Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi a SOTE I-esre járunk meddőségi kezelésre 2008. májusa óta.
Immár a harmadik inszemre készülünk.
Szeretném, ha írna ide az, aki szintén odajár és megosztanánk a tapasztalatainkat.
Tudjátok, hogy hány inszem után lehet lombikozni?
És kb. mennyibe kerülnek a gyógyszerek?
Kellenek-e plusz vérvételek és vizsgálatok a lombik előtt?

Várom szeretettel a tapasztalataitokat!:))))
Vendég
 


Az inszemihez nem kerülnek sokba a gyógyszerek. Három hónapra együtt kaptam meg a bogyókat, injekciókat és nekem összesen
19 000 Ft volt.
Persze, tudom, hogy ez egyénileg változó lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.17 21:23-kor.
Vendég
 


Ismét benéztem ide:
Tudja valaki, hogy megy a lombik kezelés menete a SOTE-n? Milyen vizsgálatok szükségesek előtte még?
Vendég
 

 
 

Szia Twist!
Hasonló a problémám........az I.sz. Női Klinikára járunk lombik kezelés miatt. Épp a vizsgálatok elején járunk. Több szálon fut a dolog, elég hosszadalmas procedúra. :( Férjemet vizsgálták 3x, nekem volt egy petevezeték átjárhatósági műtétem (laparoszkóppal a korábbi probléma miatt) Aztán 2 hónapot vártunk időpontra, első konzultáció Murber Ákos dr.-nál volt-szuper kedves, alapos, segítőkész, ő adott beutalót 4 alkalmas hormonvizsgálatra (vérvizsgálat+ otthoni vizeletteszt),aztán újabb időpont, ekkor Urbancsek doktor úrhoz mentünk az eredményekkel, ő HSG végzését javasolta, ez van folyamatban. Aztán dől el, hogy inszem, vagy IVF lesz. Szerintem,amiket leírtam azok a vizsgálatok talán az inszemhez is kellettek, nem? Tudomásom szerint 5-6 inszem után lehet lombik, de ha van vmi betegség, pl. endometriózis, akkor ez változhat.
Vendég
 


Köszi Kedi, hogy írtál!:)) Igen, inszemi előtt ezek a vizsgálatok voltak nekem is. 4. inszem lesz holnap, aztán már lombik következik, a korom miatt.
Lombik előtt milyen plusz vizsgálatok vannak még? Pl. rákszűrés újra és Hepatitisz szűrés, ilyesmik? Kell újra andorlógia is? Mennyi idő, míg ezek a vizsgálatok leperegnek? Pl. ha február elején lesz a ciklus eleje, akkor márciusban már tudnánk kezdeni, vagy inkább csak áprilisban?
Vendég
 


Szia Twist!
Mi a férjemmel úgy indultunk, hogy lombik eljárás lesz. Neki 2 vizsgálata volt még tavasszal, én 2 műtéten voltam túl, az utóbbi átjárhatósági vizsgálat volt. Ezek birtokában jelentkeztünk be ősszel a SOTE-ra. Ehhez jött még friss rákszűrés, a férjemnek 3. spermavizsgálat, nekem hormonvizsgálat, ultrahang. Sok vizsgálati eredményünk volt, de kevésnek bizonyult, lombikot még így sem kezdtek, újabb átjárhatósági vizsgálat kell,ez HSG lesz a jövő héten. Nálunk lassan halad a dolog, de nagyon alaposak-szerintem. Csak szörnyen nehéz, hogy szeptember óta még az sem dőlt el, hogy megvalósítható-e nálunk is az inszem, csak jönnek egymás után a vizsgálatok. Lombik előtt szerintem több a vizsgálat, mint inszem előtt, s az előkészítő szakasz is hosszú-igaz saját élményem nincs, de próbálok sokat olvasni róla. Neked ki az orvosod? Szendei dr. végezte az inszemet?
Szurkolok az inszem napján!
Üdv: Kedi
Vendég
 


Sziasztok!
Igaz én nem vagyok lombikos,de én is az I.számú Női Klinikára jártam a Murber dokihoz :D 3 év próbálkozás után jelentkeztem.
Nekem nem volt tüszőrepedésem(minden hónapba megjött,de mégsem jött össze "természetes"úton a baba) Alacsony is volt a hormonszintem,így szurizni kezdtek....3 kúrát és rengeteg bejárkálást (vérvételek,ultrahang, szurizás még hétvégén is...) követően 2007.07.02.-án megszületett kislányom,aki gyönyörű! :P Most a kistesóval próbálkozunk(lassan 7 hónapja),de reménytelenül.Most jelentkeztem be megint egy vérvételre(hormonszint vizsgálatra) várható,hogy ugan az lesz mit az első esetben:( kiváncsi leszek mit mondanak.....
Minden estre nektek is nagyon nagy kitartást kívánok,és mihamarabbi "babaázást" mert nincs az életben szebb dolog mint egy kisbaba(megörvendezteti a mindennapokat)!! :D :D :D
Üdv:Vanda
 


Szia!
Gratulálok a kislányodhoz,biztos sikeresek lesztek, s összejön a második baba is! Rem. nemsokára mi is babavárásról fogunk beszámolni!
Szóval erőt, kitartást nekünk, mindenkinek!
Üdv: Kedi
Vendég
 


cetrotide már nem aktuális...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára caty70 2009.03.10 15:39-kor.
 
 


Sziasztok!
Caty, köszönjük a felajánlást, én sajnos nem tudom, hogy mire való az a szuri. Fostimont kaptam mindig és Choragont.
Vawa, köszönjük a történetedet, nagyon bíztató nekünk is.))) Édes a kislányod, egy tündér!
Kedi, köszi a drukkokat, túlvagyok az inszemin, épp egy hete volt. Igen, a doktor úr csinálta. Sajnos Murber doktor lába megsérült, így haza kellett mennie aznap és őt helyettesítette Szendei doktor. Hát, sajnos úgy görcsölgetek, hogy nem sok reményem van.... Így egyre közelebb kerülök a lombikozáshoz.
Ti hogy haladtok? Remélem, hogy az átjárhatóságin túlvagy már és sikeres volt.) Majd mesélj!
Vendég
 


Szia Twist!
Azért reménykedj erősen!Egy kis biztatás: velem egyszerre műtöttek egy lányt, akinek utána elindult az inszemináció, s dec.-ben már 12 hetes volt ikrekkel! :) Erőt tudnak adni az ilyen pozitív példák. Tudjuk, hogy lehetséges, de nehéz, az biztos! Ja és annak a hölgynek is Szendei dr. végezte a beavatkozást.
Nekem holnap lenne a HSG, de nem sok reményt fűzök hozzá,mert késésben volt a menstruációm, s ez alatt nem végezhető. :?
Majd jelentkezem! Vigyázz magadra! Sok pihi!
Üdv!
Vendég
 


Szia Kedi! Nagy drukk holnapra, gyorsan túlleszel a HSG-n, nem lesz semmi baj, két perc az egész! Terápiás haszna is van, mert a kisebb letapadásokat megszünteti:) Ügyes legyél!

Mostanában nagy "várólista" felmérésben vagyok. Ugye, a SOTE-n nincs lombikos várólista?
Vendég
 


Helló Twist!
Hát, nem lettem túl a HSG-n, a menstruáció miatt nem lehetett elvégezni. :cry: Most egy hónapot kell várni. :( Hmmmm. Várólista, ez érdekes. :? Nem is tudom, de nálunk a telefonos időpont-egyeztetés után 2 hónapot kellett várni az első konzultációra (persze korábban mi ugye nem vettünk részt ott még semmiben, nem volt inszem-totál újak voltunk!). A HSG- vizsgálatokra is kb. 1 hónapos a várakozási idő és akkor még szerencséd is volt! Erre a maira dec. óta vártam, s erre tessék, a menzi is most bírt késni. Az ilyen bakik miatt toporgunk sajna egy helyben! Rem, ha vmi elindul (inszem/lombik) utána gyorsabban jönnek az események! (anno a műtéti beosztás alapján 2 hét alatt a műtőben találtam magam mind a 2 operációmnál)
Segítettem? :roll:
Veled mi újság beavatkozás-ügyileg? Elmúltak a görcsök?
Vendég
 


Drága Kedi! Jaj, nagyon sajnálom, hogy nem lehetett HSG-zni. Ha elmúlik a mensi, utána mehetsz hamar ugye? Ja, hogy egy hónapot várni kell, kár! Nekem aszem a 10. napon csinálták a ciklusban.
Én magánkórházban csináltattam csak ugye, az pénzbe került. De az egészségpénztári számlámra el tudtam számolni, így ingyen volt végül is.) Szóval, ha sürgős, akkor tudnak fogadni pl. a Telki Magánkórházban és ezt a leletet is elfogadják a SOTÉN. Az a lényeg, hogy röntgenest kérjél. Tudok telefonszámot adni, ha érdekel. És akkor meg is lenne hamar a leleted. Hm?

Én görcsölök sajnos, már nagyon, de nagyon. Szédülök mint a forgószél és fáj a fejem, hasam, iszonyú hőhullámaim vannak. Tegnap negatív lett a tesztem. Persze még korai volt.
Vendég
 


Szia Twist!
Köszi az együttérzést, én is sajnálom, de nincs mit tenni, várakozom. :( Nekem is van egészségpénztári tagságom, ha nem jön össze a kövi hónapban sem a HSG, akkor megcsináltatnám szerintem, csak hogy ne teljen el újabb hónap. Akkor majd jelzem, köszi nagyon.
Jujj, te szegény!Ezek a beavatkozástól vannak, vagy a gyógyszerektől, amiket előtte kaptál? Nekem volt már részem fél éves hormonkezelésben Szendei dr.-nál, nem volt piskóta! Még mindig azt mondom, hogy a természet tud csodákat produkálni! Kitartás!
Üdv!
Vendég
 


Szia Kedi!
Hát nekem ma derült ki, hogy nem sikerült a 4. inszemi sem. Barátkozom a lombik gondolatával. Ilyenkor mi a teendő vajon? Felhívni a kórházat és ilyenkor is időpontot kell kérni a dokihoz, vagy csak a vérvételekhez kapok papírokat?
Vendég
 


Szia Twist!
Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze! :cry: A dokival nem beszéltetek arról mi a következő lépés? Szerintem telefonálj, s megmondják hogy megy ez.
Képzeld, ma beszéltem egy kolléganőmmel, aki az én dokimat is ismeri, mert ő volt egyik gyereke születésénél az ügyeletes, őt fogta ki (szerintem jól járt vele-dr. Csaba Ákos) amúgy Murber doki az orvosa, csak dicsérte, s azt mondta jó helyen vagyok/vagyunk!
Na, kedves Twist sok erőt és kitartást továbbra is! Rem. majd a te esetedben gyorsabban haladnak az események, mint nálam, de egyszer én is túljutok a HSG-n! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Mi is a SOTE 1-re járunk!
Volt már 5 otthoni próbálkozásos kezelésünk, amiből sajnos egy sem sikerült, majd megvolt a HSG vizsgálatom is és azt követően végig csináltunk a mostanival együtt a 6 inszeminációt is, amiből 5 nem sikerült a mostani eredményére pedig még várunk.
Ha megjön akkor hívom a klinikát és bejelentkezünk Urbancsek dokihoz, ha meg nem akkor meg, hívom a klinikát, hogy elvileg sikerült a babynk.
Mi most a 6. inszemkor megkaptuk a lombik előtti vérvétel vizsgálathoz a beutalókat, amiket már a labiba le is adtunk, le is vették a vért. Most még tüdőszűrős papírkát kell beszereznem és végül ennyi várunk.
A mostani inszem sikerességéhez az eredményem szerint nagy csodára lenne szükség, ugyanis nem pont ott lett nagy tüszőm, ahol kellett volna, hanem ott ahol "nem kell".
Persze reménykedek, de őszintén szólva a lombik programra sikerességére több esélyt látok.
Vendég
 


Szia Röpcsi!
Szurkolok nektek! Szerintem nagy adag szerencse is kell hozzá, hogy minden ott és akkor legyen, amikor és ahol kell. A várakozás a legrosszabb azt hiszem. Jelenleg én úgy érzem még semmi sem történt, pedig már van egy vagon leletünk! Mindig mondogatom magamnak, hogy türelem, nyugi, kitartás, de nem egyszerű! Az könnyít rajta, hogy lehet fórumozni, érdeklődni, infót gyűjteni, nektek nem? Érdekelne, hogy a HSG nagyon szörnyű? (Emiatt aggódom nagyon-állítólag van aki elájul tőle :? :shock: )
Vendég
 


Sziasztok! De jó, hogy már többen vagyunk:)))))) Üdvözöllek Röpcsi köztünk!:)))
Remélem, hogy sikeres leszel és az esélyed mindig ottvan, hidd el:) Mikor kell tesztelned? Az előző 5 inszeminél éreztél valamit mensi felé közeledve? Én mindig görcsöket éreztem, olyan mensis fájdalmakat és meg is jött. De képzeld, hogy másnál ilyenkor is sikerült. Tehát bármit érzel, arra van példa, hogy valaki így lett kismami!:))

Én most nagy dilemmában vagyok, hogy a lombikot hol folytassuk. Anyagi okokból is, meg hogy már idejárunk egy jó ideje, szívem szerint maradnék. De a leszívás nem tudom hol és hogyan zajlik és attól nagyon félek.

Tényleg Röpcsi, írd le nekem légyszi milyen vérvételeket kértek és hányat és hogy EKG és tüdőszűrés kell-e? Ja, tüdő tuti, írtad is. És a férjemtől milyen eredmények kellenek? És mikor indítják utána a lombikot?

Kedi, hidd el, hogy a HSG után már úgy beindul minden, hogy csak sodródsz az eseményekkel, és pikk-pakk jön a bébi, azt veszed csak észre!:)) Igen, a HSG-nél sokat kell várni, nekem is a 2. hónapban csinálták meg, ezzel is egy csomó idő kiesett. Aug-ban csináltattam meg a magánkórházban és utána szabadságolások voltak a sotén. Ott rohangáltam a kész leleteimmel, hogy aug-ban inszemit csináljanak nekem akárhol, csak csinálják meg. És nem vállaltak el sehol, meg kellett várnom a SOTE-t, így lett csak szeptemberben az első inszemim. De akkor már folyamatosan csinálták egymást követő hónapokban.

Most jutottunk el a lombikig és tudja valaki, hogy hogy zajlik ez a SOTE-n? Ha nem olyan rossz a leszívásos dolog, akkor maradnék szívesen itt.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Holnap írok majd, köszönöm a kedves fogadtatást!
 
 


Szia Twist és Mindenki!
Szuperül beindult itt a fórum, jó hogy bővülünk! Szerintem maradj a SOTE-nál, itt ismernek, nem kell a 0-ról indulnod, mert itt volt inszem.! A leszívás a legnehezebb része a lombiknak, azok alapján, amit olvastam róla. Azt hallottam, hogy nem altatnak, így a jobb, de fájdalmas, de ez bárhol van az ember nehéz! Úgy tudom, hogy a beültetés előtt meg lehet nézni olyan osztódott, buborékos formátumban lévő "bébit". Barátnőm mesélte, amikor nála volt lombik. Nem mindenhol mutatják meg, s azt mondta olyan gyönyörűt még nem látott! Bár már ott tartanák/ tartanánk!!Rem. Twist tényleg bepörgünk márc.-ban! Ha el van továbbra is záródva a vezetékem, akkor lombik lesz. Szóval alig egy hónap és kiderül! :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Na, most végre betudok ugrani egy kicsit írni Nektek. Tegnap elég sokáig melóztam és úgy elfáradtam.

Kedi
Köszönjük! Igen, jó nagy adag szerencse is kell ahhoz, hogy minden ott és akkora legyen amikor kell. Nekem (és szerintem másnak is) mindig nagyon változó, hogy hol érik meg a tüszőke. A 6 inszemináció közül a tüszők egyik fele az átjárhatóba, a másik fele a lezárt végű petf.-ben volt. Most, a 6. inszemkor a lezárt végűbe volt 1 nagy, meg egy közepecske, az átjárhatóba pedig egy kicsi. És így, hogy nem abba a petef.-ben volt a nagy és a közepecske méretű tüsző, amelyik átjárható, minimálisabb az esélyünk a sikerességre, mintha az átjárhatóba lettek volna. Na, ezt jól leírtam…remélem azért nem olya kacifántos a mondat.

A fórumozással, infógyűjtéssel, érdeklődéssel kapcsolatban a babyprojekt elején nem nagyon foglalkoztam. Aztán miután az első dokink, akiben a babyprojekt előtt is megbíztam, a babyprojektünk legelején kiszúrt velem, velünk, kezdtem el utána nézni a dolgoknak. Informálódni, kutatni, meghallgatni, elolvasni a különféle történeteket, eseteket stb. Szeretek egyébként a gyerekprojekttel járó kezelésekről informálódni, praktikákat és történteket olvasni és meghallgatni. Ebben a világban már szerintem jobb, ha az ember maga is utána néz a dolgoknak.

A HSG-vel kapcsolatban, nem is tudom mit mondjak. Hazudnék ha azt mondanám nem szörnyű, mert az, de nyugi elég gyorsan csinálják a beavatkozást, így nem kell sok időt ott az vizsgálóban, ágyon, kibírni. Mikor mész a vizsgálatra?
Én júniusban kaptam meg a papíromat a vizsgálatra és augusztusban csinálták meg. Utána szeptemberben nekem is egyből indították az inszemet.
Vendég
 


Twist

Helló, köszi a fogadtatást!
Igen az esélyünk mindig meg van a sikerre! Akár ez, akár az, az eredményünk, esély és remény mindig van rá, hogy sikerül a kezelés.
Nekem jövő hétvégén vagy hétfőn kell majd tesztelnem. Az előző 5 inszemnél, az eredmény kiderülése előtt 1,2 nappal már igen sajnos éreztem, hogy nem fog sikerülni. Fejfájás, ingerültség, pocakfájás, akkor az a becsapó érzés, hogy úgy érzem megakar jönni, de nem jön meg……..aztán persze mégis megjön, megjött érzés stb. Tudom az érzésekre nem kell hagyatkozni, mert azok akár be is csaphatják, félre is vezethetik az embert. Az a biztos amikor már megjön (habár hallottam olyat is, akinek 4 hónapig megjött és várandós volt) vagy az amikor már minimum 1 hetet késik.
Neked hány inszemed volt és melyik dokihoz jársz?

A lombikot megelőző vizsgálatokról annyit tudok pontosan amennyi vizsgálatról minket is most az inszemkor tájékoztattak. Tehát, Neked és a férjednek adnak majd az ARO-n egy-egy beutalót vérvétel vizsgálatra, amit majd a SOTE főépületében kell majd elvégeztetnetek. Aztán Neked egy 1 éven belüli tüdőszűrő papírt kell majd még beszerezned vagy elővenni. És végül ennyi.
Nekünk már megvolt a vérvétel vizsgálatunk, amiknek az eredményei remélem jók lettek. Nincs semmi bajunk, egészségesek vagyunk (kopp, kopp, kopp), de Én a Rubeola védettségének megléte miatt kicsit bizonytalan vagyok, mert úgy emlékszem, hogy rubeolás voltam, de hát, hogy a védettségem meg van még rá, azt nem tudom. A vérből megnézik, hogy védett-e az ember és ha igen akkor az jó, ha meg nem akkor meg be kell magát oltatnia és 3 hónapig akkor semmi kezelést nem indítanak el nála. (Én ettől félek a legjobban!!!)

A lombik-programról hallottam, hogy milyen megterhelő anyagilag és érzelmileg is, így bennem van azért a para, főleg amiatt amit írtál a leszívás miatt.
Ja, azt még elfelejtettem írni, hogy úgy hallottam meg olvastam is, hogy amikor elindítják a lombikot akkor elküldenek az altatós dokihoz is aki megvizsgál a leszívás előtt.
A műtét egyébként nem hosszú, szerintem máshol is annyi ideig tart mint itt és ugyanolyan fájdalommal vagy kellemetlen érzéssel jár, mint máshol.
Vendég
 


Sziasztok! De jó, hogy így beindult ez a fórum, nagyon boldog vagyok!:))))))))))))))))))))))
Szóval, köszönöm az infókat! A fórumozás és az infószerzés nekem is nagyon sokat segített. Pl. így mentem el az IR vizsgálatra is a Mensmentis Kft-be és kiderült, hogy PCO-s vagyok, ami nehezíti a teherbe esést.

Nekem most anyagilag vannak még problémáim, ezért várnunk kell sajnos. Áprilisban lesz ruhapénz, az egy kis segítség lesz. Amióta a köztisztviselőknél megszűntették a 13. havit és a jutalmat, azóta nehéz idők járnak. Kár, hogy pont most csinálták ezt, amikor kéne a sok pénz a lombikozásra. Ezt még meg kell oldanunk valahogy.

Vannak azért reményteli előjelek a sikerre és ezekben hinni szoktam:) Azt álmodtam pár napig minden nap, hogy terhes lettem és az UH-on mutatták meg a két kis pöttyöcskét a hasamban. Nagyon megható volt és bárcsak igaz lenne!
Aztán meg egy kolléganőm álmodta, hogy kisbabát várok és hatalmas pocsakom van! Legalább álmaimban és mások álmaiban kismami vagyok. Az is valami:)
Vendég
 


Ezt nem hiszem el Twist! Egy időben szinte neponta álmodtam olyat, hogy terhes vagyok, vagy szülők! Sőt több álmom volt, amiben mindig ugyanaz a kisbaba jelent meg, s mosolygott rám. Kis husis, hurkás, fekete hajú, kék szemű bébi! Akkor kezdtem el ezoterikus oldalról is foglalkozni a dologgal, pl: álomfejtegetéssel....... na, azóta alig emlékszem az álmaimra. DE egy barátnőm pár hete azt álmodta, jött hozzánk babalátogatóba! Bár már ott tartanánk! :wink:

A PCO-nak milyen tünetei vannak? Fájdalommal jár? Jól gondolom, hogy olyan mint az endometriózis? Jóindulatú, de szenya betegség, ami a teherbeesési esélyt csökkenti. Nekem már nincs is csak egy petefészkem, mert az endometriózis tönkretette, ill. a ciszták. :x
Szuper lett ez a fórum!!!!!!!!! :mrgreen:

Köszi Röpcsi az infót, az megnyugtató, hogy nem tart sokáig a HSG, azt a rövid időt csak kibírom vhogy! A cél lebeg úgyis olyankor az ember szeme előtt, az segíti elviselni a fájdalmat,kínlódást! Szóval továbbra is erőt, kitartást magunknak!
Vendég
 


Jó reggelt! :D
Kedi, te is babával szoktál álmodni? Látod? Ez szerintem nagyon jó jel! Van esetleg tesód, akinek már van gyereke?
A PCO-nak a hormonképemben voltak tünetei: magas prolaktin szint (de csak kicsit magas), magas Testosteron szint és valami FSH vagy milyen arány eltolódott. És az elmúlt években nagyon, de nagyon sokat híztam. Nem jár fájdalommal. És jó rá a cukorbeteg diéta és a heti 3x1 óra mozgás. És ha a doki úgy látja jónak, akkor gyógyszer is.
Ó szegényke, akkor ismered az endometriózist:(((( Legalább még egy petefészked megmaradt, hál Istennek!

Lányok, én átmentem a Kaáliba, mert lombikozni már ott szeretnék. Azért még maradhatok a fórumon? :wink: Olvastam, hallottam, hogy milyen kellemes körülmények vannak máshol, lehet nézni a beültetés előtt a babákat mikroszkóp alatt, vagy pl. órákig lehet feküdni punkció után stb. És én is ilyen kényelemre és megható pillanatokra vágyom, azért váltottam. Bocsika :oops:
Vendég
 


Szia Twist!
Amit írtál a PCO-ról (magas prolaktin), elhízás, az rám is igaz, de szerintem nálam a hízás a hormonkezelés miatt lehetett, legalábbis remélem, hogy az endometriózis mellé már nem társul más. Az is elég!
A Káliról mit hallottál? Jók a tapasztalatok? Maradj légyszi itt a fórumon, s írj a Káliról majd infót. Kíváncsi vagyok. Én még kitartok a SOTE-nál, még nagyon nincsenek tapasztalataim, saját élményeim.Sok sikert erőt, kitartást továbbra is!
Vendég
 


Szia Kedi!:)
Aláírom, hogy az endometriózis önmagában is elég nagy átok!:-(
Van egy PCOS portál, ott meg tudod nézni a tüneteket, ha érdekelnek:
http://www.pco-szindroma.hu/index2.html

A Kaáli azért is tetszik, amiket leírtam előbb, meg hogy nekem nagyon közel van a munkahelyemhez, így remélem, hogy be tudok majd ugrani a szurik miatt naponta és nem kell magamat szúrni lombiknál. Meg azt hallottam, hogy hosszan beszélgetnek az emberrel, lerajzolnak, elmagyaráznak mindent és ez nekem most igazán jól esne. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz, hogy hátha egyből babás leszek, már az első lombik bejön remélem!!! :wink:

Az elhízást egyébként jól mondod, hogy a stimuk is okozhatják. Nekem a 3 stimu alatt 10 kg jött fel 3 hónap alatt. Aztán volt 2 hónap szünet és le is ment 7 kg (persze fogyóztam is). Most egy stimutól pár kg feljött. Szóval a stimuk is hízlalnak. A Clostyra rá is van írva, hogy hízást is okozhat. Hát, nálam okozott!:)
Vendég
 


Helló!

Lányok, célegyenesbe vagyok!:) Ez a hét az utolsó és vasárnap vagy legkésőbb hétfőn már tudni fogom sikerült-e a kezelés vagy sem?

Twist
Én is nagyon boldog vagyok, hogy rátok, sorstárbeli emberekre rátaláltam.
Én is fórumozás és infószerzés útján jutottam el a Mensmentis-be, ahol szerencsére kiderült, hogy nagyon magas az éhgyomri értékem. Az endokrinológusom írt fel Merck.-et, amit már végig szedtem és mellette diétáznom és mozognom is kellett. Szerencsére fogytam pár kilót, meg az étrendem, étkezi szokásaim is megváltoztak, jobban érzem magamat, mint mielőtt elmentem volna a Mens-be. Holnap megyek vissza kontroll vizsgálatra, nagyon kíváncsi vagyok mennyit ment le, mennyit javult vajon az értékem. Keményen edzettem és mindent betartottam, így valami nagyon jó eredményre számítok most.

Anyagi problémák? Hát azok nálunk is vannak……..sajnos. Múlthéten kiderült, hogy van némi A. tartozásunk, de, hogyhogy azt nem igazán tudom, de a lényeg, hogy van.
Nem tudom, hogy hogyha most nem lenne szerencsénk és egyből elindítanák nálunk a lombik-programot miből fizetnénk ki, de majd csak megpróbáljuk valahogy majd megoldani ezt is……


Kedi
Az endometriózis mivel jár? Mik a tünetek? Hogyan lehet ezt a betegséget diagnosztizálni?
A babalátogatásnak is nemsokára itt lesz az ideje………érzem ez az év a miénk lesz, meglátod és Te is Twist!!!!!!

Az IR-rel kapcsolatban még annyit, hogy nagyon jó, hogy ez a problémám kiderült, mert ahogy Twist is írta a kezelések utána rengeteget híztam én is és persze sokat ettem is. És amióta kiderült ez a problémám, jobban kordában tudom tartani magamat és igaz a mostani kezelésnél biztos, hogy jöttek fel rám kilók, de csak 1,2 mert állandó kondiba tartom magamat. Úgy, hogy szerintem ha gondolok nézesd majd meg magadat.

Álmok: Én is álmodtam már arról, hogy várandós vagyok meg arról is, hogy a kisbabámat a karjaimban tartom és beszippantom azt finom kis baba illatot, ami ilyenkor a babáknak szokott lenni. Érdekes ez az egész, mert így a kezelések vége fele az álmaimban a kisszobában sokszor két kis baby ágy van és rájuk nézve azt se tudom hirtelen, hogy melyikbe is pillantsak előbb, mert mindegyik babát egyszerre szeretném megnézni, látni és felvenni. Persze, mindegy, hogy egy vagy két baby lesz, a lényeg, hogy egészséges(ek) legyenek.


UI.: Valamelyikőtök tudna segíteni abban, hogy hogyan lehet beállítani azt, hogy az emotikon ott legyen ahol én akarom? Mindig a szöveg legvégére teszi be a gép! Előre is köszi!!!
Vendég
 


Szia Röpcsi!

http://5mp.eu/web.php?a=somatoinfra&o=vjCm__mz9e
Itt olvashatsz az endo. tüneteiről. De van olyan is, hogy www.endometriozis.lap.hu

Nagyon klassz álmaid vannak neked is!:))) Kívánom, hogy máris valóra váljon!!!!!!!! Mikor tesztelsz? +++++++++++++++++++

Meséld majd el, mi volt a kontrollon és mennyit javultál! Nagyon szorítok neked!:)))))))
Vendég
 


Sziasztok! :D
Twist! Bármelyik meddőségi központban végezteted a beavatkozást, a lényeg, hogy az álom valóra váljon. Meg persze az enyém és Röpcsié is! :P Szurkolok nektek ezerrel!

Furi ez az endometriózis, nálam már haskörfogat növekedéssel járt, voltak összenövéseim és utóbbi időben fájdalmas görcsös menstruációm. Ha utána szeretnél nézni, akkor www.robertklinika.hu és www.nemesekteherbe.hu oldalon is vannak infók. Hormonprobléma is az endo egyben, ezért a legelső műtétem után GnRH kezelésre jártam, na attól híztam.
Köszi nektek a hasznos linkeket, tanácsokat!

Röpcsi, én mikor írom a szöveget, akkor teszek be ikont, visszamenőleg nekem sem sikerült beilleszteni a szövegben. :?
Üdv! :)
Vendég
 


Röpcsike, mi újság volt a Mensmentisben? Ugye javultak az eredményeid?
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék eladni 100 db. progiszurit, bontatlan csomagolásban. 2 hete vettem és nem lett kibontva sem. Akit érdekel, légyszíves írjon privit és megbeszéljük.
Vendég
 


Helló!

Bocsi, kicsit eltűntem! :oops:

Kedi
Jól mondtad! :D Mindegy melyik intézetbe járunk, a lényeg, hogy sikerüljön, sikerüljenek a pici/picik mindegyikünknek!!! :D :D :D
Kedi, Te mikor mész a klinikára?

Twist
Köszi az érdeklődést!:D
Kedden reggel voltam a Mensmetisbe kontroll vérvétel vizsgálaton és tegnap meg is küldték az eredményt, aminél igaz jobbra számítottam, de a férjem és a volt ofőm aki ajánlotta az endo dokit elégedettsége utána be kellett látnom, hogy végülis egy nagyon jó eredményt produkáltam most. Nem lehet egyből nagy csodát, túl sokat várnom magamtól, hiszen nem egészséges az, ha egy nagy magas érték egyből a legalacsonyabbra megy le. Nem?

Szóval mondhatjuk elégedettebb vagyok ma magammal, mint tegnap amikor megláttam az eredményt……..őszintén szólva valahol én is valami ilyesmi eredményre számítottam.
Nekem egyébként az éhgyomri értékem volt nagyon nagy, a pajzsmirigy vizsg. eredménye nagyon jó lett. Szóval ezek az éhgyomri értékeim:
November végén az Insulin terh. 120 perces értékem 125.10 mIU/l volt, (jó magas mi?)
Februárban most az Insulin terh. 120 perces értékem 65.78 mIU/l lett. (ez már elég jó nem?)

Az endokrinológusommal már beszéltem, jövő héten szerdán este 7-re megyünk majd hozzá. Annyit azért elmondott, hogy a Merck-et továbbra is szednem kell majd és a diétát is továbbra is folytatnom kell, mert ez az érték még mindig magas és még lejjebb kell vinni.
Vendég
 


Gratula, ez a novemberi érték fele! Nagyon ügyi vagy! Bárcsak nekem lenne ilyen nagy a csökkenés!:)
És mennyit fogytál a diétával? Sportolsz is? Mit?

Jaj, nagyon ügyi vagy, hogy így lenyomtad az értéket!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Szerintem (laikus szemmel) is jó az az érték, ami februárban lett!Ügyi vagy! Nekem jövő kedden kell menni vérvételre ill. a HSG előtti vizsgálatra. Neked mikor kell menni Röpcsi? Veled mi újság Twist? Mikorra kaptál időpontot? Olyan jó lenne, ha ellátogatnának a gólyák hozzánk tavasszal! :roll:
Vendég
 


Kedi, én március 10-én megyek a Kaáliba. Az hamar itt van:)
Na, akkor hamarosan HSG-re tudsz menni! De jó, szorítok neked!
Szerintem hozzánk a gólya csak sponánnal jöhet el, mert nem tudom még, hogy mikorra kapunk időpontot lombikra.
Gondoltam, hogy kifizetek egy lombikot és akkor nincs várólista, de a bankom nem adott hitelt, mert megszigorították a feltételeket:( Így marad a várakozás:( Vagy esetleg még egy inszemi.... Ki tudja.... Majd meglátjuk, mit javasol a doktornő.
Vendég
 


Nagyon egy húron pendülünk Twist! Nekem márc. 10-én lesz a HSG-m! :wink: Bizony, hamar itt van, rem. nem lesz akadálya, nem szeretnék ismét elcsúszni ezzel!Utána gondolom majd lesznek élménybeszámolók, infó- és tapasztalat-csere stb. :?:
Vendég
 


Kedi, akkor nagy nap lesz a március 10!:)) Már 20-a van, nemsokára itt lesz az időpont!:)
Én nem tudom, hogy milyen a HSG, mert altatásban csináltattam.

Kaptam egy kedves barátnőmtől rózsakvarc medált, ami gyönyörű és a termékenységet segíti. De szerintem egyéb jó hatásai is vannak, mert ma hirtelen minden pénz, amire vártam megérkezett (volt ami 2 hónap után) és végre váratlanul felszerelték a T-HOME tévét, amire szintén 2 hónapja vártunk. Már jól indult a napom!:)))
Vendég
 


Hahó Twist!
Nekem is van rózsakvarcom, egy barátnőmtől kaptam, pont ilyen céllal!!! :lol: Van kis medálom + angyalt formázó rózsakvarc figurám....ezt a hálóba tettem. :oops: :wink:
A 20 számról azt tudom egy könyvből, hogy: a Teremtő hitet kér tőled. Ha úgy tűnik, hogy az imáid és cselekedeteid nem hoznak azonnali eredményt, te csak bízz benne, hogy csodálatos gyümölcsöket teremnek majd.........na, így is van, lett tévé, meg pénz is állt a házhoz! Szuper! :mrgreen: [/i]
Vendég
 


Röpcsi hogy vagy? Majd szerdán számolj be, hogy mi volt a dokinál!

Kedi, neked mikor "nem kéne megjönnie"? Csinálsz egy vonalzót te is? :wink:
Vendég
 


Szia Twist!
Már érzem, hogy hamarosan megjön, de még remélem holnap nem, mert vizsgálatra megyek. Utána viszont rem. megjön, s ugye 10-éig el is kell múlnia. Rem. már nem ütközik akadályba a HSG-m. :? Ezért kell szurkolni! :roll:
Veled minden oké? Mi az a vonalzó, hogy kell csinálni? Bocsi, a hülye kérdésért! :oops:
Vendég
 


Helló Twist, Kedi!

Én nekem tegnap "nem kellett" volna megjönnie. A ciklusom 30. napos, mindig napra pontosan megjön, persze a kezelések alatt volt már rá példa, hogy nem a 30. napon, hanem 31. napon, vagy nem a 30. napon, hanem a 34. napon jött meg. Az utóbbinál azaz a 34. naposnál, napos csak egyetlen egyszer volt.
Most viszont tegnaptól csak barnázok és maszatolok. Tegnap reggel nagyon görcsöltem, de a maszatolás nem ment át rendes vérzésbe. Ma reggel csináltam egy terhességi tesztet, mivel a vérzésem tegnap rendesen nem jött meg, de NEGATÍV lett a teszt eredménye. Ma reggel ismét nagyon görcsölt, fájt a hasam, de vérzés sehol, csak barnázok és maszatolok. :( Jaj Istenem, jó lenne ha már a szervezetem eldöntené mit akar, megjönni vagy nem meg jönni.

Twist, úgy elmentettem a leveledet, a postaládámat meg kiürítettem, hogy még most is keresem, de ha ma nem lesz meg újra írom, ok?

Kedi
Megjött? Nyugi, nekem is eléggé ki volt centizve minden, mielőtt a HSG-re sort került volna. Én is ugyanezen paráztam mint Te, hogy vajon addig mármint a HSG-ig biztos, hogy el e fog múlni a mensi. Ja és a kúpokról már nem is beszélek, amit a HSG előtt kellett felhasználni, de úgy, hogy akkor már nem szabadott mensinek lennie.
Szurkolok, hogy megjöjjön és hogy időre elmúljon!!!
Betadint Te is kaptál, ugye?
Vendég
 


Sziasztok!

Érdemes megnézni:-)

http://www.koltok.ltime.hu/

http://www.hoppa.ltime.hu/

Üdv.

Üdv.
 


Sziasztok! Bocsi, hogy nem tudtam írni, de kicsit belemerültem a melóba.
Röpcsi, jaj, ez a levél el van átkozva, nem akar megérkezni hozzám:( A barnázás nagyon is lehet ám baba, egy barátnőmnek is barnázás volt és kisbabát várt. Az utrogestántól múlt el a barnázása. És sokáig görcsölt is. Szóval, +++++++++++++

Kedi, megjött végül is? Az idegeskedéstől késni szokott. Én ha nagyon izgulok, pl. műtét előtt, akkor alig akar megjönni, akár 5 napot is késik.

A vonalzó mutatja, hogy a ciklus hányadik napján tartasz és mikor van peteérés és mikor van tesztelés. Pl. van a www.noivonal.hu-n ilyen a vonalzók címszó alatt. És a profilodban idemásolhatod az aláírásod alá (url-lel kezdődő sor).

Nekem ez a vonalzóm:
Vendég
 


Jaj, nem is meséltem, hogy nekem valszeg laporaszkópiára kell mennem lombik előtt, mert valszínűleg az endometriózis kiújult. És lehet, hogy ezért nem sikerült a 4 inszemi sem. Ezért áldásos lenne egy ilyen kisműtét. Megbeszélem a Kaáliban, hogy mikor lesz a lombik és előtte egy hónappal megyek majd laparra. Kb. ez nyáron várható.
És utána már tuti sikerülni fog a lombik!:)) Az endometriózis ugyanis jó nagy akadálya a teherbeesésnek.
Vendég
 


Tudjátok, hogy a fórumos hiedelem szerint, aki a laptetőre kerül egy oldalon, annak lesz legközelebb babája???
Hajrá laptető! Sőt, laptetű-nek szokták hívni:)))
Vendég
 


Halihó Mindenkinek!
Nem, nem jött meg! Hurrrá, a mai vizsgálatok kipipálva, már csak az eredményért kell telefonozni a héten! Rem. minden oké lesz. A második HSG már csak összejön! Sajna nekem nem ilyen kiszámítható a menzim, a műtétek, s a GnRH kezelés óta 20-29 napos skálán mozog havonta. Fújjj, megint kúp, igen Betadine és az a másik fehér hüvelytabletta....borzalom!Irtó jó lenne Röpcsi a + teszt! Csinálj még egyet! Szorítok! :!:
Twist, neked is volt endometriózisod? :roll: Szenya egy betegség, nekem a GnRh segített, a szeptemberi laparoszkópia során nem találtak endometriózist, de azóta már annyi idő eltelt és hiába volt a laparoszkópia, mégsem indult el a lombik, már végképp nem értem, csak telik az idő, őszintén egyre kevesebb pozitívumot várok a HSG-től, ha a laparon nem tudták megnyitni a vezetékeket, s már csak egy petefészkem van, ha azt is gallyra vágja a csokiciszta....na, most fejezem be, bele sem gondolok. Valaki megmagyarázhatná nekem miért kellett nálam a lapar, ha annak eredménye nem számít, mert ha számított volna, nem kellene HSG! Azt hittem endometriózisos betegeknél az idő is fontos, ha nem szed vki fogamzásgátlót, akkor nem biztos, hogy jó, ha sokáig menzeszelget. Épp emiatt függesztették fel a menstruációmat fél évre, mi van, ha most visszajön? :? Aggódom! :? Most kikészítettem magam! Rem. titeket nem! :oops:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron