Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a dr Rose magánklinikával kapcsolatban?
 
 


Szia. A klinikával konkrétan nincs,de a nőgyógyászom oda igazolt át. Nagyon bírtam,kedves, közvetlen és fiatal. Csak ajánlani tudom.(Illanic Elemér)
 


Szia!

Lehet hogy már késő, de én velük szültem tavaly decemberben, első osztályú a klinika, mondhatni luxus, a szülést a szent imrével együttműködve oldják meg. Nekem nagyon megszépítette a várandósságom alatti időket. Ha bővebben érdekel, megadom az e-mail címemet: epalfi77@gmail.com
 
 

 
 

Én ott voltam hormonvizsgálaton, mert a dokim csak húzta az időt, előbb ezt, előbb azt, nem tudom, mi a fenének csinálja ezt, az államnak akar spórolni... Szóval megmérgedtem és elmentem a Rose-ba és magánúton megcsináltattam a vizsgálatot. Drága, persze, hogy drága, de legalább meglett és nem kellett könyörögnöm érte.

Viszont azt hittem, hogy rendes klinika, de nem lehet ott szülni, a Szent Imrébe kell menni. Pedig az lenne az igazi, ha abban a nyugodt és baromi tiszta környezetben lehetne szülni is. Igen, abszolút luxus, csodás a kilátás, klassz a nővérek egyenruhája, a vérvételes nővérke vagy nyolcszor kért bocsánatot, hogy megszúrt, szóval picike dolgokban is nagyon embernek van nézve az ember.

Azt viszont nem tudtam kideríteni, hogy a terhesgondozás díjában benne van-e maga a szülés, illetve kell-e adni a dokinak pluszban? Mert ha nem, utánaszámoltam, nem annyira nagyon sokkal haladja meg a Rose-os díjszabás az egyébként magánrendelésre járó és mindenért paraszolvenciát adó tételek összegét.

És ha a Szent Imrében kell szülni, és véletlenül ügyeleti időben indul meg a baba, megeshet-e, hogy az összes leperkált rengeteg pénz ellenére is az ügyeletesnél folyik le a dolog, vagy a Rose-os orvos mindenkor rendelkezésre áll?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de amióta kiderült, hogy nem a Rose-ban végeznek mindent, már nem tudom, mi hogyan van... előre is nagyon köszi a válaszokat és a felvilágosítást!
 


szia Manguszta,

Ha még nézed a topicot, talán tudok választ néhány kérdésedre. Én ide fogok járni terhesgondozásra. A szülés nincs benne az árában (ami fenn van a honlapjukon). Szerintem is szuper a környezet, és mindenki tök kedves.
Te hol tartasz?

Szilvi

 


Szia Szilvi!
Még a próbálkozás szakaszában tartunk. Hát, azt hiszem, ha a szülés nincs benne az árban, akkor nekem valószínűleg nem éri majd meg. Főleg, hogyha a Szt. Imrében kell szülni, az meg ugye klasszikus kórház, és ahogy hallottam, a Rose-osok (sem) élveznek ott semmilyen előnyöket :( Tökjó lenne, ha volna szülőszobájuk, azt hallottam, tervezik valamikor a közeljövőben.
Kellemes babavárást, és nagyon köszi, hogy írtál!
Puszi: Manguszta

Kép
 


Sziasztok !

Szerintem is nagy pénzlehúzás az egész ! A férjemnek gyomor bántalmai voltak, ezért bejelentkeztünk a klinikára. Megmondták előre a tarifát, 40 000 Ft volt egy komplett vizsgálat. Férjem találkozott az orvossal, aki megvizsgálta majd vettek tőle vért. Mentünk fizetni, 110.000 Ft lett a számla vége. Kérdeztük, hogy miért ? Mondták, hogy a vérvétel miatt, egy sima vérvétel 70.000 Ft-ba került !!! Hát, nagyon durva !!! Kifizettük persze. És most jön a slussz poén. Vártuk a vérvétel eredményét, vártuk, majd a férjem már érdeklődött náluk, hogy mi van a vérvétellel, mikor nagy nehezen átküldtek egy beszkennelt fecnit, amit szerintem ők töltöttek ki ! Én láttam már párszor, hogy hogy néz ki egy teljes vérképes eredmény, hát nem így !!! Mondtam a férjemnek, hogy megfizettük a tanulópénzt, és ezt az intézényt SOHA SENKINEK SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM AJÁNLJUK. Ha olyanok lettünk volna, mint amilyenek nem vagyunk, biztos, hogy kivertük volna a balhét ... Így csak nem megyünk többet !
 
 


Kedves Látogatók!

A topicban az egyik hozzászólást törölnünk kellett, mivel annak hangvétele a Babanet Moderálási Alapelveivel nem volt összeegyeztethető, illetve jogilag is kifogásolható volt.

Természetesen a Babaneten továbbra is szabad a véleménynyilvánítás pro és kontra is, amennyiben a negatív vélemény nem rágalmazó jellegű.

Megértéseteket köszönjük.

Üdvözlettel:

Dia
Babanet
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Vannak esetleg frissebb tapasztalatok a Dr. Rose klinikaval kapcsolatban? En az elso latogatason vagyok tul, amikor megmutattak a klinikat, elbeszelgettem az orvosokkal, stb. A szuloszoba 2 honapon belul kesz, vagyis mar lehet ott szulni. Nekem nagyon tetszett, az eddigiek alapjan.. Az eddigi orvosom 7 hetes kisbabat nem vett eszre, ugyhogy kaptam antibiotikumot es egyeb finomsagokat.. MOst 10 es fel hetesek vagyunk, es szerencsere minden a legnagyobb rendben. Velemenyek, tapasztalatok?

Aniko
 


Kedves Balzanino, szerintem olyan kórházat válassz a szülésre, ahol van koraszülött intenzív, mert ha bármi felmerül a babánál, hogy nincs vele rendben..pl. leesik egy kicsit a vércukra szülés után, vagy fertőzés gyanúja merül fel akkor elviszik máshová.....szerintem nem éri meg ezért a magánklinika....

Kép

Kép
 
 


Tudtommal szülészetet csak az nyithat, aki eleget tesz a kórházi feltételeknek vagyis olyan nincs, hogy kiadják az engedélyt, de nincs meg a felszereltségük és a szakmai hátterük komplikációk esetén. Én megnéztem a Dr. Rose honlapját, és rendes kórházként működnek, külön szülészeti részleggel. Szerintem az okozhat félreértést, hogy évekkel ezelőtt egy másik magánkórház kapcsán volt az a botrány, amikor az újszülöttet mentő helikopterrel kellett elszállítani, de akkor sem az volt az ok, hogy nem volt megfeleő felszerelésük, hanem az, hogy elromlott. Részemről érdekel, mit kínál egy magánszülészet, mert az államiak például egyáltalán nem tudják garantálni a külön szobát. Vagy lesz hely vagy nem. Az epidurálással is nagyjából ez a helyzet - vagy ráér az aneszteziológus vagy nem.

Szép napot! Lénamami
 


Szerintem azért az nem hangzik jól, hogy ez a kis kórház egy
irodaház hatodik emeletén található. :? Nehezen tudom elképzelni,
hogy épp összehúzódásoktól fújtatva átrohanok a hallon, a
recepciós orra előtt, és beszállok a liftbe a tejeskávéjukkal
álldogáló irodisták közé. Az egész ötlet elég bizarr...
 


Érdeklődtem náluk a szülészetről, és többek között erre is rákérdeztem. Külön lift van a páciensek számára, amit a garázsból is el lehet érni, úgyhogy nem kell a portás előtt rohangálni :-) Amúgy ez egy teljesen szeparált egység, két emelet az övék, úgyhogy onnantól, hogy kiszállsz a liftből valójában épp olyan kórházi körülmények közé kerülsz, mint máshol. Az iroda dologból semmit sem érzékelsz. Én inkább azt furcsállottam, hogy nem feltétlenül az az orvos vezeti majd le a szülést, akihez terhesgondozásra jártál. Tudom, hogy ez a nyugati gyakorlat, de nekem mégis fontos volna, hogy ugyanazt az arcot lássam a szülőszobán, mint addig.

Szép napot! Lénamami
 


Lénamami!

Az első gyerkemet Ausztriában szültem, ott sem köbevésett, melyik orvos kísér be a szülőszobába. De ez nem is volt érdekes, mert normál esetben az orvos legfeljebb a vizsgálatoknál jelenik meg, illetve konkrétan a születéskor, egyébként az egészet a választott szülésznőddel csinálod végig, és nekem ez sokkal megnyugtatóbb volt, mint ha bármilyen nőgyógyász ücsörgöttt volna mellettem órákon át.

üdv
Dreo
 
 


Igen, ezt mondták a Rose-ban is, a szülésznő személye biztos, és az orvosokkal úgy működik a dolog, hogy a terhesgondozás során mindegyikükkel találkozhatok a vizsgálatok közben, szóval biztosan nem lesz idegen az, aki levezeti a szülést. Végül is van benne logika, csak ez itthon szokatlan. Még gondolkozom rajta, úgyis bejelentkeztem egy "tárlatvezetésre", hogy mennyire szimpatikus a helyszín meg az ott dolgozók

Szép napot! Lénamami
 


Árakról már édeklődtél?
 


Persze, kicsit húzós, 380 a terhesgondozás és 590 a szülés, legalább is ezek az alapárak. Telkiben sem olcsóbb a dolog, viszont utaznom kell miatta, és nem is néz ki ilyen jól a hely :)

Szép napot! Lénamami
 


Most komolyan, mit tudnak, amit nem tud egy jól felszerelt állami
kórház, ami persze kevésbé dizájnos, de már több helyen is van
alternatív szülészetet. A terhesgondozás kijön 120-150 ezerből,
ráadásul részletekben fizeted ki, a szülésért pedig adsz 150-et
az orvosnak, különszobával mindennel együtt kijön nagyjából 200-
ból.
üdv.
Virág
 


sziasztok!

én most várom az első babámat és sajnos úgy alakult, hogy az eddigi nőgyógyászom külföldre megy dolgozni, ezért most újat kell keresnem :(

elkezdtem körbekérdezni, hogy ki melyik orvost ajánlja, de egyelőre még nem találtam meg az "igazit"...tapasztalatokat szívesen veszek!

egyébként én is úgy gondolom, hogy kicsit túldimenzionáljuk ezt a kórház kérdést, szerintem egy szülészet legyen barátságos és tiszta, ennyi.

az sokkal fontosabb, hogy milyen az orvosod, hogy bízhass benne, bármit megbeszélhess vele, tartsa szem előtt a kéréseidet. a többi csak vetítés. egy millióért!

üdv.
 
 


Bizonyos szempontból igazad van, de az én történetem azért arra ösztönöz minket a férjemmel, hogy inkább fizetünk, de akkor megfelelő hozzállást várunk el, és szeretnénk igazi beleszóási jogot a körülményekbe. Az első gyerekemmel Csepelre jártam terhesgondozásra. Nem azért, mert útba esett a kórház, messze laktunk, csak a nőgyógyászom miatt mentem oda. Nem volt valami szép hely, de az átlaghoz képest egész normálisan nézett ki. Megnéztük a különszobát, apró kis lyuk volt, olyan mint egy folyosó, csupa fehér csempe, vaságy nekem, valami dobozszerű dolog a gyereknek. Mindegy, de legalább reményteljes volt, hogy nem kell két másik anyával közösködni. A nyolcadik hónapban bezárt a kórház, az orvosom átment a Bajcsy-ba. Amikor először mentem hozzá vizsgálatra, elsírtam magam. Omlottak a falak, állati randa volt az egész hely. De hát ragaszkodtam az orvosomhoz. Akinek egyébként a szülés napján nem volt elég türelme hosszas vajúdásomhoz, így hat óra után oxitocinra kötött. Dupla adagra, biztos ami biztos. Nem részletezem, de életmentő műtéttől kezdve minden volt ott, és közben nagyjából semmibe sem volt belszólásunk. Igaz, utólag ingyen kaptunk különszobát, amolyan vigaszdíjként. Persze ez egyedi eset, de én nem kérek többet az állami rendszer visszásságaiból. Ha fizetek, szolgáltatást veszek meg, és meg kell, hogy hallgassák a véleményem. Nekem megér ennyi pénzt, hogy a szülés jó élmény legyen, olyan, amilyennek az ember elképzeli. Hozzáteszem, az évek során ezt a pénzt az állami rendszernek is befizettem már TB formájában, csak ez senkit sem érdekel, amikor orvos kezébe kerülsz. Amikor magánorvoshoz mész és a rendszer hozzád alkalmazkodik, ráköltöttek egy csomó pénzt a berendezésre meg a felszerelésre, annak ára van, de legalább tudod, mit kapsz cserébe.

Szép napot! Lénamami
 


Az állami kórházak a különszobát nem tudják garantálni, meg mégiscsak kicsit futószalagszerűbb az egész. A magánkórházban jó esélyed van rá, hogy csak veled kell foglalkozniuk. Akinek van rá pénze, miért ne akarna valami igazán különlegeset kihozni a szülésből? Ha belegondoltok mennyi pénz elmegy egy esküvőre, és nem akarok morbid lenni, de még egy temetésre is, ezek közül számomra a legfontosabb alkalom, amikor megérkezik a gyerekem.
 
 


Egyébként megnézte már valaki a Rose szülészetét?
 


Holnapután megyek hozzájuk majd megírom milyen.

Szép napot! Lénamami
 


Ma voltam náluk, körbevezettek, le a kalappal, úgy néz ki az egész, mintha a legjobb wellness hotelbe mennél szülni. Kis csapat, elmondták, hogy így a szülésig minden munkatársukat megismerem, és hogy nagyon családias hangulatú szüléseket szoktak levezetni. Az egyik szülőszobát úgy csinálták meg, hogy vajúdhatsz is benne, aztán ott szülsz, és utána ott is töltitek az éjszakát, az apa is bent aludhat. Bármire nyitottak, én mondjuk vízben szeretnék majd vajúdni. Teljesen feldobódtam, tényleg, utoljára az esküvőnk szervezésekor voltam így felpörögve! Mindenki szimpatikus volt nagyon. Illanitz doktor azt mondta, csak annyira avatkoznak bele a szülésbe, amennyire feltétlenül szükséges, például ha nem muszáj, nem vágnak gátat, Szóval nekem nagyon meggyőző volt az egész.

Szép napot! Lénamami
 


A weblapjuk mindenesetre elég jól néz ki. A fotók is.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: