Új privát üzeneted érkezett!

Budapesten nyílik Közép–Európa egyik legmodernebb reprodukciós intézete

Magyarországon a fogamzóképes párok 20-25 százalékának nem lehet orvosi segítség nélkül gyermeke. Szerencsére az egyre fejlődő orvostudománynak köszönhetően ez a probléma az esetek többségében kezelhető. Hamarosan egy újabb intézet kezdi meg működését Budapesten, amely minőségi ugrást jelenthet a megtermékenyítést célzó beavatkozások terén.

Nemzetközi szaktudás, világszínvonalú technika
A CIRIS Nemzetközi Reprodukciós Intézet alapításában tudományos igazgatóként Dr. Luca Gianaroli is részt vesz. A nemzetközi szaktudással a ma ismert legkorszerűbb, világszínvonalú technika párosul, valamint egy olyan, nálunk eddig szokatlan hozzáállás, ami igazán fontos a gyermekvállalásra készülő szülőknek.

Személyre szabott, komplex gondoskodás
„Magyarországon és a közép-európai ismereteim szerint ez lesz az első magán intézet, amely a fogantatást megelőző időktől egészen a születésig képes személyre szabott, komplex gondoskodást nyújtani”– mondta Dr. Vereczkey Attila, a CIRIS Budapest intézetvezető főorvosa.
Hogy ez mit jelent a gyakorlatban?
Mindent, ami a gyermekvállalást elősegítheti: a legkorszerűbb technikai háttérre támaszkodva az összes beavatkozást el tudják végezni, ami a meddőség kezeléséhez vagy a mesterséges megtermékenyítéshez szükséges. De épp ilyen hangsúlyt kap az emberi tényező: szaktanácsadók, pszichológusok segítik elő, hogy a párok számára egy életre szóló pozitív élmény legyen a fogantatás és a terhesség időszaka.

Bizalom, biztonság
Dr. Somody Imre, a CIRIS Budapest Intézet egyik alapító tulajdonosa szerint fontos az is, hogy a kezeléseket szabott, méltányos árakon, a hálapénz kizárásával végzik. „Számomra minden egyes vállalkozásom több volt, mint üzlet: én mindig az ügyben hittem” — mondta Somody Imre. „Hiszek abban, hogy ezek a kezdeményezések a maguk újszerű módján segítik a magyar egészségügy, az ország fejlődését. A CIRIS Budapest új színt jelent a magyar egészségügyben, és új, bővülő lehetőséget jelent a gyermekvállalás mellett elkötelezett, de segítségre szoruló pároknak” — tette hozzá.


Ciris Budapest. Ahol a tudomány életre kel

1037 Budapest, Montevideo u. 16/b.
telefon: +36.1.439.1640 ; +36.1.439.1641
e-mail: info@ciris.hu
www.ciris.hu
Vendég
 


Sziasztok,

2 nappal ezelőtt operáltak a Ciris Klinikán. Minden tekintetben csak pozitívan tudok nyilatkozni a klinikáról, úgy szakmai felkészültségről mint humánus bánásmódról.
Az operáció alatt mindent elkövettek, hogy 100%-os professzionális munkát végezzenek, a klnika légköre diszkrét és messzemenőkig humánusak és figyelmesek.

A műtét utáni napon távozhattam, de előtte egy konzultáción elmondta és fényképeken megmutatta Vereczkey doktorúr, hogy mit találtak és hogy oldották meg.
Esetemben olyan súlyos elváltozásokra bukkantak, hogy ha nem ezen a klinikán operálnak (ez már a 3. műtétem volt) akkor biztos vagyok benne, hogy minimum a petefészkek csonkítása vagy hiánya lett volna a végeredmény, és mindehhez rendes hasi vágás, nem laparoszkópia.

A klinikán tapasztal munkával nagyon elégedett vagyok, és bízom benne, hogy hozzá segít minket a rég várt babánkhoz.
 
 


Sziasztok!

A Cirisről én is csak pozitívan nyilatkozhatok. Én még a Nyírőből ismerem a Vereczkey főorvos urat, az ő betege voltam és vagyok.

A Nyírőben is kedvesek voltak, de általában nagyon sokan voltak, elég sokat kellett várni és az orvossal nem mindig volt idő mindent megbeszélni.
A Cirisben viszont (eddig háromszor voltam) pár percnél többet sosem vártam. A főorvos úr mindent elmagyarázott, az asszisztensek pedig nagyon segítőkészek voltak.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, a kedves és jó szakemberek mellett még nagyon szép is az intézet.

Nanna
 
 

 
 

És árfekvésben milyen ez az intézet? Mert a neten nem találtam árakat. Pozitív tapasztalatok egyéb intézetekről is vannak. De az nagyon klassz pl. hogy nem kell várni. :)
Vendég
 


Gioia,
Az intézet honlapján már megtalálod a teljes árjegyzéket
http://www.ciris.hu/

Számomra azért más ez az intézmény, mert IV-es fokozatú endometriózissal kerületm ide, Vereczkey doktorék 3 órás műtéttel távolították el a legapróbb sejtszigetet is, a petefészkeiből is kiszedték a cisztákat, majd gondoskodtak róla, hogy ne tapadjanak ismét össze a hasfallal és egyéb szervekkel. Ha nem itt operálnak minimum egy petefészekkel kevesebbel ébredek, és nem pár nap alatt begyógyuló laparoszkópiás hegekkel, hanem nagy vágással a hasamon.
Arról már nem is beszélek, hogy mennyivel másabb volt ez az altatás, és hogy mindenben sokkal modernebb szereket használnak.
Én hálás vagyok nekik és mióta ide járok hullott le rólam az a szorongás, hogy esetleg nem lesz gyerekem.
 
 


http://index.hu/politika/belfold/lombikharc06/

Azért ezt érdemes elolvasni...

Kép


Bizalom, biztonság
Dr. Somody Imre...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 


Tudja vlaki, hogy mikorra várható, hogy az OEP támpgassa a CIRIS-ben a beavatkozásokat? Van erre egyáltalán esély?
Vendég
 


Hát lányok, igaz, hogy nincs jó hirük a Cirises vezetőségnek, de 2 olyan lány ismerösöm van akinek itt sikerült a lombik, az egyiknek ez 9. a másiknak 11. beültetése volt. Mondjuk nem tudom, hogy mennyi volt a hit ereje ( hit erejében azt értem, hogy új intézet új remény) vagy a dokik ügyessége. Végülis a végeredmény számit.

Kép

csibe
 
 


Így igaz csibe, végülis tényleg csak a végeredmény számít!!!![/u]
 
 


„GYERMEKRE VÁRVA" – CSOPORTOS BESZÉLGETÉSEK PÁROKNAK

Az Ágacska Alapítvány és a Támogatást Születendő gyermekeinkért! Lombikbaba Közhasznú Alapítvány ÚJRA! rendszeres csoportos találkozókat szervez hosszú ideje babára váró pároknak. A csoportot két pszichológus vezeti, akik évek óta dolgoznak ezen a területen a párterápia-családterápia módszerével.

Egy alkalom felépítése a következőképpen néz majd ki: 2 óra pszichológiai „szaksegítség", ezen belül irányított relaxáció, tréningszerű helyzetgyakorlatok a veszteség, önérvényesítés, családi minták témakörökben, majd ezt követően 1 órás önismereti csoportbeszélgetés, ami lehet teljesen szabad, de lehet egy adott témát körüljáró is (pl. érdekvédelem).

Részletek:
1. 2008.10.10. 18.00-21.00

VESZTESÉGEK FELDOLGOZÁSA (vetélések, meg nem született gyerekek vesztesége, pozitív jövőkép, családról szóló vágyképek megváltoztatása)

További Időpont egyeztetés az első találkozón

2. INSZEMINÁCIÓ, LOMBIKOZÁS (Melyik intézményről mit lehet tudni? Mikor hagyjuk abba? Van-e oka a sikertelenségnek? Kilátástalanság, reménytelenség, remények.)

3. NŐI-FÉRFI SZEREPEK (erősítése, újjáépítése, szülői szerepek tisztázása)

4. CSALÁDI ÜZENETEK A GYEREKVÁLLALÁSSAL KAPCSOLATBAN (az eredeti család felől érkező rejtett üzenetek, minták a családban)

5. ALTERNATÍV UTAK (gyerek nélküli értelmes élet, válás, örökbefogadás, a várakozás nehézségei)

6. Kiegészítő alkalom: ALAPVETŐ TUDNIVALÓK AZ ÖRÖKBEFOGADÁSRÓL (feltételei, információ, dilemmák, tapasztalatok)

Az első próbaalkalom élménybeszámolója:
Lelki sík:
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modul ... =0&thold=0

Egy résztvevő élménybeszámolója:
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modul ... =0&thold=0

Helyszín: Budapest XI. kerület Csurgói út 26/B.
Részvételi díj: 3000 Ft/fő
Jelentkezés a program vezetőjénél:
Mészáros Krisztina
06-30-951-7989
kriszta@agacska.hu
adric
Budapest
 
 


Sziasztok
Van itt ezen a topikon olyan aki jelenleg is a Ciris Klinikára jár és lehet vele beszélgetni és tanácsot kérni?

Kép
 


Sziasztok!
Szeptemberbe kezdem a lombikot!
BMC-ből jöttem át ide,de nem azért mert ott rossz volt hanem mert siettetni akartam az időt,hogy minél hamarabb gyerekem legyen!
Aztán felnyitották a szemem,hogy pihenni kell és most a pihenő időszakomat élvezem!
Majd jövök szeptemberbe!
Addig is szép nyarat mindenkinek!

Üdv

Kép
 


nokki: Úgy látszik ezt a fórumot még nem igazán lakják. Azért én drukkolok, hogy itt megtaláld a számításodat. Írtam neked privit, megkaptad? Nem akartalak vele felmérgesíteni, csak gondoltam ezt is látnod kell. És kíváncsi lennék az árra is. Légyszi írj, ha van kedved.



 
 


Szia Vicky
Sajnos nem kaptam Tőled privát üzenetet!
Pedig kíváncsivá tettél ,de nagyon,hogy mivel gondolod,hogy felmérgesíthetnél :shock:

Gondolom még azért sem pörög ez a fórum ,mert nagyon sokan nem járnak a Cirisbe mivel február óta nyílt csak meg........vagy nem tudom!
De Én itt vagyok :shock:

Kép
 


noki: Nem tudom, miért nem küldi el, a kimenő mappámban van. Csak arról volt benne szó, hogy hazugnak nevezett, aki nem osztja meg velünk, csak az egyik oldal véleményét. Hát én akkor is veled értek egyet. Válaszoltam neki és meg is kaptam a válaszban is a magamét, hogy önző vagyok meg ilyenek, de nem igazán érdekel már. Alig várom, hogy babás legyek és végre ne kelljen őket látnom. Én azt vallom, hogy ne legyen velem kedves, ne szólítson a keresztnevemen (nem őriztünk együtt libát), csak tegye a dolgát. Hálapénzt is emiatt nem fizetek, mert velem ne kivételezzen senki, csak minden történjen úgy, ahogy kell. Mindegy, túl vagyok ezen a dolgon, remélem már te is.

Egyébként csak annyit kérdeztem még, hogy miből gondolod, hogy a ciris olcsóbb lesz, mint a BMC? Mert ha ez tényleg így van, akkor mi is átmennénk, de én egy kicsit megijedtem az árlistájuktól. Semmi nem megy tb-alapon, nem?



 
 


Sziasztok!
Ma voltam a Cirisbe egy teljes kivizsgáláson és nem vagyok nagyon feldobva ,bár örülnöm kéne,hogy felfedezték a problémámat!
Tavaly laparoszkópos műtétet csináltak nekem a Péterfybe,de nem túl jól tehát újra kell ismételni megint!
Ráadásul utána alig 1 hónapra rá hiszteroszkópos műtétet is csináltak,de azt a Jánosba ,mert állítólag volt egy sövényem,de az a sövény mint akkor kiderült nincs is ott!
Most minden kiderült!
Nem is csoda,hogy nem estem teherbe ,mert van egy akkora polipom ,hogy az csak na és a sövényem is ott van ráadásul tele vagyok cisztával is!

Szeptember 9-én lesz a műtétem :cry: :shock: :?

Kép
 


noki&potyi írta:Sziasztok!
Ma voltam a Cirisbe egy teljes kivizsgáláson és nem vagyok nagyon feldobva ,bár örülnöm kéne,hogy felfedezték a problémámat!
Tavaly laparoszkópos műtétet csináltak nekem a Péterfybe,de nem túl jól tehát újra kell ismételni megint!
Ráadásul utána alig 1 hónapra rá hiszteroszkópos műtétet is csináltak,de azt a Jánosba ,mert állítólag volt egy sövényem,de az a sövény mint akkor kiderült nincs is ott!
Most minden kiderült!
Nem is csoda,hogy nem estem teherbe ,mert van egy akkora polipom ,hogy az csak na és a sövényem is ott van ráadásul tele vagyok cisztával is!

Szeptember 9-én lesz a műtétem :cry: :shock: :?


Szerbusz,

elárulnád, hogy ki operált a Péterfy Kórházban? Engem is ott fognak rövidesen...

Köszönettel,
wh

WH
wh
 
 


Sziasztok!

Végigolvastuk a fórumot, az eddig hozzászólásokat.
Szerénytelenség nélkül mondhatjuk, tapasztaltunk már sokat a témában.
Az első próbálkozásunk még a Nyírőben volt, Dr. Vereczkey volt az orvosunk. Nekünk is kivizsgálással kezdődött, majd egy műtét következett, ciszták, összenövések (2005 október)
Első lombikunk 2006 március (Dr. Vereczkey), amely sikeres volt ugyan de sajnos a 2006 novembere tájékán problémák adódtak, majd 2006 decemberében a magzat méhen belül meghalt. (köldökzsinór).
2007-ben újra próbálkoztunk, (Dr. Vereczkey), ami ismét sikeres volt a 10. hétig, ekkor ugyanis kiderült, a petezsákban lévő embriónak nincs szívhangja.
Kicsit pihentünk, illetve a Nyirőből ez időtájt ment végbe a váltás Ciris-re.
Maradtunk hát Dr .Vereczkey-nél, és 2008 elején ismét nekifutottunk a Ciris-ben, és most a 27. héten járunk. A pocakban a kisfiunk növekszik.
Összegezve, mi csak jót tudunk elmondani mind Vereczkey doktorról, mind a kollégáiról, egyáltalán az intézetükről, bárhol is legyen az, bármi is legyen a nevük. Megkülönböztetett helyet foglalnak el az életünkben.

A kezelések nem olcsóak de mi az manapság? Mi is átlagfizetésből élünk, mégis meg tudtuk oldani, csak az első lépés a nehéz.
Innen szeretnénk mindenkit biztatni, senki ne adja fel, ha beindul a gépezet, már megy magától.

Mi innen is meg szeretnék köszönni ( bár tartjuk a kapcsolatot velük a mai napig) a tőlük kapott figyelmet, lehetőséget, hogy szülők lehessünk.

Üdv,

Marcsi&Lalli&pocaklakó


Kedves hírekre várók, röviden én is beszámolok az engem ért élményekről. Korábban egy vidéki meddőségi központba jártunk, ahol egy most már eléggé gyors és nem alapos kivizsgálás után közölték velünk, hogy inszeminációra van szükségünk, aztán, ha párszor nem sikerül mehetünk lombikra. Rólam annyit kell tudni, hogy ötször vetéltem el, és az utolsó vetélés óta, 18 hónapja nem sikerült újra teherbeesnem....
Amikor olvastuk a Ciris intézetről, egyből eldöntöttük, hogy megpróbáljuk őket. Nekünk a legfontosabb tényező az idő volt....A másik intézetben egy egy vizsgálatra 5-7 órákat várakoztunk, hiába volt időpontunk. Itt, ha azt mondják 10 óra akkor az pár perc eltéréssel, de annyi. A kivzsgálás nekem néha már ijesztően alapos volt, de végül is örültünk neki, mert minden gondunk okozói kiderültek. .. Folyt köv.
 


A vizsgálatokon kiderült, hogy van egy polip a méhemben, ezt kivették. A műtét előtt a szó szoros értelmében ki voltam borulva, két napig nem aludtam annyira féltem a műtéttől. Ott mindenki megnyugatott, úgy vigyáztak rám, hogy hihetetlen. Tavaly az utolsó vetélésemkor is volt egy műtétem, ott a műtét után 5 óra hosszat rám se néztek. :(Itt félóránként jöttek, mérték a vérnyomásom, megkérdezték hogy érzem magam, egyszóval törődtek velem. Igazán jól esett. Nyugodt szívvel vágunk a lombikba.:)
A szurik a lombikhoz már itthon üldögélnek a polcon bevetésre várva. Nagyon szeretnénk babát és bízom benne, hogy a profizmus és az, hogy szívvel lélekkel dolgoznak sikert hoz nekünk is. Szeretném, ha mi is növelhetnénk a Ciris pozitív statisztikáit.

Írjon már valakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!
 


Sziasztok!
Megérkeztem,megtörtént a nagy műtétem.
Igen nem jól viseltem a dolgokat,de hála égnek délutánra jobban lettem és haza is engedtek!
Úgy volt találtak nálam cisztákat,polipot és egy összenövést(sövényt)
Műtét közbe kiderült,hogy endom is van...... azaz csak volt!
Vereczkey doktor azt javasolta,hogy egy pár hónapig próbálkozzunk természetes úton és ha nem jön össze a baba akkor mehetünk inszemre vagy lombikra is akár.
A kórházi ellátásról valóban érdemes beszélni,mert azt hiszem én a hisztisebb betegek közé tartozom :oops: ,de előlről hátulról kiszolgáltak és maximálisan odafigyeltek rám!
Jövő héten csütörtökön megyünk vissza varratszedésre,de már alig várom!
Főleg azt,hogy egy nap majd a simogassam a pocimat,mert ott csücsül/nek benne a babáink :lol:

Kockaspled
Nagyon tetszik a neved :lol: aranyos!
Nagyon drukkolok neked ,hogy nemsokára anyuka lehess,és nyugodt szívvel mondhatom,hogy ez a két nap amit ott töltöttem nagyon pozitívan hatott rám!
Főleg,hogy szinte egytől egyig sikeresek a lombikok ott!
Tehát,tuti,hogy neked is sikerülni fog és 2009-be szülni fogunk te is és én is!

Puszi

Kép
 


Szia Noki!
Örülök hogy túl vagy a műtéteden!
Remélem orvosolták a problémát és most már nem lesz akadálya akár egy spontán babónak se.
Naggggyon drukkolok neked!
Amikor csak tudok benézek majd ide hogy nyomon követhessem a történéseket veled kapcsolatban!!!!
Puszi

Kép
 
 


Szia Vucuska

Nagyon aranyos vagy,hogy írtál nekem és ,hogy nyomon követed a történéseimet :lol:
Szeretnénk ha természetes úton összejönne a baba és Vereczkey doktor is azt mondta,hogy erre most nagyon nagy az esélyünk :lol:
Ha nem jönne össze decemberig akkor megbeszéltük a férjemmel,hogy lombik lesz a karácsonyi ajándékunk :lol:
(Bár a doki inszemet javasolná inkább ha beavatkozás mellett döntünk,de én már nem bízom a véletlenre,lombikba jobban hiszek)

Remélem veled minden rendben ?!
Drukkolok Neked nagyon !!!!!!!!!!!
Várom majd a jó híreket !!!!
Puszi

Kép
 


Sziasztok,

Noki, én is 10-én voltam a Cirisben inszemináción, lehet, hogy egy szobában feküdtünk?

Ez volt az első inszem, és nagyon izgatott vagyok. Borzasztó lassan telik az idő, 24-én (szerdán) kell mennem vérvételre és akkor kiderül, sikerült-e.

A Cirisről annyit, hogy eleinte nagyon elégedetlen voltam velük, mert folyton várnunk kellett, de nem perceket, hanem általában minimum fél órát. Úgy voltam vele, hogy időpontra jövök, fizetek érte, akkor talán nem kellene ennyit várakoztatni. Mostanra már másképp látom, főleg, hogy elolvastam pár fórumon a Kaálisok, Dévaisok, stb véleményét az intézetükről, úgy tűnik, ezeken a helyeken még többet kell várni (mi nem voltunk sehol a Ciris előtt, egyből ide kerültünk). Ami még nem volt túl szimpatikus, az az, hogy Vereczkei doktor állandóan rohan(t) valahová, olyan érézsem volt, hogy gyorsan le akar rázni. Másrészről, amikor kérdéseim voltak, több mint fél órán keresztül beszéltünk telefonon és nagyon humoros ember. A nővérek is nagyon kedvesek és figyelmesek. Egyelőre nem bántam meg. Jártam már Kósa doktronál is, ő nagyon mókás és kedves. Ha vele beszélsz, egyből jókedvre derülsz.

Sok sikert minden babára vágyó fórumozónak a "babagyártáshoz". Majd beszámolok én is, hogy mit hoztunk össze.

Tócsa
 
 


Szia Tocsa

Minden bizonnyal egy szobába voltunk ,mert én külön kértem magam a műtét napjára és egy 4 ágyas szobába kerültem!
Másnap tele lett a szoba ,de az nem zavart....sőt jó is volt,hogy nem vagyok egyedül!
Én az első ágyon feküdtem a tv mellett, (hátha ez így segít ,hogy emlékezz rám)

Nagyon drukkolok Neked,hogy mihamarabb kismami legyél és szerdán jó híreket kapj!
Most hogy érzed magad?
Teszteltél már?


Cirisről csak annyit,hogy Én is maximálisan megvagyok velük elégedve, viszont nekem is volt olyan ,hogy 1 órát kellett várnom!
Nekem meg sem kottyant ,mert előtte a BMC-ba jártam és ott előfordult nagyon sokszor,hogy vérvétellel és vizsgálattal együtt olyan 6-8 órákat kellett várakoznom.

Elbeszélgettünk a Párommal és úgy döntöttünk,hogy lombikozunk ,mert elsősorban nem akarjuk a véletlenre bízni a dolgokat(Természetes úton vagy összejön a baba vagy nem és lombiknál azért nagyobb az esélyünk)a másik szempontból meg nagyon szeretnénk iker babákat :lol:
Tehát okt vége nov elején lesz a beültetésem ha minden rendben lesz addig is :D

Nagyon drukkolok Neked!!!
Kép

Minden jót kívánok!

Kép
 


Szia Noki és persze a mindenki, aki ide téved (egyelőre úgy tűnik csak ketten vagyunk, ami bizonyos szempontból jó, mert másoknak ezekszerint sikerül :D , ami nekünk nem )

Emlékszem rád, veled szemben feküdt a lombikos lány és melletted egy másik inszemis én meg vele szemben. Pont akkor csináltak veled valamit, mikor engem is befektettek.

Jól érzem magam, tulajdonképpen minden rendben. A párom a széltől is óv, dehát nem olyan egyszerű nyugton maradni. Azt mondták a dokik, hogy nem is kell pihenni, hanem élhetem tovább az életem, ahogy az inszemi előtt, sőt még az együttét is javasolt az inszemi után. Az más kérdés, hogy mennyire kívánja az ember a hormonozás következményei miatt. Nekem pl. nagyon fájt a hasam, borzasztó hányingerem volt és folyamatosan szédültem.
A hasfájás sajnos megmaradt és emiatt aggódom is, de átalakult: már nem egy nyomó, feszítő érzés, hanem olyan mensis fájdalom. Azt mondják, ez jót is jelenthet....nem tudom, sztem, mindenkinél más. Nem teszteltem még, próbálok türelmes lenni...borzasztó nehéz. Életem talán leghosszabb két hete ez, de már csak egy nap, azután megyünk vérvételre. :D

Ha nem sikerül, mi sem csinálunk több inszemit, hanem lombikozunk, csak rápihenek egy kicsit előtte (talán 1-2 hónapot).

Teljesen egyet értek veletek abban, hogy nem bízzátok a véletlenre. Nekünk is azt mondta a doki, hogy akár természetesen is összejöhet, de kicsi az esély rá. Ezért vágtunk bele az inszemibe. Tulajdonképpen már majdnem 2 éve próbálkozunk. Ti mióta vagytok ebben a szerencsétlen helyzetben? Mi mindennel próbálkoztatok már? Milyen intézményekben?

Drukkolok én is Nektek és jelentkezem a hírekkel.
 
 


Szia Tocsa
Örülök nagyon,hogy végre rajtam kívül más is ír ide a Cirises fórumra.........valóban nagy a pangás és remélem azért mert idejük sincs rá olyan hamar pocakosok lesznek :lol: :wink:

Én is emlékszem rád (szept 9) :lol:
Nagyon szét voltam csúszva :shock: délután amikor már összeszedtem magam már tudtam a velem szemben fekvő lombikos lánnyal beszélgetni egy kicsit,de addigra Ti már elmentetek! :shock:

Kezdem az elején a történetemet!
Én sajna nem menstruáltam csak évente kb 2x 13 éves korom óta!
Nagyon sok orvosnál voltam ezzel a problémámmal ,de senki nem csinált semmit.
Fogamzásgátlót soha,de soha nem szedtem és semmilyen gyógyszert sem erre a problémámra.
Elmentem a 16-dik dokihoz aki felfedezte,hogy tele van a petefészkem cisztával és bizony ezt műteni kell.....ez meg is történt tavaly júl. 18-án!
Műtét közbe a doki észrevette,hogy van egy sövényem,de sajna nem tudta megcsinálni a laparoszkópos műtét közben a hiszeteroszkópiát, műszer hiány miatt :? :(
Ekkor kerültem a János Kórházba ahol megműtöttek hiszetroszkóppal aug..30-án.
Azaz......csak majdnem :x
Közölte a doki miután felébredtem az altatásból,hogy mégsem csinálta meg ,mert olyan kicsi az a sövény,hogy ahhoz kár hozzányúlni......
Ezután javasolták ,hogy próbálkozzunk ,mert nagyon nagy esélyünk van,hogy természetes úton megfogan a baba!
Novemberbe kezdett elmaradni a menszeszem és ekkor visszamentünk a János Kórházba ahol átirányítottak minket a BMC-ba(Budai Meddőségi Centrumba)
Ott elkezdtük a kezeléseket azaz az inszeminációkat.
5 sikertelen inszeminációm volt amit követett egy sikeres lombik ami most júliusba volt,de csak egy hónapig tartott a "boldogság".
Elmentek a babák (kettő babát kaptam vissza) :cry: :cry:

Akkor úgy döntöttünk,hogy megpróbáljuk a Cirist amit egyik kedves ismerősöm ajánlott.

Ott az első vizsgálat alatt kiderült,hogy 3 féle problémám is van ami miatt teherbe sem eshetek vagy ha mégis akkor nem tudom kihordani a babákat,babát.
Találtak cisztákat(betokosodott),sövényt (amit nem műtöttek meg,mert nem látták értelmét), és egy szép kis polipot!
Amikor műtöttek akkor kiderült,hogy endóm is van :shock:
Tehát a végén kiderült,hogy nem voltam egy makk egészséges emberke és hiába lombikozunk vagy akármit is csinálunk, akkor sem jött volna baba....

Most várom,hogy megjöjjön a menszeszem,hogy elkezdhessem szedni a gyógyszereket és mehessünk lombikra!
Remélem ez most sikeres lesz és jövő nyáron már a karunkba tarthatjuk a gyerekünket ill gyerekeinket.
(Nagyon szeretnénk iker babákat)


Minden jót kívánok és remélem,hogy jó hírekkel tudsz szolgálni!?


Kép

Kép
 


Tocsa

Látom most volt az első inszemetek. Megkérdezhetem, hogy míg eljutottatok idáig mennyit kellett kiadni. Mert látom én az árlistát, de nem tudom milyen vizsgálat szükséges.

Egyébként én a Budai meddőségibe jártam, egy inszem volt nekünk.(Noki biztos emlékszel a nevemre a másik fórumban). Nekünk különösebben problémát nem találtak, de a várakozás kimerítő volt. Főleg azért, mert nagyon messziről jártunk fel Bp-re és pluszban volt még a várakozás.
Szerintetek mennyire lehet megbeszélni ebben az intézményben, hogy ne nagyon korai időpontokat adjanak? Az utazás miatt.
 


Szia Bobcsike

Igen, emlékszem rád :lol:

Ha Ti csak délután tudtok bemenni a Ciris-be akkor nem lesz ennek semmi akadálya ,mert nagyon segítőkészek és rugalmasak az ott dolgozó emberek!
Azt tudom,hogy csütörtök a hosszú nap,ami azt jelenti ,hogy este 7ig lehet menni,amúgy meg 5ig!

Én nem tudom,hogy az inszeminációt mennyiért csinálják,
de ha betelefonálsz akkor nyugodtan megkérdezheted,hogy kb mennyibe fog kerülni,mert telefonon keresztül is adnak felvilágosítást!

Minden jót!

Kép
 


Noki,

Nagyon sajnálom, hogy már ennyi mindenen át kellett esned (esnetek). Nem semmi.... mi ennek még az tizedét sem éltük át és már nagyon nehezen viselem....

Ciszták nálam is vannak, de Vereczkei doktor szerint nem kell megműteni, amúgy minden rendben lenne, csak épp úgy tűnik, peteérésem nincs vagy ovulációm, szóval, van esélyünk természetesen, de annak csak a jó ég a megmodója, hogy mikor: 1 hónap múlva, 1 év múlva, 2 év múlva....szóval a doktor az inszemit javasolta. Sajnos, nem sikerült, pedig szépen alakult a stimuláció, a méhnyálka, meg minden...most filózunk, hogy inszemizzünk még vagy legyen egyből lombik...nem sok időnk van eldönteni, mert maholnap megjön.

Te ugye holnap mész kontrolra? Remélem, minden rendben lesz nálad. Gondolok majd rád.

Bobcsike,

82 ezerrel indul: ez az első konzultáció és a rutin kivizsgálás (petevezető átjárhatóság ultrahanggal, vérkép, hormon, sperma vizsgálat, baktérium tenyésztés). Lehet, hogy neked átjárhatóságit nem csinálnának, mert gondolom, volt már ilyened, ez a legdrágább, azt hiszem 40ezer körül van. Miután kész vannak az eredmények, van egy újabb konzultáció a hogyan továbbról, ez újabb 10ezer. Az inszemi 40ezer + gyógyszerek (nekem ez 35ezer volt). Az inszemi folyamata alatt az ultrahang vizsgálatok nem kerülnek külön pénzbe. A tollat kaptam és a katétert sem kellett megvenni, ezt csak azért írom, mert hallottam olyan intézetről, ahol a katétert magadnak kell megvenni és 15ezer ft.

Időpont tekintetében nagyon rugalmasak, várni itt is kell valamennyit, de ahogy hallom a többi intézetben akár órákat is. Itt a legtöbb talán 1 óra volt nekünk.

Remélem, tudtam segíteni.
 
 


Tocsa, Noki

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek!!!! Mostmár át tudjuk gondoloni mi is legyen.....
 


Szia Tocsa

Sajnálom,hogy nem sikerült az inszeminációtok,de öröm látni,hogy nem zuhantál össze lelkileg hanem pozitívan álltok hozzá és folytatjátok!

Ha engem kérdeznél akkor Én a lombikot javasolnám!
5 inszeminációm volt eddig és mind mind sikertelen lett!
Nagyon kevés embernek sikerül,de azért szokott sikerülni.
Valakinek mondjuk harmadjára!

Én nagyon lombikpárti vagyok :lol:

Nem kell mennem kontrollra ,mert múlt7en voltam,akkor szedték ki a varratokat is.
Elméletiekben vasárnap kéne ,hogy megjöjjön......
Ha megjön a menszim és el kell kezdenem a fogigátlót...... akkor kell majd mennem UH-ra ,de csak a 15-dik napon.


Írj mindenképpen,hogy mire jutottatok és hogyan döntöttetek!
Inszem vagy lombik!

Kép
 


Szia Noki,

Elkezdted szedni a fogamzásgátlót?

Mi nagyon sokat gondolkodtunk rajta, hogy mi legyen. Voltam azóta konzultáción is és abban maradtunk a doktorral, hogy felírunk mindent, ami az inszemi elkezdéséhez kell meg a fogigátlót is, és amikor megjön, aznap még ráérünk dönteni. Végül az inszemi mellett döntöttünk, még egyet megpróbálunk, illetve még kettőt, de szerintem most sikerülni fog :D, úgyhogy nem lesz második.

Tegnapelőtt már volt is szúrás és ma lesz a második. Úgy számolom, 10-e környékén lesz az inszemi.

Te hogy érzed magad? A műtéti sebek gyógyulnak?
 
 


Szia Tocsa

Köszönöm kérdésed,nagyon jól vagyok...
Már csak a kis hegek emlékeztetnek a műtétre,fájdalmaim már nincsenek :lol:

Tegnap kellett volna megjönnie a menszeszemnek,de eddig még semmi.
Napok óta görcsölget a pocakom és csak gyötör-gyötör,de nem akar jönni semmi.... :cry: :evil:
Tudod menszi első napján kell elkezdeni szedni a fogamzásgátlót,ezért még azt sem sikerült beszednem!
Az bosszant,hogy emiatt még később tudjuk elkezdeni a lombikozást :cry: :cry: :cry:


Örülök,hogy sikerült döntenetek és drukkolok ,hogy sikerrel járjatok!
Szeretem ezt a pozitív hozzáállást :lol:
Így kell ezt csinálni és akkor tuti ,hogy sikerülni is fog!!!!!


Majd írj,hogy mikor lesz az inszemed!!!


Addig is minden jót Nektek!!!!
"Jó szúrkálást" és sikeres petenövesztgetést :roll: :lol:

Kép
 


Sziasztok!!!

Én csak azt nem tudom beleverni a kicsi fejecskémbe, ha eddig is szakmailag a csúcson voltak a Ciris szakemberei, akkor miért nem tudták ez a fantasztikus eredményeket hozni....a korábbi munkahelyeiken....

Van a kishazugság, nagyhazugság és a statisztika.......
Papíron sok mindnent ki lehet mutatni!

És ha tényleg olyan jók voltak, miért vették el a Nyírő lombik keretét 2 éve????????


Nekem az egyik munkatársuk csinált már magzatot, ( amely a 12. héten elhalt) ennek ellenére eszem ágában sem volt vele továbbfolytatni a "projektet". Hiszem és vallom, hogy semmivel sem lett jobb és sikeresebb szakmailag, mint korábban, hiszen ugyanaz az ember maradt... Hogy elküld genetikára... A 3. sikertlen lombik után protok előírás.....

Azért kívánom mindekinek, hogy izlése és pénztárcája szerint sikerüljön ott és azzal akiben megbízik!!!!


Sok sikert!
 
 


Sziasztok!

Végigolvasva az eddigi leveleket én is hamarosan csatlakozom a CIRIS-es reménykedőkhöz.

Nálunk ez lesz az első intézmény és próbálkozás. A dokim ajánlotta, régi ismeretség alapján.

A mi storynk is elég hasonló, az elöttem szólokhoz. Kb 1.5 éves próbálkozáson vagyunk túl na meg egy csomó vizsgálaton. Ez alatt kiderül, hogy sajnos a peteérésemmel elég komoly problémák vannak, volt egy polipom, meg méh sövényem, amit azóta megoperáltak. Illetve sajnos tele van kisebb cisztával a petefészkem. Csak, hogy ne legyen annyira egyszerű az életem, mindez a nyár elején akkor derült ki, amikor már mentünk volna inszeminációra. (azóta sokszor keresem a választ arra, hogy a HSG miért nem mutatta ki a sövényt? Miért kell minden vizsgálat és műtét között hónapoknak eltelnie és főleg, hogy a kapott diagnózis vajon megállja-e a helyét egy másik intézményben, egy másik dokinál?)
A napokban újra készülök konzultációra az egyik cirises doktorhoz. Remélem most már valóban elkezdődik az inszemináció. Én egyelőre még nem gondolok a lombikra, nagyon bízom az inszem sikerében.

Egy félelmem van, hogy a "policisztás ovárium" szindróma miatt esetleg újabb műtét kell az inszem előtt. Erről eddig még nem beszélt a doki, remélem azért mert ez nem lehet komoly akadály. Ha valaki esetleg hasonló tünetekkel van megáldva és van tapasztalata erről ossza meg velem.

Köszi és nagyon szurkolok mindenkinek!
 
 


Szia roni34

Üdvözöllek a Cirisesek körében :lol:
Amint olvashattad Nekem is volt cisztám, polipom ,sövényem és endóm is amivel most lettem megműtve.
Feleslegesen nem csinálnak műtéteket itt ,tehát ha probléma lenne a ciszta akkor már mondták volna neked!
Nekem sem a ciszta okozta a legnagyobb problémát,hanem a polip és sövény......meg amint a műtét közbe kiderült az endom is.....

Ne aggódj hidd el ,hogy itt nagyon jó kezekbe vagy és leszel is.
Oszlanak a vélemények erről a helyről és az orvosokról is mint ahogyan láthatod ,de szerintem senkire nem kell hallgatni!
Majd a saját tapasztalataidnak kell ,hogy higgy !

Én sok mindenen átestem már és sok mindent átéltem az elmúlt évek alatt.
Inszem,lombik, műtétek stb....

Amikor Én ide kerültem azonnal felfedezték a problémáimat és javasolták ,hogy csináltassam meg a műtétet!
Nagyon korrektek voltam,mert felajánlották,hogy ők megcsinálják a műtétet ennyiért és ennyiért,de ha nem fér bele a keretbe vagy esetleg van egy saját nőgyógyászom akkor az összes leletemet amiket ŐK csináltak átadják nekem és miután megcsináltattam a műtét várnak vissza szeretettel !

Mi amellett döntöttünk,hogy ott csináltatjuk meg a műtétet.
Nem nagyon volt felesleges több százezer forintunk......
Tavaly túlestem ugyan ezeken a műtéteken,de nem igazán jól végezték el.........ráadásul nem is ismertem olyan nőgyógyászt akihez szívesen elmentem volna megműtettni magam!

A doki javasolta,hogy próbálkozzunk természetes úton ,mert most nagyon nagy esélyem van ,hogy megfogan a baba!
Nem szeretném már a véletlenre bízni ezért megyünk vissza és lombikozunk a Cirisbe!


Várlak vissza a fejleményekkel és drukkolok Neked is nagyon,hogy mihamarabb pocakos legyél :lol:

Minden Jót!

Kép
 


Izmael

Tudod vannak olyanok akiknek nem jött be Vereczkey doktor és Kósa doktor,de vannak olyanok akiknek viszont ők segítettek ,hogy családjuk legyen!
Bár nekem még nem jött össze a lombik,de nagyon bizunk bennük és hiszem ,hogy ha több kórházba nem tudtak segíteni a problémáimon akkor itt tudnak!
És lám eddig tudtak segíteni!!!
A remény hal meg utoljára szokták mondani és most ez tartja bennem a lelket!

Mindenhol történnek negatív dolgok és a dokik sem teljesítenek tökéletesen mindenhol.
Nincs olyan doki akiről ne lehetne hallani valami negatív rossz történetet!

Ha Te tudsz olyan orvost akiről még nem hallhattunk rossz véleményt akkor kérlek oszd meg velünk a nevét ,mert szerintem mindannyian vevők lennénk rá !
Örülnénk ha a kezeléseket olcsóbban megúsznánk és legalább ennyi %al dolgozna mint a Ciris!
Bár megvallom őszintén,hogy mi is kölcsönből fedezzük a kezelések árát,de nem érdekel mert minden pénzt megér,hogy szülők lehessünk végre!

Én is tudok olyan történetet mesélni,hogy az egyik kedves ismerősöm 20 hetesen megszülte az iker fiait,mert kinyílt a méhszája és a két baba meg is halt......
Jelenleg 6hónapos kismama és egészséges kisfiú mocorog a pocakjába.....
Őt is Vereczkey doktor műtötte meg ,mert találtak nála is endo, cisztát,miómát stb....
És utána a lombikot is ő csinálta Neki....és tessék!
Akárki eddig bement a cirisbe az szerintem nem jött el rossz szájízzel!
Én így tudom!

Sajnálom,hogy Te ilyen véleménnyel vagy az orvosokról akik a Cirisbe tevékenykednek!
Az ,hogy mi volt előtte a dokikkal,mit rontottak el milyen pletykák terjengenek róluk......Engem megmondom őszintén nem érdekel!
Engem az érdekel ,hogy most mit tesznek meg azért ,hogy sok nőnek segítsenek a problémáin és gyerekük lehessen!!!!

Minden jót kívánok Neked!!!!!

Kép
 


Sziasztok!
Mi is cirist néztük ki, a fórumokon olvasott pozitiv vélemények alapján. De nagyon rossz szájízzel jöttünk el, és eldöntöttük máshol folytatjuk.
Az egyeztetett időpont ellenére egy egész délelőttünkbe és 10 e Ft-ba került, hogy meghallgassuk 10 percben! mennyire jók is ők.
Nem éreztem őket egyáltalán kedvesnek, azt meg pláne nem éreztem, hogy ez az a hely ahol segítenek rajtam és nem csak lehúznak.


mancika1979

Nagyon sajnálom,hogy negatív élményekbe volt részed :cry:
Volt ,hogy nekem is kellett várnom jó sokat és Én is felháborodtam mondtam a recepción,hogy ezért Én még fizessek is?!?!?!

Tudod Én előtte BMC-ba jártam és ott volt amikor 8 órákat kellett várnom 2 perces vizsgálatra.
Tehát itt még mindig jobb ,hogy várok egy órát mint máshol 8-at.
Az ,hogy nem volt szimpatikus első látásra......ehhez nem tudok mit hozzászólni.
Nagyon sok helyen voltam már és itt ahhoz képest emberi hangon szólnak az emberekhez.
Csak az Én élményeimet is sikerességeimet tudom elmondani.
Nekem rettenetesen sokat segítettek!!!

Kívánom,hogy máshol sikerrel járjatok és mihamarabb szülők legyetek!
Minden jót!

Kép

Kép
 


Sziasztok,

Látom, jól megszaporodtunk itt a topicon időközben - és persze ilyenkor nem kukkantok be :D

Elég sokszor jártunk már a Ciris-ben, tehát személyes tapasztalat van bőven. Ilyen is, olyan is.

mancika,

Az első alkalom bennem sem hagyott túl pozitív nyomokat, de még a második sem. Őszintén szólva, úgy éreztem, ahogy Te. Valami nagy durranást vártam és nem lett semmi. Valóban várni kellett nekünk is és fizetni is a negyedórás konzultációért 10ezer forintot. Fel is háborodtam kellőképpen, azután olvastam fórumokon, hogy egyrészt mennyit kell várni egyéb más intézményekben, másrészt a hálapénz ott sem ismeretlen fogalom, ráadásul az eszközöket a beavatkozásokhoz magadnak kell megvenned. Na akkor beláttam, jó itt nekem. Ha már várok, jobb kevesebbet, mint többet és ha már így is úgy is fizetek, jobb ilyen formában, mint kellemetlen, megalázó szituációban borítékot csúsztatgatni (ráadsául egészségpéntárral elszámolható). Szép, igényes környezetben várakozunk, az asszisztensek nagyon kedvesek és már a 3. alkalommal ránézésre tudják, ki vagy. Az egésznek nincs semmi "kórház szaga". A rutin vizsgálatok gyorsan mennek, nem kell heteket várni. Az eszközök és a módszerek a legkorszerűbbek.

Most, hogy túl vagyunk az első vizsgálatokon és végre történik is valami (inszem) annak érdekében, hogy babánk legyen, már nem is mennék át más intézménybe, mert ott elölről kezdődne minden és mert végsősoron elégedett vagyok így a sokadik alkalom után.

Tény és való - Izmael - hogy, ha a gugliba beütöd a Ciris vagy Vereczkei Attila szavakat túl sok pozitívumot nem olvashatsz. Amikor először olvastam ezeket az írásokat, hát eléggé lelombozódtam, azután végiggondoltam, hogy leírni bárki leírhat bármit, nem tisztem, hogy akár az intézmény akár az ott dolgozók felett pálcát törjek egészen addig, amíg a negatívumokat személyesen nem tapasztalom vagy engem nem bántanak. Nem említetted, ki csinálta neked a lombikot, ami végülis sikeres lett (sajnálom, hogy végülis nem maradt meg a baba). Azonban azt is figyelembe kell venni, hogy az orvosok nem mindenhatók és nem csodatévők. Én hiszek a Ciris-ben és abban, hogy hamarosan anyuka leszek. Ha van jobb tapasztalatod más intézménnyel és orvosokkal, kérlek oszd meg velünk. Egyébként jártál már a Ciris-ben?

Roni, a PCO szerű petefészek nálam is a baj. Vereczkei doktor 3 lehetőséget tárt fel: 1. ciszta műtét (ami egy darabig megoldja a helyzetet, de utána visszaállhat ez az állapot) és természetes próbálkozás, 2. inszem vagy 3. lombik. Némi túlaggódás és sok-sok konzultáció (a nőgyógyászommal, az endikronológussal és Vereczkei dokorral telefonon (nagyon hosszasan!)) után mi úgy döntöttünk, hogy nem akarunk még éveket várni (ki tudja, mikor sikerülne), hanem belevágunk az inszemibe. Túl vagyunk az első sikertelenen, de szerencsére még optimista vagyok. Idén próbálozunk még 1-2 inszemivel aztán, ha nem jön össze, lombik.

A te esetedhez visszatérve, nem hiszem, hogy műtétre lesz szükséged az inszem előtt, ha a doktor ezt nem mondta.

Kicsit hosszúra sikerükt az hozzászólásom, dehát volt mire reagálni :D

Noki,

Hogy állsz a fogi tabival? Szeded már? Remélem, megjött.

Nálunk ma jön a 3. szuri este aztán pénteken megyek 8. napos ultrahangra. Az előző inszemi hormonjaitól felszedtem 4-5 kilót, most próbálok odafigyelni a kajára meg mozogni, hogy ezúttal ne hízzak újjabb 5 kilót :D

Írjatok ti is tapasztalatokat és persze, aki a Ciris és az itteni kezelések mellett dönt, számoljon be a történésekről. :D

Mindenkinek nagyon szurkolok, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba :D
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki írt, azóta már én is megtaláltam azt a helyet ahol bízni tudok az orvosokban és ez a Forgács intézet. Nem olyan high tech mint a ciris, de nekem sokkal emberközelibbek.


Sok sikert és mindenkinek a legjobbakat kívánom!


Nem tudom megállni, hogy ne szóljak az előttem szólókhoz. Valahol sok gyötrelmes év után jól esne, ha egy ilyen helyen a pozitív dolgokról beszélgetnénk. Nem hiszem, hogy bárki azért jönne ide, hogy megtudja mit ír a Cirisről az Index, a Google, vagy bármi más. Akit érdekel olvassa el. Aki eljön érezze át, tapasztalja meg, milyen ez a hely és döntsön a saját szíve és lelke szerint, itt marad, vagy tovább megy. Én Tapolcáról érkeztem ide, ahol két vérvizsgálatot és egy ultrahangot követően ( öt vetéléssel a hátam mögött )ráírták a leletemre : ISMERETLEN EREDETŰ MEDDŐSÉG. Előfordul, hogy Tapolcán a vérvizsgálat eredményére 8 !!! órát vártam. Ott semmit nem jelentett az időpont, amit telefonon megkaptam.
Lelkileg összetörve kerültem ide, a Cirisbe, ahol lelkiismeretesen mindent kivizsgáltak a legapróbb részletekig és megnyugtattak a meddőségem nem ismeretlen eredetű, sőt megvan a vetélésem oka is. Tíz percnél többet soha nem vártam, pedig sokszor voltam már a Cirisben. Ma a lombikprogram közepén itt vagyunk és remélünk, bizakodunk, apaként és anyaként távozunk majd innen -hiszen ezért jöttünk, hogy szülők lehessünk...
Szemernyi kétségem nincs, hogy akár hightech, akár nem, de minden apró részletre ügyelnek, még a lelkivilágomra is, ami nem könnyű feladat...
Mindenkinek azt tanácsolom, járjon nyitott szemmel, de a saját érzései alapján ítélje meg ezt a helyet, vagy bármely másikat. Mellesleg én pont a hírekben pocskondiázott Vereczkey doktor betege vagyok és semmilyen negatív tapasztalattal nem rendelkezem vele kapcsolatban. Kedves , korrekt, őszinte és az egész lénye bizalmat áraszt. Olyan kivizsgálási protokollon estem át, amelynek Tapolcán még a nyomai sem voltak meg. A babavárás, főleg, ha hosszú hónapok , évek óta tart lelkileg próbára teszi az embert, a párkapcsolatot, mindent. Olyan helyre kell járni, ahol tudunk bízni és kapunk erőt, hogy sikerüljön. Nekem a Ciris ilyen.
Bárhova jártok, egy a cél, "babásodni" , mindenkinek sok sikert hozzá.
 



Kép
 


Sziasztok.

2hét késéssel,de megjött végre a menszeszem!
Elkezdtem szedni a Lindynette fogamzásgátlót és már koncentrálok a nagy napra ami sajnos még bő egy hónap!
Vettem a gyógyszertárba Femibion 400-at ami most jött be Mo.-ra.
Gyermekvállalást tervező nőknek és várandós anyáknak a terhesség 12.hetének végéig.
A Femibion 800 pedig 13 héttől van egészen a szoptatási idő alattig is!

Kivel mi újság?
Tocsa, Bobcsike é többiek?!?!?!?!
Nagyon nagy a csend!

Puszi

Kép
 


Bocsánat,elírtam :oops: :oops:
Előbb a Femibion 800-at kell szedni a 12hétig és utána pedig a Femibion 400-at!

Kép
 


Szia Noki

Nagy a csend mert még csak ott tartok, hogy a BMC-ből meg kell szereznem a leleteimet. Írtam levelet nekik és tettem bele válaszborítékot, bélyeggel. Várom a reakciót.... (még csak tegnap adtam postára)

Hamar eltelik az egy hónap, ne aggódj....
 


Sziasztok,

Noki, ez jó hír. Drukkolok Nektek. Biztosan hosszú lesz ez az 1 hónap, türelem :D A tablettát, amit szedsz a Ciris-ben javasolták?

Bobcsike, Nem tudnák elfaxolni valahová a leleteidet a BMC-ből?

Mi tegnap voltunk inszemináción. Most nem volt olyan sok nagy tüsző, mint múltkor, de nem is baj, így is fáj(t) és így is van elég. Jó sokat kellett várnunk, mert műtétes nap volt, de változatlanul mindenki nagyon kedves volt. Ha ez sikerül, akkor még egy inszem, utána már lombik. 22-én megyek vérvételre, akkor kiderül. Én is hosszú 2 hét elé nézek.

Mindenkinek változatlanul sok türelmet és kitartást kívánok, jó petenövesztgetést és babásodást!
 
 


Elég fáradt lehetek...

Úgy értem, ha ez nem sikerül, akkor még egy inszem és ha az sem, akkor lombik.
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron