Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Még nem voltam nálatok, most volt az első inszemet, de úgy néz ki, hogy csak az utrogesztán tolja a mesimet, sajnos. Még lesz két inszemem ha nem vezet eredményre akkor lombik, vagyis előtte egy laporoszkópiás vizsgálat, hogy minden rendben van-e odabent.
Én Szegedi vagyok, így ide mennénk a Szegedi káliba ha kell, szeretném kérdezni, látom ti már mind babások vagytok, kinek hányadikra sikerült? Én most stimulálásra merionált kapok 1*2ampillát 5 napig és costit, szép tüszőim vannak 20mm felett és 3-4-5 általában. Tudom, hogy a stumutol függ, mennyit tudnak leszívni, én azt gondolom könnyebben lehetek majd stimulálható ha már a merionálra is ilyen jól reagálok. Szeretnék kérdezni, persze nem kötelező válaszolnotok csak fel szeretnék készülni, kinek mennyi volt a gyógyszere és plusz amit fizetni kellett a dokiknak egy –egy alkalommal, tudom hála pénz nincs.
illetve még arra is kíváncsi lennék, hogy Szegeden hogy oldják meg a fagyi babók visszaadását? Azért fizetni kell? mert van olyan hely ahol nem kell ha csak a visszaadásról van szó, de itt Szegeden nem tudom , hogy van ez?
Illetve, tudom megoszlik a vélemény, de ki melyik dokit javasolja? Én a férfit hallottam, hogy nagyobb a %-os aránya terhességre nézve.
Természetesen privibe is írhattok, várom válaszotokat, előre is köszönöm. Most nagyon el vagyok keseredve még ha nincs is veszve minden, de fel akarok készülni, anyagilag mi is vár ránk.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Ancsuka,

üdv közöttünk! :lol:
Én a Doktorúrhoz jártam, de igazán nem hallottam soha olyan statisztikát, hogy nála több lenne a sikeres beültetés. Mi azért hozzá mentünk, mert az ismerőseink őt ajánlották, neki köszönhetik a kisfiukat.
Nekünk 4 iszemünk volt Pesten a SOTE II-n, mind a 4 sikertelen. AZtán kerültünk Szegedre, ahogy az első konzit követően 2 hét múlva már meg is csinálták a lombik punkciót majd beültetést, és mi abba a szerencsés helyzetbe kerültünk, hogy az első lombik sikerült és 2009. 02. 5-én megszületett kisfiunk Danika.
Most is babát várok, de a Kistesó egy igazi spontán csodababa, a szoptatás abbahagyása után rögtön megfogant legnagyobb örömünkre és meglepetésünkre.
Nekem short protokolos lombikom volt, ez azt jelenti, hogy csak a beültetés ciklusában kaptam a stimukat. Szerencsére én is nagyon jól reagáltam a stimukra, így nem kellett annyira sok szuri, a szurik és gyógyszerek (még a Gravidát és C vitamint is belevéve) 36 ezer volt és az első konzi díja még 12 ezer Ft. Úgyhogy "olcsón" megúsztuk a dolgot szerintem.
AZt hallottam, hogy aki long protokollos annak közelíti a 100 ezret az összeg.
Fizetni ezen kívül semmit nem kell, ebben benne van a terhességet megállapító vérvétel és ultrahang is.
Ha bármi kérdésed van kérdezz nyugodtan.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic!

Nagyon köszönöm a válaszod.
Akkor nektek valóban gyorsan összejött. nekünk már van egy kislányunk, de gondolom láttad, ő már 5 éves elmúlt, ő simán jött össze vagyis tüszőrepesztővel.

Neked, hogy volt a punkció? mesit követően semmi stiumulásót nem kaptál vagyis tüszőérlelöt vagy tüszőid szépen voltak? Ezt miből állapítják meg az előző uh-kból?

aranyos vagy, hogy válaszoltál nagyon köszönöm.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
 
 

 
 

Szia Ancsuka Üdv Köztünk
Mielöbbi babásodást kívánok :!:

Mi Szegeden kezdtük a lombikot (Nem volt inszemünk mert azt mondták az orvosok hogy nincs értelme )

nekünk egy kicsit hosszabb idő volt kezdés is mint Monic-éknak és az első kisérlet nem is sikerült csak 4 hónap pihi után a második.
Én a doktornőhőz kerültem de nem kértem magam hozzá hanem igy jött ki .amúgy szerintem mindeggy hogy kihez kerülsz mert ugyanazt a munkát végzik minketten és nagyon lelkiismeretesek mindketten .Meg a Kaáliban is mindenki . nekem az első kisérlet egy 120 ba volt benne mert a gyogyik is drágák meg én a vitaminakat is beleszámoltam ,meg volt egy első konzi dijj ami 13 és volt egy első középidős UH is ami 8 volt ,de ha a program előttí vizsgálatokat amit kérnek ott végezteted el akkor azok is fizetősek (de ezeket bárhol megcsináltathatod majd )
A sikeres kisérlet gyogyszerei 60-70 körül voltak de ez egyénfüggő mert van akinek a pici dózis elég van akinek meg több fajta kell meg az is lórugásban hogy érjen valamit .

De elötted még ott az inszemek lehetősége BIZZ BENNE HOGY SIKERÜL És sikerülni is fog és nem kell Beüli

Melánia : :?: :?: :?:

Bonya : :?: :?: :?:

Móni : :?: :?: :?:

Amina : :?: :?: :?:

Zsuki : :?: :?: :?:

Baba : :?: :?: :?:

Monic : Köszi hogy telóztál is NAGYON ARI VAGY :!:

 


Zálika!

Neked is nagyon köszönöm.
Miért kellett 4hónapot várni? vagy neked nem voltak fagyibabók amiket visszakaptál volna?
A stimulálás tudom mindenkinél más és más, én bizakodok ha az inszemnél jól reagálok ezekre a gyógyszerekre akkor a lombikosokra (amit az én dokin nem írhat fel) valószínű. Persze még csak az első inszem volt, még lesz 2, de nem sok reményt fűzök hozzájuk. De már túl léptem azt hiszem a sajnáltatom magam dolgon, hiszen nekünk már van egy kislányunk ha nem is lesz több gyerekünk már boldog vagyok.

Köszönök mindent.

Vigyázzatok magatokra!

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Üdv a topikban. :)
Micsoda negatív hozzáállás?
Miért mondod, hogy nem fűzöl sok reményt az inszemekhez?
Nagyon sok párnak sikerül már az inszemmel is. Nektek is sikerülhet!
A lombik lelkileg sokkal megterhelőbb.
Én sajnos segíteni nem tudok neked. Már régen jártam a Kaáliba és nekem egy beültetés sem sikerült. Aztán lett egy csodababám aki már elmúlt 2 éves és most ismét gyermeket várok :D

Tényleg lányok. Azt hiszem nem mondtam még, hogy kiderült. Kisfiunk lesz :lol: :lol:

Zálika diétáznod kell végülis?
Hogy bírod?

Bonya remélem már otthon lábadozol és valami jó kis könyvet olvasol.
Ha jobban leszel azért írj majd nekünk pár sort.
Milyen volt, fájt? Fáj?
Meddig leszel táppénzen?

KépKép
Kép Kép
 
 


Móni!
Nem tudom pozitívan felfogni, vagyis már inkább semlegesen. Szeretnék mindre felkészülni, így a lombikra is, hogy mi vár vám-ránk, ezért is jöttem hozzátok.
Mikor megtudom, hogy nem sikerült akkor mindig padlót fogok majd az újabb stimunál van remény, ami mindig meghal a végére mert negatív a teszt. Nem adom fel.
Köszönöm a válaszod neked is.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok,

megjöttünk, éééééééééééééééééééés ismét

kisfiunk lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Ancsuka,

kaptam injekciókat, de nem sokat (úgy emlékszem kb 20-at), mert nagyon jól reagáltam rájuk és ezek voltak a vitaminokkal együtt 36 ezer Ft.

Móni,

mit olvasok, akkor most rengeteg fiú van a topicban, hisz Melániának is fia lesz.
Zálika kislánya el lesz kényeztetve a topicos fiúk által

:lol:

Zálika,

ma Kecskeméten voltam 4D-n, kíváncsi leszek, hogy a dokink jövő héten megemlíti-e a kukacot, mindenesetre én nem szólok neki, hogy már tudom, hogy fiam lesz :wink: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


GRATULÁLOK A KISFIUKHOZ

Móni : Igen diétáznom kell 160g szénhidrátot ehetek egy nap
Elég nehéz betartani egy édesszályú nassolós Tésztásnak ,de probálkozunk . A cukrot csokit kiiktattam teljesen a többire probálok oda figyelni , de a gyümi mennyiségemről nem mondok le csak azt is elosztva eszem nem egyszerre mindig vacsira ettem sok gyümit.

Ancsuka : Nem nekünk nem lettek fagyibabáink mert az 1 petefészekből csak 4 tüszit tudtak leszivni és abbol is csak 2 termékenyült meg mindkét esetben és őket meg visszaültették .
És 2 lombik közt 90 napnak kell lenni (törvényileg) nekünk még a nyári szabadságolás is beleesett és igy lett 4 hónap
ÉS TESSÉK POZITIVABBAN FELFOGNI

Monic : Én is kiváncsi vagyok rá hogy mit mond vagy mondja e majd , habár állitolag a kifiu hamarabb felismerhető . :wink: :wink:

 


Sziasztok!

Nagyon édesek vagytok, hogy gondoltatok rám!

Itthon vagyok hétfőn jöhettem haza.

Csütörtökön 28-án 11 órakor vittek be a műtőbe és 13.30-kor hoztak ki.

Ébredés után ahogy kihúzták az intubálót a a légcsövemből sugárba hánytam, nem volt kellemes.

Egésznap kómás voltam az altató miatt , nálam voltak anyukámék ,meg a férjem, nem sok mindenre emlékszem.

Aztán az éjszakás nővér hozott ágytálat , hogy kellene pisilnem és ha nem tudok akkor katéter.

Na ezt nem akartam, úgy hogy éjfélkor megkérdeztem tőle , hogy felkelhetek-e, nem nagyon örült az ötletnek és utána csodálkozott is , hogy milyen stramm csaj vagyok , igaz kínokkal , de feltápászkodtam és a WC-be pipiltem.

Szerencsére nagyon jó kis szobám volt 2 ágyas, TV-vel és bent volt a szobában a WC és a zuhanyzó.

A szoba társam egy korombeli csaj volt nagyon jól elvoltunk, már ez is fél gyógyulás ilyenkor a körülmények.

Valóban a körülményekhez képest jól vagyok, tudodjátok nem szeretem magam elhagyni.

Állni a legjobb a lefekvés, felkelés még mindig nehézkes.

Aludni szakaszosan tudok csak , mert minden pozíció változtatás fájdalmakkal jár, de majd csak jobb lesz.

A sebeim szépen gyógyulnak , plasztikai vágások és varrások vannak.

A nyakamon vízszintesen egy 6 cm-es vágás és a schanz gallért viselnem kell folyamatosan a fejem vagyis a nyakam nem mozdíthatom, mert a csípőlapátomból kivett csontnak amit oda lemezesztek és csavaroztak a csigolyámhoz össze kel csontosodni .

A jobb csípőlapátomnál 8 cm-es vágás van, de nagyon fáj a csontom, biztos azért , mert kifűrészeltek belőle egy darabot.

Csípőm még mindig baromira fáj a nyakam meg már ettől az erőltetett tartástól.

A nyelés , köhögés, tüsszentés, böfizés nehézséget okoz.

Szúrom magam 10 napig a hasamba a trombózis elleni szurikát, nekem ez már rutin a sok stimu injekció után .

6 hét múlva kontroll és utána ÁEK HÉMORI-ban rehabilitáció szükséges.

Ez azt jelenti, hogy utána 3 hét Hévíz gyógykezelés, gondolom legalább is a neten ezt találtam, mert a dokival nem szaladtunk annyira előre az eseményekben.

Hát aránylag részletesen leírtam mindent.

Pusszantalak Benneteket!

bonya


Kép


Kép
 
 


Bonya : Stram csaj vagy aki minden nehézséggel megbirkozik ,csak igy tovább.
Mielöbbi felépülést kivánok :!: :!:

 


Köszönöm a válaszotokat.

mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
 
 


Hello lányok!!

Bonya....hát nem semmi...mielőbbi felépülést kívánok neked!!

szóval fiúk! hát én záliikához csatlakozok majd! kislányom lesz! igy döntöttem!

ancsu üdv a klubban! én is dokihoz járok és naaaagyon aranyos!
épp tegnap voltunk uhun... még egy hó fogigátló... de rövidített ciklusokat csinál, úgyhogy MÁRCIUS 12-ÉN most már biztos indul a stimu!!!!

a csúnya ciszta már csupán 1 cm... 9 volt, doki elárulta. Tehát nemsokára... én is csatlakozok a diétához, addig leadok egy párat :))

puszi mindenkinek

2009.06.02. - első IVF
2009.09. - fagyipróbálkozás
2009.12.08. - első Kaális konzi
2010.03.25. - ET
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 


Sziasztok.

Tudom rég jártam erre.Bocsánat!!! Felforgattuk a lakást.Átrendeztük,szigeteltünk stb.Én jól vagyok.Terhelésen voltam a héten amivel minden rendben.

zálika:olvasom,hogy neked nem lett jó.Magas lett? "csak"diétáznod kell?Hogy vagy?

Móni,Monic:hú mennyi kisfiú! Gratulálok!!! Hogy vagytok?
bonya:hogy te milyen stram csaj vagy!! Mielőbbi gyógyulást kívánok!
Zsuki:hajrá kezdés!!! SZORITOK NAGYO!!

csajok:ti mentek 4D-re? Hova és mennyiért?

Kép
Kép
 


Igen Melánia csak diétázok (De elég nehéz betartani de Domikáért mindent ,csak neki ne ártsak), 23 - án Kontrol vv aztán megmonják hogy mi ujság és diéta tovább vagy esetleg valami más is kell .amúgy köszönjük jól vagyunk mindíg fáradtak de pihizünk sokat .

Ancsuka : levetted a vonalzót ebből arra következtetek hogy mos nem sikerült. De fel a fejjel a következő SIKERÜLNI FOG !
Tessék benne jobban hinni :!:

Zsuki : Cisztaüzők mennek ++++++++++++++++++++

Többieknek PUSZI

 


Sziasztok,

BOnya,

de örülök, hogy jelentkeztél! MIelőbbi felépülést kívánok neked!
A hévízi rehabilitáció biztos nagyon sokat fog segíteni. Egyedül kell utaznod, vagy esetleg a párod is veled tud tartani a 3 hétben?

Melánia,

örülök, hogy jó lett a cukorterhelés!
Mi Kecskeméten voltunk 4D-n, 12 ezer volt.

Zsuki,

szépen fejlődik vissza a ciszta, örülök, hogy márciusban kezdődik a lombik végre.

Zálika,

nagyon szép nevet választottatok. :wink:
Nálunk most épp a DÁvid a nyerő, de játszik még a Zoltán és a SÁndor is (utóbbi a párom miatt :? ).
Nekem még a Féix és a Zsombor is nagyon tetszett, de a család egyöntetűen leszavazta.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic : Tegnap voltál uhun? Ha jól emlékszem ? Mit mondott a doktorbácsink ? Melyik uh-t használta ? mesélj :!: :!:
Én a Dominikát (nevet) gyorsan áttvittem a családon apa azt mondta hogy rám bizza a névválasztást én meg rávágtam hogy Dominika ,a rokonok meg ismerösök meg csak tudomásul veszik ..bár a bátyámnak szerintem nem teszik a név mert célozgatott rá hogy jó lesz e ez, meg hogy miért nem böngészem a neveket és ugy választok . de nekem ez teszik én ha válszthattam volna magamnak nevet anno 10-15-20 éve akkor dominika lettem volna.

Melánia : mi Félegyházán voltunk 4D-n a 22 héten 6500 ért .
Gyere többet és mesélj !

Nálam tegnap délelött váratlanul megjelent a védőnő itt meg tök rumli volt minden meg még fel sem voltam öltözve (Apa sem volt itthon )ugyhogy köntösben kabátban szaladtam ki beengedni de ez már fél 11 magasságában volt . Az nem derült ki konkrétan hogy miért tett látogatást ,de azt legalább látta hogy betartom azt az orvosi utasítást hogy pihizzek sokat . mondjuk félek is mert sokat szurkálodik a hasim ugyanugy ballról lentről ahogy eddig is ,meg hétfőn egész nap feszitgetett meg nagyon ugrándozott Domika a hasimban ,de a feszitgetés hál istennek csökkent (már kezdtem parázni hogy gáz lessz)

Puszi csajok

 


Ja Monic azt mondta a védőnő hogy a 29+4 az jó még , jó időpont az uh-hoz és hogy ne variáljak

 


SZiasztok,

Zálika,

megjártam az uh-t, de nem lettem okosabb.
Biztos, hogy az új géppel csinálta, de csak 2D-ben.
Nem becsült súlyt sem, ami engem nagyon érdekelt volna, mert Danikával anno 19+3-on voltunk 4D-n és akkor 374 g volt, a picike pedig 18+3-n volt 245 g, és kíváncsi lettem volna, hogy mennyit nőtt 1 hét alatt... :?
Arra sem tett utalást, hogy fiú-e vagy lány-e...
Aztán még ami furcsa volt, hogy 9-re volt időpontom (elvileg én lettem volna az első) és csak fél 11-kor hívtak be, kb a 10. voltam...
Azt hiszem, hogy az előző dokimnál el voltam kényeztetve, mert ő mindig elsőnek hívott be.

Nálunk is végleges lett a Dávid név, nekem nagyon tetszik, és összhangban van a Dániellel :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Sziasztok.

4D uh-ért nem sokat fizettetek szerintem.Mit kaptatok érte? Én is bejelentkeztem de csak márc.3-ra van időpontom.Nem gondoltam,hogy ennyien vannak.Mi 16.000ft-ot fizetünk érte de sok mindent kapunk is.Lesz 68kép,dvd,lelet a babáról meg még mondtak valamit de már nem tudom.Dokim szerint nagyon profik.

Monic:Dávid szép név nagyon! Nálunk is van a családba.
zálika:Dominika is szép!Azt meg hogy kinek mi tetszik vagy mi nem,KIT ÉRDEKEL! Nektek tetszen és kész!

Kép
Kép
 


Sziasztok jányok!!!

micsoda szép neveket választottatok!!!! és milyen írigy vagyok ahahahaha!

és mindjárt itt a május!!!!!!! mintha tegnap írtátok volna a magas hcgt!!!

Nekem Lucám lesz vagy Gyulám! vagy mind a kettő! :lol: :lol:

puszi mindenkinek, én már nagyon türelmetlen vagyok, AAAALLLLIIIIGGG várom!!!!

2009.06.02. - első IVF
2009.09. - fagyipróbálkozás
2009.12.08. - első Kaális konzi
2010.03.25. - ET
 


Móni nektek hogy fogják hivni a kisfiatokat???

2009.06.02. - első IVF
2009.09. - fagyipróbálkozás
2009.12.08. - első Kaális konzi
2010.03.25. - ET
 


csajok szerintetek ihatok vízhajtó teát ?.ma megmutatom a háziorvosnak a hasam de ugy érzem mintha vizes lenne az is , olyan érdekessen puhás réteg van a méhfal és a hasfal vagy a bör közt.
mert hogy a lábam már egy hónapja vizes ezt már tudjuk de ezzel eddig a lábpocikoláson kívül nem foglalkoztunk

 


SZiasztok,

Zálika,

úgy emlékszem, hogy csalánteát lehet inni, az vízhajtó, de azért kérdezd meg az orvosodat.
És ami hajtja még a vizet a 100%-os grapfe fruit lé, de nem tudom, hogy a terhességi cukor miatt te ihatsz-e olyat.

Zsuki,

mindjárt itt lesz a te időd is
:wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Sziasztok!

Zsukimár csak egy rövid hónap és kezdtek ti is :lol:
Nevünk még nincs, mire megszületik csak sikerül megállapodnunk :roll:

Zálika vízhajtót ne!!!!!
A magzatvíz miatt se. Ha úgy érzed sok van a pocakodon is akkor irány az orvos!
De ne csinálj semmit addig.
Vannak homeopátiás vízhajtók, de korántsem biztos, hogy amit te soknak érzel azt az orvos is sokalja.
Én Grétivel az utolsó hónapban eléggé vizesedtem. Azt mondták rá, hogy csak a szokásos módon, ne aggódjak.
A 38-as lábamra 41-es papucsot kellett venni!

KépKép
Kép Kép
 
 


Köszi csajok
Voltam a háziorvosomnál (tp ért kellett mennem ) Mutattam neki azt mondta hogy ö nem érez semmi furát de ha jövő héten megyek a védőbe vagy a dokimhoz akkor mutassam neki is és kérdezzek de szerinte semmi gond .lehet hogy csak nekem furi vagy csak én parázom túl .vettem csalánteát is de nem fogom tulzásba vinni meg hársfateát is iszom majd néha egy keveset
Ma én is vettem egy cipőt ami most jó de 2 számmal nagyobb mint eddig kellett

Zsuki : pont 1 honap és itt van márc12 KITARTÁS

Monic : grefurt lé csak facsarva mehetne de csak 1-2 naponta de akkor narit kellene vissza vennem ,de lehet hogy ezt kihagyom .

 


sziasztok,

Zálika,

nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!

Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic : Köszönöm szépen :!: :!: :!: :!: Kép Ebböl egy szelet a Tiéd

 


Mónic : Dancinak SOK BOLDOG SZÜLINAPOT :!: :!: :!: :!: :!:

 


Zálika,

nagyon szépen köszönjük.
Ez a te tortád volt? nagyon finom lehetett, szívesen elfogadok belőle egy szeletet :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Utólag is sok boldog szülinapot Zálika :D
A kicsit fiadat is Isten éltesse első születésnapján Monic :D

KépKép
Kép Kép
 
 


MONIC : szupik az uj vonalzóid

Ma voltam a védőbe halgattunk szívhangot is ,az urfi pedig leszurt mvel most 5 hete voltam méhszály vizsgálaton meg hvt-n és hogy kellett volna már azóta mennem ( De ha kell valamilyen vizsgálatra menni akkor miért nem mondják .nem értem ) azt mondta hogy jővő héten feltétlen , még a könyvembe is beirta hogy mennem kell . de szerencsére a 4. orvosi tanácsadás ma megvolt már csak a védőbe kell járnom a szokásos többiért .

Mindenkinek puszi .

Gyertek és meséljetek kivel mi ujság ?

 


Ja és hoztam a születésfelkészítőtanfolyamról szóró lapot is ,remélem tudok majd menni rá az utolsó alkalom az már igencsak belelóg abba az időszakba amikorra én már meg akarok szülni ...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 


Sziasztok,

Zálika,

örülnék, ha te is jönnél a szülésfelkészítőre. Én már jelentkeztem, bár szórólapom még nincs, de márc 1-jén megyek a ligába ott biztos adnak majd.
És nagyon jó hír neked, hogy a dokink azt mondta, hogy a 28 hetes uh-t jobb szereti a 30. héthez közel csinálni, egy konferencián mondták, hogy akkor jobb, engem is a 30. hétre rendelt be, úgyhogy te a 29+ valamennyin tökéletes időben mész!
Én magánba járok hozzá, és 4 hetente hív mindig vissza vizsgálatra. Úgyhogy szerintem te is menj 4 hetente és akkor nem fognak leszidni.
:wink:

Többiek mi újság? Móni, Amina, Melánia, Bonya, Zsuki és még akit kifelejtettem?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic : lehet hogy nem talizunk mert mindenki lebeszél róla hogy menjek .De majd jövő héten rákérdezek az uh-n hogy mit mond ,mert ha császár akkor már nem tartom annyira fontosnak ,ja és tehestorna hiába van én lehet hogy azt sem csinálhatom Elbizonytalanodtam meg picit sokba is kerül ,nem nagyon van pézünk most ilyesmire,még babakelengye sincs semmi pedig mostmár kellene vásárolgatni ezt azt.
bocsi de azért még nem biztos a döntés

 


Zálika,

ha császárod lesz akkor tényleg teljesen értelmetlen az egész, legalábbis nem éri meg kiadni érte azt a sok pénzt amikor nem is lesz szükséged pl a légzőgyakorlatokra sem.
A korábbi műtéted miatt kell most is császár?
Nekem sokáig veszélyesen lent volt a méhlepényem a méhszájon, de attól csinálhattam a terhestornát.
Beszélj erről a dokiddal mindenképp, de legyen a te döntésed, hisz 20 ezer Ft-nak tényleg rengeteg más helye is van.
Én könnyen vagyok, hisz a picinek szinte semmit nem kell vennünk, mindent megkap Danikától.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Monic : attol még ha nem megyek a tanfolyamra talizhatunk .!
és igen a korábbi mütétem miatt gondolom de ez még megbeszélés kérdése , mondjuk mostmár rendessen be vagyok parázva ,pityergek rajta hogy hogy is lesz meg mint, fogom e tudni STB (érted ? )

 


Zálika,

teljesen természetes, hogy izgulsz és félsz az egésztől, hisz ezután egy teljesen új életed lesz, és hát megszülni egy gyereket (mindegy, hogy császárral-e) elég nagy feladat.
De te nagyon talpraesett csajszi vagy, nem lesz semmi gond, én mindig azzal nyugtattam magam, hogy nők milliói végigcsinálták már előttem, akkor nekem miért ne menne.
Mondjuk nekem nagyon nagy szerencse volt, hogy Danika 3 héttel előbb jött, így nem jutott időm még az izgulásra, félni a szüléstől, csak sodortak az események magukkal és azon kaptam magam, hogy már karomban is van a kisbabám. AZt nem mondom, hogy nem szenvedtem addig, mert a szülésnek bizony vannak fájdalmas pillanatai, de akkor is mindig azt gondoltam, hogy ez kell ahhoz, hogy nemsokára meglegyen a kisbabám.
És az is érdekes dolog, hogy már szültem, de mégis izgulok a második szüléstől, sőt, egy kicsit félek is.

Móni,

te hogy vagy ezzel?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 



hehe Zálika, az nőnek mindig izgulni kell valamiért, ugye???
mondják a tapasztalt anyabarátnőim, hogy teljesen rendben van az hogy félsz, izgulsz... de amikor hazaviszed....annak a gyönyörnek nincs párja!!!

én mindenkitől azt kérdezem meg, mit csináltatok amikor először egyedül maradtatok a kicsivel? a válaszok nagyon jóóóóók, jókat lehet rajtuk derülni, ajánlom nektek e kérdést!!!!!

monic, ez a Danika....gyönyörűűű!

Felénk csupa jó hírek...ma 3 barátnőm jelentette hogy terhes, 2 meg hogy megy férjhez!!! jó év!!!!

nekem nagyon sooook a munkám, a fogigátlótól meg k...álmos vagyok. Legalább gyorsan elrepül ez a pár hét! Utolsó adag fogig. megkezdve...

puszi mindenkinek!!!!!

2009.06.02. - első IVF
2009.09. - fagyipróbálkozás
2009.12.08. - első Kaális konzi
2010.03.25. - ET
 


Sziasztok!

Zsuki március 12 hipp-hopp itt lesz :lol:
Szuper évetek lesz :wink:

Monic én soha nem féltem a szüléstől. Egy újabb lépcsőfoknak tekintettem a gyermekem felé. Az első perctől kezdve úgy gondoltam rá, hogy gyors és problémamanetes szülésem lesz. Bejött :wink: :lol:
Most is így vagyok vele. Tudom, hogy hamar meg fog születni Pötike.

Zálika nem szabad előre félni. Tudom ismeretlen előtt állsz. Meg sokan azt mondják milyen brutál fájdalom. De hidd el. A legszebb dolog a nő életében. Fáj, mert hazudnék ha azt mondanám, hogy nem. De ahogy rádnéz az az édes kis maszatos szépség már nem is érzed a fájdalmat. Engem még varrt a doki mikor kérdeztem, hogy mikor jöhet szerinte a következő. Mennyi az általa javasolt korkülömbség. Megállt a varrás közben és kissé meglepődve mondta, hogy 20 percel a szülés után még nem tettek neki ilyen kérdést fel. Olyankor max azt hallja, hogy soha többé.
Pár hónap múlva egy csodát fogsz átélni ha a párod bemegy veled akkor ő is. Fantasztikus dolog a születés, mégha kicsit fájdalmas is.
Ne a fájdalomra gondolj hanem az első szopira, összebújásra. Képzeld magad elé ahogy a párod a karjaiban tartja. El fog múlni minden kétség belőled.
Azt meg hogy itt az idő tudni fogod. Én sétáltam be NST-re és hívtam barátnőm, hogy szerintem a mai a mi napunk. 4 órával később pedig hívtam, hogy megszületett a kislányom. Pedig akkor még fájásom nem volt mikor beszéltem vele.

KépKép
Kép Kép
 
 


Zsuki,

amikor a kórházban kihozták Danikát és egyedül maradtam vele azt sem tudtam, hogy mit szóljak, mit csináljak, így csak annyit tudtam kinyögni, hogy : Szia, én vagyok az anyukád.
Ez azóta százszor eszembe jutott, nem voltam valami talpraesett, de legalább bemutatkoztam, ahogy illik :lol: :lol:
Lehet, hogy majd Dávidkával folytatom a hagyományt és neki is ezt a mondatot mondom majd először :wink:
Március 12. mindjárt itt van tényleg, és indul a lombik, hurrá! :lol:

Móni,

hogy vagy? Hogy viseled a terhességet? Pocid nagy már? Esetleg pocakfotó?
Nekem egy jó régi pocak képem van, ideje újat készíteni, mert bizony már nagyot nőtt azóta.
Grétike hogy kezeli a pocakot? Megérti, hogy a kistestvére van odabent?
Danikának ilyemit még nem lehet magyarázni, de 100%, hogy érzi, hogy a pocakban a testvére van, mert már napok óta úgy alszik el este, hogy a fejecskéjét a pocakomra hajtja, esküszöm tiszta olyan, mintha a testvéréhez akarna bújni.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Sziasztok
Helyzetjelentés : Voltam a dietetikusnál most 6,6 lett a 40g ch után a cukrom azt mondták ez tökéletes , de a diétát tartsam és március 30 án menjek megint és vv-meg ellenőrzés ugyan igy , kérdeztem hogy néha nem e ehetnék valami édességet mert megbolondulunk érte néha , de azt mondták hogy diabetikusat meg egy kis gyümölcsjoghurtot néha . Eddig betartottam de ahogy hazajöttem a cukorgondozóból megettem fél tábla mogyoros csokit nem birtam tovább. és megigértem Dominikának hogy ha nagyon akar édesset enni akkor néha eszek is egy kicsit (De nem viszem tulzásba igy szerintem nem ártok vele neki ) az enit meg az innit tartom ahogy eddig is meg a gyümit is :lol: :lol: :lol:
Voltam Uh-n is 30 hetesnek felelnek meg a méretei és azt mondta a doki hogy minden renben van vele . és hogy kislány (Vagy már tudja Kérdezte Nem mertem neki azt mondani hogy nem tudom ,lehet hogy egy kicsit kiakadt .) Este pedig voltam a magánrendelőjébe ott sokkal normálissabb mint az sztkban megvizsgált nincs nyitva a méhszály és levette a hvt mintát , Azt mondta hogy nem biztos a császár de nagy rá az esély ,a vizesedésre azt mondta hogy amig a vérnyomásom renben van addig nem kell vele foglalkozni különössebbképpen , a miomával se foglalkjozzak ne idegesitsem rajta magam az véggett van ez a szurkálodás . Megint vannak bacijaim ugyhogy öblögetöt is kaptam és 10 nap mulva kell visszamennem a magánrendelőjébe ( Felhivta rá a figyelmemet )
mert én az utobbi időben csak az sztk-ban voltam és ha ő nem ért rá akor másnak mondtam a panaszm más irt rá valamit és persze nem neki vittem a pénzt .jo jo de kinek van 2-3 hetente egy ötöse arra hogy csak kidobja . már most nem gyözzük anyagilag és még hol a szülés meg a babakelengye . erről jut eszembe megvan az első babakelengye 10000 ft-ért vettünk egy tök jó állapotban lévö BabyCare tipusu babakocsit hordozóval ( szerintem jol jártunk vele ) ugyhogy mostmár nem mondhatom hogy nincs semmink most már ovatossan vásárolgatunk :wink: :wink: :wink: :wink:

Kicsit hosszú lettem Bocsi
Sziasztok

 


Sziasztok

Sehol senki :?: :?: :?: :?: szomorú vagyok :cry: :cry: :cry: :cry:

Monic : Voltál tegnap ? Nálunk az lett a döntés mint észrevetted hogy ne menjek ( Sajnálom ,de ne hari )

 


Sziasztok!

Melánia mi volt tegnap az uh-on?

Zálika ügyes vagy a diétával :D
most úgy néz ki követnem kell téged :roll:
határértéken van a terheléses cukrom, és így visszább kell fognom a szénhidrátokat.
A dokival még nem beszéltem, majd csak a jövőhéten. Annál később küld tovább.
Ügyesek vagytok a babakocsival+hordozóval.
Azt megnézted ugye, hogy megfelel-e szabványnak?
Nem mindegyiket fogadják el a rendőrök az autóban.

Bonya: merre vagy?
hogy vagy? Rendbe jöttél már a műtét után teljesen?

Monic Pocakfotó nincs :roll: lehet nem is lesz. Z-nek eszébe se jut,mindenért morog ha megkérem valamire, én egyedül meg nem tudok csinálni magamról.
Gréti nagyon várja, hívtuk valamelyik nap a dédit és bejelentkeztünk hozzá, mondtam neki hogy hárman megyünk aztán Gréti kijavított, hogy a Pötike is jön velünk a dédihez. Már várja, hogy megszülessen. Igaz mondott már olyat, hogy apa megy majd megszülni és én maradok vele otthon addig. Mi meg majd megyünk látogatni.

KépKép
Kép Kép
 
 


Zálika,

nem haragszok :wink: Én voltam, nekem nagyon jót tett a terhestorna, hihetetlen, hogy nemrég jártam és mennyi mindent elfelejtettem azóta :oops:
Ügyes vagy nagyon a diétával! Én a vérnyomásommal küzdök mostanában, elég magas, úgyhogy a héten írom az értékeket és jövő héten belgyógyászhoz kell mennem. Biztos, hogy megint kapok rá gyógyszert, Danikával is ez volt.

Móni,

hát pocakfotót eddig én is csak egyet csináltam, azt is én, mert az én férjem sem hajlandó az ilyesmire...
Nagyon aranyos Gréti, remélem nyárig meggondolja magát és mehetsz te a szülőszobára, apa meg otthon marad vele :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
 
 


Pocakfoto detto , én a párom fiával szoktam csináltatni képet már van 3 sorozat ,most a 30 héten csináltunk de nem tudom annyira lekicsinyiteni hogy lászon is valami meg fel is tudjam tenni ugyhogy csak én nézegetem és örzöm Dominak pár év mulva biztos kiváncsi lessz rá

 


Sziasztok.

Móni:de aranyos vagy,hogy így fejben tartod az eseményeimet!Bocsánat a hanyagolásért de olyan lusta vagyok mostanába a gép elött üldögélni.Már esik jól.Hogy vagytok kismamik??? Mi jól vagyunk leszámítva a hát és derékfájásokat+éjjeli gyomorsavasodást.
Rakok 4D képet Milánról.Nagyon jó volt csak iszonyat álmos volt a ksfiam.Egyfolytában ásítozott: Kép Kép

Kép
Kép
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: