Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ajkai szülészetről és orvosairól szeretnék infókat kapni!
Aki tud légyszi segítsen!
KÖszi:Betti
 
 


Szia Betty:

Kár, hogy senki sem ír. Engem is érdekelne az ajkay szülészet. Egyszer voltam ott egy vizsgálaton.
Neveket tudok mondani, de nem tudom milyenek a viszonyok.
Egy ismerősöm szült ott néhány évvel ezelőt és ő Stark dokit ajánlotta. De bővebben nem mondott semmit, úgy hogy ez nulla információ így.
rifu
 
 


Szia!
Köszi hogy írtál de reméllem majd talán mások is bekukkantanak ide és ha valamit megtudok értesítelek!
Hihetetlen hogy senki nem babanetezik aki Ajkán szült!!!
Betti
 
 

 
 

Ráadásul bezárták a tapolcai szülészetet, ezért biztos sokan mennének Ajkára szülni Veszprém helyett, ahol csak az ügyeletesnél lehet. Lehet, hogy a sok nyitott topic miatt nem akad meg senki szeme itt. Várunk.

Kiváncsi vagyok Dr. Nagy Zoltánra, például.

Neked sürgős lenne, Betti? Hanyadik hónapban vagy?

rifu
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is hozzátok, ha lehet. Szeptemberre várom első babámat, és Ajkán fogok szülni. Jelenleg még Tapolcára járok, de lassan váltani kellene. Úgy tudom Ajkán sem lehet orvost választani. De azért jó lenne hallani néhány véleményt az ottani dokikról.
Vivi
 
 


Szia Vivi!

Nagyon jó, hogy írtál. Tehát Ajkán sem lehet választott orvosnál szülni?
Engem egyszer vizsgált egy Penterics Zsuzsa nevű doktornő és ő nagyon alapos volt.

rifu
 
 


Szia Vivi!
Örülök hogy csatlakoztál hozzánk!
Nagyon boldog babavárást!!!
Akkor te hamarosan első kézből fogsz minket értesíteni Ajkai helyzetről.
MI júniustól már nem fogunk védekezni majd meglátjuk mikor kopog be a gólya:
Nekem már van egy 2 éves kislányom.Őt Tapolcán szültem és nagyon sajnálom hogy bezárt a szülészet!

Szia Rifu!
MIért voltál vizsgálaton Ajkán ha nem baj hogy megkérdezem!
Sziasztok:Betti
 
 


Sziasztok Rifu és Betti!
Köszi, hogy befogadtatok.

Rifu: Te is csak tervezed a babát, vagy már a pocakodban van?

Tegnap azt hallottam, hogy állítólag Ajkán nincsen lehetőség apás szülésre. Ha ez igaz, akkor új dolog, mert régebben biztosan lehetett apával szülni. Elég elkeserítő, hogy nemcsak orvost nem lehet fogadni, de még apa sem lehet ott velem????? Lehet, hogy mégsem akarok ott szülni?
 
 


Szia Vivi!
Ezt az apás szülés dolgot nehezen hiszem el!EZ nagyon durva lenne ha így lenne most már szerintem annyira természetes ha van ott veled valaki de ha tényleg nem lehet ott apa keress másik szülészetet!
Mert nekem sokat jelentett hogy ott volt!
Látom tudjátok a nemét?Ha jól értelmezem a vonalzód!
Szép napot:Betti

Rifu hol vagy?
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy azért nem lehet apásan szülni, mert egy nagy bálteremben szül mindenki, tehát nincs külön szülőszoba? Mást nem tudok elképzelni. Amikor a nagyfiamat szültem volt szerencsém végignézni vagy négy szülést, aztán meg engem néztek...

Tavaly novemberben született a 2 sz. kisfiam, Pesten.
A terhesség 13-ik hetében volt egy kis vérzésem, ezért kellett Ajkára bemennünk. Akkor vizsgált az a kedves Penterits doktornő. Érdekes, hogy zárva volt a méhszáj teljesen, azóta sem tudjuk mi volt az a vérzés. Persze most már nem érdekes.

De jó nektek, Betty hogy már a nyáron hozzáláttok. A kisfiam még csak 7 hónapos, azt hiszem megvárom, mig betölti egy 1 évet és ha a férjem is úgy akarja, belevágunk még egy terhességbe. Csak nem igen akarok Pestre rohangálni. Olyan messze van. Ezért érdekel Ajka.

Első gyerek, Vivi? Hogy halad a terhesség eddig?

rifu
 
 


Szia Rifu!

Te hol laksz?Mert nem értem Pesten szültél de ajkán voltál dokinál?!
Vagy erre pihentetk?Bocsi hogy nem értem hogx mi a helyzet.
Nekem már 2 éves a manóm és meglátjuk hogy alakul.
Sziasztok:Betti
 
 


Szia Betty!

Egy Tapolca közeli faluban lakunk. Korábban Pesten laktunk és azért szültem ott, mert a ragaszkodtam a nőgyógyászomhoz. Macerás volt feljárni a vizsgálatokra, de a szülés miatt megérte.

Tapolcán nem ismerek senkit. Egy ismerősöm szült Ajkán egy Stark nevű orvosnál.

Van egy 20 éves fiam és egy 7 és fél hónapos kisfiam és neki szeretnénk kistestvért. Bár megmondom őszintén nem tudom hogyan lehet két pici gyerekkel bírni.

rifu
 
 


Szia Rifu!

MI Zalaszántón lakunk.Lehet hogy közel vagyunk egymáshoz?
Pesten hol szültél?ÉN CSongrády dokihoz jártam szerintem nagyon szuper orvos csak szülésnél nem lehet megfogadni ha munkaidőben szülsz ott van veled.Nálam is így történt sőt este 7 kor döntött a császár mellett mert beékelődött a baba a kismedencébe és nem tudod lenntebb jönni.És reggel hattól nézett rám folyamatosan de a Körmöndy is nagyon jó orvos sajnos túlhordtam a Rékát így 4 napig volt időm megfigyelni ki hogy bánik a betegekkel.

Hát én is nagyon félek a tesó dologtól mert a szülők 400 km -re laknak tőlünk így elég keveset tudnak itt lenni és a babóm kis örökmozgi.Akkor már babaproject vagy még védekeztek?
Lehet együtt leszünk terhesek?

Egyébként Pesthez képest ez nagy csalódás ezt onnan tudom hogy eü.-s révén már sok szülészeten megfordultam mikor a szülészet tantárgyat tanultam + van még urodinámiás vizsgám is.

Na nem untatlak!Bocsi kicsit hosszú lettem!

Szia:Betti
 
 


Szia Betti!

Mi Kővágóörsön lakunk. Az közel van hozzátok?

Pesten a Margit Kh-ban szültem. Azóta - biztos hallottad - már bezárták a szülészetet.
Könnyű volt a terhességem, mégis elkezdett csöpögni a magzatvíz a 35-ik héten és el kellett indulnunk Pestre. Streptococcus bontotta meg a burkot. A szülés szép volt, mint egy álom - az epidurál miatt, amit olyan jól adtak be, hogy éreztem a fájásokat és tudtam rendesen nyomni. A kisfiam végig PIC-ces volt, de nem kellett lélegeztetni, csak néhány napig melegítették az inkubátorban. Gondolkodtam azon, hogy Tapolcán szülök, de kicsit féltem, mert "már" 40 éves vagyok és az elsőt 20 évvel ezelőtt szültem. Pesten jobban fel vannak szerelve a kórházak. (Mondjuk nincs összehasonlítási alapom, a háziorvos is ezt mondta.)

Mi még védekezünk, mert a kisfiam még csak 7 hónapos. Arra gondoltam, hogy talán ősszel lebontom a szöges drótot, de még nem tudom, hogy a férjem akarja-e. Mondta, hogy igen, de mindig volt nálunk valaki, tehát nem nekem mondta. Ezért nem tudom megfejteni, hogy a vendégeknek szólt-e a dolog, vagy komolyan gondolja.
Nekem sincs segítségem, illetve a férjem segít, de nem rendszeresen. Még rágódom egy kicsit ezen. Szeretnék még egy gyereket, de nem akarom, hogy ennek a nagyobbik lássa kárát. Persze régen, amikor 5-6 gyerek volt ezen senki sem gondolkodott... Lehet, hogy nekünk sem kellene annyit gondolkodni...

Mi az az "urodinámia"????????????

Vivi, nyugodtan kapcsolódj be, nem zárt klub ez. Lasszóvól kell fogni a babanetezőket a környéken, nagyon örültünk, hogy bekukkantottál

rifu.
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna


Szia Rifu!
Azt hiszem ketten maradtunk.
Mi 25 km -re vagyunk Tapolcától.
Biztos vagyok benne hogy Pest jobb választás a szülésre de már az itt maradt picire is gondolnom kell mert nem tudnának pesten lenni velem vagy horribilis összegért amit nem tudunk vállalni.
Hát nem csodálom hogy védekeztek mert én ilyenkor még nagyon fáradt voltam a Rékával fel sem merült hogy be vállaljuk.De most azt hiszem lassan jöhet.
urodinámiás tanfolyamon a női és férfi vizelettartási zavarok (és széklet) megelőzését és komplex kezelését sajátítottuk el ill.a terhestornára és szüléskönnyítő technikákra is kitértünk.

Szia:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Betty!

Hátha lassan bekapcsolódnak a fórumozók. Olyan nincs, hogy senki sem legyen éppen terhes.

Igen, fáradt vagyok és nem tudom mit tegyek ezzel vagy ez ellen. Naponta 5x szoptatok. Naponta kétszer kap a kisfiam főzeléket és gyümölcsöt. Ez azt jelenti, hogy vagy szoptatok, vagy főzök neki, vagy almát reszelek, vagy turmixolok valamit (a pelenkázás, fürdetés, sétálás, meseolvasás mellett..). Ismerős a helyzet? Naponta kétszer alszik, azalatt az idő alatt szinte rohanva megfőzök, mosogatok, teregetek, vasalok vagy takarítok. Amikor szétgurul a zöldborsó a konyhapulton már csikorgatom a fogaimat. Este 8.00-kor fektetetem le és ilyenkor úgy érzem a lábaim ólomból vannak. Megigérem magamnak, hogy reggel 5.00-kor felkelek és megfőzök, de kómában vagyok és nem bírom egyszerűen kinyitni a szemem. Nem bánom, hogy sok a munka. De állandóan ásítozom, amikor játszunk vagy sétálunk. Azt hittem az Elevit segít ezen, de nem érzem frissnem magam szinte soha. Bár a kisfiam átalussza az éjszakát, néha-néha megébred. Ha szeles az idő, akkor négyszer-ötször is. Másnap csak próbálom túlélni a napot... A kisfiam amúgy egy kisangyal, egy szavam sem lehet: nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós.

Neked mikor tünt fel, hogy valamivel pihentebb vagy és könnyebb az élet?

rifu
 
 


Szia!
Igen tudom miről beszélsz!Nekem olyan másfél évesen lett jobb és most 2 hete alussza át az éjszakát csak 1x kell fel.
Én is próbálkoztam kelltem 5 kor vasalni főzni stb.aztán meg egész nap csak a túlélésért imádkoztam.Most úgy látom hogy a másodiknál már nem parázok hogy rend van-e stb. hanem amikor tudok pihenek majd mert mostmár tudom később könnyebb lesz!
Azt tudom mondani élvezd és ne bántson ha nem minden amit elterveztél nem sikerül az nap majd meglesz később.
Engem sok mindenre megtanított a manóm.Az élettel kapcsolatban!
Edzi az idegrendszerem rendesen!!!
Jó éjt vagy szép napot attól függ mikor olvasod
Betti
 
 


Sziasztok!!
Nagyon örülök, hogy találok itt ilyesmi topikot mert engem is 100%.osan érínt ez a téma!!Én itt Tapolcán lakok, úgy, hogy Ajkához tartozunk,és ott kéne, hogy szüljek!!Bár ez még kicsit odébb van, de kiváncsi vagyok én ezekre a dolgokra!Az egyik ismerőstől hallottam, hohy nagyon jó a korház, de viszont hamar ki is paterolják az anyukákat, mert sokan szülnek mostanába és kell a hely!!Na, de 5 kismama már a mentőbe szült meg??Tök jó, mi??Azt viszonrt valamilyen szinten megértem, hogy ítt bezárták mert mikor a sogónőm szült két csecsemő volt csak!Szóval, ki tudja mi lesz még??Nekem még van 5,5 hónapom dúván!De én szíve,m szerint Veszprémbe mennék!!Oda meg úgy hallottam fizetni kell 80-100eft körül, csak a szülésért!Szóval én ennyit tudtam!!Remélem mire én is odaérek addigra többet tudok majd mondani!!Most be kell fejeznem!Remélem irnak ide olyanok is akik már esetleg túlestek a szülésen!!Nektek meg mileőbbi babásodást kivánok!
Üdv. Anita

url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
 
 


Sziasztok, Betti és Rifu!
Bocsi, vagyok én is, csak ritkán tudok jönni.

Igen, már tudjuk hogy kislány lesz (legalábbis eddig annak tűnik), remélem már nem fog változni, mert már nagyon beleéltem magam egy copfos kislányba.

Én is 25 km-re lakom Tapolcától, Sümegen. Jelenleg a Körmöndy drhoz járok, de már ideje lenne Ajkán gondolkodnom.

Az apás szülésre rákérdeztem egy drnőnél, azt mondta nem tud róla, hogy ne lehetne, kivéve akkor, ha többen vannak egyszerre a szülőszobában. Ez valahol megnyugtató, de én amilyen peches vagyok, biztos legalább hárman leszünk akkor éppen.

Nálunk első baba lesz, és már nagyon várom, hogy a karomban tarthassam. Bár félek is tőle, hogy nem lesz annyi türelmem, mint szeretném, de ez majd csak akkor dől el, amikor kibújik a kisasszony. Egyébként a terhességem (utálom ezt a szót, mert nem érzem tehernek) szerencsére problémamentes, csak kezdetben volt hányingerem. De amikor megmozdult a Bébikém, elmúlott az is. Elég eleven baba, sokat ficánkol, amit nagyon élvezek.

Bocsi, ha hosszú voltam, de most legalább jelentkeztem.

Anita, Nálad első baba? Ugye még nem tudjátok mi lesz?
 
 


Szia Anita!
Örülök hogy idetaláltál!Szép terhességet kívánok!Miért kell Veszprémbe fizetni?Én mikor Tapolcán szültem nagyon sokan voltunk 2005. áprilisban,én nagyon sajnálom hogy bezárt jók voltak a szülésznők és csecsmősök.Ellensúlyozták a körülményeket.
Várunk minden infót a terhességedről is!
Szia Vivi!
Mi közel lakunk én Szántói vagyok!
Örülök hogy újra itt vagy!Már tényleg nem sokára a kezedben lesz a manód és aztá jön a ne mulass!Csak vicceltem!Reméllem nem sértettelek meg.Körmöndyhez járok én is nagyon szeretem.Magánba jársz?

RIFU!
Reméllem jól vagy és majd jelentkezz ha tudsz!

Sziasztok:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!
Na, itt vagyok látom feléledt egy kicsit ez a topik is!Igen első baba, és én is Körmöndyhez járok, de én nem magán renedelésre, hanem a nőgyógyászatra!!Legelöszöe voltam ott /még akkor dolgoztam/ amikor 100%-ra mondta,hogy baba lesz!Nekünk elsőre sikerült, és én midnenképpen télen akartam szüléni!!És így jól is jött ki!!Hogy a szülés hogy is lesz nem tudom ,nekem mondjuk még van időm,. de Ajkáról több ismerőstöl hallottam, hogy nagyon rendesek, meg a csecsemősök is!!Hát, hoyg én fogok -e tuni veszprémbe szülni azt nem tudom!!De kiderül előbb-útóbb!Veszprémbe úgy tudom azért kellene fizetni mert körzetileg Ajkához tartozik Tapolca, Keszthely ugye az sincs messze, de viszont az már Zala megye!!Tiszta káosz van!!Csütörtökön megyek tanácsadásra és lehet ott hátha tud a védőnő valami okaosat mondani!Én is kislányt szeretnék, de ha fiú lesz az sem lesz baj, hát biztos nem hagyom ott!!!De nem ám!!Na, majd még jövök, ha többet megtudok!!
Vivide jónejed már nem sok vissza!!!Már alig várom, hogy megmozduljon!!Neked mikor mozdult meg??
Be kell fejeznem! csók:Anita

url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!
Én nem magánrendelésre járok. Ennek több oka van. De a fő az azt hiszem az, hogy én a PRI-ben dolgozom (lombik-bébi intézet). Itt jártam az egyik orvoshoz még az elején, és csak utána mentem át a rendelőbe. Körmöndynek itt van nálunk magánrendelése, így részben ismertem is, meg a felesége munkatársnőm. Így esett rá a választás.

Anita:
nekem aznap mozdult meg, amikor betöltöttem a 19. hetet. Előtte valami halvány mozgolódást éreztem már, de ekkor volt az, hogy egyértelműen el tudtam dönteni, hogy ez már biztosan Ő. Folyamatosan erősebb lett a mozgás, és egy hét után már apa is érezte kivülről. Most pedig már látszik is. Néha nagyon vicces tud lenni, ahogyan hullámzik.
 
 


Sziasztok!
Lassan én is bekapcsolódom, a regisztrálás és egy nyaralás után.. én ma voltam a 32 hetes ultrahangon Körmöndynél.
Ajkáról szinte csak rossz történeteket hallok. de ezek történetek. azokból van egyáltalán jó is?
két doki ma a rendelőben: a kismama magzatvize kedden elfolyt, de ajkáról hazaküldték.szerdán már kicsit vérzett is, újra visszament. csütörtökön kötöttek be neki infúziót, de nem akart tágulni, mire délután végre a császár mellett döntöttek, ám a műtőre este 8-ig kellett várni. Vasárnap már haza mehetett.
egy kolléganőm április elején járt ott, 36. héten 2900 g-os kislánya született, a jó súly miatt nem vitték át veszprémbe, ugyanis az koraszülöttekről még mindig veszprém "dönt". 5. napon hazajöttek, bár sárga volt a baba, két nap múlva meg irány veszprém, mert a sárgaság nem múlt el!
ha sok a baba, tényleg a folyosón is alhatnak. tápszert kapnak, gondolom nem szülői beleegyezéssel.
másrészt onnan is 11 dolgozót küldtek el. akkor ki látja el a duplára növekedett körzetüket?
a papírokkal vigyázni kell, nem biztos hogy mindent odaadnak (főleg ha azt se tudod, mit várj). szóval a végén, ami valószínűleg szülés után 3 nap lesz nem öt, a zárójelentést meg kell "szerezni".
mit írjak még? elég rémísztő?
a dokikról semmit sem tudok, és ami engem nagyon érdekel a szülés módja (fekve, vagy úgy mint itt tapolcán félig ülve, ami jó volt)
aki erről tud, írjon.
remélem nem tartotok bunkónak, hogy az üdvözlő sorokat kihagytam. de ettől az ajka témától felmegy bennem a pumpa. keszthelyről ki mit tud?
Ágota
 


Szia Ágota!
Nem tartunk bunkónak, a bemutatkozás elmaradása miatt, viszont örülünk, hogy egyre többen leszünk.
Úgy látom Körmöndy a menő itt a környéken.
Ajkáról én sem hallottam túl jókat, de nem akarok mégsem máshova menni, távolság és anyagiak miatt. Végülis minden kórházról hallani rosszat, nem csak Ajkáról.
Állítólag Kesztelyre a 28. hétig be kell jelentkezni, utána már nem fogadnak. (védőnő mondta, nem tudom így van-e valójában)
Te mikor "akarsz" átmenni Ajkára? Csak szülni, vagy azért kicsit korábban? Kihez fogsz menni, tudod már?
 
 


Szia Ágota!
Biztos rám ismertél itt is én indítottam ezt a témát és alakulunk!
Hogy egy kicsi jót is írjak beszélgettem egy csajjal ő Ajkán szült és 100% meg volt elégedve mindennel na de akkor még Tapolca meg volt gondolom nem volt ekkora a nyüzsi!
Keszthelyen én voltam gyakorlaton szerintem ott nem sok jóra számíthatsz én nem véletlenül nem szültem ott.
Szóval egyenlőre nem tudlak felvidítani!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Ágota!
Veszprémen nem gondolkodtál?Ez csak ötlet!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Vivi!
Mi a foglalkozásod?Én is eü. vagyok!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is a 19-ik héten éreztem meg először a baba mozgását. De hallottam, hogy valaki már a 14-ik héten érezte. Az hogy lehetséges? Akkor még nagyon pici. Lehet, hogy más mozgás volt?

Jaj de nem örülök, hogy Ajkáról azért nem mindenkinek jó a véleménye. Veszprémben is csak ügyeletesnél lehet szülni. Nem is tudtam, hogy Keszthelyen is van szülészet. Nahát.

Betty, jól vagyok, csak ellepett a házimunka. Próbálok nem foglalkozni vele annyira és a gyerekre koncentrálni, de ha körülnézek és látom azt a sok port meg a rengeteg vasalnivalót, az nagyon elkeserít.

Most már június van, akkor lehet gratulálni, hogy már hat napja nem védekeztek???????????????????????????????????????

Vivi, ne aggódj, biztos lesz türelmed a kicsihez. Nagyon sok örömöt ad és persze teljesen megváltoztatja az ember életét, de jó irányba. Nem is értem hogy élhet valaki gyerek nélkül. Van egy barátnőm, aki nem akar gyereket egyáltalán, mert "annyira egyszerűbb az élet nélküle". Egyszerűbbnek egyszerűbb, csak olyan, mintha félig élnél. Állandóan kiröhög, ha mondom, hogy szeretnék még egyet. Aztán egy másik haverom meg azt kérdezte, hogy ha már van egy gyerekem, miért akarok még egyet. Hiszen már van egy. Igaz, mindkettő külföldi és nyugatabbra jellemző, hogy az emberek jobban élvezik az életet, mint mi itt és a gyerekeket valahogy gondnak tekintik inkább. Persze ott az életminőség is magasabb, úgy azért könnyebb élvezni az életet. Néha eljátszadozom a gondolattal, hogy van bejárónöm és vasalónőm és minden nap elmegyünk a kisfiammal valahová és nem kell törődni a szennyessel meg a takarítással.

Mi még védekezünk és védekezni és fogunk egy jó darabig (csak 8 hónapos a pici), de azért ha véletlenül teherbe esnék, nagyon boldog lennék... Úgy hogy nagy örömmel olvasom a várandós és várandósságot tervezők sorait, írjatok!

rifu
 
 


Sziasztok!
Hát, persze, hogy minden honnan hallni rosszat. én sem akarok plusz pénzt adni senkinek. Veszéprémet kizárom, mert nincs autónk, ott is csak az ügyeletesnél szülhetsz, annak is elég nagy a vonzáskörzete (várpalota és Zirc is). Nyáron szerintem mindenhol sokan vannak.
amit még Keszthelyről hallottam, hogy nem kell fizetni, ha tud fogadni a kórház (ami ugye nyáron rizikós), és ha van orvosod, akinek "elvileg" szintén nem fizetsz. amit nem tudok, hogy most eltörölték-e, vagy életben van a rendelet, miszerint ha nem a kijelölt kórházadba mész, az ellátás 30%-át, vagyis sima szülésnél 30ezret, császármetszésnél úgy 60ezret kell a kórháznak befizetned. erről tudtok?
nekem keszthely szimpatikusabb, közelebb lenne, de sajnos semmit sem tudok. ( a szülés módja érdekel még mindig).
a védőnőm azzal nyugtat, hogy ajkán egy másodszor szülővel már nem tehetnek meg mindent, mármint hogy az anyuka talpraesett, és tudja mit akar. remélem ez így lesz velem! nem akarom, hogy tápszert adjanak a kisbabának! Rékcsikét 15 hónapig szoptattam, bár az eleje nehezen ment, keveseet evett és nagyon nagyon gyakran, de jó volt. augusztus végén lesz 5 éves, és már kitört a nyári szünet az oviban. hosszú 7 hetem lesz még??? igen mozgékony gyerek.
nos, megyünk is ebédet főzni.
Ágota
 


Érdekes, nálam inkább az a szempont szülésnél, hogy legyen egy kiváló orvosom és egy kiváló, gondos szülésznőm. Azt nem bánom, ha a folyosón vezetik le.
Persze ez abból is adódik, hogy az elsőt nagyon rossz körülmények között szültem. A második szülés viszont egy álom volt. Tíz perces kitolási szakasz. Pár óra vajúdás után - epidurál. Mmmm.

Betty, kösz, hogy megnyugtattál. Ha csak a kisfiam másfél éves koráig leszek állandóan fáradt, akkor jó. Érdekes, nem emlékszem, hogy az első fiamnál mikor lett könyebb. Ezt a második babát, akit húsz évvel később szültem már másképpen gondozom. Sokkal jobban élvezem is a dolgot. Viszont az elsővel soha nem voltam fáradt. (Mert csak 20 éves voltam.)

rifu
 
 


Szia Betti: Nem vagyok eü-s, gazdasági részen dolgozom.
Mi a baj Keszthellyel? Én Ajka mellett, még azon gondolkodom, mivel távolság szempontjából mindegy lenne. Csak nem tudom, kell-e fizetni, és lehet-e orvost fogadni. Veszprém már messze van, ezért kiesik. De valószínűleg marad Ajka, csak még kicsit rágódom rajta.
Én sem tudom elképzelni az életemet gyerek nélkül, és egy gyermekkel sem. Épp ezért kb 2 év különbséggel szeretnék majd másodikat. Aztán hogy hogyan alakul, az sok mindenen múlik, de most ezt mondom, a párommal együtt.
 
 


Sziasztok!
Én úgy tudom nem kell Keszthelyen fizetni és orvost fogadhatsz.De nem is a szülés körüli dolgok nem tetszettek hanem csecsemősök nem igazán foglalkoztak azzal hogy a szopit támogassák simán szoptatás előtt megetették a babás szobába nagyon nehéz bekerülni és olyan kevés volt a szülés hogy összevonták a nőgyógyászattal.
Sok babó kerül ki szájpenésszel de nem akarom rossz hírét kelteni hiszen személyesen nem tapasztaltam mert én inkább Tapolcát választottam.
De egyébként azt gondolom ha problémamentes a szülés akkor mindegy hol szülünk.De ezt ki tudhatja előre!!!
Szép napot nektek:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Betti!
én is ebből indulok ki, ha nincs komplikáció, mindegy hol szülsz - és én erre készülök. ajkán is a tápszerezéssel vannak aggályaim, de majd én! mondom most magamban. aztán meglátjuk, mi lesz.
a tapolcai fogadott orvosom 5 éve nagyon szipmi és felkapott is volt, de se a 18. heti ultrahangon nem volt ott, se még egyen. a szülésnél elvégezte a gátmetszést, és segített oldalról, a szülésznőé szerintem a nagyobb munka ilyenkor. a közlekedési korlátaim és anyagi helyzetem miatt nem tehetem, és nem is akarom megtenni, hogy átjárjak mondjuk keszthelyre magán rendelésre, csak hogy annál a dokinál szüljek. sógornőm pesten járt magán dokihoz az első három hónapban két hetente, aztán talán havonta, mindig ultarahang, felvétel, 3D-s, mindenért fizettek. a szülésért pedig 100e-t egyszerre. sportos testalkat, nehezen tágult, és a végén repedt kívül-belül. másnap műteni is kellett, jó doki ide vagy oda, egy hónap után se bírt ülni és állni.
jó nyarat mindenkinek, ma utazunk nagymamához mi is nyaralni.
Ágota
 


Sziasztok!
Merre vagytok????????????????????????????????

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Mi éljünk a megszokott életünket. Nyaralni nem igen megyünk. Dehát nyaralóövezetben lakunk, tehát egész évben "nyaralunk". Kisfiam kóstolgatja a K betűs zöldségeket. Sajnos ekcémája van és nincs szívem elvinni vérvételre. Még reménykedem, hogy segít a kenőcs. Bár ez már az ötödik... Éjszaka többször felébred. Egyébként egy kisangyal, nagyon élvezzük a babázást. Naponta megmártjuk a Balatonba és nagyon élvezi. Én meg próbálom nem észrevenni a siklókat. Brrrr.

A menzeszem olyan furcsa, most másodszor fordult elő, hogy egynapos vérzésem volt csak a megszokott öt nap helyett. Naponta ötször még szoptatok (8 és fél hónapos a baba), lehet, hogy ez az oka? Amíg nincs más panasz, nem mennék orvoshoz. Bár rákszűrésre talán már el kellene menni. Jó kis teszt út lenne Ajkára.

Ti merre jártok, mivel telnek a napok?

rifu
 
 


Nagyon örülök hogy itt vagy!
Teszteld le Ajkát és majd mesélj!
Mi is sokat lemegyünk a Balcsira!
Nekem a mencsim 19 hónapig nem jött meg na mondjuk nem is hiányzott!
Nálatok is rossz az idő olyan eső előtti!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Betti!

Jó, hogy írtál.

Igen, nálunk is rossz az idő. Erősen fúj a szél és elég hideg van. A 37 fokhoz képest.

Nekem sem hiányzik a menzesz. Ha ilyen egynapos marad egy darabig, az is nagyon kényelmes.

Kicsi lányod hogy van? Felnőtt ételeket eszik már, vagy külön főzől neki? Szoptatsz még?

rifu
 
 


Sziasztok!!
Boccs, hogy így eltűntem, de nem tudtam miről is írhatnék!
Tegnap összefutottam egy ismerőssel akinek 2 hete van a szülésig, és képzeljétek Keszthelyen fog szülni!ÉN itt /Tapolcán lakok/!És mondta, hogy nem kell fizetni, mert állítolag nem merték behozni ezt a rendeletet!És ő szülésznőt is fogad, mert valami rokonuk ott dolgozik!Szóval valamilyen én is megkönnyebbültem, de én Veszpérmbe szeretnék menni!Majd kiderül ez is, még van időm nekem is!!Na,most be kell fejeznem még jövök, ha valamit meg tudok!!Csók:Anita

url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!
Végleg itthon vagyok, ez már a 36. hét. Nálunk a nyaralás a 160 illetve 200 km-re lakó nagyszülőket jelenti. végül is egész jól bírtam a négy órás buszutazást...
holnap megyek Ajkára nst-re. nincsenek nagy elvárásaim, hátha nem csalódok, bár ezt kétlem...
a héten még festek egy kis falat, meg ablakmosás, függönyfelrakás. vagy még korai? és egyedül vagyok itthon vasárnapig. Apa táborozik, leányom mamázik.
Aki tud, írjon a nagytesó féltékenységi jeleneteiről! Fel lehet arra készülni?
Ágota
 


Sziasztok!
Ágota
akkor a finisben azért még ne akard még provokálni a szülést még 1-2 hetet bírj ki bár emlékszem a végén már olyan türelmetlen az ember majd mesélj Ajkáról!
Nekem 6 napot késett csináltam egy tesztet pozitív lett majd rá pár órára megjött.
Kicsit szomorú vagyok de aug.1 -től sajnos vissza kell mennem dolgozni!
Velem ez van!
Minden posakosnak boldog babavárást!
Rifu!
Neked meg sok-sok türelmet és ha idő engedi jó strandolást és hamarosan ha akarod babásodást!

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Betti, ha a teszted pozitív lett, de megjött, attól még lehetsz terhes. Van, aki a terhesség alatt menstruál két-három hónapig. Biztosat csak az UH mondhat. Várnék a helyedben tíz napot vagy két hetet és vennék még egy tesztet.
Tudod, Murphy szerint augusztus 2-án leszel terhes, vagy inkább augusztus 4-én, az hétfő!

Ágota, igazán nagyszabású terveid vannak a 36. héten. Minden elismerésem!
Tavaly nekem is volt egy jó hosszú listám, aztán elkezdett csöpögni a magzatvíz a 35. héten és a férjemnek kellett megvenni a hálóingeket meg a pelenkát, mert másnap meglett a baba. De nem attól, mert sokat dolgoztam, hanem egy streptococcus-tól.

Féltékenység testvérek között.
A nagyobbik gyerek 20 éves, nálunk nem volt ezért féltékenység. Ismerősöknél látom, hogy egy 5 és 2.5 éves gyerek szépen eljátszik egymással. De a kisebbik állandóan piszkálja a nagyobbikat és ha a nagyobbik odacsap, akkor ő kap ki, mert ő a nagyobbik... Amikor megérkezett a kistestvér a nagyon anyás kisfiú vagy egy évig nem akart reggel ovodába menni, mert a kicsi miért maradhat otthon anyával?


rifu
 
 


Sziasztok!
Kösz mindenkinek, elvégeztem minden dolgom, és még plusz is akadt: hangyák és szárnyas hangyák az erkélyen. egy doboz chemotoxot adtam nekik, na aznap éjjel nem sokat aludtam. be voltam tojva... aztán már csak 10-15 szárnyas jön be esténként, így nem tudok szellőztetni. klassz. de tegnap haza jött kis családom mindkét tagja, így apukát rá fogom állítani az ügyre.
a festés és ablakpucolás jól sikerült.
a 36. heti ultrahang is megvolt 5 perc alat :( javasolt orvosi tanácsok: ha elfolyt a magzatvíz vagy egy órája stabil fájások vannak, irány a kórház.
Voltam Ajkán csütörtökön - busszal, egyedül. Visszataszítónak találom az egészet. három szárny van (mint az Y-okban, bár mi is ott lakunk). az nst-t egy teremben végzik, egy sarokban van az ágy, vele párhuzamosan a terem fele leparavánozva és függönyözve, a túlsó oldal az előkészítő, egy 40. hetest ott vizsgáltak meg, miközben egy kismama az nst-t gombot nyomkodta...
Megnéztem a vajúdót, két ágy van benn, teljes rálátással egymásra, két miniatűr bordásfal mellettük (kb. 50*30 cm az egész).és egy ajtó vészkijárat felirattal, ott láttam egy labdát. a másik terem a szülőszöba, vagy inkább csarnok... 4 ágy egymás mellett, ami elfüggönyözhető. de a feneked tutira a bejárati ajtó felé fog virítani! ha nincsenek sokan, a kisbabát miután elvitték felöltöztetni meg méricskélni, van rá esély, hogy visszahozzák. nagyon szomorú vagyok, és félek, hogy balhézni fogok. a 4 ágyből 3 ősrégi, és van egy új dönthető támlás, amit az orvosok nem szeretnek, így nem használják. az újszülött osztályon van rooming-in este a 9-es szoptatás után viszik el a babákat.
Közületek lenne valaki olyan "bátor", hogy éjjel is maga mellett tartja a babát? ezen gondolkodom. bár, ha ezzel elkerülhetném, hogy tápszert kapjon...
Mit szóltok?
A doki egy nagyobb darab szőkés hajú ürge volt, nem túl kedves. JA! lehet minden héten átmenni nst-re, de szerintem ez nem éri meg. legközelebb viszont tuti, hogy a szülés napján meg kell jelenni, de ha semmi gond hazaküldenek, és két nap múlva újra kell menni. ezt mi autó nélkül hogy oldjuk meg, még nem tudom. de aznap is van nst, és orvosi vizsgálat (meg gondolom magzatvíz vizsgálat), hátha megindul, igaz? a csaj aki ott volt, igen fájlalta a beavatkozást. pedig! a Hegedűshöz jár tanácsadásra, és!!! azt mondta, hogy szombatonként a Hegedűs van Ajkán!!! na, ehhez mit szóltok?
Sajnos streptoccocusra nekem is pozitív lett a 28. heti kenet, így majd kapok antibiotikumot a szüléskor. de júli 22-ig nem akarok szülni. de ezt azt hiszem nem én döntöm el. annak nagyon örülök, hogy az 5 egyedül töltött napnak és sok munkának vége.
most pihi van 1000-rel!
Ágota
 


Szia Ágota!
Akkor sajnos nem jó a tapasztalat Ajkán!
Most akkor éjjel veled lehet a babád mert én szeretném!!!
Hát engem A Hegedűs vett fel Tapolcán és utánna úgy véreztem 3 napig hogy nem igaz és azt mondta délre baba lesz és 4 nap múlva lett csak!!!
Én ki nem állhatom szerintem szakmailag elég kifogásolható!!!
Miért nem megy már nyugdíjba?
akkor a Körmöndy már nem is vezet szüléseket?
Nagyon vigyázz magadra a hátralévő pár hétben és várunk a fejleményekkel!!!
Többiek???????????

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Betti!
MA hallottam, hogy a Hegedűs kedden és szombaton is van Ajkán... egyébként már négy éve nyugdíjas.
a babát a kilences szoptatás után elviszik, mint általában, szerintem csak Budapesten van pár hely, ahol tényleg veled lehet, mert egy vagy két ágyas szobában lehetsz. itt nem tudom hány ágyasok a szobák.
a férjem 29-én megy b.keresztúrra a fúvós zenekarral, arra gondoltam, ha addig semmi bejelentkezés a babától, én is lemegyek. hátha....
túlhordás esetén menni kell a kiírt napon, arra 4-5 napra, és még egyszer. hogy megyek át annyiszor Ajkára? táskával, még ha a férjem jön is, de busszal... oda-vissza egy ezres az út. na nem mondom, autóval sem lenne olcsó, de legalább az "mobil". arra jutottam, hogy akár milyen palota is lehetne AJkán, akkor is utálnám, mert 40 km, és messze van, és nem helyben, ahova akkor megyek be, amikor akarok, és max. 10 perc séta. ez az elkényelmesedés, de mindegy.
Ágota
 


Szia Ágota!
Hogy vagytok?Fájások vannak már?Ajkán voltál azóta?

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


Szia Betti!
Kösz, jól vagyok, még két hét, vagy ki tudja mennyi. kinéztem a 22-ét, de az túl közel van... kezdek besokallni a melegtől, mert kicsi lányom persze nem, és folyton rajtunk lógna ami kihevült állapotban - nekem - kellemetlen.
esténként nagyon mozog a baba, befelé is, szóval tűrök, nincs mit tenni.
szárnyashangya invázióval minden este küzdünk, de legalább már nem egyedül. a hajnali hűvös jó, de attól meg meg fogok fázni.
szóval, így vagyok. nem túl bíztató ez a sok nyavajgás.
ha hetekre eltűnök, az azt jelenti, hogy megszületett a baba.... már várom, de egyre jobban félek újra végigcsinálni mindent.
ma talán megyünk Balatonra, lábat lógatok!
Ágota
 


Szia!
Tegnap mi is voltunk Balcsizni!
Jó a víz!
azért értesíts majd hogyan zajlott a szülés stb. ne tünj el hetekre!
addig meg kitartást már nem sok van és kezedbe veheted a 2 kis csodát az életetekben!
Sok erőt:Betti

PHPBB kód:
Kép
Kép
 
 


[b]Sziasztok!!
KIcsit eltűntem de nem is voltam igen itthon, mentünk a Balcsira!!Sajnos Ajkáról nem hallottam jókat, éppen tegnap taliztam egy anyukával, májusban szült ott, és azt mondta ha tehetné veszprémbe ment volna!!De ő már legalább túl van rajta!!Szóval nekem még mindig nem mozdult meg a babám, pedig nagyon figyelgetek de semmi!!Kisfiam lesz, pénteken voltunk 4 dimenziós felvételen, és képzeljétek mosolygott a picurka!!Kétszer is!! :lol: :lol: Nagyon élveztem az egészet, olyan volt mint egy mozi!! :D :D
Ágota!!De jó neked, lassan vége lesz!!!Elhiszem, hogy tele vagy aggodalommal,én is ilyen vagyok ám!!Bizzunk benne, hogy minden rendben lesz!!Ügyeletésnél szülsz akkor, ugye??Én majd Veszprémbe akarok menni, de majd még ráérek elintézni, ha sikerül!!Hogy bírjátok ezt a trópusi hőséget??Én ki vagyok!!!! :roll:
A szüléstörténetre én is nagyon kiváncsi vagyok ám!!Érdekel minden részlet!!A párom annyira örült mikor megtudtuk, hogy tényleg fiúnk lesz, még a sírást is elkezdte!!Olyan édes volt!!Imádom.............!!ű
Én úgy tudom a Körmöndy már nem vezet le szülést??Hiszen hol is csinálná??Most a Farnady volt éppen mikor valamelyik nap mentem!!Na, most megyek!!
Betti!!Mi újság veled??Csináltál még egy tesztet??Ird ám meg havan valami??Jővők majd sűrűbben, ha tudok!!
Csók mindenkinek!!Vigyázzatok ebbe nagy melegben!!Csak hűvősön legyetek!!!OKÉ??

url=http://www.noivonal.hu/]Kép[/url]
 
 


Sziasztok!

én február végén voltam Zalaegerszegen magzatvízminta vételen, persze vaklárma volt az egész, ez a 18. héten volt, másnap mentem 18. heti ultrahangra, Kálmi is bejött velem, és neki is onnantól egész nap fülig ért a szája, mikor megláttuk, hogy kisfiú lesz. pedig de lány párti vagyok mostanában!!! bár azóta már feldolgoztam, aztán két hét múlva megtudjuk milyen is egy kisfiú. Bálint lesz. Lányom Réka, anyós össze vissza becézgette, mire én: RÉKCSIKE. na, ezt fokozza valaki! Kisebb korában úgy mondta a nevét, hogy Haga Réka Rékcsike. édes. na, ennek a mintájára persze fejlesztettem a Bálintot is: Balcsika. Elég durva???? Egyenlőre Bálintkánál tartunk, aki épp most egy göndör baba a kiságyban lila szoknyában, na sebaj...
Tapolcán hétfő Farnady, szerdán Körmöndy, csütörötkön Hegedűs, kedd és péntek felváltva Farnady és Körmöndy rendel, ha jól tudom.
Ez a meleg iszonyú. Y-ban lakunk, földszinten - szerencsére. besötétítve egész nap, 9-től csukott ablakokkal, de így is lassan 28 fog van benn. ráadásul este 8 után szárnyashangya-invázió majdnem minden nap, de mivel már 2 hete itthon a férjem, tett fel szúnyoghálót, amin csak egy-két példány vergődi át magát.
szóval, folyik rólam a víz, ingerlékeny vagyok, szerencsére a lábam nem dagad annyira, de igen sokat fekszek, talán 2 naponta főzök valami fél órás menüt...
ha kint lesz a baba jobb lesz? kétlem, mert akkor meg böfiztetni, babausgatni, összetapadni... ráadásul nem vagyunk sovány testalkatúak... a soványak jobban bírják a hőséget?
jövő vasárnap megy a zenekar B.keresztúrra, én meg hétfőre vagyok kiírva. mondtam a zenekarvezetőnek, én is elmegyek ám velük, táska a buszba, Keszthely közel... hát, nézett valahogy.
na, nem csacsogok tovább.
Ágota
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: