Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma voltam kombinált teszt vérvételen. Illetve csak lettem volna, ha vesznek vért, de nem. Naptár szerint ugyanis még belefértem az időkeretbe, de a baba biometriai adatai alapján - amit a 12 hetes UH adataiból számoltak - már nem.
Igazából nem is értem az egészet. Ha nagyobb a gyerek, akkor az miért kizáró ok?
Most mindenestere fel van adva a kérdés, hogy menjek e a kevésbé pontos négyes tesztre (15000 Ft-ért), vagy vállaljam a babára esteleg kockázatos amniocentézist?
Mésrészt viszont mit tudok tenni, ha pl. olyan eredményt kapok, hogy valami baj van?! És amúgy is csak a kromoszóma rendellenességről ad valami infót mind, arról nem, hogy mondjuk az izmai, agya, veséi hogyan fejlődnek...

Meg vagyok lőve... :(

Kép
Kép
 


Rozi a Mávban,csütörtökönként asszem,de ha kell utána nézek,ott olcsóbbért meg tudod csináltatni a 4.-es tesztet!!!afp-t csináltak???asszem azért nem csinálnak ilyenkor mert az előrehaladottt terhesség fals ,akár rossz eredményt is adhat!!ha az afp jó,akkor sztem ne emészd magad ,menj el majd a 4.-esre és kész....izmot és agyat hogy néznek nem tudom,de a veséket nézik uh-val a nőgyógyászok!!!hány éves vagy hogy amniot csinálnának???

 


Szia Suti!
Köszönöm a választ és a megnyugtató szavakat! :)
Én is a MÁV-ban jártam, (vagy ÁEK) Olasz Andreánál. Ő mondta a 15000 Ft-ot. AFP a jövő héten lesz esedékes. Most csak a kombinált teszthez kellett volna a vérvétel, csak ahogy írtam, a baba fejlettsége miatt már nem lehetett, bár naptár szerint még időben voltunk. A 4-es tesztet megcsináltatom - bármi jön ki, úgysem vetetném el, de nyugodtabb leszek, ha szép eredményt láthatok. :)
Amúgy szeptemberben töltöm a 39-t. Mire megszületik a kicsi, nem lesz már messze a 40. sem. Már Ágostonnál is nagyon ajánlgatták at amniocentézist, de a kombinált teszt jó eredménye után én nem kértem. Egyébként úgy tudom, ez a legpontosabb teszt, a 4-es már nem annyira (kb. csak 75%-os).
Mostmár nyugodtabb vagyok, csak anyósom parázik, hogy most mi lesz, hogy nem vettek vért?! Mondtuk neki, hogy a baba már meglévő génállományán és egészségi szintjén ez semmit nem változtat, a tarkóredő mérésen pedig jó eredményt kaptunk.
Megyek mert Gosti követelőzik. :roll:

Kép
Kép
 

 
 

Sziasztok!

Rozinante! Vivinel nekem rossz volt az afp, 10 nappal kisebb volt az ultrahangon, mint menzi szerint es ket ciszta volt a fejeben a 18-adik heten. Elkuldtek a Sote-ra es amniocentezist akartak csinalni. Ekkor mentem el negyes tesztre es en is megfogadtam, hogy ha meg lesz gyerekem nala is megfogom csinaltatni, mert nem er annyit az egesz, hogy vegig izgulj meg ot-hat honapot. De hal'istennek semmi baja nincs a picurnak. Ja, es en 24 eves voltam. Ha minden eredmenyek rendben lesznek nalatok es a tarkoredo is jo volt, akkor szerintem egy negyes teszt teljesen elegendo lesz, hogy megnyugodj. Csak a kor miatt szerintem ne izgulj, nem lesz semmi baj. :D Es az ultrahangok is ma mar olyan modernek es aprolekosak, hogy szerintem eszrevennek, ha lenne valami.

Tegnap delutan eleteben eloszor felallt Vivi is a kisagyaban teljesen egyedul. Persze jo motivacioja volt ra : meg akarta kostolni a felso lecet is 8) Nagyon orultem am neki.
Viszont az alvassal eleg sok problemank van. Csak sirva alszik el. Nyugoskodve, csapkodja magat, sokszor mar annyira kifarasztja magat, hogy hullik el a feje, de akkor is meg negykezlabra probal allni es nem akar aludni. Hiaba is veszem fel es ringatom, akkor is csak sir. Mar nem tudom mit tegyek. Nalatok volt ilyen? Es ha igen, mit tettetek? Ha elalszik akkor mar nincs problema, csak mig eljutunk odaig, az egy kuzdelem minden este.

Na most megyek, mert alszik a dragam es jo lenne valamit gyorsan csinalni itthon. Pa pa

 
 


Rozi nem lesz !!!

Ole,nálunk akkor volt mikor a nagyágyonalvás után át akartam szoktatni a kiságyba....1 órás műsor volt és éjjel is többször kelt,majd visszamentünk,a sírás elmaradt a többször kelés nem!
esetleg még annyit tehetsz,hogy kicsit korábban viszed aludni,míg nem álmos annyira.

 


Ole, gratulálok Vivinek! :) Nagy élmény ez!

Az alvás nálunk mindig cirkusz délután. Pár napja nem aludt egyáltalán ebéd után. Előtte is sírás, feszítés előzte meg az elalvást. Ha karomban próbáltam altatni, akkor majd kiugrott a kezemből és sírt. Ha a kiságyba teszem, akkor felál, mászkál, majd sír, de nem alszik.
Este, fürdés után úgy alszik el, hogy az ölembe veszem, adok neki inni, és némi feszítés, sírás után, 15-30 perc alatt elalszik. Ekkor beteszem a kiságyába és éjjelente változó, hogy hányszor kel fel.
Most, hogy nem aludt délutánonként csak egyszer. Egyébként 2-3 alkalommal.
A foga miatt is nyűgös álló nap. Ma sikerült altatni délután, így jobb kedve van. :)

Nyuszi nincs még itthon? Eltűntek a többiek... Remélem jól vannak és nyaralnak. :)

Minden jót Nektek! :)

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Lanyok! Nem tudom mit tegyek! Tegnap hivtak a munkahelyemrol, hogy menjek be, ha tudok! Ma bementem! Egyik munkatarsam elmegy a cegtol vegleg es szeretnek ha visszamennek dolgozni aprilistol vagy majustol! A helyzetet az is bonyolitja, hogy az O helyere vennenek fol, ami jobb munkakor, mint a regi...kevesebb munka es tobb penz lehetne. Ha nemet mondok azonnal vesznek fel egy masik embert, akit betanitanak, de akkor en mar csak a regi munkakorbe fogok tudni visszamenni. De ha elfogadom, akkor varnak ram majus elejeeig. Raadasul belementek minden kikotesbe : 6 oras munka (8-tol-2-ig), hetvege szabad lenne ( a szombat is!!!) es a bolcsi esetleges koltsegeit is allnak a fizetesem felett. Szerintetek? Egyik reszem azt mondja, hogy vagjunk bele, a masik meg azt, hogy nem tehetem ezt Vivivel. :cry: Raadasul jol is jonne, mert ugye alberletben elunk, kozben odahaza epitkezunk es szeretnenk minel elobb befejezni.
Hat most szamolhatok es gondolkodhatok, hogy mi legyen. Van ra egy hetem!

Rozi! Agoston is bolcsis lesz nemsokara, ugye?

 
 


Ole,

nagyon nehéz a döntés... Nekem sem volt könnyű. Ágoston most szeptembertől lesz bölcsis, már nincs egy egész hónap és kezdjük a beszoktatást. :(
Viszont Vivi már addigra másfél éves, mire bölcsibe kellene mennie májusban. Semmi kétség, hogy nagyon nehéz lesz, de Te azzal segíthetsz, hogy ha eldöntötted, hogy munka + bölcsi, akkor tartsd magad ahhoz. Nem érezheti a pici, hogy bizonytalan vagy és megszakad a szíved! Aztán amit még tehetsz, hogy a bölcsis napirendet alakítod ki már otthon is vele.
Rohadt nehéz, de én is a pénz miatt teszem azt, amit teszek. Ráadásul terhesen... És ha a kistesó megszületik januárban, szeptembertől neki is sajnos bölcsi lesz - bár nála majd húzom az időt, hogy legyen legalább 9 hónapos, mire otthagyom.
Van kollégám akinek a gyerekei 9 és 6 hónaposan mentek bölcsibe. Semmi bajuk nem lett, kiegyensúlyozott, értelmes gyerekek. Náluk anyuka megunta az otthon létet... Hát... ha nekem is csak ennyi lenne a problémám...! Én tuti nem adnám be csak oviba.

Biztosan sokat lesz beteg szegénykém, de hamarabb esik át alapbetegségeken. Ezt nem lehet kikrülni, csak elodázni... :?Próbálom megerősíteni az immunrendszerét előre.
De az is biztos, hogy itthon unja ami van. Mindig kell neki valami színház, cirkusz, hogy tetszen neki a helyzet. A gyerekek társaságát pedig nagyon szereti. Szóval a gyerekek jó hatással lesznek rá ebből a szempontból.
Hogy a gondozónők milyenek, az egy másik, nagyon fontos kérdés. Erre még én is kíváncsi vagyok.

Aug. 24-én lesz szülői - majd mesélek, ha érdekel.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Rozi! Koszi a valaszt! Persze, hogy erdekel a szuloi, varom a beszamolot! Kivancsi vagyok mindenre, mert ezen a teren eleg elveszett vagyok! :(
Vegul is dontottunk a ferjemmel es visszamegyek dolgozni. Voltunk is a bolcsibe, Vivinek nagyon tetszett, el vette tolem a gondozono es korbe vitte az udvaron, az en lanyom meg mindenkinek mosolygott, kerdezte is , hogy mindig ilyen baratsagos a baba. Szerintem is jo lesz ott neki a tobbi gyerek kozott, nem egesz nap csak engem lat. Vegul is 8-tol 2-ig dolgozok majd csak es a munkahelyem csak negyed orara van, ugyhogy mire a deli alvasbol felebred, mar szinte ott is leszek erte! :D

Na megyek is, legyetek jok es kellemes hetveget mindenkinek!

 
 


Tobbiek elvesztetek? Hali!

 
 


vagyok vagyok,de csak olvasásig futja,kicsit sok a program...persze én csináltam magamnak nem panaszkodok!!!

Menj Ole,nekem is a szívem szakadna ,de több pénz 6 órában....

azzal azért számolnak a munkahelyeden,hogyha bölcsibe a gyerek és sokszor lesz beteg,akkor azt valszeg otthon töltöd betegácsiban????

 


Sziasztok Lanyok!
hat nalunk sok minden tortent az elmult hetekben.es sajna csak rossz hirek,leszamitva hogy Danonak felig kibujt a fogacskaja,es mar fent jon a masik. :D mar setel a seta kocsijaval maga elott tolva..
Sajna a bolcsin nekem is el kell gondolkodnom mert a munkanelkulit megvontak tolem...es az alberletet fizetni kell.munkat kell talalnom surgosen!puszi mindenkinek es minden babanak.(az internetem alig mukodik ugyhogy nem sokra van idom...)

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


ajaj,nagyon kihalt a topik :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

 


jaj tudom mit szerettem volna,felhívni a figyelmeteket,hogy nézzétek meg az uzsokis honlapot,nagyon szép lett az új szülészet!!!!

 


Koszi Suti az infot! Meg fogom nezni!

 
 


sziasztok!

nálunk is volt némi gond/baj a családban, de megoldódott mostnara. nagytakarítást csináltam, orvoshoz, vérvételre járkáltam - a 4-es tesztünk eredménye szép lett! :) külön AFP-s eredményem nem tudom, de a 4-esben is volt, úgyhogy baj nem lehet. aztán készültem vissza a munkába - hétfő óta dolgozom. nagyon nehéz reggel 5:15-kor eljönni tőle! :( megsimogatom a kis hátát, haját és kisurannok az ajtón. :( most apa van otthon Ágostonnal, aztán szept. 1-től én. én is fogom a beszoktatást csinálni vele 6-tól.

tegnap volt szülői a bölcsiben. rossz szülő vagyok. :(
a vezetőnő szipmatikus, a környezet is ok, de a gondozónőnk... minden 5.percben éreztette velem, hogy rossz anya vagyok, amiért ilyen kicsi gyereket bölcsibe adok. legalább lenne már 1 éves. na, persze, mert így neki az evésnél többet kell vele foglalkoznia. megértem, hogy van még másik 4 kisgyerek az enyém mellett, de ha mondom neki, hogy nem jószántamból, akkor ne b˝son tovább. különben sem én találtam ki, hogy 6 hónapos kortól vegyenek fel gyereket a bölibe. a lactase tablettát nem hajlandó beadni neki evés előtt (ez napi 3 alkalom mindössze!), hanem azt akarja, hogy vigyek tápszert a konyhára és majd azzal készítenek neki kaját. na de az én gyerekem ezzel a gyógyszerrel megeszi a túrót, a baba joghurtot stb! a tápszert meg úgy útálja, hogy a szagát se bírja. az allergológusunk szerint sem jó, ha elvonjuk tőle a normál tejes dolgokat, mert sosem derül ki, hogy kinőné e a laktóz érzékenységet?! és akkor én otthon hogy etessem normálisan?! úgyhogy még lesz egy köröm a doktornőnél is - úgyis kell igazolás - meg a vezetőnőnél is.
lesz családlátogatás is, majd puhítom a gondozónőt és a váltótársát., hogy ne a gyereken csattanjon, ha rám haragszik a plusz munka miatt (ami amúgy a munkaköri kötelessége).

na, de a konkrétumok:
a rendszer az, hogy egy gondozónő van a 12 gyerekkel váltásban a társával, ebédnél, fekvésnél vannak ketten. akkor mindenki a saját 6-6 gyerekével van elfoglalva. reggel 6-tól este 18-ig vannak ott, reggel korán és este 17 után ügyelet van csak, összevontan. a gyerek 10 óránál nem lehet többet a böliben.
reggeli 8-kor (kenyér valamivel megkenve + valami tejes ital) 10-kor tízórai (ivólé), 12-kor ebéd (főzelék + husi, gyümölcs), aztán alvás kb 15-ig, akkor uzsonna (megint valami kenyér + tea). a térítési díj napi 322 Ft/nap. ezen felül csak alkalmanként a közös töröközőre, ágyneműre kellhet. de természetesen minden segítséget szívesen vesznek és van alapítványuk. ;) délelőtt vannak udvaron, uzsonna után változó, inkább bent játszanak. mindenki viszi a maga kölykének a pelenkát, popsikrémet, popsitörlőt nem engednek, mert állítólag a wc-be dobják (ki az a hülye?!), ezért popsimosás van és kell saját textilpelus a törléshez. vinni kell egy doboz, orig lázcsillapítót is.
kell bentre váltóruha, nem szeretik a kantáros holmikat, inkább rövidujjú body + melegítő nadrág. ha szobatiszta, akkor kispóló, hogy ne lógjon bele a sloziba a body alja. :) ebből kell a szekrénybe 2 tiszta tartalék, ha defektes lenne ami rajta van. udvarra is kell váltó ruci, ha nem akarod, hogy abban homokozzon, csúszkáljon, amiben reggel bevitted. bentre kell kérges szandál, hogy fogja a bokáját a gyereknek és egy tépőzáras mamusz. utóbbi szerintem hülység, de kell. ha akarod, a kinti játékohoz is vihetsz váltócipőt, szintén a szebbik óvása miatt. :)
kell havonta vinni egy csomag 100-as zsepit, egy csomag szalvettát, két csomag kukazsákot, folyékony babaszappant.
betegen ne menjen a gyerek (evidens), ha beteg, akkor telefonálni kell és a második naptól tudják levonni a napi térítési díjat, amit mindig a következő hónapban írnak jóvá. az orvosi igazolás nem lehet régebbi 3 napnál, amikor újból megy a bölibe a gyerek.
az első nap vinni kell a TAJ kártya fénymásolatát, orvosi igazolást, hogy egészséges és mehet közösségbe (ez sem lehet 3 napnál régebbi), ha ételallergiája van akkor gazstroenterológustól kell igazolás (ez fél évig jó), kell igazolás, hogy fertőzésmentes környezetből érkezik a gyerek, kell az oltási könyve, eü. kiskönyve, és egy füzet, amiben majd üzengetünk egymásnak. ugyanis a gondozónő nem tud mindig kiszaladgálni hozzánk, ha visszük a gyereket, mert neki ott a többi - logikus. ennek az lesz a címe, hogy Bölcsödei életem. :)
minden csoportnak külön kapucsengős bejárata van és külön udvarrésze. gyereket nem fogadnak kaja- és alvásidőben - logikus okokból.
a kicsiket nagy előszerettel tartják rácsos kiságyban az udvaron (ez logikus) de a játszószobaban is! na, ezt meg ne rpóbálják a gyerekemmel! egész nap szabadon jön-megy a lakásban! teljesen kiborulna, ha becsuknák. ezt még kell velük értetnem, hogy attól még, hogy csak bútorok mellett jár, vagy kézenfogva, ő nagyon szeret és villámgyorsan tud is kúszni, mászni, felállni, stb. és alig van olyan, hogy elesne.
most így ennyi. Ágoston a Mazsola bölcsöde Maci csoportjába került (jele még nincs) és mivel ő a legfiatalabb, így 10 hónapostól 22 hónaposig vannak gyerekek a csoportban. az utána következő 12 hónpos, aztán 18, 19 stb.
nagyon remélem, hogy amit szlogenként hagoztatnak, hogy a gyerek az első, az úgy is van/lesz, mert akkor meg fogjuk egymást érteni és nem lesz semmi gond.

azt hiszem ez elég olvasni való a gyér közönségenk. :)

Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok!

Minden nap olvastalak Benneteket, de sajna csak eddig jutottam, időm nem volt bekapcsolódni. Látom mindenkinék volt történés.

Rozi! Nagyon köszi a részletes beszámolót, hasznos lesz majd, bár nálunk még nem esedékes. Azt hiszem mindannyiunknak meg kell majd küzdeni a bölcsis nénikkel, hogy mindenki elégedett legyen, mi is és ők is, és persze elsősorban a gyermekeink érdekei érvényesüljenek.
Amúgy látszik, hogy nagyobbacska gyerekekre van beállítva minden, mert például nálunk még kétszeri alvás van, a kajcsik is másképp alakulnak, a korlátokat, rácsokat sem nagyon szereti az én csajom sem, szóval küzdelmes lenne.

Rozi, ne foglalkozz a banyákkal azért amit mondanak vagy gondolnak arról, hogy dolgozni fogsz, meg van az okod rá, attól még nagyon jó anya vagy és különben sincs joguk kritizálni, de még megjegyzést fűzni sem hozzá.

Katyca, sajnálom, hogy Nálatok sem alakulnak fényesen a dolgok, remélhetőleg hamar megoldódik a problémád, sikerül olyan melóhelyet találnod, ami mellett marad még sok erőd a gyerkőcre, párodra és persze magadra és nem mellékesen jól meg is fizetnek.

Nálunk megvolt a keresztelő, jó fárasztó volt, mert csütörtökön jöttek az első vendégek Sopronból és vasárnap este 7-kor zártuk be a kaput az utolsó vendég után. Volt evés, ivás, bebaszcsizás, vasárnap reggel meg úgy mentünk a templomba, mint az atomcsapás. Csenge végig aludta a szertartást, pont délelőtt 10-től van az alvásideje.

Felső fog még nincs, kb. 2 hónapja várjuk, de nem akarja az igazságot. De majd kijön, olyan még nem volt, hogy bent maradjon :lol: Nagyon nem küzködik szegény, rág mindent, meg belém harap nagyokat.
Szépen feláll, próbálkozik a mászkálással is, aztán néha koppan nagyokat a feje és van sírás negyed órát...

Hááát, így vagyunk mi.

Most befejezem, mert mindjárt megint esés lesz :cry:

Pusszantás mindenkinek, legyetek jók és vigyázzatok magatokra és a pipikre.

Kép
 
 


Sziasztok csajszik.!
Vegre az uj hazba is beszereltek az internetet,es ha egnek mukodik.
Symont,remelem tenyleg rendbe jon nalunk minden,mert jelenleg nehez csaladi bonyodalmakon megyek keresztul.munkat ezerel keresek,de semmi.
kepzeljetek Dano 4 foggal kuzkodik,also mar felig kibujt a fenti 2 vampirfoga is mar kint van es az also masodik fogacskaja is jon.szegenykem annyira szenved mostansag zokogva riad fel almabol es csak magam mellett tudom megnyugtatni az agyban.tudom rossz mert hozza fog szokni de megszakad a szivem amikor sirdogal..hat egyenlore ennyi,megyek aludni..pusz mindenkinek es a baboknak.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Rozi! Koszi a beszamolot! Ne erezd magad rossz anyanak, semmi okod ra, nem ezen fog mulni! Orulok, hogy a baboval minden rendben van, lassan mar tul vagy a felen! :D
Most nincs tul sok idom, mar megyek is, udvozollek mindannyiotokat!

 
 


sajnos sokszor én is csak az olvasásig jutok...
a fórumonkon elindult az 1 évesek szülinapi esője!majdnem mindennap köszöntés van!!!annyira izgi,és egyben sírunk szinte naponta,hogy így rohan az idő!!!
Berni már tesz egy-két lépést egyedül,de nem mindennap,csak mikor kedve tartja,sebaj szülinapig még van 2 hete,remélem a tortához már a saját lábán fut!!!

munkát keresőknek drukkolok,munkásoknak ne dolgozzatok sokat,bölcsisnek drukk,hogy jól érezzék magukat..fogzósoknak drukk a fájadolmmentességért....ha valaki kimaradt bocsi!!!

 


NYUSZI!!!!NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT HOLNAPRA LILINEK(holnap nem bizti hogy lenne időm feljönni) Kép Kép Kép

 


Sziasztok!

Hu, de eltunt mindenki!

Na mindegy! Azert szeretnek kivanni Berninek es Liliennek nagyon-nagyon sok boldog szulinapot! Es mindegyikojuknek egy-egy hatalmas puszit kuldunk Vivivel!!!! Isten eltessen benneteket sokaig Lanyok!

 
 


Sziasztok!

Lili, Berni, nagyon boldog szülinapot kívánok!

puszi

Kép
 
 


LILIKE ES BERNI NAGYON SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!!!SOK PUSZIKA[/img]

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Nagyon szépen ksözönjük!!!!

 


Sziasztok!

Utólag is sok boldogságot, jó egészséget kívánok Lilnek és Berninek! :)

Nagyon kihalt a topik... De remélem jól vagytok...!

Mi a bölcsis beszoktatás és a munkakezdés miatt tűntünk el.
Szegény kicsi Ágostonom 10 hónaposan kezdte a "munkát". Szerencsére a gondozónőt elfogadta, szereti, és az is őt, amit nem reméltem a szülőin tapasztaltak után!, de azért hiányol a drágám - hát még én őt! Nagyon örülök, hogy így sikerült elfogadniuk egymást, és tényleg a gyerek az eslő! :) Délutáni alvás nem megy neki ott sem, de születésétől fogva rossz alvó sajnos. Enni eszik, mint a gép. Szeretik etetni. :) Jól feltalálja magát a csoportszobában mostmár. Ott nincsen jérókában szerencsére. Csak az udvaron. De ez érthjető. Ott is ki-kiveszik néha és hagyjék mászni egy kicsit, vagy ráültetik a kismotorra, hintára egy kicsit. Persze kintre vastag kantáros nadrágot vittem eni, nehoyg megfázzon, mert nagyon földszintes még a szentem. :) Kezdi megszokni az új helyztet, és kezd kialakulni a biztonság érzete is. Éjjel eleinte nagyon sokszor felkelt leellenőrizni, hogy ott vagyunk e mindannyian, mostanában már csak 1-2 alkalommal kel fel. Kezdi megszokni az új helyztet, és kezd kialakulni a biztonság érzete is. Ez csak azért húzós, mert én 4:15-kor kelek, hogy időben érte tudjak menni délután. Az apja viszi reggel 8-ra a bölcsibe.

Sajnos a közlekedés az elég nehézkes... Talán azért is, mert most vagyok a 22. héten és híztam eddig 14 kilót. :( Nem vagyok rá büszke, de nem fogom sanyargatni magam, mert egyszerűen iszonyatos étvágyam van, másrészt meg ezt kaptam anyámtól... Első babámmal 32 kiló jött fel, úgy, hogy heti egy gyümölcsnapot tartottam, orvosi javaslatra. Nem érte meg a sanyargatás, pedig nagyon igyekeztem! :oops: Szülés után, torna, diéta nélkül lefogytam 28 kilót 5 hónap alatt, aztán terhes lettem. :) Próbálom magam visszagfogni, de sajnos nem mindig megy. Pl. én kenyeret, péksütit soha nem eszek. Pörkölt, zsíros kaja nuku. Egy nagy gyengém van, az édesség. Ha rám jön, akkor pl. eszek jó adag lekváros tésztát, vagy zabkekszet tejjel. Ilyenkor a mennnyiséggel van a baj... :oops: De csokit sem eszem. Remélem azért nem leszek annyi, mint Ágostonnal, nagyon nehezemre esik cipelni már ezt a súlyt is.
Pláne, amikor a trolira próbálok felszállni babakocsistól, gyerekestől. Az a nyomorult troli sosem áll be úgy a megállóba, hogy ne a patka mellől, vagy a patka mellé kellene lépni - egy jó nagyot, hónom alatt a 10 kilós gyerekkel+babakocsi... Segítség meg nincsen. A minap még a sofőr is rám csukta babkocsistól az ajtót leszállásnál, pedig már félig kilógtam az ajtóból... Nem nézett bele a visszapillantó tükrébe... :evil:

Amúgy a védőnő nem sokat foglalkozik velem - biztosan azért, mert ez a második baba. :) Súlyt, vérnyomást mindig mér, bár az utóbbi a maga 80-90-es értékével olyan molylepke életérzést ad, hogy majd' felborulok.

Most el is köszönök - vissza a melóhoz!

Meséljetek, Veletek mi újság van?

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Rozi orulok hogy Agostonnal minden rendben a bolcsi teren,szerencsesek vagytok hogy elfogadtak es Agoston is jol viseli.Es orulok hogy te is jol vagy na meg a baboka.tudod mar hogy mi lesz fiu vagy kislany?
Sajna en is ismerem az otthoni kozlekedest,emlekszem amikor anyuval mentem a tesom meg a babakocsiba es nem volt olyan nap hogy a busz normalisan alljon be vagy meg az egyik labam volt a buszon es mar zarta volna az ajtot.anyu mindig elkuldte oket a ....melegebb egtajakra.itt eleg jo a kozlekedes sok figyelmet adnak a gyerekesekre es a mozgasserultekre,specialis felszallo van a buszokon...es nem kell emelgetnem a babakocsit.En Danival 20 kilot szedtem fel es azt hittem soha sem fogom leadni.en is mindig csak edesseget ettem,foleg palacsintat.de eltelt 11 honap,es hala az egnek kevesebb kilom van mint elotte.jo etrend,napi seta Danoval es egy kis felules.
En is gondolkodtam hogy Danot beadom bolcsibe,mert amit a munkanelkuliert kapok az semmi,es meg kell elni vmibol.de apa nem szeretne es nem is engedi.azt mondja hogy majd kovetkezo ev szeptembereben..akkor mar nagyobb is lesz.vegul is en is orulok hogy itthon lehetek a kis rosszcsonttal.
Daninak mar 5 fogacskaja van a hatodik uton.es szegenykem szenved eleget.segitseggel,az ujjamat fogva, de mar setal es naha megall egyedul segitseg nelkul. nehany hete elkezdett gondorodni a haja,es kibarnult.amilyen kis fekete haja volt.
sajna nekem sincs mindig idom irni de neha bekukkantok.irjatok lanyok kivel mi ujsag van,legalabb nehany szoban.pusz mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

De jo hallani rolatok valamit!

Rozi! Orulok, hogy Agoston ilyen hamar megszokta az uj kornyezetet! A reggeli 4:15-os kelesert nem irigyellek cseppet sem!

Katyca! Dani aztan jol beindult a fogak teren!

Mi jol vagyunk! Vannak nehezebb es jobb napjaink/heteink is! Vivinek negy foga van, ugyesen eszik egyedul banant, kiflit, sajtot, meg amit mar a kezebe merek neki adni! Mostmar egyre inkabb a mi ennivalonkat szeretne O is kapni, es neha a sajatjat nem akarja megenni! :D
Eszrevehetoen naprol napra egyre ertelmesebb: mar mondja, hogy tita a cicanak, vagy mondom, hogy apa kapcsold fel a lampat es akkor Vivi is mutatja neki az ujjacskajaval, hogy hova menjen, meg hasonlok...
Egyedul all kapaszkodas nelkul, sot mostmar probalgatja a felallast egyedul kapaszkodo nelkul is, ha az ujjunkat fogja O is ugyesen tud menni!
Ejjelente 3-4-szer ebred, viszont nappal nagyon jo alvokaja van, ketszer alszik kulon-kulon masfel orat, egyet delelott es egyet delutan! :wink:
Megkezdodtek a jatszoteri pajtasok szulinapi rendezvenyei, ugyhogy hetente van egy-egy eves szulinapi babazsur, igyhat nem unatkozunk! :lol: Es mar lassan en is torhetem a fejem a mi kis bulinkon!

Remelem mindenki nagyon jol van, es a babak is jol erzik magukat!
Tovabbi kellemes hetet kivanok Mindenkinek!

 
 


Jaj igen! Vivi rettentoen akaratos kislany!!! Nalatok mi a helyzet ezen a teren?

 
 


Sziasztok.Jo hallani Lilikerol es foleg hogy mar nagyon ugyes.Dani is rettentoen akaratos,ha vmi nem ugy van ahogy o akarja akkor leul okolbe szoritja a kezet es kiabal torkaszakadtabol.
Dani is mindig a mi ennivalonkat akarja enni es adok is neki peersze keveset.a spagettit nagyon szeretni,a kenyer veget,de szeremcsem van mert minden evo.mindent megeszik amit megkostoltatok vele.
Kepzeljetek tegnap este eloszor mindta Dani hogy MAMA!Amikor akar vmit azt mondja mama es ha nem figyelek akkor meg kiabalva mondja!en sirva is fakadtam az oromtol!apat meg az irigyseg eszi.. :D ha vmit akar akkor mutogatja,foleg ha cicat vagy kutyust lat.Imad jatszani a jatszoteren,szereti a gyerekeket.o nem farad el de en igen az utana valo kullogasban. :oops:
Dani 2-szer kel fel ejszakankent,viszont napkozben nem igazan szeret aludni.bar neha a foldon a parnak kozt talalom meg szunyokalva.
Ha minden jol lesz es meglesz a penzunk akkor Dani szuletesnapja fel uton lesz hazafele a repulon.ha nem akkor meg itthon unnepeljuk a pajtasokkal.na megyek mert Dano rosszalkodik.pusz mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Katyca: gratulálok Danihoz! :) Az akaratosság nálunk is meg van...
Az csak jó Daninak, ha Veled lehet otthon. Persze, nem tudom, mekkora próbatétel ez a pénztárcának, de ha a párod is így gondolja, akkor légy nyugodt ebben a kérdésben! :)

Ole: Vivi nagyon értelmes, okos kislány!!! Ágoston még ilyeneket nem csinál, ő inkább nagyon mozgékony. Már 7 hós kora óta egyedül feláll, megy a bútorok mentén négykézláb pedig szinte fut. :D A pápá-t hiába mutogtaom neki, de a nevére legalább hallgat, és ha hívom elindul felém, gyakran oda is jön, nem csak vigyorog félútról. :)
Neki is kint van már 5 foga és bújik a 6. is. Npok kérdése és az is áttöri az ínyét. Sajnos még nem ügyes az evéssel, de mi is adunk a kezébe rágcsálni valót. Na persze, ha szeretnénk együtt megebédelni hétvégén a párommal, akkor adnunk kell Ágostonnak valamit a miénkből.

Most mennem kell, de jövök hamarosan!
A legjobbakat Mindenkinek!!!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kepzeljetek elkaptunk a jatszon valami franya fertozeses nathat! Vivinek es nekem is allo nap csorog az orrunk :? Ugyhogy most Vivi kapja a Cebion cseppet meg a kalciumot, szerencsere laza nincs, ugyhogy egyebre meg nincs szuksege, le is kopogom( kop-kop-kop).
Orulok, hogy jelentkeztetek.
Katyca, Dani mar nagyon ugyes! Hat ha Vivi nekem is mondana, hogy mama, valoszinu, hogy en is sirva fakadnek oromomben. Mar igy is annyira jo erzes, amikor odajon hozzam es felkerezik ez olembe es annyira megszoritja a nyakam es olyan szorosan olel....vagy puszit kuld a kis nyulacska szajaval!!! :D
Rozi! Agoston egy igazi kisfiu! Lesz mit szaladgalnod utanna majd a jatszon! Dehat ez ennek a rendje!
Es a baboka megmutatta mar, hogy kislany lesz-e vagy kisfiu?

Na megyek, mert Vivi mindjart ebred es addig meg kellene egy kis hazimunkat is vegeznem! :oops:

Szep napos napot kivanok Mindenkinek! :D

 
 


Ole, mielőbbi jobbulást Nektek! Ágostonnak is "szortyog" az orra, mióta bölcsis, de nincsen semmi komoly baja. Élénk, vigyorog, megy, mászik rám, "bújik belém" amikor otthon vagyunk. Ő szeretetból harapdál és tépi a hajam széles vigyorral. :) Szóval nagyon fiúsan szeret. :) Eddig úgy tudjuk, a pocakban is fiú van. :) Aki eddig Domonkos. De még van időnk, amjd meglátjuk ez marad e a neve. Okt. 8-án megyünk UH-ra akkor remélem végre én is látom majd, amit kell, nem csak a doki mondja, hogy szerinte fiú. ;)

Katyca: Dani hasonlóan működik, mint Ágoston - már ami a nem alvást illeti... Tegnap, a böliben fél órát (!) aludt ebéd után...

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Rozi! Epp a mult heten mondtam paromnak, hogy ha a jovoben kisteso fiu lesz, nekem nagyon tetszik a Domonkos nev. Szerintem nagyon jo kis nev ez!! :D
Vivin sem latszik semmi betegsegre utalo jel, csak allandoan csorog az orra! :? Remelem hamar tul leszunk rajta!

Ha nem jonnek tobbet a heten: Kellemes hetveget Mindenkinek!

 
 


Ole. nagyon kellemes, orrfolyás-mentes :) hétvégét kívánok!

Kép
Kép
 


Becsülettel elolvastam amit írtatok,sajna a szülinpok és vendégségek miatt nincs sok idő,mindemellett még tengernyi dolog,most érzem úgy hogy kéne egy kis pihi!!!!

Gratulálok a csöppöknek a felálláshoz,beszédhez,fogacskákhoz.

Berni a szülinapja után 1 nappal elindult,így már annyi időm sincs mint eddig,néha még vannak egyensúlyvesztései és akkor jobb esetben popsira potty van,így figyelek ezerrel!Dumcsizni még nem dumcsizik velem,de akaratos,és még mindig szopizik,éjjel is vagy 2-3× kel.

 


Szia Suti!
Gratula Bernihez! :) Kis ügyes! :)
Nálunk Ágoston sajnos beteg lett, de mostmár jobban van.
Én továbbra is 4:15-kor kelek, melózom. Hullának érzem magam! Remélem a kistesó a pocakban nem sínyli meg.

Többiek úgy eltűntek, mint szürke csacsi a ködben! Úgy tűnik, szülés után, ahogy nőnek a gyerekek, nincs már annyi ideje senkinek... :( :)

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Rozi vmennyiben igazad van..alig jut ido a szamitogepre a lurko mellett,legalabbis nekem.es nem is hagy gepelni mert o is akarja nyomkodni a gombokat.nehanyszor mar ki is tepte a billentyuket.
Dani is 2x kell minimun ejszaka.es cumisuveggel a szajaban alszik el.Danonak mar csak az egyik kezet fogom es setal mellettem.nagyon akar a kis csoppseg.Viszont nagyon anyas lett.
Rozi vigyazzatok magatokra,tudom dolgozni kell de azert ne terheld tul magad.az en baratosnem is kiderult hogy 10-12 hetes terhes,az elso baba es izgulva varjuk hogy mi lesz. :D kicsit fel ugyanis mar tullepte a 38. evet.de biztos minden rendben lesz.Rozi mikor tudjuk meg hogy mi lesz????? :roll: puszika mindenkinek megyek mert a kisordogom ebredezik.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Ágostonnak jobbulást!!!

 


Katyca! Bar kicsit megkesve, de annal nagyobb szeretettel kivanok Daninak nagyon boldog szulinapot! Volt szulinapi buli? Remelem majd benezel es meselsz nekunk!

Udv Mindenkinek! Edit

 
 


Sziasztok!
Ole nagyon koszonjuk,koszi hogy gondoltal rank!Igen szulinapi buli volt,egeszen a 8honapos babatol az 5 evesig.Dani szuperul erezte magat,nem is aludt egesz delutan csak jatszottak.olyan boldognak latszott.es meg azt is elfelejtette hogy zavarja a kibujoban levo fogacskaja.elhalmoztak rengeteg ajandekkal,a ruhatol kezdve a jatekokig.
es tegnap elott(szulinapja elott egty nappal),arra lettem figyelmes,hogy 3-4 lepest mar tesz egyedul.es ma egesz nap azon jatszott hogyu elenged mindent es teszi a lepeseket.igaz csak nehanyat de sikerul.nehany kepet mar raktam az iwiw-re.
Remelem mindenki jol van,eltuntetek!pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is... Utólag is Isten éltesse Danit!!! :)

Sajnos Ágoston már harmadik hete beteg. Voltunk tegnap este másik orvosnál is, aki azt modnta, hogy szerinte rászipogott valami vírust a meghülésésre, de nagyon stramm gyerek, mert nincs láza és egészen jól gyógyulgat. DE! Ez egy asztmatikus hörghurut, úgyhogy kpott hörgőtágítót, orrcseppet és viatminokat, hoyg ne legyen kezeletlen a betegsége, különben asztmás lesz! Pláne, hogy allergiára hajlamos (apa, anya allergiás). Remélem nem lesz baj és meg tudjuk erősíteni egy kicsit az immunrendszerét. Amúgy nem írta ki a böliből, mert nem lázas és nincsen nagyon rosszul. De nagyon rossz eljönni hajnalban tőle! :( Nagyon nem jó ez így! :(
Pedig szülésig muszáj dolgozonom, valahogy ki kell bírni mindannyiunknak.

Katyca, Ole: köszönöm a jókívánságokat! Gratula Katyca a barátnődnek! Ne aggódjon, csak éljen egészségesen és nem lesz semmi baj! Higyjen önmagában - az sokat segít! Én is elmúltam 38, mikor Ágostonnal voltam terhes. Most elmúltam már 39, és jön Domonkos. :)

Ha van időtök, azért írjatok! :) Gondolom Suti szaladgál Berni után! :)

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Katyca! Dani egyre ugyesebb! Ugy latszik ez az egy eves szulinap jaras szempontjabol minden gyereknek vizvalaszto! :D Lehet hogy erzik, hogy itt az ideje, hogy onallosodjanak??? :lol:

Rozinante! Agostont nagyon sajnalom! Biztos nagyon nehez most Neked/Nektek! Megelozeskeppen mi szedunk Cebion cseppet es oscillococcinumot. Remelem azert kigyogyultok lassan a betegsegbol es emiatt legalabb nem kell idegeskedned!

Vivi mar profin tudtomra adja az akaratat! Megtanulta a nemet es az igent!!!! is inteni es azota buzgon hasznalja, majd elborul annyira bologat! :D Mutatja, ha fel szeretne jonni az olembe, csapkod a karjaval, ha orul valaminek, mindent mutogat es neha mondja hogy ana-ana. Minden nap mutat valami ujat! Hihetetlen, hogy mire nem kepesek ezek a kis aprosagok! Nap, mint nap kepes vagyok elamulni rajtuk!

Most megyek, Jo ejszakat Mindekinek!

 
 


Katyca: megnéztem Dani fotóit az iwiw-en, annyira szép és ügyes kisfiú! Gratulálok hozzá! :)

Ole: döbbenet, hogy Vivi mennyi mindent tud! Ágsoton még hasonlókat sem csinál, vagy jelez... Fantasztikus! :) Gratulálok!

Mostmár mi is szedünk Cebiont és Bronho-vaxom-ot. A hétvégére már nagyon sokat javult az állapota. Bár még köhög, de jól van. Péntekről szobatra virradóan egészen jól is aludt, aztán szombaton délután is. Az egészben csak az a szépséghiba, hogy mellettem... :( De én már azt sem bánom, ha mellettem alszik éjjel, csak alakuljon ki az alvás-ritmusa. Majd leszokik a velünk alvásról. És persze, nem is így kezdtük az alvást. No, amjd lesz valami. Mert az nem fog menni, hogy a kcsit szoptassam, Ágotson meg velem alszik... :?

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Orulok hogy Agoston mar sokkal jobban van.azt szoktak mondani hogy a legjobb gyogyszer egy gyereknek ez mindig az edesanyja.
Nalunk is bajok vannak az alvassal,dani nem igazan hajlando nelkulem elaludni es van ugy hogy egesz este"kovetel"maganak.mivel apa estenkent dolgozik csak hajnalban jon haza.persze en vettem dani szobajaba egy nagyon alacsony agyat,hogy fel le tudjon maszni.mert en felek hogy leesik a mi agyunkrol.nagyon ossze vissza forgolodva rugdoluzva alszik.
Dani mar szepen teszi a lepeseket egyedul,naprol napra tobbet.Dani is megtanulta a nemet,razza a fejet es elloki magatol ha mar nem ker,vagy egyaltalan nem ker vmit.vannak dolgok amikre meg nem jottem ra mi akar lenni..ha fel szeretne jonni az olembe azt dani is mutatja.na meg ha akar vmit mondja mama.sajna hamarabb megtanulta mama mint anya.(itt a mama az anya)persze itt mindenki spanyolul vagy nemetul beszel vele.es csak en beszelek vele magyarul.
Vivi mar igazi "holgy "lett.biztos nagyon tunderi baba,es szuper okos es ugyes.
Agoston miatt ne aggodj,amikor o akarja majd mindent egyszerre fog csinalni.en is ketsegbe voltam esve a fogak miatt es mar 7 foga van.egy napon meglaton Agoston mar jarni fog egyedul. :wink:
azt mondjak a fiuk mindig lustabbak.
Kepzeljetek Dani alig hajlando tejet enni.csak a fozelek,husok...holnap megyunk az 1 eves ellenorzesre a dokihoz.holnap meselek mit mondott.pusz

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 


Sziasztok!

Rozinante! Orulok, hogy mar jobban vagytok!

Hat Lanyok a nappali alvassal nekunk is adodnak problemaink. Az esti altatas es alvas egyre jobban magy : fel kilenckor mar alszik es az ejjel is egyszer ebredt haromnegyed negykor. Viszont nappal az nem igazan akar osszejonni. Tegnap negykor tudtam csak elaltani nem is tudom hanyadszori nekifutas utan. Ma meg kettokor elaludt, orditva!!! En mar nem tudom mit szeretne, szerintem ha rajta mulna mar nem aludna egyszer sem. Dehat ahhoz meg egy kicsit kicsi O. :roll: Na majd kilogokazom valahogy hogy jo legyen.Ilyenkor (vagy ha barmi problema adodik) egy par napig vezetek reszletes naplot, amibe mindent feljegyzek : mikor alszik, mikor ebred, evesek,stb es par nap alatt altalaban sikerul rajonnom, hogy mi nem tetszik neki. :wink:

Kepzeljetek a mult heten elhagytuk a cumit. Eddig a nuk cumit hasznaltuk es mivel itt a kozelben egy uzletben sem talaltam ilyet vettem neki egy aventeset. Haza vittuk, na mondom akkor lassuk mi lesz: a kis holgyikem megfogta a kis kezevel, megnezte minden oldalarol, betette a szajaba , harmat cuppantott rajta, kivette, intette a fejevel hogy nem, es letette a foldre. Hat kepzeljetek tobbet nem tudtam a szajaba nyomni, csak intette hogy nem es forditotta el a fejet. Muszaj volt este elmennunk egy auchanba, hogy vegyunk nuk cumit, amit azonnal elfogadott. En meg mar annyira belejottem a cumiszoktatasba, hogy azt mondja reggel
a parom, hogy miert akartam az ejszaka minden aron a szajaba eroltetni a cumit???!!! Persze en nem emlekszem semmire! :oops:

Na megyek, mert fel ora alvas utan frissen es uden magyaraz benn a lanyom! Puszi

 
 


Sziasztok!

Hát igen szaladgálok rendesen,mert bár a nappalit átalakítottuk,de a lépcsőhöz még nem vettünk rácsot,és az előszoba is kedvelt hely,.mert lehet cipőzni,meg papucsozni,igaz hogy szívszélütés kapok,amkor a cipők talpát rágcsálja....már az ősz hajszálaim hullanak,és mi lesz még később???

Így utólag nagyon boldog szülinapot Daninak,gratula a lépegetéshez!!!Jajj neked anya!!!!Az viszont sztem tök jó,hogy több nyelven is beszélnek vele,mert így legalább perfekt lesz!!!Bár ne ijedj meg ,de én úgy tudom,hogy így később is kezdenek el beszélni,meg eleinte még van hogy keverik!

Ágostonnak jobbulást!Érdemes lenne egy-két sunrideres terméket kipróbálnotok,nektek felnőtteknek is az allergiára!!!!
Ha érdekel,akkor szólj!

Vivike nagyon ügyes kislány!!!!

 


Sziasztok Lányok!

Minden nap becsülettel elolvastam mindenki beírását, de válaszolni már nem nagyon sikerült, egyszer elkezdtem, szépen beszámoltam mindenről, ami velünk történt, de elszállt mielőtt megkaptátok volna és agybajt kaptam.
Gratulálok és köszöntök mindenkit utólag, akinek szülinapja volt. Egyébként látom mindenkinél szépen fejlődnek a csöppségek, ügyesednek, okosodnak, hála az égnek.

Rozi, szorítok Neked, hogy minden rendben legyen Veletek, sok erőt és kitartást kívánok Neked, mert így munka, pocaklakó, Ágoston, hááát, nem egyszerű.

Ami bennünket illet, nálunk mostanában nagy társadalmi élet zajlik, állandóan összejövetelek, ünneplés, vendégség, ami persze jó, nem panaszkodom, de már tegnap előtt mondtam Beckynek, hogy olyan vagyunk mint egy panzió és kezdek besokallni.
Túl vagyok 3 vizsgán, szerencsére sikerültek, de most jön majd a neheze :(

Csengének is van már 6 foga, alul 2, felül pedig érdekesen nőtt, mert először a szemfogai jelentek meg és csak aztán a középső kettő. Szerencsére, vagy a borostyánkő hatásának is köszönhetően jól viselte a csajszim.
Még mindig kétszer alszik naponta, délelőtt 10-től másfél 2 óra, délután 3-tól szintén, az estét pedig szépen végig alussza negyed kilenctől legalább 7-ig.
Bútor mellett szépen totyog, pár lépést már anélkül is megtesz. A maga módján beszélget is, de olyan érthetőt még sajna nem. Pár napja sokkal bújósabb, megsimít, odabújik hozzám, tudjátok, olyan könnycsepp csalogatón :lol:

Ami nem túl jó hír, hogy sérvvel műtik november 25-én. Nagyon izgulunk, bár azt mondják, hogy műtét napján délután már haza is jöhetünk, de hát mégiscsak egy műtét, vérvétel, altatás, ébresztés, pár nap vagy hét csökkentett mozgás, amit elég nehéz megmagyarázni egy 1 éves babónak. Remélem minden rendben zajlik majd.

Mi is készülünk az 1 éves szülinapra, bár csak keresztszülők és nagyszülők lesznek. Istenem, milyen hamar elrepült az idő. Nemrég még a kórházi csomagot állítottuk össze, most meg már lassan beszélnek a gyerkőceink. Eddig bújtam torta recepteket, amit a Nyanyestkám is megehet majd. Szeretnék készíteni Neki egyet külön, de egy kicsit Pató Pál voltam, most meg már sürget az idő :cry:

Hát, így vagyunk mi. Ígérem, sűrűbben fogok jelentkezni a jövőben. Mindenki puszilok, vigyázzatok magatokra és a csöpikre.

Pussz-pussz

Kép
 
 


Sziasztok!

Sajnos meló mellett nem sokat jutok ide... :(
Hogy vagytok?

Katyca: Ágsoton megint beteg, de ez már csak így van, ha a kicsike közösségbe megy. Max csak az a kérdés, hogy milyen idős korában kell ezen átesnie szegénynek. Egyébként nem rossz beteg és nem is lázas. Elég stramm kislegény. :) Jól eszik a bölcsiben, de nem alszik csak egy órát ebéd után. Éjjel velünk alszik, de szerintem jön a foga, mert két éjjel már sokat nyöszörgött. No, meg telihold is van. Már kint van 7 foga, a 8-kal bajlódik.
Gonolom Dani is sokat forgolódik éjjelente. Bár, mivel ő már járni is tud, jobban elfárad a nap során. Talán...
De elmaradt a beszámoló, mi volt a dokinál?

Ole: Lehet, hogy a foga miatt nem alszik nappal Vivi... Vagy elég neki az éjszakai alvás. Ágostonnak is elég kicsi az alvásigénye. Annyira jó, hogy magától letettte a cumit! Ágoston nem akarja elhagyni, és a bölcsi miatt nem is szívózok vele, de ha tehetem elveszem tőle.

Suti: Ne aggódj, ha nem a cipők talpáról, akkor máshonnan szerzi be a napi kosz adagját a gyerek! :D Persze megértelek! Én sem örülök, ha ilyesmin kapom, vagy ha a babakocsi kerekét agyusztálja a kiskezével. Amúgy mozgalmas napjaid lehetnek Bernivel! Biztosan nem gond a jó kondi! :lol:

Symont: Isten éltesse sokáig jó egészségebn Csengét! :D Nagyon szorítok nektek, hogy minden jól menjen egy hónap múlva a műtét alatt és után!
Most a sok ünneplés után egy kis kényszerpihenőtök lesz - biztosan nem is fog hiányozni a nagy nyüzsgés!

A legjobbakat MINDENKINEK!

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Eloszor is CSENGENEK Szeretnebk nagyon sok boldog szulinapot kivanni!!!!Isten eltessen sokaig!!!
SUTI:Engem is esz a fene amikor latom Hogy Dani a cipot eszegeti vagy eppen az udvaron a foldet nyalja!!Es raadasul most egy kicsit folyik az orra.de laza nincs!!
ROZI:Dani sokat forgolodik estenket neha meg jol fejbe is rug,vag eppen azon veszem eszre hogy a hasamon alszik vagy eppen a labamnal.Neha velem alszik mivel estenket egyedul vagyunk.de apa mindig ramszol hogy Danonak van sajat agyacskaja. :roll:
Az egy eves ellenorzessel kapcsolatban teljesen meg voltam dobbenve.alig vizsgaltak meg kevesebbet foglalkoztak vele mint mikor kisebb volt.De Dano teljesen egeszseges,9900g,78cm.minden jo nala.csak annyi hogy alig akar tejet enni,ugyhogy gyomoszolnom kell bele a sajtot,joghurtot...
Dani mar nagyon akar jarni,mar egyedul felall,teszi maganak a lepeseket.de persze mindeg popsira eses van.
Acumi dolog nalunk is huzos mert Dani azzal alszik el raadasul egyik a szajaban a masik a kezeben.
Jajj,mennem kell mert Dani a viragot tepkedi!!puszika mindenkinek es a baboknak.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron