Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

úgy érzem, lassan itt az ideje a hagyományok szerint létrehozni az új uzsokis topikot! :) remélem hogy majd szép lassan összegyűlűnk, és itt is legalább olyan jó közösség fog kialakulni, mint a régebbi témákban!

rögtön néhány infóval indítanék:
szeptember 17.-én kezdődött az uzsokiban a szülésfelkészítő tanfolyam, én sajnos lemaradtam az első előadásról, de ha esetleg valaki ott volt, az írhatna pár szót róla! a találkozók kéthetente szerdánként vannak, 17:00-18:30-ig, a pontos helyszínről érdemes a portásnál érdeklődni, de vagy a faházban, vagy a C épület konferenciatermében lesznek. előzetes bejelentkezés nem szükséges, és az előadások ingyenesek, pároknak is! a témák:
szept.17. mit tehet az orvos? - vendég a szülész-nőgyógyász
okt.1. a szülés eseményei - vendég a szülésznő
okt.15. a baba egészségéről - vendég a neonatalógus
okt.29. anyatejről és szoptatásról - vendég a csecsemős nővér
nov.12. amikor már hazavitted a babát - vendég a védőnő
nov.26. záró előadás a szülésről, az együttszülésről, és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

és még egy fontos infó: a kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban!

Eszter

Kép
 
 


Sziasztok!

Bár én 2008-ban szülök az Uzsokiban, viszont voltam a 17-i szülésfelkészítőn, ahol egy pszichológus hölgy (aki minden felkészítőn ott lesz) és Dr. Jex Anna szülész-nőgyógyász volt az, akiktől lehetett kérdezni. A Dr. nő elmondta, hogy hogyan zajlik egy terhesgondozás elejétől a végéig (mondjuk nekem már ezzel sok újat nem mondott, mert már a vége felé járok, de azért hasznos lehetett annak, aki az első-második harmadban van/volt), beszéltünk a császárról, EDA-ról, de nagyon speckó dolgokat nem tudtam meg, nekem a szülőszoba-vajúdó látogatás volt inkább hasznos, mert még nem láttam. Ez a következő előadás után is lesz, hacsak nem épp tele van, amikor mi voltunk ott a héten, senki se vajúdott, senki se szült :lol: Majdnem mindenkinek ott volt a párja is, egy-két kismama volt "egyedül", a kispapák is bemehettek a szülőszobába, hogy megnézzék.
Nekem inkább a következő felkészítő lehet érdekes, ahol a kórházban dolgozó egyik szülésznő jön vendégként és tőle lehet kérdezni majd.
A faházban már nem tartanak semmit, mert állítólag valami építkezés van ott, az új részen a Róna utca felöl kell bemenni és a C épületrészben van egy konferenciateremben az egész, nem lesz nehéz odatalálni, csomó sorstárs megy majd arra :wink:

Na ennyit tudtam hozzátenni, mindenkinek sok szépet és jót, aki ebben a topikban fogja tölteni az idejét :lol:
Sziasztok,
Ildi

Kép

Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Akkor átnyargalok ide, én március végén fogok szülni.
Köszi a sok infót, én is elakartam menni, de pont most feküdnöm kell, elsején meg még nem tom, h eltok-e menni, bár nagyon szeretnék.
Elsősorban az érdekelne, hogy ki kinél fog szülni és mért választotta az Uzsokit?
Ti mennyi idős terhesek vagytok?

Puszi
papillon
Budapest XV. kerület
 
 

 
 

szia Ildi!
köszönjük az infókat! én se sajnálom annyira, hogy lemaradtam az első előadásról, engem is inkább a szülésznő érdekel. megkérdezhetem, hogy te fogadtál-e szülésznőt, illetve tervezed-e? mert nekem mindenki azt ajánlotta, hogy szülésznőm legyen fogadott, de nem ismerek senkit, nem tudom, hogy szokás ezt intézni :oops:
az EDA-ról mondtak valami újat? én azt olvastam (talán pont nálatok a 2008-as topikban), hogyha orvosilag nem indokolt, és mégis szeretnék, akkor kemény pénzekbe kerül. lehet erről tudni valamit? én alapvetően nem szeretnék, de mivel el se tudom képzelni, hogy mi vár rám, lehet hogy 20 perc után már visítani fogok érte, mint egy kismalac! :D

szia Papillon!
miért kellett feküdnöd? remélem nincs semmi baj és a következő előadáson már ott tudsz lenni! :) de ha esetleg mégse jön össze, akkor majd jegyzetelünk neked! :)
én a 24. hétben vagyok, január közepén fogok szülni. alapból az uzsokihoz tartozok, és amikor kicsit utána olvastam, rájöttem, hogy nem akarok váltani, elég jó tapasztalatokkal találkoztam eddig! fogadott orvosom (még) nincs, de az örsi sztk-ban Mecsér dokihoz járok, és nagyon szeretem, úgyhogy ha felfogadnék valakit, az ő lenne. de ezen még gondolkozunk :)
te kihez jársz? milyenek a tapasztalataid?
tudod már esetleg hogy fiad vagy lányod lesz? :)

puszik
Eszter

Eszter

Kép
 
 


Szia Eszter!

Azért kell feküdnöm, mert kicsit véreztem és, amikor elmentem a dokihoz a problémámmal, vagy 5 perces fájásaim voltak egész nap, főleg, amíg várakoztam, felírt magnézium citrátot meg szednem kell a rutascorbint és pihi, elvileg a 16 hétig, amíg a lepény ki nem alakul teljesen:-( ez még a kritikus időszak :cry:
Köszi a jegyzetelést, lehet, h szükség lesz rá :oops:
Amúgy a Fábián dokihoz járok, az Örsre, én is oda tartozom, és valószínüleg őt is fogom választani, 33 éves, kedves, őszinte, szimpi csak túl sokat dolgozik, állíndóan karikásak a szemei :shock:
A Mecsérről én is jókat hallottam, de nem ismerem. Nálam úgy jött az Uzsoki, h a Fábián csak ott vezet szüléseket meg a bnőm is ott szült és megnyugtatott, h jó hely :wink:
Szóval én is az Örsből kerültem az Uzsokiba, természetesen a legjobb pont, h nagyon közel van hozzánk. Ami nem mindegy:-)
Akkor neked már szép pocid van :roll: , nekem még nem nagyon látszik, bár nem is vok vékony testalkat, a súlyom meg tartom, szerencsére!
A szülésznőválasztást a dokimra bízom, volt egy kaivel rendszeresen együtt dolgozott, de most ő is szül :P
Csajok, mi az az EDA? Annyit kivettem, h fájdalomcsillíptó, talán a gerincvelős lenne az??? :oops:

A 12 heti uh-nál, a szonográfus annyit mondott, h mintha lenne vmi a lábaközött, de még túl korai lenne bármit mondani! Én abszolút fiúnak érzem a kezdettől, sőt a fogantatás előtt is fiút éreztem, de örülök nagyon, ha lány lesz, akkor is :D Mindenesetre nagyon eleven a kicsi, játszadozott, elrugta magát, az orrát birizgálta, a fejét fogta, olyan cuki volt.

A tietek mi lesz? Nevet választottatok már?

Na befejezem, jó sokat pofáztam :oops: pusssz
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Sztocsi - szülésznőt én nem fogok fogadni, azt olvastam az egyik uzsokis topikban, hogy nagyon felkészült, profi szülésznők vannak a kórházban, szóval bízom benne, hogy ilyet fogok ki, persze lehet, hogy zsákbamacska, de megkockáztatom. Én nem ragaszkodom a gátvédelemhez sem, úgy vagyok vele, hogy ha vágni kell, vágjanak, csak a baba jöjjön ki minél hamarabb :lol: Azt is hallottam, hogy az elsőszülőknek 90%-ánál úgyis vágás lesz a vége, szóval állok elébe. Amúgy homeopátia miatt érdemes még fogadni szülésznőt, de szerintem a gyógyszertárban te magad is megveheted a dolgokat és beszedheted a vajúdás alatt, párod is segíthet, hogy mikor mit és mennyit kell beszedni, de olvastam már olyat is, hogy szedte a bogyókat, itta a málnalevét teát, mégis nagyon sokat vajúdott, mire tágult annyira, hogy mehetett szülni.
Szóval kiszámíthatatlan az egész, ezért nem is készülök rá szigorúan, majd a helyzet hozza, hogy mi lesz, hogy belőlem mit hoz ki a fájdalom...

EDA - na igen, én rákérdeztem a szülésfelkészítőn és elég kitérő választ adott a doktornő! :? Nekem a saját nőgyógyim azt mondta, hogy 20 e forint ha kérek (császárnál ingyen van, mert akkor jár, de ez nem épp fair szerintem) és akár ott is helyben szólhatok, tehát nem kell előre jelezni. A nőgyógyászaton nincs külön aneszteziológus és állítólag ezért kell fizetni, gondolom ez zsebbe megy :? Én egyelőre úgy vagyok vele, úgy készülök, hogy nem fogok kérni, de aztán ki tudja :roll:

Papillon - igen, az EDA az epidurális (gerincvelő környéki) érzéstelenítés!
Én az Uzsokit nem is választottam, alapból zuglói vagyok, tehát oda tartozok, de a dokim, akihez járok, pont ide hozza a pácienseit szülni és ügyel hetente pár napot a kórházban.
Nekem is volt az elején vérzésem! 11. héten jött elő, a méhlepény levált picit és lett egy haematomám (vérömleny), ezért feküdnöm kellett, míg ki nem ürült, ez 1 hónapig tartott, úgyhogy kitartást!

A vonalzómon látszik, hogy hol vagyok, és hogy lányom lesz, Lotti, amúgy ha van kérdés, írjatok nyugodtan, válaszolok, amire tudok :lol: Bár nem itt vagyok aktív, hanem az októberi topikban és néha írok a 2008-as uzsokisba is.

Ildi

Kép

Kép
 
 
 
 


A gátvédelemhez annyit tennék hozzá, hogy anyumnak nem vágtak, amikor én születtem, mert, hogy a 4. szülése és akkor meg minek. Na, azóta durván nagy sérve keletkezett ott, amit meg is műtöttek, de visszajött, és ez elég sok gondott okozotta mindnennapi életben: ülés, sexuális együttlét, szóval, akkor már inkább vágjanak, pikkpakk begyógyul egy sérvhez képest :roll:
Furi, hogy fizetni kell az érzéstelenítésért, de bár én nehezen bírom a fájdalmat, remélem ki fogom bírni nélküle, bízok ebben a csodában :wink:
Ildi: Kinél fogsz szülni? Huh, akkor nálad keményebb volt a szitu, de akkor nem lett semmi gond. Megnyugtató :lol:

Akkor te nemsokára megszülöd Lottit, nagyon édes név :oops: gratulálok hozzá!!!

Amúgy Kati vagyok!
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Nem tom, hogy kell ilyen vonalzókat gyártani, ezért észre sem vettem, hogy mit mutat. Szóval akkor az erre vonatkozó kérdéseimet visszavontam :oops:
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok, most csak tesztelem a tickerem:-)

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


nem jött be

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


de mégis:-)

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Ildi!

a vágás engem sem kavar fel lelkileg, úgy gondolom, hogy ez tényleg a mi érdekünket szolgálja. meg aztán az egész szüléshez képest ez egy nagyon elhanyagolható kis rész lesz, azt hiszem. :) édesanyám mondta nevetve, hogy a gátmetszést nem is fogom érezni, annyi más dolgom lesz akkor :)
ez az EDA tényleg húzós, de legalább van rá lehetőség. na meg ha úgyse fogadok orvost, akkor még az anyagi keretbe is belefér :D
az a hatalmas szerencsém, hogy a férjem megígérte, hogy velem lesz végig, hogyha úgy akarom, és ő elég határozott ember ahhoz, hogy rendbe tegye az egész szülészetet, hogyha úgy látja, hogy nem foglalkoznak velem eléggé :) de remélem erre azért nem fog sok kerülni!

Kati!

én pont 6 hetesen görcsöltem, és véreztem... az ügyeletes doki már finoman elkezdett felkészíteni arra az esetre, hogy elvetélek. aztán végül nem lett semmi baj, de elég meghatározó élmény volt. azóta pedig sokaktól hallottam, hogy vérezgettek, sőt, valami cikkben is volt szó erről, állítólag 5 nőből 1 átesik ezen, minden komolyabb következmény nélkül. de persze az ember megijed... ebben a szituációban ez normális. de el kell hinni, hogy jó kezekben vagyunk, és minél pozitívabban hozzáállni a dologhoz!
szoktam látni néha Fábián dokit, szimpatikus fickónak tűnt messziről :) kevés az ilyen fiatal orvos mostanában, meg kell becsülni őket! :)
látom sikerült vonalzót feltenned, nagyon helyes lett! :)

Eszter

Kép
 
 


Köszi a nyugtató szavakat:-) édesek vagytok!

Jah, a Fábián 33 éves, mint a férjem:-) de korrektnek tűnik...

a 18 hetes, afp utáni ultrahangot a már választott dokival csináltassuk vagy maradjak a szonográfusnál, a Csombó Szilvinél? Mit gondoltok?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


hát Kati, ez jó kérdés :)
én az ultrahangokat eddig mindig a Lukácsnál csináltattam, úgy hallottam, hogy ő a legjobb uh-s doki az uzsokiban. de nekem nincs is választott orvosom, úgyhogy nekem ez eddig kiválóan megfelelt, és nem is tette senki szóvá, hogy miért vizsgál engem két doki. de ha már fizetnék valakinek, lehet h elvárnám, h az uh-kat is ő csinálja, ha van erre lehetősége persze :)

Eszter

Kép
 
 


Jah:-D de én még senkinek sem fizettem :lol: akkor mennék a dokimhoz, ha tényleg őt választanám, de most bizonytalanított el a bnőm, h rájött, h ő volt ügyeletben, amikor szülni ment és bunkó volt vele a dokim. Jaaaj, nem tom. Én se válasszak? Te nem is fogsz? Vagy még hezitálsz? Lukácsot nem bírom, egész életemben ő volt a nőgyógyászom, korrekt, minden, csak nekem nem jön be a stílusa.... Na, ez még nehéz szülés lesz, ez a dokiválasztás.....

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Az én dokim Dr. Gerencsér Géza, nagyon jó fej, fiatalos negyvenes.
Bizony, nemsokára szülök, de még mindig nem fogtam fel :lol:
Most már sokszor parázok is miatta, amióta láttam a szülőszobát, sokszor álmodok szüléssel-babával, amúgy egész jó a vajúdó, van egy franciaágy is benne, ahol a pároddal fekhettek együtt :wink:
3 db labda is van, de ennyi, nincs vízben vajúdás vagy bordásfal, semmi extra, mégis egész normális a hely. Bár amikor az ember ott van, már nem foglalkozik azzal, hogy hol van, csak hogy megélje a dolgokat és lehetőleg mihamarabb :lol:

Köszi Kati, sokáig nem tudtunk dönteni nevet illetően, Boglárka volt a favorit, de annyi Boglárka van mostanság, Lotti elég ritka név és valahogy jött és éreztük, hogy ez az igazi!
Jó a vonalzód! :wink:

Az én dokim magánrendelője a 13. kerületben van, oda járok terhesgondozásra a kezdetektől, ő csinálta az UH-okat, a vizsgálatokat is, nekem csak a vérvétel-vizelet-tenyészet miatt kellett a kórházba menni, és a leleteket is ő hozta el, nem kellett megvárnom vagy visszamennem. Szerintem ezt fizeti meg az ember ilyenkor, hogy nem kell a kórházban UH-ra várni órákat, persze nem olcsó. A terhesgondozás 7 e forint, okt. 1-jétől 8 e forint, UH ugyanennyi pluszban, szóval ki kell nyitni a pénztárcát, viszont van náluk egészségpénztári számla lehetőség, ha tudtok, éljetek vele!

Na megyek, mert babarucikat kell vasalnom :lol:

Kép

Kép
 
 
 
 


Szia!

Sajnos én nem vok pénztártag, üdülési csekket meg nem hiszem, hogy elfogadnának :P
Nem is tudom mire jó a bordásfal, de én úgy hallottam, hogy lehet vízben szülni, de szerintem az nemm egy guszta dolog, bár lehet, hogy jó :?
Én terhesgondozásra az Örsre járok, a magándoki uh meg 7 ezer Ft, lehet, h nála is emelkedik októbertől :twisted:
Amúgy mért jó, ha az ember a labdán ül? Erről hallottatok vmit? Sajnos én még azt sem nagyon fogtam fel, hogy terhes vagyok nem azt, h majd szülni is kell :o de örülök, h ezzel nem csak én vagyok így


Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Kati - ez talán segít :lol:

"Viszonylag kevés intézményben állnak rendelkezésre olyan eszközök, amik a vajúdást segítik. Ilyenek például a bordásfal, amibe a fájások alatt lehet kapaszkodni, vagy a nagyméretű fiziológiás labda. A labdán ülve a fájások elviselhetőbbé tehetők a csípő előre-hátra ringatásával és ha szükség van rá, a gát ödémáját (duzzanatát) is segít elmasszírozni. Vajúdókád is segítheti a kismamát: a kellemesen meleg víz könnyíti a fájások elviselését, gyorsítja a tágulást."

Kép

Kép
 
 
 
 


Sziasztok!

Szuper, hogy van végre egy 2009-es Uzsokis topik. Régóta kerestem :!:
Én is az Örs-re, illetve az Uzsokiba járok és nekem is Fábián doki az orvosom.
Lányok a múlt héten mondták az előadáson, hogy idén nem lesz kismama torna az Uzsokiban. Tud valaki egy megbízható helyet, ahol nem fittnes edző vagy jóga oktató tart órát, hanem mondjuk védőnő vagy gyógytornász. Lehet, hogy csak bizalmatlan vagyok, de én ilyesmit keresek és egyenlőre nem találok.

Orsi
 
 


Ildi!

Nagyon köszönöm:-) mostmár érthetőbb a dolog, gondoltam, h jó :oops: csak nem tudtam mire :lol:

Orsi!

Végre!!!! Fábiános kismama! Te mit hallottál róla? Mesélj sokat nekem! Voltál már 4D-en nála? Mióta jársz hozzá? Mikor szülsz?:-) Hogy kerültél hozzá? :? bocsi a sok kérdésért.

Cserébe: aszondják a cserepes házban van védőnő által tartott torna, én a Padma jóga stúdióba járok, sztem teljesen korrekt, rendben van, tetszik, de ízlések és pofonok:-)

Szióka

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia!

Én azt hallottam, hogy a cserepes házat idén bontják, ezért nem lesz ott torna.
A Padmába én is jártam anno :D , de lehet, hogy akkor benézek majd. Te mikor jársz?

Hát hallani én sem hallottam róla előtte. Én a 6. héten találkoztam vele a kórház ügyeletén (szerencsére ez már a múlt) és nekem akkor nagyon pozitív volt a hozzánk állása. Később pedig, mikor kiderült, hogy az Örsön is rendel, akkor már örömmel választottuk orvosunknak. Szóval személyes tapasztalatok alapján választottuk és nem bántam meg. Azért mondjuk kíváncsi lennék még én is mások véleményére is :lol:

4D-n a múlt héten voltunk....... és szülés vérható időpontja 2009.02.08. Ja és most épp kislányt várunk :wink:

Ildi:

Neked milyen benyomásod volt, van Gerencsér dokiról?
Ő és Fábián egy helyen magánrendelnek.
Apropó ezt a vonalzót, hogy lehet idevarázsolni :oops:

Orsi
 
 


nagyonbaba.hu vagy noivonal.hu-n tudsz vonalazni, én is tegnap csináltam meg:-)

Tényleg idén bontják??? :lol: én a védőnőnél láttam kiírva. A Csombó Szilvihez jársz az Uzsokiba tornázni? Én nála voltam a nyakiredő szűrésen és majd az afp utánin is nála leszek:-) profi a csaj. Fábiánhoz jövő7 csütörtökön megyünk nemi vizsgálatra :oops: már nagyon kivi vok :shock:
A Padmába nem tom mikor mek, bár bérletem van, de most szobafogságon vok, alhasi görcsök és vérzés miatt:-((( már egyik sincs, csak most szigorú pihi van, Fábi szeritn is :cry: úgyhogy sztem 2 hét mulva és a keddi alkalomra mek, 5 óra.

Én vagyok itt a legfiatalabb kismama? :oops:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Gerencsér Géza dr. nagyon rendes, nem parázza túl a dolgokat, pont annyira laza, amennyire kell, fiatalos, negyvenes, eddig csak jókat hallottam / olvastam róla.
Fábiánról annyit tudok, hogy szemtelenül fiatal és nagyon jóképű, viszont egyik ismerősömnek volt vele negatív élménye egy császárt illetően pár hónapja, ezért inkább nem nyilatkozom, én személyesen nem ismerem, nem találkoztam még vele.

Orsi - gratulálok a kislányhoz! :lol:

Szépen össze fogtok itt gyűlni, néha benézek azért még én is, de nekem már nincs sok hátra, lehet, hogy 2-3 hét múlva már szülök, legalábbis a dokim azt mondta, hogy a kiírt előtt szülünk, az tuti :roll:

Kép

Kép
 
 
 
 


sziasztok kismamik!

látom gyűlünk, jó lesz ez, már látom! :D
jógához: nekem is van padmás bérletem, de még egyszer sem voltam. :oops: ellenben én is a keddi időpontot néztem ki magamnak, lehet, hogy majd ott találkozunk! :)

Kati, először félreértettem a kérdésedet, azt hittem hogy a mi életkorunkra vagy kíváncsi :D csak mert abban sztem én vagyok a sereghajtó 8)

eszter

Eszter

Kép
 
 


Eszter!!! Én mindenre kiváncsi vagyok! Hány évesek vagytok? Akkor Padmán tali vmikor :wink:

Ildi! Fábián nem rossz pali, de 33 éves, mint a férjem :roll: szóval fiatalka, de nem annyira, mint a Jex Anna, akinek még a szakvizsgája sincs meg, de már jó nagy a praxisa....

Annyi jót és rosszat hallani dokikról, itt van pl a Habermayer, akiért a bnőm oda van, h mennyire profi meg minden. Háááát, erre most hallottam, h csinált vmi nagy bajt, de no comment...

Úgyhogy nem tom hogy lehet okos

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ki hogy bírja a hideget? Én épp most jöttem a házidokitól, mert összeszedtem vmi jó kis náthát.

Én eddig nem is tudtam Fábiánról, hogy ilyen fiatal... a férjemnek meg sem mertem mondani :D

Ildi nektek megy a drukk így a hajrá időszakban!!!

A vonalzóval még mindig nem boldogulok.. a másik honlapon megcsinálom és ide copyzom vagy el kell menteni? Help me please :oops:
 
 


bjuti! Ha megcsináltam a vonalzót, akkor kiad egy linket, azt kell az itteni profilodba bemásolni. Megy be a profil beállításokba és ott az aláírásba másold be azt a linket vagy kódrendszert vagy mi a szöszt! A nagyonbaba kettő kódot is ad, nekem a másodikkal működött.

Én a hidegből nem sokat érzékelek, itthon vok bezárva :oops: bár most takarítottam és tök meleg volt, amikor szellőztettem. A megfázás nálam már konstansá vált.

A férjed nem találkozott még a Fábiánnal? Tényleg jó pali, de nem annyira az esetem, szóval nem vok zavarba vagy ilyesmi, hál'Isten :roll:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Bjuti, akartam kérdezni, h mért voltál 6 hetsen az ügyeleten? Ha nem vok indiszk :oops:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Nem vagy indiszkrét :wink:
Barnás folyás jelentkezett, amivel még egy hétig kellett volna bírnom az akkori dokim szerint, mire ő megvizsgál. De kb. 4 napig bírtam és amikor egy kicsit nagyobb menyiség jelentkezett (pont vasárnap), akkor úgy döntöttünk irány az Uzsoki kórház.
De szerencsére csak egy vérömleny volt, amit ki kellett feküdnöm és a 11 hét környékén el is múlt. Persze ebben sokat segített, hogy Fábián megmutatta a kicsi szívhangját :D

Most én is be vagyok zárva és az az igazság, hogy elég nehezen viselem -sose voltam ehhez szokva-. Ezért is kérdeztem tőletek a tornát.

Amúgy a férjem is találkozott már Fábiánnal, ezért nem írom meg neki a korát :lol: :lol: De zavar azért nálunk sincs.
Mondjuk azért tőlünk egy nagyon picivel idősebb (én 29, párom 31)
 
 


sziasztok!

a náthán már én is átestem, most hétvégén... szörnyű ez az időjárás. remélem ezzel a pár nappal le is tudtuk idénre a betegséget :)

én még egyetemre járok, az eléggé lefáraszt nap közben, ezért aztán nem is tudtam magam rávenni eddig magamat a tornára. de ha jöttök ti is, akkor már csak a társaság kedvéért is megérné! :)

húú, hát én mit szóljak akkor... most vagyok 23, férjem 26. már eleget láttuk mind ketten a Fábián dokit, röhögtünk is rajta, hogy minden fiatal, csini cicalány hozzá megy, és milyen gyorsan végeznek :D lehet ezért karikás mindig a szeme... :) na jó, persze nem, csak asszem mindenki felfigyel egy ilyen ifjú dokibácsira :)

Eszter

Kép
 
 


Hát bevallom, én addig amíg itt nem olvastam nem is gondoltam volna, hogy ilyen fiatal :D
Amint ezt a nyavaját kiheverem, mehetünk tornázni, ha van kedvetek.
A jövő hét szerdai előadásra jön valaki?

Láz ellen ti mit tennétek? Nekem a doki nem írt és nem is ajánlott lázcsillapítót....
 
 


én elég jól tűröm a bezártságot, mert amúgy is tanulnom kell, közigazgatási szakvizsgám lesz jövő7 csütörtökön :twisted: 500 oldal tömény államigazgatás, UNDORÍTÓ :? ez van.... csak sikerüljön, tehát emiatt tuti nem mek a jövő hét szerdai előadásra, meg a jógára sem, aztán beindulok ezerrel... persze, ha a kicsi engerdi :oops:
Te mért vagy bezárva? Még pihizned kell?
Én 27 éves vagyok, a férjem meg ugye 33. Jajaja, mindenki gyorsan végez Fábinál, mert gyors, mint a villám és stresszeli, ha várnak rá :idea: úgy vettem észre

Betegségre homeopátia ezerrel, nem hittem benn, de bejött dván bejött. 38 fokos lázam volt múlt7 pénteken, egy adag lázcsillapítós homeopátiás cuccot szopogattam és másnapra kutyabajom sem volt.

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


igen, én én én tuti megyek jövő hét szerdán! sőt, férjemet is rábeszéltem, ő is elkísér majd. de csatlakozz te is, minél többen vagyunk, annál jobb :)
sőt, utána -ha lesz rá lehetőség- a szülészeten is szeretnék körbenézni, kíváncsi vagyok hogy is néz ki valójában egy ilyen hely :)

aztán majd következő héttől Kati is csatlakozhat! várom már! :)

szerencsére nekem nem volt még szükségem lázcsillapításra, nem is nagyon tudom, mit lehet. az biztos, hogy a homeopátiás bigyókat lehet szedni, én még nem próbáltam, de ha úgy alakulna biztos szedném őket.
nekem amúgy a dokim azt mondta, hogy 1 tabletta nem árt semmiből, bármit bevehetek.

Eszter

Kép
 
 


Ja, nem árt, meg bort is lehet inni 1-1 decit...de annyit meg minek???? :lol: én inkább semmi ilyet nem szedek, nehogy a végén mégis...,amúgy a levegővel meg a kajával, innivalóval így is jó sok káros cuccot beviszünk, sajna :cry: Bár annyi talán kell is :roll:

Én is várom már, h találkozhassunk!!!! Jegyzeteltek majd???? Valaki fog fényképezni? Vagy az nem illendő :x , mi?


Kati

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Kati!

én is úgy gondolom, hogy ha nincs valami nagyon durva dolog, akkor inkább nem veszek be semmit. eddig így is volt, 100% biobabám van. viszont a láz komoly dolog, az már nem csak nekünk kellemetlen, mint mondjuk egy fejfájás, hanem árthat is. úgyhogy a lázat mindenképp csillapítani kell valahogy.

én biztosan jegyzetelek majd, amiatt ne aggódj! :) a fényképezést nem tudom, hogy engedik-e, meg lehet próbálni, de úgyis az a legbiztosabb, ha te is megnézed a saját szemeddel! :)

Eszter

Kép
 
 


Jó reggelt, na jó délelőttöt, delet :lol:

Kati, közig. szakvizsgád lesz? Én ott dolgoztam régebben a Közig Intézetben (jelenleg KSZK) :lol:
Tudod már kinél szóbelizel? talán tudok segíteni infókkal... a választott témád mi?

Köszi a jó tanácsokat! Én is a természetes gyógymódok híve vagyok és úgy tűnik a fokhagyma, citromfű tea és homeobogyók megtették hatásukat és nyoma sincs még a hőemelkedésnek sem.

Eszter a jöv. héten én is megyek, a férjem pedig majd beesik talán a végére, mert előtte dolgoznia kell. Én is szeretnék majd menni megnézni a szülőszobát, de azt nem tudom, hogy már rögtön a jöv. héten-e. A múltkori alkalommal azok "mehettek", akik már betöltötték a 30. hetet.

Üdv:Orsi

Orsi

Kép
 
 


Bjuti!
Jah, közig szakvizsgám lesz :( fogalmam sincs, h kinél vizsgázok, de a fővárosi önkoriban lesz a vizsga, a felkészítő a pmkh-ban vót, szobaszámot tok csak :? bevok tojva, mert alig adtak időt felkészülni. A választottra, Államigazgatás, meg egy csomó idő van :x 2-án lesz a vizsga, nem tom, h ogy fogom kibírni, 9-11ig írásbeli, aztán a szóbeli, remélem nem fogok keményedni az idegeskedéstől :shock:
Már nem ott dolgozol? :roll:

A homeopatás cuccok jók, pedig aszittem nem hatnak, csak placebo, de bejött, a fejfájásomra és a hasmarsra is :roll:

De sajnálom, h nem tok elmenni szerdán, de nem merném bevállalni vizsga előtt.

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


GRATULA A vonalzódhoz!!!! :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
mi a tesót tervezzük. (már január óta, de eddig még sajnos nem jelentkezett. :cry: de reméljük, ami késik nem múlik.)
Én anno Mátét a BM kórházba szültem a Gerencsérnél. Látom Nusildi neked is ő a dokid. szerintem nagyon rendes doki alapos is. viszont mindent úgy kell kihúzni belőle, kérdezni kell, mert magától nem mond sokat. Magánrendelésen én is kétszer voltam nála eddig. (annakidején csak a BM-be jártam hozzá.) Hát nem tudom hogy 7+8 ezer forintot ki tudjuk-e majd fizetni havonta, ha tényleg jön majd a tesó. Amikor még dolgoztam, nem lett volna gond, de most már gyeden vagyok és kevesebb a pénz. :evil: Amúgy én császárral szültem, de nem volt rossz élmény számomra. Igazából rendes szülésnek indult, csak nem jöttek a fájások. Ebből a szempontból is jó volt a Gerencsér (szerintem) hogy nem császározott meg rögtön, hanem várt egy éjszakát hogy hátha beindul. aztán jött az oxitocin, na akkor már jöttek rendesen a fájások, viszont Máté szívverése nagyon magas lett, meg a feje is elég nagy volt, így ferdén illeszkedett be a medencébe. azt mondta a doki, most már ne várjunk tovább, jöjjön a császár. végig ébren voltam, EDÁ-t kaptam. hallottam amikor felsír Máté, meg is mutatták, puszit is adhattam a buksijára. szép élmény volt. (és így azért megéltem, mi az a vajúdás.) sajnos pont lázas voltam, megfáztam, úgy fújtam az orrom, hogy vérzett. ez rossz volt.

Fábián dokit is ismerem. (amúgy Gerencsérrel ők együtt műtenek.) egy szobában voltam egy másik anyukával, őt meg a Fábián műtötte. (neki a szeme miatt volt császár.) úgy vettem észre ő is alapos, lelkiismeretes.

Mindenkinek gondtalan, problémamentes pocakosodást! :lol:

Kép

Kép
 
 


syrynx: Köszi a hozzá szólást, hasznos volt :) nem is gondoltam volna, h a császár ilyen gyakori!!!

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Papillon
állítólag túlságosan is magas Magyarországon a császárosok aránya, Nyugateurópához képest. pl. ha faros a baba szinte 99% hogy császároznak. (a 70-es évek elején még mindkettőnket, tesómat és engem is farral szült anyukám. mondjuk a tesómmal meg is szenvedett kb. 14 óra után született meg és volt is gond. ma már ezt nem engedik. meg ha az első gyerekkel császárral szült az ember, akkor is 70-80% hogy a másodikkal is császár lesz. félnek hogy szétválik a heg. de azért vannak akiknek a második már természetes úton születik.) De alapból abból kell kiindulni, hogy minden ok és természetesen jön a baba. :wink: :lol:

Kép

Kép
 
 


Oké, igyexem 8) köszi :wink:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok!

voltunk ma a bababörzén, a hatalmas tömeget leszámítva jó volt :) kétszer ki kellett mennünk kicsit leülni a friss levegőre, mert már kezdett leesni az amúgy is alacsony vérnyomásom :)
de hasznos volt, sok mindent sikerült tisztázni, eldönteni... pl. rájöttem, hogy a kismamák többségével szemben én nem szeretek babaruhákat válogatni :D de azért sikerült venni két 56-os hosszú ujjú rugit, egyelőre többet nem is tervezek :) plusz vettünk még egy kis pamutsapit is.
aztán édesanyámnak sikerült rábeszélnie a mosható textilpelusokra, úgyhogy abból is vettünk egy kezdőkészletet. nem volt olcsó, de ha belegondolok, hogy ezzel nagyrészt letudtuk a pelusvásárlást, akkor mindig megnyugszom :)
de ha belegondolok, hogy mennyi minden kell még... hááááááát...

Eszter

Kép
 
 


Sziasztok!

óó, bababörze én is terveztem, de végül a leendő nagyszülőkhöz mentünk vidékre.
Eszter: babakocsikkal kapcsolatban voltak infók? Engem elsősorban az érdekelt volna. Óriási a választék,viszont a pénztárcánk csak közepesen mély. Ugyanakkor kb. olyan érzés válogatni ezek között nekem, mint amikor táskát veszek :lol: (imádom őket)
Textilpelenkák?? Erről is sokat olvastam mostanában pro és kontra :wink:
Mi úgy tervezzük, hogy novemberben lakásrendezés és decembertől vásárlás.

syrynx: a vonalzód alapján mostanában érdemes majd drukkolni neked, ugye;)

Kati: jegyzetelni én fogok szerdán, majd csütörtökön beszámolok. Addig is megy a drukk a vizsgára!

Üdv:Orsi

Orsi

Kép
 
 


Orsi: volt elég sok márkájú babakocsi kint. én már nagyjából tudom, milyen kocsit akarok, úgyhogy nem is nézegettem őket, nehogy elbizonytalanodjak :)
én már eléggé beleástam magam a témába, úgyhogy ha van valami kérdésed, akkor írj nyugodtan, hátha tudok valami okosat mondani :)
a választék tényleg hatalmas, és az ember könnyen elcsábul... én igyekszem a földön maradni, és inkább a kényelmi szempontokat figyelem, nálunk a babakocsi nem lesz státusz szimbólum, mint néhol máshol :)

Eszter

Kép
 
 


Státuszszimbólum :lol: nekem a legegyedibb, legjobb cuccaim turiból valók!!
Szóval én még abszolut nem néztem utána, úgy gondoltam ráérek még, de lassan rájövök, hogy ezt is későre hagyom-hagytam mint szinte mindent eddig:)
Amikről eddig hallottam, hogy fontos a kerék (kicsi vagy nagy, meg hány forogjon belőle), az állítható kar.
De pl. tekintve, hogy a kicsik télbe érkeznek majd kell-e pl: mózeskosár vagy elég a lábtakarós kocsi?
Mi pl. elsősorban sétára, erkélyen alvásra és néha BKV-ra fogjuk használni. Tehát vmi könnyen kezelhető, de stabil kellene. Aztán pl. mivel a család, barátok Miskolcon vannak, ezért fogunk egy idő után utazni. Szóval nem árt, ha kicsire össze lehet hajtani.
Nem tudom, hogy biztonsági ülést (ez egyenlő a hordozóval??) külön érdemes venni, vagy jó ha rá lehet tenni a vázra?

Hát ha ezekben a kérdésekben tudsz nekem segíteni azt megköszönném:)))

Orsi

Kép
 
 


Sziasztok!


Remélem újra beindul a fórumunk :D

Én ezeken a kérdéseken még egyáltalán nem gondolkoztam, főleg azért mert s sógornőm és az egyik barátnőm is felajánlotta minden kelengyéjét ágyastul, babakocsistul 8) nagyon nagy könnyebbség, remélem tartják az ígéretük és nem hoznak addig össze még egy babát :shock:

Csatlakozom bjutihoz, nekem is a legjobb cuccaim a turikból származnak :roll:

Jól vagytok? minden rendben? Mentek szerdán a szülfelkészítő tanfolyamra?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia!

Nem állt ez le, csak a hétvégére lelassul egy kicsit :D Mi ilyenkor élünk családi életet, jövünk-megyünk stb.
Húú, az tényleg nagy könnyebbség lesz, ha ilyen sok mindent "megörököltök". Nekünk is vannak már felajánlások. A kocsival viszont úgy vagyunk, hogy megtérülő beruházás lenne,mert úgyis szeretnénk majd tesót, meg a családban is lenne rá következő jelentkező.

Én megyek szerdán, szóval beszámolok majd milyen volt. Mondjuk a szülőszobát még kihagyom. Én úgy érzem ráérek még ezzel, majd ha már lelkileg is rá leszek hangolódva (mondjuk nov.közepe vége), akkor megyek nézelődni.

Orsi

Kép
 
 


Szia!

Hát igen, a hétvége az a családé. Kivéve nálam, a tanulásé volt, mint mindig:-( mostanában

Én majd a következő utáninál megyek szerdán, tehát 2 hét mulva, és akkor is szeretnék körülnézni fönt, h mi is a helyzet azokkal a vip szobákkal, én arra gyúrok. :roll:

Remélem tényleg mindent megörökölünk, jó is lenne mindenből újjat, de házfelújítás mellett és hatalmas törlesztőrészletek mellet, ujjongok a nagylelküségüknek :P

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


hajj, de jó is annak, aki kap cuccot az ismerősöktől, rokonoktól! :) nálunk a baráti körben Dani lesz az első baba, így mi nem kapunk semmit, de legalább lesz majd hova lepasszolni a cuccost :)

mi jól vagyunk, azt leszámítva, hogy tegnap lebénultam :) baba elfekhetett valami ideget, mert nem tudtam ráállni a bal lábamra. de mostmár egész jó, csak akkor fáj, ha nevetek :D viccet félretéve: hosszú útra nem indulnék, de ma már legalább a wc-re rá tudtam ülni különösebb fájdalom nélkül :)

de a szerdai szülésfelkészítőt ki nem hagynám! remélem lesz már valami jó élményem is az uzsokiban... már amennyire ez lehetséges egy kórházban :)

csütörtökön reggel meg mehetek a terheléses cukros vérvételre, kíváncsi vagyok milyen lesz az eredményem. fontos vizsgálat ez, mert ugyebár "problémás" anyukák és babák nem lehetnek az uzsokiban. bár ha annyira rossz lenne a helyzet, hogy inzulinoznom kéne, akkor biztos nem lennék ilyen üde és friss, úgyhogy biztosan minden rendben lesz :) fő az optimizmus! :)

jaj, de sokat beszélek...
babakocsi: meglepődnétek, milyen sztorikat hallok ám ezügyben! mondjuk eleve egy 250-300 ezres "dizájn" babakocsi eleve nem lehet más, csakis a szülők feltűnési viszketegségének bizonyítéka... nyugodtan kövezzetek meg, ha nem értetek egyet :)

először is fontos azt kisakkozni, hogy mire is kell a kocsi, milyen terepen fogod majd használni. nálunk zuglóban sztem nincsenek olyan rossz útviszonyok, de azért így sem elhanyagolható, hogy jó nagyok legyenek a kerekek, meg hogy jó legyen a rugózása a kocsinak. illetve hogy bolygósíthatók legyenek. megmondom őszintén, én a kerekek számával még nem foglalkoztam, illetve nem hallottam se jót, se rosszat egyikről sem.
a kar magassága legyen állítható, hogy apának se kelljen lehajolnia érte (én férjem 2 méter, úgyhogy ez nálunk fontos szempont:D), meg neked is kényelmes legyen. illetve legyen átfordítható, hogy mindkét irányból tudd tolni a kocsit.
jaa, és persze a legfontosabb, hogy hány funkciósat akarsz. kell-e külön mélykocsi és sportkocsi, vagy megfelel-e a kombi. nekünk valszeg kombi lesz, de az még olyan messze van :)
a mélykocsinál pl az is fontos, hogy a háttámlája dönthető legyen vízszintesig. illetve hogy hány pontos a biztonsági öv.
nálunk nem olyan fontos, hogy esernyőre csukható legyen, de persze az sem mindegy.
mivel mi nem fogunk nagyon kocsikázni, az autós ülésekről nem sokat tudok, de vannak olyan hordozók, amiket rá lehet csatolni a kocsi vázára, de sztem lehet külön, csak hordozót is venni. ennek utána kellene nézni, egyet tudok, hogy ezeknek már elég komoly eu-s szabványuk van, amit érdemes vásárlás előtt ellenőrizni. szerintem egyébként mindenképpen praktikus, ha rá lehet pattintani a vázra, persze csak akkor, ha ez nem megy a minőség rovására.
na most lehet, hogy hülyeséget mondok, de sztem a mózes a mélykocsikhoz "jár", a lábzsák pedig akkor jó, ha már tud ülni a baba, és inkább a sportkocsikhoz kell. ezt tényleg nem tudom, de ha bemész egy bármilyen bolta, biztos meg tudják mondani! :)

na mostmár lelövöm magam... :D

Eszter

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: