetemista vagyok, vőlegényem se gazdag, hiába van munkája, 2 diplomája, szóval marad az ügyeletes orvos, akiről nem tudom, hogy végez-e abortuszt vagy sem, de persze én se szeretném, ha éppen magzatelhajtás után jönne oda segédkezni a szülésemnél... :S

Amúgy Szabóról sejtettem, hogy nem végez abortuszt, jó, hogy a gyanúm beigazolódott :)
 
 


Ha nem mond konkrét árat, az azt jelenti, hogy nem akar konkrét árat mondani. :) Én nem ismerem, de az én orvosom nem akarta elfogadni a pénzt. Csak csempészve tudtunk neki mégis adni vmit. Sztem adjatok annyit, amennyi kitelik. És nem kell borzasztó nagy összeget... Ez a hálapénz dolog különben is a normális orvosoknak ugyanannyira megalázó, mint a betegeknek.
Vendég
 


Nem akartam ilyen ismeetlenül pofázni, ha vki ud vmi jobb választ, írja bátran, csak láttam, hogy már régi a felvetés, és gondoltam, hátha segít, amit írtam, ráadásul nem tudom, mennyire akkut a probléma, mikor jön a baba... :) Amúgy gratulálok hozzá! :)
Vendég
 


Ella!

Írtam p.ü.-t!

Márti


Márti! Megkaptam, válaszoltam (elvileg, de a kimenők között nincs az elküldött levél). Köszi! :)
 
 


Ella, én is küldtem neked egy biztató privit :lol:

KépKép

KépKép
 


Szerintem nagyon jó ez a topic!!!!! Nem kell itt fikázni :oops: , már bocsánat, de nagyon ez jött le nekem :?
Szerintem igenis jogában áll egy orvosnak eldönteni, hogy végez-e terhességmegszakítást, mintahogy azt is, hogy vállal-e szülést bizonyos ünnepnapokon. Szerintem egyikkel sincs baj! Szóljon időben és ennyi :wink: Van ezer+1 orvos, akinél lehet szülni (bár kétség kívül, a jókat nehéz magtalálni), meg olyan is, aki megcsinálja az abortuszt. Az, hogy a gyerekem kinél, de legfőképpen milyen körülmények között jön a világra, az igenis NAGYON FONTOS! Egy terhességmegszakítás esetében ez nem szempont. Persze, ne hibázzon, de ott ez az egyetlen kritérium. Ennek azért vélhetően nem olyan nehéz megfelelni...
Nemrég váltottam dokit....16 év után. Az első szülésem "rutinszülés" volt. Oxitocin, fekvevajúdás, gátmetszés, méhlepénykitépés....Annak ellenére, hogy hangsúlyoztam, ezeket szeretném elkerülni. Precíz volt a doki orvosilag, de a szülésnél nem éreztem, hogy számítana neki, hogy száz éve ismer engem és az anyumat is, tudja mi van mögöttem és mégis semmibe vette, amit szerettem volna. Ha már az elején megmondja, tuti, hogy váltok!
Tudtam, hogy másként szeretnék majd szülni legközelebb! Találtam egy nagyon jó dokit. Rossz kritikát alig olvastam róla. És igen...amikor a szülésekről beszél, amiket KÍSÉRT és nem levezetett, akkor látszik rajta, hogy igen, ezért érdemes ezt csinálni! Tudom, hogy ő nem fogja megmondani nekem, hogy mit kell csinálnom ahhoz, hogy a baba megszülessen, mert erre meg fogom kérni és ő olyan, aki tiszteletben tartja a nők kérését, mondván, hogy ez a nap róluk és a születendő gyerkőcről szól, nem pedig róla!
Nem pénzéhes!!!! Kórházban vizsgál minden kismamát és nem várja a lóvét! Ha adsz jó, de ha nem, attól nem tapos beléd! Szerintem az jó, ha egy doki nem mondja meg menniyt kér a szülésért! Az azt jelenti, hogy számára ez nem lényeges szempont!

Azzal egyetértek, hogy vicces az,hogy a becsúszott babák 99%-a védekezés mellett jön. Tetteinkért vállalni kell a következményeket! Persze, mindenki hibázhat, de akkor válallja! Az is igaz, bármit mond, neki kell később elszámolni, harcolni a lelkiismeretével!
Anyumnak is volt néhány abortusza. Azért nem ítéltem el, hogy még előttem elvetetett egy babát. Nagyon fiatal volt és 30 éve a fogamzásgátlás sem volt ezen a szinten, főeg nem a fiatalok (gimisek)körében. Arról viszont keményen volt véleményem, hogy 40 évesen is felelőtlen volt néhányszor. Ez számomra érthetetlen!
Én sem vagyok se abortusz ellen, sem mellett. Mindenkinek a maga döntése! Beteg babát én sem hoznék világra! Ez egyesek szemében önzés..Szerintem pedig az az önzés, hogy olyan életet szánunk a gyerekünknek, ami nem lehet teljes, bárki bármit is mond!!!

Az én dokim is rajta van a listán! Ha neadjisten valami gond lenne, és azt mondaná, hogy ő nem vállalja, akkor átsétálnék egy másik dokihoz, aki elvégzi, de legközelebb ugyanúgy hozzá mennék vissza! Biztosra veszem, hogy nem bánna velem rosszabbul csak azért, mert elvetettem egy beteg babát! De szerintem akkor sem, ha a múltamban lenne ilyen!

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


lánc lánc eszterlánc írta:Főleg a listázás ellen van kifogásom, semmiféle szituációban nem szeretem az orvosok listázását.

PLáne, ha olyan síkon mozog a dolog, hogy XY jó orvos mert nem végez abortuszt mert az élet pártján áll - MZ rossz orvos, mert nemcsak szüléseknél segédkezik, hanem abortuszt is végez.

(Mellesleg: a szülész-nőgyógyász fő feladata az, hogy ha a nőnél a természet nem működik rendesen a szülésnél, akkor közbelépjen és segítsen. Namármost a szülési komplikációknál nagyon gyakran kell méhkaparást is végezni - pl mikor bennmarad egy darab palcenta, ilyesmi. Ha olyan orvost választanak, akinél ez a dolog nem rutinból megy, akkor - szerintem - még az is meglehet, hogy megsérti a méhfalat, mert a küret az orvosi rutin része, tetszik nem tetszik ez van.)

Mégpláne nem tetszik, ha azon a síkon mozog a csevely, hogy aki abortuszt végeztet magán az rossz nő, rossz anya, míg aki nem, az megdicsőül. Nem és nem. Aki soha nem kényszerül ilyesmire, az szerencsés, így van ez. És egyszerűen undorít minden olyan kismama, akik a maguk biztonságos, rózsaszínfelhős soha problémát nem ismerő - max. a pelekák megbízhatatlanságát - valójukból BÁRKI más asszonytársukra is ilyen magas lóról ítélkezzen.

És az abortuszt nem végző orvosoknál is feltételezem ezt a hozzáállást.


Kedves Eszterlánc !

Én nyitottam ezt a topicot, azzal a céllal, hogy segítsek azoknak a kismamáknak, akik hozzám hasonlóan abortuszt nem végző orvost keresnek ! Vannak akiknek ez szempont. Ráadásul ez olyan dolog, amit elég nehéz "kideríteni". Ez a topic megkönnyíti a választást, keresést. Amikor évekkel ezelőtt én kerestem nem volt ilyen segítség. Én is örültem volna egy ilyen listának !

Krisztina
 
 


Abortuszt nem végző orvosok listája:

Egy kiegészítés a listára:

dr. Bálint Balázs Szent Imre Kórház
dr. Bálint Sándor Szent Imre Kórház
dr. Boiskó Klára (1996-os adat) Szent István
dr.Erdélyi Zsolt/Kistarcsa-Flór Ferenc Korház
dr. Gyócsi János Kaposvári Kórház
dr. Harsányi Lehel Szent Imre kórház
dr. Holba Sándor Szent Imre Kórház
dr. Járányi Beáta Uzsoki utcai Kórház
dr. Juhász György
dr. Kocsis Éva Szent Imre Kórház
dr. LOVAS Györgyi Heim Pál Gyermekkórház
dr. Petik Dóra Szent István kórház
dr. Prievara Ferenc Bajai Kórház
dr. Ruff György- Nyírő Kórház
dr. Sziller István I. sz. Női Klinika
dr. Szinnyai Attila - Uzsoki + Százhalombattán rendel Uzsoki utcai Kórház
dr. Szörényi András Pécsi Szülészeti Klinika
dr. Templom József - Péterffy Kórház
dr. Tolnay Lajos - Dél-pesti Kórház
dr. Török Miklós -MÁV-BM-Honvéd-OGYIK
dr Varga Tamás - Kaposi Mór Oktató Kórház, Kaposvár
dr. Vida Gábor Kútvölgyi úti Kórház
Várpalotai Kórház
Dr. Dékány Ágnes SztImre Őróla biztosan tudom,hogy nem csinál abortuszt

Akinek nem inge ne vegye magára!
 
 


Dr. Harsányi Lehel már a Kútvölgyiben vezet le szüléseket!

Márti


Lányok! Nagyon elkanyarodott ez a dolog az etikai problémák taglalásának irányába. Sztem is inkább a lényegre, vagyis a listára kellene koncentrálni.

Ebitt!Nagyon jó kezdeményezés volt a topik elindiitása, mert én is tudom, hogy sokan részben e szempont alapján keresnek nőgyógyászt.
(Az általam ismert abortuszt nem végző orvosok már szerepelnek a listán.) Remélhetőleg a lista még ha idővel is, de bővülni fog. :wink:

Tücsi

KépKépKép
 
 


Nem akarok a továbbiakban errefelé zavarni, csak annyit akarok mondani, hogy minden tiszteletem azoké az orvosoké, akik nem végeznek abortuszt! Az én dokim, akinél szültem, (már nem járok hozzá) azt mondta egy közös ismerősünkről,hogy "nagyon belevaló csaj"....-6 abortusza volt eddig!!!!!!!!!!!! Ez a belevaló nő????????
Azokat itélem csak el, akik a fogamzásgátlás egyik módjának tekintik a kaparást, természetesen, egészségügyi indokai is lehetnek az abortusznak. Őket nem bántom!

anikKép
 
 


Anonymous írta:Nem gondolom, hogy minden áron életben kell tartani vkit, aki beteg. De a "méltósággal élni, és máltósággal élni hagyni, amíg az idő tart" ott kezdődik, hogy megadom a lehetőséget az életre...
Egyetértünk a nácizmussal, ami kiirtotta a nyomorékokat? Hihetetlennek tűnhet, de vannak súlyosan sérült, beteg, de tökéletesen boldog gyerekek-felnőttek.
Kétségkívül sokkal nehezebb felnevelni egy beteg gyermeket. De megfutamodni???


Szeretnék reagálni. Nem minden fekete-fehér. Kell tudni dönteni, többek közt ettől vagyunk emberek. Elítélem a nácizmust, a felsőbbrendűsködő fajelmélet miatt. Elítélem-e Spártát a Taigetosz miatt? Erre már nem tudok hirtelen válaszolni.

Látom az egyik ismerősömet, ahol vérzékenységgel párosult agybetegséggel született a 3. gyerek. Tudták, várták és mindent megtesznek. Mára elfogyott az erejük és kezdik kimondani, hogy előre elfogadták, és lassan már várják a halálát. Iszonyat!!! Elítélhetőek-e emiatt? Elítélhetőek-e, mert nem tudták előre, meddig lesz elég a kitartásuk? Én azt mondom, NEM. A két másik gyerek lelki károsodását ki méri meg, ki ítélheti őket arra, hogy a gyerekkoruknak lábujjhegyen-járkálásban, visszafolytásban, lemondásban muszáj folynia? (Sokba kerülnek a spéci gyógyszerek, oxigén stb...) Igen. Szerintem joguk lett volna megfutamodni. Jobb, mint 4 ember életét tönkretenni valamiféle önigazolásból.

Van az a sztori, hogy ha azt bizonyos, szifiliszes anyától született, beteg kisfiút elvetették volna, akkor a világ nem élvezhetné Beethoven művészetét. De őmiatta a családja nem lett nyomorult, illetve ő is tudott gondoskodni magáról. Kell tudni felelősen dönteni, tényekből és nem vágyakból, mert azok ugyancsak meg tudnak csalni.

Még egy, egy teljesen más dolog: valaki írta, hogy várandós lett, nagyon örült neki és elment az orvoshoz, aki azzal fogadta, ha esetleg nem akarná megtartani, keressen mást. Na, ez számomra nagyon visszatetsző. Micsoda képmutató alak az, aki arra se veszi a fáradságot, hogy pillantást vessen a páciense arcára? Aki szeretné a babáját, azon bizony rosszullétek ellenére is látszik, hogy 20 centivel a föld felett jár, és ezt egy jó orvosnak látnia kell, nem pedig magát pozicionálnia az első találkozáson.

Kép
 


dr. Prievara Ferenc Bajai Kórház

soha nem hallottam még a nevét... nem hiszem, hogy ő valaha Baján lett volna :?: :?: :?: :?: :?:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


manguszta írta:Még egy, egy teljesen más dolog: valaki írta, hogy várandós lett, nagyon örült neki és elment az orvoshoz, aki azzal fogadta, ha esetleg nem akarná megtartani, keressen mást. Na, ez számomra nagyon visszatetsző. Micsoda képmutató alak az, aki arra se veszi a fáradságot, hogy pillantást vessen a páciense arcára? Aki szeretné a babáját, azon bizony rosszullétek ellenére is látszik, hogy 20 centivel a föld felett jár, és ezt egy jó orvosnak látnia kell, nem pedig magát pozicionálnia az első találkozáson.


:?: Én csak olyat olvastam itt, hogy vki elment az orvoshoz, boldog volt, de az orvos azt mondta, ha meg akarja tartani a babát, keressen más orvost...

Kép
Kép
Kép
 
 


Minden tiszteletem az ismerőseidé, nem, nem lehet őket elítélni a belefáradás miatt, hanem segíteni kell nekik elhordozni a fizikai és lelki terheket. A másik két gyermek meg olyan dolgokat tanulhat, amik nem megszegényítik, hanem meggazdagítják őket. Lemondás, nélkülözés, másokra figyelés, engedelmesség, önzetlenség, viszonzást nem váró szeretet - mind-mind nagyon fontos dolog az életre gyűjtögetett batyuban! Igaz, nem a sikerorientált világ szemében... De talán ezt ők majd tudni fogják. Nem a levegőbe beszélek, saját tapasztalat...

Kép
Kép
Kép
 
 


Arra a kérdésre válaszolok, hogy miért fontos nekem személy szerint ez a lista. 13 hetes terhes vagyok, és az első pillanattól kezdve úgy tekintettem rá, mint a gyermekemre, aki egy új élet hordozója. Nem értem, miért baj az, hogy természetesen szeretnék olyan orvoshoz járni, aki hasonlóképpen tekint a magzatomra, mint én. Én egy fejlődő emberként tekintek rá, és jó érzés tudni, hogy az orvosom is így tekint rá, nem pedig úgy, mint egy meghatározhatatlan valamire, amivel még bármit megtehetek. Számomra tehát nagy örömöt jelentett, amikor az orvosom nevét olvashattam a listán. Természetesen ez csak egy szempont a sok közül orvosválasztásnál, de mivel a családban már 4 egészséges gyerek született a kezei között, ezért a szakértelmében is megbízom.

Janka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron