Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tündi, ajándékkal én is így vagyok. Szandrának is van,ami kell, úgyhogy egy babakocsit kapott, mert az ment tönkre és az kellett. 1200ft volt épp a ts-ban, de a drágábbhoz még kicsi szerintem. Ami nálunk jól jönne, ahhoz nincs elég hely: trambulin, kis szobai csúszda. Én sem tudom hogyan tovább.
Az ovis főzést még mindig nem tudtam megszokni, olyan fura, mikor írod.
Lucának pedig csak így tovább Dalmával!
Nálunk is rengeteg színező megy. A logopédiát is azért szereti Dorka, mert mindig kap feladatot, és mindegy miről szól a képeket akkor is kiszínezi. Nem győzöm feladattal.

Egyre türelmetlenebb vagyok a gyerekekkel. Jó kis stressz ez a meló előtti idő.

Hajni, Te nem szoktál ilyen soká távol lenni!Remélem nincs baj.
Többiek?

Szerencsére Szandra egész jól veszi az akadályokat, bár ma hőemelkedése volt. Remélem nem kell félbehagyni a szoktatást.
(A bölcsis doki sem oltásos.)

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Anikó: a trambulinunk az van, folyamatos használatban. :lol: Most már Dalma is próbál ugrálni rajta - a frászt hozza rám vele. Ismerősök most helyhiány miatt úgy használják, hogy beállítják a sarokba és csak akkor veszik elő, ha a gyerekek ugrálni szeretnének. Ilyenkor csinálnak neki helyet. Nálatok nem jön be ez a megoldás?

Képzeljétek Dalma elkezdte "használni" a WC-t. :lol: Kb. egy hónapja kezdte, hogy fürdés előtt mindig rá kellett ültetni - többnyire nem járt eredménnyel. Aztán szombat óta naponta többször is megy és püföli a fürdőszoba ajtaját, miközben tépi lefelé a gatyóját. Kb. 30-40%-ban jár sikerrel, ilyenkor nagyon örül, mert jutalomként megtörölheti a punciját Wc papírral. Úgy tűnik, hogy ez motiválja.

Na megyek főzni. Holnapi menü: karfiolleves, szárnyas rizottó.

Tündi

Kép
Kép
 


Tündi!

gratulálok Dalmának!

mi is próbálkozunk Dorkával,az esti fürcsinél.
bár még nem jártunk sikerrel. pedig szól,hogy pisiknie kell. de még jobban megy a vízbe neki.

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Hogy nektek milyen ügyes kislányaitok vannak. A múltkor én is próbálkoztam Abival. Két másodpercenként lehúzta a harisnyáját és ráült a bilire. Persze egyszer sem pisilt.

Anikó: Köszi, hogy aggódsz! Szerencsére nincs semmi baj.
Hát picit fáradt vagyok. Lali miden második-harmadik héten beteg. Most két hete jár oviba, de megint kezd köhögni. Ráadásul most este akkorát esett, és olyan szerencsétlenül, hogy szétverte a száját és a fogánál is nagyon vérzett. Háromnegyed órába tellett mire megnyugodott.
Tegnap voltunk dokinál. Fábián vizsgált meg,mert az én dokim szabin volt és mondtam, hogy én mégegyszer nem jövök el. Jövő héten megyek terheléses vércukor szint mérésre. Nagyon félek tőle, már Abinál is egy kicsit magas volt. Híztam 6-7 kilót. Alig bírom el magamat. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


tényleg ügyesek a csajok!!! Nálunk max mutatja Glória, hogy kaka van, és fürdés előtt mindig ráül a bilire, aztán slussz. Igazából tudom, hogy még ráérünk, és talán majd nyáron, ha egész nap a kertben leszünk, akkor fog könnyen menni. Mi nem is erőltetjük. Van valakinek szakirodalma a témával kapcsolatban?

Kép
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


sziasztok!

készül mindenki már ezerrel a karácsonyra? jelen pillanatban tiszta tavasz van itt mifelénk. elszomorít,mert az jut eszembe,meglesz még ennek a böjtje.
a hétvégén megyünk a régióba vásárolgatni. remélem tudunk pénzt költeni.
szép napot!

Kép
 
 


Sziasztok!

ma voltam terheléses vércukorszinten, hála Jó Istennek minden oké. Pedig izgultam. Viszont egy csomó helyen mínusz jel van. Az viszont annyira nem aggaszt.

Csajok azoknak van már gyerekkonyha kérdezném, hogy hány centis?

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni: a miénken a főzőfelület kb. 50cm magasan van, a legmagasabb pontja a konyhának a mikro teteje, ez kb. 1m.
Így néz ki:

Kép

Tündi

Kép
Kép
 


Hű, ez nagyon szép! Hol vettétek, és ha nem túl bizalmas mennyiért.
Egyébként amit megadnak cm- magasságot az a főző felület?

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Kis kényszer pihenőn vagyok, mert most három napot én vagyok itthon a gyerekekkel. Anyós épp kórházban, de hétvégén már otthon lesz, remélem utána tud segíteni, mert befenyítettek a kirúgással, ha megint hiányzok. :shock:
Nálunk a két lány volt beteg, kész csoda, hogy a Rolinak semmi. Egyedül Ő jár az oviba.
Ma mentünk vissza dokihoz, az elvileg gyógyult gyerekeim két óra alatt biztos összeszedtek vmi újdonságot. Azt sem értem, hogy a "csak papírt szeretnék" emberek miért nem a rendelés végére jönnek? 4-5 ilyen ember és mi fél órával tovább várunk, mert ez csak egynek pár perc. Na mindegy.

Eszter, ne aggódj a bilizés nem tanítás/tanulás kérdése, hanem vmi agyi érés folyamata, egy bizonyos reflexes folyamat. Pontosan nem tudom, de nem Rajtad múlik. Persze ügyeskedni kell azért körülöttük.
Dalma pedig nagyon ügyes.

Hajni, a földszinten vagyok a nőgyógy alatt. Ha arra jársz, majd integess.
Ez a konyha jópofa, engem is érdekelne.
Trambulinnal fűzöm a férjem, de mindig az a vége. hogy a táncszőnyeget sem használja Dorina. :?

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Kép

Kép

Még Dorka szülinapjára készült, nagyon fini túró torta volt. Ez is piaci.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Az torta nagyon szép. Én is akarok. :)
Én majd csak januárba megyek az Uzsokiba (remélem) ultrahangra.
Mert a Herminán elromlott.
Hát Anikó remélem normalizálódik a helyzet.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok

Eszter a szobatisztasághoz a legtöbb hasznos infót én fórumokon olvastam. Mint mindenről én annak idején én ehhez is vettem egy külön "szakkönyvet", ami érdekelt volna nem volt benne, szóval szerintem ehhez nem kell könyvet venni. Tényleg igaz, hogy kell egy érettség hozzá, de addig is ismerkedhet a bilivel, csak ne legyen játék a számára. Mi kisfiúval egyébként kihagytuk a bilit, és WC-t használtunk, kakilásnál is szűkítővel, ( és a lába alatt kissámli, hogy ne a levegőben lógjon ) így nem kell külön mosogatni semmit. Mi egyébként 2,5 évesen kezdtük nyáron a pisilést, de nagyon sokáig mi hordtuk a WC-re, és pisiltettük, Ő még nem szólt. Csak az utcán, mert az olyan muris volt neki, ha odapisilt..... A kakilással mi nagyon megküzdöttünk, 3 éves koráig csak pelusba volt hajlandó kakilni. Szólt, érezte, nem ment be soha, de nem volt hajlandó se bilibe se WC-be kakilni, hanem kérte a "kakiló pelust".
Vivinél én nyáron szeretném ezt véghez vinni. A jó időt azért érdemes megvárni, mert ha az utcán rájön, akkor ilyenkor felfázik nagyon könnyen. Azt, hogy tartsd míg haza nem érünk, az még nem működik. Az utcai pelussal meg összezavarjhatla az ember. Persze eleinte mi is így jártunk azért még ki az utcára, de nyár lévén inkább pótruhát, pótbugyit hordtam magamnál.
De a fürcsi előtti bilizést én is próbálgatom még Vivinél, mert mindig direkt odapisil a pelenkázóra. Csak a bilin nem ül meg....

Anikó, a kórházakban nem két kézzel kapaszkodnak a nővérek után? De csak nappalos vagy, vagy éjszakás is?

Nálunk Levi délben hazajárós az oviból továbbra is, és ezen nem is akar változtatni. Nem eröltetem, végülis nem okoz gondot. Szerencsére, még nem voltunk betegek ( kopkop )

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni: a konyhát Lucának tavaly a Játék-makettben vettük. Cucina konyha a neve és úgy 10 körül volt. Hogy most kapható-e és mennyiért azt nem tudom.

Szobatisztaság: könyvet anno én is vettem - de minek? A bilit mi is kihagytuk Lucánál - volt ugyan, de nem használta. Érdekes, mert Dalmának sem tetszik, csak a WC, szűkítővel és fellépővel. Dalma továbbra is napjában többször kikéredzkedik, ha nem tél jönne, akkor levenném róla a pelust, így megvárom én is a tavaszt. Luca februárban lett szobatiszta - hát az eleje nem volt egy leányálom. Lucával az ágytisztaság még nem megy, így éjszakára pelust használunk.

Betegség: Lucának kötőhártya gyulladása van, Dalma náthás. Remélem, hogy csütörtökön már mehet oviba, mert cirkuszba mennek, szombaton meg Mikulás ünnepség lesz.

Anikó: ilyen szép tortának biztos nagy volt a sikere. Jobbulást a lányoknak!

Tündi

Kép
Kép
 


Tündi: köszönöm. Luca mehet cirkuszba? Itt a kicsiket sose viszik. Most szerdán is mennek, de csak a nagycsoportosok.
Most néztünk egy nagyobb konyhát a Tescoba 15-ért. Máshol drágább és kisebb. Majd még meglátjuk mi lesz.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi: Rámentem az oldalra, és itt sokkal olcsóbban vannak a konyhák. Köszönöm szépen az ötletet. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki el van foglalva a készülődéssel.
Csak annyit, hogy én megijedtem és beoltattam magam tegnap este. A férjem két hete be van oltva, Lali meg csütörtökön lesz beoltva. Ebbe csak az a rossz, hogy pont akkor van a Mikulás ünnepség az oviba és nem biztos hogy odaérünk. viszont másnap a férjem munkahelyén lesz a gyerekeknek buli.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni: Luca mehetett volna cirkuszba, de a doktornénink csak hétfőn engedi oviba, mondván, hogy ugyan rendben van, de még péntekig naponta 6-szor csepegtetni kell a szemébe, nehogy visszajöjjön a kötőhártya gyulladás. Pláne, hogy mára Dalmán is kijött és ez ugye fertőző. Szegény Dalmusnak ezen felül a torka is nagyon ronda és náthás is. A dokinéni azon csodálkozott, hogy hogy lehet ilyen vidám, meg hogy se láz, se hőemelkedés. Szóval Luca cirkuszának lőttek, a szombati ünnepségre meg Dalma nem jöhet.
Egyébként nálunk is vannak olyan programok, amire a kicsik nem mehetnek. Ilyen volt pl. a múltkor, amikor egy vak nőcit meg a kutyáját hívták meg az oviba, hogy a gyerekek ismerkedjenek a mássággal. Ide a kiscsoportosokat nem vitték.

Anikó: bordásfalon nem gondolkoztok? Nem kell hozzá annyi hely, mint a trambulinhoz.

Lányok! Szoktatok adni-venni neten keresztül? Hol érdemes hirdetni? Teszvesz vagy Vatera? Kádat, járókát, pelenkázót meg hasonlókat szeretnénk eladni.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Linda, egyelőre csak nappal vagyok és remélem ez még egy ideig így is marad.
Igazából főleg csak délelőtt vagyok, lesz egy-két hétvége teljes nap, ez lesz még igazán nehéz, hisz a család eddig a hétvégét együtt töltötte. El sem tudom képzelni, hogy ezt elvesztem... :cry:

Tündi, a bordásfal sem rossz, csak azt nem tudom Szandra elől elzárni, ha nem tudok rá figyelni és félő, hogy magasra jutna rajta.
DE, ha nagyobbak lesznek nem is rossz... köszi
Hirdetésben nem vagyok biztos, de ez a kettő nem fizetős? Mintha az expressz ingyenes volna. Még soha nem csináltam.
Lányoknak jobbulást!

Ivett, mit vettetek? Volt vásárlás?

Hajni, nem könnyű dolog ez az oltás,mi? Az én gyerekeimnek folyamatosan vannak orrfolyásos panaszaik, úgyhogy nem hiszem, hogy rá lehetne oltani, ha úgy döntenék sem. A Salamon amúgy sem hiszem, hogy beadná....Múlt héten még a lányok lázasak is voltak, kezdve a Dorina 40 fokával másfél hete.
Szandrán volt néhány pötty a napokban és azt hittem bárányhimlős lesz. Az kellene még most. A két nagyobb anno karácsonykor nyomta és abban az évben mi vittük a fegyverneki oviba is az unokatesókon keresztül. Sógornőm még akarta is, hogy átessen az ő két ovisuk is, aztán persze a lányok be is vitték...
Na, ez most nem kéne...

Timi, a múltkor elfelejtettem Blanka frizuját megdícsérni, pedig nagyon tetszett.
:D

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok

nálunk ma volt az oviban télapós ünnepség. Volt gyerekkoncert, meg közös éneklés a Zenekuckóval ( nálunk ők csinálnak zenés foglalkozásokat is ), és utána a Télapó a csoportszobákban meglátogatta és megajándékozta a gyerekeket. Nagy volt az öröm. Mi máshova most nem megyünk, terveztem hogy ahol tavaly is voltunk Pozsonyi Pagony gyerekkönyvesboltba elmegyünk, de mivel mindenhol az influenzáról van szó, inkább nem nagyon mozgolódunk. Ő meg apa már be van oltva több mint két hete, én csak tegnap tudtam magam beoltatani, mert beteg lettem időközben és meg kellett gyógyulnom és várnom egy kicsit, Vivi nincs oltva.

Tündi, szerintem rakd fel minél több helyre a hírdetésedet. Én hirdettem másfelé még nyár környékén a mózesünket, meg a babaszéket, de még mindig itt áll. Most már van mellé hordozó meg babakocsi alj is, így talán kelendőbb lesz ( komplett Peg Perego így már), én is felrakom majd megint valamikor. Meg szerintem majd az orvosi rendelőbe is kirakom a tanácsadásos részhez, a járókát legalábbis.
Jobbulást a lányoknak.

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

nagyrészt megvagyok a karácsonyi ajándékok beszerzésével. még be kell őket csomagolni. no meg az én is michelangelomat kell megkérnem, rajzoljon pár lapra,amit majd kari képeslap helyett küldünk el :lol:
voltunk a Regióba. vettünk xilofont,búgócsigát,orvosi táskát, müa.gyümiket korsárba. meg mini rezsót edényekkel,meg hozzá még egy készletet. úgy döntöttünk,hogy majd szülinapjára lepjük meg konyhával,ha ezzel szeret játszani.
még a karácsonyi kajalistát kell összeállítanom. no meg majd megvennem. ma annyian voltak a tescoba,pedig már "korán" ott tobzódtunki dorccal. nem is megyünk többet pénteken. félek én is az influenzától.
jó hétvégét mindenkinek!
nálunk holnap lesz a kisboltnál miki,meg forraltbor és babguéyás. oda megyünk,mert szabadtéri. férjeméknél az influenza miatt nem lesz ünnepség.

Kép
 
 


Sziasztok!

Én is sikeresen elkaptam a csajoktól a kötőhártya gyulladást (bár mára már nálam sincs tünete), így a férjem ment Lucával a Mikulás ünnepségre, ami a Varázsfurulya című zenés előadás lesz. Remélem tetszeni fog Lucunak.
Kitaláltam, hogy Dalma babatekét fog kapni tőlünk karácsonyra. Már csak be kell szerezni.
Na megyek, mert lassan megérkeznek a nagyszülők meg a bratyóm, mert most hétvégén tartjuk Luca névnapját is.

Tündi

Kép
Kép
 


Tündi jobbulást nektek!!!
Ivett nagyon menő vagy, hogy már így állsz a karácsonyi ajándékok beszerzésével!

Csajok, segítségeteket szeretném kérni. Kutatást folytatok, hogy mi(k) lennének azok a dolgok, amiket a kismamák szeretnének. Amit kérhetnénk az önkormányzattól és ők megvalósítanák. PL: ingyenes 4 markeres vizsgálat vagy babajátszóház felügyelettel. Nektek mi az ami megkönnyítené az életeteket, ami könnyebbé tenné az otthontöltött éveket?

Kép
 


Eszter! amikor elmúlik a nyár,és beköszönt az ősz,én már karácsonyra gondolok. már azt várom. sokan keseregnek a nyár miatt,én mindig előre tekintek. meg nem szeretem a nagy nyüzsibe intézni a vásárlást.
próbálom azért nem nagyon várni a karácsonyt,mert tavaly is vártam rettenetesen,és kórházban töltöttük.
tegnap kapta meg Dorci a 18 hós oltást. csak görbült a szája,nem sírt :wink:
nagyon bátor
85 cm,és 11,4 kg.
reggelente tejcit kapott,esti tápszert 2szer váltottam neki. 2 hónapja sokat pukizik,meg görcsöl a hasa. így visszatértünk a kezdő tápszeréhez,amit kapott (mármint márkába) és azt kapja reggel este. kísérletezünk,mitől van neki. de szerintetek lehet az,hogy a reggeli tejcit amit megiszik 8kor,az este 11kor bántsa? vagy akkor jön ki neki,hogy esetleg nem tudja feldolgozni? mert hasmenés,semmi nincs. így nemhiszem,hogy tejérzékeny lenne.
jó hétvégét!

Kép
 
 


Sziasztok!

Eszter, én nem értem pontosan a kérdésed. :oops:
Ingyenes szolgáltatásokról kérdezel, vagy bármilyen fajta tárgyi segítségről? Alanyi jogú vagy rászorultsági alapon? Bocs, hogy értetlen vagyok. :oops:

Hajni, fiú vagy lány?
Melus, jól vagy? Rég láttalak...

Ivett, tejcsi ügyben nem tudok segíteni, talán Tündi profibb az allergia tünetekben és, hogy fogyasztás után mennyivel vannak a panaszok.

Hol tart a babatali? Várom a képeket.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!

Hát igen, sajnos allergia ügyben én nagyon illetékes vagyok. :cry:

Ivett: nálunk sem volt hasmenés, csak kiütések, meg néhány naponta bukás. Még hasfájás sem. De nem hiszem, hogy tejfehérje allergiás Dorka, mert az már jóval korábban kijött volna. Egyszerűen még nem bírja feldolgozni a tejet a szervezete. Várjatok a tejjel néhány hónapot, aztán lehet újra próbálkozni. Egy barátunknál ugyanez volt, 2 és fél éves korára jutottak el oda, hogy a tehéntej nem okozott a kislányuknak problémát.

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok

tdna valaki segíteni? Írtam egy szopi tanácsados oldalnak ( este ) de még nem jött válasz. Persze ne türelmetlenkedjek, de az idő megy. Tud valaki segíteni?
Köszi

18 hónapos kislányom szoptatását egy hete hagytuk teljesen el. Az utóbbi időben már csak alvás előtt volt egy kis szopizás, az is inkább csak a megszokás kedvéért, de azért ürített is még belőle. Az utolsó szoptatás után borogattam hideg vizes ruhával, de akkor utána még ki kellett fejnem egy kicsit mert nagyon feszült a mellem. Újra borogattam hidegvizes ruhával, ezután már nem feszült, így már nem is fejtem rá, és a borogatást is elhagytam. Most a napokban azonban a bal mellemnél oldalt a hónalj vonalból egy kis behúzást érzek. Kitapogava görcsöt, csomót nem érzek, de egy ici-picit göbösebbnek érzem mint a másik mellem-hónaljam hasonló felületén, és ha nyomogatom, akkor érzékenyebb mint a másik oldalon. Tegnap a védőnőt megkérdeztem, hogy mit tegyek ( elég tapasztalatlan még szegény ), nem igazán tudta mi a teendő, azt mondta, hogy próbáljam masszírozgatni.
Szeretném megkérdezni, hogy mit tegyek, hogy a göbök elmúljanak, és és ez az időnként behúzás ( gyenge, de mégis csak valami ) elmúljon.

köszi
linda

Kép
Kép
 
 


Anikó, bármi jöhet: ingyenes szolgáltatás és tárgyi juttatás - alanyi jogon vagy rászorultsági alapon.
Én speciel jó néven venném, ha az önkormányzat dotálná a 4markeres vizsgálatomat... pl. De az is jól jönne, ha adna minden kismamának anyagi támogatást a születendő gyerek után (ez most pl. van nálunk, de csak rászorultsági alapon).
Vagy segítséget adna a munkába való visszatéréshez. Vagy tájékoztatót szervezne az elérhető (állami és ÖK-i) juttatásokról gyerekfelügyelettel.

Kép
 


Sziasztok!

Lassan kilábalok a náthából,reggelre viszont Boti lett náthás....
Remélemhamar túlesünk rajta!
Anikó, mi mégszoktunk játszóterezni du.is. Hátha összefutunk valamikor!

Linda,nekem sincs sok tapasztalatom, de nekem miután Boti már nem szopizott esténként,kb 1-1,5 hétig fejtem,mert párnapután énis úgy éreztem,hogy nincsrá szükségem,aztán meg nagyon fájt a mellem,érzékeny volt,ésnagyon megijedtem.Akkor újra fejni kezdtem és kb 1 hét alatt rendbe jöttem (persze minden este kicsit,10ml-vel kevesebbet fejtem). Remélem rendbe jössz!

Én is már várom a karácsonyt ! Ajándékok megvannak, már csak csomagolni kell őket!

Mennem kell!
puszi

Melus

Kép
 
 


Sziasztok!

Eszter, azért kérdeztem, mert anyagi helyzettől függően mások a segítség fokozatai. Nyilván van, akiknek a tartós dolgok (bébiétel, pelus) is nagy segítség, akinek azért az megvan, mint én is szabadság hiányában küzdöttem mindig is. Nekem az is megnyugtató lett volna, ha az önk. biztosít annyi bölcsit, ahol a gyerekem nem csak az "ezredik".
Van, ahol adnak X összeget szülés után, van, ahol nem.
Itt a 14-ben (-nem tudom, hogy van -e még-) visszatérítették az agyhártya gyull oltást 1 éves kor alatt. Szandrának még így adattam meg. Viszont a nem kötelező oltásokkal nem is akar mindenki élni.
Én részemről azt mondom, hogy pelust minden gyerek használ és az így megmaradt pénzt a háztartás költheti másra. Remélhetőleg nem alkoholra..(bár szerintem, aki így tesz az még az ingyen játszóház bérletét is átruházná vkire pénzért)
De tanulási- átképzési segítség is jól jött volna nekem, akár nyelvtanfolyam gyerekmegőrzővel. De szívesen elvégeztem volna bölcsihez gondozónői tanfolyamot is.
Részemről ilyenek.

:D

Linda, én kellemes, meleg vizes kádfürdőt próbálnék ki, közben kis masszírozással. Ami kijön óvatosan kifejni kézzel, de semmi több és ez csak pár mozdulat, nem pedig mennyiségi fejés.

Melus, jobbulást Nektek! Sajna mire jövünk haza, addigra már szinte sötét van. :cry: Én ezt úgy úúúúúútálom. Ti meddig vagytok kinn és hol?

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok

Eszter gondokoztam azon amit kérdeztél. Mivel mindenkinek más az élethelyzete ( ki dolgozik és bölcsis gyerek, ki otthon van, ) mindenkinek más az anyagi helyzete, eltérő korúak a gyerekek, így én ebből kifolyólag a kafetéria rendszerehez hasonló módon több lehetőség kiválasztását ajánlanám fel.
Mert pl. Anikó pelenka ötlete jó, de én pl. egy pelenka típushoz ragaszkodom, mert más nem vált be, így hiába adnának X pelenkát, ha az nem kell. De nagyon sok családnál jól jönne az ilyen segítség.
Az oltások szintén mint Anikó is írta aki él vele, aki nem nem. De ne legyen az kizáró ok egy kisgyerek életébe, hogy azért nem kapja meg, mert nem telik rá.
A 4markeres vizsgálat hogy micsoda én ennek bevallom most néztem utána, szerencsére erre nem volt szükségünk.

Amire én most vevő lennék egy ilyen felajánlásba, az pl. egy kedvezményes bérlet a Mazsolajátszóba.
Mivel nem bölcsis a gyerek, itthon vagyunk, mi ugyebár a közösségi foglalkozásokat előnybe részesítjük. Viszont most úgy áll az életünk, hogy minden 1000 Ft-nak meg van a helye és húznunk kell mi az ami fontos, és mi az ami ha nincs annyira nem nagy gond. Most pl nem fér bele a Mazsolajátszó, pedig imádta Levi, és Vivi is imádná, mert itthon is nagyon szereti amikor az ott tanultakat csináljuk. Levit annak ideján minden héten vittem, Vivit majd januárba viszem az idei szezonban először.
Persze amit itt szem előtt tartanék, hogy:
- ne az önkormányzat kössön egy valakivel szerződést, és csak oda lehessen menni, mert pl. van itt másik Zenebölcsi amit nem szerettünk, mert nagyon harsány a nő
- nem adnám ingyen, hanem kedvezményes bérlet vásárlást tennék lehetővé, akár 60-80% erejéig, de a szülő is tegyen mellé valamit. Hogy legyen is értéke annak amit adunk, ami ingyen van, annak nincs sajnos.
Ezt az élményt ugyebár senki nem veheti el, nem adhatja el a gyerektől.

De pl ez is csak a téli szezonban jó ha van, mert akkor nem tudunk játszózni. Tavasszal inkább a kinti jó levegőn való időtöltést preferálnám, pl ha valakinek gond hogy biciklit vegyen a gyereknek ezt támogatnám stb.

Szóval valami ilyesmi kavarog a fejemben, a lényeg, hogy lehessen válogatni, mert mindnenkinek más az élethelyzete.

A XIII. kerület egyébként a babakötvényt támogatja 20 ezer Ft-tal az állami 40 ezer mellé. Ami egy szép gesztus, de ha belegondol az ember, 20 év múlva csepp a tengerbe, egy gázszámlára nem elég, sokat nem lendít a gyereken. Illetve csak azok kapják, akik nem emlékszem pontosan min 3 vagy 6 hónapja bejelntett lakcímmel kell a szülőknek rendelkezni. És itt rengeteg az új lakás, elég sokan költöznek ide kisgyerekkel vagy úgy hogy költözés körül születik a baba, tehát eleve kiesnek az önkormányzat támogatásából.

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

még mindig szenvedünk a hasfájással. van amikor jobban előjön Dorkának,van mikor kevésbé. az a legérdekesebb, hogy este 11 és 1 között.
Tündi! nektek végeztek valamilyen vizsgálatot ami megállapította? illetve akkor semmilyen tejterméket ne adjak neki? túró rudit, tejföllel készített főzeléket?
nagyon tanácstalan vagyok. a férjem még nem akarja,hogy vigyem gasztróshoz.mert én már ezen gondolkodok. lassan hívom majd a dokinőt,mert abba állapodtunk meg,kis időt hagyunk, hátha a tej okozza.
hihetetlen,lassan itt a karácsony.

Kép
 
 


Sziasztok!

Ivett: Nálunk úgy indult, hogy minden tejfehérjét tartalmazó ételt ki kellett hagynunk az étrendjéből. Még nyomokban sem tartalmazhatta. Kb. 3 hét, mire kiürül a szervezet. Lucánál már 1 hét után látszott a javulás. Ő ekkor 13 hónapos volt. Rá egy évre csináltak bőrtesztet (2 éves kora előtt nem akarta a doktornő megszurkálni), ez egyértelműen igazolta a tejfehérje allergiát. 3 évesen a bőrtesztünk már negatív lett, de a napi 2 dl tej egy hónap után visszahozta a tüneteket. Jövő áprilisban megint terhelhetünk. Nem biztos, hogy a tej. Konzultálj egy gansztróssal.
A mi doktornőnktől neten tudsz érdeklődni, ha gondolod. Itt:

http://www.hazipatika.com/doctors/hp/Dr ... ?id=178471

Jobbulást Nektek!

Tündi

Kép
Kép
 


Tündi! köszönöm a segítséget. 2 éjszaka már nem volt semmi Dorkánál, kiváncsi leszek így marad e. jövő héten gondoltam konzultálok a dokinőnkkel.
Dorka nagyon anyás lett. vannak ilyen időszakai.volt amikor csak apa létezett.
most nincs nagyon el. ez nekem rosszul jött most,mert nem nagyon tudok csinálni semmit tőle.
már voltunk szánkózni :)

Kép szánkózunk [/img]

Kép
 
 


sziasztok!

kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok Mindenkinek!

vigyázzatok magatokra!

Ivett

Kép
 
 


Sziasztok!

Holnap elutazunk és nem leszek gép közelben, így én is most kívánok kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek.

Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Mi is Békés, Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánunk!

Sajnos nálunk rajtam kívül mindenki lázas beteg.

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is kellemes ünnepeket kívánunk Nektek, a Gyerekeknek, a Családotoknak!
Betegnek mielőbbi jobbulást!

Melus

Kép
 
 


Békés, áldott, szeretetben, melegségben, nyugalomban, örömben és mosolyban gazdag, boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk Nektek és családotoknak!
Glória&Eszter

Kép
 


Sziasztok!

Mi múlt csütörtök óta kórházban voltunk Dalmával, csak tegnap délután jöhettünk haza. A 15 hónapos oltásnak tulajdonított alacsony lázból délutánra 41 fok lett, ami nem is nagyon akart lemenni - éjfélre sikerült lenyomniuk. Ettől kezdve Dalmán abszolút nem látszott, hogy bármi baja is lenne, viszont pocsékok voltak a laboreredményei. 4 vizelet és 3 vérvizsgálat után jöhettünk végre haza. Most nagyon jól jött, hogy néha szól ha pisilni kell, mert a pisizacsiba semmit sem sikerült produkálni, mind melléfolyt. Diagnózis: mandula-, torok- és középfülgyulladás. Csak azt nem tudom, hogy akkor minek oltattuk Prevenal-al?! Úgy tudtam, az pont ez ellen van.
Így most eléggé el vagyok maradva a karácsonyi készülődéssel, de legalább itthon vagyunk.

Nagyon-nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok én is Mindenkinek!

Tündi

Kép
Kép
 


Kedvesek,

nagyon boldog békés egészséges karácsonyt kívánok Nektek és családotoknak.
Ez már második karácsonyunk, így közösen. :)

Tündi mielőbbi jobbulást kívánok Nektek, és remélhetőleg ezzel a hosszú magas lázzal le is tudtátok ezt a betegséget.
Puszi
Linda

Kép
Kép
 
 


sziasztok!

remélem jól telt mindenkinek a karácsony. Dorkát a legjobban a karácsonyfa nyűgözte le.
sajnos tegnapra betaknyosodott,ma meg már 3szor volt hasmenése.így valószínű bekapott valami vírust.
voltunk a bethesdaba a sebészeten,ahol megnyomkodták dorka hasát,és megállapították,semmi baja ott. őszintén szólva gondoltam is. most állunk a vizsgálattal,mert aq dokinőnk szabin van. ő adná a köv. beutalót.
Tündi!próbálom felvenni a kapcsolatot a dokinőtökkel. sokan tejcukor allergiára gyanakodnak.
de most nemtudom csinálnak e majd vele valamit,hogy beteg,meg két ünnep közt vagyunk.
majd beszámolok mi volt.
sziasztok

Kép
 
 


Sziasztok!
Boldog új évet kívánok Mindenkinek!
Tündi, Hajni, remélem ez már nyugisabban telik.

Kép

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Sziasztok!!

Hát sajnos nem. Abinak hajnalban 39 fokos láza lett és ugatva köhög. Kruppos. Mi avattuk fel az uj ügyeletet. Most figyelnem kell a légzését és ha rosszabb azonnal kórház.Párásítani kell, most mostam lepedőket.

Mi is Boldog Új Évet kívánunk!!

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Hajni! Jobbulást Nektek! Remélem ennyivel megúsztátok és a párásítás segít annyit, hogy nem lesz több roham.

Mi voltunk kontrollon Dalmával és gyógyultnak nyilvánították. Azonban az itthon szedett antibiotikum (csak 2 napig szedtük!) hatására olyan csúnya lett a feneke, hogy még mindig nincs teljesen rendben. Most Luca beteg - kezdődő mandulagyulladása van, ő is antibiotikumot kap. Remélem ezzel vége a téli betegeskedésnek.

BÚÉK!

Tündi

Kép
Kép
 


Sziasztok

boldog egészséges új évet kívánok mindenkinek.
Hajni, menjetek ki minél többet ebbe a friss levegőbe. Igaz, hogy hideg van nagyon, de a krupp esetén nagyon jó. Alvásnál pedig inkább öltöztesd fel jól, de a fűtést vedd lejjebb. Amikor nálunk volt krupp most idén már 3 éjjel, akkor beöltözve bukora nyitott ablaknál aludt apával. A hideg levegő tágítja a hörgőket. És párologtass minél többet.
Egébként ez vírus, és aki haljamos rá, az elkapja. Sajnos ha a hajlam meg van, akkor erre minden évben figyelni kell. Nekünk van itthon Rectrodelt kupunk ( doki felírja ), amit vész esetén használunk. Mi voltunk már kórházban is, amikor 10 hónapos volt a Levi. Két télen elmaradt, idén viszont kijött újra és persze mindig éjjel. Ilzenkor felöltöztetve kirakjuk az ablakba, hogy szívjon friss hideg leveőt, kap kúpot, majd nappal gyógyszereket.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy többen is betegen töltötték az év utolsó és első napjait, és jobbulást mindenkinek.
Hajni, talán nekem a három gyerekben ezek a betegeskedő idők a legnehezebbek.

Nekem jól kezdődött az újév az oviban. Már korán reggel a Rolcsi gyönyörű hangját dicsérte az óvónő és győzködött, hogy már most kezdjünk valamit vele, mert olyan ritka tiszta hanga van. :D
Bár fogalmam sincs, hogy mit lehet.
Dorina elég hamisan énekel, a Roland meg nem tud beszélni, úgyhogy egyik a szöveget a másik a dallamot tudja.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek!

mi is átestünk egy víruson,hála ég nem volt magas láz,és csak rövid ideig tartott a hasmenés.
voltunk a bethesdaba,lehet ott kapta le Dorka. megnézték a pociját,de nem találtak semmit. holnap ismét a dokinőhöz megyünk. a pukik megvannak,de éjjel most nem volt felkelés.

remélem jól teltek az ünnepek!

Kép
 
 


Nagyon Boldog Születésnapot Levinek!!!

Hajni

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: