Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nyuszi!

Örülök, hogy jól vagytok, Lili nagyon szép baba. Szerintem is jól eszik így, bár nálunk kicsit másképp alakul, de persze minden baba más, azt is figyelembe kell venni.
Nálunk reggel 7-kor tápszer kb. 200 ml (ennyit igényel), 10 magasságában gyümölcs vagy tejpép gyümölccsel, 1 körül főzelék hússal, de kb. 1-másfél óra múlva cucut (ez nálunk a tápszer :lol:) kér, 5 tájékán kicsi gyümölcs vagy tejpép, és fél 9-kor tápszer kb. 200 ml. Ez többszöri, mint a tietek, de Csenge nem eszik egyszerre sokat a kanalas dolgokból. És persze szokott kenyérhéjat, piskótát majszolgatni.

A főzelék nálunk üveges is és saját is. Nem akarom, hogy csak az üveges ízét szokja meg, nehogy ebből később gondunk legyen. És tényleg nem ördöngősség, bár néha nekem is fura állagúra sikerülnek, olyankor vagy higítom vagy teszek bele 1-2 kanál üvegeset, feljavítom picit :lol: .

Hát, mi így alakítottuk ki, a védőnőm nem sokat ér, segítségem nem sok, így az olvasottak alapján, érzésből és persze Csenge igényeit figyelembe véve lett így kialakítva.

Ma előbújt a második foga is, most olyan kis fogacsi :D.

Na, megyek mert felébredt, pusszantás mindenkinek!

Kép
 
 


Na akkor örülök, hogy jónak látjátok, csak mindenen tudok aggódni:D Azon is ha eszik, azon is ha nem, azon is ha sokat, ha keveset.. :)
Ő így szokta meg az evéseket, ezekben az időpontokban. Azért csak főzeléket meg gyümit kap, mert képzeljétek, semmiféle tejpépet nem eszik meg. Kipróbáltunk már ízesítettet is, simát is, sok fajtát..De fintorog, nem kell neki. Inkább főzelék, az minden mennyiségben. Néha csoda h ki nem durran. Mondjuk ezt volt kitől örökölnie, én is imádom őket:)
El nem hiszitek, most épp a térdemet rágja:D
És mennyit alszotok összesen egy nap? Mi este 9től reggel 7-8ig, aztán 10-délig, majd egy órát még 4től.
Jah, és amit még akartam, hogy ti forraljátok még a vizet? Mit adtok nekik inni?
Én még forralom, és nekem a HIPP instant tea a kedvence. Abból is a mangó-barack és a málna-csipkebogyó. De azt hiszem, ezek cukrosak. Erről jó lenne leszokni mi? :S

Puszaa

Kép

Kép


Berni nappal ebbe ,melegbe alig alszik,de kb fél11-től és délután 3-tól 1-1.5 óra(sajna a melegtől ez lerövidült és van hogy 20-30 perc),este 21-kor van takarodó és kb reggel 8-ig,de mostanában sokszor kel éjjel ,van hogy 4-5× és hosszan cicizik...remélem ha kijön a foga akkor vissza áll arra hogy éjfélig kel 1× és aztán reggel 8-ig egyszerse(régi szép idők)...

víz...ha csap akkor forrald,ha bébivíz azt már nem kell!

mi is HIPP gyógynövényest és mangó-őszist iszunk,de elfogadja a vizet is.Ma például kb.150 ml-t ivott.Ilyen melegbe jó is ha ilyen sokat iszik!

 

 
 

Sziasztok!
Huuuuu....hogy beindult mindenki,milyen szupi.nyuszi orulok hogy megint itt vagy!!Alig van idom.Nalunk eleg jo ido van es minden idomet Danussal toltoltom a kerti uszomedenceben..kicsit nem erti hogy mi van es egy kicsit fel is..de lassan megszokja biztos.
Dani is imadja a fozeleket,es ez inkabb en csinalom itthon.pepecs munka de megeri. a gyumit inkabb veszem mert ahoz mar tenyleg turelem kell.
Nalunk reggel Danus 8 korul tejcsizik(tapszer), 10 korul alvas,aztan 12 korul mar koveteli a fozeleket,majd fel ora mulva tejcsi megint.jatszas..alvas (1 ora kb).hami tejcsi..malszolja a piskotat vagy a kenyer csucsket is.majd 5 korul hami a gyumolcs.9 korul tejcsi "cereallal"nem tudom mi a neve magyarul.(van benne kukorica, szotyi,rizs meg gyumi.)mostansag Dani felebred hajnalban,ehes a dragam..utana vissza alszik reggel hetig.
Inni en vizet adok neki(van olyan amit a babaknal ajanlanak)vagy gyumolcsle babaknak 4 hotol.Dani imadja!!
Symont:milyen jo Csengenek mar kibujt a masodik fogacskaja...nalunk latom hogy ott van de nem bujik...
Suti:Berni mikor kezdett el egyedul allni?nagyon nagyon enni valoan edes!!
pusszantas mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Suti! Berni nagyon edes! Es milyen ugyes! EZekert a pillanatokert erdemes elni! :D

Nyuszi! Orulok, hogy visszatertel a forumra! Jo messze elmentetek!
szerintem az evessel nincs nalatok semmi baj! Mi reggel szopizunk, kilenckor gyumolcs van, egykor fozelek, otkor tejpep gyumolccsel vagy siman, este kilenckor pedig ujra szopizunk, es meg a napkozbeni evesek utani szopik is megmaradtak! Eszunk uvegeset is es sajat keszitesut is, de peldaul a krumplit es sargarepat csak sajatot hajlando megenni, villaval torve es kicsit darabosan, turmixolva ezeket nem hajlando megenni! :D

Alvas! Mi nappal nem alszunk tul sokat! Delelott 10 korul 1 orat vagy felet es delutan negy korul meg egy oracskat! Miota kijottek a fogacskak az ejszakak is nyugosebbek (valoszinuleg keszulodnek a tobbiek is!)

Nalunk megvolt elete elso betegsege : haromnapos lazunk volt! Szerencsere mar nincs laza, most a piros pottyoknel tartunk! De allitolag par napon belul maguktol elmulnak! Nagyon remelem!

Vegre itt a nyar! Na megyek, pa pa!

 
 


Köszi Csajok!

KAtyca ,Berni majdnem 8 hósan húzta fel magát.mostanság van egy két alkalom amikor kezdi elengedni a bútorokat,pedig még nem kéne :lol: ,de nagyot még nem esett.

ami új nálunkilletve már egy hete csipcsip csókázik,illetve nagyon szeret bújocskázni,ma azt játszottuk hogy kimentem a szobából ,ő leguggolt a járókába,én vissza és kerestem,majd felállt,én észrevettem és előről,annyira kacagott,olyan édes volt!!!

Vivinek jobbulást,most mi orrfolyunk!!semmi más,szerencsére,de ez lehet a felső fogak készülődésétől!

 


Sziasztok!

Csenge fél 9-től fél 7, 7-ig szunyál, 10 körül 1-2 órát, aztán ebéd után játék és fél 3-3 körül elalszik1,5-2 órát. Persze, volt már olyan is, hogy délelőtt 3 és fél órát aludt, ma pedig a délelőtti alvása 15 perc volt.
Sokat van viszont levegőn, sokszor amikor látom, hogy fáradt beleteszem a babakocsiba, megyünk egy saroknyit, elalszik és lent hagyom az udvaron aludni. Mondjuk, ma írtó meleg volt, azért aludt olyan keveset, mert pokol meleg volt kint.

Viszont pár napja kikészít bennünket, egyszerűen nem akar egyedül megmaradni. A járókában van, ott állok mellette és amint elfordulok és teszek 2-3 lépést, ordít, mint akit nyúznak. Bújik hozzám, ölben jól elvan, de ugye 32 fokban ez kicsit megterhelő, meg aztán így nem sok mindent lehet csinálni. Néha már viszem magammal zuhanyozni is...Ma már nagyon nyűgös voltam :cry:. Nálatok is van ilyen?

Kép
 
 


Sziasztok!

Suti! Koszi a jokivansagot! Remelem nalatok sincs semmi komoly es vegre lesz fogacska :D


Symont! Mi is hasonlo cipoben jarunk! Kb ket napja( miota ilyen nagy meleg van) Vivi is nyugosebb az atlagnal! :cry: Tegnap mertem az idot: haromnegyed orat volt az olemben egyfolytaban es meg birta volna a kisasszony,csak mar en nem birtam! Ahogy letettem egybol kezdett uvolteni! :cry: Nalunk mindig ugyanakkor van a hiszti: egy del korul es egy negy ora tajan! Ma a negyorasit kikuszobolom egy plusz setaval megelozeskeppen, remelem bejon, mar csak delre kell kitalalnom valamit, hogy eselye se maradjon nyugoskodni! Csak azt nem tudom mi ujat mutathatnek meg neki! Mar minden jatekot tud: kukucsi, kuszunk egy kicsit, forgolodunk az agyban, zenelunk...Ti miket szoktatok meg jatszani?(amit mar o is tudhat).

Na megyek, mert ebredezik a draga!

 
 


asszem 7 hósan kezdődik a szeparációs szorongás,lehet ezért ilyenek a csajok!Berni is szokta

Berni nerég elkezdte a csipcsip csókát,azt szoktuk játszani

 


Köszi Süti!

Én ugyan nem hallottam eddig a szeparációs szorongásról (pedig azt hittem jó sokat olvastam már, de azt hiszem sohasem lehet eleget okosodni...), most utána néztem és valóban ezt élheti át a csemeténk.

Kép
 
 


Sziasztok!

Jajjjj Lili is iszonyat nyűgös :( Már van, hogy tépem a hajam, tényleg nem jó neki semmi sem. Tegnap már szó szerint mindent próbáltam:( Vannak ilyen napok, bár hál istennek ritkább. Lehet ez a szeparációs amit mondotok? Néha észreveszem, h ha elmegyek, egyből ordít, de ezt annak tudom be, h unatkozik. Akkor lehet csak engem hiányol :) De jó :)
Mi a tapsi-tapsit játszuk mindig. Tud az én kezemmel, és mostmár magától is. Akkor van a bújócska, és van a pápá, már azt is tud inteni :) Bár néha a pápá tapsiba megy át :D

Mit játszak még vele? Ti hogy bírjátok néha amikor annyira nyűgösek? Én nagyon nehezen... :(

Pusziiii

Kép

Kép


Sziasztok!

Suti! Koszi a tippet! :D En mar olvastam valamikor errol,de most eszembe sem jutott! :oops:

Nyuszi! Vivi is nagyon szereti a tapsi-tapsit!!! :lol: Mindig nevet, ha ezt jatszodjuk! Ha valakinek a fogat szeretnem megmutatni,akkor tapsikolok neki es ime.........a fogacskai! :D Bujocskat is szokta szeretni, a papat meg nem tudja, hanem meg a kispapo keset is szereti,na meg ha tancolok vele vagy elotte es o nezheti, hogy milyen idiota anyukaja van.


En is eleg nehezen viselem, ha nyugos, foleg ha ket-harom napig tart! Tegap mar nem tudtuk megvarni apat sem, mert annyira nyuglodott, hogy levittem setalni,hatha megnyugszik! :cry: Ott talalt bennunket apa..... ultunk a padon nagy szomoruan es kerdezte hogy mi a helyzet. Mondtam neki, hogy azon gondolkodom, hogy mit akasszak a Vivi nyakaba, hogy 5000 forintert elado vagy hogy ingyen elviheto? :roll: Estere mar nagyon ki tudok keszulni ilyenkor! De egy egy faraszto nap utan, este elkuldom apaval setalni es addig en feltoltodok! Maskor este harmasban setalunk! Ugy hetbol hatszor.

De szerencsere ma mar minden rendben volt,szinte mintagyerekkent viselkedett: nem volt nyugos, jokat evett sot meg aludt is! :D :D :D

 
 


Hát igen Ole, teljesen megértelek... Én is néha olyanokat gondolok... Főleg amikor wc-re nem hagy elmenni, vagy a szokásos reggel 7-8 helyett 6kor vagy azelőtt kel. Engem főleg ezek a reggeli kelések viselnek meg. Nameg sokszor el nem tudom képzelni mi baja lehet. Csak nyög, meg visít, ami nem sírás, hanem hiszti. Később, ha már nagyobbak, szerintetek többet fognak aludni este? Vagy meg lehet velük beszélni, hogy néha hagyjanak kicsit? :) Olyan jó lenne. :(
Nekem meg az a baj, hogy a párom szinte semmit sem tud segíteni, főleg most, mert itt kint minden nap dolgozik, nincs egy szabadnapja sem, és reggel 8-tól este 10-ig. Szóval teljesen magamra vagyok utalva. Otthon legalább ott volt anya :( A párom meg sokszor nem érti, miért vagyok ennyire fáradt, meg ennyire mérges a Lilire. Ugye ti értitek? :( :(

Kép

Kép


Sziasztok!!
Ahogy olvasom mindenki egyforma cipoben jar...Dano teljesen ugyan igy viselkedik...egesz nap rajtam log,nem akar jatszani ha leteszem bombol,ha megyek a wc-re sirva kuszik utanam ,enni nem akar,inni nem akar csak rajtam csungeni.ilyenkor en is a setalast valasztom akkor egy kicsit megnyugszik,neha el is alszik.engem is akaszt ki hogy mar reggeli 6-kor fent van,raadasul egesz este minden 3 oraban felkell mert epp jatszani van kedve...Nalunk sem tud segiteni a parom mart ejszakanket dolgozik hajnalban jon haza,napkozben alvas.neha amikor anyosomnak van egy szabad 10 perce rahagyom.naha mar a hajam tepem hogy mi lehet a baja...jatszani a kukucs hol van mamai szereti.ha enekelek neki azon nagyon nevet,vagy a hoc hoc katona...Dani egyenlore csak kuszni hajlando,neha negykezlabra nyomja magat vagy fekvotamaszba.kipakol mindent ami a keze ugyebe kerul.annyi jateka van..es megis a kukaval,a papucsommal az etetoszekkel jatszik.neha mar ugy kell keresnem hol honnan van Dano. Jarokaban meg nem marad..Ole neha en is azon gondolkodom amin te...elado vagy kiado...egy tabla a Dani nyakaba... :roll:
Lanyok en csak arra gondolok hogy remelhetoen hamarosam vege lesz ennek az idoszaknak!!!!addig is mindenkinek kitartas

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Hat nekem nagy szerencsem van ezek szerint,mert bar a parom egesz nap dolgozik, de este hatkor mar itthon van es szivesen vigyaz kicsit Vivire. Sot, szerdan es szombaton o altatja el este, mert en nagyon szeretek a furdokadban ucsorogni,akar egy orat is, igy este megetetem Vivit es mar mehetek is :D
De meg igy is van hogy neha kiakadok estere! Leginkabb akkor amikor tenyleg nem tudom, hogy mi a baja: nem ehes, nem szomjas, pelust cserelek, nem almos, nem akar jatszani.....na ilyenkor ki tudnek szaladni a vilagbol.....De szerintem a het elejen a hirtelen jott meleg tett be neki szegenynek, mert tegnap nagyon jo napunk volt es kepzeljetek ma reggel otkor evett es aztan fel kilencig!!!! :lol: 8) aludtunk!


Ugyhogy Nuszi ne aggodj, en teljesen megertelek !!! En meg mar kezdtem neha azt hinni, hogy velem nem stimmel valami :roll: Hogy csak en vagyok tul turelmetlen.

Orulok, hogy ezt veletek megtudtam beszelni! Es fel a fejjel !

 
 


Igen, én is azt érzem, hogy velem van a baj, hogy magammal is akarok foglalkozni, lelkiismeret furdalásom van, ha hagyom egy kicsit sírni, és nem szaladok ki rögtön a zuhany alól. Sokszor érzem ugy, hogy rossz anya vagyok, hogy nem törődök vele eléggé, biztos mások egész nap babusgatják, nem hagyják hogy sírjon, csak én vagyok az, aki leülök a gép elé, és néha netezgetek, mások biztos nem. Nem tudom, hogy fogom kiheverni ezt az egészet, de majdcsak tényleg vége lesz ennek. Nem törődhetek vele a nap minden percében, engem az tuti felemésztene. De az élet apróságai, amik eddig teljesen természetesek voltak, amióta megszületett, esélyem sincs. Pl. ejtőzni egyet a kádban, megnézni egy filmet, rendesen kitakarítani, kiszedni a szemöldököm, elmenni venni magamnak valamit, vagy akár csak megenni az ebédemet rohanás nélkül... Hát... Nem könnyű :cry:

Kép

Kép


Sziasztok!
Elaludt a kiscsaj!!!
Nyuszi! Ez a "rossz anya vagyok" engem is szokott gyotorni! De tenyleg sokszor ugy latszik, hogy minden percet neki adok es megsem eleg... DE aztan eleg egy kis mosoly es elfelejtek mident es ugy erzem, hogy kenyerre lehetne kenni tole!!! :D Huh, ez az en lanyom mar most ugy az ujja kore bir csavarni, hogy en nem is tudom mi lesz itt meg kesobb... :shock: Ne szomorkodj Nyuszi,ezzel mindenki szokott igy lenni,csak ugye nem szoktunk dicsekedni vele :oops: Es probaljatok valami megoldast talalni,mert tenyleg szuksege van az embernek, meghacsak fel vagy egy orara is, de egy kis szunetre,mert kulonben egyre csak rosszabbul fogod erezni magad es ugy fogod erezni, hogy mar eleged van az egeszbol! Es ez senkinek sem jo!
Nalunk szerencsere a ferjem minden vasarnap itthon van, miota Vivi megszuletett , igy nem nez ram csunya szemmel, ha este mondom, hogy ki vagyok keszulve(mert neki egy nap is eleg faraszto), hanem akkor o maga ajanlja fel,hogy elmennek setalni. Meg szokta is mondani Vivinek, hogy "Vivi, hat ilyet nem szabad csinalni",Vivi meg erre vigyorog egy nagyot es mar kesz is vagyunk :lol: Huh, de apas lesz ez az en lanyom :)

Na megyek, mert forrik a leves, sziasztok!

 
 


Sziasztok,látom a meleg végleg betett mindenkinek.....én is mikor Berni nagyon nyügi akkor átmegyünk(átsétálunk egy udvaron)a nővéremékhez a varrodába,vagy ő imádja a tigris és micimackó -t és a Mickey egér játszóterét ,azt szoktuk nézni a neten,illetve csak a dalokat,mert a mesét még nem nézi.amúgy meg szinte egész nap matrica,rajtam lóg,de én imádom ölelgetni,néha kiakadok,de akkor rászólok,hogy elég,amtől mégjobban sír,és akkor felveszem megnyugtatom,próbálok vele játszani....sajnos ez egy ilyen időszak,és álljatok úgy hozzá,hogy nem lesz jobb még pár évig,akkor örülni fogtok ha mégis!1-1.5 évesen elindulnak,pakolnak,akkor mehetsz utána és pakolhatsz vissza,aztán 2 éves kor körül kezdődik a dackorszak,na az tuti durva lesz!kb 2-3 évesen elindul a "miért" korszak,na nekem ez lesz a legkeményebb,már uncsiöcsémnél is a falramásztam tőle!!!!Szóval kitartás!!!...

na mármegint csak okoskodok itt ,lassan kapok egy szemüveget és én leszek Okoska törp :D

Nyuszi hogy hogy nincs szabadnapja????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sutimano76 2010.06.11 22:06-kor.

 


Nyuszi megpróbálhatnál ott egy családi napközit vagy bölcsit,hátha bevennék pár órára????

 


Az a baj, hogy nem merném itt beadni, meg ez egy kis üdülőfalú, itt nincs ilyesmi. Annyit láttam egy bevásárlóközpontban, ami mellesleg nincs közel, hogy van egy játszóház. De az nem neki való még.
Mindig így van, ő az egyetlen szakács, és ha kivenne szabadnapot, nem lenne ki főzzön. Elég nagy szálloda ez, nem engedheti meg magának. De tudtuk, hogy ez lesz. Csak más, amikor érzed is:(

De képzeljétek, már nem eszünk üvegeset, apa neki is tud főzni:) Kicsit gyorsabban kész van itt, mint otthon... Úgy hallottam a vas ilyenkor nagyon fontos. Mibe van pontosan vas?

Kép

Kép


Lanyok!
A ti gyerkocotok is eleven?en reggel tol estig csak azt hajtogatom mint egy papagaly..:Dano ne vedd a szadba,Dani ne nyujj hozza,Dani gyere onnan.de ram sem hallgat..ez normalis vagy el van kenyeztetve es egyik fulen be a masikon ki?

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


:D:D Ez még a jobbik eset:D Lilikének mondom: Lilike, ne menj oda, nem szabad, rámnéz, vigyorog, és csinálja tovább:D Tehát még tudomásul is veszi, h nem szabadna:D

Kép

Kép


Sziasztok!

Nyuszi, Suti! Most latom, hogy ti tagnap voltatok kilenc honaposak! :D Gratulalok es nagyra nojjenek a csajok! :D

 
 


:) Kösziiii!!!!
Csajok! Beneveztem a Lilust a 24.heti picibaba versenyre. Itt egy link, szavaztok rá? Egy nap egyszer lehet, vasárnapig minden nap lehet szavazni. Lehet már regisztrálva is vagytok oda.

http://palyazat.picibaba.hu/201024-heti ... d=szavazat

Itt van a Szőke Lili! Köszönöm ha megteszitek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pusziiii

Kép

Kép


igen Ole,már többet voltak kint,mint bent :lol: :lol: :lol:

Katyca,igen és ez még így is lesz,hisz az ő fejecskéje "üres",megy próbálgatja,és fogalma sincs mi az hogy nem szabad,ilyenkor meg kell próbálni lekötni valamivel,hogy elfelejtse amit akart!

amúgy én igyekszem a "nem "szót riktán használni,de elég nehéz kitalálni,hogy a ne menj oda helyett azt mondjam ,hogy inkább gyere ide,vagy a "nem szabad"-ot máshogy fejezzem ki!!!!

na megyek szavazni!!!

 


Köszi süti és mindenki:D:D:D:D

Süti ez jó ötlet, hogy ne érezze a tiltást azért használnál mást? De jóóó :) Nem is jutott volna eszembe:D

Kép

Kép


Sziasztok!en mar szavaztam Lilcsekere!!Mar sok szavazata van,csak igy tovabb!Hajra Lili!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Nyuszi! Liliennek nagyon sok szavazata van!!! Hajra!

Mi megint egyedul maradtunk! Apa elment Pecsre dolgozni hetfon es csak pentek este jon haza :cry:
Vedono szerint Vivi nem hizik eleget! :? 2950 grammal szuletett es most 6950 gramm! Kicsit elkeseredtem, de nem nagyon, mert szerintem jo ez , ahhoz kepest hogy mennyit mozog egesz nap. Sot, tegnap mar elkezdte probalgatni a negykezlabra allast is:lol: Raadasul amikor jott az also ket foga harom napig nem volt hajlando csak szopizni, minden mas ennivalot elutasitott, aztan meg a harom napig tarto magas laz.....olyan bagyadt volt, enni sem volt kedve :cry: Megtomni meg nem tudom, a folosleget ugyis visszabukja,hat nem tudok mit csinalni. Szepen fejlodik, eros, jokedvu kisbaba :D Valoszinuleg nem lesz Goliat belole!

 
 


Köszi mindenkinek!
Minden nap szavazhattok azzal amivel regisztráltatok!!!
Édesek vagytok!!!!!!

Ole!!!
Ne aggódj!!!! Szerintem teljesen normális. Lilike pont kb 100g-al volt több, és születni is 100g-al született többel mint Vivi. Nekünk meg azt mondták h minden jó. Én ilyeneken nem aggódok. Akkor lenne gáz, ha nagyon eltérő lenne az átlagtól. Minek magyaráznak butaságokat a védőnők..Istenem.....
Emlékeztek..Anno még amikor pocaklakó volt Lili akkor is mindig mondták ultrahangnál, hogy retardált, mert a combcsontja 1 mm-el rövidebb volt mint az átlag... Látom mennyire retardált lett... Bolondok ezek mind.

Mégegyszer köszi, hogy szavaztok! Vasárnapig tart a verseny!!

Pusziii

Kép

Kép


Sziasztok!

Én is szavaztam, szépen gyűlnek a szavazatok :lol: .

Hát igen, nálunk is mindig az kell csengének, ami nem szabad, pl. imádja a papucsot rágcsálni és a popsikrémes doboz fedelét levenni és belenyallantani. Én is próbálom kerülni a nem -et, nem szabad-ot, csak tényleg nem könnyű más szót használni.

Amúgy, időnként én is azt gondolom, hogy nem hízik a csajszim eleget, de eszik 6-szor, viszont mozog annyit, hogy egy örökmozgó megirigyelné. Mi sem vagyunk Beckyvel vastagok, így valszeg Csenge sem lesz duci. Ez van.

Nálunk szerintem várható a felső fog, mert ismét nyáladzik és mindent a szájába dug és ma kicsit türelmetlen, nyűgöske volt. Kíváncsi vagyok mikor bújik elő.

Hogy bírtátok a meleget? Csengének piros pöttyök jöttek ki a toka alatt, hátán derékig. Kicsit megijedtem, de azt mondták, hogy a melegtől és tegyek rá hintőport. Segített, már csak pár pötty van.

Most megyek, próbálok tanulni kicsit.

Pusszantás mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok!

Nyuszi! Koszi a vigasztalast! Engem sem zavar, hogy nem egy orias bebi Vivien, csak rossz hallani, hogy " nem hizik eleget". :x Hat meg ha jon a szomszed, hogy az o kisfia egy honappal kisebb, mint Vivi es mar 9300!!!! gramm! Na akkor mar inkabb ennyi!
Szepen gyulnek am Liliennek a szavazatai!!! :D
Symont! En sem banom, hogy nincs mar kanikula, mert Vivi is eleg eberen aludt a nagy melegbe! Mondjuk nem csodalom, meg mi sem tudtunk rendesen aludni 30 fokba!
Hogy megy a suli? En vegeztem a vizsgakkal, kilenc volt egy honap alatt :? Szerencsere mind sikerult, de az allamvizsgat elhalasztottam februarra! :roll:


Jo ejszakat mindenkinek!

 
 


Köszönöm mindenkinek!!!!

Azt akartam kérdezni, lehet hülyeség, de tőletek meg merem, hogy Lilike néha rázza a fejét oldalra, mintha nem-et bólogatna. De ezt elég sokszor csinálja egy nap. Játszik, elvan magában, mászkál, és közben rázza a fejét. Nem tudom, csak bohóckodik? Vagy valami baj lehet? :S Olyan butának érzem magam, hogy ilyeneket megkérdezek!! :( Nektek szoktak ilyet csinálni a babuk? Főled neked süti, mert egyidősek.

Puszi

Kép

Kép


Sziasztok!
Dani lelkemnek is annyi jateka van es mindig a papucsom kell neki.na meg a szemetes vodor.vagy kuszik minden fele a lakasban es jatszik mindennel amivel nem kene.
Ole ne aggodj Vivi sulya miatt,Dani sem egy "dagi"baba.ez azert van mert sokat mozognak,egeszsegesek.Ne aggodj.en is igy voltam 1 honappal ezelott,de a vedono megnyugtatott,hogy ez azert van mert mozgekony.
Nyuszi!!!:Ez nalunk most jott elo!!!Dano is razza a fejet mindha nemet mondana...De azert csinaljak mert tetszik nekik.akar mit mondok neki razza a fejet.en meg csak nevetek mert olyan kis vicces!!!
Nalunk megint megint elromlott az ido...felhos borongos...
Es persze szavazunk Lilikere!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Igen, mostmár kezdek rájönni, hogy ez azért lehet, mert tetszik neki. Szerintem tőlem leste el :) Mindig csinálja és közben vigyorog:) Csak először fura volt, mert nem csinált még ilyet. Jah, és azóta már azt is észrevettem, ha nem akar valamit, pl. azt hogy a pólót ráadjam (akkor mindig eszeveszetten sír), akkor is rázza a fejét. Elvileg 9 hónap körül van egy nagyobb ugrás megint a fejlődésben. Lehet ez is egyike azoknak:) De még mindig nincs foguuuunk :(

Köszi a szavazatokat csajok!!!! :*

Kép

Kép


bocs Nyuszi csak most értem ide...Berni nem csinálja a fejrázást....de ettől még nincs semmi baj,valszeg tetszik neki,csak vigyázz hogy az első szava ne a NEM legyen

 


Szia Süti!
Az miért baj amugy? Sokat hallja tőlem, hogy nem. De nem tudom másképp mondani neki amit nem szabad, ráadásul gyorsan kell szólni mindig. :?

Kép

Kép


Most kicsit visszaolvasgattam...
Roziante???Emma család???V.andi???

Kép

Kép


nem baj,csak majd amikor neked is mindenre nemet mond,az bosszantó lesz!!! :lol:

V.Andi nem hiszem hogy jön ,a saját topikban is keveset van....Barni jön- megy nincs ideje!

 


Sziasztok!

Symont! Ha jol emlekszem nektek van borostyan nyaklancotok! Mik a tapasztalatotok rola? Kaptunk egyet ajandekba a fonokasszonyomtol es ezert szeretnem tudni! Valaszodat elore is koszonom! :D

 
 


Ole!

Gratu a viszgákhoz, ügyi vagy. Nekem egyelőre csak óráim vannak, majd ősszel lesz 3 vagy 4 vizsgám, attól függ, hogy adnak-e felmentést 1-2 vizsga alól, amit már letettem a fősulin. Fura megint iskolapadba ülni, de remélem megéri majd az idő és energia ráfordítást.

Csenge most szinte órára beállt napirendileg, már közel 1 hete. Reggel 7-kor eszik cucut, fél 10 tejberizspép valami gyümölccsel, háromnegyed 10-kor már követeli az alvást és 12-ig alszik. Fél egy főzelék hússal, fél 2 cucu, 3-kor bedől az ágyba és fél 5-5-ig alszik. Játék, játék fél 6-körül kap még egy kis valami hamit, amivel estig kihúzza, 8-kor fürdés max. fél 9 alvás. Ez most nekem nagyon jól jön, mert van időm tanulgatni, meg itthon is ezt-azt csinálni.

Lányok! fejrázás még nálunk sincs, de a tiltott dolgokat ő is nagyon szereti

Tegnap előtt végre felült, nagyon élvezte. Tegnap már etetőszékben evett, az is nagyon tetszett neki. :lol:. Ezért én azt mondom neki, hogy inkább ezt csináld, vagy azt és elfelejti, amit az előtt akart.

Na, megyek. Pusszantás mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok!

Symont! Gratula a feluleshez! :D Csenge nagyon ugyes! Teljesen fekvo helyzetbol ult fel?


Hat csajok....esik az eso. Mar megint elmaradt a delelotti seta! :? Viszont a lanyom mar lassan ket oraja alszik!!! :lol: Ez nalunk olyan ritka, mint a feher hollo!

Nyuszi! Lili nyerte a szepsegversenyt! Gratulalok es igazan megerdemelte a kis holgyike!!! :D

 
 


Puszi mindenkinek, köszi h szavaztatok. Ha vhova beneveznétek, segítek én is ezerrel:D
Symont nagyon üggyiiii bébii!!!! Nekem is mindent 8 hónaposan kezdett..de ugy, h egyik nap már tudott ülni stabilan, másnap mászott, és pár nap múlva felállt:D azóta nincs kedve ülni :DD

Kép

Kép


Bocsi Ole!

Csak most láttam, hogy kérdezted a nyakláncot. Csengének már olyan 2 hónapos kora óta van és nagyon nyugis gyerkőc, a foga miatt is csak 1-2 nappal a kibújás előtt volt picit nyűgös. Meg is szokta hamar, talán kétszer tévedt oda a keze. Én csak ajánlani merem.

Kép
 
 


ügyi Csenge!!!!!! Kép Kép

 


Sziasztok lanyok!
Itt a lehetoseg hogy menjek egy kicsit bulizni,mert a baratnommel Danus jol elvan.de megis nem tudom itt hagyni..ugy erzem hogy meg pici ahoz hogy masra hagyjam!szerintetek ez normalis?vagy velem van a baj?ti mit gondoltok?

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Katyca!

Ez normális, elsőre én is nehéz szívvel hagytam otthon és izgultam is Csenge miatt, pedig soha nem ébred fel éjszaka és ugye nagy baja sem lesz éjjel a mamával. De annyira ki voltam már éhezve egy kis szórakozásra, hogy elmentem és bár sokszor gondoltam a kis Szuszukámra, nagyon jól éreztem magam. És kicsit feltöltődtem :lol:.
Meg kell próbálni. Nem rögtön egy reggelig tartó mulatsággal, ha nem lennél nyugodt, de kicsi "jóság" neked is kijár. És attól nem vagy rossza anya!!!

Kép
 
 


menj csak nyugodtan,8 és fél hónap bezártság után jár ennyi!!!!

 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen nem írtam a fórumba...! Viszont bele-beleolvastam az írásaitokba és megnyugodtam, hogy nem csak az én ágostonom hisztis, nyűgös és nem hagy még wc-re sem menni. :)

Ami azonban a legfontosabb; megnéztem a képeket, videókat itt is és az iwiwen is - egyikőtök sem panaszkodhat! :) Gyönyörűséges, ügyes Kislányaitok, Kisfiaitok vannak! :)

Szerencsére nálunk csak a laktóz intolerancia maradt meg, de gyógyszerrel eddigre szépen kialakultunk. Reggel változó, hogy mikor kel a nagyságosúr, de az éjszakáink kb egy hónapja egy-egy felkeléssel megoldhatóak. Ez már önmagában csodálatos! :)
Eszik szépen, mikor felébred 6-6:30-kor anyatajet, illetve mostmár tápit, aztan 9-kor gyümölcs (180g), 13-kor főzelék husival (180g) és 17-kor rizspép gyümivel (ez kb 170g). Este 20-20:15-kor fürdés majd anyatej/tápi.
Tápszer ezen a héten kezdődött, mert mostmár nem kéri az anyatejet, és ezért nincsen napközben sem. Így nőttek meg a gyümölcs, főzelék adagok is. Sajnos a kaki beragadt neki sokaszor nagyon, így inni őszilét kap - hígítva.

Anyatejet pedig azért nem kér a szentem, mert 9 hetes terhes vagyok. :)
Nagyon nem mostanra terveztük a kistesót, de apa nem vigyázott jól. :oops: Igazából nem bánom, csak sajnálom, hogy Ágoston így nem tud többet szopizni. De féltem a Pindurimat is, nehogy baja legyen.

Ágoston egyébként szépen feláll, mászik, mint a szélvész, akaratoskodik és nem lehet leültetni, ő állni akar, ha inog is már. :)
Mondjuk ülni éppenséggel nem is tud. :o Így aztán a lakásban minden veszéjben van. Sajnos sokat dől el, de nem üti meg magát komoylan szerencsére. Azért persze visítás az van ilyenkor is.

Na, most mennem kell, mert közeleg a kajaidő és a Főnököm már itt arénázik a lábamnál. :)

A legjobbakat nektek!

Kép
Kép
 


Szia Rozi!

Újra közöttünk :) Örülök, hogy jól vagytok. Hááát, a kistesó meglepett, biztos öröm, azt hiszem én is szeretnék, csak még nem most. Igaz, sokat azért nem várhatunk, mert 37 leszek idén. Meglátjuk.

Ma voltam suliban, tök jó volt, csak Csenge nyűgösködött apának, ennek nem örülök. Igaz, ezt tudtuk, amikor bevállaltuk, de azért az anyák picivel jobban bírják a strapát...

Na, megyek, felkelt a szentem.

pussz-pussz

Kép
 
 


Rozi,aztaaaaaa,máris kistesó????gratulálok!!!

nálam is van valami ,de valszeg csak hormongond,mert Berni megint nagyon szopis lett,vagy nemtom,a menszeszem után volt barnázás,remélem már nem lesz több...azért csinálok egy tesztet majd,mert a méhenkívülim is hasonló volt!!

majd jövök a hírekkel!!!

 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron