Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

@Sylvia
a magánrendelésen mindig csinál uh-t, ott tudtam meg, hogy kislány lesz . Ez a 16. hét környékén volt. Akkor mentem vissza eredményekkel, ha jól emlékszem. Tegnap mi is voltunk a dokinál a klinikán. Lehet láthattuk egymást, de nem tudom. 11 körül várakoztam rá, ctg eredménnyel, meg csinált még egy uh-t is. Pici vagyok, de jó nagy pocakom van már.
Szegény dokinak nem volt jó napja, mondta is.
Nekem a 12. heti uh-t egy rendes doki csinálta, megnéztem a nevét Dr. Demendi. Viszont a következő nagyot, a 18 hetest, dr. Újváry és ő nem igazán mondott sokat a babáról. 

@Zsuzska,
köszi az infót. Tegnap éjszakánk is érdekes volt. Mert fél egy körül elkezdett fájni a hasam, aztán a derekam. Sugárzott mindenhová. Néztem az órát, hogy rendszeresek-e, meddig tartanak, de elég össze-vissza jöttek és végül reggelre elmúltak. de azért megijedtem. Te szedtél valamilyen homeopátiás dolgot vagy ittál málnalevél teát? Nekem azt mondta, nem kell ilyennel élnem :-).

Kép
 


minike


Nem rajong a dokink a homeopátiáért,de nem is ellenzi. Szóval én szedtem 2félét, cimicifuga racemosa, caulophyllum. Meg ittam a málnalevél teát is. Sőt, gátmasszázs olajat is használtam :) azt hiszem megérte ezekre költenem, a könnyű gyors szüléseim bizonyítják,h hatásos volt :) amugy az élet többi területén is a homeopátiát használom, és bevált...pl piciknek fogzäsra, megfázásra, akármire. Sokkal hamarabb gyógyulnak és jobban viselik a betegséget.... Én meg 6 éve folyamatosan terhes vok vagy szoptatok igy nem szedhetek gyógyszereket...még az allergiámat is homeoval kezelem....


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok lányok!

Megjött a toxoplazma eredményem, védett vagyok, átestem rajta a rubeola ellen is védett vagyok, oltás miatt, egyedül a cytomegalovíruson nem estem át meg valami herpesen de fertőzött se vagyok hála isten 
Demendi dokihoz volt már szerencsém a viziten és szimpatikus, de a néma doki... Nekem is a 18 hetest Újvári csinálta, nem volt vele bajom, de Gidaihoz kb 13-14. héten megyek Lányok szerintetek fel kell hívi őt a 12 hetes után hogy építsem le az utrot? Nektek hogy kellett aki szedte?

Kép
 
 

 
 

Jujj de jó , annak örülök ha UH-z, akkor érdemes kifizetni a 10ezret.. legalábbis , nem szívesen fizetek ennyit ha nem látom a babát csak egy rapid vizsgálat. Mondjuk most úgyis van a 18 hetes UH , utána jelenkezni kell nála ha megvan minden papír és eredmény de akkor a köv alkalommal magánrendelésre megyek. Oda 4 hetente hív vissza egyébként?

Én reggel voltam nála 9-kor jutottam be kb hozzá. Elég sokan vártak rá...

Megnéztem én is az ultrahangos papírt Kisfalvi István aki csinálta.

Sirena bár én nem szedtem gyógyszert de talán nyugodtan hívhatod h szedjed e tovább amíg találkoztok , ráér e akor megbeszélni ? 


 


Megnéztem a papírt, a néma doki annak idején Bakos László volt 

Kép
 
 


Sziasztok:-) ,

Én úgy emlékszem a terhesség első felében 4-6 hetente mentem a magánra, de mindig mondta, hogy mikor kell legközelebb menni. Utána 3-4hetente a 30. Hét után. A 36 hét után pedig már csak a klinikára kell menni hetente és ott randizni vele:-) . Én ma is voltam. Fogy a magzatvizem és nekem is a lepény miatt van azt mondta.

Zsuzska,
Te így mennyi időre szültél? Kedden kell újra mennem. A homeopátiát még most elkezdthetem a 38. Héten? Vagy már késő?
Apa otthon van még veletek? Jól vagytok a gyerekekkel?

Kép
 


Lányok, a 12 hetes UH-on láthatom én is a monitort? Mert régen pont úgy volt hogy semmit se láttam gondolom képet nem adnak 

Kép
 
 


Sirena, én láttam a monitort de talán ez attól is függ melyik UH rendelőbe mész.. én abba mentem ami a legelső rendelő ott ahol a betegfelvétel is van azon a soron, kívül még azon az ajtón... volt kismama akit nem oda küldtek hanem a betegfelvétel melletti ajtóhoz ott nem tudom mi a helyzet.Hát képet azt nem sajnos:(

 


Lányok, a hüvelyváladék tenyésztés eredményét is emailen küldik? Holnap lesz 3 hete hogy levették

Kép
 
 


Sziasztok,

Gyors bejelentkezés:-) 03.10én 10.00kor megszületett a mi Nóránk, Gidai doktor úr jóvoltából. Igaz császár lett a vége és borzasztó nehezek voltak a bent töltött napok a császár miatt, de minden nap jobb és szebb!

Remélem minden fórumozó jól van:-) !

Kép
 


Minike!!! De jó!!! Szívből gratulálok, jó egészséget mindkettőtöknek!! Miért lett császár?! Nekem is az volt, tudom, miről beszélsz... De Nóri annyira le fog kötni, hogy észre se veszed az egyéb bajaid. :-))

 
 


én is gratulálok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Gratulálok :)

Megjöttem én is az UH-ról, láttam mindent Újvári doktor volt az UH-os, és mindent megmutatott

Leírom az adatokat:
tarkóredő: 1,5 mm , tökéletes
crl: 70 mm, nem írta el, nem mérte rosszul, így 13 hét 2 napos :)))
bpd: 22 mm
hc: 77 mm
ac: 65 mm
fl: 9mm
Jó életjelenségek. Élő embrió, Normál helyen történt placentáció. Átlagos magzatvíz.
A biometriai adatok szerint 13+2 napos a terhesség.
koponya alakja normális, Orrcsont ábrázolódik, nyaki régió normális.
Mellkas alakja szabályos, tüdők normális echogenitásúak. A szív normál tengelyállású, a gerincen rendellenesség nem található, Ép hasfal és köldökzsinór eredés. Ép négy végtag. Gyomor, hólyagtelítődés kimutatható. Uterus fala normális, Mindkét óvárium szabályos szerkezetű, douglesban nincs folyadék.


Kép az sajnos nincs, de én mindent láttam, még a fülecskéjét is, a kis ujjacskáit, lábacskáit, pocakját :))))))


 


Megcsinálták a kombinált tesztet is , olyan boldogok vagyunk, de nagyon elfáradtam


Kép
 
 


Sirena! Ez szuper! Nagyon örülök Nektek!!! Akkor pihenj egy nagyot!

 
 


Sziasztok,

Köszönjük szépen lányok!!! Hát a dolog rendesen kezdődött fél 1 körül. 1 óra múlva ébresztettem apát, hogy elkezdődött. 5 percessel indultunk 3 órakor hajnalban és induláskor el is folyt a magzatvíz. Mikor beértünk 1 ujjnyira voltam nyitva, fájások még mindig 5 percesek voltak. És ez nem változott 8ig. Jött dokibácsi és ő is megvizsgált. Felkészített, h mivel nem nagyon tágulok és Nóri baba belekakilt a magzatvízbe, ja és még cukros is vagyok, nagy valószínűséggel császár lesz. De még megpróbálják az oxitocint. Mikor megkaptam, olyan fájások jöttek, azt hittem belehalok és egyszercsak lelassult a baba szívverése. Nagyon megijedtem, jöttek is gyorsan, hirtelen sok ember, minden olyan hirtelen történt és már az asztalon is voltam. Doki bácsi nagyon rendes volt, a műtét nem fájt, de mindent éreztem és mikor megláttam babukát én annyira sírtam... Apa is velem volt végig. Hát Anyco, én legközelebb tuti külön szobát kérek, mert ez a kiszolgáltstottság, h senki nem jöhetett be és közben a babával is lennél, de erőd semmi... menni is alig bírsz... na nem is folytatom, nem akarok senkit rémisztgetni. Túl vagyunk rajta:-), már csak múló rossz emlék. Nóri édes kis tünemény, imádjuk!!! Már 90 got eszik egyszerre, van tejcsim is:-) . Egyébként ti méricskéltétek az elején? Nektek mennyit ettek?
Egy képet becsatolok.

Kép
 


Sirena,

Örülök, h Veled is minden rendben és szépen fejlődtök :) . Nem találom, hol lehet képet feltölteni :(

Kép
 


Minike! Nóri paramétereit nem is írtad meg.  Pedig kíváncsi lennék.  Nekem ennyire rossz élményeim nincsenek a kórházi időről, kivéve azt, hogy a 3. éjszaka, kb. 8 órán át folyamatosan az ölemben tartva a bömbölő csöppségemet cirkáltunk az emelet folyosóján, mert úgy teletömték cukros vízzel, hogy annak a 2,5 napos babának olyan hascsikarása és fájdalma volt, hogy magán kívül ordított szünet nélkül, aztán hajnalban 6 körül belefáradt és elaludt.  Így utólag már nevetni is tudok rajta, de akkor nagyon kétségbe voltam esve... Visszatérve, ő 2650-nel született és 2450-nel hoztuk haza, a kórházban kb. 30 grammokat szopott, mindig elaludt, itthon viszont hamar áttértünk a 70 grammokra, most már 200 körül járunk egy-egy étkezésnél, igaz, már elmúlt 6 hónapos.
 
 


Lányok, aki szedett utrogestant, meddig kell szedni? Most hogy már 13 hetes és 3 napos vagyok, nem kellene lassan abbahagyni? 
Doktor urat nem érem el, ki se cseng a telefonja, nem tudom mi tévő legyek, még a tenyésztés eredményét se tudom megkérdezni, 1 hónapja volt az is 

Kép
 
 


Szia!
Én lombikos voltam, mindkét terhességemnél 3x3 Utrogestánt használtam kezdetben. A 12. héttől kezdve kellett csökkenteni, 5 naponta egyet elhagyva. Igaz ezt még a lombikos intézetben mondták így. A második babámmal a 13. héten barnázni kezdtem, akkor átmenetileg abbahagytam a csökkentést. Szerintem nem vagy elkésve semmivel. A doktorúrnál szültem mindkét lányomat. Általában akkor nem tudtam elérni, ha műtött, vagy tanított. Mikor mész hozzá legközelebb? szerintem próbáld még majd hívni.
Ja, és gratulálok! 
 
 


Szia, köszönöm, ha meglesz a kombinált tesztem eredménye, szerintem jövőhét csütörtökön megyek hozzá

Kép
 
 


Sziasztok,

Dokibácsi síelni van. Holnap már sztem elérhető, mert barátnőm megy hozzá magánrendelésre.

Nóri baba 3040 g és 52 cm el született. Nem is értem, h lett ekkora, mert én 150 cm vagyok :D. és diétáztam a cukor miatt. Igaz a párom 180 cm.

Már 110 got is ettünk ma :-) . Mikor bent voltunk már a 10 gnál is repestem.
És kicsit fejni is tudok már, boldog vagyok tőle.

Kép
 


Jajj kicsit időzavarba vagyok. Holnap még csak szerda. Akkor lehet holnap még nem lehet elérni, de csütörtökön már igen.

Kép
 


Minike köszönöm szépen a tájékoztatást, akkor megnyugodtam hogy nem a telefonom rossz
Képet a hozzászólás alatt tudsz feltölteni ott van egy rózsaszín csík Kép/dokumentum.
A 91 napos terhességről az igazolást az adókedvezményhez a doktor úr adja ugye?

Kép
 
 


Minike tavaly épp beesett a rendelésre, szintén sielni volt :D


Ügyik vagytok, jo nagy étvágya van a babádnak :)


Ädi egy hónapos, és most 4600g :) ő is egy kis zabagép. Sajna elkapta a tesóktól a torokgyuszit, de már jobban van. 2 nap még enni is alig akrt, hangja meg nem volt semmi :/ nem is hízott, de most már remélem belendülünk :)


Sirena annyira de annyira örülök! Olyan rég vártátok már a babót! Nagyon szurkolok h minden rendben legyen továbbra is :)


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Köszönöm Zsuzska
Ádiról nem teszel fel képet?

Kép
 
 


Dehogynem :) amint eljutok a számítógéphez, még a vonalzót is kicserélem :) csak telóról szoktam írni

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Megjött a kombinált tesztem eredménye


Terhességi kor: 13 hét


PAPP-A : 4218 miu/L   1,07 MOM


szabad b Hcg: 30,50 Ng/ml 1,04 MoM


tarkóredő vastagság: 1,5 mm  0,98 MoM


 


Kockázat downkor előfordulásra 1:4000-hez


Kockázat Edwards-kór: kevesebb mint  1: 50.000-hez

Alacsony kockázat, boldogság van!!!!!!


Kép
 
 


Sziasztok,

tabletről nem jelenik meg a rózsaszín csík... De most rendes gépnél vagyok, szóval egy kép a mi kis tündérkénkről .

Örülök Sirena, hogy ez is rendben! Így lesz ez a végéig :-)

Kép
 


 Cuki baba! És már csókot is dob!
 
 


Nagyon aranyos a babátok :) gratulálok!!!

Kép
 
 


Igen, kis csókos, imád csücsöríteni :) Küldjetek Ti is képet, ha tudtok:-) . A 6 hetes kontrollt a születés napjától számoljam? Ti vittétek a babyt magatokkal?

Kép
 


Zsuzska,

Ádinak jobbulást kívánok. Mit tudtál adni ennek a picinek, hogy meggyógyuljon?

Kép
 


Sziasztok lányok!

Most hívtam a rendelőt, csak április 3-án rendel a doktor úr, szabin van. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy én akkor már 16 hetes leszek , ő ad beutalót a 16 hetes AFP-re vagy hogy van ez?

Kép
 
 


Szia Sirena,

Igen, ő adja a beutalót. Én amikor nem értem el, smst írtam neki, arra válaszolt, még ha késéssel is. De volt, hogy visszahívott. Próbáld meg esetleg, h ráírsz.

Kép
 


Muszáj lesz neki írnom, mert április 3 már majdnem 16 hetes leszek, és nem tudom se a tenyésztés eredményét, se azt hogy csökkentsem az utrot Talán a beutalóval még nem kések el úgyis csak 7-én mennék.
Oké írok neki smst, köszi a tanácsot 

Kép
 
 


Minike megírtam neki az smst.
Kérdezhetek még valamit? A 16 hetes AFP-re megint oda kell telefonálni időpontért? Vagy csak beballagok a laborba a beutalóval? Mert ha 3-án megyek a dokihoz, 7-én már vérvételre kellene menni, lesz helyem ? Már nem emlékszem hogy volt régen

Kép
 
 


Szia Sirena,

A vérvételhez nem kell időpontot kérned, csak a beutaló kell majd. Előtte jelentkezz majd be az irodában. Jó, h megírtad, h a doki nincs, mert a barátnőm be volt hozzá ma jelentkezve, de nem szóltak neki, h elmarad. Viszont átirányították Antritter drnőhöz. Én is nála voltam hétfőn varratszedésen, dokibácsi rábízott. Nagyon aranyos ő is.. Esetleg őt még megpróbálhatod. Elküldjem a számát?

Kép
 


Köszönöm minike annyira nem lényeges, végülis ha találtak volna valamit a tenyésztésnél csak írtak volna. Fura hogy emailbe se küldte meg a Pongó Kati. Az jó ha nem kell előre időpont akkor minden sinen lesz, 7-én mehetek :) 3-án pedig odaadja a beutalót


Kép
 
 


No lányok! Katival nekem is van bajom,mindig elfelejti elküldeni az eredményt. Úgy szoktam a dokit hívni. Különben meg teljesen felesleges ő ott. Sokkal jobb volt, míg nem volt a doki mellett :/ 


Az Antritter drnő tényleg nagyon nagyon aranyos, ő volt az ügyeletes mikor beestem Ádival :) viszont a varrást még gyakorolhatja kicsit, mert nem lett túl jó,2 hét múlva megyek a dokihoz,de szerintem csinálhatja újra :/


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Sziasztok,

A drnő pimaszul fiatal ám :-) . 87es születésű. Még ügyesednie kell ezek szerint, de olvastam róla, hogy nagyon ott van egyébként a szakmában:-) .

Nektek csuklósak voltak a gyerekek? Nekem a pocakban is rengeteget csuklott, és idekint is. Néha úgy sajnálom, mert annyira rázkódik. nincs valami praktika ez ellen?

Kép
 


Na szuper, én 88as vok :)


Minike,ha csuklik szopiztasd meg, pár korty és elmúlik. De aamúgy nem rossz nekik,minket jobban zavar :) de ilyen citromlé és társai felejtősek,egyáltalán nem kell !


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska,

Köszi a tipoet. A napokban már csak 2-3x csuklik. Van, hogy szopi előtt és tényleg gyorsan elmúlik. Neked szokott fájni a kicsi hasa? Nálunk néha van, hogy igen. Vettem a gyógyszertárban rá cseppet, nektek bevált valami esetleg?

Kép
 


minike, Ádinak nem igazán fáj a hasa, néha van csak, de akkor kaki vagy büfi kínozza, el is múlik hamar. A nagyobbaknak Infacolt használtam hasfájásra, de van akinek az Espumisan válik be, v a Gripp water, vagy BioGaia. Sokféle  cucc létezik

És akkor egy kép Ádikáról, és még egy a csipet-csapatomról :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska,

Gratulálok ehhez a 4 legényhez. Hogy szeretik az Ádit...:-) .

Vettem biogaia-t, remélem beválik. Annyira rossz látni, mikor így szenvednek.

Kép
 


Sziasztok!

Zsuzska nagyon szépek a gyerekeid, gratulálok hozzá
Minike, képzeld visszahívott a doktor úr , nagyon rendes tőle, elolvadok mindjárt, szóval megnézte a tenyésztésem, mind baktériumra mind gombára negatív utrogestant pedig elhagyhatom már.
Mivel a védőnő talált a vizeletbe pici nitritet ezért csináltatok vizelet tenyésztést, doki szerint nem probléma de a tenyésztés nem árt.
Megint lenne egy kérdésem, ha megkérem írjon beutalót a sote2 laborba teljes vérképre, szerintetek azt lehet? Az AFP melett megcsinálják?


Kép
 
 


Szia Sirena,

Na de jó!!!! Azért csak nyugodtabb így az ember, tudom :-) . Tényleg rendes, nekem is mindug válszolt. Szerintem ha mondod neki, biztosan felírja a beutalóra és megcsinálnak bármit ami a papírodon áll. De afp mellett szokott is lenni teljes vérkép ha jól emlékszem. Lehet kérned sem kell külön. Erre már nem emlékszem azért pontosan :?

Kép
 


Hahó lányok, csütörtökön megyek UH-ra, már nagyon izgulok
Amit a sote 2 laborjába csinálnak vizelet, vérvétel, azt a doki a magánrendelőbe meg tudja nézni mármint az eredményt? Jaj nagyon izgulok, mennyit nőtt a pici Amúgy minden oké

Kép
 
 


Sirena! Remélem, minden rendben lesz!!! Én is izgulok!!  Szerintem nem tudja, legalábbis nálam ilyenre nem volt példa.
 
 


Szia Sirena,

Majd kérünk beszámolót :-) , drukkolok én is! Én úgy tudom nem tudja megnézni a rendelőben az eredményt. De 14ig kiadják az ambulancián. Nálunk minden rendben, gyarapszunk és azt hiszem rájöttem a hasfájás okára. Túl sok a tejcsi és szegény nem tud az elején megküzdeni vele. Úgyhogy most próbálkozunk fejéssel és más pozícióval, h ne öntse el szegényt a tejcsi.

Kép
 


Sziasztok, megjötünk :))
Minden rendben van vele, doktor úr szerint mintha valami fityegne a lába közöttDe lehet csak köldökzsinór, aztán összezárta a lábát és így kétségek közt hagyott 
Megkaptam a beutalót AFP-re és teljes vérképre, adott a 18 hetesre is beutalót, de szerinte ha megengedhetjük ajánlatosabb lenne inkább 4D-re menni a 18 hetes genetikai UH-ra. Úgyhogy úgy döntöttünk 4D-re megyünk, és oda megyek a magánba Lintner Balázshoz Kapunk 2 színes fotót, 30 perces dvd felvételt az UH-ról és írásos szakvéleményt, április 25-én 11:15-re megyünk, ott aztán kiderül minden

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron