Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

mivel már nincs Szabolcs utcai szülészet, ide várjuk a szülészettel kapcsolatos tapasztalokat.

Üdv, Vera
 


Sziasztok!
Én mindjárt szülök itt, eddig egyszer voltam az új épületben vizsgálaton, hát, mit mondjak....:( hagy némi kivánni valót maga után :(
Külsőleg csilli-villi, szép burkolat, bőrfotel (ez a CTG-ben szakadt volt, de persze a lényeg, hogy bőr...), minden amit akarsz, de a vizsgálóban nem tudsz úgy levetkőzni, hogy ne premier plánban lássanak, ha benyitnak...kesztyűt alig talált a doki, meg ilyen sikosító löttyöt is, vagy mit.....A táblákat ferdén rakták fel az ajtókra, vagy épp nem is raktak semmilyet, és a folyosón hideg van, mert ott nincs fűtés :(
Szóval elbeszélgetnék szívesen a Miniszter Asszonnyal.....
A szülészetről majd később szívesen írok, meg a csecsemőosztályról is!
Addig is, üdvi

Kép
Kép
 


Szia Ágica!

Akkor Te leszel az egyik úttörő az ÁEK-ban! Azt tudod esetleg, hogy a gyermekágyon hány ágyasak a szobák? Várok minden beszámolót!
Ja, és drukk a szüléshez! Szép neve lesz a kisfiadnak!

Márti

 
 

Szia Márti!
A szobákról annyit tudok, hogy max. 3 ágyasak (egy ismerős épp most szült), és minden szobához van fürdőszoba. Sajnos a zuhanytálca hiányzik, így a betonon kell álllni :) Szóval fürcsispapucs mindenképp kell :)
Egyébként holnap megyünk CTG-re, és tervezem, hogy megnézem a szülőszobát is, és a gyermekágyat is, ha egyben kijövünk, mesélek :)

Ja, és köszönjük a dícséretet, meg a drukkot :)

Kép
Kép
 


Ágica!

Eddig az összes 3 ágyas volt, a fizetősöket leszámítva, ugye?
Gyere és mesélj holnap, tessék még egyben maradni, hátha normalizálódik és konfortosabb lesz addig a szülészet! De a lényeg, hogy már ott szülsz! :lol:

Márti


Halihó!
Egyben vagyunk :) De végül nem voltunk sem a szülőszobán, sem a gyermekágyon, szóval a beszámolóval várnotok kell, amíg Bulcsú előbújik :)
Te mikor szülsz egyébként Márti?

Kép
Kép
 


Ágica!

Hi-hi! Ősznél előbb biztos nem! :lol:
Az az igazság, hogy jövő héten kezdődik a babaproject, hát remélem, hogy ugyanolyan hamar pocakosodom, mint az előző 3 alkalommal, eddig mindig a 2. próbálkozásra estem teherbe.
Szóval a múlt héten tudtam meg, hogy a dokim visszakerül ide (az első 2 babám a régi MÁV-ban született) és nagyon örülök neki!
Egyébként lehet tudni, hogy törekszenek-e a bababarát szemléletre most? Nem viselném jól, ha szülés után kikapnák a karjaim közül a babát! Lehet erről tudni valamit?
Na jó, kivárom, mikor már a saját bőrödön megtapasztalod!
Most miért is drukkoljunk? Ki akarod húzni a karácsonyt még pocakosan? Doki mit mond?

Márti


Szia Márti!
Ahogy a másikon írtam, íme a mai "kalandunk" :(
Túl azon, hogy hiába volt időpontunk UH-ra, csak 1 órával később jutottunk be, még el kellett menni vérvételre is.

Na, ez úgy néz ki, hogy megkapod a beutalót a dokitól, amivel átsétálsz a Podmaniczky utcai épületbe, ahol kivárod a sort a földszinten, beadod a papírt, majd felmész a másodikra, ott a labor, ott húzol egy sorszámot, majd vársz órákat, aztán szólítják a sorszámodat, odamész az ablakhoz, újra beveszik a papírt, és közlik, hogy név szerint fognak szólítani. Aztán leülsz és ha van ideged, kivárod.
Elvileg (és gyakorlatilag is) a kismamák sorszámát soron kívül beveszik, de ez SEHOL NINCS KIÍRVA ÉS NEM IS MONDJÁK A FÖLDSZINTEN SEM, tehát ha valaki megy, szóljon be az ablakon, hogy ő kismama!!! Be fognak hívni egy külön váróba, és valamivel előbb sorra is kerülsz, de ma én a 109-ik voltam, és mikor kihúztam a sorszámot, akkor regisztrálták az ablaknál a 66-ost!!!! :shock: :shock:
Egy, azaz egy nővér van az összes papírmunkára és a kémcsövek kitöltésére, és egy, azaz egy nő veszi a vért!!!!!!!!!!!!!!!! Egyszerűen katasztrófa! És persze ők is hulla fáradtak és idegesek, mert mindenki csak kérdez, hogy miért van ez így és miért megy ilyen lassan, stb....:(:( és közben arra nincs ember, hogy elvigye a vért a laborba, hogy időben meglegyenek a leletek......Én felajánlottam, hogy leviszem, de páciens oda nem mehet be...

Szóval, erre készüljün Mindenki, akinek oda kell menni vérvételre!
A rendszer lényegét ne kérdezzétek, nem is értettem az egészet, de sajnáltam, hogy nincs meg a miniszterasszony telefonszáma.....
:evil:

Remélem, mihamarabb jövök majd a szülőszobai és gyermekágyas tapasztalatokkal!

Kép
Kép
 


Szia Ágica!

Hát nem semmi, jó nagy lehet ott a káosz, ahhoz képest, amit ígérgettek! Amikor 3-an vették le ott a vért, akkor is lassan ment, pedig akkor az adminisztrációt is 2-en intézték! Vidám lehet ezt ekkora pocakkal végig ülni! :roll:
Kitartás! Valószínű Neked a közeljövőben már nem kell ezt többet végig csinálni!
Remélem a kórházban azóta már lassan rendeződtek a viszonyok!

Márti


Sziasztok :)

Ágica: nemsemmi... de kitartás, mindjárt túl leszel mindenen :) Mi már nagyon várjuk a kistesót, remélem, azért tényleg magukra találnak lassan...
Vendég
 


Sziasztok!
Panndi: örülök, hogy Titeket sem tántorít el ez a szitu a következő Manótól :):)
Minket sem, 3-4 gyerkőcöt szeretnénk, de most már örülnék, ha Bulcsú kidugná a képét :D Főleg, hogy a barátnőmnek ma reggel megszületett a kislánya :)

A kórházban a CTG-n és az UH-n végülis nem káosz van, hanem tumultus....és azért megy sokkal lassabban, mert valami új programmal dolgoznak, de persze arra már nem volt kapacitás, hogy meg is tanítsák a munkatársaknak a használatát.....így a ca. 2 perces UH vizsgálat minimum 10 perc az admin miatt...:(:(

Kép
Kép
 


agica123 írta:Sziasztok!
Panndi: örülök, hogy Titeket sem tántorít el ez a szitu a következő Manótól :):)
Minket sem, 3-4 gyerkőcöt szeretnénk, de most már örülnék, ha Bulcsú kidugná a képét :D Főleg, hogy a barátnőmnek ma reggel megszületett a kislánya :)

A kórházban a CTG-n és az UH-n végülis nem káosz van, hanem tumultus....és azért megy sokkal lassabban, mert valami új programmal dolgoznak, de persze arra már nem volt kapacitás, hogy meg is tanítsák a munkatársaknak a használatát.....így a ca. 2 perces UH vizsgálat minimum 10 perc az admin miatt...:(:(


Mi négy babát szeretnénk, és a következő piciket is a dokimnál szeretném szülni, nekem a körülmények kevésbé számítanak, ő legyen ott. De hát nekem még odébb van, még terhes sem vagyok a második babával :)

Kitartás, már tényleg nem sok van hátra :)
Vendég
 


Sziasztok !

Szomorúan olvasom, hogy milyenek a körülmények még mindig.
Remélem hamarosan javul a helyzet.

Most a költözés után biztos káosz lesz megint, amig minden a helyére kerül. :cry:


Engem is hivtak a kolléganőim , hogy menjek, nézzek körbe, de eddig még nem mertem rászánni magam.

Ágica, jó egészséget és könnyü szülést kivánok.


Mindenkinek boldog új évet kivánok.
nadimo
 
 


Hááát, én olyan verziót is hallottam, hogy ez az épület sem a végleges, csak átmeneti, amíg a főhely, azt hiszem a Honvéd kórház, el nem készül......no comment :( Én főleg az ott dolgozókat sajnálom...ilyen körülmények között is helyt kell állniuk, és mosolyogni a kismamákra!

Nadimo, köszi a jókívánságokat :) Most per pill. bevállalnék egy 24 órás vajúdást is :D :roll:

Nagyon boldog új évet kívánok én is Mindenkinek, és remélem, legközelebb már a beszámolóval jövök :)

Kép
Kép
 


Igen ezt a verziót már mi is ismertük még áprilisban, mikor ténylegesen elkezdődött az átalakitás a Máv -ban.
Már akkor szárnyra keltek azok a hirek, miszerint ha átadásra kerül a Honvéd ,ott lesz a központ és mindenki oda kerül. Természetesen akkor még felháborodva cáfolták a felreppent hireket.

Ma már semmin sem csodálkoznék sajnos, ahhoz elég sok és érdekes dolog történt, amelyek főként berkeken belül zajlottak.

Remélem azért most tényleg jó irányt vesznek a dolgok, és a most oda kerülő kismamák jó tapasztalokkal térnek majd haza a szülés után.

Szoritok neked . hogy minden úgy alakuljon ahogy eltervezted.











:wink:
 
 


Szisztok!

Nagyon boldog, babázós új évet mindenkinek!

Ágica!

Szép, jó hangulatú és persze zökkenőmentes szülést kívánok Neked!


Márti


Boldog új évet mindenkinek.

nadimo
 
 


BUÉK!!!

Egy kis adalék a "hol lesz az ÁEK végleges helye" témához: egy MÁV-os orvostól hallottam, hogy valóban a Róbert Károly körúton lesz a kórház összes osztálya úgy 5-6 éven belül. Ugyanis a MÁV kórház területén termélvizet találtak, és egy nagy gyógyfürdőkomplexumot terveznek oda, főleg külföldi paciensek részére.. :( És ezt már akkor tudták, amikor szülészetet elkezdték kibővíteni! :evil:

Kép
 


waterlilly írta:BUÉK!!!

Egy kis adalék a "hol lesz az ÁEK végleges helye" témához: egy MÁV-os orvostól hallottam, hogy valóban a Róbert Károly körúton lesz a kórház összes osztálya úgy 5-6 éven belül. Ugyanis a MÁV kórház területén termélvizet találtak, és egy nagy gyógyfürdőkomplexumot terveznek oda, főleg külföldi paciensek részére.. :( És ezt már akkor tudták, amikor szülészetet elkezdték kibővíteni! :evil:


Boldog új évet!

Hát ez a hír nagyon durva... :?
Vendég
 


Sziasztok!
Hát igen....a gyógyfürdő nagyon fontos dolog........

Én már nem is foglalkozom az épülettel, bízom az ott dolgozó emberekben :) Nekünk VW Transporterünk van, mondtam a dokinak, hozzon fertőtlenítőt, én a kocsiban is megszülök :):)
CSAK SZÜLJEK MÁR VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha állok, az fáj, ha ülök az, ha fekszem, akkor meg az :( És nem tudok a hóban fetrengeni meg szánkózni Rékussal :(
Na mind1, úgysem én döntöm el, mikor szülök :)

Nagyon boldog új évet Nektek:)

Kép
Kép
 


Ágica!

Kitartás!Ez a kicsi fiú úgy tűnik, kivárja az idejét!
Én persze könnyen beszélek, nem is tudom milyen ez! Az én fiaim 8-12-8 nappal előbb bújtak elő a kiírt napnál!
Egyébként tök igazad van! Az számít, hogy az orvos szülésznő ott legyen, én is így gondolom, másképp biztos nem mentem volna át a dokim után a Rókusba a 3. szülésnél!
És csak még 1 mondat a rendkívűl takarékos új eü.-i rendszerről: Amikor én szültem, akkor építették át, gyakorlatilag a MÁV mintájára a szülészetet a Rókusban! Tavaly januárban kezdték használni és májusban már bezárták a szülészetet, a kórházból elfekvő lett...

Márti


Sziasztok!
Én két hete hétfőn szültem az aznap nyitó szülészeten, íme néhány info nektek:
-aznap még tényleg óriási volt a káosz, nem volt minden bekészítve a szülőszobákra, ráadásul a személyzet egy része kb. akkor járt ott először (valami hátsó folyosóra néhányan következetesen az általunk használt szülőszobán mentek, no comment), nem találtak semmit, és időnként az egyik helyről jöttek szidalmazták a másik helyről jötteket
-nekünk egy 'régi' szülőszoba jutott, csak fényképen láttam az újakat, hatalmasak és úgy tűnik, mindben van vajúdó kád is
-akkor még nem volt idő, úgy tűnik, tájékoztatni mindenkit a kórházi eljárásról, többször is előfordult, hogy két különböző nővér egymásnak teljesen ellentmondó dolgot mondott, és végül egy harmadik verzió valósult meg. Nekem végül császárom lett, előzetesen a doki azt mondta, hogy arra a két órára, amíg normál szülés esetén velem lenne a gyerek, ilyen esetben megkapja az apa a babát (bőrkontaktus, stb.), de végül örülhetett, hogy néhány gyors fotó erejéig láthatta. Legalább annyit sikerült elérnie, hogy bár úgy feküdtem az ágyon a műtét után, mint egy darab fa, de kihozták nekem egy órára a babát és a nővér még mellre tenni is segített, mert én nem mozoghattam
-minden szoba 3ágyas, fürdőszobás, a nővérek, csecsemős nővérek rendesek, bár mivel több helyről jöttek, kicsit különböző a hozzáállásuk. A teltház miatt maguktól nem feltétlenül ajánlkoznak, de ha segítséget kértem, mindig kaptam (babával, szoptatással, vagy hogy vegyék már ki azt a nyavalyás branült a karomból, még az ebédet is félretették, amikor inkább az alvást választottam délben)
-elméletben 24órás rooming-in van, de éjjelre be lehet adni a babát megőrzésre (csak egyszer nézett ránk csúnyán egy nővér emiatt). A bababarát szemléletről annyit, hogy simán adtak tápszert a gyereknek, már első reggel 'tejfoltos' volt a gallérja, amikor megkaptam
Most nem nagyon jut eszembe más, ami érdekelhetne titeket, de kérdezzetek nyugodtan, és ha tudok, segítek.
 
 


Hát , minden kezdet nehéz... De ez már hányadik kezdet ?????

A gyógyfürdős terveket már mi is hallottuk, már régebben is mondogatták, hogy túl jó helyen vagyunk.
A kórház alatt megy a termál viz , csak le kell fúrni. A Szabolcs is azért volt veszélyben, hisz ott talán fel is tört a viz...
Azok a hirek röppentek fel akkoriban, hogy ha véglegesen helyet talál a kórház , akkor a 8 emeletesünkben welness szálloda lesz.
De ezek nem voltak publikus hirek, majd csak az idő ad rá igazi választ.

:? :? :?


Ágica ! Szoritok továbbra is ! :D
 
 


Hát igen, a legnagyobb gáz tényleg az, hogy maguk az érintettek sem tudnak semmit, mert nekik semmit nem mondtak, illetve minden nap más verzió volt :(

Nadimo: köszi a drukkokat :) Ma bedöglöttem egy kád forró vízbe, hátha.....de eddig semmi :)

Lívia: én azt szeretném kérdezni, hogy csak baba-mama szobák vannak??? Vagy félreértettem, amit írtál??

Kép
Kép
 


Ágica!

Próbálj valami káposztafélét enni, bármilyen formában. Én 2x ettem szülés előtt, nem azért, tök véletlenül 1x káposztás tésztát, másik alkalommal káposztasalátát, a szülés 12 órán belül beindult, én csak utána gondoltam összefüggésre... Bár azóta már mástól is hallottam, hogy segít megindítani a szülést. De bízz a kisfiadban! Biztos akkor fog elindulni, amikor kell! Kitartást, drukkolok nagyon!

Lívia!

Hány szülőszoba van? Régi MÁV-os doki, szülésznő, csecsemős, ki van most ott? Ja és hány napig tartanak bent szülés után? Esetleg, ha van inföd, hogy sima szülés után mennyi időt töltenek bent a kismamák?

Márti


Kedves Lívia,

Gratulálok a picihez, akiről nem is írtál semmit, pedig ő a lényeg! :wink: Várjuk a paramétereket, esetleg fotókat!

Lilly

Kép
 


Köszi a tippet Márti, ez a végső megoldás lesz, mert nem vagyok "káposztás" :)

Remélem, Lívia jelentkezik majd, mert kicsit "megijedtem", hogy csak baba-mama szoba van....

Egyébként én úgy tudom, hogy a Szabolcs utcából majdnem minden csecsemős nővér átkerült. Róluk csak jót mondhatok. A MÁV-osokat nem ismerem, de szerintem ha bárki is ingerültebb, akkor az a jelenlegi helyzetüknek tudható be. Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy alapból "bunkó" ember dolgozzon egy csecsemőosztályon... :oops: [/i]

Kép
Kép
 


Ágica!

Igazából én is csak kiváncsi vagyok, a MÁV-osok között volt 2-3 igazán tündér csecsemős, remélem, legalább ők maradtak! Szüésznőt mindenképp választok majd, orvosom van, csak 1 dokitól félek, aki ügyeletesként vizsgált meg a 2.szülésemnél... Na, vele nem szeretnék még egyszer összefutni! Persze nem gondolom róla sem, hogy alapból bunkó lenne, meg nem is általánosíthatok 1 találkozás alapján, de nem szeretném, ha megint egy rossz napját fognám ki!

Márti


Sziasztok!

Néhány infó, amit én most tudtam meg a szülésznőtől:

összesen 8 szülőszoba van, ebből 2 kádas. Mindegyik tágas, nagy, és egész barátságos, bár túl sok ketyere van, amit a MÁV-os szülésznők nem néznek jó szemmel :)
24-órás rooming-in, de a gyereket bármikor be lehet adni. És minden szoba babás, 3 ágyas, fürdőszobás.
Akár sima, akár császár, 3 napig marad bent a kismama a gyerekkel.

Nemsokára személyes tapasztalatom is lesz :)

 
 


Tünde!

Köszi az infót! Várom a személyes tapasztalatokat is! Gyors és szép szülést kívánok Neked!
A 3 nap az betöltött 3 napot jelent, vajon, azaz 72 órát, vagy a 3. napon kidobják az embert? Császár után egy kicsit durva szerintem, meg a sárgaság is a 4. napon derül ki általában, de most minden megmaradt szülészeten így megy ez, a túlterheltség miatt. Az első 2 kisfiammal az 5. napon engedtek bennünket haza, pedig simán szültem!

Márti


Sziastzok!

Tudnatok abban segiteni, hogy most is adnak a babaknak mindent a pelus es a torlokendon kivul, vagy nekunk kell vinni? A szobakban van 220 amit lehet hasznalni? Az apukak tovabbra sem mehetnek be a korterembe? Latogatas hogy mukodik?

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy ha este születik, akkor másnaptól 3 nap. Ha délutánig kibújik, akkor az az 1. nap. Igen, császár után is ilyen gyorsan kidobják az embert, én is 6 napot voltam még bent az első fiammal a császár után.

Látogatásról azt tudom, hogy a látogatófolyosóra mehet apuka is csak, (kivéve a császáros örző szoba, oda bemehet az első 8 órában amíg ott van az ember)

eszközöket (pelenka, stb nem tudom, elfelejtettem megkérdezni)

 
 


Ágica!

Épp most olvastam a másikon, hogy Bulcsú mégiscsak előbújt! :lol:
Nagyon gratulálok, remélem, minden simán ment! Tessék sokat pihenni, sok-sok tejecskét termelni a babának és nagyon várunk vissza, már csak azért is, hogy mesélj-mesélj magatokról és nem utolsó sorban a kórházbeli "állapotokról"! :lol:

Márti


Sziasztok!
Bocsánat, hogy kicsit lassan reagálok, egyelőre a rutin hiánya miatt tényleg 24 órás szolgálatban vagyok :-)
Közben úgy tűnik, majdnem minden kérdésre megérkezett a válasz is.
Ami még kimaradt: igen, van konnektor a szobákban, én pl. telefontöltésre használtam :-)
Amikor engem toltak át az őrzőbe, akkor is azt mondták a férjemnek, hogy bent maradhat velem amíg egy kicsit magamhoz térek, de aztán nem így lett. Az is a különböző hozzáállású személyzet miatt volt: már voltak ketten a szobában, akikhez beengedett a nővér családtagokat segíteni. Engem egy egész kis menet kisért, jött velünk az anesztes doki is, és amikor meglátta a 'tömeget' a szobába, úgy leszúrta a nővért, mint a pengős malacot, és mindenkit kizavartak. Nálam addig maradhatott a férjem, amíg elrendezte a cuccaimat, aztán mennie kellett. Félkómában még hallottam, ahogy a szüleimmel kibalhézták, hogy mutassák meg nekik a babát és hozzák be hozzám is.
Látogató egyébként tényleg csak a folyosóra mehet, időkorlát nem nagyon van, a gyereket nem lehet kivinni, csak az ablakon át lehet mutogatni. Ruhát adnak a babának, meg van popsikrém, alkohol és hintőpor, de pelus és törlőkendő tényleg kell. Adnak vizet vagy tápszert is cumisüvegben, a kisebb súlyú babákat pólyában adják oda, a nagyobbacskákat rugiban.
Sajnos hogy ki a régi személyzet tagja, ki Szabolcsos, Honvédos, azt nem tudom. Ami biztos, hogy nekem MÁVos szülésznő jutott, Hatvani Ildikó (a vezetékneve lehet hogy nem pontos), és az anesztes csapat meg Szabolcsos lehetett, mert valamin ki voltak akadva, amit itt találtak, mint helyi szokás, csak nem emlékszem mi volt az. A három alapkórházon kívül legalább két nővérről hallottam, hogy a Rókusból jöttek, de sajnos pontosabbat nem tudok, én korábban sem ismertem ott senkit, csak a dokimmal találkoztam.
Hazamenetel: azt hiszem, délután 2 vagy 3 óra a vízválasztó a napok számolásánál, ha előtte szülsz, már az a nap is számít, és tényleg 3 napig van csak bent mindenki. És fontos: a gyerek zárójelentését odahozzák, nagyjából 1-fél2 felé volt meg nekünk, a gyerekorvos elmondja, amit tudni kell, de a tiéteket nem adják oda automatikusan, el kell kérni a nővérpultnál! Na ezt mi még nem tudtuk, csak vártuk türelmesen, aztán rákérdeztem, és akkor mondták, hogy hát menjek érte, mert már rég készen van. Elméletileg 2felé az is megvan, és akkor meg lehet pattanni végre :-)
És végül, de nem utolsó sorban: Samu fiam dec.17-én 17:21-kor látta meg a napvilágot, pontosabban a műtő reflektorait. 4330 grammal, 56 centivel született. Nem aprózta el :-) Képeket itt találhattok róla: http://hsamu.extra.hu Nagyon jó kis baba, nem sír sokat, még ha menet közben én soknak is érzem (főleg ha nem tudok segíteni), ha leszokik az éjszakai 3óránkénti evésről is, akkor minden szuper lesz :-) Tegnap voltunk a dokinál kéthetes kontrollon, amióta hazajöttünk a kórházból, fél kilót hízott. Anyja fia :-) de remélem, egy kicsit visszavesz ebből a tempóból.

Igyekszem majd sűrűbben benézni, ahogy a kisfőnök engedi.
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a topicon, pontosabban eddig only read üzemmódban voltam jelen. Én is a régi MÁV-ban fogok szülni, Vermes dr.-nál, egyelőre úgy tűnik, császárral, mert a kisfiam farfekvéses :? Elképedve olvasom, h császármetszés után is csak 3 napig kell a kórházban maradni?! Nem kevés ez? Akik császárral szültek: mennyi ideig voltatok a műtőben/őrzőben? A babát megkaptátok közben szoptatni? Egyáltalán kaptatok segítséget a szoptatáshoz? Még valami: mit javasoltok, milyen pelenkát és popsitörlőt vigyek a kórházba, mert ha jól értem, mást nem kell vinni a kicsinek?

Bocs a sok kérdésért :roll:
 


ballagyo írta:Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a topicon, pontosabban eddig only read üzemmódban voltam jelen. Én is a régi MÁV-ban fogok szülni, Vermes dr.-nál, egyelőre úgy tűnik, császárral, mert a kisfiam farfekvéses :? Elképedve olvasom, h császármetszés után is csak 3 napig kell a kórházban maradni?! Nem kevés ez? Akik császárral szültek: mennyi ideig voltatok a műtőben/őrzőben? A babát megkaptátok közben szoptatni? Egyáltalán kaptatok segítséget a szoptatáshoz? Még valami: mit javasoltok, milyen pelenkát és popsitörlőt vigyek a kórházba, mert ha jól értem, mást nem kell vinni a kicsinek?

Bocs a sok kérdésért :roll:


Szia!

Hát igen, a 3 nap elég kevésnek tűnik ha azt nézem, hogy mekkora lyukat vágnak rád, de így utólag azt mondom: ha otthon lesz segítséged, akkor talán jobb így. Az első nap nagyon gáz, de a harmadik napra már ugrásszerűen javul a seb, nem okoz sok gondot, csak majd vigyázz, ne erőltesd túl magad, mert csalóka állapot. Mindenesetre otthon szeintem kényelmesebb, talán kicsit gyorsabban is gyógyul az ember a megszokott környezetében.
A műtét kb egy óra volt nekem az érzéstelenítéssel együtt, a 20. perc körül vették ki a babát, utána meg a takarítás, varrás. Összesen 12 óráig kellett mozdulatlanul feküdni, addig voltam az őrzőben, ami egy sima kórterem, és ha az lejár, azonnal felkeltenek zuhanyozni, kiszedik a katétert és átköltöztetnek a végleges helyedre és ha csak nincs éppen éjjel és nem kéred másként, már hozzák is a babát.
A műtőben is megmutatták a babát, amint felöltöztették, és nekem ki is hozták az őrzőbe, de nem tudom, hogy ez automatikus-e, nekem a férjem megkérte őket. Kb egy órára hagyták ott, az elég is volt, hiszen a fejemet sem mozdíthattam, az egyik karomba ment az infúzió, szóval nem nagyon tudtam mit csinálni vele. A nővért kértem meg arra is, hogy igazítsa valahogy a mellemre.
Később is kaptam segítséget mellretételhez, igaz, kérni kell, mert annyira azért nem érnek rá a nővérek, hogy mindenkit végijárjanak. Nekem segítettek tisztába is tenni, illetve a köldökcsonk ápolását is megmutatták.
Ha elfogadsz egy javaslatot: éjszaka inkább add le a babát a nővéreknek, mert elég nehéz lesz felpattani hozzá. Nekem ez csak kb az ötödik napra ment flottul.
Szerintem mindegy milyen pelust meg törlőt viszel, de nem kell nagy csomag. Amíg nem indul be a tejed, és az valószínűleg csak a 3. nap lesz, addig nem kell sűrűn tisztába tenni, legalábbis az én fiamat nem kellett, talán ha 10 pelust használtunk el. Nekünk bejött a DM saját márkája, a Babylove, abból legalább van kisebb csomag, nem kell kapásból 40 darabot megvenni.
Szerintem ne izgulj, bár volt még kavarodás, amikor én jártam ott, de azért nagyon profi volt a műtétes csapat, meg segítőkészek a nővérek, nem lesz gond. Otthonra meg mindenképpen legyen valaki veled legalább az első héten, de majd meglátod, milyen gyorsan fogod egyre jobban érezni magad!
 
 


Danann!

Nagyon köszönöm, h írtál, rengeteget segítettél!!!!! Eredetileg úgy terveztem, h fejben is felkészülök majd a szülésre, már amennyire ez lehetséges.... A császártól viszont nagyon tartok, egyelőre még csak gondoni sem tudok rá, nemhogy a gondolattal barátkozni :cry:
 


Hát, én is sima szülésre készültem, és nagyon sokkolt, amikor mégis császár lett belőle, miután kb. 11 óra alatt sem tágultam semennyit, és rendes fájásom sem lett még az oxitocintól sem. :( Ráadásul én nem csak a vágástól rettegtem, hanem a spinális érzéstelenítéstől is, nem tartom normálisnak, hogy az ember gerincébe tűt szúrjanak.
Nagyon ki voltam akadva, és csak akkor lett jobb, amikor másnap reggel kézbe tudtam venni a fiamat. De akkor már egyáltalán nem számított, csak annak örültem, hogy ő jól van, mit számított az a kis seb a hasamon, meg hogy két napja nem aludtam :D
Nem hiszem, hogy előzetesen el lehet fogadni a műtét lehetőségét, ne is gyötörd magad a gondolattal, de garantálom, hogy utólag egyáltalán nem ez jár majd a fejedben, és hihetetlen gyorsan elhalványulnak a kellemetlen érzések!
Egyébként sincs minden veszve, még több, mint egy hónapod van, ennyi idő alatt akár meg is fordulhat a baba. Fel a fejjel!
 
 


Köszönöm a bíztatást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Ballagyó!

Bizony, megfordulhat az a baba, vannak rá trükkök, amivel segíteni is lehet benne. Az egyik barátnőmnek a 60cm-es kislánya képes volt a 40. héten! megfordulni, de az én legkisebb fiam is a 33.-34. héten fordult start irányba! Persze mindenképpen jó, ha minden eshetőségre felkészülsz!

Márti


Kedves Ballagyó!

Én is csak bíztatlak, nekem az első gyerek császárral született, a 18 héten már tudtuk, hogy csak ez lehet, mert a méhlepnyem a méhszájon volt totálisan.

Én próbáltam úgy felfogni, hogy bizony, kihordtam, ezt megtettem, utána meg nevelem. Közben van ez a "szülés" közjáték, kinek így, kinek úgy, de a lényeg, hogy így mindketten életben lehetünk boldogan. A császár a spinállal együtt egyáltalán nem gáz, szerintem kevésbé ijesztő, mint a szülés. Legalábbis nekem az a nagyobb mumus, most a másodikra készülve.

 
 


Sziasztok!

Én teljesen analfabéta vagyok MÁV -kórház ÁEK témakörben, ezért szeretném kérni a segítségeteket.: Ha jól értelmeztem, amit írtatok, akkor a három kórház összevonását követően is még a MÁV kórház épületében vannak a szülések. Szabolcs utcában egyáltalán nincs, a Honvéd kórház Róbert Károly körúti épületében pedig még nincs, csak majd x év múlva lesz???
Igazából azért kérdezem, mert az ÁEK lenne a területileg illetékes kórház és gondoltam, olcsóbban meg lehet úszni a dolgot, ha az ember a területileg illetékes kórházba megy szülni...
Ha gondolatmenetem helyes, akkor megköszönném, ha tudnátok ajánlani orvost, aki kedves és részletesen tájékoztat az állapotomról.

Köszönettel
 


Lányok!

Még 1× köszi a bíztatást, hátha a kisfiam még meggondolja magát :roll: Nincs különösebb bajom a császárral, az a lényeg, hogy vele minden rendben legyen!

Papagajka!

Nem kötelező a területileg illetékes kórházat választanod, szabad orvosválasztás van, annál szülsz, abban a kórházban, ahol csak akarsz. Én egyébként tudom ajánlani Vermes dr.-t a MÁV-ból, de biztosan a többiek is elégedettek az orvosukkal. Hány hetes vagy egyébként?
 


Papagaja,
Ott szülsz ahol akarsz, nem kötelező az ÁEK. Mondjuk szerintem nagyon szép lett, én örülök hogy itt fogok szülni.
Vendég
 


Papagajka!
Az a jogszabály már tényleg megszűnt, hogy fizetni kéne, ha nem az illetékes kórházba mész, szóval mehetsz bárhova.
Az ÁEK mellett szól, hogy tényleg jól felszerelt, és elég szimpatikus a személyzet is. Jó dolog a 24 órás rooming-in is, nem egy ismeretlen csomagot visz haza az ember. Ha területileg is ide tartozol, akkor még olyan messze sem lehet, ami szintén mellette szól, nem mindegy, hova kell berohanni éjszaka, vagy hova kell beugrasztani apát, mert valami fontos otthon maradt :-)
Az én dokim is rendes, bár én csak az utolsó hónapban jártam hozzá. A neve Dr. Gulyás István.
 
 


Danann,
Nekem is Gulyás a dokim :D
Vendég
 


Papagajka!
Annyi infót még, hogy ha olcsón akarod megúszni, olyan dokit kell választani, aki továbbra is alkalmazottja a kórháznak, nem csak szüléseket vezet le, mert ez utóbbi dokik magánrendelésen csinálják a terhesgondozást. (Az én dokim pl ilyen (Szabó György))

 
 


Kedves Mindenki!
Próbáltam végigfutni az eddigieket,és -szokásomnak megfelelően - tennék néhány észrevételt ill. kiegészítést...kizárólag javító szándékkal...

agica123
-remélem nem gondolod komolyan,hogy a váróban elhelyezett bőrfotelek és lcd tv minisztériumi költségvetésből származik??? :-) az mind alapítványi...a kórház tulajdonosa pedig nem az Eü-i, hanem a Honv. tárca...
-jelentem,van fűtés a váróban is...ami hideg és szeles,az a lépcsőház...
-bízom benne,hogy a ferde ajtófeiratokból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni a szakmai munkát illetően

danann
-Hatvani Ildikó nem MÁV-os volt (ha otthonosan dolgozott már az átköltözés utáni első napokban is a MÁV-ban,akkor ez nagy dícséret...)
-medencevégű fekvésnél ne azt kívánd a kismamának,hogy "fel a fejjel"...:-) inkább le...

danann és ballagyo
-a szülés napja minden esetben a 0. nap. Mindenkinek azt ajánljuk,hogy 3x72 órát legalább töltsön bent a gyermekágyon,de hangsúlyozom,hogy senkit nem "rúgunk ki "ezt követően.A korai hazabocsájtás lehetőség,nem pedig kényszer.Értelemszerűen,ha éjjel jár le a 72 óra,hazabocsájtás legkorábban másnap délelőtt.

ballagyo
- a császármetszéstől nem kell félni.A doktornak valószínűleg nem ez lesz az első...

üdv: Vojőr
 
 


Vojőr! Jó, hogy a másik oldalról is írsz illetve, hogy rajtad keresztül talán az itteni észrevételek is megértő fülekre találnak anélkül, hogy bárkinek kellemetlensége származna abból, ha hangot ad -itt leírja- a nem éppen szívet vagy szemet derítő észrevételeit.
Ami Ágicát illeti, hamarosan a szülészeti osztályon töltött néhány napról fog beszámolni, mivel Bulcsú babácska a héten megszületett.:D
És miben másabb a Honvédelmi, mint az Eü tárca a kh. életét, működését tekintve?
Egyébként még mindig nagyon drukkolok nektek, hogy mégjobban összecsiszolódjon a kollektíva és csak jó híre legyen továbbra is az osztálynak. :wink:

Tücsi

KépKépKép
 
 


Vojőr!
Ami a szülésznőt illeti, elismerem, egy megjegyzéséből vontam csak le a következtetést, hogy 'hazai pályán mozog', de akkor tévedtem. Tényleg meggyőző volt, fel sem merült bennem, hogy esetleg először jár ott.
A hazaengedést illetően: éppen reggeliztem az étkezőben, amikor két doki ezt beszélte, mármint hogy kinek mikor jár le a 3 napja, ott hangzott el, hogy aki déltán 3óra 5perckor szült mondjuk hétfőn, az pénteken mehet, de aki korábban, az már csütörtökön. Én hétfőn du. fél 6kor szültem, és ugyan úgy pénteken mentem haza, mint a szobatársaim, akik kedd hajnalban szültek. Ami pedig azt illeti, hogy a 3 nap csak lehetőség, nem tudom, van-e valaki, akitől megkérdezte-e az orvosa, akar-e maradni még, vagy hogy mi lehet az az orvosi indok, amivel javasolják, hogy maradjon még az ember, de gondolom, tényleg súlyos valaminek kell lennie, mert az utóbbi időben nem hallottam olyanról, aki 3 napnál tovább volt bent. Én nem feltétlenül gondolom, hogy ez rossz, amint írtam is korábban, otthon szerintem sokkal gyorsabban gyógyul az ember, ha nincs állandó orvosi felügyeletre szükség, akkor felesleges bent tartani az embert. És ez a császárra és a sima szülésre is igaz. (egyébként az anyámnak nemrég műtötték a sérvét, bár nem pont olyan, mint egy császár, de azért csak felvágták az ő hasát is. Nos, ő nálam kevesebb időt töltött a kórházban, 10 éve gondolom, őt is gondolkodás nélkül legalább egy hétig bent tartották volna, vagy tán tovább is, de most csak ennyi az indokolt. Hiába, fejlődik az orvostudomány és kész.)
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: