Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Linda,remélem minden rendben volt Levivel tegnap :) Laura Botijának az volt a gond, hogy nemjött fel a bőr+alatta felgyűlt valami váladék,és emiatt műtötték.

Örülök,hogy Tamara újra köztünk vagy :) Hihetetlen,hogy Anna már 20 szót mond ...Nagyon ügyes!Amiket Boti mond,azt én még nem értem :(

Timi, én sem fogok tehéntejet adni Botinak még 1 évig!Reggel mi még banános tápszert eszünk -csőrös pohárból-,este meg sima Junior babatejet. Botinak a babános jobban ízlik :)
Mi is lekváros vagy sonkás kenyeret eszünk reggeli, vagy esetleg natúr joghurtot valamilyen gyümivel vagy Anyum féle házi lekvárral.

Boti 2 napja már önállóan megy és közlekedik a lakásba,ki-be a szobák és a terasz között is!

Múlt héten Balcsin voltunk,nagyon jó volt,az idő is éppen fürdésre való volt. Botus nagyon élvezte a vizet :)
Most Zoli szüleihez utazunk,jövő héten meg vissza a Balcsira 1 hétre. Ez most a családi nyaralásunk,már nagyon várom!


Csatolok egy olyan képet, ahol már Tesómék kisfiát is fogom :)
Kép Botival és Zsombival
Jó 7végét mindenkinek!
puszi

Melus

Kép
 
 


Melus!

hogy megnőtt a hajad!
jó nyaralást.
és jó hétvégét mindenkinek!
valaki megy a babatalálkozóra,mait a babanet szervez?

Kép
 
 


Sziasztok,

Bamulatos, hogy mar eltelt 1 ev!. Isten eltessen minden babat aki betoltotte az 1 evet.

Anna a heten lesz 9 honapos mar egy ideje felallt es probalkozik a lepegetessel, de mivel meg korai neki, jo nagyokat puffan.
Meg mindig 2szer szopik ejszaka :( es 3-4 szer nappal, tapszert nem hajlando inni. Sot mast se nagyon :(. Adamnal anno 14-15 honaposan altunk at a junior tejrol a tehen tejre. Azota is csoros uvegbol iszik reggel-este 3-3 dl.
Probaltam mar sokszor adni neki csuporbol, de nem itta meg sot nagyon fel volt haborodva. Amugy en is sok helyen olvasom, hogy szoktassuk le a gyereket az esti cumisuvegrol 1 eves kor korul, de nem ertem miert, hisz a szoptatast meg egyre inkabb 2 eves korig propagaljak. Ha csorosbol issza akkor nem azik a foga a tejben es majdnem olyan, mintha "szopna", szuksege van az esti megnyugvashoz. Az en fiam reggel kinyitja a szemet es elso szava "Anya tejcsi." :).

En mindig ledobbenek mikor azt olvasom, hogy a gyerek vacsira kakaos tejet kap. Kb olyan, mintha mi kavet innank vacsi utan es ha a gyereknek gyomorproblemai lettek, az inkabb a kakao-tol volt...a nyugodt alvasrol meg nem is beszelek.En ugy vagyok vele, hogy az oviban ugyis raszoktatjak majd a kakaora addig meg igya szepen siman. Ha nem izlik neki a sima tej, akkor is lehet izesiteni gyumolccsel, karamellaval csak macerasabb, mint keverni bele egy kis nesquicket javascript:emoticon(':evil:')
:evil:

Bocs, hogy ennyire lereagalom ezt, de kezdek bekapcsolodni a ferjem munkajaba. O azzal foglalkozik, hogy embereknek ad tanacsot, hogy probaljak megorizni az egeszseguket illetve visszaszerezni es egyre tobb gyerekkel talalkozunk akiknek gyomorproblemai vannak :(


Kép Anna es Adam

Kép
Kép
 
 

 
 

folyt. kov.

A futyiproblemakrol rettegve olvasok en is, mert lassan Adi is bekerul abba a korba, ahol orvosolni kell ezt a problemat :(.

Na megyek pakolok tovabb, elutazunk ma nagyiekhoz, csak mar napok ota terveztem, hogy bejelntkezek en is.

Udv.

Kriszti

Es meg 2 kep a tunderkemrol: Kép Nagyon jo a teso bicoja Kép Anna

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszti: Tündériek a gyerekek.
A barátnőm kislánya még most majdnem négyévesen is cumisüvegből issza a tejet lefekvés előtt. Amikor itt voltak nálunk akkor Lali is úgy követelte, de ő sosem ivott cumisüvegből.
Viszont Abigél nagyon kezd rossz irányba menni. Tegnap éjjel is alig aludtam valamit.

Nekünk moost mind a két gyerek vírusos. Fosiznak teljes gőzzel.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerdán leutaztunk a szüleimhez, ma jöttünk haza. Luca mindenhova úgy követett, mint egy pincsikutya. :cry: Lehet, hogy attól félt, hogy otthagyom? :?:

Tamara: Annának utólag is nagyon boldog szülinapot!
Linda: Remélem jól vagytok!
Hajni: Jobbulást!
Kriszti: Nagyon aranyosak együtt a gyerekek!

Kaja: nekünk nincs is cumisüvegünk. Luca 15 hónapos koráig cicizett este, utána meg vacsihoz kapta (kapja) a speciális (hipoantigén) tápszert kezdetben csőrös pohárból, később sima pohárból.
Dalmának nagy ritkán én már most is adok vacsira kenyeret, sonkát, virslit. Alvás előtt meg cici. Egyébként Sinlacot vagy 7gabonás pelyhet szokott általában vacsizni, mivel Luca tejfehérje allergiája miatt 1 éves koráig nem találkozhat tejfehérjével, így a tejpépek kizárva.

Képzeljétek a természetgyógyász szerint Luca allergiái is pszichések. Most azon agyalunk, hogy mi válthatta ki, hátha orvosolható.

Megyek, mert Dalma reklamál.

Tündi

Kép Dalma babakocsizik

Kép
Kép
 


Eszter, boldog szülinapot Glóriának!

Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Mi is nagyon BOldog Születésnapot Kívánunk Glóriának!!

Anikó: Mi lett a bölcsi ügy vége?

Hát én is megvettem ezt a Junior tejet. Abi sem cumisüvegből, sem csűrös pohárból, sem kubus üvegből nem hajlandó meginni. Viszont az én drága nagy fiamnak ízlik. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Melus, Te még fogytál is? Ti kereszteltek majd tesódéknál?
Boti, Zsombi, Anna, Ádám és Dalma, mind nagyon szépek, jópofák vagytok!

Hajni, bölcsiből még mindig semmi hír. Úgy emlékszem jún. 22-én adtam be a fellebbezést, úgyhogy már ideje lenne.
Szandra kb. 1 hónapja iszik tejpótló tejet, de az első zacsi nálunk is kukában landolt. Két hétig majdnem minden reggel csináltam neki, de soha nem itta meg. 3 hét után meg ki kellett dobni. Kb. 1 hét szünet után, amikor megint csináltam, akkor megitta.
Azóta is issza, ez mellett cicizik reggel, este.
Szerencsére éjjel nem sokat rumlizik.
Most épp megint beteg, vesemedence gyulladása van a kontroll vizeletvizsgálat szerint. Ma vittem másikat, mert holnaptól nincs a Salamon és tényleg biztos akar lenne az eredményben.
Az, hogy mikor kapja meg a 15 hó-s oltást, még szóba sem került.

Linda, mi újság? Jól vagytok?

Eszter, remélem már nem vagytok nagyon magányosak!

Ja, és még el is felejtettem, hogy Dorinának kiesett az első foga jún. végén, de már ki is nőtt a másik.
:D Remélem, hogy mind ilyen gyors csere lesz. :D

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


sziasztok!

először is a születésnaposoknak,boldog születésnapot!!!
anyum ma ment haza. Dorka az első nap nagyon jól elvolt vele,de aztán állandóan én kellettem neki. sajna ritkán látja a nagymamit,csak neten látja naponta.
hétfő óta dorka ebédre rendesen darabosat eszik,mint mi. szereti nagyon,nem kínlódás a kaja. viszont azóta nincs kakija. most adtam neki szirupot,remélem segít. hétfő óta 1/2 1-1/2 3ig éjjel ordít. ismét éjszakázunk sajna.
mit szoktatok csinálni ha nincs kaki? gyorsan váltottam a kaját? de már ette előtte is amit mi,csak turmixolva.
sziasztok

Kép
 
 


Szia Ivett!
Szerencsére nincsenek ilyen típusú gondjaink, de az fontos, hogy ne hashajtót csak lazítót adj, és mindenképp természetes anyagokat.
Az sem mindegy, hogy keményet kakál-e több nap után vagy az rendben van. Ha elég laza a széklete és nem okoz panaszt, akkor hagyhatod szerintem.
Az én Dorinám a mai napig heti 1Xjár , ritkábban kétszer, és ez így van nála babakora óta.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Ivett: Nekem sem kakil Abi minden nap. Őszintén néha már nem is figyelem mikor kakil. Ő már elég hamar keményet kezdett el kakilni.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


sziasztok!

tegnap délután lett kaki,meg reggwel is. annyi,hogy fürdött reggel a kisasszony. nem hashajtó ez a szirup. tejcukor meg nemtudom milyen összetevője van. éjjel nem is sírt olyan hosszan,mint idáig.csak pár percet volt fent. remélem visszaáll minden a helyére.
jó hétvégét mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok

már többször nekifutottam a bejegyzésemnek, csak valaki mindig felébredt és félbemaradt.
Glóriának így utólag nagyon sok boldog szülinapot kívánok.

Kuki: szerencsére túl vagyunk a műtéten, az elmúlt 2 év legkevésbbé várt napja volt. A műtéti beosztásba szerencsére előre vették, így fél 10 körül ment be Ő. A kórházba érkezéskor kitört nála a pánik, negyedórán át ordított, letépte a karszalagot, aztán lassan megnyugodott. Kaptak nyugtató kúpot, attól szerencsére jól lenyugodott a műtétig. A műtét altatásban történt, amikro felébredt, akkor megint volt egy negyedóra tombolás, alíg bírtuk lefogni, az infúziót tűvel együtt kitépte a kezéből. Aztán utána szerencsére lenyugodott aludt egy nagyott, meg pihengetett. A gond akkor volt, amikor pisilni kellett menni. Szombat délutánig ez keserves sírással történt, a pisilést vissszatartotta, úgy kellett vízcsurgatással kicsalni belőle. De azóta szerencsére nem fáj neki pisiléskor sem. Hétfőn voltunk már kontrolon, de csak megnézte a doki, nem nyúlt hozzá, ez lesz még jövő héten is, aztán 2 hét múlva hátrahúzza neki, ami gondolom újabb rémálom lesz.
Aki érintett ezügyben, a Madarászban Kerényi doktort nagyon szivesen ajánlom, Ő az osztály főorvosa és túl azon hogy nagyon elismert szakember ( ehhez én nem értek ), nagyon empatikus, és igazi gyerekbarát orvos. Nekünk Ő a második kuki dokink volt, az első majdhogynem leordított minket hogy fogjuk már le az ordító gyerekünket ( aki tőle rémült meg ). Kerényi doki meg olyat csinált amit az elmúlt 2 évben egyetlen dokinak sem sikerült, úgy vizsgálta meg Levit, hogy hagyta magát, nem sírt, nem ellenkezett. Még beszélgettek is. Van akinél ez természetes, számomra ez óriási dolog volt.

Junior tej: Levinél próbáltam anno, amikor már nem szopizott és a tehéntejet elutasította ( ekkor már 20 hónapos volt ). Szószerint kiköpte, próbáltam ízesíteni kakóval, mert azt a tejbegrízen szeerti, így sem kellett, próbáltam turmixba gyümölccsel így se kellett. Kukába landolt nálunk, és nem egy olcsó dolog volt, mert ha jól emlékszem 1800 Ft körül vettem.
Levi tejet azóta sem iszik, sem kakaót, sem semmit ami ízesített tej. Viszont eszik sajtot, joghurtot, túrót, Actimelt, danoninot így acalciumot és egyéb fontos tápanyagokat megkapja, csak más formában. ( Egyébként én is ilyen vagyok, le nem tudnám nyelni a tejet, de ezt neki sosem mondtuk. ) Apa pedig szokott előtte kakaót inni, tehát van előtte minta.

Kép
Kép
 
 


Vivi kajcsi:
a múltkor félbe maradt ez is. Gyakorlatilag ráálltunk arra, hogy amit mi eszünk, abból kap Ő is. A falatokat nagyon szereti, a kanalas pépeseket egyre kevésbbé. De mindig adok neki "csúsztatókat" a kajcsi mellé ( gyümölcspüré ), hogy lazítsa neki ezeket az ételeket, így a székeléssel nálunk nincs gond.

Korábbi elveimmel ellentétben Vivi hamarabb megkóstolta az édesebb ízeket, mint Levi. Mivel a tesója ehet már mindent és Vivi a mindent megkóstol korszakban van, így Vivi szereti a zabpelyhes édes Hobbits kekszet, a kakaós Jó regelt kekszet, nagyon szereti a kakaós csigát, a Levi szívószálas kis gyümölcslevét, az édes tölcsért, és a csoki kóstoláson is túlvagyunk ( amit titokban ehetünk csak itthon, hogy ne is lássa ). Mindezekre 2,5 évvel korábban én mérgesen felkaptam volna a fejem, hogy "dehát minek mindezekkel tömni egy egyéves gyereket", ha valaki háklis volt és leszidta a nagyszülőket mert csokit mertek adni a gyereknek, az én voltam.
Viszont mivel mindnet akar, amit a tesója csinál, és mivel a tesója nem lett sem jobb étvágyú azzal, hogy ezeket annó megvontam tőle, így nem csinálok ebből nagyügyet. Ha iylet akar enni adok neki. Persze mértékkel.

Kép
Kép
 
 


reggelt
persze helyesen, csak siettem

Kép
Kép
 
 


kiegészítés még:
ha már keksz, meg édesség, azért arra figyelek, hogy ne szemetet együnk.

Kép
Kép
 
 


bocs, hogy most velem van tele minden hozzászólás, de most tudok írni....
Szóval a műtéthez visszatérve, ami követlkeztetést levontunk utána magunkban, ha valakinek ezzel segítek majd:
- nem lett volna az elején ekkora kétségbeesés Levinél, ha az Ő tempójába lassan csináltunk volna mindent, hogy aklimatizálódjon kicsit az utálatos orvosos közeghez. De amikor beléptünka kórterembe, szóltak, hogy vegyük át a pizsamát, a gyerek feküdjön be az ágyba és a karszalagot rakjuk fel. Ha mindezt egy fél órán belül csináljuk végig, amíg szokja a helyet, nem lett volna gond. A második karszalag is játszva, katica pöttyöket rárajzolva utána a karjára került. Sőt a kiságyba se kellett igazából bemenni, ülhetett az ölünkben, amikor már nagyon kába volt a nyugtatótól Ő kérte, hogy oda be akar menni.

- mindenki felkészített, ha felébred akkor az első negyedóra az tombolás lesz, mert elveszti az önkontrollját teljesen. Nálunk sajnos riadva ébredt, 5 perc után ahogy betolták, mert a szomszéd gyerek nagypapája telefonja folyamatosan a legmagasabb hangon csörgött, és még ott bent vette fel és kezdett rajta beszélni, miközben Levi aludt...
( előtte 3 perccel halkítottuk le mi a saját telefonunkat, hogy nehogy megszólaljon )Felriadva, ordítva ébredt szegénykém, amiből nagyon nehéz volt megnyugtatni. Ha a telefon nem csörgött volna, akkor aludt volna sokáig mert az altató orvos mondta utólag, hogy direkt emelt az altató adagján, hogy sokáig aludjon, ismerve Levi orvosi reakcióit.

- itatni tényleg csak kortyonként negyedóránként, amikor már lehet. Mert visszajön minden. Ezt sajnos nekünk nem mondták el, csak hogy kortyonként kezdjük itatni. Így is volt, de miután aludt egy nagyot, délután apa megitatta. Vissza is jött. Meg a kocsi is felrázta hazafelé. Vészvillogóval lassan jöttünk pedig direkt ahol zötyögős út volt.

Nagyon sajnáltam picurkámat, és a nap végén hősként tekintettem rá, mert a két pánikoláson kívül higgadtan, türelemmel végigcsinálta ezt a nagyon nehéz napot.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Linda, gratulálok Levinek, hogy ilyen hős volt! :D
Remélem mostmár minden rendben lesz.

Timi, tudom, hogy mit érzel. Én is mindig így vagyok, amikor segítségre lenne szükségem.
Anyósom inkább visszament dolgozni, csak hozzánk ne kelljen jönnie gyerekre vigyázni. Azt mondja, depressziós lett otthon és muszáj elfoglalnia magát. ...hát szerintem 3 gyerek el tudná, de mindegy.....
Az utolsó csepp az volt, amikor megkérdezte, hogy nincs-e olyan anyuka erre, aki felvállal több picit megőrzésre? Nekem itt elég lett, többet nem hozom szóba, hogy szeretnék dolgozni.
Kívánom, hogy minden sikerüljön!
Ügyesek vagytok Ti Blankával!
Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


sziasztok!

Én is gratulálok Levinek, nagyon bátor volt.
Mi szerdán utazunk és következő szerdán jövünk, majd csütörtökön Abinak oltás.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Levinek, nagyon ügyes fiú volt, tényleg egy hős :-) Azt a telefonálós nagypapát elküldtem volna a pi....ba, hogy lehet ennyire hülye valaki, hogy ordító telefonjával ott hagoskodik egy kórteremben. Emlékszem amikor megszületett Blanka 4-en voltunk egy szobában, később csatlakozott egy anyuka, akinek a babája nem volt vele egy napig majdnem. Ő addig úgy tett, mintha misem történt volna, ordító telefonja csörgött reggeltől estig, a mi picikéink pedig ott aludtak mellette. Nagyon idegesített. Csak akkortól halkította le miután az ő gyereke is ott volt a szobában :-(

Summa summárum, nagyon ügyes volt Levi, és tényleg szuper, hogy végre túl vagytok a nehezén, most már minden könnyebb lesz!

Anikó!
Látom olvasod a blogom :-))) örülök! Az az igazság, hogy a saját nyugalmam miatt, nem boncolgattam, és részleteztem a helyzetet ... de valami hasonló nálunk is a helyzet.
Nem akarom bántani a nagyszülőket, de finoman szólva önzők: felhívnak, hogy látni akarják a gyereket. Mondom ok, bármikor jöhettek itthon vagyunk. Kijönnek, kb. 2 órát itt vannak, kicsit játszanak Blankával. Majd mikor fárad, éhes vagy nem is tudom mi baja lesz a gyereknek, akkor na jóóóóó mi megyünk felkiáltással távozik mindenki. Szar érzés ez nekem, mert számomra ez nem segítség. Ez az ő lelküknek megnyugtató, hogy erre a hétre is letudtuk az unokázást. Mert ha úgy vesszük ez az. Tudom, most gonosz vagyok, de tényleg egyszer sem kérdi meg senki, hogy bírom-e, vigyázzanak-e Blankára? Mert ez lenne az igazi segítség ...
Mindenki ku....va stramm csajnak tart, aki megtud oldani mindent, meg is, csak nagyon fárasztó mindig egyedül.

Eldöntöttem, hogy nem fogom ezt a hibát elkövetni ha lesz második gyerek, én fogom kijelölni a napokat is mikor jöjjenek. Már rosszul vagyok az olyan telefonhívásoktól, hogy: annyira hiányzik a gyerek, már úgy látnám ... soha sem tiltottam senkitől sem a gyereket, de 1 kezemen megtudnám számolni hányszor voltak csak úgy itt - ünneplésen kívül - a nagyszülők. Én vagyok a totálisan szuper meny, semmi dolguk velünk!

Bár hozzáteszem, elkezdtem a férjemet is rávenni arra, hogy néha vegyük igénybe őket, mert az amit idáig csináltak, nem egy nagyszülői tevékenység. Most pl. megyünk esküvőre pénteken, és ott is alszunk ami azt jelenti, hogy szombat délelőtt fogunk hazajönni. Így péntektől- szombatig ők vigyáznak Blankára. Persze már lassan 1 éve tudják, hogy így lesz. nem akarom őket bántani, de ha nem beszéltük már és egyeztettük le ezt a napot 1000x akkor egyszer sem. Biztos, hogy örülnek, hogy az unokával lehetnek, de tuti, hogy félnek már előre ettől a naptól ...

Timi

Kép
 
 


sziasztok!

van egy kis időm,Dorci alszik.
Timi!
nálunk is ez a helyzet. anyósom állandóan mondja,hogy milyen ritkán látja az unokáját,de arra nem képes,hogy feljöjjön.pedig nyudíjas.2óra altt itt lenne.itt is tud aludni.és 1000ft-ból megússza.
anyumnak csak az ideút 4200ft,és őneki még meg is kell szerveznie,hogy tudjon jönni,mert mamáékat ápolja.mégis tud jönni.
anyósomnak még a net elé sincs ideje ülni,hogy ott lássa dorcit,ha beszélnénk. bosszantó ez tudom.
nekem is mindig felmegy a pumpa.

Dorka nagyon anyás és apás lett. pár hete kezdte.remélem nem lesz így sokáig,jó volt hogy anyuékkal is elvolt,és addig én is tudtam szusszanni.
Dorka már ügyesen megy. azt eszi amit mi. nem mindig eszik adagot belőle. gyümit nem nagyon szeret enni sajnos.

szép napot!

Kép
 
 


Sziasztok!
Hajni, hová mentek?
Jó utat, és pihenést kívánok!


még egy kis anyós....
Tegnap este arról beszélgettünk itthon, hogy mit lenne jó megélni. Mondtam, hogy én unokákat akarok, mert muszáj tudnom, hogy nem leszek olyan, mint anyósom.
Anyummal nálunk sincs gond, elbír egyszerre 6 gyerekkel is, ha úgy alakul, hogy tesóméké is akkor van ott.
Dehát Ő dolgozik és 140km-re van.
Anyósom meg kijelentette, hogy 20-án csak Dorina alhat nála a Rolit nem vállalja. (pedig a Kálvin térnél lakik, úgyhogy a tűzijátékhoz sétálni nem nagy dolog Neki, míg így most rángathatja a férjem haza majd Őket a tömegben este.)
Úgyhogy akkor egyik sem megy oda inkább. Tavaly is teljesen ki volt, hogy Dorina maradhatott csak.
Ráadásul Rolcsi újszülött kora óta a legjobban alvó gyerek, mindenki ilyenre vágyik, és aludt már nélkülünk "idegen" helyen gond nélkül.
Na, végeztem a panaszkodással én is, csak ezek aktuálisak éppen.

Lányok, készül vki mostanában következő babára?
Csak úgy eszembe jutott.....

Bőlcsiről még mindig semmi, szerintem ezt is buktam, mert már két embertől is hallottam, akiknek elfogadták a fellebbezést és ők már értesültek. Gondolom Őket értesítik előbb.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Hajni jó utat nektek, remélem jó időtök lesz, mert ez a mai elég ramatynak néz ki.

Látom anyóspajtás témát (Anikó-Ivett), jól kiveséztük :-)))

Anikó, ne add fel a bölcsi dolgot, még jöhet pozitív válasz! :-)

Kistesó kérdés:
Én néha úgy érzem magam, mint egy skizofrén :-) mert vagy az van hogy egyáltalán nem akarok második gyereket, vagy az, hogy megőrülök, hogy újra kisbabám legyen :-) Na jó a megőrülök erős, de most a házban két szomszéd lány is kisbabát vár, az egyik 18 hetes a másik 8-9. És annyira édesek és boldogok és cukik meg minden, a 18 hetesnek már kezd csúcsosodni a hasa és annyira irigylem tőle ezt az állapotot, mert bizony a sok nyűgével együtt azért a babavárás nagyon jó volt :-))
Múltkor együtt néztük a 4D Uh felvételüket és most derült ki, hogy kisfiúk lesz, és nagyon büszkék, a pici fiúra, imádják, csak erről beszélnek ... tényleg egy más állapot a terhesség. Eleve ahogy a világnézete megváltozik az embernek ... Na mindegy ... nem részletezem, úgy is tudjátok miről beszélek.

De közben tudom milyen egyedül a hétköznapokban a gyerekkel, imádom Blankát, Ő az életem ... de hazudnék ha ez a gyereknevelés annyira könnyű lenne. Aztán ott van az a szitu, hogy megyünk egy plazába, vagy étterembe és látom, a 2-3 gyerekes családot ahogy bolondoznak, röhögcsélnek és akkor meg ilyet akarok én is. Hogy sokan legyünk, és együtt legyen a család. Nagycsaládban nőttem fel, szóval imádom a nagycsaládot, család nélkül nem is ér semmit sem az élet!

Kérdésedre visszatérve, most az az álláspontunk, hogy 3 év múlva. Kb. 2012-ben szeretnék szülni :-))))))))) Addigra szépen készen is lesz az uzsokiban a szülészet :-))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manati 2009.08.05 16:36-kor.

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Linda: Levi stramm kis kölyök, jó hogy túl vagytok a nehezén.

Nagyszülő téma: Nekem tök rendes az anyósom, mindig jön vagy vállalja Dalmát, amikor kérem. Ez heti 1-2 alkalommal néhány óra. Két gyereket nem vállal, de nem is tudna, mert Luca még mindig nem mozdul mellőlem 2 lépésnél messzebb (Még az apjával sem megy el nélkülem sehova). :cry: Apukám szintén bármikor jön segíteni, pedig Ő 160 km-re lakik. Anyukámra nem lehet számítani, Ő nagyon otthon ülős fajta, meg egyébként is csak összevesznénk. :cry:

Kistesó: Nálunk 100%, hogy nem lesz harmadik gyerek. Kettővel is nehezen boldogulok, pláne, hogy Luca még mindig nincs teljesen rendben. Vannak szinte tökéletes napjaink, meg vannak tragikusak, amikor olyan, mintha nem is Ő lenne. Az ovitól előre rettegek, ugyanis naponta közli, hogy nem megy oviba, mert mindig velem akar lenni és ilyenkor nagyon dühös. Nem lesz egyszerű a beszoktatás - anyósnak már mondtam, hogy szeptemberre ne nagyon tervezzen magának programot. :?

Majd elfelejtettem. Képzeljétek, Dalma már a 3. hónapja nem hízik szinte semmit, most is csak 60 g-ot sikerült, így most 8830 g. A dokinéni töviről hegyire megvizsgálta, de szerencsére mindent rendben talált. Már egyedül alszik el, éjjel egyszer kel, de cici nélkül, egy kis hátsimivel visszaalszik. Cici még reggel és este, de lassan a reggelit elhagyjuk, 1 évesen meg szeretném az estit is. Lucával is így teveztem, aztán csak nem hagyta. :lol: Van már 8 foga, alul és felül is 4.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kriszti, ha ma ünnepelsz, akkor boldog névnapot kívánok!



Kép

Timi, örülök, hogy gondolkoztok azért tesóban. A várakozás csak annyiban mindegy, hogy a gond sosem lesz kevesebb. De ez biztos nálatok is így volt. Nálunk Dorina már most annyit felesel, hogy az elviselhetetlen. És olyan okos dolgokon nyafog, hogy pl., ha biciklivel indulunk itthonról, akkor félúton már hallgatjuk, hogy "miért nem mondtad, hogy görkorcsolyával jöjjek!!!. Elfáradt a lábam, nem biciklizek...". Szóval sok értelme van, a lényeg, hogy ne maradjon csendben.
Mindig az ellenkezőjét akarja a dolgoknak.
Persze itt kell megemlítenem, hogy sok mindenben szokott segítségemre lenni is!!! :D

Tündi, el is felejtettem gratulálni Lucának a két kerékhez. Mi még nem vettük le a pótkereket, bár szerintem nem lenne gond, hisz görkorival nagyon megy, úgyhogy biztos jó az egyensúlyérzéke. Legalábbis gondolom. Csak nincs, aki leszerelje... :?
Megértelek tesó ügyben, de azért ez csak nem tart örökké, így összefonódva Veled.
Én az ovitól nem félek, szerintem Roli hamarabb az emeleten lesz, mint én. :D Mivel első nap csak 2-3 órát leszünk, így gondolom megint jól megver vagy megrugdos, ha haza akarom majd hozni, mert eddig ez volt reggelente, amikor Dorinát vittük. :roll:

Bölcsiből ma sincs hír. :cry:

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


sziasztok!

Dorcinak is tervezünk tesót,de nem mostanában. majd ha 4-5éves lesz. én nem bírnék most 2 gyerekkel. a kutya is itt van,és kitesz egy gyereket simán. Timi nálatok nem?ha jól emlékszem,nektek is van.
szép napot!

Kép
 
 


Sziasztok!

Kistesó: mindenki mást mond ebben a kérdésben is, van aki a kis korkülönbségre esküszik, van aki a nagyra. Nem tudom, én csak azt látom a környezetemben, hogy ahol a nagyobb és a kisebb gyerek között legalább 3-4 év van de inkább 4 ott könnyebb a szülőknek.

A nagyobb mindent mért - teljesen szobatiszta - könnyebben lehet neki programokat is kitalálni, ovis!!!, a nagyszülőkhöz simán elpasszolható, ha sok a két gyerek egyszerre.

És nem mondom, hogy nincs, de pl. nem olyan szembetűnő a testvérféltékenység. Legalábbis a barátnőm nem mesélt verekedésről ... stb. Pedig két fiúról van szó.

Szóval ezért döntöttem a 4 év korkülönbségnél, az én helyzetemben mindenképp ez lesz a megfelelő választás.

Kutya: van és imádom, de néha bizony őt is odaadjuk a nagyszülőknek, hogy vigyázzanak rá :-)))))))) Nem azért mert sok, hanem, mert ha betelik a pohár akkor ő az utolsó csepp :-)) szegényke!

A mai eszemmel már nem vállalnék kutyát úgy, hogy tudom pár év múlva gyereket akarok. Pedig Kamilla tényleg jó kis kutya. Egyetlen hibája, hogy borzasztóan hullik a szőre - megállás nélkül porszívózok - de még így is előfordul, hogy a gyerek szájából kell kioperálnom a szőrt. A másik, de ez már nem a kutya hibája, egyszerűen nem tudom hova tenni az enni és innivalóját. A gyerek állandóan megtalálja és belemászik. Legutóbb az alvós tigrisét fürdette meg a kutyavizében. Baromira örültem neki!

Tündi:
Dalmának mennyi foga van már :-) mi még csak most várjuk a 8.-at. Remélem pár napon belül kibújik :-))

Timi

Kép
 
 


Sziasztok

tesó: Nem, mi nem tervezünk. Ettől parázok, pont a héten mondtam a páromnak, hogy ez most a legnagyobb "félelmem", hogy ne kopogtasson a gólya. Mert ha jönni akar valaki annak, jönnie kell, ez nem kérdés nálunk, de én így is fullon vagyok a 2 gyerekkel.
Ha újra kezdhetném, a tapasztalatokkal a hátam mögött, én is 3,5-4 évet várnék, vagy legalábbis, míg ovis nem lesz. Persze ezt mondom most, lehet hogy 2 év múlva háslás leszek magamnak ezért, mert kis korkülönbséggel azonos érdeklődési körrel könnyebb lesz velük egy életen keresztül, ezt az 1-2 évet mg csak kibekkelei az ember valahogy.

De ami most volt 1 év, az iszonyat nehéz volt. A nagyot nálunk megviselte, a személyisége megváltozott, én pedig tök stresszes lettem a két gyerek kiszolgálásában, ellátásában. Lehet, hogy amúgy is megváltozott volna Levi , nem tudom, de én tavaly mindenkinek csak legyintettem amikor kérdezték, hogy mit fog szólni a kistesóhoz, hogy "ÁÁÁ, nálunk nem lesz gond, Levi a világ legártatlanabb, legjobbszivű gyereke".
De bízom benne, hogy hosszabb távon azért bejön ez a 2,5 év

Alvás: megint gyakran kelünk, 5-6 alkalommal éjszakánként. Cici megvonást akarok éjjelre, mert tuti azért kel fel. De most este is ordított egy 10 percig, aztán persze kézben visszapilledt egy idő után, de ha éjjel ezt csináljuk, a család nem lesz túl lelkes, meg én sem bírom félálomban ezt idegileg.

Kép
Kép
 
 


nálunk is szegény Bobi vize az,amibe Dorka szeret tapicskolni.így sokszor nincs lent.van,hogy elfelejtem bobinak odatenni.szegénykémet ilyenkor nagyon sajnálom.az a jó,hogy sokat kint vana kertbe Bobi,és ott is van tálkája.

szerintem mindennek megvan az előnye.sokan azt mondják,hogy jó hogyha hamar letudják a pelenkázást.
én önzően magam miatt akarom a nagy korkülönbséget.most vár babát egy ismerősöm,egy nappal fiataléabb az első babája mint Dorka.mondta,hogy ezt a terhességét nem is tudja kiélvezni,mert a kislánya minden pillanatot elfoglal jelenleg,és nem olyan ez a terhesség,mint mikor vele volt.

Kép
 
 


Sziasztok,

Aniko, nagyon szepen koszonom a koszontest.

Teso kerdes: en nem zarkozok el teljesen a 3. vallalasatol, DE csak 5 ev mulva illetve akkor, ha NAGYON JO anyagi helyzetben leszunk.(Most 28 vagyok, ugy erzem 33 evesen meg belefer 1) Nincs idealis korkulonbseg, en a kicsi illetve a nagy korkulonbsegre eskuszom.(ugy ertem az en elethezetemnek ez a megfelelo) Tenyleg nagyon nehez igy, hogy ilyen kicsi (1.5 ev) a korkulonbseg, de allitolag kesobb "isteni" lesz (barkivel beszeltem eddig csak az elso 2 evet tartja neheznek).

Na megyek altatni....

K.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hát megjöttünk. Nagyon jó volt, csak kevés volt. Most itthon kezdődik minden. Majd megint elmegyünk pár napra táborba.
Most a Mátrában voltunk. A férjem munkahelyének az üdülőjében. Nagyon szép épület.

Abi borzasztó. Egyfolytában cicizni akar, mellőlem nem mozdul, éjjel milliószor felkel, és nagyon nyűgös. Csütörtökön megyünk oltásra.

Harmadik gyerek témába látom nagyon belemerültetek. Hát elárulok egy nagy titkot. JÖN! :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Hajni!

gratulálok a harmadikhoz!
tervezett baba volt?
kitartás! :o

Kép
 
 


Szia Hajni!

Gratulálok, ezek szerint ráéreztem a dologra.
Hol tart a baba?
Én 4 hónapig szoptattam a Szandrát, meggyőztem magam (net), hogy nem gond a szoptatás a terhesség alatt. Engem Roli hagyott el.
Azzal együtt persze már nem kell folyton rajtad lógnia.
Kiegészítő tápszert elfogad már?
Én már csak néha adok neki cicit.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Hajni: Gratulálok!
Linda: Osztom a véleményed, bár én bízom abban, hogy ennél már csak jobb lehet, aztán 1 év múlva már nagyon jó lesz - mindenki ezt mondja. A pszichológus szerint azok a gyerekek jobban viselik a kistesót, akik közösségbe járnak. Ebben lehet valami, mert az utcánkban van egy család, ahol szintén kb. 2 év a 2 gyerkőc között a korkülönbség és a nagy magánbölcsibe járt az elmúlt évben - hát náluk szinte semmi probléma nincs.
Éjszakai cicimegvonás - nálunk 3 éjszaka volt zűr, aztán elfogadta, hogy nincs. A reggeli megvonás nehezebb - sír és tépi le a ruhám. Ami bejön - ha sikerül előbb felkelnem (Luca jóvoltából), mint Dalma (ez elég ritkán van, mert 1/2 6-kor kel), akkor felviszem a tejcsijét és így minden oké.

Dalma megtette első önálló lépéseit. :lol:

Én most nem vagyok túl jó passzban, kicsit besokaltam az anyaságból. Tegnap este már kibuktam, hogy egy kicsit egyedül szeretnék lenni. Luca még a WC-re is jön velem. Mondtam Neki, hogy legalább a budin hagyjon egyedül. Erre bevonult a sarokba háttal nekem, mondván, hogy nem néz oda, így egyedül vagyok.
Már a fogorvost is élvezem, ott legalább csak a váróig jön velem.
Na nem panaszkodom, majd csak javul a helyzet.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

11.hétben vagyok. Most már végre pontosan tudom. :)
Találkoztam Melussal és ő is kérdezte, de neki is mondtam, hogy fogalmam nincs. ugyanis megint az van, hogy kisebb a magzat. Ez volt mind a kettőnél aztán teljesen normális hosszúsággal születtek.

Hát bizony valahogy félve nézek a dolgok elébe, de nyugtass meg Anikó, lehet bírni három gyerekkel is.

Engem meg Abi követ mindenhová (a vc-re is) Nekem is már kezd sok lenni. Ha mosogatni kezdek az a baja, ha főzök az a baja. Mindig csak vele kéne lennem.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni, én is helyesbítek, mert tegnap nem sikerült értelmesen megfogalmaznom, hogy a Rolcsi volt az, aki magától hagyta el a cicizést (16 hó) a Szandrával való terhességem 4. hónapjában.
Neked szóba került már ez a dolog? Mit mondanak most? Lehet szoptatni terhesség alatt?
És megnyugtatlak, én még élek, bár nagyon nehéz. Nyilván ez családi összefogás kérdése is.

Felvették Szandrát bölcsibe, de nem teljes az öröm, mert trolival 7 megálló az ellenkező irányban, mint az Uzsoki. Úgyhogy oda tuti nem érek be így dolgozni 7-re. 6-kor nyit az ovi/bölcsi és 3 gyereket kell szétszórni. ....Ahová szerettem volna adni, az szinte kertfaros az ovival, nagyon közel lett volna....
Úgyhogy most gondolkozom, hogy hogyan tovább.

Tündi, gratulálok Dalmának!
Én szegény Lucát tuti kitessékeltem volna a WC-ből. Egyszer muszáj lesz megértenie.
Tényleg, Ti hogyan próbáljátok edzeni a pszichéjét? Hisz annyira már nem kicsi. És, ha az allergia is innen ered tényleg, akkor főleg sürgető. Meghát nyakatokon az ovi....
Ehhez az egészhez elég egy Dalma pótbaba? "különórák" működnek?
Sok erőt kívánok Nektek, remélem az ovi sok pozitív változást hoz majd, és talán egy kicsit rátalál önmagára is.
Egyébként Luca kicsinek sem bogarászott el egyedül?

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok

Hajni:gratulálok, és minden elismerésem. ( Anikónak is minden tiszteletem természetesen )

Az éjszakánk nekünk is katasztrofálisak, tegnap előtt már megágyaztam magamnak a kiságy mellett a földön, mivel a hintaszékben ülve elaludtam, a kezemben ott volt a gyerek, a férjem ébresztett fel, még jó hogy nem ejtettem le Vivit. kb 20-30 percenként keltünk, szinte semmit nem aludtam, mert mire elaludtam volna, keltünk újra. Ezt fél 6-kor megelégeltem és inkább felkeltünk, mert ennek értelme nem sok volt, bíztam abban, hogy majd délelőtt alszunk egy jót. ( Levi nem volt itthon ) A jó alvás nálunk 1,5 órát jelent, de legalább annyit aludtam egyhuzamban.
De tegnap viszont idejét sem tudom mikor volt ilyen utoljára, fél 4-kor kelt először fel, utána még 2x reggelig.

Tündi:
az éjszakai cici megvonás az ébredésket is megszüntette, vagy az maradt?
Én is van, hogy besokalok, én a kialvatlanaság, meg a Levi örökös Vivi piszkálásai miatt.

Tesó témához még:
aki nagyobb korkülönbségre szavaz, annak a hátránya meg az, hogy amikor az ember lánya "visszakapja" újra a függetlenségét ( nagyobb a gyermek és nem annyira anyafüggő ), akkor meg sokszor már nehezen adja azt fel, hogy mindent újra elölről kezdjen. Tesóméknál így volt, Őt a szülés eléggé megvislete, sokáig nem terveztek tesót, aztán el kezdtek kacérkodni a gondolattal, hogy kistestvér, de addigra kislánya meg már 5-6 éves volt, és nem akarták már a nagyobb gyerek adta szabadságot feladni. Persze sokan vannak, akik pont ennyi idő alatt sokalnak be a munkahelyükön és jól esik egy kis "változatosság".

Kép
Kép
 
 


Most olvastam vissza, mert én a hozzászólásomat kb 3 órája írom, ( közben 2 gyerek elaludt ).
Anikó, nem lehet valahogy besírni Szandrát a másik bölcsibe? Valahol csak ül egy némi empátiával megáldott ember aki tud ebben segíteni, hogy ne a szélrózsa minden irányába hordjátok a 3 gyerkőcöt.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem olvasok és mennyit írtok és micsoda hírek :-)))))

Gratulálok Hajni, ez nagyon jó hír! Kitartást kívánok és minden rendben lesz. Persze tudom, még egy gyerekkel sem könnyű néha, de menni fog, mert jó anyuka vagy. Sok-sok puszi és ölelés neked :-)))

Anikó, szerintem is próbálj meg beszélni valakivel, hogy nem fogsz beérni a munkahelyedre ha a másik bölcsibe fog járni Szandra. Kell, hogy legyen valaki, aki ezt megérti. Főleg a mai világban, mikor szinte mindenki hajt a meló után, hogy megmaradjon az állása, szóval pont mostanság nem engedheti meg magának senki, hogy késsen, kimaradjon ... stb. Férjed sem tud segíteni vinni a gyerekeket?

Olvasom, hogy a gyerekek mennyire anya függők, hát nekem Isteni szerencsém van Blankával, mert ő is bújós meg minden, de hagy élni. Szóval mehetünk mindenfelé egyáltalán nem sír utánunk, ha kimegyünk az ajtón!... stb. Olyan mázlink van vele. Egyébként ő az a gyerek, aki simán - mint ahogy Anikó írta - elbogarászik a szobájában. Pici kora óta el van egyedül is, jó nem egész nap, de ezt nem is akarnám. De nem panaszkodhatom ...

Nálunk valószínűleg jönnek a rágófogak, mert azok is be vannak duzzadva, most éjszaka 1x megébredt nagyon sírt, bekentem neki dentinox-szal és aludt reggelig. De elég nyűgösen kelt, szóval asszem most nálunk is lesznek nyugtalanabb nappalok, éjszakák ... pont most mikor nyaralni megyünk :roll:

Nálunk anno, mikor kezdtünk leállni a ciciről az éjszakai volt az első, amit megvontam aztán a reggeli, majd az esti. Az éjszakai cicizésről pár napon belül leszokott, ha felkelt egy kis vizecskét adtam neki. Emiatt meg úgy látszik annyira nem volt oda, így hamar leszokott a felkelésről. Tényleg könnyen ment, pár nap volt az egész. Én senkit sem akarok arra buzdítani, hogy ne szoptasson, mert szerintem annyira jó dolog volt szoptatni ... főleg az elején! De ha kezdtek besokalni akkor inkább próbáljatok meg valami más megoldást találni ...
Én 1-2 hétig furcsán érzetem magam, hogy már nem szoptatok, de utána, valahol nagyon nagy megkönnyebbülés volt. Lelkileg és testileg is összetudtam szedni magam. POnt akkor voltam mélyponton, nagyon ki voltam, nekem ez egy kicsit segített ...
De mindenkinek magának kell eldönteni és kitalálni, hogy mi az ami képes átlendíteni egy-egy nehezebb időszakon.

Kitartást minden anyukának!

Mi 2 hétre elutazunk, remélem azért jó időnk lesz ... további jó pihenést és nyaralást a nyár végig!
Puszi nektek!

Timi

Kép
 
 


Sziasztok!

Linda: Még olvasni is rossz, ami most nálatok van. Nálunk az éjszakai ébredések is megszüntek az éjszakai ciciztetéssel együtt. Kb. úgy volt nálunk is, mint Timiéknél. A reggeli leszoktatás ügyében még küzdünk egymással. :lol:
Anikó: Szerintem is próbálj valamit tenni bölcsi ügyben.
Luca rengeteget javult, csak a kötődéssel nem boldogulunk. Rettentő anyás. A Luca óráktól elvileg ennek javulnia kellene, hát egyelőre nem javul. Egyébként szépen eljátszik egyedül, csak időnként leellenőrzi, hogy megvagyok-e, aztán megy játszani. Ha kimegyek, mondjuk szemetet viszek ki, vagy csenget a postás, akkor jön velem. Esténként viszont nem tágít, pl. ha Dalmát fürdetem, hozza a játékait a fürdőszobába és ott játszik tovább. Oviba azt mondja, hogy nem megy, csak akkor, ha én is végig ott leszek Vele. Hát biztos nem lesz egyszerű. Most természetgyógyászhoz járunk, Bach cseppeket szed, meg nyaralás után belekezdünk egy tisztítókúrával egybekötött immunerősítésbe.

Tündi

Kép
Kép
 


HU megnt sokminderol lemaradam....

Eloszor is Timi gratulalok! Es jo nyaralast!


Kisteso: nalunk johet barmikor, illetve most 3 honapig nem mert most volt egy vetelesem:(
Es az uzsoki szuleszete elobb kesz lesz mint `12!!!!!!!:)))


Amugy megvagyunk nyaralni voltunk ami nem volt felhotlen az ido is rossz volt meg a gondok mar ott kezdodtek a terhessegemmel.
De azert volt elmeny is boven.

Anna szinte magallas nelkul dumal sok szot mond mar erthetoen.
Szerencsere ott evett is. Mostanaban nics gond a furdessel sem es az alvassal sem:)
Szoval egy jo kislany csak olykor hisztis:) De tudom ez lesz meg rosszabb is....

Mindenkinek tovabbi szep nyarat!


HAjni: gratulalok! Akkor veled majdnem egyutt szultem volna:((((((((((
Problemamentes szep babavarast kivanok!


Sziasztok Lányok!

Próbálok visszaolvasni.....
Én 2 hétig Balcsin voltam :) kicsit le vagyok maradva.

Milyen az élet Tamara!!!Nekem is jún.végén volt műszeres befejezésem,mert a 9. héten elhalt a magzat :( Remélem már túl vagy rajta és jól vagy!!!! Nekünk is most 3 hónap pihi van....
Tesó kérdésben mi a kis korkülönbséget választanánk.
Tamara,veletek is szívesen találkoznék valamikor!Gondolkodtam,hogy vmikor elmennék a bbgo-ba zenebölcsis foglalkozásra. Lenne kedvetek?

Egyébként mióta 1 napot kórházban voltam, Boti is nagyon anyás lett :(
Nálunk is most 3 fog jön egyszerre. Volt 1 kemény éjszakánk,azóta Viburcol kúpot kap este,és reggel 7ig alszik :)

Ha van időtök megnézni az elmúlt 1 évünk albumát:
www.picasaweb.google.hu/gomboszo alatt megtaláljátok!

Linda, örülök, hogy jól alakultak a dolgok Levivel, a körülményekhez képest!

Hajniékkal találkoztam most 2x is a 7en. Ha láttatok még gyönyörű kislányt,akkor Abi az!!!Csodaszép, a haját meg nagyon irigylem!!

Timi,jó nyaralást nektek!

Anikó,beszéltük Hajnival, hogy valamikor összehozhatnánk egy játszóteres találkát!
Próbálj meg másik bölcsit is!!!!


Tündi, további kitartást Lucához :)

Mindenkinek további szép nyarat!
puszi

Melus

Kép
 
 


Boti néhány pillanata:
Kép Kép Kép

Melus

Kép
 
 


Sziasztok!
Tamara, Melus, sajnálom, hogy így alakult. Sajnos tudom miről beszéltek, ezt is végig kellett már csinálnom.

Igen, igen menjünk játszóra!!!
Nemrég fedeztem fel, hogy körbekerítették itt a házi orvosnál is a játszóteret. Bár ez még mindig nem túl kicsiknek való.
Melus, Ti jártok ide?
Vagy inkább Újvidék?
Itt nálunk kevesebben vannak.
És kinek mikor jó legkorábban? Én, ha tehetem már 8 után indulok velük. Nálatok mikor indul a nap?
Én is szeretném már látni Abit és Botit!

Timi, sajnos a férjem 3 műszakos, úgyhogy éjjelből még nem ér haza, délelőttösbe pedig már 5-kor úton van.
Pedig én pont ezekkel az érvekkel adtam be a fellebbezést, még most sem értem, hogy minek az egész kérdőív jelentkezéskor, ha ennyire nem veszik figyelembe.
Kezdetektől három gyerek elhelyezéséről problémáztam, és autónk sincs. Erről is nyilatkozni kell ugyanis. Tehát tudták, hogy miről van szó, akkor is, amikor először elutasították, majd számomra messze elhelyezték.
Azért a jövő héten még futok egy kört.
Mindenesetre a "szociális alapon bírálunk"-ban mostmár nem hiszek.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Melinda: Sajnalom nekem is a 9ik heten fejeztek be, de spontan elindult a veteles. En meg annyira tul nem vagyok rajta mert meg csak a heten tortent, de Anna sok erot ad!
MEg a tudat hogy 3 honap mulva ha Isten is ugy akarja egy uj kis joveveny fog lakni a szivem alatt es remelhetoleg egeszseges lesz es nem csak ilyen rovid idot marad velunk.
Nagyon szivesen talalkoznek VEletek mindig nyiott szemmel kozlekedem mindenfele hatha latlak Titeket de nem de ha megbeszeljuk egyszerubb lesz:)))
Hat nem tudom a bbgos "ringato" dragabb mint az igazi es emnnyit en lattam hallottam belole nem olyan hu de csucs szuper....
de nem azt jelenti hogy nem lehetne kiprobalni . Mar jo ideje nem jartam ugyse ott, epp a heten akartam beiratkozni terhestornara de hat a sors nem igy hozta, most varok es sima tornara fogok jarni.
De jatszon is talizhatunk barmikor, minden delutan ott vagyunk ugy is es szoktunk messzebbire is menni hogy talalkozzhassunk ezzel azzal:)
szoval beszeljunk meg valamit es megyunk:)))
Amugy mi is kis korkulonbseget szeretnenk ezert a 3 honap utan nem is varunk semmire:)
NEm akarom bojgatni a dolgot de te a szovettani vizsgalat eredmenyerol kaptal ertesitest? A kontrollon vagy utana???
MErt en egyaltaln nem tudom mi volt a baj, illetve eleitol fogva valami volt az biztos mert semmi terhessegi tunetem sem volt es jo lenne a hormonalis bajt kizarni nem szeretnem megint ezt megelni!
Azt se tudom hova menjek majd kontrollra, mert en most nem Uzsokis dokinal voltam terhesgondozason de a mutet az uzsokiban volt......kicsit tanacstalan vagyok.


JAjj es a kepek szuperek! Jo nagyfiu mar Boti!

Most mar mi sem megyunk semerre szoval irj hogy Nektek mikor jo!!!!!!!!NEkem a jov het hetfo nem jo, amugy mindegyik igen!


Sziasztok!

Anikó, Tamara a talit most kicsit halsztanunk kell,mert én szerdán reggel elutazom kis családommal a férjem szüleihez, csak aug.29-én jövök haza, de utána mindenképpen!!!!
Max.kedd délelőtt tudnék veletek talizni vmelyik játszótéren,nekem jó a Torontál utcai is :)

Tamara,én kontrollon megkaptam a szövettan eredményét. Nekem ua. a dokim, akinél Botit szültem,én is az Uzsokiban voltam. Nálunknemhormonális probléma volt,hanem vmilyen genetikai/kromószóma rendellenesség. Egyebet nem tudok.
Kitartást!Nekem is Boti adott sok erőt,igazából nemis volt időm a saját sebeimet nyalogatni.....

Ha a kedd okés, szóljatok sms-ben vagy itt!
Puszi

Melus

Kép
 
 


Kép Abigél (Mátrában)

Kép Lali (Mátrában)


Sziasztok!

Melus nekünk nem jó a kedd. AKkor indulunk a táborba. Köszönöm Abigél nevében a bókot, és én is csak azt tudom mondani, hogy Botinál szebb kisfiút nem igen találni. Olyan szépen tud mosolyogni.

Tamara: Sajnálom ami történt. :(

Anikó: Ha nem lesz más lehetőséged, akkor nálam még mindig maradhat Szandra. Természetesen ingyen és bérmentve. :)[/img]

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan egy kis élménybeszámoló a mai bölcsis körútról:
- (épp jött ki vki, ezért nem csöngettünk, hanem bementünk), "Maguk hogy jöttek ide be"? :shock:
- örüljek hogy felvették a gyereket vhová, ne problémázzak.
- ha nem tudok az e.ü-ben elhelyezkedni, akkor keressek mást :shock:
- akkor szoktassam be a gyereket, ha már lesz munkahelyem. Nem kell szeptemberben egyből kezdeni.
Ennyit az empátiáról. Abban a bölcsiben voltunk, ahová végül felvették Szandrát.

Hajni, tegnap véletlenül összefutottunk a játszón Melusékkal, úgyhogy már csak veletek kell egyeztetni, míg most Ők nyaralnak.
Köszi a felajánlást, de nem tudod miről beszélsz. (amíg meg nem szülsz)
Soha nem tennélek ki ilyen megterhelésnek. :D
Majd meglátod, ha talizunk mennyit kell rájuk szólni.
(persze Melus Botija nem elég, hogy szép, még jó gyerek is)
Kíváncsi vagyok, hogy Abi meg Lali mennyit változott.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron