Új privát üzeneted érkezett!

Most hallottam, hogy nem is igaz, miszerint leálltak volna az otthonszülések. Sem a héten, sem a múlt héten.
 
 


Érintettként mondhatom, hogy sajnos most nincsenek otthonszülések!
 
 


Én meg konkrétan tudom, hogy vannak... de nyilván mások a forrásaink.
 
 

 
 

Qver, gratulálok a kislányodhoz! :)

Timiban, szerintem ez a mostani tervezet köszönőviszonyban sincsen azzal, ami elsőként közszájon forgott. Ez szerintem egy nagyon is megengedő és normális tervezet, nem kéne még ebbe is hibát keresni. Hát persze, hogy addig amíg egy új szülésznőgeneráció kiképződik, begyakorlódik, addig biztonságosabb, ha egy orvos is jelen van...

Biztosan vannak még olyan pontok benne amiket a gyakorlat során módosítani kell, de kiindulásnak ez nagyon is megfelelő.

Bennem felmerült még egy kérdés: ha a tb támogatni fogja az otthonszüléseket, akkor hogyan is lesz ezzel a szülészeti felkészítő tanfolyamaml amit G. Ágnesék csinálnak? Akkor ezt most általánossá teszik, és benne lesz a tb-ben vagy pedig ezután is külön kell fizetni?

Üdv: eszterlánc


Eszterlánc,
én is azt írtam,hogy jobb,mint amire számítottam az elmúlt napok,hetek indulatai után.Azt meg,hogy előfordul majd olyan,akik nem értenek egyet minden pontjával,azt meg úgy értem,hogy olyan úgysem születik,ami mindenkinek jó lesz! :roll:
De sikerült elég jól összeszedni a dolokat,amit elméleti síkon lehet,és ahogy írod a gyakorlatban még módosulhatnak ezek.

Üdv.

Timi
 
 


Qwer!

Én is gratulálok, ezt frappánsan megoldottátok! :D

Tervezet:
Koraszülött előzmények:

Itt nem arról van szó, hogy akinek előtte koraszülése volt az az egész terhesgondozás alatt eleve úgy kezelik, hogy nem szülhet otthon? Bár őszintén szólva én sem értem, hogy miért ne adnák meg az esélyt, ha már betölti a 37. hetet.

Egyátalán a várandósság alatti gondozásról esik szó a tervezetben? Vagy ebben eddig sem volt különbség? Bár volt egy-két példa ami szerint mégis volt.

Eszterlánc,

Jogos. Már korábban egyszer felvetettem, hogy G.Á mennyire érdekelt a szabályozásban.
Vendég
 


Csak visszacsatolok az előző gondolathoz, sziasztok mindenkinek, az idő előtti burokrepedésnek azt hívják, amikor a fájások megindulása előtt folyik el a magzatvíz. azért néha vannak következményei, és az idő ágens egy komoly dolog, mert a kapu nyitva, a méhen belüli magzatot nem védi a burok, magzatvíz.
Én magam gondoztam a kórházban olyan kismamát, akinek nem tudni mikor repedt meg a burka, otthonszülős volt, erre felvilágosítást nem kaptunk, hogy mikor, valószínű hogy régebben és bizony komoly kjövetkezményei lettek a baba császáros megszületése után.
Általában kórháza illetve főorvosa válogatja, hogy mennyi időt engednek a burokrepedés után, a protokollkönyv 20-28 órás várakozást tesz lehetővé, ha fertőzésnek nincsen jele. Ezek után sem császároznak automatikusan, hanem osztálytól függően a módszereket illetően méhszájat érlelnek, fájásokat generálnak.
Az idő előtt burokrepedés egyébként rejthet veszélyt magában, magzati és anyai megfigyelést igényel.
Nálunk a homeopátiás fájáserősítés bejött már nemegyszer, gondolom, hogy az otthonszülős csapatnál is használják ezeket a szereket.
Lehet, hogy megint csak napok múlva futom át a leveleket, ezért mindenkinek szép hétvégét kívánok. szeretettel


Ez szerintem is egy egész jó tervezet (bár ezt a korábbi koraszülöttes részt megmagyarázhatná valaki...). :)

Idő előtti burokrepedés: Ágiék elmondják, hogy ilyenkor mi a teendő, és milyen dolgokra kell nagyon figyelni (mikor kell azonnal kórházba menni, mikor lehet várni), direkt kihangsúlyozzák, hogy minden része mennyire fontos. És azt mondják, hogy csak az várjon türelmesen a méhösszehúzódásokra, aki be tudja tartani a szabályokat, és nem idegeskedik (viszont ők azt mondják, hogy a szabályok szigorú betartásával több napig is simán lehet várni). Én pont ezért nem örültem, hogy a magzatvíz folyt el először, mert nem akartam ezt a felemás helyzetet, és emiatt hívtam inkább Ágit, és nem a dokimat, mert a kórházba bemenvén ugye mindenképpen megvizsgálnak, és akkor máris el van vetve a kocka, a vizsgálat miatti fertőzésveszély következtében x időn belül meg kell indulni a szülésnek. Én meg nem akartam indítást. Aztán végül nem is kellett sokat várnom, majd másfél óra múlva jelentekezett az első összehúzódás. Hú, de brutál volt. :D Ó, szép emlékek. :D

Még annyi eszembe jutott, hogy vajon van-e olyan doki, aki az első egy-két évben, amikor még a szülésznők nem képződtek ki, vállal otthonszülést, és ugyanez a kérdés a szülésznőkkel kapcsolatban (bár akkor ott van ugye a doki, mint fő "felelős")... A másik kérdés meg az, hogy vajon én megbízom-e valakiben, aki még nem kísért otthonszülést. Persze, tudom, hogy minden orvos sok-sok szülést látott már, de vajon el tudnak-e vonatkoztatni a beavatkozós személetüktől? El tudnak-e ücsörögni csendben a sarokban, hagyni, hogy a szülésznő segítsen akkor, amikor támasz kell? Lesz-e olyan doki, akit el tudok fogadni (pl. a Bálintok ilyenek, mert tudom róluk, hogy hagynak szülni, de vajh vállalják-e)? Arról nem beszélve, hogy én inkább nőkkel körülvéve szülnék... Meg aztán, ha egy doki a kórházban van, akkor akár több "kismamája" is szülhet egyszerre (legfeljebb járkál a szülőszobák között), míg ha kimegy valakihez, és egy-két másik páciense szintén vajúdni kezd, akkor velük mi lesz? Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan indul be a gépezet, és szerencsésnek érzem magam, hogy nem most állok szülés előtt... Ja, és Ágival mi lesz? Ugye el van tiltva, mint szülész, de bábaként vajon jelen lehet szüléseknél? És mi lesz a többi bábával, akik eddig otthonszüléseket kísértek? Még az is eszembe jutott, hogy az ember otthon szül egy dokival, és Ági a szülésznő mellette... Vagy Ági, mint a család barátja, jelen van. :) És ez most nem Ágikultusz, ne higgyétek, de azért ő csak 17 éve kísér otthonszüléseket. Én pl. ezért hozzá mentem, és nem Nanduhoz (volt bennem kis bizonytalanság). (Vicces, de nem is Ági jött ki hozzánk egyébként, mert nem ért volna oda, örültem, hogy a másik bába odaért 10 perccel a kibújás előtt. :D )

Tanfolyamról: hát, ez nagyon jó kérdés. Mert Ágiék ugye csak azokhoz mentek ki, akik elvégezték a tanfolyamot (azaz megfelelően informálódtak arról, hogy mit is vállalnak, és az egész terhességről, a vizsgálatokról, a szülésről, az újszülöttről, az újszülött vizsgálatairól, stb.). Ez a jelenlegi tervezetben nem kritérium... Ha nem Ágiék mennek ki, akkor tájékozódás nélkül is lehet otthon szülni? Nem hiszem, hogy Ágiék tanfolyamát kötelezővé tennék... (Hozzáteszem, hogy szerintem egy minden kismamának nagyon hasznos tanfolyamról van szó, akkor is, ha kórházi szülést tervez.) Szóval fogalmam sincsen, mi lesz... És nem irigylem a mostanában otthonszülést tervezőket...

Jó éjt!

F.
 


Panni: nekem a középsőm koraszülött volt (33. hét) idő előtti burokrepedéssel, és a harmadiknál nem kezeltek veszélyeztetettként, és abszolút időre is jött (39+2-re). Szerintem itt is számít az, hogy mi miatt volt koraszülés.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jamina, nem tudom, mennyire pontosak a forrásaid, mindenestre találkoztunk több kismamival, aki készülődik a kórházba. :( De o.sz. nincs.
 


Hogy van-e most otthonszülés:

van olyan kórház, aki kórházi szülésre azt mondja, hogy magzatvízelfolyása (burokrepedés) után maradj még kedvedre otthon?

Ha délután vki burokreped, majd hajnali 3-kor még otthon van, az tervezetten kórházban szül?

Nem tudom, hogy idő előtti burokrepedt vagy sem (éjfélkor még "félujjnyi tágulás"), ha igen, akkor mint olvastuk, kórházi szemmel ill jelen szabályzattal nézve tiltott rá az otthonszülés és irány a kórház. Ha nem, akkor (túlazon, hogy nem reális egy éjféli félujj) bőven tartó vajúdással igencsak türelmesen kivárta, hogy majd hajnali 3-kor, saccperkábé 10 órával burokrepedés után induljon befelé.

Szerintem jelenleg az a helyzet állt elő, amitől mindenki tartott és ami a legveszélyesebb: nincs otthonszülés abban az értelemben, hogy nem mennek ki a bábák, ill kórházba kísérésre mennek, de a szülő nők a végsőkig várnak a kórházi indulással. Ha teszik ezt felügyelet nélkül, egyedül, akkor jócskán megnövelték a kockázatot. Ha bárki szakszemélyzettel, akkor van otthonszülés.

ps:bocsánatot kérek a forrásként használt családtól, nem személyesen róluk akart szólni ez az írás, hanem a jelenségen szeretnék elgondolkodni.

Ildi
 
 


márti_23 írta:Jamina, nem tudom, mennyire pontosak a forrásaid, mindenestre találkoztunk több kismamival, aki készülődik a kórházba. :( De o.sz. nincs.
Mentősök szerint van. (nem csak GÁ vállal osz-t, ugye).
 
 


Pildi,
szívemből szóltál,
ez az aggodalma a bábáknak, és nekünk /nekem is, akik vmelyest tartjuk a kapcsolatot más, eddig osz-t tervezőkkel. Szerintem a törvény-tervezettel foglalkozók ezt bőven kihagytáka pakliból :( Elég baj, hogy ez így alakult mostanra...
 


Márti, ha jól követem a dolgokat, akkor annak, amiről én is írtam, semmi köze a törvénytervezethez. Az, hogy a bábák most nem vállalnak (ha tényleg nem vállalnak) osz-t, az nem azért van, mert törvénytervezet van. A miértre eddig, tőletek, azt a választ kaptam, hogy tartanak a média felkapottságtól.

(Az, hogy ha meglesz a törvény, az miként befolyásolja -akkor!- az otthon szülni vágyók tetteit, azt lehet tippelgetni, tudni-látni szerintem még nem.)

Ildi
 
 


Pildi, nem örülök, hogy "tőletek"-et írsz, mert nem tudom, kiről van szó konkrétan, nem ismerem a "többieket". Amúgy se szeretem az ők+mi kategorizálást, szerintem létezik egy állapot, amit úgy hívunk: anyaság, és ez közös abban is,a ki osz-s, és aki kházas. A "nekünk"-ön én konkrétan a családom és egy szűk baráti kör alanyait értem.
Tehát én saját véleménymeet fogalmazom meg, nem egy Nagy Közös Osz-st. Szóval ÉN úgy tudom, hogy a bábák azért nem mennek ki, mert ebben az átmeneti állapotban nem lehet szülést kísérniük, elő állíthatják őket. (De lehet az is, hogy rosszul tudom.)
 


Miért állítanák őket elő? Nincs még törvényi szabályozás, amit megszeghetnének.
 
 


Azért nem mennek, tudtommal, mert nem adottak a háborítatlanság feltételei. Ha a bába retteg, hogy lesz-e valami kis komplikáció, lesz-e "ügy" belőle, lesz-e valami, ami miatt eljárás indul ellene, ha a mama retteg, hogy bekerül az újságba, ha az egész nagycsalád és ismerősi kör őket cseszteti a döntésük miatt, akkor ilyen légkörben nem lehet háborítatlanul szülni. A kórházba szállítások megnövekedett száma is ezt mutatja. Erre a bábák is rájöttek, és nem gyávaságból, hanem a felelősségtudatból nem vállalják most.
 


November 7én, (10. oldal) írtam:

pildi írta:
A jelen felkorbácsolt helyzetben a bábák úgy döntöttek, nem vállalják a kockázatot, és nincs mód most otthonszülni (forrás: szomszéd topik).
Azért ez is megér egy gondolatot: jogilag nem változott még semmi! Ugyanúgy szabad vagy tilos mint eddig volt! Egyedül annyi történt, hogy most utána néznek, hogy mit csinálnak!
Már bocsánat, de óvónénis gondolatokból kiindulva ez kicsit olyan, hogy amíg nem nézi az óvónéni, addig húzhatom Pistike haját, de ha odanéz, akkor már nem fogom. Vagy nem?
Ha eddig jogosan vállalták, ha szabad volt, ha nem követtek el semmi büntetendőt, akkor most is vállalhatnák! Ha nincs mitől félniük, mert tiszta a lelkiismeretük, akkor miért ne? Vagy mégse, vagy talán mégis valami olyat tettek eddig, amit törvényileg tilos? És a csúnya média most ezt feltárja?



Valóban, a médiás választ nem osztől kaptam, bocsánat.

Naívan úgy vélem, hogy osz oldalról jobban lehet tudni, hogy miért is nem vállalnak most a bábák osz-t, hiszen az erről szóló hír a másik topikon terjedt.


És valóban, a médiáson kivül más vélemény is volt:

"Olyan hihetetlen, hogy a bábák tényleg azért vonultak vissza, mert jelen esetben ezt tartják a babák/mamák számára a legjobb megoldásnak?"


De akkor most felteszem kérdés formájában:

tkp MIÉRT nem vállalnak osz-t most a bábák? (már ha tényleg nem vállalnak)

Törvényi szabályozás NEM tiltja. Zaklatás van, kérdezősködés van, de ha nem követnek el bűnt, akkor miért ne?
És biztos, hogy ez a jobb a most épp mindenórás otthonszülni vágyóknak?

Ha egy bába eddig, ugyanezen törvényi szabályozás mellett, arról "kampányolt", hogy aki úgy gondolja, szüljön bátran otthon, (netán közben erősítette a kórházakról meglévő negatív érzéseket), avagy forduljon hozzá bizalommal ezügyben, attól most meglehetősen felelőtlen cselekedet, ha közli a mindenórás anyákkal, hogy: bocsi kislány,tudom, hogy rettegsz a kórháztól, de én akkor sem megyek ki hozzád. Szülj egyedül vagy bekísérlek a kórházba, válassz. De kössz szépen, én nem vállalom a felelősséget a tetteimért, az otthonszülésért.

Anyuka meg pánikol. Mert már erősen fél a khtól, bemenni nagyon nem akar (lásd kósza hírek a szomszéd topikon), ha a bába effektíve nem jön ki, akkor marad az egyedül vajúdás, otthon, aztán majd alakul a dolog valahogy.
Drukkolok csendben, hogy alakuljon nekik szerencsésen, mert többségüket tkp áldozatnak érzem ebben az egész ügyben.

Ildi
 
 


Hopp, közben írt Szilvi.


És Szilvi, mit tanácsolnak most a bábák, illetve mit éreznek most a mindenórás, khtól rettegő anyák?
Nekem logikus lenne, hogy felelős bába nem tanácsolja azt, hogy vágjon bele anyuka egyedül.
Nade most hirtelen azt mondja, hogy a kh-i szülés háborítatlanabb, mint a jelenlegi osz? Mégse olyan rossz a kh-i szülés?
És aki egész eddig menekült a csúnya, rossz khtól, attól annak most mitől fog ott mégis sikerülni békésen szülni?

Ildi
 
 


Bár, Márti, most végigolvasva saját ominózusomat, a "tőletek"-kel, maradjunk annyiban, hogy ez a "tőletek" bárki, aki ezen a fórumon írt. Itt ülünk pár tucatnyian, beszélgetünk, és én szólok a körülöttem ülőkhöz, ill szólok róluk, mint "ti".

Ildi
 
 


Még, egy Szilvi, neked, vagy másnak.

Írod, hogy a "khba szállítások megnövekedett száma". Tényleg megnövekedett az elmúlt időkben? (már úgy értem, van erre vkinek vhol "hivatalos" adata?)

(mintha eleinte még az lett volna, de lehet, hogy nem jól emlékszem, a felröppenő újabb és újabb hírekre, hogy eddig is történt ilyesmi, ill most se történt semmi extra dolog, csak a média áll lesben, ezért hallunk az esetről)

Ildi
 
 


pildi írta: felelős bába nem tanácsolja azt, hogy vágjon bele anyuka egyedül.


Hát nem is!!!!!!

pildi írta:Nade most hirtelen azt mondja, hogy a kh-i szülés háborítatlanabb, mint a jelenlegi osz? Mégse olyan rossz a kh-i szülés?


Nem mondja ezt. Azt mondja, hogy a jelen körülmények között otthon nagyobb a komplikációk esélye, mint mondjuk fél éve. És ezt nem szeretnék vállalni, hiszen ez már inkább "veszélyeztetés", ha úgy vesszük. Remélem, nem érted félre a veszélyeztetést.

pildi írta:És aki egész eddig menekült a csúnya, rossz khtól, attól annak most mitől fog ott mégis sikerülni békésen szülni?


Nem tudom. Lehet, hogy nem fog. De nem egy kismamával beszélgetek, akiknek most az a feladatuk, hogy elfogadják, hogy pl. egy rossz kh-i, egy szép otthoni szülés után most bemenjenek ismét a kh-ba. Ezen nem szép dolog gúnyolódni, mert ez óriási feladat, és én nagyon drukkolok mindnyájuknak, hogy ELFOGADJÁK a helyzetet, mert csak akkor lesz belülről háborítatlan a szülésük.



A megnövekedett beszállítást meg csak hallottam. Sem számaim, sem pontos forrásaim nincsenek. Egy bába mondta. (Nem Ági.)
 


Fringilla,
hadd válaszoljaka kérdésedre:
igen, van olyan doki - a Bálintokon kívül is -, aki el tud vonatkoztatni a beavatkozós szemlélettől, sőt kifejezetten nem szeret beavatkozni, és elücsörög a sarokban, ha te úgy szeretnéd és nem kell az udvariassági szabályokra figyelned, mert az a véleménye, hogy "Ez rólad szól". Nekem ilyenhez volt szerencsém. Eltartott egy ideig, amíg rátaláltam de sikerült.

Hm, Szilvi, de jó, hogy mondod ezt a
belülről háborítatlanságot. Csak eszembe jutott róla a szülésem. Viszont ez most nem ide tartozik.

Kép


Kép

Kép
 
 


Memme,
tudom én, hogy vannak ilyen dokik, de eddig nekem még nem sikerült találni sajna. Hat nőgyógyászt "fogyasztottam" Ági előtt, az utolsó kettőt már tényleg nagyon körültekintően választottam, de nem véletlenül váltottam egyik esetben sem. A másik kérdés meg az, hogy oké, hogy vannak ilyen dokik, lehet, hogy még találok is egyet, de az a kérdés még mindig ott van, hogy vajh "házhoz jönnek-e"...
F.
 


Fringilla,
Sejtettem valamennyire a kérdés költői mivoltát, de azért meg akartalak erősíteni. Igen, teljesen igazad van, szerintem szerencse is kell hozzá, ez majdem olyan, mint amikor párt keres az ember. Vagyis nekem teljesen olyan volt, ezt a férjem is látta, és tudta, hogy nem lesz nyugtom, amíg nem találom meg az emberünket és vele a szülésznőnket. Pedig országos hírű, csili-vili, valóban bababarát kórházban dolgozó szülészorvost hagytam ott, mert nem jó szívvel jöttem ki a találkozókról. És igazából kivételesnek is gondolom ezt a fajta orvos-típust, aki inkább hasonlít egy jó bábához, mint AZ orvoshoz. De most nem ez a téma, csak kijött belőlem.
A másik kérdés, amin nekem is gyakran megfordula fejemben, bár engem már nem fog érinteni - nem tudom.
Nem tudom, talán, - ezt tétován merem leírni -, az ilyenekből IS kerül ki majd az, amelyik ki fog jönni az otthonunkba is, ha kell. De tudom, hogy ehhez nem biztos hogy elég lesz, hogy valaki ilyen szemléletű, belső világú legyen. És nem csak szervezési, technikai jellegű dolgok miatt.
De muszáj, hogy kialakuljon egy szülész-orvos generáció, amelyik válaszol erre az igényre, mert jól fogja érezni magát az otthonszülésben.

Kép


Kép

Kép
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Sziasztok!

Csak figyelmetekbe szerettem volna ajánlani a következő cikket az otthonszülésről.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: