Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni én is. Nekem van már 1 pici fiacskámés és majd szeretnénk neki 1 kistesót, és mindenképpen orvost szeretnék váltani, habár én ügyeletesnél szültem a ÁEK-ben (máv-ban) és meg voltam vele elégedve, de én újpesten lakom és itt az sztékában rendel a Dr. Hlaász Domokonkos ha jól emlékszem a nevére :oops: és most hozzá szeretnék járni majd de ő tuti hogy az uzsokiban van. Nem igazán tudom, hogy az uzsokiban milyen körülmények vannak, milyen a mama baba szemlélet és szinte semmit se tudok róla csecsemősők stb. Ha tudtok nekem ebben egy kis tájékoztatást adni akkor azt nagyon megköszöném!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon eltűntünk, de nálunk is jön-megy Blanka ezerrel és nincs egy perc nyugtom se. :-)

Én is nagyon boldog születésnapot kívánok Vivinek és Botinak.
Atyavilág de elszaladt az idő. Emlékszem amikor Botit vitték haza a kórházból én meg CTG-ről mentem haza :-) Pedig szinte most volt ... Tiszta nosztalgikus érzés kerített hatalmába :-))

Anikó, én is sajnálom a bölcsit, de ha tudsz akkor szerintem is fellebbezz, ne hagyd annyiban főleg, hogy dolgoznod kellene menni. Gondolom még nincs lefixált munkahely, azért nem vették fel. Ugye? Vagy van már új munkahelyed? Nálunk a bölcsi kérdés jövőre lesz esedékes, a jövőévet mindenképp megszeretném várni. Akkor 2 éves lesz majd a nyáron és szeptemberben kezdené bölcsit. Legalábbis én így tervezem, aztán majd meglátjuk mi lesz. Lehet, hogy nekünk sem lesz szerencsénk, mert itt dunakeszin 70 bölcsis korúból 10-et vettek fel. Egyedülálló anyák voltak előnyben. :roll:
A többinek marad a magánovi havi 60ezerért :evil:

Blankám nagyon nagylány már, mi is hamarosan 1 évesek leszünk, tisztára felfoghatatlan hogy rohan az idő :-) Még nem jár, de már pár lépést gyönyörűen megtesz egyedül. Kapaszkodva pedig fut :-) 5 fogunk van. Mi már nem szopizunk, ha fel is kel éjjel max. teát kap. De van hogy azt sem. Általában szerencsénk van, mert végig alussza az éjszakát.
És egyre rosszabb! Minden zsiványságban benne van, néha olyan mint egy fiú: kapcsolgat mindent, leszed mindent mindenhonnan, hisztizik, ledobálja a cipőket a cipőtartóról, belenyúl a kutyakajába, van hogy bele is eszik. Már feltud mászni a kanapéra és ott ugrál :-) Szóval kész agyrém ... estére dettó mint Anikó írta, tök hulla vagyok :-)

Puszi mindenkinek, jó nyaralást annak aki lógatja a lábát valami vízparton :-))

u.i: Kinga, szerintem érdeklődj a 2009-es topikban, ott többet tudnak neked segíteni és a mostani állapotokról is hitelesebben informálnak. Állítólag le költözött egy szinttel a szülészet, és tiszta káosz van, meg felújítás, de pontosan én sem tudok semmit. Halász doki vett föl mikor szültem, nagyon kedves orvosnak tűnt, de sok mindent nem tudok róla mondani. A csecsemős nővérek tették a dolgukat, de ha bármit szeretnél megtudni mindig kérdezni kell, maguktól nem nagyon magyaráznak/segítenek. A babák szinte egésznap kint vannak az anyukákkal, csak a reggeli vizsgálatokra viszik be, és este fürdés időben.

Remélem tudtam segíteni.

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Minden szülinaposnak sok boldogságot (így utólag)!
Anikó! Szerintem is fellebbez.

Nálunk: Dalmának jön a 6. foga, kapaszkodva szépen lépeget, próbál egyedül megállni és nagyon akaratos. Cici még 4-szer naponta, ebből 1 éjszaka.
Lucával bajok vannak. Gyerekpszichológus lett a vége, nyaralás után (jövő héten megyünk Balatonföldvárra) kezdjük a "kezelést". Visszajött a tejfehérje allergiája + fruktózérzékenység + Dalma + gyakori orvosi vizsgálat = nem alszik el egyedül, mindig mellettem van, bántja Dalmát, napi néhányszor direkt (szól előre) bepisil és naponta legalább 20-szor megy pisilni (szervi baja nincs), kiabál, hisztis, grimaszol.

Remélem legközelebb jobb hírekkel jövök.
Szép nyarat Mindenkinek.

Tündi

Kép
Kép
 

 
 

Sziasztok!
Holnap megpróbálom a fellebezést beadni, mert még délelőtt szeretnénk elutazni, ugyanis bátyámnak dolga van Pesten és elvinne, amúgy meg mehetnénk vonattal a 3 gyerekkel.
Csakhogy az önkormányzatnál az mondták, hogy kedden menjek az Egyesített bölcsödék vezetőjéhez, de én már akkor otthon akarok lenni. Elvileg munkanap van, csak lesz ott vki, aki átveszi a papírom, vagy majd megy a férjem. Sajna csak 15 nap van rá.
Amúgy meg megint vérvételen voltunk Szandrával, mert nem hízott és a 15 hónapos oltást sem kaptuk meg. :shock: Kezdek kiakadni ettől a doktornőtől. Most a vizeletben van egy kis eltérés, remélem meg akarja ismételtetni. DE én akkor is elmegyek.
Úgyis vissza kell jönni, mert 30-án megyek vissza a gégészetre, ahol ismét fennakadtam a gócszűrésen. Bőrgyógyász szeretné kinn tudni a mandulám az ekcémám miatt. Addig eszem a lóadagos augmentint.
Amúgy júl. végéig vidéken lennénk, hát ezek után nem tudom mi jön közbe.

Tündi, szinte képekben látom, hogy mi történik. Majd írj, hogy mi újság a pszichológusnál. Rolcsi is dermesztő dolgokat csinál, soha nem hittem volna, hogy idáig fajul. Tulajdonképp egy szavamra sem figyel oda. Otthon még hagyjuk, de az utcán, játszón igencsak néznek, mikor ordítok rá tehetetlenségemben. Motorral úgy ott hagy, hogy sokszor nem is látom. Teljesen kezelhetetlen.

Timi, sok erőt küldök!

Kinga, én Halásznál szültem. Teljes mértékben rábízhatod magad és a babád is. Nagyon kedves, figyelmes.
És a 2009-es topikban nézd a friss infókat.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Sajnos nálunk is így viselkedik a Lali. Akár mit kérek tőle, folyamatosan nem a válasz. Már kezdek én is meghülyülni.
Ma szándékosan elgáncsolta Abit. Néha meg puszilgatja.

Még egy rossz hír. Igaz ugyan hogy Lalit felvették abba az oviba ahová szerettük volna, de sajnos a vegyes csoportba került.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szomorú lettem :cry: csupa rossz hír.

Tündi!

Okosakat és főleg hasznosakat olyan nehéz ilyen helyzetben mondani, én csak kitartást tudok neked kívánni erre az időszakra.
Remélem Lucával rendeződnek a dolgok. Biztos ő is érzi, hogy nem okés vele minden, ezért is viselkedik így. A tejallergia és a fruktózérzékenység miatt gondolom egy csomó olyan dolgot nem ehet, ihat ami szeretne. Szerintem van már olyan értelmes, hogy ezt kezdi megérteni, de hogy nem tetszik neki azt tuti. És ott van még a kistesó is, így rajta tölti ki az "akaratosságát". Bár talán ez nem is biztos, hogy az. A direkt bepisilés viszont bizti, hogy valami dacolás miatt van. Nagyon kiváncsi leszek, hogy mit mond, mit tanácsol egy szakember (pszichológus) ebben a szituban. Majd írd meg! Őszintén szólva fogalmam sincs, mit tennék a helyedben, de minden elismerésem a tiéd. KITARTÁST, a nyaralásra pedig jó időt kívánok.

Anikó!
Jobbulást kívánok neked, nem irigyellek a bőrbetegséged miatt. Tudom milyen szar ez. És a gyógyszer szedése miatt sem. Szopiztatsz még?
Ez is olyan rejtély nekem, hogy Szandra miért nem hízik. Remélem nem fogják újra megszúrni! A nagyobbak is ilyen vékonykák voltak? Mert lehet, hogy nálatok családi vonás. Pl. a férjembe akármennyi kaját tömhetnénk akkor sem hízna 1 kg-ot sem. Egyszerűen ilyen alkat/ ilyen géneket örökölt.
A bölcsi miatt, majd ha vissza jösz vidékről jelentkezz, kiváncsi leszek mi lesz a fellebbezés vége. Brutál ami a bölcsi és ovi kérdésben megy mostanában. Csak panaszkodást hallok, ez is annyira elszomorít. Rolcsi viselkedéséhez kitartást!

Hajni neked is kitartást a "rosszalkodó" Lalihoz. Keményen dackorszakát éli a kislegény :-) Azt modják következetesnek kell lenni, de amikor 100x is rá kell szólni ugyanaz miatt, tudom hogy elszakad a cérna és jön a kiabálás. Blanka még pici, és próbálok vele türelmes lenni, de néha már nekem is sok. Szóval annyira átérzem milyen amikor 2 vagy 3 gyerekkel kell ezt nap mint nap végig csinálni.

Anyucikák fel a fejjel lesz ez még így se :-)))

u.i.: a bőrbetegségre visszatérve, mióta nem szoptatok gyönyörűen tisztul ki az arcom. Valószínűleg ez volt a probléma ez alatt a majdnem 20 hónap alatt (terhesség+szopi), de még vissza kell nekem is mennem a bőrgyógyászhoz.

JÓ NYARALÁST MINDENKINEK!!!

Blancikám mostanság:

Kép

Kép

Timi

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy sokáig nem írtam, de nem is nagyon volt időm. Most próbálom visszaolvasni az elmaradásokat...

Köszönjük a szülinapi jókívánságokat! Hát igen,Timi, holnap lesz 1 éve, hogy összefutottunk a kórházban :) Nagyon elszaladt az idő!
Blanka nagyon cuki és nőcis a képeken :)

Botinak 8 foga van, 78 cm és 10,5 kg. 2 hete már nem szopizunk,miután ő mindent megeszik én meg nagyon le vagyok fogyva, leszoktattunk, de úgy látom nem viselte meg, egyszer sem sírt miatta!
Ha fogjuk a kezét már lépeget, de főként még mászik.Már szeret homokozni is, eddig csak hintáztunk.

Tesómnak 2 hete született meg e kisfia. Holnap is hozzájuk megyünk babázni, meg segíteni. Olyan jó,megint pici babát fogni :)

Anikó, ne add fel! Szerintem is add be a fellebezést!

Ne haragudjatok, hogy nem írok más hozzászólást külön-külön, de fel kell vennem a fonalat, visszaolvasok majd!!!

Mindenkinek türelmet, kitartást (azt hiszem az mindig jóljön) :) és jó nyaralást!

Melus

Kép
 
 


Sziasztok

Tündi: nálunk is Levi nem hajlandó egyedül elaludni, csak úgy ha valaki odabújik mellé. Ez így megy kb tavaly nyár utó, ősz óta. Az oka nálunk az, hogy a nagyszülőknél amikor volt akkor minidg úgy aludt el, hogy köztük a nagyágyban. A megtapasztalt jóról ugyebár nemigen akar lemondnai az ember, így néhány veszekedős este után elkezdtük azt, hogy akkor odabújik mellé valaki amíg elalszik. Meg az is benne van, hogy a tesó miatt kiköveteli a szülői figylemet és erre ilyenkor jut idő. Elég idegtépő néha, mert van hogy ez egy 2 órás herce-hurca ( kihasználja, hogy anya-apa csak vele foglalkozik, a tesó már alszik ), de ha nem alszik délután akkor ez mesével együtt 10 perc. ( sajnos ez egyre többször van hogy nem alszik délután )

A tesó nálunk is kihozta az ördögöt Leviből. Sajnos nagyon csúnyán bántja, sokszor csak úgy ok nélkül belemar. A kis kézfeje tiszta seb volt a múltkor, most a karján marta véresre. Van hogy a mellkasába, lábába mar és mindehhez tényleg nem kell szegény Vivinek a játékához nyúlnia sem. Néha én is elgondolkozom azon, hogy ezt a benne rejlő agressziót ( mert az ) ki lehet-e kezelni belőle, vagy kinővi magától. Most megvárom az ovit, hátha hoz valami változást.
Hasonló korú ismerős ugyanígy szekálja állandóan a hugát, csak Ő harap. Nagyon érdekel a pszichológus dolog, majd számolj be légyszi.

Egyébként nálunk akkor kezelhetetlen Levi, amikor a nagyszülői kényeztetésből hazacsöppen a szürke hétköznapokba, ahol egy felnőtt jut 2 gyerekre ( és háztartásra ) és nem 2 felnőtt egy gyerekre. Éppen ezért az elmenős nagyszülős napok most felfüggesztére kerültek, max havi egy alkalommal 2 nap ha nagyon muszáj, de inkább megyünk családosan, hogy lássa végig, van egy testvére is. Teljesen felborítja a kis lelkét az ilyen egyedüli nyaralás, pedig csak jót akart neki mindenki, de a túlzott kényeztetés sajnos a visszájára sült el, mert túl nagy volt a kontraszt.

2 gyerek dolog:
Nagyon nehéz, ha újra kezdhetném, várnék még a tesóval. A mostani élethelyzetem ezt mondatja. Később bizttos örülni fogok, hogy 2,5 év van csak köztük, de most idegek harca ami itt nap mint nap megy. Persze vannak szép időszakok is, meg édesek amikor együtt játszanak ( néha ez is előfordul ), de így hogy 2 kisgyerek van itthon, egyikre sincs igazán időm amennyit szeretnék, senkinek sem jó. Várom a szeptembert, mert akkro legalább Levi is szórakoztatva van napközben, meg Vivivel is tudok kicsit többet lenni.

Kép
Kép
 
 


Blanka nagyon édes :)

Hajni sajnálom, hogy az ovi csak félig járt sikerrel. Nem tudom mi alapján döntik el, hogy ki megy ebbe ki a másik csoportba. Nálunk szerencsére lehetett kérni, hogy melyik csoportot szeretnénk ( 2 normál indult ) és abba is kerültünk. Bajban lettem volna, ha nem a Katica csoportba megy, még a jelet is igénylehettük ( legalábbis én szóltam 2x is ) a katicát kértük arra is. Katica rajongók vagyunk, ez szerencse, hogy pont katica csoport indult, remélhetőleg segítségükre lesz.

Melus gratulálok a tesód babájához.
most mennem kell

Kép
Kép
 
 


SZiasztok!

Hát úgy döntötték el, hogy a később születetteket tették a tiszta csoportba, és mit ad Isten Lali volt pont a határvonal. Ráadásul az egyik anyuka kiverte a dilit, mert ő neki a kislánya is vegyes csoportba került, holott ő ezt nem akarta. Én nem szóltam semmit, mert örültem, hogy egyáltalán felvették a nem körzetisbe. Negyed órán keresztül vitatkoztak. Nekem meg Abi itthon ordított, így hárman fogtuk magunkat és eljöttünk. Szegény helyettes így is ki volt már. A mi óvó nénink meg úgysem volt ott.

Szeretném megkérdezni, hogy kinek hogy alszik el a pici gyermeke. Egyedül? cicin? kézben?0
0

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászolásokat, habár én az ujpesti sztkba járok és azokra az orvosokra gondoltam... :roll:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, ahova majdnem el sem mentünk, mert Lucával odáig fajultak a dolgok, hogy 5-15 percenként járt pisilni egész nap + bepisilt, bekakilt. Nagy szerencse, hogy elmentünk, ugyanis napról-napra jobb lett a helyzet, csütörtökre már majdnem visszakaptam az én régi Lucusomat. Pisi rendeződött, normálisan viselkedett, rendesen evett, szótfogadott. Amint hazajöttünk a visszaesés megkezdődött. :cry:
Pszichlógus: én már találkoztam vele, Luca hétfőn fog. Szerinte az lett volna a furcsa, ha Luca nem "zakkan" meg. Szerinte a fő probléma az, hogy nem elég, hogy itt a betolakodó (Dalma), ráadásul még kiváltságos is - eheti azokat a gyümölcsöket, amiket Ő nagyon szeret, de a fruktóz érzékenysége miatt jelenleg nem ehet. Ezért az utálat (ki is mondja), a figyelemfelhívás, meg a visszaesés szobatisztaság, önállóság terén, merthogy Ő is kicsi akar lenni.
Én egyébként nem mentem volna pszichológushoz, ha nincs ez a pisilési kényszer. Durva, amikor a gyerek egész napja WC-re rohangálásból áll és nem lehet kimozdulni, mert néhány perc múlva bizti, hogy pisilni kell (kivéve, ha autóba ül).
Hajni: a vegyes korcsopoprtú csoport miatt nem biztos, hogy el kell keseredned. Luca is ilyenbe fog járni és a pszichológus szerint az Ő esetében ennek csak előnye van, hátránya egy sem. Sőt azt mondta, hogy kár, hogy csak szeptemberben kezdi, ugyanis jó hatással lenne rá. (Bár lehet, hogy Lalinál más a helyzet)
Szerencsémre Luca az utcán teljesen kezelhető. Még bringázni is el tudok menni vele, úgy, hogy közben a babakocsit tolom. Kint első szóra szót fogad, betartja a közlekedési szabályokat és szépen jön velem.
Dalma vagy cicin vagy egyedül a kiságyában alszik el. Attól függ, hogy mennyire fáradt.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredtem.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Köszi Tündi, akkor megnyugodtam a vegyes csoporttal kapcsolatban.
Kitartás Lucához, nem lehet könnyű neki. Sajnálom szegénykét.

Ma voltunk Lalival a sebészeten. Fel húzta neki a bőrt a fütyijén, alig biggyesztette le a száját, egyáltalán nem sírt. Remélem nem tapad vissza. Ugyanis én hiába húzogattam neki itthon, semmit nem sikerült elérnem. Azt meg nem akartam, hogy oviból esetleg hiányozzon emiatt. Most a héten itthon van, utána megy anyumékhoz ugyanis anyukám most lett nyugdíjas.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na megvolt a nagy találkozás a pszichológussal. Luca levette a lábáról: köszönt, bemutatkozott, szépen eljátszott, beszélgetett. Tényleg úgy vislekedett, mint egy tündér. :lol: (Aztán hazajöttünk és se szó se beszéd belém harapott. :cry: ) Másfél órát voltunk, csütörtökön megint megyünk.
Terápia (hátha más is tud belőle ötletelni):
- Erősíteni kell benne, hogy Ő a nagy és ez kiváltságokkal jár. Mindenre fel kell hívni a figyelmét, amit Ő tehet vagy tud tenni, Dalma meg nem.
- Ki kell nevezni egy babát, amit bánthat Dalma helyett. Ha Dalmát bántja le kell állítani és oda kell adni helyette a babát, amivel bármit tehet. Állítólag egy idő után csak a babán vezeti le az agresszióját.
- Minél gyakrabban, de legalább 2 naponta kell "Luca-időt" kinevezni, amikor csak Vele vagyok. Erre fel kell hívni a figyelmét, behatárolva (órán megmutatva, vagy valamihez kötve) hogy mitől meddig tart. Nem kell különösebb programokat csinálni, csak annyi, hogy ez az idő, csak az övé.
- Hagyni kell, hogy most mindenben engem akar. Feltöltődik velem, aztán állítólag majd magától "leszokik" rólam.

Hát ennyi. Remélem, hatásos lesz.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem infót írni Dr Alexanjan Nelli doktornőről???

Előre is köszönöm


Timie

Kép
 
 


sziasztok!

itt a nagy kánikula,és vettünk gyerekmedencét. de még nem mertem dorcit beletenni. tanács,tapasztalat valakinek?
menem kell,dorka felébredt
sziasztok

Kép
 
 


Blanka, sok boldog szülinapot kívánok!
Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Anikó!

Köszönjük szépen! Puszi :D

Timi

Kép
 
 


Mi is nagyon Boldog születésnapot Kívánunk a tündéri csajszinak!

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Blanka!

nagyon boldog születésnapot kívánok :wink:
(sorstársad) :oops:

Kép
 
 


Hajni, Ivett, Dorka :-))

Köszönjük szépen!

Timi

Kép
 
 


Blankának nagyon sok boldog szülinapot kívánunk, Timinek pedig nagyon sok szép, boldog, örömökben gazdag éveket, amit a kis Blanka nyújt neki.

Hajni:
altatás: többnyire cicin, de pár hete elkezdtem a "cici után még ébren de már félálomban beteszem az ágyba" módszert mert éjjel rákapott arra, hogy 40 percenként keltünk és csak cicivel aludt vissza. Tök jól ment az egyedül elalvás így ( de ott lapultam a szoba sarkában végig, kijönni nem tudok sajnos, akkor visszahív ) és az estéket is viszonylag jól aludta, mert max 2-3 alkalommal kelt fel, ami nálunk csúcs teljesítmény egyelőre. Aztán most volt neki egy 3 napos magas láza, megint sokszor keltünk, ma kezdtük újra a nem cicin bealvást, remélem visszaállunk arra, hogy így egyedül visszaalszik éjjel is ha felébred az esteek többségében, nem hív újra be minden 40 percben, mert már kész voltam.

Tündi:
köszi a pszichlógus infókat. Remélem sikerrel veszitek a kezelést majd. Nálunk hol ilyen, hol olyan Levi Vivivel szemben. Van hogy bújik hozzá, kéri hogy had szeretgesse meg, máskor meg véresre marja a kezét. Köszi amiket írtál, ha lesz még hasonló akkor majd oszd meg velünk.

holnap megyünk sebészetre, tiszta stressz vagyok, mert Levit dokihoz vinni, egy rémálom. Amikor itt nálunk itthon vizsgálta meg a doktornéni, akkor is olyan kétségbeesve sírt és tiltakozott. Ez van minden dokinál. Remélem a fütyivel sem lesz gond és megússzuk egy krémezéssel.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekem nem ment krémmel, és már magamtól mentem el a dokihoz hogy valamit csináljon. Szerencsénkre csak fel kellett húzni és nem bevágni. Ami viszont nagyon meglepett a fiam egy nyikkanatot nem adott ki. Csak itthon sírt már amikor kellett pisilni, meg kamilláztuk. De péntekre már nagyon szép lett neki. Most a nagyszülőknél van és szigorúan meghagytuk, hogy fel kell minden nap húzni. Mert nagyon sok esetben visszatapad a bőr. Szegénykémnek meg elég volt egyszer is átélni ezt. Szorítok Levinek, hogy sikerüljön felhúzni nektek.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Nem is írtok sokat, mégis le vagyok maradva.
Fellebbezés beadva, lassan már talán választ is kapok.

Hajni, nekem a vegyes csoportot csak azért nem javasolták, mert fiatalok az ovo nénik és várhatóan a csoportot nem viszik végig, mert szülni fognak. Szinte másnap ki is derült, hogy az egyik babás, és aug-ban meg is szül. Fütyit remélem már nem kell többet bántani. Mi még nem vagyunk túl rajta, írja mindenki a tapasztalatokat, még okulnom kell.

Timi, nagyon édes Blanka!
Én még mindig szoptatok, bár inkább csak reggel és este, de van, hogy nappal is felborít. Szó szerint nekem jön és felhúzza a ruhám. Timi, Melus irigy vagyok, hogy nálatok ilyen könnyen ment.
Én is cicin altatok este, de délben nem.
Amúgy a sztrepto baci mérőm majdnem a hatszorosa a normálnak. Aug-ban újra lesz vérvétel, és, ha még akkor is magas, akkor kiveszik a mandulám.

Tündi, sok türelmet kívánok Lucához és köszi az infókat.

Linda, ha otthon orvosost játszotok vele, és megvizsgálhat benneteket mindennel az nem segít? Nálunk bevált, mert rájött, hogy működnek az eszközök és, hogy nem minden vizsgálat fáj.

Ivett, megvolt a medencés buli? Mi még nem próbáltuk, a nagyokkal voltam csak strandon a kicsit itthon hagytuk a mamának.
Jó nyaralást Mindenkinek!

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


már eyszer megvolt a pancsizás,de persze amint pisilt dorka, kikaptam a vízből. aztán utána esett le,hogy végül is maradhatott volna még. legalábbis csak nem lesz semmi baja. vagy szerintetek igen? nagyon élvezte Dorci. ha marad a jó idő,és nem csavargung, megint mehet pancsizni. :lol:

Kép
 
 


sziasztok

hát voltunk ma kuki dokinál és szomorú vagyok mert sajnos műteni kell. Nekünk nem letapadásunk, hanem fitymaszűkületünk van, és szinte semmit nem tágul. A fürdetőkrémes módszer amit írtam max gombostűfejnyire tágította ki, többre nem. kérdeztem a dokit, hogy krém valami ezen segíthet-e, azt mondta kenegethetjük ha szeretnénk, de ezen nem fog segíteni. A doki bácsi egyébként nagyon jó fej volt ( Dr. Kerényi, a Madarász sebészetének a főorvosa ). Levi kapott egy ajándék piros szuper kisautót indulás előtt itthon, akkor mondtuk el neki hogy kuki dokihoz megyünk ( korábban már persze beszélgettünk róla, hogy majd el kell mennünk ). A kisautó annyira bejött neki, hogy a kuki dokihoz bátran jött. A doki Levit kedvesen fogadta a kezdeti zavarából tök jól kizökkentette, Levi megmutatta neki a kisautóját, elbeszélgettek róla stb.
Szóval a bizalmába bekerült, reméljük bent is marad.

A műtét július 23-án lesz, 8-ra kell menni és kb 4 óra körül már jöhetünk haza. A műtét altatásban lesz, max 10 perc. Hogy mikor kerül sorra, az lutri, Ő a 6-ik előjegyzett aznapra, és hát lehet hogy 10-11-ig is étlen-szomjan, stresszesen kell várnia a műtétre.
És addig ki kell találnunk, hogy bemetszést vagy körülmetélést kérünk. Most túrom a netet, minek mi az előnye - hátránya, a körülmetélés nekem nagyon vadnak tűnik. Tudom, hogy rengetegen élnek így, Amerikában vallási hovatartozás nélkül is standard, hogy körülmetélik a gyereket.
A későbbi visszatapadás esélye ennek nulla ( mivel nincs ami letapadjon ), a bemetszésnek van.

Nem tudom. A legkevesebb fájadolmmal szeretném ezen keresztül vinni, de úgy hogy ne legyen később ebből problémája sem ( pl, rosszul sikerült plasztika, kiújuló szűkület, vagy későbbiekben haragudni fog ránk amiért körülmetétettük stb )

Anikó: a doktoros játszást szoktuk itthon, az nem segít ebben, de ma nagyon ügyes volt, a kisautó segített, hogy azt elvittük megmutatni a dokibácsinak, az meg vevő is volt rá.

Kép
Kép
 
 


Jaj, nagyon sajnálom a Levit. nem irigyellek benneteket. Akkor én örülök, hogy ilyen simán megúsztuk.

Sajnos Abi is még cicizik ezerrel. Már kezdem unni a dolgot, és bizonyos okok miatt le is kéne szoktatnom őt. Én is irigylem a Timit meg a Melust.

Itt a vegyes csoportba "öreg" ovónénik vannak. Az egyiknek már nagy gyerekei vannak, bár még személyesen nem ismerem, de mondta a helyettes.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Anyucikák!

Köszönöm a szép szavakat, nagyon aranyosak vagytok!

Tényleg nincs sok bejegyzés, még is én is úgy érzem, magam, hogy le vagyok teljesen maradva :-)

Tündi, pszichológussal történt találkozást és a tanácsokat köszi, hogy megosztottad velünk. Amikor olvastam, hogy Lucával mi a helyzet, nagyon megdöbbentem, nem gondoltam volna, hogy idáig eltud fajulni a helyzet, hogy 5-10 percenként kelljen pisilni ... vagy hogy a kistesóra ennyire megtudjon haragudni a nagyobb.
Még a férjemnek is felolvastam, hogy ne csak azt higgye kitalálom ezeket a dolgokat. Hihetetlen hogy a gyerekek miket nem tudnak produkálni és egy kistestvér vagy egy nyavalyás allergia milyen tűneteket/ helyzeteket produkálhat.
Köszi, hogy leírtad, mit javasolt a pszichológus. Szerintem ezeket a dolgokat bármilyen helyzetben alkalmazni érdemes ahol két gyerek van.

Hajni, nagyon szuper, hogy Lali fütyis problémája megoldódott, ez így nyilván könnyebb.
Nem értem, hogy miért rossz a vegyes csoport a bölcsiben? Én úgy gondolnám, hogy ha nagyobbakkal van együtt a pici akkor tudnak egymástól tanulni, hamarabb tanul meg dolgokat ... stb. Nem így van?

LInda Levijét egyáltalán nem irigylem. Ez a fütyis helyzet nagyon aggasztó lehet nektek. Bennem is felvetődött, hogy melyik beavatkozást választanám, ha én lennék a helyetekben. És úgy emlékszem, hogy anno a féltesómnál a körülmetélést választották. Bár lehet, hogy akkor meg sem kérdezték a szülőt, hanem ez lesz anyuka, ezt kell szeretni alapon megműtötték a gyereket. Még én is gyerek voltam, így hogy mi volt utána, és meddig szenvedett vele nem emlékszem, igazából egyáltalán nem emlékszem, hogy olyan kirívó dolog lett volna utána, akkor az tuti megmaradt volna, mert volt köztünk 9 év korkülönbség.
Mindenesetre kitartást kívánok nektek, és remélem a műtét gyorsan, rendben lezajlik, nem lesz hosszú várakozás, csúszás ... stb. És legfőképp abban reménykedjünk, hogy a gyógyulás gyorsan történik, nem fog fájni a pisilés és a fürdés!!!

Pont 1 nappal a ti műtétek előtt az én kis keresztfiamat is műtik a fütyijével neki macerásabb és komplikáltabb műtéte lesz, ugyanis elég fura kukaccal született szegényke, és ha jól emlékszem a húgycsövét meg kell hosszabbítani ... meg katéter lesz szegénynek 2 napig betéve és dupla pelenkában kell lennie ... szóval az anyukája már most tiszta idegbeteg. Ráadásul 1 napig bent kell lenni a műtét után, ott lehet maradni a szülőnek, de ágyat nem tudnak biztosítani nekik és a kisfia egyáltalán nem az a egy helyben ülős fajta és borzasztóan tud üvölteni :-))) Szóval öröm a köbön :roll:

Lányok a cicizéshez kitartást még, főleg ha Ti is akarjátok folytatni. A babák sokáig szeretnék, ezt tudjuk. :-)
Nekem könnyen ment az elválasztás, persze fokozatosan, de a végén szinte egyik napról a másikra nem kapott cicit. Mázlista vagyok Blankával, mert nem sírt utána. Viszont a 3. szava a cici. Mai napig nézegeti és néha megfogdossa is, úgy látszik jó emlékei vannak róla :lol:
Mi most fogunk leállni a tápszerről és átállni erre a Junior tejre, kinek mi a tapasztalta???
Még annyit, hogy míg cicizett egy éjjel 2x kelt Blanka, mióta tápszert kap este lefekvés előtt átalussza az egész éjszakát, kijött közben szinte egyszerre 4 foga és úgy, hogy egyszer sem kelt föl éjjel. Az alsó kettő fogával amit még szopival csináltunk végig pedig 20 percenként kelt. Ég és föld.
Persze nem azt mondom, hogy inkább tápszereztettem volna, mert egy egészséges igazi vasgyúró gyerekem van és ezt 100% a szopinak tudom be. 2x volt taknyos, szinte soha sem beteg. Igaz mindent megeszik, a legborzasztóbb kinézetű kaját is beburkolja. A meggyet úgy ette, hogy minden egyes szem után megborzongott mert olyan savanyú volt, de aztán a következőnél már tátotta is a száját. Szóval egyáltalán nem panaszkodom. Tegnap mérték: 9100 gramm és 74,5 cm.

Ivett, mi még nem használtunk gyerekmedencét. De a balatonban már fürdött Blanka imádta. A barátnőm kislányának van gyerekmedencéje (felfújhatós) és ők mindig kevés vízzel, nem hideggel! töltötték fel. Napra tették, hogy meleg maradjon a vize. A gyerek fején legyen kalap, hogy ne égesse a nap. És mindig üljetek mellette, mert ezeknek csúszik azért az alja.
Ha belepisil szerintem nincs itt a világvége, valószínűleg a fürdővízbe is belepisilt már egy párszor, csak nem vettétek észre. Én nem kaptam volna ki Blankát. Ha belekakil az más dolog, akkor új vizet kell felengedni. De ha ettől tartotok akkor vegyetek úszópelus. Mi vettünk fürdőbugyit és kaptunk fürdőruhát is, de a végén csak az úszópelust adtuk Blankára. Sokkal praktikusabb!

Anikó, remélem nem kerül sor a mandulaműtétre, de ha igen akkor válaszd a nem altatásost. Első nap sokkal szörnyűbb, de napról napra jobb lesz. Az altatásosok az első nap tök jól érzik magukat, utána 2-3. napra lerobbannak mint aki haldoklik úgy szenvednek.
És liter számra egyed a fagyit!

Na nagyon sokat írtam, puszi mindenkinek!

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!


Timi: az az igazság nem tudom, hogy álljak a vegyes csoporthoz. Mert ugye Lali egy nagyon későn fejlődő típus. A beszédét még mindig csak én értem, és ugye ott lesznek idősebbek. Nem tudom hogy tudnak így foglalkozni a picikkel. Persze tudom, hogy ott majd jó gyorsan megtanul beszélni, mert rá lesz kényszerítve.
Neked nem szedi le Blanka a kalapot a fejéről? mert nekünk Abi kb. 5 percig bírja és kész.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


sziasztok!

mi még reggel este tápszert adunk Dorkának. gondolkodom azon, hogy már nem a HA-s változatot adjam. egyik barátnőmet megkérdeztem,hogy ő meddig ad tápszert, ő mondta, hogy inkább azt ad,mint rendes tejet,mert több benne a vitamin. reggeli tápszer kiváltáson gondolkodok,hogy mivel lehetne kiváltani. reggel a reggelinkből pár falatot már adunk Dorcinak.
nemtudom a Junior tej milyen lehet.

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi: Blankának utólag is nagyon boldog szülinapot!
Ivett: szerintem nyugodtan medencézzetek - kevés meleg vízzel, naponta cserélve. A junior tej tulajdonképpen tápszer 1 évnél idősebb babák részére kifejlesztve.
Hajni: A sapka nálunk kb. 2 percig van Dalmus fején, aztán leszedi. Ha rákötöm, ha nem. Kész horror nálunk a sapka/kalap viselés. Fel-le játék.
Linda: szegény Levi és Ti. Kitartást!

Nálunk:
Luca javulóban. Szerencsére nem pisil és nem kakil már be a nyaralás óta. Ha nem éri valamilyen stressz vagy nem nagyon-nagyon fáradt, akkor normális időközönként jár már pisilni. Én még mindig nem távolodhatok nagyon el tőle. Képzeljétek el, ha bújócskázunk és nem talál meg bizonyos időn belül, akkor teljesen bepánikol. Egyébként meg mindenhova követ, mint egy pincsikutya. A babás módszer nem vált be - vettünk egy Dalma babát, akit imád és mindenhova magával visz. Ennyit arról, hogy az indulatait a babán vezeti le.
Ma voltunk egy holisztikus terapeutánál, aki Bach-cseppeket kevert Lucának. Holnap elkezdjük, elvileg 4-5 nap múlva már hat és még a rajzai is változni fognak a kisasszonynak. Én nem nagyon hiszek az ilyesmiben, de mivel semmi mellékhatása nincs egy próbát megér.
Dalma: 6 foga van, az elmúlt hónapban semmit sem hízott, így maradt 8770 gramm. Már meg-megáll önállóan, de az első önálló lépéseit még nem tette meg. (Luca ilyenkor már járt.) Napi 2 cici + 1-2 éjszaka.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

hát ma megint a sebészeten kezdtük. Lali fütyije leragadt, drága édesanyám jóvoltából. Akinek lelkére kötöttem, hogy amíg Lali ott van mindig húzzák fel a bőrt, meg is mutattam. Erre ők tuti, hogy nem rendesen húzták fel, mert hazajött megnéztem és bizony letapadt. SZegénykém már reggel kijelentette, hogy akkor majd ő sírni fog a dokinál. Mondtam neki, hogy jó nyugodtan sírjon. Anyukám ennek ellenére nem hajlandó belátni, hogy rosszul csinálta.

Tündi: Gratulálunk Lucának a javuláshoz! Én is kétkedve vettem ezt a babás dolgot. Annak idején a párom is felhozta ezt a dolgot. Már akkor is kételkedtem benne, persze lehet valakinek ez beválik.
Abigéllel kezd horror lenni az éjszaka. Nem tudom hányszor ébred már. Én fáradtabban kelek mint lefekszem.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok

Hajni: dettó ugyanez van Vivinél, szerintem félóránként kelünk.
kb 2 hete elkezdtem, hogy nem cicivel alszik be, hanem hátsimivel az ágyba majd egyedül, akkor kevesebbszer ébrdet, mert visszaaludt magától ha ébredezett, nem hívta egyből anyát ( meg a cicit ).
Aztán jött ez a lázas nyavalya, és visszaálltunk megint. Annyira fáradt vagyok éjjel, hogy nincs erőm nem cicit nyomni éjjel a szájába.
Sajnálom Lalit, remélem túllesztek ezen a fütyi dolgon. Míg nem mozogtam kisgyermekes ( fiús ) körben addig nem is gondoltam, hogy ennyit szenvednek a kisfiúk a kukival.

Sapkával (kiskalappal ) végre barátkozunk. Eddig nem lehetett a fejére tenni, mert kapásból lekapta, most kis elterelő hadművelettel rákerül a kalap a fejére és egy ideig rajta is marad.

Nálunk Vivi van most abba a korban, hogy rajtam lóg egész nap. Félkézzel főzök, pakolok stb. Ha lerakom sír, vagy rángatja a nadrágom, hogy vegyem fel. Megtette az első önálló lépéseket is.

Tündi: örülök, hogy Luca javul, ha már fizikai tünetei nincsenek ( bepisilés, kakailás ), az már nagyon nagy javulás.

Vivi elkezdett hörögni horror filmekbe illően. Mivel amikor a Levi dolgaihoz nyúl, Levi acsarkodva ront neki, hogy nem szabad hozzányúlnia. Főleg a katicáihoz nem nyúlhat. Vivi ha meglát egy kis katicás játékot, akkor hörögni kezd zombi hangon, mert szegénykémben ez rögzült, ha katica akkor acsarkodás van. Mi meg apával babahangon, lalalazunk neki, meg mondjuk, hogy ez egy KATICA.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a fórum frontot mi 3-4-en tartjuk :-))

Szeretném Tamara üzenetét tolmácsolni, hogy mindig olvas bennünket, de sajnos valami probléma adódott a gépükkel és elfelejtette a jelszavát a babanetre, így egyáltalán nem tud belépni. Megpróbál újra regisztrálni ... Ha szeretnétek neki írni, vagy olvasni róluk akkor itt a bloguk linkje:

http://bubacska1.blogspot.com/

Eszterék Vonyarcon nyaralnak, így szerintem majd ők is nyár végén fognak jelentkezni.

Hajni, sajnálom, hogy ez történt Lali kukijával, pedig azt hittem, hogy most már nálatok nem lesz probléma ezzel. Tuti, hogy nem jól csinálta a nagymama, nem merte jól felhúzni neki, félt, hogy rosszat csinál. Megmutattátok neki, hogy kell csinálni?
Kalap: Blanka elviseli a kalapot kint, babakocsiban, autóban ... a lakásban egy percig sem. Kint pedig azért, mert rájött, hogy a kalap pereme jó napellenző és nem süt a szemébe; na azt nagyon utálja, ha a szemébe süt a nap!!

Tündi, örülök hogy javul Luca. Egy kis idő kell neki és minden rendben lesz :-)

Linda, nálatok mikor is lesz a műtét??

Látom a kicsikkel nagyon nem alszotok. Nem irigyellek benneteket, nálunk 2 hónapja nagyon jó az alvás. Este 8-kor leteszem és reggel 7-ig negyed 8-ig alszik. Viszont kiváncsi leszek, ha leállunk a tápszerrel, mi lesz, kaja témáról még írok asszem.

Ivett a Junior tejital, hasonló mint a tápszer, én ezt fogok adni Blankának, annyi különbséggel, mint most a tápszernél, hogy már csak kispohárkában a reggelihez.
Elkezdtünk felnőttes kajákat enni és szinte mindenből adok neki amit mi is eszünk. Igazából kunyizik egyfolytában, szóval muszáj is :-)
Úgy döntöttem, hogy még van féldoboz banásos ízű tápszerem ezt odaadom neki és utána nem veszek több tápit. (csaj junior tejet)

Reggelire ilyen kajákat fog kapni:
Szendvics, vajjal, sonkával, sajtal, vagy lekvárral ... stb. Paradicsom, paprika ... stb. most már szinte mindent ehet. Vagy péksüteményt kap. Szereti a pogácsákat, kiflit.

Tízórai: én asszem ezt az étkezést nem fogom túl bonyolítani, valószínűleg egy kis gyümölcs. Tegnap felkockáztam egy őszibarackot és azt ette. De banánt is úgy adom neki, hogy lehúzom a héját és már harapja is. Ma a szülinapi tortáját ette tízóraira.

Ebéd: Vagy főzök, vagy bébiétel. De már inkább főzök és abból eszünk mi is. Az a bajom a bébiétellel, hogy már nem nagyon van olyan ami ne lenne ilyen híg, folyékony babás. Szóval marad a házi koszt, múltkor pl. csirkepörköltet evett tésztával. Csak egy kicsit összetörtem és már ette is.

Uzsonna: Na ez az étkezés fog átalakulni, mert valami szilárd vacsival kéne befejezni a napot és nem tejjel, mint most. Ettől félek egy kicsit, mert fogalmam sincs hogyan csináljam. A többi étkezés menni fog, a reggelit is simán kiváltjuk majd szilárddal. De idáig mindig úgy aludt el, hogy szopi és alvás, aztán 11 hónapos korától pedig jött a tápi és alvás.

Itt elfogadnék tanácsokat hogy Ti hogyan csinálnátok, vagy csináljátok????? Ha már nem szopik és nem is tápszerezitek akkor uzsira, vacsira mit kap a gyerek????

Köszönöm szépen előre is :-))

Blanka szülinapi zsúrja, nagyon jól sikerült, itt vannak képek:
http://mayerblanka.blogspot.com/

Puszi mindenkinek

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Igen megmutattuk a drága nagymamának, hogy kell csinálni. Csak hát nagyon nehéz eset az édesanyám.

Csajok ma megtörtént éves nagy leégésem. Elvittem Abit a gégészetre mert hogy éjjel nagyon köhög. Erre közölte a dokinő, hogy egyszerűen csak szívjam ki az orrát. :)
Hát azt hittem ott süllyedek el szégyenemben.

Egyébként Lali is olyan, hogy fintorokat vág Abira, ha a játékához nyúl.
Abi is nagyon anyás. Én is egy kézzel csinálok mindent. Elég az is ha csak felállok máris el kezd sírni és jön utánam.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog szülinapot kívánunk Blankának, utólag is :) megnéztem a képeket,nagyon cuki!

Tündi,jó,hogy Lucával már jobban állnak a dolgok. Minden jót kívánok nektek!

Lányok! Fiús anyukaként csak kitartást tudok kívánni a kuki témában Lindának és Hajninak is!
Linda, ne csüggedj el! Laura Botiját is múlt héten hétfőn műtötték, és csüt.ön már önfeledten játszott a homokozóban az én Botimmal!

Kép Apával Kép Kertészkedek Boti is jobban alszik amióta este babatejet kap, általában este 8-tól reggel 7-ig laszik ébredés nélkül.(reggel még banános tápszer van, el akarom használni ami még van.)
Ő is már megy pár lépést önállóan :) nagyon édes!Hihetetlen,hogy már elmúlt 1 éves, nekem meg olyan,mint ha most született volna!
Tudom,hogy más is így van ezzel....

Mindenkinek további kellemes nyarat!

Melus

Kép
 
 


Szia Melus!

Örülök, hogy bejelentkeztél :-) Nagyon cuki Boti, annyira "férfi" :-)))
Hát igen tényleg hihetetlen gyorsan szalad az idő.

Mióta lépeget Boti, későn indult el?

Nálunk Blanka 11 hónaposan kezdett el próbálkozni az önálló járással, és 2 hét alatt olyan hiper gyorsan kifejlesztette a járás tudományát, most már szinte szalad. Egyfolytában azt kell mondanom neki, hogy lassabban-lassabban. Nálunk inkább az volt a gond, hogy a hagyományos kiscipőkben (gumitalpú szandi) amit rendes babáknak való cipőboltban vettünk sok ezer forintért, nem tudott menni.
Nekem Eszter (Glória anyukája) ajánlotta a Liliputi cipőt és végre tud menni az utcán is a drágám nem csak a lakásban. Ez finom puha bőrtalpú kiscipő és az olyan pindur lábú babák mint Blanka kb. 18-as a lába :-))))) is jól megtudja hajlítani a talpát járás közben.

Nálunk is ez a banános tej van még most. De már csak addig míg el nem fogy.

Hajni, szerintem nem égés az ami történt veletek. Inkább nézzen rá egy orvos, ha csúnyán köhög mint hogy nagyobb baj legyen, és mondjuk a tüdejére húzódjon valami nyavalya. Egyszerűbb egy orrszívást eszközölni, mint egy csúnyább betegséget kezelni.

Nekem is mászik Blanka a fenekembe, de soha sem sír utánam. Lehet furán hangzik, de én bárkire itt hagyhatom :roll: Múltkor le kellett szaladnom a kutyával és Bálintnak is s.o.s indulnia kellett a munkába, mert hívták telefonon. A gyerekhez gyorsan behívtam a folyosón takarító szomszédot akit annyira azért nem ismer Blanka. :-)) Mindketten pápáztunk apával és becsuktuk az ajtót. A szomszéd és én is fel voltunk készülve egy sírásra, de azt mondta, még csak a száját sem biggyesztette le. Pápázott majd indult játszani :-))

Na megyek, ma már többször nem jövök! :-))
Puszi

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Csajok! Nagyon jók a képek!

Linda, Hajni: Sajnálom, hogy ennyire rosszak az éjszakáitok. Nálunk szerencsére csak egyszer (néha kétszer) kel éjszaka Dalma, de cicin gyorsan visszaalszik. Cserébe viszont 6-nál tovább sosem húzza. :cry:
Nálunk nagyon gyorsan eljött a csak anyát akarom minden mennyiségben korszak - múlt szombaton kezdődött. Így most elég nehéz, mert Lucával kell csinálnom a "Luca órákat", amikor Dalmára valaki (most az apukám van itt) vigyázz. Majd megszakad a szívem, amikor megyünk el Lucával, Ő meg bömböl értem.

Képzeljétek Lucus bringájáról szombaton levettük a pótkereket. Kemény 5 percbe telt, hogy megtanuljon két keréken biciklizni. :lol: Már csak az elindulással vannak némi gondjai, a többi megy, mint a karikacsapás.

Tündi Kép Kép Kép

Kép
Kép
 


Sziasztok!


köszi a bókokat!

Tündi, nagyon ügyes Luca a bringával :)

Sajnos Boti is elég anyás mostanában. Kb.3 hete kezdődött,és most ott tartunk, hogy pisilni se menjek nélküle...Ha együtt megyünk, bárhova mehetünk, de én külön sehova :(
Mindegy, majd ez is elmúlik!

Boti 3 kezdett el úgy menni, hogy fogtuk a kezét, előtte nemérdekelte a dolog. Aztán 1 hete már önállóan lépeget,most már egész nagy távot meg tud tenni egyedül.

Holnap reggel megyünk Balcsira, egy darabig megint nem jövök!

Szép hetet mindenkinek!
puszi

Melus

Kép
 
 


sziasztok!

nagyon sajnálom a fiús anyukákat. egyik barátunknál is fütyigondok vannak. másodszorra is felrántották szegény gyerek kukiját.

Timi!
egyik barátunk fürdetés után tejet,vagy enyhe kakót ad a gyereknek,és utána alvászat van.

én is gondolkodok nagyon,hogy rendes adagot egyen dorka reggelire.mert most is olyan szépen megevett egy hatalmas nagy szelet sajtot. azt gondoltam, hogy a tápszert csökkentem. most 2dl kap. lehet 1 dl elég lenne,miint folyadék,meg aztán reggeli mellé. és tízórait is bizti akkor ernne. mert most sokszor kimarad. ma is 1/4 9után reggelizett. és 12kor meg ebédel,mert mostanában már nem alszik délelőtt. így nem húzhatom sokáig az ebédet,mert bealszik közben. majd kísérletezgetek.
tegnap én túrós tésztát ettem,kunyizott abból is,ész szépen ette :o

dorka 10,7kg és 79cm.
jövő hónapba a kötelező oltással együtt megkapja a gennyes agyhártya ellenit is. a dokinő nem kérdezetett semmit,csak felírta a receptet. picit azért beszélhetett volna róla,mert nagyon nem tudok erről semmit.

2 napig szinte csak a kertben voltunk,mert olyan kánikula van. asszem ma sem lesz jobb.
Dorkát hiába kenem 50es faktorú naptejjel,nagyon hamar pirulni kezd. így nagyon nem megyünk sehova.
vigyázzatok magatokra :!:

Kép
 
 


Sziasztok!

Húha, de nagy szép kislány ez a Dorka. Ez igen. Abi olyan törpicsek, már hónapok óta mindig ugyanazokat a ruhákat hordjuk.

Boti gyönyörű még mindig.

Lucának elismerésem. Én még mindig nem vettem Lalinak biciklit, de lassan már nézegetem. Ti hol vettétek és mennyiért?

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni: Mi ezt a bringát még 2 éves szülinapjára vettük közös ajándékként a nagyszülőkkel, úgyhogy pótkerékkel már elég régóta hajtja, kb. tavaly ősz óta (kezdetben még csak a lakásban). Már akkor is majdnem 20.000 Ft volt, de mindenhol azt olvastam, hogyha több gyereket ki kell hogy szolgáljon a bringa, akkor márkakereskedésben kell venni. 3 márka van gyerekbicajból, ami állítólag működőképes. Ez az egyik: Author és a Bringáspár Author márkaboltban vettük.

Tündi

Kép
Kép
 


Timi; koszonom hogy tolmacsoltad az uzenetem eljutottam idaig es regisztraltam ujra.

Boti igen szep fiu es milyen nagy!

Balnkarol mindig olvasok a blogjan es nagyon ugyes gyonyoruseg!

Gloriarol is tudok neha a blogjan olvasottak alapjan, a tobbiekrol meg csak amit itt irtok, de olyan jo lenne valamikor talizni es latni a gyerkozoket!

Annam holnap lesz egy eves, de tegnap unnepeltuk a szulinapjat, nagyon elvezte. Akkora orom volt az arcan mikor csorgott a kaputelefon, tatott szajjal, aaaazva rohant ajtot nyitni, az ajandekanak is igen orult.
O mar igen reg ota jar, most mar szalad, porog a tengelye korul, tolat, lassan jon a mindenhova felmaszik korszakis.
Nagyon eleven de szofogado kislany, es igen beszedes, tobb mint 20 szot mond es igen sokat megert.
Egy kis angyalka, akit igen szeretek meg ha sokszor huncut is.
Sajnos egy oriasi keresztet tesz a vallamra nem eszik:(((((((((Ebbe meg belezakkanok, nem tudok nem torodni vele es nem tudok mit tenni. a gyerkdoki nem kuld sehova mert szerinte nem gaz.Pedig az. Nem attol tartok valami szervi baja van hanem attol psziches ez az egesz. Meglatja a kanalat es ordit. ugy kepzeljetek el van ugy hogy heteken at nincs kanal a szajahoz erintve, mert ha valami odaer kopi ki azonnal, mindegymi. De ha ugyaz azt cumiba toltom tappal higitom megissza.
Darabosbol pedig csak a nyers zoldseget, gyumolcsot eszi meg.
Oszinten megmondom rem idegorlo es nem tudom hol rontottam el:(

Ha valakinek van otlete trukkje, tapasztalata, na meg tanacsa hova menjunk szivesen fogadok minden segitseget!

Puszi mindenkinek: Tami es Anna Kép


SZiasztok!

Tamara: Én nem aggódnék, ha tápival megeszi a dolgokat akkor az csak jó, mert eszik. Van egy barátnőm akinek a fia nem fogadta el a darabos ételt két és fél évesen, holott már az összes foga kinn volt. Nem volt hajlandó csak pépet enni.
Szerintem egy darabig ne erőltesd neki. Aztán majd meglátjátok. Az lenne szerintem a nagy baj, ha semmilyen formában nem fogadná el az ételt. Bár nekünk volt ilyen korszakunk is. Én nem foglalkoztam vele, ha nem eszik akkor nem eszik. Persze amikor éhes lett ott sündörgött körülöttem, hogy adjak neki kenyeret. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok
örülök, hogy űjra mindenki felbukkan egy kis időre.
A gyerekek nagyon szépek, Luca-Dalma mint 2 tojás, Boti arcocskája most tiszta anyukája, Annát a blogján nzomonkövetem és csak ámulok a gyors fejlődési tempóján.

Nálunk: tegnap voltunk vérvételen, csak a végén volt nagyon rémes, akkor pánikolt be, előtte szerencsére nem. A műtét csütörtökön lesz, holnap megyünk az altatóorvoshoz. A gyerekorvostól kértem egy papírt az orvosi pánikolására hivatkozva, ha lehet vegyék előre a műtéti beosztásba ( utolsónak suvasztották be ), mert 8-ra kell menni, ha 11 körül kerül sorra, addigra olyan lelki állapotba kerül, hogy jobban megviseli mint a műtét maga. Remélem ezt a doki figyelmbe veszi és az elsők között túl lesz rajta, ha nem akkor nem tudoim mi lesz velünk, mert ezen nyugtató sem fog segíteni. Ja és csütörtökön 37 fok lesz, amikro nem ehet, nem ihat semmit.
Ma műtüset játszottunk, hogy tudja legalább mikor mi van. Nem tudja, hogy vár rá egy műtét, de eljátszottuk, hogy elaltatatom repőlüs maszkkal ) apával nézegettek már vadászrepőlőket, hogy abba min vesznek levegőt ), közbe meggyógyítom, amikor felébred kicsit fáj, de adok neki majd varázs gyógyszert meg kenőcsöt. Ragasztottam a kezére kanült ( filckupoakot sebtapasszal ), abba dugtunk ceruzát, hogy ott csöpög be az infúzió stb. Próbálom most így játékosan felkésztani rá hogy mi miért van.
Viszek be 2 db eddig nem látott katicabogaras könyvet, valahogy csak le tudjuk kötni majd a figyelmét.
És a plasztikát választjuk, nem a körülmetélést.

Melus, a Laura Botijának mi volt a gond? 1 év alatt csak ha nagy gond van akkor műtenek.

Hajni: mi is bicikli boltba vettük a Levi bicaját nekünk Hauser tipus van. Azt mondta az eladó, hogy gagyi, hipermarketes biciklit nem szabad venni. Az unokatesóék olyat vettek, meg is szívták.

Kép
Kép
 
 


Timi:
kajcsi:
hasonló mint nálatok, gyakorlatilag szinte napról-napra átállt a mi étkezésünkre.
Szinte csak a csipekedős kajákat fogadja el, én mindig adok mellé "csúsztatót" valami gyümölcsös pépet, vagy danoninót, vagy gyümölcs-túró keveréket, de a kanalassal sokszor közdök, mert falatkát akar.
reggeli: vajas zsömle sonkával, vagy levárral, mellé csusztató amibe egy kis Holle babaműzlit azért keverek, vagy sajtot

majd folytatom, felébredt

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy kezdünk többen lenni :-)) és hogy Tamarának sikerült a regisztráció :-)

Tamara: Annának nagyon boldog 1 éves szülinapot kívánok!!!

Köszönöm a segítséget kaja ügyben. Látom mindenkinek meg van a saját problémája e téren is. Van akinek nem eszik a gyerek, van aki nem tudja hogyan csinálja az átmeneti időszakban ... és van aki nem etethet akármit a gyerekével. Komolyan mondom, nem gondoltam volna, hogy ilyen macera lesz ...

Most már Junior tejet iszunk, elfogadja Blanka, bár biztos nem olyan ízes mint a banános tej, vagy a jóéjszakát tápszer ... de most már ez lesz.

Azt csinálom még, hogy éjszakára, alvás előtt még megkapja a tejadagját kb. 230 ml Junior tej formájában. Ennél többet soha sem ivott meg. Aztán alvás.
Reggeli és a 10 órai nálunk kezd összemosódni, mert már nem reggel 7-kor van a reggeli ami idáig még a tejecske volt, hanem olyan 8 körül vagy azután.
10-kor menetrendszerűen megy aludni, erről nem akar leszokni, hála az istennek :-)) Szóval 8 és 10 között pedig míg jön megy a lakásban, eszik. Ez úgy kezdődött, hogy én csináltam magamnak reggelit és ő jött kunyerálni, mindig adtam neki. Legutóbb már egy egész karéj kenyeret sonkás-vajasat megevett úgy, hogy nem kockákra vágtam, hanem harapta a kezemből. Na most erre teljesen rászokott és így eszik. Harapja a kenyeret, persze nem adom a kezébe, mert akkor az egész lakás morzsa és disznóol lenne.
10-12-ig alszik, majd 1 óra körül van az ebéd, változó hogy mit eszik, van hogy én főzök, de van hogy még kap bébiételt.
Uzsonna 5-kor van, vagy banánt kap, már azt is harapja, nem darabolom föl neki, vagy pudingot, krémtúrót, tejszeletet, joghurotot ... stb. ami otthon van. Múltkor vegyes gyümölcsöt adtam neki őszibarackot és banánt vágtunk össze egy nagy tálba és abból evett. Vagy dinnyét ... Ő is imád csipegetni!

Ezután már nem eszik darabosat, jön a fürdés és az altató tejecske.

Tudom, hogy erről nehéz lesz leállni, van olyan ismerősöm aki már csak teát ad ilyenkor a gyereknek, van aki fürdés után vacsoráztat tejpéppel, vagy ilyen tejbegrízzel. De hallottam már olyat is, hogy semmilyen tápszert, junior tejet nem volt hajlandó inni a gyerek, csak a rízstejet és ez volt a vacsi.
Egy másik ismerősöm gyereke, ő idősebb 3 hónappal mint Blanka vacsira olyan 6-körül kap rendes szendvicset, zöldségekkel, paprika paradicsom és utána fürdés rögtön, majd alvás, max alvás előtt egy kis tea. Viszont aki teát ad alvás előtt a gyerekének az mind egytől egyik cumisüvegből. Nálunk pl. nincs cumisüvegezés csak a tejhez. A teát kizárólag csőrös itatóból isszuk 6 hónapos kora óta, szóval szerintem nem tudnám átverni őt a teával este.

Valamilyen összefüggés van minden gyereknél a cumikázás-cicikézés és az esti alvás között!!! Bár lehet, hogy nem így van, én így látom.

Summa summárum mindenki másképp csinálja, a tejről, tápszerről való leállásban, nagyon megoszlanak a vélemények. A védőnő a tejpépet erőlteti, de Blanka már hónapok óta nem kap, mert megutálta, nem bírja az ízét. Mondjuk nem csodálom, szerintem is vacak.
Úgyhogy még néhány hónapig maradunk a Junior tejecskénél vacsira aztán majd valahogy fokozatosan elhagyjuk ...

Tündi, szerintem is szuper bringája van Lucának, és gratula, hogy ilyen ügyesen hajtja :-))

Linda kitartást a műtéthez. keresztfiam műtétje elhalasztódott szeptember végére, mert tüszős mandullagyulladása lett a gyereknek így nem lehet műteni.
A nagy meleg és az étlen-szomjan való várakozást egyáltalán nem irigylem ... nagyon okos tőled, hogy próbáltad játékosan elmagyarázni neki, hogy majd mi fog vele történni. Még egyszer KITARTÁST!

Ivett! vigyázz Dorkára, ha ilyen pirulós. Mi egyáltalán nem megyünk a napra, mert nagyon fehér bőrűek vagyunk, Blankát én is kenem, még nem sikerült leégnünk, de mondom inkább csak az árnyékban lihegünk :-))

Na megyek, majd írjatok sokan :-)))))

Timi

Kép
 
 


Timi: miert gondolsz mar most a tap/gyerektej leszoktatasara?
Szerintemmeg boven raer.
Mi most fogunk atterni majd a babatejre, remelem megissza, de en szivesen adom neki amig elfogadja meg ha dragabb is mint a tej. Az en idomben is volt esti cumikazas csak epp tej volt a cumisuvegben, reggel meg kakao.
Szerintem jo Blanak evesi rendje foleg ha ilyen mennyisegeket eszik. Anna is hasonloan kap csak nemeszi meg:(
Illetve cumibol igen:(

Linda: ez a mutet holnap nem lesz konnyu menet, sok erot nektek!


Szia Tamara!

Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, nem akarom leszoktatni Blankát a Junior tejről :-)), még csak most tértünk rá át, és 2 éves koráig ezt is szeretném neki adni. Tehén tejet egyáltalán nem akarok neki adni.

A cumisüvegből való tejivást mint vacsora, ezt akarom majd másképp megoldani. Pl. szendvics vacsorára és a tejecske vagy kakaó pohárból. De ez még várat magára.

Bár tény, hogy az ismerőseim körében ennyi idősen már egy gyerek sem kapott tejet vacsorára (elalvás előtt). Nem tudom mi a jó megoldás, ezért írtam hogy gondban vagyok, mert mindenki másképp csinálja.

Olyat is hallottam, hogy az egyik gyereknek mandulaproblémái lettek ettől - esti tej fogyasztás - igaz nem értek hozzá és ezt az információt fenntartásokkal kezelem. Egy másik kisfiúról pedig azt hallottam, hogy ő csak kakaóval volt hajlandó elaludni aztán neki pedig gyomorpanaszai lettek és az esti tej fogyasztásra vezették vissza. Persze akitől hallottam - a kisfiú keresztmamája - nem tudta megmondani, hogy tehéntej volt-e vagy tápszer/junior tej.

Bár szerintem tehéntejet kapott ...

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!
Tamara, boldog szülinapot Annának!
Nagyon szépen fejlődik.
Kép

hétvégén megyünk haza, de nincs kedvem....
remélem megkapjuk az oltást kedden. :?

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: