Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A topik nevében benne van, hogy miért vagyunk itt :) és remélem, hogy nagyon sokan hamarosan átkerülnek ide, akik a másik topikba "járnak" még és a babás anyukák is bekukkanthatnak jótanácsokkal ellátni minket, amit előre nagyon köszönünk!

Mindenkit várunk, akit már megajándékozott a sors és a szíve alatt növekszik egy csoda vagy akár kettő. :D

De ide mindenkit szerettetel várunk, még akkor is, ha még nem babás, csak tervben van, vagy a BMC másik két topikjának tagja! Hiszen mi is onnan jöttünk,így az első lépcsőfokot már mi is megmásztuk!

Gyertek osszuk meg a tapasztalatainkat, aggódásainkat és a 9 hónap elkövetkező történéseit egymással! Majd utána mi is át tudjunk térni a babás BMC-s topikba, mint anyukák :)

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Szia!

Én jelentkezek :) Örülök ennek a topiknak :)!

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nagyon örülök, hogy végre létrejött ez a topic!!!! Remélem, hogy soha többet semmilyen nézeteltérés nem lesz!
Fogok is majd jönni kukkolni, hogy kivel mi van, meg ha kérdéseim lesznek! És remélem is, hogy hamarosan csatlakozhatok majd hozzátok igazából!!!!

Problémamentes, boldogságos babavárást kívánok Nektek!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 

 
 

Sziasztok Babát várók! :D

Én is nagyon örülök, hogy létrejött ez a topik, és szívből remélem, hogy hamarosan minden babára vágyó átjön ide, majd innen a babás topikba is :D Természetesen remélem, hogy hamarosan én is hivatalos tagjává válhatok ennek a topiknak :wink:

Addig is tuti, hogy jövök kukkolni :lol:

Sok puszi, és problémamentes pocaknövesztést kívánok! :D

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nagyon jó ötlet vlt ez a topic :lol:
Én még egy jó ideig a másikban leszek, de azután remélem hamar átkerülhetek ide.

Addigis benézek naponta ide is, hogy tudjam mi van Veletek, de ehhez az kell, hogy folyamatosan írjatok, hogy hogyan érzitek magatokat, milyen vizsgálatokra vártok, stb....

Nincs kedvetek leírni, hogy milyen tüneteik voltak mielőtt megtudtátok, hogy babát vártok? Hátha esetleg én is felismerek valamilyen tünetet... :?

Kép
 
 


Tubikriszta!

Nagyon tetszik a vonalzód! Most csináltad? Az oroszlán a végén Téged jelöl ? :lol:

Kép
 
 


Sziasztok Babavárók! :D

Nagyon jó ötlet volt ez a topik,kellemes pocakosodást kívánok :D :D :D

Kép
 


Sziasztok babaváró csajok,

Kriszta, nagyon örülök, hogy létrehoztad ezt a topicot. :D Szerintem ez így volt helyes, mert így nyugodtan meg tudjátok beszélni a babavárás minden kis apró részletét, anélkül hogy bárkit megbántanátok vele akaratlanul is. Én személy szerint biztosan be fogok ide is kukkantani, ha lesz időm, és igyekszem segíteni nektek, ha tudok. :wink:

Mindannnyiótoknak boldog, problémamentes babavárást kívánok! :D

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Kriszta!

Nagyon jó, hogy létrehoztad ezt a topikot!
Köszönjük szépen! :)
Azt hiszem, hogy ezt mindenki nevében mondhatom! :)

Kép
 
 


Tubikriszta
Csatlakozom az előttem szólókhoz,hogy nagyon jó ötlet,hogy létrehoztad ezt a topikot!
Remélem 2-3 hét és Én is csatlakozhatom hozzátok kismamikhoz :lol:
Ha nem,akkor is jövök Én is kukkolni :lol:

Kellemes babavárást kívánok Nektek pocakosoknak :lol:

Puszi

Kép
 


Csajok!

Kellemes babavárást, kitartást ebben a nagy melegben :!:

Puszi!

Judit

 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm. Én személy szerint Zsókucinak :), aki felvetette nekem. Tényleg jó, hogy lesz ilyen, szerintem majd táblázatot is csinálhatunk, hogy tudjuk, hogy kivel mi történ és hogy jött neki össze a baba. Hiszen, ha azt mások is látják, akkor erőt nyerhetnek belőle!

Hívom Kirát is, hiszen ő ide is tartozik :)

Akire,
A vonalzóm már régóta megvolt, csak amikor a másik topikba írtam mindig levettem, és úgy írtam. Az oroszlán én vagyok, hiszen augusztusi vagyok :)

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Éljen ez a Topik!!!!!!Én mindennap benézek ide,6 gyermekem van.Ebből 5 természetes úton ,és egy ikerpár is van köztük.És a 6.kicsim pedig a Budai M. Centrumban készült.Segitséget bárki kérhet tőlem,van tapasztalatom,sima szülés,császár,és minden témában.
Vendég
 


bezijan!

Le a kalappal előtted, én is egy rakás gyerkőcöt szeretnék, de egyenlőre ez az egy manócska szülessen meg, aztán meglátjuk mit hoz a jövő...
Gratulálok a csemetékhez. Mennyi idősek?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Azt hittem rosszul látok, h egy BMC-s topikkal több van! :lol: Pár hete még viccelődtem azzal, h nyitni kellene egy kismamás topikot, aztán tessék. Nagyon örülök neki. :lol:

Kép
Kép
 
 


Kérdezni jöttem.. nagyon koraterhes vagyok, még a 6. hetet sem töltöttem be (kedden lesz 6. hét) és most meg vagyok ijedve. Ne nevessetek ki, aki tud, segítsen! Úgy érzem, az eddig duzzadt melleim "apadtak". Érzékenység megvan, de csökkent a méret. Progreszteron injekciót kapok napi 1-et, utroból 3x2-t. Pénteken (azaz 2 napja 1500-as volt a HCG-m, az O.K.).. volt valakinek már ilyen, anélkül hogy a terhességgel baj lett volna? Csütörtökön Uh, de addig megőrülök. Folyton tapogatom magam :roll:
Még mielőtt komplett bolondnak nézne valaki, áprilisban így ment el egy héttel a poz. teszt után a terhességem: először jött valami végtelen elkeseredettség, aztán leszottyadt a cicim, majd megjött :( Igaz, akkor ekkora HCG szintem tuti egy percig sem volt, hiszen a teszt napján 83-as, majd rá 1,5 héttel összesen 2-es volt... (akkor nem kaptam emelt utrot, sem progi szurit)
hálás lennék, ha valaki meg tudna nyugtatni.
Köszi: E. Dóra
 
 


Dóra!
Érthető, h az előzmények miatt meg vagy ijedve. A mell furcsa változásokat produkálhat a terhesség alatt. Sokszor én is megijedtem, mert volt, h napokig nem fájt, aztán megint.
Ha az megnyugtat, és lehetőség van rá, esetleg kérj még egy HCG sintet, h megnyugodj az UH-ig. Vannak magán laborok is, ahol térítés ellenében pár óra alatt van eredmény (talán a Kaáli is csinál ilyet?).

Kép
Kép
 
 


Köszi! Igen, én is erre gondoltam, hogy méretek egy soron kívüli HCG-t, aztán ma kellően émelyegve kezdődött a nap ahhoz, hogy helyrerakjam magamban: azt a 3 napot már valahogy kibírom. Csak ne legyen baj! Bár túl lennék már én is a 12. heten és midnen rendben lenne..........!
 
 


Áááhhh, mindig lesz valami, amin lehet parázni. :wink: :?
Na, az émelygés az tuti! Csak ne ijedj meg, ha a 8. hét környékén mérséklődik. Mert az is előfordulhat.

Kép
Kép
 
 


Edóra!

Megmondom őszintén, hogy én is mindenen parázok, ugyanis nekem a mellfájáson kívül semmilyen tünetem nincs, és nem is volt!

Ráadásul a múlthéten a doki is olyan baljósan kérdezte az uh előtt, hogy még hányinger sincs.
Azt hittem, hogy a frász kap el! :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Edóra,
Ha az megnyugtat, szerintem el tudsz menni egy uh-ra is magándokihoz, az nem ront a helyzeten és legalább tudod, hogy minden rendben. Ne félj nem vagy egyedül az aggódalmaiddal, igaz nekem nem volt előtte olyan, mint Neked. De probálj meg megnyugodni és ha az azon múlik, hogy elmész egy uh-ra vagy egy hsg szint mérésre tedd meg!
Nagyon szorítunk és én tudom, hogy a pindur ott van Benned! ne aggódj!

Nika,

Nekem nem is mellem fáj, hanem csak a mellbimbóm, és hányingerem és hányás nekem sincs, csak émelygés, ami reggelente néha van néha nincs. Pl. ma nagyon rossz volt ,így később értem be a munkahelyemre is. Még jó, hogy itt meg tudom oldani, hogy ha szeretnék akkor később jövök előbb megyek....ami nem hátrány.

Lányok,
Volt már olyan kismami a BMC-be, aki nagyon hányós volt, mert olyanról még nagyon nem hallottam.

Share,
Neked milyen volt az első terhességed? Mindkét baba a BMC-ben sikeredett?

Bezjian,
Biztos, hogy lesznek kérdéseink hozzád!!! Én is és a férjem is több babát szeretnék, remélejük, hogy az első baba megszületése után rendbe jövök és lehet folytatás!
Hogy-hogy a 6. pindurnál a BMC segítségét kellett kérni?

Witch,
Hogy vagy? Veled minden rendben?

Kira,
GYere!!!! ÍRtam privit!

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Lányok,

Nekem azt mondta a dokim, hogy az utrogestant csökkentsem, így a 6 db helyet csak hármat teszek fel, abból gondolom, hogy nem lehet baj, ugye? vagy inkább írassak fel még egy dobozzal, hogy a 12 hétig kitartson?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Kriszta,
én úgy tudom, h a 12. héttől kell fokozatosan csökkenteni. Én a dokimmal most úgy beszéltem meg, hogy 1 hétig 2x1, 1 hétig 1x1, tehát a 14. héten fogom majd abbahagyni. A 12. héttől kezd el a méhlepény megfelelően működni, addig kell segíteni.

Máté BMC-s baba, 2. inszemmel sikerült. :lol: 5 évet vártunk rá (először vártunk, utána saját doki, majd itteni meddőségi doki, és végül BMC). Ahhoz képest, h először lombikot akartak, csak én kikönyörögtem 3 inszemet, jól összejött. :wink:
Pocaklakónk meglepetésbaba. Csak úgy jött. Máté még szopott/szopik, nem készültünk rá, csak voltak alkalmak, amikor elengedtük magunkat. :lol:

Ha jól emlékszem Lucia volt nagyon hányós, benne semmi nem maradt meg hetekig.

Ja, még egy kérdés volt nekem. Mátéval sokkal rosszabbul voltam, nagyon émelyegtem, szédültem 12-13. hétig, szinte csak a főtt tésztát és a vajas kenyeret tudtam megenni, ja és joghurtos hideg turmixokat. Most nagyon fáradt vagyok, de már érzem, h múlóban van. Émelygés csak akkor, ha nem eszek 2-3 óránként, mint a babák. :wink: AMi még más, h Mátéval nagyon fájt a hasam. Az agyamra ment, egész tehesség alatt ezen paráztam. Hol így, hol úgy, de állandóan éreztem valamit. Most azon parázok, h alig érzem, ha ott valami történik. Bár, most vettem észre, h már domborodik. :lol:

Kép
Kép
 
 


Kriszta!

Nekem is csak a mellbimbóm fáj. Az sem olyan intenzitással, mint először.
Én is elkezdtem csökkenteni az utro-t.
Én napi 9-et használtam, most csökkent le 6-ra.
Nekem azt mondta a doki, hogy így legalább a 12. heti uh-ra már el is hagyom.
Már jó lesz, mert marhára utálom. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül. :oops:

Kép
 
 


Kriszta,
Én a dokim javaslatára a 3*3 utrot kezdtem el csökkenteni, először 3*2-re 4 napig, majd 3*1-re 4 napig, mire a 12-ik héthez értem. Innentől kezdve a méhlepény már ellátja azt a feladatot amit el kell, és nem kell utroval támogatni.

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Ok, nekem szerdától mondta, mármint múlt hét szerdától, és most a 2*3 helyet csak reggel 2-öt és este 1-et teszek fel, viszont nem lesz elég az utrogestánom így, szerintetek körzeti doki felírhatja, csak azért kérdezem, mert nem szeretnék ilyen melegbe bemenni a városba.

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Kriszta!

Én úgy tudom, hogy háziorvos nem írja fel.

Kép
 
 


Kriszta,
Szerintem nem írhatja fel a körzeti. Amúgy nekem van majdnem egy egész dobozom, szívesen odaadnám, de azért is el kéne jönni!

Kép
rebe
Dunaharaszti
 
 


Én úgy tudom, h, ha van szakorvosi javaslat, akkor felírhatja a háziorvos is. Legalábbis nálunk így működik. Dokim ráírta a 6. hetes leletre, h szednem kell, és ezzel menve háziorvos felírja.

Kép
Kép
 
 


TubiKriszta!

A körzeti doki felírhatja, nekem ő fogja, nekem a 12. héttől kell csökkenteni az utrot... A progit meg most a 11 héten kell már csökkentve adni...

Edóra!

Nekem is akkoriban kezdett kevésbé fájni, néha most is nagyon fáj aztán semmi. Nekem sincs nagyon más tünetem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekem is hihetetlen, de felírta a körzeti és nem is az enyém, hanem anyukámé. :)

Rebe,
Köszönöm a felajánlást, de így nincs rá szükségem, de tényleg nagyon köszönöm :)

Witch,
Már várom nagyon 17-ét, majd mesélj, hogy mi lesz 15-én.

jó éjt mindenkinek!

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Kriszta

én a 12-ik héten kezdtem el csökkenteni az utrót és a 14-en fejeztem be.De mindenki másként csinálja,Benszi ha jól emlékszem tök hamar abbahagyta.
Én kutya rosszul voltam,a 18-ik hétig hánytam de végig émelyegtem az egész terhességet.Na most már ilyet is hallottál :wink: :lol: :lol:

Kép
 


Drágáim!
Grat a topikhoz!Legyetek minnél többen!
Én nem hagytam hamar abba,csak nem csökkentettem az adagot,hanem végig 3x3-at szedtem és a 12.héten egyik napról a másikra abbahagytam,meret Zeke dokink elfelejtette megemlíteni,hogy ezt így kell csinálni!De nem lett belőle semmi baj!
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem pénteken lesz az eredményhírdetés és már kezdek izgulni.
Leírnátok hogy annak idején eredményhírdetés előtt pár nappal voltak-e már tüneteitek vagy nem kell azokat keresni?
Nekem long protokolom volt, ez az első lombikom. A mellem az elmúlt napokban azért megnőtt és feszült is, de most az intenzitása egy kicsit csökkent.
Valamint érdemes tesztelni? A férjem azt mondta hogy szerinte előző nap teszteljünk hogy azért már fel legyünk készülve az eredményre.

Kép
 
 


Vucuska!

Nagyon szorítok Neked péntekre! :)

Nem érdemes a tüneteket keresni, mert az utro teljesen beleszól a dologba.
Én valamiért éreztem, hogy sikerült! Nem tudom megmagyarázni, de éreztem.
Tesztet az elsőnél csináltam. Aztán a másodiknál úgy voltam vele, hogy nem merek, inkább olvassák rám ott az ítéletet.
Most pedig mindenképp csináltam, mert a teljes bizonytalanság vmi borzasztó!
Igaza van a férjednek, hogy így legalább felkészültök az eredményre. :)
Én tudom, hogy jó hírekkel jössz haza! :)

Kép
 
 


Vucuska,

Szerintem sem kell tüneteket keresni, mert pl nálam sem volt semmi, és mindenki máshogy reagál, lehet, hogy valakinél már ilyenkor jelentkezik ezt nem lehet tudni.

Én az első inszem után nem csináltam tesztet otthon és három órát izgultam a BMC-be, hogy most mi lehet. Majd közölték, hogy nem. Ezután pedig a másodiknál már csináltam elég sokat, mert nem akartam elhinni, és bejött, azért jobb, ha csinálsz szerintem mert felkészülsz rá lelkileg.....

De szerintem ne izgulj ezen! Biztos, hogy jó hírekkel fogsz jönni!

Drukkolok!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Köszi csajok!
Nayon megnyugtattatok. Könnyeket csaltatok a szemembe ezzel a pozitív hozzáállással. Nagyon bízom benne én is hogy sikerül, de néha nagyon elbizonytalanodok.
Elméletileg minden jól alakult eddig. Itthon voltam végig nyugodt körülmények között és tegnap óta kezdtem el parázni.
Életbevágó lesz amit majd pénteken mondani fog a dokim és kiváncsi leszek hogy a két lehetőség közül melyik jut nekem.
Ezt a tesztes dolgot meg majd még megfontolom.
Ezek a gyógyszertáras tesztek is ugye ugyanazt a béta HCG-t mutatják ki mint a vérvételnél?

Kép
 
 


Vucuska!

A gyógyszertáras tesztek nagyon jók.
Én Clearblue tesztet vettem. Az egyik legbiztosabb teszt.

Kép
 
 


Sziasztok!

Vucuska,
Szerintem a MEdi-Lab tesztek is jók, sokszor láttam a BMC-be is olyannal teszteltek.
Próbálj meg megnyugodni, igaz én is mindig parázok valamin, ahogy a csajok írták, az mindig lesz! De a jóra koncentrálj, hogy a babó ott van a szíved alatt!!!!

Lányok,
Azt tudom, hgoy a gyógyfürdőbe ilyenkor nem szabad menni fürdeni viszont, ha ott van hidegvízes úszómedence abba bele lehet menni szerintetek? Mondjuk majd csak július végén mennénk, csak nem tudom, hogy szabad oda bemennem vagy sem!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Tubikriszta!

Kérdezz rá a nődokidnál, mert mindegyik máshogy gondolja a fürdést. Én például jártam kismama vizitornára, mondjuk egy babauszodába, ahol elvileg csak kismamák és babák voltak. Lehet kapni olyan hüvelykúpot is, amit fürdés után kell feltenni és "kitisztít". Dokid biztosan meg tudja mondani.

Vucuska!

Szerintem sem érdemes tüneteket keresni, mert én együtt voltam egy lánnyal a beültetésen és az eredményhírdetésen, ugyanazok a tüneteink voltak, ő biztos volt benne, hogy sikerült, én biztos, hogy nekem nem :oops: és neki sajnos nem lett babája, nekem meg itt figyelnek a 10 hónapos nagylányaim.
Kitartás!

Judit

 


Ja és csajok, én is hánytam a 16. hétig, volt, hogy reggeltől este 11-ig, kaja nélkül is. Aztán utána nagyjából elmúlt, de a nagy melegben még párszor rosszul lettem :roll:

Judit

 


Én mentem gyógyfürdőbe és semmi baj nem lett.
Vendég
 


Vucuska!
Drukkolok ezerrel,de mindenkinek más a terhesség!Én már a 4.napon tudtam,hogy megfogantak az ikrek(mondjuk nem gondoltam,hogy ikrek,hiába 3-at ültettek be),de éreztem,hogy sikerült,mert szétrobbantak a melleim,amit előtte csak a másik terhességnél éreztem!De a sok hormon tényleg bezavarhat!Csinálj tesztet nyugodtan!

Tubikriszta!
Én is jártam kismamaúszásra,de strandoltam is az 50-es medencében úszkáltam,ami tisztább picit!Semmi bajom nem lett!A gyógyfürdőt a melegvíz miatt nem ajánlják,mert vérbőséget okozhat.Fürdés előtt Canestennel kend be magad és utána tegyél fel egy kúpot.Mondjuk én ezt sem csináltam.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én is csatlakozom hozzátok, és megosztom veletek a tegnapi UH képet. Annyira boldog vagyok! :D :D :D

Kép

Vucuska,

Én már a teszt előtt egy héttel éreztem az éjjeli pisilésnél hányingert, de azt hittem, hogy csak bebeszélem magamnak, mert a 4 év alatt már sokszor produkáltam tüneteket. Múlt hét csütörtök óta hol erősebben, hol gyengébben émelygek, sőt volt olyan éjszaka, amikor arra ébredtem fel, hogy nagyon erős hányingerem van. :roll:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone,

GRATULÁLOK!!!!! Olyan jó látni ilyen képeket is! :)

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép


Nemone
Fantasztikus ez a kép!!!!!!!!!
Gratulálok !
Én már alig várom ezeket a rosszulléteket :lol: :lol:

Puszi, vigyázz magatokra!
Minden Jót!

Kép
 


Nemone!

Gratulálok! :)
Nagyon jó a kép! :)

Kép
 
 


Szia Tubikriszta a 6.nál azért kellett segítség,mert elvoltam kötve.tud valaki segíteni abban,hogyan lehet megkeresni a privát üzenetet?mert sehogy sem jövök rá. tubikr.!ti hány gyereket szeretnétek?
Vendég
 


Nemone!

Aranyos a kis manó :)! Gratula :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Bezijan,

A férjem más kultúrából jött és náluk a 4-6-8 gyerek az alap, remélem, hogy Isten is megsegít minket és sikerül minél több babát a világra hoznom. Igaz most még az elsőt várjuk, és az a fontos, hogy ő egészséges legyen és szépen fejlődjön majd jöjjön a világra :)

Nektek véletlen baba is becsúszott vagy mind tervezett volt?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron