Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Elkezdtük a beszoktatást. Gergő nagyon jól elvolt. Csak nekem unszimpatikus a gondozó nénije. :(
Juj de naaaaagyon.
Mondtam, hogy Gergő nem minden zöldséget, gyümölcsöt eszik meg.
Erre a reakciója, oké, akkor meg se próbálunk neki adni, adjon anya otthon. Ááá, mi az, hogy meg se próbálja???
És ha a többi gyerkőc láttán neki is megjön a kedve hozzá?
És ez csak 1 kiragadott példa. :(
Szerintetek mit csináljak?

Andi

KépKép
 
 


Hát Andi. ismerős a szitu. mi hétfő óta járunk oviba. amelett hogy nem szimpatikusak a gonozónők, még láttam olyat is ami nem tetszik.

amíg kint ültem, az egyik kisgyerek kiment wc-re. fél óráig kiabált (néztem az órám) h készvan, segítsenek neki. sehol senki. észre se vették, hogy egy gyerek eltünk fél órára.

Márkó sem tud még egyedül pisilni, kakilni. kimegy a wc-re, fel üs ül, el is végzi a dolgát, de ennyi.

Aztán, ma megkaptam a "letolást" , amiért nem tudja egyedül fevenni a kabátját, és a cipőjét. szóval a ma du-i program az volt, hogy itthon bőgtem, mert rossz anya vagyok :( :cry: :cry:

Kép

NIKI
 
 


Sziasztok!

Hú nagyon behalt a fórum...
Napok óta mondjuk nekem is csak annyi időm volt, hogy megnéztem írt e valaki, de egy jó ideje sehol senki, mondjuk egyre több a közösségbe járó kis manó és ez által a dolgozó anyukák száma is gondolom megnőtt... :roll:

Érdekes milyen rossz tapasztaltaitok vannak lányok a gondozókkal... Tényleg Niki ti melyik oviban jártok?
Nekünk szerencsénk van úgy néz ki, pedig Alexander se tud még rendesen egyedül öltözni, vetkőzni, mondjuk a fölsőkön kívül mindent le tud venni egyedül, de az öltözéssel még gondok vannak, de majd úgy is megtanulja és nálunk a csoportban pl a nagyobb gyerekek is segítenek a kicsiknek az öltözésben! Én múltkor nagyon büszke voltam Alexanderre amikor mentem érte az oviba, mert mondja hogy pisilnie kell és el is ment igaz nem lehetne bemenni a wc-be szülőnek de nem szólt senkinek és hívott és akkor látom, hogy állva pisilt és nem lett olyan a ruhája! :D Itthon nem tudja gyakorolni mert túl magas a wc-nk és én kértem, hogy tanítsák meg és most már nagyon profi! :lol:

Aztán egy hete hétfőn voltam ugye genetikain ahol az SZTK-s UH-hoz képest 2 héttel mérték kisebbnek a kis manót és a bal veséjén van tágulat amit ki is nőket. (Ilyen Alexandernek is volt még születésekor is volt belőle egy kicsi, de az 4-5 hetes kontrollra már el is múlt! :D ) -így ettől nem tartunk igazán. Aztán azt mondták, hogy ő is fiúcska amit igazság szerint én is teljesen jól láttam, de azért a következő Uh-n még megkérdezem még egyszer hátha más volt :oops: :roll: (Mama mondja mindig, hogy neki a második lányát fiúnak mondták, de csak a köldökzsinór volt, de én ebben annyira nem hiszek, mert fejlődik a technika és most már csak jobban látják, de azért megnézetem még egyszer, hogy megnyugodjak :oops: :roll: )

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi egy hetet jártunk a bölcsibe, és rá szombat óta a Heim Pál kórházban fekszik a Gergő.
Súlyos kruppal, és mellé egy csúnya bakteriális fertőzéssel megspékelve, amitől 39 fok feletti volt a láza 5 napig.
Már nagyon jó lenne haza menni, mert fáj mindenem a széken alvástól.
Így még a jövő héten se mehet bölcsibe. :(

Andi

KépKép
 
 


Wertzuz! Jobbulást, nagyon sajnálom. Múlt vasárnap este mi is kórházban kötöttünk ki Vácon, Ákossal. Laryngitisz, ugató köhögés és szintén 39 fokos láz. Szerda óta itthon gyógyulunk. Most Adél van sz@rul, kapott már rectodeltet, de az ő bőröndje is útra kész, hogy bármikor tudjunk indulni. A lakás hőmérséklete 20 fok és megy a hidegpárásító, inhalálunk stb...

Kinga! Gratula a pici fiúhoz!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Végre itthon! Már nagyon elegünk volt a párommal a kórházból.
Próbáltuk viszonylag felváltva csinálni, de így is rettentő kimerítő volt.
Leginkább az volt fárasztó, hogy folyton le kellett kötni a Gergő figyelmét, hogy ne másszon ki az ágyól, ne ugráljon, stb.
Mivel nem lehetett szaladgálni sem, állandóan fegyelmezni kellett és nem értette miért nem futkoshat.
Így a végén már csak az udvarra mentünk, overallban nem tud úgy szaladni.
Ráadásul a játszó szobába se akartuk vinni, hiszen folyton felül fertőzhetik ott egymást a gyerekek, mert egymás után veszik a szájukba a játékokat.

Az orvosok semmit nem tudtak, csak vonogatták a vállukat és tippelgettek a betegégről, mi is okozhatja.
Szóltam, hogy kruppos gyerek mellett vagyunk, pedig mi már régen nem a kruppal (3 nap alatt elmúlt teljesen) bajlódunk, hanem a nagyon magas lázzal küzdöttünk, és mégis állandóan ránk lett nyitva az ablak, mert a szomszéd kisfiú fulladt. Hiába mondtam, hogy ez a Gergőnek nem jó, hát így soha nem fog meggyógyulni.
Akkor már 2,5 napja kapta az antibiotikumot, és a doki szerint nem lenne szabad lázasnak lennie.
Húzták a szájukat, de nem érdekelt, olyan fesztivált csináltam, hogy igenis másik kruppos mellé rakják át a kisfiúékat.
El is költöztették a gyereket. Másnapra már nem volt lázas a Gergő. Ja, és a kisfiú is elkezdett gyógyulni rá 2 napra.

A háziorvos tanácsára haza hoztuk, és itthon folytatjuk a kezelést.
Jól döntöttünk. Itthon megint van étvágya, iszik is rendesen. Bent már vagy 3 napja alig volt hajlandó enni és inni sem.
Már rettegtünk, hogy megint infúzió lesz a vége, de itthon rengeteget eszik , iszik megint. :)

Most vannak lent a házi dokinál apukájával. Kíváncsi leszek mit mond.
Ja, mert a kórházi orvos szerint a Gergőnek minden lelete negatív volt, így nem értette mitől volt több, mint 39 fokos láza.
A háziorvos szerint ilyen nincs, lehetetlen, hogy ha valakinek ilyen magas a láza, akkor a laborleletben a süllyedésnek, vagy a fehér vérsejt számának változnia kell. Na, ezek után higgy bárkinek is aki orvosnak nevezi magát.

Szóval nem bántam meg, hogy haza hoztuk. Neki se volt jó ott egyáltalán.

Andi

KépKép
 
 


Andi! Jó, hogy végre otthon vagytok. Gyors felépülést.

Mi a karácsonyt a Madarászban töltöttük, most Vácon voltunk. Sokkal emberségesebbek volta Váconk. Minden nővér, orvos gyerekbarát, együttműködőek, segítőkészek. Minket elkülönítettek, súlyos ok nem volt rá, de volt még hely, így 1 ágyas szobában voltunk. Nem égett éjjel nagy fény a szobában, a folyósón is sötét volt. Mikor éjjel kötötték be az infúziót, hozott be a nővér zseblámpát. Mindent meg lehetett velük beszélni, nem keltettek 6kor lázat mérni. A Madarász ennek az ellentéte volt. Ja és normál ágyban aludhattam, behozták az ennivalót, a Madarászban az udvaron át egy másik épületben lehetett ebédelni. Szombaton mentő vitt minket Adéllal Vácra, de aztán hazaengedtek, a vasárnap délutánt gyakorlatilag az erkélyen töltötte inhalátorral a száján. Mára nagyon sokat javult, tüdőgyógyásznál is voltunk, csak a torka gyulladt, holnap megnézi fül-orr-gégész. Ákosnak hallott zörejeket a tüdejében, de ő is a röntgen alapján negatív. Remélem gyorsan meggyógyulnak.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Hú lányok rossz még olvasni is milyen betegek voltak a gyerekek. Mindenkinek mihamarabb gyógyulást kívánok! És remélem ti is ki tudjátok lassan majd pihenni magatokat a dolgok után...

Aztán ma voltam a leleteimért és elég siralmas lett... Kíváncsi leszek, hogy mit fog hozzá szólni holnap a védőnő és a doki...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek el, gondozónőt váltottunk!!!!
Annyira nem volt szimpatikus a Zsóka néni gondozónőnk, olyan dolgokat csinált, ami miatt legszívesebben megtéptem volna.
Elmondtam a vezető helyettesnek, és átették a Gergőt ahhoz, akihez szerettük volna.
Nagyon kellemetlen volt, mert a bölcsivezető megkért hogy a gondozónő előtt is mondjam el a problémákat, de a Gergő érdekében vállaltam ezt a kis mizériát.

Így most sokkal nyugodtabb vagyok. Gergő is jobb kedvvel megy be a csoportszobába, és jobb kedvvel is jön ki.

Nini Én csak biztatni tudok mindenkit, hogy ne hagyja, hogy egy olyan nő mellett legyen a gyerkőce, aki neki nem tetszik!

Andi

KépKép
 
 


Sziasztok!

Már megint behalt a fórum :?

Sehol senki vagy mindenki olvasó státuszban van, de igazából nincs mit olvasni így itt...

Andi - Jó, hogy valahogy mindig összefutunk :lol: Jól sikerült a bababörze nektek? (Én alig találtam megfizethető áron bármit, meg alig is volt pénzem így csak 1-2 ruhát tudtam venni...)
Tényleg akkor most ugyan az a csoportotok, csak másik gondozónő vagy átraktak 1 másik csoportba titeket?

Mi egyébként jól vagyunk. Alexander szépen jár az oviba és szerencsére ruhát csak evésnél vagy kézmosásnál kell cserélni rajta... Múlt héten volt valami zenés műsor és annyira tetszett neki, hogy ő fölkelt és neki állt táncolni, meg az egyébként addig neki tök ismeretlen számokat próbálta énekelni és elvileg a többi gyerek csak nézte, hogy mit csinál :shock: aztán 1-2 gyerek becsatlakozott másik csoportokból... :lol: A dajkanénink azt mondta, ha legközelebb lesz ilyen jellegű műsor visz kamerát, hogy mi is lássuk, mert annyira édes volt... :D
Ákos és a kis manó szépen nődögélnek Ákos egyre ügyesebben motorozik lent az utcán és nagyon szépen eszik egyedül! (Majdnem felesleges már az előke.) Igaz nagyon keveset eszik, és nem tudok rájönni az okára, de nem adom fel ha kell 3-4 félét is csinálok neki, de van, hogy úgy se kell. Van aki azt mondta biztos nem éhes és majd később próbáljam újra, de úgy meg kimarad 1 étkezés legalább, mondjuk mennyiségben szerintem ki is marad, ha nem több és e miatt a súlya és a magasság növekedése is nagyon rossz! Alexander mostanában rengeteget eszik és ez meg is látszik rajta! Gyorsabban nő mint Ákos :shock: , pedig a koruk miatt fordítva kéne lennie, de bízom benne, hogy Ákosnál hamarosan megváltoznak a dolgok!
Aztán én meg megint összeszedtem valami vackot borzalmas a folyásom és hiába ír föl a doki valamit max 1 hét a gyógyszer szedése után és megint látom, hogy újra kezd visszajönni... Úgyhogy most hamarabb megyek vissza a dokihoz mint kéne, mert valamit muszáj lesz kezdeni vele, mert nem akarom, hogy fölmenjen a kis manóhoz!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
A segítségetek kellene, főleg aki a 12. hetes ultrahangot a kórházban csináltatta! Milyen ott a gép, hasonló mint lent az ambulancián? És az orvosok?

Előző babánknál még a dokim csinálta, de most már csak genetikus végezheti, így vagy a kórházba megyek vagy fizetős helyre. Szerintetek melyikkel megyek biztosabbra? Ez lehet költői kérdés volt?!

Köszönöm a válaszokat előre is.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu, a kórházban Hajdú Krisztina és Bátorfi doki csinálja a geentikai UH-kat, én oda mennék!

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Köszi Panndi

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Időpontot kell kérni, kérd őket, és tuti jó kezekben lesztek :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Beu! Szerintem nem biztos, hogy Hajdu doktornőhöz vagy Bátorfi doktorúrhoz kapsz már időpontot. Hozzájuk jóval előbb kell kérni. Ha jól tudom hétfőnként Tidrenczel Zsolt is végez genetikai uh-t, lehet, hogy már csak hozzá kapsz időpontot. Legalábbis tavasszal így volt. De szerintem teljesen rendben van a kórházi genetikai uh. vizsgálat.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Tidrenczel nekem nagyon nem szimpi :roll:

Meg én most már az előzmények miatt csak a jól bevált dokikhoz mennék :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Na hát pont ilyenek miatt nem tudom mit csináljak. Tidrenczel sajna nekem sem jött be-pedig, hozzá lett időpontom. A dokim meg végül csak annyit mondott, hogy hiába van jó genetikus, ha a gép nem tökéletes. Nos mivel én eddig nem voltam e téren a kórházban fogalmam sincs a dolgokról. Asszem még rágódom rajta.
De köszönöm a válaszokat.


Ui: majd a következőnél hamarabb ébredek :)

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Nálam azon a gépen vették észre, hogy baj van, úgyhogy nem lehet olyan rossz a gép.

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok, bekukucskáltam :)

A kérdésem, hogy mi a véleményetek a bárányhimlő oltásról?

A másik, hogy kell-e a D-vitamin még 3 évesnek télen? Eddig adtam napi 1 cseppet, de most elbizonytalanitottak. Azért bajt csak nem okoz, nem?

Ja és ha már itt tartunk... C vitamin... azt lehet túladagolni? Van az Eurovit 500 mg-os C vitamin, Pálmi imádja... :roll: felet kap reggel és felet este... csak gondolkodom, hogy csak negyedet kellene... de úgy eszi mint egy cukorkát és követeli :D

Kép

Kép


Sziasztok!

Na végre 1 kis pörgés! :lol:

Beu5 - Én is Hétfőn voltam legutóbb genetikain október 10.-én és én is Tidrenczel drokinál, és meglepően normális volt igaz én Alexandert vele szültem mert ő volt akkor ügyeletes és szerencsére nekem személy szerint nem volt vele gondom sose, de hallottam róla sok rosszat is és így annyira én se örültem, de nagyon alapos volt az uh szerintem 4x-5x is átnézte (ha nem többször) rendesen a babót és rengetegszer mérte, hogy tuti minden rendben van e vele! Úgyhogy szerintem nyugodtan meny majd a kórházba hozzá! :wink: És a gép szerintem se rossz, mert észrevette, hogy a vesékkel gond van, ami szerencsére nem vészes csak egy kis mértékű tágulat amit valószínűleg ki is fog nőni, mint Alexander, mert nála is volt igaz akkor voltam Hajdu doktornőnél és Bátorfi doktorúnál, de ők akkor nem vették észre... :?

Veronika - Szerintem nem tudod túladagolni, de lehet kapni boltokban (mi a SPÁR-ba szoktuk) a Naturland-nak rágható C vitaminját amiből akár napi 5-öt is ehet és 75db-os és nagyon olcsó igaz mi csak max 3-at adtunk és azt is csak akkor ha konkrétan beteg volt különben 1-2 db-ot kapott naponta. :wink:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Veronika: mi nem oltattuk be a lányokat, tavasszal elkapták, nem volt annyira vészes. Zsófi kapta el másodszor, neki rosszabb volt, de hamar túljutottunk rajta.
Nálunk 6 éves korig kell a D vitamint adni a téli hónapokban, ezt tavasszal hallotta a gyerekorvos valami konferencián, így nálunk mindenki kapja most.
C vitamint nem tudod túladagolni, a felesleget kipisili, de a túlzott C vitamin fogyasztás azért hasmenést okozhat.

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Veronika: a mi doktornénink nagyon ajánlja legalább 1 oltás beadást. Én nagyon ellene voltam, nem akartam, de engem meggyőzött. Azt mondta, hogy sok a szövődményes betege, elhúzodó bárányhímlős betegei voltak. Ő dolgozik a Kútvölgyiben is, nemcsak háziorvos. Így egyet kaptak a gyerekeim, ami mellett tuti elkapják majd, elvileg a szövődményeknek kevesebb a veszélye.

Én adom a D vitamint, sőt én magam is szedem: http://www.zimonyi.hu/?p=787 ezt a blogot egy doktornő írja, nagyon érdekesekt ír, érdemes olvasni.

Tidrenczel nekem sem szimpi, a barátnőmet kiosztotta, mert előbb ment, mint kellett volna. De alapos, csak a stílusa.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok, már csak egy kérdésem maradt. Nem tudtok olyan telefonszámot ahol be is lehet jelentkezni a genetikai uh-ra, mert amit én kaptam az kicsöng, de hol foglalt, hol nem veszik fel már közel 2 napja. Talán még sikerülne időpontot kapnom a kórházba s megúsznám a fizetős dolgot.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


beu: 1/4752775

De nagyon nehezen értem el őket én is, mikor kellett.

KépKép

KépKép

Kép
 
 


igen ezen próbálkozom én is, köszi. és még mindig semmi

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Nekem a szám a beutalón volt, de szerintem nekem is ez volt, és legalább 1 hétig tartott mire elértem őket... :?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beu, a tesóm most volt két hete genetikán, és azt mondja délelőtt érdemes őket hívni, ha azt mondod keddi v csütörtöki időpntot kérsz, akkor v. Bátorfihoz, v Hajdú dokinőhöz kerülsz. anno a gépekről azt mondták, a 3 és 4 dimenzió semmivel nem nyújt többet, csak a látvány más.
Betti

Kép
 


Köszönöm a hozzászólásokat!

Engem is ezzel ijesztget a doktornénink, hogy nem olyan a bárányhimlő, mint régen, sokkal több a szövődmény...

Kicsit utánaolvasgattam, arra jutottam, hogy mindig a második gyereknél rosszabb... ezért most nem adatom be, hanem majd ha terhes leszek és addig nem kapja el, hogy nehogy az újszülött elkapja tőle, ha véletlen pont akkor kapná el...

Kép

Kép


Sziasztok!

Mi nemrég regisztráltunk a nagycsaládosok egyesületéhez (mert már két gyerkőctől annak számít egy család) és nemrég kaptam értesítést, hogy December 12.-én idared alma vásár lesz 80 Ft/kg!
Bárki vehet, csak regisztrálni kell a rendelést.
Az űrlap itt érhető el:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... UTJKTHc6MA

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Beu, én voltam a kórházban és az Istenhegyin is vizsgálaton, korrektül és alaposan dolgoztak mind a két helyen. Én Hajdú doktor nőnél voltam minden alkalommal.
Amikor dönthettem, elmentünk magán úton, de amikor elveszített babámnál a kórházban vizsgáltak/láttak el, akkor sem volt semmi probléma. Ne félj oda menni.

Nálunk tavaly mind a két lány volt bárányhimlős, így mi az oltáson nem kell, hogy gondolkozzunk :lol:
mondjuk a négy hét bezártság alatt nem voltam ilyen vidám :lol: de így utólag nem volt olyan vészes, csak sokáig tartott :roll:

KépKép

KépKép
 


Ildi, én is pont így gondolom :lol:

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek: Adél odaadta a Mikulásnak a cumit, vagyis betette a csizmába és volt helyette ajándék :), Ákos pedig pénteken elválasztotta magát, nem akart többet szopizni :) Olyan nagyok már!!!!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Ildi, Panndi,
köszi :) 4 hét az tényleg nem kevés... :)

Gabi,
nagy-nagy gratula Adélnak! Mire nem jó a Mikulás! :lol:

Pálmi elkezdte a "miért"-korszakot... utána kellene olvasnom, hogy ez mire jó, hogy tudjam kezelni, mert sokszor olyanokra kérdezi, hogy "miért", amire nem tudok válaszolni, mert egyszerűen tények, nem valamiért vannak :D Pl. miért sínen megy a villamos... mondom, hogy így tervezték... de miért... :D Miért kék a labda... miért esik az eső... stb...

Kép

Kép


Gabi ügyes gyerekeid vannak :lol:

KépKép

KépKép
 


Veronika, a négy hét nem kevés, de kibírtuk, így legalább mind két lányom védett. :lol: nekem Lilla könnyebben viselte, Léni szerintem még kicsi volt hozzá.

KépKép

KépKép
 


Ja, nekünk nem is négy hét volt ám, mert előtte bezsebeltünk egy kis kötőhártyagyulladást is, amivel szintén itthon kellett maradnunk, de persze azt sem egyszerre kapták el, így hat hétig éltünk karanténban :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Köszi lányok, végül utolsó percben sikerült időpontot kapnom a kórházba, szerencsésen mára, Hajdú drnőhöz és tényleg nem bántam meg, bár egy kicsit megijedtünk a tömegtől, de gyorsan ment, s ő is aranyos volt!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Veronika- mi beadattuk a bárányhimlő elleni oltást Kristófnak de a dokinéni csak azért ajánlotta mert fiú és kb. másfél éves volt amikor a szomszédunk áthozta a kislányát játszani akire estére kijöttek a bárányhimlős pöttyök ,így Kristóf tuti elkapta volna, de az oltás megvédte.

Viszont hamár fertőző betegség akkor mi meg szülinapra kaptunk egy kis skarlátot így péntek óta itthon vagyunk. Két napig volt lázas aztán 2 napig pöttyös de igazából semmi más tünete nem volt. Én inkébb gondoltam 3 napos lázra de a dokinéni azt mondta hogy ez skarlát csak enyhe lefolyású.

Gabi -nem is tudtam hogy Adél még cumizik. Nálunk Kristóf kb másfél hónapja egy reggel bedobta a Wcbe a cumit :) és mivel apa nem volt hajnalndó kiszedni elúszott a Dunába, azóta nincs . De amúgy ha ez nincs akkor a Télapó nálunk is elvitte volna.

Kép

Kép
 
 


Tüni! Igen, hallottam a cumitok történetét kedden a Mikulás ünnepségen :) Adél csak itthon cumizott, oviban, bölcsiben nem. Mikor jöttök oviba?

Ma Ákost bedobtam a "mélyvízbe". Délelőtt 3 órára elment a csanába. Már megebédelve édesen alszik :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Ügyesek a cumi nélküli gyerekek :)

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Mivel harmadszorra hármasikreket várok, kénytelen voltam orvost és kórházat váltani. A 3 PIC-es kórház közül az ÁEK-re esett a választásom, a dokim pedig Spánik Gábor lesz.
Már voltam is nála egyszer beszélgetni, a múlt héten pedig adott beutalót AFP-re (meg egyebekre: hepatitisz, szifilisz, toxoplazma...) és elintézte, hogy a meddőségi központban vegye le a vért egy nővér, mert a nőgyógyászaton épp nem volt senki, aki meg tudta volna tenni. De fogalmam sincs, hogy a leletet most honnan szerezhetném meg. Azt tudom, hogy a doki gépére felkerült, de őt nem tudom elérni. Alapból, hogy mennek ezek a dolgok? Gondolom a laborba kell mennem a leletért, de mikor lehet menni? Csak nekem adják ki vagy a férjem is érte mehet? A honlapon annyira nincs fent semmi normálisan. Spánik meg irtó rendes, de a mobilját szinte sose veszi fel, és az SMS-ekre is 3 nappal később válaszol.


Zsuzsanna, szerintem a dokidtól tudod megszerezni. Alap esetben ugyanis nem a kórházi osztályon veszik le a vért :lol:
Amúgy én nem a dokidhoz jártam, de nekem nagyon szimpatikus volt így a kórházi tartózkodásaim alatt.
Gratulálunk a babókhoz és drukkolunk, hogy ne legyen szükségetek a picre :wink:

KépKép

KépKép
 


Köszi Ildi! Igen, végül sikerült elérnem 8-kor a dokim, csak ma meg már nem megy be (gondolom éjszakás volt), szóval majd holnap megtudom talán. A védőnő így lemarad ma a dologról. Köszi a gratulációkat! Nagyon jó lenne, ha nem kellene PIC, de elég kicsi az esély,a hármasikrek átlag 32-34. hétre születnek, a rekord, amit olvastam 37+2 (egy amerikai kismama), na nekik nem kellett PIC. :)


Szia Zsuzsi! (itt is :) ) Nekem úgy csinálta a doki, hogy mikor mentem hozzá a rendelésre, küldtem neki sms-ben a taj számomat és délután hozta ki nekem Dunakeszire a leleteket. A védőnőnek meg ráér, szerintem... Legalábbis a mienk, hát ....
Nem is kérdeztem szombaton, hogy a nagyok mit szólnak/szóltak, hogy 3 tesó érkezik?

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Ügyesek a cumi nélküliek, igaz nálunk egyik fiú se kapott sose, tehát nem tudom milyen nehéz leszoktatni őket róla, és Alexander az ujjára se szokott rá, igaz Ákossal már harcolunk...

Zsuzsi - Remélem nem nagyon lesz szükségeteket tényleg a PIC-re, de gondolom már azzal is ki lennétek elégedve, ha max 1-2 hetet kéne csak max a kórházban tölteni, mondjuk 2 nagyobb mellet nehéz lesz kihúzni sokáig...

Tényleg lányok valaki járt már úgy, hogy 26 hetesen már nagyon erős jóslói voltak és után mi lett a vége?
Mert múlthét kedden már majdnem mentünk a kórházban mert majdnem 3 órán át olyan erős fájásaim voltak, hogy le is izzadtam és volt kb 20-30 perc, hogy csak 1 perc volt két fájás között. A dokimat csak itt az SZTK-ban tudnám elérni, de mivel új rendszer van itt már csak heti 2 nap van (Kedd és Csütörtök) a múlt héten nem értem el és időpontot meg csak 20.-ára kaptam... Igaz már 2-3 hete kellet volna mennem.... :evil: :?
Most azóta annyi van, hogy minden nap keményedik a pocim néhányszor változó ideig, de szerencsére fájás azóta nem volt és különösebben nem is fáj csak érzem, hogy kemény.
Ákost azóta nem szoptatom igaz nagyon nehezen visel, mondjuk a tápszert szerencsére úgy ahogy elfogadja helyette, csak nem tud elaludni tőle... :cry: És nem emelgetem annyit csak ha nagyon muszáj és akkor is csak gyorsan. Apa jön és hozza is viszi ha kell menni valahova, hogy ne én cipeljem le és föl. Igyekszek többet feküdni kímélni magam, de azért aggódok 1 kicsit, hogy elég e ez és tuti minden rendben van e... :oops:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga, én Fruzsinál voltam így, ott gyógyszer és hat hét fekvés lett a vége... :? Óvatosan!

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Kinga! Pihenj sokat és szerintem szedj magnéziumot. A magnesium citrici nem olyan drága és ha receptre felíratod, akkor még olcsóbb. Legalábbis régen fel lehetett íratni. Vigyázz magatokra!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Zsuzsa :D nyugi, itt az utcában a hármasikrekkel a csajszi 35. hétig húzta, ill. egyik ismerős is benntartotta a 35. hétig a három babát.
Drukkolunk Nektek!
Nem kis kihívás lesz :wink: a bébik egyszerre gondozása :lol:

KépKép

KépKép
 


hú nagyon kihalt a topik :cry:

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!
Boldog új évet mindenkinek! Hogy teltek az ünnepek? Nálunk betegesen, először a gyerekek, főleg Ákos, aztán nekem kihúzták a fogam, utána pedig elment a hangom, fájt a torkom, köhögtem stb. A sort a férjem zárta arcüreggyulladással... De a karácsonyfa alá került meglepetés is, hármaska személyében :) Augusztus végén érkezik, jól van és ma már volt szívhang is :)

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: