Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A topikot abból a célból indítom, hogy eszmecserét folytassunk a Kistarcsai kóházról: kérem írjanak azok, akik a Kistarcsai Kórházba járnak terhesgondozásra, vagy ott készülnek szülni, esetleg még csak tervezik a babát, de mindenképpen a kórházhoz kötődnek.

Üdvözlettel, Judit :)
judi79
 
 


Szia Judi!
Én pár hete járok Kistarcsára, aug. eleje-közepén fogok szülni Lőrincz Ildikó doktornőnél. Annyira nem ismerem a "rendszert", de eddig csak pozitív tapasztalataim vannak. Nagyobb biztonságban érzem magam, mint, ahová a 24. hétig jártam...
Ritkán olvasgatom a "régi Kistarcsás" topikot is, de tényleg csak hébe-hóba, jó lenne, ha írnának többen
:roll:
üdv, verka
Vendég
 


Hahó! Sziasztok!

Hát senki nem szeretne eszmecserélni hőmérőzésrő, vitaminszedésről, két csíkról, babára készülésről, a kórházról, leendő anyuka szerepkörről? Tudom, hogy van egy hasonló témájú topic, de ott már szerintem elég zárt a kör, az oda írogatók már régen ismerik egymást, így szerintem nehéz nekünk újoncoknak témát találni velük.
Légyszi írjatok vagy csatlakozzatok!

Üdv, Judit
judi79
 
 

 
 

Sziasztok!

Én tavaly februárban szültem Kistartcsán és a "régi" topicba szoktam én is írogatni.
Szerintem nyugodtan csatlakozzatok hozzánk! Mindíg jönnek új anyukák és a "régi" fórumozók között is van pár kismama. Szóval szerintem írjatok inkább oda. Egyáltalán nem zárt a kör és mindenki nagyon rendes! :D

Sziasztok
Márti
Vendég
 


Sziasztok!

Én ha minden igaz július 10. -én fogik szülni kistarcsán. Második babánkat várjuk. Van egy 18 hónapos kislányom és lessz egy kisfiam. Jó lenne valakivel kommunikálni a kórházról, orvosokról, szülésznőkről. Ha valaki ír azt megköszönöm!
Szép estét!

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok Tusi és Mese!

Köszi a bejelentkezést. Szívesen konzultálnék én is a kórházról, vagy a várandósság minden izgalmáról, élményéről egyaránt. Tusi Te mit tapasztaltál a kórházban és kinél szültél?
Mese Neked ki az orvosod? Nekem is fogadott orvosom van (orvosnőm), de még nem vagyok kismama, július-augusztustól szeretnék belépni a kismamák népes táborába. Remélem sikerül.
Jó lenne levelezni!
Gratulálok a babáitokhoz!

Üdv, J
judi79
 
 


Szia Judi79!

Nekem nincs fogadott orvosom. Mert nem ismertem ott senkit mikor odakerűltem. A kislányomnál volt fogadott de Ő külföldön volt így az ügyeletes orvosnál szültem. De el kell monmdanom, hogy nagyon meg voltam elégedve így is.
Nagyon jó hogy elindítottad ezt a topikot!
Üdv Mese

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!
Én volnék a "névtelen", csak bénáztam a belépéssel:-)
Mese! Nekem is szimpatikus volt az az elképzelés, hogy ügyeletesnél szülök, de 2004-ben a lányom császárral született és most minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ezt elkerüljem. Ehhez kerestem orvost és találtam is, aki enged szülni és tényleg csak vészhelyzetben műt.
Voltál már CTG-n? Ezt szülésznő végzi, vagy az ambulancián asszisztens?
Bírod a meleget nagy pocakkal? És egy 1 1/2 évessel? :lol:

Judi, ki a doktornőd? Cseh Erika?

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Szia Verka!

Nem voltam még CTG-n , jövő héten megyek majd megírom. Köszönöm kérdésed, egész jól bírom a meleget, csak este megyünk ki általában. A kislányommal is jól elvagyunk, igaz néha sírógörcs kap el hogy ne báncsam amikor egy kis ördög. Vannak nagyon jó napjaink, de vannak iszonyatos nyűgölődős napjaink. De nem tehet róla, csak hozzászokattuk hogy mindig foglalkozik vele valaki, és most ez hiányzik neki.
Ki az orvosod? Írhatsz priviben is ha az jobb.
Üdv Mese

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

Verka, üdv a topicon. Írtam Nektek rövidke privát üzit.
Judi
judi79
 
 


Sziasztok!

Nekem nincs fogadott orvosom.
Ti honnan tudjátok ki mikor rendel? Én ha bejelentkezem telefonon mindig a dokikhoz adnak időpontot, pedig nekem is szimpi lenne egy doktornéni. Ez van. Most már nem variálhatok. Majd szülök valakinél. Csak reménykedni tudok hogy valami kedves dokit fogok ki.

Kép
Kép
mese80
 
 


Mese!
Én nem tudom ki mikor rendel, az én doktornőm még nem szakorvos, ezért gyanítom, hogy rendelési ideje sincs se ambulancián, se magán. Akkor megyek hozzá, ha az osztályon van, vagy ügyeletes.
Amúgy nekem a főorvos, dr Gerő is nagyon szimpi, amiket hallottam róla. Szerintem nagy esélyed van normális dokit kifogni a szülésre, több pozitív tapasztalatot hallottam már "ügyeletes" szülésről, mint negatívat.
Jé, te már 1 hónapon "belül" vagy, ez izgi! Nem vagy türelmetlen? Hannára ki vigyáz, míg te a kórházban leszel? Párod veled lesz szülésnél?

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Judi, küldtem privit.

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Szia Verka!

Igen már nagyon közel van a szülés. Hannával türelmetlenebb voltam, már nagyon vártuk. Most úgy vagyok hogy jó lenne a kezemben fogni, meg az a biztos, csak Ő tudja mikor lesz itt az ideje kibujni. Hannára anyósomék vigyáznak majd, ha itt lesznek, mert 1 hónappal előtte nem jöhetnek Ők sem. Ha meg nem lesznek akkor nem tudom. A hugom is jön. Abban bízom valaki lesz itt ha beindulna a szülés. Apa nem tudom bent lesz e mert 1-2 óra mire munkából hazaér, na meg lehet Hannus vele lesz és akkor nem lesz bent a szülésnél. Én nagyon szeretném ha bent lenne, Hannánál is nagy segítség volt!

Kép
Kép
mese80
 
 


Mese, ez a várandósságom nekem tökre más, mint Julcsival, akkor nem akartam mást a férjemen kívül, de a császár alatt ott is volt velem. Most meg még nem alakult ki a dolog, találkoztam egy kedves dúlával és el bírnám képzelni, hogy ô van velem. A szülésznô mondta, hogy felváltva 2 ember is velem lehet, egyszerre csak egy.

Bennem most nagy a nyugalom, kicsit befelé is vagyok fordulva, a nagylánnyal sincsenek harcok, olyan tökéletes most minden.

A férjuram nem hagyott békén és bejelentkeztünk 4D-s UH-ra, hogy megtudjuk a babánk nemét. Igaz, hogy már akkor a 35. héten leszek, de azért jó lesz tudni...

Mi amúgy júl. 20. körül leköltözünk szüleimhez Gödöllôre, egy kis szülés elôtti kényeztetésre, de a kórház után hazajövünk. Juli eddig kétszer aludt ott a mamiéknál nélkülünk, mind a kétszer mûsor volt éjszaka, haza akart jönni, úgyhogy az éjszaka macerás egy kicsit, de meg fogjuk oldani...Majd nappal szülök, este meg apa visszaér hozzá :)

Jó pihenést még a vasárnap estére!

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Verka!

Nem kaptam meg a privit, nem tudom mi történt.
Mese, tényleg nem sok van már hátra Neked a nagy napig, nemsokára kezedben foghatod a babádat. Remélem, hogy jó orvoshoz fogsz kerülni, addig kitartást Neked!
Verka Te hányadik héten jársz? Megírod, hogy kit választottál szülésznőnek?
Lányok, van a kórházban szülésfelkészítő tanfolyam, megmutatják a szülőszobát és a szobákat?

Üdv, J
judi79
 
 


Sziasztok!
Judi, nem'tom mi történt, csak annyit írtam benne, hogy én is Cseh doktornőnél készültem szülni, de sajnos szabadságon lesz, amikor nekem kellett volna. És még azt, hogy nekem a főorvos, dr. Gerő is nagyon szimpatikus, nála is jó lehet szülni, szerintem...

Én kb. a 33. héten járok és Ignáthné Éva lesz a szülésznőm. Először Szulovszky Szilviát kerestem meg, de hát a szabadságolások... Ő aztán tényleg olyan volt, hogy 5 perc alatt olyan bizalmam lett felé, hogy akár ott helyben szívesen szültem volna vele. De Ignáthné is nagyon-nagyon kedves! A szülőszobát nekem mind a ketten megmutatták, különben a szülésfelkészítő utolsó előadása után van meghirdetve a látogatás, de én nem tudtam addig várni (aug. 19.) :) A szülésfelkészítő programját a www.florkorhaz.hu címen tudod elolvasni. A szobákról is itt láttam képeket.

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Valaki kérdezte ki csinálja a CTG-t ? Hát pontosan nem tudom , de szerintem szülésznő volt vagy most is az , mert a mult alkalommal sokat beszélgettünk és nagyon precizen elmonta hogy mikor van császár, mi vam ha faros a gyerek stb., tehát én arra következtetek hogy szülésznő. Egyébként nagyon kedves hölgy, tudom mindenkinek ajánlani.
Verka: Hogy vagytok? Hol jártok most? Mikorra vagy kiirva? Végül megvan hogy kinél fogsz szülni? Kihez jársz most?

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!
Pont tegnap voltam a doktornőmnél (Lőrincz Ildikó), újra megnyugtatott és vagy 3/4 órát faggattam a kérdéseimmel. Hiába, elég parázós vagyok, de jobb felkészülni minden eshetőségre.
Júl. 18-n kell jelentkeznem a CTG-t időpontot egyeztetni vele, de azt mondta, ha a szülésznőmmel már megbeszéltem, akkor nyugodtan rábízhatom magam:-)) Bírom a hozzáállását!
Aztán lesz egy labor még és célegyenes!!!! Aug. 3. a szülés elméleti napja.
Julcsi lányomnak nincs már ovi, itthon vagyunk. Nem tudom mi lenne velünk udvar és kert nélkül...

MESE!
Köszönjük, minden napot kiélvezünk, így a végefelé. Nem nagyon van panaszom, a szokásos kórságokon kívül: kéz-lábdagadás, ujjzsibbadás, gyakori pisi éjszaka, álmatlanság, visszerek, stb :D
Hogy érzed megvárja a babád a kiírt időpontot?
Neked vannak jóslófájásaid? Az milyen? Ha betöltöd a terminust be kell feküdnöd a kh-ba, vagy csak gyakrabban kell CTG-re járni?

Vasárnap elutazunk 1 hétre, aztán már sehová sem megyek, csak készülődünk és várjuk a nagy napot!!!

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Tegnap megtudtuk, hogy KISLÁNYunk lesz! Nagyban örömködünk!

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Már egyszer én is szültem kistarcsán, akkor szerencsés voltam, mert egyedül szültem, és nagyon kedves volt az orvos is, és a szülésznő is.
Most újból oda készülök:) októberre várom a 3. lányunkat:)

Azt szeretném kérdezni (azt hiszem nverka írt erről...), hogy működik a szülésznő "fogadása" . Beszélgetsz néhánnyal, és aki szimpi, azt megkéred? És megmondják a tarifájukat is? Még sosem fogdtam sem dokit, sem szülésznőt, de így 30-on túl, lehet hogy biztosabb lenne...
Amúgy én gyömrőn lakom, innen nem tudok pár perc alatt ott lenni, kb 40 perces zötykölődést jelent....
Köszi előre is a segítséget!

Andi
andreat
 
 


Sziasztok,

Október közepére várom én is a babát (most van a 25.hét), már olvasgatlak benneteket egy ideje, jó összeszedni egy kis új infót. A lányom is ott született 2005 októberében, de azóta megváltozott egy pár dolog gondolom. Engem is a szülésznő választás érdekelne első sorban, mert a régi szülésznőm sajna már nincs ott, a doktornőm pedig épp babázik, ezért kicsit olyan "senki kiskutyája" vagyok mostanság.

Minden jót a pocakos társaknak,
Adri
xadri
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy "bepofátlankodok". Én a másik kistarcsás fórumba irogatok. Eredetileg azért néztem be, mert kíváncsi voltam, hogy Emese mikor írt utoljára. Lehet, hogy már babázik... :?: :D
Viszont most megakadt a szemem a szülésznő választás témáján. Én nagyon tudom nektek ajánlani Ignáthné Erzsikét. Vele szültem a fiamat, és álomszép szülésem volt vele. Persze fájt, de nagyon megnyugtatóan hatott rám, és mindent megtett annak érdekében, hogy ne legyen siettetve Bulcsú megszületése. A háborítatlan szülés, és születés híve. Gátvédelemmel szültem nála (bár hozzáteszem, hogy az első szülők sajnos nem nagyon tudnak vágás nélkül szülni, de ez nem a szülésznőn múlik).
Nálam ez úgy működött, hogy egy fórumos társamtól elkértem a telefonszámát, és felhívtam. Elmondtam, hogy hányadik hétben vagyok, mikor fogok szülni, és hogy el tud-e vállalni. Nagyon kedvesen rá is bólintott egyből. Aztán megbeszéltük, hogy az nst vizsgálatkor találkozunk. Ha valakinek van választott szülésznője, akkor ezt a vizsgálatot ő végzi el. Ez idő alatt meg lehet egy kicsit jobban ismerni, el lehet neki mondani, hogy te milyen szülést képzeltél el. Milyen óhajaid, vágyaid vannak.
Ha valakinek szüksége lenne a telefonszámára írjon privit, és én nagyon szivesen megadom!
További szép babavárást! :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Na, jó hülye vagyok!!!
Ignátné Éva, és nem Erzsike. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Giga, köszi az infókat, sok szépet lehet hallani az általad is választott szülésznőről.

Verka, gratula a leendő kislányhoz!

Mese, Veled mi újság, hogy vagy??

Kép
judi79
 
 


Köszi Giga, ez már előrelépés nekem:)
Még annyi a szülésznővel kapcsolatban, hogy ő mennyit kért?
Orvosok közül ismersz e valakit?

Adri, neked ki volt a doktornőd? Mert én is 2005-ben szültem ott egy nőnél, aki nagyon kedves volt, de a kórházi listán most nem látom a nevét... Különben minden másban is ugyanaz a téma nálam is, mint nálad:) Te merre laksz?

Andi
andreat
 
 


Sziasztok,

Giga, köszönöm az infót, róla már én is sok jót hallottam.

Andi, a doktornőm Jurkó Zsuzsanna volt, aki most a kislányával van otthon és sajna nem sok esély van rá, hogy októberre visszajöjjön... Amúgy egy kicsit messze lakom, konkrétan Diósdon. anno csak miatta mentem oda, illetve Fóton dolgoztam és onnan könnyű volt Kistarcsára átjárni. Ha gondolod nyugodtan írj privit.

Verka, van már neve a kislánynak?

Adri
xadri
 
 


Sziasztok
megszületett a kisfiam, 3600 g és 56 cm. Dr. Cseh Erikánál szültem, tudom mindenkinek ajánlani. A szülésznőm Kati volt, sanos a vezetéknevét nem tudom de egy tündéri teremtés.

Ezúton szeretném megköszönni mindkettőjüknek a kisfiam születését!

Kép
Kép
mese80
 
 


Szia Mese!

Gratulálok a babához, és jó egészséget nektek!
Nem félsz , hogy nehéz lesz a két kicsivel, elég kevés a korkülönbség köztük....

Adri!
Kár, hogy ilyen messze laktok:( Ettől függetlenül mégis itt fogsz szülni?
Amúgy én nem ennél a nőcinél szültem.

Hát, én nem tudom eldönteni, kell e fogadott doki....Amikor nem volt, csak szerencsém volt a jó szüléssel, de ki tudja, bármikor történhet vmi!! De ha meg nem, akkor csak kidobott pénz....Elvégre a 3. gyerek pár perc alatt kipottyan, vagy nem?
:D

Ráadásul, akihez eddig jártam, most megy el innen is, meg a kórházból is, pedig kezdtem megkedvelni. Helyette egy görög van, aki vagy 60 éves, és vizsgálat közben érzem, hogy remeg a keze :?

Na, majdcsak lesz valahogy.....
andreat
 
 


Sziasztok,

Judi, július van, indul az izgalas baba projekt?

Mese, hatalmas gratuláláció a kisfiadhoz!!!

A dokiválasztás kérdéséhez visszatérve csak annyit mondanék, hogy sajna egyre több rosszat hallok fogadott orvosokról is (bár nem ebből a kórházból) és ő is lehet szabin, lehet beteg, vagy elmehet bármikor a kórházból... A félidő után meg már nem szivesen vállal el senki sem, én is csak reménykedni tudok, hogy egy olyan dokihoz kerülök, aki jól végzi a munkáját és szipmatikus.
A 3. gyerek sokszor biztos, hogy könnyebben születik, bár a sogornőm császárral szült, mert a baba nyakán volt a köldök zsinór, az unokahugomnak pedig 8 óráig tartott, persze ebből nem lehet átlagot vonni, és van akiknek az 1. és a 2. gyerek is könnyen és gyorsan születik. Hát bizzunk a legjobbakban!

Adri
xadri
 
 


Sziasztok!

Először is nagy-nagy gratuláció Mese-nek!! Nagyon-nagyon jó egészséget kívánok a Babának és Neked egyaránt! Remélem jól vagytok MIndketten!
Leírnád nekünk röviden, akár priviben is a kórházban tapasztaltakat? Mennyi időt töltöttél bent, hogy zajlott a szülés, milyen a kórházi ellátás, hozzáállás, stb??

Adri, köszi az érdeklődést, július végén szeretnénk a babprojektet indítani, már most nagyon izgulok, és számolom a napokat.

Mindenkinek jó 7végét kívánok!

Üdv, J

Kép
judi79
 
 


Sziasztok!

MESE!
Szívből gratulálunk a babához, nyugis napokat az egész családnak! Ha lesz egy kis időd leírnád részletesen a szülést, kíváncsiak vagyunk rátok nagyon!!!

ADRI,
nincs még eldöntve a kicsi neve, nemhogy szűkülne a kör, de egyre több gyönyörű nevet találunk :) Amúgy én a 30. hét környékén találkoztam először a doktornőmmel, de egy szóval sem érzékeltette, hogy előbb kellett volna megkeresnem. Mondjuk én kórházat is váltottam, nem "csak" orvost.

ANDI,
korábban én már írtam a szülésznő témáról, nekem is ismerős ajánlotta, pénzről még nem esett köztünk szó, de a hosszú NST-k alatt erre is rá lehet kérdezni...
Te melyik orvoshoz jártál eddig?
Egyébként Ignáthné Éva a szülésznőm neve (akit Ági is dícsért) és tényleg nagyon megfogott a hozzáállása, a szakértelme, a közvetlensége, kedvessége.
Anyagiakra én is kíváncsi lennék, ÁGI, ha írnál nekem erről priviben, megköszönöm...

ÁGI,
néhanapján én is benézek a másik kistarcsás fórumba, olyan sok a kedves-jófej anyuka!!! És a legjobb, hogy össze is jöttök néha gyerekestül! A barátnőmék most költöztek Dkeszire, teljesen odavan...

Mi nyaraltunk egy hetet, közben kaptunk 3 zsák kisruhát ajándékba, hát nagyon megleptek vele, jókor jött...
Dokinénim említett egy lehetőséget 2 ágyas szobát igénybe venni a szülés után, és olyasmit mondott, h. erre föl kell írakozni. A többi baba-mama szoba hány ágyas? Valaki volt ebben a kétágyasban bent?
Mindenkinek szép napokat, puszi

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


JUDI!
Ne izgulj! Be fog kopogtatni a kis Élet nálatok is, ne is nézd a naptárat, hogy július van, vagy augusztus. Jönni fog, hisz várjátok!
puszi

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!
A kétágyas szobára valóban fel kell iratkozni. Asszem úgy működik, hogy szólsz a dokidnak, ő meg felirat a listára. Aztán ha megszültél megnézik, hogy van-e egyáltalán üres ágy valamelyik kétágyasban, és ha van, és nincs más aki hamarabb szült mint te és éppen 6 ágyasban van, akkor mehetsz is a szobába. Én már hallottam olyat, hogy anyuka fel volt iratkozva, de nem jutott be, így a bent töltött 4 napot 6 ágyasba töltötte. Nekem szerencsém volt, mert mindig volt üres szoba. :wink: :D
Van még 1 db. 1 ágyas szoba is, pontosabban ez családi szoba, mert egy hozzátartozó egész nap bent lehet veled, ott is aludhat melletted (persze másik ágyon :lol: ). Ennek az ára 10ezer pénz, a kétágyas 3ezer/éjszaka. Viszont szerintem nagyon megéri, mert nincs nyüzsi. Két gyereket még valamivel egyszerübb "összeegyeztetni", mint 6-ot. Itt jut időd pihenésre, nem kell attól tartani, hogy a szobatársad (ha csak nem pont olyat fogsz ki) fél családja bemegy meglátogatni őt. :?
Van tv, hűtő, mikró, külön mosdó (nem kell a közösbe menni, ami enyhén szólva is katasztrófa sokszor...).

Verka!
Küldtem privit.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Ági, azt hiszem ezt a 2 ágyasat megcéloznám, igen főleg azért, mert 6 kisbaba az sok tud lenni. Akkor ehhez is külön fürdő tartozik? Az jó.
Én 2004-ben szültem a Rókusban, ott 4 ágyasban voltam és csak napközben voltak velünk a babák. Túléltem, mondjuk ott a látogatók is bejöhettek a kórterembe, ez is súlyosbította a dolgot...

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is, ha nem bánjátok!

Én a 2. babámat várom és aug. 24.-re vagyok kíírva.
Már van egy 15 hónapos lányom és minden valószínűség szerint most is kiscsajszi lesz :D

Visszaolvastam az eddigieket és Mese gratulálok a kisfiadhoz. Hogy hívják? Ha lesz egy kis időd, kérlek számolj be a szülésről és a kórházi tapasztalatokról.

Nverka hát már Neked sincs sok hátra. Izgi-izgi. Látom Nálatok is kislány van készülőben! :wink:

Nekem nem lesz fogadott dokim, és bár előszőr szülésznőt akartam fogadni, de miután beszélgettem az egyik szülésznővel, aki szinte majdnemhogy lebeszélt, elbizonytalanodtam. Így valószínűleg az sem lesz. Viszont a kétágyas szobára én is igényt szeretnék majd tartani. A dokim viszont azt mondta, amikor erről érdeklődtem, hogy nem kell feliratkozni, mert úgyis a pillanatnyi telítettségtől függ minden.

Egy-két dolgot szeretnék kérdezni azoktól akik szültek már ott, vagy jobban informáltak mint én:
- mit kell vinni a kórházba a babának és mit adnak ? (ruci, pelus, popsitörlő?)
- én úgy tudom, hogy EDA-t nem lehet menetközben kérni, csak ha előre lebeszéled. Van erről valakinek valami tapasztalata? És tervezi valaki, hogy kérni fog? Én valószínűleg fogok (az elsőnél menetközben kértem).
blenda
 
 


Sziasztok.
Én 7 éve szültem Kistarcsán, azóta nagyon sok minden változott. Azt mondják nagyon klassz lett a szülüszoba, és a 2 ágyas szobák is.
Majd meglátjuk, bár én csak februárban készülök :)
7 éve nem szerették az EDA-t, csak császározáshoz, de ha gondolom jó előre szólsz, akkor biztos meg lehet beszélni.
Nálunk akinek hüvelyi szülése volt, senki nem kapott, nem kért.
Én nem kérnék, azt gondolom inkább viselem a szülési fájdalmakat, mint, hogy deréktől lefelé ne érezzem a testem.
És úgy tudom azzal nem is lehet felkelni egy darabig, én nem szeretnék katétert, meg mosdatást, nekem jólesett, hogy szülés után 2 órával már sétálhattam.
De ez csak szigorúan a magánvéleményem volt, természetesen mindenki úgy dönt, ahogy érzi.

Blenda, egyébként szerintem az összes doki jó doki, úgyhogy nincs ok aggodalomra. Engem 7 éve lebeszélt a doki, hogy válasszak szülésznőt, de most majd azt hiszem mégis fogok.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Andus70: köszi a választ, bár azt hiszem amiről Te írtál az a spinális érzéstelenítés. Az EDA-nál már érzed a tolófájásokat is és nem kell feküdni vele. Én is ahogy feltoltak a gyerekágyra, már mentem is zuhanyozni.
Megnyugtató, hogy azt írod, minden doki kedves. Nekem a sajátomon kívül még kettőhöz volt szerencsém most a terhességem alatt, abból az egyik viszont nem volt túl barátságos... persze lehet, hogy csak rossz napja volt.

És hogy-hogy most akarsz szülésznőt fogadni?
blenda
 
 


Sziasztok!

Akkor én is elmesélem, mik a tapasztalataim, és kikhez volt ott szerencsém:)
2005-ben szültem, már akkor is volt két ágyas szoba, de nem rémlik, hogy előre feliratkoztam....Én annak idején a dokik helyett inkább erre szántam pénzt, és nem is bántam meg. Tényleg nyugisabb.

Akkor Koniorczyk Katalinnál szültem, aki már nincs ott:( A szülésznőm Tasnádi Mihályné volt, akit akkor nagyon kedvesnek tartottam, bátran ajánlom.

A dokik közül ismerem a Molnár Csabát, ő szerintem átlagos, hozzá jártam itt gyömrőn, és semmi gondom nem volt vele. Úgy hallottam viszont, már nem sokáig marad ott ő sem:(
Aztán van még a Szentágotai doki, neki itt van nálunk magánrendelése, szerintem ő is profi:)
Jártam már a Keresztes Lászlónál, ő beszólt, így hozzá többé soha!!
Genetikai UH-ot pedig a Várkonyi Péter csinált, éppúgy, mintha futószalagon jönnének a kismamák....Nekem ő sem jött be.

A szülőszobán bármit ki lehetett próbálni, nagyon klassz volt! Hagytak nyugisan vajúdni, nem vizsgálgattak óránként.
Amúgy a kórház átlagos, mint bármely más intézmény. Furcsa volt, pl, hogy az ebédért el kellett menni a folyosó végére, akit császároztak, az nem tom, hogy oldotta meg ...
A baba végig ott van veled, szoptatni kell, éjjel-nappal. Ez kicsit fárasztónak tűnhet, de megéri!! Nálunk szerencsére nem merült fel, hogy pótlást kell e adni a babának, nem tudom, hogy ez mennyire szokás ott....Van ahol kérdezés nélkül nyomják a cukros vizet:(

Az EDA-ról sincs tapasztalatom, nekem nem volt fogadott orvos, akivel előre megbeszéltem volna, szülés közben pedig szóba sem került.

Én amennyire visszaemlékszem, ruhát, pelenkát adtak a gyereknek, ez tuti. Sőt, most jut eszembe, kaptunk egy csomagocskát már az első napon, abban is mindenféle hasznos dolog volt. Azért ennek még én is utánajárok, mert nem nagyon emlékszem már:)

Hát, dióhéjban ennyi:)

Blenda, nálatok sem lesz túl nagy a korkülönbség!!!
andreat
 
 


Sziasztok,

Igaz, hogy a szülési tapasztalataim nekem is 2005-ösek, de csak pozitivat tudok mondani. A 2 ágyas szobák tényleg szuperek, én sem voltam feliratkozva, de rögtön volt hely, söt a végén egyedül voltam a szobában,- természetesen végig a kicsivel. Szülés után pár órával már behozták a babát és mondták, hogy ha akarom akkor az első éjszakára "leadhatom", hogy tudjak pihenni, de én örültem, hogy ott van végre velem és csak fürdetni adtam be. Ruhát meg pelust adtak, csak popsitörlőt kellet vinni, de én saját kombidresszt adtam rá a 2. naptól, mert a kising gallérja alatt piros lett a a nyaka. Ami tényleg jó, hogy nem adtak neki semmi löttyöt, hanem megvárták, hogy legyen tej és elkezdjen szopizni.

Ezt a korház honlapján találtam, nem tudom ,hogy mikori az infó, de kiindulópontnak talán jól jön:
Előre szervezett módon lehetőség van az epidurális fájdalomcsillapítás alkalmazására, együttműködve kórházunk aneszteziológiai osztályával.

Nem jön valaki véletlenül 16-án délelőtt a korházba?

Kellemes babavárást és babázgatást mindenkinek,
Adri
xadri
 
 


Blenda, bocsi, lehet, hogy keverem, nem igazán vagyok képben ezekkel a dolgokkal, nekem valahogy nem merült fel annó, hogy bármit is kérjek.

Igazán nem a kedvességükre írtam, hogy jók, hanem arra, hogy szerintem szakmailag. Legalábbis azok, akikről hallottam, azért nem mindenkit ismerek.

Én 2001-ben szültem, akkor adtak pótlást, mégpedig anyatejet. Nekem be kellett feküdnöm pár nappal a szülés előtt, és láttam, hogy a kismamák egy része kint bagózik a teraszon, aztán bejön, nekiáll fejni, és megy leadni a tejet. Na, így nekem az volt az első dolgom mikor megszületett a kicsilányom ,hogy mindenkinek szóltam, hogy ne adjanak neki más anya tejét. Csodálkoztak is rendesen, hogy de miért ne? Akkor mit adjanak neki? Mondtam, hogy tápszert. Nekünk az első 2 hétben pótolni kellett sokat, mert üvöltött a gyerek, kevés volt a tejcsi, így a kórházban is kapott tápszert. Szoptatás után bevittem a csecsemősökhöz, és kapott.
Nem tudom most, hogy működik, mert ez ugye 7 éve volt, de szerintem 3 napig nincs meg pótlás nélkül egy baba, hiszen nem minden anyukának van elegendő teje az első napokban, és csóri gyerek akkor egyfolytában üvölt az éhségtől.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Kedves Druszám:)

Nem értek veled egyet, szerintem csak szoptatni szabad, mert máskülönben nem indul be a tej úgy, és akkor , amikor kell.... Utána már elég volt neki a tejed? Én nagyon örültem utólag, hogy fájt, és mégis szoptatni kellett, mert nagyon jól szopó baba lett:) Az első lányom kapott pótlást, és persze nem biztos, hogy ez az oka, de a mai napig rossz evő:(

Ja, és eszembe jutott még vmi a kórházról. Képzeljétek, nem volt tiszta lepedő, mikor kértünk volna!!! Emiatt fogom most is vinni a jól bevált piros törölközőt magam alá:)

Andi
andreat
 
 


Blenda, elfelejtettem a kérdésedre válaszolni.
Azért akarok most fogadni, mert mikor Szávát szültem, akkor pl. az éjjel ügyeletes szülésznő egy kis fiatal pökhendi csaj volt, roppant kellemetlen modorú és utálatos. Reménykedtem, hogy kihúzom a váltást. Szerencsém volt, adélelőttös, akinél szültem egy tündéri kedves, aranyos kis fiatal szülésznő volt. Adtunk neki pénzt, alig akarta elfogadni. Most azért szeretnék fogadni, mert talán nagyobb biztonságérzettel tölt el, ha az van mellettem, akit választok, és nem esetleg egy rossza napját töltő ügyeletest fogok ki. A szülésznő van az ember mellett, ő segít a lgtöbbet, az orvos csak néha megnéz, és jön ha szülsz. Nem mindegy, hogy milyen tanácsokkal lát el a szülésznő és mennyire segít.

.................................


Druszám, nem baj, ha nem értünk egyet. :lol: Én is azt mondom, hogy szoptatni kell, de gondolj bele, mit csinálsz ha nincs tejed? Ha a gyerek állandóan a ciciden lóg, és a semmit szívja, már véres cafatokban lóg a mellbimbód és egy csepp sem jön belőle, a gyerek meg szétüvölti az agyát, mert annyira éhes? Akkor bizony pótolni kell szerintem, és a következőnél is így tennék. Mikor szopizás után ivott tápot, elcsendesedett és jóízüen alukált.
Kb 2 hét után tudtunk teljesen leszokni a pótlásról, addigra lett elég tejem.
Minden etetésnél először mindkét mellemet leszívta teljesen, és mikor még utána is ordított, akkor meg kellett kínálni üvegből tápszerrel. Aztán ez a mennyiség napról napra kevesebb lett, míg lett elég tejem, és nem kellett neki. 13 hónapos koráig szopizott.
Gondolj bele, mennyire rossz az, hogy a gyereked végigüvölti a napot, mert éhes, ez sem neki, sem neked nem jó.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok Druszák és nem Druszák,

2005-ben már nem lehetett leadni tejet "csak úgy", egy csomó vizsgálatot kellett csináltatni előtte és csak ha hivatalos tejleadó voltál, akkor fogadhatták el.

Ez a szoptatás is összetett dolog, épp úgy mint a szülés, van akinek könnyen megy, és van aki megszenved vele rendesen. Nekem szerencsém volt, mert már a szüléskor úgy néztem ki, mint akit lelocsoltak, poénkodtak is az orvosok meg a szülésznők, hogy lefotóznak és mutogatni fogják, hogy milyen jól felkészült anyukák is vannak. Nem tudom, hogy a külőnböző teák mennyit segítenek, én egy "házi" keveréket ittam, de azt is csak 2-3 napig, mert utána már annyi tejem volt, hogy nem tudtam vele mit kezdeni, óránként cserélnem kellett a melltartó betéteket és jó pár hétbe telt, mire beállt a kereslet- kínálat összhangja, addig állandó mellfeszülés, csomósodás stb... A lányom első 2 nap rá sem nézett a "kajára" hiába kínáltam neki, aztán végül egy csecsemős nővér segített és végre evett egy kicsit, utána viszont beállt az órája és szinte menetrendszerűen evett 3 óránként : )

Remélem mindenkinek úgy sikerül majd a szoptatós időszak, hogy kellemes élményei lesznek.
Adri
xadri
 
 


Sziasztok!

Jókat írtok a 2 ágyasról, bizti felírakozok én is...
Jövő héten már mennem kell CTG-re, izgi!!!

Szopiról:Mi sokat szenvedtünk az elején, aminek az volt az oka, hogy 1.nem volt velem éjszaka a lányom, 2.megetették tápival. Volt, hogy a 3 órán keresztül nagy szenvedéssel kifejt 20 ml tejcsit nagylyukú, hosszú cumin keresztül beleöntötték, na 2 perc múlva visszabukta, rossz volt nézni. Kértem itassák pohárból, nem tették, cumizavaros is lett, nem nyitotta elég nagyra a száját, 10 hétig volt sebes a mellbimbóm...Egyetlen "segítségük", hogy bimbóvédőt javasoltak, ami nekünk nagyon nem jött be, mert nem tudta hatékonyan kiszopizni vele a ciciből és a sebes bimbót még rosszabb állapotba hozta.
Többek közt ezért is szeretnék első pillanattól a babámmal lenni, ha kell 15x cicire rakni, ha kéri, mert az első napokban semmi más dolgunk nincs, csak, hogy egymásra hangolódjunk.
A kezdeti nehézségek ellenére 18 hónapig szopizott Julcsi, de sajnálom, hogy akkor is elválasztottam...

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Jókat írtok a 2 ágyasról, bizti felírakozok én is...
Jövő héten már mennem kell CTG-re, izgi!!!

Szopiról:Mi sokat szenvedtünk az elején, aminek az volt az oka, hogy 1.nem volt velem éjszaka a lányom, 2.megetették tápival. Volt, hogy a 3 órán keresztül nagy szenvedéssel kifejt 20 ml tejcsit nagylyukú, hosszú cumin keresztül beleöntötték, na 2 perc múlva visszabukta, rossz volt nézni. Kértem itassák pohárból, nem tették, cumizavaros is lett, nem nyitotta elég nagyra a száját, 10 hétig volt sebes a mellbimbóm...Egyetlen "segítségük", hogy bimbóvédőt javasoltak, ami nekünk nagyon nem jött be, mert nem tudta hatékonyan kiszopizni vele a ciciből és a sebes bimbót még rosszabb állapotba hozta.
Többek közt ezért is szeretnék első pillanattól a babámmal lenni, ha kell 15x cicire rakni, ha kéri, mert az első napokban semmi más dolgunk nincs, csak, hogy egymásra hangolódjunk.
A kezdeti nehézségek ellenére 18 hónapig szopizott Julcsi, de sajnálom, hogy akkor is elválasztottam...

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


bocs, hogy 2x...

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Sziasztok!

Hát, igen, sajnos a szoptatással kapcsolatban sem lehet elég okosnak lenni! Legyen mindenkinek olyan, ahogyan elképzeli:)

Az orvosválasztással kapcsolatban olvastam egy másik fórumon egy elég jó érvet ellene...Az a lényege, hogy a választott dokid is lehet épp akkor szabin (talán be sem jön), vagy rossz napja volt, és nyűgös, mert miattad be kell jönnie. Végül is, ha egy orvos nem érdemli meg a bizalmadat, akkor a hálapénz miatt sem lesz sokkal kedvesebb veled, és persze fordítva is így van. Kár a bizonytalanság miatt sok tízezret kidobni az ablakon, nem?

Verka, hány hetes terhes vagy?

Andi
andreat
 
 


A doki választás is olyan dolog, amiről mindenki másképp vélekedik.
Én egy dokihoz jártam az előzőnél, és most is egyhez fogok járni. Nekem valahogy biztonságosabb úgy végigcsinálni az egész terhességet, hogy ismerem a dokit, ő is ismer engem, menet közben mindent meg tudunk beszélni, és nem egy vadidegennél szülök, akit lehet akkor látok először. És mivel az ember olyan dokit választ, akiben megbízik, így a szülésnél is bízik benne, hogy m9inden rendben lesz.
De hangsúlyozom, ez egyéni beállítottság, nekem pl. így jó, én inkább szívesen fizetek érte, mert azt gondolom, hoyg akkor a doki is úgy áll hozzá a dologhoz, ahogy elvárható.
Velem végig nagyon figyelmes volt a dokim, szüléskor is, szülés után is meglátogatott, ha nem ő vizsgált, mert épp el kellett mennie (bent feküdtem szülés előtt pár napot) akkor odahozta előre a dokit és bemutatta, aki helyette a vizsgálatot csinálta.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

36 hét +4 nap :oops:

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: